الوپیک

عذرخواهی رسمی مسئولان برگزاری بازی‌های پیونگ‌چانگ از کاروان ایران/ تلاش IOC برای دلجویی

گروه ورزشی الف،   3961120142 ۳۴ نظر، ۴ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
عذرخواهی رسمی مسئولان برگزاری بازی‌های پیونگ‌چانگ از کاروان ایران/ تلاش IOC برای دلجویی

رئیس کمیته برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۱۸ پیونگ‌چانگ از کاروان ایران بابت اتفاقات اخیر عذرخواهی کرد.

پس از اهدا نکردن گوشی‌های سامسونگ به ورزشکاران ایرانی در المپیک زمستانی که اعتراضات زیادی را در پی داشت و کمیته ملی المپیک ایران خواهان عذرخواهی از ورزشکاران ایرانی شد، در نهایت این عذرخواهی انجام شد.

شاهرخ شهنازی، دبیرکل کمیته ملی المپیک در این مورد بیان کرد: دو نامه عذرخواهی برای ایران نوشته شده است. یکی را رییس کمیته برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی به سرپرست کاروان ایران داده است و در آن عذرخواهی کردند و دلایل خود را توضیح دادند که به دلیل ناهماهنگی این اتفاق افتاده و مسوولیت را بر عهده می‌گیرند. هم‌چنین اعلام کردند که جلسه‌ای را با ورزشکاران ایران خواهند داشت و هدایا را حضوری اهدا می‌کنند.

او ادامه داد: نامه دوم را یکی از مسوولان کمیته کمیته بین‌المللی المپیک برای رییس کمیته ملی المپیک ارسال کرده و به شدت اظهار تاسف و عذرخواهی کرده است. حتی اعلام کرده در صورت فرصت جلسه‌ای را با مسوولان و ورزش ایران داشته باشد و دلجویی کند.

متن نامه IOC به شرح زیر است:
۹ فوریه ۲۰۱۸ – پیونگ چانگ
 
جناب آقای دکتر سید رضا صالحی امیری
رییس کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران

پیرو نامه پیوست از کمیته برگزاری بازی‌های پیونگ چانگ ۲۰۱۸، به نمایندگی از کمیته بین‌المللی المپیک، مراتب تاسف عمیق خود را در خصوص اتفاق تاسف بار مربوط به توزیع تلفن میان ورزشکاران ایرانی ابراز می‌داریم.
 
همان‌طور که در نامه پیوست، به امضای رییس کمیته برگزاری بازی‌های زمستانی پیونگ چانگ، بیان شده است، این اتفاق در نتیجه نبود ارتباط صحیح بین تیم‌های توزیع کننده تلفن پیش آمده است. کاملا ناراحتی و رنجشی که این اتفاق برای ورزشکاران و هیات شما ایجاد کرده است، را درک می‌کنیم.
  در راستای روح و ارزش‌های المپیک، صمیمانه از همکاری ارزشمند شما برای حل این موضوع تشکر می‌کنیم. در این ارتباط، پیشنهاد می‌کنیم جلسه‌ای را با شما و ورزشکاران‌تان در اولین زمان ممکن ترتیب دهیم زیرا تمایل داریم حمایت خود را از ورزشکاران شما نشان دهیم و این واقعه را پشت سر نهیم.
 
با افتتاحیه بازی‌های المپیک زمستانی که دو ساعت دیگر برگزار می شود، قصد داریم نور را بر ورزش بتابانیم و ارزش‌های المپیک را جشن بگیریم.
 
با تشکر فراوان مجدد از بابت همکاری و مساعدت شما در این خصوص،
 
با احترام،
پره میرو
معاون مدیرکل کمیته بین المللی المپیک


 
هم‌چنین متن نامه ستاد برگزاری المپیک زمستانی پیونگ چانگ به این شرح است:
 
۹ فوریه ۲۰۱۸  
 
جناب آقای سید عبدی افتخاری
سرپرست کاروان کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران
 
جناب آقای سید عبدی افتخاری، سرپرست محترم کاروان  کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران
 
بدینوسیله مراتب عذرخواهی صادقانه خود را از طرف کمیته برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۱۸ پیونگ چانگ از بابت حادثه تاسف بار در خصوص توزیع تلفن بین ورزشکاران جمهوری اسلامی ایران ابراز می‌دارم. از بابت این وضعیت که  به دلیل نبود ارتباط صحیح بین تیم اجرایی ما به‌وجود آمد، بسیار متاسفیم.
 
