حاجی بابایی: دولت می‌خواهد مردم برای دریافت یارانه در کمیته امداد ثبت نام کنند

گروه اقتصادی الف،   3961022073 ۲۷ نظر، ۱ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
حاجی بابایی: دولت می‌خواهد مردم برای دریافت یارانه در کمیته امداد ثبت نام کنند

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت از مجلس مجوز می خواهد که برخی افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و حاشیه نشینان را جدا کرده و به آن ها یارانه دهد و مابقی مردم اگر یارانه می خواهند، در کمیته امداد و بهزیستی ثبت نام کنند.

حمیدرضا حاجی بابایی در مصاحبه با رادیو وظیفه مجلس را در تصویب بودجه ای مفید، کم ضرر و هم راستا با اسناد بالادستی و در جهت عدالت اجتماعی تعریف کرد و افزود: «آنچه در عمل اتفاق می افتد دولت لایحه بودجه را تقدیم مجلس می کند و مجلس ممکن است به وظایف خطیر خود عمل بکند یا خیر!»

وی ادامه داد: «این مجلس است که باید لایحه بودجه را تصویب کند که با مقوله تایید متفاوت است. تایید بدین معناست که مجلس به یک وزیر رای اعتماد می دهد یا خیر ولی لایحه بودجه باید به تصویب برسد و از این پس تک تک نمایندگان مجلس در برابر این مصوبه مسئول هستند و نمی توانند در محافل عمومی و صداوسیما نظری مغایر اعلام کنند.»

حاجی بابایی با تاکید بر اینکه مجلس می تواند لایحه بودجه را بکلی دگرگون کند، بودجه مصوب را کاری مشترک از سوی مجلس و هم دولت خواند و افزود: «مجلس می تواند بکلی لایحه را رد کند و مطابق با اسناد بالادستی اقدام به اعمال تغییرات در لایحه بودجه نماید... اما آیا لایحه بودجه را تمامی کارشناسان اقتصادی قبول دارند؟»

این نماینده مردم در مجلس گفت: «اگر مجلس لایحه بودجه را صرفا تایید کند، تعاملی میان دولت و مجلس شکل نگرفته است. این بدین معناست که مجلس هیچ انگاشته شده. بنده مسئول کمیسیون برنامه ششم بودم. امروز بودجه بدست مجلس رسیده است که در تعریف، یک پنجم برنامه است. اما بنده بعنوان رئیس کمیسیون برنامه ششم می ببینم این بودجه 100درصد با برنامه مغایرت دارد.»

حاجی بابایی اذعان داشت: «برنامه یک قانون است و بر اساس سیاست های کلی نوشته شده و شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام آن را تایید کرده. دولت در لایحه بودجه آورده است که ما نرخ بنزین را 500 تومان گران کنیم ولی ما بعنوان نماینده مجلس در میان مردم زندگی می کنیم و می دانیم این تصمیم در حال حاضر امکان ندارد.»

وی افزود: «دولت از طرف دیگر به مجلس می گوید یک چک سفید بدهید که 38 میلیون نفر یارانه بگیر را حذف کند. دولت از مجلس مجوز می خواهد که یکسری از تحت پوششان کمیته امداد، بهزیستی و حاشیه نشینان را جدا کرده و به آن ها یارانه دهد و مابقی مردم اگر یارانه می خواهند، در کمیته امداد و بهزیستی ثبت نام کنند و ما بعد از بررسی به آن ها یارانه بدهیم.»

حاجی بابایی تصریح کرد: «بنده این را توهین به مردم می دانم و نمی توانم این بند را مصوب کنم. مجلس وظیفه دارد به دولت کمک کند و در بحث وزرا دیدید که با تمام توان به هر کس دولت معرفی کرد، رای دادیم و به این کار ما نیز ایراد گرفته شد؛ اما بنده می دانم که بسیاری کارمندان ما نیز به یارانه نیازمند هستند و نمی توان گفت این افراد را حذف کنید.»

