بامیلو

چرا سوریه این بار جنگنده «اف 16» اسرائیل را سرنگون کرد/ پیامی که بشار اسد از طریق پوتین به نتانیاهو داد

گروه جهان الف،   3961121211 ۵ نظر، ۶ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

پدافند هوایی ارتش سوریه امروز در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به خاک این کشور، یک جنگنده اف 16 صهیونیستی را در الجلیل ساقط کرد.

گفته می شود ساقط شدن یک جنگنده اف 16 رژیم صهیونیستی از سوی پدافند هوایی سوریه، اولین حادثه در نوع خود طی 3 دهه اخیر بوده است. همزمان رسانه های اسرائیل از سرنگون شدن یک فروند بالگرد ارتش این رژیم بر فراز شبعا خبر دادند.

این اتفاق موجب شد که رسانه های مختلف تحلیل های متفاوتی ارائه دهند.

روزنامه عبری زبان هارتص با هشدار نسبت به احتمال بالا گرفتن تنش‌هایی شدید در منطقه در پی تحولات امروز (شنبه) در مرزهای مشترک سوریه و اراضی اشغالی، تاکید کرد، بشار اسد این روزها در حال اجرایی کردن تهدیدات خود است. این روزنامه صهیونیستی نوشت: بشار اسد (رئیس‌جمهور سوریه) از مرحله تهدید وارد مرحله اجرا شده و درحال عملی کردن تهدیدات خود است.

هاآرتص در ادامه اعلام کرد که مقامات سوری اخیرا بیش از یک بار درباره هر حمله اسرائیلی به خاک سوریه و پاسخ به آن هشدار داده بودند. در ادامه این گزارش آمده است: هدف قرار دادن جنگنده اسرائیلی، نشان دهنده اعتماد به نفسی است که مقامات دمشق پس از تسلط بر 80 درصد از خاک سوریه به دست آورده‌اند.

عبدالباری عطوان سردبیر روزنامه الکترونیکی رای الیوم در یادداشت امروز خود نوشت سرنگونی هواپیمای اسرائیلی و مقابله با تجاوزگری اسرائیل در سوریه روزی تاریخی است که از مدتها پیش در انتظار آن بوده ایم. آیا ما در برابر مرحله تازه ای از بازدارندگی هستیم؟ چرا نتانیاهو شتابزده با پوتین و ترامپ تماس گرفت و دست گدائی برای مهار بحران دراز کرد؟ بازگشائی پناهگاهها در حیفا و تل آویو به چه معناست؟ حقیقتاً روزی تاریخی است. سیستم دفاع هوائی سوریه در زمانی مناسب هواپیمای اف 16 اسرائیلی را که نماد زورگوئی اسرائیل است سرنگون کرد. کجا؟ در آسمان فلسطین اشغالی و به موازات آن شش موشک بالستیک به اهداف تعیین شده اصابت نکردند. این اقدام سوریه برای یکبار نخواهد بود بلکه نقطه آغاز مرحله ای تازه است تا به این شکل محور مقاومت از معادله بازدارندگی فعال به مرحله تهاجم و هدف قرار دادن عمق اسرائیل منتقل شود. ما به چشم خویش لاشه هواپیمایی که در الجلیل سقوط کرده بود و همچنین موشکها را دیدیم.

پایگاه اینترنتی خبری العهد لبنان نیز گزارش داد: یک تحلیلگر نظامی صهیونیست گفت واقعه هدف قرار گرفتن یک فروند هواپیمای جنگی اسرائیلی دهها سال بود که اتفاق نیافتاده بود.امیر بوحبوط تحلیلگر نظامی در پایگاه اینترنتی صهیونیستی « والا» در واکنش به سرنگونی یک فروند جنگنده ارتش صهیونیستی افزود: صحبت در اینجا از واقعه هدف قرار گرفتن مستقیم یک فروند جنگنده اسرائیلی است. صحبت در اینجا از واقعه‌ای است که از دهها سال پیش رخ نداده بود و نشانگر وقوع شکاف و خدشه در برتری نظامی ارتش اسرائیل است که به تحقیقی عمیق نیاز دارد تا حقیقت آنچه رخ داده است مشخص شود به ویژه آنکه صحبت از هواپیماهایی است که دارای سامانه های بسیار پیشرفته است.

