حاجی بابایی: دولت می‌خواهد مردم برای دریافت یارانه در کمیته امداد ثبت نام کنند

گروه اقتصادی الف،   3961022073 ۲۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
حاجی بابایی: دولت می‌خواهد مردم برای دریافت یارانه در کمیته امداد ثبت نام کنند

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت از مجلس مجوز می خواهد که برخی افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و حاشیه نشینان را جدا کرده و به آن ها یارانه دهد و مابقی مردم اگر یارانه می خواهند، در کمیته امداد و بهزیستی ثبت نام کنند.

حمیدرضا حاجی بابایی در مصاحبه با رادیو وظیفه مجلس را در تصویب بودجه ای مفید، کم ضرر و هم راستا با اسناد بالادستی و در جهت عدالت اجتماعی تعریف کرد و افزود: «آنچه در عمل اتفاق می افتد دولت لایحه بودجه را تقدیم مجلس می کند و مجلس ممکن است به وظایف خطیر خود عمل بکند یا خیر!»

وی ادامه داد: «این مجلس است که باید لایحه بودجه را تصویب کند که با مقوله تایید متفاوت است. تایید بدین معناست که مجلس به یک وزیر رای اعتماد می دهد یا خیر ولی لایحه بودجه باید به تصویب برسد و از این پس تک تک نمایندگان مجلس در برابر این مصوبه مسئول هستند و نمی توانند در محافل عمومی و صداوسیما نظری مغایر اعلام کنند.»

حاجی بابایی با تاکید بر اینکه مجلس می تواند لایحه بودجه را بکلی دگرگون کند، بودجه مصوب را کاری مشترک از سوی مجلس و هم دولت خواند و افزود: «مجلس می تواند بکلی لایحه را رد کند و مطابق با اسناد بالادستی اقدام به اعمال تغییرات در لایحه بودجه نماید... اما آیا لایحه بودجه را تمامی کارشناسان اقتصادی قبول دارند؟»

این نماینده مردم در مجلس گفت: «اگر مجلس لایحه بودجه را صرفا تایید کند، تعاملی میان دولت و مجلس شکل نگرفته است. این بدین معناست که مجلس هیچ انگاشته شده. بنده مسئول کمیسیون برنامه ششم بودم. امروز بودجه بدست مجلس رسیده است که در تعریف، یک پنجم برنامه است. اما بنده بعنوان رئیس کمیسیون برنامه ششم می ببینم این بودجه 100درصد با برنامه مغایرت دارد.»

حاجی بابایی اذعان داشت: «برنامه یک قانون است و بر اساس سیاست های کلی نوشته شده و شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام آن را تایید کرده. دولت در لایحه بودجه آورده است که ما نرخ بنزین را 500 تومان گران کنیم ولی ما بعنوان نماینده مجلس در میان مردم زندگی می کنیم و می دانیم این تصمیم در حال حاضر امکان ندارد.»

وی افزود: «دولت از طرف دیگر به مجلس می گوید یک چک سفید بدهید که 38 میلیون نفر یارانه بگیر را حذف کند. دولت از مجلس مجوز می خواهد که یکسری از تحت پوششان کمیته امداد، بهزیستی و حاشیه نشینان را جدا کرده و به آن ها یارانه دهد و مابقی مردم اگر یارانه می خواهند، در کمیته امداد و بهزیستی ثبت نام کنند و ما بعد از بررسی به آن ها یارانه بدهیم.»

حاجی بابایی تصریح کرد: «بنده این را توهین به مردم می دانم و نمی توانم این بند را مصوب کنم. مجلس وظیفه دارد به دولت کمک کند و در بحث وزرا دیدید که با تمام توان به هر کس دولت معرفی کرد، رای دادیم و به این کار ما نیز ایراد گرفته شد؛ اما بنده می دانم که بسیاری کارمندان ما نیز به یارانه نیازمند هستند و نمی توان گفت این افراد را حذف کنید.»

