جزییات افزایش مالیات حقوق در سال ۹۷/ حداقل ۸ و حداکثر ۱۱ درصد

گروه اقتصادی الف،   3961016136 ۲۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
 جزییات افزایش مالیات حقوق در سال ۹۷/ حداقل ۸ و حداکثر ۱۱ درصد

در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ رقم مالیات مشاغل معادل ۶۱۱۸۴ میلیارد ریال پیش بینی شده است. این رقم نسبت به رقم مشابه در قانون بودجه سال ۱۳۹۶ و برآورد عملکرد آن در سال ۱۳۹۶ به ترتیب از رشد ۱۴ و ۳۳ درصدی برخوردار شده است.

به گزارش ایبنا ؛ مرکز پژوهش های مجلس ارقام مالیاتی، درآمدها و پیش‌بینی‌های صورت گرفته در لایحه بودجه سال آینده را بررسی کرد.

در بخشی از این گزارش که مربوط به مالیات حقوق شاغلان در بخش های عمومی و خصوصی است، آمده است: مالیات بر درآمد حدود ۱۶ درصد از کل درآمدهای مالیاتی دولت را تشکیل می دهد. مهم ترین اجزای مالیات بر درآمد به ترتیب مالیات بر حقوق کارکنان بخش عمومی، مالیات بر حقوق کارکنان بخش خصوصی و مالیات مشاغل است.

پیرامون اجزای مالیات بر درآمد در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ نکاتی به شرح ذیل قابل ذکر است:

مالیات حقوق کارکنان بخش عمومی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ نسبت به میزان مصوب و برآورد عملکرد آن در سال ۱۹۳۶ از رشد حدود ۱۱ درصدی برخوردار بوده‌اند.

عملکرد هشت ماهه ابتدای سال ۱۳۹۶ در وصول مالیات از حقوق کارکنان بخش عمومی نشان از آن دارد که نسبت به میزان هشت ماهه مصوب در قانون هشت دوازدهم از کل مالیات بر حقوق کارکنان بخش عمومی مصوب در سال ۱۳۹۶ حدود ۹۱ درصد تحقق یافته است.

برآورد عملکرد کل سال ۱۳۹۶ حکایت از تحقق ۱۰۰ درصدی این قلم از درآمدهای مالیاتی نسبت به قانون سال ۹۶ دارد که دلیل آن را می توان به عدم افزایش سقف معافیت مالیاتی قانون بودجه سال ۱۳۹۶ و پرداخت کامل مزایای کارکنان بخش عمومی در پایان سال (پرداخت عیدی و یک حقوق اضافه) نسبت داد.

پیش بینی برآورد عملکرد سال ۱۳۹۷ هم نشان از تحقق ۹۵  درصدی نسبت به ارقام لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ دارد.

با وجود این لازم است که اثر سیاست دولت درباره میزان استخدام ها و بازنشستگی های جدید (خالص اشتغال بخش عمومی) بر مالیات مذکور مشخص شود.

مالیات حقوق کارکنان بخش خصوصی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ نسبت به میزان مصوب و برآورد عملکرد آن در سال ۱۳۹۶ به ترتیب از رشدی حدود ۸ و ۹ درصدی برخوردار بوده است.

به نظر می رسد که با توجه به نبود چشم انداز نسبتاً شفاف شرایط تولید بنگاه های اقتصادی در سال آتی و تداوم رکود حاکم بر بازار امکان تحقق کامل این رقم وجود نداشته باشد.

در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ رقم مالیات مشاغل معادل ۶۱۱۸۴ میلیارد ریال پیش بینی شده است. این رقم نسبت به رقم مشابه در قانون بودجه سال ۱۳۹۶ و برآورد عملکرد آن در سال ۱۳۹۶ به ترتیب از رشد ۱۴ و ۳۳ درصدی برخوردار شده است.

به طور کلی در رابطه با مالیات بر مشاغل و رقم در نظر گرفته شده برای آن در لایحه چند نکته حائز اهمیت است: موضوع بسیار مهم در رابطه با مالیات بر مشاغل ظرفیت بالای مالیات ستانی از این بخش بدون اعمال فشار و بار مالیاتی مضاعف بر مشاغل شناخته شده و پرداخت کننده مالیات است.

عدم توفیق در وصول درآمدِ متناسب از این بخش، دلایل مختلف و متعددی دارد.

