ماجرای تخریب منزل خانواده معلول ۳ نفره در ارومیه + واکنش شهردار

گروه اجتماعی الف،   3961219096 ۱۵ نظر، ۱۹ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
ماجرای تخریب منزل خانواده معلول ۳ نفره در ارومیه + واکنش شهردار

انتشار خبری با عنوان تخریب منزل خانواده معلول سروصدای زیادی به پا کرد در حالیکه این خبر شیطنت رسانه‌ای با عکس‌های ارسالی از یک نفر بود.

به گزارش خبرآنلاین، عصر جمعه یک رسانه محلی با استفاده از عکس ارسالی مخاطبانش اقدام به انتشار خبری تحت عنوان «تخریب منزل خانواده معلول ۳ نفره(مادر، پسر و دختر) با توجیه غیرقانونی بودن ساخت و ساز در محله سه‌راهی ایثار ارومیه» کرد که این عکس/خبر به سرعت و به شکل گسترده در شبکه‌های اجتماعی دست به دست چرخید به شکلی که علاوه بر انتشار در برخی رسانه‌های کشوری، کانال‌های طنز تلگرامی و رسانه‌های ضد انقلاب این خبر را دلیلی برای هجمه علیه کشور و بالاخص شهرداری ارومیه قرار دادند.

سرعت انتشار این خبر آنقدر بالا بود که انسانیت را زیر سوال برد و انتقادات عجیب و زیادی علیه عملکرد شهرداری ارومیه آن‌هم در آستانه عید نوروز و سال جدید درپی داشت.

تنها لحظاتی بعد از این اتفاقات سازمان مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری پاسخی به چرایی این اتفاق منتشر کرد:

پاسخ سازمان مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری ارومیه

به اطلاع می رساند تخریب منزل در حال ساختی در منطقه ایثار به صورت کاملا قانونی بوده و در جهت مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز انجام گرفته است.
همچنین صدور پروانه برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد رایگان است منتها باید در محل قانونی باشد.
یادآور می شود شهروندان ایرانی نیز از هر طیف و قشری باید خود را ملزم به رعایت قوانین و مصوبات نظام مقدس جمهوری اسلامی بدانند و قانون گریزی از طرف هر شخصی هم باشد نباید به امری عادی تبدیل شود.

شهردار ارومیه ساعتی بعد از این اتفاق طی پیامی ابتدا از اتفاق رخ داده عذرخواهی و دستور پیگیری این قضیه را صادر کرد.

واکنش شهردار ارومیه به تخریب منزلی در شهرک ایثار

محمد حضرت‌پور، شهردار ارومیه در واکنش به تصاویری در خصوص تخریب منزلی در شهرک ایثار،  ضمن عذر خواهی از خانواده محترم آن منزل  که از  اقدام مامورین  سازمان پیشگیری متضرر شده اند، تاکید کرد هرچند کار مامورین در چارچوب انجام وظایفشان بود اما میتوانستند با سعه صدر اقدام و خانواده محترم را برای اخذ مجوز به شهرداری مربوطه هدایت نمایند .
وی افزود: صدور مجوز برای خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد رایگان است و شهرداری در این زمینه به صورت رایگان پروانه صادر می کند.
حضرت پور در پایان گفت: به اداره بازرسی شهرداری  دستور داده ام  در خصوص  این موضوع بررسی لازم را انجام دهند و بعد از آن گزارش دقیق  را به مردم ارومیه خواهم داد.

و در نهایت شهرداری ارومیه طی اطلاعیه‌ای اصل قضیه را بازگو کرد.

