سپینو-مگنت

سیاه نمایی علیه یکی از خدمات نظام

سید مسعود علوی، گروه سیاسی الف،   3960829286 ۲۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
سیاه نمایی علیه یکی از خدمات نظام

جهانگیری در اولین ساعات زلزله گفت: «اکثریت خانه های ویران شده، مسکن مهر بوده است.» روحانی هم گفت: «مقصران ساخت مسکن هایی که به شکل تعاونی و دولتی ساخته شده بودند باید شناسایی و به مردم معرفی شوند. در همین سر پل ذهاب مسکن های مهر را دیدیم که چه طور شده اند و کنار آن خانه خود مردم است که حتی شیشه آنها نشکسته است.» (رئیس جمهور در جلسه ستاد بحران کرمانشاه 96/8/23)

زلزله بم در سال 1382 به بزرگی 6/6 ریشتر، غم بزرگی بر دل ملت ایران گذاشت. در این زلزله 41 هزار نفر جان عزیز خود را از دست دادند، 100 هزار نفر بی خانمان شدند و 30 هزار نفر مجروح راهی بیمارستان های منطقه و کشور شدند.

در زلزله اخیر کرمانشاه با 7/3 ریشتر که به مراتب هولناک تر و شدیدتر از زلزله بم بود، تنها 437 نفر کشته شدند که جان یک یک آنها برای مردم ایران، عزیز و گرامی است. بر اساس آخرین آمار، 7817 نفر هم زخمی شده اند. با یک مقایسه ساده بین دو زلزله که اولی خفیف تر و دومی شدیدتر بوده، هر انسان عاقلی می فهمد در فاصله سال های 82 تا 96 کاری برای مقاوم سازی و نوسازی ساختمان ها صورت گرفته است. بر اساس آمارهای دم دستی، 88 هزار خانه فرسوده در این منطقه نوسازی و بازسازی شده است. این غیر از ساختمان های مقاوم طرح مسکن مهر بوده است. چرا نباید قدر این خدمت نظام را بدانیم؟

اگر گزاره رئیس جمهور و معاون اول او در مورد آسیب های مسکن مهر درست باشد، 5700 واحد مسکن مهر در بهمن 94 در دوران دولت یازدهم افتتاح و تحویل مردم شد. اگر در هر واحد فقط 3 نفر زندگی می کردند، باید تلفات انسانی فقط در مسکن مهر بیش از 16 هزار نفر می بود. حال آنکه بنا بر گزارش مقامات وزارت مسکن از کرمانشاه، کل تلفات انسانی در مسکن مهر 2 نفر بوده اند که یکی از آنها هم در خارج از ساختمان های مسکن مهر فوت کرده است.

وزیر مسکن طرح مسکن مهر را مزخرف می داند. اما قائم مقام وی در یک اظهار نظر رسمی، چهار روز بعد از اظهارات رئیس جمهور گفت: مسکن مهر مناطق زلزله زده (آن هم با زلزله 7/3 ریشتری) کاملاً پابرجاست و برخی اظهار نظرهای افراد تحت تأثیر اخبار کذب بوده است. وی گفته است: در شهرستان سر پل ذهاب دو پروژه 20 واحدی و 576 واحدی توسط تعاونی های مسکن ساخته شده که پروژه اول هیچ گونه آسیبی ندیده و پروژه دوم که دارای 24 بلوک بوده از نظر سازه ای سالم و حتی یک سقف آن فرونریخته است، همه بلوک ها ایستایی خود را حفظ کرده اند و کاملاً پابرجا هستند.

چرا باید رئیس جمهور و معاون اولش اسیر طراحی های پیام جماعتی شوند که ضربه به خدمات نظام را وظیفه خود می دانند؟! چرا رئیس جمهور در میان این مطالب، راه افراط می رود .

واقعیت این است که مقاوم سازی بافت فرسوده و نیز مسکن مهر جلوی تلفات زیاد این زلزله را گرفته است و این جزو خدمات نظام بوده است، چه مربوط به این دولت و چه مربوط به دولت قبل باشد. چرا نباید مردم از این حقیقت باخبر باشند؟

زلزله بم با 6/6 ریشتر 41 هزار نفر تلفات انسانی داشته است. زلزله کرمانشاه با 7/3 ریشتر 437 کشته به جا گذاشت. آیا 6/6 ریشتر بزرگتر از 7/3 ریشتر است؟ آیا 41 هزار کشته کمتر از 437 کشته است؟ این چنین ریاضیات سیاسی را ما فقط در فتنه 88 شاهد بودیم که می گفتند 13 میلیون رأی بیشتر از 24 میلیون رأی است!

