یک مقام مسئول مطرح کرد؛ مفسدان دو تابعیتی به محض خروج علیه ایران ادعاهای حقوق بشری مطرح می‌کنند/شماره تلفن همراه اختلاس کننده شرکت نفت ۷ میلیارد می‌ارزد

گروه اقتصادی الف،   3961218010 ۲۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
مفسدان دو تابعیتی به محض خروج علیه ایران ادعاهای حقوق بشری مطرح می‌کنند/شماره تلفن همراه اختلاس کننده شرکت نفت ۷ میلیارد می‌ارزد

یک مقام مسئول گفت: معمولا مفسدان اقتصادی دو تابعیتی به محض خروج از کشور ادعای واهی حقوق بشری علیه ایران مطرح می کنند و هنگامی که پیگیری‌های قضایی برای بازگرداندن اموال صورت می گیرد کار برای بازگرداندشان سخت می شود.

 اواخر دی ماه بود که خبر اختلاس میلیاردی در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت در رسانه ها منتشر شد، در روزهای اول بررسی این پرونده گفته شد که میزان اختلاس رقمی حدود 100 میلیارد تومان بوده است اما پس از بررسی های گسترده مشخص شد رقمی بیش از 200 میلیارد تومان توسط یکی از مدیران مالی این شرکت اختلاس شده است.

جالب اینجا است به محض آنکه این اختلاس در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت کشف شد این فرد دو تابعیتی توانست با اولین پرواز خود را به امارات رسانده و از طریق این کشور به کانادا که در طول فعالیتش توانسته بود چند ملک در این کشور تهیه کند، برود.

در طول این مدت درباره این اختلاس صحبت های متفاوتی در خصوص نحوه فعالیت این فرد توسط مسئولان صنعت نفت مطرح شد که نشان می دهد ظاهرا عده‌ای قصد دارند تنها بخشی از ماجرا را بازگو کنند و بخش دیگر ماجرا مخفی بماند.

در همین رابطه یک مقام مسئول به فارس گفت: این فرد مدت 30 سال در شرکت اکتشاف فعالیت می کرد و حدود 10 سال در سمت‌های مالی این شرکت حضور داشته است.

وی تصریح کرد: بخش قابل توجهی از اختلاس صورت گرفته در سال‌های اخیر بوده است به طوری که این فرد در گذشته با دستکاری در پرونده های مالی و سند سازی توانسته است رقم‌های اندکی را جمع آوری کرده و آنها را در داخل کشور تبدیل به ملک مسکونی،تفریحی و وسیله نقلیه کرده است.

این منبع مطلع ادامه داد: جالب است بدانید که خط تلفن همراه این فرد چیزی حدود 7 میلیارد تومان قیمت گذاری شده است.

وی تصریح کرد: تاکنون چندین بار مسئولان گذشته و فعلی که در بخش های مالی و ارشد شرکتی که این فرد در آنجا مشغول به کار بوده است و هم چنین برخی از مدیران شرکت ملی نفت در دوره کنونی و گذشته احضار شده و توضیحات آنها اخذ شده است که  در همین رابطه تعدادی از نزدیکان و کسانی که فکر می شد در این پرونده می توانند نقش داشته باشند ممنوع الخروج هستند و چند تن از این افراد نیز هم اکنون در بازداشت موقت به سر می برند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه که تاکنون مورد بررسی قرار گرفته و تایید شده است نشان می‌دهد تنها دسترسی به اموال این فرد در داخل کشور به ارزش  بین 65 تا 70 میلیارد تومان که طی سال‌های گذشته خریداری شده وجود دارد و بخش قابل توجهی از اموال این فرد در خارج از کشور است.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می شود این اختلاس مربوط به 8 ماه اخیر است گفت: همانطور که گفتم بخش قابل توجهی از این اختلاس مربوط به چند سال اخیر است هرچند که حضور این فرد در مدت طولانی در این سمت موجب شده است تا این کار به راحتی انجام شود.

