شرافت چند آقایان احمدی‌نژادی؟!

حسین مهدی تبار، گروه تعاملی الف،   3961226063 ۱۹ نظر، ۳ در صف انتشار و ۱۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
شرافت چند آقایان احمدی‌نژادی؟!

بعد موضع‌گیری علنی سردار سلیمانی مقابل احمدی‌نژاد، سیلی از واکنش‌ها علیه ایشان شروع شد. یکی از نزدیکان احمدی‌نژاد در توئیتر قاسم سلیمانی را «قهرمان پلاستیکی» نامید. خیل عظیم کاربران بهاری هم به او تهمت حیف و میل بیت‌المال و خیلی چیز‌های دیگر زدند. دیدم الان یکی از نویسندگان معروف بهاری هم برای زیر سوال بردن قاسم سلیمانی سنگ تمام گذاشته. نقد قاسم سلیمانی و حتی سپاه، فکر نمی‌کنم ایرادی داشته باشد و اصلا بحث بر سر این نیست که می‌شود آن‌هارا نقد کرد و یانه. ولی واقعا قهرمان پلاستیکی خواندن و تهمت زدن به مجاهدی که سال‌ها برای امنیت کشور ایستاده، نقد است؟ آیا صحبت‌های بی اساس و بدون سند و اتهام زدن علیه این و آن نقد است؟‌ آیا سخن‌پراکنی بر اساس انتقام‌های شخصی، نقد است؟!

قاسم سلیمانی اولین نفری نیست که توپخانه بهاری علیه او فرمان آتش می‌دهد. رهبری تا هنگامی که از احمدی‌نژاد دفاع می‌کرد، معصوم بود و تا زمانی‌که مقابل احمدی‌نژاد نایستاده بود اشتباهی نداشت؛ اصلا این جماعت احمدی نژاد را عمار رهبری می‌دانستند. می‌گفتند احمدی‌نژاد هست تا تیرها به رهبری اصابت نکند. می‌گفتند اصولگراها دروغ می‌گویند که بین رهبری و احمدی‌نژاد اختلاف وجود دارد. اما حالا چه؟! همین‌که رهبری احمدی‌نژاد را از شرکت در انتخابات با توصیه‌ای منع کرد، تازه یادشان افتاد که رهبری هم قابل انتقاد است. حالا دیگر پشت هم رهبری را هم تخریب می‌کنند. بعد تشر آخر رهبری به احمدی‌نژاد با عناوین «دین سیاسی و بی تقوایی و کودکی که شیشه ها را می‌شکند»، تخریب‌ها شدید‌تر هم شده. عمدا اسم این کارها را می‌گذارم تخریب چون غرض‌ورزی‌ها و بی‌فکری ها در اظهارنظرها علیه رهبری، مشخص است و نمی‌توان نام آن‌ها‌را نقد گذاشت. اینجا، حداقل از عقلا هیچکس رهبری را غیر قابل نقد نمی‌داند. اما چه کسی گفته، توهین و نقد یکی است؟! چه کسی گفته کنایه پراکنی‌های بلا وجه به رهبری و زیر سوال بردن سلامت مالی نزدیکان او،‌ آن‌هم بدون سند، نقد به حساب می‌آید؟

احمدی‌نژاد چندی پیش، نامه‌ای به رهبری نوشت و در آن خواستار انحلال مجلس، قوه قضاییه و ریاست جمهوری شد. چطور چنین چیزی را باید نقد دانست؟ اگر یک نفر در دوران خود احمدی‌نژاد چنین درخواستی داشت، احمدی‌نژادی‌ها با او چه برخوردی داشتند؟ اصلا مگر میرحسین موسوی، حرف دیگری می‌زد؟ او هم می‌گفت انتخابات مهندسی شده و باید ابطال شود. چطور است که احمدی‌نژادی‌ها اولی را حامی کودتا می‌دانند و دومی را نجات بخش کشور؟! اصلا چطور است که از ابتدای انقلاب تا سال ۹۲ انتخابات‌ها آزاد بود و به مجرد رد صلاحیت نزدیکان احمدی‌نژاد انتخابات غیر آزاد شد و شورای نگهبان هم محل ایراد؟