هدف ما از بازی‌های المپیک زمستانی پیونگ چانگ ۲۰۱۸ تمرکز آن بر ورزشکاران و بزرگداشت قدرت جنبش المپیک در اتحاد مردم با یکدیگر است. هم‌چون ورزشکاران همه ملت‌ها، ورزشکاران ایرانی نیز باید این نسخه خاص تلفن‌های پیونگ چانگ ۲۰۱۸ را داشته باشند و دریافت کنند، به‌ویژه به این خاطر که اطلاعات ضروری بر روی این دستگاه ها وجود دارد که از شرکت ورزشکاران شما در این بازی‌ها حمایت می‌کند.
 
ما درک می کنیم که این واقعه برای شما و ورزشکاران شما دغدغه غیرضروری ایجاد نمود. بسیار از حمایت شما و برخورد مثبت شما در حل این موضوع در بهترین شکل ممکن، سپاسگزاری می نماییم. بنابراین با احترام پیشنهاد می نماییم که جلسه ای با ورزشکاران شما و نمایندگان کمیته بین المللی المپیک داشته باشیم تا ورزشکارانتان تلفن ها را دریافت نمایند.
 
با همکاری ارزشمند شما، امیدواریم این واقعه را پشت سر قرار دهیم و تمرکز را بر بزرگداشت ورزش ها و ورزشکاران  شما در مراسم افتتاحیه امشب قرار دهیم.
 
با تشکر از حمایت و همکاری بی نظیر شما و با آرزوی تجربه ای فوق العاده المپیک در اینجا و در پیونگ چانگ،
 
با احترام
لی، هی بوم
رییس کمیته برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸

 

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۲۵ بهمن ۱۳۹۶تصاویری زیبا از المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ   
۲۱ بهمن ۱۳۹۶هدایای سامسونگ به دست اسکی‌بازان ایران رسید+عکس
۲۱ بهمن ۱۳۹۶غیرت ایرانی باز هم حرف آخر را زد   
۲۱ بهمن ۱۳۹۶سامسونگ چند میلیون دلار به ایران صادرات دارد؟/شرایط تنبیهی برای شرکت کره‌ای در نظر گرفته شود
۲۰ بهمن ۱۳۹۶شرکت سامسونگ طی بیانیه‌ای اعلام کرد: دخالتی در تحویل گوشی به ورزشکاران ایرانی نداشتیم
۲۰ بهمن ۱۳۹۶گریه پرچمدار ایران هنگام رژه و حضور خواهر رهبر کره‌شمالی در افتتاحیه بازی‌های المپیک  
۲۰ بهمن ۱۳۹۶احضار مدیران سامسونگ با دستور دادستان کل کشور
۲۰ بهمن ۱۳۹۶مردی که گوشی‌های سامسونگ را به ورزشکاران ایرانی نداد + عکس
۲۰ بهمن ۱۳۹۶ کمیته ملی المپیک: تا سامسونگ عذرخواهی نکند، کوتاه نمی آییم
۲۰ بهمن ۱۳۹۶دهن‌کجی به بازار ۸۰ میلیونی ایران/واکنش تامل برانگیز برخی مسئولان به پرونده گوشی‌های دردسرساز/ آیا بساط سامسونگ جمع می‌شود؟
۲۰ بهمن ۱۳۹۶خودداری ورزشکاران کره شمالی از دریافت مشروط تلفن های سامسونگ
۲۰ بهمن ۱۳۹۶سلطانی فر: کمیته ملی المپیک اقدام شرکت سامسونگ را پیگیری می‌کند

