سپینو-مگنت

چرا تعطیلی هشتم ربیع الاول باید لغو شود؟

گروه اجتماعی الف،   3960901261 ۱۲ نظر، ۱ در صف انتشار و ۲۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
چرا تعطیلی هشتم ربیع الاول باید لغو شود؟

دیروز مجلس شورای اسلامی با بررسی یک فوریت طرح اصلاح تعطیلات رسمی با ۱۳۴ رای موافق، ۲۸ رای مخالف و چهار رای ممتنع از مجموع ۱۹۷ نماینده حاضر موافقت کرد.

در جریان تصویب احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور روز هشتم ربیع‌الاول به‌مناسبت آغاز امامت حضرت‌مهدی(ع) تعطیل رسمی تعیین شد. این اقدام «به منظور دستیابی به جامعه متمسک به قرآن و عترت(ع) و برخوردار از ایمان و عمل صالح و گسترش فرهنگ حیات بخش قرآن کریم و عترت(ع) در راستای اجرای منشور توسعه فرهنگ قرآنی»  بود.

بعد از تائید مصوبه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور در شورای نگهبان و تبدیل آن به قانون، عملا از این به بعد هرسال چنین روزی تعطیل خواهد بود. البته به گفته عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در مهلت 20 روزه درباره تعطیلی هشتم ربیع‌الاول اعلام نظر نکرد که این امر طبق قانون به منزله تأیید مصوبه مجلس شورای اسلامی است. این قانون در فروردین ۹۶ توسط رئیس مجلس شورای اسلامی ابلاغ و در روزنامه رسمی منتشر شد. براین اساس هشتم ربیع الاول سالروز شهادت امام حسن عسگری و آغاز امامت حضرت ولی‌عصر (عج) تعطیل رسمی اعلام گردید. اما از آن‌جایی‌که تقویم رسمی موسسه «ژئوفیزیک دانشگاه تهران» به عنوان مرجع تقویم و سررسید رسمی در نیمه‌سال قبل(۹۵) تدوین شده، این تعطیلی در آن قرار نگرفته است.

به همین دلیل بود که حرف و حدیث هایی از روزها و هفته های گذشته درباره تعطیلی یا عدم تعطیلی این روز وجود داشت. در نهایت محمدباقر نوبخت ، سخنگوی دولت 30 آبان در نشست خبری هفتگی خود  در پاسخ به این سوال که چرا تعطیلی روز 6 آذر در تقویم نیامده است و موضع دولت نسبت به این تعطیلی چیست، تصریح کرد: دولت خودش این لایحه را به مجلس فرستاد و آن را هم ابلاغ کرد. وی همچنین افزود: این لایحه مخالفت‌هایی هم داشت اما  موضع دولت نسبت به تعطیلی 6 آذر صریح وشفاف است ولی باید بپرسم که چرا در تقویم نیامده است. سخنگوی دولت در ادامه گفت: روز ششم آذر تعطیل رسمی است.

موضوع مهمی که این تعطیلی را خاص کرده این است که دو مناسبت یکی شهادت و دیگری آغاز امامت در این روز مقارن شده‌اند. این تعطیلی به قدری عجیب است که علی مطهری نیز در این باره گفته است: «تعطیلی هشتم ربیع‌الاول که امسال مصادف با ۶ آذرماه است یک خطا و موجب وهن مجلس شورای اسلامی است. هشتم ربیع‌الاول سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) و طبعاً روز آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج)  است. سؤال این است که چه ضرورتی برای تعـطیلی این روز هست؟ اولاً مردم در این روز باید عزا بگیرند یا شادی کنند؟ ثانیاً فلسفه تعطیلی یک روز آن است که مناسبت مربوط بزرگ داشته‌شود. آیا  این بزرگداشت با تعطیلی بهتر انجام می‌شود یا با دایر بودن ادارات و بخش خصوصی و مطبوعات که هر یک می‌توانند برنامه‌ای و مطلبی داشته باشند؟ ضمناً این روز مجاور نهم ربیع‌الاول است که برخی شیعیان تندرو برنامه‌هایی اجرا می‌کنند که مخالف وحدت اسلامی و مضر به حال دنیای اسلام است.»