یکی از این عوامل، فقدان بانک اطلاعات جامع اقتصادی اصناف کشور در سازمان امور مالیاتی است. دلیل دیگر غیررسمی بودن بخش قابل توجهی از فعالیت ها و مشاغل در نظام اقتصادی ایران است.

موضوع دیگر نحوه تشخیص و وصول این نوع از مالیات ها توسط سازمان امور مالیاتی به شیوه توافقی است؛ توافقاتی که سالیانه بین سازمان امور مالیاتی و اصناف کشور برای پرداخت مالیات صورت می گیرد که این امر خود ناشی از کمبود امکانات و منابع به ویژه نیروی انسانی ماهر و کارآمد مورد نیاز برای رسیدگی مالیات مشاغل، نبود زیرساخت های مدرن و مکانیزه برای بررسی اظهارنامه های مالیاتی مودیان این بخش و در یک کلام نظام سنتی تشخیص و وصول مالیات است.

شیوه ای که موجب بروز بی عدالتی مالیاتی شده و برخی نارضایتی ها را به وجود آورده است؛ البته باید اذعان کرد که این رویه به نفع اکثر فعاالن اقتصادی (مشاغل) شده است، زیرا اگر روند قانونی رسیدگی، تشخیص و وصول مالیات در مورد آنها اجرا می شد، شاید مالیات پرداختی آنها تا چند برابر نیز افزایش می یافت. البته در قانون مالیات های مستقیم مصوب سال ۱۳۹۴ رویه و فرآیند تشخیص و وصول مالیات در بخش مشاغل بهبود پیدا کرده است.

الزام همه فعالان این بخش به تسلیم اظهارنامه مالیاتی، در نظر گرفتن ضمانت های اجرایی مناسب برای وصول نسبتاً دقیق مالیات در این بخش و همچنین اعمال جریمه های غیرقابل بخشش برای مودیان غیرمتعهد به تسلیم اظهارنامه مالیاتی، مکانیزه و اتوماسیون کردن فرآیند تشخیص و وصول مالیات در بخش مشاغل و... عمده این تحولات بوده است.

به نظر می رسد با اصلاحات انجام شده، خطای سازمان امور مالیاتی در شناسایی مودیان و تشخیص درآمد مشمول مالیات این گروه کاهش پیدا کند.

با توجه به ظرفیت های موجود در ماده ۱۶۳ مکرر، اجرای طرح جامع مالیاتی و الزام بسیاری از اصناف به استفاده از صندوق های مکانیزه فروش به نظر می‌رسد می‌توان جلوی بسیاری از فرارهای مالیاتی در این بخش را گرفت و رقم در نظر گرفته شده در لایحه برای این بخش را محقق کرد، ولی در صورت نبود عزم جدی در استفاده از ظرفیت های قانونی موجود در شناسایی مودیان جدید و وصول مالیات حقه از آنها ازسوی سازمان امور مالیاتی، به نظر نمی رسد که کل رقم در نظر گرفته شده از این محل در لایحه بودجه محقق شود.

به طور کلی یکی از مشکلات اساسی مالیات مشاغل، فرار مالیاتی بالای این بخش است.

همانطور که گفته شد سازمان امور مالیاتی نیز به دلیل نداشتن اطلاعات اقتصادی و مالی فعالان این بخش، معمولا قادر نبوده مالیات واقعی این بخش را شناسایی و وصول کند، لذا یکی از راه های ممکن برای افزایش درآمدهای مالیاتی در این بخش، مجاب کردن برخی نهادها و دستگاه ها مانند بانک ها، بیمه ها، موسسات مالی و اعتباری و ... برای ارائه اطلاعات مالی و اقتصادی فعالان این بخش به سازمان امور مالیاتی است.

