تصویب دو فوریت تعیین یک مکان در پایتخت برای بیان اعتراضات مردمی/ الزام شهرداری تهران به تعیین مکانی برای تجمعات اعتراضی

گروه اجتماعی الف،   3961017129 ۲۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
تصویب دو فوریت تعیین یک مکان در پایتخت برای بیان اعتراضات مردمی/ الزام شهرداری تهران به تعیین مکانی برای تجمعات اعتراضی

اعضای شورای شهر تهران دو فوریت تعیین یک مکان برای بیان اعتراضات مردمی را به تصویب رساندند.

مسجد جامعی در جلسه امروز شورای شهر درباره طرح دو فوریتی الزام شهرداری تهران به تعیین مکانی مناسب برای اعتراضات مردمی گفت: اصل ۲۷ قانون اساسی بیان می دارد تشکیل اجتماعات بدون حمل سلاح و به شرط آنکه مخل مبانی اسلام نباشد، مجاز است.

عضو شورای شهر تهران گفت: مردم اگر انتقاد و اعتراض داشته باشند باید چه کنند؟ ما باید به لحاظ کالبدی و فیزیکی مکانی را فراهم کنیم تا مردم و بنابر حقی که دارند اعتراض کنند.

وی افزود: شهرداری تهران موظف است طبق چارچوب، مکان مناسبی را برای این‌گونه اجتماعات فراهم کرده و ظرف مدت یک ماه برای تایید نهایی به شورا ارسال کند تا به این ترتیب اگر شهروندان اعتراضی داشتند به آن مکان رفته و اعتراضاتشان را به گوش برسانند. البته شهرداری باید با مشارکت دستگاه‌های ذیربط در این زمینه، اقدام به تعیین یک مکان کند.

مسجدجامعی در ادامه و با اشاره به سالگرد درگذشت پهلوان تختی گفت: از آنجایی که تختی کارمند اینجاست و در باشگاه راه آهن رشد کرده است و از آنجایی که راه آهن یک بنای تاریخی و کهن است، می خواهم از راه آهن درخواست کنیم تا مکانی را به آثار و میراث پهلوانی ایران که از پوریا آغاز و به تختی می رسد اختصاص دهد.

شهربانو امانی با اشاره به موافقت مبنی بر تصویب این طرح دو فوریت گفت: موافقم زیرا جزو وظایف شورا می دانم که کمک کند تا اصل ۲۷ قانون اساسی تسریع یابد تا مردمی که می‌خواهند اعتراض کنند جایی را برای این کار انتخاب کنند.

وی افزود: در نشستی که با آقای فرماندار داشتیم هم یکی از پیشنهادات این بود مردمی که طبق حقوق شهروندیشان حق اعتراض دارند و می خواهند مطالباتشان به گوش برسد، مکانی را برای تجمعاتشان داشته باشند.

او ضمن بیان اینکه به نظرم این طرح باید سه فوریت باشد، گفت: هیچ دولتی تن به اجرای اصل 27 قانون اساسی نمی دهد. اگر مردم اعتراض خودشان را بدون حمل سلاح به گوش مسئولان برسانند آزاد است و تنها کافیست که اطلاع دهند. رئیس جمهور نیز از حقوق شهروندی رونمایی کرده و همه دستگاه ها را الزام به رعایت حقوق شهروندی کرد.

او با اشاره به اینکه ما پنبه نه، سُرب در گوش هایمان کردیم، گفت: از اعضای شورا می‌خواهم رای قاطع به ایجاد مکانی که مردم در آن اعتراضاتشان را به گوش برسانند، بدهید.

حبیب زاده نیز در این جلسه تصریح کرد: شهروندان میتوانند هر جایی بخواهند مجوز بگیرند و‌تجمع کنند. اینکه ما مکانی را برای تجمعات مردم مشخص کنیم نقض حقوق شهروندی است.