موضوع دیگری که باعث شده مخالفت های با تعطیلی این روز افزایش یابد این است که با اوضاع اقتصادی نابسامان و آشفته کشور چه اصراری وجود دارد که با وجود تعطیل های رسمی بسیار روز دیگر به آنها افزوده شود و چرخ حرکت بخش خصوصی  و دولتی را با بیش از گذشته کند و کندتر کرد. این در حالی است که هر روز تعطیلی ضرر و زیان هنگفتی بر اقتصاد تحمیل می کند. این موضوع زمانی اهمیت دو چندان می یابد که بدانیم امسال از طرف رهبر انقلاب، سال «اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال» نامگذاری شده و آیا واقعاً با چنین اقداماتی می توان گفت که به فرامین ایشان به قدر کافی توجه شده است.

دیروز حجت‌الاسلام پژمان‌فر، نماینده مشهد و کلات به عنوان موافق یک فوریت طرح حذف تعطیلی روز 8 ربیع‌الاول از فهرست تعطیلات رسمی کشور در صحن علنی گفت: تعطیلی هشتم ربیع‌الاول دارای بار مالی اقتصادی است. نماینده مردم مشهد و کلات گفت: پذیرش مصوبه تعطیلی هشتم ربیع الاول و بار مالی آن در برهه اقتصاد مقاومتی، جای سوال دارد.

وی ادامه داد: در مجلس نهم و در وسط احکام دائمی این موضوع بدون آنکه موافق و یا مخالفی درباره آن صحبت کند به صورت کلی رأی‌گیری شد، حتی توکلی در همان جلسه اخطار داد که رئیس جلسه با وارد ندانستن آن اجازه طرح نداد. نماینده مردم مشهد و کلات تأکید کرد: مجلس جلسات علنی و غیرعلنی را درباره مشکلات اقتصادی و کار برگزار می‌کند، اما یک نفر بگوید بار مالی یک روز تعطیلی و آسیب آن چیست؟

حجت‌الاسلام پژمان‌فر در نهایت گفت:عزاداری و بزرگداشت ائمه به معنای تعطیلی یک روز نیست و البته امکان دارد این تعطیلی به وحدت جهان اسلام هم آسیب بزند.

به همین دلایل است که به نظر می رسد لغو این تعطیلی از طرف مجلس شورای اسلامی لازم است و هر گونه تعلل در این باره  می تواند علاوه بر خسارت به اقتصاد ملی کشور باعث سوء استفاده دشمنان و اختلاف بین مذاهب اسلامی شود.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

