بامیلو

عذرخواهی رسمی مسئولان برگزاری بازی‌های پیونگ‌چانگ از کاروان ایران/ تلاش IOC برای دلجویی

گروه ورزشی الف،   3961120142 ۳۴ نظر، ۴ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
عذرخواهی رسمی مسئولان برگزاری بازی‌های پیونگ‌چانگ از کاروان ایران/ تلاش IOC برای دلجویی

رئیس کمیته برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۱۸ پیونگ‌چانگ از کاروان ایران بابت اتفاقات اخیر عذرخواهی کرد.

پس از اهدا نکردن گوشی‌های سامسونگ به ورزشکاران ایرانی در المپیک زمستانی که اعتراضات زیادی را در پی داشت و کمیته ملی المپیک ایران خواهان عذرخواهی از ورزشکاران ایرانی شد، در نهایت این عذرخواهی انجام شد.

شاهرخ شهنازی، دبیرکل کمیته ملی المپیک در این مورد بیان کرد: دو نامه عذرخواهی برای ایران نوشته شده است. یکی را رییس کمیته برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی به سرپرست کاروان ایران داده است و در آن عذرخواهی کردند و دلایل خود را توضیح دادند که به دلیل ناهماهنگی این اتفاق افتاده و مسوولیت را بر عهده می‌گیرند. هم‌چنین اعلام کردند که جلسه‌ای را با ورزشکاران ایران خواهند داشت و هدایا را حضوری اهدا می‌کنند.

او ادامه داد: نامه دوم را یکی از مسوولان کمیته کمیته بین‌المللی المپیک برای رییس کمیته ملی المپیک ارسال کرده و به شدت اظهار تاسف و عذرخواهی کرده است. حتی اعلام کرده در صورت فرصت جلسه‌ای را با مسوولان و ورزش ایران داشته باشد و دلجویی کند.

متن نامه IOC به شرح زیر است:
۹ فوریه ۲۰۱۸ – پیونگ چانگ
 
جناب آقای دکتر سید رضا صالحی امیری
رییس کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران

پیرو نامه پیوست از کمیته برگزاری بازی‌های پیونگ چانگ ۲۰۱۸، به نمایندگی از کمیته بین‌المللی المپیک، مراتب تاسف عمیق خود را در خصوص اتفاق تاسف بار مربوط به توزیع تلفن میان ورزشکاران ایرانی ابراز می‌داریم.
 
همان‌طور که در نامه پیوست، به امضای رییس کمیته برگزاری بازی‌های زمستانی پیونگ چانگ، بیان شده است، این اتفاق در نتیجه نبود ارتباط صحیح بین تیم‌های توزیع کننده تلفن پیش آمده است. کاملا ناراحتی و رنجشی که این اتفاق برای ورزشکاران و هیات شما ایجاد کرده است، را درک می‌کنیم.
  در راستای روح و ارزش‌های المپیک، صمیمانه از همکاری ارزشمند شما برای حل این موضوع تشکر می‌کنیم. در این ارتباط، پیشنهاد می‌کنیم جلسه‌ای را با شما و ورزشکاران‌تان در اولین زمان ممکن ترتیب دهیم زیرا تمایل داریم حمایت خود را از ورزشکاران شما نشان دهیم و این واقعه را پشت سر نهیم.
 
با افتتاحیه بازی‌های المپیک زمستانی که دو ساعت دیگر برگزار می شود، قصد داریم نور را بر ورزش بتابانیم و ارزش‌های المپیک را جشن بگیریم.
 
با تشکر فراوان مجدد از بابت همکاری و مساعدت شما در این خصوص،
 
با احترام،
پره میرو
معاون مدیرکل کمیته بین المللی المپیک


 
هم‌چنین متن نامه ستاد برگزاری المپیک زمستانی پیونگ چانگ به این شرح است:
 
۹ فوریه ۲۰۱۸  
 
جناب آقای سید عبدی افتخاری
سرپرست کاروان کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران
 
جناب آقای سید عبدی افتخاری، سرپرست محترم کاروان  کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران
 
بدینوسیله مراتب عذرخواهی صادقانه خود را از طرف کمیته برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۱۸ پیونگ چانگ از بابت حادثه تاسف بار در خصوص توزیع تلفن بین ورزشکاران جمهوری اسلامی ایران ابراز می‌دارم. از بابت این وضعیت که  به دلیل نبود ارتباط صحیح بین تیم اجرایی ما به‌وجود آمد، بسیار متاسفیم.
 
