حاجی بابایی: دولت می‌خواهد مردم برای دریافت یارانه در کمیته امداد ثبت نام کنند

گروه اقتصادی الف،   3961022073 ۲۷ نظر، ۱ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
حاجی بابایی: دولت می‌خواهد مردم برای دریافت یارانه در کمیته امداد ثبت نام کنند

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت از مجلس مجوز می خواهد که برخی افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و حاشیه نشینان را جدا کرده و به آن ها یارانه دهد و مابقی مردم اگر یارانه می خواهند، در کمیته امداد و بهزیستی ثبت نام کنند.

حمیدرضا حاجی بابایی در مصاحبه با رادیو وظیفه مجلس را در تصویب بودجه ای مفید، کم ضرر و هم راستا با اسناد بالادستی و در جهت عدالت اجتماعی تعریف کرد و افزود: «آنچه در عمل اتفاق می افتد دولت لایحه بودجه را تقدیم مجلس می کند و مجلس ممکن است به وظایف خطیر خود عمل بکند یا خیر!»

وی ادامه داد: «این مجلس است که باید لایحه بودجه را تصویب کند که با مقوله تایید متفاوت است. تایید بدین معناست که مجلس به یک وزیر رای اعتماد می دهد یا خیر ولی لایحه بودجه باید به تصویب برسد و از این پس تک تک نمایندگان مجلس در برابر این مصوبه مسئول هستند و نمی توانند در محافل عمومی و صداوسیما نظری مغایر اعلام کنند.»

حاجی بابایی با تاکید بر اینکه مجلس می تواند لایحه بودجه را بکلی دگرگون کند، بودجه مصوب را کاری مشترک از سوی مجلس و هم دولت خواند و افزود: «مجلس می تواند بکلی لایحه را رد کند و مطابق با اسناد بالادستی اقدام به اعمال تغییرات در لایحه بودجه نماید... اما آیا لایحه بودجه را تمامی کارشناسان اقتصادی قبول دارند؟»

این نماینده مردم در مجلس گفت: «اگر مجلس لایحه بودجه را صرفا تایید کند، تعاملی میان دولت و مجلس شکل نگرفته است. این بدین معناست که مجلس هیچ انگاشته شده. بنده مسئول کمیسیون برنامه ششم بودم. امروز بودجه بدست مجلس رسیده است که در تعریف، یک پنجم برنامه است. اما بنده بعنوان رئیس کمیسیون برنامه ششم می ببینم این بودجه 100درصد با برنامه مغایرت دارد.»

حاجی بابایی اذعان داشت: «برنامه یک قانون است و بر اساس سیاست های کلی نوشته شده و شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام آن را تایید کرده. دولت در لایحه بودجه آورده است که ما نرخ بنزین را 500 تومان گران کنیم ولی ما بعنوان نماینده مجلس در میان مردم زندگی می کنیم و می دانیم این تصمیم در حال حاضر امکان ندارد.»

وی افزود: «دولت از طرف دیگر به مجلس می گوید یک چک سفید بدهید که 38 میلیون نفر یارانه بگیر را حذف کند. دولت از مجلس مجوز می خواهد که یکسری از تحت پوششان کمیته امداد، بهزیستی و حاشیه نشینان را جدا کرده و به آن ها یارانه دهد و مابقی مردم اگر یارانه می خواهند، در کمیته امداد و بهزیستی ثبت نام کنند و ما بعد از بررسی به آن ها یارانه بدهیم.»

حاجی بابایی تصریح کرد: «بنده این را توهین به مردم می دانم و نمی توانم این بند را مصوب کنم. مجلس وظیفه دارد به دولت کمک کند و در بحث وزرا دیدید که با تمام توان به هر کس دولت معرفی کرد، رای دادیم و به این کار ما نیز ایراد گرفته شد؛ اما بنده می دانم که بسیاری کارمندان ما نیز به یارانه نیازمند هستند و نمی توان گفت این افراد را حذف کنید.»

