بازار ارز رها شد/سوال از کرباسیان فردا در مجلس/ نوبخت: قیمت دلار با محاسبات ما باید زیر 4 هزار تومان باشد و قیمت فعلی باید بترکد

گروه اقتصادی الف،   3961124228 ۴۱ نظر، ۱۱ در صف انتشار و ۱۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
بازار ارز رها شد/سوال از کرباسیان فردا در مجلس/ نوبخت: قیمت دلار با محاسبات ما باید زیر 4 هزار تومان باشد و قیمت فعلی باید بترکد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از طرح سوال از وزیر اقتصاد در خصوص رها شدن بازار ارز و افزایش بی ضابطه نرخ دلار خبر داد.

امروز دلار باز هم گران شد و قیمت آن در مرز پنج هزار تومان قرار گرفت. دلار آمریکا امروز با قیمت چهار هزار و 950 تومان خرید و فروش شد. دلار در ابتدای هفته گذشته با قیمت ۴۷۰۴ تومان روند خود را شروع کرد، در روز بعد با افزایش قیمت مواجه شد و به ۴۷۴۴ تومان رسید. به یکباره در روز بعد قیمت دلار حدود ۱۰۰ تومان افتاد و به ۴۶۵۰ تومان رسید. در اوسط هفته هم تقریبا بر روی همین نرخ باقی ماند و در آخرین روز هفته یعنی روز پنجشنبه بر روی ۴۶۹۵ تومان ایستاد.

با وجود همه این بی ثباتی ها، در حالی که پیش بینی می شد قیمت دلار روی همین نرخ حدود 4700 تومان باقی بماند، امروز دلار 5 هزار تومانی برای فعالان بازار دیگر موضوع عجیبی به شمار نمی رود.

این در حالی است که یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از طرح سوال از وزیر اقتصاد در خصوص رها شدن بازار ارز و افزایش بی ضابطه نرخ دلار خبر داد.

حسین حاجی دلیگانی با اشاره به افزایش غیر قابل توجیه قیمت انواع ارز در کشور و رها شدن بازار ارز  به خصوص دلار گفت: فردا از وزیر اقتصاد در قالب سوال ابهامات ایجاد شده در  خصوص عملکرد دولت در بازار ارز  را مطرح کرده و کرباسیان باید بابت رها شدن بازار ارز کشور به نمایندگان پاسخگو باشد.

به گفته حاجی دلیگانی متولی اصلی بازار ارز بانک مرکزی و رئیس کل آن است اما از آنجا که امکان سوال از سیف برای نمایندگان وجود ندارد  وزیر اقتصاد باید در این خصوص به مجلس پاسخ گو باشد.

به گفته این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مصارف ارز در قالب اسکناس در چند دسته کلی قابل طبقه بندی است و به همین ترتیب راهکارهایی هم برای کنترل شرایط به وجود آمده موجود است اما مشخص نیست چرا دولت عزمی برای کنترل بازار ارز ندارد.

وی افزود، یکی از نیازهای افرادی که به صرافیها مراجعه می‌کنند حفظ ارزش دارای شان می‌باشد. بانک مرکزی می‌توانست با راه اندازی حسابهای ارزی نسبت به حفظ دارایی این افراد اقدام کرده و به این ترتیب قسمتی از نیاز به اسکناس ارزی بر طرف می‌شد.

دلیگانی گفت: برخی از افراد برای سفرهای خارجی به اسکناس ارزی نیاز دارند که برای این افراد نیز می‌توان در فرودگاهها ساز و کاری در نظر گرفت تا در همان جا ارز مورد نیاز خود را تهیه کنند و به این ترتیب قسمتی از فشارها در مبادی داخلی فروش ارز بر طرف می‌شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد، با ارائه ارز در بورس می توان سازو کاری را تهیه کرد تا هر چه بیشتر فرایند معامله ارز شفاف شده و هویت بازیگران و دلالان پشت پرده در این بازار مشخص شود.

امروز محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور عامل این جهش روانی را سیاسی و غیر اقتصادی دانسته بود. معاون اقتصادی رئیس جمهور اولویت دولت را ایجاد ثبات و آرامش در بازار دانست و گفت: در این راستا دولت در روزهای آینده اوراق مشارکت ارزی منتشر خواهد کرد.