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۳ شهریور ۱۳۹۷افزایش امضای نمایندگان برای پیوستن به کمپین #شفافیت_ آرا +جدول
۲۳ شهریور ۱۳۹۷زیباکلام: استیضاح وزرا حرکتی پوپولیستی و عوام‌فریبانه مجلس است
۲۳ شهریور ۱۳۹۷دو سناریوی تلخ برای اقتصاد ایران،رشد اقتصادی منفی می‌شود
۲۱ شهریور ۱۳۹۷گرایش سیاسی نمایندگانی که به کمپین #شفافیت_آرا پیوستند چیست؟ + اسامی
۲۰ شهریور ۱۳۹۷حاجی‌بابایی: شرکای انتخاباتی اجازه ترمیم کابینه را نمی‌دهند/ مجلس قربانی دولت و برجام شد
۱۳ شهریور ۱۳۹۷حاجی‌بابایی: صد بار به رهبری و نظام توهین شده اما لاریجانی جواب نداده است/ این چه مجلسی است؟
۱۳ شهریور ۱۳۹۷ سوال از وزیر بهداشت درباره «احتکار و افزایش قیمت دارو» به هیئت رئیسه مجلس
۱۰ شهریور ۱۳۹۷طرح جدید نمایندگان برای استیضاح شریعتمداری/ استیضاح وزیر صمت "دوقبضه" شد + متن
۹ شهریور ۱۳۹۷پنچ وزیر در راه مجلس/ استیضاح وزیر آموزش و پرورش و پنچ سوال از ظریف در صحن و کمیسیونها
۸ شهریور ۱۳۹۷جزئیات ممنوعیت استفاده از تلفن همراه از سوی نمایندگان در صحن علنی
۳ شهریور ۱۳۹۷شرط نمایندگان برای اعتماد مجدد به کرباسیان
۲۷ مرداد ۱۳۹۷حاجی‌بابايی: پس از ۱۶ ماه هنوز حقوق‌های نجومی آزاد است

