ادامه ناکامی‌ها در تکواندوی ایران/ دوای درد تیم ملی چیست؟

گروه ورزشی الف،   3961102005

با کسب تنها یک مدال برنز در رقابت‌های گرنداسلم می‌توان گفت ناکامی‌های تیم ملی تکواندوی ایران همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، رقابت‌های گرنداسلم تکواندو از تاریخ نهم دی ماه به میزبانی شهر "ووشی" در چین آغاز شد و به مدت چهار هفته در بخش انفرادی پیگیری شد. تیم ملی ایران نیز با هفت نماینده و با هدایت "مهدی بی‌باک" و "مهرو کمرانی" در این رقابت‌ها حاضر شده بود که تنها یک مدال برنز ره‌آورد این تیم بود. این تک مدال برنز در شرایطی به دست آمد که انتظارات از تکواندو به دلیل جبران نتایج ضعیف در رقابت‌های گرندپری بالاتر بود، تا با کسب مدال‌های خوش‌ رنگ‌تر، خاطرات نتایج ضعیف تکواندوکاران در گرندپری‌ها فراموش شود اما اینطور نشد.

زهرا پوراسماعیل ، ناهید کیانی، ابوالفظل یعقوبی، میرهاشم حسینی، سجاد مردانی، فرزان عاشورزاده و ابراهیم صفری هفت تکواندوکار ایران بودند که سهمیه حضور در رقابت‌های گرنداسلم را برای ایران کسب کرده بودند اما دستاورد آن‌ها چیزی بیشتر از یک مدال برنز نبود. تک مدال برنز ایران در سنگین ‌وزن و توسط سجاد مردانی کسب شد تا این نتیجه تداوم ناکامی‌های تکواندوی ایران در تورنمنت‌های بزرگ سال‌های اخیر را اثبات کند.

در سالی که گذشت تکواندوی ایران رنگ مدال طلا در دو تورنمنت معتبر گرندپری و گرنداسلم را به خود ندید و در مسابقات گرنداسلم هم نتایج کسب شده به مراتب ضعیف‌تر از گرندپری‌ها بود. با این شرایط آیا وقت آن نشده است که فدراسیون تکواندو دلایل ثبت چنین نتایج ضعیفی را جستجو کند و چشم اندازهای بلند مدت را برای توجیه این شکستها بهانه نکند؟

با توجه به نتایج کسب شده در این رقابت‌ها و چهار مرحله مسابقات گرندپری، می‌توان گفت تکواندوکاران ایران از سطح نخست جهان فاصله گرفته اند. بدون شک این نتایج نشان از ضعف‌هایی در پشت پرده تیم‌های ملی است که باعث شده ملی‌پوشان ایران نتوانند آنچنان که باید بر روی شیاپ‌چانگ خود نمایی کنند. مدیر تیم‌های ملی تکواندو پیش از رقابت‌های گرنداسلم هدف از اعزام تکواندوکاران به رقابت‌های گرندپری و گرنداسلم را آماده سازی برای نتیجه گرفتن در مسابقات المپیک اعلام کرده بود اما از سوی دیگر باید به این مسئله توجه کرد که آیا ملی‌پوشان نیازی به جمع آوری امتیازات این مسابقات ندارند؟

پس از اتمام رقابت‌های گرنداسلم در مورد نتایج کسب شده توسط تیم ملی تکواندو، گفت و گویی را با "رضا مهماندوست" سرمربی اسبق تیم ملی انجام دادیم که نقطه نظرهای خود را به این گونه اظهار کرد: درباره این نتایجی که برای تیم‌ ملی تکواندو ایران کسب شده است نمی‌توان تنها کادرفنی و یا فقط خود تکواندوکاران را مقصر دانست. عملکرد تیم ملی به مجموعه‌ای از فعالیت‌های گروهی بستگی دارد که می‌تواند در راستای مثبت یا منفی باشد. من می‌دانم که هم کادرفنی و هم تکواندوکاران تمام تلاش خود را انجام می‌دهند چون می‌دانند که نوک پیکان آن‌ها هستند. هر نتیجه‌ای کسب شود ابتدا تیم ملی مورد بازجویی قرار می‌گیرد، به همین دلیل فکر نمی‌کنم کم کاری از سوی اعضای تیم صورت بگیرد و مشکل به همه اعضای خانواده تکواندو برمی‌گردد.

