سود سهام عدالت در ایستگاه پایانی/ مزه عدالت پس از انتظار ۱۱ ساله

گروه اقتصادی الف،   3961019259 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
 سود سهام عدالت در ایستگاه پایانی/ مزه عدالت پس از انتظار ۱۱ ساله

پس از ماه‌های انتظار، بالاخره روز گذشته زمان دقیق پرداخت سودهای سهام عدالت اعلام شد.

به گزارش الف، پس از ماه‌ها انتظار و بدقولی‌های مسئولان در پرداخت سود سهام عدالت، اعلام شد که سود این سهام از دیروز به مردم پرداخت خواهد شد.بر اساس لایحه ساماندهی سهام عدالت که روز دوشنبه ۱۸ دی ماه از سوی معاون امور مجلس رئیس جمهور برای هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ارسال شد، مواد ۳۴، ۳۵، ۳۶، ۳۷ و ۳۸ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی اصلاح شده است.

موافقت رییس جمهوری با آغاز توزیع سود سهام عدالت، انتظار 47 میلیون مشمول این طرح را برای دریافت سود به سر آورد و اکنون قرار است سود حداکثر 150 هزار تومانی در چند مرحله توزیع شود. توزیع نخستین مرحله واریز از امروز آغاز شده است.بر اساس این گزارش، سایر مشمولین سهام عدالت نیز متناسب با سهام خود از سود متعلقه بهره مند می شوند.

طرح توزیع سهام عدالت در سال 85 با هدف برخورداری آحاد جامعه از بنگاه هایی که بنا بر سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی به بخش خصوصی واگذار می شوند، اجرایی شد؛ در این طرح به هر یک از مشمولان برگه های سهام 10 میلیون ریالی در نظر گرفته شد تا مبلغ آن به مرور ظرف 10 سال از محل سود شرکت ها کسر شود و به تدریج مشمولان مالک کل سهام در نظر گرفته شده باشند..

سال 1384 یعنی در سه دولت قبلی بود که قانون سهام عدالت، به تصویب رسید اما عملا از آبان 85 کار اجرایی آن کلید خورد، سهامی که با هدف کاهش فاصله طبقاتی و بهره مندی اقشار مختلف مردم از فروش سهام شرکت های دولتی شکل گرفت. اما ده سال گذشت و سال یازدهم و دوازدهم هم آمد اما دولت اعلام کرد که شرکت های سهام عدالت در این 12 سال به ازای هر سهام عدالت یک میلیون تومان هم سود ندارد.در این مدت سهام عدالت فراز و نشیب های بسیاری داشت و حتی کار به تحقیق و تفحص مجلس هم کشید که اظهارنظرهای مختلفی در این خصوص مطرح شد:

در همین راستا، عباسی وزیر وقت تعاون در این خصوص گفته است: خود دولت برای همراهی با طبقات پایین جامعه اجازه گرفته و کار را شروع کردند.طبق سیاست های اصل 44 باید 6 دهک جامعه به مردم داده شود و در واقع ضوابطی دارد که در همان قانون اعلام شده است.

اما واقعیت این است که سود سهام عدالت تاکنون چندبار کام دارندگانشان را شیرین کرده و قرار بود با وارد شدن این سهام به تالار شیشه ای امکان خرید و فروش آن در بورس هم فراهم شود. البته طبق قانون به جز دهک های پایین یعنی مددجویان و بهزیستی که دارای معافیت هستندُ آورده بقیه مردم باید از محل سود سهام عدالت در ده سال پرداخته می شد چراکه این شرکت ها جزو پر سود ترین شرکت ها هستند.

 افضلی مدیرکل وقت سازمان خصوصی در این مورد گفت: پشتوانه آنها 67 شرکت بزرگ اصل 44 است. 

