مگنت-ستاره یک مربع

خبره ورزشی بدون هیچ‌گونه سابقه / نگاهی به انتخاب رییس جدید کمیته ملی المپیک

گروه ورزشی الف،   3961025258 ۳۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
 خبره ورزشی بدون هیچ‌گونه سابقه / نگاهی به انتخاب رییس جدید کمیته ملی المپیک

با انصراف محمود خسروی وفا از کاندیداتوری ریاست، رضا صالحی امیری بدون رقابت رییس کمیته ملی المپیک شد.

در واقع  صالحی امیری بدون رقابت توانست رییس کمیته ملی المپیک شود. در مورد انتخاب رییس رای گیری حتی به صورت  کتبی انجام نشد و فقط اعضای مجمع قیام کردند. انتخاب صالحی امیری به ریاست کمیته ملی المپیک  بدون هیچ رقابتی در حالی است که وی تخصص و آشنایی با حوزه ورزش و مدیریت ورزشی ندارد.

معرفی رضا صالحی امیری به عنوان کارشناس خبره در مجمع اخیر انتخاباتی کمیته ملی المپیک در ۲۶ آذر ۹۶ تائیدی بود بر تمام صحبت هایی که از خیلی وقت پیش مبنی بر حضور وی در انتخابات این کمیته مطرح شده بود؛‌ اتفاقی که به وی مجوز حضور در مجمع انتخاباتی را می داد. وقتی اصغر رحیمی که یکی از مدعیان انتخابات این کمیته بود بر خلاف دوره انتخاباتی چهار سال قبل به عنوان کارشناس خبره معرفی نشد. این تصمیم هیئت اجرایی با که مخالفت های بسیاری از چهره های ورزشی روبرو شده بود.

او در ابتدای دولت یازدهم وقتی مسعود سلطانی‌فر از مجلس رای اعتماد نگرفت‌، به‌عنوان دومین وزیر پیشنهادی ورزش به خانه ملت معرفی شد که در آنجا هم نتوانست رای اعتماد بگیرد و وزیر ورزش شود. او سپس به سرپرستی وزارت ورزش و جوانان(حدود 3 ماه)ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی و سپس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزیده شد.

اما با شهردار شدن محمدعلی نجفی وی بازهم به صدر انتصابات در شهرداری تهران بازگشت.

صالحی امیری با آغاز به کار دوران جدید شورای شهر و شهرداری، حکم سه سمت رسمی را از محمدعلی نجفی شهردار تهران گرفت. در تاریخ 20 آبان 1396، شهردار تهران طی حکمی وزیر سابق ارشاد را به عنوان معاون فرهنگی اجتماعی منصوب کرد. اتفاق جالب دیگر این بود که صالحی‌امیری حتی حکم قائم‌مقامی شهردار تهران را هم از نجفی دریافت کرد. البته این پایان احکام سریالی برای صالحی‌امیری نبود! او در تاریخ 16 دی ‌ماه 1396 با حفظ سمت‌های قبلی به عنوان رئیس هیات مدیره سازمان ورزش شهرداری تهران هم منصوب شد.

او همچنان عضو هئیت علمی دانشگاه آزاد نیز می باشد.

 مدیر دوشغله؟

ورود سیاسیون به کمیته ملی المپیک مسبوق به سابقه است. در دولت احمدی نژاد نیز، محمد علی آبادی به عنوان رئیس کمیته ملی المیک انتخاب شد. اتفاقاً علی آبادی که در دولت هشتم و نهم هم  ریاست کمیته ملی المپیک  و هم معاون اجرایی رئیس جمهور بود به عنوان مدیر دو شغله شناخته شد.

البته قبل تر محمد علی نجفی شهردار تهران در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که صالحی امیری معاونت فرهنگی شهرداری را به کمیته المپیک ترجیح خواهد داد و از شهرداری نمی‌رود.