او افزود: اگر می‌خواهیم در تکواندو به نتایج خوبی برسیم ابتدا باید تمامی خانواده تکواندو ایران، از آقای "پولادگر" تا آن نفراتی که به تکواندوکاران چای می‌دهند وظیفه خود را به خوبی انجام دهند. اگر این اتفاق رخ دهد پیشرفت وجود دارد اما در غیر این صورت پیشرفتی حاصل نخواهد شد. چنانچه که کشورهای دیگر سرمایه‌گذاری‌های کلانی در بخش تکواندو انجام داده‌اند و اگر مدال می‌خواهیم باید از فکر و خیال دوران گذشته خارج شویم و به تکواندوی روز دنیا توجه کنیم.

 

نگاهی به عملکرد ملی‌پوشان تکواندو در رقابت‌های گرنداسلم:

بخش بانوان

زهرا پوراسماعیل تکواندوکار نوجوان تیم ملی بانوان که مدال طلای رقابت‌های ۲۰۱۷ نوجوانان جهان در کانادا را در کارنامه دارد در نخستین مسابقه خود به مصاف "سائه بوم ‌آن"، تکواندوکار کره‌ای دارنده مدال نقره رقابت‌های جهانی ۲۰۱۱ گیونگجو و برنز ۲۰۱۷ موجو رفت و با قبول شکست ۱۱ بر ۸ مقابل این تکواندوکار، از راهیابی به مرحله بعد مسابقات باز ماند.

ناهید کیانی دیگر بانوی تکواندوکار ایران که طلای بازی‌های کشورهای اسلامی ۲۰۱۷ باکو و برنز قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۴ تایپه را در کارنامه داشت، پس از دو پیروزی متوالی ۱۹ - ۷ و ۶ - ۳  مقابل"تیانا بوگدانوویچ" از صربستان و "جائه یون سیم" کره‌ای، به مرحله نیمه نهایی مسابقات گرنداسلم راه یافت. اما در این مرحله در راند طلایی، با حساب ۶ - ۹ نتیجه را به "وانجا استانکویچ" واگذار کرد تا برای کسب مدال برنز راهی مسابقه رده بندی شود. او در دیدار رده‌بندی نیز با حساب ۹ - ۱۴ نتیجه را به "یونتائو ونرن" چینی واگذار کرد که مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۷ را در اختیار دارد.

بخش مردان

نخستین تکواندوکار حذف شده ایران در بخش مردان "ابوالفظل یعقوبی" دارنده مدال برنز رقابت‌های جهانی ۲۰۱۵ روسیه، طلای نوجوانان جهان ۲۰۱۲ چین و نقره قهرمانی آسیا ۲۰۱۳ اندونزی بود که در اولین مبارزه خود با شکست مواجه شد. او با حساب ۷ - ۱۴ نتیجه را به "سئوک بای کیم" تکواندوکاری از کره‌جنوبی واگذار کرد که پیش از این بازی، قهرمانی آسیا ۲۰۱۶ و قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۴ را در کارنامه داشت.

دومین تکواندوکار حذف شده ایران "میرهاشم حسینی" دارنده مدال نقره مسابقات جهانی ۲۰۱۷ موجو و طلای قهرمانی آسیا ۲۰۱۶ فیلیپین بود که در نخستین گام به مصاف "آیخان تقی‌زاده" نماینده تیم آذربایجان رفت و با نتیجه ۱۱ - ۵ پیروز میدان شد. او در ادامه و برای راه‌یابی به مرحله نیمه نهایی "جوآد آچاب" بلژیکی را ۱۷ - ۸ از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه‌نهایی رسید. حسینی در مرحله نیمه نهایی با حساب ۱۱ - ۱۳ نتیجه‌ را به "شوآ ژائو" از کشور چین واگذار کرد. او در پایان برای کسب مدال برنز به مصاف "الکسی دنیسنکو" دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۲ لندن و نقره جهانی ۲۰۱۵ چلیابینسک از روسیه رفت که با نتیجه‌ ۱۴ – ۱۵ شکست خورد و از کسب مدال در این رقابت ها باز ماند.

