هتل بین المللی

اقدام قابل تقدیر امام جمعه اهواز در قبال اعتراض تلخ کارگران

گروه سیاسی الف،   3961205222 ۲۳ نظر، ۱۹ در صف انتشار و ۲۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
اقدام قابل تقدیر امام جمعه اهواز در قبال اعتراض تلخ کارگران

به گزارش الف به نقل از رسانه ها ، جمعه هفته ای که گذشت جمعی از کارگران شرکت «گروه ملی فولاد ایران» که ماه هاست حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده اند، به مصلای نمازجمعه اهواز آمدند تا صدای اعتراض خودشان را به گوش مسئولان برسانند.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در شرایطی که روزهای پایانی سال در حال فرارسیدن است هنوز حقوق ماه های آذر، دی و بهمن را دریافت نکرده‌اند و علاوه بر آن کارفرما با عدم واریز حق بیمه آنان به صندوق سازمان تامین اجتماعی که موجب عدم تمدید دفترچه‌های درمانی‌شان شده است شرایط مصیبت باری را برای هزاران کارگر این مجتمع بزرگ صنعتی و خانواده‌هایشان به وجود آورده است.

در اواسط خطبه دوم، یکی از کارگران که در صفوف ابتدایی هم نشسته بود، با صدای بلند نکاتی را در خصوص مشکلاتشان مطرح کرد که عملا باعث توقف خطبه های نمازجمعه شد، یکی از پرسنل ستادنمازجمعه به سمت وی رفت تا او را دعوت به آرامش کند اما خطیب جمعه از او خواست به آن کارگر فرصت بدهد تا با آرامش مطالبش را مطرح کند.در ادامه کارگران با کنایه و با سردادن شعارهایی، اعتراض خود را نسبت به مشکلات بوجود آمده ابراز کردند که حجت الاسلام حاجتی هم از مردم خواست با کارگران همزبان شوند و همه جمعیت مصلا شعار کارگران را تکرار کردند...

امام جمعه موقت اهواز ضمن همدردی با کارگران از دولت و مسئولان مربوطه خواست هرچه سریعتر نسبت به رفع مشکل این کارگران اقدامات لازم را انجام دهند. وی گفت: ما بسیار خوشحالیم که برادران مان برای عرض مشکل و رساندن صدای اعتراض شان به نمازجمعه آمده اند، نمازجمعه متعلق به این مردم و محل اصلی طرح مشکلات  مردم است.

حجت‌الاسلام حاجتی با اشاره به حضور کارگران و کارکنان شرکت گروه ملی فولاد در نماز جمعه، خطاب به مسئولان دولتی و قضایی و نمایندگان مجلس، افزود: مشکلات را باید خودمان باتدبیر حل کنیم تا به تعبیر رهبر انقلاب، تبدیل به زخمی نشود که مگس بر روی آن بنشیند.

 

اما اسماعیل معنوی یکی از فعالان مجازی در این باره می نویسد: این هفته نمازجمعه اهواز با حاشیه هایی همراه بود. البته حاشیه هایی از جنس متن مردم.

 واکنش بجا و منطقی و برآمده از روحیه مردمی حجت الاسلام والمسلمین حاجتی به عنوان یک نقطه اوج در ماجرای نمازجمعه این هفته اهواز شایسته تقدیر است. رسانه های وابسته به دولت های غربی نظیر بی بی سی و امدنیوز با انتشار بخش کوتاهی از فیلم شعارهای اعتراضی کارگران سعی داشتند مطالب خاصی را به مخاطبان خود القا کنند اما ناخواسته در میدان ما بازی کردند و مفهومی را منتشر کردند که قطعا مد نظر آنان نبوده، رسانه های معاند ناخواسته این ادعا را تایید کردند که نمازجمعه به عنوان اصلی ترین تجمع انقلابیون، محل رجوع و بیان دغدغه های واقعی مردم نظیر بیکاری و... است.

