سپینو-مگنت

پیام جدید سیف به مردم ایران/ سرمایه‎گذاری در "بانک" از "ارز" جذاب‌تر است

گروه اقتصادی الف،   3960719307 ۳۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
پیام جدید سیف به مردم ایران/ سرمایه‎گذاری در "بانک" از "ارز" جذاب‌تر است

رئیس‌کل بانک مرکزی اعلام کرد: یادآوری می‌شود بُردار نرخ بازدهی بازارهای دارایی داخلی به‌نحوی است که نرخ سود واقعی سیستم بانکی به‌نحو مطلوبی مثبت بوده و در مقایسه با بازدهی بازار ارز که توأم با ریسک است، بسیار جذاب‌تر است.

ولی‌الله سیف رئیس‌کل بانک مرکزی در یک پیام تلگرامی به مردم در خصوص اتفاقات اخیر بازار ارز نوشت:


"تلاطم و نااطمینانی در بازار ارز بر متغیرهای کلان اقتصادی تأثیرات منفی بر جای می‌گذارد و از همین رو، ثبات این بازار یکی از اصلی‌ترین اهداف بانک مرکزی است. پس از تکانه و جهش شدید ارزی سال‌های 1390 و 1391،‌ بانک مرکزی در دولت یازدهم نسبت به ثبات‌بخشی به بازار ارز اقدام کرد و در عمل نشان داد که به‌خوبی توانایی حفظ ثبات بازار ارز را داشته و هم‌اکنون نیز دارد. در این مدت رویکرد بانک مرکزی بر این اساس بود که اولاً مکانیزم بازار و عرضه و تقاضای ارز با اختلال مواجه نشود. ثانیاً در تنظیم سیاست‌های ارزی، میان روند و نوسانات زودگذر ارزی تفکیک قائل شده و جلوی نوسانات شدید گرفته شود تا اقتصاد دچار تکانه ارزی نشود. در این راستا، اضافه جهش سال‌های 1390 و 1391 به‌طور طبیعی در طول دولت یازدهم و تا اوایل دولت دوازدهم در بازار هضم و بازار ارز از تعادل و ثبات مناسبی برخوردار شد. درادامه نیز در تطابق با دستاوردهای تورمی چشمگیر دولت، تلاش شد روند تعدیل بازار ارز، متناسب با تغییرات عوامل بنیادین مؤثر بر این بازار باشد.


باید به این نکته توجه داشت که بازار ارز تحت تأثیر عوامل مختلفی همچون سیاست‌های کلان اقتصادی، روند متغیرهای بنیادین و کلان، تحولات در روابط سیاسی و اقتصادی بین‌المللی، تغییرات نرخ برابری ارزهای جهان روا و عامل انتظارات قرار دارد. درعین حال، نرخ ارز بر متغیرهای اقتصادی همچون صادرات، واردات، ‌سرمایه‌گذاری، تولید، مصرف و تورم، آثار مختلف و غیر هم‌جهتی دارد. رویکرد بانک مرکزی بر این امر استوار است که به‌عنوان سیاست‌گذار ارزی روند تعادلی مناسبی از نرخ ارز را دنبال کند تا متضمن حداکثر شدن منافع اقتصادی کشور به‌نحو پایدار و متناسب با رویکردهای اقتصاد مقاومتی باشد.


بانک مرکزی در حال حاضر ضمن پایش روند نرخ ارز که متأثر از برخی عوامل فصلی و انتظارات ناشی از تحولات روابط بین‌الملل است، همچون گذشته نسبت به استمرار روند ثبات در بازار و دفع اختلالات اقدام خواهد کرد همان‌طور که در پاییز سال گذشته به‌خوبی شاهدش بودیم. در پایان، یادآوری می‌شود بُردار نرخ بازدهی بازارهای دارایی داخلی به‌نحوی است که نرخ سود واقعی سیستم بانکی به‌نحو مطلوبی مثبت بوده و در مقایسه با بازدهی بازار ارز که توأم با ریسک است، بسیار جذاب‌تر است. همین امر باعث می‌شود منابع مالی هموطنان ضمن برخورداری از بازدهی مناسب و فاقد ریسک در نظام بانکی، صرف حمایت از تولید و اشتغال کشور شود و بازار ارز نیز علی‌رغم تلاش سفته‌بازان ارزی در ایجاد نوسان و بهره‌برداری از حاشیه سودهای کوتاه‌مدت، بتواند در طول زمان به روند باثبات خود متناسب با تحولات متغیرهای اقتصادی ادامه دهد".

