بانک آینده

واکنش روحانی به انتقادات درباره طرح مسئله رفراندوم/ رئیس جمهور مسئول اجرای قانون اساسی است/ امروز 98 درصد مردم به جمهوری اسلامی رای می دهند/در زندگی خصوصی مردم دخالت نکنیم

گروه سیاسی الف،   3961124090 ۵۱ نظر، ۸ در صف انتشار و ۵۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
 واکنش روحانی به انتقادات درباره طرح مسئله رفراندوم/ رئیس جمهور مسئول اجرای قانون اساسی است/ امروز 98 درصد مردم به جمهوری اسلامی رای می دهند/در زندگی خصوصی مردم دخالت نکنیم

رئیس‌جمهور گفت: امروز هم اگر از مردم بپرسیم آزادی می‌خواهید یا استبداد همان آمار ۹۸.۲ درصد امروز هم به جمهوری اسلامی رای می‌دهند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در نشست مشترک استانداران سراسر کشور گفت: مردم ما مصمم هستند راه و مسیری که حدود چهل سال پیش شروع کردند را ادامه بدهند و این به معنای آن نیست که مردم ما نقصی، مشکلی یا کاستی نمی بینند.

وی افزود: مشکلات را باید حل و رفع کرد در هر بخشی که هست، اما مسیر و راه، مسیری است که مردم ما درست تشخیص دادند، یعنی مسیر استقلال، یعنی اینکه دیگران نیایند در سرنوشت ما مداخله کنند. رییس جمهوری ادامه داد: به نظر ما اگر از ملت ما سوال کنید که آیا استقلال می خواهید که خودتان تصمیم گیر باشید یا بیگانگان در امور کشور مداخله کنند باز هم 98.2 درصد خواهد گفت ما استقلال می خواهیم.

وی تاکید کرد: این آمار تغییر نمی کند، مردم به دنبال آزادی بودند، امروز هم اگر از مردم سوال کنیم که شما آزادی می خواهید یا اختناق، آزادی می خواهید یا استبداد، حاکمیت ملی می خواهید یا حاکمیت فرد، باز هم مردم جوابشان همان است، همان بیش از 98 درصدی که آن روز رای دادند به جمهوری اسلامی، امروز هم رای می دهند.

روحانی خاطرنشان کرد: مردم ممکن است در شیوه ها، نحوه اجرا و برنامه ها نظر، انتقاد یا ایراداتی داشته باشند؛ آن بحث های دیگری است، مردم می خواهند به فرهنگ دینی و ملی شان توهین نشود، همین امروز از مردم بپرسیم همین را می گویند. وی اضافه کرد: هیچ کس نمی خواهد به دین و فرهنگ ملی وی توهین شود، هیچ کس نمی خواهد فساد در این جامعه باشد، همه می خواهند با فساد مبارزه کنیم، انقلاب ما برای همین ها بود، برای چیز دیگری نبود، انقلاب ما برای استقلال، حاکمیت ملی، آزادی، فرهنگ اسلام، فرهنگ ملی، جمهوریت و اسلامیت بود و من معتقدم این مسیر و این راه قابل بازگشت نیست، یعنی امکان بازگشت ندارد.

رییس جمهوری با بیان این که ملت ما همان آرمان ها را دارد، ادامه داد: مردم همان مسیری که انتخاب کردند را ادامه خواهند داد، البته این کار بزرگ را همه با هم انجام دادیم، یعنی همه ملت ایران.

روحانی خاطرنشان کرد: امام (ره) که بود، قبل از سال 57 هم امام حضور داشتند، امام سال 41، 42 و 43 هم بود، یا در ایران یا در زندان یا در حصر یا تبعید بود، به هر حال امام بود، مردم ایران هم که بودند، رژیم شاه هم که فاسد و غیر قانونی بود، پس چه شد سال 41، 42، 43 یا 48 انقلاب به پیروزی نرسید، چه چیزی فرق کرد، امام فرق کرد، ملت فرق کردند یا رژیم بدتر شد، رژیم فاسد بود، امام با همان قدرت از روز اول به دنبال نجات این کشور بود، مردم هم می خواستند.

رییس جمهوری با بیان این که نمی خواهم بگویم همه کارهایی که انجام دادیم بی نقص بوده است، گفت: من در دولت با لحن دیگری صحبت کردم، وزیران در آن جلسه بودند، بیشتر آن مربوط به کارهایی بوده که می شد به سرعت انجام دهیم و کاستی ها را بیشتر مطرح کردم.  روحانی به حادثه زلزله در استان های کرمانشاه و کرمان اشاره کرد و ادامه داد: در مجموع حوادث مخصوصا در زلزله کرمانشاه و زلزله کرمان کار خوبی انجام گرفت، معنایش این نیست که توقعات مردم ماهمین اندازه بوده، ممکن است توقعات مردم بیشتر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: من درک می کنم در جایی که زلزله می آید مردم نگرانی روحی پیدا می کنند، عزیزی را از دست می دهند ، خانه آنها ویران شده و اثاث زندگی آنان زیر آوار رفته است، ما آن حس را باید در خودمان زنده کنیم که او در چه حالتی هست. رییس جمهوری یادآور شد: روزی که به استان کرمان رفتم خانم مسنی می گفت تمام جهیزیه ای که آماده کرده بودم زیر آوار رفت، خانمی سال ها با تلاش جهیزیه ای تهیه کرده است، منزل وی از بین رفته، اثاثش نابود شده است این حس از بین نمی رود، خانه ای که به آن عادت کرده خراب شده است بعدا هم برای او خانه درست کنیم، این حس از بین نمی رود، کار سختی است.

