ماجرای تخریب منزل خانواده معلول ۳ نفره در ارومیه + واکنش شهردار

گروه اجتماعی الف،   3961219096 ۱۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
ماجرای تخریب منزل خانواده معلول ۳ نفره در ارومیه + واکنش شهردار

انتشار خبری با عنوان تخریب منزل خانواده معلول سروصدای زیادی به پا کرد در حالیکه این خبر شیطنت رسانه‌ای با عکس‌های ارسالی از یک نفر بود.

به گزارش خبرآنلاین، عصر جمعه یک رسانه محلی با استفاده از عکس ارسالی مخاطبانش اقدام به انتشار خبری تحت عنوان «تخریب منزل خانواده معلول ۳ نفره(مادر، پسر و دختر) با توجیه غیرقانونی بودن ساخت و ساز در محله سه‌راهی ایثار ارومیه» کرد که این عکس/خبر به سرعت و به شکل گسترده در شبکه‌های اجتماعی دست به دست چرخید به شکلی که علاوه بر انتشار در برخی رسانه‌های کشوری، کانال‌های طنز تلگرامی و رسانه‌های ضد انقلاب این خبر را دلیلی برای هجمه علیه کشور و بالاخص شهرداری ارومیه قرار دادند.

سرعت انتشار این خبر آنقدر بالا بود که انسانیت را زیر سوال برد و انتقادات عجیب و زیادی علیه عملکرد شهرداری ارومیه آن‌هم در آستانه عید نوروز و سال جدید درپی داشت.

تنها لحظاتی بعد از این اتفاقات سازمان مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری پاسخی به چرایی این اتفاق منتشر کرد:

پاسخ سازمان مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری ارومیه

به اطلاع می رساند تخریب منزل در حال ساختی در منطقه ایثار به صورت کاملا قانونی بوده و در جهت مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز انجام گرفته است.
همچنین صدور پروانه برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد رایگان است منتها باید در محل قانونی باشد.
یادآور می شود شهروندان ایرانی نیز از هر طیف و قشری باید خود را ملزم به رعایت قوانین و مصوبات نظام مقدس جمهوری اسلامی بدانند و قانون گریزی از طرف هر شخصی هم باشد نباید به امری عادی تبدیل شود.

شهردار ارومیه ساعتی بعد از این اتفاق طی پیامی ابتدا از اتفاق رخ داده عذرخواهی و دستور پیگیری این قضیه را صادر کرد.

واکنش شهردار ارومیه به تخریب منزلی در شهرک ایثار

محمد حضرت‌پور، شهردار ارومیه در واکنش به تصاویری در خصوص تخریب منزلی در شهرک ایثار،  ضمن عذر خواهی از خانواده محترم آن منزل  که از  اقدام مامورین  سازمان پیشگیری متضرر شده اند، تاکید کرد هرچند کار مامورین در چارچوب انجام وظایفشان بود اما میتوانستند با سعه صدر اقدام و خانواده محترم را برای اخذ مجوز به شهرداری مربوطه هدایت نمایند .
وی افزود: صدور مجوز برای خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد رایگان است و شهرداری در این زمینه به صورت رایگان پروانه صادر می کند.
حضرت پور در پایان گفت: به اداره بازرسی شهرداری  دستور داده ام  در خصوص  این موضوع بررسی لازم را انجام دهند و بعد از آن گزارش دقیق  را به مردم ارومیه خواهم داد.

و در نهایت شهرداری ارومیه طی اطلاعیه‌ای اصل قضیه را بازگو کرد.