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۴۰۸۱۶۱۴:۳۸:۵۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
دروغ دولتی ها
ناشناس۲۴۱۰۲۰۲۰:۵۹:۵۰ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
چه ربطی داره به دولتی ها!!!؟؟؟
ناشناس۲۴۱۰۵۵۲۲:۰۴:۵۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
لابد خیلی دلت می خواست کره معذرت خواهی نکنه تا علیه دولت شعار بدی !! نه جانم دولت این طور مواقع کارشو خوب بلده !
ناشناس۲۴۰۸۲۰۱۴:۴۷:۳۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
باید استعفا بده
ناشناس۲۴۰۸۲۱۱۴:۴۸:۳۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
تحقیر بزرگتر این خواهد بود که هدیه در جلسه ای تحویل گرفته بشه و اینطور برای اونها افتخار و برای ما ذلت به همراه داشته باشه
ناشناس۲۴۰۸۲۲۱۴:۴۸:۵۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
خب پس مقصر سامسونگ نبوده معمولا شرکتهای با این قدرت اقتصادی کمتر وارد بازیهای سیاسی میشوند
ناشناس۲۴۰۸۸۳۱۷:۱۳:۰۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
از همون اول هم معلوم بود مقصر سامسونگ نیست اما با تهدید ایران به تحریم سامسونگ مقامات دولتی والمپیک زمستانی به خود اومدن .
ناشناس۲۴۰۹۱۷۱۸:۰۳:۱۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
ساده لوحی است اگر سیاست را از اقتصاد جدا بدانیم منتها در برملا کردن مقاصد سیاسی بسیار کارکشته عمل می کنند در کشورهای موفق اقتصاد با سیاست و سایر نهادها کاملا هماهنگ عمل می کنند ولی در ابرازش مسولین مربوطه عکس العمل نشان می دهند یا نمیدهند مطمئنم یا دو تابعیتی ندارند و اگر هم داشته باشنددر جهت منافع کشور اولشان کار می کنند نه مثل وطن فروشان در کشور ما که در نهایت آزادی و بدون هیچ مشکلی جاسوسی می کنند... و...
ناشناس۲۴۰۹۲۱۱۸:۱۳:۰۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
به نظرم نظرتون درست نباشه. جای تعجبه که چرا سامسونگ با این پیشینه فروش محصولات در ایران همچین اقدامی کرده. سامسونگ خواسته یا ناخواسته توهین کرده و چون این شرکت های قدرتمند اقتصادی هم، تو تحریم ها چه مقطعی ، چه دائم مشارکت داشته اند و دنباله روی تحریم کننده ها بودن بی تقصیر نیستن و همیشه تو بازیهای سیاسی خواسته یا ناخواسته وارد شدند. فارغ از روح پاک ورزش و اتحاد ملت ها در المپیک های ورزشی مطمئنا اگه عذر خواهی رسمی نمیکردند از طریق قانون و اصل مهم جدایی ورزش از سیاست و عدم دخالت در ورزش امکان شکایت و حتی محرومیت و جرایم و عواقب سنگین تر قابل تصور بود. بحث ورزشیه میگم. نمونش تکنولوژی چشم عقاب ویدیو چک در والیبال که سالهاست به دلیل تحریم وارد ایران نمیشه.
ناشناس۲۴۱۲۴۰۰۹:۲۲:۴۰ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
معمولا شرکتهای .. قدرت اقتصادی بازیهای سیاسی بازیهای اقتصادی قدرت سیاسی
ناشناس۲۴۰۸۲۸۱۴:۵۵:۰۴ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
باسلام و احترام و عرض جسارت یه کم یاد بگیریم
محمد۲۴۰۸۳۲۱۵:۰۹:۴۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
به جواد جون بگید دیگه دنبال گوشی دیگه نباشه
ناشناس۲۴۰۸۳۳۱۵:۰۹:۵۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
