«دولت بودجه را شفاف کند» چه کسانی فروردین ۹۷ از نهاد ریاست جمهوری کمک بلاعوض گرفتند؟+جدول

گروه اقتصادی الف،   3970221043 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

در حالی که رئیس جمهور معقتد است بودجه ۹۷ شفافیت در هزینه‌ها را ایجاد کرده است، لازم است، مقامات دولتی توضیح دهند کمکهای بلاعوض نهاد ریاست جمهوری در فروردین ۹۷ نصیب چه افرادی شده است.

به گزارش تسنیم، چندی قبل رئیس جمهور با هشتگ‌های جریان آزاد اطلاعات و شفافیت در صفحه شخصی‌اش در فضای مجازی نوشت: دنیای امروز، دنیای سرعت و ارتباطات است، اگر می‌خواهیم در کشور فساد از بین برود، راه آن اطلاع داشتن مردم و جوانان از امور است، چراکه بدون اطلاع مردم، شفافیت و حضور جوانان و تنها با دادگاه و نیروی امنیتی نمی‌توانیم با فساد مقابله کنیم.

به‌نظر می‌رسد رئیس جمهور به نکته درستی اشاره کرده است و راه مبارزه با فساد، ایجاد شفافیت به‌خصوص در مباحث اقتصادی است. روحانی اواخر سال قبل نیز در خصوص شفافیت بودجه گفته بود: در مسیر قبلی (لایحه بودجه) شفافیت وجود نداشت، دستگاه‌ها تشویق به اجرا نمی‌شدند و از طرف دیگر ما نمی‌دانستیم که یک خدمت چقدر برای دولت هزینه دارد. اگر بنا است ما بیماری را معالجه کنیم با چه هزینه‌ای این کار را انجام بدهیم. اگر می‌خواهیم عمل جراحی انجام بدهیم با چه هزینه‌ای انجام دهیم و اگر دانشجویی می‌‌خواهد تربیت شود با چه هزینه‌ای و اگر دانش‌آموزی بخواهد کلاس درسش را بگذراند با چه هزینه‌ای.

وی  همچنین با بیان اینکه چارچوب وعده‌های انتخاباتی‌اش در لایحه بودجه سال 97 تبلور یافته است، گفته بود:‌ پایه بودجه سال آینده بر شفافیت است و پرداخت به دستگاه‌ها برمبنای عملکرد سه‌ماهه آنها است.

تاکید رئیس جمهور در خصوص شفافیت بودجه 97 در حالی است که هنوز بسیاری از عناوین و ردیفهای بودجه غیرشفاف بوده و تعریف دقیقی برای آنها انجام نشده است، به‌عبارت دیگر هنوز مشخص نشده است چه مبالغی به چه افرادی و تحت چه عنوانی پرداخت شده است. این موضوع چه در لایحه بودجه 97 و چه در گزارشی که اخیراً خزانه‌داری کل از پرداختهای فروردین ماه منتشر کرد نمود دارد.

بر این اساس خبرگزاری تسنیم در گزارشی به میزان پرداختهای انجام شده از سوی خزانه داری کل به نهاد ریاست جمهوری در فروردین ماه پرداخت. بر این اساس در فروردین ماه حدود 4 میلیارد تومان به عنوان حقوق و مزایای کارکنان نهاد ریاست جمهوری و حدود 3 میلیارد تومان نیز بابت هزینه‌های اجتناب ناپذیر پرداخت شده بود.

هرچند نهاد ریاست جمهوری، سازمان برنامه و بودجه و یا خزانه داری کل کشور در خصوص سوالات و ابهامات مربوط به این پرداختها هیچ گونه واکنشی نشان نداد‌ه‌اند اما بررسی لایحه دولت برای بودجه 97 نشان میدهد پرداختهای انجام شده به نهاد ریاست جمهوری به صورت کلی صرف چه اموری خواهد شد.

در ادامه جدول مربوط به اعتبارات هزینه ای سال 97 دستگاههای اجرایی(نهاد ریاست جمهوری مشتکل از معاونتهای مختلف) قابل مشاهده است.