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

غلام۱۴۸۱۲۴۱۶:۲۲:۲۱ ۱۳۹۶/۸/۲۹
سلام اصلا موضوع کاهش تلفات نه ربطی به بازسازی بافت های فرسوده داشته و نه ارتباطی با مسکن مهر داره 2 عامل در کاهش تلفات نقش داشته 1- زمان زلزله که نزدیک 10 شب بوده و هنوز مردم بیدار بودند2- وقوع یک زلزله 4 ریشتری قبل از زلزله اصلی درست نیم ساعت قبل از آن که موجب شده بسیاری از مردم به خیابان برن.من باب یادآوری.
ناشناس۱۴۸۱۴۰۱۶:۳۶:۴۸ ۱۳۹۶/۸/۲۹
توجه کنید که فرض بر این است که ساختمانهای با استانداردهای جدید زلزله ساخته شده باشند، اما عملا الان با آسیب جدی فونداسیون امکان استفاده از آنها وجود ندارد. دعوا سر تعداد کشته های این ساختمانها، مشکل را حل نمی کند چرا که حتی یکنفر کشته هم زیاد است، اما به این فکر کنید که خانواده های از اقشار ضعیف، پول ملکی را داده اند که الان غیر قابل استفاده است، وسایل خانه شان از بین رفته و الان همه چیز خود را از دست داده اند. کیفیت پایین مسکن مهر حقیقتی غیر قابل کتمان است.
ناشناس۱۴۸۲۸۸۲۳:۱۳:۱۱ ۱۳۹۶/۸/۲۹
دوست عزیز و گرامی البته این حرف شما من را یاد یکی از اساتید دانشگاهم انداخت که همیشه به ما بهینه سازی اقتصادی را گوشزد می کرد بنده هم معتقدم حتی یک کشته و یک مجروح هم بسیار سنگین است اما شما باید جیب قشر کارگر مثل پدر من را هم در نظر بگیری بله شما میتوانی یک ساختمانی بسازی که در برابر زلزله 10 ریشتر هم ساکنان آن سالم بمانند ولی به چه بهایی با قیمت 20-30 میلیونی این ساختمان ها عملکرد قابل قبولی داشتند دوست عزیز زلزله وقتی بیاد سیاسی عمل نمیکنه بلکه سازه های ضعیف از هم می پاشونه چه مسکن مهر باشه چه بساز بفروش ساز
ناشناس۱۴۸۳۱۵۰۱:۰۵:۳۸ ۱۳۹۶/۸/۳۰
بله پول ملکی را داده اند که اکنون غیر قابل استفاده است اما در عوض زنده و سالم هستند در کنار خانواده خودشان
ناشناس۱۴۸۴۸۲۱۰:۳۳:۴۱ ۱۳۹۶/۸/۳۰
برادر عزیز عمران یک علم تجربی است . ساختمانهای مسکونی طوری طراحی می گردند که در برابر زلزله های شدید فقط فرصت فرار برای ساکنین آن را فراهم آورد و تعداد تلفات به حداقل برسد. در صورت طراحی ساختمان برای زلزله های شدید ساختمانها از لحاظ مالی غیر اقتصادی می باشد و سازندگان این مسئله رو قبول نخواهند کرد.
ناشناس۱۴۸۱۶۶۱۷:۳۳:۳۶ ۱۳۹۶/۸/۲۹
عمق زلزله در بم فقط 5 کیلومتر بوده و فاصله اش تا شهر بم هم فقط 5 کیلومتر. اکثر خانه های بم هم خشتی و گلی بودن. فاصله کانون زلزله کرمانشاه تا شهر سرپل ذهاب بیش از 50 کیلومتر و عمق زلزله 23 کیلومتر زیر زمین بوده. الان تلفات این دوتا رو با هم مقایسه میکنی؟!!!
ناشناس۱۴۸۲۵۳۲۱:۱۹:۰۵ ۱۳۹۶/۸/۲۹
زمین لرزه ی بم 10 کیلومتر عمق داشت و زمین لرزه ی کرمانشاه 11 کیلومتر مطابق چیزی که این منبع میگه https://earthquake.usgs.gov/earthquakes/eventpage/us2000bmcg#executive فاصله ی کانون زلزله هم از سرپل ذهاب نسبت به خود بم زیاد نبوده. قدرت زلزله هم حداقل 0.7 ریشتر بیشتر بوده. الآن بحث سر همین ساختمان سازی هست. چیزی که شواهد میگه تعداد کشته ها خیلی کمتر بوده با اینکه شرایط تقریبا به احتساب میانگین مشابه بودن.
