درباره بیانیه اصلاح طلبان/ حداقل مسئولیت پذیر باشید!

ناصر ایمانی، گروه سیاسی الف،   3961020251 ۳۰ نظر، ۲ در صف انتشار و ۳۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
درباره بیانیه اصلاح طلبان/ حداقل مسئولیت پذیر باشید!

 بیانیه 16 تن از اصلاح طلبان در خصوص علل حوادث اخیر کشور، شایسته توجه بیشتر است. امضاء کنندگان بیانیه دلایل وقوع اعتراضات اخیر را چنین تبیین می نمایند :

۱. کمبودهای اقتصادی و معیشتی بخشی از مردم و نیز محدودیت های اجتماعی و سیاسی برخی دیگر

۲.عملکرد جناح تندروی مخالف با تکیه بر تریبون ها و رسانه های خود به ویژه صدا و سیما

 ۳. عدم اصلاحات سیاسی و گسترش و تقویت نظارت های مردمی و استقلال نهاد‌ های نظارتی رسمی

 این بیانیه دخالت مستقیم عوامل خارجی در کشور را رد نموده و صرفاً آنها را در بهره برداری از وقایع داخلی ایران موثر می داند.

 این افراد عامل ریشه ای در اعتراضات اخیر را که بر عوامل دیگر مقدم است ، عدم اصلاحات سیاسی و عدم استقلال نهادهای نظارتی رسمی و نهادهای حل منازعه می داند که منظور آنها نهادهائی مانند قوه قضائیه و شورای نگهبان و نهاد رهبری است. امضاء کنندگان در این بیانیه از حق اعتراض مسالمت آمیز مردم بسیار سخن گفتند اما این حق را برای جناح مخالف دولت به رسمیت نمی شناسند. اگر چه این حق را برای خود، بعنوان جریان مخالف دولت قبل به رسمیت می شناختند.

 از نظر این افراد، ریشه اصلی اعتراضات به بخشی از حاکمیت مربوط است و تا این نهادها" استقلال "نداشته باشند، این اعتراضات ادامه خواهد یافت.

 آنچه شایان توجه بسیار است، اینکه این افراد به هیچ وجه عملکرد دولت مورد حمایت خود و نیز مجلس اصلاح طلب را مورد انتقاد و اعتراض قرار نمی دهند و ریشه اعتراضات را به عوامل دیگر مربوط می کنند. در حالیکه دولت مورد حمایت آنان در چهار سال و نیم زمان قدرت را بدست داشته و بالاخص با امضاء بر جام ، امید زیادی به اصلاحات اقتصادی کشور را نوید دادند.

 در واقع بیانیه مذکور با زیرکی  از پرداختن به مسئولیت دولت و مجلس مورد حمایت آنان ( حداقل بعنوان عوامل اصلی کمبود های اقتصادی) طفره می رود.

اگر اصلاح طلبان به واقع اعتقاد دارند که علل اصلی اعتراضات مردمی ، عدم استقلال نهادهای نظارتی رسمی و نهادهای حل منازعه است، چرا تلاش می نمایند که قدرت را در نهادهای غیر نظارتی مانند مجلس و دولت بدست بگیرند؟

 آنها طی هشت سال دولت اصلاحات و مجلس ششم به این نتیجه رسیدند که اصلاحاتی را که آنان مد نظر دارند، محقق نمی شود و حتی در اعتراضات خشونت بار سال ۸۸ نیز این واقعیت را آزمودند. پس چرا مجدداً برای حضور در قدرت و بدست گرفتن مجلس و دولت، اعلام آمادگی کردند ؟

 به نظر می‌رسداصلاح طلبان، هیچگاه مسئولیت پذیر نیستند و از پاسخ گوئی نهادهای تحت حمایت خود طفره می روند. تا زمانی که قدرت را در دولت و مجلس در اختیار ندارند، از فقدان آزادی و رای مردم و بسته بودن حاکمیت سخن می رانند و هر گاه این دو نهاد را در اختیار می گیرند، ریشه مشکلات کشور را به نهادهای نظارتی منتسب می کنند.

اگر صداقت با مردم ، راهکار اساسی برای شنیدن اعتراضات بحق مردم است ، پس باید صادقانه مسئولیت خود را و نهادهای مورد حمایت را پذیرفت .

