بامیلو

رفت‌وبرگشت 200 تومانی قیمت دلار در یک روز/ تزریق شبانه دلار نیز تاثیرگذار نبود

گروه اقتصادی الف،   3961119125 ۲۲ نظر، ۴ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
رفت‌وبرگشت 200 تومانی قیمت دلار در یک روز/ تزریق شبانه دلار نیز تاثیرگذار نبود

بازار ارز از شب گذشته تا امروز نوسان شدیدی را تجربه کرد؛ به‌طوری‌که بعد از سخنان رئیس‌جمهور دوباره روند صعودی گرفت و تا حدود 4800 تومان بالا رفت؛ اما با اقدامات دیروز و عرضه شبانه دلار، قیمت 230 تومان افت کرد که دوباره از ظهر امروز این افت را با افزایش 111 تومانی پوشش داد.

به گزارش الف؛ نرخ دلار در هفته جاری دارای نوسان شدیدی بود به‌طوری‌که بعد از کاهش بیش از 200 تومان و رسیدن به نرخ 4550 تومان دوباره تا مرز 4700 تومان افزایش قیمت داد. نرخ هر دلار آمریکا در معاملات امروز دارای نوسان شدید بود؛ به‌طوری‌که در قیمت این ارز در پایان معاملات روز گذشته با کاهش 235 تومانی به 4545 تومان رسیده بود که صبح امروز در آغاز معاملات با نرخ 4558 تومان برای هر دلار قیمت خورد، در پایان معاملات با افزایش بیش از 140 تومانی به حدود 4700 تومان رسید.

بر اساس این گزارش، نرخ هر دلار آمریکا تا ساعت 12 ظهر امروز در محدوده 4550 تومان بود، که از یک ساعت بعد و در  ساعت 13 با جهش به کانال 4600 تومانی به قیمت 4630 تومان افزایش یافت.

بانک مرکزی در بازار رسمی برای پوند ۵۱۲۹ و یورو ۴۵۳۱ تومان نرخ تعیین کرده است. یورو امروز در بازار آزاد حدود ۵۸۰۰ تومان قیمت خوره که بیانگر کاهش نرخ نسبت به‌روزهای قبل است که تا ۶۱۵۰ تومان هم پیش رفته بود. ارزهای دولتی در آخرین روز معاملاتی هفته اغلب در مدار کاهشی قرار گرفتند. بانک مرکزی برای امروز(پنج‌شنبه)نرخ حدود ۲۵ ارز را نسبت به‌روز قبل کاهش داد. اما در تغییرات رخ‌داده دلار اندکی و حدود سه تومان افزایش قیمت داشته و ۳۶۹۷ تومان قیمت خورده است.

در بازار آزاد نیز قیمت‌ها در ساعات اولیه و معاملات کمی متفاوت از روز قبل تعیین‌شده است. بازار ارز روز گذشته بااینکه روند خود را افزایشی شروع کرد و تا ۴۷۸۰ هم پیش رفت ولی در ادامه و تا اواخر معاملات ریزش داشت و تا ۴۵۷۰ تومان هم قیمت‌گذاری شد.

 بنابر این گزارش نرخ دلار که از عصر یکشنبه تا روز گذشته در مدار نزولی قرار داشت؛ دوباره در پنجمین روز معاملات هفته جاری روند صعودی به خود گرفت  و به مرز 4800 تومان رسی اما هر چه به پایان معاملات روز چهارشنبه (دیروز) نزدیک شد، با عرضه دلار از سوی بانک مرکزی و پتروشیمی‌ها، دلار در یک روز و با ریزش بیش از ۲۰۰ تومان، آن‌هم در فاصله چند ساعت رخ داد که بنا بر گفته فعالان بازار میزان عرضه ارز از سوی بانک مرکزی و البته پتروشیمی‌ها قابل‌توجه بوده و عاملی برای کاهش قیمت دلار شد.

 بازار ارز روز گذشته (چهارشنبه) در واکنش به اظهارات حسن روحانی رئیس‌جمهوری با جهش ۱۱۰ تومانی مواجه شد به‌طوری‌که قیمت هر دلار آمریکا بازهم به حدود۴۸۰۰ تومان رسید‌؛ رئیس‌جمهوری در نشست خبری روز شه شنبه خود رد مورد نوسانات نرخ ارز و افزایش قیمت دلار گفته بود «نرخ ارز باید به تعادل برسد»؛ البته آقای روحانی بر کاهش نرخ ارز تاکید نکرد که احتمالاً منظور رئیس‌جمهور از تعادل، همان نظریه پر ابهام «برابری قدرت خرید» برای تعیین نرخ دلار متناسب با نرخ تورم داخلی است که می‌توان نتیجه گرفت که درنهایت دولت به تعیین کف 4400 تومانی برای دلار دولتی و آزاد رسیده است‌‌.

