هیولای 1000 اسب‌بخاری آلمانی

گروه فناوری الف،   3960627319
هیولای 1000 اسب‌بخاری آلمانی

مرسدس بنز با همکاری زیرمجموعه خود AMG، در نمایشگاه خودرو فرانکفورت از هیولایی رونمایی کردند که مدتی است جهان خودروهای اسپرت در انتظارش هستند.

به گزارش خودرو پلاس، مرسدس بنز با همکاری زیرمجموعه خود AMG، در نمایشگاه خودرو فرانکفورت از هیولایی رونمایی کردند که مدتی است جهان خودروهای اسپرت در انتظارش هستند؛ Project One. این سوپر اسپرت، از سوی مرسدس بنز به پاسداشت قهرمانی این شرکت در رقابت‌های فرمول یک تولید شده است و آن را می‌توان نزدیک‌ترین تجربه راندن یک خودروی فرمول1 بر روی جاده دانست تا جایی که موتور آن نیز مشابه موتور خودروهای فرمول یک مرسدس بنز است.


 از همان آغاز مشخص است Project One به‌عنوان یک سوپر اسپرت بسیار سریع طراحی شده و این مسئله به‌ویژه در زمینه طراحی بدنه آن دیده می‌شود، جایی که مرسدس بنز بیش از هر چیز به آئرودینامیک بدنه توجه کرده تا بتواند عبور جریان باد را اطراف بدنه این خودرو مدیریت کند. ظاهر خودرو جذاب است هرچند بعضی گلایه دارند المان‌های دوست‌داشتنی محصولات بنز را در آن نمی‌بینیم که البته حرف درستی هم هست چراکه نشان ستاره بنز را از روی آن برداریم، تشخیص اینکه با یکی از محصولات مرسدس بنز طرف هستیم بسیار دشوار و تا حد زیادی غیرممکن خواهد بود. طراحی بخش‌هایی از خودرو به‌طور مستقیم از خودروهای فرمول1 آمده است که مهم‌ترین آن نصب یک هواکش بزرگ بر روی سقف خودرو است که باید هوای مورد نیاز موتور پرقدرت آن را تامین کند. به‌علاوه یک تیغه عمودی بزرگ هم وظیفه مدیریت عبور جریان هوا را بر عهده دارد و یک بال عقب بزرگ که به‌صورت خودکار در سرعت‌های بالا از جای خود خارج می‌شود این بخش را تکمیل می‌کند. در نمای داخلی، سادگی و کاربردی بودن بیش از هر چیز مدنظر بوده است تا جایی که دو مانیتور بزرگ تنها نشان‌دهنده‌های آن هستند و فرمان ‌هم به شکل فرمان فرمول1 نصب شده است. برای کاهش وزن، غیر از بدنه خودرو، در داخل کابین هم به شکل گسترده‌ای از فیبر کربن استفاده شده است.


موتور؛ دنیای فرمول1 بر روی جاده
هرچند ظاهر متفاوت این خودرو شاید در نگاه اول بیشتر از هر چیز جلب توجه کند اما قطعاً وقتی به جزییات فنی برسید از شنیدن اطلاعات موتور آن شگفت‌زده می‌شوید چراکه مرسدس بنز، موتور مدل‌های فرمول1 را با تغییرات اندک و حتی افزودن توان اضافی به این خودرو آورده است. در اینجا موتور بنزین سوز1/6لیتری V6 را داریم که عیناً در مدل‌های فرمول1 مرسدس بنز هم استفاده می‌شود و با همین موتورها هم قهرمان فصل پیش شده‌اند. این موتور با یک توربوشارژر الکتریکی تقویت شده است و به‌تنهایی 520 اسب بخار قدرت تولید می‌کند که برای یک موتور1/6لیتری عدد بالایی است. این موتور باید بر روی یک خودروی خیابانی نصب شود و این یعنی باید دوام بیشتری نسبت به خودروهای مسابقه‌ای‌ داشته باشد و به همین دلیل مهندسان مرسدس بنز تغییراتی در این راستا در آن اعمال کرده‌اند؛ حداکثر توان موتور خودرو اکنون به‌جای دور موتور11/500در دور موتو9/000 به‌دست می‌آید ضمن آنکه دور آرام موتور (دور موتور در کارکرد درجا) اکنون بر روی 1/000 تنظیم شده است در حالی که در خودروهای مسابقه‌ای این عدد بر روی4/000 است. موتور خودروهای فرمول یک می‌تواند به‌راحتی دور بگیرد و این مسئله در مورد Project One هم وجود دارد چراکه خط قرمز آن بر روی10/000 دور در دقیقه تنظیم شده است. البته این موتور باوجود تغییرات انجام گرفته همچنان به‌شدت تحت فشار خواهد بود چراکه استخراج بیش از 500 اسب بخار قدرت از یک موتور1/6لیتری به معنای فشار بسیار زیاد به قطعات است و به همین دلیل احتمال فرسایش قطعات موتور بیشتر می‌شود. پیش از این شنیده می‌شد مالکین خودرو به‌صورت دوره‌ای و البته در فواصل 50هزار کیلومتری باید برای تعویض بعضی از قطعات اصلی موتور به نمایندگی‌های مرسدس بنز بروند.

