الوپیک

تلاش‌ تازه واشنگتن برای خروج از توافق هسته ای/ جزئیات طرح کنگره برای "اصلاح" برجام

گروه جهان الف،   3961028114 ۱۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
 تلاش‌ تازه واشنگتن برای خروج از توافق هسته ای/ جزئیات طرح کنگره برای "اصلاح" برجام

در ادامه تلاش‌های واشنگتن برای خروج از برجام، مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ 41 صفحه‌ای را با هدف تشدید تحریم‌های ایران تهیه کرده است.

به گزارش الف، جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌41 صفحه‌ای را با هدف تشدید تحریم‌های ایران آماده کرده است.

این لایحه ضد ایرانی توسط جمعی از جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا از جمله «پینتر روسکام»، «لیز چنی» و گروهی دیگر آماده شده است.

جاناتان اسوان، طی گزارشی در وبگاه خبری آکسیوس، ضمن انتشار متن طرح "اصلاح" برجام نوشت: مخالفان محافظه‌کار ایران به من می‌گویند آن‌ها قصد دارند از این طرح حمایت کنند. زیرا آن‌ها پیش‌نویس مجلس سنا که توسط باب کورکر و بن کاردین تهیه می‌شود را نمی‌پسندند.

جمعه هفته گذشته، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا تمدید تعلیق تحریم‌های ایران را برای مدت 120 روز دیگه به امضا دآورد و تاکید کرد که این آخرین باری است که تعلیق تحریم‌های ایران را تمدید می‌کند، مگر آنکه اصلاحاتی در برجام اعمال شود.

ترامپ ضمن تمدید تعلیق تحریم‌های ایران، اعلام کرد که او برای آخرین بار این تحریم‌ها را تمدید می‌کند. ترامپ برای استمرار برجام شروطی را مطرح کرد. این شروط عبارتند از: رژیم بازرسی بین‌المللی سخت‌گیرانه‌تر، پایان پژوهش و توسعه درباره موشک‌های بالستیک ایران و دائمی کردن محدودیت‌های هسته‌ای.

اسوان مدعی شد که بسیاری از نزدیکان ترامپ معتقد هستند او چهار ماه دیگر تحریم‌ها علیه ایران را بازخواهد گرداند. در این حالت برجام لغو خواهد شد.

یک مقام بلندپایه آمریکایی هفته گذشته طی تماسی به متخصصان مسائل ایران گفته "هیچ فضای مانور" وجود ندارد.

طرح جدید کنگره، "قانون سیاست آزادی ایران و تحریم‌ها" نام دارد و هدف آن "تحمیل تحریم علیه نهاد‌های تحت مالکیت یا کنترل نیرو‌های مسلح ایران" است.

جزئیات این طرح به شرح زیر است:

۱- عدم پذیرش نامحدود موشک‌های بالستیک ایران
هرگونه اقدام مرتبط با موشک‌های بالستیکِ دارای قابلیت حمل سلاح هسته‌ای –از جمله شلیک (آزمایش) با استفاده از فناوری موشک بالستیکی – از سوی ایران، "بازگشت سریع" و فوری تحریم‌های آمریکا را در پی خواهد داشت.

۲- عدم پذیرش نامحدود حتی نزدیک شدن ایران به سلاح هسته‌ای
اگر رژیم ایران هر چیزی برای "قادر ساختن ایران به تولید اورانیوم با درجه (موردنیاز برای ساخت) سلاح یا پلوتونیوم برای سلاح هسته‌ای در کمتر از ۱۲ ماه" انجام دهد، تحریم‌های آمریکا فورا و سریعا علیه ایران بازخواهند گشت.

۳- بازرسی از همه جا و از همه چیز
اگر ایران هر چیزی برای منع "دسترسی نامحدود، نامُقید و اعلام‌نشده جامعه بین‌الملل به برنامه هسته‌ای ایران، از جمله دسترسی و بازرسی "هر جا، هر زمان" از سایت‌های نظامی" انجام دهد، تحریم‌های آمریکا فورا و سریعا علیه ایران بازخواهند گشت.