شاید یک سال باشد که احمدی‌نژادی‌ها روی قوه قضاییه زوم کرده اند. حتی در این زمینه هم کینه‌ورزی‌های شخصی مشهود است؛ اگر قوه قضاییه برای برخورد با بقایی وارد عمل نمی‌شد، باز هم قوه قضاییه بد بود؟! یا برویم عقب‌تر، اگر قوه قضاییه در سال ۸۹-۹۰ برخی نزدیکان باند مشایی را تعقیب نمی‌کرد، اقای احمدی‌نژاد روی فعالیت‌های برادر رییس قوه حساس می‌شد؟ مرز نقد و تخریب، مرز انصاف و کینه‌ورزی و مرز عدالت‌خواهی و انتقام‌گیری آن‌قدر روشن هست که که هیچ منصفی رفتارهای این‌روزهای احمدی‌نژاد را مصلحانه و برای مردم نداند.

از بهاری‌ها اگر بپرسید چرا این چنین می‌کنند و چرا این‌گونه علیه رهبری، سپاه، قوه قضاییه و شورای نگهبان موضع‌گیری می‌کنند، خواهند گفت که در نقد، خط قرمزی وجود ندارد. ولی واقعا خط قرمزی نیست آقایان احمدی‌نژادی؟ در مورد احمدی‌نژاد و نزدیکان او هم خط قرمزی نیست؟ رهبری، ایت الله مصباح، قاسم سلیمانی، کیهان، ایت الله جنتی، اصولگراها و همه همه، مگر وقتی آدم بده‌ی داستان نشدند که مخالفت خود با احمدی‌نژاد را شروع کردند؟ مگر همه آن‌هایی که امروز بهاری‌ها با آن‌ها مخالفند و آن‌ها را آماج حملات خود قرار می‌دهند، بخاطر این نیست که آن افراد با احمدی‌نژاد زاویه دارند؟! اصلا چه کسانی حرف از آزادی انتقاد می‌زنند؟ احمدی‌نژادی‌هایی که تاب ساده‌ترین انتقادات کارشناسی علیه دولت احمدی‌نژاد را نداشتند انتقاد پذیر شده‌اند؟ خود احمدی‌نژادی که دولت او رکورد دار بستن و تعطیل کردن روزنامه‌هاست حامی انتقاد شده است؟ چطور چنین چیزی ممکن و قابل باور خواهد بود؟ معنی چنین رفتاری اگر، خط قرمز بودن احمدی‌نژاد و اطرافیان او نیست پس چیست؟!

بحث البته بر سر قابل نقد بودن این و آن و یا سهم‌بندی تقصیرها نیست که هم همه قابل نقدند و هم، همه دارای قصور و تقصیر. هدف نگارنده، اشاره به نفاق پشت پرده احمدی‌نژادی هاست، هدف اشاره به دورویی‌های جریان احمدی‌نژاد است. ای‌کاش لااقل آن‌قدر شرافت داشتند که رک و راست بگویند از نظرشان همه قابل نقدند الا احمدی‌نژاد. همه بدند، الا احمدی نژاد. همه غرق در فساد و بی فکری و ناکارامدی‌اند الا احمدی نژاد. ای کاش رک و راست می‌گفتند یگانه فرشته نجات کشور احمدی‌نژاد است و بقیه باید بمیرند. ای‌کاش می‌گفتند خط قرمز احمدی‌نژاد است و نه انقلاب و نظام. ای کاش می‌گفتند همه باید فدای احمدی‌نژاد شوند. آنوقت تکلیف‌ها روشن‌تر بود چرا که این انقلاب، معاند زیاد به چشم خود دیده اما درد این بازی‌های منافقانه از دشمنی‌های دشمن علنی خیلی بیشتر است!

