گاردین: رابطه ترامپ - پمپئو دوام ندارد

گروه جهان الف،   3961227125

روزنامه گاردین نوشت: با توجه به سابقه مایک پمپئو وزیر پیشنهادی ترامپ برای وزارت خارجه آمریکا دراتخاذ مواضع سفت و سخت علیه مسکو، رابطه ترامپ با وزیر جدید نیز شکننده بوده و انتظار می رود زمان زیادی بطول نیانجامد.

به گزارش ایرنا، این روزنامه انگلیسی ادامه داد : بار معنایی کلمه &#۳۹;پایان کار&#۳۹; زمانی که برای مناصب دولت ترامپ استفاده شود، می تواند بسیار ناخوشایند و بی رحمانه باشد.رکس تیلرسون وزیر خارجه سابق آمریکا به محض بازگشت از سفری خسته کننده به آفریقا و در حالی که مدت زیادی از مرگ پدرش نگذشته بود، از سمت خود برکنار شد.

تیلرسون از طریق یکی از دستیارانش ناراحتی خود را به گوش ترامپ رساند و خواستار دریافت خلاصه ای از علل اخراج خود شد. کاخ سفید نیز در گفتگو با روزنامه نگاران اظهار کرد که مدیر ۶۶ساله و اسبق شرکت نفتی اکسون موبیل درحالیکه از درد معده رنج می برد با یک تماس تلفنی از سمت خود برکنار شد!

قربانی بعدی آندرو مک کیب، معاون موقت رییس اداره تحقیقات فدرال آمریکا (FBI) بود. مک کیب تنها دو روز پیش از بازنشستگی از سمت خود برکنار شد. علت رسمی اخراج وی مصاحبه با مطبوعات و پاسخگو نبودن در مورد تبعات این اقدام عنوان شد اما به عقیده مک کیب، کاخ سفید به دلیل اینکه وی در پرونده تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا یک شاهد بالقوه محسوب می شده او را هدف گرفته و حذف کرده است.

ترامپ در توییتی، اخراج مک کیب را &#۳۹; روزی بزرگ برای تمام کارکنان اداره تحقیقات فدرال آمریکا &#۳۹; خواند و بدین شکل خوشحالی خود را ابراز نمود.

تیلرسون و مک کیب مجبورند ماه ها گمانه زنی های عمومی را در مورد امنیت شغلی خود که ناشی از بیانیه های کاخ سفید است، تحمل کنند. اتفافی که در مورد مک مستر مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز در شرف وقوع است.

بااین حال، ترامپ مدعی است عزل ونصب های اخیر در کاخ سفید با هدف تشکیل کابینه مد نظر وی و جایگزینی افراد مشهور با افرادی گمنام اما وفادار و نزدیک به خط فکری وی، انجام شده است.

گاردین افزود: در حوزه داخلی، سیاست &#۳۹;ارجحیت آمریکا&#۳۹; موجب جایگزینی افراد شده است و در حوزه سیاست خارجی، سیاست &#۳۹;مواجهه&#۳۹; در دستور کار قرار گرفته است به گونه ای که مایک پمپئو که فردی به مراتب جنگ طلب تر از تیلرسون است، به سمت وزیر (پیشنهادی) امور خارجه این کشور منصوب شده است.

یکی از نامزدهای پرکردن جای خالی مک مستر، جان بولتون است؛ جنگ طلبی جامانده از دوران ریاست جمهوری بوش که برای تامین منافع آمریکا بیشتر از توسل به راه حل های دیپلماتیک بر اعمال قدرت نظامی تکیه دارد.

عصر جدید ریاست جمهوری ترامپ به اندازه ای سرد است که بتوان آن را در آن سوی اروپا نیز حس کرد؛ بطوریکه تنها دو روز پس از اخراج تیلرسون، دیپلمات های ارشد اروپایی برای گفتگو در مورد سرانجام برجام جلسه ای را در وین با حضور دیپلمات های ارشد آمریکایی، روس، چینی و ایرانی برگزار کردند.