اکبر شهبازی نیز در این باره نوشت: اینجا نماز جمعه، یکی از پایگاه های روحانیت پس از انقلاب است. کارگران فولاد اهواز به ماهها حقوق معوقه معترضند، حقوقی که دربرابر قراردادهای میلیاردی بازیکنان تیمهای فوتبال همین شرکت هیچ است. کارگران انگار هنوز به این ترییون ها امید دارند. تو گویی آنها به روحانیت و این بلندگوها چشم دوخته اند و پناه آورده اند تا صدایشان شنیده شود و کسی بازتاب صدای همیشه سرکوب شده آنها شود. اما این تریبون‌های نماز جمعه در این سالها چقدر صدای بیچارگان بوده است؟ ائمه جمعه خطبه های خوانده در این سالها را یکبار دیگر مرور کنند.

برخی رسانه ها هم نوشته اند که بسیاری از ائمه جمعه خود پیش‌قدم شده و دستور جمع‌آوری نرده‌های موجود در مصلا را صادر نمودند. نرده‌هایی که یک روز به‌واسطه ترورهای منافقین و برای حفظ جان مسئولین و ائمه جمعه نصب‌شده بود، بعد از سه دهه به نماد شکاف میان مردم و مسئولین تبدیل‌شده بود.

به گزارش الف، بدون شک اگر تریبون های نماز جمعه محلی برای بیان مشکلات معیشتی و نارضایتی‌های اجتماعی و تبعیض باشد تاثیر بسزایی در برقراری رابطه همدلانه مردم با روحانیت می شود و احتمال حل مشکلات و نابسامانی ها تقویت شود و تریبون‌های نمازجمعه پیشگام بازگشت مسئولین به میان مردم می شوند.

دیروز کارگران فولاد اهواز نیز از ساعت ۹ صبح امروز در مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کردند. نمایندگان کارگران در توضیح مطالبات صنفی خود عنوان می کند: تا این لحظه سه ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده، طلبکاریم. علاوه بر آن عیدی و پاداش پایان سال و حق سنوات این واحد پرداخت نشده است.

