هتل بین المللی

کلاهبرداری برخی از واردکنندگان خودروهای هیبریدی

گروه اقتصادی الف،   3961206038 ۱ نظر، ۱ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
کلاهبرداری برخی از واردکنندگان خودروهای هیبریدی

محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت مدعی شد برخی واردکنندگان خودروهای هیبریدی سر دولت کلاه گذاشته و خودرویی با صرفه‌جویی ۲۰ درصد را به جای خودروهایی با صرفه‌جویی ۸۰ درصد به کشور وارد کرده‌اند.

به گزارش شرق «بحث بر سر تعرفه واردات خودروهای هیبریدی همچنان در مجلس و نهادهای تصمیم‌ساز ادامه دارد و تلاش‌ها برای کاهش تعرفه‌ خودروهای هیبریدی که یکباره از سوی دولت، بعد از توقف واردات افزایش یافت، ادامه دارد.

در جدیدترین اظهار‌ نظرها محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت، مدعی شد برخی واردکنندگان خودروهای هیبریدی سر دولت کلاه گذاشته و خودرویی با صرفه‌جویی ۲۰ درصد را به جای خودروهایی با صرفه‌جویی ۸۰ درصد به کشور وارد کرده‌اند. فربد زاوه، کارشناس خودرو، بر این باور است که گره‌زدن تکنولوژی با تعرفه، اقدام درستی نیست، زیرا دولت توان توضیح منظور خود را ندارد و دانش کافی درباره تکنولوژی در اختیار ندارد.

دولت در‌ حالی‌ که برای کاهش آلایندگی‌ها و حفظ محیط زیست تعرفه چهار‌درصدی را برای واردات خودروهای هیبریدی در نظر گرفته بود، یکباره و در دستورالعملی جدید، تعرفه واردات این خودرو را به ۴۵ درصد رساند. این رقم رشد ۱۱‌ برابری یا هزار‌ درصدی برای واردات این دسته از خودروها را نشان می‌داد. این اقدام دولت با واکنش‌های زیادی همراه بود و بخشی از نمایندگان مجلس و دستگاه‌های تصمیم‌ساز به دنبال آن بودند که تعرفه خودروهای هیبریدی را به روال قبل باز‌گردانند. محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت، در گفت‌وگو با یکی از سایت‌های خودرویی با بیان این که درباره تعرفه واردات خودروهای هیبریدی دولت نباید این طور رفتار می‌کرد، گفت: در راستای توسعه فرهنگ استفاده از خودروهای هیبریدی و برقی در کشور، به پیشنهاد خود ما تعرفه این قبیل خودروها پنج درصد در نظر گرفته شد. او از سوءاستفاده برخی افراد سخن گفت و افزود: برخی از افراد که در زمینه واردات خودرو فعالیت داشتند، به جای واردات خودروهای هیبریدی با ۸۰ درصد صرفه‌جویی، خودروهای هیبریدی با ۲۰ درصد صرفه‌جویی وارد کشور کردند. ادامه این روند به ضرر دولت بود و به نوعی کلاه سر دولت می‌رفت.

نعمت‌زاده تاکید کرد: دولت درباره وضع تعرفه جدید واردات خودروهای هیبریدی باید دقت بیشتری می‌کرد. باید درباره میزان خودروهای هیبریدی با صرفه‌جویی مختلف، تعرفه‌های متفاوت و مرحله‌ای وضع می‌شد.

وصل‌کردن تعرفه به تکنولوژی اشتباه است

در حالی وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت از کلاهی که بر سر دولت گذاشته شده، سخن گفت که فربد زاوه به‌ عنوان کارشناس خودرو این اظهارات را رد کرد.

او بیان کرد: بحث مصرف آیین‌نامه مجزا دارد. بر مبنای آن واردکننده موظف می‌شود برگه‌های اسقاط تحویل دهد. این مسئله ربطی به تعرفه ندارد. وصل‌کردن تعرفه به تکنولوژی در دوره آقای نعمت‌زاده اتفاق افتاده است و در آن مقطع هم اعلام نکرده بودند که منظور از تعرفه چهار‌درصدی برای خودروهای هیبریدی، مربوط به خودروهای هیبریدی پلاگین (خودروی برقی دوگانه‌سوز) است یا هیبریدی معمولی هم مشمول این تعرفه می‌شود. فقط بحث هیبریدی مطرح شده بود؛ در نتیجه بحث کلاهبرداری‌کردن افراد بحث درستی نیست.

