یک مقام مسئول مطرح کرد؛ مفسدان دو تابعیتی به محض خروج علیه ایران ادعاهای حقوق بشری مطرح می‌کنند/شماره تلفن همراه اختلاس کننده شرکت نفت ۷ میلیارد می‌ارزد

گروه اقتصادی الف،   3961218010 ۲۴ نظر، ۵ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
مفسدان دو تابعیتی به محض خروج علیه ایران ادعاهای حقوق بشری مطرح می‌کنند/شماره تلفن همراه اختلاس کننده شرکت نفت ۷ میلیارد می‌ارزد

یک مقام مسئول گفت: معمولا مفسدان اقتصادی دو تابعیتی به محض خروج از کشور ادعای واهی حقوق بشری علیه ایران مطرح می کنند و هنگامی که پیگیری‌های قضایی برای بازگرداندن اموال صورت می گیرد کار برای بازگرداندشان سخت می شود.

 اواخر دی ماه بود که خبر اختلاس میلیاردی در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت در رسانه ها منتشر شد، در روزهای اول بررسی این پرونده گفته شد که میزان اختلاس رقمی حدود 100 میلیارد تومان بوده است اما پس از بررسی های گسترده مشخص شد رقمی بیش از 200 میلیارد تومان توسط یکی از مدیران مالی این شرکت اختلاس شده است.

جالب اینجا است به محض آنکه این اختلاس در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت کشف شد این فرد دو تابعیتی توانست با اولین پرواز خود را به امارات رسانده و از طریق این کشور به کانادا که در طول فعالیتش توانسته بود چند ملک در این کشور تهیه کند، برود.

در طول این مدت درباره این اختلاس صحبت های متفاوتی در خصوص نحوه فعالیت این فرد توسط مسئولان صنعت نفت مطرح شد که نشان می دهد ظاهرا عده‌ای قصد دارند تنها بخشی از ماجرا را بازگو کنند و بخش دیگر ماجرا مخفی بماند.

در همین رابطه یک مقام مسئول به فارس گفت: این فرد مدت 30 سال در شرکت اکتشاف فعالیت می کرد و حدود 10 سال در سمت‌های مالی این شرکت حضور داشته است.

وی تصریح کرد: بخش قابل توجهی از اختلاس صورت گرفته در سال‌های اخیر بوده است به طوری که این فرد در گذشته با دستکاری در پرونده های مالی و سند سازی توانسته است رقم‌های اندکی را جمع آوری کرده و آنها را در داخل کشور تبدیل به ملک مسکونی،تفریحی و وسیله نقلیه کرده است.

این منبع مطلع ادامه داد: جالب است بدانید که خط تلفن همراه این فرد چیزی حدود 7 میلیارد تومان قیمت گذاری شده است.

وی تصریح کرد: تاکنون چندین بار مسئولان گذشته و فعلی که در بخش های مالی و ارشد شرکتی که این فرد در آنجا مشغول به کار بوده است و هم چنین برخی از مدیران شرکت ملی نفت در دوره کنونی و گذشته احضار شده و توضیحات آنها اخذ شده است که  در همین رابطه تعدادی از نزدیکان و کسانی که فکر می شد در این پرونده می توانند نقش داشته باشند ممنوع الخروج هستند و چند تن از این افراد نیز هم اکنون در بازداشت موقت به سر می برند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه که تاکنون مورد بررسی قرار گرفته و تایید شده است نشان می‌دهد تنها دسترسی به اموال این فرد در داخل کشور به ارزش  بین 65 تا 70 میلیارد تومان که طی سال‌های گذشته خریداری شده وجود دارد و بخش قابل توجهی از اموال این فرد در خارج از کشور است.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می شود این اختلاس مربوط به 8 ماه اخیر است گفت: همانطور که گفتم بخش قابل توجهی از این اختلاس مربوط به چند سال اخیر است هرچند که حضور این فرد در مدت طولانی در این سمت موجب شده است تا این کار به راحتی انجام شود.

