هتل بین المللی

ماجرای تخریب منزل خانواده معلول ۳ نفره در ارومیه + واکنش شهردار

گروه اجتماعی الف،   3961219096 ۱۵ نظر، ۱۹ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
ماجرای تخریب منزل خانواده معلول ۳ نفره در ارومیه + واکنش شهردار

انتشار خبری با عنوان تخریب منزل خانواده معلول سروصدای زیادی به پا کرد در حالیکه این خبر شیطنت رسانه‌ای با عکس‌های ارسالی از یک نفر بود.

به گزارش خبرآنلاین، عصر جمعه یک رسانه محلی با استفاده از عکس ارسالی مخاطبانش اقدام به انتشار خبری تحت عنوان «تخریب منزل خانواده معلول ۳ نفره(مادر، پسر و دختر) با توجیه غیرقانونی بودن ساخت و ساز در محله سه‌راهی ایثار ارومیه» کرد که این عکس/خبر به سرعت و به شکل گسترده در شبکه‌های اجتماعی دست به دست چرخید به شکلی که علاوه بر انتشار در برخی رسانه‌های کشوری، کانال‌های طنز تلگرامی و رسانه‌های ضد انقلاب این خبر را دلیلی برای هجمه علیه کشور و بالاخص شهرداری ارومیه قرار دادند.

سرعت انتشار این خبر آنقدر بالا بود که انسانیت را زیر سوال برد و انتقادات عجیب و زیادی علیه عملکرد شهرداری ارومیه آن‌هم در آستانه عید نوروز و سال جدید درپی داشت.

تنها لحظاتی بعد از این اتفاقات سازمان مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری پاسخی به چرایی این اتفاق منتشر کرد:

پاسخ سازمان مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری ارومیه

به اطلاع می رساند تخریب منزل در حال ساختی در منطقه ایثار به صورت کاملا قانونی بوده و در جهت مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز انجام گرفته است.
همچنین صدور پروانه برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد رایگان است منتها باید در محل قانونی باشد.
یادآور می شود شهروندان ایرانی نیز از هر طیف و قشری باید خود را ملزم به رعایت قوانین و مصوبات نظام مقدس جمهوری اسلامی بدانند و قانون گریزی از طرف هر شخصی هم باشد نباید به امری عادی تبدیل شود.

شهردار ارومیه ساعتی بعد از این اتفاق طی پیامی ابتدا از اتفاق رخ داده عذرخواهی و دستور پیگیری این قضیه را صادر کرد.

واکنش شهردار ارومیه به تخریب منزلی در شهرک ایثار

محمد حضرت‌پور، شهردار ارومیه در واکنش به تصاویری در خصوص تخریب منزلی در شهرک ایثار،  ضمن عذر خواهی از خانواده محترم آن منزل  که از  اقدام مامورین  سازمان پیشگیری متضرر شده اند، تاکید کرد هرچند کار مامورین در چارچوب انجام وظایفشان بود اما میتوانستند با سعه صدر اقدام و خانواده محترم را برای اخذ مجوز به شهرداری مربوطه هدایت نمایند .
وی افزود: صدور مجوز برای خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد رایگان است و شهرداری در این زمینه به صورت رایگان پروانه صادر می کند.
حضرت پور در پایان گفت: به اداره بازرسی شهرداری  دستور داده ام  در خصوص  این موضوع بررسی لازم را انجام دهند و بعد از آن گزارش دقیق  را به مردم ارومیه خواهم داد.

و در نهایت شهرداری ارومیه طی اطلاعیه‌ای اصل قضیه را بازگو کرد.