تجمع‌کنندگان همچنین گفتند: از مسئولان استانداری خوزستان می‌خواهیم مقدمات برداشته شدن مشکلات مدیریتی این کارخانه و در نتیجه امکان پرداخت مطالبات صنفی کارگران را فراهم کنند.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۵۷۴۲۶۰۸:۰۴:۵۴ ۱۳۹۶/۱۲/۶
هرچی میکشیم از فوتبال و بریز بپاش فوتبال هست شهرداری و کارخونه داری چه ربطی به فوتبال داره
ناشناس۲۵۷۷۴۱۱۳:۲۳:۳۴ ۱۳۹۶/۱۲/۶
یک عده باید حقوقشون عقب بیفتد و یا کار نداشته باشند مدیر عامل و اعضای هیت مدیره یکی از بانک ها هم باید تنها در یک قلم وام بالاید400 میلیون تومان با سود 2 درصد بگیرند و انرا 23 درصد در همان بانک سپرده کنند اگه واقعا در مملکت مردی وجود دارد که عرضه رسیدگی داره تماس بگیرهmoh_farhadiyeh@yahoo.com
ناشناس۲۵۷۸۷۴۱۵:۲۵:۲۴ ۱۳۹۶/۱۲/۶
دولت تحمل ندارد فردا این آقا متهم به سیاسی کاری علیه دولت می شوند
ناشناس۲۵۷۴۲۹۰۸:۰۸:۴۲ ۱۳۹۶/۱۲/۶
اقای روحانی لطفا صدای اینها را هم بشنوید.
ناشناس۲۵۷۴۷۶۰۸:۵۰:۵۶ ۱۳۹۶/۱۲/۶
سلام اگه این رویه در تمام نمازهای جمعه باشه عالیه
ناشناس۲۵۷۴۷۷۰۸:۵۲:۵۹ ۱۳۹۶/۱۲/۶
این دوستانی که دارند از اقدام امام جمعه محترم دفاع میکنند اگر که قضیه برعکس بود یعنی اگر احتمالا امام جمعه با شعار ها مخالفت میکردند و با کارگران همدردی نمیکردند الان مشغول فلسفه بافی در مورد اقدام شایسته امام جمعه محترم در مخالفت با ابراز احساسات قشر کارگر بودند .
الف ر۲۵۷۷۲۳۱۳:۰۱:۵۹ ۱۳۹۶/۱۲/۶
چرا قضاوت عمل انجام نشده را میکنید امام جمعه محترم اقدامی در ست انجام دادند اگر غیر این میکردند نادرست بودو درخور نقد .اظهارات شما یعنی فتنه انگیزی
ناشناس۲۵۷۴۸۰۰۸:۵۶:۴۴ ۱۳۹۶/۱۲/۶
ببین چقدر به درد مردم ناشنوایی کردید که همین تک و توک خبر های همدردی نه تنها رسانه ای که باعث تعجب میشود هم !!
نسل سوم۲۵۷۴۹۶۰۹:۲۳:۴۴ ۱۳۹۶/۱۲/۶
اقا ما از نیمه مرداد حقوق نگرفتیم. الان هم حاجی بهمراه خانواده رفته سفر امریکا برای تمدید گرین کارتش! کسی فریاد رس ما نیست.
ناشناس۲۵۷۵۳۹۱۰:۱۹:۰۱ ۱۳۹۶/۱۲/۶
البته کارشان بسیار مورد تقدیر است مخصوصا اینکه موجد مشکلات کارگران هیچگاه ائمه جمعه نبوده و نیستند.
ناشناس۲۵۷۵۷۴۱۰:۵۷:۵۶ ۱۳۹۶/۱۲/۶
"اقدام قابل تقدیر"!!!!!!!! اینکه خواسته مردم شعار دهند قابل تقدیر است؟؟؟؟!!!!!! این حرکت امام جمعه مشکل کارگران را حل نمود؟؟؟؟!!!!!!!!---
تیمور۲۵۷۵۸۰۱۱:۰۵:۴۵ ۱۳۹۶/۱۲/۶
نه اینکه بخوام ارزش کارش را ندیده بگیرم ولی مطمئنا اگر دولت غیر از دولت روحانی بود این کار را نمی کرد...
ناشناس۲۵۷۵۸۵۱۱:۱۰:۳۴ ۱۳۹۶/۱۲/۶
امری بسیار مبارک است انشالله که اهداف سیاسی مد نظر نباشد و مردم بتوانند در سایر امور هم مشکلات را مطرح کنند
ناشناس۲۵۷۶۰۴۱۱:۲۰:۵۸ ۱۳۹۶/۱۲/۶
