پزشکیان: سبک زندگی اوایل انقلاب در هیچ‌یک از ما نیست/ نبود عدالت و انصاف از عوامل اصلی اعتراض است/ کشور نیاز به کار تخصصی دارد، در مجلس این کار تخصصی وجود ندارد

گروه سیاسی الف،   3961018237 ۳۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
پزشکیان: سبک زندگی اوایل انقلاب در هیچ‌یک از ما نیست/ نبود عدالت و انصاف از عوامل اصلی اعتراض است/ کشور نیاز به کار تخصصی دارد، در مجلس این کار تخصصی وجود ندارد

برنامه تلویزیونی «جهان آرا» با حضور نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و با موضوع ریشه یابی آشوب های اخیر و رسالت خانه ملت در قبال کشور و مردم، از شبکه افق پخش شد.

به گزارش الف، پزشکیان ابتدای گفتگو در پاسخ به این پرسش که «تحلیل شما از وقایع اخیر چیست؟» گفت: سه چهار هفته پیش طی صحبت هفت دقیقه‌ای در مجلس دو موضوع مهم بی‌عدالتی در سیاست‌ها و قوانین ما و نبود وحدت بین مردم و مسئولین را به عنوان خطر و توصیه مطرح کردم.

وی افزود: مشکلات معیشتی و اقتصادی در جایگاهی پس از عدالتخواهی قرار دارند.

نایب رئیس مجلس در باره پایان اغتشاشات اخیر و جمع کردن قضیه توسط مردم بیان کرد: مردم این انقلاب را می‌خواهند و حاضر نیستند آن را معامله کنند، چون آن را با پوست و گوشت و خونشان به دست آورده‌اند. مشکل ما هستیم که به وعده‌هایمان آن‌طور که باید و شاید عمل نکردیم. مشکل در مردم و باورهایشان نیست. مردم بارها پایبندی‌شان را به انقلاب اثبات کرده‌اند.

وی مشکلات معیشتی مردم را در نبود برنامه راهبردی و استراتژیک مناسب دانست و در ادامه یادآور شد: دولت‌ها برنامه‌های طراحی‌شده را اجرا نمی‌کنند و مهارت اجرای آن را ندارند و بر این اجرا نظارت علمی نمی‌شود.

یامین‌پور در واکنش به گفته پزشکیان تاکید کرد: نقد شما بجاست، اما به عنوان نایب رئیس یکی از قوای سه‌گانه از شما جواب می‌خواهیم.

پزشکیان با تایید صحبت یامین‌پور تصریح کرد: ساختار مجلس ما پاسخگوی سئوال شما نیست. اگر جوابگو بود تا حالا این مشکل را حل کرده بود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه «چرا مجلس نمی‌تواند طرح عملیاتی برای حل اقتصاد ایران ارائه دهد؟» تبیین کرد: چون منِ نماینده برای اینکه نماینده باشم باید دغدغه شهر و روستاهای اطراف آن را که نماینده‌اش هستم داشته باشم و کلان فکر نمی‌کنم. همه دنبال این هستند که سهمشان را از پول مشخصی ببرند.

وی توضیح داد: با وجود تخصصی بودن کمیسیون‌های مجلس خروجی‌شان تخصصی نیست. اگر بود این مشکلات به وجود نمی‌آمدند. کار کارشناسی نیازمند کارشناس است.

نماینده مردم تبریز اذعان کرد: مشکل اول ما نبود ساختار اطلاعاتی درست در کشور است. سیاست‌گذاری درست بدون داده درست ممکن نیست.

وی در خصوص فرهنگ رفتار نماینده مجلس گفت: وقتی منِ نماینده برای رای‌آوری اولویتم کسب بودجه از فلان وزیر یا فلان مسئول یا ... برای جایی است که نماینده آن شده‌ام، به تبعش فرهنگ و رفتارهایم هم آن‌گونه تنظیم خواهد شد. الان سبک زندگی اوایل انقلاب در هیچ‌یک از ما نیست.

پزشکیان در خصوص پیگیری مجلس در مورد مالباختگان موسسات مالی و اعتباری شرح داد: در این باره سه فاز را مصوب کردیم. اول اینکه قوه قضائیه، وزارت اطلاعات و سیستم‌های امنیتی کسانی که این اموال را گرفته‌اند شناسایی کنند، فاز دوم بانک مرکزی موظف شد در شهرها افرادی را برای پاسخگویی به مردم بگذارد و به مردم اطمینان دهد مطالباتشان در حال پیگیری است و سوم اینکه قرار شد هیئتی از سپرده‌گذاران بالای 200 میلیون تومان، قوه قضائیه، مجلس و دولت شکل بگیرد تا کار سریع‌تر پیش برود.

وی همچنین از اجرای فاز دوم پیگیری مطالبات سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری خبر داد.

 

ادامه اهم اظهارات پزشکیان:

** عدالت و وحدت لازم در جامعه ما وجود ندارد.

** نبود عدالت و انصاف از عوامل اصلی اعتراض است. ما و خصوصا خودم را می گویم، در قبال مردم قصور کرده ایم.

** مجموعه مردم ایران اسلام و انقلاب را می خواهند و مشکل از باور آنها نیست مشکل از ماست که به وعده ها، در شان ملت عمل نکرده ایم.

