سرنوشت باند سارقان مسلح و قاتلان پلیس

گروه حوادث الف،   3961226044
سرنوشت باند سارقان مسلح و قاتلان پلیس

دو سارق مسلح که با همدستی دو مرد دیگر قبل از اجرای سناریوی سرقت از طلافروشی در تله پلیس گرفتار شده بودند در عملیات تعقیب و گریز، مامورپلیس آگاهی را به شهادت رسانده و متواری شدند.

به گزارش روزنامه ایران دو تبهکار پس از دستگیری در لرستان با وجودی که یک بار در دادگاه انقلاب استان البرز محاکمه شدند، اما آنها در شعبه یکم دادگاه کیفری این استان نیز بار دیگر پای میز محاکمه ایستادند درحالی که اتهام قتل را قبول نداشتند.

رسیدگی به این پرونده از بیستم اردیبهشت سال 94 و به‌دنبال درگیری مسلحانه یک گروه از ماموران پلیس آگاهی استان البرز با سارقان مسلح کلید خورد.در این درگیری خونین ستوان دوم جواد مرادی یکی از ماموران پلیس آگاهی با شلیک سارقان مسلح به شهادت رسید و همکار دیگرش که سرباز نیروی انتظامی بود زخمی شد.ساعت 12 ظهر روز حادثه ماموران آگاهی استان البرز به یک دستگاه خودرو با چهار سرنشین مظنون شده و دستور ایست دادند، اما سرنشینان این خودرو بدون توجه به فرمان ایست پلیس فرار کردند.ماموران بلافاصله پس از تماس با مرکز متوجه شدند که خودروی مورد نظر سرقتی است به‌همین خاطر نیز عملیات تعقیب را آغاز کردند، اما پس‌از طی مسافتی در منطقه مشکین‌دشت، یکی از ماموران در درگیری با متهمان به‌شهادت رسید.در پی شهادت ستوان یکم مرادی، عملیات پلیسی برای شناسایی سارقان مسلح آغاز شد تا اینکه پس از مدتی پلیس توانست آنان را شناسایی کند.از آنجا که این افراد به‌طور مستمر برای فرار از دست قانون مخفیگاه خود را تغییر می‌دادند، بنابراین پلیس مکان‌های مختلفی را برای دستگیری آنان رصد کرد تا اینکه آنها در شهر خرم آباد استان لرستان به محاصره پلیس درآمدند.

دستگیری متهمان در لرستان

فرمانده پلیس استان لرستان درباره دستگیری این متهمان گفته بود: روز 7 اسفندماه سال 93 در محله اسدآبادی خرم‌آباد، مردی به‌نام محمد ولی‌پور سپهوند توسط گروهی شرور با اصابت گلوله به قتل رسید و قاتل که جرایم زیادی مرتکب شده بود متواری شد.مدتی قبل از وقوع این حادثه در استان لرستان قرار شد متهمی از زندان به دادگاه برای بازجویی انتقال داده شود که پلیس مطلع شد قاتل فراری به همراه اعضای باندش قصد دارند مرد زندانی را فراری دهند.
پلیس با اطلاع از این نقشه، مرد زندانی را به دادگاه منتقل نکرد و وی در زندان بازجویی شد و این در حالی بود که برای دستگیری باند جنایتکار تظاهر به انتقال وی به دادگاه شد.
سردار قنبری با بیان اینکه این افراد شرور مدام مخفیگاه هایشان را تغییر می‌دادند، گفت: این افراد در همان شب هنگام خارج شدن از مخفیگاه با پلیس راه درگیر شدند و سردسته آنان زخمی و پس از متواری شدن مشخص شد از لرستان خارج  و در محلی در کرج مخفی شده است.
این مرد با همدستی نوچه‌هایش در کرج برای سرقت از یک طلافروشی خودرویی را سرقت  و یک افسر وظیفه‌شناس را شهید کردند و سرانجام متواری شدند.
پس‌از اقدامات شبانه‌روزی، رد متهمان در لرستان گرفته شد و پلیس آگاهی این استان جنایتکاران را در خیابان 60 متری خرم‌آباد شناسایی و محاصره کرد که پس از 35 دقیقه رایزنی بدون تیراندازی دستگیر شدند.