محمدعلی نجفی درباره اینکه رضا صالحی امیری، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران می‌تواند در کمیته ملی المپیک مسئولیت بگیرد، گفت: بحث این بود که آیا حضور در کمیته ملی المپیک شغل محسوب می‌شود یا خیر. با انصاری معاون رئیس جمهور صحبت کردم و ایشان اعلام کرد از نظر ما به طور قطع شغل محسوب می‌شود.

تلاش برای انصراف صالحی امیری از انتخاب شدن در سمتی غیر تخصصی

چند روز قبل یک عضو فراکسیون ورزش در نامه‌ای به صالحی امیری از کاندیداتوری او برای ریاست کمیته ملی المپیک انتقاد کرد و در توصیه‌ای خواستار کناره‌گیری از نامزدی برای این پست مهم و باز کردن راه برای حضور افراد متناسب با این حوزه شد.

محمدجواد جمالی در این نامه با اشاره به سرگذشت محمدعلی آبادی، خطاب به صالحی امیری نوشته بود: «شما آدمی هستید که در حوزه‌های مختلف امنیتی، مطالعات استراتژیک و فرهنگی کار کرده‌اید پس بیایید یک بار هم که شده به عنوان یک فرد مسوولیت‌پذیر از حوزه‌ای که هیچ تناسب و سنخیتی با آن ندارید شجاعانه خارج شوید و بیش از این باعث یاس و سرخوردگی قهرمانان، خبرگان ورزشی و تحصیلگردگان حوزه مدیریت ورزشی نشوید».

اما توصیه ها هم تاثیری در عزم صالحی امیری نداشت.

انصراف های تحمیلی؟

تلاش های خبرنگار الف برای ارتباط با خسروی وفا دیگر کاندیدای این انتخابات برای پرسش این سوال که چرا با وجود سابقه ورزشی خود وی حاضر شده به نفع صالحی امیری بدون سابقه ورزشی برای پست مهمی مانند رئیس کمیته ملی  المپیک کنار بکشد بی نتیجه ماند اما خسروی وفا نیز اخیراً گفته بود:« کناره‌گیری من از کاندیداتوری ریاست کمیته ملی المپیک زمانی خواهد بود که مطمئن شوم صالحی امیری در رای‌گیری حضور خواهد داشت و تا روز انتخابات تصمیمی برای انصراف از پست ریاست کمیته ملی المپیک ندارم.»

تصمیمی که بسیاری معتقدند ورود گزینه نزدیک به دولت احتمالا باعث افزایش فشارها به خسروی وفا و دیگر نامزدهای انتخابات شده و آنها مجبور به کناره گیری شدند..

بسیاری از موافقان دولت و سیاست های انتصابی آن حالا این انتقاد را به دولت وارد دانسته اند که چرا فردی که سابقه مشخص و روشنی در بحث کلان ورزشی کشور نداشته است و تنها دو ماه به عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان در این حوزه حضور داشته کاندیدا و سپس رئیس کمیته مهم ملی المپیک می شود؛ اگرچه برخی پاسخ می دهند که در این انتخابات دولت هیچ نقش و دخالتی نداشته و طبعا گزینه مشخصی هم معرفی نکرده، اما برهمگان سابقه و ارتباط نزدیک صالحی امیری با دولت روحانی روشن است.

حالا و طبق قانون او باید از سمت های خود در شهرداری تهران استعفا بدهد تا مدیر دو شغله محسوب نشود؛ در غیر این صورت تخلف قانونی آشکار رخ داده است.

نگاهی طنز به حضور صالحی امیری در کمیته ملی المپیک!

