داغ نفت؛ امیدی که در آب و آتش سوخت

گروه حوادث الف،   3961025055 ۱۸ نظر، ۱ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
داغ نفت؛ امیدی که در آب و آتش سوخت

چند روز تلخ بالاخره سپری شد. گویا سانچی هم از درد ناگوار جان باختن خدمه کشتی نفتکش ایرانی تاب نیاورد و منفجر شد. اکنون دیگر بازگشت از «سانچی» به یک رویا تبدیل شده؛ حتی بازگشتی برای پیکرها هم وجود ندارد.

از روز اول، ربیعی باید همان حرف آخر را امروز می‌زد تا بلکه این داغ، برای این همه روز با امید همراه نشود؛ اما باز هم اینچنین نشد. سال قبل همین حوالی بود که حادثه پلاسکو رخ داد. حادثه‌ای که تلخی آن تا روزها به جای مانده بود و مسوولان تنها امید می‌دادند که شاید پیکر زنده‌ای زیر خروارها خاک در خیابان جمهوری پیدا کنند. در مورد سانچی هم همینطور شد. این بار شرکت نفتکش زیر بار غم بزرگ از دست دادن خدمه کمر خم کرد. شرکتی متعلق به شستا که این روزها بسیار خبرساز شده است.

آنگونه که اطلاعات به ثبت رسیده می‌گویند، شرکت نفتکش، از شرکت‌های فرعی زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران است که در سال ۱۳۳۴ تاسیس و در سال ۱۳۸۸ به بخش خصوصی واگذار شده و سرپرستی آن به شستا رسیده است. این شرکت با در اختیار داشتن بالغ بر 40 سوپرتانکر، در حال حاضر بزرگترین شرکت نفتکش در جهان است که نفت خام ایران را به بازارهای صادراتی انتقال می‌دهد و همچنین در تجارت متقابل محموله‌های نفتی را برای برخی از ۱۵۰ رشته نفت در سراسر جهان، از جمله رویال داچ شل، توتال، آرامکو سعودی و شرکت‌های تولیدی نفت دولتی کویت و ابوظبی حمل می‌کند.

البته این نخستین باری نیست که حادثه برای شرکت نفتکش خبرساز شده است. مردادماه سال 95 بود که برخورد تانکر غول‌پیکر دریم ۲ متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران و کشتی ام‌اس‌سی الکساندرا متعلق به شرکت ام‌اس‌سی سوئیس حادثه‌ساز شد و اکنون هم، برخورد نفتکش سانچی متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران با کشتی فله‌بر سی‌اف کریستال با پرچم هنگ‌کنگ در دی‌ماه ۱۳۹۶ همه را به غم نشانده است. در این میان، این علی ربیعی بود که از سوی دولت، مسوول مستقیم رسیدگی به پرونده حادثه نفتکش سانچی شد؛ وزیری که البته انتظار می‌رفت در این شرایط، فرد دیگری از جمله زنگنه جای او را در این پرونده خاص اشغال کرده باشد و این سوال مطرح می‌شد که چرا وی، باید سکان هدایت این پرونده را به عهده گیرد که البته برخی‌ها علت را شستا می‌دانستند و اینکه شرکت، متعلق به این مجموعه است؛ اما به لحاظ تکنیکی، به نظر می‌رسد که بهتر بود وزیر نفت، این مسوولیت را به عهده داشت.

به هرحال هر چند دیرهنگام، اما علی ربیعی عازم محل حادثه شد تا بلکه بتواند از نزدیک در جریان جزئیات این حادثه و امدادرسانی برای آنها قرار گیرد. حال اما او می‌گوید که از روز اول هم، تمام خدمه جان باخته بودند. روز گذشته وی در نامه‌ای به حجت الاسلام حسن روحانی، به نوعی پایان ماموریت خود را هم اعلام کرد و به صراحت نوشت که مطابق شواهد به دست آمده در محل و نظریه قاطع مقامات چینی و کارشناسان ایرانی در حوزه نفت و گاز سازمان بنادر و دریانوردی، انفجار به این وسعت و حجم آتش و نیز گازهای سمی متصاعد شده، منجر به فوت خدمه قهرمان اقتصاد مقاومتی، در ساعت اولیه حادثه شده است. موضوعی که تا روز گذشته و بعد از غرق شدن سانچی، وی هیچگاه راجع به آن حرف نزده بود. البته ربیعی به این نکته هم اشاره کرد که تلاش‌های طاقت‌فرسا برای اطفاء حریق و انتقال پیکرهای مطهر نیز میسر نشدند.

