پشت پرده سیاست جدید ترامپ در قبال ایران

گروه جهان الف،   3970302213 ۸ نظر، ۱ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
پشت پرده سیاست جدید ترامپ در قبال ایران

اندیشه و تفکر نومحافظه کاری در دولت های مختلف آمریکا صاحب نفوذ بوده اما اوج قدرت آنها به دوران جورج بوش پسر برمی گردد. در حال حاضر دونالد ترامپ عملاً در پی ارسال سیگنال هایی به ایران است که می باید برای روبه رو نشدن با نومحافظه کاران تندرو به فکر امتیاز دادن دوباره باشد.

به گزارش الف، با پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات این انتظار بوجود آمده که رئیس جمهور آمریکا بر پایه تبلیغات دوران انتخاباتی و شعار اول آمریکا تمایل به ترجیح سیاست داخلی بر خارجی و گرایش به انزوایی گرایی دارد. اما گام به گام و با تغییر برخی افراد کابینه مانند رکس تیلرسون و مک مستر و ارتقای افرادی مانند جان بولتون، رودی جولیانی و مایک پمپئو جهت سیاست گذاری های کاخ سفید در قبال مسائل بیرونی تغییرات اساسی کرده است.

در واقع ابتدا به ساکن با روی کار آمدن ترامپ این فرضیه تقویت شده بود که وی بدلیل انتقاد از سیاست خارجی باراک اوباما در پی دوری از جنگ های خاورمیانه است اما با گذشت یک سال و تغییر حلقه اولیه تصمیم گیران، مسائل خارجی نقش ویژه ای پیدا کرده و اندیشه نومحافظه کاران در تعیین تاکتیک ها و استراتژی های کاخ سفید بسیار تعیین شده است.

اندیشه و تفکر نومحافظه کاری در دولت های مختلف آمریکا صاحب نفوذ بوده اما اوج قدرت آنها به دوران جورج بوش پسر برمی گردد. در آن زمان افرادی مانند دیک چنی، دونالد رامسفلد، پل ولفوویتز، زلمی خلیل زاد و .. از نئوکان های قدرتمند بودند که رویکردهای جنگ طلبانه و سخت گیرانه در قبال مخالفان آمریکا در عرصه بین المل داشتند. در دوران بوش دو جنگ افغانستان و عراق بر این اساس شکل گرفت. البته دولت بوش بدنبال حمله به کشورهای دیگری در خاورمیانه نیز بود اما بدلیل گرفتار شدن در این دو کشور عملا توانایی پیاده سازی نقشه خاورمیانه بزرگ از آنها سلب شد. تولد تفکر ایدئولوژی های افراطی در عراق مانند داعش را باید محصول حملات آن زمان آمریکا دانست.

نومحافظه کاران به عنوان گروه راست افراطی جنگ‌طلب حزب جمهوری خواه معرفی می شوند که بر ترجیح سیاست خارجی بر سیاست داخلی تاکید دارند و علاقمند به استفاده از سیاست های تهاجمی و سخت افزاری برای پیشبرد اهداف خود می باشند. همچنین آنها بر سرنگونی دولت های غیرهمسو در راستای ترویج اندیشه آمریکا اصرار دارند.

نومحافظه کاران برخی دولت های خاورمیانه را موجبات تولید بی ثباتی می دانند و بر این اعتقاد هستند تا زمانی  که چنین دولت هایی از بین نروند صلح و ارزش های آمریکا در آسیای جنوب غربی مسلط نخواهد شد. از دیدگاه این افراد باراک اوباما با تاکید بر سیاست های لیبرالی و عدم توجه به قدرت سخت افزاری برای پیشبرد منافع ایالات متحده عملا سبب تضعیف هژمونی آمریکا شده است.