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۹۴۴۰۱۹:۲۸:۲۳ ۱۳۹۶/۷/۱۹
آقای سیف نرخ ارز در ایران تحت تاثیر حتی عطسه جمشید ب نیز است
saaid۱۱۹۴۵۰۱۹:۵۴:۵۸ ۱۳۹۶/۷/۱۹
بعد پول مردم رو بانک ها بالا نمیکشن؟ عین موسسه کاسپین.من هنوز سرمایه خودم رو از کاسپین نگرفتم
دلار فروش۱۱۹۴۶۱۲۰:۱۲:۲۲ ۱۳۹۶/۷/۱۹
در شرایط فعلی دلار از ۴۰۵۰ بالاتر نخواهد رفت، ترامپ هم قدرت پاره کردن برجام را ندارد. فعلا تمرکز ترامپ بر روی کره ی شمالی است، بروید حالش را ببرید.
ناشناس۱۲۱۰۸۷۰۹:۰۴:۰۵ ۱۳۹۶/۷/۲۲
دولت خودش دلار رو بدلیل نداشتن بودجه و شکست برجام به قیمت کمی پایینتر از بازار عرضه می کنه از این عمل بانک مرکزی چه نتیجه ای باید گرفت
ناشناس۱۱۹۴۷۲۲۰:۴۳:۱۴ ۱۳۹۶/۷/۱۹
وقتی مقامات ایران خود دلال هستند فقط حرف هست
ناشناس۱۱۹۵۳۱۲۲:۰۵:۴۱ ۱۳۹۶/۷/۱۹
لطفا به یکی از کارمندان جزء خود بفرمایید مقایسه ای دو خطی بین نرخ سود بانکی آنهم بلند مدت را با رشد دلار نه یورو در یکسال گذشته در اختیار شما و هموطنان قرار دهد تا ملاحظه بفرمایید که این اظهارات بالاترین مسئول مالی و پولی کشور پوشالی است.
ناشناس۱۱۹۵۴۶۲۲:۲۴:۲۹ ۱۳۹۶/۷/۱۹
ماکه نداریم گران بشه ارز امااگرارزان میشدمیرفتیم سفر های خارج ازایران دنیادیده به ازندیده است
ناشناس۱۲۰۳۹۶۰۵:۰۸:۰۶ ۱۳۹۶/۷/۲۱
نرخ ارز روی همه چی اثر میذاره... یکمی فکر کنی به مغزت فشار نمیادا
ناشناس۱۱۹۶۵۳۰۰:۲۰:۰۸ ۱۳۹۶/۷/۲۰
سود بانکی به صورت فله ای از 22% به 15% کاهش دادی و باعث افزایش قیمت دلار و سکه شدی
امیر لمهدی۱۲۰۰۷۷۱۶:۵۰:۰۶ ۱۳۹۶/۷/۲۰
وقتی در اقتصاد احساسی عمل میشود و سود بانکی بدون پیش بینی عواقب ان کم شد میشود همین و اگر سود بانکی به 28درصد هم برکردد دلار پایین نخواهد شد خود کرذه را تدبیر نیست
محمدامین حیات مقدم۱۲۰۲۰۳۲۰:۴۵:۰۰ ۱۳۹۶/۷/۲۰
در زمان کاهش سود سپرده گذاری مشخص بود که قیمت دلار سکه و زمین افزایش پیدا خواهد کرد در گذشته نیز به همین شکل بوده است.
ناشناس۱۱۹۷۴۲۰۶:۱۸:۳۳ ۱۳۹۶/۷/۲۰
آقای دکتر اگر بانک این هیجانات را موثر میدانست چرا بموقع اقدام نمی کند. کل حاکمیت ایران پس از وقوع اتفاقات اقدام می کنند. پیشگیری را نمی دانند.
ناشناس۱۱۹۷۹۰۰۸:۴۸:۲۴ ۱۳۹۶/۷/۲۰
اقای سیف مالباخته هستم با اعلام جنابعالی از ما که گدشت به مردم حق بدهید پولهایشان را در متکا نگه دارند