روحانی با بیان این که از لحاظ روحی و روانی همه باید به مردم کمک کنیم، ادامه داد: اقدامات بسیار خوبی انجام شد، هم ار اسکان اضطراری، هم در اسکان موقت، هم شروع اسکان دائم که در هر دو استان پیش می رود، جای تقدیر و تشکر دارد، ضمن اینکه اگر نقص و اشکالی داریم باید این نقص را جبران کنیم.

وی اضافه کرد: امیدوارم دیگر زلزله، خرابی و ویرانی پیش رو نباشد، باید سال آینده همه این موارد درست شده باشد، در کرمان زودتر، تا پایان تیر همه چیز باید تمام شده باشد، در کرمانشاه ممکن است طولانی تر باشد، قبل از این که سرما بیاید در آنجا هم اسکان های دائمی تمام شود. رییس جمهوری تصریح کرد: هر کمکی احتیاج باشد دولت کمک می کند، به هر حال در تمام مراحل دولت همه توان خود را به کار گرفت، در کرمانشاه گفتم این قدر وسواس به خرج ندهید، این جا دو هزار چادر می خواهد و مردم بیشتر می خواهند، در اینجا شرایط مردم شرایط عادی نیست، می گوید خانه اش سالم است، درست می گوید به ظاهر می ترسد به خانه اش برود شب در چادر زندگی می کند این حقش است نباید بگوییم چند خانه خراب شده و صدمه دیده بر آن مبنا چادر بدهیم به هر حال موقت نیاز دارند.

روحانی افزود: کانکس هم همین طور است، نباید سخت گیری کنیم، دولت در زمینه کانکس هر دستگاهی که اعلام آمادگی کرده، سپاه و ارتش بوده، پول آنها را داد، مقداری هم شاید چرب تر داد، برای این که زودتر این کانکس ها به مقصد برسد، حال همه اینها که آمدند این پول را از دولت گرفتند و به کانکس تبدیل کردند، از همه آنها تشکر می کنیم. وی با تقدیر از وزارت کشور و ستاد بحران گفت: همه دستگاه های امدادی از جمله هلال احمر، اورژانس، بهداشت و درمان کار بزرگی انجام داد، برق، آب و همه دستگاه ها مسئولیت های سنگین دارند، همه سرعت به خرج دادند.

**در زندگی خصوصی مردم دخالت نکنیم
رییس جمهوری در ادامه با تبریک آغاز چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی گفت: ما برای سال آینده چند مساله مهم پیش رو داریم، نخست در سال چهلم انقلاب از همه استانداران می خواهم همه توانشان را به کار بگیرند، سال آینده سال نشاط و امید و شادمانی مردم ایران باشد.
روحانی ادامه داد: سختگیری ها را کنار بگذاریم، نخست در زندگی خصوصی مردم دخالت نکنیم، آن که امام فرموده است اجرا بکنیم، کسی ممکن است در خانه اش غیبت کند، من موظف هستم به عنوان دولت شنود بگذارم، گوش کنم، مامور هم بگذارم، ببینم اگر غیبت شد طرف را احضار کنم بگویم گناه کبیره انجام دادید.

وی اضافه کرد: به ما مربوط هست کسی جایی دروغ گفته، ما باید احضارش کنیم؛ بگوییم دروغ گفتی؛ با واقعیت منطبق نیست، بله این ها گناه است، مسیر اینها مسیر فرهنگ است، اساس اسلام بر مبنای زندان و تعزیر و دادگاه نیست، اساس دین اسلام فرهنگ ابلاغ و تبلیغ تشریع است بشیر و نذیر است

رییس جمهوری یادآور شد: خداوند در قرآن مجید هم به پیغمبر (ص)می گوید تو می خواهی بسیاری را هدایت به راه راست کنی ولی نمی شود، پیامبر اکرم (ص) دلش می خواست همه را هدایت کند، به هدایت کردن حریص بود، نمی خواست یک نفر هم در ضلالت و گمراهی باشد، ولی خدا می گوید تو ابلاغ و تبلیغات و رسالتت را انجام بده، این که یکی هدایت می شود یکی نمی شود آن به عهده خداست.

روحانی با بیان این که دل ها را خدا باید هدایت کند، گفت: تو هم باید وظیفه خودت را انجام بدهی، ما نباید برای خودمان یک وظیفه را مافوق طاقت درست کنیم، نباید برای مردم دینی تعریف کنیم، دین ما سمحه سهله است، اگر شما دیدید در دین مشکل و حرج است، بدانید آن با اسلام فاصله دارد.
وی با بیان این که اسلام دین حرج و مشقت نیست و اصلا خداوند حکم را جعل نکرده، گفت: حکمی از جانب خداوند جعل نشده است، امام خمینی (ره) در شرح این بحث، می گوید نه اینکه جعل شده و ما با حکم ثانوی این را در مشقت و حرج بر می داریم، اصلا حکم الهی در آن ظرف جعل نشده است، دین ما «سمحه و سهله»، دین هدایت و فرهنگ است.

**سال آینده سال شادمانی مردم باشد
رییس جمهوری با یادآوری این که سال آینده باید سال شادمانی مردم به مناسبت چهلمین سال انقلاب اسلامی باشد، گفت: خیلی از دشمنان ما می خواهند ما سال آینده جشن انقلاب نگیریم، مشخص است که دشمنان ما نمی خواهند ولی ان شاء الله به حول و قوه الهی ملت ایران شاهد بزرگ ترین جشن در چهل سال خواهد بود.