در این باره خبرگزاری روسی اسپوتنیک نیز در تحلیلی نوشت: در حالی که روسیه — ایران — ترکیه و دولت سوریه به دنبال آن هستند که جنگ سوریه را به صورت مسالمت آمیز حل کنند اسرائیل و ایالات متحده و همپیمانانشان از هیچ تلاشی برای نابودی روند صلح دریغ نمی کنند و با حمله های پیاپی تلاش دارند روند صلح را بر هم بزنند. حدود یک ماه پیش خبری در رسانه ها منتشر شد مبنی بر اینکه برخی خلبانان سوری از حمله های به اصطلاح "بزن و درویی" اسرائیل بسیار عصبانی هستند و به پرزیدنت بشار الاسد اعلام کردند حاضر هستند که دست به عملیات در داخل سرزمین های اشغالی بزنند حتی اگر بنا باشند این عملیات عملیات انتحاری باشد.

همزمان خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه رئیس جمهوری سوریه رسما از  پوتین تقاضا کرده که زمان سفر نتانیاهو به مسکو به وی اخطار دهد که از این پس سوری ها در مقابل حملات اسرائیلی واکنش نشان خواهند داد و از این پس اسرائیل حق نخواهد داشت به قلمروی سوریه حمله کند و توقع داشته باشد که هواپیماهایش سالم به آشیانه برگردند.

ظاهرا نتانیاهو اخطار را باور نداشت که سوری ها توان سرنگونی هواپیماهای پیشرفته اسرائیلی را دارند وحاضر نشد خط قرمز های توافق شده با روسیه را رعایت کند. این ماجراها همه در زمانی بوقوع پیوست که آمریکایی ها چند روز قبل ارتش سوریه و همپیمانانش را که به سمت دیر الزور در حال حرکت بودند، هدف دادند و علیرغم زیر پا گذاشتن توافقات قبلی با روسیه اظهار کردند که از عبور از این خطوط قرمز دریغ نخواهند کرد.

دلیل اینکه خط قرمز ها را به عنوان خط قرمز های توافق شده میان آمریکا و روسیه عنوان می کنیم برای این است که طبق بسیاری از گزارش ها این خط قرمز ها میان دو کشور ترسیم شده و متحدین دو طرف پذیرفتند که به توافق دو کشور احترام بگذارند اما وقتی خود ایالات متحده این خط قرمز ها را زیر پا می گذارد نمی تواند توقع داشته باشد که دیگران آن را رعایت کنند.

ماجرای سرنگونی هواپیما هم بسیار مهم است.

در ابتدا برخی اخبار مدعی بودند که یک هواپیمای بدون سرنشین وابسته به ایران وارد حریم سرزمین های اشغالی شده و پس از اینکه جنگنده های اسرائیلی آن را دنبال کردند واکنش نشان داده و موشک هوا به هوایی که در اختیارش بوده را به سمت جنگنده اف شانزده اسرائیلی شلیک و آن را سرنگون کرده است.

در صورتی که اگر این ماجرا صحت داشته باشد می تواند آن را به عنوان نشانه مهمی در جنگ و پیشرفت تکنولوژی فنی ایران دانست که نه فقط توانسته هواپیمای بدون سرنشین تولید کند که قادر به حمل موشک هوا به هوا باشد بلکه توانایی آن را دارد که مدرن ترین هواپیمای اسرائیلی و آمریکایی را هدف قرار دهد.

در خبرهای بعدی آمده بود که موشک های اس 300 روسی این هواپیما را سرنگون کرده اند که خود نشانه آن است که روسیه از رفتار اسرائیل ناراحت می باشد.

و در نهایت در آخرین اخبار آمده بود که پدافند زمینی توانسته این هواپیما را سرنگون کند.

به هر حال هر کدام از این سه خبر صحت داشته باشد مهم آن است که هواپیما و بقول برخی خبرهای دیگر یک هلیکوپتر کبرای اسرائیل سرنگون شده اند.

