هتل بین المللی

یک مقام مسئول مطرح کرد؛ مفسدان دو تابعیتی به محض خروج علیه ایران ادعاهای حقوق بشری مطرح می‌کنند/شماره تلفن همراه اختلاس کننده شرکت نفت ۷ میلیارد می‌ارزد

گروه اقتصادی الف،   3961218010 ۲۴ نظر، ۵ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
مفسدان دو تابعیتی به محض خروج علیه ایران ادعاهای حقوق بشری مطرح می‌کنند/شماره تلفن همراه اختلاس کننده شرکت نفت ۷ میلیارد می‌ارزد

یک مقام مسئول گفت: معمولا مفسدان اقتصادی دو تابعیتی به محض خروج از کشور ادعای واهی حقوق بشری علیه ایران مطرح می کنند و هنگامی که پیگیری‌های قضایی برای بازگرداندن اموال صورت می گیرد کار برای بازگرداندشان سخت می شود.

 اواخر دی ماه بود که خبر اختلاس میلیاردی در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت در رسانه ها منتشر شد، در روزهای اول بررسی این پرونده گفته شد که میزان اختلاس رقمی حدود 100 میلیارد تومان بوده است اما پس از بررسی های گسترده مشخص شد رقمی بیش از 200 میلیارد تومان توسط یکی از مدیران مالی این شرکت اختلاس شده است.

جالب اینجا است به محض آنکه این اختلاس در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت کشف شد این فرد دو تابعیتی توانست با اولین پرواز خود را به امارات رسانده و از طریق این کشور به کانادا که در طول فعالیتش توانسته بود چند ملک در این کشور تهیه کند، برود.

در طول این مدت درباره این اختلاس صحبت های متفاوتی در خصوص نحوه فعالیت این فرد توسط مسئولان صنعت نفت مطرح شد که نشان می دهد ظاهرا عده‌ای قصد دارند تنها بخشی از ماجرا را بازگو کنند و بخش دیگر ماجرا مخفی بماند.

در همین رابطه یک مقام مسئول به فارس گفت: این فرد مدت 30 سال در شرکت اکتشاف فعالیت می کرد و حدود 10 سال در سمت‌های مالی این شرکت حضور داشته است.

وی تصریح کرد: بخش قابل توجهی از اختلاس صورت گرفته در سال‌های اخیر بوده است به طوری که این فرد در گذشته با دستکاری در پرونده های مالی و سند سازی توانسته است رقم‌های اندکی را جمع آوری کرده و آنها را در داخل کشور تبدیل به ملک مسکونی،تفریحی و وسیله نقلیه کرده است.

این منبع مطلع ادامه داد: جالب است بدانید که خط تلفن همراه این فرد چیزی حدود 7 میلیارد تومان قیمت گذاری شده است.

وی تصریح کرد: تاکنون چندین بار مسئولان گذشته و فعلی که در بخش های مالی و ارشد شرکتی که این فرد در آنجا مشغول به کار بوده است و هم چنین برخی از مدیران شرکت ملی نفت در دوره کنونی و گذشته احضار شده و توضیحات آنها اخذ شده است که  در همین رابطه تعدادی از نزدیکان و کسانی که فکر می شد در این پرونده می توانند نقش داشته باشند ممنوع الخروج هستند و چند تن از این افراد نیز هم اکنون در بازداشت موقت به سر می برند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه که تاکنون مورد بررسی قرار گرفته و تایید شده است نشان می‌دهد تنها دسترسی به اموال این فرد در داخل کشور به ارزش  بین 65 تا 70 میلیارد تومان که طی سال‌های گذشته خریداری شده وجود دارد و بخش قابل توجهی از اموال این فرد در خارج از کشور است.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می شود این اختلاس مربوط به 8 ماه اخیر است گفت: همانطور که گفتم بخش قابل توجهی از این اختلاس مربوط به چند سال اخیر است هرچند که حضور این فرد در مدت طولانی در این سمت موجب شده است تا این کار به راحتی انجام شود.