این‌ همه ماجرا نیست چراکه این هیولا همان‌گونه که پیش از این گفتیم یک خودرو هیبرید است و از موتورهای الکتریکی هم بهره می‌برد هرچند توان این موتورها بیشتر برای شتاب گیری‌های لحظه‌ای و رسیدن به حداکثر سرعت به کار می‌رود و قرار نیست با این موتورها مصرف سوخت خودرو کاهش پیدا کند. در مدل‌های فرمول1 برای این منظور از یک موتور الکتریکی 161 اسب بخاری استفاده می‌شود اما مرسدس بنز در اینجا دو موتور 161 اسب بخاری دیگر را هم به چرخ‌های جلو اضافه کرده است. به این ترتیب مجموع توان این موتورها به عدد شگفت‌انگیز 000/ 1 اسب بخار می‌رسد تا Project One به یکی از قوی‌ترین خودروهای حال حاضر جهان تبدیل شود. نصب دو موتور در چرخ‌های جلو باعث شده این خودرو عملا یک خودروی چهارچرخ محرک باشد و این یک مزیت بزرگ برای سوپر اسپرت مرسدس بنز AMG در پیچ‌ها است چراکه هم در پیچ پایدار است و هم می‌تواند خیلی سریع از دایره پیچ خارج شود.

سیستم برقی
همه‌چیز در این خودرو خاص است و این مسئله حتی شامل سیستم برق هیبرید آن‌هم می‌شود. سیستم برقی هیبرید این خودرو 800 ولت برق را انتقال می‌دهد و این در حالی است که در سایر خودروهای هیبرید این عدد بین 300 تا 400 ولت است. مجموعه باتری‌ها، مشابه آن چیزی است که در خودروهای فرمول یک هم می‌بینیم با این تفاوت که کمی بزرگ‌تر شده‌اند چراکه باید برق دو موتور الکتریکی اضافی را تامین کنند ضمن آنکه Project One به‌عنوان یک سوپر اسپرت هیبرید، جنبه‌های کاربردی هم دارد و باید بتواند به‌عنوان یک خودروی هیبرید تنها با برق هم حرکت کند. مجموعه این باتری‌ها باعث شده Project One بتواند تنها با برق در حدود 25 کیلومتر را طی کند. البته در این حالت تنها دو موتور الکتریکی جلوی خودرو درگیر هستند و سوپر اسپرت چند میلیون دلاری شما یک خودروی دیفرانسیل جلو و البته نه‌چندان سریع است که صدای چندانی هم تولید نمی‌کند. غیر از این سه موتور الکتریکی که در کار موتور درون‌سوز، توان خود را به چرخ‌ها می‌رسانند، یک موتور الکتریکی بسیار قدرتمند با قدرت بیش از 100 اسب بخار هم بر روی موتور این خودرو نصب شده است که البته توان آن به چرخ‌ها نمی‌رسد. این موتور به توربوشارژر متصل است و وظیفه به گردش درآوردن توربوشارژر را دارد. این موتور می‌تواند بسیار سریع دور بگیرد و به این ترتیب پدیده تأخیر توربو را در این خودرو شاهد نیستیم. البته این‌همه ماجرا نیست چراکه در بعضی موارد (زمانی که از همه توان موتور استفاده نکنید و توربوشارژر در مدار نباشد)، این موتور می‌تواند مانند یک ژنراتور عمل کرده و برق تولید کند. اگر هنوز هم به دنبال منبع برق در این خودرو هستید باید بدانید در زمان ترمزگیری، موتورهای الکتریکی آن مانند ژنراتور عمل کرده و برق تولید می‌کنند و به این ترتیب 80درصد از نیروی ترمز به برق تبدیل می‌شود.