خب، به خیر گذشت! الان نمایندگی های سامسونگ در ایران و رانت خواران عزیز در عرصه واردات محصولات کره ای نفس راحتی کشیدند. فکر کنم شاید الان حاضر باشند که یک گوسفندی، مرغی، چیزی ... قربانی کنند.
ناشناس۲۴۰۸۴۵۱۵:۳۴:۲۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
هاااا این شد یه چیزی بله بایدم عذر خواهی میکردن
ناشناس۲۴۰۸۶۲۱۶:۰۷:۰۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
در جواب هیاهوهای بی مورد شریعتمداری دیدی اقا عزت ایرانی را درک کردی دیدی اسکتبار جهانی و کارتر های اقتصادی را به زانو در اوردیم و نهادهای وابسته به انها را مجبور به عذر خواهی کردیم . این از اقتدار بی اندازه برجام و بالاخص دستگاه دیپلماسی ما در جهان است . امروز برجام قدرت های استکباری و نهادهای وابسته به ان را به زانو دراورده . همان گونه که میدانید رییس ioc یک المانی به نام باخ است که کشورش سابقه بسیار زیادی در ایران ستیزی و ایران هراسی دارد . کشور او بود که صدام جنایتکار را به سلاح های شیمیایی مجهز کرد ولی امروز در جلوی ایران و ایرانی سر تعظیم فرود اورده و قلبا و کتبا اظهار پشیمانی و حلالیت کرده است . اینها همه از افتخارات برجام است . الف اگر ادعا داری که رسانه بدون غرض هستی این را درج کن ولی در این ۵ سال دولت یازدهم و دوازدهم دیدیم چقدر بی انصاف هستی .
ثابتی۲۴۰۸۷۸۱۷:۰۳:۰۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
اگر دقت کنید ، متوجه میشوید که در نامه اول بعنوان اقای صالحی امیری ، صرفا اظهار تاسف شده ولی عذرخواهی در کار نبوده... !!!!!!ضمن اینکه برابر اخبار واصله، قرار شده گوشیهای اهدایی مشروط به بازیکنان ایران و کره شمالی داده شود.. که در پایان مسابقات باید گوشیها مثلا اهدایی، برگردانده شود..!!!! اینهم از عزت ما....!!!
ناشناس۲۴۱۰۵۹۲۲:۰۸:۱۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
خودشون اینو به شما گفتن ؟ چون این خبر رو فقط جنابعالی می گید !!!
ناشناس۲۴۰۹۰۷۱۷:۴۶:۱۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
این برخورد درست مسئولان مربوطه و تصمیم گیری یکسان جالب بود و امیدوارم تو هر زمینه ای اینجوری برخورد و تصمیم گیری بشه. روح ورزش فارغ از هیاهوهای دنیای سیاست و سیاست بازیست.
ناشناس۲۴۰۹۷۶۱۹:۵۴:۱۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
ورزش هیچ جای دنیا فارغ از سیاست نیست...همه این حرفها کشکه...
ناشناس۲۴۱۰۶۸۲۲:۱۴:۵۷ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
کشک که نه ولی حرف شما مثه این میمونه که مثلا بگیم قانونی برای مجازات وجود داره و رعایت نمیشه. این هم یه قانونه. بله صد در صد ولی عدم دخالت دولت در ورزش یه اصله و اگه ثابت بشه دخالت صورت گرفته حتما واکنش در پی خواهد داشت. نمونش فدراسیون ها و کمیته های المپیکی که تعلیق شدن یا براشون محرومیت در پی داشته. مثل فدراسیون فوتبال کویت. کمیته ملی ورزشهای المپیکی روسیه. فدراسیون کشتی و شنای امریکا. یا همین محرومیت وزنه بردارها و فدراسیونهای تابعه نه بخاطر فقط دوپینگ...
ناشناس۲۴۱۰۷۳۲۲:۱۹:۲۵ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
کمی مستند و با مطالعه حرف بزنیم بد نیست. مشخصه با این نوع جواب دادن شدیدا به تمام مسائل آگاهید و همه فن حریف.
سینا۲۴۰۹۴۳۱۸:۵۲:۳۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
