کشور مجوزها!!

حبیب اله حداد،   3961019104 ۱۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
کشور مجوزها!!

در یک کلام و بعنوان یک عامل تعیین کننده و بسیار کلیدی این کشورها بجای "مجوز"، "ضوابط" میدهند.

کشورمان را باید کشور مجوزها نامید، شما برای انجام هر کاری میبایست مجوز بگیرید، می خواهید در زمین متعلق به خودتان یک واحد تولیدی ایجاد کنید می بایست از دستگاهها و وزارتخانه های مختلف مجوز بگیرید، می خواهید چیزی را تولید کنید و در بازار بفروشید یا صادر کنید باید مجوز بگیرید، می خواهید به طیف محصولاتتان محصولی جدید را اضافه کنید میبایست مجوز بگیرید، می خواهید برای کارگرانتان سالن غذاخوری جدید ایجاد کنید میبایست مجوز بگیرید، می خواهید مواد اولیه خط تولید تان را وارد کنید میبایست مجوز بگیرید، می خواهید محوطه کارخانه را اسفالت کنید می بایست مجوز بگیرید.

 وبا کمال تاسف هر چه کار، تولیدی و اشتغال زاتر، تعداد مجوزها بیشتر و سخت گیرانه تر، و به برکت کیسه گشاد نفت در طی زمان تا دلتان بخواهد دستگاههای عریض و طویل دولتی درست شده است که مجوز بدهند و انگیزه ها را در این فرایند از بین ببرند  و به برکت همین مجوزها که بعضا ماهها و سالها اخذ آن طول میکشد رتبه ایران درزمینه سهولت کسب و کار 152 از 189 شده است که ردیف و مرتبه رفوزه هاست.

 و جالب است که همه این مجوزها نیز با استدلال اینکه میخواهیم جلوی فساد و هرج و مرج را بگیریم صادر می شود درحالیکه به گواهی مشاهدات و آمارها، هر چه کشوری فرآیندهایش در دادن مجوزها بیشتر، فسادش بیشتر است، هرچه رتبه اش در این رتبه بندی پایین تر، فسادش بالاتر. براستی چه باید کرد؟ آیا از دیگر کشورهائی که رتبه های بهتری در زمینه کسب و کار دارند نمی‌توان آموخت؟

بیایید به سه شاگرد اول تا سوم این کلاس یعنی نیوزلند و سنگاپور و دانمارک سری بزنیم. در همه این کشورها شما قادرید در کمتر از 48 ساعت کسب و کاری را آغاز کنید. جالب اینجاست که این سه کشور به لحاظ سلامت اقتصادی نیز جزء بهترین ها در سطح جهان هستند. براستی اینها چه می کنند که ما نمی کنیم؟

 در یک کلام و بعنوان یک عامل تعیین کننده و بسیار کلیدی این کشورها بجای "مجوز"، "ضوابط" میدهند. 

شما برای انجام هر کسب و کاری اعم از کوچک - متوسط ویا بزرگ می توانید از مرجع مربوطه ،کتابچه ضوابط ایجاد آن را دریافت کنید.و مطابق آن بدون آنکه لازم باشد به مرجعی مراجعه کنید مراجعه کنید کسب و کارتان را راه اندازی نمائید. منطق این کار هم اینست که شما بعنوان سرمایه گذار هیچگاه سرمایه تان را با زیر پا گذاشتن ضوابط در معرض ریسک و خطر قرار نخواهید داد. در این کشورها سازمانهای دولتی بسیار چابک و بسیار کوچک اند، زیرا آنها تنها دو کار را می بایست آنجام دهند.

1-  تدوین ضوابط و به روز نگهداشتن آنها.
 2- نظارت آنهم با حداقل نیروی انسانی و بکارگیری بهترین و موثرترین شیوه ها.
امید آنکه دستگاهای دولتی ما بخاطر مصالح عالیه کشور دست از این روش نامیمون و نامبارک مجوز دادنها بردارند و اعطای ضوابط را جایگزین اعطای مجوز نمایند. 
انشاالله...

