هتل بین المللی

پزشکیان: سبک زندگی اوایل انقلاب در هیچ‌یک از ما نیست/ نبود عدالت و انصاف از عوامل اصلی اعتراض است/ کشور نیاز به کار تخصصی دارد، در مجلس این کار تخصصی وجود ندارد

گروه سیاسی الف،   3961018237 ۳۲ نظر، ۴ در صف انتشار و ۳۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
پزشکیان: سبک زندگی اوایل انقلاب در هیچ‌یک از ما نیست/ نبود عدالت و انصاف از عوامل اصلی اعتراض است/ کشور نیاز به کار تخصصی دارد، در مجلس این کار تخصصی وجود ندارد

برنامه تلویزیونی «جهان آرا» با حضور نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و با موضوع ریشه یابی آشوب های اخیر و رسالت خانه ملت در قبال کشور و مردم، از شبکه افق پخش شد.

به گزارش الف، پزشکیان ابتدای گفتگو در پاسخ به این پرسش که «تحلیل شما از وقایع اخیر چیست؟» گفت: سه چهار هفته پیش طی صحبت هفت دقیقه‌ای در مجلس دو موضوع مهم بی‌عدالتی در سیاست‌ها و قوانین ما و نبود وحدت بین مردم و مسئولین را به عنوان خطر و توصیه مطرح کردم.

وی افزود: مشکلات معیشتی و اقتصادی در جایگاهی پس از عدالتخواهی قرار دارند.

نایب رئیس مجلس در باره پایان اغتشاشات اخیر و جمع کردن قضیه توسط مردم بیان کرد: مردم این انقلاب را می‌خواهند و حاضر نیستند آن را معامله کنند، چون آن را با پوست و گوشت و خونشان به دست آورده‌اند. مشکل ما هستیم که به وعده‌هایمان آن‌طور که باید و شاید عمل نکردیم. مشکل در مردم و باورهایشان نیست. مردم بارها پایبندی‌شان را به انقلاب اثبات کرده‌اند.

وی مشکلات معیشتی مردم را در نبود برنامه راهبردی و استراتژیک مناسب دانست و در ادامه یادآور شد: دولت‌ها برنامه‌های طراحی‌شده را اجرا نمی‌کنند و مهارت اجرای آن را ندارند و بر این اجرا نظارت علمی نمی‌شود.

یامین‌پور در واکنش به گفته پزشکیان تاکید کرد: نقد شما بجاست، اما به عنوان نایب رئیس یکی از قوای سه‌گانه از شما جواب می‌خواهیم.

پزشکیان با تایید صحبت یامین‌پور تصریح کرد: ساختار مجلس ما پاسخگوی سئوال شما نیست. اگر جوابگو بود تا حالا این مشکل را حل کرده بود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه «چرا مجلس نمی‌تواند طرح عملیاتی برای حل اقتصاد ایران ارائه دهد؟» تبیین کرد: چون منِ نماینده برای اینکه نماینده باشم باید دغدغه شهر و روستاهای اطراف آن را که نماینده‌اش هستم داشته باشم و کلان فکر نمی‌کنم. همه دنبال این هستند که سهمشان را از پول مشخصی ببرند.

وی توضیح داد: با وجود تخصصی بودن کمیسیون‌های مجلس خروجی‌شان تخصصی نیست. اگر بود این مشکلات به وجود نمی‌آمدند. کار کارشناسی نیازمند کارشناس است.

نماینده مردم تبریز اذعان کرد: مشکل اول ما نبود ساختار اطلاعاتی درست در کشور است. سیاست‌گذاری درست بدون داده درست ممکن نیست.

وی در خصوص فرهنگ رفتار نماینده مجلس گفت: وقتی منِ نماینده برای رای‌آوری اولویتم کسب بودجه از فلان وزیر یا فلان مسئول یا ... برای جایی است که نماینده آن شده‌ام، به تبعش فرهنگ و رفتارهایم هم آن‌گونه تنظیم خواهد شد. الان سبک زندگی اوایل انقلاب در هیچ‌یک از ما نیست.

پزشکیان در خصوص پیگیری مجلس در مورد مالباختگان موسسات مالی و اعتباری شرح داد: در این باره سه فاز را مصوب کردیم. اول اینکه قوه قضائیه، وزارت اطلاعات و سیستم‌های امنیتی کسانی که این اموال را گرفته‌اند شناسایی کنند، فاز دوم بانک مرکزی موظف شد در شهرها افرادی را برای پاسخگویی به مردم بگذارد و به مردم اطمینان دهد مطالباتشان در حال پیگیری است و سوم اینکه قرار شد هیئتی از سپرده‌گذاران بالای 200 میلیون تومان، قوه قضائیه، مجلس و دولت شکل بگیرد تا کار سریع‌تر پیش برود.

وی همچنین از اجرای فاز دوم پیگیری مطالبات سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری خبر داد.

 

ادامه اهم اظهارات پزشکیان:

** عدالت و وحدت لازم در جامعه ما وجود ندارد.

** نبود عدالت و انصاف از عوامل اصلی اعتراض است. ما و خصوصا خودم را می گویم، در قبال مردم قصور کرده ایم.

** مجموعه مردم ایران اسلام و انقلاب را می خواهند و مشکل از باور آنها نیست مشکل از ماست که به وعده ها، در شان ملت عمل نکرده ایم.

