دادستان سازمان قضایی نیروهای مسلح: دشمن در اغتشاشات اخیر دنبال کشته‌سازی بود

گروه سیاسی الف،   3961019122

دادستان سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: دشمن در اغتشاشات اخیر دنبال کشته سازی و افزایش تنش بود اما موفق نشد که این نشاندهنده حسن تدبیر همه نیروهای عمل کننده بود.

به گزارش فارس، ترکی دادستان سازمان قضایی نیروهای مسلح صبح امروز در همایش «بسیج، اقتدار، قانون مداری و رعایت حقوق شهروندی» که به همت سازمان قضایی نیروهای مسلح برگزار شد با اشاره به برخی از خصوصیات بسیج در نظر بنیانگذار کبیر انقلاب و همچنین رهبر انقلاب گفت: اهمیت بسیج در وقوع انقلاب و تداوم ان موضوعی مهم و غیرقابل انکار است.

وی ادامه داد: به دلیل همین اهمیت بالاست که موضوع افزایش سطح آگاهی و افزایش مهارت در حوزه های ماموریتی و حفظ و ارتقای روحیه انقلابی در کانون توجه قرار میگیرد و ما همه مان در مقابل این موضوعات مسئول هستیم.

ترکی گفت: دادسرای نظامی، حمایت از بسیج و امران به معروف را وظیفه ذاتی خود می داند و عملا هم این موضوع را سرلوحه اقدامات خود کرده‌ایم و آن چیزی که ما با آن مواجهیم در دادسرای نظامی از حیث تخلفات و شکایات مردم از بسیج بسیار ناچیز و اندک است و این نشان دهنده سلامت و اتقان کار بسیج است البته مواردی هم هست که مشکلاتی پیش می اید ان هم به ویژه در بحران ها و شرایط خاص.

وی گفت: اگر پرونده ای تشکیل میشود عمدتا از ضعف اموزش است و ان هم ناشی از قصد سو استفاده نیست بلکه ان هم از سر ضعف اموزش است. دادستان نظامی تهران گفت: یک نکته که مورد توجه رهبری است بحث دشمن‌شناسی است اگر تا دیروز در خفا دشمنی میکردند امروز دارند بی‌شرمانه بحث حمایت از اغتشاش گران را مطرح میکنند و در سند امنیت ملی امریکا مقابله با نظام ما به صراحت ذکر شده است.

وی ادامه داد: ما باید تهدیدات جدید و تهدیدات آینده رو رصد کنیم نیروی حفظ کننده و رمز بقای جمهوری اسلامی بسیج است. دشمن در تقویت داعش شکست خورد در موج سواری بر روی برخی از هنجارشکنی ها هم شکست خورد اما باید ببینیم که دشمن در پسا داعش و پسا اغتشاش چه میخواهد انجام دهد. در ناارامی های داخلی باید از بسیج تشکر کنیم البته از همه نیروهای عمل کننده تشکر میکنیم.

وی ادامه داد: دشمن در اغتشاشات اخیر دنبال کشته سازی و افزایش تنش بود اما موفق نشد که این نشاندهنده حسن تدبیر همه نیروهای عمل کننده بود. ترکی گفت: باید توجه کنیم که استانه تحمل و تاب اوری برخی از مردم به واسطه برخی فشارهای اقتصادی کم شده و پایین امده و باید در هنگام ماموریت هایمان مراقبت های لازم را انجام دهیم.

وی تصریح کرد: بعد از سرقت های خرد، نزاع بالاترین فراوانی جرایم را دارد و این هم نشان دهنده کاهش تحمل و استانه تحمل مردم است و انجایی که طرف مقابل ما مردم هستند باید با تدبیر و مدارا وظایفمان را انجام دهیم تا منجر به ناراحت شدن و مکدر شدن مخاطبان ما نشود.

وی گفت ما برای شناخت تهدیدات و برای اتخاذ راهبردهای مشخص مطمعنا چشم به فرمان مقام رهبری باید داشته باشیم و هوشیاری بسیج را باید بالا ببریم و توجه به رضایتمندی و اعتماد به مردم را هم در نظر داشته باشیم و برخورد قاطع با مظاهر فساد را داشته باشیم.

وی در خصوص یکی از مشکلات موجود به بحث اموزش و ضعف های اموزشی اشاره کرد و گفت: قوانین برای نیروهای عمل کننده و ظابطان زیاد است و علم نداشتن به این قوانین باعث میشود تا مشکلاتی ایجاد شود.