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۲۳ دی ۱۳۹۶سرمایه‌گذاری نذری؛ مدل جدید تامین مالی کسب و کارهای نوپا
۲۲ دی ۱۳۹۶امام جمعه موقت مشهد مقدس: سیاسیون به فکر حل مشکلات مردم باشند
۲۰ دی ۱۳۹۶رئیس‌جمهور و معاون اول درباره آمار شاخص‌های کلان اقتصادی خیلی خوش‌بین هستند/سیاست‌های اقتصادی روحانی و احمدی‌نژاد تفاوتی با هم ندارد
۱۸ دی ۱۳۹۶سامانه کارا راه‌اندازی شد/ متقاضیان کسب‌وکار طرح‌شان را ثبت کنند
۱۶ دی ۱۳۹۶لایحه بودجه شوک ایجاد کرد/ 3.5میلیون نفر احساس مالباختگی کردند/سیاست‌ها باید درباره مهار هزینه و ایجاد درآمدهای واقعی باشد
۱۶ دی ۱۳۹۶فهرست رسته‌های اشتغالزای ۳۱ استان/ کسب و کارهای پر اشتغال کدامند؟
۱۴ دی ۱۳۹۶تاب‌آوری نامطلوب اقتصاد ایران در بین ۷ کشور منطقه
۱۴ دی ۱۳۹۶اقتصاد ایران در اتاق جراحی
۱۴ دی ۱۳۹۶ آیا این تهدید، فرصت خواهد شد؟
۱۳ دی ۱۳۹۶رئیس کمیسیون انرژی مجلس: اقتصاد کشور نیاز به جراحی گسترده دارد
۱۱ دی ۱۳۹۶تاثیرات منفی ناآرامی‌های اخیر بر اقتصاد کشور
۱۰ دی ۱۳۹۶توصیه‌هایی برای متقاضیان مشاغل خانگی/ شناسایی استعداد وآموزش افراد