برجام؛ توافقی هسته ای که سه سال پیش از سوی تمام امضا کنندگان آن، دستاوردی عظیم در حوزه دیپلماتیک محسوب شده و دلیلی برای مسرت همگان بشمار می رفت، در جلسه روز سه شنبه سایه ای عبوس را بر سر خود سنگین می دید.

ترامپ تمایل خود را برای خروج از برجام آشکارا بیان و یکی از دلایل برکناری تیلرسون را اختلاف نظر در مورد توافق هسته ای با ایران اظهار کرد.

جیمز کارافانو، معاون بخش سیاست خارجی اندیشکده هریتیج در این باره گفت:تیلرسون خواستار حفظ برجام بود در حالی که دستورات ترامپ &#۳۹;ترمیم و در صورت عدم ترمیم خروج&#۳۹; از آن عنوان شده بود؛ دستوری که پمپئو به آن عمل خواهد کرد.

کارافانو تصریح کرد: اخراج تیلرسون بار دیگر حاکی از اعتماد به نفس روز افزون ترامپ در حوزه سیاست خارجی واشنگتن است. تیلرسون و دیگر مقامات بلندپایه به ترامپ در مورد عدم انتقال سفارت آمریکا به اورشلیم(بیت المقدس) هشدار داده و تصریح کرد بودند که چنین اقدامی موجب ناآرامی در سراسر خاورمیانه خواهد شد اما چنین پیش بینی درست از کار در نیامد و ناآرامی های پیش بینی شده به وقوع نپیوست.

به همین ترتیب، مطابق هشدارهای مقامات، سخنرانی های شدید اللحن ترامپ در مورد کره شمالی که انتظار می رفت موجب بروز واکنش های خشونت آمیز از سوی پیونگ یانگ گردد، نه تنها به واقعیت بدل نشد بلکه چیزی که اتفاق افتاد موجب تعجب همگان شد؛ کیم جونگ اون رهبر کره شمالی برای ملاقات با ترامپ دعوت کرد.

از نگاه کارشناسان، پس از دعوت کیم، اعتماد به نفس ترامپ افزوده شده و وی بیش از پیش به غریزه خود در مسایل مرتبط با سیاست خارجی اعتماد خواهد کرد.

نشست ترامپ و کیم به همان اندازه که می تواند پیشرفت و دستاوردی چشم گیر محسوب شود، از توانایی تبدیل شدن به تهدیدی جدی نیز برخودار است و این نتیجه زمانی حاصل می شود که هدف کیم از برگزاری نشست مذکور نمایش قدرت و جسارت خود برای پیشبرد برنامه هسته ای پیونگ یانگ اعلام شود.

در این صورت نیز با توجه به هم عقیده بودن پمپئو و ترامپ، وزیر امور خارجه تازه وارد بیشتر از تیلرسون برکنارشده به کار ترامپ خواهد آمد.

با این حال، از آنجا که در واشنگتن به ندرت می توان شخصی را یافت که در عین جنگ طلب بودن، در تصمیمات مربوط به روسیه استثنا قایل شود و با توجه به سابقه پمپئو در اتخاذ مواضع سفت و سخت علیه مسکو، رابطه ترامپ با وزیر تازه وارد نیز شکننده بوده و انتظار می رود زمان زیادی بطول نیانجامد.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۷واشنگتن پست: ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ نامزد نمی‌شود
۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۷مقام آمریکایی: ترامپ و ماکرون درباره «نفوذ مخرب ایران در منطقه» صحبت می‌کنند 
۳۱ فروردین ۱۳۹۷دوشنبه درباره صلاحیت «پامپئو» برای سمت وزارت خارجه آمریکا، رای‌گیری می‌شود
۳۱ فروردین ۱۳۹۷ترامپ: هر چه زودتر مایک پامپئو را به عنوان وزیر خارجه تایید کنید
۳۰ فروردین ۱۳۹۷سیاست جدید ترامپ در راستای تسهیل فروش تسلیحات
۳۰ فروردین ۱۳۹۷توصیه روزنامه صهیونیستی به ترامپ برای راه‌اندازی جنگ اقتصادی با ایران 
۳۰ فروردین ۱۳۹۷مقام‌های فرانسوی:ترامپ هنوز درباره آینده برجام تصمیمی نگرفته است 
۲۹ فروردین ۱۳۹۷کورکر: تردیدی نیست که در صورت عدم تغییر برجام، ترامپ از آن خارج می‌شود
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ رویترز: اروپا به توافق برای تحریم ایران نزدیک‌تر شد
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ترامپ: WTO و ترانس‌پاسیفیک به درد آمریکا نمی‌خورد
۲۹ فروردین ۱۳۹۷تایید دیدار رئیس سیا با رهبر کره شمالی از سوی ترامپ
۲۹ فروردین ۱۳۹۷پیام ترامپ برای مسکو: فعلا تحریم جدیدی در کار نیست

