هتل بین المللی

پیشنهاد دانشگاه تهران برای حل مشکل بیکاری فارغ التحصیلان

گروه اجتماعی الف،   3961023010 ۱۸ نظر، ۳ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس دانشگاه تهران از پیشنهاد این دانشگاه به مجلس در قالب تبصره‌ای به منظور حل معضل بیکاری دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی خبر داد و گفت: در صورت تصویب این تبصره در مجلس شکل‌گیری ارتباط بین دانشگاه و صنعت در قالب تبصره و بودجه الزام‌آور خواهد شد و زمینه اشتغال دانشگاهیان بیش از پیش فراهم می‌شود.

دکتر محمود نیلی‌احمدآبادی در گفت و گو با ایسنا،‌ با اعلام این مطلب اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که خیلی به جامعه جوان و به ویژه تحصیلکرده های کشور فشار وارد می کند امید به آینده، بیکاری و شغل است. ما فکر می کنیم دانشگاه‌ها در این امر نیز می توانند بسیار کمک کننده باشند.

وی در ادامه از ارائه تبصره دانشگاه تهران به مجلس شورای اسلامی در راستای حل مشکل اشتغال دانشجویان خبر داد و گفت: پیرو حضور دکتر لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی در دانشگاه تهران و استقبال او برای رفع مشکل بیکاری دانشجویان تبصره‌ای در این راستا به مجلس شورای اسلامی از سوی دانشگاه تهران پیشنهاد کردیم و هدف تبصره این است که دانشگاه در امر اشتغال فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد، دکتری و تامین بخشی از منابع لازم برای پرداخت دانشجویان دکتری کمک کننده باشد. به همین دلیل این تبصره به مجلس پیشنهاد شد.

به گفته وی روز گذشته در راستای تبصره فوق و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که عضو هیئت علمی دانشگاه تهران بودند، جلسه‌ای برگزار شد و مجددا تبصره مطرح شد و خوشبختانه مورد استقبال مسئولین کمیسیون تلفیق مجلس و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور نیز قرار گرفته است.

دکتر نیلی در خصوص مفاد تبصره پیشنهادی دانشگاه تهران به مجلس شورای اسلامی به منظور رفع مشکل اشتغال دانشجویان نیز اظهار کرد: در این تبصره سعی کردیم شیوه‌هایی را در دانشگاه‌ها پیشنهاد کنیم که از محل اعتبارات دانشگاهها که به منظور حل مسائل و توسعه دستگاه‌ها در اختیار این مراکز قرار می دهند بخش عمده این اعتبار به دانشجویان دوره کارشناسی ارشد، دکتری و دانش آموختگان دانشگاه‌ها که به عنوان پژوهشکده در دانشگاه‌ها زیر نظر اساتید فعالیت دارند، پرداخت شود.

شکل‌گیری ارتباط بین دانشگاه و صنعت الزام‌آور می‌شود

رئیس دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: هدف از تبصره فوق اشتغال و شکل‌گیری ارتباط صنعت و دانشگاه است که متاسفانه علیرغم صحبت‌هایی که به منظور ضرورت ایجاد این ارتباط می شود، ولی در عمل به شکل اساسی ارتباط مطلوبی بین صنعت و دانشگاه شکل نگرفته است لذا هدف اصلی در ارائه تبصره این است که این ارتباط در قالب تبصره و بودجه الزام‌آور شود.

عدم استفاده از ظرفیت دانشگاه ها برای حل معضل اشتغال کشور

دکتر نیلی خاطر نشان کرد: اتفاقاتی که درهفته‌های گذشته در کشور رخ داد، بخشی از آن شاید ناشی از این باشد که هنوز از ظرفیت فکری، مشاوره‌ای، حل مسئله و اجرایی دانشگاه‌ها برای رفع معضلات کشور به خصوص برای عرصه اشتغال استفاده نشده است. این در حالی است که موضوع بیکاری دانشجویان ما را رنج می دهد. به طوریکه برخی از آنها مدت زمان تحصیل خود در دانشگاه‌ها را به دلیل مشکل اشتغال طولانی می‌کنند و این مسئله مشکلات متعددی را برای آنها فراهم کرده است. ضمن اینکه جامعه به خوبی نمی تواند از نیروی کار باارزش استفاده نماید. بنابراین ضروری است که از ظرفیت دانشگاه‌های در حوزه های فکری و اجرایی برای حل معضل بیکاری استفاده شود.