همانطور که در این جدول مشخص شده، در سال 97 حدود 70 میلیارد تومان برای نهاد ریاست جمهوری جهت کمک بلاعوض به اشخاص حقیقی و حقوقی خصوصی و دولتی در نظر گرفته شده است. احتمالا این رقم با سرفصل هزینه‌های اجتناب ناپذیر نهاد که در فرودین ماه حدود 3 میلیارد تومان می‌باشد، مرتبط است. حالا نهاد ریاست جمهوری باید پاسخ دهد در فروردین ماه امسال چه ارقامی را به صورت بلاعوض به اشخاص حقیقی و حقوقی خصوصی و دولتی پرداخت کرده است. اساسا این افرادی چه کسانی بوده اند و معیار پرداخت به آنها چیست؟

البته با دقت به جدول بالا نکات مهمتری نیز یافت می‌شود، بر این اساس تنها برایمعاونت امور مجلس نهاد ریاست جمهوری 2.5 میلیارد تومان در نظر گرفته شده تا در سال 97 به صورت کمک بلاعوض به اشخاص حقیقی و حقوقی پرداخت کند. ظاهرا این رقم تنها باید در ارتباط با مجلس شورای اسلامی هزینه شود به این ترتیب سوال دیگری که پیش می‌آید این است که چه  رقمی از 3 میلیارد تومان هزینه اجتناب ناپذیر پرداخت شده از سوی نهاد در فروردین ماه مرتبط با کمک بلاعوض در معاونت امور مجلس بوده است. آیا مبلغی نیز به نمایندگان مجلس پرداخت شده است؟ به این ترتیب لازم است دولت محترم در این خصوص شفاف سازی کند تا مشخص شود این ارقام بابت چه کاری مصرف شده و احیانا به چه افرادی پرداخت شده است.

سوال سوم نیز در اینجا مطرح است، طی سال جاری حدود 27 میلیارد تومان بودجه به عنوان هزینه رفاه اجتماعی در صورت تحقق باید در نهاد ریاست جمهوری هزینه شود، اساسا این عنوان هزینه برای رفاه اجتماعی چگونه و با چه معیاری پرداخت می‌شود و سهم هر کارمند از آن چه قدر است؟ سوالی که در گزارش اخیر خزانه داری کل کشور نیز مغفول مانده و لازم است دولت به آن پاسخ دهد این است که در فروردین ماه چه رقمی بابت رفاه اجتماعی به کارمندان نهاد ریاست جمهوری پرداخت شده است؟

همچنین سوال چهارم در خصوص معاونت امور زنان و خانواده نهاد مطرح است، قرار است معاونت زنانِ نهاد، کمک بلاعوضی نزدیک به 3 میلیارد و 900 میلیون تومان را در صورت تحقق،  در سال 97 بین چه افرادی توزیع کند؟ امروز تعدادی از زنان و خانواده های ایرانی منتظر دریافت این کمکهای بلاعوض هستند،  بنابراین لازم است دولت محترم سازوکار تخصیص این ارقام را شفاف کند تا همه مردم بتوانند از آن بهره ببرند.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷۲۶میلیارد تومان دریافتی سازمان برنامه و بودجه در فروردین خرج چه شد؟
۲۵ اردی‌بهشت ۱۳۹۷جمهوری اسلامی و مسئله ای به نام" فساد"
۱۷ اردی‌بهشت ۱۳۹۷روحانی در اولین گام شفافیت نامه محرمانه شش بندی خود به وزیر ارتباطات را منتشر کند/ دولت و لیست مطول موضوعات محرمانه
۸ اردی‌بهشت ۱۳۹۷احمد توکلی : طبق قانون دولت باید از گزارش دهندگان فساد حمایت کند / بسیاری از قوانین ضد فساد متروک مانده است
۸ اردی‌بهشت ۱۳۹۷همچنان غریبه هستید!!!
۵ اردی‌بهشت ۱۳۹۷پاسخ به ۱۰ شبهه درباره کوچ از «تلگرام»/اختیارات آقای رئیس جمهور نقض شد؟
۴ اردی‌بهشت ۱۳۹۷بررسی آیین‌نامه سامانه ثبت حقوق و مزایا در هیات وزیران با قید فوریت
۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۷تداوم کابوس حقوق‌های نجومی / چرا دولت از شفافیت گریزان است
۲۶ فروردین ۱۳۹۷جلسه بررسی مسایل ارزی کشور  
۱۶ فروردین ۱۳۹۷یادداشت کیهان/ کام مردم را تلخ نکنید!
۱۵ فروردین ۱۳۹۷گزارش مالی نماینده بافق از حقوق و مزایای دریافتی از مجلس / گامی در جهت اجرای ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه
۱۳ فروردین ۱۳۹۷ وضعیت ادراک فساد در دستگاه‌های دولتی تهران