رسانه ها در ماجرای شهرک ایثار فریب خوردند 

ماموران سازمان پیشگیری  و رفع تخلفات شهری  شهرداری ارومیه بر حسب وظیفه قانونی که دارند در موارد مختلف با ساخت و ساز غیر مجاز طبق گزارش های مردمی برخورد می کنند‌.
از چند روز پیش تخلف یک پیمانکار در محدوده سه راهی ایثار( خ شهید اسماعیل زاده) که در مسیر خیابان هم بوده است،  به سازمان پیشگیری گزارش می شود که ماموران به محل مربوطه مراجعه می کنند و با مقاومت و حاشیه سازی آن پیمانکار روبرو می شوند.
صبح امروز (جمعه) ماموران سازمان پیشگیری  که به اتفاق  ماموران نیروی انتظامی و حکم قانونی، قانون را اجرا می کنند و در آن لحظه هیچ نفری یا افرادی به عنوان ساکن دیده نمی شود و بعد از آن به اداره بر می گردند.
ساعتی بعد بنا بر گزارش اهالی فرد پیمانکار با سوء استفاده سه شهروند  معلول  ( که بنا بر تحقیقات صورت گرفته ساکن منطقه کشتار گاه هستند) را آنجا آورده و اقدام به تصویر برداری از حالات مختلف آن معلولان می کنند( که در تصاویر هم‌پیداست خانمی که به سوی خانه توسط چند مرد در حال انتقال است)  و در نقشه ای دور از اخلاق، خانه  را که در اختیار فرد پیمانکار است به این خانواده منتسب می کنند و اقدام به مظلوم نمایی در کانال های تلگرامی و تهییج احساسات شهروندان می کنند.
حال باید پرسید چرا بدون اطلاع کافی این امر به شهرداری منتسب و حتی بعد اقدام شایسته شهردار در عذرخواهی از شهروندان که این روزها رسمی فراموش شده در بین مسئولین است، منتظر گزارش شهردار نمی شوند و دنباله رو مطامع سیاسی خود می شوند.

پیگیری وزیر تعاون و سازمان بهزیستی

بعد از این ماجرا، همچنین ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز دستور پیگیری موضوع تخریب منزل مذکور را درخصوص خانواده معلول صادر کرد که مدیران کل تعاون و بهزیستی به پیگیری و چرایی ماجرا پرداختند.

این خانواده در منزل دیگری سکونت دارند

سعید فریور، مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی در خصوص خانواده معلول حاضر در این تصاویر گفت: این خانواده و فرزندان معلول آن در منزل دیگری ساکن بوده و پس از تخریب به محل ساختمان تخریب شده منتقل شده اند.

این ماجرا و اینکه چرا یک شایعه یا خبر نادرست به این سرعت در فضای رسانه‌ای کشور بدون بررسی چرایی و یا دلایل آن منتشر می شود تا آنجا که رسانه‌های منتسب به دولت سابق، رسانه‌های جناح‌های مختلف سیاسی و حتی رسانه‌های ضدانقلاب هم آنرا دست مایه هجمه به مبارزه با ساخت‌وسازهای بی‌قانونی می کنند، نیازمند بررسی و البته آموزش صحیح فرهنگ انتشار خبر است.

متاسفانه آمار ساخت‌وسازهای غیرقانونی در کشور و بالاخص شهر ارومیه با استفاده از رانت‌های پشت‌پرده، تبصره‌ها و همچنین عدم برخورد با تخلفات گسترده در این حوزه  باعث شده ارگان‌های ذیربط من‌جمله شهرداری ها و سازمان زیرنظر آن‌ها پلیس ساختمان توان مقابله با این تخلفات را نداشته باشند و حتی برخوردهای اندک نیز با هجمه‌های این چنینی مواجه شود.

در این راستا مسئولین رده‌بالای کشور در دولت و مجلس باید برای برچیده شدن تخلفات گسترده بازار مسکن که پاشنه آشیل شهرسازی و ساخت‌وساز در کشور شده باید بطور جدی به این فضیه ورود کنند تا امکان تخطی از قوانین موجود حتی با تصویب لوایح دورزننده قوانین وجود نداشته باشد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