وی ادامه داد: کسی که اختلاس می کند قطعا در سالهای اول و حتی به مدت طولانی این کار را انجام نخواهد داد بلکه ابتدا باید خود را فردی مورد اطمینان نشان دهد و وقتی که اطمینان به این فرد حاصل شد می تواند با استفاده از شناسایی حفره‌های اطلاعاتی و قانونی دست به این کار بزند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از این کار باید برای سمت های حساس مانند سمت های مالی و خزانه داری افراد را به طور چرخشی منصوب کنند و به مدت طولانی یک فرد در یک سمت باقی نماند ضمن اینکه قطعا نهادهای نظارتی نیز باید برروی فعالیت های این افراد به طور دائم نظارت کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امیدی هست که این فرد به کشور باز گردد گفت: در حال حاضر این فرد تحت تعقیب است و تلاش ها برای بازگرداندن این فرد به کشور ادامه دارد هرچند که تلاش می شود املاک و وسایل نقلیه پس از طی فرایند اداری به مزایده گذاشته شود.

این منبع آگاه گفت: به طور معمول مفسدان اقتصادی که دو تابعیتی هستند به محض خروج از کشور ادعای واهی حقوق بشری را علیه ایران در رسانه های خارجی مطرح می کنند و هنگامی که پیگیری های قضایی برای بازگرداندن اموال به غارت رفته صورت می گیرد این فرد به این موارد استناد کرده و معمولا بازگرداندن فرد به داخل کشور سخت خواهد شد هرچند که تلاش ها برای بازگرداندن این فرد در حال انجام است.

