هتل بین المللی

درباره بیانیه اصلاح طلبان/ حداقل مسئولیت پذیر باشید!

ناصر ایمانی، گروه سیاسی الف،   3961020251 ۳۰ نظر، ۲ در صف انتشار و ۳۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
درباره بیانیه اصلاح طلبان/ حداقل مسئولیت پذیر باشید!

 بیانیه 16 تن از اصلاح طلبان در خصوص علل حوادث اخیر کشور، شایسته توجه بیشتر است. امضاء کنندگان بیانیه دلایل وقوع اعتراضات اخیر را چنین تبیین می نمایند :

۱. کمبودهای اقتصادی و معیشتی بخشی از مردم و نیز محدودیت های اجتماعی و سیاسی برخی دیگر

۲.عملکرد جناح تندروی مخالف با تکیه بر تریبون ها و رسانه های خود به ویژه صدا و سیما

 ۳. عدم اصلاحات سیاسی و گسترش و تقویت نظارت های مردمی و استقلال نهاد‌ های نظارتی رسمی

 این بیانیه دخالت مستقیم عوامل خارجی در کشور را رد نموده و صرفاً آنها را در بهره برداری از وقایع داخلی ایران موثر می داند.

 این افراد عامل ریشه ای در اعتراضات اخیر را که بر عوامل دیگر مقدم است ، عدم اصلاحات سیاسی و عدم استقلال نهادهای نظارتی رسمی و نهادهای حل منازعه می داند که منظور آنها نهادهائی مانند قوه قضائیه و شورای نگهبان و نهاد رهبری است. امضاء کنندگان در این بیانیه از حق اعتراض مسالمت آمیز مردم بسیار سخن گفتند اما این حق را برای جناح مخالف دولت به رسمیت نمی شناسند. اگر چه این حق را برای خود، بعنوان جریان مخالف دولت قبل به رسمیت می شناختند.

 از نظر این افراد، ریشه اصلی اعتراضات به بخشی از حاکمیت مربوط است و تا این نهادها" استقلال "نداشته باشند، این اعتراضات ادامه خواهد یافت.

 آنچه شایان توجه بسیار است، اینکه این افراد به هیچ وجه عملکرد دولت مورد حمایت خود و نیز مجلس اصلاح طلب را مورد انتقاد و اعتراض قرار نمی دهند و ریشه اعتراضات را به عوامل دیگر مربوط می کنند. در حالیکه دولت مورد حمایت آنان در چهار سال و نیم زمان قدرت را بدست داشته و بالاخص با امضاء بر جام ، امید زیادی به اصلاحات اقتصادی کشور را نوید دادند.

 در واقع بیانیه مذکور با زیرکی  از پرداختن به مسئولیت دولت و مجلس مورد حمایت آنان ( حداقل بعنوان عوامل اصلی کمبود های اقتصادی) طفره می رود.

اگر اصلاح طلبان به واقع اعتقاد دارند که علل اصلی اعتراضات مردمی ، عدم استقلال نهادهای نظارتی رسمی و نهادهای حل منازعه است، چرا تلاش می نمایند که قدرت را در نهادهای غیر نظارتی مانند مجلس و دولت بدست بگیرند؟

 آنها طی هشت سال دولت اصلاحات و مجلس ششم به این نتیجه رسیدند که اصلاحاتی را که آنان مد نظر دارند، محقق نمی شود و حتی در اعتراضات خشونت بار سال ۸۸ نیز این واقعیت را آزمودند. پس چرا مجدداً برای حضور در قدرت و بدست گرفتن مجلس و دولت، اعلام آمادگی کردند ؟

 به نظر می‌رسداصلاح طلبان، هیچگاه مسئولیت پذیر نیستند و از پاسخ گوئی نهادهای تحت حمایت خود طفره می روند. تا زمانی که قدرت را در دولت و مجلس در اختیار ندارند، از فقدان آزادی و رای مردم و بسته بودن حاکمیت سخن می رانند و هر گاه این دو نهاد را در اختیار می گیرند، ریشه مشکلات کشور را به نهادهای نظارتی منتسب می کنند.

اگر صداقت با مردم ، راهکار اساسی برای شنیدن اعتراضات بحق مردم است ، پس باید صادقانه مسئولیت خود را و نهادهای مورد حمایت را پذیرفت .