** مشکل ما این است که دولت ها به برنامه های پنجساله توسعه نه عمل می کنند نه مهارت عمل به آن را دارند البته مسئله توان و مهارت نظارت هم هست.

** نظرات غیر کارشناسی یکی از عوامل بیکاری و مشکلات اقتصادی امروز ایران است.

** تقابل یا همراهی مجلس با دولت مزیت نیست چه اینکه هر دو را در دولت های مختلف شاهد بوده ایم و مشکلات کشور حل نشده است. نظارت مجلس شورای اسلامی بر دولت ها علمی نیست.

** ساختار شکل گیری مجالس ما بر اساس چارچوب احزاب دارای برنامه نیست. با ساختار موجود مجلس نمی توانیم به آنچه می خواهیم برسیم.

** کاندیداهای ریاست جمهوری ما هر کدام حرف تازه ای میزدند و برنامه جدیدی داشتند، پس جای برنامه توسعه کجاست؟

** اولویت نمایندگان مجلس، کندن از بودجه برای هزینه کردن در حوزه انتخابیه است و همین، بر رفتار و منش آنها اثر می گذارد. رفتار و نحوه زندگی نمایندگان و مسئولان ما نسبت به اوایل انقلاب کاملا فرق کرده است.

** مقرر شده جایی برای پاسخگویی به مالباختگان ‎#موسسات_اعتباری در مورد روند رسیدگی به کارهای صورت گرفته تخصیص یابد.

** برخی افراد بودند که زد و بندهایی با مدیران بانک ها و موسسات داشتند و تا ۸۹ درصد سود می گرفتند.

** قوه قضائیه باید متخلفان ‎موسسات مالی را در هر سطح و مرحله ای که هستند شناسایی و محاکمه کند

** هم مشکل ایجاد میکنیم، هم قیافه میگیریم و هم در را به رویشان بسته ایم.

** کسانی که آن سوی آب ها نشسته اند نه استقلال ما را می خواهند، نه چپ و نه راست را

** طرح_تحول_نظام_سلامت از همان ابتدا علمی نبود و موانع قانونی بسیاری داشت. این طرح موجب اختلاف درآمدهای میلیونی در جامعه پزشکی شد و ایجاد سقف درآمدی در مراکز دولتی هم کارساز نبود. در طرح تحول نظام سلامت توقعاتی ایجاد شد که توان ادامه آن را نداریم.

** پرداخت ها در طرح تحول خارج از نظام ارجاع و سطح بندی است. پزشکی داریم که ۵۰۰ میلیون و ۱ میلیارد در ماه از طرح تحول سلامت کسب می کنید و دیگری ماهانه ۵ میلیون و ۲ میلیون در ماه. چرا جلوی حقوق ۳۰ میلیونی را می گیریم و از سوی دیگر پزشکی ۳۰۰ میلیون درآمد دارد؟ عدالت نیست ۱۰ برابر و ۱۰۰ برابر سایرین درآمد برای برخی پزشکان وجود داشته باشد. کجای دنیا اینگونه است و این پول را به پزشکان پرداخت می کند؟ هیچ جای دنیا یعنی کشورهای توسعه یافته را منظورم است و جاهایی که حساب کتاب دستشان است اینگونه نیستند.

** طرح تحول سلامت با این رویه قابل ادامه دادن نیست و با فرمایشات رهبری نیز سازگار نیست. اما چرا داریم انجام می دهیم؟ مسئولان باید از خودشان بپرسند. مجلس قوه قضاییه دولت و ... همه راه را در مسیر اشتباه طی می کنیم.

** دولت قول داده این مسیر را تغییر دهد. ولی این کار را با سرعت انجام نمی دهد و طول می دهد. ما باید بر اساس پولمان پرداخت کنیم و قول و عمل کنیم.

** در سیاست های ابلاغی رهبری آمده که نباید در نظام سلامت خارج از سطح بندی و نظام ارجاع پرداختی صورت بگیرد ولی این کار صورت می گیرد.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۱۹ اسفند ۱۳۹۶ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به مصوبه حذف آزمون تیزهوشان به دلیل آشفته شدن خواب تعدادی از پولداران
۱۴ اسفند ۱۳۹۶توکلی: عذرخواهی رهبری نشانه صداقت، سلامت و شجاعت ایشان است/ برخی مسئولین به فکر دنیا طلبی افتادند/ اصلی ترین کار برای تحقق عدالت مبارزه با فساد است/ پزشکیان: ما عدالت را گم کرده ایم
۱۲ اسفند ۱۳۹۶پزشکیان: دختران خیابان انقلاب نوعی لجبازی اجتماعی است
۵ اسفند ۱۳۹۶پزشکیان: تعداد دانشگاه‌های ایران بیشتر از چین است
۵ اسفند ۱۳۹۶پزشکیان: دولت روحانی در طرح نظام سلامت خلاف قانون حرکت کرد/ دولت در این طرح ورشکسته است
۳۰ بهمن ۱۳۹۶پایان یازدهمین روز بررسی بودجه 97/ جلسه بعدی 2 اسفند
۲۹ بهمن ۱۳۹۶پزشکیان: باید همه اصول قانون اساسی را پذیرفت نه بخشی را
۲۸ بهمن ۱۳۹۶پزشکیان در گذشت پسر احمد توکلی را تسلیت گفت
۲۱ بهمن ۱۳۹۶تعیین تکلیف سپرده‌های ۲ تعاونی اعتبار تا ۵۰ میلیون تومان/انتخاب افراد ویژه توسط وزیر اطلاعات برای شناسایی اموال موسسات غیرمجاز
۲۸ دی ۱۳۹۶پزشکیان: حقوق‌های نجومی را مجلس مصوب کرده و شورای نگهبان نیز به آن رای داده/ اگر برجام نبود هر روز یک هزار میلیارد تومان ضرر می‌کردیم/ بودجه 97 را بخاطر وضعیت آن واقعا روی هوا می‌بندیم
۲۸ دی ۱۳۹۶نائب رئیس مجلس: اگر هاشمی نبود انقلاب در این جایگاه قرار نداشت
۲۶ دی ۱۳۹۶پزشکیان: استیضاح ربیعی از دستور کار خارج شده است

