در لایحه بودجه ۹۷ افزایش حقوق کارکنان ۱۰ درصد در نظر گرفته شد

گروه اقتصادی الف،   3960917109 ۴۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
در لایحه بودجه ۹۷ افزایش حقوق کارکنان ۱۰ درصد در نظر گرفته شد

با وجود اینکه در بخشنامه بودجه سال آینده درصد افزایش حقوق کارکنان پنج درصد و به طور مشروط ۱۰ درصد تعیین شده بود، در نهایت هزینه‌های جاری دولت با افزایش حقوق ۱۰ درصدی بسته شد.

 افزایش درصد حقوق کارکنان برای سال آینده در لایحه بودجه ۱۳۹۷ ماجرای متفاوتی داشت به طوری که در بخشنامه که در مهرماه امسال به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد تاکید بر این بود که طبق ضوابط مالی دستگاه‌های اجرایی باید میزان افزایش حقوق را تا پنج درصد پیش بینی کنند.

البته در این رابطه شرایطی وجود داشت که براساس آن دستگاه‌هایی که بودجه خود را بر مبنای بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد تهیه می‌کردند، می‌توانستند معادل پنج درصد از محل صرفه‌جویی و اجرای این نوع از بودجه‌ریزی به عنوان سایر پرداختی‌ها و برای حقوق پیش بینی کنند که تا ۱۰ درصد در مجموع قابل افزایش بود.

به گزارش ایسنا،بعد از ابلاغ بخشنامه بود که اعلام افزایش پنج درصدی حقوق با برخی گمانه‌ها و حواشی همراه شد. با این حال اعلام رییس سازمان برنامه و بودجه با این توضیح همراه بود که درصد افزایش حقوق ۱۰ درصدی است. اما به هرحال بخشنامه رویکرد دیگری داشت و برای کل پنج درصد تعیین شده بود، مگر آنکه به طور مشروط به ۱۰ درصد قابلیت افزایش داشت که آن هم با توجه به این که حداکثر ۳۰ تا ۴۰ درصد سازمان‌ها دارای بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد بودند و امکان صرفه‌جویی هم وجود داشت در نهایت افزایش حقوق بیش از پنج درصدی برای کارکنان قابل اجرا نبوده و به طوری ناهمسان اتفاق می‌افتد.

اما آخرین اخبار دریافتی حاکی از آن است که در نهایت تصمیم دولت بر این شده تا افزایش حقوق کارکنان برای سال آینده را ۱۰ درصد در نظر گرفته و براین مبنا هزینه‌های جاری در لایحه بودجه بسته می‌شود.

هزینه‌های جاری به همراه بودجه‌های عمرانی دو بخش هزینه‌های دولت در سال را تشکیل می‌دهند که البته عمده آن خاص هزینه‌های جاری، حقوق و دستمزد است.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۳۰ مرداد ۱۳۹۷جلسه بازنگری مزد کارگران تشکیل می‌شود؟
۲۹ خرداد ۱۳۹۷نمایندگان مجلس به کلیات طرح حقوق و دستمزد مدیران و مقامات رای منفی دادند
۲۹ فروردین ۱۳۹۷جدول حقوق و مزایای کارگران در سال۹۷/ مزد خود را چگونه محاسبه کنیم؟
۲۰ فروردین ۱۳۹۷اعمال افزایش ۲۰ درصدی پایه حقوق در فیش فروردین کارگران
۲۹ اسفند ۱۳۹۶ربیعی نماینده کارگران در شورای عالی کار در اوایل پیروزی انقلاب + عکس
۲۸ اسفند ۱۳۹۶حداقل دستمزد کارگران ۲۰ درصد افزایش یافت/ تعیین میزان افزایش سایر سطوح مزدی به آینده موکول شد
۲۷ اسفند ۱۳۹۶نشست جداگانه وزیر کار با نمایندگان کارگری در حاشیه شورای عالی کار
۲۷ اسفند ۱۳۹۶اروپا به‌ دنبال پایان برجام است؟
۲۷ اسفند ۱۳۹۶احتمال افزایش ۱۸۵ هزار تومانی دستمزد حداقل بگیران در سال ۹۷
۲۵ اسفند ۱۳۹۶سناریوهای افزایش دستمزد ۹۷ کارگران
۲۳ اسفند ۱۳۹۶سبد معیشت کارگران؛ ۲ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان تعیین شد
۲۲ اسفند ۱۳۹۶راهکارهای افزایش حداقل دستمزد بیش از ۱۳ میلیون کارگر در سال ۹۷ + جدول