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۷۷۸۰۵۱۱:۰۶:۵۱ ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
تنها کسی که در کشور میتواند حرف بزند و گرفتار نشود فعلا احمدی نژاد است هرکسی چنین حرفهائی میزد باسه شماره دستگیر ودر زندان در شب عید مستقر میشد
ناشناس۲۷۹۴۳۱۱۷:۴۹:۴۶ ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
رفتار گستاخانه و حرفهای سخیف احمدی نژاد مطمئناً بدتر و گستاخانه تر و سخیف تر از بی تربیتی ها و گستاخی های تدبیریان اسلاهاتیهای اصلاح ناپذیر نیست . _______________________________ تفاوت روحانی و احمدی نژاد در این است که دیوار احمدی نژاد خیلی کوتاهه .
محسن۲۷۷۸۲۱۱۱:۱۹:۳۹ ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
درود بر احمدی. یار واقعی رهبری.نه قهرمان های پلاستیکی
ناشناس۲۸۴۶۲۹۰۰:۱۲:۴۳ ۱۳۹۷/۱/۷
احمدی نژاد فقط یار رفقا و دوستای خودشه مگر نه اینکه بخاطر اونا راست و دروغ داره میبافه و تحویل مردم میده یک کم فکر میکنه که با این کارش چه تفرقه میان ملت ایران و خوراک خوب برای رسانه های معاند درست کرده واقعا کاش خجالت بکشه
ناشناس۲۷۷۸۳۳۱۱:۲۷:۱۴ ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
هیچ میدانید احمدی نژاد چه خدماتی به مستضعفین نموده است؟ آیا میدانید چه تعداد نیروی شرکتی در زمان احمدی جذب سیستم شدند و از استثمار بیرون آمدند . حیف که تحریمها کمرش را شکست وگرنه بهترین دولت تاریخ بشریت بود.
ناشناس۲۸۱۰۱۰۲۲:۱۷:۴۲ ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
گرنه بهترین دولت تاریخ بشریت بود. اصلا خودشم این حرفو قبول نداره اونوقت تو داری سینه چاک میدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۲۸۱۰۲۸۲۳:۳۷:۱۷ ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
هیچ میدانید چقدر از این افراد جذب شده نالایق و بی مسولیت و ناکارامد هستند. هیچ میدانید افراد لایق و تحصیل کرده و مستعد به مراتب شایستگی بیشتری برای استخدام داشتند و با این محبت بی خردانه هزینه های سربار زیادی به سازمان ها تحمیل شد. من دو سازمان بزرگ را از نزدیک مشاهده کردم.در شیوه های استخدامی پیمانکاران طرف این سازمان ها، شایستگی و کارآمدی بیشتر شبیه به شوخی می ماند.
ناشناس۲۷۷۸۶۶۱۱:۵۴:۱۸ ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
جانم فدای سردار سلیمانی
محمد قاسمی۲۷۷۸۷۱۱۱:۵۶:۰۳ ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
تنها درخواست یک دادگاه علنی اجرای عدالت اینقدر سخته؟
محمد۲۷۸۰۱۸۱۳:۳۶:۱۹ ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
سردار سلیمانی عشق است سردار سلیمانی در دل میلیونها ایرانی جای دارد . ایشان سرباز وفادار رهبری هستند . کسانیکه به سردار سلیمانی عزیز بی احترامی میکنند قدر نشناس هستند ... سردار سلیمانی برای امنیت و عزت ایران و ایرانی تا پای جان با تروریستها مبارزه کرد ... زنده و پاینده باشی سردار عزیز .. تو قلب مارجای داری
ناشناس۲۷۸۰۵۸۱۴:۰۷:۰۹ ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
در حوزه سیاست شرافت یعنی من ودار دسته ام منافع ملی یعنی نگاه وگروه من اخه یکی نیست از احمدی نژاد سووال کنه رحیمی اول که ثنا گوی رفسنجانی بود چطور انتخاب شما برای معاون اولی شد مشایی چطور شما به امید وآرزوی مردم خیانت کردید اگر حرفی هم دارید بگم بگم را رها کن وبگو وگفتن را کسی میگوی که خودش شفاف باشد نه عوام فریب؟؟!!
ناشناس۲۷۸۰۷۲۱۴:۱۵:۴۳ ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
تفاوتی میان فرقه انحرافی و فرقه اسلاحات وجود ندارد
ناشناس۲۷۹۶۳۳۲۲:۳۳:۴۳ ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
لطفا یکم بیشتر ما رو با این فرقه اسلحه آشنا کن! منظورت همون NRA یا انجمن حمایت از اسلحه داران آمریکاست؟!
ناشناس۲۷۸۴۸۴۲۰:۱۴:۲۲ ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
یک کلمه سپاه بگه پول رو داده یا نداده. اگه داده رسید رو منتشر کنه اکه نداده خب رفع اتهام میشه اگه داده بدون ثبت و رسید که خب واویلا..
ناشناس۲۷۸۵۵۰۲۱:۴۴:۵۳ ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
اگر جای احمدی نژاد سید محمد خاتمی این رفتار رو داشت الان چه سرنوشتی داشت؟
محسن۲۷۹۶۸۲۰۰:۰۶:۱۷ ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
یه کارایی هست که از عهده هر کسی بر نمیاد.بعضیا هستن که پشت دوست بی گناه رو خالی نمیکنن. نه مثل بعضیا که نونو به نرخ روز میخورن
ناشناس۲۷۸۵۷۰۲۲:۱۰:۱۲ ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
در حکومت قانون باید همه نقد شوند بدون هیچ استثنایی
ناشناس۲۸۱۱۱۴۰۷:۵۵:۳۴ ۱۳۹۷/۱/۱
فلاکت و بیکاری ونابودی محیط زیست نتیجه چی می تونه باشه؟ چه کسی باید پاسخگوی اختلاس ها و عدم اعتماد مردم به مسئولین باشه ؟
ناشناس۲۸۳۷۰۷۲۱:۵۵:۲۸ ۱۳۹۷/۱/۵
قوه قضا چرا محاکمه علنی نمی کنه ...خلافکار را محاکمه کن وملت را محرم بدان وسیاست را از قضا دور کن .
تجارت نیوز