رسانه ها در ماجرای شهرک ایثار فریب خوردند 

ماموران سازمان پیشگیری  و رفع تخلفات شهری  شهرداری ارومیه بر حسب وظیفه قانونی که دارند در موارد مختلف با ساخت و ساز غیر مجاز طبق گزارش های مردمی برخورد می کنند‌.
از چند روز پیش تخلف یک پیمانکار در محدوده سه راهی ایثار( خ شهید اسماعیل زاده) که در مسیر خیابان هم بوده است،  به سازمان پیشگیری گزارش می شود که ماموران به محل مربوطه مراجعه می کنند و با مقاومت و حاشیه سازی آن پیمانکار روبرو می شوند.
صبح امروز (جمعه) ماموران سازمان پیشگیری  که به اتفاق  ماموران نیروی انتظامی و حکم قانونی، قانون را اجرا می کنند و در آن لحظه هیچ نفری یا افرادی به عنوان ساکن دیده نمی شود و بعد از آن به اداره بر می گردند.
ساعتی بعد بنا بر گزارش اهالی فرد پیمانکار با سوء استفاده سه شهروند  معلول  ( که بنا بر تحقیقات صورت گرفته ساکن منطقه کشتار گاه هستند) را آنجا آورده و اقدام به تصویر برداری از حالات مختلف آن معلولان می کنند( که در تصاویر هم‌پیداست خانمی که به سوی خانه توسط چند مرد در حال انتقال است)  و در نقشه ای دور از اخلاق، خانه  را که در اختیار فرد پیمانکار است به این خانواده منتسب می کنند و اقدام به مظلوم نمایی در کانال های تلگرامی و تهییج احساسات شهروندان می کنند.
حال باید پرسید چرا بدون اطلاع کافی این امر به شهرداری منتسب و حتی بعد اقدام شایسته شهردار در عذرخواهی از شهروندان که این روزها رسمی فراموش شده در بین مسئولین است، منتظر گزارش شهردار نمی شوند و دنباله رو مطامع سیاسی خود می شوند.

پیگیری وزیر تعاون و سازمان بهزیستی

بعد از این ماجرا، همچنین ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز دستور پیگیری موضوع تخریب منزل مذکور را درخصوص خانواده معلول صادر کرد که مدیران کل تعاون و بهزیستی به پیگیری و چرایی ماجرا پرداختند.

این خانواده در منزل دیگری سکونت دارند

سعید فریور، مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی در خصوص خانواده معلول حاضر در این تصاویر گفت: این خانواده و فرزندان معلول آن در منزل دیگری ساکن بوده و پس از تخریب به محل ساختمان تخریب شده منتقل شده اند.

این ماجرا و اینکه چرا یک شایعه یا خبر نادرست به این سرعت در فضای رسانه‌ای کشور بدون بررسی چرایی و یا دلایل آن منتشر می شود تا آنجا که رسانه‌های منتسب به دولت سابق، رسانه‌های جناح‌های مختلف سیاسی و حتی رسانه‌های ضدانقلاب هم آنرا دست مایه هجمه به مبارزه با ساخت‌وسازهای بی‌قانونی می کنند، نیازمند بررسی و البته آموزش صحیح فرهنگ انتشار خبر است.

متاسفانه آمار ساخت‌وسازهای غیرقانونی در کشور و بالاخص شهر ارومیه با استفاده از رانت‌های پشت‌پرده، تبصره‌ها و همچنین عدم برخورد با تخلفات گسترده در این حوزه  باعث شده ارگان‌های ذیربط من‌جمله شهرداری ها و سازمان زیرنظر آن‌ها پلیس ساختمان توان مقابله با این تخلفات را نداشته باشند و حتی برخوردهای اندک نیز با هجمه‌های این چنینی مواجه شود.

در این راستا مسئولین رده‌بالای کشور در دولت و مجلس باید برای برچیده شدن تخلفات گسترده بازار مسکن که پاشنه آشیل شهرسازی و ساخت‌وساز در کشور شده باید بطور جدی به این فضیه ورود کنند تا امکان تخطی از قوانین موجود حتی با تصویب لوایح دورزننده قوانین وجود نداشته باشد.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

