پیشنهاد دانشگاه تهران برای حل مشکل بیکاری فارغ التحصیلان

گروه اجتماعی الف،   3961023010 ۱۸ نظر، ۳ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس دانشگاه تهران از پیشنهاد این دانشگاه به مجلس در قالب تبصره‌ای به منظور حل معضل بیکاری دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی خبر داد و گفت: در صورت تصویب این تبصره در مجلس شکل‌گیری ارتباط بین دانشگاه و صنعت در قالب تبصره و بودجه الزام‌آور خواهد شد و زمینه اشتغال دانشگاهیان بیش از پیش فراهم می‌شود.

دکتر محمود نیلی‌احمدآبادی در گفت و گو با ایسنا،‌ با اعلام این مطلب اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که خیلی به جامعه جوان و به ویژه تحصیلکرده های کشور فشار وارد می کند امید به آینده، بیکاری و شغل است. ما فکر می کنیم دانشگاه‌ها در این امر نیز می توانند بسیار کمک کننده باشند.

وی در ادامه از ارائه تبصره دانشگاه تهران به مجلس شورای اسلامی در راستای حل مشکل اشتغال دانشجویان خبر داد و گفت: پیرو حضور دکتر لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی در دانشگاه تهران و استقبال او برای رفع مشکل بیکاری دانشجویان تبصره‌ای در این راستا به مجلس شورای اسلامی از سوی دانشگاه تهران پیشنهاد کردیم و هدف تبصره این است که دانشگاه در امر اشتغال فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد، دکتری و تامین بخشی از منابع لازم برای پرداخت دانشجویان دکتری کمک کننده باشد. به همین دلیل این تبصره به مجلس پیشنهاد شد.

به گفته وی روز گذشته در راستای تبصره فوق و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که عضو هیئت علمی دانشگاه تهران بودند، جلسه‌ای برگزار شد و مجددا تبصره مطرح شد و خوشبختانه مورد استقبال مسئولین کمیسیون تلفیق مجلس و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور نیز قرار گرفته است.

دکتر نیلی در خصوص مفاد تبصره پیشنهادی دانشگاه تهران به مجلس شورای اسلامی به منظور رفع مشکل اشتغال دانشجویان نیز اظهار کرد: در این تبصره سعی کردیم شیوه‌هایی را در دانشگاه‌ها پیشنهاد کنیم که از محل اعتبارات دانشگاهها که به منظور حل مسائل و توسعه دستگاه‌ها در اختیار این مراکز قرار می دهند بخش عمده این اعتبار به دانشجویان دوره کارشناسی ارشد، دکتری و دانش آموختگان دانشگاه‌ها که به عنوان پژوهشکده در دانشگاه‌ها زیر نظر اساتید فعالیت دارند، پرداخت شود.

شکل‌گیری ارتباط بین دانشگاه و صنعت الزام‌آور می‌شود

رئیس دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: هدف از تبصره فوق اشتغال و شکل‌گیری ارتباط صنعت و دانشگاه است که متاسفانه علیرغم صحبت‌هایی که به منظور ضرورت ایجاد این ارتباط می شود، ولی در عمل به شکل اساسی ارتباط مطلوبی بین صنعت و دانشگاه شکل نگرفته است لذا هدف اصلی در ارائه تبصره این است که این ارتباط در قالب تبصره و بودجه الزام‌آور شود.

عدم استفاده از ظرفیت دانشگاه ها برای حل معضل اشتغال کشور

دکتر نیلی خاطر نشان کرد: اتفاقاتی که درهفته‌های گذشته در کشور رخ داد، بخشی از آن شاید ناشی از این باشد که هنوز از ظرفیت فکری، مشاوره‌ای، حل مسئله و اجرایی دانشگاه‌ها برای رفع معضلات کشور به خصوص برای عرصه اشتغال استفاده نشده است. این در حالی است که موضوع بیکاری دانشجویان ما را رنج می دهد. به طوریکه برخی از آنها مدت زمان تحصیل خود در دانشگاه‌ها را به دلیل مشکل اشتغال طولانی می‌کنند و این مسئله مشکلات متعددی را برای آنها فراهم کرده است. ضمن اینکه جامعه به خوبی نمی تواند از نیروی کار باارزش استفاده نماید. بنابراین ضروری است که از ظرفیت دانشگاه‌های در حوزه های فکری و اجرایی برای حل معضل بیکاری استفاده شود.