** مشکل ما این است که دولت ها به برنامه های پنجساله توسعه نه عمل می کنند نه مهارت عمل به آن را دارند البته مسئله توان و مهارت نظارت هم هست.

** نظرات غیر کارشناسی یکی از عوامل بیکاری و مشکلات اقتصادی امروز ایران است.

** تقابل یا همراهی مجلس با دولت مزیت نیست چه اینکه هر دو را در دولت های مختلف شاهد بوده ایم و مشکلات کشور حل نشده است. نظارت مجلس شورای اسلامی بر دولت ها علمی نیست.

** ساختار شکل گیری مجالس ما بر اساس چارچوب احزاب دارای برنامه نیست. با ساختار موجود مجلس نمی توانیم به آنچه می خواهیم برسیم.

** کاندیداهای ریاست جمهوری ما هر کدام حرف تازه ای میزدند و برنامه جدیدی داشتند، پس جای برنامه توسعه کجاست؟

** اولویت نمایندگان مجلس، کندن از بودجه برای هزینه کردن در حوزه انتخابیه است و همین، بر رفتار و منش آنها اثر می گذارد. رفتار و نحوه زندگی نمایندگان و مسئولان ما نسبت به اوایل انقلاب کاملا فرق کرده است.

** مقرر شده جایی برای پاسخگویی به مالباختگان ‎#موسسات_اعتباری در مورد روند رسیدگی به کارهای صورت گرفته تخصیص یابد.

** برخی افراد بودند که زد و بندهایی با مدیران بانک ها و موسسات داشتند و تا ۸۹ درصد سود می گرفتند.

** قوه قضائیه باید متخلفان ‎موسسات مالی را در هر سطح و مرحله ای که هستند شناسایی و محاکمه کند

** هم مشکل ایجاد میکنیم، هم قیافه میگیریم و هم در را به رویشان بسته ایم.

** کسانی که آن سوی آب ها نشسته اند نه استقلال ما را می خواهند، نه چپ و نه راست را

** طرح_تحول_نظام_سلامت از همان ابتدا علمی نبود و موانع قانونی بسیاری داشت. این طرح موجب اختلاف درآمدهای میلیونی در جامعه پزشکی شد و ایجاد سقف درآمدی در مراکز دولتی هم کارساز نبود. در طرح تحول نظام سلامت توقعاتی ایجاد شد که توان ادامه آن را نداریم.

** پرداخت ها در طرح تحول خارج از نظام ارجاع و سطح بندی است. پزشکی داریم که ۵۰۰ میلیون و ۱ میلیارد در ماه از طرح تحول سلامت کسب می کنید و دیگری ماهانه ۵ میلیون و ۲ میلیون در ماه. چرا جلوی حقوق ۳۰ میلیونی را می گیریم و از سوی دیگر پزشکی ۳۰۰ میلیون درآمد دارد؟ عدالت نیست ۱۰ برابر و ۱۰۰ برابر سایرین درآمد برای برخی پزشکان وجود داشته باشد. کجای دنیا اینگونه است و این پول را به پزشکان پرداخت می کند؟ هیچ جای دنیا یعنی کشورهای توسعه یافته را منظورم است و جاهایی که حساب کتاب دستشان است اینگونه نیستند.

** طرح تحول سلامت با این رویه قابل ادامه دادن نیست و با فرمایشات رهبری نیز سازگار نیست. اما چرا داریم انجام می دهیم؟ مسئولان باید از خودشان بپرسند. مجلس قوه قضاییه دولت و ... همه راه را در مسیر اشتباه طی می کنیم.

** دولت قول داده این مسیر را تغییر دهد. ولی این کار را با سرعت انجام نمی دهد و طول می دهد. ما باید بر اساس پولمان پرداخت کنیم و قول و عمل کنیم.

