بانک آینده

رفت‌وبرگشت 200 تومانی قیمت دلار در یک روز/ تزریق شبانه دلار نیز تاثیرگذار نبود

گروه اقتصادی الف،   3961119125 ۲۲ نظر، ۴ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
رفت‌وبرگشت 200 تومانی قیمت دلار در یک روز/ تزریق شبانه دلار نیز تاثیرگذار نبود

بازار ارز از شب گذشته تا امروز نوسان شدیدی را تجربه کرد؛ به‌طوری‌که بعد از سخنان رئیس‌جمهور دوباره روند صعودی گرفت و تا حدود 4800 تومان بالا رفت؛ اما با اقدامات دیروز و عرضه شبانه دلار، قیمت 230 تومان افت کرد که دوباره از ظهر امروز این افت را با افزایش 111 تومانی پوشش داد.

به گزارش الف؛ نرخ دلار در هفته جاری دارای نوسان شدیدی بود به‌طوری‌که بعد از کاهش بیش از 200 تومان و رسیدن به نرخ 4550 تومان دوباره تا مرز 4700 تومان افزایش قیمت داد. نرخ هر دلار آمریکا در معاملات امروز دارای نوسان شدید بود؛ به‌طوری‌که در قیمت این ارز در پایان معاملات روز گذشته با کاهش 235 تومانی به 4545 تومان رسیده بود که صبح امروز در آغاز معاملات با نرخ 4558 تومان برای هر دلار قیمت خورد، در پایان معاملات با افزایش بیش از 140 تومانی به حدود 4700 تومان رسید.

بر اساس این گزارش، نرخ هر دلار آمریکا تا ساعت 12 ظهر امروز در محدوده 4550 تومان بود، که از یک ساعت بعد و در  ساعت 13 با جهش به کانال 4600 تومانی به قیمت 4630 تومان افزایش یافت.

بانک مرکزی در بازار رسمی برای پوند ۵۱۲۹ و یورو ۴۵۳۱ تومان نرخ تعیین کرده است. یورو امروز در بازار آزاد حدود ۵۸۰۰ تومان قیمت خوره که بیانگر کاهش نرخ نسبت به‌روزهای قبل است که تا ۶۱۵۰ تومان هم پیش رفته بود. ارزهای دولتی در آخرین روز معاملاتی هفته اغلب در مدار کاهشی قرار گرفتند. بانک مرکزی برای امروز(پنج‌شنبه)نرخ حدود ۲۵ ارز را نسبت به‌روز قبل کاهش داد. اما در تغییرات رخ‌داده دلار اندکی و حدود سه تومان افزایش قیمت داشته و ۳۶۹۷ تومان قیمت خورده است.

در بازار آزاد نیز قیمت‌ها در ساعات اولیه و معاملات کمی متفاوت از روز قبل تعیین‌شده است. بازار ارز روز گذشته بااینکه روند خود را افزایشی شروع کرد و تا ۴۷۸۰ هم پیش رفت ولی در ادامه و تا اواخر معاملات ریزش داشت و تا ۴۵۷۰ تومان هم قیمت‌گذاری شد.

 بنابر این گزارش نرخ دلار که از عصر یکشنبه تا روز گذشته در مدار نزولی قرار داشت؛ دوباره در پنجمین روز معاملات هفته جاری روند صعودی به خود گرفت  و به مرز 4800 تومان رسی اما هر چه به پایان معاملات روز چهارشنبه (دیروز) نزدیک شد، با عرضه دلار از سوی بانک مرکزی و پتروشیمی‌ها، دلار در یک روز و با ریزش بیش از ۲۰۰ تومان، آن‌هم در فاصله چند ساعت رخ داد که بنا بر گفته فعالان بازار میزان عرضه ارز از سوی بانک مرکزی و البته پتروشیمی‌ها قابل‌توجه بوده و عاملی برای کاهش قیمت دلار شد.

 بازار ارز روز گذشته (چهارشنبه) در واکنش به اظهارات حسن روحانی رئیس‌جمهوری با جهش ۱۱۰ تومانی مواجه شد به‌طوری‌که قیمت هر دلار آمریکا بازهم به حدود۴۸۰۰ تومان رسید‌؛ رئیس‌جمهوری در نشست خبری روز شه شنبه خود رد مورد نوسانات نرخ ارز و افزایش قیمت دلار گفته بود «نرخ ارز باید به تعادل برسد»؛ البته آقای روحانی بر کاهش نرخ ارز تاکید نکرد که احتمالاً منظور رئیس‌جمهور از تعادل، همان نظریه پر ابهام «برابری قدرت خرید» برای تعیین نرخ دلار متناسب با نرخ تورم داخلی است که می‌توان نتیجه گرفت که درنهایت دولت به تعیین کف 4400 تومانی برای دلار دولتی و آزاد رسیده است‌‌.