این روش به سازمان امور مالیاتی کشور در تشخیص و وصول مالیات مناسب این بخش کمک خواهد کرد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۰ شهریور ۱۳۹۷مالیات حقوق بگیران خصوصی افزایش یافت
۱۳ مرداد ۱۳۹۷وزیر اقتصاد: درآمدهای مالیاتی کشور بالغ بر ۱۰۵ هزار میلیارد تومان است
۱۷ بهمن ۱۳۹۶میزان مالیات بر حقوق در سال ۹۷ چقدر خواهد بود؟
۱۲ دی ۱۳۹۶چه کسانی مخالف مالیات ارزش افزوده هستند؟
۳ دی ۱۳۹۶میزان مالیات بر درآمد کارکنان دولت چقدر است؟
۲۶ آذر ۱۳۹۶سازمان مالیاتی: پیشنهاد مالیات ۱۰۳ هزار میلیاردی در بودجه داشتیم، دولت زیادتر کرد
۲۲ آذر ۱۳۹۶دولت به جای درخواست کمک هزینه های جاری خود در بودجه ۹۷ را کاهش دهد/ بودجه برخی طرح‌ها کورکورانه زیاد شد
۵ آذر ۱۳۹۶نشست ۲ وزیر برای حل مشکل مالیاتى تعاونی‌ها
۳ آذر ۱۳۹۶۳۲ پروژه طرح جامع مالیاتی تکمیل شد/ مجلس از قانون مصوب خود حمایت کند
۱ مهر ۱۳۹۶ عقب ماندگی ۱۰ هزار میلیارد تومانی درآمد مالیاتی دولت + جدول
۲۳ شهریور ۱۳۹۶پرداخت مالیات با بیت کوین/سوئیس، هاب فناوری مالی دنیا
۱۹ شهریور ۱۳۹۶معمای برداشت دولت از بودجه برای پرداخت یارانه نقدی

