مگنت-ستاره یک مربع

رفت‌وبرگشت 200 تومانی قیمت دلار در یک روز/ تزریق شبانه دلار نیز تاثیرگذار نبود

گروه اقتصادی الف،   3961119125 ۲۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
رفت‌وبرگشت 200 تومانی قیمت دلار در یک روز/ تزریق شبانه دلار نیز تاثیرگذار نبود

بازار ارز از شب گذشته تا امروز نوسان شدیدی را تجربه کرد؛ به‌طوری‌که بعد از سخنان رئیس‌جمهور دوباره روند صعودی گرفت و تا حدود 4800 تومان بالا رفت؛ اما با اقدامات دیروز و عرضه شبانه دلار، قیمت 230 تومان افت کرد که دوباره از ظهر امروز این افت را با افزایش 111 تومانی پوشش داد.

به گزارش الف؛ نرخ دلار در هفته جاری دارای نوسان شدیدی بود به‌طوری‌که بعد از کاهش بیش از 200 تومان و رسیدن به نرخ 4550 تومان دوباره تا مرز 4700 تومان افزایش قیمت داد. نرخ هر دلار آمریکا در معاملات امروز دارای نوسان شدید بود؛ به‌طوری‌که در قیمت این ارز در پایان معاملات روز گذشته با کاهش 235 تومانی به 4545 تومان رسیده بود که صبح امروز در آغاز معاملات با نرخ 4558 تومان برای هر دلار قیمت خورد، در پایان معاملات با افزایش بیش از 140 تومانی به حدود 4700 تومان رسید.

بر اساس این گزارش، نرخ هر دلار آمریکا تا ساعت 12 ظهر امروز در محدوده 4550 تومان بود، که از یک ساعت بعد و در  ساعت 13 با جهش به کانال 4600 تومانی به قیمت 4630 تومان افزایش یافت.

بانک مرکزی در بازار رسمی برای پوند ۵۱۲۹ و یورو ۴۵۳۱ تومان نرخ تعیین کرده است. یورو امروز در بازار آزاد حدود ۵۸۰۰ تومان قیمت خوره که بیانگر کاهش نرخ نسبت به‌روزهای قبل است که تا ۶۱۵۰ تومان هم پیش رفته بود. ارزهای دولتی در آخرین روز معاملاتی هفته اغلب در مدار کاهشی قرار گرفتند. بانک مرکزی برای امروز(پنج‌شنبه)نرخ حدود ۲۵ ارز را نسبت به‌روز قبل کاهش داد. اما در تغییرات رخ‌داده دلار اندکی و حدود سه تومان افزایش قیمت داشته و ۳۶۹۷ تومان قیمت خورده است.

در بازار آزاد نیز قیمت‌ها در ساعات اولیه و معاملات کمی متفاوت از روز قبل تعیین‌شده است. بازار ارز روز گذشته بااینکه روند خود را افزایشی شروع کرد و تا ۴۷۸۰ هم پیش رفت ولی در ادامه و تا اواخر معاملات ریزش داشت و تا ۴۵۷۰ تومان هم قیمت‌گذاری شد.

 بنابر این گزارش نرخ دلار که از عصر یکشنبه تا روز گذشته در مدار نزولی قرار داشت؛ دوباره در پنجمین روز معاملات هفته جاری روند صعودی به خود گرفت  و به مرز 4800 تومان رسی اما هر چه به پایان معاملات روز چهارشنبه (دیروز) نزدیک شد، با عرضه دلار از سوی بانک مرکزی و پتروشیمی‌ها، دلار در یک روز و با ریزش بیش از ۲۰۰ تومان، آن‌هم در فاصله چند ساعت رخ داد که بنا بر گفته فعالان بازار میزان عرضه ارز از سوی بانک مرکزی و البته پتروشیمی‌ها قابل‌توجه بوده و عاملی برای کاهش قیمت دلار شد.