طی بیست و چهار سال گذشته، حداقل شانزده سال قوه مجریه در اختیار اصلاح طلبان بوده است . آیا زمان آن فرا نرسیده است اصلاح طلبان که از کمبودهای اقتصادی و معیشتی مردم ابراز ناراحتی می کنند ، حداقل بخشی از مسئولیت آن را متوجه خود نمایند؟

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۲۶ اسفند ۱۳۹۶گفتگوی ملی با اصلاح‌طلبان برانداز!
۲۶ اسفند ۱۳۹۶"وظیفه جدی اصلاح طلبان" روشن شد
۲۰ اسفند ۱۳۹۶ایمانی: مردم اختلاف بین مسئولان را ببیند ناامیدتر می‎شوند
۲۷ بهمن ۱۳۹۶خاتمی: مطهری دور بعد تایید صلاحیت نمی‌شود
۲۴ بهمن ۱۳۹۶«حسین دهباشی» :شعار «بازرگان پیر خرفت ایران» را اصلاح‌طلبان امروز دادند
۲۱ بهمن ۱۳۹۶شرط‌ و شروط الله کرم برای گفت‎وگو با اصلاح‌طلبان
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ انصاری: اصلاح طلبان از رئیس جمهور انتظار رفتار اصلاح طلبانه نداشته باشند
۲۷ دی ۱۳۹۶تحلیل بهزاد نبوی از منشا ناآرامی های اخیر
۲۴ دی ۱۳۹۶وکیل خانواده هاشمی از تندروی اصلاح‌طلبان با هاشمی رفسنجانی می‌گوید/ حجاریان گفت هزینه کردیم تا هاشمی را حذف کنیم تو می‌خواهی دوباره مرده را زنده کنی ؟
۲۱ دی ۱۳۹۶محمود صادقی: پیشنهاد دادیم میدان بهارستان محل تجمعات باشد
۲۱ دی ۱۳۹۶محسن هاشمی: شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان نتوانسته مسئولیت مدیریت کشور را به عهده بگیرد
۲۱ دی ۱۳۹۶نگاهی به واکنش اصلاح طلبان در تجمعات اعتراضی و آشوبهای خیابانی