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۳۹۳۷۲۰۶:۲۷:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۲۱
ابتکار و مولارودی چه دستاوردی برای رفع مشکلات زنان سرپرست خانوار ایرانی دارند که این همه بودجه میگیرن..کل رزومه این ۲ تا تو دوره مسوولیتشون چند تا توییت برای ورود زنان به ورزشگاه بوده!
ناشناس۳۳۹۵۳۸۱۰:۲۳:۱۶ ۱۳۹۷/۲/۲۱
شفاف سازی مفید و بلکه ضروری است، اما برای همه قوا و نهادها و دستگاه ها. منتظر سوال سایت الف از بقیه دستگاه ها و قوا می مانیم تا ثابت کند همیشه یک طرف غش نمی کند.
ناشناس۳۳۹۶۵۹۱۲:۲۸:۰۶ ۱۳۹۷/۲/۲۱
شما فعلا همین غش را پاسخ دهید تا نشان دهید شما نیز نمی خواهید همیشه غش به طرف دیگرانی باشد که بودجه آنها را همین دولت مدعی تعیین می کند تا مثلا دولت بشود همه کاره کشور
ناشناس۳۳۹۸۱۵۱۴:۲۰:۵۱ ۱۳۹۷/۲/۲۱
شما سوال خودتو جواب بده دیگران بتو ربطی نداره
نجیب۳۳۹۸۸۲۱۵:۲۳:۵۲ ۱۳۹۷/۲/۲۱
حالا یک کار مثبت هم که انجام شده انقدر حاشیه درست کنید که همین هم از بین برود.
ناشناس۳۳۹۵۵۹۱۰:۴۲:۵۴ ۱۳۹۷/۲/۲۱
روحانی مملکت را رو به ویرانی میبرد باید برکنار شود
غلام۳۳۹۵۹۰۱۱:۱۰:۳۵ ۱۳۹۷/۲/۲۱
این جدول نشانه تایید دولت برای دریافتهای نجومی مدیران است و علامتی برای بی اثر بودن تلاش برای تحقق عدالت و مساوات و برابری. نشانه ای بد از این موضوع که هرجا مشکل داشتی سرکیسه را شل کن.
ناشناس۳۳۹۷۴۲۱۳:۲۹:۴۷ ۱۳۹۷/۲/۲۱
فقط دولت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۳۳۹۷۵۹۱۳:۴۲:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۱
عدالت درست و به جا است، لیکن برابری و مساوات به چه معناست یعنی یک کارگر ساده و یک مهندس کارکشته و زبردست دستمزدیکسان بگیرند؛ شاید من نادرست برداشت کرده ام، وگرنه گمان نمی کنم فرد آگاه این گونه بیاندیشد. این سراسر بی عدالتی است.
ناشناس۳۳۹۶۴۳۱۲:۰۹:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۲۱
فرهنگستان ادب و زبان فارسی این وسط دقیقا چیکار می کنه؟
ناشناس۳۳۹۶۸۷۱۲:۵۱:۱۲ ۱۳۹۷/۲/۲۱
شفافیت صفر
ناشناس۳۳۹۷۱۶۱۳:۱۱:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۲۱
سایت الف بسیار اقدام بجا و پسندیده ایی انجام داده است. ولی..
ناشناس۳۳۹۸۵۹۱۴:۵۳:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۱
خدا رو شکر من بهش رای ندادم راضی هستم از خودم
ناشناس۳۳۹۸۷۸۱۵:۲۰:۵۶ ۱۳۹۷/۲/۲۱
این با شعار اقتصاد مقاومتی و مبارزه با حقوق نجومی در تعارض است. متاسفانه پرداخت های حقوق نجومی را به اسامی دیگر انجام میدهند. مانند همین کمک های بلاعوض که معلوم نیست با چه هدفی صورت میگیرد. این در حالیست که وقتی برای یک وام 2 میلیون تومانی به بانک مراجعه میکنید با انواع و اقسام تعهدات مواجه می شوید و اگر همه را انجام دهید تازه باید در نوبت بمانید آنهم بخاطر عدم بودجه کافی. آنوقت این حاتم بخشی را که میبینیم می فهمیم عدم بودجه فقط برای ما ها است. نه برای برخی آقایان. جا دارد اگر ریاست محترم جمهور از این وضع خبر دارد دستور برخورد دهد و فقط در حد شعار فریادشفاف سازی ندهد.
ناشناس۳۳۹۸۹۵۱۵:۴۰:۴۹ ۱۳۹۷/۲/۲۱
بزار بخورن هر که نزدیک تر به قدرت باشه...
ناشناس۳۴۰۰۹۱۱۸:۳۴:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۲۱
700 هزار میلیون ریال، میشه 700 میلیارد ریال، معادل 70 میلیارد تومان، دولت از جیب مردم 70 میلیارد تومان کمک بلاعوض کرده؟ امیدوارم کارشون براساس قانون و مقررات بوده و فردا مثل بقایی نگن شب عید به فلان مقام و بهمان مقام سکه دادیم رسید هم نگرفتیم!!!
ناشناس۳۴۰۱۰۹۱۹:۰۱:۳۳ ۱۳۹۷/۲/۲۱
انتخابات زودهنگام
محسن۳۴۰۱۳۳۱۹:۳۶:۲۷ ۱۳۹۷/۲/۲۱
تو این اوضاع بی پولی و فقر ، این بریز و بپاش ها ، خون به دل ملت می کند. ریال به ریال باید جواب بدهند. سازمان بازرسی کل کشور و نمایندگان مجلس ، کجا هستند ؟ ما وکیل مردم به مجلس فرستادیم نه وکیل الدوله
محمد۳۴۰۱۴۴۱۹:۴۵:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۱
اینجانب بازنشسته آموزش وپرورش همراه با 75نفر از سال89 هرکداام دومیلیون خورده ای طلب داریم چرا پرداخت نمی کنند ما ضعیفان خدایی داریم که لشکر ان پشه است
ناشناس۳۴۰۱۸۴۲۰:۳۴:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۱
سلام .. آیا این تضعیف دولت نیست؟ .. دشمنان در کمینند.