وی ادامه داد: کسی که اختلاس می کند قطعا در سالهای اول و حتی به مدت طولانی این کار را انجام نخواهد داد بلکه ابتدا باید خود را فردی مورد اطمینان نشان دهد و وقتی که اطمینان به این فرد حاصل شد می تواند با استفاده از شناسایی حفره‌های اطلاعاتی و قانونی دست به این کار بزند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از این کار باید برای سمت های حساس مانند سمت های مالی و خزانه داری افراد را به طور چرخشی منصوب کنند و به مدت طولانی یک فرد در یک سمت باقی نماند ضمن اینکه قطعا نهادهای نظارتی نیز باید برروی فعالیت های این افراد به طور دائم نظارت کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امیدی هست که این فرد به کشور باز گردد گفت: در حال حاضر این فرد تحت تعقیب است و تلاش ها برای بازگرداندن این فرد به کشور ادامه دارد هرچند که تلاش می شود املاک و وسایل نقلیه پس از طی فرایند اداری به مزایده گذاشته شود.

این منبع آگاه گفت: به طور معمول مفسدان اقتصادی که دو تابعیتی هستند به محض خروج از کشور ادعای واهی حقوق بشری را علیه ایران در رسانه های خارجی مطرح می کنند و هنگامی که پیگیری های قضایی برای بازگرداندن اموال به غارت رفته صورت می گیرد این فرد به این موارد استناد کرده و معمولا بازگرداندن فرد به داخل کشور سخت خواهد شد هرچند که تلاش ها برای بازگرداندن این فرد در حال انجام است.

منبع:فارس

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۱ خرداد ۱۳۹۷صدور حکم بدوی ۵۰ سال حبس برای پرونده برادران «ر»
۱۲ خرداد ۱۳۹۷زنگنه: احتمال پیداش بابک زنجانی‌ها وجود دارد/ مقابله می‌کنیم
۷ خرداد ۱۳۹۷جهانگیری: مردم مناطق نفت‌خیز انتظار دارند در کنار اجرای طرح‌ها برای آن‌ها نیز کاری انجام شود
۷ خرداد ۱۳۹۷بازخوانی توصیفات زنگنه از توتال/ فرانسوی‌ها چگونه وزیر را قال گذاشتند؟ + عکس
۶ خرداد ۱۳۹۷صحبت‌های نماینده مجلس از فساد سیستمی در اقتصاد کشور
۶ خرداد ۱۳۹۷جزئیات منتشرنشده از جلسات نمایندگان با زنگنه/ حمایت پشت پرده‌ای لاریجانی از انعقاد قرارداد با توتال 
۵ خرداد ۱۳۹۷حریری: مشکل تولید مالیات، قاچاق، بیمه و سود بانکی نیست، ۳۰ سال رانتخواری است
۳۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۷سوخت‌های تولید داخل استاندارد یورو ۴ ندارند
۳۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۷90 میلیارد در حساب بچه 7 ساله/ تراکنش مالی 120 میلیاردی زنی که فوت کرده!  
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید
۲۵ اردی‌بهشت ۱۳۹۷جمهوری اسلامی و مسئله ای به نام" فساد"
۲۲ اردی‌بهشت ۱۳۹۷برجام عملا لغو شد! حالا چه کنیم؟

