آخرین تصمیم برای عوارض خروج از کشور+ ارقام

گروه اقتصادی الف،   3961021067 ۲۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
آخرین تصمیم برای عوارض خروج از کشور+ ارقام

اقتصادنیوز : افزایش سه برابری و پلکانی عوارض خروج از کشور در لایحه بودجه ای که از دولت به مجلس آمد در هفته های اخیر بازتاب های زیادی در میان عموم مردم داشت. بازتاب هایی که چندان مثبت نبود.

در این راستا دیروز سقف درآمد دولت از عوارض خروج از کشور به تصویب رسید؛ بر اساس تصمیم روز سه شنبه اعضای کمیسیون تلفیق، پیش بینی می‌شود دولت در سال ۹۷ از محل عوارض خروج از کشور، ۱۱۷۶ میلیارد تومان درآمد کسب کند.
 
هرچند تصویب کلیات این بخش از درآمد دولت در سال ۹۷، با مخالفت‌های جدی روبه‌رو نشد، اما با توجه به پیشنهاد دولت مبنی‌بر دریافت ۲۲۰ هزار تومان از هر فرد برای خروج از کشور، پیشنهادهای متعددی برای حذف گروه‌های مختلف از جرگه پرداخت‌کنندگان این عوارض ارائه شد؛ پیشنهادهایی که مورد قبول و موافقت کمیسیون تلفیق قرار نگرفت. با این حال از میان پیشنهادهای ارائه شده، یکی از آنها به تصویب رسید؛ مصوبه‌ای که استثنائات موضوع عوارض خروج از کشور را بیان می‌کند.

مستثناشدگان از عوارض خروج از کشور

بنابر این تصمیم، از یکسو «زائران اربعین» از پرداخت هزینه عوارض خروج از کشور در سال ۹۷ معاف شدند و از سوی دیگر، هزینه این عوارض برای «زائران عتبات عالیات» در سال ۹۷، معادل سال ۹۶ اخذ می‌شود. بنابراین عوارض خروج از کشور برای زائران عتبات از طریق مرز هوایی، ۳۷ هزار و ۷۰۰ تومان و از طریق مرز زمینی، ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان خواهد بود. این در حالی است که دولت در لایحه بودجه ۹۷، عوارض خروج از کشور برای زائرین حج تمتع، عمره و عتبات عالیات را ۱۱۰ هزار تومان پیشنهاد کرده بود.  در واقع دولت از طریق افزایش نرخ عوارض خروج از کشور به‌دنبال کنترل خروج ارز از کشور و توسعه گردشگری داخلی بوده است.

با این حال دولتی‌ها در بیان مخالفت خود با برخی پیشنهادهای ارائه شده درباره عوارض خروج از کشور، معاف شدن گروه‌های مختلف از پرداخت این عوارض را غیرمنطقی عنوان کردند؛ این مخالفت‌ها سبب شد از میان گروه‌های مختلفی که به پیشنهاد برخی کمیسیون‌ها در فهرست معافیت کامل از پرداخت عوارض خروج قرار گرفته بودند، تنها زائران اربعین از پرداخت آن معاف شوند. مجلسی‌ها از این منظر زائران اربعین را از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف کردند که در این ایام، اقشار مختلف مردم اعم از همه دهک‌های جامعه مشتاقانه به عراق سفر می‌کنند.