احد۲۷۱۰۴۲۱۲:۲۱:۴۱ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
در مقاله بالا اشاره شده به رانت های پشت پرده در ساخت و ساز های ارومیه !!!!!!!!!! تقاص این رانت ها راباید این خانواده مظلوم پس بدهند ؟!!!!!!!
بیگی29۲۷۱۳۳۷۱۵:۳۹:۳۳ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
حتی اگر توضیح مسئولین راست هم باشد،اعتمادی برای باور کردن باقی نمانده.ازماموران شهرداری هم که دیگه جای خود دارند.
یک دوست۲۷۱۰۶۰۱۲:۳۰:۲۲ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
باشه باورمون شد ..
محمد۲۷۱۱۲۷۱۳:۱۷:۰۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
برج های زیادی در شهرها با بده بستان های زیاد بنا شده و سر به فلک می کشد. ولی چون آنها پول دارند همه چیز را می خرند و کسی کاری با آنها ندارد. این خانواده بیچاره اگر توان داشتند در چنین جایی سکنی نمی کردند. عاقبت ظالمین روسیاهی ... نگاه کن!!!!!؟؟؟؟؟؟
ناشناس۲۷۱۲۰۴۱۴:۰۴:۱۵ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
..چون میدونید اون خانواده معلول امکاناتی برای بیان حقایق و دفاع از خود نداره. شاید هم با مختصر وعده ای تطمیع بشن و حاضر به همکاری بشن. در کل ..
ناشناس۲۷۱۲۰۶۱۴:۰۴:۴۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
سلام این نحوه خبر رسانی درست نیست یا قانون در این مملکت وجود دارد و یا ندارد. اگر خانواده ای چه فقیر چه غنی برخلاف قانون خانه ای ساختند اشتباه هست گیرم خانواده مشکلات زیاد دارند. در این ماجرا در اعمال قانون شهرداری نباید خرده ای گرفت. حالا از شانس بد خانواده مشکل هم داشتند. هموطنان بعد احساسی قضایا را با قانون مندی اشتباه نگیرند. امیدوارم خداوند همه ما را به راه راست هدایت کند گرامی از ارومیه
ناشناس۲۷۱۲۱۶۱۴:۱۲:۰۷ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
ساخت و سازهای غیر مجاز خنده داره اگر به خوبی انجام وظیفه می کردند حالا شاهد این چنین ساخت و سازهای غیر مجاز دربالای کوه نبودیم
ناشناس۲۷۱۲۲۰۱۴:۱۴:۴۳ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
مامورند و معذور اما به چه قیمتی ؟ خداوند برآنان که بر ناتوانان رحم نکنند رحم نمی کند حالا خود دانید و بخشنامه ها و قوانین کذایی که فقط شامل ضعیفان است
هادی۲۷۱۲۴۱۱۴:۳۶:۰۵ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
ما هم میدونیم که بعدا رسیدن سر آوار خونه ولی پیمانکار کار درستی کرده میخاسته به زبون خیلی ساده بهتون بگه خونه مال این بنده خدا ها بوده چقدر گفتم قبول نکردید که نکردید.بعدشم شهرداری اگر زرنگه بره جلو کوه خوارها رو بگیره .
تحمل۲۷۱۲۴۸۱۴:۴۳:۴۵ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
واقعا اشک از چشمانم جاری شد با دیدن این خانواده عجب صبری خدا دارد
ناشناس۲۷۱۲۶۲۱۴:۴۷:۲۷ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
چرا از اول جلوی ساخت رو نگرفتند ؟
علی۲۷۱۲۶۳۱۴:۴۸:۲۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
اون افرادی که با رابطه رانت آقازاده بودن و... پول های مملکت و کلی ساخت ساز های غیر مجاز و ویلاهای آنچنانی در شمال که منجر به تخریب جنگل ها میشه چرا با اینها برخورد نمیشه و تخریب نمیکنن
ناشناس۲۷۱۳۰۶۱۵:۱۶:۲۲ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
لطفا قضاوت کورکورانه نفرمایید بخدا شهردار ما بهترین شهردار هست و انسان بسیار شریف ما اهالی ارومیه ازش رضایت کامل داریم اونهایی که چند سال قبل تشریف اوردن شهر ما دعوت میکنم الان تشریف بیارین و بعد قضاوت بفرمایین لطف آب تو اسیاب دشمنانش نریزین الف جان لطفا پخش کنین مردم واقعیت رو بدونن
ارومیه ای۲۷۱۳۲۰۱۵:۲۷:۵۶ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
من خودم اهل ارومیه هستم این شهردار ادم بسیار خوب و کاری و صالح و کاردرستی هست و به خاطر اینکه با متخلفین برخورد میکنه خیلی ها بر علیش توطئه میکنن این اولین بار نیست که بر علیش توطئه میکنن که امیدوارم هرچه زودتر رسوا بشن.
یوسف۲۷۱۴۰۲۱۶:۳۱:۰۰ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
افرین به شهردار ارومیه دیگه مشکل کل استان حل شد به قول امام خدا همه مارا ادم کند
بیمه azkiتجارت نیوزصبا باتریهمراه ایمن