همچنین ندیمی در این خصوص اظهار کرده بود که ما تحقیق و تفحصی را در این خصوص به کمیسیون آوردیم که تصویب شد و سپس در صحن نیز به تصویب رسید که 15 نفر را به رییس مجلس معرفی کردیم که حکمشان زده شد و در هیات رییسه تحقیق و تفحص تعریف شد.

سال گذشته اعلام شد که سود سهام عدالت تا پایان سال 95 دیده می شود، اما این وعده به سال 96 و سپس به اواسط آن یعنی پایان شهریور ماه موکول شد. در همین راستا اعلام شد مردم برای مالکیت قطعی سهام عدالت باید 475 هزار تومان به صورت نقدی پرداخت کنند.

پور حسینی رییس سازمان خصوصی سازی نیز در این مورد گفت: مشکل اصلی ماجرا این جاست، این 42 هزار میلیارد تومان سهمی که به این 49 میلیون نفر اختصاص پیدا کرد، پولش را چه کسی باید بدهد.قانون گذار به وقتش گفت باید از محل خود سود این سهم باید پول داده شود. یعنی شرکت ها باید تا به امروز 42 هزار میلیارد تومان سود تولید می کردند و به خزانه می دادند که این کار نشد تا به امروز که بنده هستم 18 هزار و هشتصد میلیارد تومان سود توانستیم بگیریم و به خزانه بدهیم . ما تلاشمان این است که از این 60 شرکت به اندازه ای که سود گرفتیم و نقدی خواهیم گرفت و سهم آزاد کنیم و داخل صندوق های قابل معامله در بورس بریزیم و یونیت اینها را به این 49 میلیون نفر بدهیم که این یونیت ها نیز قابل معامله است.

به گزارش الف،‌ واضح است که مدیریت دولتی بازدهی ندارد و دولتی ماندن شرکت های سهام عدالت و واگذار نشدن مالکیت واقعی آن به مردم افت بزرگی است و البته برخی نماینده ها اعتقاد دارند که تغییراتی در ترکیبات شرکت سهام عدالت هم صورت گرفته است.

همچنین پور ابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در پایان همین بهمن ماه و نهایت تا اول اسفند هیات وزیران مصوبه ای داده است که هفت تا شرکت پالاشگاهی سودهی بورسی را از سبد سهام عدالت خارج کرده است و به جای آن دو شرکت زیان ده و کم بازده غیر بورسی را جایگزین کرده است.

پور ابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس چند روز پیش از موافقت رییس جمهور با ورود سهام عدالت به بورس خبر داد و اینطور گفت: اینطور که اعلام شده قرار است از امروز سود سهام عدالت توزیع شود، یعنی آنهایی که 470 هزار تومان را پرداخت کردند، می توانند حدود 50 هزار تومان سود بگیرند. هر فردی که صاحب یک میلیون تومان سهام باشد که لابد یا از محل تخفیف صاحب یک میلیون تومان است یا از محل آورده نقدی و کسی که مشمول تخفیف و آورده نقدی نباشد معمولا 532 هزار تومان بیشتر سهام دار نیست. 

وی ادامه داد: ما تا پایان امسال یا اوایل سال آینده بابت عملکرد سال مالی 1395، 150 هزار تومان سود خواهیم داد. در این نوبت که توزیع می شود یک سوم این مبلغ را تقدیم خواهیم کرد. از 3800 میلیارد تومان 1200 میلیارد تومان را از شرکت ها گرفتیم.

البته سازمان خصوصی سازی این موضوع را رد کرده است و می گوید تلاش خود را برای راهیابی به سهام عدالت به بورس انجام داده است .