با این همه تایید یا تغییر رقم ۲۲۰ هزار تومان به‌عنوان عوارض خروج از کشور به سایر کشورها برای هر فرد، به یک مساله وابسته است؛ آنکه با پیشنهادهای احتمالی نمایندگان که همزمان با بررسی بودجه در صحن علنی مطرح می‌شود، در صورت رای موافق مجلس، این رقم می‌تواند کاهش یا افزایش یابد. همچنین ارائه پیشنهاد پلکانی شدن این عوارض نیز از جمله احتمالاتی است که می‌تواند در صحن علنی و از سوی نمایندگان ارائه شود.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۶ خرداد ۱۳۹۷عوارض خروج از کشور همچنان مبهم و چالش‌برانگیز
۲۰ فروردین ۱۳۹۷عوارض خروج از کشور ۲۲۰ هزار تومان تعیین شد
۲۰ دی ۱۳۹۶کشورهایی که 200 تا 500 هزار تومان عوارض خروج از کشور می‌دهند
۱۹ دی ۱۳۹۶یوسف‌نژاد: هنوز تصمیمی در مورد نرخ عوارض سفرهای خارجی گرفته نشده است
۱۹ دی ۱۳۹۶با مصوبه کمیسیون تلفیق عوارض خروج از کشور 220 هزار تومان شد
۲ دی ۱۳۹۶ احتمال مخالفت شورای نگهبان با افزایش عوارض خروج و قیمت بنزین / کدخدایی: سابقه مخالفت با مصوباتی که بار اقتصادی تحمیل می‌کنند وجود داشته
۲۹ آذر ۱۳۹۶مونسان: فکر می‌کردیم برای عوارض خروج نظر ما را می‌پرسند
۲۳ آذر ۱۳۹۶نوبخت: رییس جمهوری از افزایش نرخ ارز بسیار مکدر است/ قسم می خورم ماهی حدود هشت میلیون و 700 هزار تومان حقوق می گیرم/ قیمت کنونی بنزین 1200 ارزان تر از فوب خلیج فارس است
۲۳ آذر ۱۳۹۶براي پشيماني کمی زود نيست؟
۲۲ آذر ۱۳۹۶چرخش در سیاست یارانه‌ای دولت با عبور از انتخابات/ سال 95: درآمد 3 میلیون هم نمی‌تواند، ملاک حذف باشد/ آذر 96: فقط به افراد شناسایی شده یارانه می‌دهیم
۲۲ آذر ۱۳۹۶رشیدپور : جان من 30ثانیه چیزی را گران نکنید تا ما بریم و برگردیم  
۲۲ آذر ۱۳۹۶کیهان خطاب به هنرمندان: به عوارض خروج از کشور معترض شده اید که فقط 8درصد مردم با آن سروکار دارند؟