زاوه ادامه داد: در شرایطی که خودشان هم نمی‌دانستند چه می‌گویند، نمی‌توان مردم را به کلاهبرداری متهم کرد. این رویه غلطی است که وجود دارد. کل به‌ هم‌ ریختگی امروز هم حاصل مدیریت آقای نعمت‌زاده است.

او بیان کرد: تصور می‌کنم دولت موقعی که بحث هیبریدی‌ها مطرح شد، به صورت علمی یا غیر علمی و با مطالعه یا بدون مطالعه، تصمیمی گرفت مبنی بر این که تعرفه واردات را پنج درصد کند. این مبنای درستی نبود.

این کارشناس خودرو تاکید کرد: البته باید در نظر داشت که ورود خودروهای هیبریدی و برقی نیازمند این است که دولت تعاملی با واردکنندگان داشته باشد و در دوره‌ای، حداقل از درآمدهای خود صرف‌ نظر کند تا مردم ریسک‌پذیری را به جان بخرند و استفاده از این خودرو را امتحان کنند. این یک امر طبیعی است اما این که بعد از پنج سال نظرشان عوض شده است، بحث دیگری است.

به اعتقاد او دولت باید خود را از تکنولوژی فارغ کند و به عملکرد و بازدهی کار داشته باشد، زیرا سواد کافی برای تفسیر درست قوانینی را که وضع می‌کند، ندارد اما اگر بگوید روی بازدهی و عدد خالص آلایندگی‌ها قوانین را تنظیم می‌کنیم، این شبهات ایجاد نمی‌شود و قابلیت سوءاستفاده از بین می‌رود.

زاوه اضافه کرد: دولت اگر بگوید خودروهای زیر چهار لیتر مصرف از تعرفه معاف هستند، این عدد قابل اندازه‌گیری است. وقتی می‌گوییم خودرو هیبریدی باشد، بحث پیش می‌آید و اشکال مختلف تکنولوژی مطرح می‌شود. از‌ آنجا‌ که قانون‌گذار یا مجری قانون، اشراف کافی به موضوع فناوری و تکنولوژی نداشته است و فکر می‌کرده است که به تکنولوژی اشراف دارد، بعد از گذشت پنج سال می‌گوید منظورش این نبوده و چیز دیگری را مدنظر داشته است.

او گفت: نمی‌توان آنچه را در ذهن قانون‌گذار بوده، معیار قرار داد. در آیین‌نامه‌ها ذکر شده که خودروی هیبریدی معاف از تعرفه است. این که چند درصد صرفه‌جویی داشته باشد، در آیین‌نامه مطرح نشده است.

زاوه اضافه می‌کند: باید نظام تعرفه، مالیات و عوارض را به جای فناوری و تکنولوژی روی بازدهی و عملکرد و... متمرکز کرد تا اندازه‌گیری امکان‌پذیر باشد. طبق یک سیکل استاندارد و مهندسی باید معیارها قابل تعریف و اندازه‌گیری باشد و بر مبنای آن برنامه‌ریزی کنیم که کسی برایش شک و شبهه وارد نشود.

مصرف خودرو، معیاری قابل سنجش

نعمت‌زاده، وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت، در ادامه گفت‌وگوی خود افزایش تعرفه واردات خودروهای هیبریدی را اقدامی غیر علمی توصیف کرده و معتقد است: تعرفه واردات خودروهای هیبریدی باید به روال قبل بازگردد.

زاوه به‌ عنوان یک کارشناس خودرو درباره این اظهارات وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: وزیر سابق صحبت‌های خود را نقض کرده است. اساسا اعتقادی به نظام تعرفه‌ای به این شکل ندارم. بالا رفتن تعرفه واردات خودرو به نظر من کار اشتباهی است و افزایش تعرفه به بهانه حمایت از تولید داخل منطقی نیست.

او ادامه داد: اگر بهانه حمایت از نرخ ارز است، بحث دیگری است و حتی شاید این رفتار تقاضای ارزی را کاهش دهد اما به بهانه حمایت از تولید داخل، به نظر من زیانش بیشتر از حسن آن است، زیرا تبعات جانبی ایجاد می‌کند.

این کارشناس خودرو درباره تبعات جانبی ایجاد شده عنوان کرد: این اقدام سبب می‌شود همه مونتاژکارها قیمت‌های خود را بالا ببرند و احتمالا هم محصولات را گران‌تر خواهند خرید. به‌ واسطه این که خیال آنها راحت است. بنابراین سیاست افزایش تعرفه در بحث حمایت از تولید داخل موثر نیست.

