هتل بین المللی

آخوندی: هر حادثه‌ای رخ می‌دهد، به جای اصلاح فرآیندها سریعا دنبال یک نفر می‌رویم که با آن درگیر شویم

گروه اقتصادی الف،   3961205142 ۳۵ نظر، ۱۷ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
آخوندی: هر حادثه‌ای رخ می‌دهد، به جای اصلاح فرآیندها سریعا دنبال یک نفر می‌رویم که با آن درگیر شویم

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه جامعه ما در حال زوال اجتماعی است، گفت: هر حادثه‌ای رخ می‌دهد، به جای اصلاح فرآیندها سریعا دنبال یک نفر می‌رویم که با او درگیر شویم.

عباس آخوندی در اولین جشنواره نشان تعالی   HSE که به مناسبت روز مهندس برگزار شد، اظهار کرد: مهم‌ترین بحث مهندسی، اخلاق و امید اجتماعی است. تقریبا تمام مطلبی که مهندس رجبی (رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان) به آن اشاره کردند، بحث سرمایه اجتماعی و اعتماد اجتماعی است.

وی افزود: امید و سرمایه اجتماعی بدون عدل قابل تحقق نیست. مهندسی مبتنی بر عدالت است چون عدالت، ثبات و پایداری از طریق قرار گرفتن اشیا در جای خودش است. گمگشته ایران نیز همین عدالت است.

وزیر راه و شهرسازی با تفکیک دو حوزه اخلاق خصوصی و اخلاق عمومی گفت: اخلاق عمومی می‌تواند محور اعتماد جامعه باشد که اعتماد عمومی را نسبت به این قشر بالا ببرد. این در حالی است که ما معمولا در ایران هر دو حوزه را با هم جمع می‌کنیم و آن را تحت عنوان اخلاق می‌شناسیم.

آخوندی با اشاره به روز مهندس گفت: خواجه‌ نصیر در عین حال که یک مهندس و منجم سرشناس بود، یک سیاستمدار بود که کتاب ماندگار او در حوزه سیاست با عنوان اخلاق ناصری ارائه شد. یعنی اصلی‌ترین بحث او فضیلت و عدالت است و بدون عدالت، اخلاق مفهومی نخواهد داشت.

وی اظهار کرد: واقعیت این است که جامعه ما در حال زوال اجتماعی است. یعنی امکان اینکه مشکلات بنیادی خود را رفع کند، ارزش افزوده ایجاد کند و امید را تزریق کند، ندارد. این یک واقعیت است که اگر آن را در لفافه بیان کنیم، راهی برای درمان آن پیدا نخواهیم کرد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: ما در کشور کمتر مشکلی را می‌توانیم به صورت اجتماعی حل کنیم؛ چه گرد و غبار باشد، HSE باشد چه حوادث باشد یا مسائل اقتصادی. مدتی است که نمی‌توانیم مسائل اجتماعی را حل کنیم. در هر مسئله تاب‌آوری بسیار در آستانه پایینی قرار دارد.

آخوندی ادامه داد: وقتی مسائل را نگاه می‌کنیم می‌بینیم که به سرعت یک تجمع به یک آشوب تبدیل می‌شود، یک برف بلافاصله تمام جامعه را به هم می‌ریزد. این نشان می‌دهد که تاب‌آوری اجتماعی به مفهوم استوار و پایدار آن دچار مشکل است.

وی با اشاره به بودجه‌های کشور گفت: زمانی می‌گفتند اگر ۳۰ درصد بودجه حال توزیعی و ۷۰ درصد حالت عمرانی داشته باشد، خوب است. الان بودجه ما صددرصد توزیعی است. یعنی قدرت ارزش افزوده به سمت صفر گرایش پیدا کرده است.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: مشکلی که ما در ایران داریم که منشا یک سوء تفاهم ملی است به این برمی‌گردد که همه چیز را به حوزه اخلاق خصوصی همچون متواضع، فداکار  مهربان، مودب بودن و ... محدود می‌کنیم. البته اینها صفات خوبی است و اما همه آن در حوزه اخلاق خصوصی است. در حالی که معیار اخلاق عمومی فقط و فقط عدالت است. این خلط مبحث عمومی است که ما با آن مواجه هستیم.