ترکی گفت: قاضی ما در حین رسیدگی به پرونده یک شناختی دارد که اگر ضابط ما ان علم و شناخت را نداشته باشد نمیشود پرونده را به درستی پیش برد.

دادستان نظامی تهران افزود: یک موضوع دیگر بحث نفوذ است که براساس تاکید رهبری باید به ان توجه داشت در هر دستگاهی امکان نفوذ وجود دارد در بسیج هم این احتمال وجود دارد پس باید به مبحث جذب در بسیج هم توجه شود؛ البته ما مخالف جذب حداکثری نیستیم اما شما این موضوع را هم مورد توجه قرار دهید.

وی گفت درست است که شما در خصوص اموزش های لازم تمام تلاش تان را هم میکنید اما به مسایل اعتقادی فرد هم توجه کنید. ما دیده ایم یک فرد دارای تمول مالی امده و در بسیج عضو شده خیلی هم به ان پایگاه کمک کرده اما بعد از مدتی همه اختیارات ان مجموعه را هم به عخده گرفته است و به نوعی نفوذ کرده است.

ترکی گفت ما باید به نیروی انسانی باید حساسیت داشته باشیم. برای مثال در حوزه کسر خدمت سربازی ما مواجه هستیم که برخی با این هدف به بسیج می اید و یا برای گرفتن برخی گواهی های خاص که بعدا دچار مشکل میکنند ما را. وی در بخش انتهایی سخنان خود گفت: ما مواجه هستیم که برای مثال از انبار سلاح درست محافظت نشده است و نتیجه اش این شده که سلاح و مهمات گم شده است.

ترکی گفت برخی از افراد و اعضای بسیج هم متاسفانه کنجکاو هستند و با همان حس کنجکاوی شان مشکلاتی به وجود می اورند برای مثال مواجه بودیم با تعداد بچه بسیجی که یک دوشکا را از نمایشگاهی به خانه شان برده بودند.

دادستان نظامی تهران افزود: ما در بسیج با رده سنی متفاوتی هستیم برای مثال از پانزده سال داریم تا چند دهه سن خب اینها اگر جرمی مرتکب شوند باید ترتیبات سنی برای رسیدگی به تخلف و جرمشان رعایت شود.

ترکی به موضوع نظارت بر ایست های بازرسی تاکید کرد و گفت باید یک مقداری نرم تر و با روی خوش با مردم برخورد کنیم البته مردم میدانند که شما دارید برای امنیت بیشتر عمل میکنید اما باید اینها را تلطیف کنیم و به یک استانداردسازی در رفتار و ماموریت هایمان برسیم.

وی توجه به مسایل ترافیکی و شهری را هم مورد توجه قرار داد و گفت درست است که باید ماموریتی انجام شود اما بررسی شود تا نقطه ایی برای ایست و بازرسی انتخاب شود که ایجاد ترافیک و نارضایتی برای شهروندان نکند.

عناوین مرتبط

پربحث‌های هفته

 1. بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح: بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای اوکراینی مورد اصابت قرار گرفت

 2. سردار حاجی‌زاده: وقتی از حادثه هواپیمای اوکراینی مطمئن شدم آرزوی مرگ کردم/ همه مسئولیت این کار را می‌پذیریم/بارها اعلام کرده بودیم که فضای کشور باید از پروازها پاک شود

 3. چند نکته درباره پذیرش مسئولیت سقوط هواپیمای اوکراینی

 4. نمک‌پاشی بر زخم مردم و سوءاستفاده از داغ ملی/ بیانیه احمد توکلی در مورد حوادث اخیر در کشور

 5. محسن تنابنده: پس از «پایتخت ۶» دیگر با تلویزیون کار نخواهم کرد!