روحانی یادآور شد: دشمنان ما می خواهند ما نیم قرن انقلاب را هم 11 سال بعد جشن نگیریم، ملت ما نیم قرن انقلاب را با عظمت و اقتدار جشن خواهد گرفت، راه استقلال و آزادی و اسلامیت و جمهوریت و راه حاکمیت ملی ادامه پیدا می کند، نسل ما از این اهداف و آرمان ها فاصله نمی گیرند.
وی در ادامه به مساله اشتغال اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از مسائل بسیار مهم ما در سال آینده اشتغال است، اشتغال مهم ترین مسئله ما است، بخاطر دارم در ایام تبلیغات انتخاباتی به هر استان و شهری رفتم، یکی از خواسته های مهم مردم در شعارها و صحبت های خود، اشتغال بود، از ما اشتغال را می خواستند، مخصوصا جوانانی که تحصیلکرده هستند.

وی یادآور شد: در کشور 12 میلیون نفر تحصیلکرده دانشگاهی داریم، هر سال تعداد زیادی از دانشگاه ها فارغ التحصیل می شوند، باید برای آنها شغل درست کنیم، باید به زندگی امیدوار شوند.

 
عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۲ اسفند ۱۳۹۶نخستین واکنش روحانی به اتفاقات خیابان پاسداران: ضمن احترام به همه عقاید و افکار، برخوردهای خشونت‌آمیز و اهانت به پلیس را به هیچ وجه تحمل نمی‌کنیم
۲ اسفند ۱۳۹۶سوال از رئیس جمهور درباره افزایش قیمت دلار و کاهش ارزش پول ملی/ 80 امضاء
۳۰ بهمن ۱۳۹۶پیام تسلیت بشار اسد به روحانی در پی حادثه سقوط هواپیما
۳۰ بهمن ۱۳۹۶فیروزآبادی: روحانی از سرهنگ هم سرهنگ‌تر است  
۲۹ بهمن ۱۳۹۶پزشکیان: باید همه اصول قانون اساسی را پذیرفت نه بخشی را
۲۸ بهمن ۱۳۹۶دیدار روحانی با محققان و اندیشمندان موسسه ORF هندوستان  
۲۸ بهمن ۱۳۹۶روحانی: اگر آمریکا برجام را زیرپا بگذارد،پشیمان خواهد شد
۲۸ بهمن ۱۳۹۶روزنامه جمهوری اسلامی: احمدی نژاد هرچه به دهانش می آید می گوید و هیچکس به او کاری ندارد
۲۷ بهمن ۱۳۹۶بازخوانی وظایف رئیس‌ جمهور در قانون اساسی
۲۷ بهمن ۱۳۹۶واکنش آیت‌الله علم‌الهدی به پیشنهاد رفراندوم روحانی: چرا در سیل چندمیلیونی ۲۲ بهمن، اصل ۵۹ را به رخ مردم می‌کشید؟
۲۷ بهمن ۱۳۹۶بازدید حسن روحانی از آثار تاریخی هندوستان  
۲۶ بهمن ۱۳۹۶جهانگیری و ولایتی در بدرقه رسمی روحانی  