ناشناس۱۴۸۲۸۶۲۳:۰۸:۳۸ ۱۳۹۶/۸/۲۹
ضمنا به این موارد هم باید اشاره کرد که اولا این زلزله در ساعاتی بروز کرد که اکثرا بیدار بوده و دوم اینکه قبل از زلزله اصلی،زلزله های خفیف تری بروز کرده بود که بسیاری از مردم هوشیار شده بودند وگرنه ممکن بود تلفات ان بسیار بیشتر از حال حاضر باشد.
حسین۱۴۸۳۴۰۰۷:۰۰:۱۵ ۱۳۹۶/۸/۳۰
این اعداد رو من بررسی نکرده ام ولی 6.6 ریشتر بم تا 7.3 ریشتر سرپل ذهاب نشان دهنده قدرت حدودا 5 برابری زلزله سر پل ذهاب است.
ناشناس۱۴۸۳۴۷۰۷:۲۴:۲۷ ۱۳۹۶/۸/۳۰
سلام بنظرم يكبار ديگه مشخصات زلزله را نگاه كن
ناشناس۱۴۸۱۷۳۱۷:۴۴:۴۰ ۱۳۹۶/۸/۲۹
هم حرف این مقاله درست است هم حرف انتقادی به ساختمانهای مهر. میانگیر این دو درست است. با این حال، ما باید ساختمانهای نو ساز را مقاومتر بسازیم.
محمد قاسمی۱۴۸۲۱۵۱۹:۳۰:۰۰ ۱۳۹۶/۸/۲۹
خوب و درست ممنون
ناشناس۱۴۸۲۶۶۲۱:۴۸:۰۵ ۱۳۹۶/۸/۲۹
صرف نظر از مسکن مهر که باید حتما به مقاوم سازی ان توجه شود بیمارستان اسلام اباد غرب ساخته همین دولت است و باید از مسکن هم خیلی مقاوم تر باشد؟؟؟
هموطن۱۴۸۲۶۷۲۱:۵۰:۵۳ ۱۳۹۶/۸/۲۹
وقت اطلاعات و داده ها درست نباشد معلوم است که نتیجه گیری هم درست نمی باشد . ما باید خودمان را با ژاپن و امریکا مقایسه کنیم که توی زلزله های 7 ریشتری یک یا دونفر کشته می شوند .
ناشناس۱۴۸۲۷۱۲۲:۰۸:۲۱ ۱۳۹۶/۸/۲۹
انرژی آزاد شده زلزله کرمانشاه یازده برابر زلزله بم بوده است.
ناشناس۱۴۸۲۷۶۲۲:۲۰:۴۲ ۱۳۹۶/۸/۲۹
سلام متاسفانه در ایران وجدان کاری وجود ندارد.چه مهندس .چه دکتر .چه مسولین .لفا قبل از اینکه دیر شود فکری بکنید
صدیقه۱۴۸۲۸۷۲۳:۰۹:۲۶ ۱۳۹۶/۸/۲۹
سلام. فکر می کنم آقای جهانگیری از حالا به فکر ریاست جمهوری در دوره ی بعد هستند و از هر فرصتی برای تخریب رقبای احتمالی بهره برداری می کنند.و به جای نمایش اتحاد همدلی مردم ایران که از سیستان وبلوچستان تا اقصا نقاط مملکت در تب و تاب فراهم کردن نیاز زلزله زدگان هستند و خوش درخشیدند به فکر تخریب رقیب نمی افتادند.زنده باد مردم مهربان ایران که خیلی از مسئولین خود جلوترند.
محمد۱۴۸۳۰۷۰۰:۱۳:۵۳ ۱۳۹۶/۸/۳۰
زلزله بم در ساعتی رخ داد که همه مردم در خواب بودند ولی زلزله کرمانشاه در ساعتی بود که اغلب بیدار بودند.
ناشناس۱۴۸۳۱۰۰۰:۳۸:۴۲ ۱۳۹۶/۸/۳۰
اقايون سواد ندارند كه دو زلزله را با هم مقايسه مي كنند عمق زلزله فرق مي كندودلايل علمي ديگر
ناشناس۱۴۸۳۱۲۰۰:۴۲:۲۲ ۱۳۹۶/۸/۳۰
ساعت وقوع زلزله ها را هم بیان میفرمودی خوب بود.بم4صبح که همه خوابند و سرپل ذهاب 10شب که عمده افرا بیدار و حتی بیرون از خانه اند.خدا به داد مردم رسید نه مقاوم سازی.نمونه اش ساختمان جدید و قدیم بیمارستانه که ساختمان کهنه تکان نخورده و ساختمان جدید 5کشته داده.
مهدی۱۴۸۳۱۴۰۰:۵۲:۳۴ ۱۳۹۶/۸/۳۰