ناشناس۱۱۹۸۰۵۰۹:۰۸:۲۴ ۱۳۹۶/۷/۲۰
من یک نفر..تو این چندسال فهمیدم که تنها راه و بهترین راه خرید ارز است..اقای سیف شما بهتر سکوت اختیار کنید...چون اقتصاد را نمی شناسید و فقط عنوان ها رو یدک میکشید...اگر بنده غلط میگویم..شما ثابت کن..همین ماه اینده دلار به 3100 تومان برگرانید...ولی نمی توانید چون سواد اقتصادی ندارید...دلار به رقم 8000 تومان خواهد رسید..در طی 2 سال اینده...خواهید دید...
سید محمد۱۱۹۸۰۹۰۹:۱۵:۰۵ ۱۳۹۶/۷/۲۰
از ضایع شدن حق مردم در موسسه کاسپین که همه ناشی از اعتماد مردم به مجوزهای صادره توسط این آقا بود تا نابسامانی بازار ارز که نتیجه عملکرد این آقاست
ناشناس۱۱۹۸۵۷۱۰:۳۵:۴۷ ۱۳۹۶/۷/۲۰
خجالت نمیکشه !
ناشناس۱۱۹۸۸۲۱۰:۵۸:۵۰ ۱۳۹۶/۷/۲۰
منظورش صندوق های بورسی با سود ثابت هست که اکثر بانکها مدتی ست ایجاد کرده اند و اکثرا سود حدود 22 درصدی دارند.
وندی۱۱۹۸۹۱۱۱:۱۲:۱۲ ۱۳۹۶/۷/۲۰
بنده متخصص امور پولی و اقتصادی نیستم اما: 1-فکر نمی کنم هیچ کجای دنیا ریس بانک مرکزی مردم را به سپرده گذاری در بانکها (بازار پولی)تشویق کنند 2-سرمایه ها باید به سمت بورس (بازار سرمایه) سرازیر شود و مردم تشویق شوند تا در این بازار سرمایه گذاری کنند البته متاسفانه بازار بورس ایران برخلاف آنچه که در دنیا مرسوم است یک بازار شیشه ای نیست و افراد مختلفی در آن دخل تصرف غیر مجاز می کنند و آنرا به یک بازار رانتی تبدیل نمودند 3-این روزها مردم از سپرده گذاری در بانکها وحشت دارند ، به هر صورت طبیعی است که مارگزیده از ریسمان سیاه و سفید بترسد 4- تا کنون آنهایی که در بازار پول و سرمایه و امور اقتصادی تلاطم ایجادکردند نه تنها مجازات نشدند بلکه با کمال وقاحت و شرمساری در همان پستها یا باقی ماندند یا جابجا شدند
آریابان۱۱۹۹۱۵۱۱:۵۴:۱۰ ۱۳۹۶/۷/۲۰
این یک واقعیته که اگر شرایط بازار ارز بهمین صورت باقی بماند (و یا حتی با یک افزایش شیب ملایم هم همراه بشه) و و ضعیت سپرده-گذاری دربانک ها هم با همین روند جلو بره (حتی با همون سود حداقلی 15 درصدی) قطعا صرفه در عدم تبدیل ریال به دلار و سپرده-گذاری در بانکهاست زیرا وقتی امکان تبدیل کل سود یک سپردۀ ریالی (حتی همون حداقل 15 درصدی !!!!) به دلار همیشه و تاکنون وجود داشته ، در عمل دقیقا مثل اینست که یک سپرده-گذاری دلاری !!!!! با حداقل سود 15 درصدی صورت گرفته ؛ البته در روی کاغذ !!!!! آسیب های خطرناکی به این فرایند سودزائی ریالی وجود داره همچون تکانه های ناشی از کابوس چند برابر شدگی شبانۀ ارزش دلار (که چند سال پیش رخ داد ولی دیگه وقوع چنان فاجعه ای در بازار اقتصاد ایران مطلقا غیر ممکنه) و یا سقوط نرخ بهرۀ سپرده-گذاری های بانکی به حدود 3 ، 4 درصد !!!!! (که وقوع چنین اتفاقی هم مطلقا غیر ممکنه) بنابراین در عمل کماکان صرفه با سپرده-گذاری ریالیست به عوض خرید دلار ؛
سیف اله۱۱۹۹۱۶۱۱:۵۵:۰۱ ۱۳۹۶/۷/۲۰
ایشون فکر می کنند که با ارشاد و توصیه میشه اقتصاد رو اداره کرد خود مردم خوب می فهمند که کجا سرمایه گذاری کنند بهتره حرفهای سیف منو یاد حرفهای رئیس کل پیشین انداخت که می گفت: دلار از فردا کاهش پیدا میکنه و فردا دلار 200 تومان گران می شد
ناشناس۱۱۹۹۷۷۱۳:۳۵:۳۱ ۱۳۹۶/۷/۲۰
هر موقع بانکگفت نخرید باید فورا زندگی را فروخت و ارز خرید...بهمنی که یادتان نرفته...مدام می گفت خریذار ارز متضرر است
دلارفروش۱۲۰۲۴۷۲۱:۵۴:۰۶ ۱۳۹۶/۷/۲۰
بهمنی را با الان مقایسه نکنید. دوست عزیز دیروز در بازار دلار فروشان دلالهای خبره ای را دیدم که یکی ۴۰۰ میلیون و دیگری ۸۰۰ میلیون ضرر کرده بود. سایت الف لطفا برای این ناآگاهان پر ادعا منتشر کنید که افراد خیلی باهوشتر از این ها ورشکست شده اند. دوستان عزیز، سرمایه گذار در بخش دلار و طلا علاوه بر تحلیلگر اقتصادی باید تحلیلگر زبده ای هم در امور سیاسی باشد. ناراحت نشوید ولی صاحب کامنت فوق را مرد این میدان نمی بینم.
سید رضا۱۲۰۰۳۲۱۴:۴۱:۲۳ ۱۳۹۶/۷/۲۰
اگر نوسانات نرخ ارز مقطعیست و شما نگران آن نیستید و نرخ دلار کاهش خواهد یافت چرا ؟ چرا ؟ چرا و چرا ؟ نرخ بانکی آنرا افزایش دادید ؟؟؟؟ پس باور کنید گوش داریم اما نه گوش دراز . اگر هم افزایش نرخ جهانی ارز در این مقطع را بهانه کنید!!! باز میگویم همیشه در بازار جهانی نوسان بوده و هست ولی نوسان یعنی افزایش و کاهش نه اینکه شما با افزایش افزایش میدهید و با کاهش هیچ!!!
امین۱۲۰۰۷۰۱۶:۳۶:۲۶ ۱۳۹۶/۷/۲۰
سود بانکی زیر 100میلیون آزاد بکنید که بشه 25 درصد بگیریم چششششششممممم میریم بانک
ناشناس۱۲۰۲۱۹۲۱:۰۰:۴۹ ۱۳۹۶/۷/۲۰
سود سپرده گذاری را یکدفعه خیلی کم کردند اگر میگن نرخ تورم زیر ده هست که نیست! خب با این کار استارت تورم را زدید دیگه ! البته زمان آقای بهمنی هم تعریفی نداشت، نوسانات شدید ارز که هر روز وجود داشت باعث بلاتکلیفی و تعطیلی تعدادی مغازه ها شد اگر یادتان باشه...