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

رضا۲۴۴۷۲۵۱۰:۲۳:۴۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
امتحانش بد نیست به دنیا ثابت میشه چقدر مردم سالاریم. توی یه انتخابات یک همه پرسی برگذار بشه ببینیم 100 میشیم. شایدم بیشتر
ناشناس۲۴۵۲۲۵۱۴:۵۵:۴۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
کارنامه دولت شما در طول ۵ سال با آنهمه وعده های رویایی و نجومی و فضایی !! بخودی خود نشانگر عمق صداقت شما هست آقای روحانی !!! ______________ فقط کافی بود به ۲۰% از تکالیف قانونی و تعهدات ذاتی خود عمل کنید تا باور و اعتماد عمومی را به همراه داشته باشید . _______________ در شرایطی که حتی دوستان و شرکا و وکلای دولتتان در مجلس هم دیگر تاب مقاومت در برابر انبوهی از سئوالها را ندارند و طرح سئوال و استیضاح را بارها به روی میز گذاشته اند ، انحراف افکار عمومی بی فایده است .
ناشناس۲۴۵۲۶۵۱۵:۱۹:۲۴ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
$ شد 5000 تومن ! این بابا هم همش توی باقالی ها ِسیر میکنه
محمد۲۴۵۳۷۷۱۶:۲۱:۴۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
زمان احمدی نژاد فروش نفت نبود که دلار دو برابر شد الان علتش چه بود ؟ یا حقوق نجومی بوده یا بی تدبیری یا سود بانکی واقعا دلیل خارجی وجود نداشته !
ناشناس۲۴۵۴۶۸۱۷:۲۸:۰۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
ویلای 54 میلیاردی ولنجک رو عشق است و دیگر هیچ ! علی برکت الله
ناشناس۲۴۵۷۰۵۲۱:۱۹:۰۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
تا مشکلات سیاسی مملکت حل نشه دلار پایین نمیاد
نجیب۲۴۵۴۳۹۱۷:۰۴:۴۰ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
حاضرم قسم بخورم که شما و اون هایی که به شما مثبت داده اند هیچ کدامتان در راهپیمایی شرکت نکرده اید و تنها عقده های فروخورده خودتون در مورد اسلام و قرآن رو اینطوری بیان می کنید. یک مسئله رو براتون روشن کنم که آرزوی از بین بردن نظام جمهوری اسلامی ایران رو به گور خواهید برد.
محمد قاسمی۲۴۵۸۶۰۲۳:۱۸:۱۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
آقای روحانی فکر میکنه با رفراندوم رشد اقتصادی به 10 درصد و دلار به 1000 تومن میرسه تقصیر نداره فردای برجام که یکشنبه بود گفت امین امروز 1000 ال سی باز شده نمیدونم الانم میشه ال سی باز کرد یا هنوز باید نفت رو با پرچم کشورهای دیگه فروخت
ناشناس۲۴۴۷۴۷۱۰:۳۵:۰۷ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
استیضاح
ناشناس۲۴۴۷۵۰۱۰:۳۶:۳۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
شما برای این که تندروهای اصلاح طلب را راضی کنی ، مجبوری بعضی وقت ها حاشیه سازی کنی... ما مردم چه گناهی کرده ایم که هر روز باید حاشیه ها را تحمل کنیم.؟
ناشناس۲۴۵۲۳۵۱۵:۰۳:۱۰ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
تحمل چی ؟ رفراندوم حاشیه سازی ؟
ناشناس۲۴۵۳۷۳۱۶:۱۹:۴۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
بلی دقیقا حاشیه سازی است
ناشناس۲۴۵۴۸۷۱۷:۴۲:۳۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
اره...مردم از فساد برادر تو و برادر معاون اول و فساد کرسنت زنگنه و استات اویل زنگنه و بی عرضگی و پیری وزرا و شکاف طبقاتی دولت و ...می نالند.و شما حاشیه درست کن.... اینو و اونور بزن
ناشناس۲۴۴۷۷۶۱۰:۵۶:۵۳ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
رفراندوم برای ادامه دولتت را کی برگزار کنیم؟
ناشناس۲۴۵۵۳۹۱۸:۳۱:۴۴ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
من به عنوان حامی دولت موافق رفراندم برای بودن یا نبودن روحانیم اگه رای نیاورد پا همه عواقبش هم می ایستم ! اما خداییش شما به عنوان مخالفش پایه ش هستی ؟!!! اگه بیشتر از قبل رای آورد اونوقت هرچی شد دیگه شما مخالفاش بدون نق ونوق ومتلک پراکنی قبول می کنین ؟!
ناشناس۲۴۴۷۸۵۱۰:۵۹:۲۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
اینکه دعوا تداره مرد میخواد برای اثبات حرفش رفراندوم دیگر انجام دهد تا معلوم شود حرفشان چقدر صحت داره
ناشناس۲۴۴۸۲۰۱۱:۱۶:۴۴ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
رای بگیرین ببینین میدن یا نه
سید۲۴۴۸۵۵۱۱:۳۳:۰۴ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
من فکر کنم بیشتر از 98.2
ناشناس۲۴۴۹۳۸۱۲:۲۰:۵۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
دولت یک سوزن برای عزل امثال سیف به خودش نمیزند آنوقت جوالدوز رفراندوم به کل کشور فرومیکند این یعنی عدم صداقت یعنی نفاق
ناشناس۲۴۵۰۱۶۱۲:۵۵:۲۳ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
خودت ترسیدی اگر خیلی شجاعی اولین رفراندوم هم در مورد صلاحیت جنابعالی و ادامه دولتت باشد
حسین۲۴۵۷۶۲۲۲:۰۱:۱۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
من نمیدونم این حرف یعنی چی مردم به دولت برای ۴ سال رای دادن حالا چون شما باختید باید برای تداوم دولت دوباره رای بگیرن بابا کی میخوایید بفهمید که مردم از شما خسته شدن که به روحانی رای دادن تو مجلس هم دیدید چی شد
حسین۲۴۵۰۳۳۱۳:۰۵:۴۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
جناب رییس جمهور! دوران این حرفا تمام شد
ناشناس۲۴۵۲۸۵۱۵:۳۲:۵۳ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
اتفاقا" تازه داره شروع میشه!
ناشناس۲۴۵۰۵۹۱۳:۱۷:۱۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
رگ خواب طیف تندرو اصلاح طلب را خوب یاد گرفته.. چند تا سخنرانی حاشیه ای می کند تا این ها دلشان خوش باشد ...و زمزمه عبور از روحانی را سر ندهند..
ناشناس۲۴۵۰۷۲۱۳:۲۵:۴۵ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
98 درصد امروز هم رای میدهند؟ پس بسم الله...
هوشیار۲۴۵۱۱۸۱۳:۵۲:۲۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
آقای روحانی ،به خاطر دارید که در گذشته سخنرانی فرمودید که قانون اساسی رو تغییر بدین تا یه شخصی مادام العمر رئیس جمهور شه ؟؟؟ حالا حرف از رفراندوم میزنید ؟
ناشناس۲۴۵۱۲۳۱۳:۵۳:۱۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
امروز ۹۸% به جمهوری اسلامی رای میدهند
ناشناس۲۴۵۱۲۷۱۳:۵۴:۰۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
با دلار 5000 تومنی قیافه اصلاح طلبانه گرفتن خیلی سخته !!!
ناشناس۲۴۵۱۳۲۱۳:۵۷:۱۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