 بازار ارز روز گذشته (چهارشنبه) در واکنش به اظهارات حسن روحانی رئیس‌جمهوری با جهش ۱۱۰ تومانی مواجه شد به‌طوری‌که قیمت هر دلار آمریکا بازهم به حدود۴۸۰۰ تومان رسید‌؛ رئیس‌جمهوری در نشست خبری روز شه شنبه خود رد مورد نوسانات نرخ ارز و افزایش قیمت دلار گفته بود «نرخ ارز باید به تعادل برسد»؛ البته آقای روحانی بر کاهش نرخ ارز تاکید نکرد که احتمالاً منظور رئیس‌جمهور از تعادل، همان نظریه پر ابهام «برابری قدرت خرید» برای تعیین نرخ دلار متناسب با نرخ تورم داخلی است که می‌توان نتیجه گرفت که درنهایت دولت به تعیین کف 4400 تومانی برای دلار دولتی و آزاد رسیده است‌‌.

این در حالی است که هادی  قوامی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس پیش‌ازاین در مورد افزایش قیمت دلار به الف گفته بود: در لایحه بودجه نرخ دلار 3300 تومان امسال را 3500 تومان پیشبینی کرده و در ردیف دیگر لایحه هم 10 هزار میلیارد تومان علاوه آن پیشبینی کرده است؛ اگر حساب کنیم، نرخ محاسباتی نرخ ارز 3850 تومان برای سال آینده است.

به گفته وی؛ طبق تجربه تاریخی سال‌های اخیر همیشه نرخ فروش دلار 500 الی 600 تومان بالاتر از نرخ محاسباتی است و دولت باور دارد آنچه در عمل در سال آینده رخ خواهد داد، نرخ 4400 تومان است. این موارد، علاوه بر مسائل دیگر مانند مسائل جهانی، تقاضای ارز در فصول مختلف و...، به آن میزانی در افزایش نرخ ارز اثرگذار نیست و موضوعی که درباره لایحه بودجه عنوان کردم باعث افزایش نرخ شده است. (اینجا)

بسته شدن حساب دلالان تا اطلاعیه سازمان امور مالیاتی و افت 230 تومانی دلار

بنابراین گزارش، نرخ دلار در پنجمین روز هفته، پس از روند نزولی به کانال ۴ هزار و ۷۰۰ تومان و حدود 4800 تومان بازگشت. روز چهارشنبه، شاخص بازار ارز  تا قیمت 4780 تومان هم رسید و این افزایش قیمت دلار در حالی رقم خورد که این ارز در روز سه‌شنبه با ۸۲ تومان کاهش به کانال ۴ هزار و ۶۰۰ تومان رفته بود. البته همسو با رشد بهای دلار، قیمت یورو نیز در راستای صعودی قرار گرفت و با ۸۰ تومان افزایش به قیمت ۶ هزار و ۸۰ تومان رسید درحالی‌که  این نرخ روز سه‌شنبه ۱۶۰‌تومان از ارزش خود را از دست داده بود؛ اما قیمت دلار در آخرین معاملات روز چهارشنبه ناگهان سقوط کرد و بیش از 3 درصد ارزش خود را نسبت به‌روز سه‌شنبه از دست داد. ساعتی بعد اعلام شد حساب بانکی تعدادی از دلال‌های ارزی بسته‌شده ولیکن مشخص نیست این حساب مربوط به افراد عادی بوده یا حساب برخی نهادهای عمومی و حاکمیتی را شامل می‌شود؛ البته یک مقام آگاه به فعال شدن این شبکه‌های دلالی در دوره‌های نوسانات ارزی اشاره کرد و از اطلاع‌رسانی بیشتر دراین‌باره در آینده نزدیک خبر داد. برخی از فعالان بازار نیز این خبر را تائید کردند.

برخی رسانه‌ها خبر دادند: در راستای مبارزه جدی با پول‌شویی و با دستور مقام قضایی، صدها حساب از حساب‌های عاملان غیرمجاز ارزی بسته شد. در این خبر که به نقل از یک مقام آگاه رسانه‌ای شد، آمده است:روند مبارزه با دلالان و اخلالگران بازار ارز که به‌صورت شبکه‌ای صورت می‌گیرد با قاطعیت ادامه خواهد داشت.