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۲۵ دی ۱۳۹۶بررسی پرونده آلومینیوم المهدی در کمیسیون اصل ۹۰ /خریداربه ۳۰۰ میلیارد تومان از تعهدات خود عمل نکرد
۲۵ دی ۱۳۹۶کمیسیون مشترک مجلس الحاق به FATF را بررسی می‌کند
۲۵ دی ۱۳۹۶توصیه مجلس به دولت: در حذف یارانه‌بگیران شتاب نکنید
۲۵ دی ۱۳۹۶امیری: حق اظهارنظر برای دولت در همه مراحل رسیدگی به بودجه در مجلس وجود دارد
۲۵ دی ۱۳۹۶اثری از اقتصاد مقاومتی در لایحه بودجه ۹۷ دیده نمی‌شود
۲۴ دی ۱۳۹۶درگیری لفظی نماینده مجلس با وزیر بهداشت  
۲۴ دی ۱۳۹۶طرح مجلس برای حذف یارانه پردرآمدها
۲۴ دی ۱۳۹۶پیشنهاد جدید نمایندگان برای حذف یارانه نقدی پردرآمدها + جزئیات
۲۳ دی ۱۳۹۶افزایش پلکانی حقوق کارکنان دولت در سال ۹۷
۲۳ دی ۱۳۹۶حقوق های نجومی در سال ۹۷ افزایش پیدا نمی کند/ افزایش حقوق وزرا و نمایندگان مجلس ممنوع شد/ افزایش ۱۸ درصدی حقوق‌ کارمندان
۲۳ دی ۱۳۹۶یک ریال از هزار میلیارد تومان اشتغال تخصیص نیافت
۲۳ دی ۱۳۹۶بنزین ۱۵۰۰ تومانی چه کالاهایی را گران می‌کند؟