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت نیز درباره آشفتگی بازار ارز و افزایش قیمت دلار گفته است: بازار پول در اختیار بانک‌هاست و سپرده‌ها تقلیل نکرده است، کار بانک مرکزی نظارت است و اعطای سپرده آن قانونی است. این تلاطم برای دولت قابل قبول‌ نیست. بانک مرکزی برنامه‌هایی دارد که به‌زودی اجرا خواهد شد. از ملت می‌خواهیم به کشورمان کمک کنند و برای وارد شدن به بازار ارز هول نزنند، خبر دارم که قیمت ارز حتماً به جایگاه حقیقی خود بازخواهد گشت.

سخنگوی دولت با بیان اینکه با محاسبات ما قیمت دلار زیر 4 هزار تومان است و در حال حاضر قیمت دلار حباب است و باید بترکد، گفت: باید مدیریت قوی‌تری از بانک مرکزی داشته باشیم و جایی که ثبات اقتصادملی مطرح است بانک مرکزی باید ورود کند.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۴۵۵۳۷۱۸:۳۰:۲۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
ما مردم از نمایندگانمان میخواهیم وزیر اقتصاد را استیضاح و برکنار کنند. روحانی باید جوابگوی از بین رفتن ارزش پول مردم باشه.
ناشناس۲۴۵۸۴۰۲۳:۰۹:۰۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
سیف و نوبخت باید سریعا صحنه را خودشان ترک کنند ... نه اینکه بر کنارشان کنند
ناشناس۲۴۶۱۱۰۰۸:۳۱:۳۵ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
داداش طبق محاسبات شما دو دو تا میشه چنتا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حامد۲۴۶۱۶۶۰۹:۱۷:۳۰ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
درسته اما یاد حرف تحلیلگر اروپایی افتادم که میگفت: احمدی نژاد با هر سخنرانی قیمت جهانی نفت را 5دلار بالا میبرد و با پولش کشورش را میسازد. حالا برعکس شده روحانی با هر سخنرانی دلار را 200 تومان بالا میبره و گرانی و... درست میکنه. متاسفم
ناشناس۲۴۵۸۶۹۲۳:۲۵:۳۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
قیمت مصنوعی کنترل میشده والان هنوز فنر رشد دلار کامل باز نشده
ناشناس۲۴۶۱۹۰۰۹:۳۴:۴۳ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
اونی که داره میترکه دلار نیست، مردم بیچاره و بی پناه هستن جناب نوبخت! یه خورده چشماتون رو باز کنید می بینید. روی احمدی نژار رو سفید کردید به خدا.
هوشیار۲۴۵۵۴۷۱۸:۳۸:۲۴ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
خدارحم کنه
ناشناس۲۴۵۵۹۳۱۹:۲۸:۰۷ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
مگر طبق محاسبات اقایان دلار نباید زیر ۴ تومان باشد خوب دولت دلار به قیمت ۴۰۰۰ هزار تومان پیش فروش کنه تحویل شش ماهه هم قیمت دلار شکسته شود هم مردم ترس و واهمه پیدا کنند از خرید دلار بالا ۴ تومان
ناشناس۲۴۵۸۴۳۲۳:۱۰:۳۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
زدی تو خال واقعا اگه دولت راست میگه اینکار را بکند
حمید۲۴۵۵۹۶۱۹:۲۹:۰۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
یکی از بهترین گزینه های بازار ارز که دولت میتوانست با درایت تمام از آن بهره ببرد و بازار را مهار کند...طرح پیش فروش سکه بود که بانک مرکزی با کج سلیقگی تمام آن را به بیراهه برد...بانک مرکزی میتوانست... با پیش فروش سکه بمدت یکماه با هر عددی از دلار که مد نظر داشت...مثلا 4500 تومان... با قیمت ثابت و مشخص به مردم پیش فروش میکرد... با قیمت کمتر از بازار و با سود مثلا 16 درصد در سال... و فرضا ..بر اساس قیمت امروز سکه ......برای زمانهای چهار ماه و هشت ماه و دوارده ماهه... بعد پولش را کامل دریافت میکرد.... بلافاصله... میرفت ارز معادل پیش فروش را از بازارهای جهانی طلا میخرید.. که در طول زمان طلای جهانی گران نشود.... با خیال راحت ..و سر فرصت سکه ها را ضرب میکرد و به مردم میداد.... در اینصورت میتوانست امیدوار باشد که حداقل معادل ده میلیون سکه ..