نماز جمعه باید به سایر ساعات و ایام هفته تسری یافته و امامان جماعات شنبه ، یکشنبه ، دوشنبه ... بنیان نهاده شوند تا مشکلات حل گردند.
مودی۲۵۷۶۱۳۱۱:۳۱:۰۰ ۱۳۹۶/۱۲/۶
نماز جمعه و خطیب جمعه باید همین گونه مامن و پناهگاه تمام افراد زجر کشیده و مظلوم درون جامعه و انقلاب باشد..... مطمئنا این نوع اعتراض و مطالبه گری علاوه بر اینکه باعث شنیدن بهتر صدای این مطالبات میشود جلوی سواستفاده ها و رذالت های ضد انقلاب را نیز میگیرد.
ناشناس۲۵۷۶۲۲۱۱:۳۹:۳۹ ۱۳۹۶/۱۲/۶
معلوم نیست این همه تولید فولاد وفروش اون کجا میره.
ناشناس۲۵۷۶۲۷۱۱:۴۸:۰۸ ۱۳۹۶/۱۲/۶
این هم از مصیبتهای خصوصی سازی است.
محمد۲۵۷۶۶۵۱۲:۰۶:۲۹ ۱۳۹۶/۱۲/۶
اقا چرااعتراض دارید؟مگه شما عملکرد این دولت رو در 4 سال اولش ندیده بودید که دوباره بهش رای دادید. شما مگه نبودید شعارمیدادید ما که هوا نداریم هواتو نگه میداریم. خب الانم باید هوای دولت نگه دارید چون بهش رای دادید. شما نبودید که شعارمیدادید مابه عقب برنمی گردیم الان چرا دارید کم میارین و به عقب برمیگردید.
ناشناس۲۵۷۶۸۳۱۲:۲۵:۲۰ ۱۳۹۶/۱۲/۶
امیدواریم در آینده همه آنهایی که حقوق خود را نگرفته و یا به نوعی به حقوقشان اجحاف شده بتوانند و اجازه بدهند که به محل نماز جمعه رفته تا از آن طریق صدای شان را به گوش مسئولان برسانند. این خواسته ناشدنی است چون نماز جمعه محل تجمع افراد خاص و وابستگان به جناح و نهاد خاصی است که فکر می کنند نماینده همه مردم و نماینده خدا بر زمین هستند.
ناشناس۲۵۷۶۸۶۱۲:۲۷:۵۰ ۱۳۹۶/۱۲/۶
بنظر میرسد مدیر و روسای قوای کشور مدیریت عالی کشور و ائمه جمعه و نمایندگان ملت در مجلس و خبرگان و شوراها باید حصار و دیواری که به عنوان حفاظت انهم در بعضی موارد چند لایه دورشان کشیده اند را با دست خودشان برچینند و به میان مردم بیایند در کشور بگردند دردها را بفهمند و بشنوند سری به زندانها بزنند ، نیمه شب سرکی به بیمارستانها بکشند ، بیخبر وارد مدرسه های شهری و روستایی شوند ، بنشینند حرف جوانان بیکار و دختران دم بخت را بشنوند ، مدیریت عالی کشور گاهی سری به دادگاهها بزنند درد دل مردم و حتی درد دل قضات را هم بشنوند ، حصارها را از دور خودتان جمع کنید و به میان مردم بروید ، ای حاکمان خوب سرزمین ایران اسلامی ......
ناشناس۲۵۸۱۰۷۱۹:۰۵:۲۵ ۱۳۹۶/۱۲/۶
دیگه برای این کارها دیرشده عزیز
ناشناس۲۵۷۶۹۹۱۲:۳۷:۲۴ ۱۳۹۶/۱۲/۶
با سلام بنده نه اهوازی هستم و نه کارمند گروه ملی فولاد ولی توجه داشته باشید که حقوق معوقه مربوط به گروه ملی فولاد است و آن شرکتی که تیم فوتبال دارد شرکت فولاد خوزستان ایت و این یک تشابه اسمی است . و دو شرکت را نباید با هم اشتباه گرفت.
محمد۲۵۸۳۲۵۲۳:۳۴:۴۰ ۱۳۹۶/۱۲/۶
استقلال صنعتی مگه مال گروه ملی نیست؟
تجارت نیوزایرانسلمادیرانسام سیر