این طور که عنوان شده لایحه آزاد سازی سهام عدالت هم از پاستور به بهارستان رفته تا بالاخره بعد از مدت ها مردم هم سهامدار شوند و هم طعم عدالت را بچشند.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷خبر خوش برای جاماندگان سود سهام عدالت
۶ فروردین ۱۳۹۷چه شرکت‌هایی در سبد سهام عدالت هستند؟
۵ فروردین ۱۳۹۷آغاز تدریجی تسویه سود سهام عدالت روستاییان و عشایر
۱۸ اسفند ۱۳۹۶۱۲ میلیون عشایر و روستایی ۵۸۰ میلیارد تومان سود سهام عدالت گرفتند
۱۷ اسفند ۱۳۹۶سود کامل سهام عدالت ۷۰ درصد مشمولان پرداخت شد/ سود مابقی مشمولان تا پایان سال تسویه می‌شود
۲۸ دی ۱۳۹۶نماینده اصلاح طلب مجلس: پرداخت سود سهام عدالت شاهکار دولت بود
۲۲ دی ۱۳۹۶واریز سود سهام عدالت به حساب مشمولان فوت‌شده/ زمان تعیین تکلیف 1 میلیون و 800 هزار جامانده
۱۸ دی ۱۳۹۶هر نفر چقدر سود سهام عدالت می‌گیرد؟
۱۲ دی ۱۳۹۶دستور رئیس‌جمهور برای تعیین تکلیف سهام عدالت تا ۲ هفته آینده/ سهام ۱.۵ میلیون تومان ارزش دارد
۱۱ دی ۱۳۹۶موافقت روحانی با آزادسازی مالکیت سهام عدالت
۲۶ آذر ۱۳۹۶مخالفت مجلس با فوریت طرح پرداخت بدهی سهامداران سهام عدالت
۲۶ مهر ۱۳۹۶ مهلت ۴روزه مردم برای واریز مانده سهام عدالت