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۰۲۸۳۶۱۱:۳۳:۱۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
مگه این شما نبودیدکه قبلا می گفتید باید یارانه فقط به نیاز مندان پرداخت بشه. حالا میگید قبول ندارید؟
ناشناس۲۰۳۴۶۶۲۳:۴۲:۳۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
با وضعیتی که روحانی و همیارانش بوجود آورده اند ؛ متاسفانه یارانه در زندگی بیش از ۸۵% مردم بسیار موثر است و به شدت استحقاق دریافت هستند . _____________ چند سال قبل که اوضاع نسبت به امروز قابل تحمل تر بود علیرغم ترغیب و ارعاب و تشویق و تبلیغات آزار دهنده و افراطی ، عدم استقبال مردم برای انصراف از دریافت یارانه را دیدید . _____________ حالا که وضع احاد جامعه روز به روز بدتر و بحرانی تر میشود باید یارانه را افزایش داد یا قطع کرد ؟ اگر تدابیر امروز بر اساس واقعیات و حقایق تلخ معیشتی و اقتصادی مردم تدوین نشود ، بحران غیر قابل اصلاحی دامنگیرتان خواهد شد .
ناشناس۲۰۲۸۳۷۱۱:۳۹:۳۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
جناب به جای مصاحبه، تصویبش نکنید.
ناشناس۲۰۲۸۷۱۱۲:۰۹:۲۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
آنچه دولت محترم می خواهد در مجلس محترم تصویب شدنی است.
آشنایی که هیچ گاه نظراتش بیان نمیشود۲۰۳۵۵۶۰۱:۲۸:۳۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
آبروی مومن را بردن ومردم راتحقیر کردن مگرچگونه است ؟ غیر از این کارهاست
ناشناس۲۰۲۸۷۵۱۲:۱۲:۳۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
بعداز 50سال اندکی ازپول مردم را مستقیما بخودشان پرداخت نمودید هزاران بهانه آوردید که این حق راارمردم بگیرید بگیرید ولی باید هزینه آب برق گاز را قبل از پرداخت یارانه حساب کنید
ناشناس۲۰۲۸۷۹۱۲:۱۶:۵۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
خب مگه نمیگفتید دولت باید یارانه بگیرها را کم کند آقای حاجی بابایی؟ دولت هم دارد همین کار را میکند. اگر دلتان برای مردم سوخته، ارگانهای خصولتی مثل شرکتهای تابعه ...و ... را ملزم به پرداخت مالیات بر درامد بفرمایید تا فشار از دوش مردم برداشته شود. اگر نمایندگان مجلس، آنطور که شما ادعا میکنید در بین مردم زندگی میکردند، باید میدانستید که این، خواست اکثر جامعه هست.
هموطن۲۰۲۸۸۲۱۲:۲۰:۴۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
کاش مسئولین حداقل بروند و وعده ها و مقالات و اخبار و مناظره های قبل از گران کردن بنزین درسال 85 را بخوانند .و یادشان بیاید که یارانه به چه علتی پرداخت می شود
ناشناس۲۰۲۹۰۰۱۲:۴۷:۰۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
این طرح ثبت نام در کمیته را جناب پرویز فتاح از دوستان و همفکران حاج بابایی پیشنهاد داده، جناب حاج بابایی ...در موضع گرفتن به نفع مردم بس است
ناشناس۲۰۲۹۱۰۱۳:۰۱:۵۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
لطفا یک نفر به این دولت محترم تقاوت میان صدقه و یارانه (سوبسید) را تبیین کند! دولت محترم میخواهد یارانه به مرم بدهد یا صدقه؟ چرا باید مردم مستحق بودن خود را اثبات کنند؟ فکر میکنم وظایف دولت را در حد کمیته امداد تقلیل داده اند.
ناشناس۲۰۲۹۳۳۱۳:۱۷:۲۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
این خواسته و اعلام دولت، نشان دهند بی اطلاعی دولت از علوم انسانی است و برخلاف حفظ کرامت مردم ایران است . اگر ثروت ملی ایران به صورت عادلانه بین مردم وطن خودمان توزیع شود به صورت اتوماتیک مردم نیازی به یارانه و سهام عدالت پیدا نخواهند کرد .
ناشناس۲۰۲۹۵۶۱۳:۴۹:۳۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
درستش هم همینه کسانی که احتیاج دارند باید در نهادهایی مثل کمیته امداد ثبت نام کنند نه اینکه طبق روش غلط قدیمی به فقیر و غنی یارانه پرداخت شود و بعد از سالها اقدام به قطع یارانه بعضی ها شود.
ناشناس۲۰۳۰۰۳۱۴:۴۴:۲۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
یکی از بد ترین ارگانها همین کمیته امداد است که مردم ما عارشان میاد برن سراغش چون دریافتی و کمکهای اونو صدقه می دونند و حق هم دارند.
ناشناس۲۰۳۰۱۴۱۵:۰۰:۳۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
کاش این کار رو همون اول می کرد
ناشناس۲۰۳۰۲۱۱۵:۰۷:۴۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
