مگنت-ستاره یک مربع

شهردار تهران: خودم نمره نمی دهم اما استانداری به عملکرد شهرداری در برف اخیر از 20 نمره 18 داده است

گروه اجتماعی الف،   3961110109 ۳۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
شهردار تهران: خودم نمره نمی دهم اما استانداری به عملکرد شهرداری در برف اخیر از 20 نمره 18 داده است

شهردار تهران در خصوص عملکرد مدیریت شهری در زمان بارش برف گفت: عملکرد شهرداری در این مورد را خودم ارزیابی نمی کنم، اما استانداری تهران از نمره 20 به ما 18 داده است. بنابراین عملکرد ما قابل قبول بود.

محمدعلی نجفی در حاشیه نشست مشترک شهردارتهران با سینماگران در جمع خبرنگاران با اشاره به تشکیل کارگروه مشترک گفت: هنر برای تعالی روح و جان شهر مهم است و مدیریت شهری باید ارتباط پیوسته و دایمی با هنرمندان داشته باشد.

وی با بیان اینکه به منظور تعامل هرچه بیشتر شهرداری و سینماگران قرار است کارگروهی تشکیل شود، افزود: مدیریت شهری وظیفه خود می داند که از سینماگران و هنرمندان حمایت کند. برنامه های ما برای این حمایت نیز بخشی سخت افزاری و بخش دیگر نرم افزاری است. ضمن اینکه قرار است تمامی مباحث مرتبط در کارگروه مورد بحث و بررسی قرار گیرد و راه حل های لازم ارایه شود.

شهردار تهران افزود: برای آنکه شهر تهران را داری هویت و شناسنامه کنیم، باید از سینما به عنوان ابزار موثر در سطح ملی و بین المللی استفاده کنیم.

نجفی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص ارزیابی شهردار تهران از عملکرد مدیریت شهری در زمان بارش برف اظهار کرد: عملکرد شهرداری در این مورد را خودم ارزیابی نمی کنم، اما استانداری تهران از نمره 20 به ما 18 داده است. بنابراین عملکرد ما قابل قبول بود.

وی ادامه داد: واقعیت این است که روز بعد از برف سنگین هیچ یک از خیابان ها و معابر اصلی شهر بسته نبود و حتی نمایندگانی هم که از عملکرد شهرداری انتقاد کرده بودند، نباید فراموش کنند که جلسه مجلس همان روز راس ساعت 8:45 صبح تشکیل شد. اگر خیابان ها و معابر اصلی شهر بند آمده بود،به طور قطع جلسه آن ساعت شروع نمی شد. ضمن اینکه برخی از کمیسیون های مجلس ساعت 7:15 صبح همان روز جلسه خود را برگزار کرده بودند.

نجفی با بیان اینکه بخشی از مشکلات پیش آمده مربوط به شهر وشهرداری تهران نبود، تصریح کرد: به طور مثال مشکلات مربوط به اتوبان کرج-تهران یا قم- تهران ربطی به شهرداری تهران نداشت، اما شهرداری از ظهر روز اول برای باز کردن آن معابر به کمک راهداری رفت.

به گزارش شهرنوشت، وی در پایان خاطر نشان کرد: به طور حتم عملکرد ما ضعف هایی داشت اما من از جوانانی که بعد از توییت بنده در خصوص تکاندن برف از درختان شهر این کار را انجام دادند، تشکر می کنم چراکه با این اقدام به حفظ سرمایه های شهر کمک کردند.

شهردار تهران همچنین با اشاره به تشکیل کارگروه مشترک بین مدیریت شهری و اهالی سینما گفت: از قبل هم صحبت هایی برای تشکیل کارگروه مشترک شده بود و قرار شد برخی از برنامه هایی که از عهده شهرداری بر می آید مانند ساخت سالن های بهتر و جدیدتر از طریق این کارگروه پیگیری شود.