 6. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 7. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 8. نامه ۲۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: با این ۱۰راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

 9. سفیر انگلیس مقابل دانشگاه امیرکبیر دستگیر شد+واکنش انگلیس

 10. سرلشکر سلامی: هیچ وقت این‌قدر شرمنده نبوده‌ام؛ هیچ وقت/ آرزویی جز تکه‌تکه شدن پای امنیت و رفاه مردم نداریم

 11. دستور رهبر انقلاب به ستادکل نیروهای مسلح در پی سقوط هواپیمای مسافربری/ عارف خواستار برخورد با مقصران و پنهان کاران حادثه شد/ توکلی: حقیقت همان ابتدا باید به مردم اعلام می‌شد

 12. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 13. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 14. تجمعات محدود با شعارهای تند سیاسی

 15. زنده‌ باد شجاعت پذيرش اشتباه

 16. آلمان، فرانسه و انگلیس مکانیسم ماشه برجام را فعال کردند

 17. انتقاد توکلی از اقدام عجیب وزارت نفت برای تاسیس مجتمع اداری عظیم

 18. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 19. مجری «به خانه برمی‌گردیم» با تلویزیون قطع همکاری کرد

 20. نقش آمریکا در سقوط هواپیمای اوکراینی

 21. تصاویر جدید از ویرانه‌های عین الاسد

 22. لزوم برگزاری تشییع و یادبود ملی برای شهدای سقوط هواپیما/پنهانکاری درباره سقوط هواپیما به روایت عباس عبدی/ نادران: نمایندگانی که به‌دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند به دادگاه معرفی شوند

 23. منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد

 24. نخست‌وزیر کانادا: ایران باید پاسخگو باشد

 25. گزارش پایگاه خبری الجزیره از شلیک های تصادفی به هواپیماهای مسافربری در جهان

پربحث‌های هفته

 1. بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح: بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای اوکراینی مورد اصابت قرار گرفت

 2. سردار حاجی‌زاده: وقتی از حادثه هواپیمای اوکراینی مطمئن شدم آرزوی مرگ کردم/ همه مسئولیت این کار را می‌پذیریم/بارها اعلام کرده بودیم که فضای کشور باید از پروازها پاک شود

 3. چند نکته درباره پذیرش مسئولیت سقوط هواپیمای اوکراینی

 4. نمک‌پاشی بر زخم مردم و سوءاستفاده از داغ ملی/ بیانیه احمد توکلی در مورد حوادث اخیر در کشور

 5. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 6. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 7. دستور رهبر انقلاب به ستادکل نیروهای مسلح در پی سقوط هواپیمای مسافربری/ عارف خواستار برخورد با مقصران و پنهان کاران حادثه شد/ توکلی: حقیقت همان ابتدا باید به مردم اعلام می‌شد

 8. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 9. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 10. تجمعات محدود با شعارهای تند سیاسی

 11. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 12. لزوم برگزاری تشییع و یادبود ملی برای شهدای سقوط هواپیما/پنهانکاری درباره سقوط هواپیما به روایت عباس عبدی/ نادران: نمایندگانی که به‌دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند به دادگاه معرفی شوند

 13. منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد

 14. نخست‌وزیر کانادا: ایران باید پاسخگو باشد

 15. از منشور سازمان ملل تا تار سیبیل نداشته جان کری!

 16. باید دوباره جبران کنیم

 17. درخواست پیگیری پرونده نمایندگان متخلف از قوه قضاییه/ تشکر دیده بان شفافیت از شورای نگهبان

 18. احمد توکلی: حقیقت در همان ابتدا باید به مردم اعلام می‌شد

 19. یادداشت جدید عباس عبدی درباره سناريوهای احتمالی سقوط هواپیما

 20. احضار سفیر انگلیس به وزارت خارجه/ توضیح شمخانی درباره طولانی‌شدن اعلام دلایل سقوط هواپیمای اوکراینی/مسئولیت لغو پروازهای مسافری برعهده کدام نهاد بود؟

 21. امان از دروغ / با تاسیس انجمن‌های مردم نهاد دروغ‌ را از جامعه ریشه‌کن کنیم...

 22. آیا وزارت خارجه می‌تواند سفیر بریتانیا را از ایران اخراج کند؟

 23. شورای نگهبان: سخنان رئیس‌جمهور، نشانه بی‌اطلاعی از روند بررسی‌ها در هیات‌های نظارت بر انتخابات است

 24. سناريويی احتمالی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی/ ارائه پیشنهاد به حسام‌الدين آشنا برای استعفا/ توصیه علم‌الهدی به اخراج سفیر انگلیس/ کدام روسای کمیسیون‌های مجلس تایید یا رد صلاحیت شدند؟

 25. تجمع دانشجویی که به شعارهای تند و پاره کردن عکس حاج قاسم کشید

آخرین عناوین