خودکشی دو نفر از تبهکاران

این تبهکاران هنگام انتقال به پلیس آگاهی درخواست ملاقات با خانواده هایشان را کردند و این در حالی بود که پیش از دستگیری و در محاصره پلیس، آنها اقدام به مصرف قرص کرده و پس از ملاقات با خانواده‌هایشان دو شرور به‌کام مرگ فرو رفته و دو نفر دیگر در بیمارستان بستری شدند.
پس از معاینه این افراد توسط اورژانس و بازجویی، اقدام به‌خودکشی آنان مشخص و اظهارات آنان توسط بازپرس ثبت شد.
این تبهکاران به هفت فقره تیراندازی و ایجاد رعب و وحشت در شهرهای خرم‌آباد، بروجرد و دورود اعتراف کردند و سردسته باند معروف به علی‌ کله‌شیر یکی از جان‌باختگان بوده است.

در دادگاه چه گذشت؟

پس‌از دستگیری دو متهم متواری، آنها برای بازجویی به اداره آگاهی استان البرز منتقل شدند وخیلی زود در مقابل کارآگاهان به جنایتی که مرتکب شده بودند اعتراف کردند.
در نخستین گام دو متهم در دادگاه انقلاب استان البرز محاکمه شدند و متهم ردیف اول در این پرونده به اعدام و متهم ردیف دوم به 25سال حبس محکوم شد اما قضات دیوانعالی تشخیص دادند که این دو متهم در دادگاه کیفری یک استان باید محاکمه شود بنابراین باردیگر یعنی صبح روز سه‌شنبه بیست و دوم اسفند از زندان به شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به ریاست قاضی هدایت رنجبر و با حضور قاضی یزدانپور پای میز محاکمه ایستادند.

درآغاز جلسه نماینده دادستان متن کیفرخواست را خواند، آنگاه اولیای دم شهید جواد مرادی از قضات خواستار قصاص دو متهم شدند سپس متهم ردیف اول که دارای سوابق  کیفری بود و در حالی که قتل ستوان یکم جواد مرادی را قبول نداشت، گفت: این علی بود که به‌سمت پلیس شلیک کرد.این متهم که 32سال سن داشت درباره روز حادثه به قضات گفت: ما باهم درحوالی مشکین دشت داخل خودرو بودیم که به خاطر سرقت از طلافروشی با علی جروبحث کردیم که ناگهان علی-سردسته باند که خودکشی کرده بود- اسلحه‌اش را به‌سوی ما نشانه گرفت در همین موقع بود که گشت پلیس ما را دید. علی دستور داد راننده که دوستم بود حرکت کند و بعد به‌سمت مامور و سرباز شلیک کرد.

من اتهام قتل را قبول ندارم چون اسلحه دست علی بود و حالا او هم مرده است. در ادامه رسیدگی به این پرونده قاضی رنجبر از دیگر متهم خواست وارد صحن دادگاه شود؛ این متهم که 21سال سن داشت در اظهاراتش مانند دیگر همدستش منکر جنایت شد و گفت: من اصلاً نمی دانستم که علی ما را برای سرقت از طلا فروشی می‌برد. قرار بود باهم برویم سروقت کسی که به علی بدهکار بود تا پولش را بگیرد. همین که به مشکین دشت رسیدیم علی نقشه‌اش را گفت چون من نپذیرفتم سرهمین ماجرا باهم درگیر شدیم، او از من و دوستم خواست سرخیابان کشیک بدهیم.... وقتی علی عصبانی شد از زیر صندلی اسلحه کلاش را برداشت همین موقع پلیس ما را دید و اسلحه علی را هم دید. به‌سمت ما آمد و دستور ایست داد اما علی گفت حرکت کن، من هم  با خودروی پراید شروع به حرکت کردم  و علی شیشه خودرو را پایین کشید و به‌سمت پلیس شلیک کرد و ستوان جواد مرادی با شلیک گلوله علی کشته شد.
وقتی قاضی از او سوال کرد چرا به دستور ایست پلیس اعتنا نکردی، او گفت: من درآن موقع 19ساله بودم اصلاً قدرت تصمیم‌گیری را درآن موقع از دست داده وهول شده بودم. نمی‌دانستم چه‌کار کنم فقط از روی ترس به دستور علی گوش کردم.... من دیدم که علی آن مامور را کشت.

