پزشکیان: سبک زندگی اوایل انقلاب در هیچ‌یک از ما نیست/ نبود عدالت و انصاف از عوامل اصلی اعتراض است/ کشور نیاز به کار تخصصی دارد، در مجلس این کار تخصصی وجود ندارد

گروه سیاسی الف،   3961018237 ۳۲ نظر، ۴ در صف انتشار و ۳۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
پزشکیان: سبک زندگی اوایل انقلاب در هیچ‌یک از ما نیست/ نبود عدالت و انصاف از عوامل اصلی اعتراض است/ کشور نیاز به کار تخصصی دارد، در مجلس این کار تخصصی وجود ندارد

برنامه تلویزیونی «جهان آرا» با حضور نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و با موضوع ریشه یابی آشوب های اخیر و رسالت خانه ملت در قبال کشور و مردم، از شبکه افق پخش شد.

به گزارش الف، پزشکیان ابتدای گفتگو در پاسخ به این پرسش که «تحلیل شما از وقایع اخیر چیست؟» گفت: سه چهار هفته پیش طی صحبت هفت دقیقه‌ای در مجلس دو موضوع مهم بی‌عدالتی در سیاست‌ها و قوانین ما و نبود وحدت بین مردم و مسئولین را به عنوان خطر و توصیه مطرح کردم.

وی افزود: مشکلات معیشتی و اقتصادی در جایگاهی پس از عدالتخواهی قرار دارند.

نایب رئیس مجلس در باره پایان اغتشاشات اخیر و جمع کردن قضیه توسط مردم بیان کرد: مردم این انقلاب را می‌خواهند و حاضر نیستند آن را معامله کنند، چون آن را با پوست و گوشت و خونشان به دست آورده‌اند. مشکل ما هستیم که به وعده‌هایمان آن‌طور که باید و شاید عمل نکردیم. مشکل در مردم و باورهایشان نیست. مردم بارها پایبندی‌شان را به انقلاب اثبات کرده‌اند.

وی مشکلات معیشتی مردم را در نبود برنامه راهبردی و استراتژیک مناسب دانست و در ادامه یادآور شد: دولت‌ها برنامه‌های طراحی‌شده را اجرا نمی‌کنند و مهارت اجرای آن را ندارند و بر این اجرا نظارت علمی نمی‌شود.

یامین‌پور در واکنش به گفته پزشکیان تاکید کرد: نقد شما بجاست، اما به عنوان نایب رئیس یکی از قوای سه‌گانه از شما جواب می‌خواهیم.

پزشکیان با تایید صحبت یامین‌پور تصریح کرد: ساختار مجلس ما پاسخگوی سئوال شما نیست. اگر جوابگو بود تا حالا این مشکل را حل کرده بود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه «چرا مجلس نمی‌تواند طرح عملیاتی برای حل اقتصاد ایران ارائه دهد؟» تبیین کرد: چون منِ نماینده برای اینکه نماینده باشم باید دغدغه شهر و روستاهای اطراف آن را که نماینده‌اش هستم داشته باشم و کلان فکر نمی‌کنم. همه دنبال این هستند که سهمشان را از پول مشخصی ببرند.

وی توضیح داد: با وجود تخصصی بودن کمیسیون‌های مجلس خروجی‌شان تخصصی نیست. اگر بود این مشکلات به وجود نمی‌آمدند. کار کارشناسی نیازمند کارشناس است.

نماینده مردم تبریز اذعان کرد: مشکل اول ما نبود ساختار اطلاعاتی درست در کشور است. سیاست‌گذاری درست بدون داده درست ممکن نیست.

وی در خصوص فرهنگ رفتار نماینده مجلس گفت: وقتی منِ نماینده برای رای‌آوری اولویتم کسب بودجه از فلان وزیر یا فلان مسئول یا ... برای جایی است که نماینده آن شده‌ام، به تبعش فرهنگ و رفتارهایم هم آن‌گونه تنظیم خواهد شد. الان سبک زندگی اوایل انقلاب در هیچ‌یک از ما نیست.

پزشکیان در خصوص پیگیری مجلس در مورد مالباختگان موسسات مالی و اعتباری شرح داد: در این باره سه فاز را مصوب کردیم. اول اینکه قوه قضائیه، وزارت اطلاعات و سیستم‌های امنیتی کسانی که این اموال را گرفته‌اند شناسایی کنند، فاز دوم بانک مرکزی موظف شد در شهرها افرادی را برای پاسخگویی به مردم بگذارد و به مردم اطمینان دهد مطالباتشان در حال پیگیری است و سوم اینکه قرار شد هیئتی از سپرده‌گذاران بالای 200 میلیون تومان، قوه قضائیه، مجلس و دولت شکل بگیرد تا کار سریع‌تر پیش برود.

وی همچنین از اجرای فاز دوم پیگیری مطالبات سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری خبر داد.

