چگونه می‌توان آزمایش آنلاین داد

گروه فناوری الف،   3960817079

فضای رشد و توسعه تکنولوژی به عرصه پزشکی نیز راه یافت و امکان آزمایش آنلاین برای متقاضیان فراهم شده است.

 سیطره فضای استارتاپی بر جوامع توسعه یافته و در حال توسعه باعث شده تا بسیاری از نیازهای روزمره مردم به اشکال نوآورانه پاسخ داده شود.

علی‌رغم اینکه شاید تعاریف مختلفی از “استارتاپ” تاکنون ارائه شده باشد و هر کدام از آنها موافقان و مخالفانی را به همراه داشته باشد اما در اصل به ارائه سرویس و خدمات با استفاده از ظرفیت و تجهیزات الکترونیکی و البته به شکل نوآورانه اشاره دارد.

در تعریفی جامع‌تر نیز می‌توان گفت که استارتاپ به یک شرکت یا کسب‌وکار گفته می‌شود که معمولا به تازگی و در نتیجه کارآفرینی ایجاد شده است، رشد سریعی دارد و در جهت تولید راه‌حلی نوآورانه و دوام‌پذیر برای رفع یک نیاز در بازار شکل گرفته است.

بنابراین چندان دور از ذهن نیست که مردم برای ساده‌ترین نیازهای روزانه خود نیز به دنبال استارتاپی بگردند تا سرویس خود را از آن دریافت کنند و بخاطر همین است که به جوانان و صاحبان ایده گفته می‌شود اگر کمی دقیق‌تر به اطراف خود و نیازهای ساده مردم توجه کنند، به راحتی می‌توانند استارتاپی راه‌اندازی کنند که در نهایت منجر به خلق ارزش افزوده و درآمدزایی می‌شود.

ایده‌مندان کشور ما نیز با راه‌اندازی سایتی کارا به سمت رفع نیاز مردم و ایجاد بستری برای “آزمایش‌های آنلاین” رفته‌اند.

سایت “آزمایش آنلاین” که وب سایت آن نیز در دسترس است، عدم نیاز به مراجعه حضوری به آزمایشگاه را فراهم کرده است و بدون دریافت هیچگونه هزینه اضافی، خدمات آزمایشگاهی را در منازل یا محل کار مورد نظر متقاضی ارائه می‌دهد.

این سایت که تمامی هزینه‌ها براساس تعرفه وزارت بهداشت و بیمه محاسبه می‌شود، طرف قرارداد با کلیه بیمه‌هاست (تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح، خدمات درمانی، بانک‌ها، سلامت، ایرانیان و…) و از سویی دیگر با حدود بیش از 100 آزمایشگاه مطرح و معتبر تهران قرارداد همکاری دارد.

سنجش فشار خون و قند با استفاده از این روش رایگان است و دریافت پاسخ آزمایش نیاز به هیچگونه مراجعه حضوری ندارد.

امکان انجام کلیه آزمایش‌های پزشکی، پاتوبیولوژی، ژنتیکی و… از این طریق وجود دارد و متقاضیان انجام آزمایش به این شکل می‌توانند پزشک متخصص را نیز از طریق همین سایت درخواست کنند.

جالب است که مسئولان راه‌اندازی این سایت با توجه به مسئولیت اجتماعی که برای خود در نظر گرفته‌اند، به ازای هر سفارش مبلغ هزار تومان را به حساب خیریه کودکان کار واریز می‌کنند.

با توجه به اینکه حتما در اطراف شما هم افرادی هستند که به دلیل اشتغال به کار، کهولت سن، داشتن فرزند و… امکان رفتن به آزمایشگاه را ندارند و به همین دلیل مشکلات زیادی در درمان خود داشته و همیشه مراحل درمان‌شان با تأخیر همراه است؛ آزمایش آنلاین بهترین گزینه پیشنهادی به آنها برای صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌هایشان است.

این کار به روش ساده‌ای انجام می‌شود و پاسخ آزمایش نیز در ایمیل و تلگرام قابل دریافت خواهد بود.

مراحل سفارش در آزمایش آنلاین به این شرح است:

1. وارد سایت به آدرس www.azmayeshonline.com شوید و زمان و آزمایشگاه مورد نظر خود را انتخاب کرده و سفارش خود را ثبت کنید.
2. تیم متخصص آزمایش آنلاین در زمان و مکان مورد نظر شما برای نمونه‌گیری مراجعه می‌کنند.
3. پس از انجام مراحل آزمایش، در کوتاه‌ترین زمان ممکن، پاسخ خود را در تلگرام یا ایمیل خود دریافت خواهید کرد.

برخی قوانینی که برای بهره‌مندی از این روش آنلاین در این سایت به آنها اشاره شده به شرح زیر است:

• یکی از شرایط اصلی نمونه‌گیری، داشتن نسخه معتبر است؛ مسئولان آزمایش آنلاین ابتدا حتما نسخه آزمایش بیمار را بررسی دقیق و کامل می‌کنند و نسخه نیز باید به دور از هرگونه خط خوردگی و اختشاش باشد.
• داشتن مهر معتبر پزشک (متناسب با آزمایش، پزشک عمومی یا متخصص مورد نیاز است)، تاریخ دقیق و… از شرایط نسخه مورد قبول است.

• در ابتدای فعالیت، آزمایشگاه آنلاین تنها امکان نمونه‌گیری در شهر تهران را دارد.
• در صورتی که فرد سفارش دهنده، نتواند در محل، شرایط مورد نیاز برای نمونه‌گیری را فراهم کند یا فرد نمونه‌دهنده امکان دادن نمونه را نداشته باشد (عدم حضور، شرایط اضطراری نمونه دهنده، نداشتن شرایط ارایه نمونه و…) وجه پرداخت شده به آزمایشگاه آنلاین به هیچ وجه عودت داده نمی‌شود و همچنین فرد سفارش‌دهنده می‌بایست هزینه ایاب و ذهاب ( مبلغ 25 هزار تومان) را نیز به همکاران آزمایشگاه آنلاین پرداخت نماید.
• در صورت ثبت درخواست ارسال فیزیکی جواب آزمایش و برگه پذیرش، ارسال حداقل تا 24 ساعت پس از آماده شدن جواب آزمایش صورت می‌پذیرد.

منبع: بادیجی