خبره ورزشی بدون هیچ‌گونه سابقه / نگاهی به انتخاب رییس جدید کمیته ملی المپیک

گروه ورزشی الف،   3961025258 ۳۶ نظر، ۱ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
 خبره ورزشی بدون هیچ‌گونه سابقه / نگاهی به انتخاب رییس جدید کمیته ملی المپیک

با انصراف محمود خسروی وفا از کاندیداتوری ریاست، رضا صالحی امیری بدون رقابت رییس کمیته ملی المپیک شد.

در واقع  صالحی امیری بدون رقابت توانست رییس کمیته ملی المپیک شود. در مورد انتخاب رییس رای گیری حتی به صورت  کتبی انجام نشد و فقط اعضای مجمع قیام کردند. انتخاب صالحی امیری به ریاست کمیته ملی المپیک  بدون هیچ رقابتی در حالی است که وی تخصص و آشنایی با حوزه ورزش و مدیریت ورزشی ندارد.

معرفی رضا صالحی امیری به عنوان کارشناس خبره در مجمع اخیر انتخاباتی کمیته ملی المپیک در ۲۶ آذر ۹۶ تائیدی بود بر تمام صحبت هایی که از خیلی وقت پیش مبنی بر حضور وی در انتخابات این کمیته مطرح شده بود؛‌ اتفاقی که به وی مجوز حضور در مجمع انتخاباتی را می داد. وقتی اصغر رحیمی که یکی از مدعیان انتخابات این کمیته بود بر خلاف دوره انتخاباتی چهار سال قبل به عنوان کارشناس خبره معرفی نشد. این تصمیم هیئت اجرایی با که مخالفت های بسیاری از چهره های ورزشی روبرو شده بود.

او در ابتدای دولت یازدهم وقتی مسعود سلطانی‌فر از مجلس رای اعتماد نگرفت‌، به‌عنوان دومین وزیر پیشنهادی ورزش به خانه ملت معرفی شد که در آنجا هم نتوانست رای اعتماد بگیرد و وزیر ورزش شود. او سپس به سرپرستی وزارت ورزش و جوانان(حدود 3 ماه)ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی و سپس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزیده شد.

اما با شهردار شدن محمدعلی نجفی وی بازهم به صدر انتصابات در شهرداری تهران بازگشت.

صالحی امیری با آغاز به کار دوران جدید شورای شهر و شهرداری، حکم سه سمت رسمی را از محمدعلی نجفی شهردار تهران گرفت. در تاریخ 20 آبان 1396، شهردار تهران طی حکمی وزیر سابق ارشاد را به عنوان معاون فرهنگی اجتماعی منصوب کرد. اتفاق جالب دیگر این بود که صالحی‌امیری حتی حکم قائم‌مقامی شهردار تهران را هم از نجفی دریافت کرد. البته این پایان احکام سریالی برای صالحی‌امیری نبود! او در تاریخ 16 دی ‌ماه 1396 با حفظ سمت‌های قبلی به عنوان رئیس هیات مدیره سازمان ورزش شهرداری تهران هم منصوب شد.

او همچنان عضو هئیت علمی دانشگاه آزاد نیز می باشد.

 مدیر دوشغله؟

ورود سیاسیون به کمیته ملی المپیک مسبوق به سابقه است. در دولت احمدی نژاد نیز، محمد علی آبادی به عنوان رئیس کمیته ملی المیک انتخاب شد. اتفاقاً علی آبادی که در دولت هشتم و نهم هم  ریاست کمیته ملی المپیک  و هم معاون اجرایی رئیس جمهور بود به عنوان مدیر دو شغله شناخته شد.

البته قبل تر محمد علی نجفی شهردار تهران در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که صالحی امیری معاونت فرهنگی شهرداری را به کمیته المپیک ترجیح خواهد داد و از شهرداری نمی‌رود.