 

ادامه اهم اظهارات پزشکیان:

** عدالت و وحدت لازم در جامعه ما وجود ندارد.

** نبود عدالت و انصاف از عوامل اصلی اعتراض است. ما و خصوصا خودم را می گویم، در قبال مردم قصور کرده ایم.

** مجموعه مردم ایران اسلام و انقلاب را می خواهند و مشکل از باور آنها نیست مشکل از ماست که به وعده ها، در شان ملت عمل نکرده ایم.

** مشکل ما این است که دولت ها به برنامه های پنجساله توسعه نه عمل می کنند نه مهارت عمل به آن را دارند البته مسئله توان و مهارت نظارت هم هست.

** نظرات غیر کارشناسی یکی از عوامل بیکاری و مشکلات اقتصادی امروز ایران است.

** تقابل یا همراهی مجلس با دولت مزیت نیست چه اینکه هر دو را در دولت های مختلف شاهد بوده ایم و مشکلات کشور حل نشده است. نظارت مجلس شورای اسلامی بر دولت ها علمی نیست.

** ساختار شکل گیری مجالس ما بر اساس چارچوب احزاب دارای برنامه نیست. با ساختار موجود مجلس نمی توانیم به آنچه می خواهیم برسیم.

** کاندیداهای ریاست جمهوری ما هر کدام حرف تازه ای میزدند و برنامه جدیدی داشتند، پس جای برنامه توسعه کجاست؟

** اولویت نمایندگان مجلس، کندن از بودجه برای هزینه کردن در حوزه انتخابیه است و همین، بر رفتار و منش آنها اثر می گذارد. رفتار و نحوه زندگی نمایندگان و مسئولان ما نسبت به اوایل انقلاب کاملا فرق کرده است.

** مقرر شده جایی برای پاسخگویی به مالباختگان ‎#موسسات_اعتباری در مورد روند رسیدگی به کارهای صورت گرفته تخصیص یابد.

** برخی افراد بودند که زد و بندهایی با مدیران بانک ها و موسسات داشتند و تا ۸۹ درصد سود می گرفتند.

** قوه قضائیه باید متخلفان ‎موسسات مالی را در هر سطح و مرحله ای که هستند شناسایی و محاکمه کند

** هم مشکل ایجاد میکنیم، هم قیافه میگیریم و هم در را به رویشان بسته ایم.

** کسانی که آن سوی آب ها نشسته اند نه استقلال ما را می خواهند، نه چپ و نه راست را

** طرح_تحول_نظام_سلامت از همان ابتدا علمی نبود و موانع قانونی بسیاری داشت. این طرح موجب اختلاف درآمدهای میلیونی در جامعه پزشکی شد و ایجاد سقف درآمدی در مراکز دولتی هم کارساز نبود. در طرح تحول نظام سلامت توقعاتی ایجاد شد که توان ادامه آن را نداریم.

** پرداخت ها در طرح تحول خارج از نظام ارجاع و سطح بندی است. پزشکی داریم که ۵۰۰ میلیون و ۱ میلیارد در ماه از طرح تحول سلامت کسب می کنید و دیگری ماهانه ۵ میلیون و ۲ میلیون در ماه. چرا جلوی حقوق ۳۰ میلیونی را می گیریم و از سوی دیگر پزشکی ۳۰۰ میلیون درآمد دارد؟ عدالت نیست ۱۰ برابر و ۱۰۰ برابر سایرین درآمد برای برخی پزشکان وجود داشته باشد. کجای دنیا اینگونه است و این پول را به پزشکان پرداخت می کند؟ هیچ جای دنیا یعنی کشورهای توسعه یافته را منظورم است و جاهایی که حساب کتاب دستشان است اینگونه نیستند.

** طرح تحول سلامت با این رویه قابل ادامه دادن نیست و با فرمایشات رهبری نیز سازگار نیست. اما چرا داریم انجام می دهیم؟ مسئولان باید از خودشان بپرسند. مجلس قوه قضاییه دولت و ... همه راه را در مسیر اشتباه طی می کنیم.

** دولت قول داده این مسیر را تغییر دهد. ولی این کار را با سرعت انجام نمی دهد و طول می دهد. ما باید بر اساس پولمان پرداخت کنیم و قول و عمل کنیم.