  نومحافظه کاران و شروط جدید پمپئو

نومحافظه کاران مسئله و مشکل اصلی خاورمیانه را ایران قلمداد می کنند. از نگاه آنها ایران بدتر از داعش است و تهدید جدی برای منافع آمریکا و متحدان آن در منطقه می باشد. نگاه افرادی مانند بولتون، نیکی هیلی و پمئو به ایران در این راستا می باشد.

در واقع به نظر می رسد دونالد ترامپ با تغییراتی که در کابینه خود بوجود آورد عملاً در پی ارسال سیگنال هایی به ایران بوده که می باید برای روبه رو نشدن با نومحافظه کاران تندرو به فکر امتیاز دادن های جدید و دوباره باشد؛ چرا که جان بولتون به عنوان یکی از جنگ طلب ترین سیاست مداران این طیف شناخته می شود. از سوی دیگر آمدن رئیس سازمان سیا به وزارت خارجه حاکی از امنیتی شدن سیاست خارجی آمریکا و طراحی توطئه و بازی های پیچیده برای از بین بردن منافع ایران می باشد.

همان طور که گفته شد تاکتیک دولت آمریکا از این تغییرات در راستای مسلوب الاختیار کردن ایران برای پذیرفتن مذاکره و امتیاز دادن می باشد. همچنین واضح است که هدف نهایی از شروط 12 گانه مایک پمئو عملا تضمین به توافق نرسیدن اروپا با ایران و افزایش فشارها است. تاکید بر مسائل موشکی، هسته ای و منطقه ای نیز برای درهم شکستن اقتدار نظامی ایران می باشد.

در واقع سردمداران کاخ سفید بر این باور می باشند که می توانند با گسترش تحریم های اقتصادی و بازگرداندن ایران ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل، سیستم سیاسی ایران را به شدت ضعیف نمایند تا به مرور از داخل دچار فروپاشی شود یا اینکه حداقل زمینه برای برخورد سخت افزاری فراهم گردد. در این راه آنها از تجربه های تاریخی نیز استفاده می کنند. در واقع اولویت آنها عملیاتی شدن تجربه فروپاشی از درون شوروی برای ایران می باشد. البته بعید است که دونالد ترامپ با توجه با رویکرد منفعت طلبانه ای که به سیاست خارجی دارد تا انتها از تفکر جنگ طلبانه نئوکان ها در این زمینه پیروی کند؛ چون می داند هر نوع استفاده از رویکرد سخت افزاری می تواند پیامدها و تبعات ناخواسته ای به همراه داشته باشد که با روحیات تاجرمابانه او به شدت مغایرت دارد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۹ خرداد ۱۳۹۷سفر مقام آمریکایی به سئول و توکیو درباره تحریم‌ها علیه ایران
۲۹ خرداد ۱۳۹۷ سفر برجامی روحانی به اتریش و سوئیس/ آیا تضمین های اروپایی منجر به حفظ توافق هسته ای خواهد شد؟
۲۸ خرداد ۱۳۹۷موسویان : امروز نفوذ نتانیاهو در کاخ سفید از وزیر خارجه و حتی کنگره آمریکا هم بیشتر است
۲۸ خرداد ۱۳۹۷ نباید پذیرفت آمریکا مانند ژاندارم جهان عمل کند/اروپا از منافعش دفاع کند
۲۶ خرداد ۱۳۹۷ترامپ: ایرانی‌ها می‌خواهند برجام را حفظ کند ولی یک روز مجبور می‌شوند با ما مذاکره کنند
۲۵ خرداد ۱۳۹۷کاخ سفید: ترامپ با خروج از برجام رهبری آمریکا در عرصه جهانی را بازگردانده است
۲۵ خرداد ۱۳۹۷سردار وحیدی: هر کسی به سمت دوقطبی شدن برود، در مسیر خواست آمریکا حرکت کرده است
۲۴ خرداد ۱۳۹۷اروپا می خواهد برجام را ادامه دهد، اما بدون آمریکا نمی تواند/ ایران نباید منتظر بماند
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ریابکوف: روسیه به تعهدات برجامی خود پایبند می‌ماند
۲۴ خرداد ۱۳۹۷روایت جدید از مذاکرات برجامی آمریکا و اروپا
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ تفاوت ایران و کره شمالی چیست؟/ چرا ترامپ تصمیم متناقض گرفت؟
۲۴ خرداد ۱۳۹۷خروج از برجام نشانه ضعف ترامپ بود