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۰۱۸۸۶۱۰:۵۲:۵۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
;مجلسی‌ها از این منظر زائران اربعین را از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف کردند که در این ایام، اقشار مختلف مردم اعم از همه دهک‌های جامعه مشتاقانه به عراق سفر میکنن;!!! بقیه هم اگه قول بدن ;مشتاقانه به مقاصد مورد نظر خودشون سفر کنند عوارضون کسر میشه؟
ناشناس۲۰۱۸۹۸۱۱:۱۰:۴۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
چرایی که گوش شنوایی نزد دولت ندارد --- چرا دولت کشور ثروتمند ج.ا.ا با نادیده گرفتن رنجها و اعتراضات بحق مردم اصرار دارد روز به روز حقوق بدیهی این مردم را به معامله بگذارد و به گرانیهای روز مره که در تضاد با این حقوق است دامن بزند؟؟؟!!! آیا این دولت می داند خرد گرایان جامعه شناس و روان شناس و کارشناسان مسائل امنیت کشوری چه برداشتهای منطقی بحقی از این اصرار ، که بی تردید متضاد با منافع ملی است ، دارند؟؟؟!!!
مسافر داخلی۲۰۱۹۰۷۱۱:۱۶:۴۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
سلام با عوارض ۲۲۰ هزار تومانی که نمشود جلوی خروج ارز و توسعه گردشگری داخلی کرد. لطفا بگویید حالا که مسافر میرود برای تفریح در خارج از کشور . خواستیم ماهم بهره خودمان را ببریم
ناشناس۲۰۱۹۱۶۱۱:۲۸:۰۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
همه باید برن زیارت ؟ :)) ..
حمید۲۰۱۹۲۷۱۱:۳۷:۰۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
اخه اون بیچارهای که برای حل مشکلات زندگی مجبور به مسافرت خارج هست با اونی که میره برا تفریح یا اون کسی که ثروتمنده برا تجارت ودرامد به کشورخارج میره باید یه اندازه عوارض بدن کوانصاف ووجدان
ناشناس۲۰۲۳۷۴۱۹:۵۲:۵۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
حالا شما چرا این رو میگی! اون کسانی که مقیم خارج از کشور هستن و سالی چند بار میان ایران به خانوادشون سر میزنن و اتفاقا کلی هم ارز با خودشون داخل کشور میارن و خرج میکنن که درآمد برای کشور داره اونا چی؟ طرف مثلا ساکن آلمان یا آمریکا یا کانادا یا هرجای دیگه ای هست، اینکه میاد ایران و برمیگرده هم باید خروجی بده!!!!! مسخرست مگر این فرد برای مسافرت داره از کشور خارج میشه که باید عوارض بده اون هم پلکانی!!!! یعنی دولتمردان ما ذره ای تعقل دارن که چه قانونی مینویسن!!!!! عجیبه ها!!!!
ناشناس۲۰۱۹۳۰۱۱:۳۸:۵۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
وا پس دانشجوها چی شدن؟؟؟چند روز پیش تو خبراتون بود که اوناهم ۱۱۰ باید بدن که!خوب چرا اخبار اشتباه میدین؟@
ناشناس۲۰۲۱۹۳۱۶:۰۴:۰۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
دانشمند! دانشجو عوارض نمی دهد!!!
ناشناس۲۰۲۵۷۶۲۳:۳۱:۰۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
فیلسوف از چند سال قبل به اینور از دانشجو هم عوارض گرفته می شود
حقیقت جو۲۰۱۹۵۸۱۲:۱۲:۴۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
باعث تاسفه که دولتها به هر اسمی دست در جیب مردم می کنند و از این طریق مخارج نجومی سازمانها و نهادهایی را تامین می کنند که حتی به یک حسابرسی ساده هم تن نمی دهند!!!!
ناشناس۲۰۱۹۶۰۱۲:۱۳:۴۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
یاد برره و کیوون افتادم.مهران مدیری آینده را دیده بود
ناشناس۲۰۱۹۹۳۱۲:۴۹:۲۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
چرا دانشجویانی که در خارج از کشور درس میخونن باید عوارض خروج از کشور رو بدن؟این افراد که برای تفریح و خوش گذرانی که از کشور خارج نمیشن به نظرم باید برا دانشجویان این عوارض حذف بشه
عینک دودی۲۰۲۰۳۶۱۳:۳۲:۱۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
شکر در همه امور در حال پیشرفتیم. ارز چند نرخی و عوارض چند نرخی و بنزین چند نرخی و ...
امیر۲۰۲۰۹۰۱۴:۲۲:۲۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
واقعا شرم آور است. دولت آقای روحانی قطعا مسیر اشتباهی را طی می کند برای من که دانشجو هستم و چهار نفر هستیم و با حداقل ها زندگی می کنیم چطور می توانیم نزدیک به یک میلیون عوارض غیر قانونی خروج بدهیم. متاسفانه برای دولت
ناشناس۲۰۲۱۰۶۱۴:۳۳:۰۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
تکلیف کسانیکه خارج از کشور کار می کنند وسالی دو بار برای دیدن پدر مادر میان ایران چیه؟
ناشناس۲۰۲۲۴۳۱۷:۱۲:۵۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
اصلا چرا باید برای خروج از کشور عوارض داد؟ هر شخص حق دارد که از کشور خارج شود ، پس دریافت پول برای اعمال یک حق کاملا خصوصی درست نیست .
عباس۲۰۲۲۹۱۱۸:۰۶:۴۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
طبق قانون اساسی تمامی ایرانیان با هم برابرند، اما طبق این لایه عوارض خروج از کشور بعضی از مردم بابقیه برابرترند. هر مبلغی که تصویب شود باید برای همه یکسان باشد. چرا باید برای عتبات عالیات دوازده هزارتومان برای سفر زمینی و بیست و پنج هزار تومان برای سفر هوای باشد ولی برای بقیه پروازها 220 هزار توان که تازه برای بار سوم به سه برابر این مبلغ افزایش دارد. اینکار عین تبعیض است. یکی دوست دارد برای کردش به عراق و سوریه برود و دیگری به اروپا. چرا باید بین این افراد فرقی باشد. افرادی که به عتبات و سفرهای زیارتی میروند به نظام نزدیکترند؟ همه مردم ایران با هم از نظر قانون برابرند ولی آنها از بقیق مردم برابرترند.حقیقتاً ضد برابری ما ایرانیهاست. عوارض خروج باید برای همه یکسان باشد، بدون در نظر گرفتن مقصد اشخاص و در غیر اینصورت تبعیض و خلاف قاموم اساس می باشد.
پرویز۲۰۲۳۴۱۱۹:۰۹:۱۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
دولت محترمانه با چراغ سبز مجلس دست تو جیب مردم میکنه نمونه اش همین پرداخت خروجی از کشور است که در هیچ یک از کشورها اجرا نمیشود.
ناشناس۲۰۲۳۷۸۱۹:۵۸:۰۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
در دولت احمدی نژاد اگر محل اقامت شما در خارج از کشور ثبت شده بود شما از پرداخت عوارض خروج معاف میشدید حالا دولت جدید همین را هم حذف کرده است
ناشناس۲۰۲۴۰۱۲۰:۱۶:۱۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
کنگره همایش علمی هم یعنی.... پول بده
ناشناس۲۰۲۴۰۷۲۰:۲۲:۲۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
کسی که مقیم خارج از کشور هست چرا باید عوارض پرداخت کند؟
محسن۲۰۲۵۵۴۲۳:۰۴:۱۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
راهش اینه که مردم برند عراق، از عراق برند کشورهای دیگه!
بیمه azkiتجارت نیوزصبا باتری

