کلینیک ایران نوین

اقدام قابل تقدیر امام جمعه اهواز در قبال اعتراض تلخ کارگران

گروه سیاسی الف،   3961205222 ۲۳ نظر، ۱۹ در صف انتشار و ۲۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
اقدام قابل تقدیر امام جمعه اهواز در قبال اعتراض تلخ کارگران

به گزارش الف به نقل از رسانه ها ، جمعه هفته ای که گذشت جمعی از کارگران شرکت «گروه ملی فولاد ایران» که ماه هاست حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده اند، به مصلای نمازجمعه اهواز آمدند تا صدای اعتراض خودشان را به گوش مسئولان برسانند.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در شرایطی که روزهای پایانی سال در حال فرارسیدن است هنوز حقوق ماه های آذر، دی و بهمن را دریافت نکرده‌اند و علاوه بر آن کارفرما با عدم واریز حق بیمه آنان به صندوق سازمان تامین اجتماعی که موجب عدم تمدید دفترچه‌های درمانی‌شان شده است شرایط مصیبت باری را برای هزاران کارگر این مجتمع بزرگ صنعتی و خانواده‌هایشان به وجود آورده است.

در اواسط خطبه دوم، یکی از کارگران که در صفوف ابتدایی هم نشسته بود، با صدای بلند نکاتی را در خصوص مشکلاتشان مطرح کرد که عملا باعث توقف خطبه های نمازجمعه شد، یکی از پرسنل ستادنمازجمعه به سمت وی رفت تا او را دعوت به آرامش کند اما خطیب جمعه از او خواست به آن کارگر فرصت بدهد تا با آرامش مطالبش را مطرح کند.در ادامه کارگران با کنایه و با سردادن شعارهایی، اعتراض خود را نسبت به مشکلات بوجود آمده ابراز کردند که حجت الاسلام حاجتی هم از مردم خواست با کارگران همزبان شوند و همه جمعیت مصلا شعار کارگران را تکرار کردند...

امام جمعه موقت اهواز ضمن همدردی با کارگران از دولت و مسئولان مربوطه خواست هرچه سریعتر نسبت به رفع مشکل این کارگران اقدامات لازم را انجام دهند. وی گفت: ما بسیار خوشحالیم که برادران مان برای عرض مشکل و رساندن صدای اعتراض شان به نمازجمعه آمده اند، نمازجمعه متعلق به این مردم و محل اصلی طرح مشکلات  مردم است.

حجت‌الاسلام حاجتی با اشاره به حضور کارگران و کارکنان شرکت گروه ملی فولاد در نماز جمعه، خطاب به مسئولان دولتی و قضایی و نمایندگان مجلس، افزود: مشکلات را باید خودمان باتدبیر حل کنیم تا به تعبیر رهبر انقلاب، تبدیل به زخمی نشود که مگس بر روی آن بنشیند.

 

اما اسماعیل معنوی یکی از فعالان مجازی در این باره می نویسد: این هفته نمازجمعه اهواز با حاشیه هایی همراه بود. البته حاشیه هایی از جنس متن مردم.

 واکنش بجا و منطقی و برآمده از روحیه مردمی حجت الاسلام والمسلمین حاجتی به عنوان یک نقطه اوج در ماجرای نمازجمعه این هفته اهواز شایسته تقدیر است. رسانه های وابسته به دولت های غربی نظیر بی بی سی و امدنیوز با انتشار بخش کوتاهی از فیلم شعارهای اعتراضی کارگران سعی داشتند مطالب خاصی را به مخاطبان خود القا کنند اما ناخواسته در میدان ما بازی کردند و مفهومی را منتشر کردند که قطعا مد نظر آنان نبوده، رسانه های معاند ناخواسته این ادعا را تایید کردند که نمازجمعه به عنوان اصلی ترین تجمع انقلابیون، محل رجوع و بیان دغدغه های واقعی مردم نظیر بیکاری و... است.