این در حالی است که هادی  قوامی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس پیش‌ازاین در مورد افزایش قیمت دلار به الف گفته بود: در لایحه بودجه نرخ دلار 3300 تومان امسال را 3500 تومان پیشبینی کرده و در ردیف دیگر لایحه هم 10 هزار میلیارد تومان علاوه آن پیشبینی کرده است؛ اگر حساب کنیم، نرخ محاسباتی نرخ ارز 3850 تومان برای سال آینده است.

به گفته وی؛ طبق تجربه تاریخی سال‌های اخیر همیشه نرخ فروش دلار 500 الی 600 تومان بالاتر از نرخ محاسباتی است و دولت باور دارد آنچه در عمل در سال آینده رخ خواهد داد، نرخ 4400 تومان است. این موارد، علاوه بر مسائل دیگر مانند مسائل جهانی، تقاضای ارز در فصول مختلف و...، به آن میزانی در افزایش نرخ ارز اثرگذار نیست و موضوعی که درباره لایحه بودجه عنوان کردم باعث افزایش نرخ شده است. (اینجا)

بسته شدن حساب دلالان تا اطلاعیه سازمان امور مالیاتی و افت 230 تومانی دلار

بنابراین گزارش، نرخ دلار در پنجمین روز هفته، پس از روند نزولی به کانال ۴ هزار و ۷۰۰ تومان و حدود 4800 تومان بازگشت. روز چهارشنبه، شاخص بازار ارز  تا قیمت 4780 تومان هم رسید و این افزایش قیمت دلار در حالی رقم خورد که این ارز در روز سه‌شنبه با ۸۲ تومان کاهش به کانال ۴ هزار و ۶۰۰ تومان رفته بود. البته همسو با رشد بهای دلار، قیمت یورو نیز در راستای صعودی قرار گرفت و با ۸۰ تومان افزایش به قیمت ۶ هزار و ۸۰ تومان رسید درحالی‌که  این نرخ روز سه‌شنبه ۱۶۰‌تومان از ارزش خود را از دست داده بود؛ اما قیمت دلار در آخرین معاملات روز چهارشنبه ناگهان سقوط کرد و بیش از 3 درصد ارزش خود را نسبت به‌روز سه‌شنبه از دست داد. ساعتی بعد اعلام شد حساب بانکی تعدادی از دلال‌های ارزی بسته‌شده ولیکن مشخص نیست این حساب مربوط به افراد عادی بوده یا حساب برخی نهادهای عمومی و حاکمیتی را شامل می‌شود؛ البته یک مقام آگاه به فعال شدن این شبکه‌های دلالی در دوره‌های نوسانات ارزی اشاره کرد و از اطلاع‌رسانی بیشتر دراین‌باره در آینده نزدیک خبر داد. برخی از فعالان بازار نیز این خبر را تائید کردند.

برخی رسانه‌ها خبر دادند: در راستای مبارزه جدی با پول‌شویی و با دستور مقام قضایی، صدها حساب از حساب‌های عاملان غیرمجاز ارزی بسته شد. در این خبر که به نقل از یک مقام آگاه رسانه‌ای شد، آمده است:روند مبارزه با دلالان و اخلالگران بازار ارز که به‌صورت شبکه‌ای صورت می‌گیرد با قاطعیت ادامه خواهد داشت.

درحالی‌که در ساعات پایانی روز چهارشنبه قیمت دلار با کاهش 23 تومانی مواجه شده بود؛ بسته شدن حساب‌های مشکوک ارزی و صدور اطلاعیه سازمان مالیاتی می‌توانست عاملی برای آن باشد. سازمان امور مالیاتی در روز گذشته اطلاعیه‌ای صادر کرد که تمامی خریدوفروش‌های ارزی در تور مالیاتی قرار خواهند گرفت.   

سازمان امور مالیاتی در این اطلاعیه آمده بود کلیه فعالان اقتصادی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی و همچنین کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (5) قانون خدمات کشوری، من‌جمله صرافی‌ها، بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اجرای مواد (169) و(169) مکرر قانون مالیات‌های مستقیم و به‌منظور شفافیت فعالیت¬های اقتصادی و استقرار نظام یکپارچه اطلاعات مالیاتی، موظف‌اند کلیه اطلاعات مربوط به معاملات خود (خریدوفروش هرگونه کالا و خدمات من‌جمله انواع ارز) و همچنین اطلاعات هویتی، عملکردی و دارایی اشخاص نظیر اطلاعات مالی، پولی و اعتباری، معاملاتی، سرمایه‌ای و ملکی اشخاص حقیقی و حقوقی را در اختیار سازمان امور مالیاتی کشور قرار دهند.