او اضافه کرد: اصولا نظام تعرفه را باید روی عددی قابل اندازه‌گیری در نظر بگیریم. مصرف سوخت موضوع مهمی است. سوخت یارانه‌ای است. مردم پولش را نمی‌دهند و از بودجه عمومی یارانه دریافت می‌کنند. در واقع پول بنزین از جیب همه مردم می‌رود، نه کسی که پول بنزین را می‌دهد. من می‌توانم ماشین هشت‌سیلندر بخرم، اما پول بنزین من را یک کشاورز هم می‌دهد، زیرا برای پرداخت یارانه بنزین از خزانه دولت استفاده می‌‎شود.

زاوه تاکید کرد: از آنجایی که اصرار داریم قیمت بنزین واقعی نشود، باید نظام تعرفه را به مصرف سوخت و آلایندگی ربط بدهیم و حتی بیاییم این را تبدیل به عوارض تردد کنیم و سالانه مردم مجبور باشند به‌ واسطه تردد در یک شهر آلوده بخشی از این عوارض را بدهند. همه کسانی که در تهران زندگی می‌کنند از ماشین شخصی استفاده نمی‌کنند اما ناگزیرند آلایندگی ماشین‌های شخصی را تحمل کنند. در همه‌ جای دنیا تعرفه به بحث‌های عوارض سالانه و عوارض شماره‌گذاری مرتبط می‌شود و این عوارض بسته به محل زندگی، میزان مصرف سوخت و میزان خالص آلایندگی که قابل اندازه‌گیری هستند، تعیین می‌شود.

او یادآور شد: مراکز استانداردی برای اعلام اعداد مربوط به این شاخص‌ها وجود دارند، تعرفه را متناسب با آن اندازه‌گیری می‌کنند و جهت‌گیری جامعه به سمت ماشین کم‌مصرف هدایت می‌شود. یکی این استانداردها را با خودروی هیبریدی رعایت می‌کند و دیگری بدون خودروی هیبریدی مصرف خود را به چهار لیتر می‌رساند و استاندارد یورو ۶ را خواهد داشت. ما نباید به تکنولوژی مورد استفاده افراد کاری داشته باشیم.»

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

مسعود۲۵۷۵۷۳۱۰:۵۷:۴۰ ۱۳۹۶/۱۲/۶
یعنی میفرمائید وزارت صنایع معنی هیبرید و تفاوت آنرا با پلاگ این را که میشود با یک جستجوی ساده در اینترنت بدست آورد را نمی دانست؟؟!!!!!!! لطفا به شعور مردم بیش از این توهین نکنید.
تجارت نیوزایرانسلسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. مهدی محمدی: برجام منعقد شده بود که تحریم نباشیم، حالا تحریم می شویم برای اینکه برجام باشد

 2. محمدرضا خاتمی: ایرانی ها مردم کره شمالی نیستند که بگوییم اشکنه بخورید/مخالف رای دادن برادرم بودم