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۶۰۶۷۰۱۶:۴۵:۴۴ ۱۳۹۶/۹/۱۷
زیاد است. حالا که نرخ تورم تک رقمی است چرا نرخ افزایش حقوق باید دو رقمی باشد؟
ناشناس۱۶۰۷۳۱۱۸:۵۲:۴۳ ۱۳۹۶/۹/۱۷
انار شده کیلویی 9000 تومن ! دیروز 3 تا خریدم برای بچه 5 سالم 10500
بابای متاسف و شرمنده بچه هاش۱۶۰۷۹۲۲۰:۲۱:۴۳ ۱۳۹۶/۹/۱۷
خوب به جای انار ، برای بچه ات لواشک اناری 1500 تومنی بخر تا بخوره و رشد و نمو بکنه و ادامه تحصیل بده تا مقطع دکترای یه دانشگاه معتبر !!!! . فقط عکس انار روی پوست لواشک رو نشونش بده تا بچه عقده ای بار نیاد کاری که من دارم میکنم هر میوه ای رو که حریف نشم بخرم ، لواشک اش رو میخرم . انواع و اقسام میوه ها رو هم داره
م.م۱۶۰۶۸۲۱۷:۱۹:۱۹ ۱۳۹۶/۹/۱۷
دولتی ها با افزایش مالیات و عوارض سایر اقشار را ستم میکنند
کهنه بخت ! از گیلان۱۶۰۷۸۴۲۰:۰۱:۴۴ ۱۳۹۶/۹/۱۷
جناب آقای شیب ملایم ! با 10درصد اضافه حقوق حضرتعالی در سال 97 ؛ تعداد 20 تا ماهی سفید آزاد میدن ولی با 10 درصد افزایش حقوق منِ کارمند جزء ، 1 کاسه سیرابی هم نمیدن
ناشناس۱۶۰۶۸۳۱۷:۲۲:۴۰ ۱۳۹۶/۹/۱۷
باید سقف داشته باشد و برای حقوق ها بالای مثلا ده ملیون صفر باشد. و برای حقوق های زیر پنج ملیون بیست درصد باشد. ده درصد ده ملیون میشه یک ملیون که تقریبا خالص پرداختی خیلی از کارمندان و به خصوص فرهنگیان هست
ناشناس۱۶۱۴۶۵۱۸:۵۹:۲۹ ۱۳۹۶/۹/۱۸
ظاهرا دلتون رو خوش کردید که این افزایش حقوق را برای کارمندان جز و فرهنگیان در نظر گرفتند؟ خیر اینطور نیست. آنها این افزایش را فقط برای خودشون و اطرافیانشون در نظر گرفتند. یه تکه نون خشک هم نصیب کارمندان جز و فرهنگیان میشه. تا زمانی که بخواهیم بدون تحقیق و بصیرت به افراد رای بدهیم اوضاع به همین شکل خواهد بود.
ناشناس۱۶۰۶۸۴۱۷:۲۳:۲۸ ۱۳۹۶/۹/۱۷
زیادشون هم هست
ناشناس۱۶۰۶۸۶۱۷:۲۳:۵۸ ۱۳۹۶/۹/۱۷
۱ ساله بیکارم مهندس برق هستم. خوش بحال کارمندااااااا
ناشناس۱۶۰۷۵۸۱۹:۲۴:۲۰ ۱۳۹۶/۹/۱۷
من چی بگم که 5 ساله بیکارم ؟ مهندس مکانیک هم هستم
ناشناس۱۶۰۸۸۱۰۰:۵۶:۲۰ ۱۳۹۶/۹/۱۸
خداشاهده از اوایل ۹۴ بیکار شدم دو بچه دارم و بالای ۵۰ سالمه نمیدونم چیکار کنم !!
ناشناس۱۶۰۸۱۷۲۱:۳۱:۵۳ ۱۳۹۶/۹/۱۷
ناراحت نباش برجام توافق شده قراره کلی پول تو مملکت بیاد بعدش اشتغال زیاد میشه:)
بیگی29۱۶۰۶۹۷۱۷:۳۳:۲۵ ۱۳۹۶/۹/۱۷
اون بیچاره یک میلیونی 100هزار تومن و اون 10میلیونی یک میلیون؟ جالبه به این میگویند مدیریت جهانی.
آخه این عدالته ؟!۱۶۰۷۰۷۱۷:۵۸:۱۱ ۱۳۹۶/۹/۱۷
10% افزایش دستمزد برای ِ من ِ کارمند و بازنشستگان تامین اجتماعی میشود 100 هزار تومن ولی 10 % افزایش دستمزد برای آقای رییس و معاونا و وزرا و استانداران و نماینده گان و فرمانداران و مدیران کل میشود 3 میلیون تومن !!! این انصافه ؟! این عدالته ؟! لااقل حقوق این حضرات نجومی بگیر رو 1% افزایش میدادن نه 10%