این در حالی است که هادی  قوامی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس پیش‌ازاین در مورد افزایش قیمت دلار به الف گفته بود: در لایحه بودجه نرخ دلار 3300 تومان امسال را 3500 تومان پیشبینی کرده و در ردیف دیگر لایحه هم 10 هزار میلیارد تومان علاوه آن پیشبینی کرده است؛ اگر حساب کنیم، نرخ محاسباتی نرخ ارز 3850 تومان برای سال آینده است.

به گفته وی؛ طبق تجربه تاریخی سال‌های اخیر همیشه نرخ فروش دلار 500 الی 600 تومان بالاتر از نرخ محاسباتی است و دولت باور دارد آنچه در عمل در سال آینده رخ خواهد داد، نرخ 4400 تومان است. این موارد، علاوه بر مسائل دیگر مانند مسائل جهانی، تقاضای ارز در فصول مختلف و...، به آن میزانی در افزایش نرخ ارز اثرگذار نیست و موضوعی که درباره لایحه بودجه عنوان کردم باعث افزایش نرخ شده است. (اینجا)

بسته شدن حساب دلالان تا اطلاعیه سازمان امور مالیاتی و افت 230 تومانی دلار

بنابراین گزارش، نرخ دلار در پنجمین روز هفته، پس از روند نزولی به کانال ۴ هزار و ۷۰۰ تومان و حدود 4800 تومان بازگشت. روز چهارشنبه، شاخص بازار ارز  تا قیمت 4780 تومان هم رسید و این افزایش قیمت دلار در حالی رقم خورد که این ارز در روز سه‌شنبه با ۸۲ تومان کاهش به کانال ۴ هزار و ۶۰۰ تومان رفته بود. البته همسو با رشد بهای دلار، قیمت یورو نیز در راستای صعودی قرار گرفت و با ۸۰ تومان افزایش به قیمت ۶ هزار و ۸۰ تومان رسید درحالی‌که  این نرخ روز سه‌شنبه ۱۶۰‌تومان از ارزش خود را از دست داده بود؛ اما قیمت دلار در آخرین معاملات روز چهارشنبه ناگهان سقوط کرد و بیش از 3 درصد ارزش خود را نسبت به‌روز سه‌شنبه از دست داد. ساعتی بعد اعلام شد حساب بانکی تعدادی از دلال‌های ارزی بسته‌شده ولیکن مشخص نیست این حساب مربوط به افراد عادی بوده یا حساب برخی نهادهای عمومی و حاکمیتی را شامل می‌شود؛ البته یک مقام آگاه به فعال شدن این شبکه‌های دلالی در دوره‌های نوسانات ارزی اشاره کرد و از اطلاع‌رسانی بیشتر دراین‌باره در آینده نزدیک خبر داد. برخی از فعالان بازار نیز این خبر را تائید کردند.

برخی رسانه‌ها خبر دادند: در راستای مبارزه جدی با پول‌شویی و با دستور مقام قضایی، صدها حساب از حساب‌های عاملان غیرمجاز ارزی بسته شد. در این خبر که به نقل از یک مقام آگاه رسانه‌ای شد، آمده است:روند مبارزه با دلالان و اخلالگران بازار ارز که به‌صورت شبکه‌ای صورت می‌گیرد با قاطعیت ادامه خواهد داشت.

درحالی‌که در ساعات پایانی روز چهارشنبه قیمت دلار با کاهش 23 تومانی مواجه شده بود؛ بسته شدن حساب‌های مشکوک ارزی و صدور اطلاعیه سازمان مالیاتی می‌توانست عاملی برای آن باشد. سازمان امور مالیاتی در روز گذشته اطلاعیه‌ای صادر کرد که تمامی خریدوفروش‌های ارزی در تور مالیاتی قرار خواهند گرفت.   

