وزیر راه: نباید بار دیگر طرحی مثل مسکن مهر داشته باشیم / ۹ تا ۱۰ میلیون نفر در بدترین وضعیت زندگی می‌کنند

گروه اقتصادی الف،   3960923271 ۱۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
وزیر راه: نباید بار دیگر طرحی مثل مسکن مهر داشته باشیم / ۹ تا ۱۰ میلیون نفر در بدترین وضعیت زندگی می‌کنند

وزیر راه و شهرسازی به اشکال طراحی مسکن مهر اشاره کرد و گفت: ما نباید یک بار دیگر طرحی مثل مسکن مهر که چند هزار میلیارد ریال را برد و مردم را به حاشیه‌ها کشاند و مرکز شهرها را رها کرد،‌ داشته باشیم و امیدوارم هیچگاه و هیچ کس دیگری به این فکر نیفتد.

به گزارش ایسنا، آخوندی در هفتمین کنفرانس بین‌المللی توسعه پایدار و عمران شهری در کارخانه ریس باف اصفهان اظهار کرد: تمدن ایران تمدنی دیرپاست و چند نکته مهم وجود دارد که باید در پیوستگی و انقطاع تمدن ها به آن توجه کنیم. تمدن ایران تحول اسلام را تجربه کرده این در حالی است که اسلام در مابقی مکان‌هایی ورود کرده که عموما تمدن‌ها از هم گسیخته و زبان‌ها از بین رفته است، پس تمدن ایرانی یک تمدن هماهنگی بوده که با ورود اسلام از هم گسیختگی نیافت.

وی با بیان اینکه در همین خیابان چهارباغ اصفهان ببینید که دنیای مدرن چگونه آن را زیر و رو کرده است افزود: تعریف ما این است که باید هنگام ورود تمدن‌ها،‌ بدی‌ها را کنار بگذاریم و خوبی‌هایش را بگیریم. بنابراین باید تامل کنیم و باید به نظریه شتاب زدگی و عمل زدگی و مفهوم آن توجه کنیم و تصمیمات بی توجه به معنا نگیریم.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: تمدن ایران قبل از اسلام مبتنی بر یکتاپرستی، معاد و ایمان به غیب بوده و تنها چیزی که ایران در آن رنج می‌برده، بحث بی عدالتی و نظام طبقاتی است. وقتی که اسلام به ایران می‌آید، مردم ایران به استقبال آن می‌روند چرا که اسلام علاوه بر یکتاپرستی، معاد و ایمان به غیب، رایحه خوش عدالت را به مردم داده است و در پیام پیامبر (ص) هم همواره تمام اقوام و ملت‌ها به رسمیت پذیرفته شده و پذیرش گوناگونی در اسلام به عنوان یک بحث جذاب مطرح بوده است.

وی ادامه داد: مشکل دنیای مدرن این است که مبنایش از جا کندگی است. دنیای مدرن از جهت فلسفی بزرگترین چالشی که به وجود می‌آورد این است که همه آدم‌ها باید شبیه هم باشند و باید از تاریخ گسسته شوند. به همین دلیل گاهی مفهوم جهانی شدن را یکی شدن فرهنگ‌ها می‌گیرند و بنده این تفسیر را قبول ندارم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بحث از جاکندگی چالش دنیای مدرن برای ماست تصریح کرد: تاریخ ما، فرهنگ ما و میراث ما برای دنیای مدرن اساسا نامفهوم است. اثبات گرایی و افراطی گری در دنیای مدرن به دلیل بی توجهی به دنیای غیب به وجود آمده و به همین خاطر در دنیای مدرن همه چیز باید قابل شمارش و متر کردن باشد. این بحث زمانی که وارد ایران شد، ما آن را درک نکردیم و بر چالش به وجود آمده آن غلبه نکردیم و در واقع در مقابل مفهوم انقطاع تاریخی و اثبات گرایی مطلق مانده‌ایم.

آخوندی اضافه کرد: نتیجه این دنیای مدرن شهرهای امروز ما و وضعیت توسعه‌ای ما است که در شهرهایمان می‌بینیم. من شهرها را بیانگر خرد یک ملت می‌بینم. در واقع شهر اصفهان بیانگر خرد اصفهان و شهر تهران نشانه خرد مردمان آنجاست. ما پس از آمدن اسلام به ایران تمدن اسلامی را خلق کردیم به همین دلیل دانشمندان ما نقش موثری در اسلام ما دارند اما پس از دنیای مدرن دچار یک گسیختگی شدیم و انسجام را از دست دادیم و به شکل نظری و عملی درماندیم.