آقای حاجی بابایی این طرحی است که دوست شما آقای فتاح به طریقی بر دولت تحمیل کرد وگرنه دولت تمایلی نداشت خلاف وعده های انتخاباتی خود یارانه ها را قطع و خود را زیر سوال ببرد. دارید به سمتی میرید که مردم رو مجبور کنید به خاطر حفظ آبروی خود قید یارانه را بزنند.
املی۲۰۳۱۱۵۱۷:۰۱:۴۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
حاج بابایی نظام ما یک نظامی براساس اسلامی استوار شد ولی تفکر مکتب سرمایه داری دارد یعنی درکشور باید دوقشر زندگی کنند یا فقیر یاسرمایه دار وشماها هم دست اخر96درصد مردم را وادار میکنید براساس فقر وتهدستی سرازکمیته امداد دربیارند
ناشناس۲۰۳۱۳۷۱۷:۲۹:۴۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
بهترین روش است
ناشناس۲۰۳۱۷۰۱۸:۱۶:۳۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
کمیته اداره ملت....
ناشناس۲۰۳۲۶۰۱۹:۵۹:۱۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
خنده دارترین قسمت حرفای اقای نوبخت و تیمش اینه که میگن این یارانه ها مصیبت عظمی است همه کشورهای دنیا به مردمشان مطابق وضع اقتصادیشون یارانه میدن تازه خیلی بیشتر و با کیفیت بهتر نه تو قالب سبد های بو گرفته و پر از منت و زجر بنا براین چرا اونا نمیگن مصیبت عظیم و عظمی؟؟
علیرضا۲۰۳۲۷۲۲۰:۱۱:۵۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
چرا باید ۷۶ میلیون یارانه گیرند..باید یارانه ها قطع شود.وکسانیکه مستحق دریافت یارانه هستند با مدارک به سازمانهای مشخص مراجعه و ثبت نام کنند..تا مشخص شود آنهایی که هم در آمد خوب دارند ماشین ۴۰ تا ۵۰ میلیونی هر نفر از خانواده شان داشته و خانه شخصی دارند میروند و اسم مینویسند؟؟؟شرم آور نیست که ۷۶ میلیون نیازمند به یارانه باشند..باید گریست به احوال این کشور که اینهمه مستمند دارد..
رضا۲۰۳۲۹۰۲۰:۳۱:۲۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
ظاهرا ایشان به عنوان وزیر سابق... نمی دانند سقف بودجه یارانه بسته شده وظیفه دولت دادن این بودجه به کسانی است که نیازمند تر هستند نه همه نیازمندان چون ملاک واحدی برای تعریف نیازمندی در همه دنیا وجود ندارد
علی۲۰۳۳۳۵۲۱:۳۵:۳۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
درجواب علیرضا .‌مطمئن باش اگه اکثریت روقطع کنن به بقیه که موندن هم همین مقدارومیدن فکرنکن بیشتر پرداخت بکنند
اقتصاد دان۲۰۳۳۹۴۲۲:۳۸:۱۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
هر خانواده 4 نفره شهری 4 ملیون و روستایی 3 ملیون باید یارانه بدهند این همه از این شاخه به آن شاخه هم نپرید
ناشناس۲۰۳۴۰۵۲۲:۴۸:۵۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
طرح دولت خیلیم خوبه... جرا باید پول نفت رو که بایستی در زیرساخت ها سرمایه گذاری کنیم بدون نظارت بین مردم توزیع کنیم. هرکی فکر می کنه نیازمند است بره ثبت نام کنه و بعد در مورد نیازش تحقیق بشه... کجای این طرح بده؟!!!
ناشناس۲۰۳۴۲۱۲۲:۵۷:۴۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
یارانه باید فقط به نیازمندان داده شود عوارض دادن یار انه بلائی سر اقتصاد کشور در اورد که همه در اتش ان سوختند (بخصوص نیازمندان) ظاهرا برای تامین یارانه دردولت سابق از بانک مرکزی استقراض کردند واین میدانید یعنی چه؟؟؟؟ یعنی بی ارزش کردن پول ملی کما اینکه دلار یکشبه 3500 تومان شد
ناشناس۲۰۳۵۴۲۰۱:۰۵:۳۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
یارانه ای که مرتب بر سر ملت می کوبید را بردارید.ولی قیمت ها را هم به سابق برگردانید.اینکه دولت می گوید هر کی نیاز دارد برود کمیته امداد یا بهزیستی ثبت نام کند درست.ولی برخی ها نمی خواهند فقرشان را نشان دهند. دولت براحتی می تواند کسانی را که بالای 3 میلیون در ماه درآمد دارند یا بیشتر از یک ملک خانه دارد را شناسایی و حذف کند. منتهی معلوم نیست چرا مانند اعلام قیمت بنزین که جو جامعه را ملتهب کرد چرا مرتب سعی در التهاب کردن جامعه را دارد.
ناشناس۲۰۳۶۱۶۰۶:۲۳:۵۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
اگر این طرح هم تصویب شود، باز هفتاد میلیون ایرانی می رود کمیته ثبت نام می کند چون نه وضع اقتصادی مردم خوب است و نه این کارها باعث می شود مردمی که واقعا نیاز به این پول دارند بواسطه این تحقیر دست از حق خود بردارند. در نتیجه دوباره مثل طرح انصراف داوطلبانه چند سال پیش، این طرح هم شکست می خورد
بیمه azkiتجارت نیوزصبا باتریهمراه ایمن