اعداد و ارقام
این خودرو می‌تواند تا 350 کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد و در کمتر از 6 ثانیه به سرعت 200 کیلومتر در ساعت برسد تا به این ترتیب شتابی بیش از بوگاتی شیرون یا پورشه 918 یا هر سوپر اسپرت دیگری در جهان داشته باشد. همه این‌ها برای خودرویی است که سیستم تهویه، شیشه‌های برقی و حتی سیستم سرگرمی اختصاصی مرسدس بنز را درون کابین دارد.

مرسدس بنز با این خودرو چه می‌کند؟
هرچند در Project One همه‌چیز عجیب و فضایی به نظر می‌رسد اما این خودرو اصلاً یک ایده مفهومی نیست و واقعا قرار است به‌همین شکل تولید شود و مرسدس بنز خیلی جدی قصد دارد آن را بفروشد تا به این ترتیب نزدیک‌ترین تجربه به حس یک خودروی فرمول یک در قرن بیست و یکم را بر روی جاده‌ها بیاورد. قیمت این خودرو بر اساس اعلام این شرکت7/2میلیون دلار است که شاید برای یکی از خاص‌ترین سوپر اسپرت‌های جهان چندان ‌هم زیاد نباشد. اگر می‌خواهید برای خرید این خودرو از همین الان صرفه‌جویی کنید باید گفت بسیار دیر اقدام کرده‌اید چراکه تمام 275‌دستگاه از آن‌هم اکنون پیش‌فروش شده است!

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

بیمه azkiصبا باتری

پربحث‌های امروز

 1. پشت پرده ماجرای گوجه فرنگی چیست؟/ چه کسی بیشترین نفع را از وضعیت موجود می‌برد؟

 2. قیمت رب گوجه ۲.۵ برابر شد

 3. برای خلبانی که نیست!

 4. قیمت سکه به ۵ میلیون رسید/ یورو ۲۰ هزار تومان

 5. شلیک راکت از توکانوهای سپاه   

 6. واکنش علیزاده به انتشار یک پست توسط زائری  

 7. ادعا های بی اساس عادل الجبیر علیه ایران

 8. واکنش عارف به سخنرانی رئیس‌جمهور در سازمان ملل

 9. برای حفظ ارزش پولمان چه بخریم؟  

 10. سرانجام بن سلمان و پادشاهی عربستان چه خواهد شد؟

 11. افزایش فشار به کرباسیان برای قبول وزارت صنعت

 12. چمران: عده‌ای هنوز به مذاکره با آمریکا امیدوارند/ دروغ‌های ترامپ را باید شمرد

 13. شریعتمداری در جلسه استیضاح حضور نیافت/ تقویت خبر استعفاء و قبول آن

 14. آیت‌الله نوری‌همدانی: مردم باید چه‌ قدر صبر کنند تا مشکلات معیشتی‌شان حل شود؟/ اگر بی‌کفایتی هست با آن برخورد شود

 15. نرخ ارز و درآمد ۲هزار میلیارد تومانی از صادرات گوجه/ چرا قیمت رب گوجه فرنگی به ۱۸ هزار تومان رسید؟

 16. سردار رادان: برای پاسخ به نفهمی دشمن لحظه شماری می‌کنیم

 17. شبکه تلویزیونی فرانس۲۴: برخلاف ترامپ، روحانی ایران را یک عضو مسئول جامعه جهانی نشان داد

 18. تلاش غلط مردم برای خرید دلار ۱۷ هزار تومانی/ خودمان را بدبخت نکنیم

 19. دلیل افزایش قیمت سیب زمینی و گوجه در بازار مشخص شد

 20. واکنش وزیر بهداشت به حواشی شوخی‌اش با یک پیرمرد: راهنمایی‌اش کردم

 21. نقوی حسینی مطرح کرد: تروریستها ۱۲ دقیقه تیراندازی کردند و کسی به آنها شلیک نکرد

 22. آقای تاجزاده، چرا ترسیده‌ای؟!  