منبع:فارس

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۶۹۸۸۱۰۷:۲۷:۱۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
همه مفاسد را به گردن دو تابعیتی ها انداختن فرافکنی پیگیری سایر مفسدان مدیر و غیر مدیر داخلی است ،شما در مدت شش ماه با ۸۰۰هزار دلار از استرالیا و امریکا و با مبالغ کمتر از سایر کشورها میتوانید اقامت بگیرید پس باید اموال هوه در داخل ارزیابی و با مواجهه لا عدم مشروعیت مصادره گردد وگرنه همین اش و همین کاسه که البته انهم با وضعیت فساد سیستماتیک هیچ امیدی نیست
ناشناس۲۷۰۵۳۱۲۲:۱۳:۵۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
خروج ارز از کشور خلاف مقررات و قوانین جاری کشور است ، دو تابعیتیها باید جوابگو باشند ارز مورد نیاز را چگونه از کشور و از چه محل و درامدی خارج کرده اند ، خروج غیر قانونی ارز قاچاق محسوب میشود و مجرم به چند برابر ان محکوم میشود .
ناشناس۲۷۰۵۵۴۲۲:۳۳:۰۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
سیاست دو تابعیتی ؛ هدیه ی شیطان بزرگ به خائنین و وطنفروشان هر کشوریست . دو تابعیتی ها بیش از اینکه به وطن خود متعهد باشند ، تابع قوانین خیانتکارانه ی کشور مقابلند . ________________ در حقیقت و در عمل ؛ زادگاه دوتابعیتی ها در اولویت دوم و کشور دومشان محسوب میشود !! و موطن اصلیشان کشور ثانی است !! ________________ حالا بیشتر میتوان به مسائل پشت پرده ی بکارگیری دوتابعیتی ها در سطح مدیریت و صدارت پی برد . الف جان اگر غیر ازین است منتشر نکن
ناشناس۲۶۹۹۱۷۰۹:۲۹:۵۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
از آن طرف هم با طرح دعوی نسبت به مصادره اموال بیت المال را به غارت می برند.
ناشناس۲۶۹۹۳۵۱۰:۰۶:۱۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
همین ارزش ریالی تلفن همراه ایشان نشان میدهد ،اگر قانون ارزیابی اموال کارکنان و مدیران کشوری مطروحه در مجلس به استناد بند ۴۹ و ۱۴۲ قانون اساسی اجرا شود براحتی تعداد زیادی از افراد دستشان رو خواهد شد ...بنابر این شاهد مقاومت در مقابل تصویب و اجرای ان خواهیم بود
ناشناس۲۶۹۹۹۹۱۱:۳۷:۴۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
کسی که تابعیت خارجی میگیرد و به پرچم و ملکه قسم میخورد عقل و منطق میگوید تابعیت ایرانی اش باید لغو شود و افراد دوتابعیتی نباید بتوانند ثروت مشروع خود را بصورت ارز از کشور خارج کنند و ثروت نامشروع انها نیز باید به بیت المال بازگردد .
ناشناس۲۷۰۰۸۲۱۳:۴۷:۲۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
اشتباه محض است دو تابعیت هیچ جا دنیا جرم نیست
ناشناس۲۷۰۱۰۷۱۴:۱۴:۰۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
من ۲ تابعیتی هستم به ملکه هم قسم نخوردم این چه حرف بی منطقی که شما میگی ؟ یعنی هر که دو تابعیتی بود وطن فروشه ؟ دنبال وطن فروش و اختلاس کننده میگردی راه دور نرو تو همون ایران پر هستن . اتفاقا ایرانیهای خارج عاشق ایران و ایرانی هستن
ناشناس۲۷۰۰۰۷۱۱:۴۶:۰۰ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
ادعای واهی حقوق بشری علیه ایران مطرح می کنند!
ناشناس۲۷۰۰۱۱۱۱:۵۰:۰۲ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
خوب وقتی طرف بگه منو برگردنن اعدام میشن اونها هم برنمی گردانن ! بهتری فکری برای این موضوع بشه
ناشناس۲۷۰۰۱۶۱۱:۵۲:۰۳ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
اسمشو بگید
ناشناس۲۷۰۸۱۶۰۹:۱۰:۱۲ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
با آبروی مومن نمیشه بازی کرد!!!
ناشناس۲۷۰۰۲۷۱۲:۰۷:۲۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
کشور اکنون که داره توان حقوق بشر اروپائها را می دهد پس یک باره کار را تمام کند و افراد دو تابعیتی که در زمینه مفاسد اقتصادی وامنیتی مجرم شناخته می شوند خود و تمام افراد خانواده شان اعدام شوند تا ریسک اینگونه تخلفات بسیار بالا رود البته فرقی نمی کند افراد تابعه فقط ایران را هم گونه باید برخورد شود اگر دنبال قطع مفاسد در کشور هستیم.
منوچهر راستی۲۷۰۰۳۴۱۲:۱۵:۴۰ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
بابا اینا همش سیاسی بازی است .اصلاًاختلاس صورت نگرفته .فقط پولی جا به جا شده .قرض گرفته پس می دهد .کلام گوهر بار .. در باره اختلاس برادرش و سخنان طلا گونه .. در سمینار ها . در باره برادر ارجمندش آبی از آب تکان نخورده و این ها ذخیره های انقلاب هستند سخنان گوهر بار .. خزانه دار مملکت.وای ...
ناشناس۲۷۰۰۶۷۱۳:۲۷:۴۳ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
همسر و فرزندانش و خواهر و برادر والدینشان را ممنوع الخروج و حتی الامکان حصر کنند و کمی سخت گیری هم بکنند مطمن باشید بر میگرده. شعار گناه داره و ربطی نداره هم ندهید .مطمن باشید آنها خبر داشتند پس دلسوزی الکی نفرمایید و اینکه اشکال شرعی دارد چون خبر داشتن شامل این بند نمیشوند
ناشناس۲۷۰۰۸۱۱۳:۴۶:۵۰ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
فقط برای اطلاع ملت ایران معاون اول بانگ مرکزی انگلستان یک زن دو تابعیت مصری هست دو تابعیت ربطی به اختلاس و داشتن تعهد نداره با تشکر
ناشناس۲۷۰۰۹۶۱۳:۵۷:۳۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
ریگی رو تو هوا مثل پشه میگن زدن، حالا اینو چجوری لاپوشونی کردن؟
ناشناس۲۷۰۱۷۹۱۵:۱۹:۴۷ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
در کشور انگلیس و کانادا به تاج ملکه قسم می خورند که از هیچ اقدامی در رابطه با منافع ملکه و جانشینانش فروگذار نکنند. در کشور آمریکا حتی قسم می خورند که برای مقابله با دشمنان آمریکا سلاح بردارند! دیگه خودتان قضاوت کنید که باید به اینها توی ایران کار داد یا نه؟
ناشناس۲۷۰۱۸۹۱۵:۳۷:۵۶ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
اینکه کاری ندارد. بهتر است ما هم مشکلات حقوق بشری کشور را حل و فصل کنیم تا بهانه ای برای این موارد نباشد. تازه اگر این کارها را بکنیم بسیاری هم به ایران بر می گردند و ایرانی ها و غیر ایرانیهای که در کشورهایی با وضع بد حقوق بشر مانند آمریکا و کانادا هستند پولهاشون را می آرند ایران.
ناشناس۲۷۰۲۶۶۱۷:۰۴:۱۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
دزدها و اختلاس گرهای واقعی همین جا هستند بهتر است ...
ناشناس۲۷۰۵۳۸۲۲:۲۲:۴۵ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
راستی بعنوان مثال جناب ..دو تابعیتی نیستند؟!
ناشناس۲۷۰۸۰۵۰۸:۵۲:۴۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
اگر ناظران پاکدست بخواهند با فساد مقابله نمایند بهترین کار تعقیب افرادی است که خرید های چندین میلیاردی کارخانه ها وخرید های میلیاردی خودرو و تلفن همراه و ...چند ده میلیونی را پیگیری فرمایند تماما به اختلاس و دزدی می رسند هیچ میلیاردری که با تلاش خود به ثروت برسد خودروی میلیاردی سوار نمی شود و خط تلفن 5000 تومنی را چند میلیارد نمی خرد و ......
ناشناس۲۷۰۸۹۶۱۰:۱۴:۰۸ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
وقتی جوانان ایرانی اصیل کنار خیابان ها بیکار ایستاده اند این انصاف نیست که مارماهی ها استخدام شوند و تیشه به ریشه ماهی بزنند به نظر من باید استخدام دو تابعیتی ها کلا لغو شود
ناشناس۲۷۰۹۲۰۱۰:۳۰:۰۵ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
تابعیت دوگانه در بسیاری از کشورها معنی ندارد. ایران باید سریعا تابعیت ایرانی اتباعی که تابعیت دوگانه دارند را لغو کند.
بیمه azkiتجارت نیوزصبا باتری