 سازمان امور مالیاتی کشور نیز در راستای انجام وظایف سازمانی خود موظف به شناسایی مودیان مالیاتی بالقوه و میزان درآمد آن‌ها هست. اطلاعات کلیه اشخاصی که اقدام به خریدوفروش انواع ارز می‌نمایند در اختیار سازمان مالیاتی کشور قرارگرفته و حسب قوانین موضوعه نسبت به مطالبه مالیات بر درآمد متعلقه اقدام خواهد شد. ازاین‌رو به کلیه خریداران و فروشندگان انواع ارز توصیه می‌شود ضمن دریافت و کنترل مستندات معاملات خود (صورتحساب خریدوفروش) با صرافان، اسناد و مدارک مربوط به معامله را برای ارائه به اداره امور مالیاتی، نزد خود محفوظ دارند. 

این اطلاعیه خریداران و فروشندگان ارز را به احتیاط بیشتر در معاملات توصیه کرد؛ چراکه در صورت خریدوفروش باهدف سوداگرانِ، مالیات بر درآمد آن‌ها نیز افزایش خواهد یافت؛ اما در کنار این موارد خبرها حکایت از تزریق انبوه دلار شبانه به بازار  دارد که باعث کاهش شدید قیمت ارز شد که گفته می‌شود ساعاتی بعدازاین اتفاق دلار به محدوده‌های زیر 4550تومان بازگشته است.

امروز دلار و سکه امروز چند بود؟

در معاملات امروز بازار ارز قیمت دلار نوسان زیادی داشت به‌طوری‌که قیمت‌ها در ساعات اولیه و ساعات پایانی معاملات تفاوت وجود داشت که حتی تا 4695 تومان هم رسید. بانک مرکزی برای امروز نرخ حدود ۲۵ ارز را نسبت به‌روز قبل کاهش داد. اما در تغییرات رخ‌داده دلار اندکی و حدود سه تومان افزایش قیمت داشته و ۳۶۹۷ تومان قیمت خورده است و برای پوند ۵۱۲۹ و یورو ۴۵۳۱ تومان نرخ تعیین کرده است. یورو امروز در بازار آزاد حدود 6004 تومان قیمت خوره و هر پوند انگلیس نیز 6797 تومان رسید.  بر اساس این گزارش در معاملات امروز نر خ هر لار آمریکا با 111 تومان افزایش نسبت به دیروز 4656 تومان قیمت خورد.

امروز و در بازار آزاد هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با 3هزار افزایش نسبت به‌روز گذشته یک‌میلیون و ۵۲3 هزار و 500تومان به فروش رفت. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با افزایش 1000هزارتومانی به یک‌میلیون و 490 هزار تومان رسید.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۱ خرداد ۱۳۹۷روحانی: ملت ایران از تهدیدات توخالی نمی‌هراسد و بسیار بزرگتر از افراطیون واشنگتن است/آیا ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها تبلیغ به نفع اسلام است؟
۱ خرداد ۱۳۹۷وعده‌های روحانی در مناظرات انتخابات 96/ از رفع تحریم‌های غیر هسته‌ای تا وعده همیشگی تکمیل مسکن مهر  
۳۱ اردی‌بهشت ۱۳۹۷سکه دوباره 2 میلیونی شد/بازار جهانی علت اصلی گرانی است+ قیمتها
۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد
۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷واعظی: ابراز پشیمانی از رای به روحانی، کار مخالفانش است
۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷آقای روحانی! با این همه نقض، ۸۰ درصد برجام اجرا شده؟
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷استوری روحانی در سالگرد انتخابات ۹۶  
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷روحانی وارد تهران شد
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷دکتر روحانی در دیدار اردوغان: گسترش مناسبات ایران و ترکیه به نفع دوملت و تقویت ثبات و امنیت در منطقه است
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷روحانی: اشغال فلسطین بزرگ‌ترین تهدیدِ جهان اسلام است/ دولت آمریکا تهدیدی برای امنیت جهانی است/شش پیشنهاد ایران به برای مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی 
۲۸ اردی‌بهشت ۱۳۹۷روحانی: انتقال سفارت آمریکا به قدس بر خلاف قوانین و مقررات بین المللی است/ نباید بگذاریم جنایت صهیونیست‌ها عادی و حضور نامشروع آنها، مشروع جلوه کند
۲۶ اردی‌بهشت ۱۳۹۷روحانی: باید در ارزیابی دستاوردها، بین برجام و نبود برجام مقایسه انجام دهیم/ ۸۰ درصد اهداف برجام محقق شد/ باید روشن شود چه کسی مستحق ملامت است