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۰۲۸۳۶۱۱:۳۳:۱۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
مگه این شما نبودیدکه قبلا می گفتید باید یارانه فقط به نیاز مندان پرداخت بشه. حالا میگید قبول ندارید؟
ناشناس۲۰۳۴۶۶۲۳:۴۲:۳۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
با وضعیتی که روحانی و همیارانش بوجود آورده اند ؛ متاسفانه یارانه در زندگی بیش از ۸۵% مردم بسیار موثر است و به شدت استحقاق دریافت هستند . _____________ چند سال قبل که اوضاع نسبت به امروز قابل تحمل تر بود علیرغم ترغیب و ارعاب و تشویق و تبلیغات آزار دهنده و افراطی ، عدم استقبال مردم برای انصراف از دریافت یارانه را دیدید . _____________ حالا که وضع احاد جامعه روز به روز بدتر و بحرانی تر میشود باید یارانه را افزایش داد یا قطع کرد ؟ اگر تدابیر امروز بر اساس واقعیات و حقایق تلخ معیشتی و اقتصادی مردم تدوین نشود ، بحران غیر قابل اصلاحی دامنگیرتان خواهد شد .
ناشناس۲۰۲۸۳۷۱۱:۳۹:۳۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
جناب به جای مصاحبه، تصویبش نکنید.
ناشناس۲۰۲۸۷۱۱۲:۰۹:۲۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
آنچه دولت محترم می خواهد در مجلس محترم تصویب شدنی است.
آشنایی که هیچ گاه نظراتش بیان نمیشود۲۰۳۵۵۶۰۱:۲۸:۳۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
آبروی مومن را بردن ومردم راتحقیر کردن مگرچگونه است ؟ غیر از این کارهاست
ناشناس۲۰۲۸۷۵۱۲:۱۲:۳۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
بعداز 50سال اندکی ازپول مردم را مستقیما بخودشان پرداخت نمودید هزاران بهانه آوردید که این حق راارمردم بگیرید بگیرید ولی باید هزینه آب برق گاز را قبل از پرداخت یارانه حساب کنید
ناشناس۲۰۲۸۷۹۱۲:۱۶:۵۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
خب مگه نمیگفتید دولت باید یارانه بگیرها را کم کند آقای حاجی بابایی؟ دولت هم دارد همین کار را میکند. اگر دلتان برای مردم سوخته، ارگانهای خصولتی مثل شرکتهای تابعه ...و ... را ملزم به پرداخت مالیات بر درامد بفرمایید تا فشار از دوش مردم برداشته شود. اگر نمایندگان مجلس، آنطور که شما ادعا میکنید در بین مردم زندگی میکردند، باید میدانستید که این، خواست اکثر جامعه هست.
هموطن۲۰۲۸۸۲۱۲:۲۰:۴۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
کاش مسئولین حداقل بروند و وعده ها و مقالات و اخبار و مناظره های قبل از گران کردن بنزین درسال 85 را بخوانند .و یادشان بیاید که یارانه به چه علتی پرداخت می شود
ناشناس۲۰۲۹۰۰۱۲:۴۷:۰۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
این طرح ثبت نام در کمیته را جناب پرویز فتاح از دوستان و همفکران حاج بابایی پیشنهاد داده، جناب حاج بابایی ...در موضع گرفتن به نفع مردم بس است
ناشناس۲۰۲۹۱۰۱۳:۰۱:۵۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
لطفا یک نفر به این دولت محترم تقاوت میان صدقه و یارانه (سوبسید) را تبیین کند! دولت محترم میخواهد یارانه به مرم بدهد یا صدقه؟ چرا باید مردم مستحق بودن خود را اثبات کنند؟ فکر میکنم وظایف دولت را در حد کمیته امداد تقلیل داده اند.
ناشناس۲۰۲۹۳۳۱۳:۱۷:۲۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
این خواسته و اعلام دولت، نشان دهند بی اطلاعی دولت از علوم انسانی است و برخلاف حفظ کرامت مردم ایران است . اگر ثروت ملی ایران به صورت عادلانه بین مردم وطن خودمان توزیع شود به صورت اتوماتیک مردم نیازی به یارانه و سهام عدالت پیدا نخواهند کرد .
ناشناس۲۰۲۹۵۶۱۳:۴۹:۳۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
درستش هم همینه کسانی که احتیاج دارند باید در نهادهایی مثل کمیته امداد ثبت نام کنند نه اینکه طبق روش غلط قدیمی به فقیر و غنی یارانه پرداخت شود و بعد از سالها اقدام به قطع یارانه بعضی ها شود.
ناشناس۲۰۳۰۰۳۱۴:۴۴:۲۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
یکی از بد ترین ارگانها همین کمیته امداد است که مردم ما عارشان میاد برن سراغش چون دریافتی و کمکهای اونو صدقه می دونند و حق هم دارند.
ناشناس۲۰۳۰۱۴۱۵:۰۰:۳۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
کاش این کار رو همون اول می کرد
ناشناس۲۰۳۰۲۱۱۵:۰۷:۴۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