طی بیست و چهار سال گذشته، حداقل شانزده سال قوه مجریه در اختیار اصلاح طلبان بوده است . آیا زمان آن فرا نرسیده است اصلاح طلبان که از کمبودهای اقتصادی و معیشتی مردم ابراز ناراحتی می کنند ، حداقل بخشی از مسئولیت آن را متوجه خود نمایند؟

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲ تیر ۱۳۹۷یکی از پیوست‌های خروج آمریکا از برجام
۳۱ خرداد ۱۳۹۷حاجی‌بابایی: اصولگرایان و اصلاح‌طلبان مگر اصول دین هستند که مردم از آن‌ها عبور نکنند؟
۲۹ خرداد ۱۳۹۷خاتمی: مذاکره ‌ایران با آمریکا احمقانه است/کسانی که ‌بیانیه را امضا کردند از ‌مردم ایران عذرخواهی کنند
۲۹ خرداد ۱۳۹۷آدرسی برای ترامپ توسط دلالان تحریم و تجربه ای که ایران از کره‌شمالی آموخت
۲۹ خرداد ۱۳۹۷ناصر ایمانی: نامه نگاری اصلاح طلبان کاملاً در خط سیاست آمریکا است
۲۸ خرداد ۱۳۹۷واکنش عضو اعتماد ملی به نامه‌نگاری اصلاح‌طلبان: چطور یک عده انتظار دارند با مذاکره مستقیم با ترامپ مشکلات کشور حل شود؟
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ناصر ایمانی :باید در برابر هر حرکت افراطی و تندروانه ایستاد
۲۲ خرداد ۱۳۹۷عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان: سخنان رئیس دولت اصلاحات درباره عارف را باور نمی کنم
۲۲ خرداد ۱۳۹۷کیهان: وقتی طیف راه بینداز و جا بینداز مخالف پوپولیسم می‌شود!
۲۲ خرداد ۱۳۹۷چه کسانی بدنبال برکناری رئیس جمهور هستند؟
۲۲ خرداد ۱۳۹۷پارلمان اصلاحات چه جایگاهی برای اصلاح‌طلبان دارد
۱۹ خرداد ۱۳۹۷باز درکی نادرست از ولایت فقیه / نقدی بر مقاله سعید حجاریان