در تمامی مفاد این نامه تحت هیچ عبارتی نیامده است که گوشی ها از ورزشکاران ایران پس گرفته نمیشود! فقط یه اظهار تاسف معمولی و تاباندن نور به منشور المپیک و و و نکته: گوشیها را پس میگیرند, شک نکنید.
ناشناس۲۴۰۹۵۲۱۹:۰۰:۱۲ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
خدا رحم کرد به گوشی آقای ظریف.
ناشناس۲۴۰۹۵۹۱۹:۱۸:۴۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
به نظر من خوب است که ورزشکاران حتی بصورت سمبلیک هدایارا به مراکز خیریه ببخشند که ثابت شود گوشی موبایل هیج ارزش و موضوعیت نداشته و مسئله توهین به کشور است
ناشناس۲۴۰۹۷۳۱۹:۵۱:۵۵ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
اگر ذره ای شخصیت و غرور داشته باشید گوشی های سامسونگ را نمیگیرید مثل کره شمالی که لا اقل به خودشان احترام گذاشتند
ناشناس۲۴۱۰۶۷۲۲:۱۲:۰۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
دیگه بی مزش نکنید !!! این گوشیا راهنمای ورزشکاران در مسیر مسابقات است ! حالا که با عذر خواهی اومدن واظهار پشیمانی می کنن همین یعنی پیروزی ما .
ناشناس۲۴۱۲۳۲۰۹:۱۱:۱۳ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
بازیکنهای کره شمالی تبلت و گوشی به دردشون نمیخوره. چون در کره شمالی تلویزیون و کامپیوتر و رادیو و کتاب و همه چیز دارای محدودیت های شدید است تا مردم نتوانند با بیرون از کشور ارتباطی داشته باشند.
ناشناس۲۴۱۰۲۴۲۱:۲۱:۱۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
بازار ایر ان را در اختیار چه کشور هایی گذاشته ایم ؟؟؟؟ المپیک نماد صلح دوستی نیز به بی احترامی منجر شده است .
ناشناس۲۴۱۰۸۱۲۲:۳۲:۱۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
بهتره ایران کره جنوبی رو تحریم کند.
محسن۲۴۱۱۴۴۰۲:۱۴:۳۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
حماسه موبایل! یعنی سطحمون به اینجا رسیده که سر موبایل اینطوری کولی بازی در بیاریم؟ صبح تا شب داره به مردم توهین میشه ...
مهدی۲۴۱۲۳۳۰۹:۱۱:۱۳ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
بنام خدا- تحریم سامسونگ، تحریم بازی ها. هدف المپیک ارتقای روح دوستی بوده و هست. اگر من جای اعضای کاروان ایران بودم حتی موبایلهای سامسونگ شخصی را جلوی چشم خبرنگاران به سطل زباله می انداختم. توهین با نامه عذر خواهی قابل جبران نیست. خبر این کار سامسونگ و کمیته برگزاری را نمی توان با نامه عذر خواهی از رسانه های بین المللی پاک کرد و این اقدام برای همیشه در تاریخ المپیک ضبط شده است. اقدام منطقی و عاقلانه تحریم واردات سامسونگ و دور ریختن موبایل سامسونگ در جلوی چشم خبرنگاران است.
ناشناس۲۴۱۲۵۴۰۹:۳۲:۴۵ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
ریشه اصلی این کارها نژاد پرستی و تبعیض است که در فرهنگ غرب است و به کره جنوبی هم سرایت کرده است...
ناشناس۲۴۱۲۹۴۱۰:۲۹:۴۷ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
سلام، این بدترین کاری است که ممکن است با اعتبار یک کشور بکنند. ابتدا نام را لکه دار می کنند و بعد به ظاهر عذرخواهی. خودشان می دانند که آبروی رفته با عذرخواهی بر نمی گردد. از اول هم نتیجه سناریوی خود را می دانستند ولی....
ناشناس۲۴۱۹۱۹۲۲:۳۳:۲۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
عذرخواهی فایده نداره‌.باید محصولات کره ای و در راس اون سامسونگ رو تحریم کنیم