محمدعلی نجفی درباره اینکه رضا صالحی امیری، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران می‌تواند در کمیته ملی المپیک مسئولیت بگیرد، گفت: بحث این بود که آیا حضور در کمیته ملی المپیک شغل محسوب می‌شود یا خیر. با انصاری معاون رئیس جمهور صحبت کردم و ایشان اعلام کرد از نظر ما به طور قطع شغل محسوب می‌شود.

تلاش برای انصراف صالحی امیری از انتخاب شدن در سمتی غیر تخصصی

چند روز قبل یک عضو فراکسیون ورزش در نامه‌ای به صالحی امیری از کاندیداتوری او برای ریاست کمیته ملی المپیک انتقاد کرد و در توصیه‌ای خواستار کناره‌گیری از نامزدی برای این پست مهم و باز کردن راه برای حضور افراد متناسب با این حوزه شد.

محمدجواد جمالی در این نامه با اشاره به سرگذشت محمدعلی آبادی، خطاب به صالحی امیری نوشته بود: «شما آدمی هستید که در حوزه‌های مختلف امنیتی، مطالعات استراتژیک و فرهنگی کار کرده‌اید پس بیایید یک بار هم که شده به عنوان یک فرد مسوولیت‌پذیر از حوزه‌ای که هیچ تناسب و سنخیتی با آن ندارید شجاعانه خارج شوید و بیش از این باعث یاس و سرخوردگی قهرمانان، خبرگان ورزشی و تحصیلگردگان حوزه مدیریت ورزشی نشوید».

اما توصیه ها هم تاثیری در عزم صالحی امیری نداشت.

انصراف های تحمیلی؟

تلاش های خبرنگار الف برای ارتباط با خسروی وفا دیگر کاندیدای این انتخابات برای پرسش این سوال که چرا با وجود سابقه ورزشی خود وی حاضر شده به نفع صالحی امیری بدون سابقه ورزشی برای پست مهمی مانند رئیس کمیته ملی  المپیک کنار بکشد بی نتیجه ماند اما خسروی وفا نیز اخیراً گفته بود:« کناره‌گیری من از کاندیداتوری ریاست کمیته ملی المپیک زمانی خواهد بود که مطمئن شوم صالحی امیری در رای‌گیری حضور خواهد داشت و تا روز انتخابات تصمیمی برای انصراف از پست ریاست کمیته ملی المپیک ندارم.»

تصمیمی که بسیاری معتقدند ورود گزینه نزدیک به دولت احتمالا باعث افزایش فشارها به خسروی وفا و دیگر نامزدهای انتخابات شده و آنها مجبور به کناره گیری شدند..

بسیاری از موافقان دولت و سیاست های انتصابی آن حالا این انتقاد را به دولت وارد دانسته اند که چرا فردی که سابقه مشخص و روشنی در بحث کلان ورزشی کشور نداشته است و تنها دو ماه به عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان در این حوزه حضور داشته کاندیدا و سپس رئیس کمیته مهم ملی المپیک می شود؛ اگرچه برخی پاسخ می دهند که در این انتخابات دولت هیچ نقش و دخالتی نداشته و طبعا گزینه مشخصی هم معرفی نکرده، اما برهمگان سابقه و ارتباط نزدیک صالحی امیری با دولت روحانی روشن است.

حالا و طبق قانون او باید از سمت های خود در شهرداری تهران استعفا بدهد تا مدیر دو شغله محسوب نشود؛ در غیر این صورت تخلف قانونی آشکار رخ داده است.

نگاهی طنز به حضور صالحی امیری در کمیته ملی المپیک!