پس از پایان اظهارات دو متهم، قضات وارد شور شده و بزودی درباره سرنوشت دو تبهکار تصمیم‌گیری خواهند کرد.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

تجارت نیوزتجارت نیوز

پربحث‌های امروز

 1. سعید مرتضوی دستگیر شد

 2. پزشکیان: صوت پخش شده درباره «دختر خوشگلا» شیطنت بود/ سلیمی درباره معاهده پالرمو گفت مثل این است که در خواستگاری دختر خوشگلی را نشان دادند اما دختر زشت را به عقد تو درآوردند

 3. مامور خاطی گشت ارشاد تعلیق از خدمت شد/ علی مطهری: اقتدار پلیس نباید آسیب ببیند/ ذوالنور: ناجا برای برخورد با ماموران متخلف حساسیت لازم را دارد

 4. الجزیره مدعی شد: ایران و رژیم صهیونیستی به سمت جنگی تمام عیار پیش می روند

 5. اعتراض یک نماینده نسبت به صداگذاری جنجالی منتسب به وی

 6. سردار اشتری: دشمنان انقلاب و ایادی داخلی آنان در شبکه های مجازی در حال پمپاژ ناامیدی هستند

 7. سیف: حباب نرخ سکه از بین می‌رود

 8. بازگشت «مهدی هاشمی» به زندان

 9. پیش فروش سه ماهه سکه هم متوقف شد

 10. وزارت کشور: مرزنشینان در تجمعات اخیر بانه شرکت نداشتند/ یک عده تاجر پشت این قضیه بودند

 11. جدال خونین مرد روستایی با پلنگ

 12. کرباسیان: سیاست‌های جدید ارزی اقدامی "پیش‌ دستانه" برای لغو احتمالی برجام است

 13. طراحی آرم سپاه چگونه انجام شد؟/ تمجید امام از روحیه ساده‌ زیستی آیت الله خامنه‌ای

 14. دو روایت از بی‌بی شهربانو

 15. چرا رئیس‌جمهور در ارائه آمار دقت نمی‌کند

 16. قتل هولناک کودک ۳ ساله در بهشت زهرا به دست خاله‌اش

 17. میهمان متفاوت امروز رشید پور  

 18. وکیل سعید مرتضوی: اطلاعی از دستگیری موکلم ندارم

 19. کشف گور دست جمعی در سوریه با ۲۰۰ جسد

 20. تلگرام و دانشجویانم

 21. جباری: استقلال تا یک ماه آینده پول مرا ندهد از نقل‌وانتقالات محروم می‌شود

 22. خبر مهم مشمولان غایب دارای مدرک پیش‌ دانشگاهی

 23. رئیس اداره ارشاد مشهد آزاد شد

 24. زمین را در آغوش بگیریم/  امروز، جشنواره‌ی بزرگ دیجی‌کالا به مناسبت روز زمین پاک

 25. ‏آیت الله مکارم شیرازی: قم، واتیکان نیست

پربحث‌های دیروز

 1. یک خطا و صد فرصت طلبی

 2. دفاع جانانه خانم دکتر ایرانی از نام خلیج فارس در امارات+تشکر ظریف از پزشک ایرانی +عکس

 3. هشدار جهانگیری به احمدی‌نژاد: حد خودتان را بدانید / پای نظام و رهبری ایستاده‌ایم/ بازی آمریکا را با سیاست ارزی جدید به شکست می‌کشانیم

 4. رهبر کره‌شمالی: نمی‌خواهم صدام یا قذافی دیگری باشم

 5. انتقادات روحانی از وضعیت کشور: اگر رفتارمان با مردم از سال ۵۸ بدتر شده یعنی انقلاب مسیرش غلط است/ تک نرخی شدن ارز، تودهنی برای آمریکا در 22 اردیبهشت بود/ از سیستم فعلی ارز راضی نیستم