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

MIN۱۹۹۲۶۹۱۰:۲۵:۲۶ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
متاسفانه شرایط کشور به همین شکله باعث شده حداقل بازدهی رو داشته باشه و از اون طرف باید بودجه هزینه ای این دستگاها تامین بشه که اون هم خودش باعث فشاور اوردن به مردم میشه ایا راه حلی وجود نداره از شما اقای توکلی که با مسئولین کشور در ارتباط هستین خواهشمندیم واقعا این مسائل رو مطرح کنین تا هر چه سریعتر یه فکری به حالش بشه و فقط در حد یه مقاله تو سایت نمونه
ناشناس۱۹۹۲۸۶۱۰:۴۸:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
اگه ایمیل هم دست آقایان بود باید برای درست کردن یک ایمیل مجوز می گرفتیم، مدارک لازم کپی شناسنامه & &کپی کارت ملی!!
ناشناس۱۹۹۷۱۲۱۵:۳۴:۲۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
شما یادت نمیاد.برای داشتن فکس هم باید مجوز میگرفتیم و ودیعه به مخابرات میدادیم.
ناشناس۲۰۰۰۱۹۱۹:۱۹:۱۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
اگه یادتون بیاد چند سال پیش ایمیل ملی درست کردن با چند میلیارد تومان خرج- نتیجشم که معلومه!
ناشناس۱۹۹۲۹۳۱۰:۵۳:۴۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
به جای مجوز دهی، رعایت ضوابط، آن هم استاندارد.
آرش۱۹۹۴۴۲۱۳:۰۰:۳۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
همون کاری که در رابطه با موسسات مالی و اعتباری انجام میشه !!!!!
ناشناس۱۹۹۳۱۵۱۱:۰۳:۵۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
ضمن تشکر از بحث فوق آنجه که گفته شد واقعیتی انکار ناپذیر است از طرفی دستگاه های دولتی از ارائه ضوابط بشدت خوداری می کنند وعلت آن این است زمانیکه شما ضوابط را رعایت نمودید دیگر نمی توانند با سلایق شخصی حتی سلایق شخص کارشناس با شما رفتار کنند اهرم مجوز همیشه می تواند متغییر بوده وهر لحظه براساس سلایق شخص کارشناس مورد تهدید وزمان ارائه آن تطویل شود امید است مجلس با استفاده از کارگروهای کارشناسی در حهت تدوین ضوابط بسیار دقیق توسط دستگاه های اجزای اقدام وپا را از روز مررگی فراتر بگذارد
ناشناس۱۹۹۳۱۶۱۱:۰۴:۱۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
جالب بود
ناشناس۱۹۹۳۴۲۱۱:۲۴:۵۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
یکی از بهترین مطالبی که میتوان و باید روی آن بسیار کار کرد، همین است ، دست نویسنده درد نکند، اما متاسفانه امید آخر، ایشان با توجه به مسیر حرکت کشور یک امید واهی خواهد بود ، چون دولت ها و ارگانها، شهرداری ها و ... و کارمندان آنها از محل صدور مجوز ها کسب درآمد میکنند، مجوزها را افراد وابسته و یا ذی نفوذ ها ایجاد میکنند جهت کنترل بازار و رقبا و بعضا حذف رقیب بعضا مجوز دهنده ها خودشان در آن کار اقتصادی ذینفع هستند ، لذا سمت و سوی مجوزها نباید منافع اقتصادی آنها را تهدید کند صدور مجوز محلی برای بقای دائمی شده و محلی برای اطلاع و استفاده از رانت خبری جدیدا واژه "ساماندهی" در کنار مجوز هم شکل گرفته همین تفکر معیوب است که معنی آن در عمل اعطای مجوز در قبال دریافت پولی کمتر از "مجوز" است! ، مثل ساماندهی دست فروشان، ساماندهی کولبرها و ... از همه مهمتر دولت ها در کشور ما هیچ علاقه ای به تغییر ساختار ادارای ( که بنظر حقیر ، الویت اول در تغییر در هرکشور، اقتصاد و ... ) ندارند، با این اوصاف ، مجوز ها هستند و بیشتر هم میشوند .
آرش۱۹۹۴۴۶۱۳:۰۱:۲۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
تنها کاری که نیازی به مجوز نداره ، راه اندازی یک موسسه مالی و اعتباری ، آنهم با 432 شعبه در سراسر کشور است .
آریابان۱۹۹۴۵۱۱۳:۰۳:۲۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
این یک امر بدیهیست که مجوز باید لازم باشد ولی البته با اندکی استثناء : در مواردی مثل ساخت دوطبقه اضافی !!!! در بالای پاساژ علاءالدین (در مرکز تهران ، نه در کنار جاجرود دور از دید عامه مردم !!!!) ، خلافی 4000 متری در قالب ساخت 9 طبقه اضافی !!!!! در هتل اسپیناس سعادت آباد (نه بطور مخفیانه ، که خوشبختانه قامت بسیار افراشته اش تقریبا از همه نقاط قابل رویت و هویداست) و .......؛
نمیدونم۱۹۹۴۹۱۱۳:۲۱:۴۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
مطالبتون جالب و درست بود. کاش مسئولان مربوطه برای توسعه کسب و کار حداقل اگه دیدگاه حمایتی ندارند سنگ اندازی هم نکنند.
فرید۱۹۹۷۸۳۱۶:۲۶:۳۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
مدت ها به این موضوع فکر می کردم!
ناشناس۱۹۹۸۳۶۱۶:۵۹:۵۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
مطلب بسیار مهمی است و باید به ان توجه عمیق داشت. البته خیلی از زیرساخت ها باید برای این هدف اصلاح گردند.
محمد۱۹۹۹۷۱۱۸:۲۹:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
یکی از بستگان قصد ساخت کارخانه پشم ریسی داشت که می توانست برای 200نفر از جوانان مستقیم ایجاد اشتغال کند و خیلی بیشتر غیر مستقیم ضمنا پشم گوسفند که چیده می شد در بیابان دیگر رها نمی شد و منشا درامد بیشتر برای دامداران میشد آنقدر این بنده خدا را دنبال مجوز های گوناگون فرستادند که نامبرده منصرف شد، حالا خود بخوان حدیث مفصل .
ناشناس۲۰۰۰۳۷۱۹:۴۲:۳۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
حالا نگفتید آنها که مسئول دادن مجوز هستند ، خودشان از کجا مجوز این کار را دارند ؟! ..
ناشناس۲۰۰۳۹۳۰۶:۵۸:۳۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
با سلام 50در صد مشکلات مربوط به درخواست اصل و فتوکپی شناسنامه و کارت ملی برای هر کاری می باشد شما را به خدا توجه کنید برای گرفتن شناسنامه درصورتی که شناسنامه قبلی مفقود شده باشد مدارک ذیل توسط خدمات پیشخوان دولت مطالبه میشود : اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی خودشخص ، اصل فتوکپی شناسنامه و کارت ملی همسر و اصل فتوکپی شناسنامه فرزندان و اصل و فتوکپی شناسنامه و کارت ملی پدر و مادر( در صورت فوت گواهی فوت ) ، اصل و فتوکپی سند ازدواج ، و ................. مگر شناسنامه و کارت ملی همه این افراد توسط ثبت احوال صادر نشده است و مگر این اطلاعات در سامانه های دولت وجود ندارد شما را بهخدا اگر کسی دلیل عقلی و متطقی برای این کار سراغ دارد اعلام کند من که هرچقدر فکر می کنم جز هزینه تراشی و وقت کشی و دکان باز کردن برای عده ای هیچ دلیلی برای این کار نمی بینم ، این فقط یک مورد است هزاران مورد اینطوری در مملکت داریم که بدون دلیل مدارک غیر ضروری برای انجام کاری مطالبه می کنند شما ربه خدا یک گروهی را مامور کنید شیوه های انجام کارهای مردم توسط دستگاههای دولتی را مطالعه و روی کاغذ بیاورند و بازنگری کنند . اگر برای هر حرکتی دلیلی منطقی پیدا نکردند حذفش کنند اینهمه گره در کار مردم نیاندازند .