** در سیاست های ابلاغی رهبری آمده که نباید در نظام سلامت خارج از سطح بندی و نظام ارجاع پرداختی صورت بگیرد ولی این کار صورت می گیرد.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۲۶ دی ۱۳۹۶پزشکیان: استیضاح ربیعی از دستور کار خارج شده است
۲۴ دی ۱۳۹۶پزشکیان: دولت برای رسیدگی به خانواده‌های خدمه سانچی همت کامل داشته باشد
۲۰ دی ۱۳۹۶شناسایی اموال جدید موسسه مالی کاسپین توسط برخی از سپرده گذاران
۳ دی ۱۳۹۶پزشکیان: عده‌ای که در واردات منافع دارند در مقابل تولید داخلی می‌ایستند
۲۸ آذر ۱۳۹۶پخش مستند جنجالی ترخیص در شبکه مستند
۲۸ آذر ۱۳۹۶پزشکیان: بحث افزایش۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مطرح است/ حقوق نمایندگان مجلس از رانندگانی که آنها را جابجا می‌کنند کمتر است
۲۵ آذر ۱۳۹۶پزشکیان: تمام سپرده‌های ۲۰۰ میلیونی کاسپین تا آذر پرداخت می‌شود
۲۴ آذر ۱۳۹۶پزشکیان: باید به جای اختلاف، برای حل مشکلات مردم متحد شویم
۲۲ آذر ۱۳۹۶پزشکیان: بی‌عدالتی در مکانیزم پرداخت حقوق‌ها مشهود است/ دولت مشکل را پیگیری کند
۱۹ آذر ۱۳۹۶پزشکیان: مملکت را درست کردن کار ساده ای نیست
۱۹ آذر ۱۳۹۶جدال لفظی کوهکن و پزشکیان در مجلس/ لاریجانی از پزشکیان حمایت کرد
۱۹ آذر ۱۳۹۶پزشکیان: نطق کردم، فرمودند بی‌احترامی کردید/ آیا ایستادن جلوی تریبون و فریاد زدن برازنده مجلس است؟