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

امیر۲۰۸۱۱۱۱۹:۰۹:۲۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
در دورانی داریم زندگی میکنیم که اکثر مسولین امنیتی هستن ولی وزارت اطلاعات که باید امنیتی باشه نیست ورزش هم امنیتی شد
ناشناس۲۰۸۲۶۵۲۱:۲۷:۵۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
دولتهای ما در استفاده از افعال عکس استاد هستند ، پس وقتی میگویند نباید امنیتی باشند یعنی باید امنیتی باشند !!!
ناشناس۲۰۸۵۱۲۰۷:۳۹:۲۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
متاسفانه این طیف در همه ی امور همینطوره !! برای ... هر قدرت کوچک و بزرگی خیلی ... و برای انجام تکلیف خیلی ... و ناتوانند . عجب گیری کرده اند ملت !!!!!!!!!!!
امیر۲۰۸۷۰۲۱۰:۳۳:۵۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
تخصص مهم نیست، از خودی ها بودن مهمه...
سید۲۰۸۱۱۴۱۹:۱۰:۵۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
بعدا میگن ورزش سیاسی نیست
ناشناس۲۰۸۱۷۲۱۹:۴۶:۱۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
خانم شبنم رحمتی نوشته: انتقاد میشد که چرا آقای ولایتی باید 36 شغل داشته باشد. امروز با انتصاب صالحی‌امیری به ریاست کمیته ملی المپیک روشن شد دوستان اعتدالیون، اگر آب باشد شناگرهای قابلتری هستند
ناشناس۲۰۸۱۳۳۱۹:۲۲:۳۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
ببینیم ورزشکاران حامی روحانی ، الان اعتراض میکنند؟!!
ناشناس۲۰۸۸۰۶۱۱:۵۸:۴۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
قحط الرجال! چند شغله- متخصصان بیکار- جوانگرایی!
موسوی۲۰۸۱۳۴۱۹:۲۲:۵۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
آقایون می خواهند به هر قیمتی در مسند (و نیز در منظر ) باشند حوزه کاری و تخصصش و نیز نظر خبره های اون حوزه اصلا مهم نیست ! ب در همه کارها متخصصند !!
محمد۲۰۸۵۷۸۰۸:۵۴:۰۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
این احساس تکلیف به خدمت به مردم کشت مارو. تا کی باید عده ای محدود تمام پست های مدیریتی رو اشغال کنند. روزی ...
ناشناس۲۰۸۱۳۷۱۹:۲۶:۱۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
اینطوری بخوایم فکر کنیم ، تقریبا بیشتر افرادی که مسندی دارند به همین صورت هستند و اساسا معیار انتخاب هم جهت بودن سیاسی و عقیدتی است تا تخصص .
ناشناس۲۰۸۱۴۹۱۹:۳۱:۲۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
امور ممکلت داره بین دو سه هزار نفر دست به دست میچرخه وآدم جدید نمیارن توی حلقه خودشون. یک نگاه به حوزه هایی که این اقا سر کار بوده بندازید هیچ کدوم ربطی به هم نداشتن کلا فقط میخوان یه عده ای از دوستان و آشنایان خودشون رو بزارن راس امور.
کامران۲۰۸۱۵۴۱۹:۳۴:۱۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
نه ما اصلا متوجه نمیشم ایشون گزینه وزارت ورزش هست!!!!!!! دیگه تو دولت جا خالی نبود ایشون قبول زحمت کردن این پست رو پذیرفتن.
ناشناس۲۰۸۱۵۶۱۹:۳۵:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
شهید چمران: کسی که تخصص ندارد و پستی را قبول میکند متعهد هم نیست.
ناشناس۲۰۸۱۷۳۱۹:۴۶:۳۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
احمدی نژاد هم علی آبادی را بدون داشتن هیچگونه سابقه ورزشی رییس کمیته المپیک کرد. مردم به روحانی رای دادند که شاهد اینگونه انتصابات نباشند. چطور عده ای خود را تدبیر و امید می نامند؟
ناشناس۲۰۸۲۵۴۲۱:۰۱:۵۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
علی آبادی بعد از ۴ سال ریاست سازمان تربیت بدنی، به ریاست کمیته ملی المپیک "انتخاب" شد!
ناشناس۲۰۸۴۳۱۰۱:۴۴:۰۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
و بعدش در کمال ناباوری, رییس اداره شیلات شدند!!!!!