وی ادامه داد: کسی که اختلاس می کند قطعا در سالهای اول و حتی به مدت طولانی این کار را انجام نخواهد داد بلکه ابتدا باید خود را فردی مورد اطمینان نشان دهد و وقتی که اطمینان به این فرد حاصل شد می تواند با استفاده از شناسایی حفره‌های اطلاعاتی و قانونی دست به این کار بزند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از این کار باید برای سمت های حساس مانند سمت های مالی و خزانه داری افراد را به طور چرخشی منصوب کنند و به مدت طولانی یک فرد در یک سمت باقی نماند ضمن اینکه قطعا نهادهای نظارتی نیز باید برروی فعالیت های این افراد به طور دائم نظارت کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امیدی هست که این فرد به کشور باز گردد گفت: در حال حاضر این فرد تحت تعقیب است و تلاش ها برای بازگرداندن این فرد به کشور ادامه دارد هرچند که تلاش می شود املاک و وسایل نقلیه پس از طی فرایند اداری به مزایده گذاشته شود.

این منبع آگاه گفت: به طور معمول مفسدان اقتصادی که دو تابعیتی هستند به محض خروج از کشور ادعای واهی حقوق بشری را علیه ایران در رسانه های خارجی مطرح می کنند و هنگامی که پیگیری های قضایی برای بازگرداندن اموال به غارت رفته صورت می گیرد این فرد به این موارد استناد کرده و معمولا بازگرداندن فرد به داخل کشور سخت خواهد شد هرچند که تلاش ها برای بازگرداندن این فرد در حال انجام است.

منبع:فارس

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۱ فروردین ۱۳۹۷جزئیات بهره‌برداری از فازهای ۲۲تا ۲۴ پارس جنوبی در سال جاری
۲۹ اسفند ۱۳۹۶برای کیفیت بنزین کشور هیچ‌کاری نمی‌توان کرد؟
۲۹ اسفند ۱۳۹۶رئیس جمهوری پیشین فرانسه از سوی پلیس بازداشت شد/ سارکوزی متهم به تامین غیرقانونی هزینه های انتخابات ریاست جمهوری‌ است
۲۳ اسفند ۱۳۹۶فساد، کشور را زمینگیر می‌کند
۲۲ اسفند ۱۳۹۶ وزیر احمدی نژاد: خبر‌هایی درباره تخلفات مالی مناطق آزاد شنیده‌ام که بی‌ارتباط با بقایی نیست/ منشا تصمیمات نادرست احمدی‌نژاد، حلقه اطرافیان وی بود
۱۳ اسفند ۱۳۹۶لغو آزمون استخدامی وزارت نفت
۹ اسفند ۱۳۹۶نماینده مجلس: تمام کارخانه را خوردند و تنها زمین آن باقی ماند
۹ اسفند ۱۳۹۶پورمحمدی: اعلام اسامی مفسدان تا حدی تاثیرگذار است اما باید سیستم‌ها اصلاح شود
۹ اسفند ۱۳۹۶آزادیخواه: مردم از شنیدن اخبار مربوط به کشف فساد خسته شده‌اند/به دنبال مجازات مفسدین هستیم
۸ اسفند ۱۳۹۶وزیر ارتباطات: تا به حال ندیده‌ام زنی فساد، تبانی یا اختلاس کرده باشد
۸ اسفند ۱۳۹۶کشف فساد مالی ۱۰۰ میلیارد تومانی در یک شرکت بیمه خصوصی
۷ اسفند ۱۳۹۶نماینده مجلس: مسئولین با زندگی اشرافی نمی‌توانند مردم را درک کنند