احد۲۷۱۰۴۲۱۲:۲۱:۴۱ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
در مقاله بالا اشاره شده به رانت های پشت پرده در ساخت و ساز های ارومیه !!!!!!!!!! تقاص این رانت ها راباید این خانواده مظلوم پس بدهند ؟!!!!!!!
بیگی29۲۷۱۳۳۷۱۵:۳۹:۳۳ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
حتی اگر توضیح مسئولین راست هم باشد،اعتمادی برای باور کردن باقی نمانده.ازماموران شهرداری هم که دیگه جای خود دارند.
یک دوست۲۷۱۰۶۰۱۲:۳۰:۲۲ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
باشه باورمون شد ..
محمد۲۷۱۱۲۷۱۳:۱۷:۰۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
برج های زیادی در شهرها با بده بستان های زیاد بنا شده و سر به فلک می کشد. ولی چون آنها پول دارند همه چیز را می خرند و کسی کاری با آنها ندارد. این خانواده بیچاره اگر توان داشتند در چنین جایی سکنی نمی کردند. عاقبت ظالمین روسیاهی ... نگاه کن!!!!!؟؟؟؟؟؟
ناشناس۲۷۱۲۰۴۱۴:۰۴:۱۵ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
..چون میدونید اون خانواده معلول امکاناتی برای بیان حقایق و دفاع از خود نداره. شاید هم با مختصر وعده ای تطمیع بشن و حاضر به همکاری بشن. در کل ..
ناشناس۲۷۱۲۰۶۱۴:۰۴:۴۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
سلام این نحوه خبر رسانی درست نیست یا قانون در این مملکت وجود دارد و یا ندارد. اگر خانواده ای چه فقیر چه غنی برخلاف قانون خانه ای ساختند اشتباه هست گیرم خانواده مشکلات زیاد دارند. در این ماجرا در اعمال قانون شهرداری نباید خرده ای گرفت. حالا از شانس بد خانواده مشکل هم داشتند. هموطنان بعد احساسی قضایا را با قانون مندی اشتباه نگیرند. امیدوارم خداوند همه ما را به راه راست هدایت کند گرامی از ارومیه
ناشناس۲۷۱۲۱۶۱۴:۱۲:۰۷ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
ساخت و سازهای غیر مجاز خنده داره اگر به خوبی انجام وظیفه می کردند حالا شاهد این چنین ساخت و سازهای غیر مجاز دربالای کوه نبودیم
ناشناس۲۷۱۲۲۰۱۴:۱۴:۴۳ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
مامورند و معذور اما به چه قیمتی ؟ خداوند برآنان که بر ناتوانان رحم نکنند رحم نمی کند حالا خود دانید و بخشنامه ها و قوانین کذایی که فقط شامل ضعیفان است
هادی۲۷۱۲۴۱۱۴:۳۶:۰۵ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
ما هم میدونیم که بعدا رسیدن سر آوار خونه ولی پیمانکار کار درستی کرده میخاسته به زبون خیلی ساده بهتون بگه خونه مال این بنده خدا ها بوده چقدر گفتم قبول نکردید که نکردید.بعدشم شهرداری اگر زرنگه بره جلو کوه خوارها رو بگیره .
تحمل۲۷۱۲۴۸۱۴:۴۳:۴۵ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
واقعا اشک از چشمانم جاری شد با دیدن این خانواده عجب صبری خدا دارد
ناشناس۲۷۱۲۶۲۱۴:۴۷:۲۷ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
چرا از اول جلوی ساخت رو نگرفتند ؟
علی۲۷۱۲۶۳۱۴:۴۸:۲۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
اون افرادی که با رابطه رانت آقازاده بودن و... پول های مملکت و کلی ساخت ساز های غیر مجاز و ویلاهای آنچنانی در شمال که منجر به تخریب جنگل ها میشه چرا با اینها برخورد نمیشه و تخریب نمیکنن
ناشناس۲۷۱۳۰۶۱۵:۱۶:۲۲ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
لطفا قضاوت کورکورانه نفرمایید بخدا شهردار ما بهترین شهردار هست و انسان بسیار شریف ما اهالی ارومیه ازش رضایت کامل داریم اونهایی که چند سال قبل تشریف اوردن شهر ما دعوت میکنم الان تشریف بیارین و بعد قضاوت بفرمایین لطف آب تو اسیاب دشمنانش نریزین الف جان لطفا پخش کنین مردم واقعیت رو بدونن
ارومیه ای۲۷۱۳۲۰۱۵:۲۷:۵۶ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
من خودم اهل ارومیه هستم این شهردار ادم بسیار خوب و کاری و صالح و کاردرستی هست و به خاطر اینکه با متخلفین برخورد میکنه خیلی ها بر علیش توطئه میکنن این اولین بار نیست که بر علیش توطئه میکنن که امیدوارم هرچه زودتر رسوا بشن.
یوسف۲۷۱۴۰۲۱۶:۳۱:۰۰ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
افرین به شهردار ارومیه دیگه مشکل کل استان حل شد به قول امام خدا همه مارا ادم کند

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تجارت نیوزایرانسلسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. داریوش شایگان درگذشت