احمد۱۴۹۷۳۸۰۹:۰۳:۱۴ ۱۳۹۶/۹/۲
اولا گناه برخی شیعیان تندرو را به پای باقی شیعیان ننویسید که این خود در فقه شیعه به نام سد ذرایع شناخته میشود و قابل اتکا نیست و استدلال فقهی وهابیهاست...چون یه عده کار خلاف مرتکب میشوند دلیل بر این نیست که باقی را محروم کنیم...نمایندگان .. یک روز برای مردم کار کنند به اندازه 100 روز تعطیل به مردم نفع میرسانند..
ناشناس۱۴۹۷۶۳۱۰:۳۷:۵۴ ۱۳۹۶/۹/۲
به جاي اين تعطيلي هاي بي برنامه و نابسامان لطفا در خصوص تعطيليها برنامه ريزي گردد تا هم مردم از تعطيلاتشان لذت ببرند و با انرژي مضاعف به كار برگردند و هم به اقتصاد لطمه وارد نشود. مدتهاست در خصوص تعطيلي دوروز در هفته صحبت مي شود كه جمعه و شنبه تعطيل باشد و به جاي آن اين تعطيليهاي بي برنامه حذف گردد متاسفانه هيچ اقدامي صورت نگرفته است. ضمن اينكه واقعا تعطيلي اين روز بسيار گيج كننده است نصف روز قرار است عزاداري كنيم و نصف روز جشن بگيريم. به جاي اين بي برنامگي ها فرهنگ سازي كنيد
ناشناس۱۴۹۷۸۵۱۱:۴۵:۴۵ ۱۳۹۶/۹/۲
اگر دوست داشتید لطفا نظرات اینجانب را منتشر نمایید: 1- نماینده محترمی فرموده اند: "سؤال این است که چه ضرورتی برای تعـطیلی این روز هست؟ اولاً مردم در این روز باید عزا بگیرند یا شادی کنند؟" برادر عزیز نماینده موضوع اصلی گرامیداشت و یادآوری شروع امامت حضرت ولی عصر(عج) است همانگونه که خود نیز به آن اذعان داشته اید و نه لزوماً شادی پیرامون آن که جنابعالی این موضوع را منافی تعزیت و تسلیت ایام سوگواری امام حسن عسگری (ع) میدانید. صدر و ذیل جملاتتان با یکدیگر در تناقض و تنافر است کمی بیشتر به کلمات خود بیاندیشیم و سپس اظهار نظر نماییم. 2- برادر عزیز نماینده ای فرموده اند: "تعطیلی هشتم ربیع‌الاول دارای بار مالی اقتصادی است. پذیرش مصوبه تعطیلی هشتم ربیع الاول و بار مالی آن در برهه اقتصاد مقاومتی، جای سوال دارد" واقعا جای بسی شگفتی وافر است که بازی دومینوی ادغام وزارتخانه ها و سازمان های دولتی گاهی رو به جلو و گاهی بر خلاف جهت اولیه آن توسط برادران و خواهران عزیز نماینده مجلس با آن همه بار مالی موجده در حال حرکت است و کسی از آن ایرادی نمیگیرد و حال در این همهمه و معضلات زلزله کرمانشاه به جای رسیدگی عاجل و گزارش فوری به مردم عزیز ایران پیرامون دلایل و مقصران این همه خسارات وارده نمایندگان عزیز بزرگترین و آنی ترین مشکل حال حاضر مملکت را حذف تعطیلی هشتم ربیع الاول دانسته و به بررسی معمول آن هم رضایت نداشته و به فوریت آن رای میدهند واقعا جای تاسف دارد. 3- اظهار نموده اند: "آیا این بزرگداشت با تعطیلی بهتر انجام می‌شود یا با دایر بودن ادارات و بخش خصوصی و مطبوعات که هر یک می‌توانند برنامه‌ای و مطلبی داشته باشند؟" خوب اگر این استدلال جنابعالی را بخواهیم به زور هم که شده است بپذیریم پس بر این مبنا چرا ایام دیگری مثل میلاد بعثت و رحلت پیامبر اکرم (ص) تعطیل شده اند؟ 4- فرموده اند: "عزاداری و بزرگداشت ائمه به معنای تعطیلی یک روز نیست و البته امکان دارد این تعطیلی به وحدت جهان اسلام هم آسیب بزند." خوب بر این مبنا عید غدیر خم را نیز باید از روز تعطیل رسمی خارج نمود چون ممکن است به وحدت جهان اسلام آسیب وارد نماید در این مورد چه توضیحی میتوانید ارائه نمایید؟ وا... اعلم.
سعید۱۴۹۷۹۲۱۱:۵۴:۵۷ ۱۳۹۶/۹/۲
حالا گیر دادن به یه تعطیلی. بی خیال شین دیگه
ناشناس۱۴۹۸۵۷۱۳:۴۵:۵۵ ۱۳۹۶/۹/۲
متاسفم برای این مجلس دیروز فقط 206 نفر از اقدامات سردار قدردانی کردند 90 نفر دیگه کجا بودن ؟!
عصبانی۱۴۹۹۰۵۱۴:۳۵:۴۸ ۱۳۹۶/۹/۲
کنگره و سنا رای میدن مجلس ما هم رای میده متاسفم
ناشناس۱۵۱۱۷۱۲۰:۲۷:۵۸ ۱۳۹۶/۹/۴
به پیشواز تعطیلی هشتم ربیع الاول رفته بودند
ناشناس۱۵۰۰۱۱۱۸:۳۸:۰۵ ۱۳۹۶/۹/۲
از نظر اقتصاد كه عملا فعاليت ها در ركود و تعطيلي است و در واقع رسمي كردن يك روز هيچ اتفاق خاصي نخواهد بود و خوابيدن تا ظهر هم تحولي ايجاد نمي كند
سعید۱۵۰۵۴۱۲۳:۱۶:۱۸ ۱۳۹۶/۹/۳
به نام خدا من با هر گونه تعطیلی مخالفم.به جای تعطیلی بیان برنامه های مناسبی برگزار کنن در دانشگاه ها مدارس محافل عمومی و... با تعطیلی دقیقا قراره چه اتفاقی بیفته؟
فاطمه۱۵۰۵۴۳۲۳:۱۷:۵۰ ۱۳۹۶/۹/۳
تورو خدا برنامه دو روز تعطیلی در هفته رو بذارید ب جای این تعطیلیا نمیکشیم دیگه بخدا شش روز کار در هفته امونمونو بریده
کمال۱۵۰۶۱۶۰۷:۴۳:۴۶ ۱۳۹۶/۹/۴
اگر واقعا یک روز تعطیلی در اقتصاد کشور اینقدر لطمه میزند؛ لطف کنید تعطیلی 5 شنبه های ادارات و سازمانهای تهران رو لغو کنید چون عملا 52 روز در سال تهران که قلب اقتصاد کشور هست تعطیلی هست؛ چرا کسی به این موضوع مهمی اشاره نمیکند.
ناشناس۱۵۱۱۵۸۲۰:۱۵:۵۹ ۱۳۹۶/۹/۴
به بار مالی و کند یا تند شدن کارها و امور کار نداریم . چرا مجلس و قانونگذاران ما دقت کافی ندارند کشور را به تعطیلی میکشانند بعد تازه به فکر میافتند. خیلی راحت هم یکدیگر را مقصر میدانند.
بانک آیندهطاقچه

