ادامه ناکامی‌ها در تکواندوی ایران/ دوای درد تیم ملی چیست؟

گروه ورزشی الف،   3961102005

با کسب تنها یک مدال برنز در رقابت‌های گرنداسلم می‌توان گفت ناکامی‌های تیم ملی تکواندوی ایران همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، رقابت‌های گرنداسلم تکواندو از تاریخ نهم دی ماه به میزبانی شهر "ووشی" در چین آغاز شد و به مدت چهار هفته در بخش انفرادی پیگیری شد. تیم ملی ایران نیز با هفت نماینده و با هدایت "مهدی بی‌باک" و "مهرو کمرانی" در این رقابت‌ها حاضر شده بود که تنها یک مدال برنز ره‌آورد این تیم بود. این تک مدال برنز در شرایطی به دست آمد که انتظارات از تکواندو به دلیل جبران نتایج ضعیف در رقابت‌های گرندپری بالاتر بود، تا با کسب مدال‌های خوش‌ رنگ‌تر، خاطرات نتایج ضعیف تکواندوکاران در گرندپری‌ها فراموش شود اما اینطور نشد.

زهرا پوراسماعیل ، ناهید کیانی، ابوالفظل یعقوبی، میرهاشم حسینی، سجاد مردانی، فرزان عاشورزاده و ابراهیم صفری هفت تکواندوکار ایران بودند که سهمیه حضور در رقابت‌های گرنداسلم را برای ایران کسب کرده بودند اما دستاورد آن‌ها چیزی بیشتر از یک مدال برنز نبود. تک مدال برنز ایران در سنگین ‌وزن و توسط سجاد مردانی کسب شد تا این نتیجه تداوم ناکامی‌های تکواندوی ایران در تورنمنت‌های بزرگ سال‌های اخیر را اثبات کند.

در سالی که گذشت تکواندوی ایران رنگ مدال طلا در دو تورنمنت معتبر گرندپری و گرنداسلم را به خود ندید و در مسابقات گرنداسلم هم نتایج کسب شده به مراتب ضعیف‌تر از گرندپری‌ها بود. با این شرایط آیا وقت آن نشده است که فدراسیون تکواندو دلایل ثبت چنین نتایج ضعیفی را جستجو کند و چشم اندازهای بلند مدت را برای توجیه این شکستها بهانه نکند؟

با توجه به نتایج کسب شده در این رقابت‌ها و چهار مرحله مسابقات گرندپری، می‌توان گفت تکواندوکاران ایران از سطح نخست جهان فاصله گرفته اند. بدون شک این نتایج نشان از ضعف‌هایی در پشت پرده تیم‌های ملی است که باعث شده ملی‌پوشان ایران نتوانند آنچنان که باید بر روی شیاپ‌چانگ خود نمایی کنند. مدیر تیم‌های ملی تکواندو پیش از رقابت‌های گرنداسلم هدف از اعزام تکواندوکاران به رقابت‌های گرندپری و گرنداسلم را آماده سازی برای نتیجه گرفتن در مسابقات المپیک اعلام کرده بود اما از سوی دیگر باید به این مسئله توجه کرد که آیا ملی‌پوشان نیازی به جمع آوری امتیازات این مسابقات ندارند؟

پس از اتمام رقابت‌های گرنداسلم در مورد نتایج کسب شده توسط تیم ملی تکواندو، گفت و گویی را با "رضا مهماندوست" سرمربی اسبق تیم ملی انجام دادیم که نقطه نظرهای خود را به این گونه اظهار کرد: درباره این نتایجی که برای تیم‌ ملی تکواندو ایران کسب شده است نمی‌توان تنها کادرفنی و یا فقط خود تکواندوکاران را مقصر دانست. عملکرد تیم ملی به مجموعه‌ای از فعالیت‌های گروهی بستگی دارد که می‌تواند در راستای مثبت یا منفی باشد. من می‌دانم که هم کادرفنی و هم تکواندوکاران تمام تلاش خود را انجام می‌دهند چون می‌دانند که نوک پیکان آن‌ها هستند. هر نتیجه‌ای کسب شود ابتدا تیم ملی مورد بازجویی قرار می‌گیرد، به همین دلیل فکر نمی‌کنم کم کاری از سوی اعضای تیم صورت بگیرد و مشکل به همه اعضای خانواده تکواندو برمی‌گردد.