سازمان امور مالیاتی در این اطلاعیه آمده بود کلیه فعالان اقتصادی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی و همچنین کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (5) قانون خدمات کشوری، من‌جمله صرافی‌ها، بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اجرای مواد (169) و(169) مکرر قانون مالیات‌های مستقیم و به‌منظور شفافیت فعالیت¬های اقتصادی و استقرار نظام یکپارچه اطلاعات مالیاتی، موظف‌اند کلیه اطلاعات مربوط به معاملات خود (خریدوفروش هرگونه کالا و خدمات من‌جمله انواع ارز) و همچنین اطلاعات هویتی، عملکردی و دارایی اشخاص نظیر اطلاعات مالی، پولی و اعتباری، معاملاتی، سرمایه‌ای و ملکی اشخاص حقیقی و حقوقی را در اختیار سازمان امور مالیاتی کشور قرار دهند.

 سازمان امور مالیاتی کشور نیز در راستای انجام وظایف سازمانی خود موظف به شناسایی مودیان مالیاتی بالقوه و میزان درآمد آن‌ها هست. اطلاعات کلیه اشخاصی که اقدام به خریدوفروش انواع ارز می‌نمایند در اختیار سازمان مالیاتی کشور قرارگرفته و حسب قوانین موضوعه نسبت به مطالبه مالیات بر درآمد متعلقه اقدام خواهد شد. ازاین‌رو به کلیه خریداران و فروشندگان انواع ارز توصیه می‌شود ضمن دریافت و کنترل مستندات معاملات خود (صورتحساب خریدوفروش) با صرافان، اسناد و مدارک مربوط به معامله را برای ارائه به اداره امور مالیاتی، نزد خود محفوظ دارند. 

این اطلاعیه خریداران و فروشندگان ارز را به احتیاط بیشتر در معاملات توصیه کرد؛ چراکه در صورت خریدوفروش باهدف سوداگرانِ، مالیات بر درآمد آن‌ها نیز افزایش خواهد یافت؛ اما در کنار این موارد خبرها حکایت از تزریق انبوه دلار شبانه به بازار  دارد که باعث کاهش شدید قیمت ارز شد که گفته می‌شود ساعاتی بعدازاین اتفاق دلار به محدوده‌های زیر 4550تومان بازگشته است.

امروز دلار و سکه امروز چند بود؟

در معاملات امروز بازار ارز قیمت دلار نوسان زیادی داشت به‌طوری‌که قیمت‌ها در ساعات اولیه و ساعات پایانی معاملات تفاوت وجود داشت که حتی تا 4695 تومان هم رسید. بانک مرکزی برای امروز نرخ حدود ۲۵ ارز را نسبت به‌روز قبل کاهش داد. اما در تغییرات رخ‌داده دلار اندکی و حدود سه تومان افزایش قیمت داشته و ۳۶۹۷ تومان قیمت خورده است و برای پوند ۵۱۲۹ و یورو ۴۵۳۱ تومان نرخ تعیین کرده است. یورو امروز در بازار آزاد حدود 6004 تومان قیمت خوره و هر پوند انگلیس نیز 6797 تومان رسید.  بر اساس این گزارش در معاملات امروز نر خ هر لار آمریکا با 111 تومان افزایش نسبت به دیروز 4656 تومان قیمت خورد.

امروز و در بازار آزاد هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با 3هزار افزایش نسبت به‌روز گذشته یک‌میلیون و ۵۲3 هزار و 500تومان به فروش رفت. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با افزایش 1000هزارتومانی به یک‌میلیون و 490 هزار تومان رسید.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۳ اسفند ۱۳۹۶یکه تازی بانک مرکزی در افزایش قیمت دلار بانکی/ نرخ امروز: ۳۷۲۱ تومان
۳ اسفند ۱۳۹۶فرمول تضمین ثبات ارزی
۲ اسفند ۱۳۹۶نخستین واکنش روحانی به اتفاقات خیابان پاسداران: ضمن احترام به همه عقاید و افکار، برخوردهای خشونت‌آمیز و اهانت به پلیس را به هیچ وجه تحمل نمی‌کنیم
۲ اسفند ۱۳۹۶سوال از رئیس جمهور درباره افزایش قیمت دلار و کاهش ارزش پول ملی/ 80 امضاء
۳۰ بهمن ۱۳۹۶پیام تسلیت بشار اسد به روحانی در پی حادثه سقوط هواپیما
۳۰ بهمن ۱۳۹۶ابهامات بسته ضد التهاب بانک مرکزی
۳۰ بهمن ۱۳۹۶فیروزآبادی: روحانی از سرهنگ هم سرهنگ‌تر است  
۲۹ بهمن ۱۳۹۶دلیل اصلی افزایش نرخ ارز از زبان نماینده مجلس
۲۹ بهمن ۱۳۹۶ فقدان مدیریت و کنترل بانک مرکزی در بازار ارز
۲۸ بهمن ۱۳۹۶دیدار روحانی با محققان و اندیشمندان موسسه ORF هندوستان  
۲۸ بهمن ۱۳۹۶روحانی: اگر آمریکا برجام را زیرپا بگذارد،پشیمان خواهد شد
۲۷ بهمن ۱۳۹۶بازدید حسن روحانی از آثار تاریخی هندوستان  