آخوندی ادامه داد: اصلی‌ترین ماموریت اخلاق، مهار قدرت است. ولی در حوزه عمومی، مهار قدرت فقط از طریق اجرای عدالت صورت می‌گیرد و با توصیه‌های فردی امکان‌پذیر نیست.

وی با بیان اینکه فعالیت‌ مهندسان در تمام زمینه‌ها به عدالت و ارزش عمومی مربوط می‌شود، گفت: مهندس کارش با حوزه عمومی است به همین دلیل باید متخلق به اخلاق عمومی باشد. به همین دلیل است که من در ماه‌های گذشته مکررا به عدم تعارض منافع تاکید کرده‌ام.

وزیر راه و شهرسازی بزرگترین ظلم در جامعه را بحث تعارض منافع دانست و گفت: تعارض منافع در واقع ریشه تمام مفاسد است. من نمی‌توانم دو طرف میز بنشینم. اگر به هر نحوی این را توجیه کنم، همان جا لغزش اخلاق اتفاق افتاده است. می‌گویند فلانی خیلی آدم خوبی است. اگر دو طرف میز بنشیند، خودش رعایت می‌کند. چنین چیزی اصلا نداریم.

آخوندی جامعه مهندسی را به دوری از تعارض منافع دعوت کرد و گفت: مهندسان باید تعارض منافع را از خودشان شروع کنند. متاسفانه به دلیل غفلت نظری داریم می‌گوییم اشکالی ندارد که مهندس، پزشک، صنعتگر دو طرف میز بنشیند.

وی خاطرنشان کرد: در روز مهندس باید به اخلاق ناصری برگردیم. متاسفانه در حال حاضر به این صورت است که همه چیز را شخصی کرده‌ایم به همین دلیل هر حادثه‌ای رخ می‌دهد به جای نگاه به فرآیندها سریعا می‌رویم دنبال اینکه یک نفر را پیدا کنیم که با او درگیر شویم. در حالی که HSE یک فرآیند است که افراد مختلفی در آن درگیر هستند و باید هر کس به سهم خودش در حوادث پاسخگو باشد.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: در قانون مدنی چیزی داریم به عنوان عدالت عرفی. ممکن است تقوا در یک نفر بسیار زیاد باشد ولی به محض اینکه دو طرف میز نشست، از عدالت عرفی ساقط می‌شود. زیرا جامعه نگاه می‌کند به اینکه این فرد در موضوعی که اظهارنظر می‌کند، نفع دارد یا ندارد.