پربحث‌های اخیر

 1. واکنش‌ها به صحبت‌های احسان علیخانی در مورد دریافت تسهیلات از ثامن‌الحجج/ «پیشنهاد راه‌اندازی کمپین» و «شخصیت رشیدپورِ قاتل اهلی در حالا خورشید»

 2. سکه بازهم رکورد زد/ قیمت حال حاضر؛ ۳ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان

 3. نام پنچ مدیر سازمان محیط زیست در لیست 100 نفره 2 تابعیتی ها/جاسوسی از اسکله ها و ترددهای سپاه

 4. ماجرای عکس حاشیه ساز مجمع/ روایت عجیب از دخالت خانواده وزیر سابق در تصمیم گیری های وزارتخانه/ شگفتی بی‌بی‌سی از محبوبیت رهبر انقلاب در عراق/ آخرین گمانه زنی ها درباره تغییرات کابینه

 5. ارتجاع و بازگشت به نقطه صفر

 6. استیضاحی که در دستور کار قرار نگرفت

 7. دستگیری ۳۰۰ نفر از مخلان بازار سکه و ارز

 8. افزایش تعداد مصدومان حادثه آتش سوزی برج ۲۰ طبقه به ۶۰ نفر

 9. پاسخگویی زنگنه درباره آتش سوزی پالایشگاهها، توزیع نامناسب قیر آسفالت و نخریدن لوله های تولید داخل در صحن مجلس