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۹۸۲۵۱۱۵:۴۰:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
به قول اقبال لاهوری اول پاکی برهنگی است یعنی اینکه اول باید خیلی ها از پست مدیریت کنار گذاشته شوند مدیریت همه وزارتخانه های کشور باید به دستهای جوانان دانا با تخصص روز و با نشاط و شاد سپرده شود
ناشناس۱۹۸۷۷۶۲۱:۵۵:۳۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
اول از همه هم ریس برنامه و بودجه و ریس بانک مرکزی
ناشناس۱۹۸۸۰۴۲۲:۱۳:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
به شرطی که بچه های خود آقایان نباشند.
ناشناس۱۹۹۰۶۶۰۷:۵۸:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
منظور از جوان گرایی ، بر سر مسند گذاشتن فرزندان آقایان مسئولین است که حالا به سن قانونی رسیده اند
شفاف۱۹۹۰۹۸۰۸:۲۲:۴۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
آفرین ، اگر سمت های مدیریتی در سطح بالای کشور به افراد زیر60سال سپرده شود و همه مقامات بالای 60سال بازنشسته و به عنوان مشاور و یا سایر مشاغل غیر حاکمیتی مشغول باشند، شاید امیدی باشد .
نمیدونم۱۹۸۲۶۵۱۵:۴۶:۵۸ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
اگه به معنای واقعی قبول داشتین که مشکلات شما هستین و به وعده هاتون عمل نکردین تا الان استعفا داده بودین و این همه سال در پست های مختلف مسئولیت قبول نمیکردین. آقای پزشکیان حداقل با خودمون رو راست باشیم.
ناشناس۱۹۸۲۷۵۱۵:۴۹:۵۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
وقتی رسانه های زنجیره ای شما اصلاح طلبان رسما از مفسد اقتصادی و اشوب گر حمایت می کنند ، حرف زدن از عدالت مسخره است..
ناشناس۱۹۸۳۱۷۱۶:۰۶:۴۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
جوانها میخواهند مثل بقیه دنیا طبق سال 2018 زندگی کنن
ناشناس۱۹۸۳۷۷۱۶:۳۶:۳۶ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
من یک جوانم، به روز و تحصیل کرده. کاملا با جهان مراوده دارم ولی می خواهم مثل رسول ا... زندگی کنم.
ناشناس۱۹۸۴۸۲۱۷:۳۵:۴۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
بقیه دنیا از دید فیلم ها یا بقیه دنیا از دید واقعیت؟ نه اینجا جهنم است و نه آنجا بهشت. ما باید یاد بگیریم برای اطلاح زندگی ورفاه تمام اقشار جامعه تلاش کنیم. این را باید در خوردمان پرورش دهیم. وقتی نگاه هر مسئولی این باشد تا به مسئولیتی رسید اول بار خود را ببندد، میشود همین که میبینیم. باید سیستم رانتی و تلفنی از ادارات حذف شود. این چه معنی دارد که تا به اداره ای مراجعه میکنیم حتما باید قبلا کسی تماسی بگیرد تا از در ورودی اجازه ورود داشته باشیم؟! باور کنید اگر سیستم رانتی از جامعه حذف شود بسیاری مشکلات برطرف میشود. جامعه دو تکه شده و اگر نخواهی متعلق به هر گروه باشی و قوانین آنرا بپذیری باید از بسیاری مواهب بی بهره باشی. تمام کسانی که با رانت به جایی میرسند و تخصص لازم را ندارند باید روزی پاسخگو باشند.
ناشناس۱۹۹۹۵۸۱۸:۲۲:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
مشکل شما فقط اداره های دولتی است؟؟؟؟؟؟ یا مشکلت فقط دولته؟؟؟؟؟
ناشناس۱۹۸۶۵۶۲۰:۱۲:۱۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
بفرمایید همون جا که سالشون میلادیه
ناشناس۱۹۸۷۶۹۲۱:۵۰:۴۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
ایران مال هر ایرانی عمو جون شما ناراحتی برو عربستان
ناشناس۱۹۸۳۳۶۱۶:۱۷:۰۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
امام حسین ع را هم کسانی شهید کردند که شکم هایشان از حرام پر شده بود چند درصد از مدیران کشور حرام خوار نیستند
ناشناس۱۹۹۰۱۲۰۶:۰۵:۲۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
خب لطفا در بزنگاه های انتخابات حداقل افرادی که امتحانشون رو درست پس ندادند با یک تکرار میکنم به مناصب بالا نفرستیم
م.م۱۹۸۳۸۴۱۶:۴۰:۱۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
جناب آقای پزشکیان و پزشکیانها مشکل جمهوری اسلامی ایران این است که افرادی مثل شما همیشه در حال احساس تکلیف در جهت خدمت در مناسب حکومتی چون وزارت و مجلس هستند و راه را بر نخبگان بسته اید. تا امثال شما هستید وضع بهتر نخواهد شد .
ناشناس۱۹۸۸۶۵۲۳:۲۳:۰۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
اشکال کار ایشان این است که دارد واقعیت ها را میگوید و وارد زدوبندها و بخوربخورها نشده...اتفاقا اینها باید بمانند.
ناشناس۱۹۸۴۴۳۱۷:۱۵:۰۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
می بایستی مدیران و سهامداران متخلف موسسات مالی و همدستانشان بواسطه هزینه هایی که به کشور به اشکال و صور گوناگون تحمیل نموده و بنا به گفته تمامی مسئولین نظام یکی از عوامل اصلی گله مندی مردم می باشند مطابق نظر دادستان محترم کل کشور در دادگاهی ویژه و بطور علنی محاکمه شوند.
ناشناس۱۹۸۵۰۱۱۷:۴۹:۱۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
درود بر پزشکیان که همیشه حرفوش اصل دغدغه مردم است
ناشناس۱۹۸۵۰۴۱۷:۵۱:۳۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