پربحث‌های امروز

 1. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 2. چالش اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان

 3. بازار مسکن در نیمه دوم امسال چگونه خواهد بود؟

 4. روایت «جان کری» از خواسته طرف ایرانی در «لوزان»/ظریف با انتشار توافق موافق نبود

 5. ذوالقدر: در اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان باید شفاف و قاطع عمل کرد

 6. جزئیات پرونده تخلف فروش آنلاین سکه/ مالباختگان ثامن منتظر باشند

 7. سقوط تیر برق بر روی دسته سینه زنی در لار/۳ کشته و مصدوم

 8. روشن:اگر قائدی و اسماعیلی ستاره هستند فاتحه فوتبال را بخوانیم/پیراهن استقلال شده اسباب بازی!

 9. «مسکو» هواپیماهای رژیم صهیونیستی در حریم هوایی سوریه را سرنگون کند

 10. اختلاف خانوادگی در کلاردشت قربانی گرفت

 11. آیفون ۱۰ اس مکس؛ سنگین‌ترین آیفون

 12. ویلیام برنز: مشکل ما با ایران ریشه‌ای و اساسی است!

 13. آئین مشعل گردانی در دولت آباد تهران  

 14. آمریکا رو به سوی یک «توفان کامل» روان است

 15. زنگنه در نشست اوپک شرکت نمی‌کند

 16. خط یک متروی تهران امشب تا ساعت 24 پذیرای مسافران است

 17. مراسم عزاداری حسینی در بوشهر  

 18. فرماندهان نیروی دریایی ارتش و سپاه از هوادریای بوشهر بازدید کردند

 19. بورس روسیه در بالاترین سطح تاریخ خود ایستاد

 20. فرودگاه پیام؛ فرودگاه مسافری جدید در غرب تهران

 21. جنگ تعرفه‌ای آمریکا و چین ادامه دارد/وضع تعرفه 60 میلیارد دلاری از سوی چین

 22. مسکو: پوتین و اسد بعد از سقوط هواپیمای روسی با هم تماسی نداشته‌اند

 23. سنت‌های مذهبی همدان در ماه محرم

 24. حکم حبس نواز شریف تعلیق شد

 25. نخست وزیر سابق مالزی به اتهام فساد مالی بازداشت شد

پربحث‌های دیروز

 1. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 2. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 3. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 4. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 5. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 6. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 7. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 8. ملاقات‌های کری و ظریف پرونده قضایی شد