هدف ما از بازی‌های المپیک زمستانی پیونگ چانگ ۲۰۱۸ تمرکز آن بر ورزشکاران و بزرگداشت قدرت جنبش المپیک در اتحاد مردم با یکدیگر است. هم‌چون ورزشکاران همه ملت‌ها، ورزشکاران ایرانی نیز باید این نسخه خاص تلفن‌های پیونگ چانگ ۲۰۱۸ را داشته باشند و دریافت کنند، به‌ویژه به این خاطر که اطلاعات ضروری بر روی این دستگاه ها وجود دارد که از شرکت ورزشکاران شما در این بازی‌ها حمایت می‌کند.
 
ما درک می کنیم که این واقعه برای شما و ورزشکاران شما دغدغه غیرضروری ایجاد نمود. بسیار از حمایت شما و برخورد مثبت شما در حل این موضوع در بهترین شکل ممکن، سپاسگزاری می نماییم. بنابراین با احترام پیشنهاد می نماییم که جلسه ای با ورزشکاران شما و نمایندگان کمیته بین المللی المپیک داشته باشیم تا ورزشکارانتان تلفن ها را دریافت نمایند.
 
با همکاری ارزشمند شما، امیدواریم این واقعه را پشت سر قرار دهیم و تمرکز را بر بزرگداشت ورزش ها و ورزشکاران  شما در مراسم افتتاحیه امشب قرار دهیم.
 
با تشکر از حمایت و همکاری بی نظیر شما و با آرزوی تجربه ای فوق العاده المپیک در اینجا و در پیونگ چانگ،
 
با احترام
لی، هی بوم
رییس کمیته برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸

 

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۸ اسفند ۱۳۹۶اعتراض توئیتری کاربران به وزیر ارتباطات/ به «سامسونگ» باج ندهید
۷ اسفند ۱۳۹۶آیین اختتامیه المپیک زمستانی 2018 پیونگ چانگ  
۲۵ بهمن ۱۳۹۶تصاویری زیبا از المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ   
۲۱ بهمن ۱۳۹۶هدایای سامسونگ به دست اسکی‌بازان ایران رسید+عکس
۲۱ بهمن ۱۳۹۶غیرت ایرانی باز هم حرف آخر را زد   
۲۱ بهمن ۱۳۹۶سامسونگ چند میلیون دلار به ایران صادرات دارد؟/شرایط تنبیهی برای شرکت کره‌ای در نظر گرفته شود
۲۰ بهمن ۱۳۹۶شرکت سامسونگ طی بیانیه‌ای اعلام کرد: دخالتی در تحویل گوشی به ورزشکاران ایرانی نداشتیم
۲۰ بهمن ۱۳۹۶گریه پرچمدار ایران هنگام رژه و حضور خواهر رهبر کره‌شمالی در افتتاحیه بازی‌های المپیک  
۲۰ بهمن ۱۳۹۶احضار مدیران سامسونگ با دستور دادستان کل کشور
۲۰ بهمن ۱۳۹۶مردی که گوشی‌های سامسونگ را به ورزشکاران ایرانی نداد + عکس
۲۰ بهمن ۱۳۹۶ کمیته ملی المپیک: تا سامسونگ عذرخواهی نکند، کوتاه نمی آییم
۲۰ بهمن ۱۳۹۶دهن‌کجی به بازار ۸۰ میلیونی ایران/واکنش تامل برانگیز برخی مسئولان به پرونده گوشی‌های دردسرساز/ آیا بساط سامسونگ جمع می‌شود؟