رسانه ها در ماجرای شهرک ایثار فریب خوردند 

ماموران سازمان پیشگیری  و رفع تخلفات شهری  شهرداری ارومیه بر حسب وظیفه قانونی که دارند در موارد مختلف با ساخت و ساز غیر مجاز طبق گزارش های مردمی برخورد می کنند‌.
از چند روز پیش تخلف یک پیمانکار در محدوده سه راهی ایثار( خ شهید اسماعیل زاده) که در مسیر خیابان هم بوده است،  به سازمان پیشگیری گزارش می شود که ماموران به محل مربوطه مراجعه می کنند و با مقاومت و حاشیه سازی آن پیمانکار روبرو می شوند.
صبح امروز (جمعه) ماموران سازمان پیشگیری  که به اتفاق  ماموران نیروی انتظامی و حکم قانونی، قانون را اجرا می کنند و در آن لحظه هیچ نفری یا افرادی به عنوان ساکن دیده نمی شود و بعد از آن به اداره بر می گردند.
ساعتی بعد بنا بر گزارش اهالی فرد پیمانکار با سوء استفاده سه شهروند  معلول  ( که بنا بر تحقیقات صورت گرفته ساکن منطقه کشتار گاه هستند) را آنجا آورده و اقدام به تصویر برداری از حالات مختلف آن معلولان می کنند( که در تصاویر هم‌پیداست خانمی که به سوی خانه توسط چند مرد در حال انتقال است)  و در نقشه ای دور از اخلاق، خانه  را که در اختیار فرد پیمانکار است به این خانواده منتسب می کنند و اقدام به مظلوم نمایی در کانال های تلگرامی و تهییج احساسات شهروندان می کنند.
حال باید پرسید چرا بدون اطلاع کافی این امر به شهرداری منتسب و حتی بعد اقدام شایسته شهردار در عذرخواهی از شهروندان که این روزها رسمی فراموش شده در بین مسئولین است، منتظر گزارش شهردار نمی شوند و دنباله رو مطامع سیاسی خود می شوند.

پیگیری وزیر تعاون و سازمان بهزیستی

بعد از این ماجرا، همچنین ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز دستور پیگیری موضوع تخریب منزل مذکور را درخصوص خانواده معلول صادر کرد که مدیران کل تعاون و بهزیستی به پیگیری و چرایی ماجرا پرداختند.

این خانواده در منزل دیگری سکونت دارند

سعید فریور، مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی در خصوص خانواده معلول حاضر در این تصاویر گفت: این خانواده و فرزندان معلول آن در منزل دیگری ساکن بوده و پس از تخریب به محل ساختمان تخریب شده منتقل شده اند.

این ماجرا و اینکه چرا یک شایعه یا خبر نادرست به این سرعت در فضای رسانه‌ای کشور بدون بررسی چرایی و یا دلایل آن منتشر می شود تا آنجا که رسانه‌های منتسب به دولت سابق، رسانه‌های جناح‌های مختلف سیاسی و حتی رسانه‌های ضدانقلاب هم آنرا دست مایه هجمه به مبارزه با ساخت‌وسازهای بی‌قانونی می کنند، نیازمند بررسی و البته آموزش صحیح فرهنگ انتشار خبر است.

متاسفانه آمار ساخت‌وسازهای غیرقانونی در کشور و بالاخص شهر ارومیه با استفاده از رانت‌های پشت‌پرده، تبصره‌ها و همچنین عدم برخورد با تخلفات گسترده در این حوزه  باعث شده ارگان‌های ذیربط من‌جمله شهرداری ها و سازمان زیرنظر آن‌ها پلیس ساختمان توان مقابله با این تخلفات را نداشته باشند و حتی برخوردهای اندک نیز با هجمه‌های این چنینی مواجه شود.

در این راستا مسئولین رده‌بالای کشور در دولت و مجلس باید برای برچیده شدن تخلفات گسترده بازار مسکن که پاشنه آشیل شهرسازی و ساخت‌وساز در کشور شده باید بطور جدی به این فضیه ورود کنند تا امکان تخطی از قوانین موجود حتی با تصویب لوایح دورزننده قوانین وجود نداشته باشد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

