مگنت-ستاره یک مربع

داغ نفت؛ امیدی که در آب و آتش سوخت

گروه حوادث الف،   3961025055 ۱۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
داغ نفت؛ امیدی که در آب و آتش سوخت

چند روز تلخ بالاخره سپری شد. گویا سانچی هم از درد ناگوار جان باختن خدمه کشتی نفتکش ایرانی تاب نیاورد و منفجر شد. اکنون دیگر بازگشت از «سانچی» به یک رویا تبدیل شده؛ حتی بازگشتی برای پیکرها هم وجود ندارد.

از روز اول، ربیعی باید همان حرف آخر را امروز می‌زد تا بلکه این داغ، برای این همه روز با امید همراه نشود؛ اما باز هم اینچنین نشد. سال قبل همین حوالی بود که حادثه پلاسکو رخ داد. حادثه‌ای که تلخی آن تا روزها به جای مانده بود و مسوولان تنها امید می‌دادند که شاید پیکر زنده‌ای زیر خروارها خاک در خیابان جمهوری پیدا کنند. در مورد سانچی هم همینطور شد. این بار شرکت نفتکش زیر بار غم بزرگ از دست دادن خدمه کمر خم کرد. شرکتی متعلق به شستا که این روزها بسیار خبرساز شده است.

آنگونه که اطلاعات به ثبت رسیده می‌گویند، شرکت نفتکش، از شرکت‌های فرعی زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران است که در سال ۱۳۳۴ تاسیس و در سال ۱۳۸۸ به بخش خصوصی واگذار شده و سرپرستی آن به شستا رسیده است. این شرکت با در اختیار داشتن بالغ بر 40 سوپرتانکر، در حال حاضر بزرگترین شرکت نفتکش در جهان است که نفت خام ایران را به بازارهای صادراتی انتقال می‌دهد و همچنین در تجارت متقابل محموله‌های نفتی را برای برخی از ۱۵۰ رشته نفت در سراسر جهان، از جمله رویال داچ شل، توتال، آرامکو سعودی و شرکت‌های تولیدی نفت دولتی کویت و ابوظبی حمل می‌کند.

البته این نخستین باری نیست که حادثه برای شرکت نفتکش خبرساز شده است. مردادماه سال 95 بود که برخورد تانکر غول‌پیکر دریم ۲ متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران و کشتی ام‌اس‌سی الکساندرا متعلق به شرکت ام‌اس‌سی سوئیس حادثه‌ساز شد و اکنون هم، برخورد نفتکش سانچی متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران با کشتی فله‌بر سی‌اف کریستال با پرچم هنگ‌کنگ در دی‌ماه ۱۳۹۶ همه را به غم نشانده است. در این میان، این علی ربیعی بود که از سوی دولت، مسوول مستقیم رسیدگی به پرونده حادثه نفتکش سانچی شد؛ وزیری که البته انتظار می‌رفت در این شرایط، فرد دیگری از جمله زنگنه جای او را در این پرونده خاص اشغال کرده باشد و این سوال مطرح می‌شد که چرا وی، باید سکان هدایت این پرونده را به عهده گیرد که البته برخی‌ها علت را شستا می‌دانستند و اینکه شرکت، متعلق به این مجموعه است؛ اما به لحاظ تکنیکی، به نظر می‌رسد که بهتر بود وزیر نفت، این مسوولیت را به عهده داشت.

به هرحال هر چند دیرهنگام، اما علی ربیعی عازم محل حادثه شد تا بلکه بتواند از نزدیک در جریان جزئیات این حادثه و امدادرسانی برای آنها قرار گیرد. حال اما او می‌گوید که از روز اول هم، تمام خدمه جان باخته بودند. روز گذشته وی در نامه‌ای به حجت الاسلام حسن روحانی، به نوعی پایان ماموریت خود را هم اعلام کرد و به صراحت نوشت که مطابق شواهد به دست آمده در محل و نظریه قاطع مقامات چینی و کارشناسان ایرانی در حوزه نفت و گاز سازمان بنادر و دریانوردی، انفجار به این وسعت و حجم آتش و نیز گازهای سمی متصاعد شده، منجر به فوت خدمه قهرمان اقتصاد مقاومتی، در ساعت اولیه حادثه شده است. موضوعی که تا روز گذشته و بعد از غرق شدن سانچی، وی هیچگاه راجع به آن حرف نزده بود. البته ربیعی به این نکته هم اشاره کرد که تلاش‌های طاقت‌فرسا برای اطفاء حریق و انتقال پیکرهای مطهر نیز میسر نشدند.

در این میان، کارشناسان بر این باورند که چینی‌ها در رسیدگی به وضعیت کشتی نفتکش عملکرد مناسبی نداشته‌اند؛ عملیات مهار آتش این نفتکش به بهانه بدی آب و هوا و احتمال بروز انفجار جدید و انتشار گازهای سمی بارها از سوی آتشخوارهای چینی متوقف و شرکت ملی نفتکش ایران مجبور شد از یک شرکت ژاپنی برای همکاری در مهار آتش نفتکش ایرانی کمک بگیرد هرچند که تجهیزات این شرکت نیز 5 روز پس از بروز حادثه به محل رسید و همکاری ژاپنی‌ها هم تحت لوای مدیریت عملیات چینی‌ها، به نتیجه نرسید و در نهایت چینی‌ها یک شب قبل از غرق شدن کشتی دستور توقف عملیات خنک‌سازی سطح نفتکش را برای جلوگیری از تسری آتش صادر کردند. همین توقف عملیات، موجب رسیدن آتش به مخازن سمت چپ کشتی و انفجارهای شدید شد که در نهایت پس از چند ساعت به غرق شدن کامل نفتکش ایرانی انجامید.

اکنون به نظر می‌رسد ضرورت دارد تا یک کمیته حقیقت یاب، زمینه‌های مختلف بروز حادثه و روند امدادرسانی را بررسی کرده و به نهادهای نظارتی گزارش دهد؛ به خصوص اینکه جعبه سیاه کشتی به پاناما ارسال شده و در اختیار مقامات ایرانی نیست. اکنون دیگر سانچی، «سانچی» نیست و ردپایی هم برای بررسی از آن باقی نمانده است. کشتی غرق شده و همه خدمه جان باخته‌اند. به نظر می‌رسد باید همه ابعاد ماجرا روشن شده و شرایط برای بررسی‌های بیشتر فراهم شود.

عضو کمیسیون انرژی: گروه تحقیق و تفحص مجلس برای حادثه سانچی تشکیل می‌شود

آقای «حسن بهرام نیا» عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با روزنامه صبح نو در خصوص تشکیل کمیته حقیقت یاب برای بررسی حادثه نفتکش ایرانی که شامگاه 16 دی ماه در آب‌های چین دچار حریق شده بود، گفت: بهتر است همه جوانب و اطلاعات موجود در این حادثه در نظر گرفته شود و با اشرافیت به این موضوع  باید اظهار نظر صورت گیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه یک گروه تحقیق و تفحص برای بررسی این موضوع حتماً در مجلس شکل می‌گیرد، افزود: در ارتباط با علت سانحه یا مسامحه کاری‌هایی که در این حادثه صورت گرفته است حتماً در مجلس بررسی می‌شود چرا که 30 تن از هموطنانمان در این حادثه تلخ فوت کرده‌اند.

بهرام نیا با بیان اینکه باید جزئیات این گونه حوادث را برای پیشگیری از حوادث مشابه مورد مطالعه قرار داد، تصریح کرد: این که ما بگوییم این حادثه تعمدی بوده یا نه یک مقداری زود است همچنین عملکرد کمیته ایرانی با مدیریت آقای ربیعی هم که پیگیر این موضوع بودند را بهتر است در همان کمیته تحقیق و تفحص مورد بررسی  قرار داد. بنابر اظهارات کمیته ایرانی بررسی وضعیت نفتکش، تلاش‌ها برای اطفای حریق کشتی و ورود برای انتقال پیکرهای دریانوردان انجام شد اما با تلاش‌های زیاد تیم نجات ورود به نفتکش میسر نشد. 