واقعا نا امیدی در میان جوانان ما موج می زند .
امیر۲۴۵۱۶۴۱۴:۱۲:۴۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
واقعیت اینه که هر موقع فشار بر دولت زیاد میشه دولت گروکشی میکنه و حرفهای حاشیه ای میزنه
علی متین۲۴۵۲۰۸۱۴:۴۴:۱۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
بالاخره یه روزی برگزار میشه ولی کی معلوم نیست این عمر ما و جوونی ماست که داره به بدترین نحو میگذره
سرباز۲۴۵۲۳۱۱۵:۰۰:۴۵ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
این جناب خیلی انسان جالبی است هر وقت تو کشور اوضاع اقتصادی در حال دگرگونی است یه چالش سیاسی میندازه تا مردم یادشون بره چه اتفاقی داره میافته.... ما چقدر ساده فرض کردی بسه دیگه دلار رو بگیر...
ناشناس۲۴۵۲۵۴۱۵:۱۴:۳۴ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
مراجعه به نظر مردم چه اشکالی دارد؟ در موضوعات مورد اختلاف بهتر است رفراندوم برگزار شود و نظر مردم اخذ شود
ناشناس۲۴۶۰۰۲۰۲:۲۷:۴۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
ریس جمهور موارد اختلاف را بیان نمی کنند فقط می گند رفراندوم. متاسفم برای مسئولینم
ناشناس۲۴۵۲۵۵۱۵:۱۵:۱۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
هر 20 سال باید بدلیل تغییر نسل ها رفراندم جدید برگزار بشه ولی متاسفانه در هیچ جای دنیا این موضوع رعایت نمیشه
ناشناس۲۴۵۲۵۶۱۵:۱۵:۴۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
رفراندوم جزئی از قانون اساسی ماست و امری قانونیه. چرا اینهمه نگرانی و بی اعتمادی نسبت به حتی سخن گفتن دراین باره.
ناشناس۲۴۶۰۷۰۰۷:۴۶:۴۴ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
اونهایی که نگران از طرح رفراندوم هستند همانهایی هستند که از وضعیت موجود نهایت بهره را می برند!!!
پیمان۲۴۵۲۷۴۱۵:۲۴:۵۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
متاسفانه با همین حرف مشخص شد رئیس جمهور کلا در عالم دیگه ای سیر میکنن! واقعا یعنی انقدر از حقایق جامعه دور هستن؟ اونم کایی که مثلا قرار هست کشور رو درست کنن!!!
ناشناس۲۴۵۴۰۹۱۶:۴۱:۴۷ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
من که گیج شدم !! من طرفدار آقای روحانی هستم, ولی بعضی وقتها ایشون یک حرفهای میزنه آدم مبهوت میشه . مثلا در متن بالا من نفهمیدم بلاخره آخرش ایشون انتخابات میخواد یا نه ؟؟؟!! از یک طرف میگه انتخابات , از طرف دیگه میگه نتیجه اش از قبل معلومه .... حالا از کجا میدونه دقیقا همون ۹۸.۲ % دوباره رای مثبت میداند . شاید شد ۹۷% , یا ۹۹% . شما چطوری به این عددد ۹۸.۲% اینقدر مطمئنی ؟ این باره چندمه میبینم آقای روحانی یک حرفی می پرانند وسط, بعد نمیتونند ازش دفاع کنند و شروع میکنند به حرفهای بی ربط . ما از رییس جمهور انتظار بیشتری داریم .
حسام۲۴۵۴۶۱۱۷:۲۰:۱۵ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
در آزاد اندیشی الف همین بس که میشه زیر متنهای مربوط به رئیس جمهور مملکت رتحت کامنت نوشت و مخالفش حرف زد ولی در همین روز هیچ کامنتی برای سخنان علم الهدی نشر نمیشه زید مطالبش.
عدالت۲۴۵۴۸۹۱۷:۴۴:۵۵ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
چرا می خواهید به حسابهای بانکی مزدم سرک بکشید قسمتان را باور کنیم یا دم خروستان قبلا گفته بودید به حساب دیگران سرک نمی کشید
حسن۲۴۵۴۹۹۱۸:۰۱:۵۴ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
رئیس جمهور راست میگه فقر و بیکاری مردم به دولت ربط داره؟ نباید در زندگی خصوصی مردم دخالت کرد باید اجازه داد مردم خودشون از گرسنگی بمیرند و از بیکاری به فنا برند. این از اصول دولت های لیبرال هست. دولت نباید برای مردم خانه بسازه رفع فقر کنه شغل ایجاد کنه. این دولت لیبرالی هست که ما بادیدن عملکرد 4ساله اش دوباره بهش رای دادیم. البته اگه اقای نوبخت نیاد و نگه شماکی رای دادید؟
ناشناس۲۴۵۵۴۴۱۸:۳۶:۵۴ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
سخنانی از قبیل اینکه از مردم بپرسید آزادی میخواهید یا اختناق خیلی عجیب است! مردم می خواهند فرامین الهی و قرآنی نظیر راستگویی، درستکاری، پاکی، امانت داری ساده زیستی و امثالهم که از روحانیون در قبل از انقلاب یاد گرفته اند و به امید اجرای آنها انقلاب کرده اند را تجربه کنند. مردم مدیران لایقتر معتقد به اسلام می خواهند که علی وار جلوی دروغ، دغل، عوامفریبی، تکبر، اشرافیگری، تجمل گرایی، فساد، رانت خواری، سوء استفاده از بیت المال، تبعیض، بی عدالتی، شکاف عمیق طبقاتی و بی ارزش شدن پول ملی را بگیرد.
ناشناس۲۴۵۵۹۲۱۹:۲۶:۴۰ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
دلار۵۰۰۰تومن و برجام و حراج عزت بعد هم حرف از رفراندوم!! دلیلش یا پرورویی هست یا هدفی دیگه پشتشه
ناشناس۲۴۵۶۱۱۱۹:۴۴:۳۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
حرف مردم ؟!!! اونم با رفراندوم؟!!!!
حسن۲۴۵۶۱۶۱۹:۴۸:۲۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
آقای روحانی اگر راست میگی اولین رفراندم را در مورد ماندن خودت تا آخر دوره بدلیل اعمال برادرت وبرادر معاون اول وحقوق های نجومی برگذار کن
ناشناس۲۴۵۶۴۴۲۰:۱۳:۳۵ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
اگر یه رفراندوم برگزار بشود نتیجه اش هر چه باشد مطمئن باشید ترامپ دیگر حرفی برای گفتن ندارد و جو عوض میشه به نفع ما و اقتصاد ما
ایرانی۲۴۵۶۸۱۲۰:۵۷:۵۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
الان مهمترین موضوعی که مورد بحث در جامعه است ادامه دلت بی تدبیر و نا امید کننده ایشان است. این که مهم را به رفراندم مجدد بگذاریم. در ضمن قانونی اساسی ما یک بند مهم دیگر هم دارد و ان سوال از رییس جمهور است. چرا سوال از ایشان به یک تابو تبدیل شده است. اصلاح طلبانی که زمان دولت قبلی وقتی دلار بالا رفته بود یقه می دریدند کجا رفته اند
ناشناس۲۴۵۷۴۴۲۱:۴۵:۲۰ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
آقای روحانی مردم الان کار هزینه چرخاندن زندگی را میخواهند نه شعار . شعار را همه بلدند بدهند
ناشناس۲۴۵۷۵۱۲۱:۵۵:۱۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
پیشنهاد خیلی خوبیه. همه از رفراندوم استقبال می گنند.مردمسالاری ودموکراسی همینه.
ناشناس۲۴۵۷۸۳۲۲:۱۹:۵۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
بااین دولت واین مجلسی خویش وقومی فکراصلاح راهم نکنید.