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

امیر۲۰۸۱۱۱۱۹:۰۹:۲۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
در دورانی داریم زندگی میکنیم که اکثر مسولین امنیتی هستن ولی وزارت اطلاعات که باید امنیتی باشه نیست ورزش هم امنیتی شد
ناشناس۲۰۸۲۶۵۲۱:۲۷:۵۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
دولتهای ما در استفاده از افعال عکس استاد هستند ، پس وقتی میگویند نباید امنیتی باشند یعنی باید امنیتی باشند !!!
ناشناس۲۰۸۵۱۲۰۷:۳۹:۲۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
متاسفانه این طیف در همه ی امور همینطوره !! برای ... هر قدرت کوچک و بزرگی خیلی ... و برای انجام تکلیف خیلی ... و ناتوانند . عجب گیری کرده اند ملت !!!!!!!!!!!
امیر۲۰۸۷۰۲۱۰:۳۳:۵۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
تخصص مهم نیست، از خودی ها بودن مهمه...
سید۲۰۸۱۱۴۱۹:۱۰:۵۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
بعدا میگن ورزش سیاسی نیست
ناشناس۲۰۸۱۷۲۱۹:۴۶:۱۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
خانم شبنم رحمتی نوشته: انتقاد میشد که چرا آقای ولایتی باید 36 شغل داشته باشد. امروز با انتصاب صالحی‌امیری به ریاست کمیته ملی المپیک روشن شد دوستان اعتدالیون، اگر آب باشد شناگرهای قابلتری هستند
ناشناس۲۰۸۱۳۳۱۹:۲۲:۳۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
ببینیم ورزشکاران حامی روحانی ، الان اعتراض میکنند؟!!
ناشناس۲۰۸۸۰۶۱۱:۵۸:۴۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
قحط الرجال! چند شغله- متخصصان بیکار- جوانگرایی!
موسوی۲۰۸۱۳۴۱۹:۲۲:۵۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
آقایون می خواهند به هر قیمتی در مسند (و نیز در منظر ) باشند حوزه کاری و تخصصش و نیز نظر خبره های اون حوزه اصلا مهم نیست ! ب در همه کارها متخصصند !!
محمد۲۰۸۵۷۸۰۸:۵۴:۰۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
این احساس تکلیف به خدمت به مردم کشت مارو. تا کی باید عده ای محدود تمام پست های مدیریتی رو اشغال کنند. روزی ...
ناشناس۲۰۸۱۳۷۱۹:۲۶:۱۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
اینطوری بخوایم فکر کنیم ، تقریبا بیشتر افرادی که مسندی دارند به همین صورت هستند و اساسا معیار انتخاب هم جهت بودن سیاسی و عقیدتی است تا تخصص .
ناشناس۲۰۸۱۴۹۱۹:۳۱:۲۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
امور ممکلت داره بین دو سه هزار نفر دست به دست میچرخه وآدم جدید نمیارن توی حلقه خودشون. یک نگاه به حوزه هایی که این اقا سر کار بوده بندازید هیچ کدوم ربطی به هم نداشتن کلا فقط میخوان یه عده ای از دوستان و آشنایان خودشون رو بزارن راس امور.
کامران۲۰۸۱۵۴۱۹:۳۴:۱۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
نه ما اصلا متوجه نمیشم ایشون گزینه وزارت ورزش هست!!!!!!! دیگه تو دولت جا خالی نبود ایشون قبول زحمت کردن این پست رو پذیرفتن.
ناشناس۲۰۸۱۵۶۱۹:۳۵:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
شهید چمران: کسی که تخصص ندارد و پستی را قبول میکند متعهد هم نیست.
ناشناس۲۰۸۱۷۳۱۹:۴۶:۳۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
احمدی نژاد هم علی آبادی را بدون داشتن هیچگونه سابقه ورزشی رییس کمیته المپیک کرد. مردم به روحانی رای دادند که شاهد اینگونه انتصابات نباشند. چطور عده ای خود را تدبیر و امید می نامند؟
ناشناس۲۰۸۲۵۴۲۱:۰۱:۵۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
علی آبادی بعد از ۴ سال ریاست سازمان تربیت بدنی، به ریاست کمیته ملی المپیک "انتخاب" شد!
ناشناس۲۰۸۴۳۱۰۱:۴۴:۰۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
و بعدش در کمال ناباوری, رییس اداره شیلات شدند!!!!!
ناشناس۲۰۸۱۸۷۲۰:۰۰:۳۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