در این میان، کارشناسان بر این باورند که چینی‌ها در رسیدگی به وضعیت کشتی نفتکش عملکرد مناسبی نداشته‌اند؛ عملیات مهار آتش این نفتکش به بهانه بدی آب و هوا و احتمال بروز انفجار جدید و انتشار گازهای سمی بارها از سوی آتشخوارهای چینی متوقف و شرکت ملی نفتکش ایران مجبور شد از یک شرکت ژاپنی برای همکاری در مهار آتش نفتکش ایرانی کمک بگیرد هرچند که تجهیزات این شرکت نیز 5 روز پس از بروز حادثه به محل رسید و همکاری ژاپنی‌ها هم تحت لوای مدیریت عملیات چینی‌ها، به نتیجه نرسید و در نهایت چینی‌ها یک شب قبل از غرق شدن کشتی دستور توقف عملیات خنک‌سازی سطح نفتکش را برای جلوگیری از تسری آتش صادر کردند. همین توقف عملیات، موجب رسیدن آتش به مخازن سمت چپ کشتی و انفجارهای شدید شد که در نهایت پس از چند ساعت به غرق شدن کامل نفتکش ایرانی انجامید.

اکنون به نظر می‌رسد ضرورت دارد تا یک کمیته حقیقت یاب، زمینه‌های مختلف بروز حادثه و روند امدادرسانی را بررسی کرده و به نهادهای نظارتی گزارش دهد؛ به خصوص اینکه جعبه سیاه کشتی به پاناما ارسال شده و در اختیار مقامات ایرانی نیست. اکنون دیگر سانچی، «سانچی» نیست و ردپایی هم برای بررسی از آن باقی نمانده است. کشتی غرق شده و همه خدمه جان باخته‌اند. به نظر می‌رسد باید همه ابعاد ماجرا روشن شده و شرایط برای بررسی‌های بیشتر فراهم شود.

عضو کمیسیون انرژی: گروه تحقیق و تفحص مجلس برای حادثه سانچی تشکیل می‌شود

آقای «حسن بهرام نیا» عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با روزنامه صبح نو در خصوص تشکیل کمیته حقیقت یاب برای بررسی حادثه نفتکش ایرانی که شامگاه 16 دی ماه در آب‌های چین دچار حریق شده بود، گفت: بهتر است همه جوانب و اطلاعات موجود در این حادثه در نظر گرفته شود و با اشرافیت به این موضوع  باید اظهار نظر صورت گیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه یک گروه تحقیق و تفحص برای بررسی این موضوع حتماً در مجلس شکل می‌گیرد، افزود: در ارتباط با علت سانحه یا مسامحه کاری‌هایی که در این حادثه صورت گرفته است حتماً در مجلس بررسی می‌شود چرا که 30 تن از هموطنانمان در این حادثه تلخ فوت کرده‌اند.

بهرام نیا با بیان اینکه باید جزئیات این گونه حوادث را برای پیشگیری از حوادث مشابه مورد مطالعه قرار داد، تصریح کرد: این که ما بگوییم این حادثه تعمدی بوده یا نه یک مقداری زود است همچنین عملکرد کمیته ایرانی با مدیریت آقای ربیعی هم که پیگیر این موضوع بودند را بهتر است در همان کمیته تحقیق و تفحص مورد بررسی  قرار داد. بنابر اظهارات کمیته ایرانی بررسی وضعیت نفتکش، تلاش‌ها برای اطفای حریق کشتی و ورود برای انتقال پیکرهای دریانوردان انجام شد اما با تلاش‌های زیاد تیم نجات ورود به نفتکش میسر نشد. 