میرلوحی در این باره گفت: من قبول دارم که در این مساله دستگاه های مسئول دیگری باید جلوتر از ما اقدام میکردند. اما چهل سال است که این اصل درقانون وجود دارد اما چهل سال است که این اصل تعطیل شده. در قانون امده که تجمعات قانونی مجاز است اما شروطی امده که حتی یک تجمع قانونی شدنی نیست. چرا این طور قانون مینویسیم؟ قانون تجمعات قانونی طوری است که هیچ کس الان جرات ندارد در اعتراض تجمع کند. باید برود محضر و تعهد بدهد که اگر سخنی گفته شد جوابگو باشد. می بینید که وقتی ما راه های قانونی را تسهیل نمی کنیم نتیجه اش این می شود که مردم میگویند من که نمیتوانم مجوز قانونی بگیرم پس کار غیرقانونی می کنم.

او ادامه داد: چرا ما داریم تعریف مخالفت و انتقاد را صرفا به حوزه امنیت و سیاست محدود میکنیم چون مخالفت و نقد می تواند بشدت گسترده باشد. ما متخصص این هستیم که مطالبات را از هر حوزه ای به حوزه سیاست می بریم و حوزه سیاسی را نیز امنیتی می کنیم.

میرلوحی افزود: مخالفان دولت میگویند که نقدها همه اقتصادی هستند پس باید پرسید که اکر این طور است چرا مواجهه شما با اعتراضات امنیتی است؟ ما می خواهیم پیش قدم بشویم که بگوییم انتقادات مردم حوزه های متعدد را در بر می گیرد و ما اگر پیش بینی لازم نکنیم این اعتراضات نامنظم خسارت وارد می کند. به نظر من این اقدام کار بسیارخوبی است. پیشنهاد می کنم پارک گفتگو را به این امر اختصاص دهیم.

در ادامه نماینده شهرداری در صحن علنی گفت: شاید دلیل اینکه دوستان وزارت کشور تابحال این کار را نکرده اند همین باشد که میخواستند خلاف قانون و حقوق شهروندی رفتار نکنند. من درخواست میکنم یک فرصت یک ماهه به شهرداری داده شود تا این موضوع بررسی شود و مورد مشورت نهادهای امنیتی نیز قرار گیرد. پیشنهاد من فرصت یک ماهه است تا بتوانیم تصمیم نهایی و درست تر بگیریم.

مسجدجامعی در این باره گفت: باید انتقاد را به رسمیت بشناسیم و مدام این را میگوییم اما پای عمل که می اید ملتزم نیستیم. یعنی چه که انتقاد را به رسمیت میشناسیم؟ از ما حرف عملیاتی می خواهند. پیشینیان پیش بینی نکرده اند؟ خب ما برای همین اینجا هستیم که ماری که دیگران نکرده اند انجام دهیم.

وی ادامه داد: ما که کار امنیتی نمی خواهیم کنیم که بخواهیم موضوع امنیت را مد نظر قرار دهیم. نباید امنیت را صرفا بر عهده دستگاه های دیگر بگذایم. امنیت بر عهده همه ماست. اگر امنیت برقرار نشود خسارتش را همه ما می بینیم. ما میگوییم فضا را مشخص کنیم و هر کس خواست اعتراض کند برود مجوزش را برای آن فضا بگیرد. ما این را هم نمی گوییم هر کس خواست اعتراض کند فقط به این فضا که ما میگوییم برود، نه مردم با مجوز میتوانند هر جایی را استفاده کنند. ما گفته ایم مسئولین اجرایی بروند و با وزارت کشور و دیگر نهادها مشورت کنند و بعد از یک ماه نتیجه را برایمان بیاورند.

وی تاکید کرد: هدف این طرح به نظر من این است که ما سهم خود را از به رسمیت شناختن حق اعتراض مردم انجام دهیم.

رسولی نیز در جریان بررسی این طرح در تذکری گفت: ماده پنجم ایین نامه می گوید اعضا موظف هستند شان شورا را حفظ کنند. من اعتراضم این است که خود را غیراحساساتی و دیگران را احساساتی جلوه دادند. آن چه من عرض کردم منافی حقوق شهروندی نیست. من عرضم این است اگر یک نهاد صنفی بخواهد اعتراض بگیرد و مجوز بگیرد مگر از شهردار اجازه میگیرد؟ باید کسی در شورا به دیگران اهانت نکند.

در نهایت رای گیری برای فوریت طرح انجام شد و این طرح با پنج رای مخالف و ده موافق تصویب شد.