این هم از نشانه های بسیار بارز و شفاف (( شایسته سالاری )) و چند صدایی در اداره امور کشور است .
ناشناس۲۰۸۱۹۴۲۰:۰۲:۳۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
همین که بتونه پول بیشتری بیاره برای فدراسیونها یعنی همه شرایط را داره.
ناشناس۲۰۸۲۴۹۲۰:۵۵:۰۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
با توجه به روش کاملا سیاسی انتخاب شدن همه روئسای کمیته المپیک در سی و چند سال گذشته ، آیا باز هم میتوانیم به انتخاب رئیس کمیته المپیک قبل از انقلاب ایرادی بگیریم .
محسن۲۰۸۳۲۱۲۲:۳۴:۴۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
مگه این آقا قبلا وزیر ارشاد نبود؟
ناشناس۲۰۸۳۹۹۰۰:۴۷:۵۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
مهم ژن خوب مدیریتیه. مشکل از ماست، اگر خوب دقت کنیم بین وزارت ارشاد و کمیته ملی المپیک فرقی نیست!!!!!
ناشناس۲۰۸۴۹۸۰۷:۰۳:۲۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
مهم نیست؛ فرق نمی‌کند؛ مهم این است که ایشان یک جایی رییس باشد؛ حتی اگر شده در یک فدراسیون و من قسم می خورم تا به امروز ایشان برای این کار برنامه هم نداشته است.
ناشناس۲۰۸۳۴۹۲۳:۲۳:۲۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
اینجا ایرانه...البته همراه با حقوق شهروندی بر روی کاغذ
ناشناس۲۰۸۴۳۰۰۱:۴۳:۲۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
وقتی با وجود بیکاری هزاران جوان مستعد و تحصیل کرده اینگونه افراد که باید بازنشسته شوند چندین شغل دارند انتظار نداشته باشید مردم هم به ...
من۲۰۸۴۴۹۰۲:۲۵:۵۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
نه اینکه از انتخاب ایشون خوشحال باشم اما صدا و سیما و شما خوبه در مورد پست های ی عده دیگه مثل ...نیز همچنین واکنش بدین!
ناشناس۲۰۸۴۹۳۰۶:۵۶:۱۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
اگر مدیر ورزش سیاسی و امنیتی نباشه کلی اعتراض میشه فرقی نمیکنه همه دولت ها رئیس کمیته المپیک رو به خاطر سیاست های کلی ایران انتساب می کنند
قلندر۲۰۸۴۹۴۰۶:۵۶:۳۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
کجا افراد در جای خود هستند تا این یکی باشد؟
ناشناس۲۰۸۴۹۶۰۶:۵۹:۲۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
بدون هیچ‌گونه سابقه ورزشی و بدون برنامه. همه آدم‌هایی که به ایشان رای دادند و فضایی به وجود آوردند که یک متخصص کناره بگیرد و عطای کار را به لقایش ببخشد، در این کار مقصرند. آیا ایشان با این همه کار، وقت خواهد کرد به فدراسیون بیاید؟
محمد۲۰۸۵۳۴۰۸:۰۶:۲۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
متاسفم متاسفم متاسفم
ناشناس۲۰۸۵۵۰۰۸:۲۷:۵۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
واقعا کشور و قوانین و شایسته گزینی همه را به مسخره گرفته اند.......
ناشناس۲۰۸۵۶۸۰۸:۴۶:۱۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
قانون دولت ... هیچ مدیری از بین نمیرود فقط از پستی به پست دیگر منتقل می شود.
ناشناس۲۰۸۶۴۵۰۹:۴۲:۳۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
رئیس محترم جمهور لطفا ورود کرده و این ... را جمع کنید
ناشناس۲۰۸۹۷۷۱۴:۰۰:۰۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
تخصص که مهم نیست . از این صندلی به اون صندلی.
ناشناس۲۰۹۷۵۱۲۲:۲۹:۵۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
حد اقل سعی کند که زبان اینگلیسی اش را تقویت کند آنچه در این پست اهمیت دارد برقرار کردن ارتباط شخصی با مسئولان کمیته های المپیک است .
ناشناس۲۱۳۰۸۳۱۲:۵۱:۲۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
حتما این انتخاب سیاسی نیست ؟ معاون شهردار رئیس کمیته ملی المپیک ؟ بدون سابقه ورزشی و تجربه ورزشی ؟
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. محمود صادقی تهدید به افشاگری کرد