پربحث‌های امروز

 1. واکنش معاون دفتر رئیس‌جمهور به ادعای توهین فردی منتسب به وزارت خارجه به ساحت امام حسین(ع)

 2. مشکلات صادرکنندگان محصولات کشاورزی به روسیه با «نیما»

 3. ۱۰ خرافه بسیار عجیبِ مردم جهان/ از جادوی میوه‌ها تا نماد خوش‌شانسی

 4. شطرنج سبب پیشگیری از آلزایمر می‌شود

 5. کرملین: پوتین برنامه‌ای برای دیدار با فرمانده نیروی هوایی اسرائیل ندارد

 6. تکرار دوباره داستان مالباختگان سرمایه‌گذاری‌های وسوسه‌انگیز

 7. راهی برای درمان طاسی سر

 8. بیماری های ناشی از مصرف گوشت های فرآوری شده/ خواص آناناس

 9. دلیل درخواست رهبر کره شمالی برای دیدار مجدد با دونالد ترامپ

 10. ترکیه: مداخله نظامی در سوریه ادامه می‌یابد

 11. فارغ‌التحصیلان زن موفق‌تر از مردان تحصیل کرده بوده اند

 12. یک نماینده مجلس: لایحه الحاق ایران به کنوانسیون CFT مسکوت بماند

 13. تفاهم پوتین و اردوغان درباره ادلب زمینه ساز عملیات نظامی است

 14. شام غریبان بین الحرمین  

 15. آغاز مرحله دوم با دیدار تکراری / والیبال ایران بار دیگر به میزبان رسید

 16. ویدئویی کمتر دیده شده از لیونل مسی!  

 17. تعزیه روز عاشورا  

 18. رنج انتظار بیماران دیالیزی کمتر می‌شود

 19. خبر درگیری در مرز میرجاوه تکذیب شد

 20. اجساد حادثه اتوبوس نطنز شناسایی شدند +اسامی

 21. زهیر توکلی عنوان کرد: تاثیر هیئت‌ها در ضعف شعر مذهبی

 22. هیات طویریج در کربلا

 23. شام غریبان در محله‌های تهران

 24. 61 میلیارد درآمد گیشه‌ی تابستانه + جدول

 25. اثرات استرس محیطی بر بافت معمول و غیرمعمول قلب

پربحث‌های دیروز

 1. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 2. استعلام برای حفظ امانت الهی!

 3. درخواست امارات برای حضور دولت‌های عربی در مذاکره جدید با ایران

 4. پایان افزایش نجومی قیمتها چه زمانی است ؟

 5. عراق، سفیر خود در ایران را فراخواند

 6. جلودارزاده: کاش اندازه حجاب، به تلفات جاده ای هم توجه می شد

 7. بوسه‌ی رهبر انقلاب بر سر حاج قاسم سلیمانی   

 8. بازگشت کوپن به ایران/ کوپن الکترونیک چه آینده‌ای خواهد داشت؟

 9. سفر رئیس جمهوری کره جنوبی به کره شمالی‎  

 10. جزئیات برنامه های روحانی در سفر به نیویورک

 11. هشدار وزیر اطلاعات به مدعیان ولایت‌مداری

 12. گفت‌وگو با معترضی که نشست ضدایرانی را بر هم زد: «تحریم‌ها مردم ایران را هدف گرفته»

 13. اعتراض به سیاست‌های ضدایرانی واشنگتن سخنرانی مقام آمریکایی را مختل کرد+ فیلم

 14. واردات ارز و طلا به کشور مجاز شد

 15. بعیدی نژاد: سیاسی کردن سفر ایرانیان به میهن خود محکوم به شکست است

 16. زنگنه: دوعضو اوپک علیه ایران فعالیت‌ می‌کنند/ ترامپ فهمید نمی‌تواند تولید نفت ایران را صفر کند