سهم پارک‌های علم و فناوری از اعتبار اشتغال کشور

رئیس دانشگاه تهران از تلاش برای اختصاص سهمی به پارک‌های علم و فناوری از اعتبار اشتغال کشور خبر داد و افزود: دانشگاه تهران به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرده است تا تمامی تبصره‌هایی که اعتبار برای اشتغال در آن دیده می شود حتما پارک های علم و فناوری دانشگاه‌ها نیز در آن منظور شود تا از این طریق پارکهای علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان بتوانند از این اعتبار استفاده نمایند.

دکتر نیلی خاطر نشان کرد: با توجه به استقبال نمایندگان مجلس و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از تبصره فوق این امیدواری وجود دارد که این تبصره مورد تایید واقع شود چراکه اجرایی کردن آن نه هزینه‌های دولت را افزایش می دهد و نه درآمدهای آن را کاهش. در عین حال می تواند مسئله اشتغال به ویژه اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهان که بخش بزرگی از بیکاران جامعه را به خود اختصاص می دهد، بهبود می بخشد. اگرچه تصویب آن با تاخیر مواجه شد ولی با همت نمایندگان مجلس احتمال تصویب آن بیشتر است.

رئیس دانشگاه تهران در پایان خاطر نشان کرد: طی جلسه‌ای با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی داشتیم، قرار شد دانشگاه تهران در معماری و ارزیابی ساختمان‌های زلزله‌زده در کرمانشاه کمک کنند و اظهار علاقه به کمک دانشگاه‌ تهران در این زمینه وجود داشت و این همکاری در قالب قراردادی با بنیاد صورت خواهد گرفت که براساس آن اساتید و دانشجویان دانشگاه در قالب تیمی در منطقه مستقر خواهند شد و در بازبینی و ارائه طرح ‌های نوآورانه برای ساختمانهای نظارت خواهند کرد. بنابراین این همکاری نشان می دهد دانشگاه‌ها می‌توانند در جامعه مفید باشند امیدواریم این نگاه در بین همه مسئولان ایجاد شود تا شاهد یک اتفاق بزرگ در عرصه اشتغال باشیم.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۲۳ اسفند ۱۳۹۶آیا پول‌های نامشروع آقایان به حساب مردم برمی‌گردد؟  
۲۲ اسفند ۱۳۹۶ معاون اول برای دفاع از وزرا در جلسه استیضاح حضور می‌یابد +عکس
۲۱ اسفند ۱۳۹۶نقوی: استیضاح آخوندی مورد مطالبه نمایندگان است
۲۱ اسفند ۱۳۹۶چهارشنبه؛بررسی حمله به سفارت ایران در انگلیس با حضور معاونان ظریف
۲۰ اسفند ۱۳۹۶معاون فرهنگی دانشگاه تهران: امیدوارم دانشجویان بازداشتی تا قبل از عید آزاد شوند
۲۰ اسفند ۱۳۹۶تب مدرک‌گرایی و بیکاری ۴۰ درصدی فارغ‌التحصیلان
۱۹ اسفند ۱۳۹۶رضایی: باید جلوی دخالت سیاسیون در اقتصاد را بگیریم / بحران بیکاری که در نسل جوان فوق‌العاده بالا است
۱۹ اسفند ۱۳۹۶ما نماینده حوزه انتخابیه در مجلسیم نه نماینده مجلس در حوزه انتخابیه/ برخی از نمایندگان ادوار مجلس در طراز نمایندگی نبودند
۱۹ اسفند ۱۳۹۶طرح «اعاده اموال نامشروع» مسئولان ملی است نه جناحی و سیاسی
۱۸ اسفند ۱۳۹۶اظهار بی اطلاعی نمایندگان از 950 هزار شغل مورد ادعای رئیس جمهور/ تقاضای برای شغل بیشتر شده نه کمتر
۱۷ اسفند ۱۳۹۶تعداد امضاهای طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان به عدد ۱۸۰ رسید+ تصاویر
۱۶ اسفند ۱۳۹۶راه حل برون رفت از وضعیت بیکاری چیست؟