وی تصریح کرد: توجه کنید که ما مدام به گذشته می‌رویم یا مدام به آینده نگاه می‌کنیم. وقتی به گذشته نگاه می‌کنیم هیجان انگیز می‌شویم و از تاریخمان لذت می‌بریم و به آینده که نگاه می‌کنیم آشفته می‌شویم. داعش و القاعده هم دچار همین سردرگمی شدند و مسیر را اشتباه رفتند و افراط و تفریط را انتخاب کردند. پس ما امروز نیازمند آن هستیم که بفهمیم که هستیم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ماهیت دنیای مدرن متکی به قدرت موتور و الکترونیک است و یک اقوا گری بیش از حد دارد. این ماهیت همه ما را دچار چالش کرده است. به همین دلیل سوال می‌کنیم که چه شد فولاد را به اصفهان در نزدیکی کویر آوردیم و چنان بر این شهر واگذاری کردیم که از توان اقلیمی منطقه بیشتر شد. این دقیقا همان اقواگری دنیای مدرنیته است.

آخوندی اضافه کرد: خوزستان مهد تمدن ایران است. امروز به تدریج غیر قابل سکونت شده است. دریاچه ارومیه و دریاچه پریشان یکی پس از دیگری خشک می‌شوند و جازموریان که روزی حاصلخیزترین دشت بوده است امروز به کویر بدل شده است و 20 درصد گرد و غبار ایران را تشکیل می‌کند. به شرق اصفهان نگاه کنید مرگ تمدن ایران را به تدریج می بینید. این در حالی است که فرهنگ و تمدن ایران شهری قدرتمند،‌ تطابق با اقلیم را همواره مدنظر داشته است.

وی اضافه کرد: تکیه به مدرنیته باعث شد اقلیم را رها کنیم و به همین دلیل امروز ظرف مدت 50 سال ،‌50 میلیمتر از بارش ما کم شد و یک و نیم درجه گرمای هوا افزایش یافت و 5 برابر تبخیر آب ما بیشتر از گذشته شد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: من ضمن تعیین نگاه زیست محیطی در توسعه پایدار اعتقاد دارم که این نگاه باید به فلسفه پیشینش نیز نگاه شود. ما باید اندیشه ایران شهری و تمدن ایران شهری را بازخوانی کنیم. مافقط نمی‌توانیم تنها اقلیم را نگه داریم و باید بتوانیم پاسخ من کیستم را بدهیم.

آخوندی ادامه داد: باید ایران‌بودگی ایران را به همه یادآوری کنیم. از دوره مشروطه تا قبل از انقلاب شش برنامه توسعه و پس از انقلاب هم شش برنامه توسعه داشتیم. هزاران دلار خرج آن کردیم اما آیا زندگی مردم ایران را ارتقاء یافته دیده‌ایم؟

وی تاکید کرد: امروز 19 میلیون بد مسکن داریم،‌ 140 هزار هکتار از مساحت شهری ما کیفیت مناسب زندگی ندارد و 9 تا 10 میلیون نفر حاشیه نشین داریم، 9 میلیون نفر نیز در بافت در حال فرسایش شهری زندگی می‌کنند. همه این ها به ما نشان می‌دهد که ما نیاز داریم که یک بار دیگر باید به مفهوم شهر برگردیم. راهکار پاک کردن صورت مساله‌ها نیست. ما باید بتوانیم در مرکز شهرها زندگی کنیم و به دنبال آن بازآفرینی شهری را به طور جدی دنبال کنیم. ما باید بدانیم زمانی که یک بافت را تخریب می‌کنیم آدم‌های آن بافت را زاغه نشین می‌کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ما می‌خواهیم که به همراه مردم شهرها را خلق مجدد کنیم ادامه داد: کوچکترین کالبد شهری ما محله است و بازآفرینی شهری محله محوری است؛ ما می خواهیم محله محوری را زنده کنیم. به همین دلیل با احیای کارخانه‌ای مثل اینجا ریس باف کیفیت محیط شهری را افزایش خواهیم داد.