 

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۱ مهر ۱۳۹۷افشانی: شهرداری باید در اجرای برنامه‌های کاهش آلودگی هوا پیش قدم باشد/ شاخص ارزیابی ما رضایت مردم است
۲۸ شهریور ۱۳۹۷چند مدیر بازنشسته باید از شهرداری خداحافظی کنند؟
۲۷ شهریور ۱۳۹۷معاون شهردار تهران: اگر حقوق کارکنان را پرداخت کنیم، شاهکار کرده‌ایم
۲۵ شهریور ۱۳۹۷۴۰ مدیر بازنشسته از شهرداری می‌روند
۲۵ شهریور ۱۳۹۷عضو شورای شهر مطرح کرد؛ دریافت رشوه و پارتی‌بازی رتبه‌های اول در شهرداری
۲۴ شهریور ۱۳۹۷توضیح شهرداری در مورد حذف میدان "قیصر امین‌پور"
۲۲ شهریور ۱۳۹۷واکنش محسن هاشمی به بنر جنجالی شهرداری
۱۹ شهریور ۱۳۹۷راه‌حل توهین‌آمیز شهرداری برای تغییر چهره شهر  
۱۷ شهریور ۱۳۹۷مبلغ بدهی شهرداری دوره قبل چقدر است؟
۱۵ شهریور ۱۳۹۷جزئیاتی از خودسوزی مرد ۴۰ ساله به روایت شاهدان
۱۵ شهریور ۱۳۹۷تشکیل کمیته پیگیری حواشی‌های اخیر شهرداری تهران
۱۵ شهریور ۱۳۹۷گزارش ۲۰۳۰ از ماجرای بریدن گوش کودک زباله‌گرد/کارخانه‌ای به نام فضای مجازی  