پربحث‌های امروز

 1. گشت ارشاد و چند نکته

 2. شروع هفته های سرنوشت ساز برای توافق هسته ای، پیام جدید ایران و تبعات برجام شکنی آمریکا

 3. یک اتفاق عجیب: در پیگیری پرونده قتل دختر ۲۲ ساله، معلوم شد او دخترِ پدرش نیست!

 4. مشکل ارزی دانشجوی لیسانس آزاد، و اقامت دوم

 5. مخالفت وزیر ارتباطات با اعطای مسئولیت صدور مجوز صوت‌وتصویر فراگیر در فضای مجازی به صداوسیما

 6. ملاحظات سیاسی اجازه اصلاح ساختار اقتصادی را نداده است/ تغییر در تیم اقتصادی دولت بخصوص بانک مرکزی باید انجام شود

 7. سه پیشنهاد غرب به پوتین برای حمایت نکردن از بشار اسد

 8. فیلترینگ «یواش» تلگرام

 9. رونمایی خزانه‎داری از طنز سال ۹۷/جزئیات پرداخت‎های دولت شفاف شد، "هزینه‌های اجتناب ناپذیر"

 10. سیاست‌های عجیب بانک مرکزی در بازار سکه/ سیف: سکه در شرایط خاص است/ متقاضیان سردرگم