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۶۹۸۸۱۰۷:۲۷:۱۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
همه مفاسد را به گردن دو تابعیتی ها انداختن فرافکنی پیگیری سایر مفسدان مدیر و غیر مدیر داخلی است ،شما در مدت شش ماه با ۸۰۰هزار دلار از استرالیا و امریکا و با مبالغ کمتر از سایر کشورها میتوانید اقامت بگیرید پس باید اموال هوه در داخل ارزیابی و با مواجهه لا عدم مشروعیت مصادره گردد وگرنه همین اش و همین کاسه که البته انهم با وضعیت فساد سیستماتیک هیچ امیدی نیست
ناشناس۲۷۰۵۳۱۲۲:۱۳:۵۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
خروج ارز از کشور خلاف مقررات و قوانین جاری کشور است ، دو تابعیتیها باید جوابگو باشند ارز مورد نیاز را چگونه از کشور و از چه محل و درامدی خارج کرده اند ، خروج غیر قانونی ارز قاچاق محسوب میشود و مجرم به چند برابر ان محکوم میشود .
ناشناس۲۷۰۵۵۴۲۲:۳۳:۰۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
سیاست دو تابعیتی ؛ هدیه ی شیطان بزرگ به خائنین و وطنفروشان هر کشوریست . دو تابعیتی ها بیش از اینکه به وطن خود متعهد باشند ، تابع قوانین خیانتکارانه ی کشور مقابلند . ________________ در حقیقت و در عمل ؛ زادگاه دوتابعیتی ها در اولویت دوم و کشور دومشان محسوب میشود !! و موطن اصلیشان کشور ثانی است !! ________________ حالا بیشتر میتوان به مسائل پشت پرده ی بکارگیری دوتابعیتی ها در سطح مدیریت و صدارت پی برد . الف جان اگر غیر ازین است منتشر نکن
ناشناس۲۶۹۹۱۷۰۹:۲۹:۵۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
از آن طرف هم با طرح دعوی نسبت به مصادره اموال بیت المال را به غارت می برند.
ناشناس۲۶۹۹۳۵۱۰:۰۶:۱۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
همین ارزش ریالی تلفن همراه ایشان نشان میدهد ،اگر قانون ارزیابی اموال کارکنان و مدیران کشوری مطروحه در مجلس به استناد بند ۴۹ و ۱۴۲ قانون اساسی اجرا شود براحتی تعداد زیادی از افراد دستشان رو خواهد شد ...بنابر این شاهد مقاومت در مقابل تصویب و اجرای ان خواهیم بود
ناشناس۲۶۹۹۹۹۱۱:۳۷:۴۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
کسی که تابعیت خارجی میگیرد و به پرچم و ملکه قسم میخورد عقل و منطق میگوید تابعیت ایرانی اش باید لغو شود و افراد دوتابعیتی نباید بتوانند ثروت مشروع خود را بصورت ارز از کشور خارج کنند و ثروت نامشروع انها نیز باید به بیت المال بازگردد .
ناشناس۲۷۰۰۸۲۱۳:۴۷:۲۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
اشتباه محض است دو تابعیت هیچ جا دنیا جرم نیست
ناشناس۲۷۰۱۰۷۱۴:۱۴:۰۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
من ۲ تابعیتی هستم به ملکه هم قسم نخوردم این چه حرف بی منطقی که شما میگی ؟ یعنی هر که دو تابعیتی بود وطن فروشه ؟ دنبال وطن فروش و اختلاس کننده میگردی راه دور نرو تو همون ایران پر هستن . اتفاقا ایرانیهای خارج عاشق ایران و ایرانی هستن
ناشناس۲۷۰۰۰۷۱۱:۴۶:۰۰ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
ادعای واهی حقوق بشری علیه ایران مطرح می کنند!
ناشناس۲۷۰۰۱۱۱۱:۵۰:۰۲ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
خوب وقتی طرف بگه منو برگردنن اعدام میشن اونها هم برنمی گردانن ! بهتری فکری برای این موضوع بشه
ناشناس۲۷۰۰۱۶۱۱:۵۲:۰۳ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
اسمشو بگید
ناشناس۲۷۰۸۱۶۰۹:۱۰:۱۲ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
با آبروی مومن نمیشه بازی کرد!!!
ناشناس۲۷۰۰۲۷۱۲:۰۷:۲۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