این طرح علاوه بر مسائل موشکی و هسته‌ای، در مسئله نقض حقوق بشر و "حمایت از تروریسم" به ایران فشار وارد می‌کند.

در همین رابطه در طرح مزبور آمده: برای مقابله با نقض‌های حقوق بشر و حمایت از تروریسم، این طرح تحریم‌ها را علیه نهاد‌های مسئول رژیم همچون سپاه پاسداران و نیروی بسیج، از طریق تحمیل تحریم‌ها بر نهاد‌هایی که آنان در آن‌ها به طور مستقیم یا غیرمستقیم مالک سهم ۲۰ درصد یا بالاتر هستند – مقدار را از ۵۰ درصد پایین‌تر آورده تا نهاد‌های بیشتر مشمول شوند – گسترش می‌دهد.

اکسیوس نوشت: این طرح آخرین شانس کنگره برای متوقف ساختن ترامپ از لغو توافق (هسته‌ای) ایران است. عقربه ساعت چهار ماهه در حرکت است و کسانی که ترامپ را شنیدند که احساسات خود درباره ایران را به اشتراک می‌گذارد، فکر نمی‌کنند که او بلوف می‌زند. دموکرات‌ها و جمهوریخواهان میانه‌رو – بخصوص در سنا - از این طرح روسکام متنفر خواهند بود. اما مخالفان ایران از قبل به من گفتند که این (طرح) مورد علاقه آنان است.
عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