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۴۰۰۷۷۱۷:۵۴:۲۵ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
بابا به خدا دلال خود دولت و بانک هستند...مگه سر وسامان دادن به بازار ارز کاری دارد..یادمان نرفته جمشید بسم الله را ساختند
ناشناس۲۴۰۳۸۲۲۳:۴۰:۲۳ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
شکی نیست پشت پرده گران فروشی ارز خود بانک مرکزی ها و دولت ها بودند و هستند ت..
ناشناس۲۴۰۰۹۶۱۸:۰۶:۵۴ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
قیمت دلار الان در بازار 4500 تومن . جو ندهید !
ناشناس۲۴۰۰۹۷۱۸:۰۷:۴۷ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
تزریق شبانه دلار نیز تاثیرگذار نبود :)) باشه نبود چند روز دیگه که شد 3800 زیان کردید متوجه میشد تاثیر داشته یا نه
ناشناس۲۴۰۱۰۰۱۸:۱۰:۴۹ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
از خریداران دلار مالیات سنگین بگیرید . فعالان بی دلیل این بازار باید زیان کنند
ناشناس۲۴۰۴۷۴۰۱:۳۶:۰۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
شما هنوز فرق ارز و کالا را نمیدانید، به کاربردن خرید و فروش برای ارز اشتباه است. ارز را مبادله یا اکسچنج میکنن و وظیفه ذاتی سیستم بانکی این هست که شما هر وقت رفتید به شعب ارزی هر مقدار که خواستید ریال شما را تبدیل به دلار کند. اون چیزی که تحت عنوان اسکناس ریال دست شماست پشتوانه بانک مرکزی داره و بانک وظیفه داره اون را براتون اکسچنج کنه ولی از وظیفه خودش کوتاهی میکنه. اگر بانک مرکزی ...نگذاشته باشد و پول بدون پشتوانه چاپ نکرده باشد باید بدون نگرانی این مبادله را انجام بدهد ولی میدانیم که اینطور نیست. در مملکت ما بانک ها به وظیفه خودشون عمل نمیکنن و یه نان دانی درست کردن برای صرافی ها، دولت به جای اینکه ارز را طبق وظیفه خودش و مثل همه جای دنیابه مشتریان بدهد، ارز را به صرافی های نور چشمی میدهد که از آب کره بگیرن. و امثال بابک زنجانی ها بوجود بیاید که اتفاقا کارش را از همین نقطه یعنی گرفتن دلار از بانک مرکزی و توزیع بین صرافی ها آغاز کردو گردنش کلفت شد و به نفت دزدی افتاد.
ناشناس۲۴۰۶۴۲۱۱:۲۴:۱۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
چه مالیاتی بعد آنموقع بانک مرکزی و مقامات که خودشان مخصوصا دلار را گران کرده اند که دلارهای گرانشان فروش نمی رود
ناشناس۲۴۰۱۰۱۱۸:۱۱:۲۶ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
خریدران دلار رو نقره داغ کنید تا دیگر وارد این بازار نشوند
هوشیار۲۴۰۱۱۱۱۸:۲۲:۰۴ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
خدا میدونه تو این تزریق های دلار چقدر فساد وجود داره
علی کریمی پور۲۴۰۴۵۴۰۰:۵۵:۴۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
بله خدا می دونه! ولی تو که نمی دونی ... حرف نزن و تشنج ایجاد نکن!
ناشناس۲۴۰۱۱۳۱۸:۲۸:۱۵ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