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۰۳۵۶۸۰۱:۵۴:۰۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
وام خود اشتغالی بدهید
ناشناس۲۰۳۶۳۰۰۷:۰۷:۱۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
اگر دانشگاهها موظف شوند که پروژه های کارشناسی ارشد و دکترای خود را در ارتباط با صنعت و کشاورزی و سایر بخش های تولیدی و خدماتی که به نحوی باعث اشتغالزایی میشود انجام دهند مشکل بیکاری فارغ التحصیلان برطرف خواهد شد.
ناشناس۲۰۳۷۰۹۰۸:۴۹:۳۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
ارتباط دانشگاه و صنعت نیاز به مصوبه جدید نداره! همت میخواد! که دانشگاه هامون ندارن.... چون اساتید حقوق ثابت دارن! اگه مثل آمریکا گرنت پژوهشیشون از بخش خصوصی تامین میشد (مطلق عرض نمیکنم) اوضاع فرق داشت!
آریابان۲۰۳۹۷۹۱۳:۴۱:۴۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
اونهائیکه فقط از طریق پاک کردن صورت مسئله !!!!! وهل دادن جوانان بیکار بسوی مقاطع بالاتر تحصیلی ، مشکل بیکاری را از سر خود باز کردند و آمار های روی دیوارفارغ التحصیلان تکمیلی را توی بوق و کرنا میکردند حالا بیایند و راهکار بدهند ؛ بیکاران تحصیلکرده !!!!!! در رشته های غیر از صنعت و کشاورزی چی ؟!؟!؟!؟!؟!؟
ناشناس۲۰۳۶۳۹۰۷:۳۸:۰۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
یک مشکل دانشگاههای ایران این موضوعه که استاد پول پروژه را میگیره و کمتر از 10 درصد به دانشجو پرداخت میکنه درحالیکه دانشجو عملا 100 درصد کار را انجام میده و همین موضوع باعث سرخوردگی دانشجوهای دکترا شده علاوه بر اینکه کیفیت انجام پروژه ها را هم کاهش داده است.
ناشناس۲۰۳۶۴۱۰۷:۳۸:۵۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
وظیفه دانشگاه تولید علم است نه ایجاد شغل!!
ناشناس۲۰۳۷۵۷۰۹:۵۹:۱۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
یکی از معیارهای ارزیابی دانشگاه ها در آمریکا اینه که چطور تونستن فارغ التحصیلاشون رو ;جایابی; کنن! یعنی بفرستن سر کار!!!! به شخصه از آمریکا متنفرم! ولی قرار نیست این درایت هاشون رو انکار کنم!!
ناشناس۲۰۳۸۲۶۱۱:۰۶:۳۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
علمی که در راستای نیازمندی های کشور نیست یعنی اشتغال و پیشرفت ایجاد نمی کنه، به چه دردی می خوره؟ حالا ۱۰ درصد تولید علم هم باشه واسه مرز دانش ولی باقیش باید مسائل مملکت رو حل کنه.
ناشناس۲۰۳۶۵۷۰۷:۵۳:۴۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
دلیل اصلی تعداد زیاد فارغ التحصیل است که اکثرشان هم در دانشگاههای بی کیفیت درس خوانده اند. نظام باید یک جراحی در آموزش عالی انجام داده و بیشتر این دانشگاها را تعطیل کند. این چه دانشگاهی است که فارغ التحصیل دکترا دارد. ولی این آقا یا خانم دکتر که خودش باید خلاق باشد و برای خود و دیگران شغل ایجاد کند. بیکار است و دنبال شغل
بابک۲۰۳۶۶۴۰۸:۰۱:۴۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
قطعا منظورش ایجاد یک .. جدید برای دانشگاه است. نمونش رو ما قبلا در همین دانشگاه تهران دیدیم.!!!!!
ناشناس۲۰۳۶۶۶۰۸:۰۵:۲۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
... یه کلاهی برای اساتید خودشان میخان در بیارن با پول ملت. چون این طرحها همه غیرکارشناسی شده و یکسویه است و اکثرا غیرواقعی ست.
sedighi۲۰۳۷۴۳۰۹:۳۵:۴۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
به نظر بنده هیچگاه روشهای تک بعدی ما را به هدف تولید ارزشمند و اشتغال پایدار نمی رساند، بلکه بهتر است هم زمان در چند مسیر و چند جبهه کار را پیش ببریم. - خانواده به عنوان اولین مرکز شکل گیری مسیر زندگی باید اجرایی محور باشد و به قولی باید فرزندان را در مسیر کار و فعالیت قرار بدهد، حتی کار های کوچک خانه مثل بازبینی شیر آلات ، خیاطی های کوچک و رفع مشکل های خرده ریزه زندگی در حد توان. - مدرسه نیز باید در ضمن آموزش های کلاسیک بازدید های علمی و میدانی را در زمینه های مختلف به صورت جدی و منظم در دستور کار خود قرار دهد. - فرهنگ اجتماعی نیز باید با ارزشمند بودن و احترام به کار ، مجددا احیا شود، تولید کننده و کارآفرین باید به عنوان فرماندهان اقتصادی مورد توجه قرار گیرند. - در نهایت دانشگاهها و مراکز آموزش عالی نیز باید همزمان با آموزش تئوری دانشجویان، ارتباط با بخشهای مختلف صنعت و خدمات را بخش اجتناب ناپذیر تحصیل قلمداد کنند همانند دانشجویان پزشکی که لازمه ارائه مدرک ، گذراندن مراحل مختلف بیمارستانی و اخذ تاییدیه فنی از واحد های درمانی می باشد.