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۹۸۲۵۱۱۵:۴۰:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
به قول اقبال لاهوری اول پاکی برهنگی است یعنی اینکه اول باید خیلی ها از پست مدیریت کنار گذاشته شوند مدیریت همه وزارتخانه های کشور باید به دستهای جوانان دانا با تخصص روز و با نشاط و شاد سپرده شود
ناشناس۱۹۸۷۷۶۲۱:۵۵:۳۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
اول از همه هم ریس برنامه و بودجه و ریس بانک مرکزی
ناشناس۱۹۸۸۰۴۲۲:۱۳:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
به شرطی که بچه های خود آقایان نباشند.
ناشناس۱۹۹۰۶۶۰۷:۵۸:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
منظور از جوان گرایی ، بر سر مسند گذاشتن فرزندان آقایان مسئولین است که حالا به سن قانونی رسیده اند
شفاف۱۹۹۰۹۸۰۸:۲۲:۴۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
آفرین ، اگر سمت های مدیریتی در سطح بالای کشور به افراد زیر60سال سپرده شود و همه مقامات بالای 60سال بازنشسته و به عنوان مشاور و یا سایر مشاغل غیر حاکمیتی مشغول باشند، شاید امیدی باشد .
نمیدونم۱۹۸۲۶۵۱۵:۴۶:۵۸ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
اگه به معنای واقعی قبول داشتین که مشکلات شما هستین و به وعده هاتون عمل نکردین تا الان استعفا داده بودین و این همه سال در پست های مختلف مسئولیت قبول نمیکردین. آقای پزشکیان حداقل با خودمون رو راست باشیم.
ناشناس۱۹۸۲۷۵۱۵:۴۹:۵۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
وقتی رسانه های زنجیره ای شما اصلاح طلبان رسما از مفسد اقتصادی و اشوب گر حمایت می کنند ، حرف زدن از عدالت مسخره است..
ناشناس۱۹۸۳۱۷۱۶:۰۶:۴۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
جوانها میخواهند مثل بقیه دنیا طبق سال 2018 زندگی کنن
ناشناس۱۹۸۳۷۷۱۶:۳۶:۳۶ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
من یک جوانم، به روز و تحصیل کرده. کاملا با جهان مراوده دارم ولی می خواهم مثل رسول ا... زندگی کنم.
ناشناس۱۹۸۴۸۲۱۷:۳۵:۴۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
بقیه دنیا از دید فیلم ها یا بقیه دنیا از دید واقعیت؟ نه اینجا جهنم است و نه آنجا بهشت. ما باید یاد بگیریم برای اطلاح زندگی ورفاه تمام اقشار جامعه تلاش کنیم. این را باید در خوردمان پرورش دهیم. وقتی نگاه هر مسئولی این باشد تا به مسئولیتی رسید اول بار خود را ببندد، میشود همین که میبینیم. باید سیستم رانتی و تلفنی از ادارات حذف شود. این چه معنی دارد که تا به اداره ای مراجعه میکنیم حتما باید قبلا کسی تماسی بگیرد تا از در ورودی اجازه ورود داشته باشیم؟! باور کنید اگر سیستم رانتی از جامعه حذف شود بسیاری مشکلات برطرف میشود. جامعه دو تکه شده و اگر نخواهی متعلق به هر گروه باشی و قوانین آنرا بپذیری باید از بسیاری مواهب بی بهره باشی. تمام کسانی که با رانت به جایی میرسند و تخصص لازم را ندارند باید روزی پاسخگو باشند.
ناشناس۱۹۹۹۵۸۱۸:۲۲:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
مشکل شما فقط اداره های دولتی است؟؟؟؟؟؟ یا مشکلت فقط دولته؟؟؟؟؟
ناشناس۱۹۸۶۵۶۲۰:۱۲:۱۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
بفرمایید همون جا که سالشون میلادیه
ناشناس۱۹۸۷۶۹۲۱:۵۰:۴۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
ایران مال هر ایرانی عمو جون شما ناراحتی برو عربستان
ناشناس۱۹۸۳۳۶۱۶:۱۷:۰۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
امام حسین ع را هم کسانی شهید کردند که شکم هایشان از حرام پر شده بود چند درصد از مدیران کشور حرام خوار نیستند
ناشناس۱۹۹۰۱۲۰۶:۰۵:۲۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
خب لطفا در بزنگاه های انتخابات حداقل افرادی که امتحانشون رو درست پس ندادند با یک تکرار میکنم به مناصب بالا نفرستیم
م.م۱۹۸۳۸۴۱۶:۴۰:۱۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
جناب آقای پزشکیان و پزشکیانها مشکل جمهوری اسلامی ایران این است که افرادی مثل شما همیشه در حال احساس تکلیف در جهت خدمت در مناسب حکومتی چون وزارت و مجلس هستند و راه را بر نخبگان بسته اید. تا امثال شما هستید وضع بهتر نخواهد شد .
ناشناس۱۹۸۸۶۵۲۳:۲۳:۰۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
اشکال کار ایشان این است که دارد واقعیت ها را میگوید و وارد زدوبندها و بخوربخورها نشده...اتفاقا اینها باید بمانند.
ناشناس۱۹۸۴۴۳۱۷:۱۵:۰۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
می بایستی مدیران و سهامداران متخلف موسسات مالی و همدستانشان بواسطه هزینه هایی که به کشور به اشکال و صور گوناگون تحمیل نموده و بنا به گفته تمامی مسئولین نظام یکی از عوامل اصلی گله مندی مردم می باشند مطابق نظر دادستان محترم کل کشور در دادگاهی ویژه و بطور علنی محاکمه شوند.
ناشناس۱۹۸۵۰۱۱۷:۴۹:۱۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
درود بر پزشکیان که همیشه حرفوش اصل دغدغه مردم است
ناشناس۱۹۸۵۰۴۱۷:۵۱:۳۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