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۴ خرداد ۱۳۹۷تدوین طرح استیضاح تیم اقتصادی دولت از سوی ۵۰ نماینده
۱۹ خرداد ۱۳۹۷دولت چه زمانی لایحه قانون انتخابات را به مجلس می‌دهد؟
۱۹ خرداد ۱۳۹۷بررسی مجلس از حادثه مدرسه غرب تهران
۱۵ خرداد ۱۳۹۷هشدار دانشجویان و مردم به نمایندگان مجلس درباره تصویب «FATF » 
۱۰ خرداد ۱۳۹۷وقتی جایگاه مجلس برای برخی نمایندگان ارزش ندارد/ چرا رئیس جمهور از پاسخ‌گویی گریزان است؟
۴ خرداد ۱۳۹۷سه پیام مهم تحولات هفته پیش مجلس/ چرا دولت برای تصویب لایحه TF اینقدر عجله دارد؟ 
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷ملکی: قرارداد تولید پژو ۲۰۰۸ تاکنون عملیاتی نشده است
۲۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷ضرب الاجل یک ماهه مجلس به دولت درباره مذاکره هسته‌ای با اروپا
۲۶ اردی‌بهشت ۱۳۹۷بررسی انتخابات هیئت رئیسه مجلس در فراکسیون ولایی/ اعلام آمادگی برخی نمایندگان برای کاندیداتوری
۲۴ اردی‌بهشت ۱۳۹۷پیشنهاد شفافیت آرای نمایندگان درباره لوایح FATF فقط ۶۸ حامی داشت/بعد از تزلزل برجام امتیازدهی به غرب منطقی نیست
۲۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷چه زمانی مجلس به ماجرای افزایش قیمت خودروهای داخلی ورود می‌کند؟
۱۹ اردی‌بهشت ۱۳۹۷مطهری: مجلس به موضوع فیلترینگ تلگرام ورود نمی‌کند