ناشناس۱۶۱۱۲۸۱۲:۱۴:۲۴ ۱۳۹۶/۹/۱۸
--- احمد آقا ! به نظر شما اين ١٠ درصد افزايش كفايت ميكنه يا خير .... حالا اين مقدار كمه يا زياد ؟ --- بستگي داره به اين كه شما كي باشي ، وزيري ، صاحب منصبي معاون وزارتي ، استانداري ،ً نجومي بگيري ، حتي فرماندار هستي ، و يا اين كه بازنشسته دولتي يا تامين اجتماعي ، يا كارمند ي ،يا مثلا زحمت كش شهر اري هستي ، يا كتابداري يا وظيفه خطير تعليم و تربيت برعهده داري ويا پرستاري كدام يكي هستي ، اگر از گروه اولي هستي حتي يك درصدش هم عاليه ، از عالي هم عاليتره اما اگر از گروه دومي هستي ، به نظرم ٣٠ درصدش هم چنگي به دل نزنه .... تو فقط بگو كي هستي تا من بگم كه اين ١٠ درصد افزايش كم است يا زياد ... مهم اين جاست !!! حالا بگو !!
ناشناس۱۶۰۷۰۹۱۸:۰۱:۵۹ ۱۳۹۶/۹/۱۷
جناب الف این نظر من حاوی توهین و افترا و تهمت نیست . لطفا" منتشر کن 10 درصد افزایش حقوق سران .. چه قدر میشود ؟ 10 درصد حقوق من کارمند چه قدر میشود ؟ آیا این 10 درصد یکسان برای همه ؛ عدالت است ؟
محمد حسین کرامتی۱۶۰۷۱۲۱۸:۰۶:۳۲ ۱۳۹۶/۹/۱۷
آقای نوبخت آقای روحانی جناب جهانگیری آیا 10 درصد ما با 10 درصد شما برابر است ؟
فاطمه رنجبر۱۶۰۷۶۲۱۹:۳۲:۱۹ ۱۳۹۶/۹/۱۷
اوج بی عدالتی است
شاطر عباس۱۶۰۷۶۷۱۹:۳۶:۱۸ ۱۳۹۶/۹/۱۷
همونجوری که روحانی جلوی افزایش نرخ نان را گرفت باید جلوی افزایش 10%ی حقوق مدیران دولتی و نماینده گان را در سال 97 بگیرد . افزایش حقوق برای کارمندان عادی 10 % برای حضرات نجومی بگیر مرفه بی درد ، فقط 0.5 %
کارمند بدبخت و گرسنه دولت تدبیر و امید ( لحظه شمار زمان واریز یارانه نقدی )۱۶۰۷۸۶۲۰:۰۷:۳۷ ۱۳۹۶/۹/۱۷
نیم درصد اونا ؛ 3 برابرِ 10 درصد ما میشود
ناشناس۱۶۱۴۷۱۱۹:۰۷:۰۵ ۱۳۹۶/۹/۱۸
شاطر جان اینکه اعلام کردند افزایش قیمت نان و... و بعد برای خود شیرینی اومدن و جلوش رو گرفتند همش نقشه و حیله است برای فریب مردم. خیلی مرد هستن جلوی فساد و قاچاق و باند بازی و رشوه بگیری و پاتی بازی رو بگیرند تا این همه مشکلات و بیکار نداشته باشیم. آیا کسی فرزند مسئولی رو سراغ داره که بیکار باشه؟
ناشناس۱۶۰۷۱۵۱۸:۲۰:۱۷ ۱۳۹۶/۹/۱۷
از ... بی نهایت سپاسگزاریم که تا این حد به فکر افراد کم درآمد جامعه بوده و شب و روز به فکر معیشت اقشار ضعیف هستند
ناشناس۱۶۰۷۵۳۱۹:۱۸:۳۲ ۱۳۹۶/۹/۱۷
منم.. سپاسگزارم
سرور۱۶۰۷۴۵۱۹:۱۱:۰۱ ۱۳۹۶/۹/۱۷
عدالت لیبرالی
ناشناس۱۶۰۷۴۷۱۹:۱۳:۳۰ ۱۳۹۶/۹/۱۷
این دولت راست نگفتن را رواج داده است. ده درصد سال پبش اضافه کردند پشت بندش 2 درصد بابت بیمه تازه آن هم بعد از پرداخت مالیات ازش کم کردنند یعنی 6 درصد اضافه کردنند...ماهر.
ناشناس۱۶۰۷۷۴۱۹:۴۴:۱۲ ۱۳۹۶/۹/۱۷
حقوق سران ... ؛ نمایندگان مجلس ؛ استانداران ؛ فرمانداران ؛ مدیران کل ؛ روئسای ادارات ، مشاوران ؛ معاونان نباید تغییر کند . این درصد فقط باید شامل پابرهنه گان گرسنه با حقوق زیر 2 میلیون شود