پربحث‌های اخیر

 1. مایلی‌کهن:‌ ۸۰۰میلیون خرج کردند تا سیرالئون بیاید ایران!

 2. هزینه تماس و پیامک هنگام پرواز چقدر است؟

 3. ۶ درمان خانگی برای پوست‌های چرب

 4. پوتین برای چهارمین بار رئیس جمهور روسیه شد

 5. تازه‌ترین وضعیت جوی در آخرین ساعات سال 96

 6. ارتش آزاد مدعی شد؛ سرنگون شدن جنگنده ارتش سوریه

 7. واکنش رضا عطاران به پوشاندن موی بازیگر زن خارجی «مصادره» در مشهد/ عکس  

 8. مشاور امور پایگاه‌های خبری معاون مطبوعاتی منصوب شد

 9. در سیستان و بلوچستان خاک می‌بارد/ آلودگی هوای زاهدان به ۲۲ برابر حد مجاز رسید

 10. قصه ادامه دار مذاکرات مزدی ۹۷

 11. پوتین در جمع هواداران خود در میدان سرخ سخنرانی می کند

 12. وزیر نفت اعلام کرد؛ تولید۵۰۰میلیون بشکه ای، عایدی سومین قراردادIPC/ ملاک رنگ چشم نیست

 13. ترافیک پرحجم در محورهای فیروزکوه و هراز

 14. پزشکیان:جلسه امروز مجلس برای فیلترینگ تلگرام نبود/فیلتر مشکلی را حل نمی‎کند

 15. گزارش مستقیم الناز شاکردوست از بازی بارسلونا در نیوکمپ  

 16. تصویری از جشن تولد بازیکن مغضوب برانکو در اردوی تیم کی‌روش  

 17. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 18. اعضای شورای عالی کار راهی وزارت کار شدند/ دستمزد کارگران در وزارت اقتصاد تعیین نشد

 19. ربایندگان سه تبعه ایرانی در ترکیه دستگیر شدند

 20. قرارداد ۱.۴۵ میلیارد دلاری امارات با توتال فرانسه

 21. بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری  

 22. چرا عربستان یکی از جنجالی‌ترین کشتی‌های جنگی آمریکا را خریداری می‌کند؟

 23. بر اساس نظرسنجی درون شعب؛ پوتین در کرملین ماند

 24. اسامی بازیکنان دوپینگی فوتبال اعلام شد

 25. «کلاه قرمزی» با چهار عروسک جدید می‌آید

پربحث‌های دیروز

 1. نماینده مجلس: معتقدم اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات خواهد داد

 2. متهم خیابان پاسداران: من عاشق اعدامم/ ۵۰ نفر هم می‌مردند خواست خدا بود

 3. دبیر شورای عالی فضای مجازی: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست/ باید به فکر جایگزین باشیم

 4. چه‌کسی به دختر خیابان انقلاب «تراول ۵۰ هزارتومانی» داد؟/ بازهم پای تاجزاده در میان است؟ +عکس

 5. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 6. باید ایتالیایی زندگی کرد یا آلمانی؟

 7. مایلی‌کهن:‌ ۸۰۰میلیون خرج کردند تا سیرالئون بیاید ایران!

 8. عماد افروغ: تحقق عدالت شلاق بُرنده می‌خواهد

 9. جزئیات قتل ۲ خواهر به‌ دست برادران شکاک

 10. آزادی عامل قتل عام خانوادگی

 11. موضوع فیلترینگ تلگرام به کجا رسید؟

 12. تازه‌ترین وضعیت جوی در آخرین ساعات سال 96

 13. ارتش آزاد مدعی شد؛ سرنگون شدن جنگنده ارتش سوریه

 14. واکنش رضا عطاران به پوشاندن موی بازیگر زن خارجی «مصادره» در مشهد/ عکس  

 15. مشاور امور پایگاه‌های خبری معاون مطبوعاتی منصوب شد

 16. در سیستان و بلوچستان خاک می‌بارد/ آلودگی هوای زاهدان به ۲۲ برابر حد مجاز رسید

 17. قصه ادامه دار مذاکرات مزدی ۹۷

 18. پوتین در جمع هواداران خود در میدان سرخ سخنرانی می کند

 19. وزیر نفت اعلام کرد؛ تولید۵۰۰میلیون بشکه ای، عایدی سومین قراردادIPC/ ملاک رنگ چشم نیست

 20. ترافیک پرحجم در محورهای فیروزکوه و هراز

 21. پزشکیان:جلسه امروز مجلس برای فیلترینگ تلگرام نبود/فیلتر مشکلی را حل نمی‎کند

 22. گزارش مستقیم الناز شاکردوست از بازی بارسلونا در نیوکمپ  

 23. تصویری از جشن تولد بازیکن مغضوب برانکو در اردوی تیم کی‌روش  

 24. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 25. اعضای شورای عالی کار راهی وزارت کار شدند/ دستمزد کارگران در وزارت اقتصاد تعیین نشد

پربحث‌های هفته

 1. مساله فقط یک روسری است؟

 2. "عفاف و کرامت" زن شرقی، یا "بردگی جنسی" زن غربی؟

 3. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 4. نجفی استعفا داد/ محسن هاشمی: در اولین جلسه بعد از نوروز استعفای نجفی بررسی می شود