منبع: صبح نو

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۰۷۲۸۸۰۹:۵۸:۲۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
یک سوال؟ مگه تو این حادثه وزرای نفت و راه نباید مسئول باشند؟ چرا وزیر کار مسئول این اتفاق شده؟ مگه وزیر کار نباید زمینه های اشتغال برای جوانان رو آماده کنه؟ چرا ایشون مسئول همچین قضیه ای شده؟ این وسط وزیرای راه و نفت کجا هستند؟!
ناشناس۲۰۷۳۷۲۱۱:۰۱:۱۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
سهامدار شرکت صندوق بازنشستگی است..
ناشناس۲۰۷۸۹۹۱۶:۱۰:۱۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
متاسفانه ایشون که زبان بلد نیستن
ناشناس۲۰۷۳۸۴۱۱:۰۷:۰۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
یک پیشنهاد. اول متن رو بخونید بعد در موردش سوال بپرسید! شرکت نفتکش متعلق به شرکت شستا (شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی) است. تامین اجتماعی هم وابسته است به وزارت رفاه. بنابرین نه به وزارت نفت مربوطه نه به وزارت راه و همون وزیری که مسئولیت داره پیگیر ماجرا بوده.
ناشناس۲۰۷۳۸۶۱۱:۰۸:۳۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
من نمیدونم چرا هر حادثه ای اتفاق میفته دنبال این هستیم سریع به وزیران حمله کنیم؟ کار جناحی و جناح بازی و تخریب تا چه حد؟ اندکی فکر کنیم. وزیر این افراد را استخدام نتمرده و نمیتونه هم برود بالای سر اینها بایستد که درست کشتی رانی کنند
ناشناس۲۰۷۶۴۴۱۳:۳۱:۱۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
ماجرای نفتکش سوخته ایرانی و جان‌باختگان و داغدارانش تمام شد. پیش‌تر هم از این حوادث رخ داده، بعدها هم رخ خواهد داد. این چند روز سخن بر سر این بود که مسئولان و رسانه ها به وظیفه خود عمل کرده اند یا نکرده اند. کارنامه مسئولان موضوع این نوشته نیست و به همین داوری کوتاه خودم اکتفا می کنم: «افتضاح بود.» اما رسانه ها؛ بر رادیو تلویزیون رسمی جمهوری اسلامی حرجی نیست، زیرا توانش بیش از این نیست. لنگ است و لنگ خواهد ماند. حتی در مرثیه خوانی هم که تنها هنرش است از «رسانه های بیگانه» جا ماند. حتما گزارش تصویری آخر برنامه 60 دقیقه دیشب بی بی سی را دیده اید. اما مطبوعات چرا نتوانستند اصل فاجعه را به اندازه مرثیه آن پوشش دهند؟ گرفتاری های فنی که این روزها از آن سخن می گویند (همراهی نکردن دولت و ویزا و این جور حرف ها)، چندان به دل نمی نشیند. واقعیت این است که ما ایرانیان، دولت و ملت، از بس با خشونت سیاسی زیسته ایم، اساسا توجه چندانی به پدیده های اجتماعی نداریم. انگار خود تصادف کشتی و آلودگی بعد از آن، فانتزی است و فقط «تعداد کشتگان»، آن را خبری جدی می کند. دیگر اینکه همین خشونت سیاسی، عاطفه برون مرزی ما را کشته است. شده ایم سربازانی که غرش توپ ها، مجال دیدنِ خنده ها و گریه ها را از ما گرفته است. مردمان آزاد از خشونت سیاسی، خندیدن و گریستن را بهتر بلدند و ایضا زمان آن را. پس کار به زمین مانده مطبوعات ایران، خشونت‌ زدایی از سیاست و جامعه است که بحثش طولانی است.
آرش۲۰۷۳۲۵۱۰:۲۴:۳۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
راستی آقای زنگنه تو این مدت کجاست ؟ وزرای تعاون و ... یه کارایی کردند ولی از ایشون خبری نیست ؟!!!!
ناشناس۲۰۷۳۵۷۱۰:۵۰:۲۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
همیشه داستان تکراری تفحص تحقیق عزای عمومی ...تا کی ما باید این کم کاری واشتباهات را انجام دهیم آقایان این عزیزان از نخبه گان وسرمایه های کشور بودند یک لحظه خود را جای خانواده شان قراردهید وقتی صدا وسیمای بعد از دوروز آنهم به صورت زیر نویس اطلاع رسانی می کند ومسولان محترم بعد از جهار روز از خواب بیدار می شوند برای پیگیری چه می توان گفت کشور ایران هرروزش شده عزاوماتم دریغ از یک روز بدون استرس ونگرانی آقایان دیگر بس است
ناشناس۲۰۷۳۶۸۱۰:۵۸:۱۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
جامعه ما کلا افسرده است من هر روز که بیدار میشوم همش خبر افزایش قیمت و حوادث بد و..است روزگار بدی است
نجیب۲۰۷۴۵۶۱۱:۴۷:۰۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
اون هایی که افسرده هستند به دلیل اینست که خدا را فراموش کرده اند
ناشناس۲۰۷۳۷۵۱۱:۰۲:۱۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
چین توضیح دهد چرا مانع کمک رسانی ژاپن به کشتی ایرانی شده، چرا کمک رسانی رو قطع کرده ؟
ناشناس۲۰۷۴۰۳۱۱:۱۹:۴۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
چین و روسیه در شورای امنیت در زمان تحریم ها هم خیانت کردن
ناشناس۲۰۷۴۰۴۱۱:۲۰:۱۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
تا کی باید به چینی ها باج بدهیم /؟؟
ناشناس۲۰۷۵۱۹۱۲:۱۸:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
برای دور زدن تحریم ها همه سیستمهای رادیویی و رادار و...این کشتی ها را خاموش میکنند لذا علت حادثه همین خاموش بودن همه تجهیرات الکترونیک بوده اعم از جی پی اس و رادارا و رادیو و... ضمنا 5 بار اسم این کشتی برای دور زدن تحریمها تغییر پیدا کرده بوده از سی هورس گاردنیا و سمان و سپید تا سانچی لذا علت حادثه همین خاموش بودن سیستمها بوده
محمد۲۰۷۵۷۳۱۲:۵۳:۴۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
اون عکس بالا و سمت راست مربوط به انفجار یه کشتی دیگه است
ناشناس۲۰۷۵۷۴۱۲:۵۴:۴۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
سفیر چین رو احضار کنید
ناشناس۲۰۷۸۲۶۱۵:۲۲:۲۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
نحوه برخورد بیشتر به شوخی میماند تاواقعیت با انهمه امکانات راداری ومخابراتی وایمنی که دوکشتی دراختیار داشتند
ناشناس۲۰۷۸۹۵۱۶:۰۹:۲۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
یک سوال دارم و میدونم انتشارش نمیدین.ربیعی اینجا چکاره است؟مگه کشور وزیر خارجه نداره؟اون کجاست؟ چرا هیشکی سر مسولیت خودش نیست؟
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های اخیر

