وزیرعلوم: دانشگاه‌ها محدودیتی برای برگزاری مراسم ۱۶ آذر ندارند

گروه اجتماعی الف،   3960914190 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزیر علوم درباره برگزاری مراسم ۱۶آذر گفت: گاهی روی بعضی اشخاص حساسیت بی‌خودی ایجاد می کنند. در حالیکه خود مسئولان دانشگاه ها به خیلی از این بحث‌ها دقت می‌کنند همچنین دانشجویان نیز با مسئولان دانشگاه‌ها تعامل خوبی دارند.

منصور غلامی در گفتگو با خبرآنلاین درباره تفاوت روز 16 آذر 96 با سال گذشته گفت: برنامه ما علی القاعده نباید تفاوتی داشته باشد. امسال 16 آذر تعطیل است و خود دانشگاه ها درباره زمان برگزاری مراسم به مناسبت این روز برنامه ریزی انجام می دهند بدون اینکه نیاز به سازماندهی از مرکز باشد.

وی در پاسخ به این سئوال که زمان رأی اعتماد خیلی از دانشجویان دغدغه داشتند که شما یک تحفظ و محافظه کاری درباره فعالیت های دانشجویی و روز 16 آذر خواهید داشت، چه کار خواهید کرد این دغدغه برطرف شود؟ گفت: الان آنچه مورد قضاوت می توان قرار داد، عملکرد دانشگاه هاست. دانشگاه ها الان فعالند. تأکید ما هم این بود که در دانشگاه ها هیچ محدودیتی برای برگزاری مراسم و سخنرانی ها نباشد.

وزیر علوم ادامه داد: بخشنامه شد که سخنران‌های همه گرایش های سیاسی می توانند در دانشگاه ها سخنرانی کنند، البته باید از هیأت نظارت بر تشکل های دانشجویی مجوز کسب و چارچوب قوانین و مقررات را در این رابطه رعایت کنند. فلذا اگر آن مراحل قانونی انجام شود، طبعا دیگر اعمال محدودیت معنا ندارد.

وی در پاسخ به این سئوال که نگرانی از بابت برگزاری مراسم 16 در دانشگاه ها ندارید؟ گفت: خیر، من به هیچ وجه از بابت برگزاری این مراسم در دانشگاه ها نگرانی ندارم. تأکید می کنم ما نباید همه اش به فکر برگزاری یک مراسم متمرکز باشیم چون جمعیت بزرگ دانشجویان ما در دانشگاه های کشور پراکنده هستند.

غلامی یادآور شد: اگر برگزاری مراسم 16 آذر را به سالن اجتماعات یک دانشگاه بزرگ منحصر کنیم شاید آن سالن هزار نفر ظرفیت داشته باشد که متناسب با جمعیت 4.5 میلیون نفری دانشجویان کشور نیست بنابراین تمرکز شدیدی محسوب می شود.

وی ادامه داد: باید کمک کنیم تعداد بیشتری از دانشجویان در دانشگاه ها پای صحبت سخنرانان مختلف این مراسم بنشینند و انشاءالله با آن پیام مهمی که برای جنبش دانشجویی دارد، باعث بالا بردن دانش سیاسی و گسترش رویکرد نقادی و نقدپذیری در محیط های دانشگاهی شود.

وزیر علوم در پاسخ به این سئوال که آیا محدودیتی برای دعوت از شخصیت های سیاسی برای سخنرانی در مراسم 16 آذر وجود دارد؟ گفت: وزارت علوم درباره محدودیت ها هیچ نقشی ندارد و نباید هم وارد شود. لذا تشکل ها خودشان سخنران را دعوت و دانشگاه ها رسیدگی می کنند اگر منع قانونی برای آمدن و صحبت کردن افراد نباشد، توجیهی برای ایجاد ممنوعیت نیست.

وی ادامه داد: تأکیدی که روی این سئوالات می شود به نظرم القاء این مطلب است که یک چنین مسئله ای وجود دارد. من می گویم بگذاریم روال طبیعی آمد و شد افراد در دانشگاه ها انجام شود. حساسیت هم ایجاد نکنیم.

غلامی اظهار کرد: گاهی روی بعضی اشخاص حساسیت بی خودی ایجاد می کنند. در حالیکه خود مسئولان دانشگاه ها به خیلی از این بحث ها دقت می کنند همچنین دانشجویان نیز با مسئولان دانشگاه ها تعامل خوبی دارند. ما این تعامل را دیدیم و همین باعث آرامش محیط های دانشجویی و فعالیت های مربوطه است.

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. «پناهیان» و راه سومی در میانه تخریب و تطهیر 

   2. حکم قصاص نوید افکاری اجرا شد

   3. خواجه در بند نقش ایوان است!..

   4. قوه قضائیه و پرسش‌ها از حکم دادگاه طبری

   5. آیت‌الله صانعی دارفانی را وداع گفت

   6. روحانی: شنبه و یکشنبه روز پیروزی ایران و شکست آمریکا است/ نباید اجازه دهیم مردم در رنج قرار گیرند

   7. سپاه پاسداران: اقدام آل‌خلیفه پاسخ‌ درخور را دریافت خواهد کرد

   8. توافق‌های سریالی با تل‌آویو؛ به نام اعراب به کام ترامپ و نتانیاهو

   9. فرود دیدنی F۳۵ روی یک ناو در دریا

   10. یک عکس خاص از حاج محمود کریمی که ماندگار شد

   11. رای پرونده اکبر طبری صادر شد/ ۳۱ سال زندان و رد اموال

   12. قیمت سکه به ۱۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان رسید/ دلار ۲۶,۹۰۰ تومان شد + جدول

   13. برادر من! انقلابی‌گری با سیاست زدگی بیگانه است

   14. همه پسران سید حسن نصرالله در یک قاب

   15. تورم امارات برای نوزدهمین ماه متوالی منفی ماند!

   16. سکه از ۱۲ میلیون تومان رد شد/ افزایش قیمت دلار

   17. آمریکای آشفته؛ میراث ترامپ برای رئیس جمهور بعدی

   18. آیت‌الله رئیسی: دشمن با جنگ اقتصادی به دنبال اخلال در جامعه است

   19. استراتژی ظریف برای رسیدن به پاستور/فهرست اموال ضبط‌شده از طبری/فعالیت کدام نامزدهای انتخاباتی شروع شده است؟/روحانی: امسال می‌تواند سال بدی باشد

   20. شیخ حسین انصاریان پس از ابتلا به کرونا بستری شد

   21. چرا دلار ۲۶ هزار تومان شد؟

   22. قفل فعلی بازار خودرو به یک کلید نیاز دارد؟

   23. اطلاعیه دادگستری استان فارس درباره شبهات مطرح شده در خصوص پرونده «نوید افکاری»

   24. دپوی جدید خودروسازها؛ احتکار یا نقص فنی؟

   25. وزیر بهداشت: دیشب به خاطر خیز جدید کرونا نخوابیدم/تقسیم بندی مناطق غلط است

   ابر آروان

   آخرین عناوین