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۹۶۴۸۱۱۱:۴۰:۴۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
احسنت
ناشناس۱۹۷۰۵۹۱۷:۵۷:۲۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
اولاً باید محل معترضین دولت و مجلس و قوه قضائیه تفکیک شود . ----------------- ثانیاً نباید محل محبوس و سرپوشیده باشد . ---------------- ثالثاً باید در مرکز شهر باشد . ---------------- رابعاً باید منعی برای حضور رسانه ها قائل شوند . ---------------- خامساً : (((( گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ی من آنچه البته به جایی نرسد فریاد است )))) با این گوشهایی که ما در این ۵ سال از دولت و مجلس و قضا دیده ایم هیچ تلنگری بیدارش نمیکند !!!!!
ناشناس۱۹۶۴۹۴۱۱:۴۶:۴۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
خیلی خوب است، میدان بهارستان و در نزدیکی مجلس باید باشد،
ناشناس۱۹۶۴۹۸۱۱:۴۹:۰۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
باید حتما این مکان تصویت و سریعتر تعیین شود، خیابان مردم در اطراف مجلس شورای اسلامی گزینه بسیار مناسبی برای این موضوع است
الیاس۱۹۶۵۲۳۱۲:۰۱:۳۶ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
در کشورهای پیشرفته، سندیکاها و مردم به راحتی نسبت به هر مشکلی اعتراض می کنند؛ چقدر سخته که...میخاد بسترش فراهم بشه! باز هم 1ماه دیگه جاش رو تعیین کنن، 2 ماه دیگه تصویب بشه، 3 ماه دیگه .../ باز هم خدا رو شکر.
ناشناس۱۹۶۵۳۸۱۲:۱۲:۰۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
خیلی فکر خوبیه..
سید۱۹۶۵۸۰۱۲:۳۱:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
نکنید این کارو ..میشود مثل میدانهای دیگر در کشورهای مختلف. اگر بجای این حرفها و طرحها مدیران لایق بکار گرفته شود مشکل حل خواهد شد
ناشناس۱۹۷۲۲۸۲۰:۲۵:۴۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
ازادی بیان نمیخواهید انگار متاسفم برای این افکارتون
ناشناس۱۹۶۶۹۴۱۳:۴۳:۵۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
یکی از چیزهایی که مردم بهش معترضند آلودگی و ترافیک شهرهاست. اعضای شورای شهر باید برای حل این معضلات طرح بدند، وگرنه مردم بلدند چطور و کجا اعتراض کنند. آدرس غلط به مردم ندهید، مردم معترض این نیستند که جایی برای اعتراض ندارند، به این معترضند که پس مسئولین کی میخواهند از این مشکلات کم کنند!!! مگه مردم بیکارند که هر روز هر روز بیان اعتراض کنند؟؟؟ مگه شماها مسئول نیستین؟ چرا نِمیرید مطالبات مردما بشنوید و برآورده کنید؟
ناشناس۱۹۶۸۶۵۱۵:۲۰:۱۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
مگر این موضوع به این بزرگی بازی فوتبال است که محلی برای آن تعیین گردد. فکر سیاست مداران ما رو ببینید که در ته افکارشان چه می گذرد و برای خنثی سازی حرکات و رفتار های ساختاشکنانه یک ملت که مورد ظلم و فساد قرا گرفته اند چگونه فکر می‌کنند .‌ باید اساس کار درست شود آقای مسچد جامعی نام بردن و استفاده از نام و محبوبیت مرحوم تختی و گول زدن مردم ناجوانمردانه و از روح جوانمردی خالی است . این یعنی چه یعنی اینکه آقایان که مورد ستم قرار گرفته اید بیایید در جایی که کسانی که به شما ظلم کرده اند و جا تعیین کرده اند تظاهرات کنید که ما بتوانیم اگر شما را خطر ناک تشخیص دادیم دستگیر کنیم.
ناشناس۱۹۶۸۹۴۱۵:۴۱:۱۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
به این موضوع باید ملی نگاه کرد .اجتماع واعتراض فقط در تهران نیست که اعضا شورا جوگیر شده اند. آیا اعضا تاکنون احساس چنین نیازی را لمس نمی کردند؟ مجلس هم اگر این نیازمندی را لمس کند می بایست قانونی تصویب و تامین این مکان تا چه حد از تقسیمات کشوری لازم است را مشخص کند.وگرنه هر جا سکونت هست این حق افراد است .حتی روستای مثلا 10 خانوار .متاسفانه مسئولین پشت سر مشکلات ومعضلات می دوند .از قبل پیش بینی ونسخه پیچی ندارند.نشان از هوش وفراست آنها است.
ناشناس۱۹۶۹۰۶۱۵:۴۶:۲۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
تعیین مکان خوبه ولی جای باشه که مردم صداشون برسه و کسی پوشش خبری بیطرف بکنه...
مسعود۱۹۶۹۳۷۱۶:۰۸:۲۶ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
از اول این کار رو انجام می دادن . حتما باید یه عده سوء استفاده کنند بعد به فکر بیافتن ؟
ناشناس۱۹۶۹۹۷۱۶:۵۶:۳۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
اگر برای این کار دوفوریت تعیین میشه برای آلودگی هوا چند تا فوریت لازمه ؟!!!!! تورو خدا فککری برای آلودگی هوا کاری کنید
ناشناس۱۹۷۰۴۰۱۷:۲۴:۵۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
هاها جاده تهران قم چطوره؟
ناشناس۱۹۷۰۴۸۱۷:۳۸:۱۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
مکان اعتراض مهم نیست. مهم این است که مجوز برای اعتراض لازم است که نمی دهند.
ناشناس۱۹۷۱۱۹۱۹:۰۲:۵۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
از میدان انقلاب تا ازادی یا بهارستان که نمایندگان صدای ملت رابشنوند
ناشناس۱۹۷۱۷۰۱۹:۴۲:۴۸ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
بازم خودنمایی... حی ها یی که از زایده دیکتاتوری هستن
ناشناس۱۹۷۱۷۵۱۹:۴۶:۰۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
حتما جایی انتخاب میکنن که نه کسی ببیند نه بشنود جلوی مجلس تجمع میکنن نمایندهها نمیشنوند اینها که مشکل بینایی و شنیدن از فاصله نزدیک دارن وای بروزی که مردم رو الکی...
ناشناس۱۹۷۱۸۷۱۹:۵۳:۲۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
گوش اگرگوش مسولین وناله اگرناله ماست آنچه جایی نرسدفریاداست داره چهل ساله میشه این فریادها
ناشناس۱۹۷۲۲۳۲۰:۲۲:۲۶ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
استادیوم امجدیه سابق یا شیرودی فعلی محل مناسبی است باید از برگزار کنندگان تعهد گرفت که در حفظ فضا و نظافت متعهد شوند .
ناشناس۱۹۷۲۸۴۲۱:۳۵:۳۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
چه خوش بید مهربانی هر دوسر بید که یک سر مهربانی دردسر بید . آقایان این ملت تا عمق جان در مشکلات و مصایب مظلو مانه صورت خود را با سیلی سرخ نگهداشته ایا مسوولین هم که... وتعهد را یدک میکشند ذره ای همسو بوده اند؟
ناشناس۱۹۷۲۹۱۲۱:۵۴:۲۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
وقتی مجوز نداده اند و نمی دهند مکان برای چیست؟ شبیه...
شوشی۱۹۷۴۹۸۰۳:۳۸:۴۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
توی سالن همایش های مجلس باشه که بعد از تجمع مردم نمایندگان سریعا انها را تصویب کنند!
ناشناس۱۹۷۵۹۶۰۸:۲۲:۱۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
جایش رو بزرگ بگیرید.خیلی بزرگ به گنجایشحداقل 6 میلیون معترض تهرانی
ناشناس۱۹۷۹۲۵۱۲:۴۶:۱۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
اگر مسوولان پاسخگو باشند تعیین مکان خاص لزومی ندارد. این بازی جدیدی است برای مشغول کردن مردم؟!
بیمه azkiتجارت نیوزصبا باتری