اکبر شهبازی نیز در این باره نوشت: اینجا نماز جمعه، یکی از پایگاه های روحانیت پس از انقلاب است. کارگران فولاد اهواز به ماهها حقوق معوقه معترضند، حقوقی که دربرابر قراردادهای میلیاردی بازیکنان تیمهای فوتبال همین شرکت هیچ است. کارگران انگار هنوز به این ترییون ها امید دارند. تو گویی آنها به روحانیت و این بلندگوها چشم دوخته اند و پناه آورده اند تا صدایشان شنیده شود و کسی بازتاب صدای همیشه سرکوب شده آنها شود. اما این تریبون‌های نماز جمعه در این سالها چقدر صدای بیچارگان بوده است؟ ائمه جمعه خطبه های خوانده در این سالها را یکبار دیگر مرور کنند.

برخی رسانه ها هم نوشته اند که بسیاری از ائمه جمعه خود پیش‌قدم شده و دستور جمع‌آوری نرده‌های موجود در مصلا را صادر نمودند. نرده‌هایی که یک روز به‌واسطه ترورهای منافقین و برای حفظ جان مسئولین و ائمه جمعه نصب‌شده بود، بعد از سه دهه به نماد شکاف میان مردم و مسئولین تبدیل‌شده بود.

به گزارش الف، بدون شک اگر تریبون های نماز جمعه محلی برای بیان مشکلات معیشتی و نارضایتی‌های اجتماعی و تبعیض باشد تاثیر بسزایی در برقراری رابطه همدلانه مردم با روحانیت می شود و احتمال حل مشکلات و نابسامانی ها تقویت شود و تریبون‌های نمازجمعه پیشگام بازگشت مسئولین به میان مردم می شوند.

دیروز کارگران فولاد اهواز نیز از ساعت ۹ صبح امروز در مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کردند. نمایندگان کارگران در توضیح مطالبات صنفی خود عنوان می کند: تا این لحظه سه ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده، طلبکاریم. علاوه بر آن عیدی و پاداش پایان سال و حق سنوات این واحد پرداخت نشده است.