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۰۱۱۷۳۱۶:۴۱:۱۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
اصلاح طلبان فقط بلدند خوب حرف بزنند و مردم را با خود همراه کنند ولی در عمل برای مردم کاری نمی کنند...............
ناشناس۲۰۱۲۸۲۱۸:۱۱:۴۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
دوست عزیز نکات این نامه کاملا بر پایه واقعیت است و اگر به این نکات توجه نشود مطمئنا در آینده به مشکلات جدی تری بر میخوریم،ولی اینجور که معلوم است کسانی که قدرت را در دست دارند هنوز اصرار دارند که خود را بخواب بزنند.
راد۲۰۱۴۲۳۲۰:۲۴:۲۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
شما که معتقد هستید که نامه این بزرگواران بر پایه واقعیت است،لازم به یادآوریه که امضاء کنندگان نامه افرادی شدیداً تندرو هستند که در زمانیکه اختیار دولت اصلاحات در دستشان بود و در زمانی که آزادی های سیاسی در اوج خود قرار داشت! بعد از اتفاقات کوی دانشگاه،وقتی به اهداف از پیش تعیین شده نرسیدند،طرح افراطی عبور از خاتمی را مطرح کردند.(کسی که قبله آمال آنها بود،البته بعد از آمریکا).این اساتید! بعد از تمام حوادث سالهای 78، 88 و 96 تنها تحلیلی که به ذهن اونها خطور نکرد،طراحی های دشمن برای براندازی نظام بود(گرچه از مشکلات بسیار زیاد داخلی نباید گذشت).علت آن هم این است که آقایان حاضرند هر مشکلی رو تن بخرند ولی خدای نکرده کسی به آمریکا به دید دشمن نگاه نکنه.
ناشناس۲۰۱۳۱۳۱۸:۴۰:۴۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
تندروهای اصلاح طلب برای این که حمایت سیاسی و رسانه ای خارجی را داشته باشند، سعی می کنند در داخل ژست اپوزسیون و ساختار شکن بگیرند...
ناشناس۲۰۱۳۴۰۱۹:۰۵:۱۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
از زمان دولت سازندگی تا کنون به استثناء ۴ سال اول و ۱ سال دوم دوره ی دکتر احمدی نژاد زمام امور در دست این همیشه طلبکاران بوده و اوضاع را روز به روز خرابتر کرده اند .
ناشناس۲۰۱۵۹۱۰۰:۰۳:۴۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
! 3 سال آخر دولت بهار شما هم اصلاح طلب شد. تا همین دیروز که جریان انحرافی بود!
آبدارچی سیاسی۲۰۱۹۳۲۱۱:۴۱:۵۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
جمعا فقط هشت سال دولت احمدی نژاد رو کم کن باقی امور اجرایی کشور دست اصلاح طلبان بوده طرح تعدیل اقتصادی صنعت خودرو سازی صنایع سنگین فرسوده و از رده خارج تجمیع صنایع پر مصرف آب در شهرهای خشک و دهها طرح کپی پیست شده ماحصل این سی و دو سال مدیریته اگر وارد مباحث سیاسی هم بشیم اشغال سفارت امریکا . بیانیه الجزایر . قطعنامه 598 . بیاینه سعدآباد. برجام هم از تولیدات این گروه هست . حالا شما برید ببینید این اقدامات سیاسی چه بلایی سر این کشور آورده امیدوارم مشمول فیلتر ممیزی الف نشم
ناشناس۲۰۲۱۱۱۱۴:۳۸:۲۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
از سال 1368 تا کنون ،دولت فقط در دوره دولت اصلاحات در اختیار اصلاح طلبان بوده و مجلس هم فقط یک دوره . کلا رویکرد اصلاح طلبی از نظر حاکمیتی حذف شده است و یک معدود اصلاح طلب باقیمانده هم کم کم حذف خواهند شد. اینها قدرتی ندارند که بخواهند مسوولیتی قبول کنند. در مجلس و دولت هم در چند سال اخیر مجبور شده اند که بین اصولگرایان ، انتخاب بین بد وبدتر داشته باشند.( اگر به سوابق آقای روحانی و بسیاری از لیست امید در مجلس نگاه بفرمایید ، رویکرد اصولگرایانه در آن مشهود است).
علی۲۰۱۴۴۴۲۰:۵۴:۵۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
کی گفته دولت روحانی اصلاح طلب است خود روحانی وهمه وزرایش اصولگرا یا بی تفاوت هستند اصلاح طلبان فقط از یک اصولگرا یا بگفته خودش اعتدالکرا حمایت کرده اند
ناشناس۲۰۲۴۵۶۲۱:۱۷:۱۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
بزرگوار اونور آبی ها خودشان دخالت مستقیم و حمایتشان را آشکارا از تریبون های مختلف اعلام نموده اند آنوقت شما از بهره برداری غیر مستقیم آنها تحلیل می دهید خوش انصاف لااقل هماهنگ می کردید دمب خروس را قایم کنند
ناشناس۲۰۱۱۹۱۱۶:۵۶:۰۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
چه حرفا کلا مسئولیت گریزند حتی مسئولیت کارنامه را قبول نمیکنند
ناشناس۲۰۱۲۰۱۱۷:۰۲:۴۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
"پس چرا مجدداً برای حضور در قدرت و بدست گرفتن مجلس و دولت، اعلام آمادگی کردند ؟" واقعا جوابشو نمیدونید یا خودتونو زدید به اونراه...چون کشورشونو و دلشون میخواد براش کاری بکنند همه ما اینطور فکر میکنیم
ناشناس۲۰۱۴۳۴۲۰:۳۸:۱۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
اگه منظورشون از کار کردن بیانیه دادن بود، که اینکارو بدون دست گرفتن دولت، مجلس و شوراها هم میتونستن انجام بدن!
ناشناس۲۰۱۴۹۷۲۱:۵۵:۰۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
از بس پررو و سیری ناپذیرند.
حسینی۲۰۱۲۱۲۱۷:۱۵:۲۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
موافقم بیانیه اصلاح طلبان برای معرضان واقعی گرانی قابل درک نیست. اینان معترضان سیاسی هستند نه اقتصادی
ناشناس۲۰۱۲۱۶۱۷:۱۸:۵۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
من هم با 3 بند اول این نوشتار موافقم
ناشناس۲۰۱۲۲۶۱۷:۲۷:۰۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