انتقاد به مسکن مهر در حد فنی وارد است ولی نه در حد سیاسی ... به عنوان یک مهندس عمران وقتی می خوان طراحی کنند ، بر اساس زمین لرزه های متداول طراحی می کنند ، در منطقه مورد نظر که هیچ وقت همچین زلزله ای نیومده بر اساس زلزله های قبل طراحی شده که بزرگای کمی داشتند. نه زلزله های پرقدرت ... از طرفی مسکن مهر نیاز به بررسی داره که ایا سازه اصلی قابل بازسازی هست یا خیر ... بر فرض هم نباشه در حد نجات جان انسان کارش رو به درستی انجام داده .. اونم سازه ای که با حداقل قیمت ساخته شده ... قرار نبوده معجزه بشه .. اون ساختمان هایی که در ژاپن می بینید چند ملیارد دلار قیمت دارند و داستانش با این ساختمان کاملا متفاوت است. از طرفی نیروی رلزله بر روی ساختمان های بلند نسبت به کوتاه بیشتر است و این نیرو در طبقات پایینی منتقل میشه ... برای همین ساختمان 2 طبقه کمتر آسیب می بینند. با دید منصفانه مسکن مهر در حدی بود که باید می بود ... اما فاجعه نبود ... مردم خواهشا رفتار احساسی نداشته باشند ، اگر هم مشکلاتی است بخشی به ایین نامه ساخت و ساز وارد است.
بهنام۱۴۸۳۱۶۰۱:۱۱:۳۷ ۱۳۹۶/۸/۳۰
این تفسیر و مقایسه در موضوع زلزله های بم و کرمانشاه حکایت از بی اطلاعی نویسنده را میرساندزیرا به لحاظ اینکه ساختار مناطق مسکونی بم با سرپل ذهاب و کرمانشاه کاملا متفاوت میباشد بررسی کارشناسانه در این گونه موارد ضروری و الزامیست!
کرد۱۴۸۳۱۷۰۱:۱۲:۲۵ ۱۳۹۶/۸/۳۰
اقا چرا سفسطه میکنید نیم ساعت قبل زلزله اصلی زلزله کوچکتری رخ داد و اکثر مردم ریختن بیرون از خانه.اگر خونه میموندیم الان امار کشته ها بالای صد هزار نفر بود
ناشناس۱۴۸۳۱۸۰۱:۱۵:۲۹ ۱۳۹۶/۸/۳۰
شما چی رو میخواهی توجیه کنی زلزله بم در عمق کم زمین روی داد و تمام خانه ها قدیمی و خشتی بودند و زلزله ساعت چهار صبح که همه خواب بودند روی داد . تازه زلزله کرمانشاه دارای پیش لرزه بود و همه بیرون از خانه و دارای آمادگی بودند و اگر یکی از این موارد نبود تلفات سر به فلک میزد . معیار ویرانگر بودن زلزله فقط ریشتر نیست بلکه نوع نوسان آن و عمق آن از زمین نیز ملاک است که در بم هر دوی آن ها بدترین بود . اینجا بحث این است که خانه های نوساز و دولتی ساز مهر چرا اینقدر با کیفیت پایین و افتضاح ساخته شده اند که ویران شدند و بحث سر ماندن فوندانسیون آنها نیست . در حالیکه ساختمانهای چند طبقه ای به قدمت چهل سال هم وجود داشت که سالم ماند . چرا این بحث ساده را میپیچانید ...
جهان۱۴۸۳۲۴۰۲:۰۷:۰۸ ۱۳۹۶/۸/۳۰
إنشاءالله مسكنهايى كه آقاى جهانگيرىخواهد ساخت مقاوم براى ٨ ريشتر زلزله باشد.
ناشناس۱۴۸۳۶۳۰۸:۰۶:۴۳ ۱۳۹۶/۸/۳۰
بهتر است وقتي در حوزه اي دانش نداريم اظهار نظر نکنيم.تعداد تلفات انساني معيار سنجش استحکام ساختمانها نيست بويژه اينکه زمان زلزله ها و هشداري که زلزله کرمانشاه داد در ميزان تلفات تاثير داشته اند.
همراه کارتبانک آیندهطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 2. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 3. واکنش منوچهرمتکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 4. حاشیه های فایل صوتی گفت وگوی یک نماینده مجلس با یک زن