تجمع‌کنندگان همچنین گفتند: از مسئولان استانداری خوزستان می‌خواهیم مقدمات برداشته شدن مشکلات مدیریتی این کارخانه و در نتیجه امکان پرداخت مطالبات صنفی کارگران را فراهم کنند.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۵۷۴۲۶۰۸:۰۴:۵۴ ۱۳۹۶/۱۲/۶
هرچی میکشیم از فوتبال و بریز بپاش فوتبال هست شهرداری و کارخونه داری چه ربطی به فوتبال داره
ناشناس۲۵۷۷۴۱۱۳:۲۳:۳۴ ۱۳۹۶/۱۲/۶
یک عده باید حقوقشون عقب بیفتد و یا کار نداشته باشند مدیر عامل و اعضای هیت مدیره یکی از بانک ها هم باید تنها در یک قلم وام بالاید400 میلیون تومان با سود 2 درصد بگیرند و انرا 23 درصد در همان بانک سپرده کنند اگه واقعا در مملکت مردی وجود دارد که عرضه رسیدگی داره تماس بگیرهmoh_farhadiyeh@yahoo.com
ناشناس۲۵۷۸۷۴۱۵:۲۵:۲۴ ۱۳۹۶/۱۲/۶
دولت تحمل ندارد فردا این آقا متهم به سیاسی کاری علیه دولت می شوند
ناشناس۲۵۷۴۲۹۰۸:۰۸:۴۲ ۱۳۹۶/۱۲/۶
اقای روحانی لطفا صدای اینها را هم بشنوید.
ناشناس۲۵۷۴۷۶۰۸:۵۰:۵۶ ۱۳۹۶/۱۲/۶
سلام اگه این رویه در تمام نمازهای جمعه باشه عالیه
ناشناس۲۵۷۴۷۷۰۸:۵۲:۵۹ ۱۳۹۶/۱۲/۶
این دوستانی که دارند از اقدام امام جمعه محترم دفاع میکنند اگر که قضیه برعکس بود یعنی اگر احتمالا امام جمعه با شعار ها مخالفت میکردند و با کارگران همدردی نمیکردند الان مشغول فلسفه بافی در مورد اقدام شایسته امام جمعه محترم در مخالفت با ابراز احساسات قشر کارگر بودند .
الف ر۲۵۷۷۲۳۱۳:۰۱:۵۹ ۱۳۹۶/۱۲/۶
چرا قضاوت عمل انجام نشده را میکنید امام جمعه محترم اقدامی در ست انجام دادند اگر غیر این میکردند نادرست بودو درخور نقد .اظهارات شما یعنی فتنه انگیزی
ناشناس۲۵۷۴۸۰۰۸:۵۶:۴۴ ۱۳۹۶/۱۲/۶
ببین چقدر به درد مردم ناشنوایی کردید که همین تک و توک خبر های همدردی نه تنها رسانه ای که باعث تعجب میشود هم !!
نسل سوم۲۵۷۴۹۶۰۹:۲۳:۴۴ ۱۳۹۶/۱۲/۶
اقا ما از نیمه مرداد حقوق نگرفتیم. الان هم حاجی بهمراه خانواده رفته سفر امریکا برای تمدید گرین کارتش! کسی فریاد رس ما نیست.
ناشناس۲۵۷۵۳۹۱۰:۱۹:۰۱ ۱۳۹۶/۱۲/۶
البته کارشان بسیار مورد تقدیر است مخصوصا اینکه موجد مشکلات کارگران هیچگاه ائمه جمعه نبوده و نیستند.
ناشناس۲۵۷۵۷۴۱۰:۵۷:۵۶ ۱۳۹۶/۱۲/۶
"اقدام قابل تقدیر"!!!!!!!! اینکه خواسته مردم شعار دهند قابل تقدیر است؟؟؟؟!!!!!! این حرکت امام جمعه مشکل کارگران را حل نمود؟؟؟؟!!!!!!!!---
تیمور۲۵۷۵۸۰۱۱:۰۵:۴۵ ۱۳۹۶/۱۲/۶
نه اینکه بخوام ارزش کارش را ندیده بگیرم ولی مطمئنا اگر دولت غیر از دولت روحانی بود این کار را نمی کرد...
ناشناس۲۵۷۵۸۵۱۱:۱۰:۳۴ ۱۳۹۶/۱۲/۶
امری بسیار مبارک است انشالله که اهداف سیاسی مد نظر نباشد و مردم بتوانند در سایر امور هم مشکلات را مطرح کنند
ناشناس۲۵۷۶۰۴۱۱:۲۰:۵۸ ۱۳۹۶/۱۲/۶
نماز جمعه باید به سایر ساعات و ایام هفته تسری یافته و امامان جماعات شنبه ، یکشنبه ، دوشنبه ... بنیان نهاده شوند تا مشکلات حل گردند.
مودی۲۵۷۶۱۳۱۱:۳۱:۰۰ ۱۳۹۶/۱۲/۶
نماز جمعه و خطیب جمعه باید همین گونه مامن و پناهگاه تمام افراد زجر کشیده و مظلوم درون جامعه و انقلاب باشد..... مطمئنا این نوع اعتراض و مطالبه گری علاوه بر اینکه باعث شنیدن بهتر صدای این مطالبات میشود جلوی سواستفاده ها و رذالت های ضد انقلاب را نیز میگیرد.
ناشناس۲۵۷۶۲۲۱۱:۳۹:۳۹ ۱۳۹۶/۱۲/۶
معلوم نیست این همه تولید فولاد وفروش اون کجا میره.
ناشناس۲۵۷۶۲۷۱۱:۴۸:۰۸ ۱۳۹۶/۱۲/۶
این هم از مصیبتهای خصوصی سازی است.
محمد۲۵۷۶۶۵۱۲:۰۶:۲۹ ۱۳۹۶/۱۲/۶
اقا چرااعتراض دارید؟مگه شما عملکرد این دولت رو در 4 سال اولش ندیده بودید که دوباره بهش رای دادید. شما مگه نبودید شعارمیدادید ما که هوا نداریم هواتو نگه میداریم. خب الانم باید هوای دولت نگه دارید چون بهش رای دادید. شما نبودید که شعارمیدادید مابه عقب برنمی گردیم الان چرا دارید کم میارین و به عقب برمیگردید.
ناشناس۲۵۷۶۸۳۱۲:۲۵:۲۰ ۱۳۹۶/۱۲/۶
امیدواریم در آینده همه آنهایی که حقوق خود را نگرفته و یا به نوعی به حقوقشان اجحاف شده بتوانند و اجازه بدهند که به محل نماز جمعه رفته تا از آن طریق صدای شان را به گوش مسئولان برسانند. این خواسته ناشدنی است چون نماز جمعه محل تجمع افراد خاص و وابستگان به جناح و نهاد خاصی است که فکر می کنند نماینده همه مردم و نماینده خدا بر زمین هستند.
ناشناس۲۵۷۶۸۶۱۲:۲۷:۵۰ ۱۳۹۶/۱۲/۶
بنظر میرسد مدیر و روسای قوای کشور مدیریت عالی کشور و ائمه جمعه و نمایندگان ملت در مجلس و خبرگان و شوراها باید حصار و دیواری که به عنوان حفاظت انهم در بعضی موارد چند لایه دورشان کشیده اند را با دست خودشان برچینند و به میان مردم بیایند در کشور بگردند دردها را بفهمند و بشنوند سری به زندانها بزنند ، نیمه شب سرکی به بیمارستانها بکشند ، بیخبر وارد مدرسه های شهری و روستایی شوند ، بنشینند حرف جوانان بیکار و دختران دم بخت را بشنوند ، مدیریت عالی کشور گاهی سری به دادگاهها بزنند درد دل مردم و حتی درد دل قضات را هم بشنوند ، حصارها را از دور خودتان جمع کنید و به میان مردم بروید ، ای حاکمان خوب سرزمین ایران اسلامی ......
ناشناس۲۵۸۱۰۷۱۹:۰۵:۲۵ ۱۳۹۶/۱۲/۶
دیگه برای این کارها دیرشده عزیز
ناشناس۲۵۷۶۹۹۱۲:۳۷:۲۴ ۱۳۹۶/۱۲/۶
با سلام بنده نه اهوازی هستم و نه کارمند گروه ملی فولاد ولی توجه داشته باشید که حقوق معوقه مربوط به گروه ملی فولاد است و آن شرکتی که تیم فوتبال دارد شرکت فولاد خوزستان ایت و این یک تشابه اسمی است . و دو شرکت را نباید با هم اشتباه گرفت.
محمد۲۵۸۳۲۵۲۳:۳۴:۴۰ ۱۳۹۶/۱۲/۶
استقلال صنعتی مگه مال گروه ملی نیست؟
طاقچهپارس نماد داده