سومین نماینده ایران سجاد مردانی تکواندوکار سنگین وزن(۸۰+ کیلو گرم) تیم ملی ایران دارنده مدال نقره جهانی ۲۰۱۳ پوئبلا سیتی، برنزآسیا ۲۰۱۲ هو شی مین و مدال طلای مسابقات جایزه بزرگ مکزیک درسال ۲۰۱۵، ابتدا با حساب ۱۲ - ۱۱ "سئونگ هوآن لی" از کره جنوبی را شکست داد، سپس با نتیجه ۱۱ - ۹ "رادیک ایسائف" آذربایجانی را در گام دوم از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی رسید. او در این مرحله نماینده کشور روسیه را پیش رو داشت که در راند طلایی نتیجه را به "رمان کوزنتسو" واگذار کرد و راهی مسابقه رده‌بندی شد. مردانی در این مسابقه با نتیجه ۹ بر ۴ "ودران گولس" از کشور کرواسی را شکست داد تا تنها مدال برنز ایران در این رقابت‌ها را کسب کند.

"فرزان عاشورزاده" ملقب به سونامی تکواندوی جهان چهارمین تکواندوکار حذف شده ایران در بخش مردان بود که با عملکرد ضعیف خود در اولین مسابقه تعجب همه را برانگیخت. او در مسابقه نخست خود به مصاف "رویدانگ وو" چینی رفت و با حساب ۸ بر ۸ مسابقه را به راند طلایی کشاند که در پایان، نتیجه را به حریف خود واگذار کرد. عاشورزاده پیش از این رقابت‌ها طلای مسابقات جهانی ۲۰۱۵ روسیه، طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون و طلای قهرمانی آسیا ۲۰۱۴ تاشکند را در کارنامه داشت.

اما آخرین نماینده تیم ملی ایران "ابراهیم صفری" تکواندوکار نوجوان تیم ملی بود که نسبت به "فرزان عاشورزاده" عملکرد بهتری داشت و در دومین مسابقه خود از گردونه رقابت‌ها کنار رفت. او در اولین پیکار به مصاف "جک وولی" تکواندوکار ایرلندی رفت که نایب قهرمانی اروپا ۲۰۱۵ و ۳۰ مدال تورنمنت‌های مختلف را در کارنامه دارد و با نتیجه ۲۱ بر ۱۳ این حریف را از پیش رو برداشت. صفری در دومین دیدار مقابل "تای هون کیم" کره‌ای دارنده مدال برنز بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو، ۳ طلای قهرمانی جهان، ۳ عنوان قهرمانی مسابقات گرندپری ۲۰۱۷، عنوان قهرمانی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ و عنوان قهرمان آسیا ۲۰۱۷ قرار گرفت که با نتیجه ۱۶ بر ۱۳ نتیجه را واگذار کرد.

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

 1. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 2. چگونگی عملکرد پلیس راهور در مواجهه با کشف حجاب در خودرو

 3. اطلاعیه سازمان زندان‌ها درباره جزئیات قتل شیرمحمدعلی در زندان فشافویه

 4. با این سوابق حسینی چه کنیم؟

 5. بازهم‌ مساله‌ دستمزدهای‌ نجومی‌ ستاره‌های‌ سینما خبرسازشد

 6. سخنگوی قوه قضاییه خبر داد: دستور رئیسی برای بررسی قصور احتمالی در مورد قتل اخیر در زندان تهران بزرگ

 7. واکنش دولت آلمان به اظهارات سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران

 8. اروپا در برجام اقدامی نکند، خروج از NPT در دستور کار قرار می‌گیرد

 9. یکی از ضاربان خرس تلف شده در سوادکوه، دستگیر شد

 10. روحانی: فرصت اروپا برای جبران کوتاه است/ از بین رفتن برجام به نفع منطقه و جهان نیست

 11. کواکبیان: مردم ایران حواسشان به پیروی انگلیس از آمریکا است

 12. نمایندگان مجلس از وضعیت مسکن خود در تهران می گویند/ نمایندگان توان اجاره منزل را ندارند