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۰۱۱۷۳۱۶:۴۱:۱۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
اصلاح طلبان فقط بلدند خوب حرف بزنند و مردم را با خود همراه کنند ولی در عمل برای مردم کاری نمی کنند...............
ناشناس۲۰۱۲۸۲۱۸:۱۱:۴۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
دوست عزیز نکات این نامه کاملا بر پایه واقعیت است و اگر به این نکات توجه نشود مطمئنا در آینده به مشکلات جدی تری بر میخوریم،ولی اینجور که معلوم است کسانی که قدرت را در دست دارند هنوز اصرار دارند که خود را بخواب بزنند.
راد۲۰۱۴۲۳۲۰:۲۴:۲۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
شما که معتقد هستید که نامه این بزرگواران بر پایه واقعیت است،لازم به یادآوریه که امضاء کنندگان نامه افرادی شدیداً تندرو هستند که در زمانیکه اختیار دولت اصلاحات در دستشان بود و در زمانی که آزادی های سیاسی در اوج خود قرار داشت! بعد از اتفاقات کوی دانشگاه،وقتی به اهداف از پیش تعیین شده نرسیدند،طرح افراطی عبور از خاتمی را مطرح کردند.(کسی که قبله آمال آنها بود،البته بعد از آمریکا).این اساتید! بعد از تمام حوادث سالهای 78، 88 و 96 تنها تحلیلی که به ذهن اونها خطور نکرد،طراحی های دشمن برای براندازی نظام بود(گرچه از مشکلات بسیار زیاد داخلی نباید گذشت).علت آن هم این است که آقایان حاضرند هر مشکلی رو تن بخرند ولی خدای نکرده کسی به آمریکا به دید دشمن نگاه نکنه.
ناشناس۲۰۱۳۱۳۱۸:۴۰:۴۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
تندروهای اصلاح طلب برای این که حمایت سیاسی و رسانه ای خارجی را داشته باشند، سعی می کنند در داخل ژست اپوزسیون و ساختار شکن بگیرند...
ناشناس۲۰۱۳۴۰۱۹:۰۵:۱۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
از زمان دولت سازندگی تا کنون به استثناء ۴ سال اول و ۱ سال دوم دوره ی دکتر احمدی نژاد زمام امور در دست این همیشه طلبکاران بوده و اوضاع را روز به روز خرابتر کرده اند .
ناشناس۲۰۱۵۹۱۰۰:۰۳:۴۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
! 3 سال آخر دولت بهار شما هم اصلاح طلب شد. تا همین دیروز که جریان انحرافی بود!
آبدارچی سیاسی۲۰۱۹۳۲۱۱:۴۱:۵۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
جمعا فقط هشت سال دولت احمدی نژاد رو کم کن باقی امور اجرایی کشور دست اصلاح طلبان بوده طرح تعدیل اقتصادی صنعت خودرو سازی صنایع سنگین فرسوده و از رده خارج تجمیع صنایع پر مصرف آب در شهرهای خشک و دهها طرح کپی پیست شده ماحصل این سی و دو سال مدیریته اگر وارد مباحث سیاسی هم بشیم اشغال سفارت امریکا . بیانیه الجزایر . قطعنامه 598 . بیاینه سعدآباد. برجام هم از تولیدات این گروه هست . حالا شما برید ببینید این اقدامات سیاسی چه بلایی سر این کشور آورده امیدوارم مشمول فیلتر ممیزی الف نشم
ناشناس۲۰۲۱۱۱۱۴:۳۸:۲۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
از سال 1368 تا کنون ،دولت فقط در دوره دولت اصلاحات در اختیار اصلاح طلبان بوده و مجلس هم فقط یک دوره . کلا رویکرد اصلاح طلبی از نظر حاکمیتی حذف شده است و یک معدود اصلاح طلب باقیمانده هم کم کم حذف خواهند شد. اینها قدرتی ندارند که بخواهند مسوولیتی قبول کنند. در مجلس و دولت هم در چند سال اخیر مجبور شده اند که بین اصولگرایان ، انتخاب بین بد وبدتر داشته باشند.( اگر به سوابق آقای روحانی و بسیاری از لیست امید در مجلس نگاه بفرمایید ، رویکرد اصولگرایانه در آن مشهود است).
علی۲۰۱۴۴۴۲۰:۵۴:۵۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
کی گفته دولت روحانی اصلاح طلب است خود روحانی وهمه وزرایش اصولگرا یا بی تفاوت هستند اصلاح طلبان فقط از یک اصولگرا یا بگفته خودش اعتدالکرا حمایت کرده اند
ناشناس۲۰۲۴۵۶۲۱:۱۷:۱۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
بزرگوار اونور آبی ها خودشان دخالت مستقیم و حمایتشان را آشکارا از تریبون های مختلف اعلام نموده اند آنوقت شما از بهره برداری غیر مستقیم آنها تحلیل می دهید خوش انصاف لااقل هماهنگ می کردید دمب خروس را قایم کنند
ناشناس۲۰۱۱۹۱۱۶:۵۶:۰۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
چه حرفا کلا مسئولیت گریزند حتی مسئولیت کارنامه را قبول نمیکنند
ناشناس۲۰۱۲۰۱۱۷:۰۲:۴۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
"پس چرا مجدداً برای حضور در قدرت و بدست گرفتن مجلس و دولت، اعلام آمادگی کردند ؟" واقعا جوابشو نمیدونید یا خودتونو زدید به اونراه...چون کشورشونو و دلشون میخواد براش کاری بکنند همه ما اینطور فکر میکنیم
ناشناس۲۰۱۴۳۴۲۰:۳۸:۱۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
اگه منظورشون از کار کردن بیانیه دادن بود، که اینکارو بدون دست گرفتن دولت، مجلس و شوراها هم میتونستن انجام بدن!
ناشناس۲۰۱۴۹۷۲۱:۵۵:۰۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
از بس پررو و سیری ناپذیرند.
حسینی۲۰۱۲۱۲۱۷:۱۵:۲۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
موافقم بیانیه اصلاح طلبان برای معرضان واقعی گرانی قابل درک نیست. اینان معترضان سیاسی هستند نه اقتصادی
ناشناس۲۰۱۲۱۶۱۷:۱۸:۵۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
من هم با 3 بند اول این نوشتار موافقم
ناشناس۲۰۱۲۲۶۱۷:۲۷:۰۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
مطلق نگری این جمله که "به نظر می‌رسداصلاح طلبان، هیچگاه مسئولیت پذیر نیستند" به خوبی افراطی بودن و عدم بی طرفی نویسنده را نشان داده و خط بطلانی است بر ایده نویسنده که جایی برای بحث باقی نمی گذارد. بهتر است نویسنده از خود بپرسد کدام طیف سیاسی به تمامی به صداقت و انصاف رفتار کرده است؟ و آیا جریان اصول گرایی که احتمالا ایشان در نقطه مقابل می بیند همیشه دراری رفتار مسئولیت پذیر بوده و اساسا نمره قابل قبولی در مسئولیت پذیری می گیرد؟ و مساله اصلی، اگرچه نسبت دادن مشکل به رفتار داخلی از نظر نویسنده مقاله انکار یا کم رنگ کردن نقش بیگانگان است و بی انصافی و گناه محسوب می شود اما به نظر من ندیدن تندروی های جریان اصولگرایی و بی توجهی به تقویت داخلی و یکسره نسبت دادن مشکلات به توطئه بیگانگان (آنچه رویکرد اصلی اصولگرایان و برای احتراز از سیاه نمایی است) مصداق کامل تر عدم مسولیت پذیری است.