آقای حاجی بابایی این طرحی است که دوست شما آقای فتاح به طریقی بر دولت تحمیل کرد وگرنه دولت تمایلی نداشت خلاف وعده های انتخاباتی خود یارانه ها را قطع و خود را زیر سوال ببرد. دارید به سمتی میرید که مردم رو مجبور کنید به خاطر حفظ آبروی خود قید یارانه را بزنند.
املی۲۰۳۱۱۵۱۷:۰۱:۴۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
حاج بابایی نظام ما یک نظامی براساس اسلامی استوار شد ولی تفکر مکتب سرمایه داری دارد یعنی درکشور باید دوقشر زندگی کنند یا فقیر یاسرمایه دار وشماها هم دست اخر96درصد مردم را وادار میکنید براساس فقر وتهدستی سرازکمیته امداد دربیارند
ناشناس۲۰۳۱۳۷۱۷:۲۹:۴۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
بهترین روش است
ناشناس۲۰۳۱۷۰۱۸:۱۶:۳۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
کمیته اداره ملت....
ناشناس۲۰۳۲۶۰۱۹:۵۹:۱۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
خنده دارترین قسمت حرفای اقای نوبخت و تیمش اینه که میگن این یارانه ها مصیبت عظمی است همه کشورهای دنیا به مردمشان مطابق وضع اقتصادیشون یارانه میدن تازه خیلی بیشتر و با کیفیت بهتر نه تو قالب سبد های بو گرفته و پر از منت و زجر بنا براین چرا اونا نمیگن مصیبت عظیم و عظمی؟؟
علیرضا۲۰۳۲۷۲۲۰:۱۱:۵۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
چرا باید ۷۶ میلیون یارانه گیرند..باید یارانه ها قطع شود.وکسانیکه مستحق دریافت یارانه هستند با مدارک به سازمانهای مشخص مراجعه و ثبت نام کنند..تا مشخص شود آنهایی که هم در آمد خوب دارند ماشین ۴۰ تا ۵۰ میلیونی هر نفر از خانواده شان داشته و خانه شخصی دارند میروند و اسم مینویسند؟؟؟شرم آور نیست که ۷۶ میلیون نیازمند به یارانه باشند..باید گریست به احوال این کشور که اینهمه مستمند دارد..
رضا۲۰۳۲۹۰۲۰:۳۱:۲۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
ظاهرا ایشان به عنوان وزیر سابق... نمی دانند سقف بودجه یارانه بسته شده وظیفه دولت دادن این بودجه به کسانی است که نیازمند تر هستند نه همه نیازمندان چون ملاک واحدی برای تعریف نیازمندی در همه دنیا وجود ندارد
علی۲۰۳۳۳۵۲۱:۳۵:۳۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
درجواب علیرضا .‌مطمئن باش اگه اکثریت روقطع کنن به بقیه که موندن هم همین مقدارومیدن فکرنکن بیشتر پرداخت بکنند
اقتصاد دان۲۰۳۳۹۴۲۲:۳۸:۱۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
هر خانواده 4 نفره شهری 4 ملیون و روستایی 3 ملیون باید یارانه بدهند این همه از این شاخه به آن شاخه هم نپرید
ناشناس۲۰۳۴۰۵۲۲:۴۸:۵۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
طرح دولت خیلیم خوبه... جرا باید پول نفت رو که بایستی در زیرساخت ها سرمایه گذاری کنیم بدون نظارت بین مردم توزیع کنیم. هرکی فکر می کنه نیازمند است بره ثبت نام کنه و بعد در مورد نیازش تحقیق بشه... کجای این طرح بده؟!!!
ناشناس۲۰۳۴۲۱۲۲:۵۷:۴۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
یارانه باید فقط به نیازمندان داده شود عوارض دادن یار انه بلائی سر اقتصاد کشور در اورد که همه در اتش ان سوختند (بخصوص نیازمندان) ظاهرا برای تامین یارانه دردولت سابق از بانک مرکزی استقراض کردند واین میدانید یعنی چه؟؟؟؟ یعنی بی ارزش کردن پول ملی کما اینکه دلار یکشبه 3500 تومان شد
ناشناس۲۰۳۵۴۲۰۱:۰۵:۳۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
یارانه ای که مرتب بر سر ملت می کوبید را بردارید.ولی قیمت ها را هم به سابق برگردانید.اینکه دولت می گوید هر کی نیاز دارد برود کمیته امداد یا بهزیستی ثبت نام کند درست.ولی برخی ها نمی خواهند فقرشان را نشان دهند. دولت براحتی می تواند کسانی را که بالای 3 میلیون در ماه درآمد دارند یا بیشتر از یک ملک خانه دارد را شناسایی و حذف کند. منتهی معلوم نیست چرا مانند اعلام قیمت بنزین که جو جامعه را ملتهب کرد چرا مرتب سعی در التهاب کردن جامعه را دارد.
ناشناس۲۰۳۶۱۶۰۶:۲۳:۵۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
اگر این طرح هم تصویب شود، باز هفتاد میلیون ایرانی می رود کمیته ثبت نام می کند چون نه وضع اقتصادی مردم خوب است و نه این کارها باعث می شود مردمی که واقعا نیاز به این پول دارند بواسطه این تحقیر دست از حق خود بردارند. در نتیجه دوباره مثل طرح انصراف داوطلبانه چند سال پیش، این طرح هم شکست می خورد