آخوندی تاکید کرد: اینکه بدون شهرداری بتوان کاری کرد غیر قابل تصور است و تصور اینکه ما و شهرداری ها بتوانیم بدون مردم کاری کنیم آن هم غیر قابل تصور است، به همین دلیل حکمرانی شهری باید با تکیه بر مردم و محلات باشد.

وی با بیان اینکه در بودجه امسال بحث بازآفرینی بافت فرسوده توسط رئیس جمهور،‌ دولت و مجلس جدی گرفته شده است گفت: مفهوم بازآفرینی در صدر مسائل دولت و مردم قرار خواهد گرفت.

وی به اشکال طراحی مسکن مهر اشاره کرد و گفت: ما نباید یک بار دیگر طرحی مثل مسکن مهر که چند هزار میلیارد ریال را برد و مردم را به حاشیه‌ها کشاند و مرکز شهرها را رها کرد،‌ نباید داشته باشیم و امیدوارم هیچگاه و هیچ کس دیگری به این فکر نیفتد. باید در 66 هکتار چیزی در حدود 15 هزار واحد مسکونی بازسازی و نوسازی شوند. این اتفاق نیازمند همراهی با بازآفرینی شهر است. در این راستا دولت و شهرداری باید کمک کنند تا این بافت ها با یک هم افزایی به شهرها برگردند. ما می‌توانیم که با یک بازآفرینی شهری توسعه شهری را خلق مجدد کنیم.

آخوندی خاطر نشان کرد: دولت سند ملی بازآفرینی را تصویب کرده و ستاد آن را تشکیل داده است. استانداران هم باید با هماهنگی با این ستاد همه دستگاه‌ها را در این خصوص بسیج کنند.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۷ شهریور ۱۳۹۷واکنش وزیر راه به سانحه اتوبوس مسافربری
۲۷ شهریور ۱۳۹۷وزیر راه غرق در مشکلات مردم  
۲۷ شهریور ۱۳۹۷تعداد امضاهای استیضاح «آخوندی» از مرز ۵۰ گذشت
۲۵ شهریور ۱۳۹۷حاجی دلیگانی: ناطق پیام داده که دیگر از آخوندی حمایت نمی‌کند
۲۵ شهریور ۱۳۹۷آخوندی: شرکت هواپیمایی ATR غرامت پرداخت نمی‌کند
۲۵ شهریور ۱۳۹۷آدرس اشتباه سازمان برنامه و بودجه درباره دستور رئیس‌جمهوری
۲۲ شهریور ۱۳۹۷آخوندی: مسکن مهر افتتاح نکردم
۲۱ شهریور ۱۳۹۷نمایندگان در نامه به روحانی: آخوندی را عزلش نکنید استیضاح می‌کنیم/ دغدغه‌ای برای مسکن مردم ندارد
۲۱ شهریور ۱۳۹۷آخوندی: بیش از ۴ میلیون نفر در بافت‌های ناکارآمد پایتخت زندگی می‌کنند
۱۹ شهریور ۱۳۹۷رابطه نیکزاد و احمدی نژاد پس از دولت دهم چگونه است  
۱۹ شهریور ۱۳۹۷نیکزاد: فتحعلی شاه با هلی کوپتر برای مسکن مکان انتخاب می‌کرد نه من/ اگر بازگردم با قدرت دوباره مسکن مهر را ادامه می‌دهم
۱۷ شهریور ۱۳۹۷تفویض اختیار امضای تفاهمنامه ایران و کشورهای خزر به وزارت راه