ناشناس۱۶۰۷۹۷۲۰:۲۹:۵۵ ۱۳۹۶/۹/۱۷
من که کارمند نیستم چیکار کنم هر سال کارفرمای ما با ما به قرار داد جدید میبنده. میگه هر کی نمیخواد بره بیرون و ما مجبوریم سرمون رو زیر بندازیم و هر ساله با همون حقوق وزارت کاری کار کنیم بدون افزایش.
ناشناس۱۶۰۸۳۷۲۲:۳۸:۳۱ ۱۳۹۶/۹/۱۷
ما که کارمند نیستیم با بیکاری دست و پنجه نرم میکنیم
ناشناس۱۶۰۸۴۸۲۳:۲۲:۲۰ ۱۳۹۶/۹/۱۷
اين مقدار شايد براي شاغلين مناسب باشد چون با افزايش مبلغ اضافه كاري وحق ماموريت وغيره نيز همراه است ولي براي باز نشستگان كه حد اقل حقوق را بدون هيچ مزاياي ديگر مي گيرند همچنان بايد بافقر ادامه دهند اگر اقاي نوبخت خودش را بجاي يك باز نشسته بگذارد شايد هرچه زود تر قانون مديريت خدمات كشوري را براي باز نشستگان اجرا نمايد ولي صد حيف كه انها با حقوق نجومي هيچگاه نمي توانند خودشان را در اين حد تنزل تصور نمايند
حسن۱۶۰۸۷۷۰۰:۴۶:۱۶ ۱۳۹۶/۹/۱۸
کار برای بیکاران درست کنید افزایش حقوقهای بالا را کاهش دهید
ناشناس۱۶۰۸۹۵۰۱:۳۴:۰۱ ۱۳۹۶/۹/۱۸
انگار كه جناب نوبخت قبلاً گفته بودند كه ما در سال آتي عنايت ويژه اي به فرهيختگان ، يعني بازنشستگان داريم ، اما مثل اين كه فراموش شد ، گرچه شاعر هم ساليان دور فرموده كه " هزار وعده خوبان يكي وفا نكند " اما نه فراموش كردن به اين زودي !! ...خدا رحمت كنه ،همه رفتگان شما ، ابوي هميشه مي گفت : " حرف زدن كه هيچ خرجي نداره " !! به عنوان مثال همين وعده جناب نوبخت از عنايت ويژه به بازنشستگان ، مگر مي خواسته كه براي اين فرمايش شان پول خرج كنه ، مگر مي خواسته هزينه كنه ؟!! .... نه بخدا ! مگر حالا چه طور شده ؟ ... هيچ !! ايشان حالا يك حرفي زده و وعده اي داده و زود هم فراموش كرده !! مثل آب خوردن !! ... البته پيش خودمان باشه ، همان روزي هم كه ايشان آن وعده را داد ، بنده كه اصلاً باور نكردم !! ... مي دونستم كه وعده سر خرمن ... عرض كردم كه پيش خودمان باشه !!!
ناشناس۱۶۰۹۹۳۰۹:۱۶:۰۳ ۱۳۹۶/۹/۱۸
10 درصد افزایش حقوق سران .. چه قدر میشود ؟آیا با تورم و گرانی روز به روز بازار هم خوانی دارد آقای رئیس جمهور - آقای نوبخت لطفا به فکر کارمندان عادی باشدی این افزایش حقوق برای من کارمند عادی 80 هزار می شود ولی برای روسا سر به فلک می زند
مجمع اقتدار کارکنان ایران ( ماکان)۱۶۱۰۴۷۱۰:۲۶:۳۲ ۱۳۹۶/۹/۱۸
افزایش حقوق 20 درصدی , حق مسلم ماست ...
صمصام۱۶۱۱۰۶۱۱:۴۴:۲۸ ۱۳۹۶/۹/۱۸
تورم بدو... من کارمند بدبخت ،کارگر بدبخت بدو!! تا بوده همین بوده یعنی اینکه من کارمند همیشه دغدغه اجاره اخر ماه و قسط و خرج و مخارج زندگی رو داشته باشم . اخرشم همیشه هشتم گروی نهم باشه !
ناشناس۱۶۱۱۰۷۱۱:۴۴:۵۴ ۱۳۹۶/۹/۱۸
افزایش حقوق 10 % افزایش نرخ اجناس حداقل 50%
محمد۱۶۱۱۱۹۱۲:۰۱:۵۲ ۱۳۹۶/۹/۱۸