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۶۹۸۸۱۰۷:۲۷:۱۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
همه مفاسد را به گردن دو تابعیتی ها انداختن فرافکنی پیگیری سایر مفسدان مدیر و غیر مدیر داخلی است ،شما در مدت شش ماه با ۸۰۰هزار دلار از استرالیا و امریکا و با مبالغ کمتر از سایر کشورها میتوانید اقامت بگیرید پس باید اموال هوه در داخل ارزیابی و با مواجهه لا عدم مشروعیت مصادره گردد وگرنه همین اش و همین کاسه که البته انهم با وضعیت فساد سیستماتیک هیچ امیدی نیست
ناشناس۲۷۰۵۳۱۲۲:۱۳:۵۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
خروج ارز از کشور خلاف مقررات و قوانین جاری کشور است ، دو تابعیتیها باید جوابگو باشند ارز مورد نیاز را چگونه از کشور و از چه محل و درامدی خارج کرده اند ، خروج غیر قانونی ارز قاچاق محسوب میشود و مجرم به چند برابر ان محکوم میشود .
ناشناس۲۷۰۵۵۴۲۲:۳۳:۰۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
سیاست دو تابعیتی ؛ هدیه ی شیطان بزرگ به خائنین و وطنفروشان هر کشوریست . دو تابعیتی ها بیش از اینکه به وطن خود متعهد باشند ، تابع قوانین خیانتکارانه ی کشور مقابلند . ________________ در حقیقت و در عمل ؛ زادگاه دوتابعیتی ها در اولویت دوم و کشور دومشان محسوب میشود !! و موطن اصلیشان کشور ثانی است !! ________________ حالا بیشتر میتوان به مسائل پشت پرده ی بکارگیری دوتابعیتی ها در سطح مدیریت و صدارت پی برد . الف جان اگر غیر ازین است منتشر نکن
ناشناس۲۶۹۹۱۷۰۹:۲۹:۵۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
از آن طرف هم با طرح دعوی نسبت به مصادره اموال بیت المال را به غارت می برند.
ناشناس۲۶۹۹۳۵۱۰:۰۶:۱۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
همین ارزش ریالی تلفن همراه ایشان نشان میدهد ،اگر قانون ارزیابی اموال کارکنان و مدیران کشوری مطروحه در مجلس به استناد بند ۴۹ و ۱۴۲ قانون اساسی اجرا شود براحتی تعداد زیادی از افراد دستشان رو خواهد شد ...بنابر این شاهد مقاومت در مقابل تصویب و اجرای ان خواهیم بود
ناشناس۲۶۹۹۹۹۱۱:۳۷:۴۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
کسی که تابعیت خارجی میگیرد و به پرچم و ملکه قسم میخورد عقل و منطق میگوید تابعیت ایرانی اش باید لغو شود و افراد دوتابعیتی نباید بتوانند ثروت مشروع خود را بصورت ارز از کشور خارج کنند و ثروت نامشروع انها نیز باید به بیت المال بازگردد .
ناشناس۲۷۰۰۸۲۱۳:۴۷:۲۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
اشتباه محض است دو تابعیت هیچ جا دنیا جرم نیست
ناشناس۲۷۰۱۰۷۱۴:۱۴:۰۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
من ۲ تابعیتی هستم به ملکه هم قسم نخوردم این چه حرف بی منطقی که شما میگی ؟ یعنی هر که دو تابعیتی بود وطن فروشه ؟ دنبال وطن فروش و اختلاس کننده میگردی راه دور نرو تو همون ایران پر هستن . اتفاقا ایرانیهای خارج عاشق ایران و ایرانی هستن
ناشناس۲۷۰۰۰۷۱۱:۴۶:۰۰ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
ادعای واهی حقوق بشری علیه ایران مطرح می کنند!
ناشناس۲۷۰۰۱۱۱۱:۵۰:۰۲ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
خوب وقتی طرف بگه منو برگردنن اعدام میشن اونها هم برنمی گردانن ! بهتری فکری برای این موضوع بشه
ناشناس۲۷۰۰۱۶۱۱:۵۲:۰۳ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
اسمشو بگید
ناشناس۲۷۰۸۱۶۰۹:۱۰:۱۲ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
با آبروی مومن نمیشه بازی کرد!!!
ناشناس۲۷۰۰۲۷۱۲:۰۷:۲۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