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۵۷۵۰۶۱۱:۲۳:۴۲ ۱۳۹۷/۳/۳
مرگ بر آمریکا
لادن۳۵۷۷۵۹۱۵:۳۷:۵۸ ۱۳۹۷/۳/۳
پشت پرده؟ آمریکا به موگرینی گفت برو از ایران تضمین حضور بگیر بعد ترامپ با خیال راحت از برجام خارج شد! همین
بورامینی۳۵۷۵۷۹۱۲:۳۶:۵۷ ۱۳۹۷/۳/۳
بیش بینی می شوداروبا وامریکا یک جنگ اقتصادی فرسایشی را علیه ایران دنبال میکنند این دلایل را میتوان ملاک تشخیص قرار داد تعامل جدیدالمان باچین تعامل اروبا با روسیه در مورد مینسک بعد از واقعه متهم کردن روسیه به تولید گاز سمی واحتمال بایکوت کردن جام جهانی حمایت نیم بند اروبایی ها از شرکتهای خصوصی اروبا برای ماندن در ایران از سوی دیگر نیزاعلام مخالفت المان از انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس وموارد دیگر احتمال مهار امریکا از سوی اروبا را تقویت میکند در مجموع بنظر میرسد اروبا وچین وروسیه بعد ازخارج شدن امریکا از برجام بزعم خود قصد دارند نقش تعادل کننده بین ایران وامریکا ومتمایل به امریکا را بازی کنند برای خنثی کردن جنگ تجاری علیه ایران مطالبه گری از اروبا وامریکا وشوک هسته ای ایجاد تنش روانی وتبلبغاتی بر علیه اروبا وامریکاضرورت بیشتری بیدا میکند
ناشناس۳۵۷۶۵۷۱۳:۴۷:۵۷ ۱۳۹۷/۳/۳
طرف های غربی سیاست های جالبی رو به کار بستن آن هم با صبر و حوصله بسیار. این آدمو یاد این جمله میندازه که هرچی بالاتر باشی شدت برخوردت به زمین بیشتر میشه میندازه. در طی این مدت کم که تحریم ها تا حدودی برداشته شد و فضای اقتصادی یه کمی از اون حالت التهاب و تنش قبلی خارج شد کمی فرصت اوج گیری به ایران داده شد تا ایران در برخی زمینه های تجاری و اقتصادی کمی خودشو پیدا بکنه , در اثنای همین حال برداشتن تحریم ها همون اوج گیری و بازگشت تحریم به منزله همون سقوط آزاد هست. زمانی که شرکت ها با دلار 3500 تومنی ضرر می کردن حالا با دلار 4 , 5 و حتی 6 هزارتومنی ضرر خواهند کرد و این زیان تاثیر مستقیمی بر روی بازار داخلی هم خواهد گذاشت ولی با شدت تاثیر بیشتر نسبت به قبل. یعنی برداشته شدن تحریم های قبلی , شتاب بیشتری بر تاثیرگذاری تحریم های آینده خواهد داشت. حتی اگر بازهم مذاکره ای در آینده صورت بگیرد در این حالت هم تضمینی برای سال های آینده وجود نخواهد داشت. در سوی دیگر قضیه و در صورت عدم آغاز مذاکرات جدید, فشارهایی هست که از سمت طرف های غربی و به گفته خودشان ائتلاف جهانی به ایران وارد خواهد شد و دقیقا بن پایه اقتصاد مملکت ایران نشانه گرفته شده است.