** در سیاست های ابلاغی رهبری آمده که نباید در نظام سلامت خارج از سطح بندی و نظام ارجاع پرداختی صورت بگیرد ولی این کار صورت می گیرد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۴ مهر ۱۳۹۷پزشکیان: مجلس یکشنبه آینده مسائل خوزستان و مشکلات اقتصادی را بررسی می‌کند
۱۱ شهریور ۱۳۹۷پزشکیان: وزارت اطلاعات کلیپ پخش شده از سوی کریمی قدوسی را قبول ندارد + فیلم پخش شده در مجلس
۱۰ شهریور ۱۳۹۷پزشکیان: ساختار فروش نفت ایران باید تغییر کند
۴ شهریور ۱۳۹۷پزشکیان در دفاع از کرباسیان: همه ما مسئول وضعیت کنونی هستیم/ نمی‌توان به راحتی وِل گشت و خرج کرد و بعد هم بگوییم که بیایید مبارزه کنیم
۳ شهریور ۱۳۹۷پزشکیان: جای روحانی بودم یک سال پیش در مجلس حاضر می‌شدم
۲۹ مرداد ۱۳۹۷پزشکیان: دشمنان دیگر نمی‌توانند در اشغال خاک ایران طمع داشته باشند
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ربیعی: اگر به حرمت پزشکیان تعرض نمی‌شد، در این حد دست به افشاگری نمی‌زدم/ استیضاح بنده اثر خود را در جامعه گذاشت
۲۱ مرداد ۱۳۹۷پورابراهیمی: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تبرئه‌ام کرد/ فعالیت‌های اقتصادی فرزندان ربیعی، پدرشان را به خاک سیاه نشاند
۲۰ مرداد ۱۳۹۷پورابراهیمی از پزشکیان شکایت کرد
۲۰ مرداد ۱۳۹۷نایب رئیس مجلس: بیش از ۹۹ درصد مشکلات موسسات مالی و اعتباری رفع شده است
۲۰ مرداد ۱۳۹۷روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس
۱۹ مرداد ۱۳۹۷روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۹۸۲۵۱۱۵:۴۰:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
به قول اقبال لاهوری اول پاکی برهنگی است یعنی اینکه اول باید خیلی ها از پست مدیریت کنار گذاشته شوند مدیریت همه وزارتخانه های کشور باید به دستهای جوانان دانا با تخصص روز و با نشاط و شاد سپرده شود
ناشناس۱۹۸۷۷۶۲۱:۵۵:۳۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
اول از همه هم ریس برنامه و بودجه و ریس بانک مرکزی
ناشناس۱۹۸۸۰۴۲۲:۱۳:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
به شرطی که بچه های خود آقایان نباشند.
ناشناس۱۹۹۰۶۶۰۷:۵۸:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
منظور از جوان گرایی ، بر سر مسند گذاشتن فرزندان آقایان مسئولین است که حالا به سن قانونی رسیده اند
شفاف۱۹۹۰۹۸۰۸:۲۲:۴۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
آفرین ، اگر سمت های مدیریتی در سطح بالای کشور به افراد زیر60سال سپرده شود و همه مقامات بالای 60سال بازنشسته و به عنوان مشاور و یا سایر مشاغل غیر حاکمیتی مشغول باشند، شاید امیدی باشد .
نمیدونم۱۹۸۲۶۵۱۵:۴۶:۵۸ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
اگه به معنای واقعی قبول داشتین که مشکلات شما هستین و به وعده هاتون عمل نکردین تا الان استعفا داده بودین و این همه سال در پست های مختلف مسئولیت قبول نمیکردین. آقای پزشکیان حداقل با خودمون رو راست باشیم.
ناشناس۱۹۸۲۷۵۱۵:۴۹:۵۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
وقتی رسانه های زنجیره ای شما اصلاح طلبان رسما از مفسد اقتصادی و اشوب گر حمایت می کنند ، حرف زدن از عدالت مسخره است..
ناشناس۱۹۸۳۱۷۱۶:۰۶:۴۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
جوانها میخواهند مثل بقیه دنیا طبق سال 2018 زندگی کنن
ناشناس۱۹۸۳۷۷۱۶:۳۶:۳۶ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
من یک جوانم، به روز و تحصیل کرده. کاملا با جهان مراوده دارم ولی می خواهم مثل رسول ا... زندگی کنم.
ناشناس۱۹۸۴۸۲۱۷:۳۵:۴۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
بقیه دنیا از دید فیلم ها یا بقیه دنیا از دید واقعیت؟ نه اینجا جهنم است و نه آنجا بهشت. ما باید یاد بگیریم برای اطلاح زندگی ورفاه تمام اقشار جامعه تلاش کنیم. این را باید در خوردمان پرورش دهیم. وقتی نگاه هر مسئولی این باشد تا به مسئولیتی رسید اول بار خود را ببندد، میشود همین که میبینیم. باید سیستم رانتی و تلفنی از ادارات حذف شود. این چه معنی دارد که تا به اداره ای مراجعه میکنیم حتما باید قبلا کسی تماسی بگیرد تا از در ورودی اجازه ورود داشته باشیم؟! باور کنید اگر سیستم رانتی از جامعه حذف شود بسیاری مشکلات برطرف میشود. جامعه دو تکه شده و اگر نخواهی متعلق به هر گروه باشی و قوانین آنرا بپذیری باید از بسیاری مواهب بی بهره باشی. تمام کسانی که با رانت به جایی میرسند و تخصص لازم را ندارند باید روزی پاسخگو باشند.
ناشناس۱۹۹۹۵۸۱۸:۲۲:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
مشکل شما فقط اداره های دولتی است؟؟؟؟؟؟ یا مشکلت فقط دولته؟؟؟؟؟
ناشناس۱۹۸۶۵۶۲۰:۱۲:۱۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
بفرمایید همون جا که سالشون میلادیه
ناشناس۱۹۸۷۶۹۲۱:۵۰:۴۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
ایران مال هر ایرانی عمو جون شما ناراحتی برو عربستان
ناشناس۱۹۸۳۳۶۱۶:۱۷:۰۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
امام حسین ع را هم کسانی شهید کردند که شکم هایشان از حرام پر شده بود چند درصد از مدیران کشور حرام خوار نیستند
ناشناس۱۹۹۰۱۲۰۶:۰۵:۲۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
خب لطفا در بزنگاه های انتخابات حداقل افرادی که امتحانشون رو درست پس ندادند با یک تکرار میکنم به مناصب بالا نفرستیم
م.م۱۹۸۳۸۴۱۶:۴۰:۱۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
جناب آقای پزشکیان و پزشکیانها مشکل جمهوری اسلامی ایران این است که افرادی مثل شما همیشه در حال احساس تکلیف در جهت خدمت در مناسب حکومتی چون وزارت و مجلس هستند و راه را بر نخبگان بسته اید. تا امثال شما هستید وضع بهتر نخواهد شد .
ناشناس۱۹۸۸۶۵۲۳:۲۳:۰۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
اشکال کار ایشان این است که دارد واقعیت ها را میگوید و وارد زدوبندها و بخوربخورها نشده...اتفاقا اینها باید بمانند.