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک آیندهبیمه دیمادیرانسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. اشکالات طرح جدید ترافیک اعلام شد

 2. بالگرد سپاه، سکان عمودی هواپیمای ATR72 را با لوگوی هواپیمایی آسمان رویت کرده است

 3. تصویر یکی از شهدای درگیری شب گذشته دراویش گنابادی با پلیس و بسیج

 4. روایت اینستاگرامی ظریف از یک هفته سفر پر کارِ دیپلماتیک

 5. جست و جوی 40 تیم تخصصی هلال احمر در روز سوم حادثه سقوط هواپیما

 6. پلیس: ناآرامی‌های خیابان پاسداران ساعت ۴ و نیم بامداد به پایان رسید / ۳۰۰ نفر از جمله رانندگان خودروهای اتوبوس مرگ و سمند بازداشت شدند / شهادت سه مامور ناجا و دو بسیجی

 7. سخنگوی پلیس:60 نفر در اتفاقات خیابان پاسداران دستگیر شدند

 8. سقوط 20درصدی ارزش ریال ایران در 5 سال اخیر

 9. تکلیف ساکنین محدوده طرح ترافیک با اجرای طرح جدید

 10. پست وزیر ارتباطات در مورد موبایل روشن مسافر هواپیما

 11. آغاز عملیات جست و جوی مجدد هواپیما با ۷ بالگرد و ۳۰ پهپادمختصات مشخص‌شده نزدیک قله دناست/شرایط برای نفوذ به ارتفاعات دنا فراهم شده است/

 12. پایان آشوب دراویش در پاسداران تهران/ ۳ مامور پلیس و ۲ بسیجی به شهادت رسیدند

 13. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 14. آخرین عناوین روزنامه‌های ورزشی

 15. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 16. تغییر لایحه بودجه دولت در مجلس چقدر است + نمودار

 17. اشکالات طرح جدید ترافیک اعلام شد

 18. مدیرانی که نتوانستند یک تیم را حفظ کنند

 19. خلبان ATR تا آخرین لحظه اعلام وضعیت اضطراری نکرد/‌ هواپیما ELT داشت اما پس از حادثه سیگنال نداد

 20. از آمد و شد اعضاء شورای شهر و شهردار چه به شهر و شهروندان می رسد؟‎

 21. عضو ارشد کابینه رژیم صهیونیستی:اسرائیل هرگز داعش را یک تهدید موجودیتی یا استراتژیک نمی‌دید

 22. دبیر سیاسی روزنامه شرق:واژه‌ها را دستمالی نکنیم/ نام حمله با اتوبوس به صف ماموران، قتل عمد است

 23. حمایت تسلیحاتی اسرائیل از 7 گروه معارض سوری برای مقابله با ایران

 24. سناتور آمریکایی خواستار اعدام تیرانداز فلوریدا شد

 25. جدا شدن بزرگترین کوه یخ از قطب جنوب  

پربحث‌های دیروز

 1. استیضاح وزرای کار و راه تقدیم هیات رییسه شد/ نامه برخی نمایندگان به روحانی: ربیعی و آخوندی قبل از استیضاح، استعفا دهند

 2. رییس کمیسیون عمران مجلس: قصور سازمان هواپیمایی و هواپیمایی آسمان در سقوط هواپیما/ مسئولین استعفاء دهند/ بررسی علت سقوط هواپیما در کمیسیون عمران

 3. احتمال زنده ماندن سرنشینان هواپیما بسیار کم و نزدیک به صفر شد/اعزام تکاوران تیپ ۶۵ نوهد/ارتش مختصات تقریبی محل سقوط هواپیمای ATR را در اختیار ستاد بحران گذاشت

 4. نماینده شرکت آسمان: خیلی از کشورها دنبال این بودند همین هواپیماهای ATR بیست و پنج ساله‌‌ی ما را بخرند  

 5. جزئیات شهادت ۳ مامور ناجا در درگیری خیابانی در پاسداران تهران/ قاتلان بلافاصله دستگیر شدند/ اوضاع تحت کنترل است +فیلم

 6. جهانگیری: زمان انتخابات کمی «زیاده‌روی» کردم!