ناشناس۱۲۰۲۲۲۲۱:۱۲:۰۲ ۱۳۹۶/۷/۲۰
اون اوایل دوره اول آقای روحانی دلار داشت میومد پائین و به مرز 2900 که رسید آقای سیف با صحبتی که کردند عملا مانع از پایین آمدن بیشتر آن شدند . قشنگ یادمه.
ناشناس۱۲۰۲۴۱۲۱:۳۹:۱۶ ۱۳۹۶/۷/۲۰
آقایان اگر شما کارشناس اقتصادی هستید تشریف ببرید بانک مرکزی، تعدادی از کامنتها نشان از عدم سواد اقتصادی ..است.
ناشناس۱۲۰۴۸۵۱۱:۱۵:۳۰ ۱۳۹۶/۷/۲۱
سواد اقتصادی بانک مرکزی از افزایش قیمت دلار و سکه مشخص !!
ناشناس۱۲۰۲۵۹۲۲:۲۹:۳۲ ۱۳۹۶/۷/۲۰
کاسپین یک استثناء بود. اگر اهالی کشور پولهایشان را در داخل متکا بگذارند اقتصاد فلج خواهد شد. اگر شما مایلید پولتان را در متکا بگذارید بی سر وصدا هم می توانید این کار را بکنید. در ضمن بانکهای دولتی جای امنی برای پولهای ملت است. لطفا نظراتی که حامل خیانت به ایران است را ندهید. این که عده ای بحث کاسپین را پیش می کشند هدفشان این است که مردم را به دلار خریدن تشویق کنند، تقاضا ی بیشتر دلار یعنی بالا رفتن قیمت دلار و بالا رفتن قیمت دلار یعنی حمله و انتقاد شدید به دولت... .
یه نفر۱۲۰۳۳۸۰۱:۱۴:۴۱ ۱۳۹۶/۷/۲۱
.. بازار ثبات نداره . قیمت ریال متزلزل بوده و ثبات ندارد . مسئولان اقتصادی.. و ناتوان هستند . تکلیف مردم را روشن کنین تا برای چندمین بار به ورطه شکست مالی و نداری و مصیبتهای مالی نیفتند .
ناشناس۱۲۰۳۶۵۰۱:۴۴:۵۳ ۱۳۹۶/۷/۲۱
دلاری که زمانی ۴ تا تک تومان بود را کردید ۴۰۰۰ تومان،چهل سال پیش هزار تومان می شد ۱۴۲ دلار آمریکا،امروز هزار تومان می شود ۲۵ سنت!!! چند کشور در جهان هست که این بلا را بر سر مردمش آورده باشد؟ که داراییشان نسبت به مردم دیگر دنیا تبدیل به پشیز شود؟ کشوری با این همه منابع طبیعی و معدان و آثار طبیعی و تاریخی ،نفت و گاز فراوان،مهد فرش و زعفران و پسته و... دارایی مردمش باید به پشیز تبدیل شود.مردم ارزش پول ملی را باید به ..تمثیل کنند...
ناشناس۱۲۰۴۰۰۰۵:۲۶:۵۰ ۱۳۹۶/۷/۲۱
یعنی حمله به سیاستهای دولت خیانت به ایران تلقی می شود؟؟.؟،!!!
lf۱۲۰۹۸۵۰۳:۳۳:۳۵ ۱۳۹۶/۷/۲۲
خود اقا سیف پولش را در بانک سرمایه گزاری نمی کند
همراه کارتبانک آیندهملاصدرا-دی جی ثبتطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. دستگیری پزشک قلابی در جاسک پس از ۱۰ روز طبابت