مطلق نگری این جمله که "به نظر می‌رسداصلاح طلبان، هیچگاه مسئولیت پذیر نیستند" به خوبی افراطی بودن و عدم بی طرفی نویسنده را نشان داده و خط بطلانی است بر ایده نویسنده که جایی برای بحث باقی نمی گذارد. بهتر است نویسنده از خود بپرسد کدام طیف سیاسی به تمامی به صداقت و انصاف رفتار کرده است؟ و آیا جریان اصول گرایی که احتمالا ایشان در نقطه مقابل می بیند همیشه دراری رفتار مسئولیت پذیر بوده و اساسا نمره قابل قبولی در مسئولیت پذیری می گیرد؟ و مساله اصلی، اگرچه نسبت دادن مشکل به رفتار داخلی از نظر نویسنده مقاله انکار یا کم رنگ کردن نقش بیگانگان است و بی انصافی و گناه محسوب می شود اما به نظر من ندیدن تندروی های جریان اصولگرایی و بی توجهی به تقویت داخلی و یکسره نسبت دادن مشکلات به توطئه بیگانگان (آنچه رویکرد اصلی اصولگرایان و برای احتراز از سیاه نمایی است) مصداق کامل تر عدم مسولیت پذیری است.
ناشناس۲۰۱۴۳۳۲۰:۳۶:۲۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
چه ربطی داره به اصولگرا؟ مطلب در مورد اصلاح طلباست داری میگی این بده چون اون یکی هم بده؟!!! چه منطقی!!! کلا دوس دارین همش به حاشیه برین. خودتون تو حرفاتون دارین میگین که اصلاح طلبا فاقد صداقت و صلاحیت هستند. حالا کاری نداریم دیگه کیا اینطوری هستن!!! همین که خودتون هم اعتراف میکنین کافیه!!!
ناشناس۲۰۱۲۳۲۱۷:۲۹:۱۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
-- حالا اصلاح طلبان در بیانه شان چی گفتن ؟! ... بنده حوصله نکردم بخوانم !! ... ها ؟!! -- اصلاح طلبان ؟! ... اصلاااااااااح طلباااااان !! ... ، یک چیزهایی در ته ذهنم هست ، ....یک چیز هایی یادم می آد !! ... اصلااااااا ح .... طلبااااااااان ن ن .....ببخشید انگار در مورد این اصلاح طلبان هیچ حضورذهنی ندارم ، معذرت می خوام !!!
ناشناس۲۰۱۲۳۴۱۷:۲۹:۴۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
ببینید چهل سال از انقلاب میگذره تو این چهل سال این ملت بیچاره دلخوش به وعده های چپ و راست هستند به راست و اصولگراها رای میارن بعد هشت سال میبینن که کاری براشون نکرده میان به اصلاح طلبها رای میدن باز بعد هشت سال دوره اینها ملت میبینن که اینها هم کاری نکردن میرن دامان اون یکی گروه و جریان و باز هم مردم نا امیدتر از قبل... سرخورده و دلسرد میشن. این دو جریان عدم کارآمدی خودشون رو نشون دادن. پس لطفا بیخیال ما ملت بشید.
اسماعیل۲۰۱۲۳۶۱۷:۳۰:۲۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
درست زدی تو خال!تجربه نشون داده اونایی که بیشتر دم از آزادی بیان می زنن وقتی خودشون به قدرت می رسن دیکتاتورترین افراد میشن آزادی بیان از نظر اونا یعنی اینکه تو حق داری مث اونا فکر کنی و حرف بزنی وگرنه یا منگولی یا عقب مونده سیاسی یا بی شناسنامه یا بی هویت یا ....
ناشناس۲۰۱۲۶۱۱۷:۴۹:۵۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
خوب معلومه برای بدست آوردن دولت و مجلس تلاش می کنند تا خود و طرفداران اصلاح طلبان که جمعیت زیادی از کشور را هم شامل میشود، از حداقل جایگاه ممکن در قدرت برخوردار شوند، ضمن اینکه اصلاح طلبان در مجلس اکثریت ندارند و سه گروه یا فراکسیون مشخص سیاسی در مجلس فعال هستند
سیاوش۲۰۱۳۳۱۱۸:۵۲:۴۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
یادداشت بسیار خوبی است و مبانی آن هم بسیار درست است. من از اصولگرایان دل خوشی ندارم. اما دستکم شهامت پذیرش تبعات مسوولیت خود را (اعم از خوب یا بد) دارند. شاید یک بار برای همیشه برای سیاستمداران ایرانی و جناح های سیاسی و بویژه اصلاح طلبان یک اصل شاخص و مهم باید روشن شود که کنش سیاسی بدون وجدان سیاسی، با عوامفریبی مرزی به باریکی مو دارد.
مردم۲۰۱۴۸۰۲۱:۳۱:۵۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
تا حالا کجا اصولگرایان مسوولیت کارهای خود را پذیرفته اند ؟! آنها حتی مسولیت حمایتهای بی حد از احمدی نژاد و تبعات فجیع آن را انکار میکنند! میگویند احمدی نژاد اصولگرا نبود! میشه بفرمایید کاندید شما در انتخابات 88 چه کسی بود؟
ناشناس۲۰۱۹۴۰۱۱:۴۹:۲۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
اصلاح طلبان شهامت پذیرش مسئولیت کارهای خود را دارند؟ آره داریم می بینیم . احمدی نژاد اصلاح طلب بود؟ نه
ناشناس۲۰۱۳۷۴۱۹:۳۸:۴۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
واقعا کسی حوصله می‌کند دیگر بیانیه اینها را بخواند؟!
ناشناس۲۰۱۳۷۹۱۹:۴۴:۲۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
برخی اصلاح طلبان بدتر از اصول گرایان-برخی اصول گرایان بدتر از اصلاح طلبان مگر اصول گرایان یکبار در مورد احمدی نژاد قبول مسِولیت کردند
امیر۲۰۱۷۳۸۰۸:۰۳:۱۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
تا جایی که من به یاد دارم پست های اجرایی کشور همیشه در دست اصلاح طلبان بوده است ، 8 سال نخست وزیری موسوی ، 8 سال دولت سازندگی هاشمی ، 8 سال دولت اصلاحات خاتمی ، 5 سال دولت تدبیروامید روحانی ، حدود 1 سال دولت موقت بازرگان در مجموع 30 سال مهمترین پست های کلیدی ( اقتصادی ، سیاسی ) در دست این گروه بوده است این گروه کاری برای ملت انجام نمی دهند بلکه همیشه هم از نظام طلب کار هستند ، اگر این گروه واقعا صادق هستند به جای دادن بیانه راه کار اقتصادی بدن تا مردم از این تنگنا بیرون بیایند.
ناشناس۲۰۱۷۵۶۰۸:۲۱:۱۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
اصلاح طلبان بهتر است در خصوص اعضا خود که به جرم جاسوسی اطلاعات کشور را به بیگانگان دادند و هم اکنون در زندان هستند توضیح دهند که چرا وطن فروشی میکنند.اصلاح طلبان بهتر است توضیح دهند که در طول 40 سال انقلاب که نزدیک به 36سال دولت و مجلس دست شما بود (با احتساب 4 سال دور دوم احمدی نژاد که از دور دوم مثل شما اصلاح طلب شد) و با اعمال سیاستهای لیبرال سرمایه داری و لیبرال دموکراسی اوضاع سیاسی اجتماعی اقتصادی و فرهنگی مرهون عملکرد شماهاست.لطفا فرافکنی نکنید و مشکلات را گردن این و آن نیندازید
ناشناس۲۰۱۸۹۰۱۰:۵۸:۱۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
با نام خدا یعنی همه چی تقصیر بقیه است پس نقش مثبت اصلاح طلبان در کشور چیه؟
تجارت نیوزطاقچهپارس نماد داده