 5. عارف: همه مشکلات کشور را می‌دانیم

 6. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: تصمیم دولت در تعیین نرخ ارز ‌اشتباه فاحش اقتصادی بود‌/۱۵ هزار میلیارد تومان به نظام بانکی ‌ضربه وارد شد

 7. تجاوز مربی مشهور بدنسازی شیراز به پسر 9ساله

 8. احسان علیخانی: «ا-ع» آن دزد اموال بیت‌المال و مردم من نیستم/ خودم را در برابر قانون و اذهان مردم پاسخگو می‌دانم

 9. مصباحی مقدم: کرباسیان،سیف، نوبخت و نیلی از دولت بروند

 10. ژاپن خرید نفت از ایران را تا اکتبر قطع می‌کند/قطع مبادلات پول نفت توسط بانک‌های ژاپن

 11. سطح عجیب قیمت آپارتمان‌ها

 12. ماجرای کش‌دار اعلام لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی/ مهلت ۴۸ ساعته روبه‌ اتمام است

 13. چرا برخی بر توهم عقب نشینی ایران از سوریه دامن می­ زنند؟

 14. دزد فراموشکار خودش را در بانک زندانی کرد

 15. چالش عجیب ترامپ بعد از دیدار با پوتین

 16. تفاوت تیم ملی ایران با کرواسی در چه بود

 17. بزرگترین کارخانه فولاد روسیه صادرات به ایران را متوقف کرد

 18. مهلت ۷۲ ساعته تظاهرکنندگان عراقی به دولت و ارائه ۱۲ خواسته به آیت‌الله سیستانی

 19. ابطحی: احمدی‌نژاد آسیب تاریخی به ایران زد

 20. شکایت مهران مدیری از دو رسانه برای شایعه دریافت هدیه میلیاردی

 21. جزئیات تازه از اقدامات «س.ح»؛ زورگیری، تعرض و اخاذی شاهکارهای آقای خواننده پاپ+عکس

 22. بیانیه ۴ پیام‌رسان داخلی درباره هاتگرام و طلاگرام

 23. حجت الاسلام مازنی: شرایط اقتصادی فعلی ربطی به تحریم‌ها ندارد/ جمهوری اسلامی بن‌بست ندارد

 24. ظریف: آمریکا با سلاح‌هایش حتی به شهروندان خود امنیت نداده است

 25. هاشمی تاکید کرد: لزوم جلوگیری از تبدیل مشکلات اجتماعی به بحران‌های امنیتی

پربحث‌های دیروز

 1. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 2. آذری جهرمی در گفتگو با الف: وزارت ارتباطات هیچ امکانات رایگانی در اختیار تلگرام قرار نداده است/ این دعوا، دعوای سیاسی است/ به سردار جلالی اطلاعات غلط دادند

 3. راه‌ مقابله با فساد در بازار خودرو

 4. شورای تامین مجوز ورود خانواده‌ها به ورزشگاه‌ها را صادر کرد

 5. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 6. رد پای سلبریتی‌ها در پرونده ثامن‌الحجج/ فاجعه در دولت روحانی به روایت رییس فراکسیون زنان مجلس/ پشت پرده نامه به رییس دولت اصلاحات/خاطره ای از نحوه برخورد هاشمی رفسنجانی با محسن رضایی

 7. یادداشت روزنامه کیهان/ آیا به روسیه می‌توان اعتماد کرد؟

 8. یادداشت شریعتمداری در کیهان: تک‌تابعیتی، نه دوتابعیتی!