پربحث‌های امروز

 1. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 2. صعود فغانی به صدر جدول رده‌بندی داوران جام بیست‌ویکم+ عکس

 3. پاداش پیروزی تیم ملی مقابل مراکش توسط سلطانی فر نقدا پرداخت شد /شام مشترک وزیر با کی‌روش و ملی‌پوشان

 4. محمد ثلاث قصاص شد

 5. شایعه برای بازی ایران - اسپانیا / جام جهانی داور زن ندارد

 6. وقتی شادی فوتبال به فقیرترین مناطق ایران رسید

 7. بحران اقتصادی و راهکارهای مادربزرگانه

 8. موج انتخاباتی در ترکیه به کدام سمت می‌رود؟

 9. بیماری خطرناکی که مردان را نشانه گرفته است

 10. پایانی تلخ برای یک نمایش خیابانی  

 11. چرا پیروزی ایران برابر مراکش «شانسی» نبود؟

 12. وزیر ارتباطات نتیجه پیگیری موضوع پیام جعلی اینترنت رایگان را اعلام کرد

 13. بقایای قدیمی‌ترین انسان ۱میلیون سال عمر دارد   

 14. جنایت فجیع زنی علیه شوهرش در مرکز تهران

 15. لیگ ملت‌های والیبالایران از صعود به فینال بازماند/ بازی‌های تشریفاتی به میزبانی تهران!