یعنی تقریبا 70 تن طلا... معادل 3 میلیارد دلار... هم نقدینگی را جذب گرده... هم مملکت را صاحب طلا کرده...طلایی که وقتی سکه شد... دیگر از مملکت خارج نمیشودو سرمایه مملکت خواهد شد ... هم فشار بازار را بر روی ارز براحتی میتوانست مهار کند... وقتی سود بانکی را کم میکنی.. و برای سرمایه های سرگردان و راکد...نه راهکاری بسوی صنعت و نه بسوی کشاورزی و تولید باز نمیکنی... دقیقا مثل این میماند که مسیر آب نهر را ببندی..که در اینصورت آب به سمت اولین گودال خواهد رفت... و دستوری مهار نخواهد شد
ناشناس۲۴۵۵۹۸۱۹:۳۰:۳۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
طفلک دولت این بانک مرکزی از دولت هم قوی تر است، بدبخت ملت که بازیچه شده اند
ناشناس۲۴۵۶۰۰۱۹:۳۲:۰۳ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
جناب سیف مدیران بانک ..... چگونه وام های بالای 400 میلیون تومان در کنار حقوق ها و پاداش های نجومی گرفته اند
مهدی۲۴۵۶۱۰۱۹:۴۴:۱۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
هر وقت یکی از شما ها .... در مورد قیمت ارز حرف میزنید, بلافاصله قیمت افزایش پیدا میکند . من فکر میکنم که شما ها با این حرفهای نسنجیده ...که قیمتها باید بالا رود. لطفا و خواهشا چند هفته بجای حرفهای الکی و سر کاری هیچی نگویید و اجازه دهید بازار خودش مشکل را حل کند.
ناشناس۲۴۵۶۲۱۱۹:۵۱:۱۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
فعلا که مردم از گرانی ترکیده اند!
ناشناس۲۴۵۶۴۰۲۰:۰۶:۰۵ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
این مردم ایران است که ازفشار زیاد گرانی منفجرند
ناشناس۲۴۵۶۴۸۲۰:۲۳:۱۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
ریس جمهور نباید با تعصب بیجا این تیم اقتصادی را نگه دارد با اقدامی سنجیده باید سریعا سیف و نوبخت را برکنار کرده تا شاید امیدهای مردم به ریس جمهور برگردد
ناشناس۲۴۶۱۹۱۰۹:۳۵:۰۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
خودش با حرفای تنش زا دلار رو بالا میبره کجای کاری؟
ناشناس۲۴۵۷۳۶۲۱:۴۱:۱۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
...خدا به خیر بگذرونه شب عید مردم گرفتار من نمیدونم مسئولین شب چطوری می خوابند بعضی ها میگن دولت عیدی را نداره بده میخواهد ان طرف سال بده
بهرام۲۴۵۷۵۴۲۱:۵۶:۴۵ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
اقای نوبخت کدام محاسبات شما تا حالا درست بوده که این یکی درست باشد ؟!!!!!!!!!!!!!!!بازار ارز رها نشده سیاست شماها رها شده !!!!!!!!!!!!
ناشناس۲۴۵۷۷۶۲۲:۱۴:۳۵ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
.. چطور بعد 4 سال با مجموع تورم 50 درصد باید دلار زیر 4000 باشد؟ کجای دنیا این طور محاسبه می‌شود؟ حداقل 5 تومان است
ناشناس۲۴۵۷۹۳۲۲:۲۷:۱۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
دلار همچنان بالا می رود و اقایون همچنان از رو نمی روند
ناشناس۲۴۵۸۱۵۲۲:۴۴:۱۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
اقای نوبخت مشکل اتفاقا همین است که طبق حساب شما ارز باید زیر ۴۰۰۰ تومان باشد ولی در واقع ارز ۵۰۰۰تومان است یعنی ۱۵۰۰ تومان ظرف سه ماه رشد و اختلاف حساب شما با واقعیت پس نتیجه می گیرم واقعیت که واقعیت است و بحث ندارد می ماند حساب شما که گویا حساب و کتابتان مشکل ندارد بلکه ناکارا است
ناشناس۲۴۵۸۹۰۲۳:۳۷:۰۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
آقای نوبخت! دیگر .. نزد مردم رنگ ندارد..با این همه..، چرا استعفا نمیدهید؟
احمد فرقانی۲۴۵۸۹۴۲۳:۳۷:۵۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
اقای دکتر نوبخت امکانش هست بیان فرمایید بر مبنای چه محاسباتی نرخ ارز زیر ۴۰۰۰ تومان است؟
