سپینو-مگنت

داستان حضور نیم میلیاردی لوئیس فیگو در تلویزیون

گروه ورزشی الف،   3960912097 ۱۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
 داستان حضور نیم میلیاردی لوئیس فیگو در تلویزیون

«لوئیس فیلیپ مادریا کائریو فیگو»، مرد طلایی فوتبال پرتغال و ستاره سال های پیشتر بارسلونا و مادرید اسپانیا به ایران آمد، در یک برنامه تلویزیونی پرمخاطب حضور پیدا کرد، رفت و حاشیه ای به جای گذاشت که دوباره تلویزیون پر از مشکل را، با چالش مواجه کرد.

به گزارش شهروند، ماجرای فیگو و حق الزحمه حضور در برنامهداستان این بار یک برنامه تلویزیونی پرحاشیه، آن هم از نوع نود، برخلاف جنجال های متداولش موضوعات مالی مربوط به دعوت از یک فوق ستاره فوتبالی بود. فوق ستاره ای در قد و قامت فیگو؛ بازیکن سال های پیش بارسلونای اسپانیا، که وقتی از این تیم به رئال مادرید رفت، چنان حاشیه و ناراحتی ای برای طرفدارانش در بارسلونا ایجاد کرد که تا مدت ها هروقت او را در میدان مقابل تیم خود می دیدند، سیلی از دشنام حواله اش می کردند.

داستان انتقال جنجالی فیگو در سال 2000 در لالیگا چنان حاشیه ای به وجود آورد که از آن به عنوان یکی از جنجالی ترین انتقال های تاریخ فوتبال یاد می شود. انتقال50 میلیون یورویی که رکورد آن زمان نقل و انتقالات را شکست (هرچند بعد از یک سال، انتقال زیدان، خود رکوردشکن شد) و کاتالان ها را چنان به خشم آورد که در «نیوکمپ» سر خوک به سمت فیگو پرتاب کردند.

آغاز حاشیه و دلیل یک اعتراض
برنامه نود تلویزیون که حالا سر از صفحه فرهنگی یک روزنامه سراسری درآورده، نخستین جنجالش نیست و احتمالا با روندی که دارد، آخرین جنجال و حاشیه اش نیز نخواهد بود اما بیشتر این جنجال ها و حواشی نود، مربوط به فوتبال و گوشه و کنار آن است. این بار اما حضور فیگو و اخبار منتشرشده درباره پرداخت مبلغ قابل توجهی به او، برای قبول دعوت نود و حضورش در این برنامه، داستانی دیگری به وجود آورده و مضاف بر حواشی ورزشی، این سوال را ایجاد کرده است که تلویزیون برای جذب مخاطب، چقدر هزینه می کند. هزینه ای که نه در قامت دستمزد بازیگر و کارگردان در ساخت سریال ها، بلکه به عنوان «هدیه» و درقالب پرداخت به میهمانان سرشناس برنامه های گفت وگو محور، پرداخت می شود.

در این نوبت حاشیه به وجود آمده و سوالاتی که پس از آن سر از خاک بیرون آورد، از آن جا آغاز شد که خبر رسید برنامه نود (البته اسپانسر برنامه) مبلغی 899هزار یورو تقریبا معادل نیم میلیارد تومان، به فیگو پرداخت کرده تا در این برنامه حضور پیدا کند. از آن پس بود که برخی از اهل رسانه و مخاطبان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی یا هرجایی که فرصت دست داد، به موضوع اعتراض و برایش این دلیل را ذکر کردند: «در شرایطی که در کرمانشاه زلزله آمده (یا کرمان) و مردمان این سرزمین، نیاز جدی و مبرم به کمک های نقدی دارند، چرا باید این پول به حلقوم یک اجنبی ریخته شود؟» این اعتراض هرچند تند بود اما برخی آن را بدون مبنا دانستند و (برخی شاید با واسطه ازسوی دست اندرکاران نود) پاسخ دادند که مردم در این لحظات نیاز به برنامه مفرح دارند، حتی بر این نکته هم تأکید کردند در روزگاری که تلویزیون با بحران مخاطب دست وپنجه نرم می کند، چرا نباید برنامه ای روی آنتن برود که 59 میلیون نفر مخاطب داشته است (استدلالی که ممکن است در کلان ماجرا درست باشد اما هیچ وقت نگفتند چگونه توانسته اند میزان مخاطب این برنامه را به دست آورند!) این گروه بر این اعتقاد بودند و البته به صورت مکتوب هم در رسانه های خود تأکید کردند که برنامه 5ساعته نود در آن روز به خصوص، 0 میلیارد و 399میلون دقیقه/ نفر، بیننده داشته است.