 1. چرا آقازاده‌ها این قدر طلبکار هستند؟

 2. افشاگری محمود صادقی از بانک سرمایه + سند

 3. «ح.ب.د» ابربدهکار و مفسد بزرگ اقتصادی، کیست؟

 4. نوبخت: امروز نوبت حمایت از پول ملی است/ اقتصاد ما نه لیبرالیستی و نه برنامه‌ای تمام دولتی است/ اعتقادی به چرخ دنده اقتصاد لیبرالیستی نداریم

 5. توکلی: اسامی آن‌هایی که ارز دریافت کرده‌اند باید روی صفحه مانیتور بانک مرکزی درج شود/ بانک مرکزی ۶۲ تن طلا را حراج کرد

 6. پوشش همسر نخست وزیر پاکستان در مراسم تحلیف  

 7. پزشکان بیش از ۶ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی دارند + عکس

 8. نقوی حسینی در گفتگو با الف: بررسی «گروه اقدام ایران» در مجلس/ آمریکا به دنبال اجماع علیه ایران است/ وقت اروپایی‌ها تمام شد؛ باید اقدامات عملی خود را نشان دهند

 9. زنگنه: توتال به صورت رسمی ایران را ترک کرد

 10. فرزندان آیت‌الله علم‌الهدی کجا هستند؟

 11. نقش اول گرانی خودرو ، ایران‌خودرو و سایپا + نمودار

 12. ادامه حواشی پلاکارد جنجالی تجمع فیضیه/ انتقاد مطهری از جهانگیری/افشاگری عجیب یک نماینده مجلس/ مبدع طلبکاری ژن های خوب/ آیا وزیر اقتصاد قربانی سوال از روحانی خواهد شد؟!