وب‌گردی

تجارت نیوزتجارت نیوز

پربحث‌های امروز

 1. دفاع جانانه خانم دکتر ایرانی از نام خلیج فارس در امارات+تشکر ظریف از پزشک ایرانی +عکس

 2. هشدار جهانگیری به احمدی‌نژاد: حد خودتان را بدانید / پای نظام و رهبری ایستاده‌ایم/ بازی آمریکا را با سیاست ارزی جدید به شکست می‌کشانیم

 3. یک خطا و صد فرصت طلبی

 4. انتقادات روحانی از وضعیت کشور: اگر رفتارمان با مردم از سال ۵۸ بدتر شده یعنی انقلاب مسیرش غلط است/ تک نرخی شدن ارز، تودهنی برای آمریکا در 22 اردیبهشت بود/ از سیستم فعلی ارز راضی نیستم

 5. واکنش کیهان به فیلم برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر

 6. التهاب بازار ارز، اجناس را 50 درصد گران کرد/ وزیر اقتصاد باید پاسخگو باشد

 7. سیاست جدید بانک مرکزی/ ارز مسافرتی ۵۴۰۰ تومانی/ فقط یورو پرداخت می شود

 8. درباره تصویر منتشر شده از تعجب وزیر ارتباطات هنگام ارائه آمار اشتغال از سوی رئیس جمهور/ اختلاف 1.8 میلیونی اشتغال ناشی از خستگی رئیس جمهور بود؟

 9. تعجب جالب جهرمی در واکنش به اظهارات روحانی  

 10. هدیه روحانی به سپاه در روز ارتش!

 11. عکسی که سروصدای زیادی در فضای مجازی به پا کرد/ماجرای حذف مفاهیم ارزشی از کتاب فارسی چه بود؟ 

 12. کنایه ارزی روحانی به ترکان

 13. رییس جمهور : چقدر ما گزینش می کنیم، سیم جین می کنیم، از غسل و ابا و اجداد می پرسیم، اما یک کلمه نمی پرسیم که آیا تو متعهد هستی که به مردم خدمت کنی؟  

 14. کلانتری استعفای کاوه مدنی را پذیرفت

 15. رشد ۲۶ درصدی قیمت مسکن در تهران + نمودار

 16. وزیر کار: مهمترین دلیل تعطیلی کارخانه ها معیوب بودن چرخه فروش است

 17. پاسخ عجیب کلانتری به نامه معاون فراری: به دلیل وجود تنگ‌نظری‌ها به‌ناچار استعفای شما را پذیرفتم!/ چند سوال از رئیس محیط زیست

 18. واکنش نوبخت به افزایش محرمانه حقوق کارمندان آموزش و پرورش و نابرابری در پرداخت‌ها

 19. اظهارات کریمی قدوسی از درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی دولت از افزایش قیمت ارز