 2. محمدرضا خاتمی: ایرانی ها مردم کره شمالی نیستند که بگوییم اشکنه بخورید/مخالف رای دادن برادرم بودم

 3. راهکارهای طب سنتی برای درمان سرماخوردگی در بهار

 4. مهدی محمدی: برجام منعقد شده بود که تحریم نباشیم، حالا تحریم می شویم برای اینکه برجام باشد

 5. مهدوی کیا: در جام جهانی در گروه قهرمان ها قرار داریم

 6. ماکرون در کنگره آمریکا سخنرانی می‌کند

 7. ویدیو/هاشمی طبا: ساپورتی که خانم ها می پوشند از مینی ژوب زمان شاه بدتر است  

 8. عربستان و آمریکا یادداشت تفاهم امضا کردند

 9. پاسخ ترامپ به انتقادها در پی پیام تبریک به پوتین

 10. ادامه تمرینات جدی شاگردان کی‌روش

 11. حکم قاتل خیابان پاسداران پس از تائید در دیوانعالی، اجرا می شود

 12. دولت در راستای حمایت از کالای ایرانی جلوی واردات و قاچاق را بگیرد/ نمره زیر 10 دولت

 13. قطر ۱۹ شخص و ۸ نهاد را به بهانه تروریسم تحریم کرد

 14. چند درصد ایرانی‌ها کالای چینی مصرف می‌کنند؟

 15. بایسته های حمایت از تولید ملی

 16. خاطره مهران مدیری از کتک خوردنش در مدرسه

 17. محبوب‌ترین شخصیت از نگاه مردم ایران در نظرسنجی دانشگاه مریلند

 18. اطلاعیه فدراسیون فوتبال تونس درباره بازی با ایران

 19. شوماخر راننده شفر شد

 20. کاخ سفید: ترامپ تحریم‌هایی را علیه چین اعلام می‌کند

 21. استعفای سرگی لاوروف رسما تکذیب شد

 22. کنگره آمریکا: قادر به لغو تصمیم ترامپ در خروج از برجام نیستیم

 23. شجاعیان: من فانِ استقلال هستم

 24. راهکارهایی ساده برای تغییرات مهم زندگی در سال جدید

 25. روایت دو قربانی اسیدپاشی از زندگی سوخته و احقاق حق

پربحث‌های دیروز

 1. کدام کالا تولید داخل است؟ چرا؟

 2. به نظر شما؛ چگونه می‌توان از تولید ملی و کالای ایرانی حمایت کرد؟

 3. پوتین؛ الگوی اشاعه عزت‌طلبی مردم

 4. گرانترین عوارضی ایران  

 5. قاتل نامرئی جان 3 خواهر تبریزی را گرفت

 6. نخستین عملیات در سال ۹۷/ ماموریت آتش‌نشانی برای یک "کبوتر"

 7. سفر قریب‌الوقوع پادشاه عربستان به آمریکا/ترامپ خطاب به بن سلمان: دلم برای دیدن پدرت تنگ شده

 8. وزیر آموزش و پرورش: امیدوارم کارنامه‌ای درخشان از تعلیم و تربیت تقدیم نظام کنیم

 9. بهروز وثوقی: یک روز لیدر منچستر می‌شوم/ از عادل فردوسی‌پور گله‌مندم!  

 10. روحانی: خواست جوانان شفافیت بیشتر، اقتصاد بهتر، آزادی بیشتر، فرهنگ باز و رابطه بهتر با جهان است

 11. تابش: مردم برای تحقق شعار سال مطالبه گری کنند

 12. خط تولید جامدات و آزمایشگاه مرجع داروسازی تهران شیمی افتتاح شد

 13. استاد دانشگاه صنعتی شریف مطرح کرد: حمایت از کالای ایرانی مهمترین محور اقتصاد مقاومتی/ مردم برای تحقق شعار امسال منتظر دولتمردان نمانند

 14. روحانی از ایستگاه اورژانس بزرگراه تهران- کرج و پایگاه امداد و نجات جاده ای چیتگر بازدید کرد

 15. مزد منصفانه و امنیت شغلی خواسته اصلی کارگران

 16. تقابل عمیق دو نگاه در سیاست گذاری ها و اعمال مدیریت در کشور و پیامدهای آن!