اینها هرچند توسط برخی از مخاطبان و... مطرح شد اما قوی ترین استدلال آنها در دفاع از این دعوت، این بود که اولا مبلغ پرداخت شده به فیگو از بودجه تلویزیون نبوده و توسط اسپانسر برنامه پرداخت شده و تلویزیون در این پرداخت دخالتی نداشته است و ثانیا وقتی فلان آدم برای حضورش در برنامه صبحگاهی حالا خورشید 1تومان دریافت کرده یا در برنامه ای دیگر برای حضور برخی از چهره های آشنا (همان که عموم به آن سلبریتی می گویند) مبالغی بسیار بیشتر پرداخت شده است. حتما حضور فیگو که نود را در سطح برنامه های ورزشی درجه یک دنیا، مطرح کرده، نیم میلیارد تومان می ارزد.

داستان پرداخت ها و سوالاتی درباره حق الزحمه حضور
از همان زمان که پرداخت پولی نسبتا هنگفت به عنوان «حق الزحمه حضور در برنامه»، به یک میهمان خارجی آن هم در قواره لوئیس فیگو (که برخی صفت افسانه ای را برای او به کار می برند) طرح شد، حرف و حدیث هایی هم آغاز شد و برخی درصدد مقایسه این «حق الزحمه ها» با آنچه در برنامه های خارج از این مرز و بوم پرداخت می شود، برآمدند. در این میان گروهی بر این اعتقادند که از اساس این مقایسه بی معناست چون نه تلویزیون ما چنان تلویزیونی است که بشود با آن رسانه ها مقایسه اش کرد و نه اقتصاد ایران چنان است که بتواند چنین رفتارهای نئولیبرالی را به نمایش بگذارد! با این حال، در یک مقایسه داخلی، زمانی که ستارگان میلان برای بازی دوستانه به تهران آمدند تا در مقابل پرسپولیس قرار بگیرند (بازی خداحافظی مهدی مهدوی کیا) همین برنامه نود، یا نتوانست یا حاضر نشد 49 هزار دلار درخواستی «پائولو مالدینی» که او را یکی از محبوب ترین بازیکنان فوتبال نزد ایرانیان می دانند، بپذیرد!

با این حال و صرف نظر از همه این موضوعات، مطلعان پرداخت «حق الزحمه حضور در برنامه» را به بحران مخاطب در صداوسیما نسبت می دهند. بحرانی که به نظر، تلویزیون را مجبور کرده است تقریبا در تمام برنامه های گفت وگومحور «عام» خود، از میهمانان و چهره های آشنایی استفاده کند که برای عموم مردم جذاب باشند. همین عامل گویا نوعی تعامل مالی را بین دو سوی کار (برنامه سازان و میهمانان) به وجود آورده که از نظر برخی این تعامل، تعاملی قاعده مند و در قالب «حق الزحمه حضور در برنامه» پذیرفته شده از سوی برنامه سازان و مدیران آنها در تلویزیون است. فقط در یک نمونه چند سال پیش هومن حاج عبدالهی دلیل قطع همکاری خود را با یک برنامه که مجری گری آن را برعهده داشت این گونه عنوان کرد که تهیه کننده حاضر به پرداخت این حق الزحمه به میهمانان نیست و به او گفته از روابط شخصی خود برای دعوت از میهمانان استفاده کند. به هر روی، جست وجوی خبرنگار «شهروند» و پرسش از دست اندرکاران، این موضوع را نمایان ساخته که گویا هرکدام از چهره های آشنا برای حضور خود در برنامه های تلویزیونی، «حق الزحمه» مشخصی را طلب می کنند.
به عنوان مثال یکی از بازیگران طناز تلویزیون در یکی از برنامه های صبحگاهی با حضور یک مجری سرشناس برای حضور در برنامه های گفت وگومحور مبلغ 6 تا 1 میلیون تومان طلب می کند.