سهم پارک‌های علم و فناوری از اعتبار اشتغال کشور

رئیس دانشگاه تهران از تلاش برای اختصاص سهمی به پارک‌های علم و فناوری از اعتبار اشتغال کشور خبر داد و افزود: دانشگاه تهران به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرده است تا تمامی تبصره‌هایی که اعتبار برای اشتغال در آن دیده می شود حتما پارک های علم و فناوری دانشگاه‌ها نیز در آن منظور شود تا از این طریق پارکهای علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان بتوانند از این اعتبار استفاده نمایند.

دکتر نیلی خاطر نشان کرد: با توجه به استقبال نمایندگان مجلس و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از تبصره فوق این امیدواری وجود دارد که این تبصره مورد تایید واقع شود چراکه اجرایی کردن آن نه هزینه‌های دولت را افزایش می دهد و نه درآمدهای آن را کاهش. در عین حال می تواند مسئله اشتغال به ویژه اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهان که بخش بزرگی از بیکاران جامعه را به خود اختصاص می دهد، بهبود می بخشد. اگرچه تصویب آن با تاخیر مواجه شد ولی با همت نمایندگان مجلس احتمال تصویب آن بیشتر است.

رئیس دانشگاه تهران در پایان خاطر نشان کرد: طی جلسه‌ای با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی داشتیم، قرار شد دانشگاه تهران در معماری و ارزیابی ساختمان‌های زلزله‌زده در کرمانشاه کمک کنند و اظهار علاقه به کمک دانشگاه‌ تهران در این زمینه وجود داشت و این همکاری در قالب قراردادی با بنیاد صورت خواهد گرفت که براساس آن اساتید و دانشجویان دانشگاه در قالب تیمی در منطقه مستقر خواهند شد و در بازبینی و ارائه طرح ‌های نوآورانه برای ساختمانهای نظارت خواهند کرد. بنابراین این همکاری نشان می دهد دانشگاه‌ها می‌توانند در جامعه مفید باشند امیدواریم این نگاه در بین همه مسئولان ایجاد شود تا شاهد یک اتفاق بزرگ در عرصه اشتغال باشیم.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲ تیر ۱۳۹۷چهار نکته کلیدی در کلام رهبری
۲۴ خرداد ۱۳۹۷تدوین طرح استیضاح تیم اقتصادی دولت از سوی ۵۰ نماینده
۱۹ خرداد ۱۳۹۷دولت چه زمانی لایحه قانون انتخابات را به مجلس می‌دهد؟
۱۹ خرداد ۱۳۹۷بررسی مجلس از حادثه مدرسه غرب تهران
۱۵ خرداد ۱۳۹۷هشدار دانشجویان و مردم به نمایندگان مجلس درباره تصویب «FATF » 
۱۰ خرداد ۱۳۹۷وقتی جایگاه مجلس برای برخی نمایندگان ارزش ندارد/ چرا رئیس جمهور از پاسخ‌گویی گریزان است؟
۴ خرداد ۱۳۹۷سه پیام مهم تحولات هفته پیش مجلس/ چرا دولت برای تصویب لایحه TF اینقدر عجله دارد؟ 
۳۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷حاجی دلیگانی: آقای روحانی! گفتید کشور را از بیکاری نجات می‌دهید اما تعداد بیکاران ۲ برابر شد
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷ملکی: قرارداد تولید پژو ۲۰۰۸ تاکنون عملیاتی نشده است
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷ضرب الاجل یک ماهه مجلس به دولت درباره مذاکره هسته‌ای با اروپا
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷ دانشجویان در آرزوی استخدام دولتی!/ فارغ‌التحصیلانی با معدل بالا که مهارت ندارند  
۲۶ اردی‌بهشت ۱۳۹۷بررسی انتخابات هیئت رئیسه مجلس در فراکسیون ولایی/ اعلام آمادگی برخی نمایندگان برای کاندیداتوری