به گزارش ایسنا آخوندی با اشاره به تفکیک سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌ها که در دهه ۷۰ به دستور ایکائو صورت گرفت، گفت: سوال این است که چرا ایکائو این دستور را صادر کرد. چون سازمان هواپیمایی کشور خودش در حوادث منافع نداشته باشد. بنابراین بحث تفکیک باید به اجزای خود تبدیل شد تا اجزا بتوانند حل مسئله کنند. این انتظاری است که از جامعه مهندسی وجود دارد.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۵۶۸۳۵۱۵:۳۹:۲۳ ۱۳۹۶/۱۲/۵
این حرف "جامعه ما در حال زوال اجتماعی است" حرف کامل درستی است.
ناشناس۲۵۶۸۴۲۱۵:۴۴:۰۱ ۱۳۹۶/۱۲/۵
آقای آخوندی، معذرت خواهی کن، استعفا بده، برو.
ناشناس۲۵۶۹۵۹۱۷:۲۴:۴۴ ۱۳۹۶/۱۲/۵
یادمون هست واسه واردات چهارتا هواپیما بعد از برجام دوستان اصولگرا چه بلوایی به پا کردند و آخوندی و دولت رو زیر فشار قرار دارند.
majid r۲۵۶۹۷۳۱۷:۳۳:۱۴ ۱۳۹۶/۱۲/۵
من یه سوال از شما و بقیه دارم: اگر بعد از هر بار انتخاب وزیر یه حادثه ای رخ داد اونوفت تکلیف چیست؟
ناشناس۲۵۷۰۲۶۱۸:۲۱:۵۶ ۱۳۹۶/۱۲/۵
این مجلس تاییدت کرده ، اما تو بیا برای رضای خدا برو . زودتر
مهدی۲۵۶۸۴۶۱۵:۴۵:۰۷ ۱۳۹۶/۱۲/۵
مسئول نبودی هم همینجوری حرف میزدی؟ چقدر حرفها وابسته به جایگاه هاست. از احمدی نژاد گرفته تا اخوندی
ناشناس۲۵۶۸۵۶۱۵:۴۸:۰۶ ۱۳۹۶/۱۲/۵
این اقای وزیر منتظر اتفاقی بیافتد و به ایشان اطلاع بدن تا ان اشتباه را رفع کنه و اخرش هم طلبکارم هست مثل بقیه مدیران انتصابی کشور
مرتضی۲۵۷۲۳۹۲۲:۱۷:۰۱ ۱۳۹۶/۱۲/۵
ایشان سهمیه اصلاح طلبها هست سال 88 نماینده میرحسین بود
ناشناس۲۵۶۸۶۶۱۵:۵۳:۳۷ ۱۳۹۶/۱۲/۵
در همه دنیا بخشی از اصلاح پیدا کردن و مجازات فرد خاطی است. وقتی وزیری نتوانسته زیرساختها را تامین کند باید کنار برود.
ناشناس۲۵۶۸۷۲۱۶:۰۱:۱۸ ۱۳۹۶/۱۲/۵
این هم عجیب ات که همه این حوادث در زیرمجموعه شماست
ناشناس۲۵۶۸۸۱۱۶:۰۶:۰۰ ۱۳۹۶/۱۲/۵
ببخشید فرآیند رو شمای یک نفر باید اصلاح کنی، نمی تونی، بفرما برو
ناشناس۲۵۶۹۷۸۱۷:۳۴:۵۵ ۱۳۹۶/۱۲/۵
هیچ فرآیندی را در یک سیستم یه نفر نمی تواند اصلاح کند.
تبریزی۲۵۶۸۹۵۱۶:۲۱:۲۳ ۱۳۹۶/۱۲/۵
"مهندسی مبتنی بر عدالت است" مقاومت ساختمون هامون در برابر زلزله و امنیت خودروهامون کاملا نشون می ده عدالت زیادی تو این حوزه حاکمه. دیگه از پزشکی نگم که تبدیل شده به یه تجارت میلیاردی. عدالت تو این کشور مرده چون الناس علی دین ملوکهم.
ناشناس۲۵۶۸۹۹۱۶:۲۶:۱۶ ۱۳۹۶/۱۲/۵
نمی خوای حادثه دیده ها رو بزنی؟ مقصر پس شد فرآیند؟ با تشکر از راهنمایی شما بهره بردیم
ناشناس۲۵۶۹۳۳۱۶:۵۷:۰۲ ۱۳۹۶/۱۲/۵
حرف حساب می زنه. دو طرف میز نشینی یا تداخل منافع یا conflict of interest و یا هر بیان دیگری که برای توضیح این مفهوم استفاده کنیم، در نهای یک نفر نمیتواند هم تصمیم کلیدی بگیرد و همزمان از آن تصمیم نفع شخصی ببرد وگرنه میشود همین بلبشویی که میبینید
ناشناس۲۵۶۹۶۶۱۷:۲۷:۲۶ ۱۳۹۶/۱۲/۵
اقای وزیر لابد اصلاحات فرایندی سیستم حمل و نقل رو مردم باید انجام بدن....یا مردم جانشان را بابت تاوان فقدان مدیریت و فرایند مدیریت شما بدهند تا شما تازه بفکر اصلاح فرایند بیفتید...مگر این کشور قحطالرجال است ...بس کنید این فرافکنی‌های بیرنگ شده را....
ناشناس۲۵۶۹۶۷۱۷:۲۷:۴۰ ۱۳۹۶/۱۲/۵
مگر چند تا اتفاق باید بیفتد تا این فرایند ها اصلاح بشه !!!!!اصلن وظیفه کیه که این فرایند ها را اصلاح کنه؟؟چرا نباید قبل از اتفاق فرایند ها اصلاح بشن ؟؟ یعنی در غرب که این اتفاق ها نمی افته فراینداشون کی اصلاح می کنن؟ اگر یک مدیر این اصلاحات را قبل از اتفاق انجام نده به چه دردی می خوره ؟؟