عباس اکبری۲۱۲۳۶۹۱۹:۵۲:۱۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
آمریکا چه باشه چه نیاشه اوضاع اقتصاد داخلیه تا مفاسد اقتصادی تافته های جدا بافته برخورد نشه وضع همینه حالا با ماندن آمریکا یا نماندن وقت کشی و سرپوش گذاشتن واسه وضع داخلی بذغرید بهانه جدید
ناشناس۲۱۳۱۴۷۱۳:۳۳:۲۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
احسنت ایران به یک پاکسازی نیاز دارد...پاکسازی فکر قدیمی و پیر و پاکسازی مدیران بازنشسته و بدون انگیزه
ناشناس۲۱۳۲۱۲۱۴:۲۰:۳۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
پیشنهاد می شود دولت مردان برای مبارزه با فساد اول از برادران و فرزندان خود شروع و جلسه علنی محاکمه آنها را تشکیل دهند و علنا به مردم اعلام کنند موافق محاکمه نزدیکان متهم به فساد خود هستند
ناشناس۲۱۲۳۹۱۲۰:۰۴:۴۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
عقل منطق حکم میکند قبل از اتمام این چهر ماه دستگاه دیپلماسی با قدرت و حمایت های داخلی فعالانه با طرفهای اروپائی وارد مذاکره شود باید حساسیت های ایشان را هم منظور بداریم همانطور که ما توقع داریم با ما رفتار شود . شعارهائیکه مصرف داخلیشان را هم از دست داده اند دیگر بس است .
ناشناس۲۱۲۵۵۷۲۳:۱۰:۳۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
میگن از یه سوراخ نباید دو بار گزیده شد. بعضیا انگار صد بار هم گزیده بشن بازم درس نمیگیرن. آخ که چقدر اروپا دوست ایرانه و با امریکا اختلاف نظر داره!
مم۲۱۲۵۹۷۰۰:۰۵:۱۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
خوب شد از عقل و منطق شما استفاده نشد عقل کل !
ناشناس۲۱۲۳۹۵۲۰:۰۸:۵۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
چنانکه منقدان دلسوز از اول گفته بودن، برجام مثل چماقی برای کنترل ایرانه. طوری نوشته شده که اونا هر غلطی بکنن نقض برجام نیست یا لااقل نمیشه اعتراض کرد، اما ایران دست از پا خطا کنه نقض برجامه! مخصوصاً ترامپ‌ستیزان باید جواب بدن چرا «اوبامای مودب» در اون یک سالی که از اجرای برجام می‌گذشت تحریم‌ها رو یکجا لغو نکرد؟ فرق اوباما و ترامپ چیه؟ هر دو با امضای سه ماه یک بار تعلیق تحریم‌ها عملاً کاری کردن که هیچ سرمایه‌گذاری ریسک نکنه و هیچ بانک درست و حسابی همکاری نکنه. الان می‌پرسید مگه چاره دیگه‌ای هم بود. بله، فقط کافی بود در امضای برجام این قدر عجله نمی‌کردن و متن نهایی طوری بود که این قدر جای جرزدن برای طرف مقابل نمی‌ذاشت. 5 ساله کل مملکت تعطیل یه مذاکره شده. لااقل حافظه من یاری میکنه تا قبل سال 90 که تحریم‌های موثر هم اعمال نشده بود و گرگر نفت می‌فروختیم، چه در دوره احمدی نژاد و چه قبلش، بازم گرونی و بیکاری و تورم و مشکل مسکن و ... همه سرجاش بود. توقع چه معجزه‌ای از برجام داشتید که کل مملکت رو به پاش گذاشتید؟ لابد سایه شوم جنگ؟ هان؟ اگه توان دفاعی ایران نبود تا الان تیکه پارمون کرده بودن نه به خاطر یه قرارداد! چنان‌که صدام قرارداد الجزایر رو پاره کرد، این شش کشور هم مثل آب خوردن پارش میکنن و آب هم از آب تکون نمیخوره
تاشناس۲۱۲۵۷۱۲۳:۳۵:۱۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
حق با شماست تا این مفسدین واختلاس گرها و دزد ها وجود دارند اگر تمام ثروت دنیا را هم جمع کنی وبیاری در ایران اش همان اش وکاسه همان کاسه است چه برجام باشد چه نباشد .
ناشناس۲۱۳۸۲۷۲۳:۱۷:۴۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
منتقدان دلسوز 10 سال دستشان بود این پرونده! چه کردند با 800 میلیارد درآمد و هر سال چند تحریم تازه؟
ناشناس۲۱۲۶۰۰۰۰:۰۷:۳۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
امریکا در اینده به ایران حمله می کنه این خط و این نشون . بهترین راه کار تجهیز نیروی دفاعی است این شورش های داخلی هم فقط یک تست و ازمایشی بود از طرف امریکا تا بفهمند مردم ایران طرفدار نظام هستند یا مخالف نظام
ناشناس۲۱۲۶۰۵۰۰:۱۷:۵۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
..سر هر چی اصلاح طلب بی مغز وطن... بکنند که دارند مملکت را ب... می کشونند
نمیدونم۲۱۲۷۳۴۰۵:۵۸:۳۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
تا قبل برجام بهونه ی مشکلات تحریم بود و نگاهی به توان داخلی نبود. الان دوباره دارن بهونه میدن دست دولت که نمیشود و نمیتوانیم کار کنیم و تحریمیم.
ناشناس۲۱۲۷۳۶۰۶:۰۳:۰۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
چه به توافق برسین یا نرسین چه باهم مشکل داشته باشین یا نداشته باشین مردم دارن این وسط پاسوز میشن
ناشناس۲۱۲۹۸۸۱۲:۰۹:۰۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
آمریکا مگر دیوانه است که ازبرجام خارج شود چیزی که کاملا به نفع آمریکا است را به هم نمی زنند.
حسین۲۱۳۰۱۷۱۲:۱۷:۵۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
4 ماه یا 120 روزم بازیه جدیده. امریکاییا به سمت لغو برجام می رن چه مذاکره بشه و چه نشه. . این شروط برای نه تنها ایران بلکه هر کشور دیگری ام غیر قابل قبول و غیر قابل مذاکرس .
علی۲۱۳۰۲۰۱۲:۲۰:۴۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
مذاکره و ... همش بازیه. می خوان ایران خودش خارج شه یا این که با شروطی که قابل پذیرش نیست عملا خودشون خارج شن و تقصیرو گردنه ایران بندازن. مذاکره ای نباید صورت بگیره و اگه ام بگیره بازم فایده ای نداره.
بانک آیندهبیمه دیمادیرانسام سیر

پربحث‌های اخیر

 1. استیضاح وزرای کار و راه تقدیم هیات رییسه شد/ نامه برخی نمایندگان به روحانی: ربیعی و آخوندی قبل از استیضاح، استعفا دهند

 2. رییس کمیسیون عمران مجلس: قصور سازمان هواپیمایی و هواپیمایی آسمان در سقوط هواپیما/ مسئولین استعفاء دهند/ بررسی علت سقوط هواپیما در کمیسیون عمران

 3. جهانگیری: زمان انتخابات کمی «زیاده‌روی» کردم!