احد۲۷۱۰۴۲۱۲:۲۱:۴۱ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
در مقاله بالا اشاره شده به رانت های پشت پرده در ساخت و ساز های ارومیه !!!!!!!!!! تقاص این رانت ها راباید این خانواده مظلوم پس بدهند ؟!!!!!!!
بیگی29۲۷۱۳۳۷۱۵:۳۹:۳۳ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
حتی اگر توضیح مسئولین راست هم باشد،اعتمادی برای باور کردن باقی نمانده.ازماموران شهرداری هم که دیگه جای خود دارند.
یک دوست۲۷۱۰۶۰۱۲:۳۰:۲۲ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
باشه باورمون شد ..
محمد۲۷۱۱۲۷۱۳:۱۷:۰۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
برج های زیادی در شهرها با بده بستان های زیاد بنا شده و سر به فلک می کشد. ولی چون آنها پول دارند همه چیز را می خرند و کسی کاری با آنها ندارد. این خانواده بیچاره اگر توان داشتند در چنین جایی سکنی نمی کردند. عاقبت ظالمین روسیاهی ... نگاه کن!!!!!؟؟؟؟؟؟
ناشناس۲۷۱۲۰۴۱۴:۰۴:۱۵ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
..چون میدونید اون خانواده معلول امکاناتی برای بیان حقایق و دفاع از خود نداره. شاید هم با مختصر وعده ای تطمیع بشن و حاضر به همکاری بشن. در کل ..
ناشناس۲۷۱۲۰۶۱۴:۰۴:۴۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
سلام این نحوه خبر رسانی درست نیست یا قانون در این مملکت وجود دارد و یا ندارد. اگر خانواده ای چه فقیر چه غنی برخلاف قانون خانه ای ساختند اشتباه هست گیرم خانواده مشکلات زیاد دارند. در این ماجرا در اعمال قانون شهرداری نباید خرده ای گرفت. حالا از شانس بد خانواده مشکل هم داشتند. هموطنان بعد احساسی قضایا را با قانون مندی اشتباه نگیرند. امیدوارم خداوند همه ما را به راه راست هدایت کند گرامی از ارومیه
ناشناس۲۷۱۲۱۶۱۴:۱۲:۰۷ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
ساخت و سازهای غیر مجاز خنده داره اگر به خوبی انجام وظیفه می کردند حالا شاهد این چنین ساخت و سازهای غیر مجاز دربالای کوه نبودیم
ناشناس۲۷۱۲۲۰۱۴:۱۴:۴۳ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
مامورند و معذور اما به چه قیمتی ؟ خداوند برآنان که بر ناتوانان رحم نکنند رحم نمی کند حالا خود دانید و بخشنامه ها و قوانین کذایی که فقط شامل ضعیفان است
هادی۲۷۱۲۴۱۱۴:۳۶:۰۵ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
ما هم میدونیم که بعدا رسیدن سر آوار خونه ولی پیمانکار کار درستی کرده میخاسته به زبون خیلی ساده بهتون بگه خونه مال این بنده خدا ها بوده چقدر گفتم قبول نکردید که نکردید.بعدشم شهرداری اگر زرنگه بره جلو کوه خوارها رو بگیره .
تحمل۲۷۱۲۴۸۱۴:۴۳:۴۵ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
واقعا اشک از چشمانم جاری شد با دیدن این خانواده عجب صبری خدا دارد
ناشناس۲۷۱۲۶۲۱۴:۴۷:۲۷ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
چرا از اول جلوی ساخت رو نگرفتند ؟
علی۲۷۱۲۶۳۱۴:۴۸:۲۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
اون افرادی که با رابطه رانت آقازاده بودن و... پول های مملکت و کلی ساخت ساز های غیر مجاز و ویلاهای آنچنانی در شمال که منجر به تخریب جنگل ها میشه چرا با اینها برخورد نمیشه و تخریب نمیکنن
ناشناس۲۷۱۳۰۶۱۵:۱۶:۲۲ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
لطفا قضاوت کورکورانه نفرمایید بخدا شهردار ما بهترین شهردار هست و انسان بسیار شریف ما اهالی ارومیه ازش رضایت کامل داریم اونهایی که چند سال قبل تشریف اوردن شهر ما دعوت میکنم الان تشریف بیارین و بعد قضاوت بفرمایین لطف آب تو اسیاب دشمنانش نریزین الف جان لطفا پخش کنین مردم واقعیت رو بدونن
ارومیه ای۲۷۱۳۲۰۱۵:۲۷:۵۶ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
من خودم اهل ارومیه هستم این شهردار ادم بسیار خوب و کاری و صالح و کاردرستی هست و به خاطر اینکه با متخلفین برخورد میکنه خیلی ها بر علیش توطئه میکنن این اولین بار نیست که بر علیش توطئه میکنن که امیدوارم هرچه زودتر رسوا بشن.
یوسف۲۷۱۴۰۲۱۶:۳۱:۰۰ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
افرین به شهردار ارومیه دیگه مشکل کل استان حل شد به قول امام خدا همه مارا ادم کند
طاقچهپارس نماد داده