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۴۰۸۱۶۱۴:۳۸:۵۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
دروغ دولتی ها
ناشناس۲۴۱۰۲۰۲۰:۵۹:۵۰ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
چه ربطی داره به دولتی ها!!!؟؟؟
ناشناس۲۴۱۰۵۵۲۲:۰۴:۵۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
لابد خیلی دلت می خواست کره معذرت خواهی نکنه تا علیه دولت شعار بدی !! نه جانم دولت این طور مواقع کارشو خوب بلده !
ناشناس۲۴۰۸۲۰۱۴:۴۷:۳۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
باید استعفا بده
ناشناس۲۴۰۸۲۱۱۴:۴۸:۳۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
تحقیر بزرگتر این خواهد بود که هدیه در جلسه ای تحویل گرفته بشه و اینطور برای اونها افتخار و برای ما ذلت به همراه داشته باشه
ناشناس۲۴۰۸۲۲۱۴:۴۸:۵۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
خب پس مقصر سامسونگ نبوده معمولا شرکتهای با این قدرت اقتصادی کمتر وارد بازیهای سیاسی میشوند
ناشناس۲۴۰۸۸۳۱۷:۱۳:۰۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
از همون اول هم معلوم بود مقصر سامسونگ نیست اما با تهدید ایران به تحریم سامسونگ مقامات دولتی والمپیک زمستانی به خود اومدن .
ناشناس۲۴۰۹۱۷۱۸:۰۳:۱۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
ساده لوحی است اگر سیاست را از اقتصاد جدا بدانیم منتها در برملا کردن مقاصد سیاسی بسیار کارکشته عمل می کنند در کشورهای موفق اقتصاد با سیاست و سایر نهادها کاملا هماهنگ عمل می کنند ولی در ابرازش مسولین مربوطه عکس العمل نشان می دهند یا نمیدهند مطمئنم یا دو تابعیتی ندارند و اگر هم داشته باشنددر جهت منافع کشور اولشان کار می کنند نه مثل وطن فروشان در کشور ما که در نهایت آزادی و بدون هیچ مشکلی جاسوسی می کنند... و...
ناشناس۲۴۰۹۲۱۱۸:۱۳:۰۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
به نظرم نظرتون درست نباشه. جای تعجبه که چرا سامسونگ با این پیشینه فروش محصولات در ایران همچین اقدامی کرده. سامسونگ خواسته یا ناخواسته توهین کرده و چون این شرکت های قدرتمند اقتصادی هم، تو تحریم ها چه مقطعی ، چه دائم مشارکت داشته اند و دنباله روی تحریم کننده ها بودن بی تقصیر نیستن و همیشه تو بازیهای سیاسی خواسته یا ناخواسته وارد شدند. فارغ از روح پاک ورزش و اتحاد ملت ها در المپیک های ورزشی مطمئنا اگه عذر خواهی رسمی نمیکردند از طریق قانون و اصل مهم جدایی ورزش از سیاست و عدم دخالت در ورزش امکان شکایت و حتی محرومیت و جرایم و عواقب سنگین تر قابل تصور بود. بحث ورزشیه میگم. نمونش تکنولوژی چشم عقاب ویدیو چک در والیبال که سالهاست به دلیل تحریم وارد ایران نمیشه.
ناشناس۲۴۱۲۴۰۰۹:۲۲:۴۰ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
معمولا شرکتهای .. قدرت اقتصادی بازیهای سیاسی بازیهای اقتصادی قدرت سیاسی
ناشناس۲۴۰۸۲۸۱۴:۵۵:۰۴ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
باسلام و احترام و عرض جسارت یه کم یاد بگیریم
محمد۲۴۰۸۳۲۱۵:۰۹:۴۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
به جواد جون بگید دیگه دنبال گوشی دیگه نباشه
ناشناس۲۴۰۸۳۳۱۵:۰۹:۵۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