مرگ بر امریکا۳۵۷۷۳۴۱۴:۵۸:۳۸ ۱۳۹۷/۳/۳
مرگ بر امریکا ، انگلیس و اسراییل
ازاد۳۵۷۸۶۳۱۷:۴۶:۲۶ ۱۳۹۷/۳/۳
اشتباه محظ است اگر فکر کنیم روحیه ترامپ تاجر مابانه است پس امکان حمله به ایران را ندارد، ما باید محکم و آماده مبارزه باشیم. احتمال جنگ بسیار بالا است و ما هم باید توان دفاعی را از یک سو تقویت کنیم و از سوی دیگر تنش زدایی در داخل و خارج را محور قرار بدهیم و راه اتحاد و همدلی را در پیش بگیریم. البته رشد اقتصادی و مبارزه با فساد اقتصادی راهکار اصلی حفظ انسجام جامعه است
امیر۳۵۹۰۸۲۲۰:۴۸:۴۲ ۱۳۹۷/۳/۴
سال ۲۰۰۲ بحثی بین من و برخی از دوستان راجع به امکان یک معامله بزرگ بین صدام و جورج بوش شکل گرفت که همانجا حرف من این بود که وقتی در آمریکا ماشین جنگ به حرکت در می آید دگیر از کنترل آن از دست یک نفر یا دو نفر خارج میشود و حتی خود بوش هم نمیتواند جلوی آنرا بگیرد و علتش هم اینهست که برای مثال در یک مورد ساده قرارداد وزارت دفاع با یک شرکت برای تامین آب مورد نیاز سربازانش صدها میلیون دلار میباشد حالا همین یک قرارداد رو ضرب در صد و هزاران شرکت کوچک و بزرگ آمریکایی و بعضا بین المللی طرف قرارداد ماشین جنگی آمریکا بکنید تا حساب کار دستتان بیاید! حتی رییس جمهور آمریکا هم نمیتواند جلوی این حرکت بزرگ اقتصادی رو وقتی شروع شد بگیرد!
ناشناس۳۵۸۳۱۴۱۰:۱۱:۳۸ ۱۳۹۷/۳/۴
وقتی صدام جلوی بازرسان کوتاه آمد فکرش را نمیکرد عراق تصرف شود وقتی قذافی تجهیزات اتمی خود را به آمریکا فرستاد فکرش را نمیکرد لیبی تصرف شود وقتی پدر کیم با حسن نیتبرج خنک کننده اتمی را منفجر کرد فکرش را نمیکرد آمریکا زیر حرفش بزند وقتی ایران به 8 تعهد مدالیوم پاسخ داد و بازرسان وارد شدند فکرش را نمیکرد داستان ادامه داشته باشد وقتی ایران راکتور اراک را پر بتن کرد و اورانیوم غنی شده را صادر کرد فکرش را نمیکرد رو دست بخورد وقتی کیم سایت هسته ای خود را منفجر کرد فکرش را نمیکرد آمریکا دیدارش با او را لغو کند
طاقچهپارس نماد داده