 20. واکنش رانندگان به دور ریختن زباله توسط سرنشینان یک خودرو در لهستان  

 21. رهبر کره‌شمالی: نمی‌خواهم صدام یا قذافی دیگری باشم

 22. ۶ محصول داخلی سودآور برای دلالان خودرو

 23. اردکانیان: ۳۳۴ شهر در معرض تنش آبی قرار دارند

 24. آمادگی پیام رسان‌های داخلی برای صیانت از نام کانال‌های تلگرامی

 25. زندان‎ های مخوف جیش‌ الاسلام در غوطه‌ شرقی + فیلم

پربحث‌های دیروز

 1. بحران آب در ایران/سد زاینده‌رود تا پایان تیر ماه خشک می‌شود

 2. «روسی» زبان دوم مدارس شود

 3. واکنش علم الهدی به نحوه برخورد اخیر گشت ارشاد: ناجا نباید با خطای یک مامور زیر سوال برود؛ آن هم بابت مقابله با یک منکر شرعی/ واکنش به اتفاقات جنجالی در برج سلمان مشهد

 4. توضیح رییس دفتر رییس جمهور درباره اظهارات جنجالی اخیرش/ سفر حق مردم است و تعداد آن هم به همچنین

 5. احمد توکلی: تاسیس سامانه ثبت حقوق برای دولت مشقتی جز رسوایی مدیران فاسد ندارد

 6. لحظه ناباورانه ای که کروکودیل بعد از گرفتن غزال انجام می دهد  

 7. جانشین فرمانده سپاه: شمال و غرب اسرائیل در تقاطع‌ آتش است/ دست‌ها روی ماشه و موشک‌ها آماده‌اند زیبنده برخی نیست که مانند دشمنان با ما برخورد کنند

 8. طنز بی قانون با روحانی و وزرا  

 9. رایزنی اروپا با آمریکا برای ماندن در برجام/ هشدار ایران درباره پیامدهای خروج یک جانبه واشنگتن از توافق/ چالش تحریم بدلیل ضرب‌الاجل ترامپ افزایش یافته

 10. کاهش دوباره حجم آب دریاچه ارومیه

 11. واکنش عارف به ویدئوی برخورد گشت ارشاد

 12. پاسخ ظریف در واکنش به خروج ترامپ از برجام: در برجام و بیرون برجام انتخاب‌های گسترده‌ای داریم/ اقدام ایران و واکنش بین‌المللی برای آمریکا ناخوشایند خواهد بود

 13. وقتی که همسر شهید حججی روز پاسدار را به شوهرش تبریک گفت+عکس

 14. ناتالی پورتمن رژیم صهیونیستی را بایکوت کرد

 15. مردم فکر می‌کنند 1000 نفر در ساختمان یک پیام‌رسان ایرانی نشسته‌اند تا پیام‌هایشان را بخوانند!  

 16. کاریکاتور/واکنشی به احتمال شهردار شدن عارف  

 17. ۵ ساله شدن هنرستان‌ها و تحصیل در دوره کاردانی پیوسته از سال ۹۸

 18. حق الزحمه بالای مشاوران املاک برای رهن و اجاره

 19. معاملات مسکن سقوط کرد

 20. انجام موفقیت‌آمیز عمل پیوند مچ دست کودک ۷ ساله آبادانی

 21. استعفای بی‌سروصدای قائم‌مقام آخوندی/خداحافظی مرد شماره یک قرارداد خرید هواپیماها

 22. پوتین به زودی سوار این لیموزین خواهد شد +تصاویر

 23. جمله نامتعارف پخش شده از تریبون مجلس، صداگذاری نبوده است

 24. 10 وزیر در راه مجلس/53 سوال 43 نماینده از وزرا

 25. هند، پیشتاز رشد اقتصادی در جهان + اینفوگرافیک

پربحث‌های هفته

 1. واکنش‌ها به انتشار فیلمی از نحوه برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر/ دستور وزیر کشور/ پلیس: این رفتار مورد تایید ما نیست

 2. اقدام عجیب سیف/ رئیس کل بانک مرکزی معاون خود را با پاداش 1 میلیارد و 200 میلیونی بازنشسته می کند و بعد از یک هفته وی را به کار بازمی گرداند!