 6. پاسخ عجیب کلانتری به نامه معاون فراری: به دلیل وجود تنگ‌نظری‌ها به‌ناچار استعفای شما را پذیرفتم!/ چند سوال از رئیس محیط زیست

 7. درباره تصویر منتشر شده از تعجب وزیر ارتباطات/ اختلاف 1.8 میلیونی اشتغال ناشی از خستگی رئیس جمهور بود؟

 8. واکنش کیهان به فیلم برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر

 9. عاقبت بی سیاستی و بازارزدگی

 10. التهاب بازار ارز، اجناس را 50 درصد گران کرد/ وزیر اقتصاد باید پاسخگو باشد

 11. شما اشتباه میکنید حضرت آیت الله

 12. سیاست جدید بانک مرکزی/ ارز مسافرتی ۵۴۰۰ تومانی/ فقط یورو پرداخت می شود

 13. تعجب جالب جهرمی در واکنش به اظهارات روحانی  

 14. هدیه روحانی به سپاه در روز ارتش!

 15. عکسی که سروصدای زیادی در فضای مجازی به پا کرد/ماجرای حذف مفاهیم ارزشی از کتاب فارسی چه بود؟ 

 16. اختصاصی الف/ اسامی 92 نماینده امضاء کننده چهارمین سوال از رئیس جمهور + تصویر امضاها

 17. کنایه ارزی روحانی به ترکان

 18. رییس جمهور : چقدر ما گزینش می کنیم، سیم جین می کنیم، از غسل و ابا و اجداد می پرسیم، اما یک کلمه نمی پرسیم که آیا تو متعهد هستی که به مردم خدمت کنی؟  

 19. کلانتری استعفای کاوه مدنی را پذیرفت

 20. رشد ۲۶ درصدی قیمت مسکن در تهران + نمودار

 21. وزیر کار: مهمترین دلیل تعطیلی کارخانه ها معیوب بودن چرخه فروش است

 22. واکنش نوبخت به افزایش محرمانه حقوق کارمندان آموزش و پرورش و نابرابری در پرداخت‌ها

 23. اظهارات کریمی قدوسی از درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی دولت از افزایش قیمت ارز

 24. واکنش رانندگان به دور ریختن زباله توسط سرنشینان یک خودرو در لهستان  

 25. ۶ محصول داخلی سودآور برای دلالان خودرو

پربحث‌های هفته

 1. واکنش‌ها به انتشار فیلمی از نحوه برخورد مامور زن گشت ارشاد با یک دختر/ دستور وزیر کشور/ پلیس: این رفتار مورد تایید ما نیست

 2. یک خطا و صد فرصت طلبی

 3. دفاع جانانه خانم دکتر ایرانی از نام خلیج فارس در امارات+تشکر ظریف از پزشک ایرانی +عکس

 4. هشدار جهانگیری به احمدی‌نژاد: حد خودتان را بدانید / پای نظام و رهبری ایستاده‌ایم/ بازی آمریکا را با سیاست ارزی جدید به شکست می‌کشانیم

 5. چه کسی گفت دختر خوشگله/ نماینده مجلس: ممکن است صداگذاری شده باشد، ممکن است واقعیت داشته باشد

 6. واعظی: برخی عادت کردند تمام تعطیلات خود را خارج از کشور بروند، خب نروند، ارز مسافرتی متعلق به کل ملت است/مردم اگر جایی با ارز بالاتر از 4200 تومان روبرو شدند اطلاع دهند

 7. بحران آب در ایران/سد زاینده‌رود تا پایان تیر ماه خشک می‌شود

 8. درخواست نمایندگان برای پیگیری صدای خلاف شئونات اسلامی یک نماینده مجلس + صوت و تصویر نامه

 9. رهبر کره‌شمالی: نمی‌خواهم صدام یا قذافی دیگری باشم

 10. وزیر بهداشت: ما وزرا حقوقمان سه میلیون و حتی کمتر است/ حاضر نیستم به اسم تولید داخلی دو برابر پول به جنسی را بدهم که کیفیتش پایین‌تر است