ناشناس۲۰۱۴۳۳۲۰:۳۶:۲۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
چه ربطی داره به اصولگرا؟ مطلب در مورد اصلاح طلباست داری میگی این بده چون اون یکی هم بده؟!!! چه منطقی!!! کلا دوس دارین همش به حاشیه برین. خودتون تو حرفاتون دارین میگین که اصلاح طلبا فاقد صداقت و صلاحیت هستند. حالا کاری نداریم دیگه کیا اینطوری هستن!!! همین که خودتون هم اعتراف میکنین کافیه!!!
ناشناس۲۰۱۲۳۲۱۷:۲۹:۱۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
-- حالا اصلاح طلبان در بیانه شان چی گفتن ؟! ... بنده حوصله نکردم بخوانم !! ... ها ؟!! -- اصلاح طلبان ؟! ... اصلاااااااااح طلباااااان !! ... ، یک چیزهایی در ته ذهنم هست ، ....یک چیز هایی یادم می آد !! ... اصلااااااا ح .... طلبااااااااان ن ن .....ببخشید انگار در مورد این اصلاح طلبان هیچ حضورذهنی ندارم ، معذرت می خوام !!!
ناشناس۲۰۱۲۳۴۱۷:۲۹:۴۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
ببینید چهل سال از انقلاب میگذره تو این چهل سال این ملت بیچاره دلخوش به وعده های چپ و راست هستند به راست و اصولگراها رای میارن بعد هشت سال میبینن که کاری براشون نکرده میان به اصلاح طلبها رای میدن باز بعد هشت سال دوره اینها ملت میبینن که اینها هم کاری نکردن میرن دامان اون یکی گروه و جریان و باز هم مردم نا امیدتر از قبل... سرخورده و دلسرد میشن. این دو جریان عدم کارآمدی خودشون رو نشون دادن. پس لطفا بیخیال ما ملت بشید.
اسماعیل۲۰۱۲۳۶۱۷:۳۰:۲۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
درست زدی تو خال!تجربه نشون داده اونایی که بیشتر دم از آزادی بیان می زنن وقتی خودشون به قدرت می رسن دیکتاتورترین افراد میشن آزادی بیان از نظر اونا یعنی اینکه تو حق داری مث اونا فکر کنی و حرف بزنی وگرنه یا منگولی یا عقب مونده سیاسی یا بی شناسنامه یا بی هویت یا ....
ناشناس۲۰۱۲۶۱۱۷:۴۹:۵۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
خوب معلومه برای بدست آوردن دولت و مجلس تلاش می کنند تا خود و طرفداران اصلاح طلبان که جمعیت زیادی از کشور را هم شامل میشود، از حداقل جایگاه ممکن در قدرت برخوردار شوند، ضمن اینکه اصلاح طلبان در مجلس اکثریت ندارند و سه گروه یا فراکسیون مشخص سیاسی در مجلس فعال هستند
سیاوش۲۰۱۳۳۱۱۸:۵۲:۴۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
یادداشت بسیار خوبی است و مبانی آن هم بسیار درست است. من از اصولگرایان دل خوشی ندارم. اما دستکم شهامت پذیرش تبعات مسوولیت خود را (اعم از خوب یا بد) دارند. شاید یک بار برای همیشه برای سیاستمداران ایرانی و جناح های سیاسی و بویژه اصلاح طلبان یک اصل شاخص و مهم باید روشن شود که کنش سیاسی بدون وجدان سیاسی، با عوامفریبی مرزی به باریکی مو دارد.
مردم۲۰۱۴۸۰۲۱:۳۱:۵۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
تا حالا کجا اصولگرایان مسوولیت کارهای خود را پذیرفته اند ؟! آنها حتی مسولیت حمایتهای بی حد از احمدی نژاد و تبعات فجیع آن را انکار میکنند! میگویند احمدی نژاد اصولگرا نبود! میشه بفرمایید کاندید شما در انتخابات 88 چه کسی بود؟
ناشناس۲۰۱۹۴۰۱۱:۴۹:۲۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
اصلاح طلبان شهامت پذیرش مسئولیت کارهای خود را دارند؟ آره داریم می بینیم . احمدی نژاد اصلاح طلب بود؟ نه
ناشناس۲۰۱۳۷۴۱۹:۳۸:۴۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
واقعا کسی حوصله می‌کند دیگر بیانیه اینها را بخواند؟!
ناشناس۲۰۱۳۷۹۱۹:۴۴:۲۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
برخی اصلاح طلبان بدتر از اصول گرایان-برخی اصول گرایان بدتر از اصلاح طلبان مگر اصول گرایان یکبار در مورد احمدی نژاد قبول مسِولیت کردند
امیر۲۰۱۷۳۸۰۸:۰۳:۱۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
تا جایی که من به یاد دارم پست های اجرایی کشور همیشه در دست اصلاح طلبان بوده است ، 8 سال نخست وزیری موسوی ، 8 سال دولت سازندگی هاشمی ، 8 سال دولت اصلاحات خاتمی ، 5 سال دولت تدبیروامید روحانی ، حدود 1 سال دولت موقت بازرگان در مجموع 30 سال مهمترین پست های کلیدی ( اقتصادی ، سیاسی ) در دست این گروه بوده است این گروه کاری برای ملت انجام نمی دهند بلکه همیشه هم از نظام طلب کار هستند ، اگر این گروه واقعا صادق هستند به جای دادن بیانه راه کار اقتصادی بدن تا مردم از این تنگنا بیرون بیایند.
ناشناس۲۰۱۷۵۶۰۸:۲۱:۱۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
اصلاح طلبان بهتر است در خصوص اعضا خود که به جرم جاسوسی اطلاعات کشور را به بیگانگان دادند و هم اکنون در زندان هستند توضیح دهند که چرا وطن فروشی میکنند.اصلاح طلبان بهتر است توضیح دهند که در طول 40 سال انقلاب که نزدیک به 36سال دولت و مجلس دست شما بود (با احتساب 4 سال دور دوم احمدی نژاد که از دور دوم مثل شما اصلاح طلب شد) و با اعمال سیاستهای لیبرال سرمایه داری و لیبرال دموکراسی اوضاع سیاسی اجتماعی اقتصادی و فرهنگی مرهون عملکرد شماهاست.لطفا فرافکنی نکنید و مشکلات را گردن این و آن نیندازید
ناشناس۲۰۱۸۹۰۱۰:۵۸:۱۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
با نام خدا یعنی همه چی تقصیر بقیه است پس نقش مثبت اصلاح طلبان در کشور چیه؟
تجارت نیوزایرانسلمادیرانسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. تلگرام ایران را تحریم کرد