ناشناس۲۵۶۹۷۵۱۷:۳۳:۴۹ ۱۳۹۶/۱۲/۵
ایشون فردا یک سرمقاله در روزنامه ها می نویسه و در خصوص مباحث تئوریک اقتصاد دوباره افاضه می کنه.
ناشناس۲۵۶۹۷۶۱۷:۳۴:۱۴ ۱۳۹۶/۱۲/۵
مسئولان متخصصان لفاظی هستن
ناشناس۲۵۶۹۹۶۱۷:۵۴:۳۶ ۱۳۹۶/۱۲/۵
بنظر شما آخوندی بره همه چی درست میشه؟ دیگه هواپیمائی سقوط نمی کنه؟ من طرفدار ایشان نیستم ولی بهتر نیست عمیق تر فکر کنیم؟
ناشناس۲۵۷۰۱۰۱۸:۰۳:۳۰ ۱۳۹۶/۱۲/۵
به کسانی که در کامنت هایشان دیدگاههای بسیار درست و دقیق وزیر محترم راه و شهرسازی را نفی و رد کرده اند، پیشنهاد می کنم که حتما" یک بار دیگر سخنان ایشان را به دقت بخوانند. بنده امروز حضورا" در این مراسم بودم و از نزدیک سخنان دکتر آخوندی را شنیدم. کل سالن به دقت صحبت های بسیار درست و دقیق ایشان را گوش می کردند. لطفا" زود قضاوت نکنیم و قدر افراد فرهیخته جامعه و کشورمان را بدانیم. به سایت الف هم توصیه می کنم برای بررسی ابعاد موضوعاتی که وزیر محترم مطرح کردند، جلسه یا میزگرد با حضور کارشناسان مربوطه تشکیل دهند.
ناشناس۲۵۷۰۳۲۱۸:۲۹:۰۲ ۱۳۹۶/۱۲/۵
در نظام مهندسی پارتی بازی ورفیق بازی فعلا بچشم میخورد افراد نا صالحی درراس نظام مهندسی که واجد شرایط نیستند وجود دارد کسی که مدرک دکترا ندارد وبعلت موقعیت شغلی اورا دکتر خطاب میکنند واو ازاین چاپلوسی راضی است
ناشناس۲۵۷۰۷۲۱۹:۲۶:۲۹ ۱۳۹۶/۱۲/۵
این اصلاح از خود جنابعالی باید شروع بشه
سرباز۲۵۷۰۷۳۱۹:۲۸:۲۴ ۱۳۹۶/۱۲/۵
فرار رو به جلو.....
ناشناس۲۵۷۰۸۰۱۹:۳۵:۱۵ ۱۳۹۶/۱۲/۵
دمت گرم واقعاَ وزیر توانایی هستی
کوروش۲۵۷۰۸۴۱۹:۴۲:۱۴ ۱۳۹۶/۱۲/۵
نماینده های مجلس چرا این رو استیضاح نمیکنند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۲۵۷۱۴۵۲۰:۴۶:۴۶ ۱۳۹۶/۱۲/۵
این جای این حرفها عذر خواهی کنه بابت بی کفایتیش. اقای روحانی ایشون رو برکنار کنید.
ناشناس۲۵۷۲۱۰۲۱:۵۱:۳۷ ۱۳۹۶/۱۲/۵
جامعه ما در حال زوال اجتماعی است این جمله واقعا درسته
ناشناس۲۵۷۲۲۳۲۲:۰۶:۰۲ ۱۳۹۶/۱۲/۵
قدرت و منصب بسیار شیرین است و دل کندن از آن بسی سخت تر.
ناشناس۲۵۷۲۸۵۲۳:۱۴:۱۵ ۱۳۹۶/۱۲/۵
طلبکار هم شده... تو این پنج سال وزیر مسکن و راه... چه کاری برای مسکن و راه کردی؟
ناشناس۲۵۷۴۰۴۰۶:۴۷:۰۲ ۱۳۹۶/۱۲/۶
من که اصلا نفهمیدم ایشون چی فرمودند، شما چطور؟
مهران۲۵۷۴۱۲۰۷:۴۵:۱۷ ۱۳۹۶/۱۲/۶
امثال تو جناب آخوندی جز فرایند های سی و چهل ساله این کشور هستند که باید اصلاح شوند تو حتی در دولت احمدی نژاد هم که باهاش دشمنی مسئولیت داشتی پس برکناری شما جز همون اصلاح فرآیندهاست
ناشناس۲۵۷۴۳۶۰۸:۱۴:۱۲ ۱۳۹۶/۱۲/۶
هیچکس توجه به متن صحبتهای وزیر نمی کند.
محمد مهدی۲۵۷۴۶۶۰۸:۴۲:۵۹ ۱۳۹۶/۱۲/۶
خب اون یکنفر باید فرآیند را اصلاح میکرد . چطور میشه این آقای وزیر مسئولیت خودش را تو این زمینه نمیبینه ؟ چطور میشه آقای وزیر طلبکار میشه ؟ عجیبه واقعا
ناشناس۲۵۷۵۱۸۰۹:۵۴:۴۱ ۱۳۹۶/۱۲/۶
مردم بیاید با هم از ایشان عذرخواهی بکنیم و خودمون استعفا بدهیم. ما که خودمون داریم دچار زوال اجتماعی می شویم چرا پای مدیران لایق کشور را وسط می کشیم. دولت هیچ نقشی در زوال اجتماعی ندارد و این بنده خداها که دارند مدیریتشان را می کنند و حتی به جستجوی لاشه هواپیما هم رفته اند. تازه استعفای ایشان یا هر مدیر دیگری چه فایده ای دارد چون حتما در جای دیگری مسئولیت دیگری چه بسا بالاتر خواهد گرفت.
تجارت نیوزایرانسلمادیرانسام سیر