 5. ترامپ زنگ خطر را برای توافق هسته ای به صدا در آورد/ هدیه بزرگ کاخ سفید به نتانیاهو و محمد بن سلمان/ سناریوهای ایران در قبال خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود؟

 6. کیم عاقل, ترامپ عاقل تر‎

 7. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 8. استیون هاوکینگ درگذشت

 9. اسم این موزه چی بود؟  

 10. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 11. اجرایی شدن ماده 29 قانون برنامه ششم برای شفافیت حقوق مسولان را دنبال خواهیم کرد /برخی مسئولین حاضر به بیان میزان حقوق دریافتی خود نیستند

 12. مقصر سقوط هواپیمای آسمان اعلام شد: بی‎توجهی شرکت آسمان به محدودیت پرواز خلبان/ خلبان در سال ۸۸ عمل جراحی قلب باز انجام داده بود؛ او مجاز به پرواز با یک کمک‌خلبان نبود

 13. کارگر اخراجی شهردار را به آتش کشید  

 14. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 15. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 16. دلیل استعفای شهردار تهران اعلام شد

 17. سرقت دستگاه خودپرداز از میدان ونک با ۶۷ میلیون تومان وجه نقد  

 18. چهارشنبه سوزی با ۲۰۸۲ مصدوم و ۴ فوتی/ قطع عضو به عدد ۱۸ رسید/ سوختگی و مشکلات چشمی رتبه اول و دوم آسیب‌ها +تصاویر

 19. موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی

 20. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 21. عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی ماندنی شد+ جزییات شمارش آرای استیضاح

 22. شرکت اپل دسترسی به اپ استور در ایران را مسدود کرد

 23. عروس ارشد ترامپ، درخواست طلاق داد +عکس

 24. جلسه کمیته مزد بدون نتیجه پایان یافت/ خدایی: افزایش دستمزد باید بر اساس هزینه‌های زندگی باشد/ 70 درصد کارگران حداقل بگیرند/عطاردیان: کارفرما توان پرداخت حداقل مزد را هم ندارند

 25. شرافت چند آقایان احمدی‌نژادی؟!

پربحث‌های دیروز

 1. نماینده مجلس: معتقدم اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات خواهد داد

 2. چه‌کسی به دختر خیابان انقلاب «تراول ۵۰ هزارتومانی» داد؟/ بازهم پای تاجزاده در میان است؟ +عکس

 3. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 4. عماد افروغ: تحقق عدالت شلاق بُرنده می‌خواهد

 5. پزشکیان:جلسه امروز مجلس برای فیلترینگ تلگرام نبود/فیلتر مشکلی را حل نمی‎کند

 6. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 7. بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری  

 8. دانه درشت های فاسد از نظر محسنی اژه ای/رونمایی از سلاح دراویش/ روایت احمدی‌نژاد از سردار سلیمانی قبل و بعد از دستگیری بقایی/ دلیل لغو دیدارهای امروز ظریف/ جهانگیری: در بهشت هستم

 9. جهانگیری: تصمیم‌گیری درباره تلگرام با شورای فضای مجازی است / روحانی با فیلتر مخالف است

 10. حاشیه های آخرین روز کاری مجلس؛ از تعطیلی دفاتر برخی نمایندگان برای ندادن عیدی تا خانه تکانی خانم نماینده

 11. آیت‌الله نوری همدانی: بانک‌ها هنوز اسلامی نشدند و همچنان "ربا" می‌گیرند

 12. فرزند سید صادق شیرازی آزاد شد

 13. روحانی:‌ ایران مصمم به توسعه همه جانبه روابط و مناسبات و همکاری‌ها با عمان است

 14. رئیسی: مهمترین دغدغه‌های مردم، معیشت رفع بیکاری و مبارزه با فساد است

 15. رحیم‌پور ازغدی: حال که استیضاح‌ بازی‌های مجلس و دولت گذشت به حق‌ الناس برسید/ نگذاریم نظام قربانی بی‌عرضگی‌ها شود