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۰۳۵۶۸۰۱:۵۴:۰۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
وام خود اشتغالی بدهید
ناشناس۲۰۳۶۳۰۰۷:۰۷:۱۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
اگر دانشگاهها موظف شوند که پروژه های کارشناسی ارشد و دکترای خود را در ارتباط با صنعت و کشاورزی و سایر بخش های تولیدی و خدماتی که به نحوی باعث اشتغالزایی میشود انجام دهند مشکل بیکاری فارغ التحصیلان برطرف خواهد شد.
ناشناس۲۰۳۷۰۹۰۸:۴۹:۳۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
ارتباط دانشگاه و صنعت نیاز به مصوبه جدید نداره! همت میخواد! که دانشگاه هامون ندارن.... چون اساتید حقوق ثابت دارن! اگه مثل آمریکا گرنت پژوهشیشون از بخش خصوصی تامین میشد (مطلق عرض نمیکنم) اوضاع فرق داشت!
آریابان۲۰۳۹۷۹۱۳:۴۱:۴۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
اونهائیکه فقط از طریق پاک کردن صورت مسئله !!!!! وهل دادن جوانان بیکار بسوی مقاطع بالاتر تحصیلی ، مشکل بیکاری را از سر خود باز کردند و آمار های روی دیوارفارغ التحصیلان تکمیلی را توی بوق و کرنا میکردند حالا بیایند و راهکار بدهند ؛ بیکاران تحصیلکرده !!!!!! در رشته های غیر از صنعت و کشاورزی چی ؟!؟!؟!؟!؟!؟
ناشناس۲۰۳۶۳۹۰۷:۳۸:۰۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
یک مشکل دانشگاههای ایران این موضوعه که استاد پول پروژه را میگیره و کمتر از 10 درصد به دانشجو پرداخت میکنه درحالیکه دانشجو عملا 100 درصد کار را انجام میده و همین موضوع باعث سرخوردگی دانشجوهای دکترا شده علاوه بر اینکه کیفیت انجام پروژه ها را هم کاهش داده است.
ناشناس۲۰۳۶۴۱۰۷:۳۸:۵۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
وظیفه دانشگاه تولید علم است نه ایجاد شغل!!
ناشناس۲۰۳۷۵۷۰۹:۵۹:۱۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
یکی از معیارهای ارزیابی دانشگاه ها در آمریکا اینه که چطور تونستن فارغ التحصیلاشون رو ;جایابی; کنن! یعنی بفرستن سر کار!!!! به شخصه از آمریکا متنفرم! ولی قرار نیست این درایت هاشون رو انکار کنم!!
ناشناس۲۰۳۸۲۶۱۱:۰۶:۳۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
علمی که در راستای نیازمندی های کشور نیست یعنی اشتغال و پیشرفت ایجاد نمی کنه، به چه دردی می خوره؟ حالا ۱۰ درصد تولید علم هم باشه واسه مرز دانش ولی باقیش باید مسائل مملکت رو حل کنه.
ناشناس۲۰۳۶۵۷۰۷:۵۳:۴۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
دلیل اصلی تعداد زیاد فارغ التحصیل است که اکثرشان هم در دانشگاههای بی کیفیت درس خوانده اند. نظام باید یک جراحی در آموزش عالی انجام داده و بیشتر این دانشگاها را تعطیل کند. این چه دانشگاهی است که فارغ التحصیل دکترا دارد. ولی این آقا یا خانم دکتر که خودش باید خلاق باشد و برای خود و دیگران شغل ایجاد کند. بیکار است و دنبال شغل
بابک۲۰۳۶۶۴۰۸:۰۱:۴۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
قطعا منظورش ایجاد یک .. جدید برای دانشگاه است. نمونش رو ما قبلا در همین دانشگاه تهران دیدیم.!!!!!
ناشناس۲۰۳۶۶۶۰۸:۰۵:۲۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
... یه کلاهی برای اساتید خودشان میخان در بیارن با پول ملت. چون این طرحها همه غیرکارشناسی شده و یکسویه است و اکثرا غیرواقعی ست.
sedighi۲۰۳۷۴۳۰۹:۳۵:۴۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
به نظر بنده هیچگاه روشهای تک بعدی ما را به هدف تولید ارزشمند و اشتغال پایدار نمی رساند، بلکه بهتر است هم زمان در چند مسیر و چند جبهه کار را پیش ببریم. - خانواده به عنوان اولین مرکز شکل گیری مسیر زندگی باید اجرایی محور باشد و به قولی باید فرزندان را در مسیر کار و فعالیت قرار بدهد، حتی کار های کوچک خانه مثل بازبینی شیر آلات ، خیاطی های کوچک و رفع مشکل های خرده ریزه زندگی در حد توان. - مدرسه نیز باید در ضمن آموزش های کلاسیک بازدید های علمی و میدانی را در زمینه های مختلف به صورت جدی و منظم در دستور کار خود قرار دهد. - فرهنگ اجتماعی نیز باید با ارزشمند بودن و احترام به کار ، مجددا احیا شود، تولید کننده و کارآفرین باید به عنوان فرماندهان اقتصادی مورد توجه قرار گیرند. - در نهایت دانشگاهها و مراکز آموزش عالی نیز باید همزمان با آموزش تئوری دانشجویان، ارتباط با بخشهای مختلف صنعت و خدمات را بخش اجتناب ناپذیر تحصیل قلمداد کنند همانند دانشجویان پزشکی که لازمه ارائه مدرک ، گذراندن مراحل مختلف بیمارستانی و اخذ تاییدیه فنی از واحد های درمانی می باشد.