ناشناس۱۹۸۴۴۳۱۷:۱۵:۰۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
می بایستی مدیران و سهامداران متخلف موسسات مالی و همدستانشان بواسطه هزینه هایی که به کشور به اشکال و صور گوناگون تحمیل نموده و بنا به گفته تمامی مسئولین نظام یکی از عوامل اصلی گله مندی مردم می باشند مطابق نظر دادستان محترم کل کشور در دادگاهی ویژه و بطور علنی محاکمه شوند.
ناشناس۱۹۸۵۰۱۱۷:۴۹:۱۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
درود بر پزشکیان که همیشه حرفوش اصل دغدغه مردم است
ناشناس۱۹۸۵۰۴۱۷:۵۱:۳۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
زمانی که از مسیر خارج شدید که مصلحت اندیشی و عافیت طلبی جای عمل به وظایفتان را گرفت دچار مشکل شدیم. البته خداوند یگانه ناظر عادل است. اما شما چطور ناظری هستید؟! زمانی که در پیشگاه خداوند قرار بگیرید چطور از اعمالتان دفاع خواهید کرد؟! ما که شنیدیم مسئولین سخت حسابرسی میشن، نگران باشید و از این به بعد درست عمل کنید.
سجاد زائری امیرانی۱۹۸۵۵۵۱۸:۳۱:۱۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
شما که نائب رئیس مجلس هستید وتاثیر گذار ونام شما هم اصلاح طلب هست. چرا اقدام اصلاحی برای توسعه عدالت ندارید. بهتر نیست بجای نقش اپوزاسیون بازی کرد و فرار به جلو قانونهای مربوطه را در مجلس تصویب کنید
عباس۱۹۸۶۱۱۱۹:۳۳:۱۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
به قول آقای پزشکیان تا به امروز افرادی که به عنوان متعهد مسئولیتها را پذیرفتند، نتوانستند کارها را بخوبی انجام دهند چون تخصص نداشتند. حالا یک بار هم که شده کار را به متخصصین بسپارید خارج از افکار و قومیت و مذهب و آنگاه خواهید دید که همه کارها بهتر پیش خواهد رفت. در تخصص کسی نمیتواند مانند تعهد عوامفریبی کند و خود را متخصص نشان دهد در صورتیکه در تعهد با ریش و چفیه براحتی عوامفریبی میکنند.
امیر۱۹۹۴۴۷۱۳:۰۱:۳۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
الحق گل گفتی.
ناشناس۱۹۸۶۵۸۲۰:۱۳:۴۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
اینجا عزیزم جمهوری اسلامیه شما باید محل سکونتت را عوض کنی یا قوانین کشور را عمل کنی
ناشناس۱۹۸۸۳۰۲۲:۳۱:۱۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
مملکت مال همه است
ناشناس۱۹۸۷۰۵۲۰:۵۳:۲۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
این مجلسی که میگید نتیجه " تکرار کردن " هست و امیدی بهش نیست
ناشناس۱۹۸۷۷۲۲۱:۵۲:۵۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
این همه نقد نقد میکنید 4 روز تحمل نقد شدن با شعارهای مردم را نداشتید !
یعقوب اروند -رشت۱۹۸۸۵۹۲۳:۱۶:۵۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
آقای پزشکیان ما هم که همین را گفتیم و ده پانزده سال هست که داریم همین را به شما می گیم ولی شما اصلا گوشتان بدهکار نیست و دارید راه خودتان را می روید (شمای مثلای است) یعنی برخی مسئولین کشور حتی قاضی ها و نمایندگان و وزرا و معاونان کل و وغیره قطعا هم همان راه خودتان را خواهید رفت حالا شما کمی مرام بخرج دادهاید و اعتراف کرده اید این مسئولین بهتر نخواهند شد و ما مردم باید اینها رااصلاح کنیم ولی بعضی از ماهم بخاطر سادگی و بعضی هایمان بخاطر بیخیالی بعضی هایمان هم بخاطر طمع کاری خودمان و بعضی هایمان از شدت بدبختی و گرفتاری مان ، شمارا وادار نکرده ایم که درست راه تان را بروید و بیراهه و اَلی چپ نروید ما اگر ملت خوبی باشیم باید چنین بکنیم و هرکدام از مسئولین را که روش دوران عثمان مرحوم را می پیمایند را باید از صحنه مسئولیت بیرون کنیم و اگر با نرمی نشد با شدت علوی و خشم مومنانه باید چنین کاری می کردیم که کار به اینجا نشکد متاسفانه خیلی از مردم وظیفه پایش و هدایت و وجین و درو را که وظیه شان است انجام نمی دهند و آنوقت می نشینند بر سر خود می زنند که ای وای بدبختیم و چرا اینقدر تبعیض چرا اینقدر اختلاس چرا اینقدر مفتخوری چرا اینقدر بد ذاتی چرا اینقدر رفیق بازی و توصیه گری چرا اینقدر بی عرضگی و بی غیرتی چرا اینقدر نا کار آمدی و خالی بنید و.که مسئولین ما دارند این بد است هرچند ما ملتی هستیم که قدر خوبی ها را و خوب ها را هم به غایت می داریم و پاسشان می داریم و برایشان از جان مایه می گذاریم مگر یادتان رفته که همه ما می خواستیم قلب مار همه اعضای و همه وجود ما را بدهیم تا خمینی کبیر وخمینی عزیر گزندی نبیند ؟؟؟ ای کاش هم غافلین ما بیدار شوندو هم طمع دوستان شما با ترس از خدای بصیر و جبار محدود و منطقی شود تا اینقدر فساد ایران اسلامی را که فقط نزدیک به چهل سال از عمرش نمی گذرد به سرنوشت سایر انقلابها و تمدن ها و ملتهای تک بعدی و متضرر نپیوندد
M۱۹۸۹۳۱۰۰:۳۳:۴۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
1-حرف آقای پزشکیان بیشترش حرف حساب است ولی کو مرد عملش و چه کسی میخواد عمل کند و بگذارد که عمل شود ؟ 2- اصلاح طلب و اصولگرا ندارد هیچکدامشان برای خدا و مردم کار نمی کنند فقط برای خوددشان پس بیخود به همدیگر حواله ندهید و این دو تا را مبری از این مشکلات ندانید
عینک دودی۱۹۹۰۰۶۰۵:۵۴:۳۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
این مظالب و گفتگوها هزاران بار عنوان شده مخصوصا توسط مدیران و مسئولین ولی بدون اثر. اگر در حد شعاردادن میماند اصلا عنوان نشود و حال گیری نباشد بهتر نیست؟ تنها مشکل را شناسایی کردن که هنر نیست. تمام این ها را عموم مردم میدانند و لمس میکنند بهتر از مدیران.
ناشناس۱۹۹۰۲۱۰۶:۴۷:۰۸ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
ناز نفست آقای پزشکیان. این یعنی آزاد اندیشی. کرارا نیز ما گفتیم و نوشتیم که پتانسیل لازم به مجلس داده نشده یا اساسا ندارد.
عبدالصالح۲۰۰۴۷۲۰۸:۳۲:۳۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
زنده باد انقلاب و روحیات انقلابی ودرود بر اقای پزشکیان
بیمه azkiصبا باتری