او افزود: اگر می‌خواهیم در تکواندو به نتایج خوبی برسیم ابتدا باید تمامی خانواده تکواندو ایران، از آقای "پولادگر" تا آن نفراتی که به تکواندوکاران چای می‌دهند وظیفه خود را به خوبی انجام دهند. اگر این اتفاق رخ دهد پیشرفت وجود دارد اما در غیر این صورت پیشرفتی حاصل نخواهد شد. چنانچه که کشورهای دیگر سرمایه‌گذاری‌های کلانی در بخش تکواندو انجام داده‌اند و اگر مدال می‌خواهیم باید از فکر و خیال دوران گذشته خارج شویم و به تکواندوی روز دنیا توجه کنیم.

 

نگاهی به عملکرد ملی‌پوشان تکواندو در رقابت‌های گرنداسلم:

بخش بانوان

زهرا پوراسماعیل تکواندوکار نوجوان تیم ملی بانوان که مدال طلای رقابت‌های ۲۰۱۷ نوجوانان جهان در کانادا را در کارنامه دارد در نخستین مسابقه خود به مصاف "سائه بوم ‌آن"، تکواندوکار کره‌ای دارنده مدال نقره رقابت‌های جهانی ۲۰۱۱ گیونگجو و برنز ۲۰۱۷ موجو رفت و با قبول شکست ۱۱ بر ۸ مقابل این تکواندوکار، از راهیابی به مرحله بعد مسابقات باز ماند.

ناهید کیانی دیگر بانوی تکواندوکار ایران که طلای بازی‌های کشورهای اسلامی ۲۰۱۷ باکو و برنز قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۴ تایپه را در کارنامه داشت، پس از دو پیروزی متوالی ۱۹ - ۷ و ۶ - ۳  مقابل"تیانا بوگدانوویچ" از صربستان و "جائه یون سیم" کره‌ای، به مرحله نیمه نهایی مسابقات گرنداسلم راه یافت. اما در این مرحله در راند طلایی، با حساب ۶ - ۹ نتیجه را به "وانجا استانکویچ" واگذار کرد تا برای کسب مدال برنز راهی مسابقه رده بندی شود. او در دیدار رده‌بندی نیز با حساب ۹ - ۱۴ نتیجه را به "یونتائو ونرن" چینی واگذار کرد که مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۷ را در اختیار دارد.

بخش مردان

نخستین تکواندوکار حذف شده ایران در بخش مردان "ابوالفظل یعقوبی" دارنده مدال برنز رقابت‌های جهانی ۲۰۱۵ روسیه، طلای نوجوانان جهان ۲۰۱۲ چین و نقره قهرمانی آسیا ۲۰۱۳ اندونزی بود که در اولین مبارزه خود با شکست مواجه شد. او با حساب ۷ - ۱۴ نتیجه را به "سئوک بای کیم" تکواندوکاری از کره‌جنوبی واگذار کرد که پیش از این بازی، قهرمانی آسیا ۲۰۱۶ و قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۴ را در کارنامه داشت.