پربحث‌های امروز

 1. قرار بود حکومت‌مان، رنگ و بوی علی را داشته باشد  

 2. عسگرپور: لقب انحصارطلبی مغرضانه است؛ جزء کم‌کارانم!/نمی‌دانستم دارالشفایی چنین گرایشات سیاسی دارد

 3. دیدار روسیه-مصر

 4. تابش: نامه به سران نظام برای مذاکره با ترامپ موضع اصلاح‌طلبان نیست

 5. مقابله با گرانی محور جلسه دو هفته بعد ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی/ اطلاعات سپاه دعوت شد

 6. چرا منیزیم برای سلامت بدن مفید است؟

 7. فتاح خبر داد:افزایش اعتبار پوشش بیمه‌ای «زنان سرپرست خانوار»

 8. آتش سوزی در خیابان امیر کبیر  

 9. ترامپ: بودجه ساخت دیوار مکزیک پرداخت نشود، دولت فدرال را تعطیل می‌کنم+عکس

 10. حریق پاساژ خیابان امیرکبیر کنترل شد/عملیات لکه‌گیری ادامه دارد

 11. ضرورت آرایش جنگی در سازمان اقتصادی کشور

 12. شنای خلاف جهت مدارس لاکچری/ورود آسان رابطان اروپایی به حریم مدارس

 13. کاش سنت‌گرایان از صرافت یکدست کردن جامعه‌ بیرون آیند

 14. برنامه روز هفتم جام جهانی/ نگاه ۸۰ میلیون ایرانی به کازان

 15. معاون ترامپ که در پیشبرد مذاکرات با کره شمالی نقش داشت از سمتش استعفا می‌کند

 16. کدام سیم‌کارت‌ها سلب امتیاز می‌شوند؟

 17. تسویه 3 مرحله‌ای پاداش پایان خدمت بازنشستگان 96/ پرداخت اولین قسط تا 8 روز آینده

 18. ز.د.اف در انتقاد از تیم آلمان: سرعت فغانی از کیمیش بیشتر بود

 19. لندن: پاسخ ایران به خروج آمریکا از برجام، حساب‌شده بوده/شاید آنهایی که تابع تحریم‌های آمریکا باشند را جریمه کنیم

 20. بیش از نیمی از سلاح‌های گرم جهان در دست شهروندان یک کشور

 21. مقایسه عملکرد بیرانوند، سردار و شجاعی با دخه‌آ، کاستا و بوسکتس در بازی اول  

 22. خلاصه دیدار روسیه و مصر در جام ۲۰۱۸  

 23. مرگ بر اثر بی‌احتیاطی ساده!(18+)  

 24. صالحی پیشنهادهای دریافتی از اتحادیه اروپا برای انتظارات ایران درباره برجام را کافی ندانست

 25. واکنش قاسمی به بیانیه وزارت خارجه آمریکا درباره قصاص یک متهم

پربحث‌های دیروز

 1. چند نکته با افرادی که در دام ترامپ گرفتار شده‌اند

 2. توضیحات سرلشکر فیروزآبادی پیرامون ویلای لواسان+سند

 3. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 4. ماجرای پرحاشیه ویلای لواسان سرلشکر فیروزآبادی

 5. توکلی: دیده بان شفافیت تا چند روز آینده در مورد ویلای فیروزآبادی موضع گیری خواهد کرد/ از اقدام عدالت طلبانه دانشجویان تشکر می‌کنم

 6. نهاوندیان: مردم باید از آرامش و امنیت اقتصادی خودشان حراست کنند/نیاز به تصمیم گیری‌های قوی داریم و با صبوری مشکلات حل می‌شود/اگر علت گرانی کالایی مشخص نیست، نباید آن را بخریم

 7. حرفهای دختر17ساله ماهشهری که جسد پسر خردسال را آتش زد

 8. آدرسی برای ترامپ توسط دلالان تحریم و تجربه ای که ایران از کره‌شمالی آموخت

 9. خطر از بیخ گوش تیم ملی عربستان گذشت/آتش گرفتن یکی از بال‌های هواپیمای سعودی‌ها+تصاویر

 10. مومن شوخ و بامزه است  

 11. آغاز تماشای خانوادگی جام جهانی در ورزشگاه آزادی با بازی ایران - اسپانیا

 12. سفر برجامی روحانی به اتریش و سوئیس/ آیا تضمین های اروپایی منجر به حفظ توافق هسته ای خواهد شد؟

 13. انتقاد وزیر دولت اصلاحات از نامه‌نگاری برای مذاکره با ترامپ

 14. روزبه چشمی غیر از جام‌جهانی دیگر چه‌چیزی را از دست داد؟

 15. ضرر ۳۴۰ میلیارد تومانی به بیت المال با اجرا نکردن قانون از سوی آخوندی

 16. زمان آغاز تحریم‌های جدید صنعت خودرو

 17. نمایندگان از پاسخ‌های آخوندی درباره افزایش بی‌رویه اجاره خانه‌ها قانع نشدند/ وزیر قولی برای تنظیم بازار مسکن نداد

 18. قانون عجیب ازدواج دختران در ژاپن

 19. کی‌روش در روسیه میلیاردر می‌شود!