ناشناس۲۰۳۸۰۰۱۰:۳۸:۲۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
پیشنهاد من اینه که برای حل مشکل بیکاری همه برن سر کار اونوقت مشکل بیکاری حل میشه ارادمتند شما مسئول اداره بیکاری دولت تدبیر
ناشناس۲۰۳۸۲۸۱۱:۱۰:۵۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
وظیفه دانشگاه تولید علم است و همچنین رعایت عدالت بین همه کسانی که در آن دانشگاه کار می کنند. تبعیض فراوان بین استاد و کارمند چه معنایی در این دانشگاه دارد؟؟
ناشناس۲۰۳۸۳۱۱۱:۱۴:۲۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
در کل دنیا پروژه بر روی مسائل واقعی است که در خارج دانشگاه برای آن پول پرداخت میکنن و استاد و دانشجو با نسبتی سهمی از این دریافتی دارند اما در ایران تنها بیرون آوردن مقاله مهم است چون که استاد حقوق خود را دریافت میکنه و دانشجو هم در راه خدا داره درس میخونه و هیچ هزینه ای هم نداره،!!!
ناشناس۲۰۳۸۵۲۱۱:۳۹:۰۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
اگر اساتید را مجبور به عدم پذیرش مشاغل و سمت های دولتی کنند این معضل حل خواهد شد اما .... اساتید دوست دارند از چند جا حقوق بگیرند. با وضعیت فعلی نه کار پژوهشی انجام میشود و نه سازمانهایی که به اساتید برای مدیریت سپرده میشود بازدهی لازم را دارند.
استاد دانشگاه تهران۲۰۳۹۵۷۱۳:۱۲:۲۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
بیایید یک بار هم که شده با خودمان روراست باشیم. آیا حقیقتاً همه‌ی کسانی که در یک رشته تحصیلی مدرکی دارند را می‌توان متخصص در آن رشته به حساب آورد؟ آیا منطقی است کسانی را که از درک ساده‌ترین مسائلِ رشته‌ی خود عاجزند را صاحب تخصص در آن رشته نامید؟ همه می‌دانیم بسیاری از مدارک تحصیلی که در دانشگاه‌ها (حتی دولتی) اعطاء می‌شوند هیچ گونه ارزشی ندارند و صدور بسیاری از این مدارک صرفاً به دلیل عدم نظارت وزارت علوم بر کیفیت آموزش و پژوهش در این دانشگاه‌ها، ایجاد شغل برای عده‌ای و از همه مهم‌تر سرگرم کردن جوانان و به تعویق انداختن خواسته‌های برحق آن‌هاست. یک مثال شاید موضوع را روشن کند. در حال حاضر بسیاری از فوتبالیست‌های شاغل در لیگ فوتبال درآمدهای چند صد میلیونی و بعضاً میلیاردی دارند. اما آیا تیم‌های حاضر درلیگ حاضرند چند صد میلیون برای کسانی که در مدارس فوتبال آموزش دیده‌اند (و بعضاً مدرک این مدارس را نیز دارند) پرداخت کند؟ بی‌شک خیر. پس به جای آن که به دنبال اتلاف وقت جوانان با اعطای مدارک بی‌ارزش باشیم به دنبال ایجاد شغل و بهبود شرایط اقتصادی باشیم. یک توصیه هم به استاد ارجمند جناب آقای دکتر نیلی احمد‌آبادی دارم. آن هم این که ....... کمر همت به حل معضلات دانشگاه تهران بندند و حل مسائلی از این دست را به مسئولین مستقیم این حوزه بسپارند. ومن الله التوفیق.
اتاق۲۰۴۰۱۷۱۴:۰۶:۳۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
وظیفه دانشگاه تولید علم درراستای نیازهای کشور است و ازمهمترین عوامل بیکاری فارغ التحصیلان کشور نداشتن آموزش عملی وکاربردی نبودن اطلاعات آکادمیک آنهاست .دانشگاه ومسئولان کشور باید صنعت رادعوت به جذب کارآموزان دانشگاهی ازسال دوم تحصیلی آنها بامعافیت ازمالیات وبیمه همچون دوران قبل ازانقلاب برای ایجادمهارت وجسارت آنهادر مشارکت درکارها نماید واراین طریق فضای اعتماد به آینده کاری وخلاقیت رابرای دانشجویان مهیا کند .طرح استاد شاگردی پیشنهادی فاقد اعتبار شخصیت فکری ازجانب دانشجویان است .
تجارت نیوزایرانسلمادیرانسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. تلگرام ایران را تحریم کرد