کشور اکنون که داره توان حقوق بشر اروپائها را می دهد پس یک باره کار را تمام کند و افراد دو تابعیتی که در زمینه مفاسد اقتصادی وامنیتی مجرم شناخته می شوند خود و تمام افراد خانواده شان اعدام شوند تا ریسک اینگونه تخلفات بسیار بالا رود البته فرقی نمی کند افراد تابعه فقط ایران را هم گونه باید برخورد شود اگر دنبال قطع مفاسد در کشور هستیم.
منوچهر راستی۲۷۰۰۳۴۱۲:۱۵:۴۰ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
بابا اینا همش سیاسی بازی است .اصلاًاختلاس صورت نگرفته .فقط پولی جا به جا شده .قرض گرفته پس می دهد .کلام گوهر بار .. در باره اختلاس برادرش و سخنان طلا گونه .. در سمینار ها . در باره برادر ارجمندش آبی از آب تکان نخورده و این ها ذخیره های انقلاب هستند سخنان گوهر بار .. خزانه دار مملکت.وای ...
ناشناس۲۷۰۰۶۷۱۳:۲۷:۴۳ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
همسر و فرزندانش و خواهر و برادر والدینشان را ممنوع الخروج و حتی الامکان حصر کنند و کمی سخت گیری هم بکنند مطمن باشید بر میگرده. شعار گناه داره و ربطی نداره هم ندهید .مطمن باشید آنها خبر داشتند پس دلسوزی الکی نفرمایید و اینکه اشکال شرعی دارد چون خبر داشتن شامل این بند نمیشوند
ناشناس۲۷۰۰۸۱۱۳:۴۶:۵۰ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
فقط برای اطلاع ملت ایران معاون اول بانگ مرکزی انگلستان یک زن دو تابعیت مصری هست دو تابعیت ربطی به اختلاس و داشتن تعهد نداره با تشکر
ناشناس۲۷۰۰۹۶۱۳:۵۷:۳۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
ریگی رو تو هوا مثل پشه میگن زدن، حالا اینو چجوری لاپوشونی کردن؟
ناشناس۲۷۰۱۷۹۱۵:۱۹:۴۷ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
در کشور انگلیس و کانادا به تاج ملکه قسم می خورند که از هیچ اقدامی در رابطه با منافع ملکه و جانشینانش فروگذار نکنند. در کشور آمریکا حتی قسم می خورند که برای مقابله با دشمنان آمریکا سلاح بردارند! دیگه خودتان قضاوت کنید که باید به اینها توی ایران کار داد یا نه؟
ناشناس۲۷۰۱۸۹۱۵:۳۷:۵۶ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
اینکه کاری ندارد. بهتر است ما هم مشکلات حقوق بشری کشور را حل و فصل کنیم تا بهانه ای برای این موارد نباشد. تازه اگر این کارها را بکنیم بسیاری هم به ایران بر می گردند و ایرانی ها و غیر ایرانیهای که در کشورهایی با وضع بد حقوق بشر مانند آمریکا و کانادا هستند پولهاشون را می آرند ایران.
ناشناس۲۷۰۲۶۶۱۷:۰۴:۱۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
دزدها و اختلاس گرهای واقعی همین جا هستند بهتر است ...
ناشناس۲۷۰۵۳۸۲۲:۲۲:۴۵ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
راستی بعنوان مثال جناب ..دو تابعیتی نیستند؟!
ناشناس۲۷۰۸۰۵۰۸:۵۲:۴۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
اگر ناظران پاکدست بخواهند با فساد مقابله نمایند بهترین کار تعقیب افرادی است که خرید های چندین میلیاردی کارخانه ها وخرید های میلیاردی خودرو و تلفن همراه و ...چند ده میلیونی را پیگیری فرمایند تماما به اختلاس و دزدی می رسند هیچ میلیاردری که با تلاش خود به ثروت برسد خودروی میلیاردی سوار نمی شود و خط تلفن 5000 تومنی را چند میلیارد نمی خرد و ......
ناشناس۲۷۰۸۹۶۱۰:۱۴:۰۸ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
وقتی جوانان ایرانی اصیل کنار خیابان ها بیکار ایستاده اند این انصاف نیست که مارماهی ها استخدام شوند و تیشه به ریشه ماهی بزنند به نظر من باید استخدام دو تابعیتی ها کلا لغو شود
ناشناس۲۷۰۹۲۰۱۰:۳۰:۰۵ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
تابعیت دوگانه در بسیاری از کشورها معنی ندارد. ایران باید سریعا تابعیت ایرانی اتباعی که تابعیت دوگانه دارند را لغو کند.
طاقچهپارس نماد داده