 20. ناصر ایمانی: نامه نگاری اصلاح طلبان کاملاً در خط سیاست آمریکا است

 21. واردکنندگان ۶ هزار خودرو با ثبت سفارش غیر مجاز متخلفند یا هکرها

 22. ایران - اسپانیا/ تیم کی‌روش صدرجدول را به لاروخا نمی‌فروشد

 23. ایران تنها نماینده پیروز میان تیم‌های آسیایی و آفریقایی/مورد عجیب تیم‌های عرب زبان!

 24. واکنش نوبخت به نامه برخی اصلاح‌طلبان برای مذاکره با ترامپ/ عقل سیاسی ندارند

 25. پیش بینی نتیجه دیدار تیم ملی فوتبال ایران و اسپانیا

پربحث‌های هفته

 1. چند نکته با افرادی که در دام ترامپ گرفتار شده‌اند

 2. توریست‌هایی که با پول بیت‌المال عازم روسیه میشوند + جدول اسامی

 3. توضیحات سرلشکر فیروزآبادی پیرامون ویلای لواسان+سند

 4. روحانی: همه حاکمان آمریکا علیه ملت ما بوده اند و این یکی خبیث تر/ نقد را می پذیریم اما تخریب نه/ تلاطم بازار، دلیل اقتصادی ندارد

 5. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 6. روحانی به گرانی‌ها واکنش نشان داد/ بررسی افزایش قیمت‌ها در هیات دولت

 7. کواکبیان: وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم مناسب نیست/شب می‌خوابیم و صبح بلند می‌شویم و می‌بینیم قیمت‌ها تغییر کرده است/ خجالت می‌کشم بگویم از این دولت حمایت کردم

 8. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 9. جمعه عید سعید فطر است

 10. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 11. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 12. ایران 1 - مراکش 0؛ پیروزی یوزها در دقیقه 93 و پایان 20 سال انتظار

 13. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 14. احمد توکلی: اعتماد مردمی به سیاستمداران به حداقل خود رسیده/ سبد کالای مردم کوچک‌تر شده است

 15. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 16. درباره دادگاه صادر کننده حکم فیلتر تلگرام/ لطفا نیمه پر لیوان را هم ببینید

 17. به بهانه "شبی که ایران نخوابید" / فوتبال را ببینید آقای رئیس جمهور + فیلم

 18. اروپا می خواهد برجام را ادامه دهد، اما بدون آمریکا نمی تواند/ ایران نباید منتظر بماند

 19. محمد ثلاث قصاص شد

 20. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 21. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 22. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 23. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 24. عبدالله ناصری: اصلاح‌طلبان بی‌شک از جهانگیری در ۱۴۰۰ حمایت خواهند کرد

 25. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

پربحث‌های اخیر

 1. شلیک موشک بالستیک به آرامکو در عسیر/فرار متجاوزان از برابر یمنیها

 2. سقوط پهپاد رژیم صهیونیستی توسط پدافند ارتش سوریه+واکنش اسرائیل

 3. ۵ مهاجر توسط پلیس مرزی آمریکا به قتل رسیدند

 4. ترامپ: بودجه ساخت دیوار مکزیک پرداخت نشود، دولت فدرال را تعطیل می‌کنم+عکس

 5. معاون ترامپ که در پیشبرد مذاکرات با کره شمالی نقش داشت از سمتش استعفا می‌کند

 6. لندن: پاسخ ایران به خروج آمریکا از برجام، حساب‌شده بوده/شاید آنهایی که تابع تحریم‌های آمریکا باشند را جریمه کنیم