 2. دستگیری پزشک قلابی در جاسک پس از ۱۰ روز طبابت

 3. علت خاموشی‌ ها در کشور چیست؟

 4. پوتین کدام توپ را به ترامپ هدیه داد؟

 5. شلیک ترامپ به عمو سام+ عکس

 6. الله‌کرم: قبل از جهانگیری خیلی‌های دیگر باید از دولت استعفا کنند

 7. تولید خودرو ناقص شد

 8. نجات زن دوچرخه سوار از مرگ حتمی در پل متحرک   

 9. فروریختن ورزشگاه میزبان جام جهانی 2018 به دلیل بارندگی  

 10. گینگریچ: ترامپ مرتکب بزرگترین خطای ریاست جمهوری شد

 11. کشف قدیمی‌ترین رنگ‌های جهان در فسیل‌ یک میلیارد ساله

 12. شروع کار محمدرضا گلزار با تلویزیون از هفته آینده

 13. واکنش هیلاری کلینتون به دیدار ترامپ و پوتین

 14. آیا چاقی باعث مرگ می‌شود؟

 15. ممنوعیت صادرات ۱۸ قلم کالای داخلی از هرمزگان

 16. ممنوعیت آمدوشد در استان‌های جنوبی عراق به جای قطع اینترنت/موج اعتراضات به بغداد هم رسید

 17. یک سفر با چند گام بلند

 18. دیدار پُرحاشیه پوتین و ترامپ در هلسینکی   

 19. اجاره‌بهای قطعی آپارتمان در قرارداد‌های تیرماه

 20. چگونه از چشمان خود مراقبت کنیم

 21. آیا می‌دانید چند‌ سیمکارت به نام شماست؟

 22. سلیمی نمین: مجمع می‌تواند مجلس دوم شود

 23. فرجام آتش‌زدن شوهر

 24. بازداشت ۳۰ تروریست مسلح در آشوب‌های اخیر خرمشهر/ تشکیل قرارگاهی در عراق برای رهبری اغتشاشات دی‌ماه

 25. فغانی و تیم داوری کشورمان وارد کشور شدند

پربحث‌های دیروز

 1. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 2. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 3. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 4. نحوه زندگی روحانی در پاستور/ نظر ناطق نوری درباره مذاکره با ترامپ/ زمزمه تقویت پروژه عبور اصلاح طلبان/سوال کیهان از علی مطهری/ جهانگیری خواهان تغییر کدام اعضای کابینه است؟

 5. برجام اروپایی و پیچیدگی آمریکا

 6. مدیرعامل ثامن‌الحجج بازداشت شد

 7. رئیس پلیس تهران: لیست ۵۰ خریدار عمده سکه در اختیار پلیس قرار گرفت/ آزادی عوامل سلطان سکه با قرار وثیقه ۱۰ میلیاردی

 8. نقش باند «مظلومین» در بحران‌های ارزی طی ۲ دهه گذشته

 9. چرا مدیر پیام‌رسان سروش، «تلگرام» نصب کرد؟

 10. ظریف: از آمریکا به دیوان دادگستری بین‌المللی شکایت کردیم

 11. جهانگیری: با انسجام و وحدت ثابت خواهیم کرد تحریم ها کارساز نیست

 12. گزارش مجلس از قاچاق ۱۵ هزار خودرو/ وزارت اطلاعات تایید کرد

 13. وزیر اقتصاد: ریال به ریال حق مردم را مطالبه می‌کنیم

 14. نعمتی: محال ممکن است برق وزارت نیرو هم قطع شود/ با یک عذرخواهی وزیر مشکل راحت‌تر حل می‌شود

 15. ۶ گام برای رونق تولید و رهایی از مصائب اقتصاد نفتی و رهایی از تحریم‌ها

 16. سرور تلگرام فارسی در طبقه ۹ مرکز امام خمینی نبود/بازدید خبرنگاران از این مرکز

 17. پدر داماد روحانی هم ارز دولتی گرفته

 18. از یک پرونده جنایی تا کشته سازی سیاسی / این بار هم ساز بی بی سی «کوک» نشد

 19. نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان: انتقال آب دلیل اصلی کم آبی در خوزستان است

 20. تقدیر از اقدام خوب رئیس جمهور در مبارزه با فساد/ دولت، شفاف سازی را از بانک مرکزی آغاز کند

 21. نوبخت اعلام کرد؛ برنامه‌ریزی برای ممانعت از توقف فعالیت بنادر در شرایط تحریم

 22. ضرغامی :ریشه‌های فساد هماهنگ را بخشکانید

 23. آملی لاریجانی: پرونده‌های ارز، سکه، خودرو و موبایل به طور ویژه در حال رسیدگی است/ برخی مسئولان وزارت صنعت و معدن ممنوع الخروج و بازجویی شدند