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۴۰۰۷۷۱۷:۵۴:۲۵ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
بابا به خدا دلال خود دولت و بانک هستند...مگه سر وسامان دادن به بازار ارز کاری دارد..یادمان نرفته جمشید بسم الله را ساختند
ناشناس۲۴۰۳۸۲۲۳:۴۰:۲۳ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
شکی نیست پشت پرده گران فروشی ارز خود بانک مرکزی ها و دولت ها بودند و هستند ت..
ناشناس۲۴۰۰۹۶۱۸:۰۶:۵۴ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
قیمت دلار الان در بازار 4500 تومن . جو ندهید !
ناشناس۲۴۰۰۹۷۱۸:۰۷:۴۷ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
تزریق شبانه دلار نیز تاثیرگذار نبود :)) باشه نبود چند روز دیگه که شد 3800 زیان کردید متوجه میشد تاثیر داشته یا نه
ناشناس۲۴۰۱۰۰۱۸:۱۰:۴۹ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
از خریداران دلار مالیات سنگین بگیرید . فعالان بی دلیل این بازار باید زیان کنند
ناشناس۲۴۰۴۷۴۰۱:۳۶:۰۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
شما هنوز فرق ارز و کالا را نمیدانید، به کاربردن خرید و فروش برای ارز اشتباه است. ارز را مبادله یا اکسچنج میکنن و وظیفه ذاتی سیستم بانکی این هست که شما هر وقت رفتید به شعب ارزی هر مقدار که خواستید ریال شما را تبدیل به دلار کند. اون چیزی که تحت عنوان اسکناس ریال دست شماست پشتوانه بانک مرکزی داره و بانک وظیفه داره اون را براتون اکسچنج کنه ولی از وظیفه خودش کوتاهی میکنه. اگر بانک مرکزی ...نگذاشته باشد و پول بدون پشتوانه چاپ نکرده باشد باید بدون نگرانی این مبادله را انجام بدهد ولی میدانیم که اینطور نیست. در مملکت ما بانک ها به وظیفه خودشون عمل نمیکنن و یه نان دانی درست کردن برای صرافی ها، دولت به جای اینکه ارز را طبق وظیفه خودش و مثل همه جای دنیابه مشتریان بدهد، ارز را به صرافی های نور چشمی میدهد که از آب کره بگیرن. و امثال بابک زنجانی ها بوجود بیاید که اتفاقا کارش را از همین نقطه یعنی گرفتن دلار از بانک مرکزی و توزیع بین صرافی ها آغاز کردو گردنش کلفت شد و به نفت دزدی افتاد.
ناشناس۲۴۰۶۴۲۱۱:۲۴:۱۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
چه مالیاتی بعد آنموقع بانک مرکزی و مقامات که خودشان مخصوصا دلار را گران کرده اند که دلارهای گرانشان فروش نمی رود
ناشناس۲۴۰۱۰۱۱۸:۱۱:۲۶ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
خریدران دلار رو نقره داغ کنید تا دیگر وارد این بازار نشوند
هوشیار۲۴۰۱۱۱۱۸:۲۲:۰۴ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
خدا میدونه تو این تزریق های دلار چقدر فساد وجود داره
علی کریمی پور۲۴۰۴۵۴۰۰:۵۵:۴۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
بله خدا می دونه! ولی تو که نمی دونی ... حرف نزن و تشنج ایجاد نکن!
ناشناس۲۴۰۱۱۳۱۸:۲۸:۱۵ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
احتکار در بازار ارز با یک مانع مالیاتی مواجه شده است. سازمان امور مالیاتی در روز گذشته اطلاعیه‌ای داد که طبق آن، تمامی خرید و فروش‌های ارزی در تور مالیاتی قرار خواهند گرفت. رصد مالیاتی معاملات به این معناست که هرچه تعداد معاملات با هدف نوسان‌گیری افزایش یابد، هزینه مالیاتی آن نیز بیشتر خواهد بود. از این رو جذابیت سفته‌بازی ارزی کاسته می‌شود.
ناشناس۲۴۰۱۱۷۱۸:۳۴:۰۶ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
باید دلالها رو شناسایی کرد وبه اشد مجارزات رسوند چون اینها خائن و منافع خودشون رو به مردم ترجیح ی دن این افراد امثال زنجانی هستند باید نابودشون کرد
ناشناس۲۴۰۵۸۲۰۹:۵۳:۰۴ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
دلال خود دولت و بانک هستند
جاسم۲۴۰۱۲۱۱۸:۳۸:۱۸ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
هر افت قیمت نزدیک به 4550 فرصت خریده واقعیت میگه ارز فنرش رها خواهد شد
ناشناس۲۴۰۱۵۷۱۹:۱۰:۱۳ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
مملکت بدون بحران ،کشور دلالها ،نخبگان دلال
ناشناس۲۴۰۲۱۲۱۹:۵۴:۵۳ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
اقدامات لحظه ای و قطره چکانی جواب نمیده!
ناشناس۲۴۰۴۳۱۰۰:۲۹:۰۹ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
دلال ها عامل صعود قیمت دلار دلالها عامل صعود قیمت تخم مرغ دلال ها عامل گرانی ماشین دلالها عامل گرانی بنزین و نان و عوارض و مالیات دلال ها با سرمایه ده ها میلیون ریال نه بیشتر عامل پاشیدن اقتصاد مملکت راستی کدام قانون اجازه خرید و فروش سکه یا دلار ممنوع کرد مگر خود دولت شروع به پیش فروشی سکه بدون محدودیت نکرد واقعا از نظرات منتشر شده بالا تعجب کردم با تشکر
ناشناس۲۴۰۴۳۷۰۰:۴۱:۳۵ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
دولت بی کفایت
ناشناس۲۴۰۴۴۴۰۰:۴۴:۵۸ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
صرافی ها رو تعطیل کنید یا مجبور به عرصه تک نرخی کنید اگه صداقت دارن
بیچاره۲۴۰۴۶۹۰۱:۱۷:۴۷ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
دلار ظرف یک ماه توسط خود دولت 1000 تومن گرون شد حالا میخوان 100 یا 200 تومن ارزشونش کنن . امکان نداره به قیمت ماه پیش برگرده چون این روش مسبوق به سابقه است و مردم خوب میدونن!
ناشناس۲۴۰۴۹۸۰۵:۰۷:۲۳ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
راه درمانش گرفتن مالیات بر ارزش افزوده است. دولت میتواند به همان میزان که از مالیات خرید و فروش ارز عایدی به دست می آورد، ارز به بازار تزریق کند
ناشناس۲۴۰۶۶۱۱۱:۴۱:۴۱ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
گرانی ارز زیر سر صراف ها است
سفرستان