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

دیجی استایلملاصدرامادیران

پربحث‌های اخیر

 1. حجم اعتبار حقوق و مزایای کارمندان مهم‌ترین بخش غیرشفاف بودجه/ مدیرانی ۲۵ میلیونی که ۸۰۰ میلیون تومان پاداش می‌گیرند/ ملاک تعیین دستمزد و حقوق چیست؟

 2. نماینده مجلس: 100 مسئول کشور دو تابعیتی و دارای گرین کارت هستند

 3. آیت الله مصباح‎: نه در کوه قاف، که در پایتخت ایران به امام معصوم خرده می‎گیرند/ امام زمان چقدر خون دل بخورد؟

 4. روایت ضرغامی از نشست صبحانه با محمدعلی ابطحی

 5. عیسی کلانتری: حق هوای پاک بر حق هسته‌ای تقدم دارد

 6. واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی

 7. لوله های سیمانی خانه ای برای مجردها  

 8. ساعت هوشمند اندرویدی ۸۵۷ میلیون تومانی  

 9. عکس خاص نشنال جئوگرافیک از کویر لوت  

 10. سلفی گرفتن می تواند به سلامت شما آسیب برساند؟

 11. «فرسودگی شغلی» + نشانه ها و راه حل

 12. فایننشال تایمز: در پی هشدار ترامپ، اروپایی‌ها فشار به ایران را افزایش داده‌اند

 13. دخل و خرج مدارس با هم نمی‌خواند/ شگردهای برخی مدیران برای پُرکردن جیب خالی مدرسه

 14. جادوی پول و بانک - 12 | صمصامی: بانک، اسلامی نمی‌شود؛ انگار کن «ذبح اسلامی خوک» + ارائه مدل و امکان پرسش و پاسخ

 15. طرح جدید نمایندگان برای ممانعت از انتصاب دوتابعیتی‌ها در دولت

 16. فنونی‌زاده: پرسپولیس ۵،۶ هفته زودتر قهرمان لیگ می‌شود

 17. پزشک ترامپ: رئیس جمهور از نظر جسمی و روانی در سلامت کامل است

 18. هفتمین شب سی‌وسومین جشنواره موسیقی فجر

 19. چرا اوباما سکوت کرده است؟

 20. از کیفت نامطلوب صدای سالن اجراهای پاپ تا لغو کنسرت صهبایی

 21. اندیشکده سوفان: شروط ترامپ عملی نیست/ آمریکا احتمالا اواخر بهار از برجام خارج می‌شود

 22. مجید جلالی: بدون کی‌روش تیم ملی افت می‌کند/ برخی برای جذب مخاطب بحث جادوگری را اشاعه می‌دهند