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

اکبر۱۹۵۱۸۴۱۲:۲۸:۱۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
خدا.. من کارمند چرا باید مالیات بدم. مالیات، عوارض، ابونمان، تبصره 3 ..... الان 15 سال سابقه دارم نه یک زمین و ملک و خانه نه یه پس انداز ... مشکل ازکجاست.
ناشناس۱۹۵۱۸۷۱۲:۳۱:۵۸ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
یعنی اینکه افزایش حقوق کارکنان به صورت مالیات از جیبشون خارج میشه و در واقع هیچی به هیچی دیگه چه ادایی موند که از این دولت درنیاد خجالت آوره واقعا مثل اینکه دولتمردان ما متوجه مشکلات و ناراحتیها نیستند هرطور شده درفکر خالی کردن جیب خالی مردمن یکی نیست بگه خدا خیرت بده آخه اینم کاره ..... کدام حقوق اضافه ما فقط دست مردم دیدیم خودمون ندیدیم به خدا بعضی از ادارات ظلم میکنن و اون حقوق اضافه رو بصورت پاداش بین مدیرانشون تقسیم میکنن کارمندا هیچی نمیبینن
ناشناس۱۹۵۲۳۶۱۳:۲۵:۱۸ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
متوجه هستند عزیز دل برادر، ولی تامین هزینه های ... مملکت، بدجوری کیسه رو خالی کرده!..باید تا می تونند از جیب مردم خودمون بیرون بکشند!
ناشناس۱۹۵۶۵۶۱۸:۱۹:۵۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
اونم از کارمند؟!
ناشناس۱۹۵۶۶۴۱۸:۲۵:۱۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
آدم یاد مالیات گرفتن در کارتون رابینهوت می افته
و۱۹۵۲۱۶۱۲:۵۹:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
قطعا هر درصدی که برای خودشان قائل هستند باید برای بقیه کارمندان و بازنشستگان قائل باشند و یک ذره بیشتر هم موجب برخورد شدید با آنها خواهد شد این ...ها چطور و با کدام رویی برای خود هفتاد درصد افزایش حقوق مطالبه دارند ولی برای مردم که حقوق در آمدشان به یک سوم و یک دهم در آمد اینها نمی رسد ده و هشت درصد ؟؟ این ..روش شناخته طاغوتی است .. چقدر ... تا چندی پیش که دستشان به این مناصب که مردم بهشان دادهاند نرسیده بود مثل بقیه تواظع داشتند و از عدالت خوب می گفتند ولی حالا با درشتی.. خودشان را یک تیکه جدا بافته...می دانند و می خواهند باز بیشتر و بیشتر ..مردم را .. دعوت به مقاومت می کنند و اسمش را هم حتما می گذارند اقتصادمقاومتی..؟؟ ... مگر خونشا ن از ما رنگین تر است ؟ ... حق همان است که مولا علی (ع) تعیین نموده برای صاحب منصبان و مدعیان خدمت به ملت .. بنابر این آنها همانقدر باید بگیرند که سایر کارمندان و کارکنان نه بیشتر مهم ترین دلایل نا رضایتی های مردمی هم همین مسئله است که باعث التهاب و تنش اجتماعی شد و دشمن را خوشنود نمود این مسئولین بجای انجام مسئولیت خود و خدمات به کشور شده اند..با ..نا کار آمدی و .. رانتخوری و فامیل بازی و .... تحمل کرده ایم دیگر اجازه بیشتر از این نباید...داشته باشند
سيد محي الدين تجارزاده۱۹۵۲۸۶۱۴:۰۹:۵۸ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
در صدر سازمان امورمالیاتی اشخاصی هست که هیچ چیز از الفبای اقتصاد نمیداند و با یک مدرک ارشد مدیریت سعی می کند مورچه را هم از طریق مالیات بدوشد. دیگه جیب ها خالی است مهندس.
ناشناس۱۹۵۳۱۸۱۴:۳۰:۵۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
چطور افزایش حقوق مطابق با تورم هست دریافت مالیات با افزایش غیر منطبق با تورم!!! جدا چه فکری میکنید که این تصمیم هارو میگیرید؟
ناشناس۱۹۵۶۳۰۱۷:۵۳:۳۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
۱۰ درصد افزایش حقوق ۱۱ درصد افزایش مالیات.......
ناشناس۱۹۶۲۱۰۰۷:۵۶:۰۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
شاید حقوق شمارو ده درصد میخوان اضافه کنند وگرنه همه جا کهدولت میگه تورم تک رقمی هست!!!
هموطن۱۹۵۳۹۴۱۵:۲۳:۲۶ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
اگر حقوق های زیر 4میلیون که خط فقر است از مالیات معاف شود این یک برنامه ریزی عالی است . زیرا نه باعث تورم و گرانی می شود و نه بار مالی جدید برای دولت دارد . فقط کمی از درامد های دولت از محل مردم قشر متوسط و فقیر کاسته می شود .
ناشناس۱۹۶۳۶۷۱۰:۱۷:۵۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
حذف مالیات بر دریافتیهای زیر 4 میلیون کا درستی است و البته دریافت پلکانی مالیات از حقوق ها و پاداشهای بالا تا جایی که از یک سطحی به بالا افزایش حقوق و مزایا برای آنها مضر هم باشد
هموطن۱۹۵۴۰۱۱۵:۲۷:۲۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
دولت از محل های مختلف درآمدهای بیشماری دارد و اگر کمی از فسادها و ویژه خواری ها بکاهد براحتی می تواند قوانین عادلانه ای وضع کند و حقوق های زیر4میلیون را از مالیات معاف کند . باورکنید
ناشناس۱۹۵۴۳۰۱۵:۴۳:۳۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
تبعیض علیه کارکنان در دانشگاه .. بیداد می کند و کسی همی توجه نمی کند.
ناشناس۱۹۵۴۹۰۱۶:۰۹:۲۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
فقط همینو کم داشتیم
ناشناس۱۹۵۶۱۵۱۷:۴۰:۰۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