زمانی که از مسیر خارج شدید که مصلحت اندیشی و عافیت طلبی جای عمل به وظایفتان را گرفت دچار مشکل شدیم. البته خداوند یگانه ناظر عادل است. اما شما چطور ناظری هستید؟! زمانی که در پیشگاه خداوند قرار بگیرید چطور از اعمالتان دفاع خواهید کرد؟! ما که شنیدیم مسئولین سخت حسابرسی میشن، نگران باشید و از این به بعد درست عمل کنید.
سجاد زائری امیرانی۱۹۸۵۵۵۱۸:۳۱:۱۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
شما که نائب رئیس مجلس هستید وتاثیر گذار ونام شما هم اصلاح طلب هست. چرا اقدام اصلاحی برای توسعه عدالت ندارید. بهتر نیست بجای نقش اپوزاسیون بازی کرد و فرار به جلو قانونهای مربوطه را در مجلس تصویب کنید
عباس۱۹۸۶۱۱۱۹:۳۳:۱۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
به قول آقای پزشکیان تا به امروز افرادی که به عنوان متعهد مسئولیتها را پذیرفتند، نتوانستند کارها را بخوبی انجام دهند چون تخصص نداشتند. حالا یک بار هم که شده کار را به متخصصین بسپارید خارج از افکار و قومیت و مذهب و آنگاه خواهید دید که همه کارها بهتر پیش خواهد رفت. در تخصص کسی نمیتواند مانند تعهد عوامفریبی کند و خود را متخصص نشان دهد در صورتیکه در تعهد با ریش و چفیه براحتی عوامفریبی میکنند.
امیر۱۹۹۴۴۷۱۳:۰۱:۳۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
الحق گل گفتی.
ناشناس۱۹۸۶۵۸۲۰:۱۳:۴۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
اینجا عزیزم جمهوری اسلامیه شما باید محل سکونتت را عوض کنی یا قوانین کشور را عمل کنی
ناشناس۱۹۸۸۳۰۲۲:۳۱:۱۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
مملکت مال همه است
ناشناس۱۹۸۷۰۵۲۰:۵۳:۲۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
این مجلسی که میگید نتیجه " تکرار کردن " هست و امیدی بهش نیست
ناشناس۱۹۸۷۷۲۲۱:۵۲:۵۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
این همه نقد نقد میکنید 4 روز تحمل نقد شدن با شعارهای مردم را نداشتید !
یعقوب اروند -رشت۱۹۸۸۵۹۲۳:۱۶:۵۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
آقای پزشکیان ما هم که همین را گفتیم و ده پانزده سال هست که داریم همین را به شما می گیم ولی شما اصلا گوشتان بدهکار نیست و دارید راه خودتان را می روید (شمای مثلای است) یعنی برخی مسئولین کشور حتی قاضی ها و نمایندگان و وزرا و معاونان کل و وغیره قطعا هم همان راه خودتان را خواهید رفت حالا شما کمی مرام بخرج دادهاید و اعتراف کرده اید این مسئولین بهتر نخواهند شد و ما مردم باید اینها رااصلاح کنیم ولی بعضی از ماهم بخاطر سادگی و بعضی هایمان بخاطر بیخیالی بعضی هایمان هم بخاطر طمع کاری خودمان و بعضی هایمان از شدت بدبختی و گرفتاری مان ، شمارا وادار نکرده ایم که درست راه تان را بروید و بیراهه و اَلی چپ نروید ما اگر ملت خوبی باشیم باید چنین بکنیم و هرکدام از مسئولین را که روش دوران عثمان مرحوم را می پیمایند را باید از صحنه مسئولیت بیرون کنیم و اگر با نرمی نشد با شدت علوی و خشم مومنانه باید چنین کاری می کردیم که کار به اینجا نشکد متاسفانه خیلی از مردم وظیفه پایش و هدایت و وجین و درو را که وظیه شان است انجام نمی دهند و آنوقت می نشینند بر سر خود می زنند که ای وای بدبختیم و چرا اینقدر تبعیض چرا اینقدر اختلاس چرا اینقدر مفتخوری چرا اینقدر بد ذاتی چرا اینقدر رفیق بازی و توصیه گری چرا اینقدر بی عرضگی و بی غیرتی چرا اینقدر نا کار آمدی و خالی بنید و.که مسئولین ما دارند این بد است هرچند ما ملتی هستیم که قدر خوبی ها را و خوب ها را هم به غایت می داریم و پاسشان می داریم و برایشان از جان مایه می گذاریم مگر یادتان رفته که همه ما می خواستیم قلب مار همه اعضای و همه وجود ما را بدهیم تا خمینی کبیر وخمینی عزیر گزندی نبیند ؟؟؟ ای کاش هم غافلین ما بیدار شوندو هم طمع دوستان شما با ترس از خدای بصیر و جبار محدود و منطقی شود تا اینقدر فساد ایران اسلامی را که فقط نزدیک به چهل سال از عمرش نمی گذرد به سرنوشت سایر انقلابها و تمدن ها و ملتهای تک بعدی و متضرر نپیوندد
M۱۹۸۹۳۱۰۰:۳۳:۴۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
1-حرف آقای پزشکیان بیشترش حرف حساب است ولی کو مرد عملش و چه کسی میخواد عمل کند و بگذارد که عمل شود ؟ 2- اصلاح طلب و اصولگرا ندارد هیچکدامشان برای خدا و مردم کار نمی کنند فقط برای خوددشان پس بیخود به همدیگر حواله ندهید و این دو تا را مبری از این مشکلات ندانید
عینک دودی۱۹۹۰۰۶۰۵:۵۴:۳۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
این مظالب و گفتگوها هزاران بار عنوان شده مخصوصا توسط مدیران و مسئولین ولی بدون اثر. اگر در حد شعاردادن میماند اصلا عنوان نشود و حال گیری نباشد بهتر نیست؟ تنها مشکل را شناسایی کردن که هنر نیست. تمام این ها را عموم مردم میدانند و لمس میکنند بهتر از مدیران.
ناشناس۱۹۹۰۲۱۰۶:۴۷:۰۸ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
ناز نفست آقای پزشکیان. این یعنی آزاد اندیشی. کرارا نیز ما گفتیم و نوشتیم که پتانسیل لازم به مجلس داده نشده یا اساسا ندارد.
عبدالصالح۲۰۰۴۷۲۰۸:۳۲:۳۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
زنده باد انقلاب و روحیات انقلابی ودرود بر اقای پزشکیان
تجارت نیوزایرانسلمادیرانسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. تلگرام ایران را تحریم کرد