محمدعلی نجفی که در نشست مشترک شهردارتهران با سینماگران صحبت می‌کرد گفت: نقاط اشتراک زیادی بین شهرداری و شما هنرمندان وجود دارد که یکی از آنها این است که در تهران زندگی می کنیم و به این شهر علاقه و وابستگی داریم؛ تهران شهری با همه زیبایی ها و ظرفیت ها و در نقطه مقابل با همه مشکلات و درگیری ها است.

شهردار تهران با بیان اینکه هر شهر جسم و جانی دارد، افزود: ما به جان شهر کمتر توجه کرده ایم و در مواردی هم از آن غافل بوده ایم. اگر بخواهیم جان شهر را تقویت کنیم، به عقیده من مهمترین ابزار فرهنگ و هنر است، ابزاری که یک عده خاص از نعمت برخورداری از آن بهره مند هستند.

وی با تاکید بر اینکه در بین تمامی هنرها سینما یک هنر برتر است، عنوان کرد: سینما می تواند حال شهر را بهتر و شهر را با مهر بیشتری همراه کند. به هر حال اگر بخواهیم به شهر خدمت کنیم و شهری برای زندگی بسازیم و مردم در آن احساس آرامش درونی واقعی کنند این هنر می تواند، بسیار تاثیر گذار باشد.

نجفی با بیان اینکه رابطه مدیریت شهری و سینما رابطه ظرف و مظروف است، اظهار کرد: مدیریت شهری همچون عموم شهروندان به سینما نیاز دارد و شهر بدون سینما نه یک چیز بلکه خیلی چیزها کم دارد. چنین شهری نمی تواند برای زندگی همراه با آسایش باشد. به عبارت دیگر مدیریت شهری به هنرمندان نیاز دارد و اگر فضای مناسب را برای زایش های فکری و عرصه خلاقیت های هنری فراهم نکند، هنرها آن گونه که باید رشد نخواهند کرد.

وی با تاکید بر ضرورت تعامل هرچه بیشتر شهرداری تهران و اهالی هنر گفت: این تعامل باید بسیار بیشتر از گذشته تقویت شود تا ما بتوانیم در این مسئولیت مشترک و احساس مسئولیتی که نسبت به شهروندان داریم، موفق تر باشیم و کار را با عمق بیشتری پیش ببریم.

نجفی با اشاره به تشکیل کارگروه مشترک بین مدیریت شهری و اهالی سینما تصریح کرد: از قبل هم صحبت هایی برای تشکیل کارگروه مشترک شده بود و قرار شد برخی از برنامه هایی که از عهده شهرداری بر می آید مانند ساخت سالن های بهتر و جدیدتر از طریق این کارگروه پیگیری شود. این کارگروه حتی موضوعات نرم افزاری را نیز مورد توجه و بررسی قرار می دهد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه سینما در هویت بخشیدن به شهر می تواند بسیار موثر باشد، بیان کرد: شهری مانند بارسلونا از وودی آلن می خواهد تا ظرفیت های آن را نشان دهد. در تهران هم همچون رشد و تقویت گردشگری یا حقوق و تکالیف شهروندی اگر بخواهیم به صورت جدی شاهد ارتقا باشیم، به سینما نیاز داریم.

نجفی با بیان اینکه مسئله تشکیل کارگروه مشترک حتما دنبال می شود، گفت: در گذشته از موزه سینما بازدید کرده بودم اما در بازدید امشب متوجه شدم، امکانات موزه سینما از نظر فضا و سخت افزار محدود است و در خور و شایسته سینمای ایران نیست. سینمای ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی 2 هزار جایزه بین المللی کسب کرده است که این بدان معناست که دو هزار بار به احترام سینمای ایران به پا خواستند. بنابراین شهرداری کمک می کند تا شرایط موزه بهتر شود اما در مورد سایر تقاضاها باید در نظر داشته باشیم که به هرحال امکانات شهرداری در وضع موجود محدود است.