پربحث‌های امروز

 1. نام ۲ نفری که ۵۹ هزار سکه خریدند چیست؟

 2. بیماری‌های اقتصاد ایران علاج دارند اما...

 3. تغییر شرکای راهبردی حکومت

 4. واکنش معاون شریعتمداری به گرانی‌ها: رسانه‌ها چرت و پرت نگویند

 5. اولین اعتراضات به تلگرام طلایی / دست وزارت ارتباطات در کار است

 6. آشنایی با 10 خودرویی که بیشترین افت قیمت را دارند  

 7. ضرورت ترمیم کابینه/ تیم اقتصادی دولت ضعیف و ناکارآمد است

 8. واعظی:برخی هنوزفکر می‌کنند درشرایط قبل ازتحریم آمریکا هستیم

 9. سه ماه گذشته؛ حمایت از کالای ایرانی چه شد؟/فردا که گُل‌ها خشک شدن دیر است

 10. علائم نامعلوم راهنمایی و رانندگی در شهر  

 11. مجوز صادر شد/ ایران و پرتغال در ورزشگاه آزادی پخش می شود

 12. دومین نامه نمایندگان به "روحانی" برای برکناری ۳ وزیر

 13. معاون سیما: ممنوعیت حضور چهره‌های پرخرج خارجی ابلاغ شده بود

 14. قیمت سکه 2 میلیون و 650 هزار تومان/قیمت سکه آتی به بیش از ۳ میلیون تومان رسید

 15. واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا ممنوع شد/ خودرو هم در لیست ممنوعه‌ها

 16. رئیس سازمان امور مالیاتی خبرداد: تشکیل کارگروهی برای برخورد با دلالان ارز، سکه، خودرو و مسکن