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۰۲۸۳۶۱۱:۳۳:۱۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
مگه این شما نبودیدکه قبلا می گفتید باید یارانه فقط به نیاز مندان پرداخت بشه. حالا میگید قبول ندارید؟
ناشناس۲۰۳۴۶۶۲۳:۴۲:۳۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
با وضعیتی که روحانی و همیارانش بوجود آورده اند ؛ متاسفانه یارانه در زندگی بیش از ۸۵% مردم بسیار موثر است و به شدت استحقاق دریافت هستند . _____________ چند سال قبل که اوضاع نسبت به امروز قابل تحمل تر بود علیرغم ترغیب و ارعاب و تشویق و تبلیغات آزار دهنده و افراطی ، عدم استقبال مردم برای انصراف از دریافت یارانه را دیدید . _____________ حالا که وضع احاد جامعه روز به روز بدتر و بحرانی تر میشود باید یارانه را افزایش داد یا قطع کرد ؟ اگر تدابیر امروز بر اساس واقعیات و حقایق تلخ معیشتی و اقتصادی مردم تدوین نشود ، بحران غیر قابل اصلاحی دامنگیرتان خواهد شد .
ناشناس۲۰۲۸۳۷۱۱:۳۹:۳۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
جناب به جای مصاحبه، تصویبش نکنید.
ناشناس۲۰۲۸۷۱۱۲:۰۹:۲۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
آنچه دولت محترم می خواهد در مجلس محترم تصویب شدنی است.
آشنایی که هیچ گاه نظراتش بیان نمیشود۲۰۳۵۵۶۰۱:۲۸:۳۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
آبروی مومن را بردن ومردم راتحقیر کردن مگرچگونه است ؟ غیر از این کارهاست
ناشناس۲۰۲۸۷۵۱۲:۱۲:۳۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
بعداز 50سال اندکی ازپول مردم را مستقیما بخودشان پرداخت نمودید هزاران بهانه آوردید که این حق راارمردم بگیرید بگیرید ولی باید هزینه آب برق گاز را قبل از پرداخت یارانه حساب کنید
ناشناس۲۰۲۸۷۹۱۲:۱۶:۵۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
خب مگه نمیگفتید دولت باید یارانه بگیرها را کم کند آقای حاجی بابایی؟ دولت هم دارد همین کار را میکند. اگر دلتان برای مردم سوخته، ارگانهای خصولتی مثل شرکتهای تابعه ...و ... را ملزم به پرداخت مالیات بر درامد بفرمایید تا فشار از دوش مردم برداشته شود. اگر نمایندگان مجلس، آنطور که شما ادعا میکنید در بین مردم زندگی میکردند، باید میدانستید که این، خواست اکثر جامعه هست.
هموطن۲۰۲۸۸۲۱۲:۲۰:۴۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
کاش مسئولین حداقل بروند و وعده ها و مقالات و اخبار و مناظره های قبل از گران کردن بنزین درسال 85 را بخوانند .و یادشان بیاید که یارانه به چه علتی پرداخت می شود
ناشناس۲۰۲۹۰۰۱۲:۴۷:۰۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
این طرح ثبت نام در کمیته را جناب پرویز فتاح از دوستان و همفکران حاج بابایی پیشنهاد داده، جناب حاج بابایی ...در موضع گرفتن به نفع مردم بس است
ناشناس۲۰۲۹۱۰۱۳:۰۱:۵۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
لطفا یک نفر به این دولت محترم تقاوت میان صدقه و یارانه (سوبسید) را تبیین کند! دولت محترم میخواهد یارانه به مرم بدهد یا صدقه؟ چرا باید مردم مستحق بودن خود را اثبات کنند؟ فکر میکنم وظایف دولت را در حد کمیته امداد تقلیل داده اند.
ناشناس۲۰۲۹۳۳۱۳:۱۷:۲۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
این خواسته و اعلام دولت، نشان دهند بی اطلاعی دولت از علوم انسانی است و برخلاف حفظ کرامت مردم ایران است . اگر ثروت ملی ایران به صورت عادلانه بین مردم وطن خودمان توزیع شود به صورت اتوماتیک مردم نیازی به یارانه و سهام عدالت پیدا نخواهند کرد .
ناشناس۲۰۲۹۵۶۱۳:۴۹:۳۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
درستش هم همینه کسانی که احتیاج دارند باید در نهادهایی مثل کمیته امداد ثبت نام کنند نه اینکه طبق روش غلط قدیمی به فقیر و غنی یارانه پرداخت شود و بعد از سالها اقدام به قطع یارانه بعضی ها شود.
ناشناس۲۰۳۰۰۳۱۴:۴۴:۲۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
یکی از بد ترین ارگانها همین کمیته امداد است که مردم ما عارشان میاد برن سراغش چون دریافتی و کمکهای اونو صدقه می دونند و حق هم دارند.
ناشناس۲۰۳۰۱۴۱۵:۰۰:۳۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
کاش این کار رو همون اول می کرد
ناشناس۲۰۳۰۲۱۱۵:۰۷:۴۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