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۶۶۹۱۸۲۱:۴۳:۳۲ ۱۳۹۶/۹/۲۳
آقا تو رو بخدا لطفی بکنید و از این مرد چیزی منتشر نکنید... به زلزله زده ها رحم کنید و اعصاب همه را خرد نکنید
ناشناس۱۶۶۹۴۵۲۲:۳۰:۰۴ ۱۳۹۶/۹/۲۳
الان جنابعالي بيش از پنج سال است كه وزيريد اگر طرح بهتر ويا اقدام بهتري انجام داديد اعلام كنيد مردم بدانند چه مسكن هاي مناسبي براي مردم ساختيد،با حرف وشعار توخالي وايراد گرفتن از كار دولت قبل به جايي نخواهيد رسيد ،مجلس بي كفايت است كه به امثال جنابعالي راي مثبت داد
ناشناس۱۶۷۰۰۰۲۳:۴۱:۵۸ ۱۳۹۶/۹/۲۳
مایه ی اتم و اکمل شرمساریست این بابا ! نباشی خیلی بهتره
ناشناس۱۶۷۰۱۰۲۳:۵۴:۰۴ ۱۳۹۶/۹/۲۳
مسکن مهر رو ول کن بگو تو این ۵ سال چیکار کردی؟
ناشناس۱۶۷۰۲۴۰۰:۱۶:۱۱ ۱۳۹۶/۹/۲۴
اقای اخوندی املاءننوشته نمرهاش بیست است مسکن مهر طرح خوبی بود به نفع عموم مردم بود وشما وزیری هستید که در حد و اندازه یک وزیر نیستید ودر حد بک مهندس خوب هم نیستید نمونه کاری حضرت عالی خرید هواپیما از امریکا
ناشناس۱۶۷۰۷۶۰۱:۳۴:۲۲ ۱۳۹۶/۹/۲۴
کی خبر دارد سواره از پیاده خبر؟ جناب وزیر بدترین وضعیت خانوارهایی هستند که فقط در یک اتاق زندگی میکنند، و نه کسانی که در مسکن مهر هستند. اگر دلت میسوزد و راست میگویید فعلا فکری به حال بیخانمانها بکنید. از این ها که فارغ شدید اگر خواستید بروید سراغ مسکن مهری ها.
ناشناس۱۶۷۰۸۰۰۱:۵۳:۴۱ ۱۳۹۶/۹/۲۴
وزیر محترم همیشه مخالف ، الان حدود 10 میلیون نفر بقول شما در شرایط بد زندگی میکنند ، شما 4 سال است شعار بی پشتوانه میدهید و حالا میگویید مثلا در 66 هکتار باید 15 هزار واحد بازسازی شود! فارغ از توان انجام کار که افزودن جمعیت حدود 60000 نفری احتیاج به اصلاح معابر و مراکز آموزشی و بهداشتی و ... دارد ، آیا میتوان با این طرح ها بقول شما 10 م نفر را نجات داد؟ آیا شما غیر از حرف برای این 10 م کاری کرده اید یا همچنان اعتقاد دارید اینها باید پول پس انداز کنند و ...،برادر من اگر این افراد شریف اما قشر ضعیف جامعه توان داشتند که پول ذخیره کنند ، احتیاج به نظرات افرادی چون شما نداشتند.
ناشناس۱۶۷۱۰۶۰۳:۴۷:۴۲ ۱۳۹۶/۹/۲۴
اخوی منتظر دستور شما بودیم
محمد۱۶۷۱۲۲۰۴:۴۶:۲۹ ۱۳۹۶/۹/۲۴
جناب میشه بفرمائیدشما واسه مسکن این ده میلیون چکارکردیداصلا تو بااون خانه وویلای کذایی میفهمی وضعیت این ده میلون رو
ناشناس۱۶۷۱۳۲۰۶:۴۳:۴۷ ۱۳۹۶/۹/۲۴
دادرسی نیست روزبروز بر اجاره نشینی افزدوه میشه ازدواجم که کمه طلاقم زیاد ای کاش به دنیا نیومئه بویدمکارم نیست یا اگر هست با چندقاز حقوقو برای زنده موندن
ناشناس۱۶۷۱۵۸۰۸:۳۳:۵۶ ۱۳۹۶/۹/۲۴
آسان ترین کار انتقاد است. راهکار سخت است که کمتر دیده میشود.
مهدی۱۶۷۲۰۴۰۹:۲۸:۱۷ ۱۳۹۶/۹/۲۴
امیدوارم هیچ وقت وزیر مسکنی چون جنابعالی ( آخوندی) نداشته باشیم بله طرح مسکن مهر به ضرر شما سرمایه دارهاست که نتونی سود 300 درصدی از بساز و بفرش تو شهر داشته باشی
ناشناس۱۶۷۲۱۱۰۹:۳۹:۳۴ ۱۳۹۶/۹/۲۴
اقای اخوندی 4 سال وعده و ....ظاهرا فکر میکنی تو را بعنوان وزیر گزارشگر مسکن انتخاب کرده اند و تکلیفی برای تحقق وعده ها و قولهای خود و ریسس جمهورت نداری !!!! بازسازی بافتهای فرسوده با مساعدت و تسهیلات کم بهره از سال 1385 تصویب و عملیاتی شده بود فکر کردید طرحی نو در افکندید؟در 4 سال وزارتتان چند متر مسکن را ساخته یا حمایت کرده اید که هنوز هم به نظریه پردازی وقت و عمر یک ملت را ضایع میکنید.!!
ناشناس۱۶۷۲۲۶۱۰:۰۲:۱۱ ۱۳۹۶/۹/۲۴
5 سال است هر دلش خواست در مورد مسکن مهر گفت بدون اینکه بفهمد ساکنان آن راضی اند و خودش هیچ کاری نکرد.
ناشناس۱۶۷۲۳۰۱۰:۰۳:۲۹ ۱۳۹۶/۹/۲۴
دایه مهربان تر از مادر ... عباس آخوندی.
ناشناس۱۶۷۲۳۴۱۰:۰۸:۰۳ ۱۳۹۶/۹/۲۴
ما نباید یک بار دیگر طرحی مثل مسکن مهر داشته باشیم بلکه باید طرحی مثل مسکن اجتماعی داشته باشیم !!!!!!!!
ناشناس۱۶۷۳۱۲۱۱:۲۲:۲۳ ۱۳۹۶/۹/۲۴
اصلا کی گفته باید خونه بسازیم؟ اصلا کی گفته وظیفه ما ساخت خونه برای مردمه!! اگه ما خونه بسازیم زلزله که بیاد کلی کشته میده پس همون بهتر خونه نسازیم!! خوب مسکن مهر اگه بد بود مسکن اجتماعی خودتون چی شد؟
مرتضی۱۶۷۳۸۲۱۲:۵۰:۱۱ ۱۳۹۶/۹/۲۴
وزیرای دولت روحانی، مثل خود آقای روحانی فقط بلدن خوب و قشنگ صحبت کنند وگرنه در عمل هیچ حرفی برا گفتن ندارند
ناشناس۱۶۷۳۸۸۱۳:۰۱:۱۸ ۱۳۹۶/۹/۲۴
مردم رو بیچاره کردین با این طرحهاتون. بی برنامه گی - ندانم کاری و بیفکری مسئولین - مردم رو بدبخت کرده.
بیمه azkiتجارت نیوزصبا باتری