 23. سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه: آمار اعلامی تورم، تطبیقی با زندگی روزمره مردم ندارد

 24. بدرقه شهید ۴ساله حادثه تروریستی اهواز   

 25. درخواست بی شرمانه شبکه من وتو رو ببینید  

پربحث‌های دیروز

 1. عادت بد وزیر در پاسخ به درد و رنج مردم؛ اگر این حرف موقع انتخابات بود.../ درک نداشتن وزیر بهداشت از فیزیوتراپی

 2. چند سوال مردم که بی پاسخ مانده است/ چرا ارزش ریال هر روز پایین‌تر می‌آید؟

 3. روحانی: سخن ما روشن است؛ تعهد در برابر تعهد، نقض در برابر نقض و تهدید در برابر تهدید/ هرگونه گفت‌وگویی باید در تداوم برجام باشد/ از تحریم دست بردارید و به تکفیر پایان دهید

 4. زائری: تو رو خدا یکی به من بگه این عکس فتوشاپ هستش+ توضیحات علی علیزاده  

 5. مواضع تند عربستان و امارات حالتی خصمانه بخود گرفته/ با روسیه در مورد رژیم صهیونیستی اشتراک نداریم/ برخی روشنفکران ادعا می‌کنند که چرا باید در سوریه بجنگیم!/ واکنش به حمله تروریستی اهواز

 6. قیمت واقعی دلار و یورو چقدر است؟

 7. قاسم سلیمانی به آمریکا هشدار داد

 8. واکنش اسماعیلی به خبر اعدام مفسدین اقتصادی در میدان آزادی

 9. کارمندان منتظر افزایش حقوق نباشند

 10. اولین تصویر از خانه تروریست‌ها در اهواز   

 11. تمسخر ترامپ در سازمان ملل/ برنامه رئیس‌جمهور آمریکا برای دوشیدن کشورهای عرب/ از یاوه گویی علیه ایران تا تهدید کشورهای دیگر

 12. ترامپ: برنامه‌ای برای دیدار با روحانی ندارم/او مردی کاملا دوست داشتنی است!

 13. موگرینی: به نفع ایران است که به برجام پایبند باشد

 14. وقتی جهان به ترامپ خندید + عکس و فیلم

 15. صرافان: بازار ارز قمارخانه شده است

 16. قتل دختر بیمار به دست پدر عصبانی

 17. جلسه فوری برای ترمیم مزد و معیشت کارگران

 18. ماکرون: می‌خواهیم مسئله موشکی ایران را با مذاکره حل کنیم

 19. در بیانیه مشترک ظریف و موگرینی تاکید شد: ایجاد «سازوکار ویژه» برای تسهیل پرداخت‌های نفتی و واردات ایران

 20. حباب سکه کاهش یافت/ مردم به خرید بدلیجات روی آورده‌اند

 21. هشدار کریمی قدوسی به روحانی و ظریف

 22. وزیر ارتباطات: قیمت گوشی تلفن همراه کاهش می‌یابد

 23. اعلام آمادگی نخست وزیر ایتالیا برای وساطت بین آمریکا و ایران

 24. دستور جهانگیری برای پیگیری نامه پرسنل سایپا مبنی بر وجود رانت و فساد

 25. طرح تحقیق و تفحص از دیوان محاسبات در مجلس کلید خورد

پربحث‌های هفته

 1. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 2. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 3. عادت بد وزیر در پاسخ به درد و رنج مردم؛ اگر این حرف موقع انتخابات بود.../ درک نداشتن وزیر بهداشت از فیزیوتراپی

 4. چند سوال مردم که بی پاسخ مانده است/ چرا ارزش ریال هر روز پایین‌تر می‌آید؟

 5. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 6. چرا مردم باید هزینه ناکارآمدی در صنعت خودرو را بپردازند؟

 7. روحانی: سخن ما روشن است؛ تعهد در برابر تعهد، نقض در برابر نقض و تهدید در برابر تهدید/ هرگونه گفت‌وگویی باید در تداوم برجام باشد/ از تحریم دست بردارید و به تکفیر پایان دهید

 8. زائری: تو رو خدا یکی به من بگه این عکس فتوشاپ هستش+ توضیحات علی علیزاده  

 9. پیش‌بینی رئیس کل بانک مرکزی در مورد کاهش قیمت ارز

 10. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 11. مواضع تند عربستان و امارات حالتی خصمانه بخود گرفته/ با روسیه در مورد رژیم صهیونیستی اشتراک نداریم/ برخی روشنفکران ادعا می‌کنند که چرا باید در سوریه بجنگیم!/ واکنش به حمله تروریستی اهواز