 13. مرگ طبقه متوسط

 14. توتال رسماً خروج از پروژه چندین میلیاردی گاز پارس جنوبی را تأیید کرد

 15. حاجی بابایی: شرم بر آن مسئولی که بخواهد در این شرایط مردم را به سختی بکشاند

 16. آیت‌الله جنتی: مردم همیشه وفادار نظام و انقلاب بوده‌اند و مستحق خدمت هستند/ رفاه حداقلی برای مردم برقرار شود

 17. فکری به حال ریال کنید

 18. کارت خبرنگاری اسحاق جهانگیری  

 19. مدیر دولتی اگر ۲۴میلیون نگیرد، می‌رود!

 20. محسنی اژه‌ای خبر داد؛ دستگیری ۱۰۰ نفر در پرونده‌های اخیر ارز و سکه

 21. بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ارتباط با حواشی پیش آمده در تجمع مدرسه فیضیه

 22. افزایش قیمت خُرده‌فروشی ۹ گروه مواد خوراکی

 23. آملی لاریجانی: بیش از ۳۰ کیفرخواست در پرونده‌های جدید مفاسد اقتصادی آماده ارجاع به دادگاه است/ ۱۲۰ متهم مفاسد اقتصادی اخیر در بازداشت هستند

 24. قیمت نیم لیتر آب‌معدنی مساوی با یک لیتر بنزین/ دولت همچنان چشمش بسته است!

 25. از قبول مسئولیت ترور ۱۷۰۰۰ ایرانی تا تهدید به ترور سردار سلیمانی

پربحث‌های دیروز

 1. محمود صادقی تهدید به افشاگری کرد

 2. چرا آقازاده‌ها این قدر طلبکار هستند؟

 3. افشاگری محمود صادقی از بانک سرمایه + سند

 4. «ح.ب.د» ابربدهکار و مفسد بزرگ اقتصادی، کیست؟

 5. ظریف: فکر می‌کردم آمریکایی‌ها بی‌اثر بودن تحریم‌ها را درک کرده‌اند/ برای بدترین حالت‌ها آماده‌ایم

 6. نوبخت: امروز نوبت حمایت از پول ملی است/ اقتصاد ما نه لیبرالیستی و نه برنامه‌ای تمام دولتی است/ اعتقادی به چرخ دنده اقتصاد لیبرالیستی نداریم

 7. توکلی: اسامی آن‌هایی که ارز دریافت کرده‌اند باید روی صفحه مانیتور بانک مرکزی درج شود/ بانک مرکزی ۶۲ تن طلا را حراج کرد

 8. ورود ساز به پارک‌ها آزاد شد +عکس

 9. پوشش همسر نخست وزیر پاکستان در مراسم تحلیف  

 10. پزشکان بیش از ۶ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی دارند + عکس

 11. واقعیت ازدواج دختران در سنین پایین/ مرکز پژوهشها گزارش می‌دهد

 12. مسئولین پاسخگو باشند؛ ماجرای مرگ تلخ جانباز اعصاب و روان در افغانستان+ اسناد

 13. نقوی حسینی در گفتگو با الف: بررسی «گروه اقدام ایران» در مجلس/ آمریکا به دنبال اجماع علیه ایران است/ وقت اروپایی‌ها تمام شد؛ باید اقدامات عملی خود را نشان دهند

 14. زنگنه: توتال به صورت رسمی ایران را ترک کرد

 15. فرزندان آیت‌الله علم‌الهدی کجا هستند؟

 16. بيانيه آيت‌الله مكارم شيرازى پيرامون گردهمايى مدرسه فيضيه

 17. نقش اول گرانی خودرو ، ایران‌خودرو و سایپا + نمودار

 18. دهه شصت، این طور زندگی کردیم

 19. تهران تحت مدیریت "قالیباف" بین ۵ شهر برتر جهان

 20. ادامه حواشی پلاکارد جنجالی تجمع فیضیه/ انتقاد مطهری از جهانگیری/افشاگری عجیب یک نماینده مجلس/ مبدع طلبکاری ژن های خوب/ آیا وزیر اقتصاد قربانی سوال از روحانی خواهد شد؟!