 9. رسایی: تتلو مرتد و حکم مرتد، اعدام است

 10. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 11. بازیگر مشهور آمریکایی در مراسم عزاداری امام حسین (ع)  

 12. دولت ترامپ از طرح «هیلی» درباره ایران عقب نشینی کرد

 13. یک بانوی مداح پاسخ می‌دهد/کسی با دفترچه و بلندگو مداح نمی‌شود/ انتقاد از خیابان‌گردی خانم‌ها در محرم

 14. تورنتو بار دیگر در عاشورای ۲۰۱۸ رنگ و بوی حسین(ع) را می گیرد/تلاش ضد انقلاب برای آشوب در عاشورای حسینی

 15. حضور مادورو در رستوران گران قیمت جنجال به پا کرد+ عکس

 16. طعنه عادل فردوسی‌پور به حسین رضازاده

 17. ردپای یک اقدام «روحانی» برای مصونیت بخشی به «سیف»

 18. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

 19. تب بازار خودرو پایین نیامد/ آخرین قیمت خودروها در بازار

 20. راغفر:آزادسازی نرخ ارز در راستای سیاست‌های شوک درمانی است

 21. هزینه سفر روحانی به نیویورک چقدر است؟

 22. سکه ثامن رسما اعلام ورشکستگی کرد

 23. طلبه مضروب مشهدی درگذشت

 24. چرا سکه و ارز آرام نمی‌گیرد؟

 25. دلارهای دلالان از کجا می‌آید؟

پربحث‌های هفته

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. یک پیشنهاد برای حل معضل پرداخت سکه به عنوان مهریه

 3. فشارهای اقتصادی، دولت بی انگیزه و رسالت نخبگان در قبال مردم

 4. جایگاه vip سید احمد خمینی در مراسم عزاداری؛ نظر شما در مورد این عکس چیست؟ + واکنش نتیجه امام به تصاویر  

 5. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 6. روحانی: در برابر جنگ اقتصادی دشمن سر مشق مردم ما عاشورا است/ رشد اقتصادی کشور در ۴ سال گذشته نسبت به ۳۵ سال گذشته به طور متوسط ۲ برابر بوده است

 7. در 400 سال اخیر ایران به اندازه کنونی مقتدر نبوده/سعودی در آستانه فروپاشی است نه ایران/آمریکایی‌ها به محمدرضا می‌گفتند شاه چمدانی!

 8. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 9. کینه ضدانقلاب از عزاداری‌های محرم+ عکس

 10. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 11. آقای جهانگیری مدیران بی انگیزه را چه کسی برکنار کند؟!

 12. عوامل خارجی یا داخلی؛ کدام یک در بی‌ثباتی‌های ارزی موثرتر بود؟

 13. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 14. من یک معلم آمریکایی هستم!  

 15. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 16. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 17. حمله ماموران آل سعود به «تکایا» و «خیمه‌های عاشورایی» در قطیف +عکس و فیلم

 18. خواننده معروف ممنوع الکار شد

 19. با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!

 20. زیباکلام: استیضاح وزرا حرکتی پوپولیستی و عوام‌فریبانه مجلس است

 21. طرح جدید نمایندگان مجلس برای لغو ممنوعیت واردات خودرو + جزئیات

 22. داستان کمبود دارو به نسخه‌های همسر وزیر بهداشت هم رسید + عکس

 23. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 24. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

 25. ادامه چالش دو تابعیتی‌ها/ پاسخ ابوترابی به واعظی: اگر نام افراد دوتابعیتی‌ اعلام شود موارد بسیاری روشن می‌شود/ عدم انتشار اسامی دوتابعیتی‌ها از سوی کمیسیون امنیت ملی خلاف آیین نامه است

پربحث‌های دیروز

 1. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 2. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 3. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