در حال حاضر شرایط شهرداری تهران خوب نیست اما ان شالله بهتر خواهد شد

شهردار تهران در واکنش به اظهارات یکی از هنرمندان که گفته بود شهرداری روی بمب قرار دارد، گفت: من احساس نمی کنم روی بمب نشسته ام، اما مشکلات زیاد است که یکی از آنها منابع و امکانات مالی شهرداری است. من یک بار این خاطره را در شورا هم مطرح کردم. می گویند هر ماه یک نفر به بانک می رفت و سر وقت پول قسط خود را پرداخت می کرد و بعد از آن هم یک گوشه می نشست و گریه می کرد. وقتی رییس بانک دلیل این مسئله را پرسید فرد گفت، به بخت خودم گریه می کنم که همه کیف پول پیدا می کنند و من دفترچه قسط.

نجفی افزود: در شهرداری تهران همه از مطالبات صحبت می کنند که بسیاری از آنها مستند است. چند روز گذشته یکی از نمایندگان با چند نفر به دفتر من مراجعه کردند که افراد همراه، از طلب خود می گفتند. من هم به آن نماینده محترم گفتم یک بار دو نفر را بیاورید که به شهرداری بدهکار باشد. در حال حاضر شرایط شهرداری تهران خوب نیست اما ان شالله بهتر خواهد شد. در هر صورت محدودیت ها به گونه ای است که شاید نتوانیم همه آنچه را علاقه داریم، انجام دهیم یا انتظارات هنرمندان را محقق کنیم.