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

سفرستان

پربحث‌های اخیر

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 3. تخلف میلیاردی یکی از وزرای سابق دولت اصلاحات و رئیس فعلی یکی از دانشگاههای مهم تهران

 4. مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس چقدر آب خورد + عکس

 5. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 6. دغدغه پاستیلی مطهری/ روایت روزنامه اصلاح طلب از اقتدار نحوه پوشش و پیرایش محاسن رئیس جمهور/ احتمال ریزش آرای لاریجانی در انتخابات هیات رئیسه/سالگرد انتخابات 96 و یادی از رقبای دیروز

 7. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 8. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 9. آگهی های عجیب این روزها /واسه نونه واسه نون

 10. روحانی: سرچشمه امیدها در نظام، مقام معظم رهبری هستند/راه نجات ما صبر ، مقاومت و ایستادگی است

 11. گزارش وزارت اطلاعات: ۱۱۲ مدیر "دوتابعیتی" هستند/ حضور ۴۷ دوتابعیتی در مراکز دولتی و حکومتی

 12. از دبی تا گرجستان / خرید ملک در سرآب اقامت 

 13. تیغ زدن میلیونی مردم توسط سلبریتی‌ها/ حساب یک فوتبالیست و ۳ بازیگر مسدود شد

 14. واکنش دختر شفر به مقایسه چهره مادرش با خانم بازیگر  

 15. آتش گرفتن ناگهانی یک خودرو حین حرکت در تهران + تصاویر

 16. چه‌چیزی از چشم ۲ میلیارد بیننده مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس پنهان ماند؟

 17. عراقچی: تردید داریم اروپا بدون آمریکا برجام را ادامه دهد/ نمی‌توان به اروپا مطمئن بود

 18. روحانی:گروهمان سخت است اما قبلا با تیم‌های بزرگ‌تر هم بازی کرده‌ایم/ کی روش: برای ما در جام جهانی دعا کنید

 19. ۸ شرکت اروپایی ایران را ترک کردند

 20. قیمت طلا و ارز در بازار امروز/ سکه یک‌ میلیون و ۹۳۶ هزار تومان

 21. فهرست ۲۴ نفره تیم ملی برای جام جهانی/ طرفداران در شوک حذف سیدجلال و وریا

 22. مطهری: تصویب لوایح مرتبط با FATF منجر به خطر انداختن آینده حماس و حزب الله نمی‌شود