با توجه به شرایط نابسامان موجود در سوریه می توان گفت این ماجرا می تواند یکی از دو نتیجه را داشته باشد.

یا اینکه پای اسرائیل را به یک جنگ تمام عیار بکشاند که حتی ممکن است در نهایت منجر به آن شود که گستره جنگ از جنگ میان همپیمانان ایران و سوریه با اسرائیل به جنگ مستقیم میان اسرائیل و سوریه و یا حتی کل همپیمانان ایالات متحده و همپیمانان ایران و روسیه کشیده شود و منطقه خاورمیانه را که روی بشکه باروت است، منفجر کند.

یا اینکه اسرائیل و ایالات متحده متوجه شوند که نمی توانند هر کاری دلشان بخواهد در سوریه انجام دهند و از این پس هر کاری تاوانی خواهد داشت و ایالات متحده مجبور شود که یک سیاست واضح در مورد خاورمیانه اتخاذ نماید.

هم آمریکایی ها و هم اسرائیلی ها بخوبی می دانند که ایرانی ها و همپیمانانشان سالهاست خود را برای این شرایط آماده کرده اند و ورود به یک جنگ با ایران و همپیمانانش یک گردش تفریحی نخواهد بود به این دلیل ظاهرا به سمت دیدگاه دوم تمایل بیشتری پیدا کرده اند و تلاش دارند خود را از ورود به یک جنگ دور کنند.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷بیانیه ارتش سوریه درباره انهدام موشک‌های اسرائیلی
۱۶ اردی‌بهشت ۱۳۹۷شهادت ۶ عضو حماس در انفجاری مشکوک در غزه
۱۳ اردی‌بهشت ۱۳۹۷ارتش سوریه داعش را در «الحجر الاسود» دمشق قیچی کرد
۱۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۷ارتش سوریه به تروریست ها مهلت داد
۷ اردی‌بهشت ۱۳۹۷رمضان شریف:رژیم صهیونیستی در بدترین شرایط نظامی، دفاعی و روانی قرار دارد
۷ اردی‌بهشت ۱۳۹۷رمضان شریف:رژیم صهیونیستی در بدترین شرایط نظامی، دفاعی و روانی قرار دارد
۵ اردی‌بهشت ۱۳۹۷رسوایی دیگر برای اسرائیل؛ خوشحالی سربازان رژیم صهیونیستی در پی شلیک به یک فلسطینی
۵ اردی‌بهشت ۱۳۹۷سقوط جنگنده اف-۱۶ آمریکا+ عکس
۲ اردی‌بهشت ۱۳۹۷سلاح‌هایی که تروریست‌ها و گروه‌های مسلح در قلمون سوریه برجای گذاشتند + عکس 
۲۹ فروردین ۱۳۹۷فارن پالیسی: نیروهای هم‌پیمان سوریه بر حمله به نیروهای آمریکایی متمرکز می‌شوند
۲۹ فروردین ۱۳۹۷زمزمه‌های ترسناک برای رژیم صهیونیستی 
۲۶ فروردین ۱۳۹۷ارتش سوریه غوطه‌شرقی را عاری از تروریسم اعلام کرد

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۴۱۷۲۵۱۸:۰۰:۳۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
مقاومت همیشه جواب داده.... اسراییل فورا پا پس کشید و اعلام کرد که قصد تنش ندارد...
ناشناس۲۴۱۷۳۵۱۸:۱۳:۴۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
باید دید این اسراییل موزی چی تو کلش میگذره وگرنه به این سادگی ول کن نیست میخواد یک حمله زیرآبی انجام بده حواستون را بیشتر جمع کنید این صهیونیستا خیلی موزی هستن
ناشناس۲۴۱۷۳۶۱۸:۱۵:۴۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
این موضوع به ما ربطی‌ ندارد. نه خوشحال شدم نه بدحال. سوریه و اسراییل را به حال خود بگذارید ..
ناشناس۲۴۱۸۱۱۱۹:۵۹:۵۰ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
الله اکبر، الله اکبر، الله اکبر
ناشناس۲۴۱۸۴۲۲۰:۵۹:۵۷ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
اس 300 نبوده کار اس 200 بوده (جالبه هنوز هم در ارتش روسیه فعاله)
سفرستان