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک آیندهبیمه دیمادیرانسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. پیام تشکر احمد توکلی از همدردی اقشار مختلف در فوت فرزندش

 2. نرخ بیکاری انگلیس در پایین ترین سطح ۱۸ سال اخیر

 3. سناتورها از ترامپ خواستند که آمریکا نامزد میزبانی جام جهانی شود

 4. سامان قدوس: می توانیم از گروه‌مان در جام جهانی صعود می‌کنیم

 5. ورود دو سامانه بارشی به کشور طی امروز و فردا

 6. جزییات واگذاری سهام دولتی ۶ شرکت

 7. دستور روحانی برای پیگیری حقوقی پرونده برخورد با دختر خیابان انقلاب

 8. خلبان ATR آسمان پس از خروج از رادار با برج مراقبت مکالمه داشته است

 9. تولید برنج در مازندران بزودی کاملا ارگانیک می شود

 10. ترامپ نرخ اشتغال در آمریکا را در 45 سال اخیر به حداقل رساند

 11. مقام تحریم شده کره‌شمالی در اختتامیه المپیک زمستانی شرکت می‌کند

 12. ارتش سوریه پاسخ حملات ترکیه را داد

 13. عراقچی: تقابل ترامپ با برجام، تقابل با جامعه بین‌الملل است/برجام قابل مذاکره مجدد نیست

 14. زمان ثبت نام قطعی کاروان های عتبات نوروزی اعلام شد

 15. پیگیری برقراری پرواز مستقیم بین مادرید - اصفهان

 16. واژگونی اتوبوس در محور شیراز - اصفهان دو کشته برجا گذاشت

 17. پیشنهاداتی به ترامپ درباره برنامه موشکی ایران

 18. تذکر قاضی سراج به شهرداری تهران درباره سازمان بازرسی شهری

 19. کیمیا علیزاده: هنوز از خودم راضی نیستم

 20. سعید پیردوست: دلم برای سریال‌های طنز تنگ شده است

 21. امام جمعه طبس به ملکوت اعلا پیوست

 22. مصرف بنزین در ایران 8 درصد زیاد شد

 23. شاخص بورس بیش از ۲۰هزار واحد رشد کرد

 24. توصیه های مجدد رگولاتوری به خریداران گوشی

 25. آمریکا به حمله نظامی مجدد علیه سوریه تهدید کرد

پربحث‌های دیروز

 1. آقای آخوندی! زمان عذرخواهی و استعفا فرا نرسیده است؟

 2. اختصاصی الف/ استیضاح آخوندی با 17 امضاء و پنچ محور تحویل کمیسیون عمران شد

 3. مدیرعامل آسمان دریافت تضمین از خلبانان را تایید کرد

 4. تیپ متفاوت زوج بازیگر ایرانی در برلین   

 5. زندگی فرزندان میلیاردرهای دنیا چگونه است؟ + عکس

 6. فیلم دیده نشده از محل سقوط هواپیمای یاسوج  

 7. 201 نماینده مجلس اغتشاشات آشوبگران در خیابان پاسداران را محکوم کردند

 8. فرجام تلخ زندگی مرد زن نما

 9. پیام تشکر احمد توکلی از رهبر انقلاب اسلامی

 10. خوب و بد حذف آزمون مدارس خاص

 11. عضو کمیسیون عمران مجلس: آخوندی بی‌انگیزه است!