 17. برجام در آی‌سی‌یو است  

 18. شهردار تهران خبرداد: افتتاح خط 7 مترو در شهریور ماه

 19. عراقچی تاکید کرد: روابط ایران و روسیه فراتر از برجام / مذاکرات خوبی با دوستان خود در مسکو داشتیم

 20. لاریجانی: پیگیری بین المللی پرونده فاجعه منا باید ادامه پیدا کند

 21. آمریکا از اوباما تا ترامپ

 22. کشف ترکیبی که از گسترش سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند

 23. آخوندی:هدف اصلی برجام محقق شده است/منتقدان تضمین صلح را نادیده می‌گیرند

 24. ضرغامی:‌نامه اصلاح‌طلبان تکمیل سیاست ضدبشری ترامپ است/ این نامه دلسوزی برای ملت ایران نیست

 25. بازدید سرزده رییس سازمان بازرسی کل کشور از ایران خودرو  

پربحث‌های دیروز

 1. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 2. احمد توکلی در پاسخ به درخواست یک روزنامه‌نگار: دیده‌بان شفافیت و عدالت به همه ایرانیان ضدفساد تعلق دارد/ اگر اسنادی در مورد بدهی میلیاردی ایران مال به دست آید، پیگیری می‌کنیم

 3. کی‌روش: راه مهار رونالدو را نمی‌گویم/ فیلمنامه ایران - پرتغال را اسکورسیزی هم نمی‌توانست اینگونه برایم بنویسد

 4. واردات 424 خودوری قاچاق از بندرعباس/ مگر می‌شود هزاران دستگاه خودرو با قیمت بالا وارد شود، اما شبکه ای در کار نباشد؟/ تشریح آخرین وضعیت پرونده ایرانشهر و حقوق‌های نجومی

 5. ملکی: وزیر صمت قول داد 31 روزه حباب قیمت خودرو بترکد

 6. واعظی: مقصران موسسات مالی نباید آزادانه بگردند

 7. قیمت دلار و نرخ ارز امروز ۱ تیر ۹۷ +جدول

 8. در جلسه اوپک چه گذشت/زنگنه پس از ترک جلسه اوپک به نشانه اعتراض: فکر نمی‌کنم به توافق برسیم

 9. منبع نمودار ضد ایرانی پمپئو درد سر ساز شد

 10. بررسی افزایش مجدد دستمزد کارگران در شورای عالی کار

 11. نظر استاندار تهران درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 12. بررسی پشت پرده واردات غیرقانونی ۶ هزار دستگاه خودرو

 13. توییت زائری درباره حضور خانواده ها در استادیوم  

 14. شینزو آبه پس از ۴۰ سال به ایران سفر می کند

 15. احتمالات محدود صعود تیم ملی ایران/ پیروزی خودمان و شکست اسپانیا

 16. خواص جادویی و شگفت انگیز این میوه گرمسیری برای سلامتی

 17. نامجومطلق: می‌توانیم در جام جهانی شگفتی ساز شویم/ مقابل اسپانیا 60 دقیقه مطلقا دفاع کردیم

 18. هنر دیروز به زبان امروز

 19. زن:شوهرم با دوستم رابطه دارد/ مرد:زنم شیشه ای است و توهم دارد

 20. خون ایرانیان؛ از سالم‌ترین خون‌های اهدایی در جهان

 21. ترامپ: خلع سلاح کامل هسته ای در کره شمالی آغاز شده است!

 22. درخواست دو قانوگذار ارشد آمریکایی برای قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF

 23. بازدید سردار سلیمانی از پروژه ترفیع گنبد حرم امام حسین (ع) +عکس

 24. بازهم اشک مسی درآمد!  

 25. توصیه‌های اخلاقی رهبرانقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس  

پربحث‌های هفته

 1. چند نکته با افرادی که در دام ترامپ گرفتار شده‌اند

 2. توضیحات سرلشکر فیروزآبادی پیرامون ویلای لواسان+سند

 3. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 4. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 5. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 6. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 7. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 8. قرار بود حکومت‌مان، رنگ و بوی علی را داشته باشد  

 9. نام ۲ نفری که ۵۹ هزار سکه خریدند چیست؟

 10. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 11. نهاوندیان: مردم باید از آرامش و امنیت اقتصادی خودشان حراست کنند/نیاز به تصمیم گیری‌های قوی داریم و با صبوری مشکلات حل می‌شود/اگر علت گرانی کالایی مشخص نیست، نباید آن را بخریم

 12. آزمون: اگر ناراضی هستند، بعد از جام جهانی دیگر برای تیم ملی بازی نمی‌کنم

 13. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 14. فیروزآبادی ویلای لواسان را تحویل داد

 15. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 16. به بهانه "شبی که ایران نخوابید" / فوتبال را ببینید آقای رئیس جمهور + فیلم

 17. اسپانیا به سختی برد/ یوزها جانانه جنگیدند/ویدئو چک گل ایران به ماتادورها مردود اعلام کرد/امیدها به بازی پرتغال زنده است

 18. بیماری‌های اقتصاد ایران علاج دارند اما...