 10. ممانعت از ورود دختر محجبه مسلمان به باشگاه ورزشی در دوسلدورف

 11. درخواست علی مطهری از مجمع برای رسیدگی به وضعیت مینو خالقی

 12. وزیر اقتصاد: علیه فراریان مالیاتی اعلام جرم می‌کنیم

 13. رییس مجلس: قوانین مادر نباید هر روز تغییر کنند

 14. صحن علنی مجلس شورای اسلامی - 31 تیر 97  

 15. پیشگیری از سرطان تخمدان با مصرف آسپرین

 16. سیرچ کرمان ۵.۸ ریشتر لرزید/ هیچ خسارت و تلفات جانی گزارش نشده است/چند دیوار قدیمی فروریخته است

 17. آتلانتیک: «گنبد آهنین» در برابر «موج موشکی حزب‌الله» ذوب می‌شود

 18. بطحایی: از والدینی که کارنامه فرزندشان را گروکشی کردند عذرخواهی می‌کنم/ حل مشکل دوپینگ کنکور

 19. موضع‌گیری‌های پاندولی ترامپ: دخالت روسیه در انتخابات آمریکا فریب بزرگ است

 20. بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در گذشت

 21. کودکی که آرزوی اسب سردار را دارد! +عکس

 22. حداقل و حداکثر ساعات کار کارگران در طول هفته و ماه چقدر است؟

 23. حسن زاده: رای نهایی سوپرجام امروز اعلام می شود

 24. نیکی هیلی یکی از توییت‌های گروهک تروریستی منافقین را بازنشر کرد

 25. راز تغییر موضع ۱۸۰ درجه‌ای آخوندی در تعیین سقف اجاره مسکن چیست؟

پربحث‌های دیروز

 1. عروسی لاکچری پسر آقای سفیر ایران با مدل ایرانی +عکس

 2. روحانی: آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن/ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردها ندارد/ تنگه‌های زیادی داریم؛هرمز فقط یکی از آنهاست/ انبار کالاهای اساسی ما از همیشه بیشتر است

 3. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/ معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 4. ازدواج موقت، راهی که داریم اما استفاده نمی کنیم

 5. واکنش‌ها به صحبت‌های احسان علیخانی در مورد دریافت تسهیلات از ثامن‌الحجج/ «پیشنهاد راه‌اندازی کمپین» و «شخصیت رشیدپورِ قاتل اهلی در حالا خورشید»

 6. توکلی: ژن خوب عامل تخصیص ارز نیست/ دولت در اختلالات اخیر بازار ارز مقصر بود/ ارز امانتی در دست بانک مرکزی بود که برخی در آن خیانت کردند

 7. چطور "پراید" مشتری دارد؛ "مرغ" ندارد؟!

 8. جزئیاتی جدید از توزیع رانت در واردات خودرو؛ حمایت ویژه «وزیر صنعت» از یک واردکننده + سند

 9. پورابراهیمی: عدم تمکین مجدد دولت درباره افزایش حقوق کارکنان با اعتراضات گسترده مواجه شده است

 10. سازمان هواپیمایی: هواپیما مجاز است با ایراد پرواز کند

 11. چند سوال جدی درباره سینمای کمدی امروز

 12. مذاکره ایران با اروپایی ها، بازگشت تحریم ها و سرانجام برجام/دولت باید سیاست چند جانبه‌ در پیش بگیرد

 13. عارف: همه ما باید پلی برای جوان شدن مدیریت اجرایی خسته کشور باشیم/ کشورداری سلیقه‌ای مانع پیشرفت شده است

 14. سازمان بهشت‌زهرا: به هر شهروند تهرانی یک قبر رایگان می‌دهیم

 15. آیت‌الله خاتمی: بالارفتن قیمت‌ها تحلیل اقتصادی ندارد بلکه منشأ روانی دارد/ هرکس دل مردم را خالی کند، کار دشمن را انجام داده است

 16. سکه بازهم رکورد زد/ قیمت حال حاضر؛ ۳ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان

 17. لاریجانی: دشمنان به دنبال ایجاد فضای ریاضتی برای اقتصاد ایران هستند/ در دوره بسیار حساس از تاریخ انقلاب قرار داریم

 18. ادامه تغییر ساعت کار کارمندان تا ۱۰ روز دیگر

 19. پوری‎حسینی: حتی یک مورد فساد در سازمان خصوصی‎سازی نداریم

 20. آذری جهرمی: منتظر اقدام دادستانی برای رفع فیلتر توییتر هستیم/ باید از مسئول فیلترینگ قول گرفت که اینستاگرام فیلتر نشود

 21. گران‌ترین و ارزان‌ترین ‎بنزین در کدام کشورهاست  

 22. نام پنچ مدیر سازمان محیط زیست در لیست 100 نفره 2 تابعیتی ها/جاسوسی از اسکله ها و ترددهای سپاه

 23. توضیحات «وزیر صنعت» درباره تخلفات ثبت سفارش خودرو

 24. مستند جنجالی «خیلی محرمانه» منتشر شد

 25. ماجرای عکس حاشیه ساز مجمع/ روایت عجیب از دخالت خانواده وزیر سابق در تصمیم گیری های وزارتخانه/ شگفتی بی‌بی‌سی از محبوبیت رهبر انقلاب در عراق/ آخرین گمانه زنی ها درباره تغییرات کابینه

پربحث‌های هفته

 1. عروسی لاکچری پسر آقای سفیر ایران با مدل ایرانی +عکس

 2. آدرس غلط به مردم ندهید/ مشکل اقتصادی را چه کسی باید حل کند؟

 3. روحانی: آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن/ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردها ندارد/ تنگه‌های زیادی داریم؛هرمز فقط یکی از آنهاست/ انبار کالاهای اساسی ما از همیشه بیشتر است

 4. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 5. کریمی قدوسی در گفتگو با الف: دوتابعیتی‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/ معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

 6. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 7. رانت ارز مسافرتی به زودی پایان می‌‌یابد؟/ تعیین ارز مسافرتی براساس نرخ بازار ثانویه

 8. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 9. حذف خاتمی برای بقا به سبک حجاریان

 10. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 11. صنعت برق کشور و چند نکته

 12. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 13. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 14. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 15. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 16. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 17. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 18. توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر +فیلم  

 19. ازدواج موقت، راهی که داریم اما استفاده نمی کنیم

 20. واکنش منوچهر متکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 21. لطفا قوي نباش آقاي مديري!  

 22. انحصار، آفت بازار وکالت

 23. احسان علیخانی: «ا-ع» آن دزد اموال بیت‌المال و مردم من نیستم/ خودم را در برابر قانون و اذهان مردم پاسخگو می‌دانم  

 24. طبقه نهم وزارت ارتباطات چه خبر بود؟

 25. معاون رئیس جمهور: قوای سه‌گانه اطلاعات حقوق و مزایای خود را در سامانه ثبت حقوق و مزایا ثبت نکردند/ دسترسی اطلاعات به مردم نمی‌دهیم

پربحث‌های دیروز

 1. سازمان بهشت‌زهرا: به هر شهروند تهرانی یک قبر رایگان می‌دهیم

 2. آذری جهرمی: منتظر اقدام دادستانی برای رفع فیلتر توییتر هستیم/ باید از مسئول فیلترینگ قول گرفت که اینستاگرام فیلتر نشود