 16. آمریکا 3 - ایران صفر؛ پیروزی میزبان برابر شاگردان کولاکوویچ

 17. حمله سگ به دختر بچه   

 18. چرا گوشی‌ها و لپ‌تاپ‌ها در معرض خطرند؟

 19. کی‌روش: در این 36 سال تجربه کاری‌ام تاکنون با چنین بازیکنانی با این پایبندی کار نکردم/هیچ بازیکنی صاحب پیراهن تیم ملی نیست

 20. علی دایی روی سر مدافع تاریخ ساز مکزیک   

 21. صحبت‌های تاکتیکی کی‌روش با شجاعی چه بود؟

 22. سکه از ۲.۵۰۰.۰۰۰ تومان فراتر رفت+جدول

 23. رویترز: جنگ تجاری آمریکا و چین به نفع صادرات نفت ایران است

 24. وزارت ورزش: بیش از ۵ هزار سایت شرط بندی را به پلیس فتا معرفی کردیم

 25. تماشاگر ویژه دیدار ایران و اسپانیا کیست؟

پربحث‌های دیروز

 1. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 2. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 3. چگونه کُره فقیر ۵۰ ساله کشور "برند"ها شد؟/ ۱۸ امتیاز ویژه به تولید

 4. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 5. انتقاد مطهری از آیت‌الله علم‌الهدی

 6. ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی برای اقتصاد

 7. پیکر خون‌آلود مامور وزارت اطلاعات (۱۶+)  

 8. نبرد در حدیده/ چرا این شهر یمنی اینقدر مهم است ؟

 9. افزایش قیمت مسکن متوقف شد

 10. دبیرکل بانک مرکزی: خریداران سکه نگران نباشند/ احتمال برگزاری حراج مجدد سکه

 11. واکنش ابتکار به انتقادهای اصلاح‌طلبان از دولت

 12. پیشنهاد فوتبالی حسین شریعتمداری/ واکنش ها به مداحی میثم مطیعی/ گل به خودی نمایندگان مجلس/ انتقاد تند روزنامه اصلاح طلب از روحانی/ جنجال پیامک‌ ها و اظهارنظر آیت الله علم الهدی و مطهری

 13. نسل نو اصلاحات علیه نسل کهنه

 14. مسئول گرانی خودرو کیست؟

 15. از محاصره مدافعان حرم توسط تکفیری‌ها تا قیچی کردن جبهه‌النصره و شکست آنها

 16. نشست خبری اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان فعلی و سابق بانک مرکزی

 17. توصیه رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی به مردم

 18. اقتصاد نابسامان و خودزنی اصلاح‌طلبان

 19. رهایی از شر حشرات در تابستان + درمان جای نیش

 20. نتانیاهو: ایران باید به طور کامل از سوریه خارج شود

 21. امید ابراهیمی؛ سلحشور فوتبال ایران + عکس

 22. کی‌روش: بردمان را به فرگوسن تقدیم می‌کنیم

 23. محاکمه قاتل سریالی زنان گیلانی

 24. جنایت به ‌دنبال عشق ممنوع

 25. اسرائیل چگونه نابود می‌شود؟

پربحث‌های هفته

 1. سکه از ۲،۵۰۰،۰۰۰ تومان عبور کرد/ سکوت مسئولان در آشفته بازار سکه/ آقای سیف نظر شما چیست؟

 2. کیم جونگ اون و دونالد ترامپ دیدار کردند/ ترامپ: احساس فوق‌العاده‌ای دارم/ کیم: برای برگزاری این نشست موانع بسیاری وجود داشت+ فیلم و عکس

 3. توریست‌هایی که با پول بیت‌المال عازم روسیه میشوند + جدول اسامی

 4. روحانی: همه حاکمان آمریکا علیه ملت ما بوده اند و این یکی خبیث تر/ نقد را می پذیریم اما تخریب نه/ تلاطم بازار، دلیل اقتصادی ندارد