 23. چرا مشکلات اقتصاد در دولت دوازدهم بیشتر شد؟

 24. نشست ِ«به احترام معلم» در تاکستان برگزار شد

 25. اهدای پیراهن شماره 12 تیم ملی به روحانی+تصاویر  

پربحث‌های دیروز

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 3. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 4. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 5. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

 6. آنچه در پسابرجام عاید اقتصاد ایران شد؛ از واردات تا فروش نفت + نمودار

 7. تخلف میلیاردی یکی از وزرای سابق دولت اصلاحات و رئیس فعلی یکی از دانشگاههای مهم تهران

 8. ظریف: ایران در توافق هسته‌ای پیروز شد/ برجام در حال مرگ است

 9. پوپولیست تلگرامی

 10. مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس چقدر آب خورد + عکس

 11. صحبت‌های وحید-م بعد از دستگیری: ۵ دقیقه تا ترکیه فاصله داشتم/ به من می‌گویند عقاب ایران

 12. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 13. دغدغه پاستیلی مطهری/ روایت روزنامه اصلاح طلب از اقتدار نحوه پوشش و پیرایش محاسن رئیس جمهور/ احتمال ریزش آرای لاریجانی در انتخابات هیات رئیسه/سالگرد انتخابات 96 و یادی از رقبای دیروز

 14. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 15. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 16. آقای روحانی! با این همه نقض، ۸۰ درصد برجام اجرا شده؟

 17. آگهی های عجیب این روزها /واسه نونه واسه نون

 18. افزایش 30 تا 50 درصدی حقوق کارمندان برخی دستگاه‌های اجرایی طی 5 سال

 19. روحانی: سرچشمه امیدها در نظام، مقام معظم رهبری هستند/راه نجات ما صبر ، مقاومت و ایستادگی است

 20. گزارش وزارت اطلاعات: ۱۱۲ مدیر "دوتابعیتی" هستند/ حضور ۴۷ دوتابعیتی در مراکز دولتی و حکومتی

 21. خبری جدید از بن‌سلمان اما بدون پوشش در خبرگزاری رسمی عربستان 

 22. از دبی تا گرجستان / خرید ملک در سرآب اقامت 

 23. تیغ زدن میلیونی مردم توسط سلبریتی‌ها/ حساب یک فوتبالیست و ۳ بازیگر مسدود شد

 24. تلویزیون در سیطره خواننده‌های جوان‌پسند بازاری/ از مسیح و آرش تا حمید هیراد

 25. معاون‌قضایی دادستان کشور: فیلتر تلگرام با موفقیت پیش می‌رود/ نظام هر زمان اراده کند فیلتر شکن‌ها مسدود خواهند شد

پربحث‌های هفته

 1. اطلاعیه دولت:آنان که باید عذرخواه مواضع نادرست خود در گذشته باشند،طلبکارانه به دستاوردهای ملی می‌تازند/ مدیریت مسئولانه کشور، عرصه تناقض گوئی نیست/ برجام یک دستاورد بی‌نظیر است

 2. روحانی: باید در ارزیابی دستاوردها، بین برجام و نبود برجام مقایسه انجام دهیم/ ۸۰ درصد اهداف برجام محقق شد/ باید روشن شود چه کسی مستحق ملامت است

 3. دولت مخالف افزایش حقوق کارمندان است؛ اما 200 مدیر دولتی پاداش 600 میلیونی گرفتند

 4. بازگشت ظریف از تور برجامی بدون اخذ تضمین های لازم/ اعلام آمادگی اروپا برای مسدود کردن تحریم های آمریکا

 5. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 6. سیدصالحی: مردم به سروش اعتماد کردند و اکنون نوبت مسئولان است/ بیش از 10 میلیون کاربر عضو سروش شدند+فیلم

 7. جمهوری اسلامی و مسئله ای به نام" فساد"

 8. تضمین روحانی به موگرینی باعث خروج ترامپ از برجام شد

 9. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 10. صادق زیباکلام: برجام به کل منتفی می شود/ نامزد اصولگرایان در انتخابات 1400 پیروز می‌شود

 11. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 12. واکنش مطهری به نامه مجلس خبرگان رهبری درباره برجام

 13. خبر محرمانه درباره مرگ بن‌سلمان در تیراندازی‌های کاخ پادشاهی

 14. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 15. درگیری خونین در خوابگاه دانشگاه خوارزمی/ ورود یکی از دانشجویان پسر به خوابگاه دختران