خب، به خیر گذشت! الان نمایندگی های سامسونگ در ایران و رانت خواران عزیز در عرصه واردات محصولات کره ای نفس راحتی کشیدند. فکر کنم شاید الان حاضر باشند که یک گوسفندی، مرغی، چیزی ... قربانی کنند.
ناشناس۲۴۰۸۴۵۱۵:۳۴:۲۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
هاااا این شد یه چیزی بله بایدم عذر خواهی میکردن
ناشناس۲۴۰۸۶۲۱۶:۰۷:۰۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
در جواب هیاهوهای بی مورد شریعتمداری دیدی اقا عزت ایرانی را درک کردی دیدی اسکتبار جهانی و کارتر های اقتصادی را به زانو در اوردیم و نهادهای وابسته به انها را مجبور به عذر خواهی کردیم . این از اقتدار بی اندازه برجام و بالاخص دستگاه دیپلماسی ما در جهان است . امروز برجام قدرت های استکباری و نهادهای وابسته به ان را به زانو دراورده . همان گونه که میدانید رییس ioc یک المانی به نام باخ است که کشورش سابقه بسیار زیادی در ایران ستیزی و ایران هراسی دارد . کشور او بود که صدام جنایتکار را به سلاح های شیمیایی مجهز کرد ولی امروز در جلوی ایران و ایرانی سر تعظیم فرود اورده و قلبا و کتبا اظهار پشیمانی و حلالیت کرده است . اینها همه از افتخارات برجام است . الف اگر ادعا داری که رسانه بدون غرض هستی این را درج کن ولی در این ۵ سال دولت یازدهم و دوازدهم دیدیم چقدر بی انصاف هستی .
ثابتی۲۴۰۸۷۸۱۷:۰۳:۰۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
اگر دقت کنید ، متوجه میشوید که در نامه اول بعنوان اقای صالحی امیری ، صرفا اظهار تاسف شده ولی عذرخواهی در کار نبوده... !!!!!!ضمن اینکه برابر اخبار واصله، قرار شده گوشیهای اهدایی مشروط به بازیکنان ایران و کره شمالی داده شود.. که در پایان مسابقات باید گوشیها مثلا اهدایی، برگردانده شود..!!!! اینهم از عزت ما....!!!
ناشناس۲۴۱۰۵۹۲۲:۰۸:۱۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
خودشون اینو به شما گفتن ؟ چون این خبر رو فقط جنابعالی می گید !!!
ناشناس۲۴۰۹۰۷۱۷:۴۶:۱۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
این برخورد درست مسئولان مربوطه و تصمیم گیری یکسان جالب بود و امیدوارم تو هر زمینه ای اینجوری برخورد و تصمیم گیری بشه. روح ورزش فارغ از هیاهوهای دنیای سیاست و سیاست بازیست.
ناشناس۲۴۰۹۷۶۱۹:۵۴:۱۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
ورزش هیچ جای دنیا فارغ از سیاست نیست...همه این حرفها کشکه...
ناشناس۲۴۱۰۶۸۲۲:۱۴:۵۷ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
کشک که نه ولی حرف شما مثه این میمونه که مثلا بگیم قانونی برای مجازات وجود داره و رعایت نمیشه. این هم یه قانونه. بله صد در صد ولی عدم دخالت دولت در ورزش یه اصله و اگه ثابت بشه دخالت صورت گرفته حتما واکنش در پی خواهد داشت. نمونش فدراسیون ها و کمیته های المپیکی که تعلیق شدن یا براشون محرومیت در پی داشته. مثل فدراسیون فوتبال کویت. کمیته ملی ورزشهای المپیکی روسیه. فدراسیون کشتی و شنای امریکا. یا همین محرومیت وزنه بردارها و فدراسیونهای تابعه نه بخاطر فقط دوپینگ...
ناشناس۲۴۱۰۷۳۲۲:۱۹:۲۵ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
کمی مستند و با مطالعه حرف بزنیم بد نیست. مشخصه با این نوع جواب دادن شدیدا به تمام مسائل آگاهید و همه فن حریف.
سینا۲۴۰۹۴۳۱۸:۵۲:۳۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