آقای حاجی بابایی این طرحی است که دوست شما آقای فتاح به طریقی بر دولت تحمیل کرد وگرنه دولت تمایلی نداشت خلاف وعده های انتخاباتی خود یارانه ها را قطع و خود را زیر سوال ببرد. دارید به سمتی میرید که مردم رو مجبور کنید به خاطر حفظ آبروی خود قید یارانه را بزنند.
املی۲۰۳۱۱۵۱۷:۰۱:۴۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
حاج بابایی نظام ما یک نظامی براساس اسلامی استوار شد ولی تفکر مکتب سرمایه داری دارد یعنی درکشور باید دوقشر زندگی کنند یا فقیر یاسرمایه دار وشماها هم دست اخر96درصد مردم را وادار میکنید براساس فقر وتهدستی سرازکمیته امداد دربیارند
ناشناس۲۰۳۱۳۷۱۷:۲۹:۴۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
بهترین روش است
ناشناس۲۰۳۱۷۰۱۸:۱۶:۳۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
کمیته اداره ملت....
ناشناس۲۰۳۲۶۰۱۹:۵۹:۱۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
خنده دارترین قسمت حرفای اقای نوبخت و تیمش اینه که میگن این یارانه ها مصیبت عظمی است همه کشورهای دنیا به مردمشان مطابق وضع اقتصادیشون یارانه میدن تازه خیلی بیشتر و با کیفیت بهتر نه تو قالب سبد های بو گرفته و پر از منت و زجر بنا براین چرا اونا نمیگن مصیبت عظیم و عظمی؟؟
علیرضا۲۰۳۲۷۲۲۰:۱۱:۵۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
چرا باید ۷۶ میلیون یارانه گیرند..باید یارانه ها قطع شود.وکسانیکه مستحق دریافت یارانه هستند با مدارک به سازمانهای مشخص مراجعه و ثبت نام کنند..تا مشخص شود آنهایی که هم در آمد خوب دارند ماشین ۴۰ تا ۵۰ میلیونی هر نفر از خانواده شان داشته و خانه شخصی دارند میروند و اسم مینویسند؟؟؟شرم آور نیست که ۷۶ میلیون نیازمند به یارانه باشند..باید گریست به احوال این کشور که اینهمه مستمند دارد..
رضا۲۰۳۲۹۰۲۰:۳۱:۲۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
ظاهرا ایشان به عنوان وزیر سابق... نمی دانند سقف بودجه یارانه بسته شده وظیفه دولت دادن این بودجه به کسانی است که نیازمند تر هستند نه همه نیازمندان چون ملاک واحدی برای تعریف نیازمندی در همه دنیا وجود ندارد
علی۲۰۳۳۳۵۲۱:۳۵:۳۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
درجواب علیرضا .‌مطمئن باش اگه اکثریت روقطع کنن به بقیه که موندن هم همین مقدارومیدن فکرنکن بیشتر پرداخت بکنند
اقتصاد دان۲۰۳۳۹۴۲۲:۳۸:۱۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
هر خانواده 4 نفره شهری 4 ملیون و روستایی 3 ملیون باید یارانه بدهند این همه از این شاخه به آن شاخه هم نپرید
ناشناس۲۰۳۴۰۵۲۲:۴۸:۵۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
طرح دولت خیلیم خوبه... جرا باید پول نفت رو که بایستی در زیرساخت ها سرمایه گذاری کنیم بدون نظارت بین مردم توزیع کنیم. هرکی فکر می کنه نیازمند است بره ثبت نام کنه و بعد در مورد نیازش تحقیق بشه... کجای این طرح بده؟!!!
ناشناس۲۰۳۴۲۱۲۲:۵۷:۴۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
یارانه باید فقط به نیازمندان داده شود عوارض دادن یار انه بلائی سر اقتصاد کشور در اورد که همه در اتش ان سوختند (بخصوص نیازمندان) ظاهرا برای تامین یارانه دردولت سابق از بانک مرکزی استقراض کردند واین میدانید یعنی چه؟؟؟؟ یعنی بی ارزش کردن پول ملی کما اینکه دلار یکشبه 3500 تومان شد
ناشناس۲۰۳۵۴۲۰۱:۰۵:۳۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
یارانه ای که مرتب بر سر ملت می کوبید را بردارید.ولی قیمت ها را هم به سابق برگردانید.اینکه دولت می گوید هر کی نیاز دارد برود کمیته امداد یا بهزیستی ثبت نام کند درست.ولی برخی ها نمی خواهند فقرشان را نشان دهند. دولت براحتی می تواند کسانی را که بالای 3 میلیون در ماه درآمد دارند یا بیشتر از یک ملک خانه دارد را شناسایی و حذف کند. منتهی معلوم نیست چرا مانند اعلام قیمت بنزین که جو جامعه را ملتهب کرد چرا مرتب سعی در التهاب کردن جامعه را دارد.
ناشناس۲۰۳۶۱۶۰۶:۲۳:۵۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
اگر این طرح هم تصویب شود، باز هفتاد میلیون ایرانی می رود کمیته ثبت نام می کند چون نه وضع اقتصادی مردم خوب است و نه این کارها باعث می شود مردمی که واقعا نیاز به این پول دارند بواسطه این تحقیر دست از حق خود بردارند. در نتیجه دوباره مثل طرح انصراف داوطلبانه چند سال پیش، این طرح هم شکست می خورد
طاقچهپارس نماد داده