دومین تکواندوکار حذف شده ایران "میرهاشم حسینی" دارنده مدال نقره مسابقات جهانی ۲۰۱۷ موجو و طلای قهرمانی آسیا ۲۰۱۶ فیلیپین بود که در نخستین گام به مصاف "آیخان تقی‌زاده" نماینده تیم آذربایجان رفت و با نتیجه ۱۱ - ۵ پیروز میدان شد. او در ادامه و برای راه‌یابی به مرحله نیمه نهایی "جوآد آچاب" بلژیکی را ۱۷ - ۸ از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه‌نهایی رسید. حسینی در مرحله نیمه نهایی با حساب ۱۱ - ۱۳ نتیجه‌ را به "شوآ ژائو" از کشور چین واگذار کرد. او در پایان برای کسب مدال برنز به مصاف "الکسی دنیسنکو" دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۲ لندن و نقره جهانی ۲۰۱۵ چلیابینسک از روسیه رفت که با نتیجه‌ ۱۴ – ۱۵ شکست خورد و از کسب مدال در این رقابت ها باز ماند.

سومین نماینده ایران سجاد مردانی تکواندوکار سنگین وزن(۸۰+ کیلو گرم) تیم ملی ایران دارنده مدال نقره جهانی ۲۰۱۳ پوئبلا سیتی، برنزآسیا ۲۰۱۲ هو شی مین و مدال طلای مسابقات جایزه بزرگ مکزیک درسال ۲۰۱۵، ابتدا با حساب ۱۲ - ۱۱ "سئونگ هوآن لی" از کره جنوبی را شکست داد، سپس با نتیجه ۱۱ - ۹ "رادیک ایسائف" آذربایجانی را در گام دوم از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی رسید. او در این مرحله نماینده کشور روسیه را پیش رو داشت که در راند طلایی نتیجه را به "رمان کوزنتسو" واگذار کرد و راهی مسابقه رده‌بندی شد. مردانی در این مسابقه با نتیجه ۹ بر ۴ "ودران گولس" از کشور کرواسی را شکست داد تا تنها مدال برنز ایران در این رقابت‌ها را کسب کند.

"فرزان عاشورزاده" ملقب به سونامی تکواندوی جهان چهارمین تکواندوکار حذف شده ایران در بخش مردان بود که با عملکرد ضعیف خود در اولین مسابقه تعجب همه را برانگیخت. او در مسابقه نخست خود به مصاف "رویدانگ وو" چینی رفت و با حساب ۸ بر ۸ مسابقه را به راند طلایی کشاند که در پایان، نتیجه را به حریف خود واگذار کرد. عاشورزاده پیش از این رقابت‌ها طلای مسابقات جهانی ۲۰۱۵ روسیه، طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون و طلای قهرمانی آسیا ۲۰۱۴ تاشکند را در کارنامه داشت.

اما آخرین نماینده تیم ملی ایران "ابراهیم صفری" تکواندوکار نوجوان تیم ملی بود که نسبت به "فرزان عاشورزاده" عملکرد بهتری داشت و در دومین مسابقه خود از گردونه رقابت‌ها کنار رفت. او در اولین پیکار به مصاف "جک وولی" تکواندوکار ایرلندی رفت که نایب قهرمانی اروپا ۲۰۱۵ و ۳۰ مدال تورنمنت‌های مختلف را در کارنامه دارد و با نتیجه ۲۱ بر ۱۳ این حریف را از پیش رو برداشت. صفری در دومین دیدار مقابل "تای هون کیم" کره‌ای دارنده مدال برنز بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو، ۳ طلای قهرمانی جهان، ۳ عنوان قهرمانی مسابقات گرندپری ۲۰۱۷، عنوان قهرمانی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ و عنوان قهرمان آسیا ۲۰۱۷ قرار گرفت که با نتیجه ۱۶ بر ۱۳ نتیجه را واگذار کرد.