 16. گزارشی تکان‌دهنده از جراحانی که سرجان مردم معامله می کنند و از شرکت‌ها رشوه می‌گیرند

 17. چرا خودرو گران شد؟/ ورود مجلس برای ساماندهی بازار خودرو با هدف کاهش تعرفه واردات و رقابتی کردن

 18. توکلی: سپاه توانست کاری انجام دهد که بانک مرکزی نتوانست/ ۷۰ درصد تسهیلات پرداختی بانک‌ها استمهال وام‌های قبلی و پوچ است/ تغییر رویه در فعالیت مجمع تشخیص مصلحت نظام

 19. آیت‌الله صدیقی: در قصه پرغصه‌ برجام از ابتدا دنیای غرب کلاه گشادی را برای ایران آماده کرده بود/با چه جراتی می‌توانیم به دشمن اعتماد کنیم و تضمینی نگیریم

 20. زنگنه: نامردی هم حدی دارد/ توتال برود، CNPC چین را جایگزین می‌کنیم

 21. عبرت های برجام و پاسخ به چند سوال/ دستگاه دیپلماسی به دنبال چه تضمین‌هایی است؟

 22. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 23. قاسم افشار گوینده پیشکسوت صدا و سیما درگذشت

 24. آمریکا سیف را تحریم کرد

 25. افشای جزئیات بسته پیشنهادی اروپا به ظریف

پربحث‌های اخیر

 1. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 2. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 3. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 4. از دبی تا گرجستان / خرید ملک در سرآب اقامت 

 5. قیمت طلا و ارز در بازار امروز/ سکه یک‌ میلیون و ۹۳۶ هزار تومان

 6. مطهری: تصویب لوایح مرتبط با FATF منجر به خطر انداختن آینده حماس و حزب الله نمی‌شود

 7. چرا مشکلات اقتصاد در دولت دوازدهم بیشتر شد؟

 8. زمان پرداخت حقوق و افزایش حقوق بازنشستگان

 9. ۶ تضمین نفتی که اروپا باید برای حفظ برجام بدهد

 10. شمخانی: لوایح اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم ربطی به FATF ندارد

 11. آخوندی:‌ تعاونی‌های مسکن در ایران تخصص ندارند

 12. تشکیل کمیته ویژه در کمیسیون انرژی برای مدیریت سامانه عرضه سوخت و سی ان جی

 13. خودروسازان اروپایی ۵ تضمین عملی بدهند تا بدعهدی پژو تکرار نشود

 14. ۳۲ درصد قیمت فرش در جیب دلال/چرا کارخانه ابریشم خودمان را تعطیل کردیم و از کره وارد می‏‎کنیم؟

 15. مجلس به افزایش قیمت خودرو چراغ سبز نشان داد

 16. سودتسهیلات خرید مسکن در بافت‌های فرسوده به 6 درصد کاهش یافت

 17. کشاورزان معترض جاده کهنوج به بندر عباس را بستند

 18. طرح ساماندهی سهام عدالت رد شد

 19. جزئیات دریافت ۲ بار تسهیلات مسکن توسط زوجین

 20. واکنش بانک مرکزی به تحریم سیف

 21. ۴۰ درصد بیکاران، فارغ التحصیلان دانشگاهی‌اند

 22. بررسی تاثیر نوسانات ارزی بر اقتصاد کشور در نوزدهمین شماره «دنیای سرمایه‌گذاری»

 23. آموزش رایگان افزایش درآمد سایت شما با سئو سایت

پربحث‌های دیروز

 1. آنچه در پسابرجام عاید اقتصاد ایران شد؛ از واردات تا فروش نفت + نمودار

 2. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 3. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 4. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 5. افزایش 30 تا 50 درصدی حقوق کارمندان برخی دستگاه‌های اجرایی طی 5 سال

 6. از دبی تا گرجستان / خرید ملک در سرآب اقامت 

 7. قیمت طلا و ارز در بازار امروز/ سکه یک‌ میلیون و ۹۳۶ هزار تومان

 8. مطهری: تصویب لوایح مرتبط با FATF منجر به خطر انداختن آینده حماس و حزب الله نمی‌شود