 23. مذاکرات ایران و عربستان چه شد؟

 24. پرسپولیس به دنبال تاریخ‌سازی/ پدیده- استقلال؛ رسیدن به مربع قدرت؟

 25. پول درمان رایگان "مصدومان ترافیکی" کجا خرج می‌شود؟

پربحث‌های دیروز

 1. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

 2. سیف: نیروی انتظامی در جلوگیری از تاسیس شعب موسسات مالی کوتاهی کرد/ ما از فساد رو به گسترش جلوگیری کردیم/ نرخ تورم کاهشی بوده/ در بخش مسکن رونق داشتیم

 3. تذکر 24 نماینده به روحانی درباره نقد امام زمان (عج)/ به جای نقد معصومان به حل بیکاری و جلوگیری از اعمال تحریم‌های جدید بپردازید

 4. اعدام؛ سرنوشت پسری با اعمال شیطانی

 5. حجم اعتبار حقوق و مزایای کارمندان مهم‌ترین بخش غیرشفاف بودجه/ مدیرانی ۲۵ میلیونی که ۸۰۰ میلیون تومان پاداش می‌گیرند/ ملاک تعیین دستمزد و حقوق چیست؟

 6. افشای پروژه جدید بی‌بی‎سی علیه ایران + عکس

 7. واکنش شریعتمداری درباره اظهارات روحانی؛ عذر بدتر از گناه!

 8. واکنش محسن هاشمی به دو شغله بودن صالحی امیری

 9. نماینده مجلس: 100 مسئول کشور دو تابعیتی و دارای گرین کارت هستند

 10. ربیعی: بازگشایی و بررسی جعبه سیاه در چین انجام می‌شود/ اصابت موشک به سانچی و مقصد کره‌شمالی، داستان‌سرایی است/ جانباختگان، «شهید خدمت» محسوب می‌شوند/ خدمه هنگام تصادف خواب نبودند

 11. آیت الله مصباح‎: نه در کوه قاف، که در پایتخت ایران به امام معصوم خرده می‎گیرند/ امام زمان چقدر خون دل بخورد؟

 12. ریشه‌های اقتصادی اعتراضات اخیر/ آمار بیکاری سخن می‌گوید

 13. نامه نمایندگان به روحانی و آملی لاریجانی برای آزادی فوری بازداشت‌شدگان

 14. وزیر خارجه عربستان: برجام نیاز به اصلاح دارد

 15. ایران هم یکی از ۶۰ کشور تشنه می‌شود؟

 16. ایرباس از احتمال تاخیر در تحویل هواپیماهای ایران خبر داد/مدیر فروش ایرباس: باید محتاط عمل کرد

 17. روزنامه آرمان: 11000میلیارد پول مردم را به طلبکاران موسسات اعتباری دادید؛ مدیران آنها آزاد می چرخند؟

 18. انتقاد تند روزنامه جمهوری اسلامی از روسای سه قوه

 19. پاسخ مطهری به آستان قدس: سخن من درباره موسسات وابسته بود که مالیات نمی‌پردازند نه نذورات

 20. حادثه نفتکش سانچی و پاسخ ربیعی به ابهامات/ برخورد موشک به نفتکش ایرانی صحت ندارد/اقدامات چینی‌ها در حد مقدوراتشان بود/ بررسی نحوه تصادف در دستور کار

 21. روایت ضرغامی از نشست صبحانه با محمدعلی ابطحی

 22. عیسی کلانتری: حق هوای پاک بر حق هسته‌ای تقدم دارد

 23. واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی

 24. تولید تندر ۹۰ و ساندرو از متوقف می‌شود

 25. لوله های سیمانی خانه ای برای مجردها  

پربحث‌های هفته

 1. حقوق های نجومی در سال ۹۷ افزایش پیدا نمی کند/ افزایش حقوق وزرا و نمایندگان مجلس ممنوع شد/ افزایش ۱۸ درصدی حقوق‌ کارمندان

 2. جزئیات اختلاس در شرکت ملی نفت/کارمند ساده‌ای که 100 میلیارد تومان به جیب زد و گریخت

 3. آموزش زبان انگلیسی در دبستان، آری یا خیر؟

 4. علی مطهری خواستار افزایش قیمت بنزین شد/ اگر احساس می کنیم که مصلحت جامعه اقتضا می کند که قیمت بنزین افزایش یابد، باید قیمت را افزایش دهیم