کشور اکنون که داره توان حقوق بشر اروپائها را می دهد پس یک باره کار را تمام کند و افراد دو تابعیتی که در زمینه مفاسد اقتصادی وامنیتی مجرم شناخته می شوند خود و تمام افراد خانواده شان اعدام شوند تا ریسک اینگونه تخلفات بسیار بالا رود البته فرقی نمی کند افراد تابعه فقط ایران را هم گونه باید برخورد شود اگر دنبال قطع مفاسد در کشور هستیم.
منوچهر راستی۲۷۰۰۳۴۱۲:۱۵:۴۰ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
بابا اینا همش سیاسی بازی است .اصلاًاختلاس صورت نگرفته .فقط پولی جا به جا شده .قرض گرفته پس می دهد .کلام گوهر بار .. در باره اختلاس برادرش و سخنان طلا گونه .. در سمینار ها . در باره برادر ارجمندش آبی از آب تکان نخورده و این ها ذخیره های انقلاب هستند سخنان گوهر بار .. خزانه دار مملکت.وای ...
ناشناس۲۷۰۰۶۷۱۳:۲۷:۴۳ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
همسر و فرزندانش و خواهر و برادر والدینشان را ممنوع الخروج و حتی الامکان حصر کنند و کمی سخت گیری هم بکنند مطمن باشید بر میگرده. شعار گناه داره و ربطی نداره هم ندهید .مطمن باشید آنها خبر داشتند پس دلسوزی الکی نفرمایید و اینکه اشکال شرعی دارد چون خبر داشتن شامل این بند نمیشوند
ناشناس۲۷۰۰۸۱۱۳:۴۶:۵۰ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
فقط برای اطلاع ملت ایران معاون اول بانگ مرکزی انگلستان یک زن دو تابعیت مصری هست دو تابعیت ربطی به اختلاس و داشتن تعهد نداره با تشکر
ناشناس۲۷۰۰۹۶۱۳:۵۷:۳۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
ریگی رو تو هوا مثل پشه میگن زدن، حالا اینو چجوری لاپوشونی کردن؟
ناشناس۲۷۰۱۷۹۱۵:۱۹:۴۷ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
در کشور انگلیس و کانادا به تاج ملکه قسم می خورند که از هیچ اقدامی در رابطه با منافع ملکه و جانشینانش فروگذار نکنند. در کشور آمریکا حتی قسم می خورند که برای مقابله با دشمنان آمریکا سلاح بردارند! دیگه خودتان قضاوت کنید که باید به اینها توی ایران کار داد یا نه؟
ناشناس۲۷۰۱۸۹۱۵:۳۷:۵۶ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
اینکه کاری ندارد. بهتر است ما هم مشکلات حقوق بشری کشور را حل و فصل کنیم تا بهانه ای برای این موارد نباشد. تازه اگر این کارها را بکنیم بسیاری هم به ایران بر می گردند و ایرانی ها و غیر ایرانیهای که در کشورهایی با وضع بد حقوق بشر مانند آمریکا و کانادا هستند پولهاشون را می آرند ایران.
ناشناس۲۷۰۲۶۶۱۷:۰۴:۱۴ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
دزدها و اختلاس گرهای واقعی همین جا هستند بهتر است ...
ناشناس۲۷۰۵۳۸۲۲:۲۲:۴۵ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
راستی بعنوان مثال جناب ..دو تابعیتی نیستند؟!
ناشناس۲۷۰۸۰۵۰۸:۵۲:۴۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
اگر ناظران پاکدست بخواهند با فساد مقابله نمایند بهترین کار تعقیب افرادی است که خرید های چندین میلیاردی کارخانه ها وخرید های میلیاردی خودرو و تلفن همراه و ...چند ده میلیونی را پیگیری فرمایند تماما به اختلاس و دزدی می رسند هیچ میلیاردری که با تلاش خود به ثروت برسد خودروی میلیاردی سوار نمی شود و خط تلفن 5000 تومنی را چند میلیارد نمی خرد و ......
ناشناس۲۷۰۸۹۶۱۰:۱۴:۰۸ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
وقتی جوانان ایرانی اصیل کنار خیابان ها بیکار ایستاده اند این انصاف نیست که مارماهی ها استخدام شوند و تیشه به ریشه ماهی بزنند به نظر من باید استخدام دو تابعیتی ها کلا لغو شود
ناشناس۲۷۰۹۲۰۱۰:۳۰:۰۵ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
تابعیت دوگانه در بسیاری از کشورها معنی ندارد. ایران باید سریعا تابعیت ایرانی اتباعی که تابعیت دوگانه دارند را لغو کند.