احتکار در بازار ارز با یک مانع مالیاتی مواجه شده است. سازمان امور مالیاتی در روز گذشته اطلاعیه‌ای داد که طبق آن، تمامی خرید و فروش‌های ارزی در تور مالیاتی قرار خواهند گرفت. رصد مالیاتی معاملات به این معناست که هرچه تعداد معاملات با هدف نوسان‌گیری افزایش یابد، هزینه مالیاتی آن نیز بیشتر خواهد بود. از این رو جذابیت سفته‌بازی ارزی کاسته می‌شود.
ناشناس۲۴۰۱۱۷۱۸:۳۴:۰۶ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
باید دلالها رو شناسایی کرد وبه اشد مجارزات رسوند چون اینها خائن و منافع خودشون رو به مردم ترجیح ی دن این افراد امثال زنجانی هستند باید نابودشون کرد
ناشناس۲۴۰۵۸۲۰۹:۵۳:۰۴ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
دلال خود دولت و بانک هستند
جاسم۲۴۰۱۲۱۱۸:۳۸:۱۸ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
هر افت قیمت نزدیک به 4550 فرصت خریده واقعیت میگه ارز فنرش رها خواهد شد
ناشناس۲۴۰۱۵۷۱۹:۱۰:۱۳ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
مملکت بدون بحران ،کشور دلالها ،نخبگان دلال
ناشناس۲۴۰۲۱۲۱۹:۵۴:۵۳ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
اقدامات لحظه ای و قطره چکانی جواب نمیده!
ناشناس۲۴۰۴۳۱۰۰:۲۹:۰۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
دلال ها عامل صعود قیمت دلار دلالها عامل صعود قیمت تخم مرغ دلال ها عامل گرانی ماشین دلالها عامل گرانی بنزین و نان و عوارض و مالیات دلال ها با سرمایه ده ها میلیون ریال نه بیشتر عامل پاشیدن اقتصاد مملکت راستی کدام قانون اجازه خرید و فروش سکه یا دلار ممنوع کرد مگر خود دولت شروع به پیش فروشی سکه بدون محدودیت نکرد واقعا از نظرات منتشر شده بالا تعجب کردم با تشکر
ناشناس۲۴۰۴۳۷۰۰:۴۱:۳۵ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
دولت بی کفایت
ناشناس۲۴۰۴۴۴۰۰:۴۴:۵۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
صرافی ها رو تعطیل کنید یا مجبور به عرصه تک نرخی کنید اگه صداقت دارن
بیچاره۲۴۰۴۶۹۰۱:۱۷:۴۷ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
دلار ظرف یک ماه توسط خود دولت 1000 تومن گرون شد حالا میخوان 100 یا 200 تومن ارزشونش کنن . امکان نداره به قیمت ماه پیش برگرده چون این روش مسبوق به سابقه است و مردم خوب میدونن!
ناشناس۲۴۰۴۹۸۰۵:۰۷:۲۳ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
راه درمانش گرفتن مالیات بر ارزش افزوده است. دولت میتواند به همان میزان که از مالیات خرید و فروش ارز عایدی به دست می آورد، ارز به بازار تزریق کند
ناشناس۲۴۰۶۶۱۱۱:۴۱:۴۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
گرانی ارز زیر سر صراف ها است
بانک آیندهبیمه دیمادیرانسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. پیام تشکر احمد توکلی از همدردی اقشار مختلف در فوت فرزندش