پربحث‌های امروز

 1. سیف از نمایندگان مجلس شکایت کرد

 2. سرنوشت مبهم «فریحا»/نمی‌خواهم سوژه «ماه عسل» شوم+عکس 

 3. کلید حل مشکلات اقتصاد ایران کجاست؟ شقاقی شهری: نباید اقتصاد کشورمان را به اروپا گره بزنیم/آنچه از برجام انتظار می رفت به محقق نشد

 4. پاسخ دانشگاه تهران به زیباکلام/ چرا برپایه اطلاعات نادرست قضاوت می‌کنید؟

 5. گرفتاری های دولت و بازی سیاسی نظریه پردازان اصلاح طلب

 6. کی روش:سیدجلال مرا عاشق ایران کرد/ شفر چرا سورپرایز شده؛ او خودش پُست ووریا را تغییر داد

 7.  اثر افزایش وام مسکن باز هم خنثی شد/ سهم 14 درصدی تسهیلات 80 میلیونی از قیمت+ جدول 

 8. مجلس به افزایش قیمت خودرو چراغ سبز نشان داد

 9. «اف.اِی.تی.اف» دامی دیگر برای ایران

 10. نمایندگان سوال کننده از پاسخ‌های نماینده رئیس جمهور قانع نشدند/سوال به صحن مجلس ارسال شد

 11. جهانگیری یک سال قبل: بدون تردید یکی از مهم‌ترین موفقیت‌های تاریخی ایران «برجام» است

 12. افت شدید کاربران تلگرام با فیلتر آن در روسیه و ایران/ افزایش مخاطبان پیام‌رسان‌های داخلی + اسناد

 13. موسوی خبر داد: تهیه طرح کاهش عوارض خروج از کشور برای دانشجویان شاغل به تحصیل

 14. مادورو پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری ونزوئلا شد

 15. استیضاح "زنگنه" به کمیسیون انرژی مجلس ارجاع شد/ موضوع: کرسنت

 16. چمران: تعطیلی خط ۷ مترو تهران سیاسی بود نه فنی

 17. معاون وزیر آموزش و پرورش: برخورد تنبیهی با دانش‌آموزان ممنوع/ قیچی کردن موی سر دانش‌آموزان حرکتی ضد تربیتی است

 18. دهقان: برخی همچنان با جنازه برجام عکس یادگاری می‌گیرند/آمریکا و اروپا هم‌داستان هستند

 19. سکه دوباره 2 میلیونی شد/بازار جهانی علت اصلی گرانی است+ قیمتها

 20. ویدئویی دردناک از کتک خوردن مرد مسن توسط یک زورگیر!  

 21. رسانه‌های اسرائیلی فاش کردند؛ توافق اولیه شیخ‌نشین‌ها با طرح موسوم به «معامله قرن»

 22. چرا بسته اینترنتی ما زود تمام می‌شود؟

 23. دغدغه «سائرون» ؛ تسویه حساب با برخی ائتلاف‌ها یا تشکیل دولت؟ 

 24. چه شرکت‌هایی محصولات خود را گران کردند؟

 25. آمریکا: نتیجه انتخابات ونزوئلا را نمی‌پذیریم/وضع تحریم‌های تازه‌ای  

پربحث‌های دیروز

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 3. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 4. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 5. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

 6. آنچه در پسابرجام عاید اقتصاد ایران شد؛ از واردات تا فروش نفت + نمودار

 7. تخلف میلیاردی یکی از وزرای سابق دولت اصلاحات و رئیس فعلی یکی از دانشگاههای مهم تهران

 8. ظریف: ایران در توافق هسته‌ای پیروز شد/ برجام در حال مرگ است

 9. پوپولیست تلگرامی

 10. مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس چقدر آب خورد + عکس

 11. صحبت‌های وحید-م بعد از دستگیری: ۵ دقیقه تا ترکیه فاصله داشتم/ به من می‌گویند عقاب ایران

 12. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 13. روحانی: سرچشمه امیدها در نظام، مقام معظم رهبری هستند/راه نجات ما صبر ، مقاومت و ایستادگی است