نجفی با بیان اینکه مدیریت شهری اگر نتواند از هنر کمک سخت افزاری کند باید در حد مسئولیت خود از حیطه هنر دفاع کند، خاطرنشان کرد: ما خودمان را در مقابل هنر و هنرمند مسئول می دانیم. بدون هنر و هنرمند شهر روح واقعی نخواهد داشت و به همین دلیل تعهد می دهم، در هرجایی که لازم باشد و در قدرت شهرداری هم باشد، در دفاع از هنرمندان بایستیم و با صدای بلند آن را اعلام کنیم.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۲۷۲۷۴۱۱:۱۹:۲۹ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
خود گویی و خود خندی / عجب مرد هنرمندی
ناشناس۲۲۷۵۶۰۱۴:۱۵:۴۳ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
اومده بودم همینو بنویسم. درود بر تو
ناشناس۲۲۷۲۷۷۱۱:۲۰:۴۰ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
خیلی پر رویی به خدا.
ناشناس۲۲۷۲۸۳۱۱:۲۶:۴۳ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
اینهمه رو داری تا حالا ندیده بودیم الحمدلله نمردیم و رکورد زنی مسئولین در رو داری را توسط شهر دار محترم دیدیم به این مسئولین می گویندخوش باور که یکسره مردم را گیج و گنگ متصورند نه تنها برف در معابر با گذشت دو و سر روز مزاحمت دارد نگاهی به زباله دانهای شهر نشان از تعطیلی حمل و نقل زباله نیز دارد . شهر دار ئ شهر داری کلا تعطیل با منشور تقدیر و ثبت تشکر بدون کمترین خجالت و عذر خواهی از نوبر هم گذشته است
ناشناس۲۲۷۲۹۱۱۱:۳۷:۴۱ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
دعاکنیم آفتاب بشه هواگرم بشه کلا دولت ما خیلی معتقد و روحانی هست همش مردم به دعا کردن تشویق میکنن البته مردم هم کم تجربه هستن مثلا بار قبلی زیاد دعا کردن زیاد برف اومد بهتره دولت یه کلاس دعا کردن هم برای مردم بزاره
ناشناس۲۲۷۳۰۲۱۱:۴۷:۲۸ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
آقای نجفی! حتی حاضر نیستی قبول کنی این مردم هستند که به شهردار نمره میدهند!!!!! آقا! بیخود دنبال توجیه نگرد... رد شده ای!
ناشناس۲۲۷۳۱۷۱۱:۵۶:۲۳ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
استانداریم یکی مثل خودتون
ناشناس۲۲۷۳۴۰۱۲:۲۲:۲۷ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
نمره صفر هم زیادته
ناشناس۲۲۷۳۴۸۱۲:۳۴:۱۰ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
نمره شما ۲ هم نیست آقای نجفی برید کنار تا اهلش بیاد سر کار
ناشناس۲۲۷۳۵۵۱۲:۳۹:۴۴ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
امروز سه شنبه 10 بهمن ، اتوبان خلیج فارس ( تهران - قم ) از توده های متراکم یخ و یخ زدگی اسفالت ، بسیار دیده می شد و رانندگی عذاب آور بود ، شهرداری نباید اقدامی انجام دهد ؟ این چه مدیریتی است ؟ کوچه ها هم بدتر از آن .
ناشناس۲۲۷۳۶۱۱۲:۴۳:۳۸ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
نگفتید شما به استانداری چند دادید که او به شما هیجده داد به هم نون قرض می دهید یا کارشناسی است
ناشناس۲۲۷۳۸۳۱۲:۵۸:۱۹ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
شهردار باید خودش پارو به دست در جلوی نیروهایش باشد.
ناشناس۲۲۷۶۲۲۱۴:۵۳:۰۶ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
احسنت
ناشناس۲۲۷۳۸۵۱۲:۵۹:۰۱ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
شهر با توییت برف روبی نمیشود شهرداری مرد عمل میخواهد
سروش۲۲۷۳۹۹۱۳:۰۸:۵۸ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
سلام آقای نجفی باید توجه داشته باشد که عملکرد شهرداری به استانداری هیچ ربطی ندارد، شورای شهر تهران است که باید در این باره نظر دهد که رئیس شورای شهر هم از علکرد شهردار در روزهای برفی تهارن انتقاد کرده است. کمی به خود بیایید
ناشناس۲۲۷۴۴۰۱۳:۲۴:۴۲ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
عجب!!! البته همه مشکلات تقصیر شهرداری نیست و مثلا سازمان هواشناسی و پلیس راه هم باید کاملا آماده باشند! ولی من به عنوان یک شهروند تهرانی به هر سه این دوستان از 20 نمره 14 میدهم.
محمدی۲۲۷۴۶۳۱۳:۳۱:۴۱ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
نمره شما مردودی است، این هم نتیجه رای دادن کیلیویی و لیستی است