پربحث‌های اخیر

 1. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 2. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 3. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 4. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 5. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 6. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 7. حضور مادورو در رستوران گران قیمت جنجال به پا کرد+ عکس

 8. رسایی: تتلو مرتد و حکم مرتد، اعدام است

 9. طلبه مضروب مشهدی درگذشت

 10. کیف ضد گلوله+عکس

 11. ظریف: یکشنبه آینده به نیویورک می‌روم

 12. طعنه عادل فردوسی‌پور به حسین رضازاده

 13. ملاقات‌های کری و ظریف پرونده قضایی شد

 14. پشت پرده انتصاب «سیف» از زبان نماینده مجلس؛ حاشیه امن روحانی برای مشاورش

 15. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

 16. تورنتو بار دیگر در عاشورای ۲۰۱۸ رنگ و بوی حسین(ع) را می گیرد/تلاش ضد انقلاب برای آشوب در عاشورای حسینی

 17. دلار ۱۴۰۰۰ تومانی پروژه است  

 18. تب بازار خودرو پایین نیامد/ آخرین قیمت خودروها در بازار

 19. هزینه سفر روحانی به نیویورک چقدر است؟

 20. ردپای یک اقدام «روحانی» برای مصونیت بخشی به «سیف»

 21. دولت ترامپ از طرح «هیلی» درباره ایران عقب نشینی کرد

 22. وزیر راه غرق در مشکلات مردم  

 23. استقبال سخنگوی وزارت امور خارجه از توافق سوچی در مورد ادلب سوریه

 24. وندی شرمن: در مذاکرات با ایران مظلوم‌نمایی می‌کردم

 25. توقیف موتورسیکلت‌های چند صد میلیونی توسط پلیس+ عکس  

پربحث‌های دیروز

 1. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 2. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 3. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 4. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 5. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 6. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 7. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 8. یک بانوی مداح پاسخ می‌دهد/کسی با دفترچه و بلندگو مداح نمی‌شود/ انتقاد از خیابان‌گردی خانم‌ها در محرم

 9. حضور مادورو در رستوران گران قیمت جنجال به پا کرد+ عکس

 10. رسایی: تتلو مرتد و حکم مرتد، اعدام است

 11. راغفر:آزادسازی نرخ ارز در راستای سیاست‌های شوک درمانی است

 12. طلبه مضروب مشهدی درگذشت

 13. چرا سکه و ارز آرام نمی‌گیرد؟

 14. معرفی فیلم برای اسکار؛ هیاهوی بسیار برای هیچ

 15. کیف ضد گلوله+عکس

 16. ظریف: یکشنبه آینده به نیویورک می‌روم

 17. طعنه عادل فردوسی‌پور به حسین رضازاده

 18. ملاقات‌های کری و ظریف پرونده قضایی شد

 19. پشت پرده انتصاب «سیف» از زبان نماینده مجلس؛ حاشیه امن روحانی برای مشاورش

 20. پدر شهید احمدی روشن: هیچ مذاکره‌ای با آمریکای جنایتکار نداریم/ با پیروی از ولایت از گردونه‌های سخت عبور می‌کنیم

 21. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

 22. تورنتو بار دیگر در عاشورای ۲۰۱۸ رنگ و بوی حسین(ع) را می گیرد/تلاش ضد انقلاب برای آشوب در عاشورای حسینی

 23. دلار ۱۴۰۰۰ تومانی پروژه است  

 24. تب بازار خودرو پایین نیامد/ آخرین قیمت خودروها در بازار

 25. هزینه سفر روحانی به نیویورک چقدر است؟

پربحث‌های هفته

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. یک پیشنهاد برای حل معضل پرداخت سکه به عنوان مهریه

 3. فشارهای اقتصادی، دولت بی انگیزه و رسالت نخبگان در قبال مردم

 4. جایگاه vip سید احمد خمینی در مراسم عزاداری؛ نظر شما در مورد این عکس چیست؟ + واکنش نتیجه امام به تصاویر  

 5. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 6. روحانی: در برابر جنگ اقتصادی دشمن سر مشق مردم ما عاشورا است/ رشد اقتصادی کشور در ۴ سال گذشته نسبت به ۳۵ سال گذشته به طور متوسط ۲ برابر بوده است

 7. در 400 سال اخیر ایران به اندازه کنونی مقتدر نبوده/سعودی در آستانه فروپاشی است نه ایران/آمریکایی‌ها به محمدرضا می‌گفتند شاه چمدانی!