 3. رئیس شورای شهر: جمعیت تهران به ۲۰ میلیون نفر می‌رسد

 4. واکنش هاشمی به بازگشت سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد

 5. سازمان هواشناسی: ۱۰ استان کشور "بارانی" می‌شود

 6. اظهارات شهردار تهران در مورد بیلبوردهای اهدایی به خانم بازیگر

 7. جدول برنامه قطعی برق امروز تهران اعلام شد

 8. جانشین سازمان نظام وظیفه: آمار صحیحی از تعداد مشمولان غایب در دست نیست

 9. اعلام دلایل نارضایتی مشتریان از خدمات خودرویی

 10. رحمانی‌فضلی: خشکسالی باعث مهاجرت به شهر‌های مرکزی و شمالی کشور شده است

 11. اعتراض شاکیان پرونده فیلتر تلگرام به قرار منع تعقیب

 12. دستگیری متهمان پرونده تعرض به زن جوان در لواسان

 13. اخراج اساتید دانشگاه‌ها به بهانه‌های واهی

 14. اعتراض فرهنگیان مشهد به رای دیوان عدالت اداری

 15. ورود شورای شهری‌ها به اردوگاه باهنر!/ صندوقچه اسرار اردوگاه باز شود

 16. تدوین طرحی برای اصلاح قانون افزایش مرخصی زایمان

 17. تازه‌آباد کرمانشاه همچنان می‌لرزد؛ وقوع ۱۵ پس‌لرزه

 18. وزیر کشور: طبق آمار ۶ ماهه اخیر شاهد مهاجرت از استان‌ها و شهر‌های کم آب هستیم

 19. آخرین وضعیت ترافیک در ورودی‌های تهران

 20. تأخیر ۱۲ ساعته پرواز حجاج ایرانی

 21. شهرداری تهران تذکر گرفت

پربحث‌های هفته

 1. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 2. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 3. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 4. انحصار، آفت بازار وکالت

 5. طبقه نهم وزارت ارتباطات چه خبر بود؟

 6. نامه سردار نقدی به معصومه ابتکار: قاطعانه مانع حریم شکنی‌های خانواده ستیز در ایران عزیز شوید

 7. چرا مدیر پیام‌رسان سروش، «تلگرام» نصب کرد؟

 8. شورای تامین مجوز ورود خانواده‌ها به ورزشگاه‌ها را صادر کرد

 9. شکایت مهران مدیری از دو رسانه برای شایعه دریافت هدیه میلیاردی

 10. کوهی دیگر موشی دیگر زائید؛ شورای سنجش و پذیرش دانشجو شق القمر کرد!!!

 11. رئیس پلیس تهران: لیست ۵۰ خریدار عمده سکه در اختیار پلیس قرار گرفت/ آزادی عوامل سلطان سکه با قرار وثیقه ۱۰ میلیاردی

 12. سازمان بهشت‌زهرا: به هر شهروند تهرانی یک قبر رایگان می‌دهیم

 13. فتاح: باید تعریف جدیدی درباره «خط فقر» داشته باشیم

 14. نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان: انتقال آب دلیل اصلی کم آبی در خوزستان است

 15. آملی لاریجانی: پرونده‌های ارز، سکه، خودرو و موبایل به طور ویژه در حال رسیدگی است/ برخی مسئولان وزارت صنعت و معدن ممنوع الخروج و بازجویی شدند

 16. همیشه دست یک زن در میان است

 17. نه‌ وزارت‌بهداشت به شفافیت/ واردات 18 میلیون یورویی خودرو؛ دانستن حق مردم نیست!

 18. جزئیات جدید از تجاوز به نوآموز ورزشی نوجوان شیرازی

 19. وزیر علوم: بازدید آژانس طبق تصمیم شورای عالی امنیت ملی بوده است

 20. احمد توکلی: چرا شمشیر رسانه‌ها در مبارزه با فساد کند است؟

 21. از یک پرونده جنایی تا کشته سازی سیاسی / این بار هم ساز بی بی سی «کوک» نشد

 22. مستاجران در حال ترک تهران هستند

 23. بیش از ۳۰ میلیون کاربر، فیلترشکن ایرانی را ترجیح داده‌اند

 24. کیهان: اگر کار دست فردوسی پور باشد،کشتی کچ زنان آمریکایی را هم پخش می کند

 25. آذری جهرمی: منتظر اقدام دادستانی برای رفع فیلتر توییتر هستیم/ باید از مسئول فیلترینگ قول گرفت که اینستاگرام فیلتر نشود

آخرین عناوین