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۰۰۵۱۱۰۹:۱۲:۱۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
واقعا این مبالغ ناچیز و این همه تو بوق و کرنا کردن و سازو دهل زدن برای مردم نجیب ایران شرم اور نیست با این پول بسیار گنده که وقتی تقسیم میشه بسیار ناچیز میشه یک کارخانه عظیم بسازید و صاحبان سود را سهامدار کنید کلی اشتغال ایجاد کتید این مبالغ بسیار ناچیز هیج دردی را از کسی دوا نمی کند ولی وقتی کلی استفاده بشه میتونه مثمر ثمر باشه
ناشناس۲۰۰۵۵۳۰۹:۴۷:۵۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
دعاش برای احمدی نژاده نه این دولت که از ترس افت محبوبیت موافقت کرده
ناشناس۲۰۰۹۰۹۱۳:۵۸:۰۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
احمدی نژادتونم سال 88 برای رای جمع کردن یکبار سود سهام عدالت پخش کرد !
هموطن۲۰۱۰۰۳۱۴:۴۸:۰۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
برای مسکن مهر غیر استاندارد؟ بنزین های آلوده با قیمت ده برابر ؟ خرابی های ان دوره تا 100 سال قابل جبران نیست دولتهایی که کرامت ... را زیرپا می گذارند ، نمی پسندم
ناشناس۲۰۰۵۲۲۰۹:۲۳:۴۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
ما را به خیر شما امیدی نیست...
ناشناس۲۰۰۵۳۳۰۹:۳۲:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
راه اشتباهی را که در توزیع یارانه رفتیم اینجا در سهام عدالت نرویم توزیع مبالغ ناچیز گامی بس خطا می باشد
حامد۲۰۱۷۹۸۰۹:۲۰:۳۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
نه این اون نیست ، سال بعد که یارانه میپره ، سال بعدش سهام عدالت میپره .
ناشناس۲۰۰۵۴۲۰۹:۳۶:۴۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
20 هزار تومن تا 150هزار تومن اسمش اجرائی شدن عدالته؟! ملتو چی فرض کردید؟!
ناشناس۲۰۰۹۴۸۱۴:۲۰:۱۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
من سهامم راواردسامانه نکردم عقل ازسرآدم می پرد می گویندبیا این کاغذعدالت را پول رویش بگذار یعنی به ماپول بده بعدن ما فی المثل 20هزارتومان به شماسود میدهیم عجب ! ش.....ازکارگرانش هرماه پولی کم می کندبه عنوان سهام هرکس بازنشسته میشود این وجوه کسرشده بلاتکلیف می ماندوقتی اعتراض می کنن می گوینداززمان بازنشستگی ازشما کسرنشده بیا این مدت رابده تا قبلی ها رابرایت حساب کنیم برادرم رفت یک میلیون واندی ریخت که دلش خوش باشد سهام داردچه سهامی؟ این پولها به فنامیرود کی تاحالایک ریال سودگرفته تنها موسسات نیستندکه پول مردم رامی برند ش.... که زیرنظراداره کاراست چرابعدازبازنشستگی این پولهارابرنمی گرداند؟مامردمی ساده هستیم که ...
ناشناس۲۰۰۵۴۷۰۹:۳۹:۴۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
سازمان خصوصی سازی برو این دام بهر دگر نه
ناشناس۲۰۰۵۶۱۰۹:۵۷:۱۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
خود طرحش هم اشکال داشت .وقتی سهام کارخانجات رو به شکل سهام عام به مردم بدین معلوم نیست مدیریت این کارخانجات چگونه عمل خواهند کرد چون باز دولتیها دست بالا رو دارند .این همه هیاهو برای تنها 50هزار تومن .همین الان کلی شرکت بورسی هستند که عملا سودی به سهامداران پرداخت نمیکنند اما پاداش هیات مدیره وکلی دغل بازی توی این شرکتها هست .به عنوان مثال شرکتهای خودروسازی رو برین بررسی کنید یا سهام بانکی که نزدیک یکسال هم هست بسته شده .اقتصاد ایران با این مسکنهای مقطعی درست نمیشه .باید تولید رو افزایش داد وصادرات رو بیشتر کرد .کاری که ترکیه کرد وامروز درامد ناخالص اونها دوبرابر ماست.
ناشناس۲۰۰۶۷۳۱۱:۳۴:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
بعد از یک دهه سودش رو واریز کردند. 20 هزارو شصد تومن! منو اینهمه خوشبختی محاله!
ناشناس۲۰۰۷۷۱۱۲:۴۵:۳۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
محاله محاله محاله ..
ناشناس۲۰۰۷۱۶۱۲:۰۶:۱۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
آگاهی به جواب ابهامات مربوطه حق صاحبان سهام است --- ابهامات متعددی در باره چگونگی محاسبه ی سود سهام عدالت و سنوات و در صد آن و جود دارد که حق شهروندان صاحب این سهام است که از جزئیات آن آگاه شوند.
ناشناس۲۰۰۸۶۷۱۳:۳۷:۳۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
همین رقم کم را برای ما واریز نکردند و علتش اینه که برخی بانکه مانند موسسه کوثر حساب هایی را که برای سهام عدالت ثبت کرده بودیم را مسدود کرده و در سامانه سهام عدالت نیز امکان تغییر شماره شبای بانکی وجود ندارد
محی الدین۲۰۰۹۰۵۱۳:۵۶:۲۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
با سلام واقعا جای تاسف دارد که این دولت و دولتهای گذشته از طرح سهام عدالت و اجرا کردن آن استفاده سیاسی و ابزاری نموده اند اگر بنده بجای دولت کنونی بودم حتی با دانستن اینکه مردم اعتمادی به دولت ندارند بجای توزیع سود سهام عدالت آنرا سرمایه گذاری می کردم برای اشتغال جوانان البته بعید می دانم که کسی مخالف سرمایه گذاری برای اشتغال جوانان باشد
سین۲۰۱۴۱۰۲۰:۰۹:۲۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
از قدیم گفته اند ازتن خرس موی کندن غنیمت است
ناشناس۲۰۱۴۲۰۲۰:۲۳:۱۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
مردم در اعتراضات و شعارهایشان تنها چیزی که نخواسته بودند همین سود سهام عدالت بود . کاش حداقل یکی از خواسته های اصلی اشان اجرا می شد
ناشناس۲۰۱۸۴۱۱۰:۱۶:۰۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
با پرداخت مبلغ 246000ریال بعد از یازده سال عدالت است؟در حالیکه خَیل عظیم نیاز میدان این برگه های سهام عدالت را دریافت نکردند وهمچنان منتظرند تا دولت به نیاز مندان هم سهمی بدهد منظور از افرادی هستندکه نه جزء کمیته امدادند نه بهزیستی کار گران ساختمانی وشرکتی هستند که در هیچ گروهی برای ثبت نام قرار گرفتند
شهروند معمولی۲۰۲۳۵۲۱۹:۲۲:۲۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
سلام الآن ساعت 19:20 روز پنجشنبه تاریخ 96/10/21 است و بنده و سایر اعضای خانواده ام که ساکن اصفهان هستیم و ثبت نام ما کامل انجام شده و شماره شبا هم اقدام شده ولی هنوز چیزی به حسابمون پرداخت نشده ! گفته باشم / پول ما کجاست ؟
بیمه azkiتجارت نیوزصبا باتری