 3. حمله مشترک آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه/اهدافی که در تجاوز نظامی غرب بمباران شدند/ دانفورد: موج اول حملات پایان یافت/ متیس: حملات بیشتر در دستور کار نیست+فیلم و عکس

 4. دفاع جانانه خانم دکتر ایرانی از نام خلیج فارس در امارات+تشکر ظریف از پزشک ایرانی +عکس

 5. چه کسی گفت دختر خوشگله/ نماینده مجلس: ممکن است صداگذاری شده باشد، ممکن است واقعیت داشته باشد

 6. آخرین اخبار از تجاوز نظامی آمریکا به سوریه/ دمشق: پایگاه‌های مورد هدف از چند روز قبل تخلیه شده بودند/روسیه: فرصت صلح از بین رفت/ بیانیه ایران

 7. واعظی: برخی عادت کردند تمام تعطیلات خود را خارج از کشور بروند، خب نروند، ارز مسافرتی متعلق به کل ملت است/مردم اگر جایی با ارز بالاتر از 4200 تومان روبرو شدند اطلاع دهند

 8. بحران آب در ایران/سد زاینده‌رود تا پایان تیر ماه خشک می‌شود

 9. هشدار جهانگیری به احمدی‌نژاد: حد خودتان را بدانید / پای نظام و رهبری ایستاده‌ایم/ بازی آمریکا را با سیاست ارزی جدید به شکست می‌کشانیم

 10. درخواست نمایندگان برای پیگیری صدای خلاف شئونات اسلامی یک نماینده مجلس + صوت و تصویر نامه

 11. وزیر بهداشت: ما وزرا حقوقمان سه میلیون و حتی کمتر است/ حاضر نیستم به اسم تولید داخلی دو برابر پول به جنسی را بدهم که کیفیتش پایین‌تر است

 12. گاندی از تلگرام کوچ می‌کرد یا می‌ماند؟

 13. یک خطا و صد فرصت طلبی

 14. جشن جنجالی باغ قلهک

 15. «روسی» زبان دوم مدارس شود

 16. مسئله پیچیده بحران ارزی و ناکارآمدی راه حل‌های بسیط

 17. انتقادات روحانی از وضعیت کشور: اگر رفتارمان با مردم از سال ۵۸ بدتر شده یعنی انقلاب مسیرش غلط است/ تک نرخی شدن ارز، تودهنی برای آمریکا در 22 اردیبهشت بود/ از سیستم فعلی ارز راضی نیستم

 18. یورو جایگزین دلار در ایران شد/ بانک مرکزی موظف شد نرخ برابری ریال در مقابل یورو را به صورت مستمر اعلام و مدیریت کند

 19. واکنش علم الهدی به نحوه برخورد اخیر گشت ارشاد: ناجا نباید با خطای یک مامور زیر سوال برود؛ آن هم بابت مقابله با یک منکر شرعی/ واکنش به اتفاقات جنجالی در برج سلمان مشهد

 20. توضیح رییس دفتر رییس جمهور درباره اظهارات جنجالی اخیرش/ سفر حق مردم است و تعداد آن هم به همچنین

 21. احمد توکلی: تاسیس سامانه ثبت حقوق برای دولت مشقتی جز رسوایی مدیران فاسد ندارد

 22. پیشنهاد ایران به روسیه: زبان یکدیگر را در مدارس به عنوان زبان دوم آموزش دهیم

 23. انتشار کلیپ مرکز خرید مشهد که با واکنش دادستان مشهد روبه رو شد  

 24. ارز برای چه مواردی فروخته می‌‌شود؟

 25. مرتضوی کجاست؟/ لطفا او را گیر بیاورید

پربحث‌های امروز

 1. رهبر کره‌شمالی: نمی‌خواهم صدام یا قذافی دیگری باشم

 2. زندان‎ های مخوف جیش‌ الاسلام در غوطه‌ شرقی + فیلم

 3. واشنگتن پست: ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ نامزد نمی‌شود