پربحث‌های اخیر

 1. آمریکا دنبال شکاف بین مردم و مسئولین است/دولتمردان با برنامه ریزی صحیح شرایط اقتصادی مردم را بهبود بخشند/ هرگونه حرکت آمریکا با پاسخ جدی ایران روبرو می‌شود

 2. روحانی: ملت ایران از تهدیدات توخالی نمی‌هراسد و بسیار بزرگتر از افراطیون واشنگتن است/آیا ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها تبلیغ به نفع اسلام است؟

 3. قلعه نویی سرمربی سپاهان شد/بازگشت امیر به جمع زردپوشان اصفهانی

 4. نامه سرگشاده ۱۸۵ چهره سرشناس ایرانی و خارجی به موگرینی درباره برجام

 5. رئیس اتاق اصناف: دلار ۴۲۰۰ تومانی برای همه کالاها تامین شد

 6. قیمت نفت ایران رکورد ۳ ساله را شکست

 7. بیانیه وینفرد شفر در پاسخ به کارلوس کی‌روش

 8. حاج‌رضایی: برای کی روش متاسفم

 9. روحانی: چه اشکالی دارد تلویزیون مسابقات دختران ما را پخش کند

 10. تهدیدات موشی پمپئو!  

 11. شمخانی: در صورتی که اروپایی‌ها نتوانند و یا نخواهند از منافع خود و ایران دفاع کنند، ادامه کار با آنها بی‌فایده است

 12. واکنش‌های توئیتری به سخنان پمپئو در مورد ایران؛ از هزینه های کلان برای «هیچ» تا از این عصبانیت بمیر

 13. تقدیم کتاب آیین دوستیابی به آقای کرباسچی /اصلا کی گفت به روحانی رای بدهید؟

 14. توضیحات یک نماینده مجلس درباره احتمال رفع فیلتر «توئیتر»

 15. چرا آمریکا به دنبال بازگشت به شرایط سال ۲۰۰۳ است؟ 

 16. توصیف تحلیلگران از مطالبات «پامپئو»: متوهمانه، نامعقول، دور از واقعیت

 17. ترک‌ها با غایبان بزرگ مقابل شاگردان کی‌روش/حضور بازیکنان اصلی در برابر روسیه و تونس+عکس