یکی از دلایل اعتراضات اخیر گرانی و تبعیض در دریافت های کارگران و کارمندها بود. آیا ۸ تا ۱۱درصد افزایش حقوق،منصفانه است؟ در حال حاضر سرپرست یک خانواده ۴ نفره باید حداقل چهارمیلیون تومان ،دستمزد دریافت کند تا بتواند زندگی خود را اداره نماید در صورتیکه میانگین دستمزد در حال حاضر ۲ میلیون تومان هم نیست. این تفاوت فاحش،باید جبران شود وگرنه در صورت عدم توجه به این مسئله مهم؛یکی از دلایل اعتراضات بی پاسخ مانده و بی توجهی به این مسئله عواقب بدی خواهد داشت.مسئولان باید به اعتراض مردم توجه کنند و از کنار آن با بی تفاوتی عبور نکنند. مشکل گرانی فقط با افزایش دستمزدها و ثبات قیمت ها رفع میشود.در صورتیکه همین افزایش اندک دستمزدها از طریق مالیات و افزایش قیمت ها و تورم،خنثی شده و کارمند و کارگر فقیر تر از سالها و دوره های قبل میشوند. تبعیض در دریافتها و دستمزدهای کارمندان و کارگران؛ظلم بسیار بزرگی است که اگر به آن توجه جدی نشود؛دامان مسئولان را خواهد گرفت. صبر و نجابت مردم حد و اندازه ای دارد و مسئولان باید فکر جدی برای این دستمزدهای ناعادلانه بکنند. باید یک تحول جدی در حقوق و دستمزد صورت بگیرد و حقوق ها به عدد واقعی خط فقر نزدیک شود. ۸ درصد افزایش حقوق کاملا ناعادلانه است.
ناشناس۱۹۵۶۵۵۱۸:۱۸:۲۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
نکته جالبش اینه که مالیات یه دندونپزشک با درامد ماهی 30 میلیون تومن با یه کارمند با درامد ماهی حدود 2 میلیون تومن با هم برابره.
ناشناس۱۹۵۶۷۲۱۸:۳۳:۳۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
هر دم از این باغ بری میرسد...
بهرام۱۹۵۸۰۱۲۰:۴۲:۴۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
اگر فساد در سازمان امور مالیاتی را برسی کنند و جلوی انرا بگیرند درامد حاصل از مالیات شغل های ازاد و پیمانکاران و و........کفاف خیلی از هزینه های دولت را می دهد در این سازمان ...
ناشناس۱۹۵۸۵۷۲۱:۴۰:۵۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
کارگر وکارمند وکاسب جزء مالیات میدهد اما تجار صرافان پزشکان بساز و بندازها طلا فروشان دلالان با انواع ترفندها از دادن مالیات واقعی فرار مینمایند ومتاسفانه مالیاتی هم در خیلی از موارد بهشان کمک مینمایند.واین چرخه باطل همچنان ادامه دارد
ناشناس۱۹۵۹۰۵۲۲:۱۹:۴۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
حداکثر حقوق باید به روال سابق یعنی 6 برابر حداقل دستمزد برگردد و برای همیشه لایتغیر باقی بماند. فقط در اینصورت است که آقایان مجبور خواهند بود هرگاه به فکرافزایش حقوق خود افتادند به ناجار باید فکری به حال حداقل بگیرها و به تبع آن تمام طبقات مزد بگیر بیافتند.. تنها از این طریق است که مردم از شر حقوق های ویژه خلاص خواهدشد. والا این طبقه خودخواه و اشرافی به مجرد غفلت اقدام به سوءاستفاده ار منصب مقام خود خواهد کرد. عدم متابعت از قوانین هم باید اخراج از خدمات دولتی را درپی داشته باشد.
ناشناس۱۹۶۵۲۹۱۲:۰۷:۱۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
بهترین راهکار ممکن ، پیشنهاد به مجلس و دولتیان
ناشناس۱۹۶۲۶۳۰۸:۵۲:۰۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
نفهمیدم دودوتای این دولت چند تا میشود تورم بالای 30 درصد انوقت اعلام می کنند تورم زیر 9 درصد ما افزایش حقوق 10 درصد زدیم بعد مالیات کارمند 11 درصد افزایش میدهند یعنی چیزی هم کارمندان از جیب بزارند رو افزایش حقوقشان خسته نباشید دلاور
کارشناس مدیریت۱۹۶۴۳۱۱۱:۰۰:۳۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
دولت برای اینکه بتواند با کمترین تنش حقوق کارکنان را به عدالت نزدیگ کند باید : 1 - مالیات کارکنان حداقل بگیر( زیر4000000تومان ) را حذف کند . 2 - حداگثر حقوق دریافتی ( فیش حقوقی ) را برای همه کارکنان هفت برابر حداقل حقوق تعیین شود و انواع و اقسام استثناء ها همچون مقامات و هیات علمی و ایثارگران و.....را از متن قانون حذف کند و از ابتدای سال 97 اجرا شود. در صورت کاهش حقوق نجومی بگیر ها، تفاوت تطبیق به صورت موقت پرداخت شود . 3 - پرداخت حقوق معلم ها باید تابع قوانین وزارت علوم تحقیقات و آیین نامه های اعضاء غیر هیات علمی مراکز آموزشی و تطبیق پایه و رتبه تعیین شود . 4- وزارت اقتصاد و دارایی برای پرداخت حقوق با استفاده از کارشناسان با تجربه ، نظارت کافی داشته باشد ( هم اکنون برخی از دستگاهها با قانون خدمات کشوری حقوق های بالای 5میلیون پرداخت می کنند ؟! احکام خود کارکنان این وزارتخانه تبعیض امیز است . 5- پرداخت حقوق کارکنان در همه وزارتخانه ها همسان سازی شوند. اینطور نباشد که وزارت نفت 4برابر اموزش و پرورش حقوق بدهد( خزانه و یا هر سازمان نظارت کننده دیگر باید جلوی این رفتار را بگیرد) برای این کار می توان در دولت شورای مدیران اداری تشکیل داد که هر هفته با هم جلسه داشته باشند و از حال و روز پرداخت های همه وزارتخانه مطلع شوند . باور کنید مردم از تبعیض و بی عدالتی ناراضی هستند
بیمه azkiتجارت نیوزصبا باتریهمراه ایمن