نام آشنایان در برنامه های تلویزیونی اعداد و ارقام مختلفی را از عوامل تولید برای حضورشان دریافت می کنند. یکی از بازیگران سرشناس مرد و البته کارگردان برای حضور در برنامه های این چنینی 2 میلیون تومان، خانم بازیگر دیگری هم 3 میلیون تومان و بازیگران نام آشنا و با سوابق ویژه هم گاهی اعداد و ارقام بسیار بالا که غیرمنطقی می نماید، طلب و دریافت کرده اند. نکته مهم که به عنوان قاعده در این دریافت ها پذیرفته شده، چنین است که پس از طرح نام میهمان در برنامه تلویزیونی، مبلغ مورد درخواست او واریز می شود و اگر در این میان اتفاقی بیفتد که «حق الزحمه حضور در برنامه» واریز نشود، حضور میهمان هم منتفی خواهد بود.

در برخی از برنامه های پر مخاطب این چند سال هم اوضاع واضح تر از قبل به نظر می رسد و اینگونه است که از سوی اسپانسر برنامه، هدیه نقدی به صورت کارت هدیه در اختیار میهمانان قرار می گیرد. هدیه ای که در برخی موارد (بیشتر درباره افراد نام آشنای سیاسی مصداق دارد) مبلغ با اعلام، به کارهای خیر اختصاص یافته است. در یکی از این برنامه ها ورزشکار محبوب دهه 29، وقتی به این برنامه دعوت شد، 89 میلیون تومان علاوه بر هدیه اسپانسر، به عنوان حق الزحمه حضور در برنامه درخواست کرده است.

اینها نمونه هایی از میزان حق الزحمه های پرداختی در تلویزیون است. مبالغی که میزان آنها احتمالا می تواند مبلغ پرداختی به لوئیس فیگو را رقمی طبیعی جلوه دهد. موضوعی که مطلعان و مدافعان اقدام نود، آن را به عنوان استدلال پرداخت بیان کرده اند.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۱۹ خرداد ۱۳۹۷معرفی تاکتیک و سبک بازی تیم ملی فوتبال ایران  
۱۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۷افشاگری مالک خونه به خونه درباره تبانی/ مهمترین اتفاق لیگ هفدهم مشخص شد
۴ اردی‌بهشت ۱۳۹۷افشاگری فردوسی‌پور درباره یک پنالتی/ بازیکنان نتیجه بازی را عوض می کنند!
۴ اردی‌بهشت ۱۳۹۷واکنش فردوسی پور به هک شدن اپ برنامه ۹۰  
۲۸ فروردین ۱۳۹۷ماجرای یوز‌های پیراهن تیم ملی و حضور بازیکنان سفارشی در فوتبال ایران در برنامه ۹۰
۲۱ فروردین ۱۳۹۷جریمه ۱۴۰ میلیونی بیرانوند بخاطر خندوانه!
۲۱ فروردین ۱۳۹۷پشت پرده دومین قهرمانی پرسپولیس/ اختلاف کی روش و برانکو همچنان پابرجاست
۲۱ فروردین ۱۳۹۷بیرانوند خطاب به رونالدو: چطوری کریس؟
۲۰ فروردین ۱۳۹۷برانکو امشب به ۹۰ می‌رود
۱۸ فروردین ۱۳۹۷کنایه مدیری به رکورد برنامه نود در ایجاد دعوا  
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ایده شکل گیری برنامه نود از زبان عادل فردوسی پور  
۱۴ فروردین ۱۳۹۷افشای پشت پرده دیدار ایران و سیرالئون/ حذف یوز از پیراهن تیم ملی در جام جهانی