ناشناس۲۴۶۱۴۹۰۹:۰۷:۲۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
بر مبنای همون محاسبات دقیق عیدی کارمندان!!!!!
ناشناس۲۴۵۹۰۱۲۳:۴۶:۱۵ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
همین امروز اعلام کردید که وزیر خارجه هلند به خاطر یک دروغ استعفاء کرد...
ناشناس۲۴۶۲۳۰۰۹:۴۹:۴۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
اون هلنده :))))))))
ناشناس۲۴۵۹۱۶۰۰:۱۳:۳۷ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
حرف نوبخت بی اساس است و ارز حالا حالا بالا میرود
ناشناس۲۴۵۹۲۰۰۰:۲۰:۱۰ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
باید قانونی تصویب شود که بتوان از رئیس بانک مرکزی هم سوال پرسید و بازخواست کرد
علی۲۴۶۰۰۹۰۲:۵۷:۴۰ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
میگم اون موقع ها که دلار گرون میشد به احمدی نژاد فحش می دادید حالا چرا سیف و نوبخت رو مقصر میدونید اصلا این وسط روحانی چی کاره بید!!؟؟
ناشناس۲۴۶۰۲۵۰۴:۴۸:۵۵ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
همین امروز اعلام کردید که وزیر خارجه هلند به خاطر یک دروع استعفاء کرد. کارش خیلی شبیه کار وزرای خودماست. !!! مگه نه؟؟
ناشناس۲۴۶۰۲۷۰۵:۵۰:۱۳ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
پیشنهاد میکنم دلار بشه ده هزار تومن . چون رندتر و قشنگ تره
ناشناس۲۴۶۰۷۹۰۸:۰۱:۰۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
تا نور چشمی هایی که قبلا با زدو بند دلار فراوان گرفته اند دلارهاشونو به قیمت 5000 تومان نفروشند دلار روی ارامش نخواهد دید
مجید۲۴۶۰۹۵۰۸:۱۹:۲۷ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
بی تدبیری بی تدبیری بی تدبیری کشوری که تورم واقعیش بالای 50درصد است ، بجای کنترل نقدینگی با سیاست های اشتباه هر روز آن را افزایش می دهد ، با فریب دادن خود و مردم ایجاد رانت برای دوستان و آشنایان می کند ، بدون توجه به وضعیت کشور و تمام مواردی که گفته شد سود بانکی را فرمایشی تغییر می دهد شرایطش به هیچ وجه بهتر از این نخواهد شد
محمد۲۴۶۰۹۶۰۸:۱۹:۳۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
آقای روحانی : چاره کار برکناری فوری و فوتی کرباسیان , سیف و نوبخت است , برای جلوگیری از بحران و سقوط اقتصاد کشور اقدام عاجل شما را می طلبد .
ناشناس۲۴۶۱۷۸۰۹:۲۷:۰۴ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
خب دلار گرون میکنند که بتونن شب عیدی حقوق کارمندان دولت رو پرداخت کنند‌
علی۲۴۶۲۳۴۰۹:۵۰:۵۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
دلار قیمت خود را پیدا میکند تازه اگر دولت کاری نداشته باشد بسیار گران تر خواهد شد تا به قیمت واقعی خود برسد. دلیل این گرانی اوضاع سیاسی و اقتصادی و بیشتر عدم تعامل با دولتهای بیگانه است.
ناشناس۲۴۶۲۸۷۱۰:۱۹:۱۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
اقای نوبخت انشاالله تمام دروغگویان به زودی به حول و قوه الهی می ترکند انشاالله
ناشناس۲۴۶۳۱۲۱۰:۳۸:۳۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
از آقای روحانی می خواهیم سبف را بر کنار کند. ایشان می توانست به راحتی با افزایش مقطعی نرخ بهره بانکی تا حد قبل، قیمت دلار را تثبیت کند و زیر 4 هزار تومان نگه دارد. اما به نظر می رسد در دولت افرادی منافع شخصی از این افزایش دارند
ناشناس۲۴۶۴۷۵۱۲:۱۵:۴۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
ما مردم ما خواهیم که همه شما و نمایندگان استعفا دهند بدلیل عدم کفایت
ناشناس۲۴۶۵۰۰۱۲:۲۸:۲۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
نه اقای نوبخت و نه اقای سیف و نه وزیر اقتصادی افراد اقتصادی هستند
بامیلوسفرستان