پربحث‌های امروز

 1. خطر کوچ دولتی‌های بازنشسته به خصولتی‌ها/ ساز مخالفت شستا با قانون جدید منع بکارگیری بازنشستگان

 2. اختلاس در بانکرینگ بوشهر/ متهم به گرجستان گریخت

 3. حسین شریعتمداری: از سایه خود هم بترسید!

 4. بانوی ورزشکاری که زیر بار اتهام رسوایی اخلاقی رنج می‌کشد!  

 5. توطئه ترامپ و نومحافظه کاران برای ایران؛ از حمله به رژه اهواز تا تاسیس تشکلی به نام فرشگرد

 6. چرا علیرضا افتخاری خانه‌نشین است؟

 7. روحانی تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد

 8. روحانی: پول، سلاح و سیاست عوامل تروریستی اهواز از همسایگان جنوب خلیج فارس آغاز می‌شود

 9. تملق گویی در جامعه

 10. عراقچی خبر داد: احضار کاردار امارات در تهران به وزارت خارجه

 11. واکنش اینستاگرامی عراقچی درباره یکی از شهدای حمله تروریستی اهواز

 12. ماجرای مهاجرت ناخواسته مجری تلویزیون/مردهایمان را گذاشتیم و رفتیم!

 13. خواص و فواید ماست را بشناسید

 14. واکنش آمریکا به حمله تروریستی اهواز

 15. نمایش «شگفت انگیز» نتانیاهو در سازمان ملل درباره ایران

 16. ۳ مهر؛ بررسی استیضاح «شریعتمداری» در کمیسیون صنایع

 17. دومین نبرد استاد و شاگرد با شرایطی کاملاً متفاوت/ گل‌محمدی و تقوی به تیم‌های پیشین خود رسیدند

 18. جرمی که باقری درمنی را به اشد مجازات نزدیک می‌کند

 19. سکوت دولت‌های عربی و شیطنت رسانه‌های غربی در قبال حادثه تروریستی اهواز

 20. آسنسیو: توپ طلا را به دست می آورم

 21. تعداد نفرات کاروان روحانی در سفر به نیویورک اعلام شد

 22. معافیت‌های قانونی جانبازان و خانواده شهدا به کمیسیون اجتماعی ارجاع شد

 23. نکاتی که قبل از انجام حجامت باید بدانید

 24. اولتیماتوم پلیس به سرویس‌های مدارس فاقد استانداردهای لازم

 25. پرونده صعود والیبال ایران بسته شد

پربحث‌های دیروز

 1. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 2. کرباسچی: روحانی استعفا بدهد