 2. نرخ بیکاری انگلیس در پایین ترین سطح ۱۸ سال اخیر

 3. سناتورها از ترامپ خواستند که آمریکا نامزد میزبانی جام جهانی شود

 4. سامان قدوس: می توانیم از گروه‌مان در جام جهانی صعود می‌کنیم

 5. ورود دو سامانه بارشی به کشور طی امروز و فردا

 6. جزییات واگذاری سهام دولتی ۶ شرکت

 7. دستور روحانی برای پیگیری حقوقی پرونده برخورد با دختر خیابان انقلاب

 8. خلبان ATR آسمان پس از خروج از رادار با برج مراقبت مکالمه داشته است

 9. تولید برنج در مازندران بزودی کاملا ارگانیک می شود

 10. ترامپ نرخ اشتغال در آمریکا را در 45 سال اخیر به حداقل رساند

 11. مقام تحریم شده کره‌شمالی در اختتامیه المپیک زمستانی شرکت می‌کند

 12. ارتش سوریه پاسخ حملات ترکیه را داد

 13. عراقچی: تقابل ترامپ با برجام، تقابل با جامعه بین‌الملل است/برجام قابل مذاکره مجدد نیست

 14. زمان ثبت نام قطعی کاروان های عتبات نوروزی اعلام شد

 15. پیگیری برقراری پرواز مستقیم بین مادرید - اصفهان

 16. واژگونی اتوبوس در محور شیراز - اصفهان دو کشته برجا گذاشت

 17. پیشنهاداتی به ترامپ درباره برنامه موشکی ایران

 18. تذکر قاضی سراج به شهرداری تهران درباره سازمان بازرسی شهری

 19. کیمیا علیزاده: هنوز از خودم راضی نیستم

 20. سعید پیردوست: دلم برای سریال‌های طنز تنگ شده است

 21. امام جمعه طبس به ملکوت اعلا پیوست

 22. مصرف بنزین در ایران 8 درصد زیاد شد

 23. شاخص بورس بیش از ۲۰هزار واحد رشد کرد

 24. توصیه های مجدد رگولاتوری به خریداران گوشی

 25. آمریکا به حمله نظامی مجدد علیه سوریه تهدید کرد

پربحث‌های دیروز

 1. آقای آخوندی! زمان عذرخواهی و استعفا فرا نرسیده است؟

 2. اختصاصی الف/ استیضاح آخوندی با 17 امضاء و پنچ محور تحویل کمیسیون عمران شد

 3. مدیرعامل آسمان دریافت تضمین از خلبانان را تایید کرد

 4. تیپ متفاوت زوج بازیگر ایرانی در برلین   

 5. زندگی فرزندان میلیاردرهای دنیا چگونه است؟ + عکس

 6. فیلم دیده نشده از محل سقوط هواپیمای یاسوج  

 7. 201 نماینده مجلس اغتشاشات آشوبگران در خیابان پاسداران را محکوم کردند

 8. فرجام تلخ زندگی مرد زن نما

 9. پیام تشکر احمد توکلی از رهبر انقلاب اسلامی

 10. خوب و بد حذف آزمون مدارس خاص

 11. عضو کمیسیون عمران مجلس: آخوندی بی‌انگیزه است!

 12. پاسخ آذری جهرمی به شایعات مطرح شده درباره طرح رجیستری و مکالمه یکی از سرنشینان پرواز ATR72

 13. بارش برف و کولاک شدید تا روز سه شنبه در ارتفاعات دنا

 14. قصاص برای مردی که شوهر زن موردعلاقه‌اش را کشت

 15. حذف شجاعی و یارانش از رقابت های لیگ اروپا

 16. تصویری متفاوت از رهبری درمراسم عزاداری ایام فاطمیه  

 17. کره جنوبی: ذخیره ارزی کره شمالی رو به پایان است

 18. وزارت صنعت ۸ مشاور وزیر را برکنار کرد

 19. ویتامین‌هایی که پوست را شفاف و زیبا می‌کنند

 20. کتک زدن داور در کرمانشاه و توضیحات رئیس کمیته انضباطی

 21. پایان بی نتیجه نشست شورای امنیت در خصوص سوریه

 22. توضیحات بعیدی‌ نژاد درباره سفر عراقچی به لندن و توافق حل بحران یمن

 23. اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره حوادث خیابان پاسداران

 24. رعد و برق مسیر ۳ پرواز را به مقصد اصفهان تغییر داد

 25. دانش آموزان آمریکایی هدف جدیدترین توییت ترامپ

پربحث‌های هفته

 1. احمد توکلی به سوگ فرزند هنرمند خویش نشست + اصلاحیه و جزئیات مراسم تشییع و ترحیم

 2. پوشش لحظه به لحظه/سقوط هواپیما تهران- یاسوج در سمیرم/همه مسافران جان باختند+اسامی مسافران| لاشه هواپیما هنوز پیدا نشده/ عدم امکان اعزام بالگرد به‌دلیل برف و بوران/+تصاویر

 3. قیمت واقعی دلار 1000 تومان است / استدلال؟

 4. گزارش کیهان: خواننده ها را چه کسی به "دورهمی" دعوت می کند؟

 5. تشک کشتی، چالش جدید ایران با اسرائیل

 6. افشاگری بزرگ در مورد سقوط ATR/هواشناسی هشدار داده بود ولی شرکت آسمان پرواز را لغو نکرد/ از خلبان چک گرفتند و مجبور به پرواز میکنند/ به وزیر تذکر دادیم ولی ربیعی توجهی نکرد

 7. نشانه‌ای دیگر برای خروج  بی بی سی از بی طرفی

 8. تصاویری جالب از سفیر آلمان در ایران

 9. رئیس سازمان اجتماعی کشور: ۹۵ درصد بانوان کشور به حجاب باور دارند

 10. پیکر محمد توکلی فرزند احمد توکلی تشییع شد+تصاویر  

 11. درخواست احمد توکلی از شرکت کنندگان در مراسم ترحیم فرزندش 

 12. استیضاح وزرای کار و راه تقدیم هیات رییسه شد/ نامه برخی نمایندگان به روحانی: ربیعی و آخوندی قبل از استیضاح، استعفا دهند