 9. هزینه ۱.۶ میلیارد دلاری امسال ایرانی‌ها در ترکیه

 10. واعظی خبر داد: 8 بار درخواست ترامپ برای دیدار با روحانی / تغییراتی در تیم اقتصادی دولت خواهیم داشت

 11. راشاتودی: روسیه دلار را به چهار میخ کشید/ کشورهای دیگر همراه شدند

 12. وزیر صنعت خبرداد؛ دستگیری باند واردکنندگان خودروهای لوکس

 13. بازداشت شبانه مقام مرتبط با ثبت سفارش‌های جعلی خودرو/ گمرک و وزارت صنعت پاسخگو باشند

 14. فریم به فریم از یک «جنایت خیابانی»

 15. ذوالنور: بیش از ۸ میلیون بیکار در کشور داریم

 16. ماجرای حذف سختی کار از احکام کارگزینی فرهنگیان

 17. وزیر علوم: بازدید آژانس طبق تصمیم شورای عالی امنیت ملی بوده است

 18. احمد توکلی: چرا شمشیر رسانه‌ها در مبارزه با فساد کند است؟

 19. پسته ایران، برنده جنگ تجاری آمریکا با چین

 20. آمریکا به شکایت ایران به دیوان بین‌المللی دادگستری واکنش نشان داد

 21. تولید ۸۰۰ تانک جدید برای تحویل به ارتش و سپاه + جزییات

 22. بسته پیشنهادی ۵۵ محوری نمایندگان مجلس برای مشکلات اقتصادی

 23. بعد از 113 سال رخ داد؛ کشف لاشه کشتی روسی حامل 200 تُن طلا به ارزش صد میلیارد دلار

 24. خط و نشان رئیس دادگاه انقلاب برای اخلالگران بازار ارز و سکه

 25. محسن هاشمی: حضورم در انتخابات ریاست جمهوری دوره بعد صحت ندارد/بدهی 14 هزار میلیاردی دولت به شهرداری تهران

پربحث‌های هفته

 1. هیاهو موثر نیست

 2. مائده هژبری با تتلو به استانبول رفت/برگزاری کنسرت مشترک این دو نفر!  

 3. حاشیه ای بر سفر مهم ولایتی به روسیه و دیدار با پوتین

 4. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 5. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 6. هر دم از این باغ بری می‌رسد

 7. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 8. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 9. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 10. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 11. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 12. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 13. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 14. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 15. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 16. ریشه مشکلات اقتصادی از درون است، نه.../ نیازمند شفاف سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

 17. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 18. واکنش فغانی به انتشار تصاویر خوش‌وبش او با داور زن  

 19. رائفی پور: بحران جنسی جامعه را فراگرفته/ مسئوان برای تسهیل ازدواج کاری نمی کنند

 20. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 21. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

 22. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 23. ولایتی: نگاه مقام معظم رهبری و پوتین به رابطه ایران و روسیه، راهبردی است/ پوتین به تهران می‌آید/سرمایه‌گذاری 50 میلیارد دلاری روسیه در ایران

 24. اعتراف تلخ برادر «روح‌الله داداشی»

 25. شامی‌های سوراخ‌دار و معصومیتی که از دست رفت پاسخ خواهر «مسیح علی‌نژاد» به آخرین پست وی

پربحث‌های امروز

 1. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 2. حاشیه های فایل صوتی گفت وگوی یک نماینده مجلس با یک زن

 3. عارف: همه مشکلات کشور را می‌دانیم

 4. مصباحی مقدم: کرباسیان،سیف، نوبخت و نیلی از دولت بروند

 5. ابطحی: احمدی‌نژاد آسیب تاریخی به ایران زد

 6. بیانیه ۴ پیام‌رسان داخلی درباره هاتگرام و طلاگرام

 7. حجت الاسلام مازنی: شرایط اقتصادی فعلی ربطی به تحریم‌ها ندارد/ جمهوری اسلامی بن‌بست ندارد