 2. عراقچی: انتظارات مردم از برجام برآورده نشد/ تصور ما این است که برجام ادامه پیدا نخواهد کرد

 3. نماینده مجلس خبر داد؛ فیلترینگ تلگرام به تصویب شورای‌ عالی فضای مجازی رسیده است

 4. ۷ نکته درباره فیلترینگ احتمالی تلگرام

 5. تکذیب خبر فیلترینگ تلگرام

 6. آیا پمپئو وزیر خارجه جنگ است؟

 7. گوشی می‌خرید انتقال سند را فراموش نکنید!

 8. قتل عام خانوادگی در ۲۱۰ دقیقه

 9. مهماندوست:روحانی را دوست ندارم و به او رای ندادم/ عسکری من را یاد چرچیل می‌اندازد/ علی کریمی جگر دارد

 10. هزینه‌ های جشنواره‌ی فیلم فجر اعلام شد

 11. ساعت مراسم سخنرانی رهبر معظم انقلاب در مشهد اعلام شد

 12. کدام خودروی بازار برای من مناسب است؟

 13. آیت الله نوری همدانی: وضع معیشت مردم، انسان را شرمنده می‌کند

 14. افشای پشت پرده اغتشاشات دی‌ ماه در ایران

 15. گفتگوی ملی با اصلاح‌طلبان برانداز!

 16. چرا سفر به کیش بهترین مقصد برای سفرهای نوروزی 1397 است

 17. آغاز ثبت‌ نام طرح ترافیک ۹۷ از امروز

 18. شمخانی: پاسخ شایسته و به موقع به نقض عهدهای واشنگتن در برجام خواهیم داد

 19. سر دلالان از صرافی‌ها شلوغ‌تر است

 20. حکم کمیته انضباطی درباره بازی فولاد و استقلال اعلام شد

 21. اعلام ترکیب تیم ملی مقابل سیرالئون

 22. سرلشکر باقری: «به وقت شام» جلوه‌گر شجاعت رزمندگان در جبهه‌های دفاع از اسلام است