پربحث‌های امروز

 1. قرار بود حکومت‌مان، رنگ و بوی علی را داشته باشد  

 2. زینب طاهری بازداشت شد/ دروغ پردازی های خانم وکیل

 3. فیروزآبادی ویلای لواسان را تحویل داد

 4. خودروسازان داخلی 93 درصد بازار را به‌صورت انحصار در اختیار دارند/وزیر می‌گوید دولت 13.5 درصد سهم دارد و به‌اندازه آن پاسخ بخواهید/ احتکار خودرو برای فروش باقیمت بالاتر است

 5. دستور روحانی برای توقف گرانی‌های غیرمتعارف

 6. سلیمی: افشای رانت ۱۱۰ هزار میلیاردی در بازار ارز/ دلار 4200 تومانی باعث به وجود آ‌مدن ده‌ها بابک زنجانی شد

 7. پخش بازی ایران و اسپانیا در ورزشگاه آزادی ملغی شد/ مردم به ورزشگاه مراجعه نکنند

 8. واکنش‌های توئیتری به ویلای مصادره‌ای فیروزآبادی

 9. مقابله با گرانی محور جلسه دو هفته بعد ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی/ اطلاعات سپاه دعوت شد

 10. شیوه بازی امشب با اسپانیا لو رفت!  

 11. تحقیق و تفحص از بانک مرکزی بعد از هشت ماه معطلی در کمیسیون اقتصادی مطرح شد/ اصرار سیف بر پس گرفتن

 12. سهمیه کنکور همسران و فرزندان ایثارگران تغییر کرد

 13. رفتار زننده رئیس اتحادیه خبازان زاهدان با خبرنگاری که از او پرسید چرا 20 نانوایی زاهدان به نام او و فرزندانش است  

 14. اوپک به ساز آمریکا می‌رقصد؟

 15. نتیجه بازی سعودی‌ها در زمین یمن چه می‌شود؟

 16. لزومی ندارد معاهداتی که میدانیم مشکل دارد به‌خاطر جهات مثبت تصویب کنیم/قانون در جهت رفع مشکلات طبقات ضعیف و متوسط باشد نه در خدمت صاحبان زر و زور/اشرافی‌گری بلای بزرگ کشور است

 17. شفر: چرا نتوانیم اسپانیا و پرتغال را شکست دهیم؟

 18. حضور یک خارجی برای فردوسی‌پور دردسر شد

 19. ستاد اجرایی فرمان امام (ره): ویلای لواسان را تحویل گرفتیم

 20. مدرسه "معین" تعطیل شد/ تغییر مدیر آموزش و پرورش منطقه ۲ تهران

 21. بارندگی شدید در کازان قبل از بازی ایران و اسپانیا

 22. احتمال بازنگری در طرح جدید ورود بدون مهر ایرانیان به لبنان

 23. وزیر بهداشت: دفترچه بیمه چک سفیدامضا نیست

 24. سلطانی‎فر:تیم ملی فوتبال از ظرفیت‎های خود برای دیدار با اسپانیا استفاده کند

 25. پروانه استاندارد هشت فرآورده غذایی ابطال شد+ اسامی

پربحث‌های دیروز

 1. چند نکته با افرادی که در دام ترامپ گرفتار شده‌اند

 2. توضیحات سرلشکر فیروزآبادی پیرامون ویلای لواسان+سند

 3. نهاوندیان: مردم باید از آرامش و امنیت اقتصادی خودشان حراست کنند/نیاز به تصمیم گیری‌های قوی داریم و با صبوری مشکلات حل می‌شود/اگر علت گرانی کالایی مشخص نیست، نباید آن را بخریم

 4. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 5. ماجرای پرحاشیه ویلای لواسان سرلشکر فیروزآبادی

 6. توکلی: دیده بان شفافیت تا چند روز آینده در مورد ویلای فیروزآبادی موضع گیری خواهد کرد/ از اقدام عدالت طلبانه دانشجویان تشکر می‌کنم