پربحث‌های اخیر

 1. مایلی‌کهن:‌ ۸۰۰میلیون خرج کردند تا سیرالئون بیاید ایران!

 2. جلسات تعیین حداقل دستمزد ۹۷ ؛ همچنان بدون نتیجه

 3. از سرگیری پرواز ATR های هواپیمایی آسمان

 4. سفره خالی کارگران مترو در آستانه سال نو

 5. پزشکیان: دخترم ماهیانه ۴ میلیون حقوق دریافت می‌کند

 6. هزینه تماس و پیامک هنگام پرواز چقدر است؟

 7. ۶ درمان خانگی برای پوست‌های چرب

 8. پوتین برای چهارمین بار رئیس جمهور روسیه شد

 9. تازه‌ترین وضعیت جوی در آخرین ساعات سال 96

 10. ارتش آزاد مدعی شد؛ سرنگون شدن جنگنده ارتش سوریه

 11. واکنش رضا عطاران به پوشاندن موی بازیگر زن خارجی «مصادره» در مشهد/ عکس  

 12. مشاور امور پایگاه‌های خبری معاون مطبوعاتی منصوب شد

 13. در سیستان و بلوچستان خاک می‌بارد/ آلودگی هوای زاهدان به ۲۲ برابر حد مجاز رسید