پربحث‌های امروز

 1. خطر کوچ دولتی‌های بازنشسته به خصولتی‌ها/ ساز مخالفت شستا با قانون جدید منع بکارگیری بازنشستگان

 2. حسین شریعتمداری: از سایه خود هم بترسید!

 3. بانوی ورزشکاری که زیر بار اتهام رسوایی اخلاقی رنج می‌کشد!  

 4. قاتل مادر و پسر در انتظار مجازات

 5. راه‌هایی برای ایمنی دانش آموزان از حوادث رانندگی

 6. تملق گویی در جامعه

 7. روحانی تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد

 8. ماموریت جدید نیمار در PSG

 9. اعلام سرفاصله حرکت قطارهای مترو برای مهر

 10. طراحی صفحه کلید برای تلویزیون‌های هوشمند

 11. بروجردی: وزارت خارجه سفیر کشور محل استقرار گروهک تروریستی عامل حادثه اهواز را احضار کند

 12. اسامی تاخیرکنندگان آغاز جلسه علنی امروز مجلس

 13. پیام تسلیت آیت‌الله جنتی در پی حمله تروریستی در اهواز

 14. حماس حمله تروریستی در اهواز را محکوم کرد

 15. افشانی: شهرداری باید در اجرای برنامه‌های کاهش آلودگی هوا پیش قدم باشد/ شاخص ارزیابی ما رضایت مردم است

 16. اختلاس در بانکرینگ بوشهر/ متهم به گرجستان گریخت

 17. عملیات تروریستی بی‌بی‌سی، هنوز خنثی نشده!