ناشناس۲۰۸۱۸۷۲۰:۰۰:۳۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
این هم از نشانه های بسیار بارز و شفاف (( شایسته سالاری )) و چند صدایی در اداره امور کشور است .
ناشناس۲۰۸۱۹۴۲۰:۰۲:۳۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
همین که بتونه پول بیشتری بیاره برای فدراسیونها یعنی همه شرایط را داره.
ناشناس۲۰۸۲۴۹۲۰:۵۵:۰۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
با توجه به روش کاملا سیاسی انتخاب شدن همه روئسای کمیته المپیک در سی و چند سال گذشته ، آیا باز هم میتوانیم به انتخاب رئیس کمیته المپیک قبل از انقلاب ایرادی بگیریم .
محسن۲۰۸۳۲۱۲۲:۳۴:۴۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
مگه این آقا قبلا وزیر ارشاد نبود؟
ناشناس۲۰۸۳۹۹۰۰:۴۷:۵۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
مهم ژن خوب مدیریتیه. مشکل از ماست، اگر خوب دقت کنیم بین وزارت ارشاد و کمیته ملی المپیک فرقی نیست!!!!!
ناشناس۲۰۸۴۹۸۰۷:۰۳:۲۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
مهم نیست؛ فرق نمی‌کند؛ مهم این است که ایشان یک جایی رییس باشد؛ حتی اگر شده در یک فدراسیون و من قسم می خورم تا به امروز ایشان برای این کار برنامه هم نداشته است.
ناشناس۲۰۸۳۴۹۲۳:۲۳:۲۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
اینجا ایرانه...البته همراه با حقوق شهروندی بر روی کاغذ
ناشناس۲۰۸۴۳۰۰۱:۴۳:۲۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
وقتی با وجود بیکاری هزاران جوان مستعد و تحصیل کرده اینگونه افراد که باید بازنشسته شوند چندین شغل دارند انتظار نداشته باشید مردم هم به ...
من۲۰۸۴۴۹۰۲:۲۵:۵۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
نه اینکه از انتخاب ایشون خوشحال باشم اما صدا و سیما و شما خوبه در مورد پست های ی عده دیگه مثل ...نیز همچنین واکنش بدین!
ناشناس۲۰۸۴۹۳۰۶:۵۶:۱۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
اگر مدیر ورزش سیاسی و امنیتی نباشه کلی اعتراض میشه فرقی نمیکنه همه دولت ها رئیس کمیته المپیک رو به خاطر سیاست های کلی ایران انتساب می کنند
قلندر۲۰۸۴۹۴۰۶:۵۶:۳۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
کجا افراد در جای خود هستند تا این یکی باشد؟
ناشناس۲۰۸۴۹۶۰۶:۵۹:۲۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
بدون هیچ‌گونه سابقه ورزشی و بدون برنامه. همه آدم‌هایی که به ایشان رای دادند و فضایی به وجود آوردند که یک متخصص کناره بگیرد و عطای کار را به لقایش ببخشد، در این کار مقصرند. آیا ایشان با این همه کار، وقت خواهد کرد به فدراسیون بیاید؟
محمد۲۰۸۵۳۴۰۸:۰۶:۲۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
متاسفم متاسفم متاسفم
ناشناس۲۰۸۵۵۰۰۸:۲۷:۵۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
واقعا کشور و قوانین و شایسته گزینی همه را به مسخره گرفته اند.......
ناشناس۲۰۸۵۶۸۰۸:۴۶:۱۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
قانون دولت ... هیچ مدیری از بین نمیرود فقط از پستی به پست دیگر منتقل می شود.
ناشناس۲۰۸۶۴۵۰۹:۴۲:۳۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
رئیس محترم جمهور لطفا ورود کرده و این ... را جمع کنید
ناشناس۲۰۸۹۷۷۱۴:۰۰:۰۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
تخصص که مهم نیست . از این صندلی به اون صندلی.
ناشناس۲۰۹۷۵۱۲۲:۲۹:۵۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
حد اقل سعی کند که زبان اینگلیسی اش را تقویت کند آنچه در این پست اهمیت دارد برقرار کردن ارتباط شخصی با مسئولان کمیته های المپیک است .
ناشناس۲۱۳۰۸۳۱۲:۵۱:۲۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
حتما این انتخاب سیاسی نیست ؟ معاون شهردار رئیس کمیته ملی المپیک ؟ بدون سابقه ورزشی و تجربه ورزشی ؟
سفرستان