 5. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 6. روحانی به گرانی‌ها واکنش نشان داد/ بررسی افزایش قیمت‌ها در هیات دولت

 7. کواکبیان: وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم مناسب نیست/شب می‌خوابیم و صبح بلند می‌شویم و می‌بینیم قیمت‌ها تغییر کرده است/ خجالت می‌کشم بگویم از این دولت حمایت کردم

 8. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 9. جمعه عید سعید فطر است

 10. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 11. ایران 1 - مراکش 0؛ پیروزی یوزها در دقیقه 93 و پایان 20 سال انتظار

 12. احمد توکلی: اعتماد مردمی به سیاستمداران به حداقل خود رسیده/ سبد کالای مردم کوچک‌تر شده است

 13. نوبخت: با قاطعیت اعلام می‌کنم که در شرایط سخت تحریمی هم کشور قابل اداره است

 14. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 15. درباره دادگاه صادر کننده حکم فیلتر تلگرام/ لطفا نیمه پر لیوان را هم ببینید

 16. ادامه بی‎خیالی دولت به بلبوشو در بازار

 17. نگرانی از گروه ترس و ساکتین برجام

 18. به بهانه "شبی که ایران نخوابید" / فوتبال را ببینید آقای رئیس جمهور + فیلم

 19. اروپا می خواهد برجام را ادامه دهد، اما بدون آمریکا نمی تواند/ ایران نباید منتظر بماند

 20. سکه ۲/۵ میلیون تومان شد

 21. سیف: گران شدن سکه روانی است

 22. ۱۷ راهکار میرسلیم برای حمایت از تولید ایرانی/ بهره بانکی بالا، نظام پیچیده مالیاتی و... عامل موفق نبودن تولید ملی

 23. قراردادهایی که تلف شدند / حق فسخ و خسارت داریم یا نه؟

 24. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 25. ترامپ: اون خلع سلاح هسته‌ای و موشکی را پذیرفت/ تحریم‌ها علیه کره شمالی ادامه خواهد یافت

پربحث‌های دیروز

 1. انتقاد مطهری از آیت‌الله علم‌الهدی

 2. پیکر خون‌آلود مامور وزارت اطلاعات (۱۶+)  

 3. واکنش ابتکار به انتقادهای اصلاح‌طلبان از دولت

 4. پیشنهاد فوتبالی حسین شریعتمداری/ واکنش ها به مداحی میثم مطیعی/ گل به خودی نمایندگان مجلس/ انتقاد تند روزنامه اصلاح طلب از روحانی/ جنجال پیامک‌ ها و اظهارنظر آیت الله علم الهدی و مطهری

 5. نسل نو اصلاحات علیه نسل کهنه

 6. از محاصره مدافعان حرم توسط تکفیری‌ها تا قیچی کردن جبهه‌النصره و شکست آنها

 7. اسرائیل چگونه نابود می‌شود؟

 8. امنیت ایران را تاجزاده حفظ کرد یا سردار سلیمانی؟

 9. احضار برخی سلبریتی‌ها به دادستانی و تحقیق برای پولهای جمع آوری شده/واریزیها همچنان ادامه دارد

 10. علت شکایت مدیرعامل سابق همشهری از عضو شورای شهر تهران

 11. با حکم فرمانده معظم کل قوا؛ حجت الاسلام ادیانی به ریاست سازمان عقیدتی سیاسی ناجا منصوب شد

 12. امیرعبداللهیان: آینده متعلق به همه یمنی‌ها و باتلاق متجاوزین است

 13. سردار وحیدی: روابط آمریکا و کره‌شمالی آینده مثبتی ندارد

 14. تعداد تذکرات کتبی به رییس جمهور در سال گذشته

 15. واعظی: مذاکره‌ای با کانادا نداشتیم که متوقف شود

 16. پاسخ رهبر انقلاب به درد و دل‌های خانواده شهدای هسته‌ای

 17. ایران گورستان خودروهای خارجی شده است/ خودرو یک میلیاردی به دلیل نداشتن قطعه بلا استفاده است

 18. کمبود سه میلیون مسکن در کشور/ نیاز سالانه به ساخت 800 هزار واحد

 19. محسنی اژه‌ای: مشکلات موسسات مالی میراث گذشته است/ ماجرای نامه انتقادی سیف/ وضعیت پرونده بابک زنجانی

 20. با کفش وارد نشوید!