 21. مرگ طبقه متوسط

 22. زمان صدور حکم پرونده دختر وزیر سابق مشخص شد

 23. بازار داغ استیضاح 9 وزیر و سوال از رئیس جمهور در مجلس

 24. حفظ شأن اتباع ایران در گرجستان؛ از حرف تا عمل

 25. توتال رسماً خروج از پروژه چندین میلیاردی گاز پارس جنوبی را تأیید کرد

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. علت اینکه در ایران مردم دلارها را آتش نزدند چه بود؟

 3. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 4. قالیباف: معضلات فعلی اقتصادی کشور راه حل دارد/ بانکداری ما باعث شده ثروتمندان هر روز ثروتمندتر شوند/ نقدینگی بی‌حساب و کتاب صرف سفته بازی شد

 5. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 6. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 7. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 8. محمود صادقی تهدید به افشاگری کرد

 9. چرا آقازاده‌ها این قدر طلبکار هستند؟

 10. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 11. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 12. افشاگری محمود صادقی از بانک سرمایه + سند

 13. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 14. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 15. انصراف ۵۰ نماینده از استیضاح کرباسیان

 16. خوش‌بینی به آمریکا دولت مصدق را ساقط کرد

 17. نخستين توافق افتخارآميز ايران در خزر

 18. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 19. «ح.ب.د» ابربدهکار و مفسد بزرگ اقتصادی، کیست؟

 20. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 21. تابلوی انحرافی و یک سوال از علی مطهری

 22. نه به مذاکره با آمریکا/ صدای واحدی که از دولت شنیده می‌شود

 23. تلاش یک مدیر دولتی برای کسب سود صدها میلیاردی از واردات سیگار مارلبرو

 24. ظریف: فکر می‌کردم آمریکایی‌ها بی‌اثر بودن تحریم‌ها را درک کرده‌اند/ برای بدترین حالت‌ها آماده‌ایم

 25. روحانی: عملکرد وزارت اقتصاد قابل قبول است

پربحث‌های هفته

 1. حرف‌های تکان‌دهنده شش جوان محکوم به اعدام پای چوبه‌دار

 2. تجربه ۴۵ دقیقه اضطراب و وحشت در پرواز بغداد به مشهد

 3. دو متهم سابقه‌دار به محض آزادی از زندان دستگیر شدند

 4. آزادی مرزبان ناجا بعد از ۴۷۶ روز اسارت

 5. دست‌کم 22 کشته در پی فرو ریختن یک پل در ایتالیا/ تلاش نیروهای امدادی برای خارج کردن قربانیان

 6. خفاش تهران اعدام می‌شود

 7. چند چاقو پرت کردم، نفهمیدم به کی خورد!

 8. ترور سرگرد راهنمایی و رانندگی در برابر منزلش

 9. مرگ مرموز یک مرد در خانه زن ماساژور در تهران

 10. شکایت زن جوان از شوهر به دلیل دخالت‌های مادرشوهرم

 11. سریال خیانت!

 12. شکنجه در حد مرگ به خاطر دختر عمه

 13. ۶ سارق طلا در مشهد به دار مجازات آویخته شدند

 14. فاجعه کودک آزاری این بار در بوکان تکرار شد

 15. حمله میمون به آرایشگاه‌ زنانه در بابل/ یک نفر مصدوم شد

 16. خودروی شاسی‌بلند مینی‌بوس را واژگون کرد   

 17. تشریح صحنه جنایت توسط پدری که دخترش را کشت

 18. سرایدار جنایتکار در یک قدمی چوبه‌دار

 19. دستور بازداشت کودک آزار مرندی صادر شد

 20. عامل جنایت 500 میلیون تومانی در یک قدمی محاکمه

 21. دستگیری دختر جوان به علت مزاحمت در فضای مجازی

 22. ۷۰۰ فقره کلاهبرداری توسط یک خانواده

 23. ریزش معدن طلا در ورزقان

 24. شوخی مرگبار جان مادر را گرفت

 25. ماجرای دردناک سوختن برادر و خواهر در آتش‌سوزی

آخرین عناوین