 2. عراقچی: انتظارات مردم از برجام برآورده نشد/ تصور ما این است که برجام ادامه پیدا نخواهد کرد

 3. نماینده مجلس خبر داد؛ فیلترینگ تلگرام به تصویب شورای‌ عالی فضای مجازی رسیده است

 4. ۷ نکته درباره فیلترینگ احتمالی تلگرام

 5. تکذیب خبر فیلترینگ تلگرام

 6. آیا پمپئو وزیر خارجه جنگ است؟

 7. گوشی می‌خرید انتقال سند را فراموش نکنید!

 8. قتل عام خانوادگی در ۲۱۰ دقیقه

 9. مهماندوست:روحانی را دوست ندارم و به او رای ندادم/ عسکری من را یاد چرچیل می‌اندازد/ علی کریمی جگر دارد

 10. هزینه‌ های جشنواره‌ی فیلم فجر اعلام شد

 11. ساعت مراسم سخنرانی رهبر معظم انقلاب در مشهد اعلام شد

 12. کدام خودروی بازار برای من مناسب است؟

 13. آیت الله نوری همدانی: وضع معیشت مردم، انسان را شرمنده می‌کند

 14. افشای پشت پرده اغتشاشات دی‌ ماه در ایران

 15. گفتگوی ملی با اصلاح‌طلبان برانداز!