ناشناس۲۰۳۸۰۰۱۰:۳۸:۲۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
پیشنهاد من اینه که برای حل مشکل بیکاری همه برن سر کار اونوقت مشکل بیکاری حل میشه ارادمتند شما مسئول اداره بیکاری دولت تدبیر
ناشناس۲۰۳۸۲۸۱۱:۱۰:۵۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
وظیفه دانشگاه تولید علم است و همچنین رعایت عدالت بین همه کسانی که در آن دانشگاه کار می کنند. تبعیض فراوان بین استاد و کارمند چه معنایی در این دانشگاه دارد؟؟
ناشناس۲۰۳۸۳۱۱۱:۱۴:۲۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
در کل دنیا پروژه بر روی مسائل واقعی است که در خارج دانشگاه برای آن پول پرداخت میکنن و استاد و دانشجو با نسبتی سهمی از این دریافتی دارند اما در ایران تنها بیرون آوردن مقاله مهم است چون که استاد حقوق خود را دریافت میکنه و دانشجو هم در راه خدا داره درس میخونه و هیچ هزینه ای هم نداره،!!!
ناشناس۲۰۳۸۵۲۱۱:۳۹:۰۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
اگر اساتید را مجبور به عدم پذیرش مشاغل و سمت های دولتی کنند این معضل حل خواهد شد اما .... اساتید دوست دارند از چند جا حقوق بگیرند. با وضعیت فعلی نه کار پژوهشی انجام میشود و نه سازمانهایی که به اساتید برای مدیریت سپرده میشود بازدهی لازم را دارند.
استاد دانشگاه تهران۲۰۳۹۵۷۱۳:۱۲:۲۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
بیایید یک بار هم که شده با خودمان روراست باشیم. آیا حقیقتاً همه‌ی کسانی که در یک رشته تحصیلی مدرکی دارند را می‌توان متخصص در آن رشته به حساب آورد؟ آیا منطقی است کسانی را که از درک ساده‌ترین مسائلِ رشته‌ی خود عاجزند را صاحب تخصص در آن رشته نامید؟ همه می‌دانیم بسیاری از مدارک تحصیلی که در دانشگاه‌ها (حتی دولتی) اعطاء می‌شوند هیچ گونه ارزشی ندارند و صدور بسیاری از این مدارک صرفاً به دلیل عدم نظارت وزارت علوم بر کیفیت آموزش و پژوهش در این دانشگاه‌ها، ایجاد شغل برای عده‌ای و از همه مهم‌تر سرگرم کردن جوانان و به تعویق انداختن خواسته‌های برحق آن‌هاست. یک مثال شاید موضوع را روشن کند. در حال حاضر بسیاری از فوتبالیست‌های شاغل در لیگ فوتبال درآمدهای چند صد میلیونی و بعضاً میلیاردی دارند. اما آیا تیم‌های حاضر درلیگ حاضرند چند صد میلیون برای کسانی که در مدارس فوتبال آموزش دیده‌اند (و بعضاً مدرک این مدارس را نیز دارند) پرداخت کند؟ بی‌شک خیر. پس به جای آن که به دنبال اتلاف وقت جوانان با اعطای مدارک بی‌ارزش باشیم به دنبال ایجاد شغل و بهبود شرایط اقتصادی باشیم. یک توصیه هم به استاد ارجمند جناب آقای دکتر نیلی احمد‌آبادی دارم. آن هم این که ....... کمر همت به حل معضلات دانشگاه تهران بندند و حل مسائلی از این دست را به مسئولین مستقیم این حوزه بسپارند. ومن الله التوفیق.
اتاق۲۰۴۰۱۷۱۴:۰۶:۳۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
وظیفه دانشگاه تولید علم درراستای نیازهای کشور است و ازمهمترین عوامل بیکاری فارغ التحصیلان کشور نداشتن آموزش عملی وکاربردی نبودن اطلاعات آکادمیک آنهاست .دانشگاه ومسئولان کشور باید صنعت رادعوت به جذب کارآموزان دانشگاهی ازسال دوم تحصیلی آنها بامعافیت ازمالیات وبیمه همچون دوران قبل ازانقلاب برای ایجادمهارت وجسارت آنهادر مشارکت درکارها نماید واراین طریق فضای اعتماد به آینده کاری وخلاقیت رابرای دانشجویان مهیا کند .طرح استاد شاگردی پیشنهادی فاقد اعتبار شخصیت فکری ازجانب دانشجویان است .
تجارت نیوزطاقچهپارس نماد داده