 14. دغدغه پاستیلی مطهری/ روایت روزنامه اصلاح طلب از اقتدار نحوه پوشش و پیرایش محاسن رئیس جمهور/ احتمال ریزش آرای لاریجانی در انتخابات هیات رئیسه/سالگرد انتخابات 96 و یادی از رقبای دیروز

 15. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 16. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 17. آقای روحانی! با این همه نقض، ۸۰ درصد برجام اجرا شده؟

 18. آگهی های عجیب این روزها /واسه نونه واسه نون

 19. افزایش 30 تا 50 درصدی حقوق کارمندان برخی دستگاه‌های اجرایی طی 5 سال

 20. چین، بالاخره تسلیم ترامپ شد

 21. آتش گرفتن ناگهانی یک خودرو حین حرکت در تهران + تصاویر

 22. گزارش وزارت اطلاعات: ۱۱۲ مدیر "دوتابعیتی" هستند/ حضور ۴۷ دوتابعیتی در مراکز دولتی و حکومتی

 23. خبری جدید از بن‌سلمان اما بدون پوشش در خبرگزاری رسمی عربستان 

 24. دستور روحانی برای فروکش کردن اعتراضات در شاهرود

 25. واکنش دختر شفر به مقایسه چهره مادرش با خانم بازیگر  

پربحث‌های هفته

 1. اطلاعیه دولت:آنان که باید عذرخواه مواضع نادرست خود در گذشته باشند،طلبکارانه به دستاوردهای ملی می‌تازند/ مدیریت مسئولانه کشور، عرصه تناقض گوئی نیست/ برجام یک دستاورد بی‌نظیر است

 2. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 3. روحانی: باید در ارزیابی دستاوردها، بین برجام و نبود برجام مقایسه انجام دهیم/ ۸۰ درصد اهداف برجام محقق شد/ باید روشن شود چه کسی مستحق ملامت است

 4. دولت مخالف افزایش حقوق کارمندان است؛ اما 200 مدیر دولتی پاداش 600 میلیونی گرفتند

 5. بازگشت ظریف از تور برجامی بدون اخذ تضمین های لازم/ اعلام آمادگی اروپا برای مسدود کردن تحریم های آمریکا

 6. سیدصالحی: مردم به سروش اعتماد کردند و اکنون نوبت مسئولان است/ بیش از 10 میلیون کاربر عضو سروش شدند+فیلم

 7. جمهوری اسلامی و مسئله ای به نام" فساد"

 8. تضمین روحانی به موگرینی باعث خروج ترامپ از برجام شد

 9. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 10. صادق زیباکلام: برجام به کل منتفی می شود/ نامزد اصولگرایان در انتخابات 1400 پیروز می‌شود

 11. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 12. واکنش مطهری به نامه مجلس خبرگان رهبری درباره برجام

 13. خبر محرمانه درباره مرگ بن‌سلمان در تیراندازی‌های کاخ پادشاهی

 14. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 15. درگیری خونین در خوابگاه دانشگاه خوارزمی/ ورود یکی از دانشجویان پسر به خوابگاه دختران

 16. گزارشی تکان‌دهنده از جراحانی که سرجان مردم معامله می کنند و از شرکت‌ها رشوه می‌گیرند

 17. چرا خودرو گران شد؟/ ورود مجلس برای ساماندهی بازار خودرو با هدف کاهش تعرفه واردات و رقابتی کردن

 18. توکلی: سپاه توانست کاری انجام دهد که بانک مرکزی نتوانست/ ۷۰ درصد تسهیلات پرداختی بانک‌ها استمهال وام‌های قبلی و پوچ است/ تغییر رویه در فعالیت مجمع تشخیص مصلحت نظام

 19. آیت‌الله صدیقی: در قصه پرغصه‌ برجام از ابتدا دنیای غرب کلاه گشادی را برای ایران آماده کرده بود/با چه جراتی می‌توانیم به دشمن اعتماد کنیم و تضمینی نگیریم

 20. زنگنه: نامردی هم حدی دارد/ توتال برود، CNPC چین را جایگزین می‌کنیم

 21. عبرت های برجام و پاسخ به چند سوال/ دستگاه دیپلماسی به دنبال چه تضمین‌هایی است؟