پربحث‌های امروز

 1. پشت پرده ماجرای گوجه فرنگی چیست؟/ چه کسی بیشترین نفع را از وضعیت موجود می‌برد؟

 2. قیمت رب گوجه ۲.۵ برابر شد

 3. برای خلبانی که نیست!

 4. قیمت سکه به ۵ میلیون رسید/ یورو ۲۰ هزار تومان

 5. شلیک راکت از توکانوهای سپاه   

 6. واکنش علیزاده به انتشار یک پست توسط زائری  

 7. ادعا های بی اساس عادل الجبیر علیه ایران

 8. واکنش عارف به سخنرانی رئیس‌جمهور در سازمان ملل

 9. برای حفظ ارزش پولمان چه بخریم؟  

 10. سرانجام بن سلمان و پادشاهی عربستان چه خواهد شد؟

 11. افزایش فشار به کرباسیان برای قبول وزارت صنعت

 12. چمران: عده‌ای هنوز به مذاکره با آمریکا امیدوارند/ دروغ‌های ترامپ را باید شمرد

 13. شریعتمداری در جلسه استیضاح حضور نیافت/ تقویت خبر استعفاء و قبول آن

 14. آیت‌الله نوری‌همدانی: مردم باید چه‌ قدر صبر کنند تا مشکلات معیشتی‌شان حل شود؟/ اگر بی‌کفایتی هست با آن برخورد شود

 15. نرخ ارز و درآمد ۲هزار میلیارد تومانی از صادرات گوجه/ چرا قیمت رب گوجه فرنگی به ۱۸ هزار تومان رسید؟

 16. سردار رادان: برای پاسخ به نفهمی دشمن لحظه شماری می‌کنیم

 17. شبکه تلویزیونی فرانس۲۴: برخلاف ترامپ، روحانی ایران را یک عضو مسئول جامعه جهانی نشان داد

 18. تلاش غلط مردم برای خرید دلار ۱۷ هزار تومانی/ خودمان را بدبخت نکنیم

 19. دلیل افزایش قیمت سیب زمینی و گوجه در بازار مشخص شد

 20. واکنش وزیر بهداشت به حواشی شوخی‌اش با یک پیرمرد: راهنمایی‌اش کردم

 21. نقوی حسینی مطرح کرد: تروریستها ۱۲ دقیقه تیراندازی کردند و کسی به آنها شلیک نکرد

 22. آقای تاجزاده، چرا ترسیده‌ای؟!  