 4. نماینده مجلس: مدیرعامل شرکت آسمان استعفا دهد

 5. روایتی از ختم فرزند مسئولی که هیچ کدام از فرزندانش آقازاده نشدند  

 6. آخوندی پس از بازدید هوایی از محل حادثه: هنوز هیچ‌ چیزی مشخص نیست

 7. دلار به کمتر از ۴۶۰۰ تومان برگشت+جدول

 8. کواکبیان: لاشه ATR را ظرف ۲۴ ساعت پیدا کنید

 9. پهپاد ویژه جستجو تا ساعتی دیگر به منطقه اعزام می شود

 10. پهپادهای سپاه در منطقه سقوط هواپیما هستند/ شرایط جوی جستجو را دشوار کرده است

 11. حضور بدون تشریفات حاج قاسم در هواپیما   

 12. انتشار اسنادی در تلویزیون که نشان میدهد برخلاف تکذیب مسئولان دولتی، فرودگاه یاسوج رادار ندارد  

 13. بازگشت پرواز «تهران - تبریز» به فرودگاه مهرآباد به‌علت نقص فنی

 14. استیضاح مجدد وزیر راه و شهرسازی کلید خورد

 15. دستگیری کفتار زرد غرب تهران

 16. آیا این کودک قربانی خطای پزشکی شده است؟

 17. خادم: تبعات قرارنگرفتن مقابل ورزشکاران اسرائیل را بپذیرند/ تا کی به هر کس و ناکس التماس کنیم!

 18. خیابان پاسداران؛ هم اکنون   

 19. خط و نشان دوباره عادل الجبیر برای قطری‌ها

 20. مشروح سخنرانی ظریف در اندیشکده والدای

 21. روحانی در گفتگوی تلفنی اردوغان: مذاکرات آستانه و سوچی برای امنیت سوریه، امیدآفرین بوده است

 22. حقوق بهمن ماه و عیدی بازنشستگان کشوری پرداخت شد

 23. زمین لرزه ۴.۶ریشتری در حوالی میرآباد سردشت

 24. واکنش جانشین فرمانده سپاه به نمایش نتانیاهو در مونیخ

 25. اعزام تکاوران نوهد به ارتفاعات دنا برای تجسس هواپیما/ آخوندی: تصاویر ماهواره هنوز نرسیده است

پربحث‌های دیروز

 1. استیضاح وزرای کار و راه تقدیم هیات رییسه شد/ نامه برخی نمایندگان به روحانی: ربیعی و آخوندی قبل از استیضاح، استعفا دهند

 2. رییس کمیسیون عمران مجلس: قصور سازمان هواپیمایی و هواپیمایی آسمان در سقوط هواپیما/ مسئولین استعفاء دهند/ بررسی علت سقوط هواپیما در کمیسیون عمران

 3. نماینده شرکت آسمان: خیلی از کشورها دنبال این بودند همین هواپیماهای ATR بیست و پنج ساله‌‌ی ما را بخرند  

 4. جهانگیری: زمان انتخابات کمی «زیاده‌روی» کردم!