پربحث‌های امروز

 1. خطر کوچ دولتی‌های بازنشسته به خصولتی‌ها/ ساز مخالفت شستا با قانون جدید منع بکارگیری بازنشستگان

 2. اختلاس در بانکرینگ بوشهر/ متهم به گرجستان گریخت

 3. حسین شریعتمداری: از سایه خود هم بترسید!

 4. بانوی ورزشکاری که زیر بار اتهام رسوایی اخلاقی رنج می‌کشد!  

 5. چرا علیرضا افتخاری خانه‌نشین است؟

 6. روحانی تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد

 7. روحانی: پول، سلاح و سیاست عوامل تروریستی اهواز از همسایگان جنوب خلیج فارس آغاز می‌شود

 8. توطئه ترامپ و نومحافظه کاران برای ایران؛ از حمله به رژه اهواز تا تاسیس تشکلی به نام فرشگرد

 9. تملق گویی در جامعه

 10. عراقچی خبر داد: احضار کاردار امارات در تهران به وزارت خارجه

 11. واکنش اینستاگرامی عراقچی درباره یکی از شهدای حمله تروریستی اهواز

 12. ماجرای مهاجرت ناخواسته مجری تلویزیون/مردهایمان را گذاشتیم و رفتیم!

 13. خواص و فواید ماست را بشناسید

 14. واکنش آمریکا به حمله تروریستی اهواز

 15. نمایش «شگفت انگیز» نتانیاهو در سازمان ملل درباره ایران

 16. ۳ مهر؛ بررسی استیضاح «شریعتمداری» در کمیسیون صنایع

 17. دومین نبرد استاد و شاگرد با شرایطی کاملاً متفاوت/ گل‌محمدی و تقوی به تیم‌های پیشین خود رسیدند

 18. جرمی که باقری درمنی را به اشد مجازات نزدیک می‌کند

 19. سکوت دولت‌های عربی و شیطنت رسانه‌های غربی در قبال حادثه تروریستی اهواز

 20. پرونده صعود والیبال ایران بسته شد

 21. رد خون اهواز در ریاض  

 22. کی‌روش به تیم ملی کلمبیا نزدیک شد

 23. شهردار تهران: آموزش و پرورش از پرداخت عوارض ساختمانی معاف شد

 24. ثبت سفارش برای کالاهایی که در گمرک آمده باز می‌شود

 25. روایت کری از استدلالی که عراقچی به خاطر آن از ۴ خواسته ایران کوتاه آمد

پربحث‌های دیروز

 1. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 2. کرباسچی: روحانی استعفا بدهد