 4. تب بازار خودرو پایین نیامد/ آخرین قیمت خودروها در بازار

 5. راغفر:آزادسازی نرخ ارز در راستای سیاست‌های شوک درمانی است

 6. سکه ثامن رسما اعلام ورشکستگی کرد

 7. چرا سکه و ارز آرام نمی‌گیرد؟

 8. دلارهای دلالان از کجا می‌آید؟

 9. بازگشت امتیاز سختی کار به احکام حقوقی فرهنگیان

 10. تب تقاضای مسکن بی کیفیت بالا رفت

 11. قیمت خودرو در بازار امروز/ استپ وی یک میلیون تومان ارزان شد

 12. سهم چینی‌ها از بازار خودروی ایران چقدر است؟

 13. خرید و فروش نوشت‌افزار پایین‌تر از حد انتظار

 14. عربستان: دیگر بیش از این امکان کنترل افزایش قیمت نفت وجود ندارد

 15. وزیر انرژی روسیه: قیمت بالای نفت موقتی و ناشی از تحریم‌هاست

 16. چرا مردم به جای سهام، طلا می‌خرند؟!

 17. درخواست بازنگری دستمزد در شورای عالی کار

 18. تنظیم بازار گوشت؛ نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب!

 19. کالاکارت به جنگ تورم می‌رود

 20. میلیاردها دلار ارز صادراتی ۴۲۰۰ تومانی به کشور بازنگشت؟

 21. ابلاغ قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان/ پایان داستان آقازاده‌ها در دستگاه‌های دولتی

 22. سهم چینی‌ها از بازار خودروی ایران چقدر است؟

 23. ترامپ پس از وضع تعرفه، باز هم چین را تهدید کرد

 24. تکذیب فروش قشم‌ایر/ این شرکت جزو اموال وزارت نفت است‌

 25. بالا گرفتن جنگ تجاری میان چین و آمریکا

پربحث‌های هفته

 1. فشارهای اقتصادی، دولت بی انگیزه و رسالت نخبگان در قبال مردم

 2. عوامل خارجی یا داخلی؛ کدام یک در بی‌ثباتی‌های ارزی موثرتر بود؟

 3. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 4. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 5. طرح جدید نمایندگان مجلس برای لغو ممنوعیت واردات خودرو + جزئیات

 6. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 7. آخوندی: شرکت هواپیمایی ATR غرامت پرداخت نمی‌کند

 8. بازار مسکن در رکود و مردم در انتظار کاهش قیمت‌ها

 9. نوبخت: ۱۲ برنامه برای مقابله با تحریم‌ها داریم که یکی از آنها تنظیم بازار ارز است

 10. به خودمان رحم کنیم

 11. این آمارها حقیقت دارد

 12. اقدام انحصارجویانه شرکت واردات کننده مواد اولیه پوشک عامل تعطیلی کارخانجات تولیدی سلولزی + سند

 13. ردپای آمریکا در اغتشاش بازار ارزی ایران

 14. نعمتی: نباید همه کارت‌هایمان را برای روس‌ها روی میز بگذاریم، آنها خیلی قابل اعتماد نیستند

 15. مردم منتظر افزایش حقوق نباشند، امکان ندارد

 16. منوچهر متکی : جلوی واردات و تبلیغ کالاهای کره‌ای را بگیرید/ به بان کی مون چه گفتم؟

 17. رشد قیمت مسکن متوقف شد

 18. پیشنهاد خودروسازان برای افزایش ۱۷ درصدی قیمت خودرو

 19. سیاست یک بام و دو هوای دولت در بازار خودرو/ ممنوعیت واردات به نام ایران به کام چین

 20. مسئله‌ای فراتر از نرخ ارز/ ضرورتی که دولت فراموش کرده است!

 21. کالا کارت می‌آید؟

 22. دو سناریوی تلخ برای اقتصاد ایران،رشد اقتصادی منفی می‌شود

 23. جریمه ۹۹۲ میلیاردی قاچاقچی ۶۰۰ کیلوگرم طلای خارجی در اردبیل

 24. پتروشیمی‌ها باز هم عرضه ارز را کم کردند

 25. ولی‌الله سیف به عنوان «مشاور رئیس جمهور در امور پولی و بانکی» منصوب شد

آخرین عناوین