 5. اهدای مدال طلا به حاج قاسم در قلب آمریکا+عکس

 6. نماینده مجلس: مدیرعامل شرکت آسمان استعفا دهد

 7. روایتی از ختم فرزند مسئولی که هیچ کدام از فرزندانش آقازاده نشدند  

 8. آخوندی پس از بازدید هوایی از محل حادثه: هنوز هیچ‌ چیزی مشخص نیست

 9. تصادف شدید خودروی گرانقیمت فراری با پلاک گذر موقت در تهران  

 10. ابهامات بسته ضد التهاب بانک مرکزی

 11. کشتی دلار در حال غرق شدن است/افزایش 11 درصدی کسری بودجه آمریکا

 12. دلار به کمتر از ۴۶۰۰ تومان برگشت+جدول

 13. کواکبیان: لاشه ATR را ظرف ۲۴ ساعت پیدا کنید

 14. پهپاد ویژه جستجو تا ساعتی دیگر به منطقه اعزام می شود

 15. محل سقوط هواپیما در ارتفاع بالای ۳۷۰۰متری است/ روایت اورژانس از جستجو در محل سقوط هواپیما

 16. پهپادهای سپاه در منطقه سقوط هواپیما هستند/ شرایط جوی جستجو را دشوار کرده است

 17. حضور بدون تشریفات حاج قاسم در هواپیما   

 18. انتشار اسنادی در تلویزیون که نشان میدهد برخلاف تکذیب مسئولان دولتی، فرودگاه یاسوج رادار ندارد  

 19. بازگشت پرواز «تهران - تبریز» به فرودگاه مهرآباد به‌علت نقص فنی

 20. استیضاح مجدد وزیر راه و شهرسازی کلید خورد

 21. دستگیری کفتار زرد غرب تهران

 22. آیا این کودک قربانی خطای پزشکی شده است؟

 23. خادم: تبعات قرارنگرفتن مقابل ورزشکاران اسرائیل را بپذیرند/ تا کی به هر کس و ناکس التماس کنیم!

 24. نماینده مجلس: احتمالا سیستم ELT هواپیمای آسمان از کار افتاده و گرنه باید سیگنال می‌داد

 25. هیات هفت نفره فرانسوی در راه ایران

پربحث‌های هفته

 1. احمد توکلی به سوگ فرزند هنرمند خویش نشست + اصلاحیه و جزئیات مراسم تشییع و ترحیم

 2. پوشش لحظه به لحظه/سقوط هواپیما تهران- یاسوج در سمیرم/همه مسافران جان باختند+اسامی مسافران| لاشه هواپیما هنوز پیدا نشده/ عدم امکان اعزام بالگرد به‌دلیل برف و بوران/+تصاویر

 3. نظر شما در مورد این فیلم و سخنان مدیرعامل ایران خودرو چیست؟  

 4. برنامه بی نقص ترامپ مجنون، برای اقتصاد ایران و روسیه

 5. واکنش روحانی به انتقادات درباره طرح مسئله رفراندوم/ رئیس جمهور مسئول اجرای قانون اساسی است/ امروز 98 درصد مردم به جمهوری اسلامی رای می دهند/در زندگی خصوصی مردم دخالت نکنیم

 6. قیمت واقعی دلار 1000 تومان است / استدلال؟

 7. گزارش کیهان: خواننده ها را چه کسی به "دورهمی" دعوت می کند؟

 8. نظر شما درباره این تصویر چیست؟

 9. بازار ارز رها شد/سوال از کرباسیان فردا در مجلس/ نوبخت: قیمت دلار با محاسبات ما باید زیر 4 هزار تومان باشد و قیمت فعلی باید بترکد

 10. حجاب اجباری یا حجاب اجتماعی

 11. دستگیری دلالان ارز از سوی نیروی انتظامی/ دلار ارزان شد + عکس

 12. تفسیرهای غلط از نظرسنجی ها درباره حجاب

 13. بی‌ارزش‌ترین پول دنیا +عکس

 14. چرا کمتر کسی حاضر به دفاع از مواضع "حاتمی کیا" است؟

 15. دلار در مرز ۵ هزار تومان!