 19. محمد ثلاث قصاص شد

 20. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 21. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 22. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 23. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 24. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 25. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

پربحث‌های امروز

 1. ضرورت ترمیم کابینه/ تیم اقتصادی دولت ضعیف و ناکارآمد است

 2. واعظی:برخی هنوزفکر می‌کنند درشرایط قبل ازتحریم آمریکا هستیم

 3. دومین نامه نمایندگان به "روحانی" برای برکناری ۳ وزیر

 4. عراقچی تاکید کرد: روابط ایران و روسیه فراتر از برجام / مذاکرات خوبی با دوستان خود در مسکو داشتیم

 5. ضرغامی:‌نامه اصلاح‌طلبان تکمیل سیاست ضدبشری ترامپ است/ این نامه دلسوزی برای ملت ایران نیست

 6. اولویتی مضحک برای استیضاح/آیا ربیعی باید پاسخگوی افسار گسیختگی اقتصاد باشد؟

 7. رئیس قوه قضاییه امشب به پرسشهای خبرنگاران پاسخ می‌دهد

 8. پاسخ نوبخت به سه ادعای عجیب/ نقش جهانگیری در چالش آتی دولت/پشت پرده مشکلات اقتصادی/ داستان خانه 1000 متری ولایتی/ چاپ کتابی مجازی علیه روحانی/ سیاسی‌ترین گل جام‌جهانی

 9. جلوگیری از ورود آمریکایی‌ها به کاشمر

 10. واکنش قوه قضائیه: شرط آزادی حمید بقایی دروغ است

 11. واکنش نوبخت به حواشی اخیر در توئیتر

 12. اطلاعیه سازمان زندان‌ها راجع به اخبار کانال احمدی‌نژاد از بقایی

 13. رایزنی با لاریجانی برای حضور نمایندگان در تیم مذاکرات هسته ای

 14. سردار دایی‌پور در سوریه به شهادت رسید  

 15. هاشمی شاهرودی: رئیس جمهور آمریکا چهره‌ای نا متعادل و ترسو است

 16. شناسایی یک زن در ارسال پیامک‌‎های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس

 17. تحقیق و تفحص از قرارداد وزارت راه برای خرید هواپیما بوئینگ و ایرباس

 18. 2 طرح جداگانه برای استیضاح زنگنه در مجلس/ کرسنت، آی پی سی، توتال و از دست دادن بازارهای نفت و گاز

 19. چهار نکته کلیدی در کلام رهبری

 20. موسویان : شرایط برای گفت‌و‌گو با ترامپ مناسب نیست

 21. جدیدترین ناوشکن ایرانی با نام «دنا» می‌آ‌ید

 22. فلاحت پیشه: اروپا اقدام مثبتی برای حفظ برجام نکرده است

 23. امیرعبداللهیان: مجلس واکنش اروپا به بد عهدی آمریکا را رصد می‌کند/بریسول:اروپا خواهان باقیماندن ایران در برجام است

 24. رهبر انقلاب درگذشت حجت‌الاسلام حسینی موسوی را تسلیت گفتند

 25. یکی از پیوست‌های خروج آمریکا از برجام

پربحث‌های دیروز

 1. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 2. احمد توکلی در پاسخ به درخواست یک روزنامه‌نگار: دیده‌بان شفافیت و عدالت به همه ایرانیان ضدفساد تعلق دارد/ اگر اسنادی در مورد بدهی میلیاردی ایران مال به دست آید، پیگیری می‌کنیم

 3. واعظی: مقصران موسسات مالی نباید آزادانه بگردند

 4. منبع نمودار ضد ایرانی پمپئو درد سر ساز شد

 5. نظر استاندار تهران درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 6. شینزو آبه پس از ۴۰ سال به ایران سفر می کند

 7. بازدید سردار سلیمانی از پروژه ترفیع گنبد حرم امام حسین (ع) +عکس

 8. بازهم اشک مسی درآمد!  