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

دیجی استایلملاصدرامادیران

پربحث‌های امروز

 1. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

 2. ایرباس از احتمال تاخیر در تحویل هواپیماهای ایران خبر داد/مدیر فروش ایرباس: باید محتاط عمل کرد

 3. حادثه نفتکش سانچی و پاسخ ربیعی به ابهامات/ برخورد موشک به نفتکش ایرانی صحت ندارد/اقدامات چینی‌ها در حد مقدوراتشان بود/ بررسی نحوه تصادف در دستور کار

 4. ربیعی: بازگشایی و بررسی جعبه سیاه نفتکش سانچی در چین انجام می‌شود/ شایعه حمله موشکی آمریکا دروغی واضح است/ جانباختگان سانچی، شهید خدمت شناخته می شود

 5. اعدام پسری که به ۳ دختر در جوی آب تجاوز کرد

 6. گلر استقلال از خاطراتش و پیشنهاد پرسپولیس می‌گوید

 7. آخرین وضعیت فیلم ابراهیم حاتمی‌کیا

 8. هشدار تند مجتبی جباری به باشگاه استقلال

 9. سیف: از فساد رو به گسترش جلوگیری کردیم و حاضر بودیم هزینه آن را هم بدهیم

 10. اینترنت ماهواره‌ای رایگان ۶ ماه دیگر می‌آید

 11. مرگ گلر تیم بانوان ملوان به علت ایست قلبی

 12. نکاتی در مورد خرید صندوق فروشگاهی

 13. ریشه‌های اقتصادی اعتراضات اخیر/ آمار بیکاری سخن می‌گوید

 14. پاسخ سوالات بی‌جواب درباره سانچی

 15. 11000میلیارد پول مردم را به طلبکاران موسسات اعتباری دادید؛ مدیران آنها آزاد می چرخند؟

 16. زمان واریز یارانه دی‌ماه

 17. قیمت انواع میوه در تهران + جدول

 18. ایران هم یکی از ۶۰ کشور تشنه می‌شود؟

 19. رییس کل بانک مرکزی: موسسات مالی غیرمجاز منابع نظام بانکی را با نرخ‌های اغوا کننده به سوی خود می کشیدند

 20. مدیرعامل شرکت ملی نفتکش: برخی عکس‎ها و فیلم‎ها در فضای مجازی مربوط به سانچی نیست

 21. بازیگران زنی که بیشترین سیمرغ را دریافت کردند

 22. رازهای مخفی خشمگین‌ترین لامبورگینی جهان +عکس

 23. عاملان قتل هولناک جوان مهابادی پای میز محاکمه +عکس

 24. پارگی گلو بر اثر نگه‌داشتن عطسه

 25. انتقاد تند روزنامه جمهوری اسلامی از روسای سه قوه

پربحث‌های دیروز

 1. نقد مردم‌شناسانه به برخورد چینی‌ها با نفتکش ایرانی/تاریخ، در کشور ما بی اهمیت است

 2. آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحه‌ی دولت و ملت را بخوانیم  

 3. ابهامات 8 روز تلاش نافرجام برای نجات سرنشینان سانچی/ از نحوه مدیریت بحران تا تناقض گویی مسئولان و کارشکنی چینی ها

 4. عملکرد چین در حادثه نفتکش سانچی/ ایران می تواند از چین شکایت کند؟

 5. پاسخ معاونان قالیباف به نجفی / گزارش سیاه برای تهران سفید

 6. داغ نفت؛ امیدی که در آب و آتش سوخت

 7. خبره ورزشی بدون هیچ‌گونه سابقه / نگاهی به انتخاب رییس جدید کمیته ملی المپیک

 8. آش رسانه های خارجی برای افکار عمومی در ایران

 9. بازدید ربیعی از کشتی حادثه دیده چینی/ درباره شکایت از چین قضاوت زودهنگام است/ چین هیچ کوتاهی نکرده است/ باید ابتدا مکالمات جعبه سیاه بررسی شود

 10. تصویری از کشتی فله بر چینی که موجب غرق شدن کشتی نفتکش سانچی شد

 11. حق‌شناس: چین اجازه دسترسی به پرسنل کشتی که با سانچی برخورد کرد را نداد /مقیمی: تا باز شدن جعبه سیاه تمامی صحبت‌ها گمانه‌زنی است

 12. بانک مرکزی برای کاهش نرخ دلار وارد شد/ توزیع ارز در بازار و تشدیدنظارت برصرافی‌ها

 13. خطای انسانی و نفهمیدن زبان یکدیگر تنها دلیل برخورد دو کشتی؟

 14. جهانگیری: کشور با مسائل و تنگناهای مختلفی روبرو است/ راهکار، راه اندازی گفت‌وگوی ملی است

 15. ابتکاری جدید از شرکت گاز برای دور زدن قانون  

 16. کمیسیون تلفیق بودجه نهادهای خاص را در سال ۹۷ قطع کرد

 17. شرط‌های ترامپ برای آینده برجام و چند نکته

 18. نمای متفاوت از نفت‌کش سانچی!  