پربحث‌های امروز

 1. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 2. احمد توکلی در پاسخ به درخواست یک روزنامه‌نگار: دیده‌بان شفافیت و عدالت به همه ایرانیان ضدفساد تعلق دارد/ اگر اسنادی در مورد بدهی میلیاردی ایران مال به دست آید، پیگیری می‌کنیم

 3. کی‌روش: راه مهار رونالدو را نمی‌گویم/ فیلمنامه ایران - پرتغال را اسکورسیزی هم نمی‌توانست اینگونه برایم بنویسد

 4. واردات 424 خودوری قاچاق از بندرعباس/ مگر می‌شود هزاران دستگاه خودرو با قیمت بالا وارد شود، اما شبکه ای در کار نباشد؟/ تشریح آخرین وضعیت پرونده ایرانشهر و حقوق‌های نجومی

 5. ملکی: وزیر صمت قول داد 31 روزه حباب قیمت خودرو بترکد

 6. واعظی: مقصران موسسات مالی نباید آزادانه بگردند

 7. قیمت دلار و نرخ ارز امروز ۱ تیر ۹۷ +جدول

 8. در جلسه اوپک چه گذشت/زنگنه پس از ترک جلسه اوپک به نشانه اعتراض: فکر نمی‌کنم به توافق برسیم

 9. بررسی افزایش مجدد دستمزد کارگران در شورای عالی کار

 10. نظر استاندار تهران درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 11. بررسی پشت پرده واردات غیرقانونی ۶ هزار دستگاه خودرو

 12. منبع نمودار ضد ایرانی پمپئو درد سر ساز شد

 13. توییت زائری درباره حضور خانواده ها در استادیوم  

 14. شینزو آبه پس از ۴۰ سال به ایران سفر می کند

 15. احتمالات محدود صعود تیم ملی ایران/ پیروزی خودمان و شکست اسپانیا

 16. خواص جادویی و شگفت انگیز این میوه گرمسیری برای سلامتی

 17. نامجومطلق: می‌توانیم در جام جهانی شگفتی ساز شویم/ مقابل اسپانیا 60 دقیقه مطلقا دفاع کردیم

 18. زن:شوهرم با دوستم رابطه دارد/ مرد:زنم شیشه ای است و توهم دارد

 19. خون ایرانیان؛ از سالم‌ترین خون‌های اهدایی در جهان

 20. ترامپ: خلع سلاح کامل هسته ای در کره شمالی آغاز شده است!

 21. درخواست دو قانوگذار ارشد آمریکایی برای قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF

 22. بازدید سردار سلیمانی از پروژه ترفیع گنبد حرم امام حسین (ع) +عکس

 23. حمله موش ها به دستگاه خودپرداز!  

 24. ورود مردی با بمب به ایستگاه متروی لندن  

 25. خوزستان در اولین روزهای تابستان گرمای ۵۰ درجه را تجربه می‌کند

پربحث‌های دیروز

 1. آزمون: اگر ناراضی هستند، بعد از جام جهانی دیگر برای تیم ملی بازی نمی‌کنم

 2. ذوالفقارنسب: استراتژی کادر فنی تیم ملی مقابل اسپانیا صحیح نبود/ نمی‌شود ۹۰ دقیقه اتوبوسی دفاع کرد

 3. واکنش «راموس» به حضور زنان در ورزشگاه آزادی

 4. بازتاب نمایش دلاورانه ایران در رسانه های معتبر دنیا

 5. افزایش بی سابقه نقدینگی و ماهی گیری سیاسی از مشکلات اقتصادی

 6. کی‌روش: نتیجه عادلانه، مساوی بود/ VAR اگر ۶ ماه دیرتر می‌آمد گل ما صحیح اعلام می‌شد