ناشناس۲۲۷۴۶۴۱۳:۳۱:۵۲ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
ای زرشک نمره شما منفی 18 است نه 18 تمام کوچه های شهر شده برف و شاخه درخت و هنوز بعد از سه روز از داخل کوچه ها به زور می آییم بیرون وافعا چقدر پررو
بهرام۲۲۷۴۸۵۱۳:۴۲:۳۲ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
نمره استانداری 2 هم نیست !!! شهرداری از جایی که مردود است نمره گرفته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۲۲۷۵۱۳۱۳:۵۸:۲۳ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
شما خیلی وقته نمرت بیسته اگر نبود شهردار کلان شهر تهران نمی شدی رفتی خونه بگو برات اتش بر اسپند نهند والا
ناشناس۲۲۷۵۲۰۱۴:۰۱:۰۲ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
من به خودم نمره نمی دهم ولی بابام بهم نمره 18 داد.
ناشناس۲۲۷۵۲۵۱۴:۰۴:۳۶ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
واقعا که!!!!! خیابان خانه ما را فقط یک دفعه شن پاشی کردن و از روز بارش برف زباله ها جمع آوری نشده اند. برف های کنار گذرگاه ها و اتوبان ها بعداز 2 روز از بارش برف ساماندهی نشده اند. برف ستنگین روی درختان به حال خود باقی مانده. به خدا نمره 8 هم زیاد است.
ناشناس۲۲۷۵۴۱۱۴:۱۰:۱۵ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
فقط همین امروز سه‌شنبه یک سری به جنوب تهران میزدی اوضاع را میدیدی بعد به خودت نمره بیست میداد.شمال شهر و مناطق شیبدار شهر پیشکش
ناشناس۲۲۷۵۵۱۱۴:۱۳:۴۱ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
مدیریت در شهرداری باید میدانی باشد نه توییتی.
ماشاالله ‌احمدی ‌از کرج۲۲۷۶۷۸۱۵:۲۱:۱۰ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
جناب آقای دکتر نجفی مشکل ما این است که زود فراموش کار و بدون ضابطه علمی ومحاسباتی عمل می کنیم این که می گویم سند دارم حدود دوسال جلوتر شهرداری کرج چیزی نمانده بود که رودخانه دره چالوس کرج را به پارک منظم کند چون چند سال باران نیامده بود تا اینکه یک باران آمد وان خسارات را بوجود آورد یک روز من به شوخی گفتم که شهرک خاتم مفتش گران است چون در مسیر حوزه آب ریز ارتفاعات همجوار است همان شب یک باران بهاری کمتر از ۱۰دقیقه حدود ۸ساعت اتوبان کرج را مسدود کرد انتظار می رود در ستاد بحران چند مهندس کار بلد این تهدیدات را مطالعه کنند
ناشناس۲۲۷۷۲۰۱۵:۴۴:۰۱ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
دعا کنیم بارون بیاد، مشکل آب حل بشه دعا کنیم باد بیاد، مشکل الودگی حل بشه دعا کنیم برف بیاد، مشکل اب برای تابستون حل بشه دعا کنیم افتاب بشه، مشکل یخ زدگی و عدم برف روبی معابر شهری حل بشه این که شد ملت همش دعا کنند،پس این حقوق های کلان مدیریتی رو این اقایان پرمدعا برای چی میگیرند؟
ناشناس۲۲۷۷۶۰۱۶:۰۹:۴۵ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
آقای نجفی نمره شما زیر صفر است. واقعاً خودتون متوجه ضعف مدیریت تان نشده اید. متاسفیم. واقعاً جای آقای قالیباف در این ایام بسیار خالیست.
محمدرضا۲۲۷۸۲۷۱۷:۱۵:۲۶ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
هه هه هه...بازم که خودتون به خودتون نمره دادید...مردید از مردم نظر سنجی کنید.
هادی۲۲۷۸۳۶۱۷:۲۵:۱۶ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
دست قالیباف درد نکنه
ناشناس۲۲۷۸۶۴۱۷:۴۹:۴۶ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
ای کاش قالیباف بود او مرد عمل بود برعکس این گروه که خود شیفته هستند...............................
خورشید۲۲۷۹۰۳۱۸:۲۴:۰۴ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
دخترم ساعت ۳/۳۰ از مدرسه ای در منطقه یک تعطیل شده الان ساعت ۶ و نیمه نرسبده راه نیم ساعته را بخاطر ترافیک و برف و لغزنگی و بی لیاقتی مسئولین
ناشناس۲۲۸۰۱۳۱۹:۴۶:۰۵ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
آن نمره 18 برای اخلاقتان هست ولی نمره عملکردتان 2 است .
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. ظریف: فکر می‌کردم آمریکایی‌ها بی‌اثر بودن تحریم‌ها را درک کرده‌اند/ برای بدترین حالت‌ها آماده‌ایم