 19. ۱۵ نکته ای که باید درباره «سانچی» بدانید

 20. ورود کمیسیون انرژی به غرق شدن سانچی/ سوال از وزارت خارجه برای حضور سفیر بعد از چهار روز

 21. چین حادثه غرق شدن نفت‌کش ایرانی را تسلیت گفت

 22. چرا امید واهی به خانواده های سرنشینان سانچی داده شد؟/ چرا خبری از زنگنه و آخوندی نبود  

 23. تصویری تکان دهنده از نماز باران در بیرجند

 24. جابجایی اولویت‌ها در خرید هواپیماهای دست دوم

 25. معاون سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: احتمال اعزام غواصان برای جستجوی پیکر کارکنان سانچی

پربحث‌های هفته

 1. حقوق های نجومی در سال ۹۷ افزایش پیدا نمی کند/ افزایش حقوق وزرا و نمایندگان مجلس ممنوع شد/ افزایش ۱۸ درصدی حقوق‌ کارمندان

 2. جزئیات اختلاس در شرکت ملی نفت/کارمند ساده‌ای که 100 میلیارد تومان به جیب زد و گریخت

 3. آموزش زبان انگلیسی در دبستان، آری یا خیر؟

 4. علی مطهری خواستار افزایش قیمت بنزین شد/ اگر احساس می کنیم که مصلحت جامعه اقتضا می کند که قیمت بنزین افزایش یابد، باید قیمت را افزایش دهیم

 5. نامه جوان زلزله زده به مدیری/ ما بی غیرت نیستیم، تو فکر پولت باش

 6. طرح شتاب زده و پوپولیستی شورای شهر تهران بعد از تجمعات اعتراضی اخیر

 7. "سانچی" غرق شد/ مرگ همه خدمه نفتکش ایرانی/ امکان خارج کردن اجساد دریانوردان وجود ندارد/ اسامی جانباختگان

 8. جادوی پول و بانک - 11 | مصباحی‌مقدم: قطعاً ربوی می‌دانم + امکان پرسش و پاسخ

 9. نقد مردم‌شناسانه به برخورد چینی‌ها با نفتکش ایرانی/تاریخ، در کشور ما بی اهمیت است

 10. روحانی: آثار برجام الی یوم‌القیامه از بین نمی‌رود/ به مردم باید احترام گذاشت؛ نباید به هر که خیابان آمد و مطالبه ای داشت، توهین کرد و اتهام بست/ فضای مجازی با فیلتر درست نمی‌شود

 11. لحظه اعلام خبر درگذشت ملوانان کشتی نفتکش سانچی به خانواده هایشان  

 12. تلگرام رفع فیلتر شد/ کندی تلگرام پس از هجوم کاربران

 13. مجید قصابی اروجی، کاپیتان، در نفتکش سانچی  

 14. پایان تلخ یکی از نادرترین اتفاقات دریایی/ خدمه در ساعت اولیه سانحه فوت کرده بودند/ درخواست اعلام عزای عمومی و شهید محسوب شدن دریانوردان

 15. مقایسه میزان درآمد پزشکان عمومی ایران با ۴۲ کشور دنیا

 16. واکنش شدیداللحن عضو ارشد جامعه مدرسین به صحبت‌های روحانی درباره نقد پیامبر

 17. دلار 4450 تومان شد/ سیف: نرخ ارز ثبات نسبی داشته/ خوشحالی صرافان از افزایش قیمت ها؛ بازار سورپرایز شده!

 18. افزایش پلکانی حقوق کارکنان دولت در سال ۹۷

 19. واکنش به اظهارات اخیر روحانی درباره جواز «انتقاد از معصومین»: اینکه گفته شود معصوم و امام هم قابل نقد هستند نادرست است/ معنا ندارد عقاید شیعه را مورد هجمه قرار دهیم

 20. شکایت روحانی و فریدون از نمایندگان مجلس

 21. ۶ راهکار محسن رضایی برای حل مشکلات مردم

 22. آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحه‌ی دولت و ملت را بخوانیم  

 23. ضرغامی: اگر جمله «امام زمان(عج) هم قابل نقد است» را رئیس جمهور قبلی می‌گفت چه می‌شد؟

 24. درباره بیانیه اصلاح طلبان/ حداقل مسئولیت پذیر باشید!