 2. «ح.ب.د» ابربدهکار و مفسد بزرگ اقتصادی، کیست؟

 3. ورود ساز به پارک‌ها آزاد شد +عکس

 4. چرا آقازاده‌ها این قدر طلبکار هستند؟

 5. ظریف: فکر می‌کردم آمریکایی‌ها بی‌اثر بودن تحریم‌ها را درک کرده‌اند/ برای بدترین حالت‌ها آماده‌ایم

 6. واقعیت ازدواج دختران در سنین پایین/ مرکز پژوهشها گزارش می‌دهد

 7. مسئولین پاسخگو باشند؛ ماجرای مرگ تلخ جانباز اعصاب و روان در افغانستان+ اسناد

 8. بيانيه آيت‌الله مكارم شيرازى پيرامون گردهمايى مدرسه فيضيه

 9. نقوی حسینی در گفتگو با الف: بررسی «گروه اقدام ایران» در مجلس/ آمریکا به دنبال اجماع علیه ایران است/ وقت اروپایی‌ها تمام شد؛ باید اقدامات عملی خود را نشان دهند

 10. پزشکان بیش از ۶ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی دارند + عکس

 11. دهه شصت، این طور زندگی کردیم

 12. افشاگری محمود صادقی از بانک سرمایه + سند

 13. تهران تحت مدیریت "قالیباف" بین ۵ شهر برتر جهان

 14. زنگنه: توتال به صورت رسمی ایران را ترک کرد

 15. بازار داغ استیضاح 9 وزیر و سوال از رئیس جمهور در مجلس

 16. حفظ شأن اتباع ایران در گرجستان؛ از حرف تا عمل

 17. نقش اول گرانی خودرو ، ایران‌خودرو و سایپا + نمودار

 18. دو متهم سابقه‌دار به محض آزادی از زندان دستگیر شدند

 19. توکلی: اسامی آن‌هایی که ارز دریافت کرده‌اند باید روی صفحه مانیتور بانک مرکزی درج شود/ بانک مرکزی ۶۲ تن طلا را حراج کرد

 20. پوشش همسر نخست وزیر پاکستان در مراسم تحلیف  

 21. حاجی بابایی: شرم بر آن مسئولی که بخواهد در این شرایط مردم را به سختی بکشاند

 22. مرگ طبقه متوسط

 23. محسن هاشمی: می‌توان با ۲۰ درصد منابع ۸۰ درصد مشکلات تهران را حل کرد

 24. مفسد بزرگ اقتصادی به صورت علنی محاکمه می‌شود

 25. سیاست راهبردی آمریکا در دولت ترامپ، تغییر رژیم در ایران است/ فرار شرکت‌های خارجی ناشی از بی‌تدبیری در مدیریت داخلی کشور است/گروه اقدام علیه ایران نقش دورهمی دارد

پربحث‌های دیروز

 1. علت اینکه در ایران مردم دلارها را آتش نزدند چه بود؟

 2. قالیباف: معضلات فعلی اقتصادی کشور راه حل دارد/ بانکداری ما باعث شده ثروتمندان هر روز ثروتمندتر شوند/ نقدینگی بی‌حساب و کتاب صرف سفته بازی شد

 3. انصراف ۵۰ نماینده از استیضاح کرباسیان

 4. خوش‌بینی به آمریکا دولت مصدق را ساقط کرد

 5. تابلوی انحرافی و یک سوال از علی مطهری

 6. نه به مذاکره با آمریکا/ صدای واحدی که از دولت شنیده می‌شود

 7. روحانی: عملکرد وزارت اقتصاد قابل قبول است

 8. مالیات ناعادلانه، تیر خلاص به پیکر نیمه‌جان تولید/ مالیات، ابزاری برای ایجاد تعادل در توزیع ثروت و کاهش فاصله طبقاتی/دولتمردان توجه می‌کنند؟