 3. داریوش شایگان درگذشت

 4. زاهدی مطرح کرد؛ جمع‌آوری بساط شکل کنونی کنکور تا سال 98

 5. مجری بی بی سی و هفت‌سین

 6. چند درصد ایرانی‌ها کالای چینی مصرف می‌کنند؟

 7. دیدار یک ایرانی مقیم آمریکا با خانواده‌اش در امامزاده صالح بعد از 25 سال

 8. مسعود شجاعی: بازی‌های تدارکاتی تیم‌ملی خیلی هم خوب است

 9. سفر ابدی سفیر علم +عکس

 10. توصیه موسس واتس اپ: حساب فیس بوکتان را پاک کنید

 11. پرتاب زباله از خودرو ۳۰ هزار تومان جریمه دارد

 12. عیسی کلانتری: دوران پرآبی کشور تمام شده

 13. ویدیو/هاشمی طبا: ساپورتی که خانم ها می پوشند از مینی ژوب زمان شاه بدتر است  

 14. تصمیم فدراسیون فوتبال به میزبانی از عربستان در کربلا

 15. مقام آمریکایی: برای ایرانی‌ها مجوز خرید هواپیما صادر نمی‌کنیم

 16. یک شهر ناشناخته اما جذاب +تصاویر

 17. لاکچری‌ترین پارکینگ جهان   

 18. محمد بن‌سلمان با وزیر دفاع آمریکا دیدار کرد

 19. اعتراض رسمی ایران به ترکمنستان درباره شلیک به ماهیگیران ایرانی

 20. بلندای معارف دعای رجبیّه در بیان آیت الله جوادی آملی

 21. ترامپ خطاب به معاون اول اوباما: طوری می‌زنمِت که گریه‌کنی

 22. قانون بانکداری اسلامی در سال ۹۷ اصلاح می شود

 23. یمن تاسیسات نفتی آرامکو عربستان را هدف قرارداد

 24. کدوم فیلم سینمایی رو تو عید ببینیم؟

 25. چرا «تعصب» رمز تحقق نام سال است؟

پربحث‌های دیروز

 1. کدام کالا تولید داخل است؟ چرا؟

 2. گرانترین عوارضی ایران  

 3. به نظر شما؛ چگونه می‌توان از تولید ملی و کالای ایرانی حمایت کرد؟

 4. پوتین؛ الگوی اشاعه عزت‌طلبی مردم

 5. قاتل نامرئی جان 3 خواهر تبریزی را گرفت

 6. وزیر بهداشت:تلخ‌ترین رخداد سال ۹۶، بداخلاقی‌های انتخابات بود

 7. نخستین عملیات در سال ۹۷/ ماموریت آتش‌نشانی برای یک "کبوتر"

 8. تقابل عمیق دو نگاه در سیاست گذاری ها و اعمال مدیریت در کشور و پیامدهای آن!

 9. ابتکار امام جمعه لوشان برای نوروز

 10. سفر قریب‌الوقوع پادشاه عربستان به آمریکا/ترامپ خطاب به بن سلمان: دلم برای دیدن پدرت تنگ شده

 11. وزیر آموزش و پرورش: امیدوارم کارنامه‌ای درخشان از تعلیم و تربیت تقدیم نظام کنیم

 12. استاد دانشگاه صنعتی شریف مطرح کرد: حمایت از کالای ایرانی مهمترین محور اقتصاد مقاومتی/ مردم برای تحقق شعار امسال منتظر دولتمردان نمانند

 13. روایت تصویری از لحظه سال تحویل خانواده‌های تهرانی در دهه ۶۰  

 14. بهروز وثوقی: یک روز لیدر منچستر می‌شوم/ از عادل فردوسی‌پور گله‌مندم!  

 15. افزایش ۹ میلیارد دلاری واردات در سال حمایت از تولید و اشتغال+جدول

 16. ساعت رسمی کشور امشب یک ساعت جلو کشیده می‌شود

 17. عربستان در سال 2014 چقدر از کانادا تجهیزات نظامی خریداری کرد؟

 18. قاتل خاموش جان ۴ نفر را در مشهد گرفت

 19. قطارها و هواپیماها با ساعت جدید حرکت می کنند

 20. روحانی: خواست جوانان شفافیت بیشتر، اقتصاد بهتر، آزادی بیشتر، فرهنگ باز و رابطه بهتر با جهان است

 21. تابش: مردم برای تحقق شعار سال مطالبه گری کنند

 22. خط تولید جامدات و آزمایشگاه مرجع داروسازی تهران شیمی افتتاح شد

 23. نعمتی خبر داد: تشکیل کمیته‌ای برای رفع حصر در یکی از نهادها

 24. روحانی از ایستگاه اورژانس بزرگراه تهران- کرج و پایگاه امداد و نجات جاده ای چیتگر بازدید کرد

 25. مزد منصفانه و امنیت شغلی خواسته اصلی کارگران

پربحث‌های هفته

 1. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 2. ترامپ زنگ خطر را برای توافق هسته ای به صدا در آورد/ هدیه بزرگ کاخ سفید به نتانیاهو و محمد بن سلمان/ سناریوهای ایران در قبال خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود؟

 3. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 4. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 5. نماینده مجلس خبر داد؛ فیلترینگ تلگرام به تصویب شورای‌ عالی فضای مجازی رسیده است

 6. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 7. عراقچی: انتظارات مردم از برجام برآورده نشد/ تصور ما این است که برجام ادامه پیدا نخواهد کرد

 8. چند درصد دانشجویان ایرانی دانشگاه های آمریکا به کشور باز می گردند؟  

 9. مهدی جهانگیری چگونه مولتی میلیاردر شد؟/ مواهب رفاقت با «بقایی» از جیب مردم +تصاویر و اسناد