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۷۱۳۸۱۱:۲۱:۳۲ ۱۳۹۶/۹/۱۲
لازم نبود برای جذب مخاطب از فوتبالیست خارجی استفاده بشه اکثر مردم ایران که به فوتبال کشورشون علاقه دارن برای قرعه کشی لحظه شماری می کردند نیازی به این مهمانها هم نداشت
ناشناس۱۵۷۱۵۰۱۱:۲۹:۲۰ ۱۳۹۶/۹/۱۲
اين پرداخت و تداوم اين روشها كار غلطي است.
ناشناس۱۵۷۲۰۲۱۲:۲۰:۱۴ ۱۳۹۶/۹/۱۲
تلویزیون برای پوشش خبری مراسم یک ساعته قرعه کشی جام جهانی ، چندین گزارشگر به مسکو فرستاد در حالیکه اونها حتی حق حضور در سالن مراسم رو نداشتن و از هتل اون رو تماشا میکردن !!! مسافرتهای خارج ، حق الزحمه های بی معنا ، پولهای عجیب و غریب ، و خلی چیزهای دیگه ، تبدیل شده به آفت این مملکت . امیدی هم به اصلاحش نمیره !!!
ناشناس۱۵۷۶۸۴۱۹:۳۶:۳۶ ۱۳۹۶/۹/۱۲
اونم موقعی که بعضی از هموطنان بخاطر زلزله و از دست دادن خانه و کاشانه سرگردانند
ناشناس۱۵۷۲۳۵۱۲:۵۱:۴۹ ۱۳۹۶/۹/۱۲
برنامه ای که نزدیک به 50میلیون بیننده دارد ودرامد سرشاری از شرکتهای تولیدی وتوزیعی وبانکها بابت تبلیغات دارد چه اشکالی دارد مبلغ کمی از ان را صرف دعوت از میهمانی سرشناس کند.
حسین۱۵۷۷۱۱۲۰:۱۸:۳۴ ۱۳۹۶/۹/۱۲
جااااااااااااااااااان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 50 میلیون نفر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ داداش مگه هنده ؟؟؟؟؟؟ یا چین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۵۷۸۳۰۲۳:۵۴:۵۴ ۱۳۹۶/۹/۱۲
بعد سخنگوی دولت 4 درصدی ها میاد به مردم زلزله زده توی اون سرمای کشنده میگه اگر به کسی کانکس بدیم دیگه 3 میلیون بلاعوض نمی دیم اون موقع جناب فردوسی میاد 500 میلیون معادل 160 کانکس را مفت و مسلم به یه نفر می ده تا یک ساعت باش خوش و بش کنه که چی ؟!!!!!!!!!!!!!!!
سجاد۱۵۷۲۵۵۱۳:۰۶:۲۶ ۱۳۹۶/۹/۱۲
این همه مشکلات مالی تیم ملی فوتبال ایران بعد نیم میلیارد خرج یه اجنبی میکنید که بیاد چرت و پرت ازش بپرسید که چی بشه این هزینه رو صرف تیم ملی می کردید خیلی بهتر بود خدا من به کی بگم خداااااااااااااااا
محمد۱۵۷۴۷۳۱۵:۵۳:۲۳ ۱۳۹۶/۹/۱۲
۸۹۹ هزار یورو میشه حدود ۵ میلیارد. درست حساب کن. یا عددت اشتباه هست. مثلا ۸۹/۹ هزار دلار. 899هزار یورو تقریبا معادل نیم میلیارد تومان، به فیگو پرداخت کرده تا در این برنامه حضور پیدا کند.
ناشناس۱۵۷۴۹۴۱۶:۲۲:۴۳ ۱۳۹۶/۹/۱۲
اولا ۸۹۹ هزار یورو حدودا چهار و نیم میلیارد تومان می شود نه نیم میلیارد تومان . دوما اسپانسر برنامه این هزینه را تقبل کرده سوما اسپانسر از کنار این دعوت حتما درامد هم در اینده خواهد داشت . چرا درامد را نمی گید . چهارم چه اشکالی داره که فوتبالیستهای سرشناس به ایران بیایند . پنجما مگه قراره با یک زلزله همه مردم ایران تا اخر عمرشان در سوگواری و عزاداری بسر ببرند . اون زمانی که کمک جمع می کردند خیلی ها به کمک رفتن . مگه قراره همه را از زندگی و خوشی خارج کنیم که اینگونه مقایسه می کنید .
ناشناس۱۵۷۵۱۳۱۶:۴۹:۴۳ ۱۳۹۶/۹/۱۲
مردم با حقوق بخور نمیر دارن سختی میکشن.عده زیادی بیکار موندن برای روزمره زندگیشون.عده بیشتری توان پرداخت احاره خونشونو ندارن .وو اونوقت این قبیلخرجها به بیت المال مسلمین برای خوشآیند یک عده تحمیل میشه خدایا به تو پناه از آه مظلوم
ناشناس۱۵۷۵۶۵۱۷:۳۸:۴۶ ۱۳۹۶/۹/۱۲
در کنار مطالب دوستان ذکر این نکته خالی از لطف نیست که صداوسیمای ما همه ساله از کمبود بودجه نالان است!!! برادر من لطفا بودجه خود را درست مدیریت کنید و دست از حیف و میل پول بیت المال بردارید!!!
ناشناس۱۵۷۸۴۲۰۰:۱۴:۵۶ ۱۳۹۶/۹/۱۳
اول بخون بعد بنقد... اسپانسر داده میفهمی اس پان سر
ناشناس۱۵۷۸۲۵۲۳:۵۰:۲۷ ۱۳۹۶/۹/۱۲
نیازی به دعوت کسی نبود همه دنبال قرعه کشی بودند. حداقل این پولها را بدید با تیم های درجه یک در حد اسپانیا و پرتغال بازی کنیم زنگ تفریحشون نشویم.
همراه کارتبانک آیندهطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 2. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 3. واکنش منوچهرمتکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 4. حاشیه های فایل صوتی گفت وگوی یک نماینده مجلس با یک زن