 5. نامه جوان زلزله زده به مدیری/ ما بی غیرت نیستیم، تو فکر پولت باش

 6. "سانچی" غرق شد/ مرگ همه خدمه نفتکش ایرانی/ امکان خارج کردن اجساد دریانوردان وجود ندارد/ اسامی جانباختگان

 7. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

 8. جادوی پول و بانک - 11 | مصباحی‌مقدم: قطعاً ربوی می‌دانم + امکان پرسش و پاسخ

 9. نقد مردم‌شناسانه به برخورد چینی‌ها با نفتکش ایرانی/تاریخ، در کشور ما بی اهمیت است

 10. سیف: نیروی انتظامی در جلوگیری از تاسیس شعب موسسات مالی کوتاهی کرد/ ما از فساد رو به گسترش جلوگیری کردیم/ نرخ تورم کاهشی بوده/ در بخش مسکن رونق داشتیم

 11. روحانی: آثار برجام الی یوم‌القیامه از بین نمی‌رود/ به مردم باید احترام گذاشت؛ نباید به هر که خیابان آمد و مطالبه ای داشت، توهین کرد و اتهام بست/ فضای مجازی با فیلتر درست نمی‌شود

 12. لحظه اعلام خبر درگذشت ملوانان کشتی نفتکش سانچی به خانواده هایشان  

 13. تلگرام رفع فیلتر شد/ کندی تلگرام پس از هجوم کاربران

 14. مجید قصابی اروجی، کاپیتان، در نفتکش سانچی  

 15. پایان تلخ یکی از نادرترین اتفاقات دریایی/ خدمه در ساعت اولیه سانحه فوت کرده بودند/ درخواست اعلام عزای عمومی و شهید محسوب شدن دریانوردان

 16. مقایسه میزان درآمد پزشکان عمومی ایران با ۴۲ کشور دنیا

 17. تذکر 24 نماینده به روحانی درباره نقد امام زمان (عج)/ به جای نقد معصومان به حل بیکاری و جلوگیری از اعمال تحریم‌های جدید بپردازید

 18. خبره ورزشی بدون هیچ‌گونه سابقه / نگاهی به انتخاب رییس جدید کمیته ملی المپیک

 19. واکنش شدیداللحن عضو ارشد جامعه مدرسین به صحبت‌های روحانی درباره نقد پیامبر

 20. دلار 4450 تومان شد/ سیف: نرخ ارز ثبات نسبی داشته/ خوشحالی صرافان از افزایش قیمت ها؛ بازار سورپرایز شده!

 21. اعدام؛ سرنوشت پسری با اعمال شیطانی

 22. افزایش پلکانی حقوق کارکنان دولت در سال ۹۷

 23. واکنش به اظهارات اخیر روحانی درباره جواز «انتقاد از معصومین»: اینکه گفته شود معصوم و امام هم قابل نقد هستند نادرست است/ معنا ندارد عقاید شیعه را مورد هجمه قرار دهیم

 24. شکایت روحانی و فریدون از نمایندگان مجلس

 25. آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحه‌ی دولت و ملت را بخوانیم  

پربحث‌های اخیر

 1. حجم اعتبار حقوق و مزایای کارمندان مهم‌ترین بخش غیرشفاف بودجه/ مدیرانی ۲۵ میلیونی که ۸۰۰ میلیون تومان پاداش می‌گیرند/ ملاک تعیین دستمزد و حقوق چیست؟

 2. جادوی پول و بانک - 12 | صمصامی: بانک، اسلامی نمی‌شود؛ انگار کن «ذبح اسلامی خوک» + ارائه مدل و امکان پرسش و پاسخ