 9. چرا مشکلات اقتصاد در دولت دوازدهم بیشتر شد؟

 10. ۲۶میلیارد تومان دریافتی سازمان برنامه و بودجه در فروردین خرج چه شد؟

 11. زمان پرداخت حقوق و افزایش حقوق بازنشستگان

 12. ۶ تضمین نفتی که اروپا باید برای حفظ برجام بدهد

 13. شمخانی: لوایح اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم ربطی به FATF ندارد

 14. آخوندی:‌ تعاونی‌های مسکن در ایران تخصص ندارند

 15. تشکیل کمیته ویژه در کمیسیون انرژی برای مدیریت سامانه عرضه سوخت و سی ان جی

 16. تصمیم جدید ارزی دولت/ اجبار کالاهای صادراتی به تحویل ارز

 17. سودتسهیلات خرید مسکن در بافت‌های فرسوده به 6 درصد کاهش یافت

 18. کشاورزان معترض جاده کهنوج به بندر عباس را بستند

 19. طرح ساماندهی سهام عدالت رد شد

 20. جزئیات دریافت ۲ بار تسهیلات مسکن توسط زوجین

 21. واکنش بانک مرکزی به تحریم سیف

 22. ۴۰ درصد بیکاران، فارغ التحصیلان دانشگاهی‌اند

 23. بررسی تاثیر نوسانات ارزی بر اقتصاد کشور در نوزدهمین شماره «دنیای سرمایه‌گذاری»

 24. آموزش رایگان افزایش درآمد سایت شما با سئو سایت

 25. اعلام نرخ رسمی ارز در بازار + جدول

پربحث‌های هفته

 1. جمهوری اسلامی و مسئله ای به نام" فساد"

 2. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 3. چرا خودرو گران شد؟/ ورود مجلس برای ساماندهی بازار خودرو با هدف کاهش تعرفه واردات و رقابتی کردن

 4. توکلی: سپاه توانست کاری انجام دهد که بانک مرکزی نتوانست/ ۷۰ درصد تسهیلات پرداختی بانک‌ها استمهال وام‌های قبلی و پوچ است/ تغییر رویه در فعالیت مجمع تشخیص مصلحت نظام

 5. زنگنه: نامردی هم حدی دارد/ توتال برود، CNPC چین را جایگزین می‌کنیم

 6. فاینانسی که تامین نشد و ادعای روحانی زیر سوال رفت/ سرانجام تمجید روحانی از آخوندی برای خرید هواپیما

 7. درخواست گرانی ۱۹.۵ درصدی قیمت خودرو

 8. سیف: بخشی از نوسانات ارزی به دلیل فضاسازی سیاسی بین‌المللی است/ تغییرات ارز ۲۹۵۰ تومانی به ۴۲۰۰ تومان طبیعی است

 9. ربیعی: تحولات بازار ارز، نباید در زندگی مردم تاثیر بگذارد

 10. آنچه در پسابرجام عاید اقتصاد ایران شد؛ از واردات تا فروش نفت + نمودار

 11. روحانی: ایجاد۸۰۰ هزار شغل در سال ۹۶ به معنای ادای دین و پیمان بود/دولت آمریکا می‌خواست ایران را منزوی کند نتیجه عکس گرفت

 12. کمترین رقم افزایش حقوق کارمندان دولت ۲۰ درصد شد

 13. نوبخت: تاریخ روحانی را تکریم خواهد کرد

 14. عوارض آزادراه‎ها ۲۰ درصد گران شد

 15. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 16. وقتی اروپایی‌ها همکاری با ایران را به رسمیت نمی‌شناسند/ خروج ۸ شرکت برجامی از ایران

 17. ایران خودرو قیمت "دنا " را ۵ میلیون تومان افزایش داد+ جدول

 18. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 19. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 20. محمود صادقی در نامه‌ای به توکلی: امید است مجلس بتواند طرح جدیدی برای انتشار شفاف و علنی دادگاههای محاکمه مفسدان اقتصادی تدوین کند

 21. چراغ سبز به گرانی خودرو + جدول

 22. زنگنه: توتال با خروج از ایران جریمه نمی شود

 23. ۱۰ گروه که مشمول مصوبه افزایش حقوق کارمندان نمی‎شوند

 24. احتمال آغاز به کار مجدد صرافی‌ها

 25. نامه نمایندگان مجلس به «شریعتمداری» درباره لغو افزایش قیمت خودرو ‌+ متن‌نامه

آخرین عناوین