در تمامی مفاد این نامه تحت هیچ عبارتی نیامده است که گوشی ها از ورزشکاران ایران پس گرفته نمیشود! فقط یه اظهار تاسف معمولی و تاباندن نور به منشور المپیک و و و نکته: گوشیها را پس میگیرند, شک نکنید.
ناشناس۲۴۰۹۵۲۱۹:۰۰:۱۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
خدا رحم کرد به گوشی آقای ظریف.
ناشناس۲۴۰۹۵۹۱۹:۱۸:۴۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
به نظر من خوب است که ورزشکاران حتی بصورت سمبلیک هدایارا به مراکز خیریه ببخشند که ثابت شود گوشی موبایل هیج ارزش و موضوعیت نداشته و مسئله توهین به کشور است
ناشناس۲۴۰۹۷۳۱۹:۵۱:۵۵ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
اگر ذره ای شخصیت و غرور داشته باشید گوشی های سامسونگ را نمیگیرید مثل کره شمالی که لا اقل به خودشان احترام گذاشتند
ناشناس۲۴۱۰۶۷۲۲:۱۲:۰۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
دیگه بی مزش نکنید !!! این گوشیا راهنمای ورزشکاران در مسیر مسابقات است ! حالا که با عذر خواهی اومدن واظهار پشیمانی می کنن همین یعنی پیروزی ما .
ناشناس۲۴۱۲۳۲۰۹:۱۱:۱۳ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
بازیکنهای کره شمالی تبلت و گوشی به دردشون نمیخوره. چون در کره شمالی تلویزیون و کامپیوتر و رادیو و کتاب و همه چیز دارای محدودیت های شدید است تا مردم نتوانند با بیرون از کشور ارتباطی داشته باشند.
ناشناس۲۴۱۰۲۴۲۱:۲۱:۱۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
بازار ایر ان را در اختیار چه کشور هایی گذاشته ایم ؟؟؟؟ المپیک نماد صلح دوستی نیز به بی احترامی منجر شده است .
ناشناس۲۴۱۰۸۱۲۲:۳۲:۱۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
بهتره ایران کره جنوبی رو تحریم کند.
محسن۲۴۱۱۴۴۰۲:۱۴:۳۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
حماسه موبایل! یعنی سطحمون به اینجا رسیده که سر موبایل اینطوری کولی بازی در بیاریم؟ صبح تا شب داره به مردم توهین میشه ...
مهدی۲۴۱۲۳۳۰۹:۱۱:۱۳ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
بنام خدا- تحریم سامسونگ، تحریم بازی ها. هدف المپیک ارتقای روح دوستی بوده و هست. اگر من جای اعضای کاروان ایران بودم حتی موبایلهای سامسونگ شخصی را جلوی چشم خبرنگاران به سطل زباله می انداختم. توهین با نامه عذر خواهی قابل جبران نیست. خبر این کار سامسونگ و کمیته برگزاری را نمی توان با نامه عذر خواهی از رسانه های بین المللی پاک کرد و این اقدام برای همیشه در تاریخ المپیک ضبط شده است. اقدام منطقی و عاقلانه تحریم واردات سامسونگ و دور ریختن موبایل سامسونگ در جلوی چشم خبرنگاران است.
ناشناس۲۴۱۲۵۴۰۹:۳۲:۴۵ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
ریشه اصلی این کارها نژاد پرستی و تبعیض است که در فرهنگ غرب است و به کره جنوبی هم سرایت کرده است...
ناشناس۲۴۱۲۹۴۱۰:۲۹:۴۷ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
سلام، این بدترین کاری است که ممکن است با اعتبار یک کشور بکنند. ابتدا نام را لکه دار می کنند و بعد به ظاهر عذرخواهی. خودشان می دانند که آبروی رفته با عذرخواهی بر نمی گردد. از اول هم نتیجه سناریوی خود را می دانستند ولی....
ناشناس۲۴۱۹۱۹۲۲:۳۳:۲۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
عذرخواهی فایده نداره‌.باید محصولات کره ای و در راس اون سامسونگ رو تحریم کنیم
سفرستان