 2. عراقچی: انتظارات مردم از برجام برآورده نشد/ تصور ما این است که برجام ادامه پیدا نخواهد کرد

 3. نماینده مجلس خبر داد؛ فیلترینگ تلگرام به تصویب شورای‌ عالی فضای مجازی رسیده است

 4. ۷ نکته درباره فیلترینگ احتمالی تلگرام

 5. تکذیب خبر فیلترینگ تلگرام

 6. آیا پمپئو وزیر خارجه جنگ است؟

 7. گوشی می‌خرید انتقال سند را فراموش نکنید!

 8. قتل عام خانوادگی در ۲۱۰ دقیقه

 9. مهماندوست:روحانی را دوست ندارم و به او رای ندادم/ عسکری من را یاد چرچیل می‌اندازد/ علی کریمی جگر دارد

 10. هزینه‌ های جشنواره‌ی فیلم فجر اعلام شد

 11. ساعت مراسم سخنرانی رهبر معظم انقلاب در مشهد اعلام شد

 12. کدام خودروی بازار برای من مناسب است؟

 13. آیت الله نوری همدانی: وضع معیشت مردم، انسان را شرمنده می‌کند

 14. افشای پشت پرده اغتشاشات دی‌ ماه در ایران

 15. گفتگوی ملی با اصلاح‌طلبان برانداز!

 16. چرا سفر به کیش بهترین مقصد برای سفرهای نوروزی 1397 است

 17. آغاز ثبت‌ نام طرح ترافیک ۹۷ از امروز

 18. شمخانی: پاسخ شایسته و به موقع به نقض عهدهای واشنگتن در برجام خواهیم داد

 19. سر دلالان از صرافی‌ها شلوغ‌تر است

 20. حکم کمیته انضباطی درباره بازی فولاد و استقلال اعلام شد

 21. اعلام ترکیب تیم ملی مقابل سیرالئون

 22. سرلشکر باقری: «به وقت شام» جلوه‌گر شجاعت رزمندگان در جبهه‌های دفاع از اسلام است

 23. اعلام ساعت و شبکه پخش سریال های نوروزی + عکس

 24. میانگین حقوق معلمان چقدر است؟

 25. حاشیه حضور وزیر صنعت در ایران خودرو / کتاب ایران خودرو مسئولیت اجتماعی است یا سفره شب عید مردم؟

پربحث‌های دیروز

 1. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 2. شرکت اپل دسترسی به اپ استور در ایران را مسدود کرد

 3. عروس ارشد ترامپ، درخواست طلاق داد +عکس

 4. بسته پیشنهادی اروپایی‌ها به آمریکا برای تشدید فشارها علیه ایران/سیاست تحریم برای حفظ توافق هسته ای

 5. چمران: شهرداری در این مدت کاری انجام نداده است

 6. آخوندی: جنوب کشور مکان مناسبی برای زندگی، کار و تولید ثروت است

 7. تظاهرات گسترده دانش‌آموزان آمریکایی در اعتراض به حملات مسلحانه  

 8. روایت پوتین از رباعیات عمر خیام

 9. یک تنه در آلمان در برابر یک جهان!