 7. حرفهای دختر17ساله ماهشهری که جسد پسر خردسال را آتش زد

 8. آدرسی برای ترامپ توسط دلالان تحریم و تجربه ای که ایران از کره‌شمالی آموخت

 9. خطر از بیخ گوش تیم ملی عربستان گذشت/آتش گرفتن یکی از بال‌های هواپیمای سعودی‌ها+تصاویر

 10. مومن شوخ و بامزه است  

 11. ضرر ۳۴۰ میلیارد تومانی به بیت المال با اجرا نکردن قانون از سوی آخوندی

 12. آغاز تماشای خانوادگی جام جهانی در ورزشگاه آزادی با بازی ایران - اسپانیا

 13. سفر برجامی روحانی به اتریش و سوئیس/ آیا تضمین های اروپایی منجر به حفظ توافق هسته ای خواهد شد؟

 14. انتقاد وزیر دولت اصلاحات از نامه‌نگاری برای مذاکره با ترامپ

 15. روزبه چشمی غیر از جام‌جهانی دیگر چه‌چیزی را از دست داد؟

 16. زمان آغاز تحریم‌های جدید صنعت خودرو

 17. نمایندگان از پاسخ‌های آخوندی درباره افزایش بی‌رویه اجاره خانه‌ها قانع نشدند/ وزیر قولی برای تنظیم بازار مسکن نداد

 18. پیش بینی نتیجه دیدار تیم ملی فوتبال ایران و اسپانیا

 19. قانون عجیب ازدواج دختران در ژاپن

 20. خاتمی: مذاکره ‌ایران با آمریکا احمقانه است/کسانی که ‌بیانیه را امضا کردند از ‌مردم ایران عذرخواهی کنند

 21. کی‌روش در روسیه میلیاردر می‌شود!

 22. ناصر ایمانی: نامه نگاری اصلاح طلبان کاملاً در خط سیاست آمریکا است

 23. واردکنندگان ۶ هزار خودرو با ثبت سفارش غیر مجاز متخلفند یا هکرها

 24. ایران - اسپانیا/ تیم کی‌روش صدرجدول را به لاروخا نمی‌فروشد

 25. ایران تنها نماینده پیروز میان تیم‌های آسیایی و آفریقایی/مورد عجیب تیم‌های عرب زبان!

پربحث‌های هفته

 1. چند نکته با افرادی که در دام ترامپ گرفتار شده‌اند

 2. توضیحات سرلشکر فیروزآبادی پیرامون ویلای لواسان+سند

 3. توریست‌هایی که با پول بیت‌المال عازم روسیه میشوند + جدول اسامی

 4. روحانی: همه حاکمان آمریکا علیه ملت ما بوده اند و این یکی خبیث تر/ نقد را می پذیریم اما تخریب نه/ تلاطم بازار، دلیل اقتصادی ندارد

 5. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 6. روحانی به گرانی‌ها واکنش نشان داد/ بررسی افزایش قیمت‌ها در هیات دولت

 7. کواکبیان: وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم مناسب نیست/شب می‌خوابیم و صبح بلند می‌شویم و می‌بینیم قیمت‌ها تغییر کرده است/ خجالت می‌کشم بگویم از این دولت حمایت کردم

 8. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 9. جمعه عید سعید فطر است

 10. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 11. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 12. ایران 1 - مراکش 0؛ پیروزی یوزها در دقیقه 93 و پایان 20 سال انتظار

 13. قرار بود حکومت‌مان، رنگ و بوی علی را داشته باشد  

 14. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 15. احمد توکلی: اعتماد مردمی به سیاستمداران به حداقل خود رسیده/ سبد کالای مردم کوچک‌تر شده است

 16. نهاوندیان: مردم باید از آرامش و امنیت اقتصادی خودشان حراست کنند/نیاز به تصمیم گیری‌های قوی داریم و با صبوری مشکلات حل می‌شود/اگر علت گرانی کالایی مشخص نیست، نباید آن را بخریم

 17. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 18. درباره دادگاه صادر کننده حکم فیلتر تلگرام/ لطفا نیمه پر لیوان را هم ببینید