 13. روحانی: به دنیا نشان دادیم قدرت مذاکراتی بالایی داریم/ آقایی که در آمریکا روی کار آمده بیش از یکسال است می‌خواهد برجام را از بین ببرد و هر بار می‌گوید این آخرین امضای من است

 14. درخواست عجیب یک اقتصاددان از سیف! به دلار اجازه بدهید بالا برود

 15. رییس کمیسیون عمران مجلس: قصور سازمان هواپیمایی و هواپیمایی آسمان در سقوط هواپیما/ مسئولین استعفاء دهند/ بررسی علت سقوط هواپیما در کمیسیون عمران

 16. سرگیجه گردشگری در اقتصاد ایران/ بازار گردشگری حلال را هم از دست دادیم

 17. آخرین پست اینستاگرام محمد توکلی

 18. احتمال زنده ماندن سرنشینان هواپیما بسیار کم و نزدیک به صفر شد/اعزام تکاوران تیپ ۶۵ نوهد/ارتش مختصات تقریبی محل سقوط هواپیمای ATR را در اختیار ستاد بحران گذاشت

 19. ناگفته‌هایی از مرد ۶ میلیارد دلاری بازار ارز / جمشید بسم‌الله کی بود؟

 20. حادثه برای یک هواپیما در فرودگاه مشهد+عکس و فیلم

 21. بازخوانی وظایف رئیس‌ جمهور در قانون اساسی

 22. گناه این "ابراهیم" نیز بت‏ شکنی است

 23. نوبخت: نیمی از یارانه بگیران باید حذف شوند/ مخالفت مجلس با افزایش اعتبار یارانه نقدی

 24. جادوی پول و بانک - 15 | بر «بانکداری بدون ربا» فاتحه‌، مع الاخلاص و الصلوات

 25. نماینده شرکت آسمان: خیلی از کشورها دنبال این بودند همین هواپیماهای ATR بیست و پنج ساله‌‌ی ما را بخرند  

پربحث‌های اخیر

 1. نرخ بیکاری انگلیس در پایین ترین سطح ۱۸ سال اخیر

 2. جزییات واگذاری سهام دولتی ۶ شرکت

 3. ترامپ نرخ اشتغال در آمریکا را در 45 سال اخیر به حداقل رساند

 4. پیگیری برقراری پرواز مستقیم بین مادرید - اصفهان

 5. مصرف بنزین در ایران 8 درصد زیاد شد

 6. شاخص بورس بیش از ۲۰هزار واحد رشد کرد

 7. عکس/ استان هایی که نرخ بیکاری تک رقمی دارند  

 8. فریاد تولیدکنندگان پوشاک ایرانی از واردات

 9. تداوم روند کاهشی طلا در بازار جهانی

 10. "کارت اعتباری خرید کالای ایرانی" سال آینده هم اعتبار ندارد

 11. چرا مسکن مهر تهران خالی مانده است؟

 12. کره جنوبی برضد آمریکا به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد

 13. قیمت نفت افت کرد

 14. ۴۵ هزار شغل خانگی در نوبت تسهیلات

 15. ۵۰۰ هزار نفر در پاییز بیکار شدند/نرخ بیکاری جوانان ۲۸درصد شد

 16. کرمانشاه بعد زلزله بیکارترین استان شد

 17. ربیعی: برای کاهش فقر در بر ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شد/راجع به یارانه نقدی سال ۹۷ هیچ برنامه خاصی نداریم

 18. شهرداری تهران مانع ساخت‎وساز مسکن شد

 19. ۷۴۳ هزار شغل جدید در ۹ ماهه امسال ایجاد شد+جدول

 20. وزارت صنعت ۸ مشاور وزیر را برکنار کرد

پربحث‌های دیروز

 1. زندگی فرزندان میلیاردرهای دنیا چگونه است؟ + عکس

 2. پاسخ آذری جهرمی به شایعات مطرح شده درباره طرح رجیستری و مکالمه یکی از سرنشینان پرواز ATR72