عناوین مرتبط

پربحث‌های امروز

 1. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 2. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 3. حمله به آرامکو و مرزهای قدرت آمریکا

 4. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 5. حضور شبنم نعمت‌زاده در دادگاه  

 6. ادغام آموزش پزشکی در وزارت بهداشت به زیان مردم تمام شد/ پزشکی تهاجمی و جراح محور در مدل ایرانی نظام سلامت

 7. دفاعیات نعمت‌زاده: پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم/ کاملا قانونمند کار کرده‌ام/ اتهام اکتسابی را قبول ندارم

 8. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 9. توکلی: روحانی از برچسب جناحی بودن اقدامات ضدفساد قوه قضائیه پرهیز کند

 10. با زندگی مردم چه کردیم؟/ آرزویی که بی‌خانمان‌ها باید به گور ببرند+ نمودار

 11. روایت یک خیانت/ خاک و شن مخلوط با گندم را در این فیلم ببینید

 12. چم سبز اندیمشک، بهشت ایران  

 13. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 14. چرا دولت نمی‌خواهد مسئولیت برجام را بپذیرد؟

 15. آشنا: گام سوم یک گام چند لایه است

 16. دست برتر نیروهای مسلح ایرانی در خلیج فارس با «موشک قادر» + تصاویر

 17. سنگ‌پرانی به اتوبوس بازیکنان استقلال

 18. حاجی‌دلیگانی: لایحه تجارت اقتصاد را منفجر می‌کند

 19. امام سجاد(ع) چگونه یزید را رسوا کرد

 20. ربیعی: ما هيچ نشانه‌ای از صداقت امريكائيان نمی‌بينيم   

 21. شفافیت آرا؛ اولین مصوبه مجلس یازدهم؟

 22. رئیس جدید سازمان خصوصی‌سازی منصوب شد

 23. عبدولی: با دنده شکسته مدال گرفتم

 24. چرا نوزادان اشک ندارند؟

 25. قیمت سکه افزایش یافت + تازه‌ترین قیمت ارز و طلا

پربحث‌های دیروز

 1. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 2. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 3. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 4. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 5. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 6. وزیر کشور: ۱۰ درصد جامعه به حجاب بی‌توجه هستند/ باید از دو قطبی شدن موضوع حجاب پرهیز شود

 7. اعتراض روحانی به رئیسی درباره روند دادگاه‌های مفاسد اقتصادی/ پای پرونده حسین فریدون در میان است؟

 8. اعتراض روحانی به رئیسی درباره مبارزه با فساد/ آمار وزیر کشور از حجاب/ گزینه جدید برای ریاست آینده صدا و سیما

 9. برانکو اخراج شد

 10. پناهیان: برخی نمایندگان تهمت‌های رذیلانه می‌زنند/ دلیل اصرار روحانی بر مذاکره با آمریکا چیست؟

 11. واکنش بنیاد شهید به حذف شهید از خیابان‌های تهران

 12. آمریکا بشدت نگران پیشرفت فضایی ایران است

 13. خودرو آفرود با ظاهر پراید  

 14. اتمام حجت رئیسی درباره برخورد با مفاسد اقتصادی در حضور سران قوا

 15. اینستاگرام صفحه دختر سردار سلیمانی را بست

 16. ایزدی: آمریکا به دنبال تضعیف ابزارهای قدرت ایران است/ خبر موافقت ترامپ با پیشنهاد خط اعتباری مکرون درست نیست

 17. آخرین صحبت‌های علیرضا فغانی قبل سفر به استرالیا  

 18. هدف‌گیری سپاه به سمت پایگاه‌ها و شناور آمریکایی بعد از سرنگونی پهپاد گلوبال

 19. واکنش برانکو بعد اخراج از الاهلی

 20. بیرانوند از فوتبال ایران خداحافظی می کند؟

 21. بشار اسد فرمان عفو عمومی صادر کرد

 22. فرمانده هوافضای سپاه : اگر آمریکا حمله می‌کرد ناوش را منهدم می‌کردیم   

 23. وزیر انرژی سعودی توقف پنجاه درصدی تولید نفت را تایید کرد

 24. ورود پلیس اینترپل به پرونده فرار شهردار اسبق صدرای شیراز

 25. تجارت میلیاردی فیلترشکن دست چه کسانی است؟  

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 3. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 4. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 5. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 6. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 7. زنان را به استادیوم راه بدهید