درحالی‌که در ساعات پایانی روز چهارشنبه قیمت دلار با کاهش 23 تومانی مواجه شده بود؛ بسته شدن حساب‌های مشکوک ارزی و صدور اطلاعیه سازمان مالیاتی می‌توانست عاملی برای آن باشد. سازمان امور مالیاتی در روز گذشته اطلاعیه‌ای صادر کرد که تمامی خریدوفروش‌های ارزی در تور مالیاتی قرار خواهند گرفت.   

سازمان امور مالیاتی در این اطلاعیه آمده بود کلیه فعالان اقتصادی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی و همچنین کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (5) قانون خدمات کشوری، من‌جمله صرافی‌ها، بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اجرای مواد (169) و(169) مکرر قانون مالیات‌های مستقیم و به‌منظور شفافیت فعالیت¬های اقتصادی و استقرار نظام یکپارچه اطلاعات مالیاتی، موظف‌اند کلیه اطلاعات مربوط به معاملات خود (خریدوفروش هرگونه کالا و خدمات من‌جمله انواع ارز) و همچنین اطلاعات هویتی، عملکردی و دارایی اشخاص نظیر اطلاعات مالی، پولی و اعتباری، معاملاتی، سرمایه‌ای و ملکی اشخاص حقیقی و حقوقی را در اختیار سازمان امور مالیاتی کشور قرار دهند.

 سازمان امور مالیاتی کشور نیز در راستای انجام وظایف سازمانی خود موظف به شناسایی مودیان مالیاتی بالقوه و میزان درآمد آن‌ها هست. اطلاعات کلیه اشخاصی که اقدام به خریدوفروش انواع ارز می‌نمایند در اختیار سازمان مالیاتی کشور قرارگرفته و حسب قوانین موضوعه نسبت به مطالبه مالیات بر درآمد متعلقه اقدام خواهد شد. ازاین‌رو به کلیه خریداران و فروشندگان انواع ارز توصیه می‌شود ضمن دریافت و کنترل مستندات معاملات خود (صورتحساب خریدوفروش) با صرافان، اسناد و مدارک مربوط به معامله را برای ارائه به اداره امور مالیاتی، نزد خود محفوظ دارند. 

این اطلاعیه خریداران و فروشندگان ارز را به احتیاط بیشتر در معاملات توصیه کرد؛ چراکه در صورت خریدوفروش باهدف سوداگرانِ، مالیات بر درآمد آن‌ها نیز افزایش خواهد یافت؛ اما در کنار این موارد خبرها حکایت از تزریق انبوه دلار شبانه به بازار  دارد که باعث کاهش شدید قیمت ارز شد که گفته می‌شود ساعاتی بعدازاین اتفاق دلار به محدوده‌های زیر 4550تومان بازگشته است.

امروز دلار و سکه امروز چند بود؟

در معاملات امروز بازار ارز قیمت دلار نوسان زیادی داشت به‌طوری‌که قیمت‌ها در ساعات اولیه و ساعات پایانی معاملات تفاوت وجود داشت که حتی تا 4695 تومان هم رسید. بانک مرکزی برای امروز نرخ حدود ۲۵ ارز را نسبت به‌روز قبل کاهش داد. اما در تغییرات رخ‌داده دلار اندکی و حدود سه تومان افزایش قیمت داشته و ۳۶۹۷ تومان قیمت خورده است و برای پوند ۵۱۲۹ و یورو ۴۵۳۱ تومان نرخ تعیین کرده است. یورو امروز در بازار آزاد حدود 6004 تومان قیمت خوره و هر پوند انگلیس نیز 6797 تومان رسید.  بر اساس این گزارش در معاملات امروز نر خ هر لار آمریکا با 111 تومان افزایش نسبت به دیروز 4656 تومان قیمت خورد.