 23. سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه: آمار اعلامی تورم، تطبیقی با زندگی روزمره مردم ندارد

 24. بدرقه شهید ۴ساله حادثه تروریستی اهواز   

 25. درخواست بی شرمانه شبکه من وتو رو ببینید  

پربحث‌های دیروز

 1. عادت بد وزیر در پاسخ به درد و رنج مردم؛ اگر این حرف موقع انتخابات بود.../ درک نداشتن وزیر بهداشت از فیزیوتراپی

 2. چند سوال مردم که بی پاسخ مانده است/ چرا ارزش ریال هر روز پایین‌تر می‌آید؟

 3. روحانی: سخن ما روشن است؛ تعهد در برابر تعهد، نقض در برابر نقض و تهدید در برابر تهدید/ هرگونه گفت‌وگویی باید در تداوم برجام باشد/ از تحریم دست بردارید و به تکفیر پایان دهید

 4. زائری: تو رو خدا یکی به من بگه این عکس فتوشاپ هستش+ توضیحات علی علیزاده  

 5. مواضع تند عربستان و امارات حالتی خصمانه بخود گرفته/ با روسیه در مورد رژیم صهیونیستی اشتراک نداریم/ برخی روشنفکران ادعا می‌کنند که چرا باید در سوریه بجنگیم!/ واکنش به حمله تروریستی اهواز

 6. قیمت واقعی دلار و یورو چقدر است؟

 7. قاسم سلیمانی به آمریکا هشدار داد

 8. واکنش اسماعیلی به خبر اعدام مفسدین اقتصادی در میدان آزادی

 9. کارمندان منتظر افزایش حقوق نباشند

 10. اولین تصویر از خانه تروریست‌ها در اهواز   

 11. تمسخر ترامپ در سازمان ملل/ برنامه رئیس‌جمهور آمریکا برای دوشیدن کشورهای عرب/ از یاوه گویی علیه ایران تا تهدید کشورهای دیگر

 12. ترامپ: برنامه‌ای برای دیدار با روحانی ندارم/او مردی کاملا دوست داشتنی است!

 13. موگرینی: به نفع ایران است که به برجام پایبند باشد

 14. وقتی جهان به ترامپ خندید + عکس و فیلم

 15. صرافان: بازار ارز قمارخانه شده است

 16. قتل دختر بیمار به دست پدر عصبانی

 17. جلسه فوری برای ترمیم مزد و معیشت کارگران

 18. ماکرون: می‌خواهیم مسئله موشکی ایران را با مذاکره حل کنیم

 19. در بیانیه مشترک ظریف و موگرینی تاکید شد: ایجاد «سازوکار ویژه» برای تسهیل پرداخت‌های نفتی و واردات ایران

 20. حباب سکه کاهش یافت/ مردم به خرید بدلیجات روی آورده‌اند

 21. هشدار کریمی قدوسی به روحانی و ظریف

 22. وزیر ارتباطات: قیمت گوشی تلفن همراه کاهش می‌یابد

 23. اعلام آمادگی نخست وزیر ایتالیا برای وساطت بین آمریکا و ایران

 24. دستور جهانگیری برای پیگیری نامه پرسنل سایپا مبنی بر وجود رانت و فساد

 25. طرح تحقیق و تفحص از دیوان محاسبات در مجلس کلید خورد

پربحث‌های هفته

 1. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 2. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 3. عادت بد وزیر در پاسخ به درد و رنج مردم؛ اگر این حرف موقع انتخابات بود.../ درک نداشتن وزیر بهداشت از فیزیوتراپی

 4. چند سوال مردم که بی پاسخ مانده است/ چرا ارزش ریال هر روز پایین‌تر می‌آید؟

 5. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 6. چرا مردم باید هزینه ناکارآمدی در صنعت خودرو را بپردازند؟

 7. روحانی: سخن ما روشن است؛ تعهد در برابر تعهد، نقض در برابر نقض و تهدید در برابر تهدید/ هرگونه گفت‌وگویی باید در تداوم برجام باشد/ از تحریم دست بردارید و به تکفیر پایان دهید

 8. زائری: تو رو خدا یکی به من بگه این عکس فتوشاپ هستش+ توضیحات علی علیزاده  

 9. پیش‌بینی رئیس کل بانک مرکزی در مورد کاهش قیمت ارز

 10. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 11. مواضع تند عربستان و امارات حالتی خصمانه بخود گرفته/ با روسیه در مورد رژیم صهیونیستی اشتراک نداریم/ برخی روشنفکران ادعا می‌کنند که چرا باید در سوریه بجنگیم!/ واکنش به حمله تروریستی اهواز

 12. تصویر عوامل تروریستی امروز رژه اهواز  

 13. قیمت واقعی دلار و یورو چقدر است؟

 14. وزیر صنعت استعفا داد + تکذییبه

 15. خطر کوچ دولتی‌های بازنشسته به خصولتی‌ها/ ساز مخالفت شستا با قانون جدید منع بکارگیری بازنشستگان

 16. راهبرد جدید اروپایی‌ها برای حفظ برجام: ایران تا ۲۰۲۰ مقابل فشار آمریکا مقاومت کند

 17. هشدار شدید رئیس اسبق بانک مرکزی به روحانی / باید در پیشگاه ملت پاسخگو باشید  

 18. پشت پرده ماجرای گوجه فرنگی چیست؟/ چه کسی بیشترین نفع را از وضعیت موجود می‌برد؟

 19. امیرعبداللهیان: از وزارت خارجه برکنار نشدم/ مشکل عربستان نفوذ منطقه‌ای ایران است/ سعود الفصیل از تماس اوباما با روحانی گلایه‌مند بود/ پول صادرات برق به عراق را ارزی دریافت می‌کنیم