 17. رحمانی فضلی:به عملکرد وزارت کشور در سال ۹۶ نمره ۱۸.۵ می‌دهم/ اولویتمان در سال ۹۷ کماکان حفظ امنیت است

 18. تصویری زییا از رشته کوه البرز و قله دماوند   

 19. روایت تصویری از لحظه سال تحویل خانواده‌های تهرانی در دهه ۶۰  

 20. لحظه تحویل سال نو در یادمان منطقه عملیاتی شلمچه  

 21. اولین نوزاد سال ۹۷ به دنیا آمد

 22. قاسمی:منطقه امن با همکاری همه کشورها بدست می‌آید

 23. پدافند هوایی یمن جنگنده اف-۱۵ ائتلاف سعودی را هدف قرار داد

 24. وزش باد شدید و لغو دو پرواز در فرودگاه ساری

 25. مهاجم کلیدی تونس بازی با ایران را از دست داد

پربحث‌های هفته

 1. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 2. ترامپ زنگ خطر را برای توافق هسته ای به صدا در آورد/ هدیه بزرگ کاخ سفید به نتانیاهو و محمد بن سلمان/ سناریوهای ایران در قبال خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود؟

 3. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 4. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 5. نماینده مجلس خبر داد؛ فیلترینگ تلگرام به تصویب شورای‌ عالی فضای مجازی رسیده است

 6. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 7. عراقچی: انتظارات مردم از برجام برآورده نشد/ تصور ما این است که برجام ادامه پیدا نخواهد کرد

 8. چند درصد دانشجویان ایرانی دانشگاه های آمریکا به کشور باز می گردند؟  

 9. مهدی جهانگیری چگونه مولتی میلیاردر شد؟/ مواهب رفاقت با «بقایی» از جیب مردم +تصاویر و اسناد

 10. حداقل دستمزد کارگران ۲۰ درصد افزایش یافت/ تعیین میزان افزایش سایر سطوح مزدی به آینده موکول شد

 11. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 12. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 13. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 14. موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی

 15. اولین واکنش وزیر ارتباطات به احتمال فیلتر دوباره تلگرام/ مجوز دسترسی پیام رسان‌های داخلی به منزله جاسوسی نیست

 16. متهم خیابان پاسداران: من عاشق اعدامم/ ۵۰ نفر هم می‌مردند خواست خدا بود

 17. دبیر شورای عالی فضای مجازی: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست/ باید به فکر جایگزین باشیم

 18. شرکت اپل دسترسی به اپ استور در ایران را مسدود کرد

 19. عروس ارشد ترامپ، درخواست طلاق داد +عکس

 20. شرافت چند آقایان احمدی‌نژادی؟!

 21. کدام کالا تولید داخل است؟ چرا؟

 22. نماینده مجلس: معتقدم اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات خواهد داد

 23. به نظر شما؛ چگونه می‌توان از تولید ملی و کالای ایرانی حمایت کرد؟

 24. قهرمان سازی از نجفی به سبک اصلاح طلبان

 25. اولویت‌های مباحثات الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

پربحث‌های دیروز

 1. نخستین عملیات در سال ۹۷/ ماموریت آتش‌نشانی برای یک "کبوتر"

 2. وزیر آموزش و پرورش: امیدوارم کارنامه‌ای درخشان از تعلیم و تربیت تقدیم نظام کنیم

 3. وزش باد شدید و لغو دو پرواز در فرودگاه ساری

 4. بازگشت پروازهای مشهد و تهران به گرگان به فرودگاه‌های مبدا بر اثر وزش شدید باد

 5. وقوع دو زمین لرزه در هرمزگان / خسارات مالی و جانی نداشت

 6. ساعت 21:45 روز چهارشنبه/پلیس‌راه: تست مواد مخدر و الکل در راه‌های شرق تهران/ ترافیک نیمه‌سنگین در محورهای فیروزکوه و امام رضا(ع)

 7. وزیر بهداشت:تلخ‌ترین رخداد سال ۹۶، بداخلاقی‌های انتخابات بود

 8. هفت سین مهربانی در نقطه صفر مرزی کشور

 9. غبار محلی فردا مناطقی از خوزستان را در برمی‌گیرد

 10. ساعت رسمی کشور امشب یک ساعت جلو کشیده می‌شود

 11. ساعت 20:30 روز چهارشنبه/ ترافیک نیمه سنگین در جاده چالوس

 12. ریزگردها وارد استان بوشهر می‌شوند/ مواج شدن دریا به دلیل وزش یاد

 13. تپش قلب‌ها در رواق امام / سخن اینجا گل انداخته بود؛ از حاج قاسم تا رئال مادرید! +عکس