پربحث‌های امروز

 1. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 2. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 3. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 4. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 5. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 6. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 7. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 8. یک بانوی مداح پاسخ می‌دهد/کسی با دفترچه و بلندگو مداح نمی‌شود/ انتقاد از خیابان‌گردی خانم‌ها در محرم

 9. حضور مادورو در رستوران گران قیمت جنجال به پا کرد+ عکس

 10. رسایی: تتلو مرتد و حکم مرتد، اعدام است

 11. راغفر:آزادسازی نرخ ارز در راستای سیاست‌های شوک درمانی است

 12. طلبه مضروب مشهدی درگذشت

 13. چرا سکه و ارز آرام نمی‌گیرد؟

 14. معرفی فیلم برای اسکار؛ هیاهوی بسیار برای هیچ

 15. کیف ضد گلوله+عکس

 16. ظریف: یکشنبه آینده به نیویورک می‌روم

 17. طعنه عادل فردوسی‌پور به حسین رضازاده

 18. پشت پرده انتصاب «سیف» از زبان نماینده مجلس؛ حاشیه امن روحانی برای مشاورش

 19. پدر شهید احمدی روشن: هیچ مذاکره‌ای با آمریکای جنایتکار نداریم/ با پیروی از ولایت از گردونه‌های سخت عبور می‌کنیم

 20. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

 21. تورنتو بار دیگر در عاشورای ۲۰۱۸ رنگ و بوی حسین(ع) را می گیرد/تلاش ضد انقلاب برای آشوب در عاشورای حسینی

 22. دلار ۱۴۰۰۰ تومانی پروژه است  

 23. تب بازار خودرو پایین نیامد/ آخرین قیمت خودروها در بازار

 24. هزینه سفر روحانی به نیویورک چقدر است؟

 25. ردپای یک اقدام «روحانی» برای مصونیت بخشی به «سیف»

پربحث‌های دیروز

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. فیروزآبادی: اگر اینستاگرام همکاری نکند به سرنوشت تلگرام دچار می‌شود/ وزارت ارتباطات فیلترینگ را شُل کرده است

 3. به خودمان رحم کنیم

 4. توهین عضو اصلاح طلب شورای شهر نیشابور به عزاداران حسینی +عکس

 5. نعمتی: نباید همه کارت‌هایمان را برای روس‌ها روی میز بگذاریم، آنها خیلی قابل اعتماد نیستند

 6. مردم منتظر افزایش حقوق نباشند، امکان ندارد

 7. وزیر دفاع روسیه: عملیات نظامی در ادلب انجام نخواهد شد

 8. رشد قیمت مسکن متوقف شد

 9. سیاست یک بام و دو هوای دولت در بازار خودرو/ ممنوعیت واردات به نام ایران به کام چین

 10. مسئله‌ای فراتر از نرخ ارز/ ضرورتی که دولت فراموش کرده است!

 11. ۷ معاون شریعتمداری که با ابلاغ قانون، باید از وزارت صنعت بروند + اسامی

 12. واکنش ثبت احوال به تعویض نام خانوادگی توسط آقازاده‌ها

 13. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

 14. کدام استانداران باید از قطار دولت پیاده شوند؟ + جدول

 15. استیضاح شریعتمداری و آخوندی به کجا رسید؟

 16. سفارت ایران در یونان مورد تعرض قرار گرفت + عکس

 17. رئیس دیوان محاسبات خبر داد: خداحافظی ۱۷۰ مقام دولتی بازنشسته با اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان

 18. پیشنهاد نرخ تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی خرید مسکن/ مدت باز پرداخت ۳۰ ساله

 19. وضعیت تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور مشخص شد/ آخرین تغییرات آزمون دو سال آینده

 20. حاشیه‌ زن

 21. آشنایی با مجازات توهین و درگیری با ماموران پلیس

 22. ناگفته های دیدار پوتین با رهبری/ روایت ابطحی از بی توجهی روحانی به بزرگان اصلاح‌طلب/ جزئیات حمله به سفارت ایران در یونان/ آیا بین ظریف و رئیس جمهور اختلاف بوجود آمده؟