زمانی که از مسیر خارج شدید که مصلحت اندیشی و عافیت طلبی جای عمل به وظایفتان را گرفت دچار مشکل شدیم. البته خداوند یگانه ناظر عادل است. اما شما چطور ناظری هستید؟! زمانی که در پیشگاه خداوند قرار بگیرید چطور از اعمالتان دفاع خواهید کرد؟! ما که شنیدیم مسئولین سخت حسابرسی میشن، نگران باشید و از این به بعد درست عمل کنید.
سجاد زائری امیرانی۱۹۸۵۵۵۱۸:۳۱:۱۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
شما که نائب رئیس مجلس هستید وتاثیر گذار ونام شما هم اصلاح طلب هست. چرا اقدام اصلاحی برای توسعه عدالت ندارید. بهتر نیست بجای نقش اپوزاسیون بازی کرد و فرار به جلو قانونهای مربوطه را در مجلس تصویب کنید
عباس۱۹۸۶۱۱۱۹:۳۳:۱۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
به قول آقای پزشکیان تا به امروز افرادی که به عنوان متعهد مسئولیتها را پذیرفتند، نتوانستند کارها را بخوبی انجام دهند چون تخصص نداشتند. حالا یک بار هم که شده کار را به متخصصین بسپارید خارج از افکار و قومیت و مذهب و آنگاه خواهید دید که همه کارها بهتر پیش خواهد رفت. در تخصص کسی نمیتواند مانند تعهد عوامفریبی کند و خود را متخصص نشان دهد در صورتیکه در تعهد با ریش و چفیه براحتی عوامفریبی میکنند.
امیر۱۹۹۴۴۷۱۳:۰۱:۳۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
الحق گل گفتی.
ناشناس۱۹۸۶۵۸۲۰:۱۳:۴۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
اینجا عزیزم جمهوری اسلامیه شما باید محل سکونتت را عوض کنی یا قوانین کشور را عمل کنی
ناشناس۱۹۸۸۳۰۲۲:۳۱:۱۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
مملکت مال همه است
ناشناس۱۹۸۷۰۵۲۰:۵۳:۲۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
این مجلسی که میگید نتیجه " تکرار کردن " هست و امیدی بهش نیست
ناشناس۱۹۸۷۷۲۲۱:۵۲:۵۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
این همه نقد نقد میکنید 4 روز تحمل نقد شدن با شعارهای مردم را نداشتید !
یعقوب اروند -رشت۱۹۸۸۵۹۲۳:۱۶:۵۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
آقای پزشکیان ما هم که همین را گفتیم و ده پانزده سال هست که داریم همین را به شما می گیم ولی شما اصلا گوشتان بدهکار نیست و دارید راه خودتان را می روید (شمای مثلای است) یعنی برخی مسئولین کشور حتی قاضی ها و نمایندگان و وزرا و معاونان کل و وغیره قطعا هم همان راه خودتان را خواهید رفت حالا شما کمی مرام بخرج دادهاید و اعتراف کرده اید این مسئولین بهتر نخواهند شد و ما مردم باید اینها رااصلاح کنیم ولی بعضی از ماهم بخاطر سادگی و بعضی هایمان بخاطر بیخیالی بعضی هایمان هم بخاطر طمع کاری خودمان و بعضی هایمان از شدت بدبختی و گرفتاری مان ، شمارا وادار نکرده ایم که درست راه تان را بروید و بیراهه و اَلی چپ نروید ما اگر ملت خوبی باشیم باید چنین بکنیم و هرکدام از مسئولین را که روش دوران عثمان مرحوم را می پیمایند را باید از صحنه مسئولیت بیرون کنیم و اگر با نرمی نشد با شدت علوی و خشم مومنانه باید چنین کاری می کردیم که کار به اینجا نشکد متاسفانه خیلی از مردم وظیفه پایش و هدایت و وجین و درو را که وظیه شان است انجام نمی دهند و آنوقت می نشینند بر سر خود می زنند که ای وای بدبختیم و چرا اینقدر تبعیض چرا اینقدر اختلاس چرا اینقدر مفتخوری چرا اینقدر بد ذاتی چرا اینقدر رفیق بازی و توصیه گری چرا اینقدر بی عرضگی و بی غیرتی چرا اینقدر نا کار آمدی و خالی بنید و.که مسئولین ما دارند این بد است هرچند ما ملتی هستیم که قدر خوبی ها را و خوب ها را هم به غایت می داریم و پاسشان می داریم و برایشان از جان مایه می گذاریم مگر یادتان رفته که همه ما می خواستیم قلب مار همه اعضای و همه وجود ما را بدهیم تا خمینی کبیر وخمینی عزیر گزندی نبیند ؟؟؟ ای کاش هم غافلین ما بیدار شوندو هم طمع دوستان شما با ترس از خدای بصیر و جبار محدود و منطقی شود تا اینقدر فساد ایران اسلامی را که فقط نزدیک به چهل سال از عمرش نمی گذرد به سرنوشت سایر انقلابها و تمدن ها و ملتهای تک بعدی و متضرر نپیوندد
M۱۹۸۹۳۱۰۰:۳۳:۴۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
1-حرف آقای پزشکیان بیشترش حرف حساب است ولی کو مرد عملش و چه کسی میخواد عمل کند و بگذارد که عمل شود ؟ 2- اصلاح طلب و اصولگرا ندارد هیچکدامشان برای خدا و مردم کار نمی کنند فقط برای خوددشان پس بیخود به همدیگر حواله ندهید و این دو تا را مبری از این مشکلات ندانید
عینک دودی۱۹۹۰۰۶۰۵:۵۴:۳۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
این مظالب و گفتگوها هزاران بار عنوان شده مخصوصا توسط مدیران و مسئولین ولی بدون اثر. اگر در حد شعاردادن میماند اصلا عنوان نشود و حال گیری نباشد بهتر نیست؟ تنها مشکل را شناسایی کردن که هنر نیست. تمام این ها را عموم مردم میدانند و لمس میکنند بهتر از مدیران.
ناشناس۱۹۹۰۲۱۰۶:۴۷:۰۸ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
ناز نفست آقای پزشکیان. این یعنی آزاد اندیشی. کرارا نیز ما گفتیم و نوشتیم که پتانسیل لازم به مجلس داده نشده یا اساسا ندارد.
عبدالصالح۲۰۰۴۷۲۰۸:۳۲:۳۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
زنده باد انقلاب و روحیات انقلابی ودرود بر اقای پزشکیان