 3. وزارت صنعت ۸ مشاور وزیر را برکنار کرد

 4. کاهش قیمت طلا در بازار جهانی

 5. کاهش قیمت نفت در بازار‌های جهانی

 6. مسکن مهر برای تامین خدمات پایدار چقدر اعتبار نیاز دارد؟

 7. دلار ۴۵۲۰ تومان / سکه در مسیر نزولی

 8. صادرات تکان خورد

 9. آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار

 10. توصیه‌های هواشناسی کشاورزی برای اسفند

 11. سقوط ۴ پله‌ای ایران در سهولت انجام کسب و کار

 12. گردش ۵۶.۵ هزار میلیارد تومانی مسکن در ۹ ماهه امسال

 13. پرونده «بودجه سال 97» بسته شد/ بودجه در مسیر شورای نگهبان

 14. تکلیف درآمد و هزینه‌های هدفمندی «یارانه‌ها» مشخص شد

 15. تامین هزینه‌های افطاری از بیت‌المال ممنوع شد

 16. آخرین قیمت طلا، دلار، سکه و ارز

 17. امضای نمایندگان با سلایق مختلف برای استیضاح وزیر راه

 18. مردم مستاجرتر شدند

 19. یکه تازی بانک مرکزی در افزایش قیمت دلار بانکی/ نرخ امروز: ۳۷۲۱ تومان

 20. موسوی لارگانی: دولت بجای افراد ثروتمند یارانه فقرا را قطع کرد

 21. اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری تمدید شد

 22. میزان مصرف ۱۱ ماهه بنزین و گازوئیل کشور اعلام شد

 23. چرخش مستاجران به سوی مالکیت

 24. فهرست آپارتمان های تا متری 5 میلیون تومان در مناطق مختلف تهران

 25. وام ازدواج ۱۵ میلیون تومان شد

پربحث‌های هفته

 1. قیمت واقعی دلار 1000 تومان است / استدلال؟

 2. افشاگری بزرگ در مورد سقوط ATR/هواشناسی هشدار داده بود ولی شرکت آسمان پرواز را لغو نکرد/ از خلبان چک گرفتند و مجبور به پرواز میکنند/ به وزیر تذکر دادیم ولی ربیعی توجهی نکرد

 3. استیضاح وزرای کار و راه تقدیم هیات رییسه شد/ نامه برخی نمایندگان به روحانی: ربیعی و آخوندی قبل از استیضاح، استعفا دهند

 4. درخواست عجیب یک اقتصاددان از سیف! به دلار اجازه بدهید بالا برود

 5. سرگیجه گردشگری در اقتصاد ایران/ بازار گردشگری حلال را هم از دست دادیم

 6. ناگفته‌هایی از مرد ۶ میلیارد دلاری بازار ارز / جمشید بسم‌الله کی بود؟

 7. نوبخت: نیمی از یارانه بگیران باید حذف شوند/ مخالفت مجلس با افزایش اعتبار یارانه نقدی

 8. جادوی پول و بانک - 15 | بر «بانکداری بدون ربا» فاتحه‌، مع الاخلاص و الصلوات

 9. آخوندی پس از بازدید هوایی از محل حادثه: هنوز هیچ‌ چیزی مشخص نیست

 10. ابهامات بسته ضد التهاب بانک مرکزی

 11. کشتی دلار در حال غرق شدن است/افزایش 11 درصدی کسری بودجه آمریکا

 12. زندگی فرزندان میلیاردرهای دنیا چگونه است؟ + عکس

 13. دلار به کمتر از ۴۶۰۰ تومان برگشت+جدول

 14. کواکبیان: لاشه ATR را ظرف ۲۴ ساعت پیدا کنید

 15. پهپاد ویژه جستجو تا ساعتی دیگر به منطقه اعزام می شود

 16. بانک مرکزی فروش ارز اینترنتی را تایید نکرد

 17. ۲.۵ میلیارد دلاری که مسافران ایرانی به ترکیه بردند

 18. مسابقه بانک‌ها برای فروش اوراق مشارکت

 19. پیشنهاد رتبه‌بندی کارت‌های بازرگانی/ تعیین سقف برای کارت اولی‌ها

 20. مبادلات ارز الکترونیکی می‌شود / آغاز به کار سامانه جدید ارزی ازفردا

 21. پاسخ آذری جهرمی به شایعات مطرح شده درباره طرح رجیستری و مکالمه یکی از سرنشینان پرواز ATR72

 22. بازگشت پرواز «تهران - تبریز» به فرودگاه مهرآباد به‌علت نقص فنی

 23. استیضاح مجدد وزیر راه و شهرسازی کلید خورد

 24. نماینده مجلس: احتمالا سیستم ELT هواپیمای آسمان از کار افتاده و گرنه باید سیگنال می‌داد

 25. آیا ایران با وجود تحریم ها، جزو رکورددارها در سقوط هواپیماست؟

آخرین عناوین