بهترین عملکرد را دولت اصلاحات داشت که نرخ ارز را ثابت نگهداشت وکارمندان وعلی الخصوص بازنشستگان اینجور شرمنده خانواده نبودند تورم ملموس ازنظر مردم حدود 20 درصد است من نمیدونم این 9 واندی را چه شگلی محاسبه کردند خدا شاهد است چند سالیست یک ماهی سفید ویک چلوکباب کوبیده خوب نخوردیم به چلویی گفتیم این کوبیده چرا اینقدر بی مزه است گفت گوشتش بر است یعنی برزیلی خدایا ایران را از شر دروغ وخشکسالی واختلاس وفساد درامان بدار آمین
ناشناس۱۶۱۶۷۵۰۱:۴۴:۴۲ ۱۳۹۶/۹/۱۹
کجا دولت اصلاحات نرخ ارز رو ثابت نگه داشته برو جدول رو ببین تقریبا در تمامی دوره ها به جز جنگ نرخ ها تقریبا برابر بوده از لحاظ درصدی همینا مردم رو بیچاره کردن روزی هم که در انتخابات شکست خوردند کشور رو فروختن
ناشناس۱۶۱۱۲۰۱۲:۰۳:۱۷ ۱۳۹۶/۹/۱۸
اگر در افزایش حقق نرم تورم ده درصد است چرا در افزایش بهای اب وبرق و هزینه اتوبوس و مترو نرخ پانزده بیست درصد یا بیشتر می شود؟
ناشناس۱۶۱۱۴۵۱۲:۳۷:۴۵ ۱۳۹۶/۹/۱۸
البته ١٠ درصد افزايش خيلي زياده ، به نظرم ٦ درصد هم زياده ، ٣ درصد هم خوبه ، حتي ٢ درصدهم مناسبه ، .. ناراحت نشو برادر !! آخه بنده از جرگه وزيران ، دولتمردان ويا معاون وزيري ، وكيلي، وزارت خانه نشيني ، استانداري ، بلكه فرمانداري ، و صاحب منصبي هستم ------------------------------------ ١٠ درصد ؟!! درصد خيلي كمه قربونتم ! من با اين ده درصد افزايش چه خاكي ... مگه اين ١٠ درصد افزايش، پول دو كيلو شلغم و دو كيلو پياز و نيم كيلو گوشت و يك كيلو گوجه فرنگي ، ربع كيلو انار و چهار تا پفك نمكي بيشتره ؟!! ... آخه بنده كارمندم ، بازنشسته ام ، كارگرم ، كتابدارم ، وظيفه خطير تعليم و تربيت به عهده دارم ، كارگر زحمت كش شهر داري ام ، پرستارم ، اين ١٠ درصد كه به منت ش ... باور كنين نمي ارزه !!!
ناشناس۱۶۱۳۶۱۱۶:۴۱:۴۱ ۱۳۹۶/۹/۱۸
ممنون. ده درصد حقوق یک میلیونی میشه حدودا صد هزار تومان که میزاریم صدقه برای سلامتی و عاقبت بخیری شما بزرگواران بخشنده
مازیار۱۶۱۴۶۳۱۸:۵۵:۰۹ ۱۳۹۶/۹/۱۸
خوب اون دروغ تورم تک رقمی برای همین مواقع هست دیگه پس چی فکر کردید ؟ از اونور هم نرخ سود بانکی رو کم میکنن و بعدش نرخ تسهیلات همونه هنوز. عجب مسیر تاریکی داره میره این مملکت
ناشناس۱۶۱۵۸۸۲۲:۴۴:۳۱ ۱۳۹۶/۹/۱۸
لطفا یکی برود و حقوق بازنشستگان فرهنگی را بررسی کند که در حدود یک میلیون و ششصد است و بعد بگوید ما بدبخت ها با این افزایش ده درصدی چطور زندگی مان را بچرخانیم. الف لطفا چاپ کنید.
رضا۱۶۱۷۵۶۰۸:۴۰:۲۳ ۱۳۹۶/۹/۱۹
خوب برای ما بیکارها چند درصد اضافه میشه من مهندسی نرم افزار کامپیوتر دارم ولی بیکار بیکارم ، تقریبا شرمنده زن و دخترم هستم خدا به داد ما برسه ولی من موندم که چرا صدامون به جایی نمیرسه ؟ آیا واقعا مسوولین از ماها خبر دارن و کاری نمی کنن یا بی خبر هستن خدا یا خودت فرجی کن
بیمه azkiتجارت نیوزصبا باتری