 25. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

پربحث‌های امروز

 1. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

 2. حادثه نفتکش سانچی و پاسخ ربیعی به ابهامات/ برخورد موشک به نفتکش ایرانی صحت ندارد/اقدامات چینی‌ها در حد مقدوراتشان بود/ بررسی نحوه تصادف در دستور کار

 3. سیف: از فساد رو به گسترش جلوگیری کردیم و حاضر بودیم هزینه آن را هم بدهیم

 4. ریشه‌های اقتصادی اعتراضات اخیر/ آمار بیکاری سخن می‌گوید

 5. 11000میلیارد پول مردم را به طلبکاران موسسات اعتباری دادید؛ مدیران آنها آزاد می چرخند؟

 6. زمان واریز یارانه دی‌ماه

 7. قیمت انواع میوه در تهران + جدول

 8. رییس کل بانک مرکزی: موسسات مالی غیرمجاز منابع نظام بانکی را با نرخ‌های اغوا کننده به سوی خود می کشیدند

 9. صراحت قانون و نظر عجیب صالحی امیری/رئیس نمی‌خواهد استعفا کند!

 10. دریافت عوارض در آزادراه قزوین-زنجان ممنوع شد

 11. خزانه‌دار شورای شهر تهران: وضعیت مالی شهرداری تهران اسفبار است

 12. دلار به داد فولادگران رسید!

 13. توزیع ماهانه ۷۰۰میلیارد تومان یارانه در تهران

 14. صعود بورس با سوخت جهانی

 15. بیکاری در کمین صنعت قطعه‌سازی ایران

 16. بازگشت نرخ محصولات لبنی به قبل از افزایش قیمت‌ها

 17. ایرباس از احتمال تاخیر در تحویل هواپیماهای ایران خبر داد/مدیر فروش ایرباس: باید محتاط عمل کرد

 18. افشای پروژه جدید بی‌بی‎سی علیه ایران + عکس

 19. دلار در کف و یورو در سقف ۳ساله!

 20. عیدی امسال کارمندان و بازنشستگان چقدر است؟

 21. توصیه جدید و یارانه ای مجلس به دولت

 22. نوسان‌سازی ارزی به وقت ۵ عصر

 23. ۵ نفتکش جدید ایران در مسیر سانچی؛ «حسنا» در راه است

 24. جریان‌شناسی معاملات مسکن

 25. موادغذایی در دنیا ارزان می‌شود در ایران گران!

پربحث‌های دیروز

 1. عملکرد چین در حادثه نفتکش سانچی/ ایران می تواند از چین شکایت کند؟

 2. بانک مرکزی برای کاهش نرخ دلار وارد شد/ توزیع ارز در بازار و تشدیدنظارت برصرافی‌ها

 3. خطای انسانی و نفهمیدن زبان یکدیگر تنها دلیل برخورد دو کشتی؟

 4. کمیسیون تلفیق بودجه نهادهای خاص را در سال ۹۷ قطع کرد

 5. ۱۵ نکته ای که باید درباره «سانچی» بدانید

 6. جابجایی اولویت‌ها در خرید هواپیماهای دست دوم

 7. معاون سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: احتمال اعزام غواصان برای جستجوی پیکر کارکنان سانچی

 8. چرا نفتکش سانچی نتوانست قبل از برخورد با کشتی چینی فرار کند؟

 9. چینی ها نخواستند سانچی نجات پیدا کند یا نتوانستند؟

 10. اگر برای شنیدن حرف حساب مردم گوشی نباشد و خودشان بخواهند ظلم را از خود دفع کنند، قابل ملامت‌اند؟

 11. فرهنگستان علوم پزشکی : وزارت بهداشت از واردات محصولات تراریخته جلوگیری کند

 12. ایمن‌ترین خودروهای سال 2017 از نگاه یورو انکپ +تصاویر  

 13. خودرو در بازار کم شد؛ کسی حاضر به خرید نیست+ قیمت

 14. معاون وزیر راه: هیچ ممنوعیتی برای حمل میعانات گازی با سانچی وجود نداشت

 15. سفیر کره جنوبی در واکنش به شایعات اخیر: سانچی عازم سئول بود

 16. توصیه مجلس به دولت: در حذف یارانه‌بگیران شتاب نکنید

 17. طوطی با صدای زنانه 7 میلیون تومان/ ماهی تزئینی وارداتی از مالزی 400 هزار تومان