 7. کنایه مارکا به ایران و مورینیو + عکس

 8. ظریف فهرست بخشی از مطالبات ایران از آمریکا را منتشر کرد

 9. راست‌ها و دروغ‌ها در مورد FATF

 10. کدام اعضای اقتصادی دولت در معرض تغییر هستند؟

 11. حضور خانواده ها در ورزشگاه با دستور رئیس‌جمهور

 12. گریه ملی‌پوشان پس از باخت به اسپانیا/ تشویق شدید شاگردان کی‌روش در کازان

 13. واردات غیرضروری‌ترین کالاها با ارز دولتی/ تقاضا برای واردات 20 برابر افزایش یافته‌ است

 14. برتری خفیف قهرمان سابق جهان مقابل پسران ایران در آمار

 15. بانوان ایرانی پس از ۳۷ سال به ورزشگاه راه یافتند

 16. واکنش «وحید حقانیان» به بازی ایران و اسپانیا

 17. دایی: آفرین بچه ها، آفرین کی روش

 18. پویول دلیل غیبتش در برنامه فردوسی‌پور را گفت

 19. تشدید نظارت‌ها برای برخورد با سودجویان در حوزه سلامت/ سازمان غذا و دارو قیمت دارو‌ها را منتشر کند

 20. حجت‌الاسلام حسینی، استاد معروف اخلاق در خانواده درگذشت

 21. تعلل ۳ ساله وزارت راه و سازمان امو/حبس ۷۸۰ هزار میلیارد در خانه‌های خالی ر مالیاتی در اجرای قانون اسکان و املاک

 22. کی‌روش: تمام بازیکنان جانفشانی کردند و آزمون هم از این موضوع مستثنی نیست

 23. رازی که ۱۴ سال بعد از قتل برملا شد

 24. تحقیر اروپا توسط ترامپ/ چرا آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل خارج شد؟

 25. واکنش پیکه و سائول به پیروزی مقابل ایران

پربحث‌های هفته

 1. چند نکته با افرادی که در دام ترامپ گرفتار شده‌اند

 2. توضیحات سرلشکر فیروزآبادی پیرامون ویلای لواسان+سند

 3. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 4. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 5. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 6. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 7. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 8. قرار بود حکومت‌مان، رنگ و بوی علی را داشته باشد  

 9. ایران 1 - مراکش 0؛ پیروزی یوزها در دقیقه 93 و پایان 20 سال انتظار

 10. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 11. نهاوندیان: مردم باید از آرامش و امنیت اقتصادی خودشان حراست کنند/نیاز به تصمیم گیری‌های قوی داریم و با صبوری مشکلات حل می‌شود/اگر علت گرانی کالایی مشخص نیست، نباید آن را بخریم

 12. آزمون: اگر ناراضی هستند، بعد از جام جهانی دیگر برای تیم ملی بازی نمی‌کنم

 13. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 14. فیروزآبادی ویلای لواسان را تحویل داد

 15. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 16. به بهانه "شبی که ایران نخوابید" / فوتبال را ببینید آقای رئیس جمهور + فیلم

 17. اسپانیا به سختی برد/ یوزها جانانه جنگیدند/ویدئو چک گل ایران به ماتادورها مردود اعلام کرد/امیدها به بازی پرتغال زنده است

 18. محمد ثلاث قصاص شد

 19. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 20. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 21. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 22. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 23. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 24. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 25. ماجرای پرحاشیه ویلای لواسان سرلشکر فیروزآبادی

پربحث‌های دیروز

 1. بانوان ایرانی پس از ۳۷ سال به ورزشگاه راه یافتند

 2. حجت‌الاسلام حسینی، استاد معروف اخلاق در خانواده درگذشت

 3. مردانه باختیم/ واکنش کاربران فضای مجازی به شکست قهرمانانه ایران در مقابل اسپانیا