پربحث‌های اخیر

 1. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 2. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 3. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 4. رسایی: تتلو مرتد و حکم مرتد، اعدام است

 5. کیف ضد گلوله+عکس

 6. ملاقات‌های کری و ظریف پرونده قضایی شد

 7. پشت پرده انتصاب «سیف» از زبان نماینده مجلس؛ حاشیه امن روحانی برای مشاورش

 8. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

 9. تورنتو بار دیگر در عاشورای ۲۰۱۸ رنگ و بوی حسین(ع) را می گیرد/تلاش ضد انقلاب برای آشوب در عاشورای حسینی

 10. دلار ۱۴۰۰۰ تومانی پروژه است  

 11. هزینه سفر روحانی به نیویورک چقدر است؟

 12. وزیر راه غرق در مشکلات مردم  

 13. توقیف موتورسیکلت‌های چند صد میلیونی توسط پلیس+ عکس  

 14. دلارهای دلالان از کجا می‌آید؟

 15. دستگیری عضو شورای شهر بناب

 16. مراسم عزاداری در هیات علی پروین با حضور دایی و اهالی فوتبال  

 17. دو زلزله متوالی هفتکل خوزستان را لرزاند

 18. واکنش وزیر راه به سانحه اتوبوس مسافربری

 19. تماس چاووش اوغلو با ظریف درباره توافق ادلب/نشست ایران، روسیه و ترکیه در نیویورک

 20. سهم چینی‌ها از بازار خودروی ایران چقدر است؟

 21. روزنامه آرمان: هزینه اربعین عین سود است

 22. اعلام برائت زمان و مکان نمی طلبد

 23. وقوع سرقت مسلحانه در ارومیه/سارقان تحت تعقیب هستند

 24. خوراکی‌هایی که خونتان را مانند آینه می‌کند

 25. تنظیم بازار گوشت؛ نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب!

پربحث‌های دیروز

 1. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 2. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 3. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 4. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 5. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 6. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 7. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 8. یک بانوی مداح پاسخ می‌دهد/کسی با دفترچه و بلندگو مداح نمی‌شود/ انتقاد از خیابان‌گردی خانم‌ها در محرم

 9. حضور مادورو در رستوران گران قیمت جنجال به پا کرد+ عکس

 10. رسایی: تتلو مرتد و حکم مرتد، اعدام است

 11. راغفر:آزادسازی نرخ ارز در راستای سیاست‌های شوک درمانی است

 12. طلبه مضروب مشهدی درگذشت

 13. چرا سکه و ارز آرام نمی‌گیرد؟

 14. معرفی فیلم برای اسکار؛ هیاهوی بسیار برای هیچ

 15. کیف ضد گلوله+عکس

 16. ظریف: یکشنبه آینده به نیویورک می‌روم

 17. طعنه عادل فردوسی‌پور به حسین رضازاده

 18. ملاقات‌های کری و ظریف پرونده قضایی شد

 19. پشت پرده انتصاب «سیف» از زبان نماینده مجلس؛ حاشیه امن روحانی برای مشاورش

 20. پدر شهید احمدی روشن: هیچ مذاکره‌ای با آمریکای جنایتکار نداریم/ با پیروی از ولایت از گردونه‌های سخت عبور می‌کنیم

 21. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

 22. تورنتو بار دیگر در عاشورای ۲۰۱۸ رنگ و بوی حسین(ع) را می گیرد/تلاش ضد انقلاب برای آشوب در عاشورای حسینی

 23. دلار ۱۴۰۰۰ تومانی پروژه است  

 24. تب بازار خودرو پایین نیامد/ آخرین قیمت خودروها در بازار

 25. هزینه سفر روحانی به نیویورک چقدر است؟

پربحث‌های هفته

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. یک پیشنهاد برای حل معضل پرداخت سکه به عنوان مهریه

 3. فشارهای اقتصادی، دولت بی انگیزه و رسالت نخبگان در قبال مردم

 4. جایگاه vip سید احمد خمینی در مراسم عزاداری؛ نظر شما در مورد این عکس چیست؟ + واکنش نتیجه امام به تصاویر  

 5. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 6. روحانی: در برابر جنگ اقتصادی دشمن سر مشق مردم ما عاشورا است/ رشد اقتصادی کشور در ۴ سال گذشته نسبت به ۳۵ سال گذشته به طور متوسط ۲ برابر بوده است

 7. در 400 سال اخیر ایران به اندازه کنونی مقتدر نبوده/سعودی در آستانه فروپاشی است نه ایران/آمریکایی‌ها به محمدرضا می‌گفتند شاه چمدانی!