منبع: صبح نو

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۰۷۲۸۸۰۹:۵۸:۲۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
یک سوال؟ مگه تو این حادثه وزرای نفت و راه نباید مسئول باشند؟ چرا وزیر کار مسئول این اتفاق شده؟ مگه وزیر کار نباید زمینه های اشتغال برای جوانان رو آماده کنه؟ چرا ایشون مسئول همچین قضیه ای شده؟ این وسط وزیرای راه و نفت کجا هستند؟!
ناشناس۲۰۷۳۷۲۱۱:۰۱:۱۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
سهامدار شرکت صندوق بازنشستگی است..
ناشناس۲۰۷۸۹۹۱۶:۱۰:۱۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
متاسفانه ایشون که زبان بلد نیستن
ناشناس۲۰۷۳۸۴۱۱:۰۷:۰۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
یک پیشنهاد. اول متن رو بخونید بعد در موردش سوال بپرسید! شرکت نفتکش متعلق به شرکت شستا (شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی) است. تامین اجتماعی هم وابسته است به وزارت رفاه. بنابرین نه به وزارت نفت مربوطه نه به وزارت راه و همون وزیری که مسئولیت داره پیگیر ماجرا بوده.
ناشناس۲۰۷۳۸۶۱۱:۰۸:۳۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
من نمیدونم چرا هر حادثه ای اتفاق میفته دنبال این هستیم سریع به وزیران حمله کنیم؟ کار جناحی و جناح بازی و تخریب تا چه حد؟ اندکی فکر کنیم. وزیر این افراد را استخدام نتمرده و نمیتونه هم برود بالای سر اینها بایستد که درست کشتی رانی کنند
ناشناس۲۰۷۶۴۴۱۳:۳۱:۱۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
ماجرای نفتکش سوخته ایرانی و جان‌باختگان و داغدارانش تمام شد. پیش‌تر هم از این حوادث رخ داده، بعدها هم رخ خواهد داد. این چند روز سخن بر سر این بود که مسئولان و رسانه ها به وظیفه خود عمل کرده اند یا نکرده اند. کارنامه مسئولان موضوع این نوشته نیست و به همین داوری کوتاه خودم اکتفا می کنم: «افتضاح بود.» اما رسانه ها؛ بر رادیو تلویزیون رسمی جمهوری اسلامی حرجی نیست، زیرا توانش بیش از این نیست. لنگ است و لنگ خواهد ماند. حتی در مرثیه خوانی هم که تنها هنرش است از «رسانه های بیگانه» جا ماند. حتما گزارش تصویری آخر برنامه 60 دقیقه دیشب بی بی سی را دیده اید. اما مطبوعات چرا نتوانستند اصل فاجعه را به اندازه مرثیه آن پوشش دهند؟ گرفتاری های فنی که این روزها از آن سخن می گویند (همراهی نکردن دولت و ویزا و این جور حرف ها)، چندان به دل نمی نشیند. واقعیت این است که ما ایرانیان، دولت و ملت، از بس با خشونت سیاسی زیسته ایم، اساسا توجه چندانی به پدیده های اجتماعی نداریم. انگار خود تصادف کشتی و آلودگی بعد از آن، فانتزی است و فقط «تعداد کشتگان»، آن را خبری جدی می کند. دیگر اینکه همین خشونت سیاسی، عاطفه برون مرزی ما را کشته است. شده ایم سربازانی که غرش توپ ها، مجال دیدنِ خنده ها و گریه ها را از ما گرفته است. مردمان آزاد از خشونت سیاسی، خندیدن و گریستن را بهتر بلدند و ایضا زمان آن را. پس کار به زمین مانده مطبوعات ایران، خشونت‌ زدایی از سیاست و جامعه است که بحثش طولانی است.
آرش۲۰۷۳۲۵۱۰:۲۴:۳۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
راستی آقای زنگنه تو این مدت کجاست ؟ وزرای تعاون و ... یه کارایی کردند ولی از ایشون خبری نیست ؟!!!!
ناشناس۲۰۷۳۵۷۱۰:۵۰:۲۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
همیشه داستان تکراری تفحص تحقیق عزای عمومی ...تا کی ما باید این کم کاری واشتباهات را انجام دهیم آقایان این عزیزان از نخبه گان وسرمایه های کشور بودند یک لحظه خود را جای خانواده شان قراردهید وقتی صدا وسیمای بعد از دوروز آنهم به صورت زیر نویس اطلاع رسانی می کند ومسولان محترم بعد از جهار روز از خواب بیدار می شوند برای پیگیری چه می توان گفت کشور ایران هرروزش شده عزاوماتم دریغ از یک روز بدون استرس ونگرانی آقایان دیگر بس است
ناشناس۲۰۷۳۶۸۱۰:۵۸:۱۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
جامعه ما کلا افسرده است من هر روز که بیدار میشوم همش خبر افزایش قیمت و حوادث بد و..است روزگار بدی است
نجیب۲۰۷۴۵۶۱۱:۴۷:۰۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
اون هایی که افسرده هستند به دلیل اینست که خدا را فراموش کرده اند
ناشناس۲۰۷۳۷۵۱۱:۰۲:۱۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
چین توضیح دهد چرا مانع کمک رسانی ژاپن به کشتی ایرانی شده، چرا کمک رسانی رو قطع کرده ؟
ناشناس۲۰۷۴۰۳۱۱:۱۹:۴۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
چین و روسیه در شورای امنیت در زمان تحریم ها هم خیانت کردن
ناشناس۲۰۷۴۰۴۱۱:۲۰:۱۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
تا کی باید به چینی ها باج بدهیم /؟؟
ناشناس۲۰۷۵۱۹۱۲:۱۸:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
برای دور زدن تحریم ها همه سیستمهای رادیویی و رادار و...این کشتی ها را خاموش میکنند لذا علت حادثه همین خاموش بودن همه تجهیرات الکترونیک بوده اعم از جی پی اس و رادارا و رادیو و... ضمنا 5 بار اسم این کشتی برای دور زدن تحریمها تغییر پیدا کرده بوده از سی هورس گاردنیا و سمان و سپید تا سانچی لذا علت حادثه همین خاموش بودن سیستمها بوده
محمد۲۰۷۵۷۳۱۲:۵۳:۴۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
اون عکس بالا و سمت راست مربوط به انفجار یه کشتی دیگه است
ناشناس۲۰۷۵۷۴۱۲:۵۴:۴۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
سفیر چین رو احضار کنید
ناشناس۲۰۷۸۲۶۱۵:۲۲:۲۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
نحوه برخورد بیشتر به شوخی میماند تاواقعیت با انهمه امکانات راداری ومخابراتی وایمنی که دوکشتی دراختیار داشتند
ناشناس۲۰۷۸۹۵۱۶:۰۹:۲۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
یک سوال دارم و میدونم انتشارش نمیدین.ربیعی اینجا چکاره است؟مگه کشور وزیر خارجه نداره؟اون کجاست؟ چرا هیشکی سر مسولیت خودش نیست؟
بامیلوسفرستان