 11. ۲۰ زن، قربانی خفاش گیلان + تصاویر

 12. امضا کننده نامه به «اوباما» در یک شرکت خودروسازی مدیر شد

 13. آخرین قیمت خودروهای وارداتی و داخلی  

 14. جریمه شکار پلنگ ایرانی 16 برابر شد/ مشاهده 400 پلنگ در کشور

 15. دلار فقط تا ۲ سال دیگر ارز مبنای گزارشگری خواهد بود +سند

 16. روایت ظریف از گزینه‌های چهارگانه ایران در صورت خروج آمریکا از برجام 

 17. گوترش: خروج آمریکا از برجام به اشاعه هسته‌ای در منطقه منجر می‌شود

 18. دستگیری خطرناکترین زن داعشی در عراق

 19. پوستر نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منتشر شد

 20. قتل شوهر با ضربات چکش

 21. مراسم رونمایی از کتاب‌ها محمدکاظم کاظمی

 22. نوبخت: وضعیت اقتصاد مثبت است/ اطلاع دقیقی درباره کاوه مدنی ندارم

 23. سوالات آزمون آیین نامه رانندگی و مراحل اخذ گواهینامه

 24. واکنش حجت الاسلام میرباقری به خبر انتصابش به امامت جمعه تهران: مطلع نیستم

 25. پرترافیک‌ ترین جاده کشور را بشناسید

پربحث‌های دیروز

 1. مامور خاطی گشت ارشاد تعلیق از خدمت شد/ علی مطهری: اقتدار پلیس نباید آسیب ببیند/ ذوالنور: ناجا برای برخورد با ماموران متخلف حساسیت لازم را دارد

 2. سعید مرتضوی دستگیر شد + جزییات

 3. کیهان: فرمانده نیروی انتظامی باید از مامور گشت ارشاد وظیفه‌ شناس تقدیری شایسته کند

 4. الجزیره مدعی شد: ایران و رژیم صهیونیستی به سمت جنگی تمام عیار پیش می روند

 5. پزشکیان: صوت پخش شده درباره «دختر خوشگلا» شیطنت بود/ سلیمی درباره معاهده پالرمو گفت مثل این است که در خواستگاری دختر خوشگلی را نشان دادند اما دختر زشت را به عقد تو درآوردند

 6. بند 241 اوین میزبان میهمان جدید/ دادستان سابق تهران از سرخرود مازندران راهی اوین شد

 7. حضور پررنگ دلالان در بازار امروز ارز/ دلار ۵۴۶۰ تومان و یورو۶۷۴۰ تومان معامله می‌شود/عرضه سکه چند نرخی در صرافی‌ها

 8. چرا رئیس‌جمهور در ارائه آمار دقت نمی‌کند

 9. لیست قیمت‎های جدید سایپا/«ساندرو استپ‌وی» ۵ میلیون تومان گران شد  

 10. حمایت دیده بان شفافیت و عدالت از سیاست ارزی دولت/ سیاست جدید ارزی درست و ضروری، ولی ناتمام است

 11. رفاقت، دلیل یک زوج برای جدایی

 12. خودروی شخصی مدیرعامل ایران خودرو چیست؟

 13. طراح تحریم‌های ایران: می‌دانستم تحریم‌ها باعث رنج مردم ایران است

 14. قتل هولناک کودک ۳ ساله در بهشت زهرا به دست خاله‌اش

 15. پیش فروش سه ماهه سکه هم متوقف شد

 16. ادعای وکیل مرتضوی درباره کهریزک/ جلسه حکمیت اصلاح طلبان/پاسخ تند آخوندی به نامه رحمانی فضلی/ درخواست شریعتمداری از ناجا/ انتقاد نماینده‌ گوینده «دختر خوشگلا» از دروغ پراکنی ها

 17. واکنش سخنگوی دولت به صحبت‌های روحانی در روز ارتش

 18. وکیل سعید مرتضوی: موکلم مظلوم است و به ناحق محکوم شده/ تقاضای مرتضوی از رییس قوه قضاییه برای بازبینی پرونده‌اش

 19. وزیر بهداشت: همه رسانه‌ها بیمارند

 20. میهمان جدید اوین

 21. بازگشت «مهدی هاشمی» به زندان

 22. یک سعودی ۳ دخترش را سر بُرید

 23. کاهش قیمت انواع سکه / یورو ۶۸۰۰ تومان

 24. سعید مرتضوی در زندان اوین

 25. سردار اشتری: دشمنان انقلاب و ایادی داخلی آنان در شبکه های مجازی در حال پمپاژ ناامیدی هستند