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تجارت نیوزایرانسلسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. داریوش شایگان درگذشت

 2. سارکوزی پس از آزادی: در جهنم افترا و تهمت زندگی می‌کنم

 3. محمدرضا خاتمی: ایرانی ها مردم کره شمالی نیستند که بگوییم اشکنه بخورید/مخالف رای دادن برادرم بودم

 4. راهکارهای طب سنتی برای درمان سرماخوردگی در بهار

 5. مهدی محمدی: برجام منعقد شده بود که تحریم نباشیم، حالا تحریم می شویم برای اینکه برجام باشد

 6. مهدوی کیا: در جام جهانی در گروه قهرمان ها قرار داریم

 7. ماکرون در کنگره آمریکا سخنرانی می‌کند

 8. ویدیو/هاشمی طبا: ساپورتی که خانم ها می پوشند از مینی ژوب زمان شاه بدتر است  

 9. عربستان و آمریکا یادداشت تفاهم امضا کردند

 10. پاسخ ترامپ به انتقادها در پی پیام تبریک به پوتین

 11. ادامه تمرینات جدی شاگردان کی‌روش

 12. حکم قاتل خیابان پاسداران پس از تائید در دیوانعالی، اجرا می شود

 13. دولت در راستای حمایت از کالای ایرانی جلوی واردات و قاچاق را بگیرد/ نمره زیر 10 دولت

 14. قطر ۱۹ شخص و ۸ نهاد را به بهانه تروریسم تحریم کرد

 15. چند درصد ایرانی‌ها کالای چینی مصرف می‌کنند؟

 16. بایسته های حمایت از تولید ملی

 17. خاطره مهران مدیری از کتک خوردنش در مدرسه

 18. محبوب‌ترین شخصیت از نگاه مردم ایران در نظرسنجی دانشگاه مریلند

 19. اطلاعیه فدراسیون فوتبال تونس درباره بازی با ایران

 20. شوماخر راننده شفر شد

 21. کاخ سفید: ترامپ تحریم‌هایی را علیه چین اعلام می‌کند

 22. استعفای سرگی لاوروف رسما تکذیب شد

 23. کنگره آمریکا: قادر به لغو تصمیم ترامپ در خروج از برجام نیستیم

 24. شجاعیان: من فانِ استقلال هستم

 25. راهکارهایی ساده برای تغییرات مهم زندگی در سال جدید

پربحث‌های دیروز

 1. کدام کالا تولید داخل است؟ چرا؟

 2. به نظر شما؛ چگونه می‌توان از تولید ملی و کالای ایرانی حمایت کرد؟

 3. پوتین؛ الگوی اشاعه عزت‌طلبی مردم

 4. گرانترین عوارضی ایران  

 5. قاتل نامرئی جان 3 خواهر تبریزی را گرفت

 6. نخستین عملیات در سال ۹۷/ ماموریت آتش‌نشانی برای یک "کبوتر"

 7. سفر قریب‌الوقوع پادشاه عربستان به آمریکا/ترامپ خطاب به بن سلمان: دلم برای دیدن پدرت تنگ شده

 8. وزیر آموزش و پرورش: امیدوارم کارنامه‌ای درخشان از تعلیم و تربیت تقدیم نظام کنیم

 9. بهروز وثوقی: یک روز لیدر منچستر می‌شوم/ از عادل فردوسی‌پور گله‌مندم!  

 10. روحانی: خواست جوانان شفافیت بیشتر، اقتصاد بهتر، آزادی بیشتر، فرهنگ باز و رابطه بهتر با جهان است

 11. تابش: مردم برای تحقق شعار سال مطالبه گری کنند

 12. خط تولید جامدات و آزمایشگاه مرجع داروسازی تهران شیمی افتتاح شد

 13. استاد دانشگاه صنعتی شریف مطرح کرد: حمایت از کالای ایرانی مهمترین محور اقتصاد مقاومتی/ مردم برای تحقق شعار امسال منتظر دولتمردان نمانند

 14. روحانی از ایستگاه اورژانس بزرگراه تهران- کرج و پایگاه امداد و نجات جاده ای چیتگر بازدید کرد

 15. مزد منصفانه و امنیت شغلی خواسته اصلی کارگران

 16. تقابل عمیق دو نگاه در سیاست گذاری ها و اعمال مدیریت در کشور و پیامدهای آن!