پربحث‌های امروز

 1. نام ۲ نفری که ۵۹ هزار سکه خریدند چیست؟

 2. بیماری‌های اقتصاد ایران علاج دارند اما...

 3. تغییر شرکای راهبردی حکومت

 4. واکنش معاون شریعتمداری به گرانی‌ها: رسانه‌ها چرت و پرت نگویند

 5. اولین اعتراضات به تلگرام طلایی / دست وزارت ارتباطات در کار است

 6. آشنایی با 10 خودرویی که بیشترین افت قیمت را دارند  

 7. ضرورت ترمیم کابینه/ تیم اقتصادی دولت ضعیف و ناکارآمد است

 8. واعظی:برخی هنوزفکر می‌کنند درشرایط قبل ازتحریم آمریکا هستیم

 9. سه ماه گذشته؛ حمایت از کالای ایرانی چه شد؟/فردا که گُل‌ها خشک شدن دیر است

 10. علائم نامعلوم راهنمایی و رانندگی در شهر  

 11. مجوز صادر شد/ ایران و پرتغال در ورزشگاه آزادی پخش می شود

 12. دومین نامه نمایندگان به "روحانی" برای برکناری ۳ وزیر

 13. معاون سیما: ممنوعیت حضور چهره‌های پرخرج خارجی ابلاغ شده بود

 14. قیمت سکه 2 میلیون و 650 هزار تومان/قیمت سکه آتی به بیش از ۳ میلیون تومان رسید

 15. واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا ممنوع شد/ خودرو هم در لیست ممنوعه‌ها

 16. رئیس سازمان امور مالیاتی خبرداد: تشکیل کارگروهی برای برخورد با دلالان ارز، سکه، خودرو و مسکن

 17. برجام در آی‌سی‌یو است  

 18. شهردار تهران خبرداد: افتتاح خط 7 مترو در شهریور ماه

 19. عراقچی تاکید کرد: روابط ایران و روسیه فراتر از برجام / مذاکرات خوبی با دوستان خود در مسکو داشتیم

 20. لاریجانی: پیگیری بین المللی پرونده فاجعه منا باید ادامه پیدا کند

 21. آمریکا از اوباما تا ترامپ

 22. کشف ترکیبی که از گسترش سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند

 23. آخوندی:هدف اصلی برجام محقق شده است/منتقدان تضمین صلح را نادیده می‌گیرند

 24. ضرغامی:‌نامه اصلاح‌طلبان تکمیل سیاست ضدبشری ترامپ است/ این نامه دلسوزی برای ملت ایران نیست

 25. بازدید سرزده رییس سازمان بازرسی کل کشور از ایران خودرو  

پربحث‌های دیروز

 1. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 2. احمد توکلی در پاسخ به درخواست یک روزنامه‌نگار: دیده‌بان شفافیت و عدالت به همه ایرانیان ضدفساد تعلق دارد/ اگر اسنادی در مورد بدهی میلیاردی ایران مال به دست آید، پیگیری می‌کنیم