 20. کرباسچی: روحانی استعفا بدهد

 21. قیمت سکه از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان گذشت/ پوند در بازار ۲۰ هزار تومان؛ دینار کویت ۵۱ هزار تومان شد

 22. تاجگردون: شک ندارم برخی ارکان دولت ماموریت دارند اوضاع را خراب‌تر کنند

 23. مجری برنامه پایش خطاب به وزیر بهداشت: «حرف زدن بلد نیستی، حرف نزدن هم بلد نیستی؟»  

 24. اهداف حمله تروریستی اهواز/ ادبیات وزیر بهداشت در گفت و گو با مردم/ گاف رسانه ضدانقلاب/ پشت پرده عجیب استعفای یک وزیر/ ماجرای شایعه بازداشت حسین طائب و فرزند وزیر اطلاعات

 25. پایان افزایش نجومی قیمتها چه زمانی است ؟

پربحث‌های امروز

 1. برای خلبانی که نیست!

 2. واکنش علیزاده به انتشار یک پست توسط زائری  

 3. واکنش عارف به سخنرانی رئیس‌جمهور در سازمان ملل

 4. افزایش فشار به کرباسیان برای قبول وزارت صنعت

 5. چمران: عده‌ای هنوز به مذاکره با آمریکا امیدوارند/ دروغ‌های ترامپ را باید شمرد

 6. شریعتمداری در جلسه استیضاح حضور نیافت/ تقویت خبر استعفاء و قبول آن

 7. آیت‌الله نوری‌همدانی: مردم باید چه‌ قدر صبر کنند تا مشکلات معیشتی‌شان حل شود؟/ اگر بی‌کفایتی هست با آن برخورد شود

 8. نقوی حسینی مطرح کرد: تروریستها ۱۲ دقیقه تیراندازی کردند و کسی به آنها شلیک نکرد

 9. آقای تاجزاده، چرا ترسیده‌ای؟!  

 10. نهاوندیان: بعضی‌ها که دوستدار سامان یافتن زندگی ایرانیان نیستند، مرتبا بر تنور التهاب می‌دمند

 11. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: مردم دادشان از گرانی‌ها بالاست/ حوزویان باید با مردم همدردی کنند

 12. یک منبع آگاه: «آخوندی» هفته آینده یا استعفا می‌دهد یا برکنار می‌شود

 13. کنایه معاون روحانی به وزیر خارجه آمریکا  

 14. روحانی در دیدار ترزا می: تلاش مشترک برای استحکام و اجرای برجام، مهمترین موضوع در روابط امروز ایران و اروپا است

 15. استعفای ۱۱۰ عضو "اعتماد ملی" در آستانه برگزاری کنگره این حزب + اسامی

 16. قدردانی آیت‌الله جنتی از سخنان روحانی در سازمان ملل

 17. واکنش امیرآبادی فراهانی به طرح ممانعت از ازدواج دختران زیر ۱۳ سال

 18. معاون پارلمانی روحانی: برخی اعضای دولت گفته‌اند هر وقت رئیس‌جمهور می‌خواهد آنها را کنار بگذارند

 19. آقای پارسایی! مشاور خودرویی کمیسیون اصل 90 کجاست؟

 20. جمع‌آوری امضاء برای شفافیت رای نمایندگان در صحن مجلس

 21. تلاش «آمدنیوزی» برای تبرئه «الاحواز» + فیلم

 22. چهار تحلیل از چهار تحلیلگر سیاسی درباره سخنرانی روحانی در سازمان ملل

 23. روحانی: هیچگاه درخواستی برای ملاقات با رئیس جمهور آمریکا نداشتیم/ به جای حرف، صداقت و جدیت لازم است

 24. محسن رضایی: موضوع FATF دیگر در مجلس و مجمع مطرح نیست

 25. تروریست‌های اهواز به مجروحان تیر خلاص می‌زدند

پربحث‌های دیروز

 1. عادت بد وزیر در پاسخ به درد و رنج مردم؛ اگر این حرف موقع انتخابات بود.../ درک نداشتن وزیر بهداشت از فیزیوتراپی

 2. روحانی: سخن ما روشن است؛ تعهد در برابر تعهد، نقض در برابر نقض و تهدید در برابر تهدید/ هرگونه گفت‌وگویی باید در تداوم برجام باشد/ از تحریم دست بردارید و به تکفیر پایان دهید

 3. زائری: تو رو خدا یکی به من بگه این عکس فتوشاپ هستش+ توضیحات علی علیزاده  

 4. مواضع تند عربستان و امارات حالتی خصمانه بخود گرفته/ با روسیه در مورد رژیم صهیونیستی اشتراک نداریم/ برخی روشنفکران ادعا می‌کنند که چرا باید در سوریه بجنگیم!/ واکنش به حمله تروریستی اهواز

 5. قاسم سلیمانی به آمریکا هشدار داد

 6. در بیانیه مشترک ظریف و موگرینی تاکید شد: ایجاد «سازوکار ویژه» برای تسهیل پرداخت‌های نفتی و واردات ایران