پربحث‌های امروز

 1. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 2. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 3. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 4. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

 5. آنچه در پسابرجام عاید اقتصاد ایران شد؛ از واردات تا فروش نفت + نمودار

 6. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 7. پوپولیست تلگرامی

 8. ظریف: ایران در توافق هسته‌ای پیروز شد/ برجام در حال مرگ است

 9. حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد

 10. آقای روحانی! با این همه نقض، ۸۰ درصد برجام اجرا شده؟

 11. ۳ عامل التهاب اخیر ارز از نگاه سیف

 12. تخلف میلیاردی یکی از وزرای سابق دولت اصلاحات و رئیس فعلی یکی از دانشگاههای مهم تهران

 13. صحبت‌های وحید-م بعد از دستگیری: ۵ دقیقه تا ترکیه فاصله داشتم/ به من می‌گویند عقاب ایران

 14. آگهی های عجیب این روزها /واسه نونه واسه نون

 15. افزایش 30 تا 50 درصدی حقوق کارمندان برخی دستگاه‌های اجرایی طی 5 سال

 16. فروش گوشت‌های «لاکچری» ادامه دارد + عکس

 17. مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس چقدر آب خورد + عکس

 18. تلویزیون در سیطره خواننده‌های جوان‌پسند بازاری/ از مسیح و آرش تا حمید هیراد

 19. معاون‌قضایی دادستان کشور: فیلتر تلگرام با موفقیت پیش می‌رود/ نظام هر زمان اراده کند فیلتر شکن‌ها مسدود خواهند شد

 20. آقای طاهری حداقل عذرخواهی کنید!

 21. خبری جدید از بن‌سلمان اما بدون پوشش در خبرگزاری رسمی عربستان 

 22. ۸ شرکت اروپایی ایران را ترک کردند

 23. آتش گرفتن ناگهانی یک خودرو حین حرکت در تهران + تصاویر

 24. از دبی تا گرجستان / خرید ملک در سرآب اقامت 

 25. چه‌چیزی از چشم ۲ میلیارد بیننده مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس پنهان ماند؟

پربحث‌های دیروز

 1. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 2. تحلیل عجیب حجاریان از آینده روحانی/ پشت پرده حوادث کازرون/ خاطره کنایه آمیز سعید جلیلی/ انتقاد قالیباف از احمدی نژاد/ پیشنهاد برجامی حسین الله کرم به دولت چه بود؟

 3. انتشار برای اولین بار/ جزئیات توافق دولت با دوروف در تهران

 4. دست دادن و احوالپرسی روحانی و ملک عبدالله پادشاه اردن   

 5. ربیعی: تحولات بازار ارز، نباید در زندگی مردم تاثیر بگذارد

 6. روحانی: ایجاد۸۰۰ هزار شغل در سال ۹۶ به معنای ادای دین و پیمان بود/دولت آمریکا می‌خواست ایران را منزوی کند نتیجه عکس گرفت

 7. قالیباف: پیش کسوتان اصولگرا نیازی نمی بینند حرف بقیه را گوش کنند/ تا زنده هستم جهادی کار می‌کنم

 8. بپرهیز از ویژه‌سازی در چیزهایی که همه‌ی مردم در آنها برابرند  

 9. حضور "حسین فریدون" در انظار عمومی پس از ۳۰۰ روز غیبت + عکس

 10. وقتی اروپایی‌ها همکاری با ایران را به رسمیت نمی‌شناسند/ خروج ۸ شرکت برجامی از ایران

 11. قانون انسداد تحریم ها و تضمین هایی که ایران می خواهد/ آیا اروپا مقابل تحریم های آمریکا ایستادگی خواهد کرد؟