 9. شرط رهبر انقلاب برای فعالیت اقتصادی فرزندانشان/ درخواست آیت الله مصباح برای استغفار/ پشت پرده خبر استعفای جهانگیری/ نعمت زاده: ستاد روحانی طبقه هشتم بود و هر روز با پله بالا می‌رفتیم

 10. حرف‌های تکان‌دهنده شش جوان محکوم به اعدام پای چوبه‌دار

 11. فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد برکنار شد

 12. احتمال محکومیت متهم اصلی ثامن‌الحجج به ۲۰ سال حبس

 13. قول رئیس کل بانک مرکزی برای حل مشکلات مردم/معاملات در بازار ثانویه روانتر می شود

 14. نامه معاون رییس جمهور به احمد توکلی/ قوه قضائیه و مقننه و دستگاه‌های تابعه اطلاعات حقوق و مزایا را ثبت نکردند

 15. دلار 4200 تومانی در محاسبه قیمت مواد اولیه حذف شود

 16. افزایش ۵۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومانی قیمت خودرو + جدول

 17. شرط رهبر انقلاب برای فعالیت اقتصادی فرزندانش

 18. بمب ویتامین C را بشناسید

 19. اعضای بدن ملی پوش ایرانی جان چند نفر را نجات داد

 20. اتهام‌زنی تازه آمریکا به ایران/ بولتون: ایران بدنبال دخالت در انتخابات آمریکاست

 21. تجربه ۴۵ دقیقه اضطراب و وحشت در پرواز بغداد به مشهد

 22. واکنش کارشناس سابق بی‌بی‌سی به اظهارات ارژنگ امیرفضلی

 23. استیضاح وزیر نیرو در مجلس کلید خورد/ضرر و زیان تولیدکنندگان برای قطعی برق

 24. پشت پرده یک کاسبی پردرآمد

 25. محتوای نامه قالیباف به سران قوا چه بود

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. علت اینکه در ایران مردم دلارها را آتش نزدند چه بود؟

 3. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 4. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 5. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 6. قالیباف: معضلات فعلی اقتصادی کشور راه حل دارد/ بانکداری ما باعث شده ثروتمندان هر روز ثروتمندتر شوند/ نقدینگی بی‌حساب و کتاب صرف سفته بازی شد

 7. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 8. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 9. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 10. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 11. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 12. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 13. محمود صادقی تهدید به افشاگری کرد

 14. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 15. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 16. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 17. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 18. انصراف ۵۰ نماینده از استیضاح کرباسیان

 19. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 20. خوش‌بینی به آمریکا دولت مصدق را ساقط کرد

 21. نخستين توافق افتخارآميز ايران در خزر

 22. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 23. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 24. تابلوی انحرافی و یک سوال از علی مطهری

 25. نه به مذاکره با آمریکا/ صدای واحدی که از دولت شنیده می‌شود

پربحث‌های دیروز

 1. لحظاتی از بازی کبدی زنان ایران مقابل کره‌جنوبی   

 2. بیرانوند: فقط برایم از لیگ برتر انگلیس پیشنهاد بیاورید!