 3. کی‌روش: راه مهار رونالدو را نمی‌گویم/ فیلمنامه ایران - پرتغال را اسکورسیزی هم نمی‌توانست اینگونه برایم بنویسد

 4. واردات 424 خودوری قاچاق از بندرعباس/ مگر می‌شود هزاران دستگاه خودرو با قیمت بالا وارد شود، اما شبکه ای در کار نباشد؟/ تشریح آخرین وضعیت پرونده ایرانشهر و حقوق‌های نجومی

 5. ملکی: وزیر صمت قول داد 31 روزه حباب قیمت خودرو بترکد

 6. واعظی: مقصران موسسات مالی نباید آزادانه بگردند

 7. قیمت دلار و نرخ ارز امروز ۱ تیر ۹۷ +جدول

 8. در جلسه اوپک چه گذشت/زنگنه پس از ترک جلسه اوپک به نشانه اعتراض: فکر نمی‌کنم به توافق برسیم

 9. منبع نمودار ضد ایرانی پمپئو درد سر ساز شد

 10. بررسی افزایش مجدد دستمزد کارگران در شورای عالی کار

 11. نظر استاندار تهران درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 12. بررسی پشت پرده واردات غیرقانونی ۶ هزار دستگاه خودرو

 13. توییت زائری درباره حضور خانواده ها در استادیوم  

 14. شینزو آبه پس از ۴۰ سال به ایران سفر می کند

 15. احتمالات محدود صعود تیم ملی ایران/ پیروزی خودمان و شکست اسپانیا

 16. خواص جادویی و شگفت انگیز این میوه گرمسیری برای سلامتی

 17. نامجومطلق: می‌توانیم در جام جهانی شگفتی ساز شویم/ مقابل اسپانیا 60 دقیقه مطلقا دفاع کردیم

 18. هنر دیروز به زبان امروز

 19. زن:شوهرم با دوستم رابطه دارد/ مرد:زنم شیشه ای است و توهم دارد

 20. خون ایرانیان؛ از سالم‌ترین خون‌های اهدایی در جهان

 21. ترامپ: خلع سلاح کامل هسته ای در کره شمالی آغاز شده است!

 22. درخواست دو قانوگذار ارشد آمریکایی برای قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF

 23. بازدید سردار سلیمانی از پروژه ترفیع گنبد حرم امام حسین (ع) +عکس

 24. بازهم اشک مسی درآمد!  

 25. توصیه‌های اخلاقی رهبرانقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس  

پربحث‌های هفته

 1. چند نکته با افرادی که در دام ترامپ گرفتار شده‌اند

 2. توضیحات سرلشکر فیروزآبادی پیرامون ویلای لواسان+سند

 3. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 4. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 5. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 6. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 7. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 8. قرار بود حکومت‌مان، رنگ و بوی علی را داشته باشد  

 9. نام ۲ نفری که ۵۹ هزار سکه خریدند چیست؟

 10. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 11. نهاوندیان: مردم باید از آرامش و امنیت اقتصادی خودشان حراست کنند/نیاز به تصمیم گیری‌های قوی داریم و با صبوری مشکلات حل می‌شود/اگر علت گرانی کالایی مشخص نیست، نباید آن را بخریم

 12. آزمون: اگر ناراضی هستند، بعد از جام جهانی دیگر برای تیم ملی بازی نمی‌کنم

 13. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 14. فیروزآبادی ویلای لواسان را تحویل داد

 15. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 16. به بهانه "شبی که ایران نخوابید" / فوتبال را ببینید آقای رئیس جمهور + فیلم

 17. اسپانیا به سختی برد/ یوزها جانانه جنگیدند/ویدئو چک گل ایران به ماتادورها مردود اعلام کرد/امیدها به بازی پرتغال زنده است

 18. بیماری‌های اقتصاد ایران علاج دارند اما...