 18. سوئیفت مسئله است؟

 19. جنگ آمریکا با چین متوقف می‎شود؟

 20. نوبخت: سال ۹۶ فقط ۷ هزار بیکار جدید داشتیم

 21. چرا باید ایران از برجام خارج شود و تعهداتش را متوقف کند؟

 22. یاوه گویی وزیر خارجه آمریکا/ سپاه نهادی مقدس و موشک های برای دفاع از ایران/چرا رژیم صهیونیستی هزاران بمب هسته ای دارد؟/ چه کسی خالق داعش است؟

 23. ابتلای یک نفر به تب کریمه کنگو در هرمزگان

 24. وزیر اقتصاد آلمان؛ نمی‌توان شرکت‌های آلمانی را کاملا از تحریم ایران مصون کرد

 25. اقدام تلافی جویانه هند علیه آمریکا

پربحث‌های دیروز

 1. محمدجواد لاریجانی: برجام مرده است/ اروپا نه توان و نه خواست دارد/ مقابل آمریکا باید پاتک بزنیم/ ژانر مدیریت برجامی دیگر کار نمی‌کند و باید عوض شود

 2. اهداف پنهانی آمریکا از بیان 12 شرط جدید برای ایران

 3. آمریکا دنبال شکاف بین مردم و مسئولین است/دولتمردان با برنامه ریزی صحیح شرایط اقتصادی مردم را بهبود بخشند/ هرگونه حرکت آمریکا با پاسخ جدی ایران روبرو می‌شود

 4. پاسخ مدیرعامل پیام‌رسان سروش به سوالات فنی مخاطبان الف

 5. کیهان: آقای مطهری! پاستیل شیبا مهم است یا برعکس شدن وعده‌های برجام؟

 6. روحانی: ملت ایران از تهدیدات توخالی نمی‌هراسد و بسیار بزرگتر از افراطیون واشنگتن است/آیا ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها تبلیغ به نفع اسلام است؟

 7. مجازات قانونی ازدواج سفید چیست؟ 

 8. بازخوانی وعده‌های روحانی یک سال پس از انتخابات

 9. مرگ دلخراش آتش‌نشان فداکار در حوضچه آب جوش

 10. آب‌میوه‌های مشکوک! +عکس

 11. آفت عالمان، حبّ ریاست است  

 12. قلعه نویی سرمربی سپاهان شد/بازگشت امیر به جمع زردپوشان اصفهانی

 13. نامه سرگشاده ۱۸۵ چهره سرشناس ایرانی و خارجی به موگرینی درباره برجام

 14. رئیس اتاق اصناف: دلار ۴۲۰۰ تومانی برای همه کالاها تامین شد

 15. قیمت نفت ایران رکورد ۳ ساله را شکست

 16. بیانیه وینفرد شفر در پاسخ به کارلوس کی‌روش

 17. حاج‌رضایی: برای کی روش متاسفم

 18. لایحه «مقابله با تامین مالی تروریسم» در مجلس حاشیه‌ساز شد

 19. واکنش یک مقام سپاه به اظهارات وزیر خارجه آمریکا

 20. روحانی: چه اشکالی دارد تلویزیون مسابقات دختران ما را پخش کند

 21. تهدیدات موشی پمپئو!  

 22. شمخانی: در صورتی که اروپایی‌ها نتوانند و یا نخواهند از منافع خود و ایران دفاع کنند، ادامه کار با آنها بی‌فایده است

 23. واکنش‌های توئیتری به سخنان پمپئو در مورد ایران؛ از هزینه های کلان برای «هیچ» تا از این عصبانیت بمیر

 24. تقدیم کتاب آیین دوستیابی به آقای کرباسچی /اصلا کی گفت به روحانی رای بدهید؟

 25. توضیحات یک نماینده مجلس درباره احتمال رفع فیلتر «توئیتر»

پربحث‌های هفته

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. روحانی: باید در ارزیابی دستاوردها، بین برجام و نبود برجام مقایسه انجام دهیم/ ۸۰ درصد اهداف برجام محقق شد/ باید روشن شود چه کسی مستحق ملامت است

 3. بازگشت ظریف از تور برجامی بدون اخذ تضمین های لازم/ اعلام آمادگی اروپا برای مسدود کردن تحریم های آمریکا

 4. سیدصالحی: مردم به سروش اعتماد کردند و اکنون نوبت مسئولان است/ بیش از 10 میلیون کاربر عضو سروش شدند+فیلم

 5. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 6. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 7. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 8. خبر محرمانه درباره مرگ بن‌سلمان در تیراندازی‌های کاخ پادشاهی