 7. اهدای مدال طلا به حاج قاسم در قلب آمریکا+عکس

 8. نماینده مجلس: مدیرعامل شرکت آسمان استعفا دهد

 9. روایتی از ختم فرزند مسئولی که هیچ کدام از فرزندانش آقازاده نشدند  

 10. آخوندی پس از بازدید هوایی از محل حادثه: هنوز هیچ‌ چیزی مشخص نیست

 11. تصادف شدید خودروی گرانقیمت فراری با پلاک گذر موقت در تهران  

 12. ابهامات بسته ضد التهاب بانک مرکزی

 13. کشتی دلار در حال غرق شدن است/افزایش 11 درصدی کسری بودجه آمریکا

 14. دلار به کمتر از ۴۶۰۰ تومان برگشت+جدول

 15. کواکبیان: لاشه ATR را ظرف ۲۴ ساعت پیدا کنید

 16. پهپاد ویژه جستجو تا ساعتی دیگر به منطقه اعزام می شود

 17. محل سقوط هواپیما در ارتفاع بالای ۳۷۰۰متری است/ روایت اورژانس از جستجو در محل سقوط هواپیما

 18. پهپادهای سپاه در منطقه سقوط هواپیما هستند/ شرایط جوی جستجو را دشوار کرده است

 19. تعداد پزشکان و پرستاران در هواپیمای حادثه‌دیده تهران - یاسوج

 20. حضور بدون تشریفات حاج قاسم در هواپیما   

 21. انتشار اسنادی در تلویزیون که نشان میدهد برخلاف تکذیب مسئولان دولتی، فرودگاه یاسوج رادار ندارد  

 22. بازگشت پرواز «تهران - تبریز» به فرودگاه مهرآباد به‌علت نقص فنی

 23. استیضاح مجدد وزیر راه و شهرسازی کلید خورد

 24. دستگیری کفتار زرد غرب تهران

 25. آیا این کودک قربانی خطای پزشکی شده است؟

پربحث‌های هفته

 1. احمد توکلی به سوگ فرزند هنرمند خویش نشست + اصلاحیه و جزئیات مراسم تشییع و ترحیم

 2. پوشش لحظه به لحظه/سقوط هواپیما تهران- یاسوج در سمیرم/همه مسافران جان باختند+اسامی مسافران| لاشه هواپیما هنوز پیدا نشده/ عدم امکان اعزام بالگرد به‌دلیل برف و بوران/+تصاویر

 3. نظر شما در مورد این فیلم و سخنان مدیرعامل ایران خودرو چیست؟  

 4. برنامه بی نقص ترامپ مجنون، برای اقتصاد ایران و روسیه

 5. واکنش روحانی به انتقادات درباره طرح مسئله رفراندوم/ رئیس جمهور مسئول اجرای قانون اساسی است/ امروز 98 درصد مردم به جمهوری اسلامی رای می دهند/در زندگی خصوصی مردم دخالت نکنیم

 6. قیمت واقعی دلار 1000 تومان است / استدلال؟

 7. گزارش کیهان: خواننده ها را چه کسی به "دورهمی" دعوت می کند؟

 8. نظر شما درباره این تصویر چیست؟

 9. بازار ارز رها شد/سوال از کرباسیان فردا در مجلس/ نوبخت: قیمت دلار با محاسبات ما باید زیر 4 هزار تومان باشد و قیمت فعلی باید بترکد

 10. حجاب اجباری یا حجاب اجتماعی

 11. دستگیری دلالان ارز از سوی نیروی انتظامی/ دلار ارزان شد + عکس

 12. تفسیرهای غلط از نظرسنجی ها درباره حجاب

 13. بی‌ارزش‌ترین پول دنیا +عکس

 14. چرا کمتر کسی حاضر به دفاع از مواضع "حاتمی کیا" است؟

 15. دلار در مرز ۵ هزار تومان!