 16. ماکرون: برنامه موشکی ایران باید تحت نظارت بین المللی قرار گیرد

 17. جانشین جمشید بسم الله دستگیر شد/ تزریق پنج میلیون دلار به طور روزانه کجا می رود؟/755 حساب اخلال‌گران بازار ارز با گردش 20 هزار میلیارد تومان مسدود شد

 18. احمد توکلی: دیده بان به تنهایی قادر نیست فساد را منکوب کند؛ اما می‌توانیم انگیزه ایجاد کنیم / جامعه باید به سمت مبارزه با فساد حرکت کند/بی ثباتی مدیریت و فقدان استراتژی در صادرات گاز

 19. اختلاف بر سر لغو آزمون مدارس نمونه و استعداد درخشان/ نامه اعتراضی ۱۶۰ نماینده به رییس‌جمهور

 20. تصاویری جالب از سفیر آلمان در ایران

 21. رئیس سازمان اجتماعی کشور: ۹۵ درصد بانوان کشور به حجاب باور دارند

 22. پیکر محمد توکلی فرزند احمد توکلی تشییع شد+تصاویر  

 23. پست فیس بوکی کی روش در مورد جادوگر+عکس

 24. مناظره جادوگر- ساکت/ از اخراج مربیان تیم‌ملی توسط کی‌روش تا واریز پول‌های جام جهانی به حساب شخص ثالث/قضاوت با مردم + فیلم

 25. استیضاح وزرای کار و راه تقدیم هیات رییسه شد/ نامه برخی نمایندگان به روحانی: ربیعی و آخوندی قبل از استیضاح، استعفا دهند

پربحث‌های اخیر

 1. خط و نشان دوباره عادل الجبیر برای قطری‌ها

 2. هشدار سازمان ملل درباره کمبود مواد غذایی در قاره آفریقا

 3. اردن: از سرگیری روابط تجاری با ایران ممکن نیست

 4. اقدام معنادار ترکیه برای مخالفت با سیاست های دولت ترامپ

 5. امیرعبداللهیان: نمایش آهن پاره‌ای به نام پهباد ایرانی توهین به شعور مخاطبان بود

 6. افشاگری در مورد آزار جنسی زنان پناهنده روهینگیایی

 7. اظهارات جدید وزیر خارجه عربستان علیه ایران

 8. اظهار نظر روسیه درباره حضور ایران در سوریه

 9. چرا نتانیاهو از ایران، سوریه و حزب‌الله می‌ترسد؟

 10. فرانسه بازهم از برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران ابراز نگرانی کرد

 11. تیلرسون: آماده شنیدن حرف‌های کره شمالی هستم

 12. واشنگتن پست: برای ایران، برجام فاجعه‌بارترین توافق است

 13. آمادگی کانادایی‌ها برای بررسی سقوط هواپیما/ فرانسوی‌ها امشب می‌رسند

 14. ترامپ: هرگز نگفته‌ام روسیه در انتخابات دخالت نکرده است

 15. درگیری فیزیکی محافظان ترامپ با چینی‌ها بر سر چمدان اتمی

 16. توصیه دولت کره جنوبی به زنان برای داشتن رابطه با نظامیان آمریکایی

پربحث‌های دیروز

 1. کشتی دلار در حال غرق شدن است/افزایش 11 درصدی کسری بودجه آمریکا

 2. هیات هفت نفره فرانسوی در راه ایران

 3. ارتش سوریه امروز وارد عفرین می‌شود

 4. تسلیت دبیر کل سازمان ملل و اتحادیه اروپا بابت سقوط هواپیمای مسافربری ایران

 5. بارزانی: از ایران کمک خواستیم

 6. خط و نشان دوباره عادل الجبیر برای قطری‌ها

 7. هشدار سازمان ملل درباره کمبود مواد غذایی در قاره آفریقا

 8. اردن: از سرگیری روابط تجاری با ایران ممکن نیست

 9. اقدام معنادار ترکیه برای مخالفت با سیاست های دولت ترامپ

 10. امیرعبداللهیان: نمایش آهن پاره‌ای به نام پهباد ایرانی توهین به شعور مخاطبان بود

 11. افشاگری در مورد آزار جنسی زنان پناهنده روهینگیایی

 12. اظهارات جدید وزیر خارجه عربستان علیه ایران

 13. اظهار نظر روسیه درباره حضور ایران در سوریه

 14. چرا نتانیاهو از ایران، سوریه و حزب‌الله می‌ترسد؟

 15. فرانسه بازهم از برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران ابراز نگرانی کرد