امروز و در بازار آزاد هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با 3هزار افزایش نسبت به‌روز گذشته یک‌میلیون و ۵۲3 هزار و 500تومان به فروش رفت. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با افزایش 1000هزارتومانی به یک‌میلیون و 490 هزار تومان رسید.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۸ اَمرداد ۱۳۹۷ نه به مذاکره با آمریکا/ صدای واحدی که از دولت شنیده می‌شود
۲۷ اَمرداد ۱۳۹۷«روحانی» انتخاب نخست وزیر جدید پاکستان را تبریک گفت
۲۷ اَمرداد ۱۳۹۷واکنش پناهیان به سخنان اخیر روحانی  
۲۷ اَمرداد ۱۳۹۷رحمانی فضلی «نماینده رئیس جمهور در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز» شد
۲۷ اَمرداد ۱۳۹۷تغییرات کابینه به کجا رسید؟
۲۵ اَمرداد ۱۳۹۷رشد ۳۰ هزار تومانی سکه طرح جدید/ نرخ یورو ۱۰۰ تومان افزایش داشت+ جدول
۲۵ اَمرداد ۱۳۹۷گزارش ادعایی المانیتور درباره احتمال دیدار ترامپ و روحانی
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷افت ۱۷۰ هزار تومانی قیمت سکه/ یورو کاهش یافت + جدول
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷مشاور سابق روحانی: اکثر اصلاح‌طلبان قائل به نظام جمهوری اسلامی نیستند
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷دولت «سخنگو» ندارد