 14. قصه ادامه دار مذاکرات مزدی ۹۷

 15. پوتین در جمع هواداران خود در میدان سرخ سخنرانی می کند

 16. وزیر نفت اعلام کرد؛ تولید۵۰۰میلیون بشکه ای، عایدی سومین قراردادIPC/ ملاک رنگ چشم نیست

 17. ترافیک پرحجم در محورهای فیروزکوه و هراز

 18. پزشکیان:جلسه امروز مجلس برای فیلترینگ تلگرام نبود/فیلتر مشکلی را حل نمی‎کند

 19. گزارش مستقیم الناز شاکردوست از بازی بارسلونا در نیوکمپ  

 20. تصویری از جشن تولد بازیکن مغضوب برانکو در اردوی تیم کی‌روش  

 21. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 22. اعضای شورای عالی کار راهی وزارت کار شدند/ دستمزد کارگران در وزارت اقتصاد تعیین نشد

 23. ربایندگان سه تبعه ایرانی در ترکیه دستگیر شدند

 24. قرارداد ۱.۴۵ میلیارد دلاری امارات با توتال فرانسه

 25. بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری  

پربحث‌های دیروز

 1. نماینده مجلس: معتقدم اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات خواهد داد

 2. متهم خیابان پاسداران: من عاشق اعدامم/ ۵۰ نفر هم می‌مردند خواست خدا بود

 3. دبیر شورای عالی فضای مجازی: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست/ باید به فکر جایگزین باشیم

 4. چه‌کسی به دختر خیابان انقلاب «تراول ۵۰ هزارتومانی» داد؟/ بازهم پای تاجزاده در میان است؟ +عکس

 5. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 6. باید ایتالیایی زندگی کرد یا آلمانی؟

 7. مایلی‌کهن:‌ ۸۰۰میلیون خرج کردند تا سیرالئون بیاید ایران!

 8. عماد افروغ: تحقق عدالت شلاق بُرنده می‌خواهد

 9. جزئیات قتل ۲ خواهر به‌ دست برادران شکاک

 10. آزادی عامل قتل عام خانوادگی

 11. موضوع فیلترینگ تلگرام به کجا رسید؟

 12. تازه‌ترین وضعیت جوی در آخرین ساعات سال 96

 13. ارتش آزاد مدعی شد؛ سرنگون شدن جنگنده ارتش سوریه

 14. واکنش رضا عطاران به پوشاندن موی بازیگر زن خارجی «مصادره» در مشهد/ عکس  

 15. مشاور امور پایگاه‌های خبری معاون مطبوعاتی منصوب شد

 16. در سیستان و بلوچستان خاک می‌بارد/ آلودگی هوای زاهدان به ۲۲ برابر حد مجاز رسید

 17. قصه ادامه دار مذاکرات مزدی ۹۷

 18. پوتین در جمع هواداران خود در میدان سرخ سخنرانی می کند

 19. وزیر نفت اعلام کرد؛ تولید۵۰۰میلیون بشکه ای، عایدی سومین قراردادIPC/ ملاک رنگ چشم نیست

 20. ترافیک پرحجم در محورهای فیروزکوه و هراز

 21. پزشکیان:جلسه امروز مجلس برای فیلترینگ تلگرام نبود/فیلتر مشکلی را حل نمی‎کند

 22. گزارش مستقیم الناز شاکردوست از بازی بارسلونا در نیوکمپ  

 23. تصویری از جشن تولد بازیکن مغضوب برانکو در اردوی تیم کی‌روش  

 24. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 25. اعضای شورای عالی کار راهی وزارت کار شدند/ دستمزد کارگران در وزارت اقتصاد تعیین نشد