 3. طرح جدید نمایندگان برای ممانعت از انتصاب دوتابعیتی‌ها در دولت

 4. سهم مسکن از رشد اقتصاد کشور صفر شد + سند

 5. یارانه دی واریز شد؛ ایرانی‎ها ۲۹۰ هزار میلیارد تومان سر سفره بردند

 6. نرخ رشد اقتصادی ۴.۵درصد شد

 7. حداقل و حداکثر حقوق یک کارمند دولت چقدر است؟

 8. بانک آمریکایی: رشد قیمت نفت فراتر از پیش‌بینی‌ها خواهد بود

 9. نوبخت وعده رشد 8 درصدی داد

 10. ابلاغ بخشنامه جدید واردات خودرو

 11. تردد 385 میلیون خودروی تک‌سرنشین در چین

 12. سفرهای ارزان در راه است

 13. مشکل اصلی صنعت نفت از زبان زنگنه

 14. رشد فروش پژو سیتروئن با افزایش فروش در ایران

 15. روش جدید چینی ها برای انتقال خودرو به ایران

 16. واکنش سازمان خصوصی‌سازی به انتقاد رشیدپور از سهام عدالت

 17. عراقچی: تاخیر در تحویل گرفتن هواپیماهای ایرباس ربطی به برجام ندارد

 18. پیش‌بینی افزایش حقوق معلمان در لایحه بودجه۹۷/ سرنوشت یک ماه تعطیلی زمستانه و بازنشستگی پیش از موعد

 19. فامیل‌بازی در شرکت‌های زیر مجموعه یک وزارتخانه!

 20. مصوبه جدید کمیسیون تلفیق درباره تعرفه‌های بیمارستانی

 21. احتمال تجدیدنظر در برخی مصوبات کمیسیون تلفیق

 22. دفتر اسنپ در قزوین پلمب شد

 23. تخم مرغ تا ۱۰ درصد ارزان شد

 24. آخوندی: سیستم بانکی به پول سمی آلوده شده است

 25. واردات نفت هند از ایران رکورد ۹ ماهه زد

پربحث‌های دیروز

 1. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

 2. سیف: نیروی انتظامی در جلوگیری از تاسیس شعب موسسات مالی کوتاهی کرد/ ما از فساد رو به گسترش جلوگیری کردیم/ نرخ تورم کاهشی بوده/ در بخش مسکن رونق داشتیم

 3. حجم اعتبار حقوق و مزایای کارمندان مهم‌ترین بخش غیرشفاف بودجه/ مدیرانی ۲۵ میلیونی که ۸۰۰ میلیون تومان پاداش می‌گیرند/ ملاک تعیین دستمزد و حقوق چیست؟

 4. افشای پروژه جدید بی‌بی‎سی علیه ایران + عکس

 5. ریشه‌های اقتصادی اعتراضات اخیر/ آمار بیکاری سخن می‌گوید

 6. ایرباس از احتمال تاخیر در تحویل هواپیماهای ایران خبر داد/مدیر فروش ایرباس: باید محتاط عمل کرد

 7. روزنامه آرمان: 11000میلیارد پول مردم را به طلبکاران موسسات اعتباری دادید؛ مدیران آنها آزاد می چرخند؟

 8. حادثه نفتکش سانچی و پاسخ ربیعی به ابهامات/ برخورد موشک به نفتکش ایرانی صحت ندارد/اقدامات چینی‌ها در حد مقدوراتشان بود/ بررسی نحوه تصادف در دستور کار

 9. تولید تندر ۹۰ و ساندرو از متوقف می‌شود

 10. بازار داغ خانه‌های ۶۰ تا ۷۰ متر در پایتخت

 11. زمان واریز یارانه دی‌ماه

 12. رییس کل بانک مرکزی: موسسات مالی غیرمجاز منابع نظام بانکی را با نرخ‌های اغوا کننده به سوی خود می کشیدند

 13. صراحت قانون و نظر عجیب صالحی امیری/ رئیس به دنبال مجوز برای دور زدن قانون؟

 14. دریافت عوارض در آزادراه قزوین-زنجان ممنوع شد

 15. نرخ رشد اقتصادی ۴.۵درصد شد

 16. حداقل و حداکثر حقوق یک کارمند دولت چقدر است؟

 17. بانک آمریکایی: رشد قیمت نفت فراتر از پیش‌بینی‌ها خواهد بود

 18. نوبخت وعده رشد 8 درصدی داد

 19. ابلاغ بخشنامه جدید واردات خودرو

 20. تردد 385 میلیون خودروی تک‌سرنشین در چین

 21. سفرهای ارزان در راه است

 22. مشکل اصلی صنعت نفت از زبان زنگنه

 23. رشد فروش پژو سیتروئن با افزایش فروش در ایران

 24. روش جدید چینی ها برای انتقال خودرو به ایران

 25. واکنش سازمان خصوصی‌سازی به انتقاد رشیدپور از سهام عدالت

پربحث‌های هفته

 1. حقوق های نجومی در سال ۹۷ افزایش پیدا نمی کند/ افزایش حقوق وزرا و نمایندگان مجلس ممنوع شد/ افزایش ۱۸ درصدی حقوق‌ کارمندان