 16. تماس تلفنی وزیر خارجه عمان با ظریف

 17. سخنگوی وزارت امور خارجه: کلیه برنامه‌ها و دیدارهای ظریف به دلیل کسالت لغو شد

 18. اژه‌ای در واکنش به فضاسازی اخیر احمدی‌نژاد و یارانش: عمل آن‌ها با عمل آمریکا و اسرائیل یکی است/ ماه‌ها قبل این روزها را پیش‌بینی کردم

 19. شرط ایران برای ادامه پایبندی به برجام از نظر لاریجانی

 20. تحریم‌های جدید / وقتی از ترس باران می رویم زیر ناودان

 21. نامه دختر لبنانی به رهبر معظم انقلاب و پاسخ ایشان + عکس

 22. قهرمان سازی از نجفی به سبک اصلاح طلبان

 23. اروپایی ها اگر حسن نیت دارند مشکلات بانکی و پولی را مرتفع کنند/ بین اروپا و آمریکا تفاوتی نیست

 24. اروپا به‌ دنبال پایان برجام است؟

 25. آیا برجام با حمایت‌های صرف اتحادیه اروپا، توانایی تامین انتظارات ایران را دارد؟

پربحث‌های هفته

 1. مساله فقط یک روسری است؟

 2. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 3. اسم این موزه چی بود؟  

 4. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 5. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 6. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 7. عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی ماندنی شد+ جزییات شمارش آرای استیضاح

 8. نماینده مجلس: معتقدم اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات خواهد داد

 9. علی ربیعی در کابینه دولت ماندنی شد+ جزییات شمارش آرای استیضاح

 10. استیضاح ربیعی در دستور کار مجلس/ موافقان استیضاح: ربیعی خدای لابی‌گری است/ هواپیمای تهران - یاسوج بیمه نداشت/ ربیعی: در وزارت تعاون موفق بودم

 11. چرا نگران استیضاح هستیم ؟/سخنی کوتاه با استیضاح کنندگان وزرای دولت دوازدهم

 12. سومین استیضاح هم رای نیاورد ! / حجتی ماند + جزییات شمارش آرا و گزارش کامل جلسه استیضاح

 13. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 14. عراقچی: آمریکایی‌ها در خروج از برجام جدی هستند/ اگر آمریکا از برجام خارج شود، ما هم خارج می‌شویم

 15. آخرین مکالمات خلبان و کمک خلبان هواپیمای A.T.R با یکدیگر/ اظهارت کمک خلبان برای برگشت و 2 اخطار سیستم حسگر

 16. استیضاح وزیر راه/ امیرآبادی: سر استیضاح را بریدند/ آخوندی: بابت کاستی ها از مردم عذرخواهی می‌کنم

 17. در جلسه شب گذشته نوبخت با نمایندگان چه گذشت / جلسه حزبی در سازمان مدیریت تشکیل شد

 18. پیام آیت‎الله مکارم به روحانی: اصرار به شبکه‌های اجتماعی خارجی و عدم توجه به شبکه‌های داخلی بردگی است

 19. روزنامه جوان: نامگذاری خیابان بنام مصدق، عبور از امام است

 20. دروغگو مثل فعال اصلاح‌طلب دروغ‌‌پرداز مثل شبکه ملکه انگلیس

 21. صادق زیباکلام به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام محاکمه شد

 22. چه‌کسی به دختر خیابان انقلاب «تراول ۵۰ هزارتومانی» داد؟/ بازهم پای تاجزاده در میان است؟ +عکس

 23. مدرک منتشر شده در مورد حساب بانکی آیت الله مکارم شیرازی جعلی است

 24. بعیدی نژاد: تیلرسون اولین وزیرخارجه‌ است که با توئیت برکنارشد

 25. حاشیه‌های جلسه استیضاح وزیر کار؛ آرای ممتنع «ربیعی» را نجات داد

آخرین عناوین