 13. ورود آقازاده‌ها و سلبریتی‌ها به بهانه خرید زمین در گیلان برای ساخت ویلا

 14. آیا امسال در خوزستان خاموشی نداریم؟  

 15. واکنش آذری جهرمی به دریافت کارت زرد از مجلس+ عکس

 16. سردار رحیمی: به هیچ وجه در بحث امنیت اخلاقی کوتاه نمی‌آییم

 17. ترامپ رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید را به دلیل «سرفه» از دفترش بیرون کرد+ فیلم

 18. آزار پسر چهار ساله در اردستان

 19. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 20. تخصیص ارز دولتی به واردات کاغذ سیگار؛ بی‌اطلاعی یا دست‌های پنهان!؟

 21. پورابراهیمی: قیمت دلار با کاهش اثرات روانی واقعی می‌شود

 22. سازمان‌ملل: ایران تعهدات خود تحت برجام را ادامه دهد

 23. بایدن: ترامپ را در ایالت‌های جنوبی جمهوری‌خواه شکست خواهم داد

 24. سردار سلیمانی: شما آمریکایی‌ها ریاض و عربستان را زیر آتش قرار دادید+ فیلم

 25. علی علیزاده: اگر نابغه‌ای همچون امام خمینی نبود انقلاب اسلامی یکساله نمی‌شد

پربحث‌های دیروز

 1. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 2. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 3. خانه‌های خالی بلای بازار مسکن/ قانونی که اجرا نمی‌شود!

 4. جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات

 5. شمارش معکوس برای تصمیم مهم ارزی سران قوا

 6. تصویری دیده نشده از بشار اسد  

 7. چگونگی عملکرد پلیس راهور در مواجهه با کشف حجاب در خودرو

 8. واکنش سرخپوشان به خبر جدایی برانکو از پرسپولیس

 9. چرا در کوچه‌ها و پارک‌ها درخت میوه نمی‌کاریم؟   

 10. معجزه افزایش ۴۰ میلیاردی ذخایر ارزی بدون فروش نفت

 11. حاشیه های یک پرواز با هفت ساعت و 45 دقیقه تاخیر/از مریض بدحال و انتقال به بیمارستان تا عدم پرداخت خسارت به مسافران

 12. در جلسه رییس بانک مرکزی با فعالان اقتصادی تبریز چه گذشت ؟

 13. مبلغ قرارداد برانکو با الاهلی عربستان فاش شد

 14. پیشنهاد عجیب تراکتورسازی به ۳ بازیکن سرباز ذوب‌آهن!

 15. اطلاعیه سازمان زندان‌ها درباره جزئیات قتل شیرمحمدعلی در زندان فشافویه

 16. با این سوابق حسینی چه کنیم؟

 17. بازهم‌ مساله‌ دستمزدهای‌ نجومی‌ ستاره‌های‌ سینما خبرسازشد

 18. بیانیه‌ای برای ترامپ! / نسخه ضد ایرانی تسلیم

 19. کمالوندی در پاسخ به الف: اگر لازم باشد غنی سازی بیشتر از ۲۰ درصد را هم انجام می‌دهیم/ تا ۶ تیر از سقف ۳۰۰کیلو اورانیوم غنی‌شده عبور می‌کنیم

 20. واگذاری ۳۰۰۰ ملک شهرداری به افراد غیر/ شهرداری جدیتی برای پس گرفتن املاک ندارد

 21. حکم استفاده از اموال دولتی توسط کارمندان

 22. سخنگوی قوه قضاییه خبر داد: دستور رئیسی برای بررسی قصور احتمالی در مورد قتل اخیر در زندان تهران بزرگ

 23. واکنش دولت آلمان به اظهارات سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران

 24. اروپا در برجام اقدامی نکند، خروج از NPT در دستور کار قرار می‌گیرد

 25. یکی از ضاربان خرس تلف شده در سوادکوه، دستگیر شد

پربحث‌های هفته

 1. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 2. بررسی ابعاد حقوقی تذکر راننده اسنپ و اقدام مسافر در هتک حیثیت راننده/ خودرو حریم شخصی و خصوصی نیست

 3. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 4. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 5. ادعای وطن‌دوستی رامبد با سفر به کانادا برای تولد فرزند!