 19. به بهانه "شبی که ایران نخوابید" / فوتبال را ببینید آقای رئیس جمهور + فیلم

 20. اروپا می خواهد برجام را ادامه دهد، اما بدون آمریکا نمی تواند/ ایران نباید منتظر بماند

 21. محمد ثلاث قصاص شد

 22. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 23. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 24. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 25. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

پربحث‌های اخیر

 1. خودروسازان داخلی 93 درصد بازار را به‌صورت انحصار در اختیار دارند/وزیر می‌گوید دولت 13.5 درصد سهم دارد و به‌اندازه آن پاسخ بخواهید/ احتکار خودرو برای فروش باقیمت بالاتر است

 2. سلیمی: افشای رانت ۱۱۰ هزار میلیاردی در بازار ارز/ دلار 4200 تومانی باعث به وجود آ‌مدن ده‌ها بابک زنجانی شد

 3. مقابله با گرانی محور جلسه دو هفته بعد ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی/ اطلاعات سپاه دعوت شد

 4. تحقیق و تفحص از بانک مرکزی بعد از هشت ماه معطلی در کمیسیون اقتصادی مطرح شد/ اصرار سیف بر پس گرفتن

 5. اوپک به ساز آمریکا می‌رقصد؟

 6. پروانه استاندارد هشت فرآورده غذایی ابطال شد+ اسامی

 7. اعلام قیمت‌های جدید لبنیات طی هفته آینده

 8. حجم نقدینگی ایران برای اولین بار از تولید ناخالص داخلی فراتر رفت+ نمودار

 9. احتمال عضویت یک کشور جدید در اوپک

 10. نامه وزیر صنعت به معاون اول رئیس جمهور برای حذف تعرفه کاغذ

 11. کاهش قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز+جدول

 12. بیانیه وزیر نفت سعودی در اجلاس اوپک:عربستان آماده جلوگیری از کسری توزیع نفت در جهان است

 13. نهاوندیان: دولت برنامه ای برای تغییر سیاست تجاری کشور ندارد

 14. وعده ترامپ به اپل درباره آیفون‌های چینی

 15. قیمت طلا و سکه امروز ۳۰ خرداد ۹۷ +جدول

 16. قیمت دلار و نرخ ارز امروز ۳۰ خرداد ۹۷ +جدول

 17. زنگنه: در نشست اوپک توافقی در کار نخواهد بود

 18. چگونه می‌توان قیمت مسکن را کنترل کرد؟/اماواگرهای پیشنهادتازه مجلس

 19. توسعه فضای کسب و کار به کجا رسید؟ / نرخ تسهیلات بانک هنوز با دخل و خرج تولیدکنندگان همخوانی ندارد

 20. دولت به‌جای رانت به واردکننده به فکر معیشت مردم باشد/تکرار سیاست اشتباه ثابت نگهداشتن ارز باید کنار گذاشته شود

پربحث‌های دیروز

 1. نهاوندیان: مردم باید از آرامش و امنیت اقتصادی خودشان حراست کنند/نیاز به تصمیم گیری‌های قوی داریم و با صبوری مشکلات حل می‌شود/اگر علت گرانی کالایی مشخص نیست، نباید آن را بخریم

 2. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 3. ضرر ۳۴۰ میلیارد تومانی به بیت المال با اجرا نکردن قانون از سوی آخوندی

 4. زمان آغاز تحریم‌های جدید صنعت خودرو

 5. نمایندگان از پاسخ‌های آخوندی درباره افزایش بی‌رویه اجاره خانه‌ها قانع نشدند/ وزیر قولی برای تنظیم بازار مسکن نداد

 6. واردکنندگان ۶ هزار خودرو با ثبت سفارش غیر مجاز متخلفند یا هکرها

 7. ورود سازمان تعزیرات حکومتی برای رفع مشکلات بازار ارز

 8. رئیس اتاق بازرگانی تهران: روزانه هزار میلیارد تومان به نقدینگی کشور اضافه می‌شود