 4. واکنش چهره‌ها به باخت پیروزمندانه ایران در مقابل ستارگان اسپانیا +تصاویر

 5. چهار ایرانی به جرم قاچاق مواد مخدر در گرجستان بازداشت شدند

 6. دریای خزر در حال تبدیل شدن به باتلاق است

 7. یکی از مهم‌ترین آرزوهای شهید چمران چه بود؟ +فیلم

 8. رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان: موضوع ایرانشهر یک کلاغ چهل کلاغ شد

 9. آدرس ستادهای ترخیص خودرو در تهران

 10. توصیه‌های هواشناسی کشاورزی برای روزهای آغازین تابستان

 11. چند راهکار برای عمیق کردن عشق بین زوج‌های جوان

 12. 31 خرداد؛ مرثیه‌ای برای زمین

 13. فراخوان مشمولان سرباز معلم در تیر ماه 97

 14. 6 سال حبس برای اختلاس 800 میلیون تومانی در استان مرکزی

 15. افزایش خانوارهای تک نفره در ایران

 16. امکان چاپ کارت شرکت در آزمون سراسری از ۳ تیرماه

 17. جاده چالوس در نخستین روز تابستان یکطرفه می‌شود

 18. زمان مرگ خود را پیش‌بینی کنید!

 19. جزای استعمال سیگار در اماکن عمومی چیست؟

 20. تهدید سایت‌های شرط‌بندی آنلاین را جدی بگیرید!

 21. چگونه از تولد نوزاد تالاسمی پیشگیری کنیم؟

 22. جدول وضعیت ۱۲ پرونده مهم اقتصادی

پربحث‌های هفته

 1. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 2. به بهانه "شبی که ایران نخوابید" / فوتبال را ببینید آقای رئیس جمهور + فیلم

 3. محمد ثلاث قصاص شد

 4. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 5. واردات 424 خودوری قاچاق از بندرعباس/ مگر می‌شود هزاران دستگاه خودرو با قیمت بالا وارد شود، اما شبکه ای در کار نباشد؟/ تشریح آخرین وضعیت پرونده ایرانشهر و حقوق‌های نجومی

 6. علی دایی در سرپل ذهاب 71 خانه مسکونی می سازد

 7. قانون عجیب ازدواج دختران در ژاپن

 8. بانوان ایرانی پس از ۳۷ سال به ورزشگاه راه یافتند

 9. مدرسه "معین" تعطیل شد/ تغییر مدیر آموزش و پرورش منطقه ۲ تهران

 10. دریاچه ارومیه عمیق شد

 11. حجت‌الاسلام حسینی، استاد معروف اخلاق در خانواده درگذشت

 12. دارو گران می‌شود+ جزئیات

 13. وزیر بهداشت: دفترچه بیمه چک سفیدامضا نیست

 14. اعتماد مردم به کمیته امداد امام / افزایش ۳۰ درصدی زکات فطره/ جذب ۸۰ هزار حامی «ایتام» و «محسنین»

 15. تشریح روند پرداخت مالیات پزشکان

 16. مردانه باختیم/ واکنش کاربران فضای مجازی به شکست قهرمانانه ایران در مقابل اسپانیا

 17. واکنش چهره‌ها به باخت پیروزمندانه ایران در مقابل ستارگان اسپانیا +تصاویر

 18. دستور وزیر کشور به استاندار سیستان و بلوچستان درباره حادثه ایرانشهر

 19. افروغ: بومی‌سازی در علوم انسانی ضرورت انکارناپذیر است

 20. ساخت پلاسکوی جدید آغاز شد/ واکنش شورای شهر

 21. خوزستان در اولین روزهای تابستان گرمای ۵۰ درجه را تجربه می‌کند

 22. واکنش محیط زیست به تجارت جدید در ایران؛ پرورش و صادرات گوشت گوزن ایرانی

 23. رسوایی سازمان پزشکان بدون مرز؛ "دارو در مقابل رابطه جنسی"! سازمان پزشکان بدون مرز

 24. هشدارهای پلیس برای پیشگیری سرقت از نوجوانان و کودکان

 25. چهار ایرانی به جرم قاچاق مواد مخدر در گرجستان بازداشت شدند

آخرین عناوین