 10. علت استعفای شهردار تهران، بیماری یا فسادستیزی؟

 11. افزایش ۳۰ درصدی قیمت مواد شوینده در سال آینده

 12. نشست شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۹۷ بدون نتیجه به پایان رسید

 13. نتانیاهو: ترامپ در ماه "مه" از توافق هسته‌ای با ایران خارج می‌شود

 14. سناریوهای افزایش دستمزد ۹۷ کارگران

 15. نقوی حسینی: تحریم جدید آمریکا مقدمه خروج از برجام است/ نوزدهمین تحریم علیه ایران بعد از برجام

 16. وزیر کار: تعیین مزد ۹۷ بر اساس «سبد معیشت» و «تورم»/ به دنبال افزایش قدرت خرید کارگران هستیم

 17. لطفا اهداف و خباثت انگلیس را تقلیل ندهید

 18. نجفی: به عنوان خدمتگذار مردم وارد شهرداری شدم/ شهرداری تهران باید از مسائل سیاسی فارغ شود

 19. اعتراف موبایل قاپ حرفه‌ای تهران به ۲۰۰ سرقت

 20. دیدار دوستانه ایران - سیرالئون لغو شد/ برگزار نشدن بازی ضرری حدود ۲۰۰ میلیون تومانی در دامن فدراسیون فوتبال می‌گذارد

 21. نامه فیفا؛ سیرالئون حق بازی جلوی ایران را ندارد!

 22. برخورد دوگانه با تخلفات خودرویی/ ابهامات قاچاق خودرو با ۱۹هزار ثبت سفارش شائبه‌دار

 23. ظریف: ترامپ از روزی که سرکار آمده تلاش خودش را برای از بین بردن برجام انجام داده/ اگر آمریکا اشتباه خروج از برجام را مرتکب شود، حتما این اشتباه دردناکی برای آن‌ها خواهد بود

 24. ظریف: خروج آمریکا از برجام اشتباهی دردناک خواهد بود  

 25. اعلام دستمزد کارگران تا ۲۹ اسفند

پربحث‌های هفته

 1. مساله فقط یک روسری است؟

 2. مراسم مبتذل برج میلاد و پنج نکته اساسی

 3. "عفاف و کرامت" زن شرقی، یا "بردگی جنسی" زن غربی؟

 4. اختصاصی | مراجع تقلید درباره «وظیفه حکومت در حجاب» چه می‌گویند؟

 5. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 6. نجفی استعفا داد/ محسن هاشمی: در اولین جلسه بعد از نوروز استعفای نجفی بررسی می شود

 7. ترامپ زنگ خطر را برای توافق هسته ای به صدا در آورد/ هدیه بزرگ کاخ سفید به نتانیاهو و محمد بن سلمان/ سناریوهای ایران در قبال خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود؟

 8. کیم عاقل, ترامپ عاقل تر‎

 9. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 10. فرقه شیرازی از کاخ باکینگهام تا کاخ سلطنتی آل سعود+تصاویر

 11. ظریف: برای سوخت‌گیری پرواز من، به یکی، دو شرکت مراجعه شده ‌بود که اطلاعات غلطی داشتند/ اینکه تصویر من را با یک پیت نفت در دست چاپ کنند، تحقیر ظریف نیست، تحقیر مردم ایران است

 12. استیون هاوکینگ درگذشت

 13. چرا مردم ایران شاد نیستند، اما هندی های فقیر شادند

 14. اسم این موزه چی بود؟  

 15. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 16. اجرایی شدن ماده 29 قانون برنامه ششم برای شفافیت حقوق مسولان را دنبال خواهیم کرد /برخی مسئولین حاضر به بیان میزان حقوق دریافتی خود نیستند

 17. مقصر سقوط هواپیمای آسمان اعلام شد: بی‎توجهی شرکت آسمان به محدودیت پرواز خلبان/ خلبان در سال ۸۸ عمل جراحی قلب باز انجام داده بود؛ او مجاز به پرواز با یک کمک‌خلبان نبود

 18. عباس آخوندی: استیضاح من جز متشنج کردن فضا سود دیگری ندارد

 19. کارگر اخراجی شهردار را به آتش کشید  

 20. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 21. دلیل استعفای شهردار تهران اعلام شد

 22. سرقت دستگاه خودپرداز از میدان ونک با ۶۷ میلیون تومان وجه نقد  

 23. چهارشنبه سوزی با ۲۰۸۲ مصدوم و ۴ فوتی/ قطع عضو به عدد ۱۸ رسید/ سوختگی و مشکلات چشمی رتبه اول و دوم آسیب‌ها +تصاویر

 24. ماجرای تخریب منزل خانواده معلول ۳ نفره در ارومیه + واکنش شهردار

 25. موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی

پربحث‌های اخیر

 1. عراقچی: انتظارات مردم از برجام برآورده نشد/ تصور ما این است که برجام ادامه پیدا نخواهد کرد

 2. ساعت مراسم سخنرانی رهبر معظم انقلاب در مشهد اعلام شد

 3. آیت الله نوری همدانی: وضع معیشت مردم، انسان را شرمنده می‌کند

 4. افشای پشت پرده اغتشاشات دی‌ ماه در ایران

 5. گفتگوی ملی با اصلاح‌طلبان برانداز!