پربحث‌های امروز

 1. سیف از نمایندگان مجلس شکایت کرد

 2. سرنوشت مبهم «فریحا»/نمی‌خواهم سوژه «ماه عسل» شوم+عکس 

 3. کلید حل مشکلات اقتصاد ایران کجاست؟ شقاقی شهری: نباید اقتصاد کشورمان را به اروپا گره بزنیم/آنچه از برجام انتظار می رفت به محقق نشد

 4. پاسخ دانشگاه تهران به زیباکلام/ چرا برپایه اطلاعات نادرست قضاوت می‌کنید؟

 5. گرفتاری های دولت و بازی سیاسی نظریه پردازان اصلاح طلب

 6. کی روش:سیدجلال مرا عاشق ایران کرد/ شفر چرا سورپرایز شده؛ او خودش پُست ووریا را تغییر داد

 7.  اثر افزایش وام مسکن باز هم خنثی شد/ سهم 14 درصدی تسهیلات 80 میلیونی از قیمت+ جدول 

 8. مجلس به افزایش قیمت خودرو چراغ سبز نشان داد

 9. «اف.اِی.تی.اف» دامی دیگر برای ایران

 10. نمایندگان سوال کننده از پاسخ‌های نماینده رئیس جمهور قانع نشدند/سوال به صحن مجلس ارسال شد

 11. جهانگیری یک سال قبل: بدون تردید یکی از مهم‌ترین موفقیت‌های تاریخی ایران «برجام» است

 12. افت شدید کاربران تلگرام با فیلتر آن در روسیه و ایران/ افزایش مخاطبان پیام‌رسان‌های داخلی + اسناد

 13. موسوی خبر داد: تهیه طرح کاهش عوارض خروج از کشور برای دانشجویان شاغل به تحصیل

 14. مادورو پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری ونزوئلا شد

 15. استیضاح "زنگنه" به کمیسیون انرژی مجلس ارجاع شد/ موضوع: کرسنت

 16. چمران: تعطیلی خط ۷ مترو تهران سیاسی بود نه فنی

 17. معاون وزیر آموزش و پرورش: برخورد تنبیهی با دانش‌آموزان ممنوع/ قیچی کردن موی سر دانش‌آموزان حرکتی ضد تربیتی است

 18. دهقان: برخی همچنان با جنازه برجام عکس یادگاری می‌گیرند/آمریکا و اروپا هم‌داستان هستند

 19. سکه دوباره 2 میلیونی شد/بازار جهانی علت اصلی گرانی است+ قیمتها

 20. ویدئویی دردناک از کتک خوردن مرد مسن توسط یک زورگیر!  

 21. رسانه‌های اسرائیلی فاش کردند؛ توافق اولیه شیخ‌نشین‌ها با طرح موسوم به «معامله قرن»

 22. چرا بسته اینترنتی ما زود تمام می‌شود؟

 23. دغدغه «سائرون» ؛ تسویه حساب با برخی ائتلاف‌ها یا تشکیل دولت؟ 

 24. چه شرکت‌هایی محصولات خود را گران کردند؟

 25. آمریکا: نتیجه انتخابات ونزوئلا را نمی‌پذیریم/وضع تحریم‌های تازه‌ای  

پربحث‌های دیروز

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 3. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 4. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 5. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

 6. آنچه در پسابرجام عاید اقتصاد ایران شد؛ از واردات تا فروش نفت + نمودار

 7. تخلف میلیاردی یکی از وزرای سابق دولت اصلاحات و رئیس فعلی یکی از دانشگاههای مهم تهران

 8. ظریف: ایران در توافق هسته‌ای پیروز شد/ برجام در حال مرگ است

 9. پوپولیست تلگرامی

 10. مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس چقدر آب خورد + عکس

 11. صحبت‌های وحید-م بعد از دستگیری: ۵ دقیقه تا ترکیه فاصله داشتم/ به من می‌گویند عقاب ایران

 12. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 13. روحانی: سرچشمه امیدها در نظام، مقام معظم رهبری هستند/راه نجات ما صبر ، مقاومت و ایستادگی است

 14. دغدغه پاستیلی مطهری/ روایت روزنامه اصلاح طلب از اقتدار نحوه پوشش و پیرایش محاسن رئیس جمهور/ احتمال ریزش آرای لاریجانی در انتخابات هیات رئیسه/سالگرد انتخابات 96 و یادی از رقبای دیروز

 15. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 16. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 17. آقای روحانی! با این همه نقض، ۸۰ درصد برجام اجرا شده؟

 18. آگهی های عجیب این روزها /واسه نونه واسه نون

 19. افزایش 30 تا 50 درصدی حقوق کارمندان برخی دستگاه‌های اجرایی طی 5 سال

 20. چین، بالاخره تسلیم ترامپ شد

 21. آتش گرفتن ناگهانی یک خودرو حین حرکت در تهران + تصاویر

 22. گزارش وزارت اطلاعات: ۱۱۲ مدیر "دوتابعیتی" هستند/ حضور ۴۷ دوتابعیتی در مراکز دولتی و حکومتی