 8. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 9. کینه ضدانقلاب از عزاداری‌های محرم+ عکس

 10. آقای جهانگیری مدیران بی انگیزه را چه کسی برکنار کند؟!

 11. عوامل خارجی یا داخلی؛ کدام یک در بی‌ثباتی‌های ارزی موثرتر بود؟

 12. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 13. من یک معلم آمریکایی هستم!  

 14. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 15. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 16. حمله ماموران آل سعود به «تکایا» و «خیمه‌های عاشورایی» در قطیف +عکس و فیلم

 17. خواننده معروف ممنوع الکار شد

 18. با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!

 19. زیباکلام: استیضاح وزرا حرکتی پوپولیستی و عوام‌فریبانه مجلس است

 20. طرح جدید نمایندگان مجلس برای لغو ممنوعیت واردات خودرو + جزئیات

 21. داستان کمبود دارو به نسخه‌های همسر وزیر بهداشت هم رسید + عکس

 22. ادامه چالش دو تابعیتی‌ها/ پاسخ ابوترابی به واعظی: اگر نام افراد دوتابعیتی‌ اعلام شود موارد بسیاری روشن می‌شود/ عدم انتشار اسامی دوتابعیتی‌ها از سوی کمیسیون امنیت ملی خلاف آیین نامه است

 23. پیشنهاد بی‌شرمانه مرکز مشاوره به یک دختر!/ عمق فاجعه و عدم نظارت بر عملکرد مرکز مشاوره

 24. وضعیت تخصیص ارز زائران اربعین مشخص شد

 25. آقای سازور غلط می‌کند فقط مداحی کند/ جمله جالب محمود کریمی درباره حاج منصور

پربحث‌های اخیر

 1. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 2. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 3. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

 4. تب بازار خودرو پایین نیامد/ آخرین قیمت خودروها در بازار

 5. دلارهای دلالان از کجا می‌آید؟

 6. تب تقاضای مسکن بی کیفیت بالا رفت

 7. سهم چینی‌ها از بازار خودروی ایران چقدر است؟

 8. تنظیم بازار گوشت؛ نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب!

 9. کالاکارت به جنگ تورم می‌رود

 10. میلیاردها دلار ارز صادراتی ۴۲۰۰ تومانی به کشور بازنگشت؟

 11. سهم چینی‌ها از بازار خودروی ایران چقدر است؟

 12. بازگشت امتیاز سختی کار به احکام حقوقی فرهنگیان

 13. ترامپ پس از وضع تعرفه، باز هم چین را تهدید کرد

 14. عربستان: دیگر بیش از این امکان کنترل افزایش قیمت نفت وجود ندارد

 15. سکه ثامن رسما اعلام ورشکستگی کرد

 16. تکذیب فروش قشم‌ایر/ این شرکت جزو اموال وزارت نفت است‌

 17. وزیر انرژی روسیه: قیمت بالای نفت موقتی و ناشی از تحریم‌هاست

 18. قیمت خودرو در بازار امروز/ استپ وی یک میلیون تومان ارزان شد

 19. چرا مردم به جای سهام، طلا می‌خرند؟!

 20. بالا گرفتن جنگ تجاری میان چین و آمریکا

 21. چطور خریدهای اینترنتی‌مان را ارزان‌تر انجام دهیم

 22. وزارت صنعت شفاف‌سازی عمومی معاملات را آغاز کرد

 23. درخواست بازنگری دستمزد در شورای عالی کار

 24. خرید و فروش نوشت‌افزار پایین‌تر از حد انتظار

 25. قیمت طلا، دلار، سکه و ارز در بازار امروز

پربحث‌های دیروز

 1. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 2. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 3. راغفر:آزادسازی نرخ ارز در راستای سیاست‌های شوک درمانی است

 4. چرا سکه و ارز آرام نمی‌گیرد؟

 5. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

 6. تب بازار خودرو پایین نیامد/ آخرین قیمت خودروها در بازار

 7. دلارهای دلالان از کجا می‌آید؟

 8. تب تقاضای مسکن بی کیفیت بالا رفت

 9. سهم چینی‌ها از بازار خودروی ایران چقدر است؟

 10. تنظیم بازار گوشت؛ نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب!