 22. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 23. قاسم افشار گوینده پیشکسوت صدا و سیما درگذشت

 24. آمریکا سیف را تحریم کرد

 25. افشای جزئیات بسته پیشنهادی اروپا به ظریف

پربحث‌های اخیر

 1. مادورو پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری ونزوئلا شد

 2. رسانه‌های اسرائیلی فاش کردند؛ توافق اولیه شیخ‌نشین‌ها با طرح موسوم به «معامله قرن»

 3. دغدغه «سائرون» ؛ تسویه حساب با برخی ائتلاف‌ها یا تشکیل دولت؟ 

 4. تاجری که ایران را عامل بی‌ثباتی می‌داند/ ردپای یانکی‌ها در ناامنی‌های منطقه

 5. وزیر خارجه لبنان: برخی رویای وقوع جنگ میان ایران و اسرائیل را دارند

 6. سئول: رزمایش نظامی مشترک با آمریکا را لغو نمی‌کنیم

 7. نظر عجیب وزیر دانمارکی درباره ماه رمضان

 8. ماهاتیر محمد: دولت سابق بدهی سنگینی را به کشور تحمیل کرد

 9. راه مقابله با تحریمهای آمریکا، موضوع مذاکرات امروز پوتین و مودی

 10. نقش جدید روسیه در حل بحران سوریه چه خواهد بود؟

 11. نشریه آمریکایی بررسی کرد؛ کسی که مانع توافق ترامپ با کره شمالی است

 12. فاز جدید تلاش‌های اروپا برای نجات برجام؛ سه‌محور راهبرد ضد ایرانی آمریکا

 13. وزیر خارجه آلمان: توافق هسته‌ای با ایران امنیت در اروپا را افزایش می‌دهد

 14. طرح عربستان و امارات برای مقابله با نفوذ ایران/ دلبستگی به آمریکا و اسرائیل و حمایت از تجزیه‌طلبی

 15. ماس: برجام را حفظ می‌کنیم چون هیچ نشانه‌ای از توافق جدید وجود ندارد

 16. المیادین: اروپا در قبال برجام بر سر دوراهی قرار دارد

 17. آیا ترامپ در جایگاهی هست که قانون را زیر پا بگذارد؟

 18. حمله جنگنده‌های سعودی به مناطق مختلف یمن/ پاسخ به جنایات سعودی‌ها با حمله موشکی به فرودگاه جیزان

 19. سفارت پاراگوئه در قدس امروز با حضور رئیس جمهور این کشور افتتاح می‌شود

 20. شهادت اسیر فلسطینی در زندان‌های صهیونیستی

 21. کری: آمریکا نمی‌تواند به تمام جهان پشت کند

 22. واشنگتن: نگرانی‌های مشترک درباره ایران می‌تواند مبنای همکاری با اروپا باشد 

پربحث‌های دیروز

 1. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 2. مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس چقدر آب خورد + عکس

 3. چین، بالاخره تسلیم ترامپ شد

 4. خبری جدید از بن‌سلمان اما بدون پوشش در خبرگزاری رسمی عربستان 

 5. ۸ شرکت اروپایی ایران را ترک کردند

 6. چه‌چیزی از چشم ۲ میلیارد بیننده مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس پنهان ماند؟

 7. ترامپ را به توافق هسته‌ای باز می‌گردانیم

 8. اعتصاب غذایی دانشجویان کمبریج به خاطر سوخت فسیلی

 9. رژیم صهیونیستی لیست ترور فرماندهان حماس را اعلام کرد

 10. آمریکا: انتخابات ونزوئلا «مشروعیت ندارد»

 11. خبر امیدوارکننده فرانسه برای فعالیت توتال در ایران

 12. کره‌شمالی: تخریب مرکز آزمایش هسته‌ای جزئی از سیاست جدید ما است

 13. رویترز خبر داد؛ تکذیب پیشنهاد افزودن بندهایی به برجام توسط اتحادیه اروپا

 14. خشم ترامپ از افشاگری نیویورک‌تایمز

 15. تکذیب شهادت مستشاران ایرانی در فرودگاه حماه

 16. ادعاهای بی‌اساس وزیر انگلیسی علیه ایران

 17. ظریف: حمایت سیاسی اروپا از برجام کافی نیست/اتحادیه اروپا گامهای عملی بیشتری بردارد