 8. اظهارات پدر ٰ«سحر خدایاری»/ اجازه سو استفاده به دیگران نمی‌دهم

 9. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 10. پزشکیان: پناهیان وجناحش در مطالبه شفافیت دنبال بهره برداری سیاسی اند

 11. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 12. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 13. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 14. دستور بازداشت هنرپیشه هتاک صادر شد

 15. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 16. سناتور آمریکایی: ترامپ با پیشنهاد مکرون برای حفظ برجام موافقت کرد

 17. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 18. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 19. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

 20. اتهام اصلی شبنم نعمت‌زاده

 21. سخنگوی قوه قضائیه: سحر خدایاری در بازجویی‌ها به اشتباه خود اعتراف کرده بود

 22. گستاخی سناتور آمریکایی؛ باید به پالایشگاه‌های ایران حمله شود

 23. جمعی از مسئولان قضایی در مراسم ترحیم سحر خدایاری حضور یافتند

 24. وزیر کشور: ۱۰ درصد جامعه به حجاب بی‌توجه هستند/ باید از دو قطبی شدن موضوع حجاب پرهیز شود

 25. اعتراض روحانی به رئیسی درباره روند دادگاه‌های مفاسد اقتصادی/ پای پرونده حسین فریدون در میان است؟

پربحث‌های اخیر

 1. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 2. سنگ‌پرانی به اتوبوس بازیکنان استقلال

 3. عبدولی: با دنده شکسته مدال گرفتم

 4. آیا محرومیت فرشید اسماعیلی برای دربی بخشیده می‌شود؟

 5. سهمیه فوتبال ایران در آسیا ۳+۱ شد

 6. معمای پیچیده معاون وزیر ورزش!

 7. آرای کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال اعلام شد

 8. هادی چوپان: قهرمانی‌ام برای مردم بود

 9. مالک باشگاه ایرانی متواری شد

 10. غرامت ۲۱ میلیاردی برانکو روی میز سعودی‌ها

 11. سه‌گانه حاشیه‌ساز بیرانوند در ۵ ماه

 12. برانکو: هنوز از الاهلی اخراج نشده‌ام!

 13. دستور وزیر نفت برای ۳ تیم لیگ برتری! + نامه

 14. شکایت رسمی باشگاه استقلال از اکبریان/شیشه‌های اتوبوس آبی‌پوشان را شکستند+ فیلم

 15. موسوی: کاری از دست استراماچونی بر نمی‌آید

 16. معرفی تیم‌های صعودکننده به یک‌چهارم نهایی والیبال قهرمانی آسیا

 17. وکیل بیرانوند: از کسانی که اخبار کذبی را منتشر می‌کنند شکایت می‌کنیم

 18. امیرآبادی:تاکتیک نخواستیم،بازیکنان حداقل بجنگند/استراماچونی که آرامش ندارد

 19. جنگ نفتی پرسپولیس پیش از دربی در آزادی

 20. استراماچونی: حرکت اسماعیلی خطای ساده هم نبود/تلاش می کنیم امتیازات سایر مسابقات را بگیریم

 21. کولاکوویچ: باخت به استرالیا برای ما خوب بود

 22. طارمی نبود، ریو آوه باخت!

 23. قائدی دربی را از دست داد؟

 24. واکنش فرهاد مجیدی به دعوا با حمید استیلی

 25. شعار هواداران استقلال علیه بازیکنان بعد از تساوی مقابل نفت

پربحث‌های دیروز

 1. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 2. برانکو اخراج شد

 3. آخرین صحبت‌های علیرضا فغانی قبل سفر به استرالیا  

 4. واکنش برانکو بعد اخراج از الاهلی

 5. بیرانوند از فوتبال ایران خداحافظی می کند؟

 6. سیف، عضو هیئت رئیسه فدراسیون پهلوانی شد

 7. وزارت ورزش: داورزنی می‌تواند همزمان دو پُست داشته باشد!