 9. رشد ۲۸ هزار تومانی قیمت سکه+جدول

 10. نقشه آمریکا و عربستان برای اجلاس اوپک/ ائتلاف افزایش تولید نفت را وتو خواهد کرد؟

 11. رانت‌های میلیاردی برای نورچشمی‌ها

 12. جزئیات بیمه تکمیلی درمانی برای صیادان

 13. وزیر نیرو عازم تاجیکستان شد

 14. واکنش سیف به افزایش محدودیت‌های ارز و واردات کالاها

 15. زنگنه: مشکل فعلی بازار نفت، تنش‎های سیاسی است

 16. دستور رهبری برای رفع مشکلات اسناد زمین کشاورزان

 17. زنگنه برای شرکت در نشست اوپک به وین رفت

 18. تصمیمات اوپک فاش شد/ اوپک تولید نفت را ۶۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می‌دهد

 19. تغییر صف‎بندی‎ها در اوپک/ الجزایر هم به ایران پیوست

 20. سیف باید استعفاء می داد/ تعجب از روحانی برای برکنار نکردن مدیران بی انگیزه

 21. سهم‌های خودرویی مخالف جریان بازار با افت قیمت رو به رو شدند

 22. بهای سکه در کانال 25 میلیون ریالی باقی ماند

 23. جلسه بی مصوبه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بعد از 9 ماه تعطیلی

 24. راه‌اندازی خط تولید نسل جدید موتورهای سنگین دیزلی/دو دستگاه دولتی خریدار محصول داخلی

 25. تازه‌ترین جزئیات از پرونده اختلاس، رشوه و اعمال نفوذ در ادارات دولتی کرمان

پربحث‌های هفته

 1. کواکبیان: وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم مناسب نیست/شب می‌خوابیم و صبح بلند می‌شویم و می‌بینیم قیمت‌ها تغییر کرده است/ خجالت می‌کشم بگویم از این دولت حمایت کردم

 2. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 3. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 4. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 5. نهاوندیان: مردم باید از آرامش و امنیت اقتصادی خودشان حراست کنند/نیاز به تصمیم گیری‌های قوی داریم و با صبوری مشکلات حل می‌شود/اگر علت گرانی کالایی مشخص نیست، نباید آن را بخریم

 6. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 7. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 8. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 9. چگونه کُره فقیر ۵۰ ساله کشور "برند"ها شد؟/ ۱۸ امتیاز ویژه به تولید

 10. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 11. ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی برای اقتصاد

 12. لاهوتی: بانک مرکزی دنیا هم نمی‌تواند اقتصاد ایران را نجات دهد

 13. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 14. بازی تکراری خودروسازان: ظرفیت تکمیل شد

 15. متهم اصلی پرونده قاچاق ۶۴۸۱ خودرو کدام دستگاه است؟

 16. در ادامه رکورد شکنی‌ها؛ سکه دو میلیون و ۵۸۷ هزار تومان شد/ یورو ۸۳۹۳ تومان

 17. فرشاد مومنی: چرا صادرات خودروهای لوکس به ایران در تحریم ها ممنوع نشد؟ /دولت هیچ برنامه مشخص ندارد/دولت‌ها در دوره دوم خود دنده فعالیت‌ها را روی خلاص قرار می‌دهند

 18. بازار و گرانی‌ها از مدیریت اقتصادی تا خوش بینی و بی عملی دولت

 19. افزایش قیمت مسکن متوقف شد

 20. دبیرکل بانک مرکزی: خریداران سکه نگران نباشند/ احتمال برگزاری حراج مجدد سکه

 21. ضرر ۳۴۰ میلیارد تومانی به بیت المال با اجرا نکردن قانون از سوی آخوندی

 22. رئیس طلافروش ها: طلا برای خانواده ها پشتوانه است/ طلا بخرید تا هیچ وقت ضرر نکنید

 23. بانک مرکزی از احتمال تغییر نرخ سود بانکی خبر داد

 24. بازگشت قیمت خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان به سال ۹۶

 25. ایران دیگر برای کارگرهای افغانی جذابیت ندارد

آخرین عناوین