 18. وال‌استریت‌ژورنال به دنبال موارد مشکوک در تراژدی سانچی

 19. چرا برق جنوب شرق تهران دیشب قطع شد؟

 20. نوبخت: باید احساس تبعیض کارگر و کار فرما را از بین برد

 21. پاسخگویی وزیر جهاد کشاورزی درباره محصولات تراریخته در مجلس

 22. بررسی پرونده آلومینیوم المهدی در کمیسیون اصل ۹۰ /خریداربه ۳۰۰ میلیارد تومان از تعهدات خود عمل نکرد

 23. جعبه سیاه سانچی تا 3 ماه آینده رمزگشایی می شود

 24. نحوه برخورد کشتی چینی با سانچی ابهام دارد/ ایران می تواند از چین شکایت کند؟

 25. پاسخ سیف به نامه مدیران بانک؛ به بافت فرسوده وام بدهید

پربحث‌های هفته

 1. حقوق های نجومی در سال ۹۷ افزایش پیدا نمی کند/ افزایش حقوق وزرا و نمایندگان مجلس ممنوع شد/ افزایش ۱۸ درصدی حقوق‌ کارمندان

 2. جزئیات اختلاس در شرکت ملی نفت/کارمند ساده‌ای که 100 میلیارد تومان به جیب زد و گریخت

 3. علی مطهری خواستار افزایش قیمت بنزین شد/ اگر احساس می کنیم که مصلحت جامعه اقتضا می کند که قیمت بنزین افزایش یابد، باید قیمت را افزایش دهیم

 4. "سانچی" غرق شد/ مرگ همه خدمه نفتکش ایرانی/ امکان خارج کردن اجساد دریانوردان وجود ندارد/ اسامی جانباختگان

 5. جادوی پول و بانک - 11 | مصباحی‌مقدم: قطعاً ربوی می‌دانم + امکان پرسش و پاسخ

 6. پایان تلخ یکی از نادرترین اتفاقات دریایی/ خدمه در ساعت اولیه سانحه فوت کرده بودند/ درخواست اعلام عزای عمومی و شهید محسوب شدن دریانوردان

 7. مقایسه میزان درآمد پزشکان عمومی ایران با ۴۲ کشور دنیا

 8. دلار 4450 تومان شد/ سیف: نرخ ارز ثبات نسبی داشته/ خوشحالی صرافان از افزایش قیمت ها؛ بازار سورپرایز شده!

 9. افزایش پلکانی حقوق کارکنان دولت در سال ۹۷

 10. ۶ راهکار محسن رضایی برای حل مشکلات مردم

 11. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

 12. حاجی بابایی: دولت می‌خواهد مردم برای دریافت یارانه در کمیته امداد ثبت نام کنند

 13. توکلی: افراد خاطی نه اصلاح‌طلبند نه اصولگرا/ صحبت‌های علم‌الهدی باعث تحریک نشد؛ کجا ایشان از مرگ بر فلان حمایت کرده؟/ دشمنی خارجی‌ها ربطی به‌ دلیل اولیه اعتراضات ندارد

 14. سیف: نرخ ارز ثبات مناسبی دارد

 15. نجات پول ملی از سقوط

 16. آخرین تصمیم برای عوارض خروج از کشور+ ارقام

 17. با مصوبه کمیسیون تلفیق عوارض خروج از کشور 220 هزار تومان شد

 18. عملکرد چین در حادثه نفتکش سانچی/ ایران می تواند از چین شکایت کند؟

 19. گلایه سپرده گذاران موسسات مالی ورشکسته از سیاست های نادرست بازار پولی و مالی/ طمعکار نیستیم/ بانک مرکزی اسامی گیرندگان سودهای ۸۰‌درصدی را اعلام کند

 20. سود سهام عدالت در ایستگاه پایانی/ مزه عدالت پس از انتظار ۱۱ ساله

 21. جادوی پول و بانک | نقد بدیع عضو شورای فقهی بانک مرکزی به «ساختار بانک» + امکان طرح پرسش از مصباحی‌مقدم

 22. کشور مجوزها!!

 23. دلار گران شد صراف‌ها: سورپرایز شدیم!

 24. تازه ترین خبر از نفتکش ایرانی/ انفجار مجدد و فوران ۱۰۰ متری آتش / درجه حرارت ۳۵۰ درجه/ انهدام و غرق شدن محتمل است/ شرایط ورود تکاوران مهیا نیست

 25. اعزام تیم تجسس متبحر ایرانی به محل انفجار نفتکش سانچی /تکاوران ارتش امشب به چین می‎روند

آخرین عناوین