پربحث‌های امروز

 1. در مقایسه با پارسالمردم امسال کمتر موز خوردند

 2. ایدئولوژی اسلامی از دید دکتر شریعتی/ بازگشت به خویشتن، بازگشت به اسلام است

 3. چرا دچار "افسردگی صبحگاهی" می‌شویم؟

 4. دیدار نتانیاهو و ملک عبدالله دوم در امان

 5. ترامپ: آلمانی‌ها به خاطر موضوع مهاجرت از دولتشان روی برمی‌گردانند

 6. احسان حدادی دوباره در اوج/ پرتاب ۶۸ متری بعد از ۶ سال

 7. اگر این موتورسوار کلاه ایمنی نداشت...  

 8. ترامپ برای 200 میلیون دلار دیگر از کالاهای چینی تعرفه 10 درصدی اعمال کرد

 9. برنامه آمریکا برای مقابله با ایران با پیام‌های اسلام‌ستیزانه برای زنان و جوانان

 10. دفع خطر ابتلا به دیابت با مصرف «عدس»

 11. آمریکا و کره جنوبی رزمایشهای نظامی مشترک خود در شبه جزیره را به حالت تعلیق درآوردند

 12. دیدار انگلیس-تونس از دریچه دوربین فیفا  

 13. ایران بدون شاه، یک ایران خوب خواهد شد/ رایج‌ترین پرسش خبرنگاران از آیت‌الله چه بود؟

 14. کارنامه‌های ۱۰۰ هزار تومانی/ گروکشی به سبک مدرسه‌ای

 15. انگلیس 2 - تونس یک؛ رستگاری سه شیر در وقت‌های اضافه  

 16. انگلیس 2 - تونس یک؛ رستگاری سه شیر در وقت‌های اضافه  

 17. بهبود کودکان دچار سوءتغذیه با مصرف ویتامین D

 18. ساخت بالگردبا بطری نوشابه!  

 19. آتش‌سوزی در هواپیمای تیم ملی فوتبال عربستان  

 20. ایران تنها نماینده پیروز میان تیم‌های آسیایی و آفریقایی/مورد عجیب تیم‌های عرب زبان!

 21. طرح سنای آمریکا برای ممنوعیت پذیرش دانشجویان ایرانی در رشته‌های مرتبط با انرژی هسته‌ای

 22. آیا تجاوز به ۴۱ دختر در ایرانشهر صحت دارد؟  

 23. انگلیس 2- تونس 1؛ ستاره‌ای به نام کین/ جشن برد سه شیرها در لحظه آخر

 24. خطر از بیخ گوش تیم ملی عربستان گذشت/آتش گرفتن یکی از بال‌های هواپیمای سعودی‌ها+تصاویر

 25. سر کار گذاشتن سگ توسط میمون بازیگوش  

پربحث‌های دیروز

 1. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 2. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 3. روحانی: برنامه بدخواهان ایجاد بی ثباتی ذهنی و مصنوعی در اقتصاد ملی است/مردم تحت هر شرایطی نباید تحت فشار قرار گیرند/افزایش قیمت کالاها و خدمات نباید فراتر از نرخ تورم باشد

 4. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 5. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 6. ثبت سفارش به‌منظور واردات «خاک برای خواب گربه»

 7. شایعه برای بازی ایران - اسپانیا / جام جهانی داور زن ندارد

 8. پاداش پیروزی تیم ملی مقابل مراکش توسط سلطانی فر نقدا پرداخت شد /شام مشترک وزیر با کی‌روش و ملی‌پوشان

 9. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 10. ایرانیان خارج نشین در صورت بازگشت به کشور عفو می شوند

 11. پاسخ «نایک» به اعتراض مردم ایران چیست؟

 12. چرا پیروزی ایران برابر مراکش «شانسی» نبود؟

 13. بحران اقتصادی و راهکارهای مادربزرگانه

 14. تاثیر افزایش تولید نفت عربستان و روسیه بر بازار ایران

 15. صعود فغانی به صدر جدول رده‌بندی داوران جام بیست‌ویکم+ عکس

 16. دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه تعاونی کاسپین اعلام جرم کرد+متن کامل