پربحث‌های اخیر

 1. یک هفته مهلت به اروپا برای نجات برجام!

 2. هزار وعده خوبان یکی وفا نکند/ بررسی وعده‌‌های اقتصادی روحانی در انتخابات

 3. خبر خوش ورزشی برای بانوان ایرانی

 4. آخرین قیمت محصولات پارس خودرو در بازار

 5. قیمت واقعی طرح ترافیک چقدر بود و چقدر شد؟

 6. چه کسی ناصر ملک‌مطیعی را ممنوع‌التصویر کرد؟

 7. مرگ زن جوان حین عمل «ساکشن»

 8. زنده سوختن مرد جوان در حادثه آتش‌سوزی + تصاویر

 9. بن‌سلمان در تیراندازی‌ها مجروح شده/ ولیعهد را به وسیله بالگرد از محل حادثه خارج کردند

 10. افزایش نسبی آب دریاچه ارومیه  

 11. حمید گودرزی به بازیگران ستایش ۳ پیوست

 12. پرعنوان‌ترین باشگاه های لیگ قهرمانان اروپا/رئال در صدر+عکس 

 13. ۵۰ سلبریتی که براثر «آوردوز» مردند 

 14. جام قهرمانی لیگ قهرمانان بر فراز دستان راموس و کهکشانی‌ها

 15. آمار میلیونی کاربران اینستاگرام در جهان 

 16. سوپرگل گرت بیل به لیورپول؛ باز هم قیچی برگردان

 17. مادریدی‌ها قهرمان دیدار تراژیک، دراماتیک و پر التهاب فینال مقابل لیورپول /سومین قهرمانی پیایی رئال با زیزو 

 18. خواب خرگوشی سامانه ۱۲۴ و مردمی که قربانی گرانفروشی می‌شوند+تصاویر

 19. اعلام محل بازی تدارکاتی ایران و لیتوانی در روسیه

 20. برجامِ اروپایی با معیشت مردم چه خواهد کرد؟

 21. دو راه پیشگیری از بیماریهای قلبی

 22. آتش سوزی در بازار قدیم درگهان قشم هفت مصدوم برجای گذاشت

 23. کاهش 38 درصدی قیمت طرح ترافیک/ کاهش 8 درصدی ترافیک

 24. مورد عجیب و جالب رئال در دو فینال متوالی

 25. پنتاگون در فضا سامانه موشکی مستقر می‌کند؟

پربحث‌های دیروز

 1. ناصر ملک مطیعی درگذشت

 2. نظر شما در مورد صحبت‌های نوبخت چیست؟/ سال ۹۶ فقط ۷ هزار بیکار داشتیم

 3. یک هفته مهلت به اروپا برای نجات برجام!

 4. ناتوانی‌های دشمن برای مواجهه نظامی با ایران

 5. تجاوز ۳ کارگر به کودک ۷ ساله

 6.  آیا F-35 اسرائیلی در آسمان ایران پرواز کرده است؟ 

 7. سرگرم مذاکره با اروپا نشویم؛ مشکلات اقتصادی را حل کنیم/ تحریم‌ها 20 درصد نقش دارد/برخی در مسئولیت‌ها نفوذ دارند و مانع حل مشکلات می‌شوند

 8. هزار وعده خوبان یکی وفا نکند/ بررسی وعده‌‌های اقتصادی روحانی در انتخابات

 9. جبرائیلی: استانداردهای FATF برای افزایش دقت تسلیحات مالی آمریکا است

 10. افزایش ۲۰ درصدی حداقل حقوق کارمندان دولت نهایی شد + سند

 11. ادامه اعتراضات نیروهای اخراجی شهرداری + عکس

 12. وزیر بهداشت: دولت و نظام به فکر رفع مشکلات مردم‌اند

 13. ذوالنور: آتش زدن برجام و پرچم آمریکا در مجلس، قدرت چانه زنی دولت را بالا می برد

 14. واکنش بازیگران به درگذشت ناصر ملک‌مطیعی + تصاویر

 15. ماجرای افتتاح استخر با کت و شلوار

 16. قاتل ندا محاکمه شد + عکس

 17. دلایل ایجاد رکود در بازار مسکن/ تاثیر افزایش نرخ ارز بر بالا رفتن قیمت‌ها

 18. خداحافظی با رنو؟

 19. سی و سه پل در حصار نرده ها  

 20. لاریجانی: دولت خود را از "تلگرام بازی" فارغ کند

 21. بازخوانی تجربیات درس آموز برجامی

 22. آقازاده‌هایی که با یک تماس پدرشان وام میلیاردی می‌گیرند

 23. نرخ رسمی دلار اعلام شد/ ۴۲۱۱ تومان + جدول

 24. کریمی قدوسی: وزارت اطلاعات اسامی دوتابعیتی را ندهد، مرتکب جرم شده/ نهاد ریاست‌ جمهوری اسامی دوتابعیتی‌هایش را نداد