 9. توصیه‌های اخلاقی رهبرانقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس  

 10. توضیحات بروجردی درباره نامه ظریف به وزیرخارجه آمریکا

 11. وزیر کشور: مبارزه با مواد مخدر ۲ برابر می‌شود

 12. رایزنی برجامی عراقچی در مسکو

 13. صالحی:با فرو ریختن برجام، جهان با ناامنی بی سابقه مواجه می‌شود

 14. تاکید خرازی بر لزوم پایبندی کشورهای اروپایی به تعهدات برجامی

 15. رهبر انقلاب در حال مشاهده تصاویر قبرستان بقیع  

 16. روحانی درگذشت حجت الاسلام سید علی اکبر موسوی حسینی را تسلیت گفت

 17. وزیر اطلاعات درگذشت حجت الاسلام حسینی را تسلیت گفت

 18. دیدار معاون وزیرخارجه سوئیس با امیرعبداللهیان

 19. دادستان کل کشور: دست‌هایی می‌کوشند قوه قضاییه را تضعیف کنند/ منکر کسری‌ها نیستیم

 20. فرمانده نیروی زمینی ارتش: آمادگی نیروی زمینی ارتش هراس در دل دشمن انداخته است

 21. وزیرکشور:مسائل مربوط به ساکنین مناطق مرزی در سطح ملی پیگیری می‌شود

 22. آیت‌الله علم‌الهدی:امروز مشکل داریم/ هرکس بی‌پروایانه درخط دفاع از رهبری باشد به او فحش وتهمت می‌زنند

 23. موحدی کرمانی: موقعیت امروز انقلاب موقعیت حساسی است

 24. عراقچی: اروپا باید برای حفظ برجام فداکاری بیشتری کند

 25. چمران: شهید چمران مقابل افرادی که به استکبار نامه می‌نویسند قرار داشت

پربحث‌های هفته

 1. چند نکته با افرادی که در دام ترامپ گرفتار شده‌اند

 2. توضیحات سرلشکر فیروزآبادی پیرامون ویلای لواسان+سند

 3. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 4. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 5. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 6. فیروزآبادی ویلای لواسان را تحویل داد

 7. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 8. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 9. ماجرای پرحاشیه ویلای لواسان سرلشکر فیروزآبادی

 10. توکلی: دیده بان شفافیت تا چند روز آینده در مورد ویلای فیروزآبادی موضع گیری خواهد کرد/ از اقدام عدالت طلبانه دانشجویان تشکر می‌کنم

 11. روحانی: برنامه بدخواهان ایجاد بی ثباتی ذهنی و مصنوعی در اقتصاد ملی است/مردم تحت هر شرایطی نباید تحت فشار قرار گیرند/افزایش قیمت کالاها و خدمات نباید فراتر از نرخ تورم باشد

 12. دستور روحانی برای توقف گرانی‌های غیرمتعارف

 13. انتقاد مطهری از آیت‌الله علم‌الهدی

 14. پیکر خون‌آلود مامور وزارت اطلاعات (۱۶+)  

 15. زینب طاهری بازداشت شد/ دروغ پردازی های خانم وکیل

 16. روحانی: بچه‌ها مچکریم+عکس

 17. سهمیه کنکور همسران و فرزندان ایثارگران تغییر کرد

 18. آدرسی برای ترامپ توسط دلالان تحریم و تجربه ای که ایران از کره‌شمالی آموخت

 19. واکنش‌های توئیتری به ویلای مصادره‌ای فیروزآبادی

 20. واعظی: دولت جوان می شود

 21. واکنش ابتکار به انتقادهای اصلاح‌طلبان از دولت

 22. احمد توکلی در پاسخ به درخواست یک روزنامه‌نگار: دیده‌بان شفافیت و عدالت به همه ایرانیان ضدفساد تعلق دارد/ اگر اسنادی در مورد بدهی میلیاردی ایران مال به دست آید، پیگیری می‌کنیم

 23. سلیمی: افشای رانت ۱۱۰ هزار میلیاردی در بازار ارز/ دلار 4200 تومانی باعث به وجود آ‌مدن ده‌ها بابک زنجانی شد

 24. سیف باید استعفاء می داد/ تعجب از روحانی برای برکنار نکردن مدیران بی انگیزه

 25. پیشنهاد فوتبالی حسین شریعتمداری/ واکنش ها به مداحی میثم مطیعی/ گل به خودی نمایندگان مجلس/ انتقاد تند روزنامه اصلاح طلب از روحانی/ جنجال پیامک‌ ها و اظهارنظر آیت الله علم الهدی و مطهری

آخرین عناوین