 2. مسئولین پاسخگو باشند؛ ماجرای مرگ تلخ جانباز اعصاب و روان در افغانستان+ اسناد

 3. ورود ساز به پارک‌ها آزاد شد

 4. واقعیت ازدواج دختران در سنین پایین/ مرکز پژوهشها گزارش می‌دهد

 5. «ممّد گاوی» و «علی‌ دراز» دستگیر شدند

 6. فروپاشی، اشغال، ترور، سرنگونی؛ نتیجه مشترک اعتماد به آمریکا

 7. تهران تحت مدیریت "قالیباف" بین ۵ شهر برتر جهان

 8. یک خبر خوب برای داوطلبان متقاضی کنکور ۹۸

 9. نگرانی بولتون از مداخله احتمالی چین، ایران و کره‌شمالی در انتخابات آمریکا

 10. تفاهمی برای تغییر قانون ازدواج زیر ۱۸ سال صورت نگرفت

 11. حفظ شأن اتباع ایران در گرجستان؛ از حرف تا عمل

 12. نسخه سریع‌تر Snapchat در راه است

 13. عوارض جدی کمبود زینک در بدن

 14. دردسر عکس پوتین برای مقام آمریکایی

 15. آغاز نشست غیرعلنی مجلس با حضور وزیر دفاع

 16. رونمایی از موشک خیبر ۱ حزب الله برای اولین بار  

 17. ۹ خوردنی برای کاهش اضطراب

 18. پدیده‌های لیگ هجدهم/ صدرنشینی شاگردان یحیی و آقای گلی یک مدافع

 19. بررسی "طرح حمایت از اتباع" در مجلس/ فراهم شدن خدمات بیمه‌ای اتباع

 20. اینترپل درباره «حمله تروریستی قریب‌الوقوع» در اروپا هشدار داد

 21. سفیر ایران در عمان عضو هیچ حزب سیاسی نیست

 22. 10 برج مرتفع دنیا را بشناسید  

 23. فارن‌پالیسی: تشکیل گروه «اقدام ایران» در آمریکا بیشتر اقدامی نمادین است تا هدفمند

 24. در بازار بزرگ میوه چه خبر است؟  

 25. بی‌بی‌سی فارسی در نقش «ترمینال رسانه‌ای» آشوبگران

پربحث‌های دیروز

 1. علت اینکه در ایران مردم دلارها را آتش نزدند چه بود؟

 2. قالیباف: معضلات فعلی اقتصادی کشور راه حل دارد/ بانکداری ما باعث شده ثروتمندان هر روز ثروتمندتر شوند/ نقدینگی بی‌حساب و کتاب صرف سفته بازی شد

 3. انصراف ۵۰ نماینده از استیضاح کرباسیان

 4. نه به مذاکره با آمریکا/ صدای واحدی که از دولت شنیده می‌شود

 5. مالیات ناعادلانه، تیر خلاص به پیکر نیمه‌جان تولید/ مالیات، ابزاری برای ایجاد تعادل در توزیع ثروت و کاهش فاصله طبقاتی/دولتمردان توجه می‌کنند؟

 6. خوش‌بینی به آمریکا دولت مصدق را ساقط کرد

 7. حرف‌های تکان‌دهنده شش جوان محکوم به اعدام پای چوبه‌دار

 8. تابلوی انحرافی و یک سوال از علی مطهری

 9. روحانی: عملکرد وزارت اقتصاد قابل قبول است

 10. شرط رهبر انقلاب برای فعالیت اقتصادی فرزندانشان/ درخواست آیت الله مصباح برای استغفار/ پشت پرده خبر استعفای جهانگیری/ نعمت زاده: ستاد روحانی طبقه هشتم بود و هر روز با پله بالا می‌رفتیم

 11. بمب ویتامین C را بشناسید

 12. شرط رهبر انقلاب برای فعالیت اقتصادی فرزندانش

 13. دلار 4200 تومانی در محاسبه قیمت مواد اولیه حذف شود

 14. احتمال محکومیت متهم اصلی ثامن‌الحجج به ۲۰ سال حبس

 15. قول رئیس کل بانک مرکزی برای حل مشکلات مردم/معاملات در بازار ثانویه روانتر می شود

 16. نامه معاون رییس جمهور به احمد توکلی/ قوه قضائیه و مقننه و دستگاه‌های تابعه اطلاعات حقوق و مزایا را ثبت نکردند

 17. جهانگیری: کاهش آثار تحریم‌ها مهمترین اولویت فعلی دولت است

 18. فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد برکنار شد

 19. پشت پرده یک کاسبی پردرآمد

 20. طرح استیضاح وزیر اقتصاد اعلام وصول شد

 21. افزایش ۵۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومانی قیمت خودرو + جدول