 3. دومین طلای کشتی آزاد به علیرضا کریمی رسید/ ششمین مدال برای ایران

 4. ۱۷ نفر از مخلان نظم بازی استقلال خوزستان و پرسپولیس دستگیر شدند

 5. شکست شارلروا مقابل خنک/هر 3 بازیکن ایرانی به میدان رفتند

 6. حریف استقلال مقابل تیم مهدی طارمی متوقف شد

 7. صحبت‌های پلنگ جویبار پس از کسب طلای آسیایی

 8. شکست تلخ منچستریونایتد و نیمکت نشینی جهانبخش

 9. مهدی رحمتی، عضو هیئت مدیره استقلال را متهم کرد

 10. برق طلا در کاروان ورزش ایران درخشید/ یزدانی چراغ اول را روشن کرد

 11. فدراسیون فوتبال: اولتیماتومی به پرسپولیس برای تغییر سرپرست نداده‌ایم

 12. اطری صاحب مدال برنز شد/اولین مدال کشتی بدست آمد

 13. ستاره ایرانی برایتون به مصاف منچستر می رود

 14. طعنه خداداد به کعبی: بعضی‌ها باید در مورد لوازم آرایش صحبت کنند نه فوتبال!

 15. کعبی: یک بچه ۷ ساله هم تک‌به‌تک به استرالیا را گل می‌کرد/ اگر زیر ابرو برمی‌دارم، اما با احساسات مردم بازی نمی‌کنم

 16. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: لیگ برتر فوتبال را تعطیل کنید

 17. ثبت اولین مدال کاروان ایران در جاکارتا

 18. زنگ خطر برای فوتبال ایران در AFC

 19. نامه آذری به سردار کمالی؛ مجوز تعویق خدمت قهرمانان ورزشی را ابلاغ کنید + متن نامه

 20. کی‌روش: جهانبخش مثل رونالدو معتاد گلزنی است

 21. آمار رونالدو در نخستین حضورش با یووه

 22. رونمایی از ستاره فوتبال ایران در لیگ جزیره

 23. چرا داور بازی پرسپولیس تغییر کرد؟

پربحث‌های هفته

 1. هوادار «چاقوکش» نفت مسجدسلیمان دستگیر شد +عکس و فیلم

 2. لیورپول صلاح را به پلیس معرفی کرد!

 3. جواد خیابانی در بیمارستان بستری شد

 4. لحظاتی از بازی کبدی زنان ایران مقابل کره‌جنوبی   

 5. واکنش هادی ساعی به خبر درگیری با عربستانی‌ها

 6. پست اینستاگرامی کی روش پس از اعلام رنکینگ جدید از سوی فیفا

 7. ورود ۲۵۰ هزار «دوچرخه هوشمند اشتراکی» به شهر تهران

 8. ناآرامی‌ها از اهواز و تهران به جم کشیده شد

 9. مشروح برنامه ۹۰؛ بررسی خشم و خون روی سکوها و فوتبالیست‌های یزدی

 10. سقوط جایگاه مقامات در یک مراسم رونمایی  

 11. بیرانوند: فقط برایم از لیگ برتر انگلیس پیشنهاد بیاورید!

 12. دومین طلای کشتی آزاد به علیرضا کریمی رسید/ ششمین مدال برای ایران

 13. ۱۷ نفر از مخلان نظم بازی استقلال خوزستان و پرسپولیس دستگیر شدند

 14. رژه کاروان ورزشکاران ایران در مراسم افتتاحیه بازی‌های آسیایی  

 15. عادت خوبی که پرسپولیس به آن چسبیده است

 16. دیدار مدیر تیم ملی مکزیک با کی‌روش

 17. درگیری شدید و سنگ‌پرانی میان هواداران پرسپولیس و نفت مسجد سلیمان  

 18. صدرنشینی و صعود امیدهای ایران با پیروزی قاطع مقابل کره شمالی

 19. دلایل شکست استقلال برابر پارس‌جنوبی/ توصیه‌ای که نادیده گرفته شد!

 20. نخستین شکست فصل استقلال رقم خورد/ آبی‌ها از صدر جدول فاصله گرفتند

 21. پاسخ امیرعلی نبویان به شایعه پورسانت از قرارداد کی‌روش

 22. نیمکت نشین 5 میلیاردی در پرسپولیس

 23. رونالدو با لبخندی بر لب تماشاگر شکست رئال+عکس

 24. فروش 18 بازیکن برای خرید گوسفند

 25. تساوی بدون گل ایران - عربستان در جاکارتا

آخرین عناوین