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۴۰۰۷۷۱۷:۵۴:۲۵ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
بابا به خدا دلال خود دولت و بانک هستند...مگه سر وسامان دادن به بازار ارز کاری دارد..یادمان نرفته جمشید بسم الله را ساختند
ناشناس۲۴۰۳۸۲۲۳:۴۰:۲۳ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
شکی نیست پشت پرده گران فروشی ارز خود بانک مرکزی ها و دولت ها بودند و هستند ت..
ناشناس۲۴۰۰۹۶۱۸:۰۶:۵۴ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
قیمت دلار الان در بازار 4500 تومن . جو ندهید !
ناشناس۲۴۰۰۹۷۱۸:۰۷:۴۷ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
تزریق شبانه دلار نیز تاثیرگذار نبود :)) باشه نبود چند روز دیگه که شد 3800 زیان کردید متوجه میشد تاثیر داشته یا نه
ناشناس۲۴۰۱۰۰۱۸:۱۰:۴۹ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
از خریداران دلار مالیات سنگین بگیرید . فعالان بی دلیل این بازار باید زیان کنند
ناشناس۲۴۰۴۷۴۰۱:۳۶:۰۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
شما هنوز فرق ارز و کالا را نمیدانید، به کاربردن خرید و فروش برای ارز اشتباه است. ارز را مبادله یا اکسچنج میکنن و وظیفه ذاتی سیستم بانکی این هست که شما هر وقت رفتید به شعب ارزی هر مقدار که خواستید ریال شما را تبدیل به دلار کند. اون چیزی که تحت عنوان اسکناس ریال دست شماست پشتوانه بانک مرکزی داره و بانک وظیفه داره اون را براتون اکسچنج کنه ولی از وظیفه خودش کوتاهی میکنه. اگر بانک مرکزی ...نگذاشته باشد و پول بدون پشتوانه چاپ نکرده باشد باید بدون نگرانی این مبادله را انجام بدهد ولی میدانیم که اینطور نیست. در مملکت ما بانک ها به وظیفه خودشون عمل نمیکنن و یه نان دانی درست کردن برای صرافی ها، دولت به جای اینکه ارز را طبق وظیفه خودش و مثل همه جای دنیابه مشتریان بدهد، ارز را به صرافی های نور چشمی میدهد که از آب کره بگیرن. و امثال بابک زنجانی ها بوجود بیاید که اتفاقا کارش را از همین نقطه یعنی گرفتن دلار از بانک مرکزی و توزیع بین صرافی ها آغاز کردو گردنش کلفت شد و به نفت دزدی افتاد.
ناشناس۲۴۰۶۴۲۱۱:۲۴:۱۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
چه مالیاتی بعد آنموقع بانک مرکزی و مقامات که خودشان مخصوصا دلار را گران کرده اند که دلارهای گرانشان فروش نمی رود
ناشناس۲۴۰۱۰۱۱۸:۱۱:۲۶ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
خریدران دلار رو نقره داغ کنید تا دیگر وارد این بازار نشوند
هوشیار۲۴۰۱۱۱۱۸:۲۲:۰۴ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
خدا میدونه تو این تزریق های دلار چقدر فساد وجود داره
علی کریمی پور۲۴۰۴۵۴۰۰:۵۵:۴۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
بله خدا می دونه! ولی تو که نمی دونی ... حرف نزن و تشنج ایجاد نکن!
ناشناس۲۴۰۱۱۳۱۸:۲۸:۱۵ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
احتکار در بازار ارز با یک مانع مالیاتی مواجه شده است. سازمان امور مالیاتی در روز گذشته اطلاعیه‌ای داد که طبق آن، تمامی خرید و فروش‌های ارزی در تور مالیاتی قرار خواهند گرفت. رصد مالیاتی معاملات به این معناست که هرچه تعداد معاملات با هدف نوسان‌گیری افزایش یابد، هزینه مالیاتی آن نیز بیشتر خواهد بود. از این رو جذابیت سفته‌بازی ارزی کاسته می‌شود.
ناشناس۲۴۰۱۱۷۱۸:۳۴:۰۶ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
باید دلالها رو شناسایی کرد وبه اشد مجارزات رسوند چون اینها خائن و منافع خودشون رو به مردم ترجیح ی دن این افراد امثال زنجانی هستند باید نابودشون کرد
ناشناس۲۴۰۵۸۲۰۹:۵۳:۰۴ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
دلال خود دولت و بانک هستند
جاسم۲۴۰۱۲۱۱۸:۳۸:۱۸ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
هر افت قیمت نزدیک به 4550 فرصت خریده واقعیت میگه ارز فنرش رها خواهد شد
ناشناس۲۴۰۱۵۷۱۹:۱۰:۱۳ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
مملکت بدون بحران ،کشور دلالها ،نخبگان دلال
ناشناس۲۴۰۲۱۲۱۹:۵۴:۵۳ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
اقدامات لحظه ای و قطره چکانی جواب نمیده!
ناشناس۲۴۰۴۳۱۰۰:۲۹:۰۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
دلال ها عامل صعود قیمت دلار دلالها عامل صعود قیمت تخم مرغ دلال ها عامل گرانی ماشین دلالها عامل گرانی بنزین و نان و عوارض و مالیات دلال ها با سرمایه ده ها میلیون ریال نه بیشتر عامل پاشیدن اقتصاد مملکت راستی کدام قانون اجازه خرید و فروش سکه یا دلار ممنوع کرد مگر خود دولت شروع به پیش فروشی سکه بدون محدودیت نکرد واقعا از نظرات منتشر شده بالا تعجب کردم با تشکر
ناشناس۲۴۰۴۳۷۰۰:۴۱:۳۵ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
دولت بی کفایت
ناشناس۲۴۰۴۴۴۰۰:۴۴:۵۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
صرافی ها رو تعطیل کنید یا مجبور به عرصه تک نرخی کنید اگه صداقت دارن
بیچاره۲۴۰۴۶۹۰۱:۱۷:۴۷ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
دلار ظرف یک ماه توسط خود دولت 1000 تومن گرون شد حالا میخوان 100 یا 200 تومن ارزشونش کنن . امکان نداره به قیمت ماه پیش برگرده چون این روش مسبوق به سابقه است و مردم خوب میدونن!
ناشناس۲۴۰۴۹۸۰۵:۰۷:۲۳ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
راه درمانش گرفتن مالیات بر ارزش افزوده است. دولت میتواند به همان میزان که از مالیات خرید و فروش ارز عایدی به دست می آورد، ارز به بازار تزریق کند
ناشناس۲۴۰۶۶۱۱۱:۴۱:۴۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
گرانی ارز زیر سر صراف ها است
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. ظریف: فکر می‌کردم آمریکایی‌ها بی‌اثر بودن تحریم‌ها را درک کرده‌اند/ برای بدترین حالت‌ها آماده‌ایم