 22. محسن هاشمی: تلاش‌ می‌کنیم افشانی در شهرداری تهران بماند

 23. اتهام‌زنی تازه آمریکا به ایران/ بولتون: ایران بدنبال دخالت در انتخابات آمریکاست

 24. وزیر علوم خبر داد: رعایت شاخص "جوان‌گرایی" در انتصاب‌ها/ مدیران دانشگاه‌ها ۸ سال جوان‌تر شدند

 25. موسوی لارگانی: مجلس و دولت فکری به حال مردم کنند

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. علت اینکه در ایران مردم دلارها را آتش نزدند چه بود؟

 3. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 4. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 5. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 6. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 7. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 8. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 9. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 10. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 11. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 12. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 13. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 14. قالیباف: معضلات فعلی اقتصادی کشور راه حل دارد/ بانکداری ما باعث شده ثروتمندان هر روز ثروتمندتر شوند/ نقدینگی بی‌حساب و کتاب صرف سفته بازی شد

 15. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 16. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 17. انصراف ۵۰ نماینده از استیضاح کرباسیان

 18. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 19. نخستين توافق افتخارآميز ايران در خزر

 20. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 21. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 22. افزایش تعرفه برق پُرمصرف‌ها، راه‌حل پایان دادن به خاموشی‌های تابستانه

 23. نه به مذاکره با آمریکا/ صدای واحدی که از دولت شنیده می‌شود

 24. تلاش یک مدیر دولتی برای کسب سود صدها میلیاردی از واردات سیگار مارلبرو

 25. مشاور سابق روحانی: اکثر اصلاح‌طلبان قائل به نظام جمهوری اسلامی نیستند

پربحث‌های اخیر

 1. مسئولین پاسخگو باشند؛ ماجرای مرگ تلخ جانباز اعصاب و روان در افغانستان+ اسناد

 2. ورود ساز به پارک‌ها آزاد شد

 3. واقعیت ازدواج دختران در سنین پایین/ مرکز پژوهشها گزارش می‌دهد

 4. مجری معروف در کنار فرزند تازه متولد شده‌اش +عکس  

 5. تهران تحت مدیریت "قالیباف" بین ۵ شهر برتر جهان

 6. یک خبر خوب برای داوطلبان متقاضی کنکور ۹۸

 7. تفاهمی برای تغییر قانون ازدواج زیر ۱۸ سال صورت نگرفت

 8. آیت الله خاتمی: حوزه علمیه هرگز سکولار نبوده و نخواهد بود

 9. بررسی "طرح حمایت از اتباع" در مجلس/ فراهم شدن خدمات بیمه‌ای اتباع

 10. لوازم بهداشتی و آرایشی تقلبی چگونه تشخیص بدهیم؟

 11. معاون فرهنگی قوه قضائیه: زندان اثر پیشگیرانه لازم را ندارد/ ضرورت ارائه مجازات‌های جایگزین

 12. منشأ گرد و غبار پایتخت محلی است

 13. پیام تسلیت رهبر انقلاب برای درگذشت برادرِ دریابان علی شمخانی

 14. پیشنهاد نمایندگان به سازمان سنجش درباره کنکور ۹۸

 15. اعضای بدن ملی پوش ایرانی جان چند نفر را نجات داد

 16. تمدید پذیرش دوره های کاردانی علمی کاربردی

پربحث‌های دیروز

 1. فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد برکنار شد

 2. محسن هاشمی: تلاش‌ می‌کنیم افشانی در شهرداری تهران بماند

 3. وزیر علوم خبر داد: رعایت شاخص "جوان‌گرایی" در انتصاب‌ها/ مدیران دانشگاه‌ها ۸ سال جوان‌تر شدند