 12. توضیحات کریمی قدوسی درباره مدیران دوتابعیتی

 13. سقوط رنکینگ تلگرام بعد از فیلترینگ + تصاویر

 14. صالحی: خروج آمریکا از برجام، نشان از برداشت صحیح مسئولان ارشد نظام بود

 15. بجای دعوا بر سر برجام، بفکر منافع واقعی مردم باشید

 16. استوری روحانی در سالگرد انتخابات ۹۶  

 17. مرگ 9 نفر و مسموم شدن 720 بر اثر مصرف قارچ سمی/حال 50 نفر وخیم‌ است

 18. چراغ سبز به گرانی خودرو + جدول

 19. جزئیات درگیری مرگبار اوباش تهرانی در پنت‌هاوس ولنجک

 20. واکنش قاضی پور به سخنان مجید انصاری

 21. آخرین خبرها از طرح تعطیلی زمستانی مدارس از زبان وزیر آموزش و پرورش

 22. واکنش معتضد به ادعایی درباره شجره نامه ملکه الیزابت

 23. افزایش هشت درصدی طلاق در کشور

 24. دستگیری قاتل فراری در ۵۰۰ متری مرز ترکیه   

 25. سوال نمایندگان از وزیر دادگستری در مورد علت برخورد نکردن با تخلفات احمدی‌نژاد

پربحث‌های هفته

 1. اطلاعیه دولت:آنان که باید عذرخواه مواضع نادرست خود در گذشته باشند،طلبکارانه به دستاوردهای ملی می‌تازند/ مدیریت مسئولانه کشور، عرصه تناقض گوئی نیست/ برجام یک دستاورد بی‌نظیر است

 2. روحانی: باید در ارزیابی دستاوردها، بین برجام و نبود برجام مقایسه انجام دهیم/ ۸۰ درصد اهداف برجام محقق شد/ باید روشن شود چه کسی مستحق ملامت است

 3. دولت مخالف افزایش حقوق کارمندان است؛ اما 200 مدیر دولتی پاداش 600 میلیونی گرفتند

 4. بازگشت ظریف از تور برجامی بدون اخذ تضمین های لازم/ اعلام آمادگی اروپا برای مسدود کردن تحریم های آمریکا

 5. سیدصالحی: مردم به سروش اعتماد کردند و اکنون نوبت مسئولان است/ بیش از 10 میلیون کاربر عضو سروش شدند+فیلم

 6. فعالیت اقتصادی و کارمندی فرزندان ظریف، زنگنه و مشاوران روحانی در خارج کشور با تابعیت مضاعف

 7. جمهوری اسلامی و مسئله ای به نام" فساد"

 8. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 9. آغاز رایزنی های ظریف/فشار ترامپ به شرکای آمریکا/آیا می توان به اروپایی ها اعتماد کرد؟

 10. تضمین روحانی به موگرینی باعث خروج ترامپ از برجام شد

 11. توتال باز هم پیچاند؛ آقای زنگنه پاسخگو باشید

 12. صادق زیباکلام: برجام به کل منتفی می شود/ نامزد اصولگرایان در انتخابات 1400 پیروز می‌شود

 13. سه گروه از دختران که دیگر برای ازدواج به اجازه پدر نیاز ندارند

 14. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 15. واکنش مطهری به نامه مجلس خبرگان رهبری درباره برجام

 16. افشانی با ۱۹ رای شهردار تهران شد/ حسینی‌مکارم ۱ رای آورد + فیلم

 17. خبر محرمانه درباره مرگ بن‌سلمان در تیراندازی‌های کاخ پادشاهی

 18. ظریف: باید کشورهای اروپایی به من تضمین بدهند/ اطمینان داریم چینی ها در کنار ما خواهند بود

 19. درگیری خونین در خوابگاه دانشگاه خوارزمی/ ورود یکی از دانشجویان پسر به خوابگاه دختران

 20. گزارشی تکان‌دهنده از جراحانی که سرجان مردم معامله می کنند و از شرکت‌ها رشوه می‌گیرند

 21. چرا خودرو گران شد؟/ ورود مجلس برای ساماندهی بازار خودرو با هدف کاهش تعرفه واردات و رقابتی کردن