 23. واشنگتن: خواهان توافقی جامع با ایران هستیم

 24. سیداحمد خمینی: اگر امام نبودند کسی ما را نمی‌شناخت پس من من نکنیم

 25. خرس روسی، شیر ایرانی و روبهکان کمینگاه

پربحث‌های هفته

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. یک پیشنهاد برای حل معضل پرداخت سکه به عنوان مهریه

 3. فشارهای اقتصادی، دولت بی انگیزه و رسالت نخبگان در قبال مردم

 4. جایگاه vip سید احمد خمینی در مراسم عزاداری؛ نظر شما در مورد این عکس چیست؟ + واکنش نتیجه امام به تصاویر  

 5. اخذ مالیات از خریداران ۲۵ سکه به بالا /کاهش مالیات تولید در دستورکار قرار گرفت

 6. اعترافات زنی که از روابط غیراخلاقی اعضای شورای شهر بابل فیلم گرفت

 7. روحانی: در برابر جنگ اقتصادی دشمن سر مشق مردم ما عاشورا است/ رشد اقتصادی کشور در ۴ سال گذشته نسبت به ۳۵ سال گذشته به طور متوسط ۲ برابر بوده است

 8. در 400 سال اخیر ایران به اندازه کنونی مقتدر نبوده/سعودی در آستانه فروپاشی است نه ایران/آمریکایی‌ها به محمدرضا می‌گفتند شاه چمدانی!

 9. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 10. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 11. کینه ضدانقلاب از عزاداری‌های محرم+ عکس

 12. آقای جهانگیری مدیران بی انگیزه را چه کسی برکنار کند؟!

 13. قیمت باور نکردنی پراید در سوریه

 14. افزایش حقوق کارمندان، از کجا و چگونه؟

 15. عوامل خارجی یا داخلی؛ کدام یک در بی‌ثباتی‌های ارزی موثرتر بود؟

 16. آیا جامعه معنوی تر شده است؟

 17. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 18. من یک معلم آمریکایی هستم!  

 19. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 20. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 21. جهانگیری: تحریم‌ها تاثیر بسیار زیادی داشته است/ در شرایط دشوار و خطیری هستیم

 22. حمله ماموران آل سعود به «تکایا» و «خیمه‌های عاشورایی» در قطیف +عکس و فیلم

 23. حمایت‌های رهبری از دولت و نجات روحانی از سناریوهای حداکثری

 24. خواننده معروف ممنوع الکار شد

 25. وعده چند صد میلیاردی به یک نماینده برای استقرار صنایع در حوزه انتخابیه در قبال پس گرفتن امضای استیضاح شریعتمداری

پربحث‌های امروز

 1. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 2. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 3. راغفر:آزادسازی نرخ ارز در راستای سیاست‌های شوک درمانی است

 4. چرا سکه و ارز آرام نمی‌گیرد؟

 5. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

 6. تب بازار خودرو پایین نیامد/ آخرین قیمت خودروها در بازار

 7. دلارهای دلالان از کجا می‌آید؟

 8. تب تقاضای مسکن بی کیفیت بالا رفت

 9. سهم چینی‌ها از بازار خودروی ایران چقدر است؟

 10. تنظیم بازار گوشت؛ نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب!

 11. کالاکارت به جنگ تورم می‌رود

 12. میلیاردها دلار ارز صادراتی ۴۲۰۰ تومانی به کشور بازنگشت؟

 13. ابلاغ قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان/ پایان داستان آقازاده‌ها در دستگاه‌های دولتی

 14. سهم چینی‌ها از بازار خودروی ایران چقدر است؟

 15. بازگشت امتیاز سختی کار به احکام حقوقی فرهنگیان

 16. ترامپ پس از وضع تعرفه، باز هم چین را تهدید کرد

 17. عربستان: دیگر بیش از این امکان کنترل افزایش قیمت نفت وجود ندارد

 18. سکه ثامن رسما اعلام ورشکستگی کرد

 19. تکذیب فروش قشم‌ایر/ این شرکت جزو اموال وزارت نفت است‌

 20. وزیر انرژی روسیه: قیمت بالای نفت موقتی و ناشی از تحریم‌هاست

 21. قیمت خودرو در بازار امروز/ استپ وی یک میلیون تومان ارزان شد

 22. چرا مردم به جای سهام، طلا می‌خرند؟!