 12. پاسخ آذری جهرمی به شایعات مطرح شده درباره طرح رجیستری و مکالمه یکی از سرنشینان پرواز ATR72

 13. بارش برف و کولاک شدید تا روز سه شنبه در ارتفاعات دنا

 14. قصاص برای مردی که شوهر زن موردعلاقه‌اش را کشت

 15. حذف شجاعی و یارانش از رقابت های لیگ اروپا

 16. تصویری متفاوت از رهبری درمراسم عزاداری ایام فاطمیه  

 17. کره جنوبی: ذخیره ارزی کره شمالی رو به پایان است

 18. وزارت صنعت ۸ مشاور وزیر را برکنار کرد

 19. ویتامین‌هایی که پوست را شفاف و زیبا می‌کنند

 20. کتک زدن داور در کرمانشاه و توضیحات رئیس کمیته انضباطی

 21. پایان بی نتیجه نشست شورای امنیت در خصوص سوریه

 22. توضیحات بعیدی‌ نژاد درباره سفر عراقچی به لندن و توافق حل بحران یمن

 23. اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره حوادث خیابان پاسداران

 24. رعد و برق مسیر ۳ پرواز را به مقصد اصفهان تغییر داد

 25. دانش آموزان آمریکایی هدف جدیدترین توییت ترامپ

پربحث‌های هفته

 1. احمد توکلی به سوگ فرزند هنرمند خویش نشست + اصلاحیه و جزئیات مراسم تشییع و ترحیم

 2. پوشش لحظه به لحظه/سقوط هواپیما تهران- یاسوج در سمیرم/همه مسافران جان باختند+اسامی مسافران| لاشه هواپیما هنوز پیدا نشده/ عدم امکان اعزام بالگرد به‌دلیل برف و بوران/+تصاویر

 3. قیمت واقعی دلار 1000 تومان است / استدلال؟

 4. گزارش کیهان: خواننده ها را چه کسی به "دورهمی" دعوت می کند؟

 5. تشک کشتی، چالش جدید ایران با اسرائیل

 6. افشاگری بزرگ در مورد سقوط ATR/هواشناسی هشدار داده بود ولی شرکت آسمان پرواز را لغو نکرد/ از خلبان چک گرفتند و مجبور به پرواز میکنند/ به وزیر تذکر دادیم ولی ربیعی توجهی نکرد

 7. نشانه‌ای دیگر برای خروج  بی بی سی از بی طرفی

 8. تصاویری جالب از سفیر آلمان در ایران

 9. رئیس سازمان اجتماعی کشور: ۹۵ درصد بانوان کشور به حجاب باور دارند

 10. پیکر محمد توکلی فرزند احمد توکلی تشییع شد+تصاویر  

 11. درخواست احمد توکلی از شرکت کنندگان در مراسم ترحیم فرزندش 

 12. استیضاح وزرای کار و راه تقدیم هیات رییسه شد/ نامه برخی نمایندگان به روحانی: ربیعی و آخوندی قبل از استیضاح، استعفا دهند

 13. روحانی: به دنیا نشان دادیم قدرت مذاکراتی بالایی داریم/ آقایی که در آمریکا روی کار آمده بیش از یکسال است می‌خواهد برجام را از بین ببرد و هر بار می‌گوید این آخرین امضای من است

 14. درخواست عجیب یک اقتصاددان از سیف! به دلار اجازه بدهید بالا برود

 15. رییس کمیسیون عمران مجلس: قصور سازمان هواپیمایی و هواپیمایی آسمان در سقوط هواپیما/ مسئولین استعفاء دهند/ بررسی علت سقوط هواپیما در کمیسیون عمران

 16. سرگیجه گردشگری در اقتصاد ایران/ بازار گردشگری حلال را هم از دست دادیم

 17. آخرین پست اینستاگرام محمد توکلی

 18. احتمال زنده ماندن سرنشینان هواپیما بسیار کم و نزدیک به صفر شد/اعزام تکاوران تیپ ۶۵ نوهد/ارتش مختصات تقریبی محل سقوط هواپیمای ATR را در اختیار ستاد بحران گذاشت

 19. ناگفته‌هایی از مرد ۶ میلیارد دلاری بازار ارز / جمشید بسم‌الله کی بود؟

 20. حادثه برای یک هواپیما در فرودگاه مشهد+عکس و فیلم

 21. بازخوانی وظایف رئیس‌ جمهور در قانون اساسی

 22. گناه این "ابراهیم" نیز بت‏ شکنی است

 23. نوبخت: نیمی از یارانه بگیران باید حذف شوند/ مخالفت مجلس با افزایش اعتبار یارانه نقدی

 24. جادوی پول و بانک - 15 | بر «بانکداری بدون ربا» فاتحه‌، مع الاخلاص و الصلوات

 25. نماینده شرکت آسمان: خیلی از کشورها دنبال این بودند همین هواپیماهای ATR بیست و پنج ساله‌‌ی ما را بخرند  

پربحث‌های دیروز

 1. آقای آخوندی! زمان عذرخواهی و استعفا فرا نرسیده است؟

 2. اختصاصی الف/ استیضاح آخوندی با 17 امضاء و پنچ محور تحویل کمیسیون عمران شد

 3. 201 نماینده مجلس اغتشاشات آشوبگران در خیابان پاسداران را محکوم کردند

 4. پیام تشکر احمد توکلی از رهبر انقلاب اسلامی

 5. عضو کمیسیون عمران مجلس: آخوندی بی‌انگیزه است!