پربحث‌های اخیر

 1. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 2. تکرار دوباره داستان مالباختگان سرمایه‌گذاری‌های وسوسه‌انگیز

 3. خطیب نماز جمعه تهران: زمان خداحافظی از رژیم اشغالگر قدس فرا رسیده است

 4. 14 معاون و مدیری که باید از وزارت کار بروند

 5. کریمی قدوسی: پرونده افرادی چون ابتکار و مولاوردی که از جاسوسان حمایت می‌کنند باید مورد بررسی قرار گیرد

 6. درخواست ۹۰ نماینده مجلس از لاریجانی درباره شفافیت آرای مجلس

 7. 35 کیلو شمش طلای قاچاق توقیف شد

 8. زنگنه: هر تصمیمی که منافع ملی ما را تهدید کند وتو می‌کنم

 9. ترامپ: هفته آینده رییس جلسه شورای امنیت درباره ایران خواهم بود

 10. ترامپ به بولتون: اجازه جنگ با ایران را نداری

 11. چالوس و هراز یک‌طرفه شد

 12. کاهش قیمت اجاره بها با تصویب طرح مسکن استیجاری

 13. کلاهبرداری از اعتماد مردم در سکه ثامن

 14. افشای سندی از تحرکات مشکوک عربستان پیش از حمله به سفارتش در تهران

 15. واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به خبر درخواست ایران برای ملاقات با ترامپ

 16. درباره آیین چند هزار ساله «گِل مالی»

 17. آیا بازار نفت از نقشه جدید اوپک و روسیه استقبال می‌کند؟

 18. تاریخ ساز ایرانی در لوشامپیونه

 19. چالش ارزی بانک مرکزی برای صادرکنندگان به عراق و افغانستان

 20. چرا آمریکا به دنبال محاصره روسیه، چین و ایران است؟

 21. روزشمار هفته سالمند اعلام شد

 22. هر 3 ثانیه یک نفر در جهان به دمانس مبتلا می شود/ هفتمین علت مرگ در جهان

 23. 4 نامزد کسب عنوان بهترین بازیکن هفته اول لیگ اروپا اعلام شد+عکس

 24. واکنش پکن به اعمال تحریم آمریکا علیه ارتش چین

 25. تشکیل ۴۵ پرونده تخلف برای کارمندان مالیاتی در سال ۹۷

پربحث‌های دیروز

 1. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 2. تکرار دوباره داستان مالباختگان سرمایه‌گذاری‌های وسوسه‌انگیز

 3. واکنش معاون دفتر رئیس‌جمهور به ادعای توهین فردی منتسب به وزارت خارجه به ساحت امام حسین(ع)

 4. خطیب نماز جمعه تهران: زمان خداحافظی از رژیم اشغالگر قدس فرا رسیده است

 5. 14 معاون و مدیری که باید از وزارت کار بروند

 6. کریمی قدوسی: پرونده افرادی چون ابتکار و مولاوردی که از جاسوسان حمایت می‌کنند باید مورد بررسی قرار گیرد

 7. درخواست ۹۰ نماینده مجلس از لاریجانی درباره شفافیت آرای مجلس

 8. 35 کیلو شمش طلای قاچاق توقیف شد

 9. زنگنه: هر تصمیمی که منافع ملی ما را تهدید کند وتو می‌کنم

 10. ترامپ: هفته آینده رییس جلسه شورای امنیت درباره ایران خواهم بود

 11. ترامپ به بولتون: اجازه جنگ با ایران را نداری

 12. چالوس و هراز یک‌طرفه شد

 13. مشکلات صادرکنندگان محصولات کشاورزی به روسیه با «نیما»

 14. کاهش قیمت اجاره بها با تصویب طرح مسکن استیجاری

 15. کلاهبرداری از اعتماد مردم در سکه ثامن

 16. افشای سندی از تحرکات مشکوک عربستان پیش از حمله به سفارتش در تهران

 17. واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به خبر درخواست ایران برای ملاقات با ترامپ

 18. درباره آیین چند هزار ساله «گِل مالی»

 19. ۱۰ خرافه بسیار عجیبِ مردم جهان/ از جادوی میوه‌ها تا نماد خوش‌شانسی

 20. شطرنج سبب پیشگیری از آلزایمر می‌شود

 21. رهبر کره شمالی خواستار دیدار مجدد با دونالد ترامپ است

 22. هشدار اروپا به تل‌‌آویو درباره فلسطین / هیلی: ایران باید موضوع شورای امنیت باشد نه فلسطین!