 4. موسوی لارگانی: مجلس و دولت فکری به حال مردم کنند

 5. سرپرست وزارت تعاون: می‌خواهیم نام کارگر ایرانی را به جهان معرفی کنیم

 6. کلانتری: عمدی در کار است تا آتش هورالعظیم خاموش نشود

 7. مجری معروف در کنار فرزند تازه متولد شده‌اش +عکس  

 8. طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد شد

 9. ابطال طرح ترافیک خبرنگاری بعضی آقازاده‌ها/ حذف منتقدین صحت ندارد

 10. تجربه نزدیک به مرگ با نوشیدنی آمازونی «آیاهواسکا»

 11. آیت الله خاتمی: حوزه علمیه هرگز سکولار نبوده و نخواهد بود

 12. سفیر اسبق ایران در ونزوئلا مطلب اینستاگرامی منتسب به خود را تکذیب کرد

 13. بطحایی: سند ۲۰۳۰ از نظام آموزشی کشور به طور کامل کنار گذاشته شده است

 14. افشانی دوباره تذکر گرفت/ ۵۰درصد اتوبوس‌های تهران متوقف هستند

 15. ۱۷ نفر از مخلان نظم بازی استقلال خوزستان و پرسپولیس دستگیر شدند

 16. معاون فرهنگی قوه قضائیه: زندان اثر پیشگیرانه لازم را ندارد/ ضرورت ارائه مجازات‌های جایگزین

 17. منشأ گرد و غبار پایتخت محلی است

 18. پیام تسلیت رهبر انقلاب برای درگذشت برادرِ دریابان علی شمخانی

 19. پیشنهاد نمایندگان به سازمان سنجش درباره کنکور ۹۸

 20. اعضای بدن ملی پوش ایرانی جان چند نفر را نجات داد

 21. تمدید پذیرش دوره های کاردانی علمی کاربردی

 22. کشف اشیاء عتیقه قاچاق با قدمت 5 هزار سال

 23. رییس سازمان پزشکی قانونی: دفن ۸ مجهول‌الهویه در سال ۹۶ /مراجعه برای تغییر جنسیت زیاد است

 24. کلاهبرداری با ربات «همدم‌یاب»

 25. پیام تسلیت روحانی به دبیر شورای عالی امنیت ملی

پربحث‌های هفته

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 3. تلاش یک مدیر دولتی برای کسب سود صدها میلیاردی از واردات سیگار مارلبرو

 4. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 5. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 6. گفتگو با پسر قاضی پور +فیلم   

 7. عمر «ازدواج‌ سفید» در ایران چقدر است؟

 8. نقدی بر یادداشت: «کنکور و نقدی بر یک نقد»

 9. سخنگوی وزارت بهداشت: شرمنده‌ام که بعضی مطب‌ها کارتخوان ندارند

 10. حکم پرونده "ثامن‌الحجج" صادر شد

 11. مدیری که 90 سکه طلا در میز توالت نگه داری می کرد

 12. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 13. پشت پرده مطب‌های بدون کارتخوان چیست؟

 14. زندگی مدفون شده + تصاویر

 15. فرزندان مسئولان شهرداری تهران کجا هستند؟

 16. مهاجرت از نخبگان به سطح اقشار متوسط رسید

 17. واکنش «دادستان کل کشور» به نامه برخی وزرا برای رفع فیلتر برخی شبکه‌ها: شریک در جرم نخواهم شد

 18. کمپینی که این بار مسئولان را به چالش کشیده است

 19. نیمی از پزشکان تهرانی مالیات نمی دهند/ دسترسی سازمان مالیاتی به اطلاعات درآمدی پزشکان

 20. فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد برکنار شد

 21. وزیر بهداشت: در جاده‌ها برای جان مردم ارزش قائل نیستیم/ خداوند برای ما خودروسازان منصف متولد کند

 22. پاتک پلیس تهران به انبارهای محتکران/ کشف ۹ انبار از کالاهای اساسی احتکار شده

 23. بیمارستان، کودک بدحال و عوامل اورژانس را راه نداد

 24. واکنش افشانی به قانون منع به کارگیری بازنشستگان

 25. محسن هاشمی: تلاش‌ می‌کنیم افشانی در شهرداری تهران بماند

آخرین عناوین