پربحث‌های اخیر

 1. یک هفته مهلت به اروپا برای نجات برجام!

 2. هزار وعده خوبان یکی وفا نکند/ بررسی وعده‌‌های اقتصادی روحانی در انتخابات

 3. خبر خوش ورزشی برای بانوان ایرانی

 4. آخرین قیمت محصولات پارس خودرو در بازار

 5. قیمت واقعی طرح ترافیک چقدر بود و چقدر شد؟

 6. چه کسی ناصر ملک‌مطیعی را ممنوع‌التصویر کرد؟

 7. مرگ زن جوان حین عمل «ساکشن»

 8. زنده سوختن مرد جوان در حادثه آتش‌سوزی + تصاویر

 9. بن‌سلمان در تیراندازی‌ها مجروح شده/ ولیعهد را به وسیله بالگرد از محل حادثه خارج کردند

 10. افزایش نسبی آب دریاچه ارومیه  

 11. حمید گودرزی به بازیگران ستایش ۳ پیوست

 12. پرعنوان‌ترین باشگاه های لیگ قهرمانان اروپا/رئال در صدر+عکس 

 13. ۵۰ سلبریتی که براثر «آوردوز» مردند 

 14. جام قهرمانی لیگ قهرمانان بر فراز دستان راموس و کهکشانی‌ها

 15. آمار میلیونی کاربران اینستاگرام در جهان 

 16. سوپرگل گرت بیل به لیورپول؛ باز هم قیچی برگردان

 17. مادریدی‌ها قهرمان دیدار تراژیک، دراماتیک و پر التهاب فینال مقابل لیورپول /سومین قهرمانی پیایی رئال با زیزو 

 18. خواب خرگوشی سامانه ۱۲۴ و مردمی که قربانی گرانفروشی می‌شوند+تصاویر

 19. اعلام محل بازی تدارکاتی ایران و لیتوانی در روسیه

 20. برجامِ اروپایی با معیشت مردم چه خواهد کرد؟

 21. دو راه پیشگیری از بیماریهای قلبی

 22. آتش سوزی در بازار قدیم درگهان قشم هفت مصدوم برجای گذاشت

 23. کاهش 38 درصدی قیمت طرح ترافیک/ کاهش 8 درصدی ترافیک

 24. مورد عجیب و جالب رئال در دو فینال متوالی

 25. پنتاگون در فضا سامانه موشکی مستقر می‌کند؟

پربحث‌های دیروز

 1. ناصر ملک مطیعی درگذشت

 2. نظر شما در مورد صحبت‌های نوبخت چیست؟/ سال ۹۶ فقط ۷ هزار بیکار داشتیم

 3. یک هفته مهلت به اروپا برای نجات برجام!