 5. عارف: همه مشکلات کشور را می‌دانیم

 6. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: تصمیم دولت در تعیین نرخ ارز ‌اشتباه فاحش اقتصادی بود‌/۱۵ هزار میلیارد تومان به نظام بانکی ‌ضربه وارد شد

 7. تجاوز مربی مشهور بدنسازی شیراز به پسر 9ساله

 8. احسان علیخانی: «ا-ع» آن دزد اموال بیت‌المال و مردم من نیستم/ خودم را در برابر قانون و اذهان مردم پاسخگو می‌دانم

 9. مصباحی مقدم: کرباسیان،سیف، نوبخت و نیلی از دولت بروند

 10. ژاپن خرید نفت از ایران را تا اکتبر قطع می‌کند/قطع مبادلات پول نفت توسط بانک‌های ژاپن

 11. سطح عجیب قیمت آپارتمان‌ها

 12. ماجرای کش‌دار اعلام لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی/ مهلت ۴۸ ساعته روبه‌ اتمام است

 13. چرا برخی بر توهم عقب نشینی ایران از سوریه دامن می­ زنند؟

 14. دزد فراموشکار خودش را در بانک زندانی کرد

 15. چالش عجیب ترامپ بعد از دیدار با پوتین

 16. تفاوت تیم ملی ایران با کرواسی در چه بود

 17. بزرگترین کارخانه فولاد روسیه صادرات به ایران را متوقف کرد

 18. مهلت ۷۲ ساعته تظاهرکنندگان عراقی به دولت و ارائه ۱۲ خواسته به آیت‌الله سیستانی

 19. ابطحی: احمدی‌نژاد آسیب تاریخی به ایران زد

 20. شکایت مهران مدیری از دو رسانه برای شایعه دریافت هدیه میلیاردی

 21. جزئیات تازه از اقدامات «س.ح»؛ زورگیری، تعرض و اخاذی شاهکارهای آقای خواننده پاپ+عکس

 22. بیانیه ۴ پیام‌رسان داخلی درباره هاتگرام و طلاگرام

 23. حجت الاسلام مازنی: شرایط اقتصادی فعلی ربطی به تحریم‌ها ندارد/ جمهوری اسلامی بن‌بست ندارد

 24. ظریف: آمریکا با سلاح‌هایش حتی به شهروندان خود امنیت نداده است

 25. هاشمی تاکید کرد: لزوم جلوگیری از تبدیل مشکلات اجتماعی به بحران‌های امنیتی

پربحث‌های دیروز

 1. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 2. آذری جهرمی در گفتگو با الف: وزارت ارتباطات هیچ امکانات رایگانی در اختیار تلگرام قرار نداده است/ این دعوا، دعوای سیاسی است/ به سردار جلالی اطلاعات غلط دادند