 14. ساعت 18:30روز چهارشنبه/ترافیک سنگین در محور هراز/ گره ترافیکی در محورهای شرق تهران وجود ندارد

 15. ساعت 17:40روز چهارشنبه/ترافیک سنگین در هراز و چالوس/ بارش باران در اردبیل

 16. آغاز سال نو با «مارمِ» در مازندران

 17. رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات: افتتاح کامل صحن حضرت زهرا(س) در عید غدیر/ اجرای طرح توسعه حرم امامین عسکرین(ع)

 18. پلیس راه :افزایش ۸ درصدی ترددهای جاده ای/ عدم توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی بیشترین علت تصادفات

 19. حال و هوای عتبات عالیات در نخستین روز سال نو/سامرا مملو از زائران اهل بیت(ع) + تصاویر

 20. بنای تاریخی مسجد جامع ارومیه پشت درهای بسته+تصایر

 21. احتمال وزش باد شدید در تهران/شمال کشور بارانی می‌شود

 22. افزایش سه برابری نفوذ مواد پلاستیکی به دریا طی ۱۰ سال

 23. تهرانی‌ها نفس کشیدند

 24. جزئیات محدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها تا ۱۷ فروردین

 25. ساعت 13:45روز چهارشنبه/ترافیک در محورهای منتهی به استان‌های شمالی سنگین تا نیمه سنگین است

پربحث‌های هفته

 1. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 2. چند درصد دانشجویان ایرانی دانشگاه های آمریکا به کشور باز می گردند؟  

 3. چمران: شهرداری در این مدت کاری انجام نداده است

 4. یک تنه در آلمان در برابر یک جهان!

 5. روایت نجفی از دلیل اصلی استعفایش

 6. نخستین عملیات در سال ۹۷/ ماموریت آتش‌نشانی برای یک "کبوتر"

 7. بخشنامه های تزئینی و دستورات نمایشی/ مدارس تا 23 اسفند باز بودند!

 8. انتخاب نجفی برای شهرداری تهران از اول اشتباه بود / شهردار باید مورد قبول همه جناحها و ارکان نظام باشد

 9. واکنش وزیر ارتباطات به شایعه قطع دائم تلگرام  

 10. داریوش شایگان درگذشت

 11. وزیر آموزش و پرورش: امیدوارم کارنامه‌ای درخشان از تعلیم و تربیت تقدیم نظام کنیم

 12. حضور رئیس جمهور در روستای زلزله زده میرمیروی شهرستان سرپل ذهاب/وعده ۶ ماهه روحانی برای تکمیل واحدهای مسکونی مناطق ‌‌زلزد‌ه‌زده

 13. نجفی: به عنوان خدمتگذار مردم وارد شهرداری شدم/ شهرداری تهران باید از مسائل سیاسی فارغ شود

 14. دستور برکناری شهردار تهران از اتاق فکر اصلاح‌طلبان صادر شد

 15. آخرین وضعیت زلزله‌زدگان کرمانشاه در شب عید/ ساخت‌وساز برای اسکان دائم آغاز شده/هنوز 500 خانواده در چادر هستند/مشکلات بهداشتی و درمانی کمتر شده است

 16. جان مریم چشماتو واکن،سری بالا کن!

 17. گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای جهان برای زندگی

 18. ویدیو/هاشمی طبا: ساپورتی که خانم ها می پوشند از مینی ژوب زمان شاه بدتر است  

 19. حکم قاتل خیابان پاسداران پس از تائید در دیوانعالی، اجرا می شود

 20. خاطره مهران مدیری از کتک خوردنش در مدرسه

 21. محبوب‌ترین شخصیت از نگاه مردم ایران در نظرسنجی دانشگاه مریلند

 22. راهکارهایی ساده برای تغییرات مهم زندگی در سال جدید

 23. روایت دو قربانی اسیدپاشی از زندگی سوخته و احقاق حق

 24. مشکل برق مازندارن برطرف شد

 25. هشدار پلیس به بیش از ۲میلیون نوگواهینامه در نوروز

آخرین عناوین