 16. چرا سفر به کیش بهترین مقصد برای سفرهای نوروزی 1397 است

 17. آغاز ثبت‌ نام طرح ترافیک ۹۷ از امروز

 18. شمخانی: پاسخ شایسته و به موقع به نقض عهدهای واشنگتن در برجام خواهیم داد

 19. سر دلالان از صرافی‌ها شلوغ‌تر است

 20. حکم کمیته انضباطی درباره بازی فولاد و استقلال اعلام شد

 21. اعلام ترکیب تیم ملی مقابل سیرالئون

 22. سرلشکر باقری: «به وقت شام» جلوه‌گر شجاعت رزمندگان در جبهه‌های دفاع از اسلام است

 23. اعلام ساعت و شبکه پخش سریال های نوروزی + عکس

 24. میانگین حقوق معلمان چقدر است؟

 25. حاشیه حضور وزیر صنعت در ایران خودرو / کتاب ایران خودرو مسئولیت اجتماعی است یا سفره شب عید مردم؟

پربحث‌های دیروز

 1. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 2. شرکت اپل دسترسی به اپ استور در ایران را مسدود کرد

 3. عروس ارشد ترامپ، درخواست طلاق داد +عکس

 4. بسته پیشنهادی اروپایی‌ها به آمریکا برای تشدید فشارها علیه ایران/سیاست تحریم برای حفظ توافق هسته ای

 5. چمران: شهرداری در این مدت کاری انجام نداده است

 6. آخوندی: جنوب کشور مکان مناسبی برای زندگی، کار و تولید ثروت است

 7. تظاهرات گسترده دانش‌آموزان آمریکایی در اعتراض به حملات مسلحانه  

 8. روایت پوتین از رباعیات عمر خیام

 9. یک تنه در آلمان در برابر یک جهان!

 10. علت استعفای شهردار تهران، بیماری یا فسادستیزی؟

 11. افزایش ۳۰ درصدی قیمت مواد شوینده در سال آینده

 12. نشست شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۹۷ بدون نتیجه به پایان رسید

 13. نتانیاهو: ترامپ در ماه "مه" از توافق هسته‌ای با ایران خارج می‌شود

 14. سناریوهای افزایش دستمزد ۹۷ کارگران

 15. نقوی حسینی: تحریم جدید آمریکا مقدمه خروج از برجام است/ نوزدهمین تحریم علیه ایران بعد از برجام

 16. وزیر کار: تعیین مزد ۹۷ بر اساس «سبد معیشت» و «تورم»/ به دنبال افزایش قدرت خرید کارگران هستیم

 17. لطفا اهداف و خباثت انگلیس را تقلیل ندهید

 18. نجفی: به عنوان خدمتگذار مردم وارد شهرداری شدم/ شهرداری تهران باید از مسائل سیاسی فارغ شود

 19. اعتراف موبایل قاپ حرفه‌ای تهران به ۲۰۰ سرقت

 20. دیدار دوستانه ایران - سیرالئون لغو شد/ برگزار نشدن بازی ضرری حدود ۲۰۰ میلیون تومانی در دامن فدراسیون فوتبال می‌گذارد

 21. نامه فیفا؛ سیرالئون حق بازی جلوی ایران را ندارد!

 22. برخورد دوگانه با تخلفات خودرویی/ ابهامات قاچاق خودرو با ۱۹هزار ثبت سفارش شائبه‌دار

 23. ظریف: ترامپ از روزی که سرکار آمده تلاش خودش را برای از بین بردن برجام انجام داده/ اگر آمریکا اشتباه خروج از برجام را مرتکب شود، حتما این اشتباه دردناکی برای آن‌ها خواهد بود

 24. ظریف: خروج آمریکا از برجام اشتباهی دردناک خواهد بود  

 25. اعلام دستمزد کارگران تا ۲۹ اسفند

پربحث‌های هفته

 1. مساله فقط یک روسری است؟

 2. مراسم مبتذل برج میلاد و پنج نکته اساسی

 3. "عفاف و کرامت" زن شرقی، یا "بردگی جنسی" زن غربی؟

 4. اختصاصی | مراجع تقلید درباره «وظیفه حکومت در حجاب» چه می‌گویند؟

 5. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 6. نجفی استعفا داد/ محسن هاشمی: در اولین جلسه بعد از نوروز استعفای نجفی بررسی می شود