 12. تصویر عوامل تروریستی امروز رژه اهواز  

 13. قیمت واقعی دلار و یورو چقدر است؟

 14. وزیر صنعت استعفا داد + تکذییبه

 15. خطر کوچ دولتی‌های بازنشسته به خصولتی‌ها/ ساز مخالفت شستا با قانون جدید منع بکارگیری بازنشستگان

 16. راهبرد جدید اروپایی‌ها برای حفظ برجام: ایران تا ۲۰۲۰ مقابل فشار آمریکا مقاومت کند

 17. هشدار شدید رئیس اسبق بانک مرکزی به روحانی / باید در پیشگاه ملت پاسخگو باشید  

 18. پشت پرده ماجرای گوجه فرنگی چیست؟/ چه کسی بیشترین نفع را از وضعیت موجود می‌برد؟

 19. امیرعبداللهیان: از وزارت خارجه برکنار نشدم/ مشکل عربستان نفوذ منطقه‌ای ایران است/ سعود الفصیل از تماس اوباما با روحانی گلایه‌مند بود/ پول صادرات برق به عراق را ارزی دریافت می‌کنیم

 20. کرباسچی: روحانی استعفا بدهد

 21. قیمت سکه از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان گذشت/ پوند در بازار ۲۰ هزار تومان؛ دینار کویت ۵۱ هزار تومان شد

 22. تاجگردون: شک ندارم برخی ارکان دولت ماموریت دارند اوضاع را خراب‌تر کنند

 23. مجری برنامه پایش خطاب به وزیر بهداشت: «حرف زدن بلد نیستی، حرف نزدن هم بلد نیستی؟»  

 24. اهداف حمله تروریستی اهواز/ ادبیات وزیر بهداشت در گفت و گو با مردم/ گاف رسانه ضدانقلاب/ پشت پرده عجیب استعفای یک وزیر/ ماجرای شایعه بازداشت حسین طائب و فرزند وزیر اطلاعات

 25. پایان افزایش نجومی قیمتها چه زمانی است ؟

پربحث‌های هفته

 1. جزییات افزایش تعرفه مکالمات همراه اول و ایرانسل + جدول

 2. آیفون ۱۰ اس مکس؛ سنگین‌ترین آیفون

 3. حذف رمز دوم کارت‌های بانکی عملی می‌شود

 4. آیفون جدید در ایران ۳۹ میلیون تومان قیمت خورد

 5. ۵ خودرو‌یی که سال ۲۰۲۰ وارد بازار خواهند شد + تصاویر

 6. ارائه اینترنت وای‌فای برای تماشاگران نقش جهان  

 7. تشخیص زوال عقل با فناوری تشخیص چهره

 8. قدیمی‌ترین جانور روی زمین شناسایی شد + عکس

 9. انتشار قابلیت جدید اینستاگرام در ابهام

 10. چگونه اینستاگرام خود را موقتا حذف کنیم؟ + عکس

 11. چگونه حافظه تلفن‌همراه خود را خالی کنیم؟ + آموزش تصویری

 12. کشف یک باگ جدید در مرورگر فایرفاکس

 13. هنگام پلک زدن مغز ما از محیط اطراف عکس می‌گیرد

 14. نسخه آپدیت آفیس ۲۰۱۹ منتشر شد

 15. دو موسس اینستاگرام این کمپانی را ترک می‌کنند

 16. حمله هسته‌ای ناسا به تهدیدات فرازمینی

 17. عرضه ضدآب‌ترین کوله دنیا

 18. انگلستان غول آمریکایی را ۵۰۰ هزار پوند جریمه کرد

 19. طراحی صندلی چرخدار با کمترین آسیب پوستی

 20. سرشماری با استفاده از فناوری وای فای

 21. ساخت سکونتگاه در مریخ و ماه با الهام از اوریگامی

 22. امشب فرصت مناسب برای عکاسی از ماه کامل

 23. ظهور یک بدافزار جدید در ویندوز و لینوکس

 24. ارسال تصاویر متحرک در اینستاگرام امکانپذیر شد + عکس

 25. بخشنامه بیمه شاغلان در کسب و کارهای فضای مجازی صادر شد

آخرین عناوین