بیانیه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل پیرامون اتفاقات اخیر در اراک چرا دولتمردانی که کارگران را به ستادهای انتخاباتی خود فرامی‌خواندند امروز سراغی از آن‌ها نمی‌گیرند

گروه اقتصادی الف،   3960630127 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل پیرامون اتفاقات اخیر در آذراب اراک بیانیه‌ای صادر کرد.

 چرا دولتمردانی که کارگران را به ستادهای انتخاباتی خود فرامی‌خواندند امروز سراغی از آن‌ها نمی‌گیرند

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل پیرامون حمله به اعتراضات صنفی کارگران آذراب بیانیه‌ای صادر کرد.

در ابتدای این بیانیه آمده است: بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی، امام خمینی(ره): باید به حسب واقع این مردمی که شماها را روی کار آورده‌اند، این مردم زاغه نشین که شماها را روی مسند نشانده‌اند ملاحظه آنها را بکنید، و این جمهوری را تضعیفش نکنید.

این بیانیه می‌افزاید: هشدار امام(ره) این روزها خیلی جدی‌تر از گذشته به نظر می‌رسد. در روزگاری که کارگران مظلوم آق‌دره زیر شلاق ناعدالتی کبود شدند، در حالی که فقط برای احقاق حقوق پایمال شده‌ی خود دست به اعتراضاتی از جنس صنفی زده بودند، بار دیگر خبری دردناک، قلب دلسوزان نظام و دانشجویان انقلابی را جریحه‌دار کرد. کارگران معترض شرکت‌های هپکو و آذراب در حالی که به عدم دریافت حقوق معوقه خود معترض بودند، مورد حمله قرار گرفته و به گفته‌ی منابع مطلع، با دستور مستقیم استاندار و رئیس شورای تأمین استان، نیروهای امنیتی برای برخورد با کارگران وارد عمل شدند. استان مرکزی و اراک دیار صدها تن از مفاخر کشور و بیش از 6 هزار شهید است. شهیدانی که بسیاری از آنان یا کارگرانی بوده‌اند که در خط تولید به شهادت رسیده‌اند یا کارگرانی که در خط مقدم جبهه های جنگ با حسین(ع) پیمان خون امضا کرده‌اند.

این بیانیه تاکید می‌کند: سنگ بنای اتفاق اخیر، سال‌ها پیش بنا نهاده شد. زمانی که رویه‌ برخی مسئولین اجرایی کشور علی‌رغم تذکرات رهبرانقلاب به سمت رفاه طلبی و اشرافیت پیش رفت و اعتراضات و شورش‌های احتمالی در جریان توسعه‌ اقتصادی، امری بدیهی معرفی شد، باید منتظر چنین روزهایی می‌بودیم. آن زمانی که گفته می‌شد پایین نگه داشتن نرخ تورم بدون حل معضل رکود، اشتباه محض است و مسئولان اجرایی کشور به پایین بودن نرخ تورم می‌بالیدند، این روزها را می‌دیدیم. در روزهای منتهی به انتخابات، دولتمردان کارگران را با فریب به ستادهای انتخاباتی خود فرامی‌خواندند و امروز، هیچ‌کدام سراغی از آن‌ها نمی‌گیرند. قرار گرفتن پای کارگر روی ریل قطار و آسفالت جاده و بند آوردن شاهراه ارتباطی کشور-حتی برای دقایق و ساعاتی- کار اشتباهی است اما خیانت نیست. ولی سکوت ما و ناکارآمدی مسئولین در برابر جنایات سرمایه‌داران قارون‌صفت خیانت است.

در انتهای این بیانیه آمده است: باتوجه به تلاش دشمن و رسانه‌های ضدانقلاب برای سوء استفاده از شرایط موجود، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور ضمن محکومیت حمله به اعتراضات صنفی و مسالمت‌آمیز کارگران، از وزیر محترم کشور درخواست می‌کند تا با تشکیل یک کمیته‌ی حقیقت‌یاب به منظور بررسی اتفاقات اخیر اراک، موضوع را پیگیری نموده و مسببان و عاملان برخورد تند با معترضان را طبق قانون به قوه قضائیه معرفی نموده تا مورد محاکمه قرار بگیرند.

گفتنی است جمعی از اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل از یکی از کارگرانی که در تجمع دیروز آذراب اراک مورد تهاجم و حمله قرار گرفته‌اند، عیادت و دلجویی کردند.