 8. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 9. کینه ضدانقلاب از عزاداری‌های محرم+ عکس

 10. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 11. آقای جهانگیری مدیران بی انگیزه را چه کسی برکنار کند؟!

 12. عوامل خارجی یا داخلی؛ کدام یک در بی‌ثباتی‌های ارزی موثرتر بود؟

 13. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 14. من یک معلم آمریکایی هستم!  

 15. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 16. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 17. حمله ماموران آل سعود به «تکایا» و «خیمه‌های عاشورایی» در قطیف +عکس و فیلم

 18. خواننده معروف ممنوع الکار شد

 19. با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!

 20. زیباکلام: استیضاح وزرا حرکتی پوپولیستی و عوام‌فریبانه مجلس است

 21. طرح جدید نمایندگان مجلس برای لغو ممنوعیت واردات خودرو + جزئیات

 22. داستان کمبود دارو به نسخه‌های همسر وزیر بهداشت هم رسید + عکس

 23. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

 24. ادامه چالش دو تابعیتی‌ها/ پاسخ ابوترابی به واعظی: اگر نام افراد دوتابعیتی‌ اعلام شود موارد بسیاری روشن می‌شود/ عدم انتشار اسامی دوتابعیتی‌ها از سوی کمیسیون امنیت ملی خلاف آیین نامه است

 25. پیشنهاد بی‌شرمانه مرکز مشاوره به یک دختر!/ عمق فاجعه و عدم نظارت بر عملکرد مرکز مشاوره

پربحث‌های اخیر

 1. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 2. دستگیری عضو شورای شهر بناب

 3. مراسم عزاداری در هیات علی پروین با حضور دایی و اهالی فوتبال  

 4. ابوترابی فرد: عاشورا راه را برای تحقق اراده ملت هموار کرد

 5. شکایت علیه فیس‌بوک به دلیل تبلیغات کاریابی مردانه

 6. حسینیه‌ای که دشمن از آن سیلی محکم خورد

 7. مراسم عزاداری شب تاسوعا با حضور رهبر انقلاب برگزار شد  

 8. توصیه ایمنی آتش نشانی به هیات‌ها و تکیه‌ها

 9. امکان مطالبه خسارت توسط زن در صورت برهم خوردن نامزدی

 10. پیکر طلبه مضروب مشهدی در بارگاه منور رضوی تشییع شد

 11. برخورد سازمان اطلاعات سپاه با عناصر عرفان‌های نوظهور

 12. سرقت مسلحانه در طلا فروشی ارومیه

 13. محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور در تعطیلات

 14. تعطیلات زمستانی مدارس در راه است

 15. جزئیات نحوه برگزاری آزمون دکتری ۹۸ اعلام شد

 16. منش آقازادگی با کدام سبک از زندگی؟

 17. بارش باران و هشدار طغیان رودخانه‌ها/ آسمان تهران بارانی می‌شود

 18. کشورهایی که بالاترین شمار مرگ و میر کودکان را دارند

 19. پلیس، شورا و شهرداری تهران برای کاهش ترافیک مهرماه چه برنامه‌ای دارند؟

 20. هشت علت مهاجرت جمعیت در ایران+ جدول

 21. تسلیت لاریجانی برای جان باختن تعدادی از هموطنان در حادثه تصادف کاشان

 22. خرید و فروش نوشت‌افزار پایین‌تر از حد انتظار

 23. واکنش وزارت ارتباطات به اظهارات دبیر شورای عالی فضای مجازی

 24. هزینه تهیه قیمه نذری چقدر تمام می‌شود؟

پربحث‌های دیروز

 1. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 2. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 3. دستگیری عضو شورای شهر بناب