 8. هاشمی تاکید کرد: لزوم جلوگیری از تبدیل مشکلات اجتماعی به بحران‌های امنیتی

 9. ظریف: آمریکا با سلاح‌هایش حتی به شهروندان خود امنیت نداده است

 10. ۲ بسیجی در کورین زاهدان به شهادت رسیدند

 11. خط حزب‌الله ۱۴۲ منتشر شد: «باید اینگونه باشید»

 12. حجت‌الاسلام سعیدی: دشمن در صدد استحاله نظام با استفاده از جنگ نرم است

 13. نماینده ویژه پوتین به تهران: پوتین به ترامپ گفت که تحریم‌‌های ایران زیانبار است

 14. هیأتی از آمریکا برای مذاکره درباره تحریم‌های ایران به آنکارا می‌آید

 15. جزییات تمایل ترامپ برای دیدار با روحانی

 16. شمخانی: ایران آماده انتقال تجربیات موفق خود در مبارزه با تروریسم است

 17. وحید حقانیان عزادار پدر شد

 18. ادعای صهیونیست‌ها در سرقت اسناد محرمانه ایران رد شد

 19. تمام گمانه‌ها درباره نتایج سفر ولایتی به روسیه

 20. ‌تغییر استاندار خراسان شمالی «قطـعی» شد

 21. وزیر علوم درباره بازرسی‌های آژانس از دانشگاه‌ها به مجلس توضیح دهد

 22. عبدی: اگر نوبخت نرود، تغییرات فایده‌ای ندارد

 23. نماینده ویژه پوتین درباره چه با مقامات ایران گفت‌وگو می‌کند؟

 24. جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها خطاب به شمخانی: بازرسی آژانس از نوامیس علمی کشور را متوقف کنید

 25. 13 وزیر در صحن و کمیسونهای تخصصی/ سوال 54 نماینده از وزیر اطلاعات/ یک استیضاح و 17 سوال 81 نماینده از وزرا

پربحث‌های دیروز

 1. رد پای سلبریتی‌ها در پرونده ثامن‌الحجج/ فاجعه در دولت روحانی به روایت رییس فراکسیون زنان مجلس/ پشت پرده نامه به رییس دولت اصلاحات/خاطره ای از نحوه برخورد هاشمی رفسنجانی با محسن رضایی

 2. یادداشت شریعتمداری در کیهان: تک‌تابعیتی، نه دوتابعیتی!

 3. واعظی خبر داد: 8 بار درخواست ترامپ برای دیدار با روحانی / تغییراتی در تیم اقتصادی دولت خواهیم داشت

 4. احمد توکلی: چرا شمشیر رسانه‌ها در مبارزه با فساد کند است؟

 5. تولید ۸۰۰ تانک جدید برای تحویل به ارتش و سپاه + جزییات

 6. محسن هاشمی: حضورم در انتخابات ریاست جمهوری دوره بعد صحت ندارد/بدهی 14 هزار میلیاردی دولت به شهرداری تهران

 7. چرخش ۱۸۰ درجه وزیر علوم در کمتر از ۲۴ ساعت

 8. مذاکره «ولایتی» با «پوتین» به درخواست روحانی از رهبر انقلاب انجام شد

 9. ابطحی: اصلاح‌طلبان نیازی به دیدار با رئیس‌جمهور ندارند

 10. واکنش علاءالدین بروجردی به شایعه بازداشتش: دشمن به این گونه دروغ‌پردازی‌ها عادت دارد

 11. ولایتی: اگر یمن هم بخواهد، ایران به آن کمک می‌کند

 12. نقوی‌حسینی: دیدار پوتین و ترامپ باعث تقویت ایران می‌شود

 13. روایت "حسین یکتا" از چرایی امیدواری به آینده انقلاب

 14. واکنش آمریکا به شکایت تهران از واشنگتن

 15. شب هسته‌ای "ثریا" امشب از شبکه یک سیما

 16. بازداشت علاءالدین بروجردی تکذیب شد

 17. دهمین گزارش سه ماهه وزارت خارجه درباره اجرای برجام تقدیم مجلس شد

 18. معاون هماهنگ کننده سپاه تغییر کرد/ سردار سلامی جایگزین سردار آبرومند شد

 19. زاکانی: اخبار منتشر شده درباره محتوای انتخاباتی نشست‌ها با رئیسی نادرست است

 20. صحبت‌های نهاوندیان در مورد دیدار هیات دولت با رهبر معظم انقلاب

 21. معاون رئیس‌جمهور: اطلاعی از تصمیم روحانی در زمینه ترمیم کابینه ندارم

 22. هفته آینده؛ گردهمایی سفرا و روسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور در تهران