 7. ترامپ زنگ خطر را برای توافق هسته ای به صدا در آورد/ هدیه بزرگ کاخ سفید به نتانیاهو و محمد بن سلمان/ سناریوهای ایران در قبال خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود؟

 8. کیم عاقل, ترامپ عاقل تر‎

 9. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 10. فرقه شیرازی از کاخ باکینگهام تا کاخ سلطنتی آل سعود+تصاویر

 11. ظریف: برای سوخت‌گیری پرواز من، به یکی، دو شرکت مراجعه شده ‌بود که اطلاعات غلطی داشتند/ اینکه تصویر من را با یک پیت نفت در دست چاپ کنند، تحقیر ظریف نیست، تحقیر مردم ایران است

 12. استیون هاوکینگ درگذشت

 13. چرا مردم ایران شاد نیستند، اما هندی های فقیر شادند

 14. اسم این موزه چی بود؟  

 15. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 16. اجرایی شدن ماده 29 قانون برنامه ششم برای شفافیت حقوق مسولان را دنبال خواهیم کرد /برخی مسئولین حاضر به بیان میزان حقوق دریافتی خود نیستند

 17. مقصر سقوط هواپیمای آسمان اعلام شد: بی‎توجهی شرکت آسمان به محدودیت پرواز خلبان/ خلبان در سال ۸۸ عمل جراحی قلب باز انجام داده بود؛ او مجاز به پرواز با یک کمک‌خلبان نبود

 18. عباس آخوندی: استیضاح من جز متشنج کردن فضا سود دیگری ندارد

 19. کارگر اخراجی شهردار را به آتش کشید  

 20. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 21. دلیل استعفای شهردار تهران اعلام شد

 22. سرقت دستگاه خودپرداز از میدان ونک با ۶۷ میلیون تومان وجه نقد  

 23. چهارشنبه سوزی با ۲۰۸۲ مصدوم و ۴ فوتی/ قطع عضو به عدد ۱۸ رسید/ سوختگی و مشکلات چشمی رتبه اول و دوم آسیب‌ها +تصاویر

 24. ماجرای تخریب منزل خانواده معلول ۳ نفره در ارومیه + واکنش شهردار

 25. موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی

پربحث‌های اخیر

 1. چرا سفر به کیش بهترین مقصد برای سفرهای نوروزی 1397 است

 2. آغاز ثبت‌ نام طرح ترافیک ۹۷ از امروز

 3. میانگین حقوق معلمان چقدر است؟

 4. علت سرخوردن خودروها در جاده چالوس مشخص شد

 5. افزایش مصرف ماده مخدر گل در تهران

 6. کلانتری:‌ از بازداشت‌ شدگان محیط زیست اطلاع دقیقی نداریم/ رئیس جمهور گروه چهار نفره‌ای را برای پیگیری گذاشته‌اند

 7. سفر عیدانه روحانی به سرپل ذهاب

 8. تغییر در ارایه خدمات خط ۵ متروی تهران در ایام نوروز ۹۷

 9. علیخانی: شهردار شدن محسن هاشمی تقاضای عمومی است، اما او تمایلی ندارد

 10. سفرهای نوروزی افزایش می‌یابد؟

 11. فرود اضطراری پرواز هواپیمایی ماهان به علت نقص فنی

 12. سردار رحیمی: عامل شهادت سه مامور ناجا در خیابان پاسداران زودتر به سزای اعمالش برسد

 13. ثبت‌ نام از سهمیه‌ بگیران طرح ترافیک ۹۷ / اجرای طرح از اردیبهشت‌

 14. ۶ محور کشور تا اطلاع ثانوی مسدود است

 15. کوهبنان در سال جدید؛ آوار برداری به‌ جای خانه‌ تکانی

 16. برف و باران در ۱۹ استان کشور

 17. توزیع ۱۱ میلیون سبد کالا بین مددجویان و نیازمندان از طریق وزارت رفاه

 18. پیشنهاد هنرمندان به روحانی + عکس

 19. فرصت دو ماهه شهرداری برای طرح جایگزین "برج باغ"

پربحث‌های دیروز

 1. چمران: شهرداری در این مدت کاری انجام نداده است

 2. یک تنه در آلمان در برابر یک جهان!