 22. توکلی: سپاه توانست کاری انجام دهد که بانک مرکزی نتوانست/ ۷۰ درصد تسهیلات پرداختی بانک‌ها استمهال وام‌های قبلی و پوچ است/ تغییر رویه در فعالیت مجمع تشخیص مصلحت نظام

 23. سیف: دلار ۷۰۰۰ تومانی در پستوها معامله می‌شود

 24. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 25. آیت‌الله صدیقی: در قصه پرغصه‌ برجام از ابتدا دنیای غرب کلاه گشادی را برای ایران آماده کرده بود/با چه جراتی می‌توانیم به دشمن اعتماد کنیم و تضمینی نگیریم

پربحث‌های امروز

 1. آقای طاهری حداقل عذرخواهی کنید!

 2. فهرست ۲۴ نفره تیم ملی برای جام جهانی/ طرفداران در شوک حذف سیدجلال و وریا

 3. روحانی:گروهمان سخت است اما قبلا با تیم‌های بزرگ‌تر هم بازی کرده‌ایم/ کی روش: برای ما در جام جهانی دعا کنید

 4. واکنش برانکو به خط خوردن جلال حسینی از تیم ملی

 5. مقایسه پیراهن ایران با پیراهن برخی تیم‌های حاضر در جام‌جهانی + عکس

 6. واکنش دختر شفر به مقایسه چهره مادرش با خانم بازیگر  

 7. اهدای پیراهن شماره 12 تیم ملی به روحانی+تصاویر  

 8. پشت پرده خط خوردن مدافع استقلال/ نقش شفر در جا ماندن وریا از مسکو

 9. سرود رسمی تیم ملی در جام جهانی رونمایی شد + دانلود

 10. واکنش استقلال به درخواست جدایی اسماعیلی

 11. ضرر میلیونی یک ملی پوش بابت خط خوردن از تیم ملی

 12. تقدیر رئیس جمهور از کی روش، بازیکنان تیم ملی و تیم داوری ایران در جام جهانی

 13. واکنش رسانه‌های بلژیکی به عدم دعوت کاوه رضایی به تیم ملی

 14. واکنش شفر به خط خورد وریا غفوری از تیم ملی

 15. استعفای یک مقام ارشد فدراسیون فوتبال

 16. واکنش استقلال به درخواست جدایی اسماعیلی

 17. تیام: استقلال و شفر را دوست دارم

 18. موبایل بازیکن پرسپولیس گم شد

 19. چراغ سبز به نیمار برای جدایی

 20. مهاجم جدید استقلال در راه است؟

 21. قیمت پیراهن تیم ملی ایران در جام جهانی + عکس

 22. پایان لالیگا با خداحافظی ۲ ستاره

 23. ترفند «شفر» در فصل نقل و انتقالات

 24. دردسر انتقال ستاره فوتبال ایران به بلژیک

 25. رکوردهایی که بوفون از خود به جای گذاشت

پربحث‌های دیروز

 1. ویژگی‌های برتر تیم ملی اسپانیا نسبت به ایران + اینفوگرافی

 2. واکنش عجیب کی‌روش به تمرین ملی پوشان

 3. رونمایی از نماد تیم ملی فوتبال ایران  

 4. توپ‌هایی‌ که‌دروازه‌بان‌ها شانسی گرفتند  

 5. شفر: کی‌روش می‌داند جلوی مراکش چگونه بازی کند/حسینی بهترین دفاع آسیاست

 6. حاشیه دیدار تیم ملی فوتبال ایران و ازبکستان

 7. پیروزی تیم ملی فوتبال برابر ازبکستان/ آغاز راه سخت در دیداری آسان

 8. آتش‌سوزی کارخانه تولید فوم در اشتهارد

 9. دیدار شاگردان کی روش فرداشب با رئیس جمهور

 10. فیلم/ گل اول ایران به ازبکستان توسط چشمی   

 11. ترکیب تیم ملی ایران مقابل ازبکستان مشخص شد

 12. تقلای امارات برای حفظ سودان در ائتلاف علیه یمن

 13. جهانبخش سوژه رسانه‌های اروپایی؛ ۱۱ گل در ۶ بازی!