 6. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 7. پرستو یا آشیانه!؟

 8. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 9. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 10. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 11. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 12. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 13. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 14. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 15. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 16. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 17. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

 18. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 19. آگهی هم‌خانه خانم مجرد!  

 20. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 21. تجمع دانشجویان مقابل سفارت انگلیس   

 22. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 23. آقای نخست‌وزیر! چطور به جنایتکار جنگی اعتماد می‌کنید؟

 24. ۹ روز تا حذف طرح «زوج‌ وفرد» در پایتخت/ همه‌ چیز در مورد طرح جایگزین

 25. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

پربحث‌های اخیر

 1. یکی از ضاربان خرس تلف شده در سوادکوه، دستگیر شد

 2. وقتی پول برانکو را ندارید، چطور مربی بزرگ‌تر می‌آورید؟

 3. 7 نکته مهم که باید در مورد دنیزلی بدانید

 4. پاداش مربیان موفق کمتر از رئیس فدراسیون!/ کارمند دوومیدانی هم سکه گرفت+سند

 5. خوردبین: برانکو را آنقدر اذیت کردند که جدا شد

 6. معارفه برانکو در الاهلی به تعویق افتاد

 7. تلاش تراکتورسازی برای بازگرداندن ستاره خارجی پرحاشیه

 8. اظهارنظر جالب یک امام جمعه درباره عادل فردوسی‌پور و «نود»

 9. پرسپولیس: قرارداد برانکو با ما معتبر است و از الاهلی خواهان توضیح شدیم

 10. قول لالوویچ برای بازگرداندن مدال یخکشی

 11. خبر بد باشگاه سپاهان برای هواداران

 12. فرصت‌سوزی ۷۰۰ هزار یورویی مسئولان پرسپولیس در خصوص علیپور

 13. هشدار وریا غفوری به هواداران استقلال

 14. حضور۲۰۰۰نفری هواداران تراکتور در فرودگاه/«دنیزلی» درتبریز شوکه شد  

 15. بازیکن سابق استقلال سرمربی قشقایی شد+عکس

 16. تیم ارزشمندترین بازیکنان لیگ روسیه با حضور بازیکن ایرانی

 17. مراسم استقبال از دنیزلی به زمان دیگری موکول شد

 18. عرب به دنبال ویزای کرواسی/تلاش برای راضی کردن برانکو ادامه دارد

 19. گزینه‌های احتمالی جانشینی برانکو در پرسپولیس مشخص شدند

 20. برای استقلال چه جامی آوردید که درخواست چند میلیاردی دارید؟

 21. الخلیفی:‌ در خروج برای کسانی که شان باشگاه را رعایت نمی‌کنند، باز است

 22. 4 غول اروپا منتظر اشاره نیمار

 23. نامه کمیته اخلاق به دو باشگاه سپاهان و تراکتورسازی در مورد محرومیت یک واسطه

 24. توافق رسن با پرسپولیس/بشار امروز رسما تمدید می‌کند

 25. قرعه‌کشی مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در مالزی برگزار می‌شود

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش سرخپوشان به خبر جدایی برانکو از پرسپولیس

 2. مبلغ قرارداد برانکو با الاهلی عربستان فاش شد

 3. پیشنهاد عجیب تراکتورسازی به ۳ بازیکن سرباز ذوب‌آهن!