 3. تصویر عوامل تروریستی امروز رژه اهواز  

 4. اعتراف وزارت نفت به پردات حقوق نجومی به نماینده مجلس

 5. اظهارنظر وقیحانه مشاور ولیعهدابوظبی درباره حادثه اهواز

 6. سپاه پاسداران: عناصر مسلح حمله تروریستی اهواز وابسته به جریان "الاحوازیه" هستند

 7. الاحوازیه و رهبران آنها چه کسانی هستند؟

 8. فیلم واضح از تیراندازی شدید به رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 9. لطفا ریز جزئیات مخارج زندگی ما رو بخونین

 10. جزئیات حمله تروریستی به رژه اهواز؛ از سابقه گروهک الاحوازیه تا انتشار کاریکاتور توهین آمیز/ پشت پرده اعلام موجودیت تشکلی 40 نفره برای براندازی/ روایت کیهان از ماجرای تتلو

 11. اجاره قاتل ۳ میلیونی در تهران + عکس

 12. تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟

 13. افزایش ۱۴.۷ درصدی دخل‌وخرج خانوار ایرانی در ۵ ماه + جزئیات

 14. تصویر تعدادی از شهدای حادثه تروریستی اهواز  

 15. لحظه مطلع کردن روحانی از حمله تروریستی اهواز هنگام سخنرانی امروز در مراسم رژه تهران  

 16. وزیر آموزش و پرورش: چشم‌های برخی کلاس اولی‌ها پف دارد و باید یواش یواش سحرخیزتر باشند

 17. پیام سفیر انگلیس در تهران در خصوص حمله تروریستی اهواز

 18. حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 19. یادداشت روحانی در روزنامه واشنگتن پست/ پیشنهاد ترامپ برای مذاکره صادقانه نیست/ایران تسلیم تحریم نمی‌شود

 20. امیرعبداللهیان: مثلث ترامپ، نتانیاهو و بن سلمان به دنبال ناامنی در ایران هستند

 21. داعش مسئولیت «حمله تروریستی اهواز» را بر عهده گرفت

 22. نخستین اعترافات سخنگوی گروهک تروریستی الاحوازیه به انجام حمله تروریستی صبح امروز در رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 23. جانباز ۷۵ درصدجنگ تحمیلی حاج حسین منجزی در حادثه تروریستی شهر اهواز به فیض شهادت نائل شد  

 24. نرخ سود برخی بانک‌ها ۲۳ درصد شد + جزئیات

 25. استاندارد دوگانه بی‌بی‌سی فارسی در استفاده از واژه «تروریستی»  

پربحث‌های هفته

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 3. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 4. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 5. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 6. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 7. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 8. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

 9. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 10. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 11. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 12. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 13. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 14. با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!

 15. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 16. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 17. پیشنهاد بی‌شرمانه مرکز مشاوره به یک دختر!/ عمق فاجعه و عدم نظارت بر عملکرد مرکز مشاوره

 18. آقای سازور غلط می‌کند فقط مداحی کند/ جمله جالب محمود کریمی درباره حاج منصور

 19. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 20. توهین عضو اصلاح طلب شورای شهر نیشابور به عزاداران حسینی +عکس

 21. آخوندی: شرکت هواپیمایی ATR غرامت پرداخت نمی‌کند

 22. خطر کوچ دولتی‌های بازنشسته به خصولتی‌ها/ ساز مخالفت شستا با قانون جدید منع بکارگیری بازنشستگان

 23. فیروزآبادی: اگر اینستاگرام همکاری نکند به سرنوشت تلگرام دچار می‌شود/ وزارت ارتباطات فیلترینگ را شُل کرده است

 24. واکنش ثبت احوال به تعویض نام خانوادگی توسط آقازاده‌ها

 25. استعلام برای حفظ امانت الهی!