 23. اعلام ساعت و شبکه پخش سریال های نوروزی + عکس

 24. میانگین حقوق معلمان چقدر است؟

 25. حاشیه حضور وزیر صنعت در ایران خودرو / کتاب ایران خودرو مسئولیت اجتماعی است یا سفره شب عید مردم؟

پربحث‌های دیروز

 1. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 2. شرکت اپل دسترسی به اپ استور در ایران را مسدود کرد

 3. عروس ارشد ترامپ، درخواست طلاق داد +عکس

 4. بسته پیشنهادی اروپایی‌ها به آمریکا برای تشدید فشارها علیه ایران/سیاست تحریم برای حفظ توافق هسته ای

 5. چمران: شهرداری در این مدت کاری انجام نداده است

 6. آخوندی: جنوب کشور مکان مناسبی برای زندگی، کار و تولید ثروت است

 7. تظاهرات گسترده دانش‌آموزان آمریکایی در اعتراض به حملات مسلحانه  

 8. روایت پوتین از رباعیات عمر خیام

 9. یک تنه در آلمان در برابر یک جهان!

 10. علت استعفای شهردار تهران، بیماری یا فسادستیزی؟

 11. افزایش ۳۰ درصدی قیمت مواد شوینده در سال آینده

 12. نشست شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۹۷ بدون نتیجه به پایان رسید

 13. نتانیاهو: ترامپ در ماه "مه" از توافق هسته‌ای با ایران خارج می‌شود

 14. سناریوهای افزایش دستمزد ۹۷ کارگران

 15. نقوی حسینی: تحریم جدید آمریکا مقدمه خروج از برجام است/ نوزدهمین تحریم علیه ایران بعد از برجام

 16. وزیر کار: تعیین مزد ۹۷ بر اساس «سبد معیشت» و «تورم»/ به دنبال افزایش قدرت خرید کارگران هستیم

 17. لطفا اهداف و خباثت انگلیس را تقلیل ندهید

 18. نجفی: به عنوان خدمتگذار مردم وارد شهرداری شدم/ شهرداری تهران باید از مسائل سیاسی فارغ شود

 19. اعتراف موبایل قاپ حرفه‌ای تهران به ۲۰۰ سرقت

 20. دیدار دوستانه ایران - سیرالئون لغو شد/ برگزار نشدن بازی ضرری حدود ۲۰۰ میلیون تومانی در دامن فدراسیون فوتبال می‌گذارد

 21. نامه فیفا؛ سیرالئون حق بازی جلوی ایران را ندارد!

 22. برخورد دوگانه با تخلفات خودرویی/ ابهامات قاچاق خودرو با ۱۹هزار ثبت سفارش شائبه‌دار

 23. ظریف: ترامپ از روزی که سرکار آمده تلاش خودش را برای از بین بردن برجام انجام داده/ اگر آمریکا اشتباه خروج از برجام را مرتکب شود، حتما این اشتباه دردناکی برای آن‌ها خواهد بود

 24. ظریف: خروج آمریکا از برجام اشتباهی دردناک خواهد بود  

 25. اعلام دستمزد کارگران تا ۲۹ اسفند

پربحث‌های هفته

 1. مساله فقط یک روسری است؟

 2. مراسم مبتذل برج میلاد و پنج نکته اساسی

 3. "عفاف و کرامت" زن شرقی، یا "بردگی جنسی" زن غربی؟

 4. اختصاصی | مراجع تقلید درباره «وظیفه حکومت در حجاب» چه می‌گویند؟

 5. بیانیه نماینده‌ای که نام موزه لوور را اشتباهی تلفظ کرد‌

 6. نجفی استعفا داد/ محسن هاشمی: در اولین جلسه بعد از نوروز استعفای نجفی بررسی می شود

 7. ترامپ زنگ خطر را برای توافق هسته ای به صدا در آورد/ هدیه بزرگ کاخ سفید به نتانیاهو و محمد بن سلمان/ سناریوهای ایران در قبال خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود؟

 8. کیم عاقل, ترامپ عاقل تر‎

 9. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 10. فرقه شیرازی از کاخ باکینگهام تا کاخ سلطنتی آل سعود+تصاویر

 11. ظریف: برای سوخت‌گیری پرواز من، به یکی، دو شرکت مراجعه شده ‌بود که اطلاعات غلطی داشتند/ اینکه تصویر من را با یک پیت نفت در دست چاپ کنند، تحقیر ظریف نیست، تحقیر مردم ایران است

 12. استیون هاوکینگ درگذشت

 13. چرا مردم ایران شاد نیستند، اما هندی های فقیر شادند

 14. اسم این موزه چی بود؟  

 15. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 16. اجرایی شدن ماده 29 قانون برنامه ششم برای شفافیت حقوق مسولان را دنبال خواهیم کرد /برخی مسئولین حاضر به بیان میزان حقوق دریافتی خود نیستند

 17. مقصر سقوط هواپیمای آسمان اعلام شد: بی‎توجهی شرکت آسمان به محدودیت پرواز خلبان/ خلبان در سال ۸۸ عمل جراحی قلب باز انجام داده بود؛ او مجاز به پرواز با یک کمک‌خلبان نبود

 18. عباس آخوندی: استیضاح من جز متشنج کردن فضا سود دیگری ندارد

 19. کارگر اخراجی شهردار را به آتش کشید  

 20. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 21. دلیل استعفای شهردار تهران اعلام شد