 18. واکنش منبع وابسته به العبادی درباره شرط گذاری مقتدا صدر

 19. محمود عباس در بیمارستان بستری شد

 20. روسیه: دوشادوش ایران در سوریه می‌جنگیم

 21. فتح‌الله گولن: اردوغان حسود است

 22. غیبت بن‌سلمان در یک مراسم دیگر

 23. تدارک البغدادی برای روزهای بعد از نابودی فیزیکی داعش

 24. سازمان ملل: قبل از آن که دیر شود غزه را نجات دهید

 25. کره‌شمالی و کیم‌جونگ‌اون محور گفت‌و‌گوهای روسای جمهور کره‌جنوبی و آمریکا

پربحث‌های هفته

 1. بازگشت ظریف از تور برجامی بدون اخذ تضمین های لازم/ اعلام آمادگی اروپا برای مسدود کردن تحریم های آمریکا

 2. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 3. خبر محرمانه درباره مرگ بن‌سلمان در تیراندازی‌های کاخ پادشاهی

 4. آمریکا سیف را تحریم کرد

 5. افشای جزئیات بسته پیشنهادی اروپا به ظریف

 6. ریابکوف: بدون امتیازدهی ایران، حفظ برجام غیرممکن است

 7. بازی مقتدی صدر در زمین سعودی؟

 8. واکنش سعودی ها به خبر مرگ بن سلمان

 9. مراسم انتقال سفارت آمریکا به قدس/ حمله وحشیانه صهیونیست‌ها به سمت فلسطینیان؛ 52 فلسطینی شهید و حدود ۲۰۰۰ نفر مجروح شدند/ ترامپ: امروز روزی بزرگ برای اسرائیل است + عکس

 10. روزهای سخت ظریف، بازی خطرناک اروپایی ها با برجام و ناهماهنگی مقامات کاخ سفید

 11. نشست بروکسل درباره برجام بدون آمریکا/ظریف: همه اتفاق نظر داشتند تا منافع اقتصادی مردم ایران به صورت عملی تضمین شود/موگرینی: متعهد شدیم گفت‌وگوها را با ایران آغاز کنیم

 12. موسویان در برنامه مناظره بی بی سی: اروپا به تعهداتشان عمل کنند، ایران هم در برجام می‌ماند/اروپا اراده سیاسی دارد، اما ظرفیت ایستادگی در مقابل تحریم‌های آمریکا را ندارد

 13. تاکید می، مرکل و ماکرون بر حفظ برجام ضمن مقابله با برنامه موشکی و منطقه‌ای ایران/ اتحادیه اروپا: از فردا اقدامات برای مقابله با تحریم های آمریکا علیه ایران را آغاز می‌کنیم

 14. دستور ترامپ به وزرای آمریکایی: می توانید تحریم نفتی ایران را اجرایی کنید+متن دستور

 15. چرا صدر صدرنشین شد/ آیا مقتدی صدر با کشاندن طرفدارهایش به خیابان به دنبال دو قطبی شدن عراق است؟

 16. توتال: اگر از آمریکا معافیت دریافت نکنیم، از پروژه پارس جنوبی کنار می‌رویم

 17. پیام تبریک ترامپ به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان

 18. مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس چقدر آب خورد + عکس

 19. مقتدی صدر به پیروزی نهایی در انتخابات عراق نزدیک‌تر شد

 20. رویترز: چین در مورد تداوم خرید نفت به ایران تضمین نداد

 21.  روانشناسی مقتدی صدر 

 22. اولین واکنش عربستان به نتایج انتخابات عراق

 23. ترکیه سفرای خود را از واشنگتن و تل‌آویو فراخواند

 24. موگرینی: ما به همراه بریتانیا، برجام را نجات خواهیم داد

 25. انگلیس: آمریکا به ما اجازه دهد روابط تجاری با ایران را ادامه دهیم

آخرین عناوین