 4. ناتوانی‌های دشمن برای مواجهه نظامی با ایران

 5. تجاوز ۳ کارگر به کودک ۷ ساله

 6.  آیا F-35 اسرائیلی در آسمان ایران پرواز کرده است؟ 

 7. سرگرم مذاکره با اروپا نشویم؛ مشکلات اقتصادی را حل کنیم/ تحریم‌ها 20 درصد نقش دارد/برخی در مسئولیت‌ها نفوذ دارند و مانع حل مشکلات می‌شوند

 8. هزار وعده خوبان یکی وفا نکند/ بررسی وعده‌‌های اقتصادی روحانی در انتخابات

 9. جبرائیلی: استانداردهای FATF برای افزایش دقت تسلیحات مالی آمریکا است

 10. افزایش ۲۰ درصدی حداقل حقوق کارمندان دولت نهایی شد + سند

 11. ادامه اعتراضات نیروهای اخراجی شهرداری + عکس

 12. وزیر بهداشت: دولت و نظام به فکر رفع مشکلات مردم‌اند

 13. ذوالنور: آتش زدن برجام و پرچم آمریکا در مجلس، قدرت چانه زنی دولت را بالا می برد

 14. واکنش بازیگران به درگذشت ناصر ملک‌مطیعی + تصاویر

 15. ماجرای افتتاح استخر با کت و شلوار

 16. قاتل ندا محاکمه شد + عکس

 17. دلایل ایجاد رکود در بازار مسکن/ تاثیر افزایش نرخ ارز بر بالا رفتن قیمت‌ها

 18. خداحافظی با رنو؟

 19. سی و سه پل در حصار نرده ها  

 20. لاریجانی: دولت خود را از "تلگرام بازی" فارغ کند

 21. بازخوانی تجربیات درس آموز برجامی

 22. آقازاده‌هایی که با یک تماس پدرشان وام میلیاردی می‌گیرند

 23. نرخ رسمی دلار اعلام شد/ ۴۲۱۱ تومان + جدول

 24. کریمی قدوسی: وزارت اطلاعات اسامی دوتابعیتی را ندهد، مرتکب جرم شده/ نهاد ریاست‌ جمهوری اسامی دوتابعیتی‌هایش را نداد

 25. جزئیاتی جدید از تخلف در واردات بیش از ۱۳ هزار خودرو

پربحث‌های هفته

 1. ناصر ملک مطیعی درگذشت

 2. ظریف و عراقچی در صحن غیر علنی مجلس چه گفتند/ چرا نمی‌توان به ادامه برجام از سوی اروپایی‌ها مطمئن بود

 3. روحانی: کشور با برجام یا بدون برجام به‌خوبی اداره خواهد شد/ تحریم‌ها و فشارها تاثیری ندارند

 4. نظر شما در مورد صحبت‌های نوبخت چیست؟/ سال ۹۶ فقط ۷ هزار بیکار داشتیم

 5. طرح بزرگ ترامپ برای مقابله با ایران بعد از خروج از برجام

 6. پشت‌پرده‌ای از سِمت دوتابعیتی‌ها؛ از اعضای نهاد ریاست‌جمهوری تا وزرا و مسئولان صداوسیما/وزیر اطلاعات: مسئول دو تابعیتی در دولت نداریم

 7. توکلی: آقای روحانی در یک اشتباه تاریخی همه مسائل کشور را به برجام وصل کرد؛ حتی آب آشامیدنی را/ الان زمان تسویه حساب سیاسی نیست/ دولت در مذاکره با اروپایی ها دچار تکرار خطا نشود

 8. کرباسچی: اگر دولت روحانی پشتکار دولت احمدی‌نژاد را داشت بسیاری از مشکلات را نداشتیم/ اشکال دولت روحانی این است که دولتی کم کار است

 9. «سیدمصطفی موسوی» مجری صدا وسیما درگذشت

 10. استراتژی جدید آمریکا در برابر ایران باسخنان تکراری و 12 درخواست کهنه پاپمئو

 11. عقب‌نشینی دوباره اروپا مقابل آمریکا/ تضمینی که وجود ندارد

 12. محمدجواد لاریجانی: برجام مرده است/ اروپا نه توان و نه خواست دارد/ مقابل آمریکا باید پاتک بزنیم/ ژانر مدیریت برجامی دیگر کار نمی‌کند و باید عوض شود

 13. پاسخ مدیرعامل پیام‌رسان سروش به سوالات فنی مخاطبان الف

 14. یک هفته مهلت به اروپا برای نجات برجام!