 10. حداقل دستمزد کارگران ۲۰ درصد افزایش یافت/ تعیین میزان افزایش سایر سطوح مزدی به آینده موکول شد

 11. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 12. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 13. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 14. موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی

 15. اولین واکنش وزیر ارتباطات به احتمال فیلتر دوباره تلگرام/ مجوز دسترسی پیام رسان‌های داخلی به منزله جاسوسی نیست

 16. کدام کالا تولید داخل است؟ چرا؟

 17. متهم خیابان پاسداران: من عاشق اعدامم/ ۵۰ نفر هم می‌مردند خواست خدا بود

 18. دبیر شورای عالی فضای مجازی: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست/ باید به فکر جایگزین باشیم

 19. شرکت اپل دسترسی به اپ استور در ایران را مسدود کرد

 20. عروس ارشد ترامپ، درخواست طلاق داد +عکس

 21. شرافت چند آقایان احمدی‌نژادی؟!

 22. گرانترین عوارضی ایران  

 23. نماینده مجلس: معتقدم اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات خواهد داد

 24. به نظر شما؛ چگونه می‌توان از تولید ملی و کالای ایرانی حمایت کرد؟

 25. قهرمان سازی از نجفی به سبک اصلاح طلبان

پربحث‌های اخیر

 1. چند درصد ایرانی‌ها کالای چینی مصرف می‌کنند؟

 2. تشکیل تیم داوری در حمایت از کالای ایرانی

 3. قانون بانکداری اسلامی در سال ۹۷ اصلاح می شود

 4. چرا «تعصب» رمز تحقق نام سال است؟

 5. روابط چین و آمریکا بحرانی شد/ چین: جنگ تجاری برنده ندارد

 6. پرواز آنتونف-148 در روسیه ممنوع شد

 7. ترامپ و بن سلمان بر ایجاد 120هزار شغل در آمریکا توافق کردند

 8. پارسال آموزش بیش از همه چیز در ایران گران شد

 9. تاثیر حراجی و پیش فروش سکه بر بازار چه بود؟

 10. جهانگیری: هیچ دستگاه دولتی حق خرید کالای خارجی با بودجه دولتی ندارد/ این قانون را به صورت مصوبه به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ خواهیم کرد/تولیدکنندگان کالاهای رقابتی و با کیفیت عرضه کنند

 11. فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را افزایش داد

 12. نظر میرسلیم درباره تقویت کالای ایرانی

 13. ۷۶ درصد واردات رسمی کشور کالای واسطه‌ای و سرمایه‌ای است

 14. نشست دو جانبه وزرای نیرو و منابع آب ایران و عراق

 15. تورم اسفند 8.2 درصد اعلام شد

 16. دولت در راستای حمایت از کالای ایرانی جلوی واردات و قاچاق را بگیرد/ نمره زیر 10 دولت

 17. کاخ سفید: ترامپ تحریم‌هایی را علیه چین اعلام می‌کند

 18. فارغ‌التحصیلان در ایران نسبت به عموم جامعه شانس کمتر برای اشتغال دارند

 19. از چاله به چاه/ وقتی بانک مرکزی تمام رشته‌ها را پنبه کرد

پربحث‌های دیروز

 1. کدام کالا تولید داخل است؟ چرا؟

 2. به نظر شما؛ چگونه می‌توان از تولید ملی و کالای ایرانی حمایت کرد؟

 3. تقابل عمیق دو نگاه در سیاست گذاری ها و اعمال مدیریت در کشور و پیامدهای آن!

 4. استاد دانشگاه صنعتی شریف مطرح کرد: حمایت از کالای ایرانی مهمترین محور اقتصاد مقاومتی/ مردم برای تحقق شعار امسال منتظر دولتمردان نمانند

 5. افزایش ۹ میلیارد دلاری واردات در سال حمایت از تولید و اشتغال+جدول

 6. قطارها و هواپیماها با ساعت جدید حرکت می کنند

 7. تابش: مردم برای تحقق شعار سال مطالبه گری کنند

 8. خط تولید جامدات و آزمایشگاه مرجع داروسازی تهران شیمی افتتاح شد

 9. مزد منصفانه و امنیت شغلی خواسته اصلی کارگران

 10. وزیر راه و شهرسازی خبر داد: بهره‌مندی سامانه ۱۴۱ از سیستم پیش‌بینی وضعیت ترافیک جاده در ۴۸ ساعت آینده