 17. جنایت فجیع زنی علیه شوهرش در مرکز تهران

 18. بن بست دوباره در روابط ایران و کانادا/ نقش طرف ثالث در موضع گیری جدید اتاوا

 19. دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی: آقای فیروزآبادی گفته بود اواخر اردیبهشت ویلای لواسان را تخلیه می‌کند، ولی نکرده است

 20. وقتی شادی فوتبال به فقیرترین مناطق ایران رسید

 21. سرمربی تیم ملی والیبال: تیم ایران هنگام ورود به آمریکا مورد بازجویی FBI قرار گرفت!

 22. روزبه چشمی ادامه جام جهانی را از دست داد

 23. محمد ثلاث قصاص شد

 24. پایانی تلخ برای یک نمایش خیابانی  

 25. علی دایی روی سر مدافع تاریخ ساز مکزیک   

پربحث‌های هفته

 1. کیم جونگ اون و دونالد ترامپ دیدار کردند/ ترامپ: احساس فوق‌العاده‌ای دارم/ کیم: برای برگزاری این نشست موانع بسیاری وجود داشت+ فیلم و عکس

 2. توریست‌هایی که با پول بیت‌المال عازم روسیه میشوند + جدول اسامی

 3. روحانی: همه حاکمان آمریکا علیه ملت ما بوده اند و این یکی خبیث تر/ نقد را می پذیریم اما تخریب نه/ تلاطم بازار، دلیل اقتصادی ندارد

 4. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 5. روحانی به گرانی‌ها واکنش نشان داد/ بررسی افزایش قیمت‌ها در هیات دولت

 6. کواکبیان: وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم مناسب نیست/شب می‌خوابیم و صبح بلند می‌شویم و می‌بینیم قیمت‌ها تغییر کرده است/ خجالت می‌کشم بگویم از این دولت حمایت کردم

 7. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 8. جمعه عید سعید فطر است

 9. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 10. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 11. ایران 1 - مراکش 0؛ پیروزی یوزها در دقیقه 93 و پایان 20 سال انتظار

 12. احمد توکلی: اعتماد مردمی به سیاستمداران به حداقل خود رسیده/ سبد کالای مردم کوچک‌تر شده است

 13. نوبخت: با قاطعیت اعلام می‌کنم که در شرایط سخت تحریمی هم کشور قابل اداره است

 14. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 15. درباره دادگاه صادر کننده حکم فیلتر تلگرام/ لطفا نیمه پر لیوان را هم ببینید

 16. ادامه بی‎خیالی دولت به بلبوشو در بازار

 17. به بهانه "شبی که ایران نخوابید" / فوتبال را ببینید آقای رئیس جمهور + فیلم

 18. اروپا می خواهد برجام را ادامه دهد، اما بدون آمریکا نمی تواند/ ایران نباید منتظر بماند

 19. سیف: گران شدن سکه روانی است

 20. ۱۷ راهکار میرسلیم برای حمایت از تولید ایرانی/ بهره بانکی بالا، نظام پیچیده مالیاتی و... عامل موفق نبودن تولید ملی

 21. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 22. ترامپ: اون خلع سلاح هسته‌ای و موشکی را پذیرفت/ تحریم‌ها علیه کره شمالی ادامه خواهد یافت

 23. عبدالله ناصری: اصلاح‌طلبان بی‌شک از جهانگیری در ۱۴۰۰ حمایت خواهند کرد

 24. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 25. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

پربحث‌های دیروز

 1. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 2. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 3. تاثیر افزایش تولید نفت عربستان و روسیه بر بازار ایران

 4. دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه تعاونی کاسپین اعلام جرم کرد+متن کامل

 5. نماینده همدان: نام 31 مفسد اقتصادی را به سران سه قوه دادم/ بی تفاوتی مسئولین به گرانی‌ها، یک خطر جدی است