 11. کالاکارت به جنگ تورم می‌رود

 12. میلیاردها دلار ارز صادراتی ۴۲۰۰ تومانی به کشور بازنگشت؟

 13. ابلاغ قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان/ پایان داستان آقازاده‌ها در دستگاه‌های دولتی

 14. سهم چینی‌ها از بازار خودروی ایران چقدر است؟

 15. بازگشت امتیاز سختی کار به احکام حقوقی فرهنگیان

 16. ترامپ پس از وضع تعرفه، باز هم چین را تهدید کرد

 17. عربستان: دیگر بیش از این امکان کنترل افزایش قیمت نفت وجود ندارد

 18. سکه ثامن رسما اعلام ورشکستگی کرد

 19. تکذیب فروش قشم‌ایر/ این شرکت جزو اموال وزارت نفت است‌

 20. وزیر انرژی روسیه: قیمت بالای نفت موقتی و ناشی از تحریم‌هاست

 21. قیمت خودرو در بازار امروز/ استپ وی یک میلیون تومان ارزان شد

 22. چرا مردم به جای سهام، طلا می‌خرند؟!

 23. بالا گرفتن جنگ تجاری میان چین و آمریکا

 24. چطور خریدهای اینترنتی‌مان را ارزان‌تر انجام دهیم

 25. وزارت صنعت شفاف‌سازی عمومی معاملات را آغاز کرد

پربحث‌های هفته

 1. فشارهای اقتصادی، دولت بی انگیزه و رسالت نخبگان در قبال مردم

 2. عوامل خارجی یا داخلی؛ کدام یک در بی‌ثباتی‌های ارزی موثرتر بود؟

 3. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 4. طرح جدید نمایندگان مجلس برای لغو ممنوعیت واردات خودرو + جزئیات

 5. آخوندی: شرکت هواپیمایی ATR غرامت پرداخت نمی‌کند

 6. بازار مسکن در رکود و مردم در انتظار کاهش قیمت‌ها

 7. نوبخت: ۱۲ برنامه برای مقابله با تحریم‌ها داریم که یکی از آنها تنظیم بازار ارز است

 8. به خودمان رحم کنیم

 9. این آمارها حقیقت دارد

 10. اقدام انحصارجویانه شرکت واردات کننده مواد اولیه پوشک عامل تعطیلی کارخانجات تولیدی سلولزی + سند

 11. ردپای آمریکا در اغتشاش بازار ارزی ایران

 12. نعمتی: نباید همه کارت‌هایمان را برای روس‌ها روی میز بگذاریم، آنها خیلی قابل اعتماد نیستند

 13. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 14. مردم منتظر افزایش حقوق نباشند، امکان ندارد

 15. منوچهر متکی : جلوی واردات و تبلیغ کالاهای کره‌ای را بگیرید/ به بان کی مون چه گفتم؟

 16. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 17. رشد قیمت مسکن متوقف شد

 18. پیشنهاد خودروسازان برای افزایش ۱۷ درصدی قیمت خودرو

 19. سیاست یک بام و دو هوای دولت در بازار خودرو/ ممنوعیت واردات به نام ایران به کام چین

 20. مسئله‌ای فراتر از نرخ ارز/ ضرورتی که دولت فراموش کرده است!

 21. دو سناریوی تلخ برای اقتصاد ایران،رشد اقتصادی منفی می‌شود

 22. جریمه ۹۹۲ میلیاردی قاچاقچی ۶۰۰ کیلوگرم طلای خارجی در اردبیل

 23. پتروشیمی‌ها باز هم عرضه ارز را کم کردند

 24. ولی‌الله سیف به عنوان «مشاور رئیس جمهور در امور پولی و بانکی» منصوب شد

 25. پیشنهاد نرخ تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی خرید مسکن/ مدت باز پرداخت ۳۰ ساله

آخرین عناوین