 3. نجفی: به عنوان خدمتگذار مردم وارد شهرداری شدم/ شهرداری تهران باید از مسائل سیاسی فارغ شود

 4. گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای جهان برای زندگی

 5. مشاور رسانه‌ای شهردار تهران: کناره گیری نجفی ربطی به مراسم برج میلاد ندارد

 6. سامانه بارشی وارد کشور شد

 7. وزیر علوم: نسل جوان ما متدین هستند و اعتقاد قلبی به ائمه معصومین (ع) دارند

 8. آیا طرح ترافیک جدید منتفی می شود ؟

 9. ۶ راهکار برای غلبه بر اضطراب سفر‌های نوروزی

 10. آغاز سفرهای نوروزی/ ترافیک نیمه سنگین در خروجی های تهران

 11. طراحی سرفاصله ۳ دقیقه‌ای برای ۳ خط متروی تهران در سال ۹۷

 12. تکذیب ریختن گازوییل از سوی امدادخودرو‌های مستقر در جاده چالوس

 13. عارف: اخراج اساتید، دانشگاه را با رکود روبه‌رو می‌کند

 14. ورود لندکروزهای جدید به ناوگان خودرویی پلیس + عکس

 15. جاده چالوس ۲۸ و ۲۹ اسفند یکطرفه می‌شود/ احتمال اعمال محدودیت در هراز

 16. آغاز طرح نوروزی پلیس در فرودگاه‌ها از امروز

پربحث‌های هفته

 1. مساله فقط یک روسری است؟

 2. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 3. نجفی استعفا داد/ محسن هاشمی: در اولین جلسه بعد از نوروز استعفای نجفی بررسی می شود

 4. چرا مردم ایران شاد نیستند، اما هندی های فقیر شادند

 5. دلیل استعفای شهردار تهران اعلام شد

 6. ماجرای تخریب منزل خانواده معلول ۳ نفره در ارومیه + واکنش شهردار

 7. محاکمه راننده اتوبوس آشوب‌های پاسداران/ صحبت‌های محمد ثلاث در دادگاه/ جلسه بعدی دادگاه فردا برگزار می‌شود + فیلم و عکس

 8. چمران: شهرداری در این مدت کاری انجام نداده است

 9. یک تنه در آلمان در برابر یک جهان!

 10. مهریه جالب و ارزشمند یک عروس ایرانی 

 11. ربیعی: چرا کسی از من درباره کاهش فقر نمی پرسد؟

 12. روایت نجفی از دلیل اصلی استعفایش

 13. بررسی استعفای نجفی پشت درهای بسته

 14. خیابان نفت به نام مصدق نامگذاری شد

 15. آیا شبکه تلویزیونی ایران کالا می‌تواند گِره کور رکود در بخش تولید داخلی را باز کند؟

 16. سردار جعفری: سپاه در کنار کار دفاع و امنیت کشور باید در عرصه درختکاری هم نقش موثری ایفا کند

 17. واکنش وزیر ارتباطات به شایعه قطع دائم تلگرام  

 18. یک عضو شورای شهر استعفای نجفی شهردار تهران را تکذیب کرد   

 19. دادستان کل کشور: ۶۰ تا ۷۰ درصد جرائم فضای مجازی در تلگرام رخ می دهد

 20. نجفی: به عنوان خدمتگذار مردم وارد شهرداری شدم/ شهرداری تهران باید از مسائل سیاسی فارغ شود

 21. دستور برکناری شهردار تهران از اتاق فکر اصلاح‌طلبان صادر شد

 22. جمعیت کشور از مرز ۸۱ میلیون نفر گذشت

 23. توضیح سراج درباره طرح ترافیک جدید و سود‌های سپرده ۲۰ درصدی

 24. نماینده مجلس: متکدیان پایتخت روزانه ۳ تا ۴ میلیون تومان درآمد دارند

 25. گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای جهان برای زندگی

آخرین عناوین