 16. ماکرون: برنامه موشکی ایران باید تحت نظارت بین المللی قرار گیرد

 17. جانشین جمشید بسم الله دستگیر شد/ تزریق پنج میلیون دلار به طور روزانه کجا می رود؟/755 حساب اخلال‌گران بازار ارز با گردش 20 هزار میلیارد تومان مسدود شد

 18. احمد توکلی: دیده بان به تنهایی قادر نیست فساد را منکوب کند؛ اما می‌توانیم انگیزه ایجاد کنیم / جامعه باید به سمت مبارزه با فساد حرکت کند/بی ثباتی مدیریت و فقدان استراتژی در صادرات گاز

 19. اختلاف بر سر لغو آزمون مدارس نمونه و استعداد درخشان/ نامه اعتراضی ۱۶۰ نماینده به رییس‌جمهور

 20. تصاویری جالب از سفیر آلمان در ایران

 21. رئیس سازمان اجتماعی کشور: ۹۵ درصد بانوان کشور به حجاب باور دارند

 22. پیکر محمد توکلی فرزند احمد توکلی تشییع شد+تصاویر  

 23. پست فیس بوکی کی روش در مورد جادوگر+عکس

 24. مناظره جادوگر- ساکت/ از اخراج مربیان تیم‌ملی توسط کی‌روش تا واریز پول‌های جام جهانی به حساب شخص ثالث/قضاوت با مردم + فیلم

 25. استیضاح وزرای کار و راه تقدیم هیات رییسه شد/ نامه برخی نمایندگان به روحانی: ربیعی و آخوندی قبل از استیضاح، استعفا دهند

پربحث‌های هفته

 1. پست فیس بوکی کی روش در مورد جادوگر+عکس

 2. مناظره جادوگر- ساکت/ از اخراج مربیان تیم‌ملی توسط کی‌روش تا واریز پول‌های جام جهانی به حساب شخص ثالث/قضاوت با مردم + فیلم

 3. مایلی‌کهن: کریمی نجابت به خرج داد؛ بزدل کی‌روش و جد و آبادش هستند!

 4. خطر تعلیق کشتی ایران موقتاً رفع شد/کریمی ۶ ماه و مربی‎اش ۲ سال محروم شدند

 5. محرومیت سنگین در انتظار کشتی ایران و علیرضا کریمی

 6. اهدای مدال طلا به حاج قاسم در قلب آمریکا+عکس

 7. شکایت علی کریمی از کی‌روش +عکس

 8. اتفاق تلخ رخ داد؛ سرخ‌ها علیه کی‌روش

 9. کی‌روش:در زمان مناسب پاسخ حرف‌های بزدلانه کریمی را می‌دهم/کریمی:جرات داری توی چشمم بگو «بزدل»

 10. علی کریمی اینگونه از حامیان خود تشکر کرد  

 11. شاهرودی: کی‌روش عذرخواهی نکند هواداران پرسپولیس را پشت خود نخواهد دید

 12. چرا عابدزاده و دایی از علی کریمی حمایت نکردند؟

 13. پروین: حرف‌های علی درباره فدراسیون درست است/ همه مثل شیر پشت کریمی هستیم

 14. نیشخند ساکت در پاسخ به مردمی که کریمی را برنده مناظره می‌دانستند

 15. پست اینستاگرامی علی کریمی بعد از مناظره جنجالی

 16. خادم: تبعات قرارنگرفتن مقابل ورزشکاران اسرائیل را بپذیرند/ تا کی به هر کس و ناکس التماس کنیم!

 17. انتقاد از بیلبوردهای تبلیغاتی که یک میلیون دلار نصیب کی روش می کند

 18. مربی علیرضا کریمی: ۲ سال محروم شدم اما خوشحالم/ این اتفاق دست ما نبود اما دامن ما را گرفت!

 19. اتفاق هولناک در فوتبال ایران/ سقوط قهرمان آسیا به لیگ دسته سه!

 20. زمان پایان محرومیت علیرضا کریمی مشخص شد

 21. عکس یادگاری سردار آزمون با یورگن کلوپ

 22. ناکامی جدید برای دیپلماسی فوتبال ایران

 23. هزینه سفر استقلال به قطر چقدر است؟

 24. دست‌های پشت پرده علی کریمی چه کسانی هستند؟

 25. رفتار عجیب اماراتی‌ها با طارمی و یارانش

آخرین عناوین