 19. محمد ثلاث قصاص شد

 20. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 21. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 22. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 23. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 24. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 25. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

پربحث‌های اخیر

 1. شهردار تهران خبرداد: افتتاح خط 7 مترو در شهریور ماه

 2. لاریجانی: پیگیری بین المللی پرونده فاجعه منا باید ادامه پیدا کند

 3. هزینه حج امسال با نرخ ارز مبادله‌ای محاسبه شد/ دلایل تفاوت قیمت کاروان‌ها

 4. تحقیر مسیح‌ علی‌نژاد توسط ابتکار

 5. ساختمان جدید پلاسکو منطبق با طرح تفصیلی بازسازی می‌شود

 6. آذری جهرمی گران‌فروشی ۵۵ درصدی موبایل در بازار را پذیرفت

 7. رئیس پلیس راه راهور ناجا: هر تابستان ۵۰۰۰ نفر در جاده های کشور جان می بازند

 8. برگزاری جلسه سوم رسیدگی به پرونده موسسه ثامن الحجج اعلام شد

 9. بهترین روش نظارت و کنترل وکلای متخلف چیست؟

 10. واکنش معاون وزیر به اخذ شهریه‌ ۲۵ میلیون تومانی از والدین

 11. تویسرکانی: اطلاعات اموال ثبت شده خاوری موجود است

 12. خاک عراقی در آسمان خوزستان / آغاز روند افزایش دما

 13. دستگیری 67 نفر از عاملین تیراندازی‌های غیرمجاز در خوزستان

 14. آغاز توزیع کارت آزمون سراسری از فردا

 15. وجود بیش از ۳ میلیون زن سرپرست خانوار و یک میلیون زن بیوه در کشور

 16. تامین داروی بیماران خاص در اولویت/ تاخیر در واردات دارو به دلیل مشکلات انتقال ارز

 17. بطحایی اعلام کرد: جزئیات پرداخت مطالبات فرهنگیان/ تسویه خرید خدمات و حق‌التدریس معلمان شاغل در تابستان

 18. تغییر در نظام پرداختی به معلمان/ تدوین پیش نویس قانون مستقل استخدامی در آموزش و پرورش

پربحث‌های هفته

 1. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 2. به بهانه "شبی که ایران نخوابید" / فوتبال را ببینید آقای رئیس جمهور + فیلم

 3. محمد ثلاث قصاص شد

 4. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 5. اولین اعتراضات به تلگرام طلایی / دست وزارت ارتباطات در کار است

 6. واردات 424 خودوری قاچاق از بندرعباس/ مگر می‌شود هزاران دستگاه خودرو با قیمت بالا وارد شود، اما شبکه ای در کار نباشد؟/ تشریح آخرین وضعیت پرونده ایرانشهر و حقوق‌های نجومی

 7. علی دایی در سرپل ذهاب 71 خانه مسکونی می سازد

 8. قانون عجیب ازدواج دختران در ژاپن

 9. بانوان ایرانی پس از ۳۷ سال به ورزشگاه راه یافتند

 10. مدرسه "معین" تعطیل شد/ تغییر مدیر آموزش و پرورش منطقه ۲ تهران

 11. دریاچه ارومیه عمیق شد

 12. شهردار تهران خبرداد: افتتاح خط 7 مترو در شهریور ماه

 13. حجت‌الاسلام حسینی، استاد معروف اخلاق در خانواده درگذشت

 14. دارو گران می‌شود+ جزئیات

 15. لاریجانی: پیگیری بین المللی پرونده فاجعه منا باید ادامه پیدا کند

 16. وزیر بهداشت: دفترچه بیمه چک سفیدامضا نیست

 17. اعتماد مردم به کمیته امداد امام / افزایش ۳۰ درصدی زکات فطره/ جذب ۸۰ هزار حامی «ایتام» و «محسنین»

 18. هزینه حج امسال با نرخ ارز مبادله‌ای محاسبه شد/ دلایل تفاوت قیمت کاروان‌ها

 19. مردانه باختیم/ واکنش کاربران فضای مجازی به شکست قهرمانانه ایران در مقابل اسپانیا

 20. واکنش چهره‌ها به باخت پیروزمندانه ایران در مقابل ستارگان اسپانیا +تصاویر

 21. دستور وزیر کشور به استاندار سیستان و بلوچستان درباره حادثه ایرانشهر

 22. افروغ: بومی‌سازی در علوم انسانی ضرورت انکارناپذیر است

 23. تحقیر مسیح‌ علی‌نژاد توسط ابتکار

 24. ساختمان جدید پلاسکو منطبق با طرح تفصیلی بازسازی می‌شود

 25. آذری جهرمی گران‌فروشی ۵۵ درصدی موبایل در بازار را پذیرفت

آخرین عناوین