 23. خبری جدید از بن‌سلمان اما بدون پوشش در خبرگزاری رسمی عربستان 

 24. دستور روحانی برای فروکش کردن اعتراضات در شاهرود

 25. واکنش دختر شفر به مقایسه چهره مادرش با خانم بازیگر  

پربحث‌های هفته

 1. اطلاعیه دولت:آنان که باید عذرخواه مواضع نادرست خود در گذشته باشند،طلبکارانه به دستاوردهای ملی می‌تازند/ مدیریت مسئولانه کشور، عرصه تناقض گوئی نیست/ برجام یک دستاورد بی‌نظیر است

 2. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 3. روحانی: باید در ارزیابی دستاوردها، بین برجام و نبود برجام مقایسه انجام دهیم/ ۸۰ درصد اهداف برجام محقق شد/ باید روشن شود چه کسی مستحق ملامت است

 4. دولت مخالف افزایش حقوق کارمندان است؛ اما 200 مدیر دولتی پاداش 600 میلیونی گرفتند

 5. بازگشت ظریف از تور برجامی بدون اخذ تضمین های لازم/ اعلام آمادگی اروپا برای مسدود کردن تحریم های آمریکا

 6. سیدصالحی: مردم به سروش اعتماد کردند و اکنون نوبت مسئولان است/ بیش از 10 میلیون کاربر عضو سروش شدند+فیلم

 7. جمهوری اسلامی و مسئله ای به نام" فساد"

 8. تضمین روحانی به موگرینی باعث خروج ترامپ از برجام شد

 9. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 10. صادق زیباکلام: برجام به کل منتفی می شود/ نامزد اصولگرایان در انتخابات 1400 پیروز می‌شود

 11. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 12. واکنش مطهری به نامه مجلس خبرگان رهبری درباره برجام

 13. خبر محرمانه درباره مرگ بن‌سلمان در تیراندازی‌های کاخ پادشاهی

 14. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 15. درگیری خونین در خوابگاه دانشگاه خوارزمی/ ورود یکی از دانشجویان پسر به خوابگاه دختران

 16. گزارشی تکان‌دهنده از جراحانی که سرجان مردم معامله می کنند و از شرکت‌ها رشوه می‌گیرند

 17. چرا خودرو گران شد؟/ ورود مجلس برای ساماندهی بازار خودرو با هدف کاهش تعرفه واردات و رقابتی کردن

 18. توکلی: سپاه توانست کاری انجام دهد که بانک مرکزی نتوانست/ ۷۰ درصد تسهیلات پرداختی بانک‌ها استمهال وام‌های قبلی و پوچ است/ تغییر رویه در فعالیت مجمع تشخیص مصلحت نظام

 19. آیت‌الله صدیقی: در قصه پرغصه‌ برجام از ابتدا دنیای غرب کلاه گشادی را برای ایران آماده کرده بود/با چه جراتی می‌توانیم به دشمن اعتماد کنیم و تضمینی نگیریم

 20. زنگنه: نامردی هم حدی دارد/ توتال برود، CNPC چین را جایگزین می‌کنیم

 21. عبرت های برجام و پاسخ به چند سوال/ دستگاه دیپلماسی به دنبال چه تضمین‌هایی است؟

 22. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 23. قاسم افشار گوینده پیشکسوت صدا و سیما درگذشت

 24. آمریکا سیف را تحریم کرد

 25. افشای جزئیات بسته پیشنهادی اروپا به ظریف

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش دختر شفر به مقایسه چهره مادرش با خانم بازیگر  

 2. آقای طاهری حداقل عذرخواهی کنید!

 3. ضرر میلیونی یک ملی پوش بابت خط خوردن از تیم ملی

 4. اهدای پیراهن شماره 12 تیم ملی به روحانی+تصاویر  

 5. روحانی:گروهمان سخت است اما قبلا با تیم‌های بزرگ‌تر هم بازی کرده‌ایم/ کی روش: برای ما در جام جهانی دعا کنید