 2. جزئیات اختلاس در شرکت ملی نفت/کارمند ساده‌ای که 100 میلیارد تومان به جیب زد و گریخت

 3. علی مطهری خواستار افزایش قیمت بنزین شد/ اگر احساس می کنیم که مصلحت جامعه اقتضا می کند که قیمت بنزین افزایش یابد، باید قیمت را افزایش دهیم

 4. "سانچی" غرق شد/ مرگ همه خدمه نفتکش ایرانی/ امکان خارج کردن اجساد دریانوردان وجود ندارد/ اسامی جانباختگان

 5. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

 6. جادوی پول و بانک - 11 | مصباحی‌مقدم: قطعاً ربوی می‌دانم + امکان پرسش و پاسخ

 7. سیف: نیروی انتظامی در جلوگیری از تاسیس شعب موسسات مالی کوتاهی کرد/ ما از فساد رو به گسترش جلوگیری کردیم/ نرخ تورم کاهشی بوده/ در بخش مسکن رونق داشتیم

 8. پایان تلخ یکی از نادرترین اتفاقات دریایی/ خدمه در ساعت اولیه سانحه فوت کرده بودند/ درخواست اعلام عزای عمومی و شهید محسوب شدن دریانوردان

 9. مقایسه میزان درآمد پزشکان عمومی ایران با ۴۲ کشور دنیا

 10. دلار 4450 تومان شد/ سیف: نرخ ارز ثبات نسبی داشته/ خوشحالی صرافان از افزایش قیمت ها؛ بازار سورپرایز شده!

 11. افزایش پلکانی حقوق کارکنان دولت در سال ۹۷

 12. حاجی بابایی: دولت می‌خواهد مردم برای دریافت یارانه در کمیته امداد ثبت نام کنند

 13. توکلی: افراد خاطی نه اصلاح‌طلبند نه اصولگرا/ صحبت‌های علم‌الهدی باعث تحریک نشد؛ کجا ایشان از مرگ بر فلان حمایت کرده؟/ دشمنی خارجی‌ها ربطی به‌ دلیل اولیه اعتراضات ندارد

 14. سیف: نرخ ارز ثبات مناسبی دارد

 15. آخرین تصمیم برای عوارض خروج از کشور+ ارقام

 16. عملکرد چین در حادثه نفتکش سانچی/ ایران می تواند از چین شکایت کند؟

 17. گلایه سپرده گذاران موسسات مالی ورشکسته از سیاست های نادرست بازار پولی و مالی/ طمعکار نیستیم/ بانک مرکزی اسامی گیرندگان سودهای ۸۰‌درصدی را اعلام کند

 18. سود سهام عدالت در ایستگاه پایانی/ مزه عدالت پس از انتظار ۱۱ ساله

 19. دلار گران شد صراف‌ها: سورپرایز شدیم!

 20. تازه ترین خبر از نفتکش ایرانی/ انفجار مجدد و فوران ۱۰۰ متری آتش / درجه حرارت ۳۵۰ درجه/ انهدام و غرق شدن محتمل است/ شرایط ورود تکاوران مهیا نیست

 21. حجم اعتبار حقوق و مزایای کارمندان مهم‌ترین بخش غیرشفاف بودجه/ مدیرانی ۲۵ میلیونی که ۸۰۰ میلیون تومان پاداش می‌گیرند/ ملاک تعیین دستمزد و حقوق چیست؟

 22. افشای پروژه جدید بی‌بی‎سی علیه ایران + عکس

 23. اعزام تیم تجسس متبحر ایرانی به محل انفجار نفتکش سانچی /تکاوران ارتش امشب به چین می‎روند

 24. بانک مرکزی برای کاهش نرخ دلار وارد شد/ توزیع ارز در بازار و تشدیدنظارت برصرافی‌ها

 25. خطای انسانی و نفهمیدن زبان یکدیگر تنها دلیل برخورد دو کشتی؟

آخرین عناوین