 15. روحانی: ملت ایران از تهدیدات توخالی نمی‌هراسد و بسیار بزرگتر از افراطیون واشنگتن است/آیا ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها تبلیغ به نفع اسلام است؟

 16. ناتوانی‌های دشمن برای مواجهه نظامی با ایران

 17. آمریکا دنبال شکاف بین مردم و مسئولین است/دولتمردان با برنامه ریزی صحیح شرایط اقتصادی مردم را بهبود بخشند/ هرگونه حرکت آمریکا با پاسخ جدی ایران روبرو می‌شود

 18. چنین امام جمعه‌ای می‌خواهیم

 19. ولیعهد زنده است؟/ تماس تلفنی ماکرون با بن‌سلمان

 20. اهداف پنهانی آمریکا از بیان 12 شرط جدید برای ایران

 21. افت شدید کاربران تلگرام با فیلتر آن در روسیه و ایران/ افزایش مخاطبان پیام‌رسان‌های داخلی + اسناد

 22. تجاوز ۳ کارگر به کودک ۷ ساله

 23. ظریف: گرفتن ضمانت از اروپایی‌ها ناممکن نیست/ تصمیم‌گیری نهایی در تهران است

 24. چرا قیمت مسکن افزایش یافت؟/ دولت برنامه‌ای برای بخش مسکن ندارد/مسکن اجتماعی حتی روی کاغذ هم نیامد

 25. باهنر: به طرز عجیبی همه سیاه‌نمایی می‌کنند/ تیم مذاکره هسته ای مورد تایید نظام است

پربحث‌های هفته

 1. تجاوز ۳ کارگر به کودک ۷ ساله

 2. جزئیات خودسوزی کارگر شهرداری آبادان

 3. صحبت‌های وحید-م بعد از دستگیری: ۵ دقیقه تا ترکیه فاصله داشتم/ به من می‌گویند عقاب ایران

 4. شهادت جانشین یگان امداد خاش در حمله ناجوانمردانه افراد مسلح + عکس

 5. قاتل ندا محاکمه شد + عکس

 6. آتش گرفتن ناگهانی یک خودرو حین حرکت در تهران + تصاویر

 7. عواقب روابط مشکوک یک زن با مرد غریبه

 8. متهم به آزار شیطانی ۶ زن: به دنبال انتقام‌گیری بودم + عکس

 9. مرگ دلخراش آتش‌نشان فداکار در حوضچه آب جوش

 10. دستگیری زوجی که کودکی را در حرم دزدیدند + تصاویر

 11. مرگ زن جوان حین عمل «ساکشن»

 12. زنده سوختن مرد جوان در حادثه آتش‌سوزی + تصاویر

 13. تایید قصور پزشکی در مرگ زن ساروی

 14. دردسرهای که بلندحرف زدن در تاکسی برای زن جوان ایجاد کرد

 15. جزئیات هواپیما ربایی در آسمان ایران

 16. جزئیاتی از تیراندازی مقابل دادگاه اهواز + فیلم

 17. مرگ قاتل در زندان

 18. ترفندهای غیراخلاقی برای اغفال دختران جوان

 19. قتل ۸ زن با طناب سفید!

 20. ثلاث یک قدم مانده به چوبه دار/ دعوت از خانواده شهیدان ناجا برای حضور در دادسرا 

 21. قتل وکیل دادگستری در لنگرود

 22. آتش سوزی در بازار قدیم درگهان قشم هفت مصدوم برجای گذاشت

 23. زمین لرزه ۴.۳ ریشتری در گوریه

 24. قارچ سمی 21 کوهدشتی را به بیمارستان کشاند

 25. بیانیه اسکودا درباره قتل ۲ وکیل در لنگرود و ارومیه

آخرین عناوین