 6. شمخانی: پاسخ شایسته و به موقع به نقض عهدهای واشنگتن در برجام خواهیم داد

 7. حاشیه حضور وزیر صنعت در ایران خودرو / کتاب ایران خودرو مسئولیت اجتماعی است یا سفره شب عید مردم؟

 8. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 9. مدرک منتشر شده در مورد حساب بانکی آیت الله مکارم شیرازی جعلی است

 10. مجید انصاری: گاهی در مجمع نظری مخالف رهبری می‌دهیم/ برخی اعضای مجمع، مخالف عضویت احمدی‎ نژادند

 11. واکنش سخنگوی شورای نگهبان به خبر تایید برخی روسای جمهور برای دور دوم ریاست جمهوری بر اساس مصلحت

 12. توضیح عضو هیات رییسه مجلس در مورد اشتباهش در تلفظ «لوور»

 13. وزیر کشور: دولت الکترونیک از فساد و زیرمیزی جلوگیری می‌کند

 14. شرایط و معیارهای «رجل سیاسی ـ مذهبی» برای ریاست جمهوری اعلام شد

 15. کدخدایی: آزادی در ایران از حرف گذشته و مردم آزادانه حرف‌های خودشان را بیان می‌کنند

 16. روزنامه جمهوری اسلامی: مشایی بارها بصورت پنهانی با مقامات خارجی از جمله انگلیسی ها مذاکره کرد

 17. گفت و شنود کیهان از مشایی و سفارت انگلیس

 18. یونسی: با روش شورای نگهبان در رد صلاحیتها مخالفم/ امروز کسانی تریبون دار شده اند که با امام مخالف بودند

 19. "وظیفه جدی اصلاح طلبان" روشن شد

 20. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 21. واکنش عراقچی به فضاسازی رسانه‌های غربی درباره تحریم‌های جدید اروپا علیه ایران

پربحث‌های دیروز

 1. علت استعفای شهردار تهران، بیماری یا فسادستیزی؟

 2. نقوی حسینی: تحریم جدید آمریکا مقدمه خروج از برجام است/ نوزدهمین تحریم علیه ایران بعد از برجام

 3. لطفا اهداف و خباثت انگلیس را تقلیل ندهید

 4. ظریف: ترامپ از روزی که سرکار آمده تلاش خودش را برای از بین بردن برجام انجام داده/ اگر آمریکا اشتباه خروج از برجام را مرتکب شود، حتما این اشتباه دردناکی برای آن‌ها خواهد بود

 5. ظریف: خروج آمریکا از برجام اشتباهی دردناک خواهد بود  

 6. آیت‌الله امامی کاشانی: اگر زمان و شرایط طاغوت ادامه می‌یافت چیزی از ایران باقی نمی‌ماند/ ایران از نظر معنویت قابل مقایسه با هیچ کشوری نیست

 7. مصباحی‌مقدم: دولت در پایان سال گزارشی از اجرای فرامین اقتصادی رهبری ارائه کند

 8. عراقچی: نفس مطرح کردن خروج از برجام نقض برجام است/ اتفاق نظر اعضا بر ادامه و اجرای توافق

 9. وزیر امور خارجه عمان وارد تهران شد

 10. دیدار عراقچی با نماینده آمریکا در گروه ۱+۵

 11. رئیسی: جامعه فرهیخته تحت تاثیر جنگ نرم قرار نمی گیرد

 12. ماجرای ارسال پیامک به نمایندگان برای انصراف از استیضاح چه بود؟

 13. سخنگوی وزارت خارجه: اتحادیه اروپا به آمریکا برای اجرای تعهداتش در برجام فشار بیاورد

 14. پایان یازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین

 15. سفر وزیر امور خارجه عمان به تهران

 16. بعیدی نژاد: امریکا بیش از همیشه در فشار و انزوا است

 17. امام جمعه تبریز: واهمه‌ای از تهدیدات و خروج آمریکا از برجام نداریم/ شیعه انگلیسی و سنّی آمریکایی دو لبه یک قیچی هستند

 18. ظریف قزاقستان را به مقصد تهران ترک کرد

 19. امیر عبداللهیان: عقلانیت اگر در ریاض حاکم بود، در باتلاق یمن و بحرین غرق نمی شدند