 9. درگیری خونین در خوابگاه دانشگاه خوارزمی/ ورود یکی از دانشجویان پسر به خوابگاه دختران

 10. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 11. انتشار برای اولین بار/ جزئیات توافق دولت با دوروف در تهران

 12. محمدجواد لاریجانی: برجام مرده است/ اروپا نه توان و نه خواست دارد/ مقابل آمریکا باید پاتک بزنیم/ ژانر مدیریت برجامی دیگر کار نمی‌کند و باید عوض شود

 13. آیت‌الله صدیقی: در قصه پرغصه‌ برجام از ابتدا دنیای غرب کلاه گشادی را برای ایران آماده کرده بود/با چه جراتی می‌توانیم به دشمن اعتماد کنیم و تضمینی نگیریم

 14. زنگنه: نامردی هم حدی دارد/ توتال برود، CNPC چین را جایگزین می‌کنیم

 15. قاسم افشار گوینده پیشکسوت صدا و سیما درگذشت

 16. تحلیل عجیب حجاریان از آینده روحانی/ پشت پرده حوادث کازرون/ خاطره کنایه آمیز سعید جلیلی/ انتقاد قالیباف از احمدی نژاد/ پیشنهاد برجامی حسین الله کرم به دولت چه بود؟

 17. وقتی اروپایی‌ها همکاری با ایران را به رسمیت نمی‌شناسند/ خروج ۸ شرکت برجامی از ایران

 18. بازی مقتدی صدر در زمین سعودی؟

 19. استراتژی جدید آمریکا در برابر ایران باسخنان تکراری و 12 درخواست کهنه پاپمئو

 20. واکنش سعودی ها به خبر مرگ بن سلمان

 21. چرایی استمرار شعار مرگ بر آمریکا

 22. اهداف پنهانی آمریکا از بیان 12 شرط جدید برای ایران

 23. دست دادن و احوالپرسی روحانی و ملک عبدالله پادشاه اردن   

 24. ربیعی: تحولات بازار ارز، نباید در زندگی مردم تاثیر بگذارد

 25. آمریکا دنبال شکاف بین مردم و مسئولین است/دولتمردان با برنامه ریزی صحیح شرایط اقتصادی مردم را بهبود بخشند/ هرگونه حرکت آمریکا با پاسخ جدی ایران روبرو می‌شود

پربحث‌های اخیر

 1. رئیس اتاق اصناف: دلار ۴۲۰۰ تومانی برای همه کالاها تامین شد

 2. قیمت نفت ایران رکورد ۳ ساله را شکست

 3. سوئیفت مسئله است؟

 4. نوبخت: سال ۹۶ فقط ۷ هزار بیکار جدید داشتیم

 5. اقدام تلافی جویانه هند علیه آمریکا

 6. نتایج جلسه وزیر نیرو با مجلس درباره«حق آبه کشاورزان»

 7. مالیات خودرو‌های وارداتی گران می‌شود

 8. آلمان به دنبال اتحاد با چین علیه آمریکا

 9. افزایش قیمت برخی خودروهای داخلی و خارجی در بازار

 10. بازار خودرو در گرداب قیمت

 11. جزئیات پرداخت تسهیلات اشتغال از صندوق توسعه ملی

 12. نرخ جدید عوارض آزادراهی در سال ۹۷+جدول

 13. واکنش وزارت اقتصادی به تحریم رئیس کل بانک مرکزی

 14. غرضی: دولت در چهار سال اول قیمت ارز را به طور مصنوعی پایین نگه داشت

 15. تناقض درباره قاچاق کالا به داخل کشور/انکار قاچاق از سوی عسگری درست است یا کشف قاچاق از گمرکات

 16. اعلام نرخ تورم اردیبهشت ماه

 17. خروج آمریکا از برجام عمود خیمه توافق را از جا کند

 18. روایت عباس عبدی از کسانی که یک‌ساعته میلیونر می‌شوند

 19. چند درصد ایرانی‎ها کالای ایرانی می‎خرند؟

 20. سکه ۲۳ هزار تومان گران شد/ یورو ۷۵۴۶ تومان

 21. لبنیات گران شد

 22. طرح کارورزی به کجا رسید

 23. بمب‌های تک شعبه‌ای نظام مالی

 24. گردش به شرق؛ کشورهایی که می‌توانند جایگزین اروپا باشند

 25. موج گرانی‌ در بازاری که «تحت کنترل» است!