 22. سرقت دستگاه خودپرداز از میدان ونک با ۶۷ میلیون تومان وجه نقد  

 23. چهارشنبه سوزی با ۲۰۸۲ مصدوم و ۴ فوتی/ قطع عضو به عدد ۱۸ رسید/ سوختگی و مشکلات چشمی رتبه اول و دوم آسیب‌ها +تصاویر

 24. ماجرای تخریب منزل خانواده معلول ۳ نفره در ارومیه + واکنش شهردار

 25. موسسه ژئوفیزیک، صدا و سیما و اوقات شرعی

پربحث‌های اخیر

 1. عراقچی: انتظارات مردم از برجام برآورده نشد/ تصور ما این است که برجام ادامه پیدا نخواهد کرد

 2. ساعت مراسم سخنرانی رهبر معظم انقلاب در مشهد اعلام شد

 3. آیت الله نوری همدانی: وضع معیشت مردم، انسان را شرمنده می‌کند

 4. افشای پشت پرده اغتشاشات دی‌ ماه در ایران

 5. گفتگوی ملی با اصلاح‌طلبان برانداز!

 6. شمخانی: پاسخ شایسته و به موقع به نقض عهدهای واشنگتن در برجام خواهیم داد

 7. حاشیه حضور وزیر صنعت در ایران خودرو / کتاب ایران خودرو مسئولیت اجتماعی است یا سفره شب عید مردم؟

 8. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 9. مدرک منتشر شده در مورد حساب بانکی آیت الله مکارم شیرازی جعلی است

 10. مجید انصاری: گاهی در مجمع نظری مخالف رهبری می‌دهیم/ برخی اعضای مجمع، مخالف عضویت احمدی‎ نژادند

 11. واکنش سخنگوی شورای نگهبان به خبر تایید برخی روسای جمهور برای دور دوم ریاست جمهوری بر اساس مصلحت

 12. توضیح عضو هیات رییسه مجلس در مورد اشتباهش در تلفظ «لوور»

 13. وزیر کشور: دولت الکترونیک از فساد و زیرمیزی جلوگیری می‌کند

 14. شرایط و معیارهای «رجل سیاسی ـ مذهبی» برای ریاست جمهوری اعلام شد

 15. کدخدایی: آزادی در ایران از حرف گذشته و مردم آزادانه حرف‌های خودشان را بیان می‌کنند

 16. روزنامه جمهوری اسلامی: مشایی بارها بصورت پنهانی با مقامات خارجی از جمله انگلیسی ها مذاکره کرد

 17. گفت و شنود کیهان از مشایی و سفارت انگلیس

 18. یونسی: با روش شورای نگهبان در رد صلاحیتها مخالفم/ امروز کسانی تریبون دار شده اند که با امام مخالف بودند

 19. "وظیفه جدی اصلاح طلبان" روشن شد

 20. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 21. واکنش عراقچی به فضاسازی رسانه‌های غربی درباره تحریم‌های جدید اروپا علیه ایران

پربحث‌های دیروز

 1. علت استعفای شهردار تهران، بیماری یا فسادستیزی؟

 2. نقوی حسینی: تحریم جدید آمریکا مقدمه خروج از برجام است/ نوزدهمین تحریم علیه ایران بعد از برجام

 3. لطفا اهداف و خباثت انگلیس را تقلیل ندهید

 4. ظریف: ترامپ از روزی که سرکار آمده تلاش خودش را برای از بین بردن برجام انجام داده/ اگر آمریکا اشتباه خروج از برجام را مرتکب شود، حتما این اشتباه دردناکی برای آن‌ها خواهد بود

 5. ظریف: خروج آمریکا از برجام اشتباهی دردناک خواهد بود  

 6. آیت‌الله امامی کاشانی: اگر زمان و شرایط طاغوت ادامه می‌یافت چیزی از ایران باقی نمی‌ماند/ ایران از نظر معنویت قابل مقایسه با هیچ کشوری نیست

 7. مصباحی‌مقدم: دولت در پایان سال گزارشی از اجرای فرامین اقتصادی رهبری ارائه کند

 8. عراقچی: نفس مطرح کردن خروج از برجام نقض برجام است/ اتفاق نظر اعضا بر ادامه و اجرای توافق

 9. وزیر امور خارجه عمان وارد تهران شد

 10. دیدار عراقچی با نماینده آمریکا در گروه ۱+۵

 11. رئیسی: جامعه فرهیخته تحت تاثیر جنگ نرم قرار نمی گیرد

 12. ماجرای ارسال پیامک به نمایندگان برای انصراف از استیضاح چه بود؟

 13. سخنگوی وزارت خارجه: اتحادیه اروپا به آمریکا برای اجرای تعهداتش در برجام فشار بیاورد

 14. پایان یازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین

 15. سفر وزیر امور خارجه عمان به تهران

 16. بعیدی نژاد: امریکا بیش از همیشه در فشار و انزوا است

 17. امام جمعه تبریز: واهمه‌ای از تهدیدات و خروج آمریکا از برجام نداریم/ شیعه انگلیسی و سنّی آمریکایی دو لبه یک قیچی هستند