 4. مراسم عزاداری در هیات علی پروین با حضور دایی و اهالی فوتبال  

 5. یک نماینده مجلس: دولت برای تعطیلی ۷ روزه مدارس لایحه دهد

 6. افزایش زندانیان مهریه بدلیل وضعیت اقتصادی

 7. ابوترابی فرد: عاشورا راه را برای تحقق اراده ملت هموار کرد

 8. شکایت علیه فیس‌بوک به دلیل تبلیغات کاریابی مردانه

 9. حسینیه‌ای که دشمن از آن سیلی محکم خورد

 10. مراسم عزاداری شب تاسوعا با حضور رهبر انقلاب برگزار شد  

 11. توصیه ایمنی آتش نشانی به هیات‌ها و تکیه‌ها

 12. امکان مطالبه خسارت توسط زن در صورت برهم خوردن نامزدی

 13. پیکر طلبه مضروب مشهدی در بارگاه منور رضوی تشییع شد

 14. برخورد سازمان اطلاعات سپاه با عناصر عرفان‌های نوظهور

 15. سرقت مسلحانه در طلا فروشی ارومیه

 16. محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور در تعطیلات

 17. تعطیلات زمستانی مدارس در راه است

 18. جزئیات نحوه برگزاری آزمون دکتری ۹۸ اعلام شد

 19. منش آقازادگی با کدام سبک از زندگی؟

 20. بارش باران و هشدار طغیان رودخانه‌ها/ آسمان تهران بارانی می‌شود

 21. کشورهایی که بالاترین شمار مرگ و میر کودکان را دارند

 22. هشت علت مهاجرت جمعیت در ایران+ جدول

 23. پلیس، شورا و شهرداری تهران برای کاهش ترافیک مهرماه چه برنامه‌ای دارند؟

 24. تسلیت لاریجانی برای جان باختن تعدادی از هموطنان در حادثه تصادف کاشان

 25. خرید و فروش نوشت‌افزار پایین‌تر از حد انتظار

پربحث‌های هفته

 1. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 2. کینه ضدانقلاب از عزاداری‌های محرم+ عکس

 3. داستان کمبود دارو به نسخه‌های همسر وزیر بهداشت هم رسید + عکس

 4. پیشنهاد بی‌شرمانه مرکز مشاوره به یک دختر!/ عمق فاجعه و عدم نظارت بر عملکرد مرکز مشاوره

 5. وضعیت تخصیص ارز زائران اربعین مشخص شد

 6. آیا پارک لاله تهران پولی شده است؟

 7. دستور ویژه دادستان کل کشور در پی هتک حرمت به ساحت مقدس حضرت رقیه (س) در یک روزنامه

 8. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 9. واکنش ثبت احوال به تعویض نام خانوادگی توسط آقازاده‌ها

 10. توهین عضو اصلاح طلب شورای شهر نیشابور به عزاداران حسینی +عکس

 11. فتاح: باید از صبر مردم در این چند ماه آب شویم

 12. نماینده مجلس: شنیده‌ایم برخی در پی دریافت سهمیه جانبازی هستند/ شهردار تهران شامل قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان می‌شود

 13. رئیس دیوان محاسبات خبر داد: خداحافظی ۱۷۰ مقام دولتی بازنشسته با اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان

 14. وضعیت تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور مشخص شد/ آخرین تغییرات آزمون دو سال آینده

 15. آشنایی با مجازات توهین و درگیری با ماموران پلیس

 16. داستان زوج ۱۸۰۰ ساله + عکس  

 17. مدرسه رفتن دانش‌آموزان چقدر آب می‌خورد؟ +جدول

 18. آخوندی: بیش از ۴ میلیون نفر در بافت‌های ناکارآمد پایتخت زندگی می‌کنند

 19. واکنش محسن هاشمی به بنر جنجالی شهرداری

 20. وزیر کشور: موافق لغو روادید هستیم ولی طرف عراقی موافق نیست

 21. دستور روحانی برای حل مشکلات صنعت داروسازی کشور

 22. یکی از متهمان پرونده واردات تلفن همراه آزاد شد + جزئیات

 23. لاریجانی اعلام کرد: تمهیدات وزارت بهداشت برای رشته‌های بدون متقاضی

 24. کوچ مستاجران به مناطق پایین تر و حاشیه شهر

 25. تعدادی از اعضای شورای روستا در شوش بازداشت شدند

آخرین عناوین