 23. کرملین: پوتین برنامه‌ای برای دیدار با فرمانده نیروی هوایی اسرائیل ندارد

 24. نگاهی به خدمات حکام عرب خلیج فارس به صدام در طول جنگ تحمیلی

 25. آیا بازار نفت از نقشه جدید اوپک و روسیه استقبال می‌کند؟

پربحث‌های هفته

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. یک پیشنهاد برای حل معضل پرداخت سکه به عنوان مهریه

 3. جایگاه vip سید احمد خمینی در مراسم عزاداری؛ نظر شما در مورد این عکس چیست؟ + واکنش نتیجه امام به تصاویر  

 4. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 5. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 6. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 7. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 8. کینه ضدانقلاب از عزاداری‌های محرم+ عکس

 9. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 10. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

 11. عوامل خارجی یا داخلی؛ کدام یک در بی‌ثباتی‌های ارزی موثرتر بود؟

 12. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 13. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 14. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 15. من یک معلم آمریکایی هستم!  

 16. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 17. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 18. با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!

 19. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 20. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 21. پیشنهاد بی‌شرمانه مرکز مشاوره به یک دختر!/ عمق فاجعه و عدم نظارت بر عملکرد مرکز مشاوره

 22. آقای سازور غلط می‌کند فقط مداحی کند/ جمله جالب محمود کریمی درباره حاج منصور

 23. آیا پارک لاله تهران پولی شده است؟

 24. دستور ویژه دادستان کل کشور در پی هتک حرمت به ساحت مقدس حضرت رقیه (س) در یک روزنامه

 25. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

پربحث‌های اخیر

 1. تکرار دوباره داستان مالباختگان سرمایه‌گذاری‌های وسوسه‌انگیز

 2. زنگنه: هر تصمیمی که منافع ملی ما را تهدید کند وتو می‌کنم

 3. کاهش قیمت اجاره بها با تصویب طرح مسکن استیجاری

 4. کلاهبرداری از اعتماد مردم در سکه ثامن

 5. آیا بازار نفت از نقشه جدید اوپک و روسیه استقبال می‌کند؟

 6. چالش ارزی بانک مرکزی برای صادرکنندگان به عراق و افغانستان

 7. تشکیل ۴۵ پرونده تخلف برای کارمندان مالیاتی در سال ۹۷

 8. لزوم شناور شدن دستمزد کارگران در شرایط کنونی

 9. افت دلار به پایین‌ترین قیمت در ۲ ماه اخیر

 10. عضو کمیسیون انرژی: دلالانی مثل بابک زنجانی دنبال بورس نفت هستند

 11. یک کارشناس اقتصادی: ایران FATF را هم بپذیرد؛ از لیست سیاه خارج نمی‌شود

 12. قیمت روز مسکن

 13. زیارت امام رضا(ع) هم آرزو می‌شود؟

 14. گزارشی تکان‌دهنده از شیوع بیماری لاعلاج در کنار یک نیروگاه

 15. بایدها و نبایدهای تشکیل بورس نفت

 16. نماینده تهران: در ماجرای واگذاری ارزهای دولتی، عده‌ای عملا دستگاه‌های نظارتی را سر کار گذاشتند

 17. ساعت پروازها با تغییر ساعت رسمی کشور تغییر نمی‌کند

 18. لزوم گزارش دهی دقیق در خصوص سرنوشت دلارهای صادراتی+جدول

 19. امتیاز بی‌نظیر دولت برای بدهکاران وام‌های ارزی

 20. آمار بنگاه‌های مشکل‌دار کاهش یافت

 21. گرانی طلا در پی افت دلار

 22. رئیس کل دادگستری استان تهران: رسیدگی به جرایم اقتصادی بصورت ویژه در حال انجام است