 23. بالا گرفتن جنگ تجاری میان چین و آمریکا

 24. چطور خریدهای اینترنتی‌مان را ارزان‌تر انجام دهیم

 25. وزارت صنعت شفاف‌سازی عمومی معاملات را آغاز کرد

پربحث‌های دیروز

 1. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 2. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 3. راغفر:آزادسازی نرخ ارز در راستای سیاست‌های شوک درمانی است

 4. چرا سکه و ارز آرام نمی‌گیرد؟

 5. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

 6. تب بازار خودرو پایین نیامد/ آخرین قیمت خودروها در بازار

 7. دلارهای دلالان از کجا می‌آید؟

 8. تب تقاضای مسکن بی کیفیت بالا رفت

 9. سهم چینی‌ها از بازار خودروی ایران چقدر است؟

 10. تنظیم بازار گوشت؛ نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب!

 11. کالاکارت به جنگ تورم می‌رود

 12. میلیاردها دلار ارز صادراتی ۴۲۰۰ تومانی به کشور بازنگشت؟

 13. ابلاغ قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان/ پایان داستان آقازاده‌ها در دستگاه‌های دولتی

 14. سهم چینی‌ها از بازار خودروی ایران چقدر است؟

 15. بازگشت امتیاز سختی کار به احکام حقوقی فرهنگیان

 16. ترامپ پس از وضع تعرفه، باز هم چین را تهدید کرد

 17. عربستان: دیگر بیش از این امکان کنترل افزایش قیمت نفت وجود ندارد

 18. سکه ثامن رسما اعلام ورشکستگی کرد

 19. تکذیب فروش قشم‌ایر/ این شرکت جزو اموال وزارت نفت است‌

 20. وزیر انرژی روسیه: قیمت بالای نفت موقتی و ناشی از تحریم‌هاست

 21. قیمت خودرو در بازار امروز/ استپ وی یک میلیون تومان ارزان شد

 22. چرا مردم به جای سهام، طلا می‌خرند؟!

 23. بالا گرفتن جنگ تجاری میان چین و آمریکا

 24. چطور خریدهای اینترنتی‌مان را ارزان‌تر انجام دهیم

 25. وزارت صنعت شفاف‌سازی عمومی معاملات را آغاز کرد

پربحث‌های هفته

 1. فشارهای اقتصادی، دولت بی انگیزه و رسالت نخبگان در قبال مردم

 2. عوامل خارجی یا داخلی؛ کدام یک در بی‌ثباتی‌های ارزی موثرتر بود؟

 3. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 4. طرح جدید نمایندگان مجلس برای لغو ممنوعیت واردات خودرو + جزئیات

 5. آخوندی: شرکت هواپیمایی ATR غرامت پرداخت نمی‌کند

 6. بازار مسکن در رکود و مردم در انتظار کاهش قیمت‌ها

 7. نوبخت: ۱۲ برنامه برای مقابله با تحریم‌ها داریم که یکی از آنها تنظیم بازار ارز است

 8. به خودمان رحم کنیم

 9. این آمارها حقیقت دارد

 10. اقدام انحصارجویانه شرکت واردات کننده مواد اولیه پوشک عامل تعطیلی کارخانجات تولیدی سلولزی + سند

 11. ردپای آمریکا در اغتشاش بازار ارزی ایران

 12. نعمتی: نباید همه کارت‌هایمان را برای روس‌ها روی میز بگذاریم، آنها خیلی قابل اعتماد نیستند

 13. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 14. مردم منتظر افزایش حقوق نباشند، امکان ندارد

 15. منوچهر متکی : جلوی واردات و تبلیغ کالاهای کره‌ای را بگیرید/ به بان کی مون چه گفتم؟

 16. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 17. رشد قیمت مسکن متوقف شد

 18. پیشنهاد خودروسازان برای افزایش ۱۷ درصدی قیمت خودرو

 19. سیاست یک بام و دو هوای دولت در بازار خودرو/ ممنوعیت واردات به نام ایران به کام چین

 20. مسئله‌ای فراتر از نرخ ارز/ ضرورتی که دولت فراموش کرده است!

 21. دو سناریوی تلخ برای اقتصاد ایران،رشد اقتصادی منفی می‌شود

 22. جریمه ۹۹۲ میلیاردی قاچاقچی ۶۰۰ کیلوگرم طلای خارجی در اردبیل

 23. پتروشیمی‌ها باز هم عرضه ارز را کم کردند

 24. ولی‌الله سیف به عنوان «مشاور رئیس جمهور در امور پولی و بانکی» منصوب شد

 25. پیشنهاد نرخ تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی خرید مسکن/ مدت باز پرداخت ۳۰ ساله

آخرین عناوین