 24. جزئیاتی از دستگیری «کارآموز کمک‌ خلبانی»

 25. انتشار تصاویر تروریست‌های به هلاکت رسیده توسط سپاه پاسداران

پربحث‌های هفته

 1. هیاهو موثر نیست

 2. یک اشتباه راهبردی در جنجال خانم مائده

 3. آیا جهانگیری به پایان خط رسیده است ؟

 4. مائده هژبری با تتلو به استانبول رفت/برگزاری کنسرت مشترک این دو نفر!  

 5. حاشیه ای بر سفر مهم ولایتی به روسیه و دیدار با پوتین

 6. پشت پرده تاسف‌آور اخراج ۲ دیپلمات ایرانی از هلند

 7. جهانگیری: شرایط کشور خطیر است، اما به این معنا نیست که نمی‌توانیم آن را کنترل کنیم/ صادرات نفت ایران هیچ‌گاه متوقف نخواهد شد / همه باید اختلافات خود را کنار بگذاریم

 8. هر دم از این باغ بری می‌رسد

 9. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 10. جزییات برخورد تانکر سوخت با اتوبوس در سنندج/ ۱۳ نفر جان باختند/ ۳ روز عزای عمومی در کردستان/ سواستفاده چند آشوبگر + فیلم

 11. توکلی: اگر مبارزه با فساد را سیاسی کنیم سیستم فلج می‌شود/ به جای اینکه یکدیگر را متهم کنیم بهتر است برای مبارزه با فساد همکاری کنیم/ حقوق‌ برخی مدیران غیرقانونی پرداخت می‌شود

 12. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 13. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 14. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 15. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 16. واکنش فضای مجازی به مستند پخش‌شده از رقاص‌های اینستاگرامی/ یکی بر سر «شاخ»ُ بُن می‌برید

 17. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 18. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 19. افغانستانی‌ها برای ترک ایران صف کشیدند + عکس

 20. ریشه مشکلات اقتصادی از درون است، نه.../ نیازمند شفاف سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

 21. معاون وزیر رفاه:درآمد ۱.۶ میلیون ایرانی‌ کفاف خرید غذا را هم نمی‌دهد

 22. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 23. واکنش فغانی به انتشار تصاویر خوش‌وبش او با داور زن  

 24. رائفی پور: بحران جنسی جامعه را فراگرفته/ مسئوان برای تسهیل ازدواج کاری نمی کنند

 25. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

پربحث‌های دیروز

 1. مدیرعامل ثامن‌الحجج بازداشت شد

 2. رئیس پلیس تهران: لیست ۵۰ خریدار عمده سکه در اختیار پلیس قرار گرفت/ آزادی عوامل سلطان سکه با قرار وثیقه ۱۰ میلیاردی

 3. نقش باند «مظلومین» در بحران‌های ارزی طی ۲ دهه گذشته

 4. جهانگیری: با انسجام و وحدت ثابت خواهیم کرد تحریم ها کارساز نیست

 5. گزارش مجلس از قاچاق ۱۵ هزار خودرو/ وزارت اطلاعات تایید کرد

 6. وزیر اقتصاد: ریال به ریال حق مردم را مطالبه می‌کنیم

 7. نعمتی: محال ممکن است برق وزارت نیرو هم قطع شود/ با یک عذرخواهی وزیر مشکل راحت‌تر حل می‌شود

 8. ۶ گام برای رونق تولید و رهایی از مصائب اقتصاد نفتی و رهایی از تحریم‌ها

 9. پدر داماد روحانی هم ارز دولتی گرفته

 10. تقدیر از اقدام خوب رئیس جمهور در مبارزه با فساد/ دولت، شفاف سازی را از بانک مرکزی آغاز کند