 4. عربستان زیارت غار حرا را ممنوع اعلام کرد

 5. نقاط دور افتاده و عجیب دنیا که شما را شگفت‌زده می‌کند + تصاویر

 6. واکنش موگرینی به توقف آزمایشات هسته‌ای کره‌شمالی

 7. تقابل ایالت نیویورک با حق عفو ترامپ

 8. پاسخ تهران به گزارش مغرضانه حقوق بشری آمریکا

 9. سیدحسن نصرالله: مقاومت می‌تواند هر هدفی داخل رژیم صهیونیستی را هدف قرار دهد

 10. پیام روحانی به بشار اسد

 11. شرط دبیر کل ناتو برای نزدیکی به روسیه

 12. محسن رضایی: روسیه از ما خط می‌گیرد/ مسیری که می‌رویم انقلابی نیست

 13. بازداشت بازیگر زن آمزیکایی به اتهام همدستی در قاچاق جنسی!

 14. ادامه دومینوی کشتار مسلحانه در آمریکا

 15. ترور پژوهشگر فلسطینی در مالزی

 16. جایزه یک میلیون دلاری آمریکا برای پیدا کردن خبرنگارش در سوریه

 17. تلگراف: راکتور هسته‌ای کره شمالی جان ۱۰۰ میلیون نفر را تهدید می‌کند

 18. تصاویر خیره کننده ناسا از یک "پرورشگاه ستاره‌ای"

 19. تیم بازرسان تسلیحات شیمیایی وارد دوما شد

 20. خبرنگار صهیونیستی: پوتین گفته توان مهار ایران را ندارد

 21. آمریکا واژه «اشغال شده» را از کرانه باختری حذف کرد

 22. هلاکت ۶ نظامی سعودی توسط نیروهای یمنی

 23. دبیرکل سازمان ملل: تصمیم کره شمالی گامی مثبت برای اعتمادسازی است

 24. سعد حریری: قدس تا ابد پایتخت فلسطین می‌ماند

 25. گفت‌وگوی ترامپ و مکرون درباره توافق هسته ای

پربحث‌های دیروز

 1. رایزنی اروپا با آمریکا برای ماندن در برجام/ هشدار ایران درباره پیامدهای خروج یک جانبه واشنگتن از توافق/ چالش تحریم بدلیل ضرب‌الاجل ترامپ افزایش یافته

 2. اطراف ترامپ کسی نیست که جلوی کارهای او را بگیرد

 3. کاخ سفید فروش سلاح‌های آمریکایی را آسان‌تر کرد

 4. روسیه از روند مذاکرات سوری سازمان ملل ناراضی است

 5. لیبرمن: تهران هشدارهای ما را جدی بگیرد

 6. ترامپ: قیمت نفت بسیار گزاف و ساختگی است

 7. نتانیاهو: در واکنش به تهدیدات ایران آماده مقابله هستیم

 8. جان بولتون: ترامپ به احتمال زیاد از برجام خارج می ‌شود

 9. تهدید وزیر صهیونیست به ازسرگیری ترور سران حماس

 10. هشدار چین به استرالیا

 11. یک ضد ایرانی دیگر در تیم حقوقی ترامپ

 12. تکرار ادعاهای بی‌اساس ائتلاف متجاوز سعودی علیه ایران

 13. دعوت ترامپ از پوتین برای سفر به آمریکا

 14. خط تماس اضطراری میان «این» و «اون» راه‌اندازی شد

 15. طرح‌های تشویقی آمریکا برای عربستان در ازای اعزام نیرو به سوریه

 16. هشدار روسیه نسبت به توقف پروازها میان این کشور و آمریکا

 17. دستگیری یکی از افراد کلیدی مرتبط با حملات ۱۱ سپتامبر

 18. شرط نتانیاهو برای برگزاری جشن «اشغال فلسطین»