 18. زمین لرزه در جویبار خسارت نداشته است

 19. چرا علیرضا افتخاری خانه‌نشین است؟

 20. حمله هوایی رژیم صهیونیستی به غزه

 21. عراقچی خبر داد: احضار کاردار امارات در تهران به وزارت خارجه

 22. خواص و فواید ماست را بشناسید

 23. جلسه علنی مجلس آغاز شد/ سوال از وزیر نیرو در دستور کار نمایندگان

 24. واکنش اینستاگرامی عراقچی درباره یکی از شهدای حمله تروریستی اهواز

 25. افزایش ۴۰ درصدی ترافیک مهر پایتخت

پربحث‌های دیروز

 1. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 2. کرباسچی: روحانی استعفا بدهد

 3. تصویر عوامل تروریستی امروز رژه اهواز  

 4. سپاه پاسداران: عناصر مسلح حمله تروریستی اهواز وابسته به جریان "الاحوازیه" هستند

 5. الاحوازیه و رهبران آنها چه کسانی هستند؟

 6. فیلم واضح از تیراندازی شدید به رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 7. لطفا ریز جزئیات مخارج زندگی ما رو بخونین

 8. جزئیات حمله تروریستی به رژه اهواز؛ از سابقه گروهک الاحوازیه تا انتشار کاریکاتور توهین آمیز/ پشت پرده اعلام موجودیت تشکلی 40 نفره برای براندازی/ روایت کیهان از ماجرای تتلو

 9. اجاره قاتل ۳ میلیونی در تهران + عکس

 10. تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟

 11. افزایش ۱۴.۷ درصدی دخل‌وخرج خانوار ایرانی در ۵ ماه + جزئیات

 12. لحظه مطلع کردن روحانی از حمله تروریستی اهواز هنگام سخنرانی امروز در مراسم رژه تهران  

 13. وزیر آموزش و پرورش: چشم‌های برخی کلاس اولی‌ها پف دارد و باید یواش یواش سحرخیزتر باشند

 14. پیام سفیر انگلیس در تهران در خصوص حمله تروریستی اهواز

 15. حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 16. یادداشت روحانی در روزنامه واشنگتن پست/ پیشنهاد ترامپ برای مذاکره صادقانه نیست/ایران تسلیم تحریم نمی‌شود

 17. داعش مسئولیت «حمله تروریستی اهواز» را بر عهده گرفت

 18. نخستین اعترافات سخنگوی گروهک تروریستی الاحوازیه به انجام حمله تروریستی صبح امروز در رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 19. جانباز ۷۵ درصدجنگ تحمیلی حاج حسین منجزی در حادثه تروریستی شهر اهواز به فیض شهادت نائل شد  

 20. نرخ سود برخی بانک‌ها ۲۳ درصد شد + جزئیات

 21. استاندارد دوگانه بی‌بی‌سی فارسی در استفاده از واژه «تروریستی»  

 22. فداکاری برای نجات در حمله تروریستی اهواز  

 23. حمله تروریستی اهواز تاکنون ۲۹ شهید و ۵۷ زخمی برجا گذاشته است

 24. جهانگیری: بخش خصوصی، سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی هستند

 25. پیام رهبر معظم انقلاب در پی حادثه تروریستی در اهواز؛ دستگاههای مسئول دنباله جنایتکاران را تعقیب و به پنجه قضایی بسپارند

پربحث‌های هفته

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 3. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 4. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 5. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 6. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 7. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 8. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

 9. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 10. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 11. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 12. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 13. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 14. با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!

 15. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 16. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 17. پیشنهاد بی‌شرمانه مرکز مشاوره به یک دختر!/ عمق فاجعه و عدم نظارت بر عملکرد مرکز مشاوره

 18. آقای سازور غلط می‌کند فقط مداحی کند/ جمله جالب محمود کریمی درباره حاج منصور

 19. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 20. توهین عضو اصلاح طلب شورای شهر نیشابور به عزاداران حسینی +عکس

 21. آخوندی: شرکت هواپیمایی ATR غرامت پرداخت نمی‌کند

 22. فیروزآبادی: اگر اینستاگرام همکاری نکند به سرنوشت تلگرام دچار می‌شود/ وزارت ارتباطات فیلترینگ را شُل کرده است

 23. واکنش ثبت احوال به تعویض نام خانوادگی توسط آقازاده‌ها

 24. خطر کوچ دولتی‌های بازنشسته به خصولتی‌ها/ ساز مخالفت شستا با قانون جدید منع بکارگیری بازنشستگان

 25. استعلام برای حفظ امانت الهی!