 25. جزئیاتی جدید از تخلف در واردات بیش از ۱۳ هزار خودرو

پربحث‌های هفته

 1. ناصر ملک مطیعی درگذشت

 2. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 3. روحانی: کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/ تحریم‌ها و فشارها تاثیری ندارند

 4. نظر شما در مورد صحبت‌های نوبخت چیست؟/ سال ۹۶ فقط ۷ هزار بیکار داشتیم

 5. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 6. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 7. توکلی: آقای روحانی در یک اشتباه تاریخی همه مسائل کشور را به برجام وصل کرد؛ حتی آب آشامیدنی را/ الان زمان تسویه حساب سیاسی نیست/ دولت در مذاکره با اروپایی ها دچار تکرار خطا نشود

 8. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 9. «سیدمصطفی موسوی» مجری صدا وسیما درگذشت

 10. استراتژی جدید آمریکا در برابر ایران باسخنان تکراری و 12 درخواست کهنه پاپمئو

 11. عقب‌نشینی دوباره اروپا مقابل آمریکا/ تضمینی که وجود ندارد

 12. محمدجواد لاریجانی: برجام مرده است/ اروپا نه توان و نه خواست دارد/ مقابل آمریکا باید پاتک بزنیم/ ژانر مدیریت برجامی دیگر کار نمی‌کند و باید عوض شود

 13. پاسخ مدیرعامل پیام‌رسان سروش به سوالات فنی مخاطبان الف

 14. یک هفته مهلت به اروپا برای نجات برجام!

 15. روحانی: ملت ایران از تهدیدات توخالی نمی‌هراسد و بسیار بزرگتر از افراطیون واشنگتن است/آیا ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها تبلیغ به نفع اسلام است؟

 16. ناتوانی‌های دشمن برای مواجهه نظامی با ایران

 17. آمریکا دنبال شکاف بین مردم و مسئولین است/دولتمردان با برنامه ریزی صحیح شرایط اقتصادی مردم را بهبود بخشند/ هرگونه حرکت آمریکا با پاسخ جدی ایران روبرو می‌شود

 18. چنین امام جمعه‌ای می‌خواهیم

 19. ولیعهد زنده است؟/ تماس تلفنی ماکرون با بن‌سلمان

 20. اهداف پنهانی آمریکا از بیان 12 شرط جدید برای ایران

 21. افت شدید کاربران تلگرام با فیلتر آن در روسیه و ایران/ افزایش مخاطبان پیام‌رسان‌های داخلی + اسناد

 22. تجاوز ۳ کارگر به کودک ۷ ساله

 23. ظریف: گرفتن ضمانت از اروپایی‌ها ناممکن نیست/ تصمیم‌گیری نهایی در تهران است

 24. چرا قیمت مسکن افزایش یافت؟/ دولت برنامه‌ای برای بخش مسکن ندارد/مسکن اجتماعی حتی روی کاغذ هم نیامد

 25. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

پربحث‌های دیروز

 1. نظر شما در مورد صحبت‌های نوبخت چیست؟/ سال ۹۶ فقط ۷ هزار بیکار داشتیم

 2. سرگرم مذاکره با اروپا نشویم؛ مشکلات اقتصادی را حل کنیم/ تحریم‌ها 20 درصد نقش دارد/برخی در مسئولیت‌ها نفوذ دارند و مانع حل مشکلات می‌شوند