 6. پشت پرده خط خوردن مدافع استقلال/ نقش شفر در جا ماندن وریا از مسکو

 7. واکنش برانکو به خط خوردن جلال حسینی از تیم ملی

 8. فهرست ۲۴ نفره تیم ملی برای جام جهانی/ طرفداران در شوک حذف سیدجلال و وریا

 9. دیدار اعضای تیم ملی فوتبال با رئیس جمهوری  

 10. پاداش رئیس جمهور به ملی پوشان چه بود؟

 11. سرود رسمی تیم ملی در جام جهانی رونمایی شد + دانلود

 12. مقایسه پیراهن ایران با پیراهن برخی تیم‌های حاضر در جام‌جهانی + عکس

 13. پست اینستاگرامی قوچان‌نژاد پس از دیدار با روحانی  

 14. آیین بدرقه تیم ملی فوتبال با رونمایی از سرود تیم ملی در جام جهانی 2018 روسیه برگزار شد

 15. از روزبه چشمی تعریف کردی یا سر به سرش گذاشتی آقای میثاقی؟

 16. ترانه‌خوانی کی‌روش/ سالار عقیلی یار دوازدهم شد

 17. واکنش برانکو به خط خوردن سیدجلال حسینی از فهرست تیم ملی

 18. واکنش استقلال به درخواست جدایی اسماعیلی

 19. تقدیر رئیس جمهور از کی روش، بازیکنان تیم ملی و تیم داوری ایران در جام جهانی

 20. واکنش رسانه‌های بلژیکی به عدم دعوت کاوه رضایی به تیم ملی

 21. واکنش شفر به خط خوردن وریا غفوری از تیم ملی

 22. استعفای یک مقام ارشد فدراسیون فوتبال

 23. واکنش استقلال به درخواست جدایی اسماعیلی

 24. تیام: استقلال و شفر را دوست دارم

 25. موبایل بازیکن پرسپولیس گم شد

پربحث‌های هفته

 1. استقلال با درخشش تیام، ذوب آهن را حذف کرد/ در انتظار دربی پایتخت در آسیا+فیلم

 2. بازیگر معروف و همسرش در ورزشگاه آزادی بازداشت شدند

 3. شگفتی لیست نهایی کی‌روش؛ حذف یک ستاره

 4. کی روش:سیدجلال مرا عاشق ایران کرد/ شفر چرا سورپرایز شده؛ او خودش پُست ووریا را تغییر داد

 5. واکنش دختر شفر به مقایسه چهره مادرش با خانم بازیگر  

 6. آقای طاهری حداقل عذرخواهی کنید!

 7. قلعه نویی: پدر ورزش ایران تبریک، آقای تاج مبارکت باشد!/سر یک تیم شهرستانی را بریدند

 8. ضرر میلیونی یک ملی پوش بابت خط خوردن از تیم ملی

 9. پیام شفر در آستانه جام جهانی؛ حالا فقط پرچم ایران مهم است و بس

 10. نوری: تیام فراتر از آسیاست/ شفر ذوب آهن را خوب آنالیز کرد

 11. نامطمئن مثل بیرانوند/ او مرد بازی‌های بزرگ نیست

 12. اهدای پیراهن شماره 12 تیم ملی به روحانی+تصاویر  

 13. روحانی:گروهمان سخت است اما قبلا با تیم‌های بزرگ‌تر هم بازی کرده‌ایم/ کی روش: برای ما در جام جهانی دعا کنید

 14. پشت پرده خط خوردن مدافع استقلال/ نقش شفر در جا ماندن وریا از مسکو

 15. واکنش برانکو به خط خوردن جلال حسینی از تیم ملی

 16. فهرست ۲۴ نفره تیم ملی برای جام جهانی/ طرفداران در شوک حذف سیدجلال و وریا

 17. ویژگی‌های برتر تیم ملی اسپانیا نسبت به ایران + اینفوگرافی

 18. دیدار اعضای تیم ملی فوتبال با رئیس جمهوری  

 19. پاداش رئیس جمهور به ملی پوشان چه بود؟

 20. سرود رسمی تیم ملی در جام جهانی رونمایی شد + دانلود

 21. مقایسه پیراهن ایران با پیراهن برخی تیم‌های حاضر در جام‌جهانی + عکس

 22. واکنش عجیب کی‌روش به تمرین ملی پوشان

 23. رونمایی از نماد تیم ملی فوتبال ایران  

 24. توپ‌هایی‌ که‌دروازه‌بان‌ها شانسی گرفتند  

 25. منتظر بمب‎خبری باشید/دایی سرمربی تیم‎ملی می‌شود؟

آخرین عناوین