 2. مسئولین پاسخگو باشند؛ ماجرای مرگ تلخ جانباز اعصاب و روان در افغانستان+ اسناد

 3. ورود ساز به پارک‌ها آزاد شد

 4. واقعیت ازدواج دختران در سنین پایین/ مرکز پژوهشها گزارش می‌دهد

 5. «ممّد گاوی» و «علی‌ دراز» دستگیر شدند

 6. فروپاشی، اشغال، ترور، سرنگونی؛ نتیجه مشترک اعتماد به آمریکا

 7. تهران تحت مدیریت "قالیباف" بین ۵ شهر برتر جهان

 8. یک خبر خوب برای داوطلبان متقاضی کنکور ۹۸

 9. نگرانی بولتون از مداخله احتمالی چین، ایران و کره‌شمالی در انتخابات آمریکا

 10. تفاهمی برای تغییر قانون ازدواج زیر ۱۸ سال صورت نگرفت

 11. حفظ شأن اتباع ایران در گرجستان؛ از حرف تا عمل

 12. نسخه سریع‌تر Snapchat در راه است

 13. عوارض جدی کمبود زینک در بدن

 14. دردسر عکس پوتین برای مقام آمریکایی

 15. آغاز نشست غیرعلنی مجلس با حضور وزیر دفاع

 16. رونمایی از موشک خیبر ۱ حزب الله برای اولین بار  

 17. ۹ خوردنی برای کاهش اضطراب

 18. پدیده‌های لیگ هجدهم/ صدرنشینی شاگردان یحیی و آقای گلی یک مدافع

 19. بررسی "طرح حمایت از اتباع" در مجلس/ فراهم شدن خدمات بیمه‌ای اتباع

 20. اینترپل درباره «حمله تروریستی قریب‌الوقوع» در اروپا هشدار داد

 21. سفیر ایران در عمان عضو هیچ حزب سیاسی نیست

 22. 10 برج مرتفع دنیا را بشناسید  

 23. فارن‌پالیسی: تشکیل گروه «اقدام ایران» در آمریکا بیشتر اقدامی نمادین است تا هدفمند

 24. در بازار بزرگ میوه چه خبر است؟  

 25. بی‌بی‌سی فارسی در نقش «ترمینال رسانه‌ای» آشوبگران

پربحث‌های دیروز

 1. علت اینکه در ایران مردم دلارها را آتش نزدند چه بود؟

 2. قالیباف: معضلات فعلی اقتصادی کشور راه حل دارد/ بانکداری ما باعث شده ثروتمندان هر روز ثروتمندتر شوند/ نقدینگی بی‌حساب و کتاب صرف سفته بازی شد

 3. انصراف ۵۰ نماینده از استیضاح کرباسیان

 4. نه به مذاکره با آمریکا/ صدای واحدی که از دولت شنیده می‌شود

 5. مالیات ناعادلانه، تیر خلاص به پیکر نیمه‌جان تولید/ مالیات، ابزاری برای ایجاد تعادل در توزیع ثروت و کاهش فاصله طبقاتی/دولتمردان توجه می‌کنند؟