 11. نوبخت اعلام کرد؛ برنامه‌ریزی برای ممانعت از توقف فعالیت بنادر در شرایط تحریم

 12. ضرغامی :ریشه‌های فساد هماهنگ را بخشکانید

 13. افزایش نرخ برق «مشترکین پرمصرف» راهکار کشورها در مقابله با بحران خاموشی

 14. پولشویی و معاونت در اخلال در نظام اقتصادی، پرونده جدید بدهکار بانکی معروف

 15. زمان واریز یارانه تیر ماه

 16. ساز و کارهای جدید برای دریافت ارز دولتی

 17. آغاز تحویل ۹۰۰ هزار سکه پیش‌فروش ۳ ماهه از فردا

 18. سازمان حمایت: فروش مدت‌دار خودرو ممنوع شد

 19. رئیس جمهور اسامی افراد متخلف در واردات خودرو را اعلام کند /60 تن ذخایر طلای کشور به تاراج رفت/ 11 میلیارد دلار ارز نصیب عده ای خاص شد

 20. ردپای ویژه‌خواری و دلالی در نظام ارزی

 21.  کدام نقشه راه

 22. حاجی دلیگانی: اگر رئیس جمهور سیف را تغییر می‌داد، وضعیت اقتصادی به اینجا کشیده نمی‌شد

 23. کاهش قیمت برخی خودرو‌های وارداتی

 24. نامه زنگنه به رئیس دوره‌ای اوپک/ضرورت پایبندی اعضا به تعهد کاهش تولید

 25. پالایشگاه چینی نفت آمریکا را به نفع ایران کنار گذاشت

پربحث‌های هفته

 1. جهانگیری: شرایط کشور خطیر است، اما به این معنا نیست که نمی‌توانیم آن را کنترل کنیم/ صادرات نفت ایران هیچ‌گاه متوقف نخواهد شد / همه باید اختلافات خود را کنار بگذاریم

 2. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 3. توکلی: اگر مبارزه با فساد را سیاسی کنیم سیستم فلج می‌شود/ به جای اینکه یکدیگر را متهم کنیم بهتر است برای مبارزه با فساد همکاری کنیم/ حقوق‌ برخی مدیران غیرقانونی پرداخت می‌شود

 4. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 5. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 6. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 7. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 8. ریشه مشکلات اقتصادی از درون است، نه.../ نیازمند شفاف سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

 9. معاون وزیر رفاه:درآمد ۱.۶ میلیون ایرانی‌ کفاف خرید غذا را هم نمی‌دهد

 10. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 11. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

 12. جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی + عکس

 13. ۱۱ مدیر دولتی پاداش نجومی گرفتند

 14. احتمال تجدیدنظر آمریکا درباره تحریم‌های نفتی ایران؛ خریداران زیر بار تحریم‌ها می‌روند؟

 15. هشدار جدی؛ شبکه برق در وضعیت بحرانی قرار گرفت/ رکورد مصرف برق شکست

 16. آقای «خ» کجاست؟

 17. نوبخت: از تحریم‌ها با موفقیت عبور می‌کنیم

 18. مشاور آخوندی: روستایی‌ها بخاطر مسکن مهر چوپانی را رها کردند

 19. نماینده مجلس مطرح کرد؛ جزئیات پاداش ۳۰۰ میلیون تا ۱ میلیاردی دولت

 20. پزشکیان: باید اعلام «جنگ اقتصادی» شود

 21. معاون شریعتمداری: بساط رانت‌ها برچیده می‌شود/احتکارگران پشیمان می شوند/آرامش بازارهای کالا در هفته‌های آینده

 22. همه جور دستگاهی برای مبارزه فساد داریم؛ سامانه‌های پیشگیری جزیره‌ای عمل می‌کنند/افرادی که ارز گرفتند و تخلف کردند قابل ترحم نیستند/دولت هیچ خط قرمزی ندارد

 23. وقتی وزارت مسکن اطلاعات غلط به مردم می‌دهد/ واقعیت بازار مسکن یا آمار سازی دولتی؟

 24. هند پیمان تجارت ریال-روپیه با ایران را لغو می‌کند

 25. کرباسیان: وضعیت مردم را درک می‌کنم

آخرین عناوین