 23. مهار نقدینگی آری، افزایش نرخ سود خیر

 24. وضعیت بازار مسکن

 25. کلاهبرداری ۲۲ میلیاردی شرکت‌های ارزش افزوده/ هزینه‌ها بازگردانده می‌شود

پربحث‌های دیروز

 1. تکرار دوباره داستان مالباختگان سرمایه‌گذاری‌های وسوسه‌انگیز

 2. زنگنه: هر تصمیمی که منافع ملی ما را تهدید کند وتو می‌کنم

 3. مشکلات صادرکنندگان محصولات کشاورزی به روسیه با «نیما»

 4. کاهش قیمت اجاره بها با تصویب طرح مسکن استیجاری

 5. کلاهبرداری از اعتماد مردم در سکه ثامن

 6. آیا بازار نفت از نقشه جدید اوپک و روسیه استقبال می‌کند؟

 7. چالش ارزی بانک مرکزی برای صادرکنندگان به عراق و افغانستان

 8. تشکیل ۴۵ پرونده تخلف برای کارمندان مالیاتی در سال ۹۷

 9. لزوم شناور شدن دستمزد کارگران در شرایط کنونی

 10. افت دلار به پایین‌ترین قیمت در ۲ ماه اخیر

 11. عضو کمیسیون انرژی: دلالانی مثل بابک زنجانی دنبال بورس نفت هستند

 12. یک کارشناس اقتصادی: ایران FATF را هم بپذیرد؛ از لیست سیاه خارج نمی‌شود

 13. قیمت روز مسکن

 14. زیارت امام رضا(ع) هم آرزو می‌شود؟

 15. گزارشی تکان‌دهنده از شیوع بیماری لاعلاج در کنار یک نیروگاه

 16. بایدها و نبایدهای تشکیل بورس نفت

 17. نماینده تهران: در ماجرای واگذاری ارزهای دولتی، عده‌ای عملا دستگاه‌های نظارتی را سر کار گذاشتند

 18. ساعت پروازها با تغییر ساعت رسمی کشور تغییر نمی‌کند

 19. لزوم گزارش دهی دقیق در خصوص سرنوشت دلارهای صادراتی+جدول

 20. امتیاز بی‌نظیر دولت برای بدهکاران وام‌های ارزی

 21. آمار بنگاه‌های مشکل‌دار کاهش یافت

 22. گرانی طلا در پی افت دلار

 23. رئیس کل دادگستری استان تهران: رسیدگی به جرایم اقتصادی بصورت ویژه در حال انجام است

 24. مهار نقدینگی آری، افزایش نرخ سود خیر

 25. وضعیت بازار مسکن

پربحث‌های هفته

 1. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 2. عوامل خارجی یا داخلی؛ کدام یک در بی‌ثباتی‌های ارزی موثرتر بود؟

 3. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 4. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 5. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 6. آخوندی: شرکت هواپیمایی ATR غرامت پرداخت نمی‌کند

 7. بازار مسکن در نیمه دوم امسال چگونه خواهد بود؟

 8. نوبخت: ۱۲ برنامه برای مقابله با تحریم‌ها داریم که یکی از آنها تنظیم بازار ارز است

 9. به خودمان رحم کنیم

 10. این آمارها حقیقت دارد

 11. اقدام انحصارجویانه شرکت واردات کننده مواد اولیه پوشک عامل تعطیلی کارخانجات تولیدی سلولزی + سند

 12. نعمتی: نباید همه کارت‌هایمان را برای روس‌ها روی میز بگذاریم، آنها خیلی قابل اعتماد نیستند

 13. مردم منتظر افزایش حقوق نباشند، امکان ندارد

 14. منوچهر متکی : جلوی واردات و تبلیغ کالاهای کره‌ای را بگیرید/ به بان کی مون چه گفتم؟

 15. رشد قیمت مسکن متوقف شد

 16. سیاست یک بام و دو هوای دولت در بازار خودرو/ ممنوعیت واردات به نام ایران به کام چین

 17. مسئله‌ای فراتر از نرخ ارز/ ضرورتی که دولت فراموش کرده است!

 18. کالا کارت می‌آید؟

 19. پایان افزایش نجومی قیمتها چه زمانی است ؟

 20. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

 21. پتروشیمی‌ها باز هم عرضه ارز را کم کردند

 22. پیشنهاد نرخ تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی خرید مسکن/ مدت باز پرداخت ۳۰ ساله

 23. دیروز قرار بود با اجرای برجام دلار ارزان شود و امروز با اجرای FATF

 24. قیمت سکه و ارز در بازار؛ دلار از ۱۳ هزار تومان رد شد + جدول

 25. سرپرست وزارت کار: از پاییز ۹۳ تا زمستان ۹۶ دولت تقریباً ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است

آخرین عناوین