 16. تیلرسون: آماده شنیدن حرف‌های کره شمالی هستم

 17. واشنگتن پست: برای ایران، برجام فاجعه‌بارترین توافق است

 18. آمادگی کانادایی‌ها برای بررسی سقوط هواپیما/ فرانسوی‌ها امشب می‌رسند

 19. ترامپ: هرگز نگفته‌ام روسیه در انتخابات دخالت نکرده است

 20. درگیری فیزیکی محافظان ترامپ با چینی‌ها بر سر چمدان اتمی

 21. توصیه دولت کره جنوبی به زنان برای داشتن رابطه با نظامیان آمریکایی

 22. اردوغان: رییس جمهور پیشین آمریکا بارها ما را فریب داد

 23. ییلدیریم: هرکس به ترکیه دست درازی کند با "سیلی عثمانی" مواجه می‌شود

 24. طرح جدید ترامپ: اروپا تنها متعهد به اصلاح برجام شود، در ازای آن برجام را زنده نگه می داریم

 25. کنفرانسی امنیتی که رئیسش هم از آن دلسرد است

پربحث‌های هفته

 1. بی‌ارزش‌ترین پول دنیا +عکس

 2. ماکرون: برنامه موشکی ایران باید تحت نظارت بین المللی قرار گیرد

 3. کشتی دلار در حال غرق شدن است/افزایش 11 درصدی کسری بودجه آمریکا

 4. بیانیه اتحادیه اروپا درباره سقوط هواپیمای ایرانی

 5. سید حسن نصرالله: بشار اسد شخصا دستور سرنگونی جنگنده اشغالگر را صادر کرد / حزب الله می تواند ظرف چند ساعت سکوهای نفت و گاز رژیم صهیونیستی را تعطیل کند

 6. پنس: به خواهر رهبر کره شمالی تعمداً بی اعتنایی کردم!

 7. تعداد قربانیان تیراندازی در فلوریدا به 16 نفر رسید + تصاویر

 8. جان کری: ملک عبدالله و مبارک از ما خواسته بودند به ایران حمله کنیم

 9. استقبال سرد از وزیر خارجه آمریکا در لبنان/ لحظات سخت و سنگین تیلرسون در کاخ بعبدا چگونه گذشت+ فیلم

 10. آمریکا در شوک کشتار خونین مدرسه فلوریدا/ ترامپ به دنبال توجیه جنایت+ عکس و فیلم

 11. حقوق پوتین در اتاق شیشه ای/ اعلام درآمد و دارایی های رئیس جمهور روسیه در شش سال گذشته  

 12. هیات هفت نفره فرانسوی در راه ایران

 13. ارتش سوریه امروز وارد عفرین می‌شود

 14. تسلیت دبیر کل سازمان ملل و اتحادیه اروپا بابت سقوط هواپیمای مسافربری ایران

 15. بارزانی: از ایران کمک خواستیم

 16. احتمال موفقیت اصلاحات محمد بن سلمان در عربستان چقدر است؟

 17. سخنرانی سیدحسن نصرالله در بزرگداشت فرماندهان مقاومت  

 18. ترامپ و نتانیاهو در کاخ سفید دیدار می‌کنند

 19. اتحادیه اروپا لغو روادید اتباع ترکیه را مشروط کرد

 20. نیکی هیلی: زمان اقدام علیه ایران در شورای امنیت است

 21. خط و نشان دوباره عادل الجبیر برای قطری‌ها

 22. هشدار سازمان ملل درباره کمبود مواد غذایی در قاره آفریقا

 23. اردن: از سرگیری روابط تجاری با ایران ممکن نیست

 24. اقدام معنادار ترکیه برای مخالفت با سیاست های دولت ترامپ

 25. امیرعبداللهیان: نمایش آهن پاره‌ای به نام پهباد ایرانی توهین به شعور مخاطبان بود

آخرین عناوین