 23. ظریف: اکنون نیاز به اقدام عملی از سوی اروپا است

 24. فرمان رهبر انقلاب به سازمان انرژی اتمی به‌کجا رسید؟

پربحث‌های هفته

 1. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 2. ولایتی: نگاه مقام معظم رهبری و پوتین به رابطه ایران و روسیه، راهبردی است/ پوتین به تهران می‌آید/سرمایه‌گذاری 50 میلیارد دلاری روسیه در ایران

 3. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 4. ظریف: همواره می دانستیم که به وعده های آمریکا نمی توان اعتماد کرد

 5. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 6. محمود صادقی : عملکرد دولت بخصوص در بخش اقتصادی قابل قبول نیست/ مجلس از ابزار خودش برای تغییر کابینه استفاده می‌کند

 7. جلسه مهم رهبر انقلاب با اعضای دولت 

 8. وزیر بهداشت: آماده طوفان تحریم‌ها باشیم

 9. حاشیه های فایل صوتی گفت وگوی یک نماینده مجلس با یک زن

 10. دستور رهبر انقلاب درباره پارازیت ها/رونمایی از بازی سلطان واردات غذای دام/ اعلام جرم علیه سیف/ یلتسین، گورباچف و پوتینِ ایران به روایت جبهه پایداری/ تحلیل نوع نشستن پوتین مقابل ولایتی

 11. نماینده مجلس مطرح کرد؛ جزئیات پاداش ۳۰۰ میلیون تا ۱ میلیاردی دولت

 12. پزشکیان: باید اعلام «جنگ اقتصادی» شود

 13. عارف: همه مشکلات کشور را می‌دانیم

 14. توکلی: بلایی که سر ارز آمده تقصیر سیف است/ بهمنی در خصوص موسسات غیرمجاز مسئول است/ اتهام بقایی و مشایی مالی است نه سیاسی

 15. وزیر دولت اصلاحات: بهتر است دولت روحانی استعفا دهد

 16. با اعلام نوبخت؛ برجام ایرانی سرانجام تدوین شد/ 12 بسته اجرایی برای مقابله با تحریم ها

 17. رد پای سلبریتی‌ها در پرونده ثامن‌الحجج/ فاجعه در دولت روحانی به روایت رییس فراکسیون زنان مجلس/ پشت پرده نامه به رییس دولت اصلاحات/خاطره ای از نحوه برخورد هاشمی رفسنجانی با محسن رضایی

 18. حجت‌الاسلام رئیسی: امروز حربه و فتنه دشمن ناامید کردن مردم است

 19. یادداشت شریعتمداری در کیهان: تک‌تابعیتی، نه دوتابعیتی!

 20. توکلی: انتشار اطلاعات افرادی که ارز دولتی گرفتند، غیر شفاف است/ شفافیت جز در مسائل اطلاعاتی و امنیتی حدومرزی ندارد/ وقتی نماینده‌ای امضای خود را پس می‌گیرد، یعنی زد و بند شده است

 21. واعظی خبر داد: 8 بار درخواست ترامپ برای دیدار با روحانی / تغییراتی در تیم اقتصادی دولت خواهیم داشت

 22. سرور تلگرام فارسی در طبقه ۹ مرکز امام خمینی نبود/بازدید خبرنگاران از این مرکز

 23. رئیس جمهور اسامی افراد متخلف در واردات خودرو را اعلام کند /60 تن ذخایر طلای کشور به تاراج رفت/ 11 میلیارد دلار ارز نصیب عده ای خاص شد

 24. هشدار رهبر انقلاب به وزیر اطلاعات

 25. قاسمی: فرزندان ظریف تابعیت خارجی ندارند/ خبر اخذ ۲۵۰۰ مجوز اقامت از آمریکا دروغ محض بود

آخرین عناوین