 17. «مداحی پاپ» چگونه رایج شد؟

 18. اتباع عربستان از سفر به ایران و چند کشور دیگر منع شدند

 19. نصرالله: اسرائیل بداند کار تمام شده و مقاومت موشک نقطه‌زن دارد

 20. طنین فریاد «یا حسین» 3 میلیون زائر سوگوار در آسمان سرخ کربلا

 21. مواد امتحانی کنکور دکتری ۹۸ اعلام شد/ ممنوعیت شرکت قبولی‌های ۹۷

 22. ساعت رسمی کشور فردا شب یک ساعت به عقب کشیده می‌شود

 23. ایران خواستار محکومیت تهدید هسته ای رژیم صهیونیستی از سوی سازمان ملل شد

 24. لندن درباره سفر اتباع ایرانی-انگلیسی به ایران هشدار داد

 25. تشییع و تدفین پیکر محمد تولایی، طلبه جوان مشهدی  

پربحث‌های هفته

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. یک پیشنهاد برای حل معضل پرداخت سکه به عنوان مهریه

 3. جایگاه vip سید احمد خمینی در مراسم عزاداری؛ نظر شما در مورد این عکس چیست؟ + واکنش نتیجه امام به تصاویر  

 4. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 5. در 400 سال اخیر ایران به اندازه کنونی مقتدر نبوده/سعودی در آستانه فروپاشی است نه ایران/آمریکایی‌ها به محمدرضا می‌گفتند شاه چمدانی!

 6. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 7. کینه ضدانقلاب از عزاداری‌های محرم+ عکس

 8. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 9. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 10. عوامل خارجی یا داخلی؛ کدام یک در بی‌ثباتی‌های ارزی موثرتر بود؟

 11. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 12. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 13. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 14. من یک معلم آمریکایی هستم!  

 15. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 16. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 17. با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!

 18. زیباکلام: استیضاح وزرا حرکتی پوپولیستی و عوام‌فریبانه مجلس است

 19. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 20. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 21. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

 22. پیشنهاد بی‌شرمانه مرکز مشاوره به یک دختر!/ عمق فاجعه و عدم نظارت بر عملکرد مرکز مشاوره

 23. وضعیت تخصیص ارز زائران اربعین مشخص شد

 24. آقای سازور غلط می‌کند فقط مداحی کند/ جمله جالب محمود کریمی درباره حاج منصور

 25. آیا پارک لاله تهران پولی شده است؟

پربحث‌های هفته

 1. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 2. عوامل خارجی یا داخلی؛ کدام یک در بی‌ثباتی‌های ارزی موثرتر بود؟

 3. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 4. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 5. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 6. آخوندی: شرکت هواپیمایی ATR غرامت پرداخت نمی‌کند

 7. بازار مسکن در نیمه دوم امسال چگونه خواهد بود؟

 8. نوبخت: ۱۲ برنامه برای مقابله با تحریم‌ها داریم که یکی از آنها تنظیم بازار ارز است

 9. به خودمان رحم کنیم

 10. این آمارها حقیقت دارد

 11. اقدام انحصارجویانه شرکت واردات کننده مواد اولیه پوشک عامل تعطیلی کارخانجات تولیدی سلولزی + سند

 12. نعمتی: نباید همه کارت‌هایمان را برای روس‌ها روی میز بگذاریم، آنها خیلی قابل اعتماد نیستند

 13. مردم منتظر افزایش حقوق نباشند، امکان ندارد

 14. منوچهر متکی : جلوی واردات و تبلیغ کالاهای کره‌ای را بگیرید/ به بان کی مون چه گفتم؟

 15. رشد قیمت مسکن متوقف شد

 16. سیاست یک بام و دو هوای دولت در بازار خودرو/ ممنوعیت واردات به نام ایران به کام چین

 17. مسئله‌ای فراتر از نرخ ارز/ ضرورتی که دولت فراموش کرده است!

 18. کالا کارت می‌آید؟

 19. دو سناریوی تلخ برای اقتصاد ایران،رشد اقتصادی منفی می‌شود

 20. پایان افزایش نجومی قیمتها چه زمانی است ؟

 21. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

 22. پتروشیمی‌ها باز هم عرضه ارز را کم کردند

 23. پیشنهاد نرخ تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی خرید مسکن/ مدت باز پرداخت ۳۰ ساله

 24. دیروز قرار بود با اجرای برجام دلار ارزان شود و امروز با اجرای FATF

 25. قیمت سکه و ارز در بازار؛ دلار از ۱۳ هزار تومان رد شد + جدول

آخرین عناوین