 11. آیت‌الله حیدری:همه برای «حمایت از کالای ایرانی» کمربندهای خود را محکم ببندند

 12. وزیر صنعت، معدن و تجارت: اکسیر حیات بخش اقتصاد ایران توجه به تولید ملی است

 13. معاون وزیر کشاورزی اعلام کرد: بازار نوروز ۹۷ مشکلی ندارد/ وفور محصول و فعال بودن مرزها

 14. مصباحی مقدم:دولت با تسهیل راهکارهای منتهی به تولید از «کالای داخلی» حمایت کند/ باید فرهنگ مصرف اصلاح شود

 15. نوبخت:‌ ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از بدهی پیمانکاران طلبکار از دولت پرداخت می‌شود

 16. رئیس کنفدراسیون صادرات:زیرساخت‌های صادراتی فراهم نیست

 17. موسوی لارگانی: حمایت از کالای ایرانی، حمایت از اشتغال و اقتصاد مقاومتی است

 18. مردم از کالاهایی که در آن‌ها مزیت تولید داریم، حمایت کنند

 19. "تورم و بیکاری" ۲ معضل حوزه اقتصاد کشور؛ همگرایی ملی برای "حمایت از کالای ایرانی" شکل گیرد

 20. درخواست کمک وزیر نیرو از مردم برای عبور از کم آبی

 21. نقش مهم مردم در تحقق شعار سال/ مصرف کالای خارجی باعث بیکاری جوانان کشور می‌شود

 22. با ثروتمندترین فرد آسیا آشنا شوید

 23. جزئیات بهره‌برداری از فازهای ۲۲تا ۲۴ پارس جنوبی در سال جاری

 24. رشد منفی تولید ۱۵ گروه کالای صنعتی و معدنی+ جدول

 25. انتقال دانش فنی و تکنولوژی از دستاوردهای قراردادهای جدید نفتی

پربحث‌های هفته

 1. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 2. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 3. حداقل دستمزد کارگران ۲۰ درصد افزایش یافت/ تعیین میزان افزایش سایر سطوح مزدی به آینده موکول شد

 4. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 5. کدام کالا تولید داخل است؟ چرا؟

 6. به نظر شما؛ چگونه می‌توان از تولید ملی و کالای ایرانی حمایت کرد؟

 7. «طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین» ضروری یا تکراری؟/ برای رسیدگی به اموال مسئولان خلاء و نقض قانونی داریم یا انگیزه و اراده نداریم؟

 8. آخوندی: جنوب کشور مکان مناسبی برای زندگی، کار و تولید ثروت است

 9. تقابل عمیق دو نگاه در سیاست گذاری ها و اعمال مدیریت در کشور و پیامدهای آن!

 10. افزایش ۳۰ درصدی قیمت مواد شوینده در سال آینده

 11. نشست شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۹۷ بدون نتیجه به پایان رسید

 12. سناریوهای افزایش دستمزد ۹۷ کارگران

 13. چند درصد ایرانی‌ها کالای چینی مصرف می‌کنند؟

 14. وزیر کار: تعیین مزد ۹۷ بر اساس «سبد معیشت» و «تورم»/ به دنبال افزایش قدرت خرید کارگران هستیم

 15. شفافیت، دلیل مخالفت با استارت‌آپ‌های بیمه‌ای

 16. برگزاری نشست تعیین دستمزد کارگران با حضور ۳ وزیر

 17. استاد دانشگاه صنعتی شریف مطرح کرد: حمایت از کالای ایرانی مهمترین محور اقتصاد مقاومتی/ مردم برای تحقق شعار امسال منتظر دولتمردان نمانند

 18. برخورد دوگانه با تخلفات خودرویی/ ابهامات قاچاق خودرو با ۱۹هزار ثبت سفارش شائبه‌دار

 19. مقام آمریکایی: برای ایرانی‌ها مجوز خرید هواپیما صادر نمی‌کنیم

 20. افزایش ۹ میلیارد دلاری واردات در سال حمایت از تولید و اشتغال+جدول

 21. قطارها و هواپیماها با ساعت جدید حرکت می کنند

 22. تابش: مردم برای تحقق شعار سال مطالبه گری کنند

 23. خط تولید جامدات و آزمایشگاه مرجع داروسازی تهران شیمی افتتاح شد

 24. مزد منصفانه و امنیت شغلی خواسته اصلی کارگران

 25. اعلام دستمزد کارگران تا ۲۹ اسفند

آخرین عناوین