 4. یکی از ضاربان خرس تلف شده در سوادکوه، دستگیر شد

 5. هواداران پرسپولیس مقابل ساختمان باشگاه تجمع کردند/حضور خلیلی بین معترضان

 6. تقدیر نمایندگان مجلس از والیبالیست‌های کشور

 7. معارفه برانکو در الاهلی به تعویق افتاد

 8. تلاش تراکتورسازی برای بازگرداندن ستاره خارجی پرحاشیه

 9. اظهارنظر جالب یک امام جمعه درباره عادل فردوسی‌پور و «نود»

 10. پرسپولیس: قرارداد برانکو با ما معتبر است و از الاهلی خواهان توضیح شدیم

 11. قول لالوویچ برای بازگرداندن مدال یخکشی

 12. خبر بد باشگاه سپاهان برای هواداران

 13. فرصت‌سوزی ۷۰۰ هزار یورویی مسئولان پرسپولیس در خصوص علیپور

 14. هشدار وریا غفوری به هواداران استقلال

 15. حضور۲۰۰۰نفری هواداران تراکتور در فرودگاه/«دنیزلی» درتبریز شوکه شد  

 16. بازیکن سابق استقلال سرمربی قشقایی شد+عکس

 17. تیم ارزشمندترین بازیکنان لیگ روسیه با حضور بازیکن ایرانی

 18. مراسم استقبال از دنیزلی به زمان دیگری موکول شد

 19. عرب به دنبال ویزای کرواسی/تلاش برای راضی کردن برانکو ادامه دارد

 20. گزینه‌های احتمالی جانشینی برانکو در پرسپولیس مشخص شدند

 21. برای استقلال چه جامی آوردید که درخواست چند میلیاردی دارید؟

 22. الخلیفی:‌ در خروج برای کسانی که شان باشگاه را رعایت نمی‌کنند، باز است

 23. 4 غول اروپا منتظر اشاره نیمار

 24. نامه کمیته اخلاق به دو باشگاه سپاهان و تراکتورسازی در مورد محرومیت یک واسطه

 25. توافق رسن با پرسپولیس/بشار امروز رسما تمدید می‌کند

پربحث‌های هفته

 1. اقدام جالب شهردار ارومیه/ لهستانی ها شهروند افتخاری شدند!+ عکس

 2. سعید معروف مصدوم شد

 3. شکست آرژانتین پس از ۴۰ سال توسط تیم کی‌روش

 4. واکنش سرخپوشان به خبر جدایی برانکو از پرسپولیس

 5. کشتی‌گیر اوکراینی خطاب به رهبر انقلاب: جانیم سنه قربان اولسون/ عاشق حججی هستم/ آرزوی دیدن آقا را دارم

 6. بیت‌المال در خدمت بازنشستگان!/ بازنشسته‌ها دل نمی‌کَنند

 7. مبلغ قرارداد برانکو با الاهلی عربستان فاش شد

 8. پیشنهاد عجیب تراکتورسازی به ۳ بازیکن سرباز ذوب‌آهن!

 9. ایران 3 – روسیه صفر؛ تسخیر صدر با شکار خرس‌ها/ هت تریک در سرزمین دورناها

 10. نامه جدایی برانکو به پرسپولیس رسید

 11. صحبت‌های تند نماینده مجلس خطاب به مهدی تاج: کاش نیم ساعت روی حرفت می‌ماندی

 12. نامه عذرخواهی فدراسیون والیبال به خاطر رفتارهای کوبیاک  

 13. الاهلی؛ برانکو عید فطر با الاهلی به توافق رسید+عکس

 14. درگیری صدها نفر در مقابل سالن غدیر ارومیه

 15. یکی از ضاربان خرس تلف شده در سوادکوه، دستگیر شد

 16. هواداران پرسپولیس مقابل ساختمان باشگاه تجمع کردند/حضور خلیلی بین معترضان

 17. پوستر خوش‌آمدگویی باشگاه الاهلی برای برانکو/عکس

 18. طارمی آب پاکی را روی دست پرسپولیس ریخت

 19. آخرین وضعیت مصدومیت سعید معروف

 20. تقدیر نمایندگان مجلس از والیبالیست‌های کشور

 21. رونمایی مهدی رحمتی از تیم جدیدش با این پست و سوگند/ عکس  

 22. فیلم شادی مردم ارومیه بعد از برد ایران برابر روسیه  

 23. داورزنی: قصد داریم والیبال را در استادیوم فوتبال برگزار کنیم

 24. اطلاعیه باشگاه پرسپولیس در خصوص قرارداد برانکو

 25. صحبت‌های نکونام درباره ویلموتس و گفت‌وگوی ۵ ساعته با کی‌روش

آخرین عناوین