پربحث‌های هفته

 1. واکنش‌ها به انتشار فیلمی از نحوه برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر/ دستور وزیر کشور/ پلیس: این رفتار مورد تایید ما نیست

 2. هشدار جهانگیری به احمدی‌نژاد: حد خودتان را بدانید / پای نظام و رهبری ایستاده‌ایم/ بازی آمریکا را با سیاست ارزی جدید به شکست می‌کشانیم

 3. یک خطا و صد فرصت طلبی

 4. دفاع جانانه خانم دکتر ایرانی از نام خلیج فارس در امارات+تشکر ظریف از پزشک ایرانی +عکس

 5. چه کسی گفت دختر خوشگله/ نماینده مجلس: ممکن است صداگذاری شده باشد، ممکن است واقعیت داشته باشد

 6. واعظی: برخی عادت کردند تمام تعطیلات خود را خارج از کشور بروند، خب نروند، ارز مسافرتی متعلق به کل ملت است/مردم اگر جایی با ارز بالاتر از 4200 تومان روبرو شدند اطلاع دهند

 7. بحران آب در ایران/سد زاینده‌رود تا پایان تیر ماه خشک می‌شود

 8. درخواست نمایندگان برای پیگیری صدای خلاف شئونات اسلامی یک نماینده مجلس + صوت و تصویر نامه

 9. رهبر کره‌شمالی: نمی‌خواهم صدام یا قذافی دیگری باشم

 10. وزیر بهداشت: ما وزرا حقوقمان سه میلیون و حتی کمتر است/ حاضر نیستم به اسم تولید داخلی دو برابر پول به جنسی را بدهم که کیفیتش پایین‌تر است

 11. گاندی از تلگرام کوچ می‌کرد یا می‌ماند؟

 12. مامور خاطی گشت ارشاد تعلیق از خدمت شد/ علی مطهری: اقتدار پلیس نباید آسیب ببیند/ ذوالنور: ناجا برای برخورد با ماموران متخلف حساسیت لازم را دارد

 13. جشن جنجالی باغ قلهک

 14. «روسی» زبان دوم مدارس شود

 15. مسئله پیچیده بحران ارزی و ناکارآمدی راه حل‌های بسیط

 16. انتقادات روحانی از وضعیت کشور: اگر رفتارمان با مردم از سال ۵۸ بدتر شده یعنی انقلاب مسیرش غلط است/ تک نرخی شدن ارز، تودهنی برای آمریکا در 22 اردیبهشت بود/ از سیستم فعلی ارز راضی نیستم

 17. پاسخ عجیب کلانتری به نامه معاون فراری: به دلیل وجود تنگ‌نظری‌ها به‌ناچار استعفای شما را پذیرفتم!/ چند سوال از رئیس محیط زیست

 18. یورو جایگزین دلار در ایران شد/ بانک مرکزی موظف شد نرخ برابری ریال در مقابل یورو را به صورت مستمر اعلام و مدیریت کند

 19. واکنش علم الهدی به نحوه برخورد اخیر گشت ارشاد: ناجا نباید با خطای یک مامور زیر سوال برود؛ آن هم بابت مقابله با یک منکر شرعی/ واکنش به اتفاقات جنجالی در برج سلمان مشهد

 20. توضیح رییس دفتر رییس جمهور درباره اظهارات جنجالی اخیرش/ سفر حق مردم است و تعداد آن هم به همچنین

 21. احمد توکلی: تاسیس سامانه ثبت حقوق برای دولت مشقتی جز رسوایی مدیران فاسد ندارد

 22. پیشنهاد ایران به روسیه: زبان یکدیگر را در مدارس به عنوان زبان دوم آموزش دهیم

 23. انتشار کلیپ مرکز خرید مشهد که با واکنش دادستان مشهد روبه رو شد  

 24. درباره تصویر منتشر شده از تعجب وزیر ارتباطات/ اختلاف 1.8 میلیونی اشتغال ناشی از خستگی رئیس جمهور بود؟

 25. سعید مرتضوی دستگیر شد + جزییات

آخرین عناوین