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

دیجی استایلملاصدرامادیران

پربحث‌های اخیر

 1. حجم اعتبار حقوق و مزایای کارمندان مهم‌ترین بخش غیرشفاف بودجه/ مدیرانی ۲۵ میلیونی که ۸۰۰ میلیون تومان پاداش می‌گیرند/ ملاک تعیین دستمزد و حقوق چیست؟

 2. نماینده مجلس: 100 مسئول کشور دو تابعیتی و دارای گرین کارت هستند

 3. آیت الله مصباح‎: نه در کوه قاف، که در پایتخت ایران به امام معصوم خرده می‎گیرند/ امام زمان چقدر خون دل بخورد؟

 4. روایت ضرغامی از نشست صبحانه با محمدعلی ابطحی

 5. عیسی کلانتری: حق هوای پاک بر حق هسته‌ای تقدم دارد

 6. واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی

 7. لوله های سیمانی خانه ای برای مجردها  

 8. ساعت هوشمند اندرویدی ۸۵۷ میلیون تومانی  

 9. عکس خاص نشنال جئوگرافیک از کویر لوت  

 10. سلفی گرفتن می تواند به سلامت شما آسیب برساند؟

 11. «فرسودگی شغلی» + نشانه ها و راه حل

 12. فایننشال تایمز: در پی هشدار ترامپ، اروپایی‌ها فشار به ایران را افزایش داده‌اند

 13. دخل و خرج مدارس با هم نمی‌خواند/ شگردهای برخی مدیران برای پُرکردن جیب خالی مدرسه

 14. جادوی پول و بانک - 12 | صمصامی: بانک، اسلامی نمی‌شود؛ انگار کن «ذبح اسلامی خوک» + ارائه مدل و امکان پرسش و پاسخ

 15. طرح جدید نمایندگان برای ممانعت از انتصاب دوتابعیتی‌ها در دولت

 16. فنونی‌زاده: پرسپولیس ۵،۶ هفته زودتر قهرمان لیگ می‌شود

 17. پزشک ترامپ: رئیس جمهور از نظر جسمی و روانی در سلامت کامل است

 18. هفتمین شب سی‌وسومین جشنواره موسیقی فجر

 19. چرا اوباما سکوت کرده است؟

 20. از کیفت نامطلوب صدای سالن اجراهای پاپ تا لغو کنسرت صهبایی

 21. اندیشکده سوفان: شروط ترامپ عملی نیست/ آمریکا احتمالا اواخر بهار از برجام خارج می‌شود

 22. مجید جلالی: بدون کی‌روش تیم ملی افت می‌کند/ برخی برای جذب مخاطب بحث جادوگری را اشاعه می‌دهند

 23. مذاکرات ایران و عربستان چه شد؟

 24. پرسپولیس به دنبال تاریخ‌سازی/ پدیده- استقلال؛ رسیدن به مربع قدرت؟

 25. پول درمان رایگان "مصدومان ترافیکی" کجا خرج می‌شود؟

پربحث‌های دیروز

 1. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

 2. سیف: نیروی انتظامی در جلوگیری از تاسیس شعب موسسات مالی کوتاهی کرد/ ما از فساد رو به گسترش جلوگیری کردیم/ نرخ تورم کاهشی بوده/ در بخش مسکن رونق داشتیم

 3. تذکر 24 نماینده به روحانی درباره نقد امام زمان (عج)/ به جای نقد معصومان به حل بیکاری و جلوگیری از اعمال تحریم‌های جدید بپردازید

 4. اعدام؛ سرنوشت پسری با اعمال شیطانی

 5. حجم اعتبار حقوق و مزایای کارمندان مهم‌ترین بخش غیرشفاف بودجه/ مدیرانی ۲۵ میلیونی که ۸۰۰ میلیون تومان پاداش می‌گیرند/ ملاک تعیین دستمزد و حقوق چیست؟

 6. افشای پروژه جدید بی‌بی‎سی علیه ایران + عکس

 7. واکنش شریعتمداری درباره اظهارات روحانی؛ عذر بدتر از گناه!

 8. واکنش محسن هاشمی به دو شغله بودن صالحی امیری

 9. نماینده مجلس: 100 مسئول کشور دو تابعیتی و دارای گرین کارت هستند

 10. ربیعی: بازگشایی و بررسی جعبه سیاه در چین انجام می‌شود/ اصابت موشک به سانچی و مقصد کره‌شمالی، داستان‌سرایی است/ جانباختگان، «شهید خدمت» محسوب می‌شوند/ خدمه هنگام تصادف خواب نبودند

 11. آیت الله مصباح‎: نه در کوه قاف، که در پایتخت ایران به امام معصوم خرده می‎گیرند/ امام زمان چقدر خون دل بخورد؟

 12. ریشه‌های اقتصادی اعتراضات اخیر/ آمار بیکاری سخن می‌گوید

 13. نامه نمایندگان به روحانی و آملی لاریجانی برای آزادی فوری بازداشت‌شدگان

 14. وزیر خارجه عربستان: برجام نیاز به اصلاح دارد

 15. ایران هم یکی از ۶۰ کشور تشنه می‌شود؟

 16. ایرباس از احتمال تاخیر در تحویل هواپیماهای ایران خبر داد/مدیر فروش ایرباس: باید محتاط عمل کرد

 17. روزنامه آرمان: 11000میلیارد پول مردم را به طلبکاران موسسات اعتباری دادید؛ مدیران آنها آزاد می چرخند؟

 18. انتقاد تند روزنامه جمهوری اسلامی از روسای سه قوه

 19. پاسخ مطهری به آستان قدس: سخن من درباره موسسات وابسته بود که مالیات نمی‌پردازند نه نذورات

 20. حادثه نفتکش سانچی و پاسخ ربیعی به ابهامات/ برخورد موشک به نفتکش ایرانی صحت ندارد/اقدامات چینی‌ها در حد مقدوراتشان بود/ بررسی نحوه تصادف در دستور کار