 18. ظریف قزاقستان را به مقصد تهران ترک کرد

 19. امیر عبداللهیان: عقلانیت اگر در ریاض حاکم بود، در باتلاق یمن و بحرین غرق نمی شدند

 20. دیدار ظریف با رئیس جمهور قزاقستان + عکس

 21. ظریف: پیشبرد روند سیاسی در سوریه نیازمند دیدگاه واقع‌ بینانه نسبت به آینده این کشور است

 22. جزئیات جلسه طراحان سوال از رئیس جمهور با لاریجانی/ پذیرش اشتباه محاسباتی از سوی رئیس مجلس/ ترفند هیئت رئیسه برای هوا کردن طرح سوال

 23. عراقچی: ضرب‌ الاجل ترامپ خلاف تعهدات آمریکاست/ برجام به‌ هیچ‌وجه امکان بحث مجدد ندارد/ تحولاتی که در پیش است تحولات چندان آسانی نخواهد بود

 24. در گفت و گوی اختصاصی با الف مطرح شد؛ جزییات نشست های کارشناسی آستانه از زبان جابری انصاری

 25. ظریف: امیدواریم عربستان به سمت سلاح هسته‌ای نرود/ دولت آمریکا در موقعیتی نیست که حق غنی‌سازی را از کشورها بگیرد

پربحث‌های هفته

 1. مساله فقط یک روسری است؟

 2. توییت احمد توکلی، اصلاح‌ طلبان را بهم ریخت + تصاویر

 3. فرقه شیرازی از کاخ باکینگهام تا کاخ سلطنتی آل سعود+تصاویر

 4. ظریف: برای سوخت‌گیری پرواز من، به یکی، دو شرکت مراجعه شده ‌بود که اطلاعات غلطی داشتند/ اینکه تصویر من را با یک پیت نفت در دست چاپ کنند، تحقیر ظریف نیست، تحقیر مردم ایران است

 5. اسم این موزه چی بود؟  

 6. سوال دوم از رییس جمهور هم هوا شد! / اسامی ۵۸ نماینده ای که امضای خود را پس نگرفتند + سند

 7. احمد توکلی : معترض ترین و صریح ترین نماینده مجلس در دوره احمدی نژاد بودم/ تنها جایی که مساله املاک نجومی را پیگیری کرد، دیده بان شفافیت و عدالت بود

 8. شام نوبخت به نمایندگان مجلس / دعوت نامه به نام حزب اعتدال - مکان سازمان مدیریت

 9. عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی ماندنی شد+ جزییات شمارش آرای استیضاح

 10. صحبت‌های ابتکار درباره بازداشت‌های اخیر، تحصیل فرزندش در آمریکا و تهدید از طرف VOA و سلطنت‌طلب‌ها

 11. رئیسی: بر خلاف همه اظهارنظرها آستان قدس مالیات می‌دهد؛ اسناد آن در وزارت اقتصاد موجود است/ واگذاری شرکت‌ها را در دستور کار داریم/ تهمت‌های زیادی توسط برخی مسئولین به آستان زده شده است

 12. علی ربیعی در کابینه دولت ماندنی شد+ جزییات شمارش آرای استیضاح

 13. استیضاح ربیعی در دستور کار مجلس/ موافقان استیضاح: ربیعی خدای لابی‌گری است/ هواپیمای تهران - یاسوج بیمه نداشت/ ربیعی: در وزارت تعاون موفق بودم

 14. رئیس جمهور با حمایت قاطع از سه وزیر: وزرای استیضاح شده توضیحات دقیق و روشن از خدمات خود ارائه کنند/ امیدوارم این استیضاح باز هم با رای اعتماد نمایندگان به وزرای مورد نظر همراه باشد

 15. چرا نگران استیضاح هستیم ؟/سخنی کوتاه با استیضاح کنندگان وزرای دولت دوازدهم

 16. سومین استیضاح هم رای نیاورد ! / حجتی ماند + جزییات شمارش آرا و گزارش کامل جلسه استیضاح

 17. عراقچی: آمریکایی‌ها در خروج از برجام جدی هستند/ اگر آمریکا از برجام خارج شود، ما هم خارج می‌شویم

 18. آخرین مکالمات خلبان و کمک خلبان هواپیمای A.T.R با یکدیگر/ اظهارت کمک خلبان برای برگشت و 2 اخطار سیستم حسگر

 19. استیضاح وزیر راه/ امیرآبادی: سر استیضاح را بریدند/ آخوندی: بابت کاستی ها از مردم عذرخواهی می‌کنم

 20. در جلسه شب گذشته نوبخت با نمایندگان چه گذشت / جلسه حزبی در سازمان مدیریت تشکیل شد

 21. روزنامه جوان: سران ۳ قوه در اعتراض به حضور احمدی نژاد در مجمع تشخیص مصلحت، به جلسات آن نمی روند

 22. پیام آیت‎الله مکارم به روحانی: اصرار به شبکه‌های اجتماعی خارجی و عدم توجه به شبکه‌های داخلی بردگی است

 23. روزنامه جوان: نامگذاری خیابان بنام مصدق، عبور از امام است

 24. دروغگو مثل فعال اصلاح‌طلب دروغ‌‌پرداز مثل شبکه ملکه انگلیس

 25. صادق زیباکلام به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام محاکمه شد

آخرین عناوین