پربحث‌های دیروز

 1. رئیس اتاق اصناف: دلار ۴۲۰۰ تومانی برای همه کالاها تامین شد

 2. قیمت نفت ایران رکورد ۳ ساله را شکست

 3. اقدام تلافی جویانه هند علیه آمریکا

 4. نتایج جلسه وزیر نیرو با مجلس درباره«حق آبه کشاورزان»

 5. مالیات خودرو‌های وارداتی گران می‌شود

 6. آلمان به دنبال اتحاد با چین علیه آمریکا

 7. افزایش قیمت برخی خودروهای داخلی و خارجی در بازار

 8. بازار خودرو در گرداب قیمت

 9. جزئیات پرداخت تسهیلات اشتغال از صندوق توسعه ملی

 10. نرخ جدید عوارض آزادراهی در سال ۹۷+جدول

 11. واکنش وزارت اقتصادی به تحریم رئیس کل بانک مرکزی

 12. غرضی: دولت در چهار سال اول قیمت ارز را به طور مصنوعی پایین نگه داشت

 13. تناقض درباره قاچاق کالا به داخل کشور/انکار قاچاق از سوی عسگری درست است یا کشف قاچاق از گمرکات

 14. اعلام نرخ تورم اردیبهشت ماه

 15. خروج آمریکا از برجام عمود خیمه توافق را از جا کند

 16. روایت عباس عبدی از کسانی که یک‌ساعته میلیونر می‌شوند

 17. چند درصد ایرانی‎ها کالای ایرانی می‎خرند؟

 18. سکه ۲۳ هزار تومان گران شد/ یورو ۷۵۴۶ تومان

 19. لبنیات گران شد

 20. طرح کارورزی به کجا رسید

 21. بمب‌های تک شعبه‌ای نظام مالی

 22. گردش به شرق؛ کشورهایی که می‌توانند جایگزین اروپا باشند

 23. موج گرانی‌ در بازاری که «تحت کنترل» است!

 24. افزایش نامتعارف قیمت گوشت گوسفندی

 25. جزئیات پرداخت دو مرحله‌ای حقوق کارکنان دولت

پربحث‌های هفته

 1. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 2. زنگنه: نامردی هم حدی دارد/ توتال برود، CNPC چین را جایگزین می‌کنیم

 3. وقتی اروپایی‌ها همکاری با ایران را به رسمیت نمی‌شناسند/ خروج ۸ شرکت برجامی از ایران

 4. ربیعی: تحولات بازار ارز، نباید در زندگی مردم تاثیر بگذارد

 5. آنچه در پسابرجام عاید اقتصاد ایران شد؛ از واردات تا فروش نفت + نمودار

 6. روحانی: ایجاد۸۰۰ هزار شغل در سال ۹۶ به معنای ادای دین و پیمان بود/دولت آمریکا می‌خواست ایران را منزوی کند نتیجه عکس گرفت

 7. کمترین رقم افزایش حقوق کارمندان دولت ۲۰ درصد شد

 8. سیف از نمایندگان مجلس شکایت کرد

 9. عوارض آزادراه‎ها ۲۰ درصد گران شد

 10. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 11. کلید حل مشکلات اقتصاد ایران کجاست؟ شقاقی شهری: نباید اقتصاد کشورمان را به اروپا گره بزنیم/آنچه از برجام انتظار می رفت به محقق نشد

 12. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 13. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 14. محمود صادقی در نامه‌ای به توکلی: امید است مجلس بتواند طرح جدیدی برای انتشار شفاف و علنی دادگاههای محاکمه مفسدان اقتصادی تدوین کند

 15. چراغ سبز به گرانی خودرو + جدول

 16. زنگنه: توتال با خروج از ایران جریمه نمی شود

 17. ۱۰ گروه که مشمول مصوبه افزایش حقوق کارمندان نمی‎شوند

 18. احتمال آغاز به کار مجدد صرافی‌ها

 19. نامه نمایندگان مجلس به «شریعتمداری» درباره لغو افزایش قیمت خودرو ‌+ متن‌نامه

 20. افزایش 30 تا 50 درصدی حقوق کارمندان برخی دستگاه‌های اجرایی طی 5 سال

 21. فروش خانه بدون اطلاع صاحبان خانه

 22. موسوی لارگانی: اگر به جای دل بستن به برجام دنبال ارتباط با همسایگان بودند، وضع اقتصادمان بهتر بود

 23. «اف.اِی.تی.اف» دامی دیگر برای ایران

 24.  اثر افزایش وام مسکن باز هم خنثی شد/ سهم 14 درصدی تسهیلات 80 میلیونی از قیمت+ جدول 

 25. مجلس به افزایش قیمت خودرو چراغ سبز نشان داد

آخرین عناوین