 11. گاندی از تلگرام کوچ می‌کرد یا می‌ماند؟

 12. جشن جنجالی باغ قلهک

 13. «روسی» زبان دوم مدارس شود

 14. مسئله پیچیده بحران ارزی و ناکارآمدی راه حل‌های بسیط

 15. انتقادات روحانی از وضعیت کشور: اگر رفتارمان با مردم از سال ۵۸ بدتر شده یعنی انقلاب مسیرش غلط است/ تک نرخی شدن ارز، تودهنی برای آمریکا در 22 اردیبهشت بود/ از سیستم فعلی ارز راضی نیستم

 16. پاسخ عجیب کلانتری به نامه معاون فراری: به دلیل وجود تنگ‌نظری‌ها به‌ناچار استعفای شما را پذیرفتم!/ چند سوال از رئیس محیط زیست

 17. یورو جایگزین دلار در ایران شد/ بانک مرکزی موظف شد نرخ برابری ریال در مقابل یورو را به صورت مستمر اعلام و مدیریت کند

 18. واکنش علم الهدی به نحوه برخورد اخیر گشت ارشاد: ناجا نباید با خطای یک مامور زیر سوال برود؛ آن هم بابت مقابله با یک منکر شرعی/ واکنش به اتفاقات جنجالی در برج سلمان مشهد

 19. توضیح رییس دفتر رییس جمهور درباره اظهارات جنجالی اخیرش/ سفر حق مردم است و تعداد آن هم به همچنین

 20. احمد توکلی: تاسیس سامانه ثبت حقوق برای دولت مشقتی جز رسوایی مدیران فاسد ندارد

 21. پیشنهاد ایران به روسیه: زبان یکدیگر را در مدارس به عنوان زبان دوم آموزش دهیم

 22. انتشار کلیپ مرکز خرید مشهد که با واکنش دادستان مشهد روبه رو شد  

 23. ارز برای چه مواردی فروخته می‌‌شود؟

 24. مرتضوی کجاست؟/ لطفا او را گیر بیاورید

 25. درباره تصویر منتشر شده از تعجب وزیر ارتباطات/ اختلاف 1.8 میلیونی اشتغال ناشی از خستگی رئیس جمهور بود؟

پربحث‌های هفته

 1. حکم اعدام «بهمن ورمزیار» اجرا شد

 2. جزئیات آدم‌ خواری یک پدر و پسر در تهران + عکس

 3. قاچاقچیان چوب با تبر به جان محیط‌ بان افتادند

 4. نقشه شوم زن برای شوهر ثروتمندش

 5. دزد فراری در سقوط از پل بزرگراه امام علی کشته شد

 6. علت حادثه سانچی مشخص شد

 7. محاکمه راننده تاکسی اینترنتی متجاوز

 8. جدال خونین مرد روستایی با پلنگ

 9. پیکر خلبان مفقود شده بالگرد شرکت نفت پیدا شد

 10. خودکشی یک خانم جوان در تونل توحید

 11. سردار مومنی: 48 درصد جرایم فضای مجازی مربوط به تلگرام است

 12. اعزام تیم‌های غواصی برای کشف اجساد بالگرد سقوط کرده

 13. دختر بچه ۵ ساله یزدی از چنگ اشرار رها شد

 14. ارباب سعودی مستخدم فیلیپینی را مجبور به خوردن «مایع سفیدکننده» کرد+عکس 

 15. کشف جسد مردی پشت فرمان خودرو

 16. قتل هولناک کودک ۳ ساله در بهشت زهرا به دست خاله‌اش

 17. اسیدپاشی بر روی زن جوان به دست همسر

 18. خفاش شب دستگیر شد

 19. رفاقت، دلیل یک زوج برای جدایی

 20. راز قتل مرد میانسال در سینه داماد و مادر زن

 21. سارق ۲۸ ساله طلافروشی رشت دستگیر شد

 22. جزئیات حادثه سقوط داربست خیابان سعادت آباد

 23. اعلام جزییات جنایت در قهوه‌ خانه لواسان

 24. جزئیات دستگیری سارقان عابربانک‌ها در تهران

 25. فوت سارق سیم های برق بر اثر برق گرفتگی

آخرین عناوین