 21. روایت ضرغامی از نشست صبحانه با محمدعلی ابطحی

 22. عیسی کلانتری: حق هوای پاک بر حق هسته‌ای تقدم دارد

 23. واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی

 24. تولید تندر ۹۰ و ساندرو از متوقف می‌شود

 25. لوله های سیمانی خانه ای برای مجردها  

پربحث‌های هفته

 1. حقوق های نجومی در سال ۹۷ افزایش پیدا نمی کند/ افزایش حقوق وزرا و نمایندگان مجلس ممنوع شد/ افزایش ۱۸ درصدی حقوق‌ کارمندان

 2. جزئیات اختلاس در شرکت ملی نفت/کارمند ساده‌ای که 100 میلیارد تومان به جیب زد و گریخت

 3. آموزش زبان انگلیسی در دبستان، آری یا خیر؟

 4. علی مطهری خواستار افزایش قیمت بنزین شد/ اگر احساس می کنیم که مصلحت جامعه اقتضا می کند که قیمت بنزین افزایش یابد، باید قیمت را افزایش دهیم

 5. نامه جوان زلزله زده به مدیری/ ما بی غیرت نیستیم، تو فکر پولت باش

 6. "سانچی" غرق شد/ مرگ همه خدمه نفتکش ایرانی/ امکان خارج کردن اجساد دریانوردان وجود ندارد/ اسامی جانباختگان

 7. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

 8. جادوی پول و بانک - 11 | مصباحی‌مقدم: قطعاً ربوی می‌دانم + امکان پرسش و پاسخ

 9. نقد مردم‌شناسانه به برخورد چینی‌ها با نفتکش ایرانی/تاریخ، در کشور ما بی اهمیت است

 10. سیف: نیروی انتظامی در جلوگیری از تاسیس شعب موسسات مالی کوتاهی کرد/ ما از فساد رو به گسترش جلوگیری کردیم/ نرخ تورم کاهشی بوده/ در بخش مسکن رونق داشتیم

 11. روحانی: آثار برجام الی یوم‌القیامه از بین نمی‌رود/ به مردم باید احترام گذاشت؛ نباید به هر که خیابان آمد و مطالبه ای داشت، توهین کرد و اتهام بست/ فضای مجازی با فیلتر درست نمی‌شود

 12. لحظه اعلام خبر درگذشت ملوانان کشتی نفتکش سانچی به خانواده هایشان  

 13. تلگرام رفع فیلتر شد/ کندی تلگرام پس از هجوم کاربران

 14. مجید قصابی اروجی، کاپیتان، در نفتکش سانچی  

 15. پایان تلخ یکی از نادرترین اتفاقات دریایی/ خدمه در ساعت اولیه سانحه فوت کرده بودند/ درخواست اعلام عزای عمومی و شهید محسوب شدن دریانوردان

 16. مقایسه میزان درآمد پزشکان عمومی ایران با ۴۲ کشور دنیا

 17. تذکر 24 نماینده به روحانی درباره نقد امام زمان (عج)/ به جای نقد معصومان به حل بیکاری و جلوگیری از اعمال تحریم‌های جدید بپردازید

 18. خبره ورزشی بدون هیچ‌گونه سابقه / نگاهی به انتخاب رییس جدید کمیته ملی المپیک

 19. واکنش شدیداللحن عضو ارشد جامعه مدرسین به صحبت‌های روحانی درباره نقد پیامبر

 20. دلار 4450 تومان شد/ سیف: نرخ ارز ثبات نسبی داشته/ خوشحالی صرافان از افزایش قیمت ها؛ بازار سورپرایز شده!

 21. اعدام؛ سرنوشت پسری با اعمال شیطانی

 22. افزایش پلکانی حقوق کارکنان دولت در سال ۹۷

 23. واکنش به اظهارات اخیر روحانی درباره جواز «انتقاد از معصومین»: اینکه گفته شود معصوم و امام هم قابل نقد هستند نادرست است/ معنا ندارد عقاید شیعه را مورد هجمه قرار دهیم

 24. شکایت روحانی و فریدون از نمایندگان مجلس

 25. آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحه‌ی دولت و ملت را بخوانیم  

پربحث‌های اخیر

 1. نماینده مجلس: 100 مسئول کشور دو تابعیتی و دارای گرین کارت هستند

 2. آیت الله مصباح‎: نه در کوه قاف، که در پایتخت ایران به امام معصوم خرده می‎گیرند/ امام زمان چقدر خون دل بخورد؟