 7. هشدار کریمی قدوسی به روحانی و ظریف

 8. طرح تحقیق و تفحص از دیوان محاسبات در مجلس کلید خورد

 9. احتمال تایید لوایح پالرمو و مبارزه با پولشویی در مجمع تشخیص

 10. روحانی هفته آینده ۵ وزیر جدید به مجلس معرفی می‌کند/ کدام وزرا تغییر می‌کنند؟

 11. فاصله مشکلات مردم تا دغدغه‌های نمایندگان اصلاح‌طلب

 12. روایت شنیده نشده آیت‌الله موسوی جزایری از حمله تروریست‌ها

 13. عراقچی:دولت فعلی آمریکا به هیچ وجه ظرفیت گفتگو کردن ندارد/ جلسه شورای امنیت به انزوای بیشتر آمریکا تبدیل می‌شود

 14. نقوی حسینی: رئیس‌جمهور پاسخ سنجیده‌ای به یاوه‌گویی‌های ترامپ داد

 15. واکنش روحانی به ادعای یک مقام آمریکایی درمورد حمله تروریستی اهواز

 16. تعجب نماینده مجلس از تلاش لاریجانی برای تصویب الحاق به FATF

 17. آخوندی زیر تیغ جراحی رفت

 18. پاسخ قابل تامل علی علیزاده به سینا ولی‌الله  

 19. رضایی: لوایح پالرمو و پولشویی به هیات عالی نظارت مجمع می‌آیند

 20. لایحه الحاق ایران به کنوانسیون «پالرمو» در مجلس اصلاح شد + جزئیات

 21. کمیسیون امنیت لایحه «مقابله با تامین مالی تروریسم»‌ را به صحن مجلس ارجاع کرد

 22. عراقچی: نشست وزرای خارجه ایران و ۱+۴ انزوای آمریکا را به تصویر کشید

 23. ایران ارائه درخواست برای دیدار با ترامپ را تکذیب کرد

 24. آقازاده بودن در انگلیس نفع بیشتری دارد یا کویت؟

 25. حاجی‌دلیگانی: نباید لایحه پالرمو را مشروط پذیرفت/ لاریجانی: حق تحفظ داریم

پربحث‌های هفته

 1. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 2. عادت بد وزیر در پاسخ به درد و رنج مردم؛ اگر این حرف موقع انتخابات بود.../ درک نداشتن وزیر بهداشت از فیزیوتراپی

 3. روحانی: سخن ما روشن است؛ تعهد در برابر تعهد، نقض در برابر نقض و تهدید در برابر تهدید/ هرگونه گفت‌وگویی باید در تداوم برجام باشد/ از تحریم دست بردارید و به تکفیر پایان دهید

 4. زائری: تو رو خدا یکی به من بگه این عکس فتوشاپ هستش+ توضیحات علی علیزاده  

 5. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 6. مواضع تند عربستان و امارات حالتی خصمانه بخود گرفته/ با روسیه در مورد رژیم صهیونیستی اشتراک نداریم/ برخی روشنفکران ادعا می‌کنند که چرا باید در سوریه بجنگیم!/ واکنش به حمله تروریستی اهواز

 7. وزیر صنعت استعفا داد + تکذییبه

 8. امیرعبداللهیان: از وزارت خارجه برکنار نشدم/ مشکل عربستان نفوذ منطقه‌ای ایران است/ سعود الفصیل از تماس اوباما با روحانی گلایه‌مند بود/ پول صادرات برق به عراق را ارزی دریافت می‌کنیم

 9. کرباسچی: روحانی استعفا بدهد

 10. برای خلبانی که نیست!

 11. اهداف حمله تروریستی اهواز/ ادبیات وزیر بهداشت در گفت و گو با مردم/ گاف رسانه ضدانقلاب/ پشت پرده عجیب استعفای یک وزیر/ ماجرای شایعه بازداشت حسین طائب و فرزند وزیر اطلاعات

 12. استعلام برای حفظ امانت الهی!

 13. قاسم سلیمانی به آمریکا هشدار داد

 14. تشییع شهدای ترور و جزئیات جدید از حادثه اهواز/ اعدام مفسدان اقتصادی در میدان آزادی/ دغدغه عجیب یک نماینده مجلس/ دلیل تعمد برخی ارکان دولت برای افزایش نارضایتی مردم

 15. تعداد نفرات کاروان روحانی در سفر به نیویورک اعلام شد

 16. الاحوازیه و رهبران آنها چه کسانی هستند؟

 17. حسین شریعتمداری: از سایه خود هم بترسید!

 18. تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟

 19. واکنش علیزاده به انتشار یک پست توسط زائری  

 20. توئیت جدید ظریف درباره عاشورا+عکس

 21. توجیه خبرنگار بی بی سی درباره عدم استفاده از لفظ تروریست  

 22. توطئه ترامپ و نومحافظه کاران برای ایران؛ از حمله به رژه اهواز تا تاسیس تشکلی به نام فرشگرد

 23. مخالفت فراکسیون ولایی با FATF‌/ در صورت همراهی لاریجانی FATF رای نمی‌آورد

 24. شناورهای تندرو سپاه با موتور جت به تنگه هرمز می‌آیند + عکس

 25. نماینده مجلس: آقای روحانی! مگر صدای خرد شدن استخوان مردم را زیر بار گرانی نمی‌شنوید

آخرین عناوین