 3. تصویر عوامل تروریستی امروز رژه اهواز  

 4. اعتراف وزارت نفت به پردات حقوق نجومی به نماینده مجلس

 5. سپاه پاسداران: عناصر مسلح حمله تروریستی اهواز وابسته به جریان "الاحوازیه" هستند

 6. الاحوازیه و رهبران آنها چه کسانی هستند؟

 7. فیلم واضح از تیراندازی شدید به رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 8. لطفا ریز جزئیات مخارج زندگی ما رو بخونین

 9. جزئیات حمله تروریستی به رژه اهواز؛ از سابقه گروهک الاحوازیه تا انتشار کاریکاتور توهین آمیز/ پشت پرده اعلام موجودیت تشکلی 40 نفره برای براندازی/ روایت کیهان از ماجرای تتلو

 10. اجاره قاتل ۳ میلیونی در تهران + عکس

 11. تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟

 12. افزایش ۱۴.۷ درصدی دخل‌وخرج خانوار ایرانی در ۵ ماه + جزئیات

 13. لحظه مطلع کردن روحانی از حمله تروریستی اهواز هنگام سخنرانی امروز در مراسم رژه تهران  

 14. وزیر آموزش و پرورش: چشم‌های برخی کلاس اولی‌ها پف دارد و باید یواش یواش سحرخیزتر باشند

 15. پیام سفیر انگلیس در تهران در خصوص حمله تروریستی اهواز

 16. حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 17. یادداشت روحانی در روزنامه واشنگتن پست/ پیشنهاد ترامپ برای مذاکره صادقانه نیست/ایران تسلیم تحریم نمی‌شود

 18. امیرعبداللهیان: مثلث ترامپ، نتانیاهو و بن سلمان به دنبال ناامنی در ایران هستند

 19. تصویر تعدادی از شهدای حادثه تروریستی اهواز  

 20. داعش مسئولیت «حمله تروریستی اهواز» را بر عهده گرفت

 21. نخستین اعترافات سخنگوی گروهک تروریستی الاحوازیه به انجام حمله تروریستی صبح امروز در رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 22. جانباز ۷۵ درصدجنگ تحمیلی حاج حسین منجزی در حادثه تروریستی شهر اهواز به فیض شهادت نائل شد  

 23. نرخ سود برخی بانک‌ها ۲۳ درصد شد + جزئیات

 24. استاندارد دوگانه بی‌بی‌سی فارسی در استفاده از واژه «تروریستی»  

 25. فداکاری برای نجات در حمله تروریستی اهواز  

پربحث‌های هفته

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 3. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 4. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 5. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 6. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 7. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 8. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

 9. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 10. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 11. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 12. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 13. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 14. با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!

 15. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 16. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 17. پیشنهاد بی‌شرمانه مرکز مشاوره به یک دختر!/ عمق فاجعه و عدم نظارت بر عملکرد مرکز مشاوره

 18. آقای سازور غلط می‌کند فقط مداحی کند/ جمله جالب محمود کریمی درباره حاج منصور

 19. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 20. توهین عضو اصلاح طلب شورای شهر نیشابور به عزاداران حسینی +عکس

 21. آخوندی: شرکت هواپیمایی ATR غرامت پرداخت نمی‌کند

 22. خطر کوچ دولتی‌های بازنشسته به خصولتی‌ها/ ساز مخالفت شستا با قانون جدید منع بکارگیری بازنشستگان

 23. فیروزآبادی: اگر اینستاگرام همکاری نکند به سرنوشت تلگرام دچار می‌شود/ وزارت ارتباطات فیلترینگ را شُل کرده است

 24. واکنش ثبت احوال به تعویض نام خانوادگی توسط آقازاده‌ها

 25. استعلام برای حفظ امانت الهی!

پربحث‌های دیروز

 1. اجاره قاتل ۳ میلیونی در تهران + عکس

 2. وزیر آموزش و پرورش: چشم‌های برخی کلاس اولی‌ها پف دارد و باید یواش یواش سحرخیزتر باشند

 3. خاطرهٔ تلخ وزیر آموزش‌وپرورش از تنبیه شدن‌ در مدرسه

 4. هزینه صدور کارت ملی المثنی چقدر است؟

 5. دادستان تهران خبر داد: کشف صد تن مواد پتروشیمی در انباری در شورآباد

 6. بازداشت نماینده هتاک شورای شهر نیشابور

 7. این نوع افشاگری شیوه دین نیست!