 3. هزار وعده خوبان یکی وفا نکند/ بررسی وعده‌‌های اقتصادی روحانی در انتخابات

 4. جبرائیلی: استانداردهای FATF برای افزایش دقت تسلیحات مالی آمریکا است

 5. افزایش ۲۰ درصدی حداقل حقوق کارمندان دولت نهایی شد + سند

 6. دلایل ایجاد رکود در بازار مسکن/ تاثیر افزایش نرخ ارز بر بالا رفتن قیمت‌ها

 7. خداحافظی با رنو؟

 8. آقازاده‌هایی که با یک تماس پدرشان وام میلیاردی می‌گیرند

 9. نرخ رسمی دلار اعلام شد/ ۴۲۱۱ تومان + جدول

 10. جزئیاتی جدید از تخلف در واردات بیش از ۱۳ هزار خودرو

 11. افزایش نرخ بلیت پروازهای داخلی/ تهران‌ - مشهد‌ - تهران ۱.۲ میلیون تومان

 12. فقدان سواد اقتصادی در سودای مدرک و سویدای قدرت

 13. آخرین قیمت محصولات پارس خودرو در بازار

 14. تلاش عربستان و روسیه برای کنترل قیمت نفت

 15. هشدار رئیس اتحادیه مشاوران املاک به سوداگران مسکن  

 16. خلف وعده دولت برای خرید سیب‌زمینی‌ کشاورزان

 17. سکه ۲ میلیون و ۴۱ هزار تومان شد/ نوسان اندک بهای ارز+ جدول

 18. انحصار شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات پرداخت رفع شد

 19. جزییات حکم دیوان محاسبات برای وزارت نفت

 20. بانک آمریکا برای مشتریان ایرانی خود تبعیض قائل می‌شود

 21. روحانی: همکاری سه قوه می‌تواند امید مردم را به آینده افزایش دهد

 22. تکذیب شایعه‌ کمبود بنزین/ سوخت‎رسانی در کشور عادی است

 23. افزایش ۲۰ درصدی حداقل حقوق کارمندان دولت

 24. ثبت ۲۲۹۷ پرونده قاچاق به ارزش ۲۰۰ میلیارد در سال ۹۶

 25. ابلاغ یک قانون مصوب مجلس برای اجرا از سوی روحانی

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد صحبت‌های نوبخت چیست؟/ سال ۹۶ فقط ۷ هزار بیکار داشتیم

 2. چرا قیمت مسکن افزایش یافت؟/ دولت برنامه‌ای برای بخش مسکن ندارد/مسکن اجتماعی حتی روی کاغذ هم نیامد

 3. آنچه در پسابرجام عاید اقتصاد ایران شد؛ از واردات تا فروش نفت + نمودار

 4. سیف از نمایندگان مجلس شکایت کرد

 5. سرگرم مذاکره با اروپا نشویم؛ مشکلات اقتصادی را حل کنیم/ تحریم‌ها 20 درصد نقش دارد/برخی در مسئولیت‌ها نفوذ دارند و مانع حل مشکلات می‌شوند

 6. نوبخت: سال ۹۶ فقط ۷ هزار بیکار جدید داشتیم

 7. هزار وعده خوبان یکی وفا نکند/ بررسی وعده‌‌های اقتصادی روحانی در انتخابات

 8. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 9. جبرائیلی: استانداردهای FATF برای افزایش دقت تسلیحات مالی آمریکا است

 10. افزایش ۲۰ درصدی حداقل حقوق کارمندان دولت نهایی شد + سند

 11. کلید حل مشکلات اقتصاد ایران کجاست؟ شقاقی شهری: نباید اقتصاد کشورمان را به اروپا گره بزنیم/آنچه از برجام انتظار می رفت به محقق نشد

 12. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 13. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 14. انحصار خودروسازان چه زمانی شکسته خواهد شد؟

 15. کرایه کامیون ۲۰درصد افزایش یافت؛ مشکلات بیمه حل شد

 16. نوبخت کسری بودجه ۸ میلیارد دلاری ایران را رد کرد

 17. آغاز به کار صرافی‌های مجاز در کنار سامانه نیما

 18. افزایش 30 تا 50 درصدی حقوق کارمندان برخی دستگاه‌های اجرایی طی 5 سال

 19. دلایل ایجاد رکود در بازار مسکن/ تاثیر افزایش نرخ ارز بر بالا رفتن قیمت‌ها

 20. خداحافظی با رنو؟

 21. خبر جدید برای سپرده‎گذاران موسسات غیرمجاز

 22. «اف.اِی.تی.اف» دامی دیگر برای ایران

 23.  اثر افزایش وام مسکن باز هم خنثی شد/ سهم 14 درصدی تسهیلات 80 میلیونی از قیمت+ جدول 

 24. مجلس به افزایش قیمت خودرو چراغ سبز نشان داد

 25. قیمت رهن و اجاره در تهران  

آخرین عناوین