پربحث‌های هفته

 1. روحانی: همه حاکمان آمریکا علیه ملت ما بوده اند و این یکی خبیث تر/ نقد را می پذیریم اما تخریب نه/ تلاطم بازار، دلیل اقتصادی ندارد

 2. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 3. روحانی به گرانی‌ها واکنش نشان داد/ بررسی افزایش قیمت‌ها در هیات دولت

 4. کواکبیان: وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم مناسب نیست/شب می‌خوابیم و صبح بلند می‌شویم و می‌بینیم قیمت‌ها تغییر کرده است/ خجالت می‌کشم بگویم از این دولت حمایت کردم

 5. احمد توکلی: اعتماد مردمی به سیاستمداران به حداقل خود رسیده/ سبد کالای مردم کوچک‌تر شده است

 6. درباره دادگاه صادر کننده حکم فیلتر تلگرام/ لطفا نیمه پر لیوان را هم ببینید

 7. نگرانی از گروه ترس و ساکتین برجام

 8. اروپا می خواهد برجام را ادامه دهد، اما بدون آمریکا نمی تواند/ ایران نباید منتظر بماند

 9. قراردادهایی که تلف شدند / حق فسخ و خسارت داریم یا نه؟

 10. عبدالله ناصری: اصلاح‌طلبان بی‌شک از جهانگیری در ۱۴۰۰ حمایت خواهند کرد

 11. متن شعر مطیعی در نماز عید فطر

 12. هزینه های عجیب در پاستور و مجلس/ نامزد احتمالی مورد حمایت اصلاح طلبان در انتخابات/ انتقاد تند کواکبیان از دولت/ سخنان رئیسی درباره شرایط مردم/ بی توجهی به فضاسازی جدید احمدی نژادی ها

 13. انتقاد تند کیهان از علی مطهری/ کنایه های نماینده زن مجلس به همکارش/ پیش بینی اقتصادی جهانگیری/ دلیل عدم حضور روحانی در جلسات مجمع مشخص شد

 14. انتقاد مطهری از آیت‌الله علم‌الهدی

 15. پیکر خون‌آلود مامور وزارت اطلاعات (۱۶+)  

 16. روحانی: بچه‌ها مچکریم+عکس

 17. «سلاح ایرانی» در انتظار بازار جهانی/ «آرمیا»؛فرصتی برای جذب مشتری

 18. متن پیامک های ارسالی به نمایندگان درباره لوایحه چهار قلو بخصوص FATF / تهدیدی در کار نبود + عکس

 19. روحانی: امروز در برخی از بخش‌ها احساس عدالت در جامعه وجود دارد

 20. بیژن مقدم: انتظار از رئیس جمهور تصمیم قاطع به تغییر در کابینه با شاخص‌های کارآمدی، جوانگرایی و مردم‌داری است‌/ به منتقدین دولت اعم از اصول‌گرا و اصلاح‌طلب اعتنا کنید

 21. سفرهای خارجی سلحشوری/از طرف مجلس به جام جهانی روسیه می‌روم البته با هزینه خودم

 22. ذوالنور خطاب به روحانی: با فشار، تهدید کردن و انواع راه‌ها نمایندگان را وادار به انصراف از سوال کردید

 23. ابطحی: کسانی که به روحانی رای دادند حالشان خوب نیست

 24. واکنش ابتکار به انتقادهای اصلاح‌طلبان از دولت

 25. پیشنهاد فوتبالی حسین شریعتمداری/ واکنش ها به مداحی میثم مطیعی/ گل به خودی نمایندگان مجلس/ انتقاد تند روزنامه اصلاح طلب از روحانی/ جنجال پیامک‌ ها و اظهارنظر آیت الله علم الهدی و مطهری

آخرین عناوین