 8. تراکتور پرونده بیرانوند را به کمیته اخلاق می‌برد

 9. شباهت‌های علی دایی و رونالدو

 10. توافق برانکو با تیم چینی!

 11. استراماچونی: حرکت اسماعیلی خطای ساده هم نبود/تلاش می کنیم امتیازات سایر مسابقات را بگیریم

 12. کولاکوویچ: باخت به استرالیا برای ما خوب بود

 13. طارمی نبود، ریو آوه باخت!

 14. قائدی دربی را از دست داد؟

 15. واکنش فرهاد مجیدی به دعوا با حمید استیلی

 16. شعار هواداران استقلال علیه بازیکنان بعد از تساوی مقابل نفت

 17. باخت سنگین نساجی مازندران و تساوی تراکتور مقابل ذوب آهن

 18. استقلال بازهم پیروزی را از دست داد/ توقف آبی‌ها در آستانه دربی

 19. مهاجم استقلال راهی بیمارستان شد/ مصدومیت شدید هافبک نفت

 20. والیبال جام ملت‌های آسیا: ایران 1-3 استرالیا

 21. گل اول استقلال به نفت مسجدسلیمان با اشتباه فاحش دروازه‌بان  

 22. سعید عبدولی به مدال برنز رسید/ کسب نخستین مدال برای ایران

 23. پرسپولیس کاپ سوپرجام را در ورزشگاه آزادی بالای سر می‌برد

 24. فیلم/درخشش رضا قوچان نژاد با چهار گل در لیگ هلند  

 25. ترکیب استقلال برابر نفت مسجدسلیمان مشخص شد

پربحث‌های هفته

 1. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 2. جزئیات ورود بانوان به ورزشگاه در بازی ایران و کامبوج

 3. برانکو اخراج شد

 4. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 5. آخرین صحبت‌های علیرضا فغانی قبل سفر به استرالیا  

 6. واکنش برانکو بعد اخراج از الاهلی

 7. بیرانوند از فوتبال ایران خداحافظی می کند؟

 8. دربی ۹۰ بدون تماشاگر می‌شود؟

 9. بررسی پرونده دختر آبی امشب در شبکه سه

 10. توضیح علی کریمی درباره تصمیمش برای نرفتن به ورزشگاه

 11. نمایندگان فیفا در تهران/ بررسی شرایط حضور زنان در ورزشگاه

 12. آزمون پنالتی هدر داد و با داور دعوا کرد!

 13. فدراسیون والیبال: ظرفیت کمی برای بانوان در آزادی پیش‌بینی شده است

 14. موافقت وزارت ورزش با حضور بانوان در ورزشگاه‌ها

 15. آیا رونالدو رکورد دایی را می‌شکند؟

 16. سیف، عضو هیئت رئیسه فدراسیون پهلوانی شد

 17. واعضی: حضور زنان در ورزشگاه‌ها به مصلحت نیست

 18. حبیب: مک‌گرگور را می‌زنم، زندانش را هم می‌روم!

 19. واکنش نایب رییس IWF به اولین حضور بانوان ایرانی در وزنه‌برداری قهرمانی جهان

 20. وزارت ورزش: داورزنی می‌تواند همزمان دو پُست داشته باشد!

 21. رئیس فدراسیون بوکس بازداشت شد + عکس

 22. دایی: «رونالدو» رکوردم را بشکند ناراحت نمی‌شوم

 23. دایی: رونالدو در ۳۶ سالگی خیلی آماده است

 24. گام نخست تیم ملی فوتبال ایران در مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۲

 25. عذرخواهی رئیس جمهور فرانسه از دولت آلبانی بابت اشتباه در پخش سرود ملی

آخرین عناوین