پربحث‌های دیروز

 1. اعتراف وزارت نفت به پردات حقوق نجومی به نماینده مجلس

 2. تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟

 3. افزایش ۱۴.۷ درصدی دخل‌وخرج خانوار ایرانی در ۵ ماه + جزئیات

 4. نرخ سود برخی بانک‌ها ۲۳ درصد شد + جزئیات

 5. جهانگیری: بخش خصوصی، سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی هستند

 6. رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل: گوشی موبایل ارزان نمی‌شود

 7. ۴۰۰ میلیون یورو ارز صادراتی در نیما بدون مشتری ماند + نمودار

 8. سکه ۴ میلیون و ۴۷۵ هزار تومان شد/ آخرین قیمت دلار و ارز در بازار

 9. توافق همکاری نفتی ایران و روسیه مانع از صفر شدن صادرات نفت ایران می‌شود؟

 10. عدم افزایش قیمت ۲۷ قلم کالای اساسی با «کالا کارت»

 11. آخرین قیمت انواع خودروهای داخلی در بازار + جدول

 12. ۴ عامل بیکار شدن شاغلان/ ۱.۸ میلیون بیکار شاغل ۱۰ ساله و بیشتر بوده‌اند

 13. تعداد چک‌های برگشتی کاهش یافت

 14. رانت‌های چینی در بازار خودرو + نمودار

 15. برخورد با بازار سیاه و متخلفان عرضه بلیت‌های اربعین

 16. توضیح جهانگیری درباره تامین کالاهای اساسی

 17. دستور جهانگیری برای تخصیص ارز واردات

 18. فولادگر: اعضای گروه تحقیق و تفحص از صنعت خودرو یکشنبه تعیین می شوند/ غالب اعضای هیئت مدیره ایران خودرو دولتی هستند

 19. دستور قضایی به بانک مرکزی درباره حساب بانکی مالک سایت ثامن

 20. درس های تلخ خرید مجازی سکه

 21. بازهم اوضاع به نفع پتروشیمی‌ها شد

پربحث‌های هفته

 1. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 2. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 3. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 4. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 5. آخوندی: شرکت هواپیمایی ATR غرامت پرداخت نمی‌کند

 6. خطر کوچ دولتی‌های بازنشسته به خصولتی‌ها/ ساز مخالفت شستا با قانون جدید منع بکارگیری بازنشستگان

 7. بازار مسکن در نیمه دوم امسال چگونه خواهد بود؟

 8. به خودمان رحم کنیم

 9. اقدام انحصارجویانه شرکت واردات کننده مواد اولیه پوشک عامل تعطیلی کارخانجات تولیدی سلولزی + سند

 10. نعمتی: نباید همه کارت‌هایمان را برای روس‌ها روی میز بگذاریم، آنها خیلی قابل اعتماد نیستند

 11. مردم منتظر افزایش حقوق نباشند، امکان ندارد

 12. اعتراف وزارت نفت به پردات حقوق نجومی به نماینده مجلس

 13. رشد قیمت مسکن متوقف شد

 14. سیاست یک بام و دو هوای دولت در بازار خودرو/ ممنوعیت واردات به نام ایران به کام چین

 15. مسئله‌ای فراتر از نرخ ارز/ ضرورتی که دولت فراموش کرده است!

 16. کالا کارت می‌آید؟

 17. پایان افزایش نجومی قیمتها چه زمانی است ؟

 18. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

 19. پیشنهاد نرخ تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی خرید مسکن/ مدت باز پرداخت ۳۰ ساله

 20. تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟

 21. افزایش ۱۴.۷ درصدی دخل‌وخرج خانوار ایرانی در ۵ ماه + جزئیات

 22. بازگشت کوپن به ایران/ کوپن الکترونیک چه آینده‌ای خواهد داشت؟

 23. تکرار دوباره داستان مالباختگان سرمایه‌گذاری‌های وسوسه‌انگیز

 24. تب بازار خودرو پایین نیامد/ آخرین قیمت خودروها در بازار

 25. راغفر:آزادسازی نرخ ارز در راستای سیاست‌های شوک درمانی است

آخرین عناوین