 7. بیش از نیمی از سلاح‌های گرم جهان در دست شهروندان یک کشور

 8. صالحی پیشنهادهای دریافتی از اتحادیه اروپا برای انتظارات ایران درباره برجام را کافی ندانست

 9. واکنش قاسمی به بیانیه وزارت خارجه آمریکا درباره قصاص یک متهم

 10. ائتلاف آمریکا: مسئول درآمدزایی داعش کشته شد

 11. لبنان طرح ورود بدون روادید اتباع ایرانی را بازنگری می‌کند

 12. زمان آغاز اجرای پروژه عربستان برای تبدیل قطر به یک جزیره

 13. پاسخ مرکل به ادعای ترامپ درباره مهاجران

 14. خروج انگلیس از توافق مهم امنیتی در پسابرگزیت

 15. ادعای جدید مقامات آمریکایی: کره‌شمالی ممکن است فناوری هسته‌ای‌اش را به ایران بفروشد

 16. اشرف غنی: اگر طالبان بخواهند، آتش‌بس را برای یکسال تمدید می‌کنیم

 17. دادگاه اروپا «لوپن» را محکوم کرد

 18. ترامپ: آلمان آمار واقعی جرائم پناهندگان در کشورش را منتشر نمی‌کند

 19. جزئیات دیدار امنیتی مرکل و ماکرون

 20. وزیر اسرائیلی متهم به جاسوسی: می‌خواستم ایران را گول بزنم

 21. ترامپ، به طرفداری از رژیم صهیونیستی آمریکا را از شورای حقوق بشر سازمان ملل خارج می‌کند

 22. سفر مقام ارشد امنیتی اسرائیل به روسیه برای صحبت درباره حضور ایران در سوریه

 23. روسیه به «نیروی فضائی ارتش آمریکا» واکنش نشان داد

 24. دیدار صالحی با وزیر مشاور خارجه آلمان

 25. لاورنتیف: اجازه نمی‌دهیم تروریست‌های روس از سوریه به خانه بازگردند

پربحث‌های دیروز

 1. سفر برجامی روحانی به اتریش و سوئیس/ آیا تضمین های اروپایی منجر به حفظ توافق هسته ای خواهد شد؟

 2. قانون عجیب ازدواج دختران در ژاپن

 3. شلیک موشک بالستیک به آرامکو در عسیر/فرار متجاوزان از برابر یمنیها

 4. سقوط پهپاد رژیم صهیونیستی توسط پدافند ارتش سوریه+واکنش اسرائیل

 5. ۵ مهاجر توسط پلیس مرزی آمریکا به قتل رسیدند

 6. چرا «اون» دستشویی خود را تا سنگاپور برد

 7. نشست سنگاپور پایان کره هسته‌ای است؟/نقش منافع چین در حل مسئله کره شمالی

 8. ائتلاف آمریکا: مسئول درآمدزایی داعش کشته شد

 9. لبنان طرح ورود بدون روادید اتباع ایرانی را بازنگری می‌کند

 10. زمان آغاز اجرای پروژه عربستان برای تبدیل قطر به یک جزیره

 11. پاسخ مرکل به ادعای ترامپ درباره مهاجران

 12. خروج انگلیس از توافق مهم امنیتی در پسابرگزیت

 13. ادعای جدید مقامات آمریکایی: کره‌شمالی ممکن است فناوری هسته‌ای‌اش را به ایران بفروشد