پربحث‌های هفته

 1. مساله فقط یک روسری است؟

 2. "عفاف و کرامت" زن شرقی، یا "بردگی جنسی" زن غربی؟

 3. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 4. نجفی استعفا داد/ محسن هاشمی: در اولین جلسه بعد از نوروز استعفای نجفی بررسی می شود

 5. ترامپ زنگ خطر را برای توافق هسته ای به صدا در آورد/ هدیه بزرگ کاخ سفید به نتانیاهو و محمد بن سلمان/ سناریوهای ایران در قبال خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود؟

 6. کیم عاقل, ترامپ عاقل تر‎

 7. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 8. استیون هاوکینگ درگذشت

 9. اسم این موزه چی بود؟  

 10. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 11. اجرایی شدن ماده 29 قانون برنامه ششم برای شفافیت حقوق مسولان را دنبال خواهیم کرد /برخی مسئولین حاضر به بیان میزان حقوق دریافتی خود نیستند

 12. مقصر سقوط هواپیمای آسمان اعلام شد: بی‎توجهی شرکت آسمان به محدودیت پرواز خلبان/ خلبان در سال ۸۸ عمل جراحی قلب باز انجام داده بود؛ او مجاز به پرواز با یک کمک‌خلبان نبود

 13. کارگر اخراجی شهردار را به آتش کشید  

 14. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 15. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 16. دلیل استعفای شهردار تهران اعلام شد

 17. سرقت دستگاه خودپرداز از میدان ونک با ۶۷ میلیون تومان وجه نقد  

 18. چهارشنبه سوزی با ۲۰۸۲ مصدوم و ۴ فوتی/ قطع عضو به عدد ۱۸ رسید/ سوختگی و مشکلات چشمی رتبه اول و دوم آسیب‌ها +تصاویر

 19. موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی

 20. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 21. عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی ماندنی شد+ جزییات شمارش آرای استیضاح

 22. شرکت اپل دسترسی به اپ استور در ایران را مسدود کرد

 23. عروس ارشد ترامپ، درخواست طلاق داد +عکس

 24. جلسه کمیته مزد بدون نتیجه پایان یافت/ خدایی: افزایش دستمزد باید بر اساس هزینه‌های زندگی باشد/ 70 درصد کارگران حداقل بگیرند/عطاردیان: کارفرما توان پرداخت حداقل مزد را هم ندارند

 25. شرافت چند آقایان احمدی‌نژادی؟!

پربحث‌های دیروز

 1. قصه ادامه دار مذاکرات مزدی ۹۷

 2. وزیر نفت اعلام کرد؛ تولید۵۰۰میلیون بشکه ای، عایدی سومین قراردادIPC/ ملاک رنگ چشم نیست

 3. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 4. اعضای شورای عالی کار راهی وزارت کار شدند/ دستمزد کارگران در وزارت اقتصاد تعیین نشد

 5. قرارداد ۱.۴۵ میلیارد دلاری امارات با توتال فرانسه

 6. توتال: به قراداد با ایران پایبندیم/ درخواست از آمریکا برای چشم‌پوشی از توتال در صورت عقب‌نشینی از برجام

 7. جدیدترین پیش بینی بازار مسکن در سال ۹۷

 8. آیت‌الله نوری همدانی: بانک‌ها هنوز اسلامی نشدند و همچنان "ربا" می‌گیرند

 9. روحانی قانون بودجه سال ۱۳۹۷ را به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد

 10. جدیدترین قیمت گوشت گرم در بازار

 11. زمان واریز سود «سهام عدالت» کارمندان

 12. آخرین وضعیت ذخیره آب سدهای کشور

 13. شانس جایگزینی پول‌های فعلی با ارزهای مجازی چه قدر است؟

 14. گران ترین شکلات جهان رونمایی شد  

 15. آیت‌الله نوری همدانی: بانک‌ها هنوز اسلامی نشدند و همچنان "ربا" می‌گیرند

 16. افزایش ۱۴ درصدی ظرفیت مسافری فرودگاه امام در نوروز ۹۷

 17. هشدارهای نوروزی رییس اتحادیه به خریداران خودرو

 18. سیف: تورم در سال آینده هم تک رقمی خواهد بود

 19. جهانگیری: معیشت مردم اولویت دولت در سال ۹۷ است

 20. اظهارات ربیعی درباره دستمزد ۹۷

 21. روحانی: سال ۹۶ در احداث راه‌آهن رکورد زدیم/ واردات افزایش یافت

 22. نرخ ارز بانکی ثابت ماند/ هر دلار ۳۷۶۹۱ ریال

 23. مصوبه جدید دولت برای ترخیص خودروها از گمرک

 24. محمدی به داد: خبر داد؛ تحویل گزارش معوقات بانکی به هیئت رئیسه مجلس/رشد معوقات از سال ۸۴ تاکنون

 25. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

پربحث‌های هفته

 1. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 2. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 3. اجرایی شدن ماده 29 قانون برنامه ششم برای شفافیت حقوق مسولان را دنبال خواهیم کرد /برخی مسئولین حاضر به بیان میزان حقوق دریافتی خود نیستند

 4. مقصر سقوط هواپیمای آسمان اعلام شد: بی‎توجهی شرکت آسمان به محدودیت پرواز خلبان/ خلبان در سال ۸۸ عمل جراحی قلب باز انجام داده بود؛ او مجاز به پرواز با یک کمک‌خلبان نبود

 5. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 6. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 7. جلسه کمیته مزد بدون نتیجه پایان یافت/ خدایی: افزایش دستمزد باید بر اساس هزینه‌های زندگی باشد/ 70 درصد کارگران حداقل بگیرند/عطاردیان: کارفرما توان پرداخت حداقل مزد را هم ندارند

 8. قول جهانگیری برای برگزاری جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی

 9. سال آینده حقوق‌ها چقدر اضافه شود؟ +جدول

 10. مصوبه جدید دولت درباره واردات خودرو/ افرادی که نمی توانند خودرو وارد کنند

 11. آخرین مکالمات خلبان و کمک خلبان هواپیمای A.T.R با یکدیگر/ اظهارت کمک خلبان برای برگشت و 2 اخطار سیستم حسگر

 12. نوبخت: اگر در دولت، کسی انقلابی نبود نمی دانم باید اخراجش کنیم یا تبعید/ حقوق همه دستگاه‌ها را پرداخت کرده‌ایم

 13. آخوندی: جنوب کشور مکان مناسبی برای زندگی، کار و تولید ثروت است

 14. بانک مرکزی: تنها 1.2 درصد از سپرده گذاران موسسات غیرمجاز پول خود را به طور کامل دریافت نکردند

 15. افزایش ۳۰ درصدی قیمت مواد شوینده در سال آینده

 16. نشست شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۹۷ بدون نتیجه به پایان رسید

 17. سناریوهای افزایش دستمزد ۹۷ کارگران

 18. چگونه مصرف بنزین خودرو را کاهش دهیم؟

 19. فساد، کشور را زمینگیر می‌کند

 20. وزیر کار: تعیین مزد ۹۷ بر اساس «سبد معیشت» و «تورم»/ به دنبال افزایش قدرت خرید کارگران هستیم

 21. شفافیت، دلیل مخالفت با استارت‌آپ‌های بیمه‌ای

 22. برگزاری نشست تعیین دستمزد کارگران با حضور ۳ وزیر

 23. ماموریت کمیسیون عمران به 2 خلبان زبده برای بررسی علت سقوط هواپیمای A.T.R

 24. برخورد دوگانه با تخلفات خودرویی/ ابهامات قاچاق خودرو با ۱۹هزار ثبت سفارش شائبه‌دار

 25. سکه طرح قدیم گران شد/ نرخ دلار به ۴۸۱۰ تومان رسید

آخرین عناوین