 20. دیدار ظریف با رئیس جمهور قزاقستان + عکس

 21. ظریف: پیشبرد روند سیاسی در سوریه نیازمند دیدگاه واقع‌ بینانه نسبت به آینده این کشور است

 22. جزئیات جلسه طراحان سوال از رئیس جمهور با لاریجانی/ پذیرش اشتباه محاسباتی از سوی رئیس مجلس/ ترفند هیئت رئیسه برای هوا کردن طرح سوال

 23. عراقچی: ضرب‌ الاجل ترامپ خلاف تعهدات آمریکاست/ برجام به‌ هیچ‌وجه امکان بحث مجدد ندارد/ تحولاتی که در پیش است تحولات چندان آسانی نخواهد بود

 24. در گفت و گوی اختصاصی با الف مطرح شد؛ جزییات نشست های کارشناسی آستانه از زبان جابری انصاری

 25. ظریف: امیدواریم عربستان به سمت سلاح هسته‌ای نرود/ دولت آمریکا در موقعیتی نیست که حق غنی‌سازی را از کشورها بگیرد

پربحث‌های هفته

 1. مساله فقط یک روسری است؟

 2. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 3. فرقه شیرازی از کاخ باکینگهام تا کاخ سلطنتی آل سعود+تصاویر

 4. ظریف: برای سوخت‌گیری پرواز من، به یکی، دو شرکت مراجعه شده ‌بود که اطلاعات غلطی داشتند/ اینکه تصویر من را با یک پیت نفت در دست چاپ کنند، تحقیر ظریف نیست، تحقیر مردم ایران است

 5. اسم این موزه چی بود؟  

 6. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 7. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 8. شام نوبخت به نمایندگان مجلس / دعوت نامه به نام حزب اعتدال - مکان سازمان مدیریت

 9. عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی ماندنی شد+ جزییات شمارش آرای استیضاح

 10. صحبت‌های ابتکار درباره بازداشت‌های اخیر، تحصیل فرزندش در آمریکا و تهدید از طرف VOA و سلطنت‌طلب‌ها

 11. رئیسی: بر خلاف همه اظهارنظرها آستان قدس مالیات می‌دهد؛ اسناد آن در وزارت اقتصاد موجود است/ واگذاری شرکت‌ها را در دستور کار داریم/ تهمت‌های زیادی توسط برخی مسئولین به آستان زده شده است

 12. علی ربیعی در کابینه دولت ماندنی شد+ جزییات شمارش آرای استیضاح

 13. استیضاح ربیعی در دستور کار مجلس/ موافقان استیضاح: ربیعی خدای لابی‌گری است/ هواپیمای تهران - یاسوج بیمه نداشت/ ربیعی: در وزارت تعاون موفق بودم

 14. رئیس جمهور با حمایت قاطع از سه وزیر: وزرای استیضاح شده توضیحات دقیق و روشن از خدمات خود ارائه کنند/ امیدوارم این استیضاح باز هم با رای اعتماد نمایندگان به وزرای مورد نظر همراه باشد

 15. چرا نگران استیضاح هستیم ؟/سخنی کوتاه با استیضاح کنندگان وزرای دولت دوازدهم

 16. سومین استیضاح هم رای نیاورد ! / حجتی ماند + جزییات شمارش آرا و گزارش کامل جلسه استیضاح

 17. عراقچی: آمریکایی‌ها در خروج از برجام جدی هستند/ اگر آمریکا از برجام خارج شود، ما هم خارج می‌شویم

 18. آخرین مکالمات خلبان و کمک خلبان هواپیمای A.T.R با یکدیگر/ اظهارت کمک خلبان برای برگشت و 2 اخطار سیستم حسگر

 19. استیضاح وزیر راه/ امیرآبادی: سر استیضاح را بریدند/ آخوندی: بابت کاستی ها از مردم عذرخواهی می‌کنم

 20. در جلسه شب گذشته نوبخت با نمایندگان چه گذشت / جلسه حزبی در سازمان مدیریت تشکیل شد

 21. روزنامه جوان: سران ۳ قوه در اعتراض به حضور احمدی نژاد در مجمع تشخیص مصلحت، به جلسات آن نمی روند

 22. پیام آیت‎الله مکارم به روحانی: اصرار به شبکه‌های اجتماعی خارجی و عدم توجه به شبکه‌های داخلی بردگی است

 23. روزنامه جوان: نامگذاری خیابان بنام مصدق، عبور از امام است

 24. دروغگو مثل فعال اصلاح‌طلب دروغ‌‌پرداز مثل شبکه ملکه انگلیس

 25. صادق زیباکلام به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام محاکمه شد

آخرین عناوین