 6. خوش‌بینی به آمریکا دولت مصدق را ساقط کرد

 7. حرف‌های تکان‌دهنده شش جوان محکوم به اعدام پای چوبه‌دار

 8. تابلوی انحرافی و یک سوال از علی مطهری

 9. روحانی: عملکرد وزارت اقتصاد قابل قبول است

 10. شرط رهبر انقلاب برای فعالیت اقتصادی فرزندانشان/ درخواست آیت الله مصباح برای استغفار/ پشت پرده خبر استعفای جهانگیری/ نعمت زاده: ستاد روحانی طبقه هشتم بود و هر روز با پله بالا می‌رفتیم

 11. بمب ویتامین C را بشناسید

 12. شرط رهبر انقلاب برای فعالیت اقتصادی فرزندانش

 13. دلار 4200 تومانی در محاسبه قیمت مواد اولیه حذف شود

 14. احتمال محکومیت متهم اصلی ثامن‌الحجج به ۲۰ سال حبس

 15. قول رئیس کل بانک مرکزی برای حل مشکلات مردم/معاملات در بازار ثانویه روانتر می شود

 16. نامه معاون رییس جمهور به احمد توکلی/ قوه قضائیه و مقننه و دستگاه‌های تابعه اطلاعات حقوق و مزایا را ثبت نکردند

 17. جهانگیری: کاهش آثار تحریم‌ها مهمترین اولویت فعلی دولت است

 18. فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد برکنار شد

 19. پشت پرده یک کاسبی پردرآمد

 20. طرح استیضاح وزیر اقتصاد اعلام وصول شد

 21. افزایش ۵۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومانی قیمت خودرو + جدول

 22. محسن هاشمی: تلاش‌ می‌کنیم افشانی در شهرداری تهران بماند

 23. اتهام‌زنی تازه آمریکا به ایران/ بولتون: ایران بدنبال دخالت در انتخابات آمریکاست

 24. وزیر علوم خبر داد: رعایت شاخص "جوان‌گرایی" در انتصاب‌ها/ مدیران دانشگاه‌ها ۸ سال جوان‌تر شدند

 25. موسوی لارگانی: مجلس و دولت فکری به حال مردم کنند

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. علت اینکه در ایران مردم دلارها را آتش نزدند چه بود؟

 3. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 4. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 5. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 6. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 7. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 8. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 9. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 10. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 11. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 12. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 13. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 14. قالیباف: معضلات فعلی اقتصادی کشور راه حل دارد/ بانکداری ما باعث شده ثروتمندان هر روز ثروتمندتر شوند/ نقدینگی بی‌حساب و کتاب صرف سفته بازی شد

 15. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 16. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 17. انصراف ۵۰ نماینده از استیضاح کرباسیان

 18. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 19. نخستين توافق افتخارآميز ايران در خزر

 20. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 21. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 22. افزایش تعرفه برق پُرمصرف‌ها، راه‌حل پایان دادن به خاموشی‌های تابستانه

 23. نه به مذاکره با آمریکا/ صدای واحدی که از دولت شنیده می‌شود

 24. تلاش یک مدیر دولتی برای کسب سود صدها میلیاردی از واردات سیگار مارلبرو

 25. مشاور سابق روحانی: اکثر اصلاح‌طلبان قائل به نظام جمهوری اسلامی نیستند

پربحث‌های دیروز

 1. مالیات ناعادلانه، تیر خلاص به پیکر نیمه‌جان تولید/ مالیات، ابزاری برای ایجاد تعادل در توزیع ثروت و کاهش فاصله طبقاتی/دولتمردان توجه می‌کنند؟

 2. دلار 4200 تومانی در محاسبه قیمت مواد اولیه حذف شود

 3. قول رئیس کل بانک مرکزی برای حل مشکلات مردم/معاملات در بازار ثانویه روانتر می شود

 4. نامه معاون رییس جمهور به احمد توکلی/ قوه قضائیه و مقننه و دستگاه‌های تابعه اطلاعات حقوق و مزایا را ثبت نکردند

 5. پشت پرده یک کاسبی پردرآمد

 6. افزایش ۵۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومانی قیمت خودرو + جدول