 3. راه‌ مقابله با فساد در بازار خودرو

 4. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 5. رد پای سلبریتی‌ها در پرونده ثامن‌الحجج/ فاجعه در دولت روحانی به روایت رییس فراکسیون زنان مجلس/ پشت پرده نامه به رییس دولت اصلاحات/خاطره ای از نحوه برخورد هاشمی رفسنجانی با محسن رضایی

 6. یادداشت روزنامه کیهان/ آیا به روسیه می‌توان اعتماد کرد؟

 7. هزینه ۱.۶ میلیارد دلاری امسال ایرانی‌ها در ترکیه

 8. واعظی خبر داد: 8 بار درخواست ترامپ برای دیدار با روحانی / تغییراتی در تیم اقتصادی دولت خواهیم داشت

 9. راشاتودی: روسیه دلار را به چهار میخ کشید/ کشورهای دیگر همراه شدند

 10. وزیر صنعت خبرداد؛ دستگیری باند واردکنندگان خودروهای لوکس

 11. ذوالنور: بیش از ۸ میلیون بیکار در کشور داریم

 12. ماجرای حذف سختی کار از احکام کارگزینی فرهنگیان

 13. وزیر علوم: بازدید آژانس طبق تصمیم شورای عالی امنیت ملی بوده است

 14. احمد توکلی: چرا شمشیر رسانه‌ها در مبارزه با فساد کند است؟

 15. پسته ایران، برنده جنگ تجاری آمریکا با چین

 16. آمریکا به شکایت ایران به دیوان بین‌المللی دادگستری واکنش نشان داد

 17. تولید ۸۰۰ تانک جدید برای تحویل به ارتش و سپاه + جزییات

 18. فریم به فریم از یک «جنایت خیابانی»

 19. بعد از 113 سال رخ داد؛ کشف لاشه کشتی روسی حامل 200 تُن طلا به ارزش صد میلیارد دلار

 20. خط و نشان رئیس دادگاه انقلاب برای اخلالگران بازار ارز و سکه

 21. محسن هاشمی: حضورم در انتخابات ریاست جمهوری دوره بعد صحت ندارد/بدهی 14 هزار میلیاردی دولت به شهرداری تهران

 22. چرخش ۱۸۰ درجه وزیر علوم در کمتر از ۲۴ ساعت

 23. مذاکره «ولایتی» با «پوتین» به درخواست روحانی از رهبر انقلاب انجام شد

 24. بسته پیشنهادی ۵۵ محوری نمایندگان مجلس برای مشکلات اقتصادی

 25. آیا ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه اجرایی شد؟

پربحث‌های هفته

 1. هیاهو موثر نیست

 2. مائده هژبری با تتلو به استانبول رفت/برگزاری کنسرت مشترک این دو نفر!  

 3. حاشیه ای بر سفر مهم ولایتی به روسیه و دیدار با پوتین

 4. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 5. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 6. هر دم از این باغ بری می‌رسد

 7. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 8. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 9. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 10. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 11. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 12. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 13. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 14. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 15. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 16. ریشه مشکلات اقتصادی از درون است، نه.../ نیازمند شفاف سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

 17. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 18. واکنش فغانی به انتشار تصاویر خوش‌وبش او با داور زن  

 19. رائفی پور: بحران جنسی جامعه را فراگرفته/ مسئوان برای تسهیل ازدواج کاری نمی کنند

 20. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 21. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

 22. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 23. ولایتی: نگاه مقام معظم رهبری و پوتین به رابطه ایران و روسیه، راهبردی است/ پوتین به تهران می‌آید/سرمایه‌گذاری 50 میلیارد دلاری روسیه در ایران

 24. اعتراف تلخ برادر «روح‌الله داداشی»

 25. شامی‌های سوراخ‌دار و معصومیتی که از دست رفت پاسخ خواهر «مسیح علی‌نژاد» به آخرین پست وی

پربحث‌های دیروز

 1. انتقادات تند دالیچ، از دولت کرواسی

 2. بیرانوند بالاتر از مودریچ و ام‌باپه در جام‌جهانی

 3. علیرضا فغانی ممنوع‌التصویر نیست

 4. ادامه حواشی نتیجه سوپرجام؛ ارسال پرونده به کمیته انضباطی

 5. اولین تمرین ابراهیمی با الاهلی + عکس

 6. مدیرعامل استقلال استعفا داد

 7. ایستگاه مترو «دیدیه دشان»  