 8. ترافیک سنگین در ورودی های تهران/۷محور پرترافیک

 9. وضعیت سد‌های تهران در آستانه پاییز

 10. روحانی درگذشت «حسین کلاهدوزان» را تسلیت گفت

 11. ساعت کاری دستگاه‌های دولتی تهران از فردا شناور شد

 12. آخرین جزئیات از صدور حکم «باقری درمنی»

 13. سازمان هواشناسی خبر داد: بارندگی در تهران

 14. پیام تسلیت وزیر بهداشت در پی حمله تروریستی اهواز

 15. تمهیدات و توصیه‌های پلیس برای بازگشایی مدارس

 16. شهادت کودک خردسال در حمله تروریستی اهواز تائید شد

 17. آخرین وضعیت مصدومان حادثه تروریستی اهواز

 18. شهادت یک خبرنگار در حمله تروریستی اهواز تکذیب شد

 19. آخرین وضعیت پرونده بازداشتی‌های محیط زیستی و نازنین زاغری

 20. شهادت یک خبرنگار در حمله تروریستی امروز

 21. ورود نهاد نمایندگی رهبری به موضوع احکام قضایی دانشجویان

 22. اهواز ترند توئیتر شد   

 23. خطرات «تنهایی» را بشناسید

 24. دستور وزیر بهداشت برای پیگیری درمان مصدومان حمله تروریستی اهواز

 25. آخرین وضعیت جاده‌ها؛ محدودیت تردد در آزادراه تهران-قم

پربحث‌های هفته

 1. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 2. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 3. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 4. پیشنهاد بی‌شرمانه مرکز مشاوره به یک دختر!/ عمق فاجعه و عدم نظارت بر عملکرد مرکز مشاوره

 5. توهین عضو اصلاح طلب شورای شهر نیشابور به عزاداران حسینی +عکس

 6. واکنش ثبت احوال به تعویض نام خانوادگی توسط آقازاده‌ها

 7. نماینده مجلس: شنیده‌ایم برخی در پی دریافت سهمیه جانبازی هستند/ شهردار تهران شامل قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان می‌شود

 8. 14 معاون و مدیری که باید از وزارت کار بروند

 9. جلودارزاده: کاش اندازه حجاب، به تلفات جاده ای هم توجه می شد

 10. رئیس دیوان محاسبات خبر داد: خداحافظی ۱۷۰ مقام دولتی بازنشسته با اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان

 11. اجاره قاتل ۳ میلیونی در تهران + عکس

 12. وضعیت تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور مشخص شد/ آخرین تغییرات آزمون دو سال آینده

 13. آشنایی با مجازات توهین و درگیری با ماموران پلیس

 14. اختلاس در بانکرینگ بوشهر/ متهم به گرجستان گریخت

 15. وزیر آموزش و پرورش: چشم‌های برخی کلاس اولی‌ها پف دارد و باید یواش یواش سحرخیزتر باشند

 16. دستور روحانی برای حل مشکلات صنعت داروسازی کشور

 17. زیارت امام رضا(ع) هم آرزو می‌شود؟

 18. برخورد سازمان اطلاعات سپاه با عناصر عرفان‌های نوظهور

 19. پیکر طلبه مضروب مشهدی در بارگاه منور رضوی تشییع شد

 20. کوچ مستاجران به مناطق پایین تر و حاشیه شهر

 21. روحانی: پول، سلاح و سیاست عوامل تروریستی اهواز از همسایگان جنوب خلیج فارس آغاز می‌شود

 22. خاطرهٔ تلخ وزیر آموزش‌وپرورش از تنبیه شدن‌ در مدرسه

 23. هزینه صدور کارت ملی المثنی چقدر است؟

 24. هشت علت مهاجرت جمعیت در ایران+ جدول

 25. دستگیری عضو شورای شهر بناب

آخرین عناوین