 17. رحمانی فضلی:به عملکرد وزارت کشور در سال ۹۶ نمره ۱۸.۵ می‌دهم/ اولویتمان در سال ۹۷ کماکان حفظ امنیت است

 18. تصویری زییا از رشته کوه البرز و قله دماوند   

 19. روایت تصویری از لحظه سال تحویل خانواده‌های تهرانی در دهه ۶۰  

 20. لحظه تحویل سال نو در یادمان منطقه عملیاتی شلمچه  

 21. اولین نوزاد سال ۹۷ به دنیا آمد

 22. قاسمی:منطقه امن با همکاری همه کشورها بدست می‌آید

 23. پدافند هوایی یمن جنگنده اف-۱۵ ائتلاف سعودی را هدف قرار داد

 24. وزش باد شدید و لغو دو پرواز در فرودگاه ساری

 25. مهاجم کلیدی تونس بازی با ایران را از دست داد

پربحث‌های هفته

 1. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 2. ترامپ زنگ خطر را برای توافق هسته ای به صدا در آورد/ هدیه بزرگ کاخ سفید به نتانیاهو و محمد بن سلمان/ سناریوهای ایران در قبال خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود؟

 3. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 4. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 5. نماینده مجلس خبر داد؛ فیلترینگ تلگرام به تصویب شورای‌ عالی فضای مجازی رسیده است

 6. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 7. عراقچی: انتظارات مردم از برجام برآورده نشد/ تصور ما این است که برجام ادامه پیدا نخواهد کرد

 8. چند درصد دانشجویان ایرانی دانشگاه های آمریکا به کشور باز می گردند؟  

 9. مهدی جهانگیری چگونه مولتی میلیاردر شد؟/ مواهب رفاقت با «بقایی» از جیب مردم +تصاویر و اسناد

 10. حداقل دستمزد کارگران ۲۰ درصد افزایش یافت/ تعیین میزان افزایش سایر سطوح مزدی به آینده موکول شد

 11. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 12. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 13. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 14. موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی

 15. اولین واکنش وزیر ارتباطات به احتمال فیلتر دوباره تلگرام/ مجوز دسترسی پیام رسان‌های داخلی به منزله جاسوسی نیست

 16. متهم خیابان پاسداران: من عاشق اعدامم/ ۵۰ نفر هم می‌مردند خواست خدا بود

 17. دبیر شورای عالی فضای مجازی: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست/ باید به فکر جایگزین باشیم

 18. شرکت اپل دسترسی به اپ استور در ایران را مسدود کرد

 19. عروس ارشد ترامپ، درخواست طلاق داد +عکس

 20. شرافت چند آقایان احمدی‌نژادی؟!

 21. کدام کالا تولید داخل است؟ چرا؟

 22. نماینده مجلس: معتقدم اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات خواهد داد

 23. به نظر شما؛ چگونه می‌توان از تولید ملی و کالای ایرانی حمایت کرد؟

 24. قهرمان سازی از نجفی به سبک اصلاح طلبان

 25. اولویت‌های مباحثات الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

پربحث‌های دیروز

 1. کدام کالا تولید داخل است؟ چرا؟

 2. به نظر شما؛ چگونه می‌توان از تولید ملی و کالای ایرانی حمایت کرد؟

 3. تابش: مردم برای تحقق شعار سال مطالبه گری کنند

 4. خط تولید جامدات و آزمایشگاه مرجع داروسازی تهران شیمی افتتاح شد

 5. استاد دانشگاه صنعتی شریف مطرح کرد: حمایت از کالای ایرانی مهمترین محور اقتصاد مقاومتی/ مردم برای تحقق شعار امسال منتظر دولتمردان نمانند

 6. مزد منصفانه و امنیت شغلی خواسته اصلی کارگران

 7. تقابل عمیق دو نگاه در سیاست گذاری ها و اعمال مدیریت در کشور و پیامدهای آن!