پربحث‌های دیروز

 1. تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟

 2. افزایش ۱۴.۷ درصدی دخل‌وخرج خانوار ایرانی در ۵ ماه + جزئیات

 3. نرخ سود برخی بانک‌ها ۲۳ درصد شد + جزئیات

 4. جهانگیری: بخش خصوصی، سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی هستند

 5. رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل: گوشی موبایل ارزان نمی‌شود

 6. ۴۰۰ میلیون یورو ارز صادراتی در نیما بدون مشتری ماند + نمودار

 7. سکه ۴ میلیون و ۴۷۵ هزار تومان شد/ آخرین قیمت دلار و ارز در بازار

 8. توافق همکاری نفتی ایران و روسیه مانع از صفر شدن صادرات نفت ایران می‌شود؟

 9. عدم افزایش قیمت ۲۷ قلم کالای اساسی با «کالا کارت»

 10. آخرین قیمت انواع خودروهای داخلی در بازار + جدول

 11. ۴ عامل بیکار شدن شاغلان/ ۱.۸ میلیون بیکار شاغل ۱۰ ساله و بیشتر بوده‌اند

 12. تعداد چک‌های برگشتی کاهش یافت

 13. رانت‌های چینی در بازار خودرو + نمودار

 14. برخورد با بازار سیاه و متخلفان عرضه بلیت‌های اربعین

 15. اعتراف وزارت نفت به پردات حقوق نجومی به نماینده مجلس

 16. توضیح جهانگیری درباره تامین کالاهای اساسی

 17. دستور جهانگیری برای تخصیص ارز واردات

 18. فولادگر: اعضای گروه تحقیق و تفحص از صنعت خودرو یکشنبه تعیین می شوند/ غالب اعضای هیئت مدیره ایران خودرو دولتی هستند

 19. دستور قضایی به بانک مرکزی درباره حساب بانکی مالک سایت ثامن

 20. درس های تلخ خرید مجازی سکه

 21. بازهم اوضاع به نفع پتروشیمی‌ها شد

پربحث‌های هفته

 1. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 2. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 3. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 4. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 5. آخوندی: شرکت هواپیمایی ATR غرامت پرداخت نمی‌کند

 6. خطر کوچ دولتی‌های بازنشسته به خصولتی‌ها/ ساز مخالفت شستا با قانون جدید منع بکارگیری بازنشستگان

 7. بازار مسکن در نیمه دوم امسال چگونه خواهد بود؟

 8. به خودمان رحم کنیم

 9. اقدام انحصارجویانه شرکت واردات کننده مواد اولیه پوشک عامل تعطیلی کارخانجات تولیدی سلولزی + سند

 10. نعمتی: نباید همه کارت‌هایمان را برای روس‌ها روی میز بگذاریم، آنها خیلی قابل اعتماد نیستند

 11. مردم منتظر افزایش حقوق نباشند، امکان ندارد

 12. رشد قیمت مسکن متوقف شد

 13. سیاست یک بام و دو هوای دولت در بازار خودرو/ ممنوعیت واردات به نام ایران به کام چین

 14. مسئله‌ای فراتر از نرخ ارز/ ضرورتی که دولت فراموش کرده است!

 15. کالا کارت می‌آید؟

 16. پایان افزایش نجومی قیمتها چه زمانی است ؟

 17. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

 18. پیشنهاد نرخ تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی خرید مسکن/ مدت باز پرداخت ۳۰ ساله

 19. تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟

 20. افزایش ۱۴.۷ درصدی دخل‌وخرج خانوار ایرانی در ۵ ماه + جزئیات

 21. بازگشت کوپن به ایران/ کوپن الکترونیک چه آینده‌ای خواهد داشت؟

 22. تکرار دوباره داستان مالباختگان سرمایه‌گذاری‌های وسوسه‌انگیز

 23. تب بازار خودرو پایین نیامد/ آخرین قیمت خودروها در بازار

 24. راغفر:آزادسازی نرخ ارز در راستای سیاست‌های شوک درمانی است

 25. شرایط ویژه ایران خودرو برای خودرو اولی‌ها

آخرین عناوین