 14. اشرف غنی: اگر طالبان بخواهند، آتش‌بس را برای یکسال تمدید می‌کنیم

 15. دادگاه اروپا «لوپن» را محکوم کرد

 16. ترامپ: آلمان آمار واقعی جرائم پناهندگان در کشورش را منتشر نمی‌کند

 17. جزئیات دیدار امنیتی مرکل و ماکرون

 18. وزیر اسرائیلی متهم به جاسوسی: می‌خواستم ایران را گول بزنم

 19. ترامپ، به طرفداری از رژیم صهیونیستی آمریکا را از شورای حقوق بشر سازمان ملل خارج می‌کند

 20. سفر مقام ارشد امنیتی اسرائیل به روسیه برای صحبت درباره حضور ایران در سوریه

 21. روسیه به «نیروی فضائی ارتش آمریکا» واکنش نشان داد

 22. دیدار صالحی با وزیر مشاور خارجه آلمان

 23. لاورنتیف: اجازه نمی‌دهیم تروریست‌های روس از سوریه به خانه بازگردند

 24. فرستاده آمریکا: دیدار عبدالله دوم و نتانیاهو برای تمامی منطقه مهم است

 25. احتمال تعیین مجازات اعدام برای وزیر متهم به جاسوسی صهیونیست وجود دارد

پربحث‌های هفته

 1. کنسرت 9 خواننده زن دنیای عرب در عربستان در ایام عید فطر +عکس

 2. ترامپ: ایران دیگر آن کشور چند ماه قبل نیست/ آنها برای مذاکره باز خواهند گشت

 3. نبرد در حدیده/ چرا این شهر یمنی اینقدر مهم است ؟

 4. آیا بین ایران و روسیه در سوریه اختلاف وجود دارد؟

 5. اتحادیه اروپا به دنبال تاسیس دفتر در ایران به بهانه حفظ برجام

 6. برنده و بازنده مذاکرات ترامپ و کیم جونگ اون

 7. بشار اسد: بر سر روابط با ایران معامله نمی‌کنیم/هیچ مانعی برای تاسیس پایگاه‌های ایرانی در سوریه وجود ندارد / به زودی به ایران سفر خواهم کرد

 8. ترامپ: ایرانی‌ها می‌خواهند برجام را حفظ کند ولی یک روز مجبور می‌شوند با ما مذاکره کنند

 9. سفر برجامی روحانی به اتریش و سوئیس/ آیا تضمین های اروپایی منجر به حفظ توافق هسته ای خواهد شد؟

 10. درشرق آسیا چه می گذرد؟

 11. جزئیاتی از برنامه دولت ترامپ برای اجرای تحریم‌های نفتی علیه ایران

 12. قانون عجیب ازدواج دختران در ژاپن

 13. گوترش: موشک‌های شلیک‌شده به عربستان «ساخت ایران» است

 14. بن بست دوباره در روابط ایران و کانادا/ نقش طرف ثالث در موضع گیری جدید اتاوا

 15. ظریف: اقدام کانادا به زیان آنها خواهد بود

 16. نتانیاهو: ایران باید به طور کامل از سوریه خارج شود

 17. آینده رابطه ایران و عربستان؛ دشواری هایی در محتوا و تعارض در سیاست ها

 18. کاخ سفید: ترامپ با خروج از برجام رهبری آمریکا در عرصه جهانی را بازگردانده است

 19. ایزدی: روحانی از کره شمالی یاد بگیرد/ در صحنه دیپلماسی داریم پشت هم امتیاز می دهیم

 20. آمریکا از شورای حقوق بشر ملل متحد هم کنار می کشد

 21. خیال پردازی ترامپ از توافق با ایران

 22. کره‌‌شمالی: ترامپ با لغو تحریم‌ها موافقت کرده است

 23. موج انتخاباتی در ترکیه به کدام سمت می‌رود؟

 24. تشدید مناقشه چین و آمریکا با اقدام جدید ترامپ

 25. ترزا مِی: می‌توانیم اختلافمان با آمریکا بر سر ایران را با گفت‌وگو حل کنیم

آخرین عناوین