 6. توضیحات بعیدی‌ نژاد درباره سفر عراقچی به لندن و توافق حل بحران یمن

 7. اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره حوادث خیابان پاسداران

 8. ادعای هیلی علیه مسکو و دمشق در نشست شورای امنیت

 9. سرلشکر باقری: اجازه تکرار نمایش‌هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد/با قاطعیت برخورد می‌کنیم

 10. عراقچی: ترامپ گفته بود برجام را پاره میکند اما.....

 11. واکنش ایران به گزارش جدید آژانس اتمی

 12. واکنش محسن رضایی به تجمعات اخیر دراویش در پاسداران

 13. خبری از جلسات سران قوا با شمخانی؛ رفع حصر تا عید صورت می‌گیرد

 14. آژانس انرژی اتمی بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد

 15. سردار سلیمانی: برخی با بهانه‌های واهی درصدد حذف سپاه هستند/ تحت تاثیر جوسازی‌ها قرار نگیریم

 16. تقدیر فرمانده کل سپاه از اقدام ناجا در حادثه پاسداران

 17. دادستان تهران: برای عامل شهادت سه نفر از ماموران ناجا با اتوبوس، به اتهام قتل عمد کیفرخواست صادر شد

 18. زاکانی: برخی با شعار عدالت از ولایت عبور کردند

 19. انتقال اجساد پرواز تهران یاسوج با بالگرد در صورت مساعد شدن هوا

 20. افشای پشت پرده جنایات دراویش در خیابان پاسداران

 21. شمخانی: با بانیان و طراحان آشوب‌های اخیر قاطعانه برخورد خواهد شد

 22. تشکر نمایندگان مجلس از رهبر معظم انقلاب به جهت انتصاب ابوترابی و علی‌اکبری

 23. جلیلی: یک سخنرانی به هم بخورد جنجال بپا می‌کنند ولی اگر بهترین جوانان شهید شوند سانسور می‌کنند

 24. پرونده «بودجه سال 97» بسته شد/ بودجه در مسیر شورای نگهبان

 25. سردار کوثری: در حوادث خیابان پاسداران، عده‌ای از شهرستان ها راهی تهران شدند/ قرارگاه ثارالله ورود نکرد

پربحث‌های هفته

 1. احمد توکلی به سوگ فرزند هنرمند خویش نشست + اصلاحیه و جزئیات مراسم تشییع و ترحیم

 2. تشک کشتی، چالش جدید ایران با اسرائیل

 3. نشانه‌ای دیگر برای خروج  بی بی سی از بی طرفی

 4. رئیس سازمان اجتماعی کشور: ۹۵ درصد بانوان کشور به حجاب باور دارند

 5. درخواست احمد توکلی از شرکت کنندگان در مراسم ترحیم فرزندش 

 6. روحانی: به دنیا نشان دادیم قدرت مذاکراتی بالایی داریم/ آقایی که در آمریکا روی کار آمده بیش از یکسال است می‌خواهد برجام را از بین ببرد و هر بار می‌گوید این آخرین امضای من است

 7. رییس کمیسیون عمران مجلس: قصور سازمان هواپیمایی و هواپیمایی آسمان در سقوط هواپیما/ مسئولین استعفاء دهند/ بررسی علت سقوط هواپیما در کمیسیون عمران

 8. بازخوانی وظایف رئیس‌ جمهور در قانون اساسی

 9. آقای آخوندی! زمان عذرخواهی و استعفا فرا نرسیده است؟

 10. سوال از رئیس جمهور درباره افزایش قیمت دلار و کاهش ارزش پول ملی/ 80 امضاء

 11. جزئیات شهادت ۳ مامور ناجا در درگیری خیابانی در پاسداران تهران/ قاتلان بلافاصله دستگیر شدند/ اوضاع تحت کنترل است +فیلم

 12. اختصاصی الف/ استیضاح آخوندی با 17 امضاء و پنچ محور تحویل کمیسیون عمران شد

 13. پلیس: ناآرامی‌های خیابان پاسداران ساعت ۴ و نیم بامداد به پایان رسید / ۳۰۰ نفر از جمله رانندگان خودروهای اتوبوس مرگ و سمند بازداشت شدند / شهادت سه مامور ناجا و دو بسیجی

 14. جهانگیری: زمان انتخابات کمی «زیاده‌روی» کردم!

 15. آقازاده ای که آقازاده نبود

 16. پایان آشوب دراویش در پاسداران تهران/ ۳ مامور پلیس و ۲ بسیجی به شهادت رسیدند

 17. ظریف در پایان سفرش به مونیخ: آنهایی که دنبال گفت‌وگو هستند جدیت در اجرای تعهدات قبلی‌شان را نشان دهند/ امیدوارم شایسته محبت‌های رهبری باشم/ کنایه به نتانیاهو و عادل الجبیر

 18. روایتی از ختم فرزند مسئولی که هیچ کدام از فرزندانش آقازاده نشدند  

 19. 201 نماینده مجلس اغتشاشات آشوبگران در خیابان پاسداران را محکوم کردند

 20. در خصوص برخورد هواپیمای تهران-یاسوج با کوه ابهاماتی وجود دارد/ فرضیه های مختلف درباره کاهش یکباره سه هزار پایی ارتفاع هواپیما

 21. کیهان:افرادی که به پرونده سیدامامی اعتراض می کنند،خودشان متهم امنیتی هستند

 22. پیام تشکر احمد توکلی از رهبر انقلاب اسلامی

 23. عضو کمیسیون عمران مجلس: آخوندی بی‌انگیزه است!

 24. درستایش حریت وعدالت

 25. استیضاح مجدد وزیر راه و شهرسازی کلید خورد

آخرین عناوین