 8. وزیر راه و شهرسازی خبر داد: بهره‌مندی سامانه ۱۴۱ از سیستم پیش‌بینی وضعیت ترافیک جاده در ۴۸ ساعت آینده

 9. افزایش ۹ میلیارد دلاری واردات در سال حمایت از تولید و اشتغال+جدول

 10. آیت‌الله حیدری:همه برای «حمایت از کالای ایرانی» کمربندهای خود را محکم ببندند

 11. وزیر صنعت، معدن و تجارت: اکسیر حیات بخش اقتصاد ایران توجه به تولید ملی است

 12. معاون وزیر کشاورزی اعلام کرد: بازار نوروز ۹۷ مشکلی ندارد/ وفور محصول و فعال بودن مرزها

 13. مصباحی مقدم:دولت با تسهیل راهکارهای منتهی به تولید از «کالای داخلی» حمایت کند/ باید فرهنگ مصرف اصلاح شود

 14. نوبخت:‌ ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از بدهی پیمانکاران طلبکار از دولت پرداخت می‌شود

 15. رئیس کنفدراسیون صادرات:زیرساخت‌های صادراتی فراهم نیست

 16. موسوی لارگانی: حمایت از کالای ایرانی، حمایت از اشتغال و اقتصاد مقاومتی است

 17. مردم از کالاهایی که در آن‌ها مزیت تولید داریم، حمایت کنند

 18. "تورم و بیکاری" ۲ معضل حوزه اقتصاد کشور؛ همگرایی ملی برای "حمایت از کالای ایرانی" شکل گیرد

 19. قطارها و هواپیماها با ساعت جدید حرکت می کنند

 20. درخواست کمک وزیر نیرو از مردم برای عبور از کم آبی

 21. نقش مهم مردم در تحقق شعار سال/ مصرف کالای خارجی باعث بیکاری جوانان کشور می‌شود

 22. با ثروتمندترین فرد آسیا آشنا شوید

 23. جزئیات بهره‌برداری از فازهای ۲۲تا ۲۴ پارس جنوبی در سال جاری

 24. رشد منفی تولید ۱۵ گروه کالای صنعتی و معدنی+ جدول

 25. انتقال دانش فنی و تکنولوژی از دستاوردهای قراردادهای جدید نفتی

پربحث‌های هفته

 1. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 2. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 3. حداقل دستمزد کارگران ۲۰ درصد افزایش یافت/ تعیین میزان افزایش سایر سطوح مزدی به آینده موکول شد

 4. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 5. کدام کالا تولید داخل است؟ چرا؟

 6. به نظر شما؛ چگونه می‌توان از تولید ملی و کالای ایرانی حمایت کرد؟

 7. «طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین» ضروری یا تکراری؟/ برای رسیدگی به اموال مسئولان خلاء و نقض قانونی داریم یا انگیزه و اراده نداریم؟

 8. آخوندی: جنوب کشور مکان مناسبی برای زندگی، کار و تولید ثروت است

 9. افزایش ۳۰ درصدی قیمت مواد شوینده در سال آینده

 10. نشست شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۹۷ بدون نتیجه به پایان رسید

 11. سناریوهای افزایش دستمزد ۹۷ کارگران

 12. وزیر کار: تعیین مزد ۹۷ بر اساس «سبد معیشت» و «تورم»/ به دنبال افزایش قدرت خرید کارگران هستیم

 13. شفافیت، دلیل مخالفت با استارت‌آپ‌های بیمه‌ای

 14. برگزاری نشست تعیین دستمزد کارگران با حضور ۳ وزیر

 15. برخورد دوگانه با تخلفات خودرویی/ ابهامات قاچاق خودرو با ۱۹هزار ثبت سفارش شائبه‌دار

 16. تابش: مردم برای تحقق شعار سال مطالبه گری کنند

 17. خط تولید جامدات و آزمایشگاه مرجع داروسازی تهران شیمی افتتاح شد

 18. استاد دانشگاه صنعتی شریف مطرح کرد: حمایت از کالای ایرانی مهمترین محور اقتصاد مقاومتی/ مردم برای تحقق شعار امسال منتظر دولتمردان نمانند

 19. مزد منصفانه و امنیت شغلی خواسته اصلی کارگران

 20. تقابل عمیق دو نگاه در سیاست گذاری ها و اعمال مدیریت در کشور و پیامدهای آن!

 21. اعلام دستمزد کارگران تا ۲۹ اسفند

 22. حباب قیمت سکه دوباره رشد کرد

 23. بازار ارز را کنترل کنیم قاچاق کالا متوقف می‌شود

 24. مصباحی‌مقدم: دولت در پایان سال گزارشی از اجرای فرامین اقتصادی رهبری ارائه کند

 25. چرا دلار گران می شود؟

آخرین عناوین