 7. روحانی: عملکرد وزارت اقتصاد قابل قبول است

 8. موسوی لارگانی: مجلس و دولت فکری به حال مردم کنند

 9. متن نهایی طرح مبارزه با جرایم اقتصادی

 10. معاون وزیر نیرو خبر داد: آغاز جریمه مشترکان پرمصرف برق از یکی دو ماه دیگر

 11. فروشگاه اینترنتی ساعت مچی زاگروتایم

 12. این روزهای اجاره نشینی با 3 پرده آماری

 13. استاندار تهران: نوسانات قیمت مرغ رفع می شود

 14. جهانگیری: ایران برای ادامه فروش نفت تلاش می‌کند

 15. سکه ۳ میلیون و ۷۱۶ هزار تومان/ افت ۴۵۰ تومانی نرخ یورو+ جدول

 16. داروخانه‌های افراد حقیقی از قانون مالیات ارزش افزوده معاف شدند

 17. قیمت امروز طلا، سکه و ارز/ دلار ۱۰۲۴۰تومان

 18. رئیس کمیسیون اصل نود: ۳۵۰ نفر در رابطه با حقوق‌های نجومی شناسایی شدند

 19. علت گران شدن موز چیست؟

 20. روش های خرید بلیط هواپیمای ارزان در فصل های شلوغ

 21. آغاز دور جدید تحویل سکه‌های پیش‎فروشی از امروز

 22. عرضه مرغ ۶۷۰۰ تا ۸۱۰۰ تومانی به بازار در این هفته

 23. واسطه‌ها بیشترین سهم را در احتکار استان قزوین دارند

 24. ورود ۹۰۰ هزار تن برنج با ارز دولتی به کشور

 25. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 3. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 4. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 5. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 6. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 7. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 8. افزایش تعرفه برق پُرمصرف‌ها، راه‌حل پایان دادن به خاموشی‌های تابستانه

 9. شریعتمداری اعلام کرد: ۲۵۰ میلیارد دلار ثبت‌سفارش واردات در ۴ ماه! /‌ خروج ترامپ از برجام، گلوله برفی است؛ نه بهمن ویرانگر

 10. مالیات ناعادلانه، تیر خلاص به پیکر نیمه‌جان تولید/ مالیات، ابزاری برای ایجاد تعادل در توزیع ثروت و کاهش فاصله طبقاتی/دولتمردان توجه می‌کنند؟

 11. فساد عاملی که بنیان‌ها را سست می‌کند/ محاکمه بدون ملاحظه مفسدان؛ پادزهری قوی برای دفع توطئه‌ها و جیغ‌هایی که بلند می‌شود

 12. کمپین‌های مردمی در ترکیه برای حمایت از «لیر» و «پول ملی»

 13. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 14. هشدار توکلی به معاون رئیس‌جمهور: قانون‌شکنی در اجرای ماده ۲۹ را متوقف کنید/ دولت، ادعای شفافيت دارد ولی تكليف قانونی خود را انجام نمی‌دهد/ فساد ارکان حکومت را چون موریانه می‌خورد

 15. پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت تورم در ماه‌های آینده/ وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی اگر بیشتر نشده، کمتر هم نشده است

 16. این همه بی‌تدبیری

 17. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 18. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 19. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 20. معاون وزیر راه: خودروسازان اجازه کاهش قیمت خودرو را نمی‎دهند

 21. احمد توکلی به رهبر انقلاب نامه نوشت و از تدبیر ایشان برای حل مشکلات اقتصادی تشکر کرد/ آمادگی دیده‌بان شفافیت و عدالت برای همکاری با قوا

 22. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 23. سیلابی که رها شده/ چرا دولت برای نقدینگی جامعه برنامه ریزی نمی‌کند؟

 24. رشد ۱۱۰ هزار تومانی قیمت سکه/ یورو ۱۲ هزار و ۱۶۹ تومان خریداری شد+ جدول

 25. نوبخت: پیش بینی‌های واقع بینانه در بودجه ۹۸ خواهیم داشت

آخرین عناوین