 14. اوسیانو: علی کریمی مراقب اتهاماتی که می‌زند باشد

 15. وداع با بوفون در میان اشک هواداران

 16. عابدزاده دروازه‌بان تیم ملی فوتبال در بازی با ازبکستان؟

 17. احتمال جدایی سه بازیکن از استقلال

 18. یک استقلالی در لیست خرید شارلروا

 19. برنامه تیم ملی فوتبال تا پایان مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸

 20. برانکو: دیناموزاگرب با جذب محرمی ۱۰ میلیون یورو سود می‌برد

 21. دروازه‌بان استقلال، اولین خروجی آبی‌ها

 22. زمان نقل و انتقالات تابستانی فوتبال

 23. احتمالات لیست خروجی استقلال/ تیام می‌رود؟

 24. سروش رفیعی به پرسپولیس برمی‌گردد؟

 25. کی‌روش: فوتبال تصویر واقعی از ایران به دنیا نشان می‌دهد

پربحث‌های هفته

 1. استقلال با درخشش تیام، ذوب آهن را حذف کرد/ در انتظار دربی پایتخت در آسیا+فیلم

 2. بازیگر معروف و همسرش در ورزشگاه آزادی بازداشت شدند

 3. شگفتی لیست نهایی کی‌روش؛ حذف یک ستاره

 4. آقای طاهری حداقل عذرخواهی کنید!

 5. قلعه نویی: پدر ورزش ایران تبریک، آقای تاج مبارکت باشد!/سر یک تیم شهرستانی را بریدند

 6. پیام شفر در آستانه جام جهانی؛ حالا فقط پرچم ایران مهم است و بس

 7. نوری: تیام فراتر از آسیاست/ شفر ذوب آهن را خوب آنالیز کرد

 8. نامطمئن مثل بیرانوند/ او مرد بازی‌های بزرگ نیست

 9. فهرست ۲۴ نفره تیم ملی برای جام جهانی/ طرفداران در شوک حذف سیدجلال و وریا

 10. ویژگی‌های برتر تیم ملی اسپانیا نسبت به ایران + اینفوگرافی

 11. اسامی بازیکنان تیم ملی فوتبال برای حضور در جام جهانی اعلام شد

 12. روحانی:گروهمان سخت است اما قبلا با تیم‌های بزرگ‌تر هم بازی کرده‌ایم/ کی روش: برای ما در جام جهانی دعا کنید

 13. واکنش برانکو به خط خوردن جلال حسینی از تیم ملی

 14. مقایسه پیراهن ایران با پیراهن برخی تیم‌های حاضر در جام‌جهانی + عکس

 15. واکنش عجیب کی‌روش به تمرین ملی پوشان

 16. رونمایی از نماد تیم ملی فوتبال ایران  

 17. توپ‌هایی‌ که‌دروازه‌بان‌ها شانسی گرفتند  

 18. منتظر بمب‎خبری باشید/دایی سرمربی تیم‎ملی می‌شود؟

 19. بدل ایرانی وینفرد شفر در استادیوم آزادی!

 20. کی‌روش خطاب به قلعه‌نویی: هیچ شکی درباره صلاحیت شما برای جایگزینی‌ام در آینده‌ نزدیک ندارم/ اگر در پرتغال بود می‌دانستم چطور جواب‌تان را بدهم

 21. توضیحاتی درباره یک عکس جنجالی/ چرا محسن مسلمان شادی نکرد؟!

 22. حمله پرسپولیسی‌‌ها به خودرو شفر

 23. بارسلونا بالاخره با یک نتیجه عجیب شکست خورد

 24. تکرار خاطرات عابدزاده با دروازه‌بان فوتسال بانوان

 25. واکنش دختر شفر به مقایسه چهره مادرش با خانم بازیگر  

آخرین عناوین