 19. تیراندازی به یک ایست بازرسی در جنوب غرب عربستان / ۴ افسر سعودی کشته شدند

 20. دیدار «جان بولتون» و سفیر روسیه در آمریکا

 21. دوشنبه درباره صلاحیت «پامپئو» برای سمت وزارت خارجه آمریکا، رای‌گیری می‌شود

 22. مذاکره وزیر خارجه موقت آمریکا برای پایان دادن به جنگ یمن

 23. ترامپ: هر چه زودتر مایک پامپئو را به عنوان وزیر خارجه تایید کنید

 24. تعطیل شدن یک جزیره توریستی در فیلیپین برای ۶ ماه

 25. فروش قلم ۶۳ هزار یورویی پوتین در یک حراجی   

پربحث‌های هفته

 1. حمله مشترک آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه/اهدافی که در تجاوز نظامی غرب بمباران شدند/ دانفورد: موج اول حملات پایان یافت/ متیس: حملات بیشتر در دستور کار نیست+فیلم و عکس

 2. آخرین اخبار از تجاوز نظامی آمریکا به سوریه/ دمشق: پایگاه‌های مورد هدف از چند روز قبل تخلیه شده بودند/روسیه: فرصت صلح از بین رفت/ بیانیه ایران

 3. واکنش رسمی سپاه پاسداران نسبت به حمله نظامی به سوریه

 4. «کوه جنگ ترامپ، موش زایید»؛ چرا حمله آمریکا به سوریه «خنثی» بود؟

 5. پیامدهای حمله هوایی آمریکا و متحدانش به سوریه/ آینده جنگ در منطقه چه خواهد شد

 6. ایده جدید ترامپ و جان بولتون برای منطقه؛ تشکیل ارتش عربی برای مقابله با ایران و روسیه

 7. تصاویر/ واکنش صبحگاهی مردم دمشق به حمله موشکی شبانه امریکا  

 8. رایزنی اروپا با آمریکا برای ماندن در برجام/ هشدار ایران درباره پیامدهای خروج یک جانبه واشنگتن از توافق/ چالش تحریم بدلیل ضرب‌الاجل ترامپ افزایش یافته

 9. مقابله عربستان با ایران/کابوسی که سعودی ها خود را با آن محاصره کرده اند

 10. ظریف: در صورت خروج امریکا از برجام، پاسخ خواهیم داد / پاسخ ما اصلا خوشایند نخواهد بود

 11. اظهارات مداخله‌جویانه مرکل و مکرون درباره ایران

 12. حمله موشکی جدید به سوریه و فرودگاه الشعیرات/ آمریکا: ما نبودیم

 13. سفیر روسیه در آمریکا: حمله به سوریه بدون پیامد نخواهد بود

 14. دلایل و نتایج حمله نظامی آمریکا و اروپا به سوریه/ سناریوی آینده غرب برای دولت بشار اسد

 15. دبیرکل سازمان ملل: خویشتن‌داری کنید

 16. رهبر انقلاب:‌ حمله‌ی سحرگاه امروز به سوریه یک جنایت است/ رئیس‌جمهور آمریکا، رئیس‌جمهور فرانسه و نخست‌وزیر انگلیس جنایتکارند

 17. رهبر کره‌شمالی: نمی‌خواهم صدام یا قذافی دیگری باشم

 18. چرا اسد صبح روز حمله آمریکا، با خیال راحت به دفتر کارش رفت؟

 19. پوتین سال گذشته چقدر حقوق گرفت؟

 20. تونل‌های مجهز چند کیلومتری داعشی‌ها چگونه حفر می‎شود؟

 21. ناکامی اروپا در اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران/ اصرار انگلیس و فرانسه در مقابل مخالفت ایتالیا و اتریش/ ترامپ در برجام می ماند؟

 22. ادعای وال استریت ژونال درباره اهداف حمله آمریکا به سوریه که انجام نشد/ تلاش برای توجیه شکست واشنگتن و متحدانش

 23. حمله ای با طعم تقویت روحیه ناسیونالیستی شهروندان سوری

 24. ترامپ: شب گذشته حمله تمام عیاری صورت گرفت/ بهتر از این نمی‌شد

 25. ترزا می: راه دیگری جز حمله به سوریه نداشیم/ هدف تغییر رژیم اسد نیست

آخرین عناوین