 6. توضیح استاندار تهران درخصوص بازسازی پلاسکو

 7. قیمت نفت اوپک به ۷۳ دلار رسید

 8. نامه سرگشاده نماینده مجلس: انبار خودروهای داخلی احتکار شده را به روی مردم بگشائید

 9. اولویت‌های جدید تامین ارز چیست؟

 10. وزیر نیرو: ۵۳۱۵ مگاوات کمبود تولید برق داریم

 11. واکنش حمید فرخ نژاد به گرانی دلار   

 12. حجت الاسلام موسوی لارگانی در گفتگو با الف: وظیفه دولت در این آشفته بازار چیست؟

 13. اولین جلسه رسیدگی به پرونده ثامن الحجج برگزار شد

 14. سوال از شریعتمداری برای واردات بیش از اندازه کالاهای خارجی مشابه تولید داخل

 15. شوکه شدن بورس‌بازها از ورود پرقدرت نقدینگی تازه

 16. پروژه قطار شهری کرج به کجا رسید؟

 17. تکذیب هک شدن سایت وزارت صنعت

 18. بزرگراه همت تا پایان سال به کرج می‌رسد

 19. سکه از ۲.۵۰۰.۰۰۰ تومان فراتر رفت+جدول

 20. ۲۳ درصد تهرانی‌ها در بافت فرسوده سکونت می کنند

 21. چه کسانی غیرقانونی خودرو وارد کردند؟

 22. رجا بلیت نمی فروشد

 23. نماینده ایران در اوپک: پیشنهاد عربستان را وتو می‌کنیم

 24. "اوپک پلاس" متولد می‌شود؟

 25. علت رشد یک‌باره‌ی قیمت‌ها در بورس تهران

پربحث‌های هفته

 1. کواکبیان: وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم مناسب نیست/شب می‌خوابیم و صبح بلند می‌شویم و می‌بینیم قیمت‌ها تغییر کرده است/ خجالت می‌کشم بگویم از این دولت حمایت کردم

 2. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 3. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 4. نوبخت: با قاطعیت اعلام می‌کنم که در شرایط سخت تحریمی هم کشور قابل اداره است

 5. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 6. ادامه بی‎خیالی دولت به بلبوشو در بازار

 7. سیف: گران شدن سکه روانی است

 8. ۱۷ راهکار میرسلیم برای حمایت از تولید ایرانی/ بهره بانکی بالا، نظام پیچیده مالیاتی و... عامل موفق نبودن تولید ملی

 9. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 10. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 11. چگونه کُره فقیر ۵۰ ساله کشور "برند"ها شد؟/ ۱۸ امتیاز ویژه به تولید

 12. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 13. ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی برای اقتصاد

 14. لاهوتی: بانک مرکزی دنیا هم نمی‌تواند اقتصاد ایران را نجات دهد

 15. شورای رقابت مجوز گرانی خودرو را صادر کرد

 16. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 17. قاضی پور: پول بنز می‎دهیم، سوار پراید می‎شویم

 18. بازی تکراری خودروسازان: ظرفیت تکمیل شد

 19. گزارش دیده بان شفافیت و عدالت /حق با شرکت فرودگاه ها بود در خرید فلایت چک فسادی رخ نداده است

 20. متهم اصلی پرونده قاچاق ۶۴۸۱ خودرو کدام دستگاه است؟

 21. در ادامه رکورد شکنی‌ها؛ سکه دو میلیون و ۵۸۷ هزار تومان شد/ یورو ۸۳۹۳ تومان

 22. فرشاد مومنی: چرا صادرات خودروهای لوکس به ایران در تحریم ها ممنوع نشد؟ /دولت هیچ برنامه مشخص ندارد/دولت‌ها در دوره دوم خود دنده فعالیت‌ها را روی خلاص قرار می‌دهند

 23. بازار و گرانی‌ها از مدیریت اقتصادی تا خوش بینی و بی عملی دولت

 24. نوبخت: نمی‌دانم رهبر کره شمالی با چه کسی دارد مذاکره می‌کند؟

 25. اختلاف ۹۰ میلیونی قیمت کارخانه و بازار خودرو/ مسوولان کجایند!؟

آخرین عناوین