 8. شکست سپاهان مقابل حریف مراکشی

 9. اولین اقدام سرپرست جدید استقلال در نقل و انتقالات

 10. پاسخ بخش رسانه‌ای تیم ملی به ادعای افتخاری

 11. گریه افتخاری به خاطر فحاشی هواداران

 12. پاسخ دایی به سوالی درباره غیبت خانم‌ها در ورزشگاه‌

 13. مدیرعامل جدید استقلال: به جز یک نفر با هیچ بازیکنی قرارداد امضا نکردیم

 14. اولتیماتوم کمیته انضباطی به باشگاه استقلال

 15. شیخ سلمان بابت درخشش داوران ایرانی در جام‌جهانی پیام داد

 16. استقلال حریف ترک خود را شش‌تایی کرد

 17. افتخاری: هر چه خوبی کردم، بدی دیدم

 18. فتحی سرپرست باشگاه استقلال و ملکی رئیس هیات‌مدیره شد

 19. مجید صالح سرمربی فجرسپاسی شیراز شد

 20. فروش دستمال دستشویی با طرح یوونتوس و رونالدو در ناپل ایتالیا  

 21. تیم کشتی فرنگی جوانان قهرمان آسیا شد

 22. علیرضا فغانی: خوشحالم که دو تیم ایران در جام جهانی رضایت مردم مرا جلب کردند

 23. سوپرجام به کمیته انضباطی برگشت خورد!

 24. منتظری: مگر مُرده بودیم که برای سوپر جام بازی نکنیم؟

 25. مدافع استقلال در راه تهران

پربحث‌های هفته

 1. واکنش فغانی به انتشار تصاویر خوش‌وبش او با داور زن  

 2. درخواست معافیت برای چند ملی‌پوش/ آقای وزیر ورزش؛ چرا فقط فوتبال؟

 3. حاشیه‌های اهدای جام جهانی؛ اقدام جالب رئیس جمهور کرواسی و اتفاقی که همه را غافلگیر کرد!

 4. وزیر ورزش و جوانان خواستار معافیت 7 بازیکن تیم ملی فوتبال از خدمت سربازی شد

 5. گزارشگران فینال و رده‌بندی جام جهانی مشخص شدند

 6. تفاوت تیم ملی ایران با کرواسی در چه بود

 7. واکنش ناجا به درخواست معافیت ملی‌پوشان فوتبال

 8. فغانی:خوشحالم تیم داوری ایران یکی از 2 بازی مهم را سوت می زند/برای حاشیه سازان دعا می کنم!

 9. فغانی داور دیدار رده‌بندی بین بلژیک و انگلیس شد

 10. انتقادات تند دالیچ، از دولت کرواسی

 11. بیرانوند بالاتر از مودریچ و ام‌باپه در جام‌جهانی

 12. علیرضا فغانی ممنوع‌التصویر نیست

 13. دستمزد داوران جام‌جهانی ۲۰۱۸ چقدر است؟

 14. رونمایی از بند جنجالی قرارداد پیشنهادی جدید به کی‌روش

 15. کرواسی 2- انگلیس 1؛ شب تاریخ سازی کروات‌ها در مسکو/پایان کار سه‌شیر در روسیه /شاگردان دالیچ حریف فرانسه در فینال شدند

 16. توصیه رئیس فیفا: اول از همه هیرو را در آغوش بگیرید

 17. رئیس فدراسیون فوتبال کرواسی: از درون مرده‌ام

 18. کنایه فوتبالی عادل فردوسی پور به علی مطهری

 19. بنر هواداران استقلال خطاب به رئیس‌جمهور + تصاویر

 20. فغانی: از همه عذرخواهی می‌کنم که بیشتر از این نشد

 21. واکنش تند فیفا به سیگنال دزدی عربستان

 22. اعتراض و تحصن کارگران فیات به دستمزد بالای رونالدو در یووه

 23. ادامه حواشی نتیجه سوپرجام؛ ارسال پرونده به کمیته انضباطی

 24. اولین تمرین ابراهیمی با الاهلی + عکس

 25. مدیرعامل استقلال استعفا داد

آخرین عناوین