 3. روایت ضرغامی از نشست صبحانه با محمدعلی ابطحی

 4. واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی

 5. طرح جدید نمایندگان برای ممانعت از انتصاب دوتابعیتی‌ها در دولت

 6. سردار نقدی: آقای رئیس جمهور به بردگی ملت ایران رضایت ندهید

 7. آیا ایرانی ها بدون ویزا به دیدن جام جهانی می روند؟

 8. لاریجانی: ایران به دوستی با قطر پایبند است

 9. دبیر شورای عالی امنیت ملی در BRT  

 10. آزادی تمامی دانشجویان بازداشتی دانشگاه تهران/دانشجویان نگران غیبت در امتحان نباشند

 11. ولایتی: بشار اسد دستور تاسیس دانشگاه آزاد در شهرهای سوریه را صادر کرد

 12. گزارش سازمان اطلاعات سپاه درباره اغتشاشات اخیر

 13. گلایه شدید از یک اقدام روحانی در جشنواره بسیج

 14. وزیر اطلاعات: نارضایتی‌ها‌ را باید علاج کرد‌

 15. سردار سپهر: ایران چهارمین قدرت سایبری جهان است

 16. نزاع روایت ها از سخنان روحانی درباره عصمت

 17. آیا آمریکا به صورت یک‌جانبه از برجام خارج می‌شود؟

 18. رهبر انقلاب با تاکید بر لزوم هم افزایی کشورهای اسلامی: به کسانی که صریحاً با ما دشمنی می‌کنند، گفته‌ایم آماده برخورد برادرانه هستیم/ یمن و بحرین فراموش نشوند

 19. فتاح: حق نداریم چون منتقد دولتیم هرچه دلمان خواست علیه آن بگوییم

 20. ضرغامی: مهارت خبرنگار منجر به تولید «خبرخوب» می‌شود

 21. دیدار شرکت‌کنندگان کنفرانس بین المجالس اسلامی با رهبر انقلاب  

 22. نماینده اعزامی مجلس: چینی‌ها تجهیزات لازم را برای اطفای حریق نداشتند/تشریفات اعزام تکاورها قدری زمان‌بر بود

 23. رئیس‌ جمهور در دیدار رئیس مجلس سوریه: ایران، در کنار دولت و ملت سوریه خواهد بود

پربحث‌های دیروز

 1. تذکر 24 نماینده به روحانی درباره نقد امام زمان (عج)/ به جای نقد معصومان به حل بیکاری و جلوگیری از اعمال تحریم‌های جدید بپردازید

 2. افشای پروژه جدید بی‌بی‎سی علیه ایران + عکس

 3. واکنش شریعتمداری درباره اظهارات روحانی؛ عذر بدتر از گناه!

 4. نماینده مجلس: 100 مسئول کشور دو تابعیتی و دارای گرین کارت هستند

 5. ربیعی: بازگشایی و بررسی جعبه سیاه در چین انجام می‌شود/ اصابت موشک به سانچی و مقصد کره‌شمالی، داستان‌سرایی است/ جانباختگان، «شهید خدمت» محسوب می‌شوند/ خدمه هنگام تصادف خواب نبودند

 6. آیت الله مصباح‎: نه در کوه قاف، که در پایتخت ایران به امام معصوم خرده می‎گیرند/ امام زمان چقدر خون دل بخورد؟

 7. نامه نمایندگان به روحانی و آملی لاریجانی برای آزادی فوری بازداشت‌شدگان

 8. انتقاد تند روزنامه جمهوری اسلامی از روسای سه قوه

 9. پاسخ مطهری به آستان قدس: سخن من درباره موسسات وابسته بود که مالیات نمی‌پردازند نه نذورات

 10. حادثه نفتکش سانچی و پاسخ ربیعی به ابهامات/ برخورد موشک به نفتکش ایرانی صحت ندارد/اقدامات چینی‌ها در حد مقدوراتشان بود/ بررسی نحوه تصادف در دستور کار

 11. روایت ضرغامی از نشست صبحانه با محمدعلی ابطحی

 12. واکنش مشاور سیاسی قالیباف به گزارش نجفی

 13. روحانی در دیدار با رئیس مجلس قطر: اجازه نمی‌دهیم تحت فشارهای ناحق و غیرعادلانه قرار بگیرید

 14. غلامعلی رجایی: سرنوشت وصیت‌نامه هاشمی همچنان نامعلوم است

 15. مصباحی‌مقدم: شالوده اقتصادی کشور متاثر از سیاست دولت سازندگی است/ نگاه هاشمی پس از جنگ نسبت به غرب تغییر کرد

 16. آلمان: برخورداری از مزایای اقتصادی توافق هسته‌ای حق ایران است

 17. سردار نقدی: آقای رئیس جمهور به بردگی ملت ایران رضایت ندهید

 18. آیا ایرانی ها بدون ویزا به دیدن جام جهانی می روند؟

 19. لاریجانی: ایران به دوستی با قطر پایبند است

 20. دبیر شورای عالی امنیت ملی در BRT  

 21. آزادی تمامی دانشجویان بازداشتی دانشگاه تهران/دانشجویان نگران غیبت در امتحان نباشند

 22. ولایتی: بشار اسد دستور تاسیس دانشگاه آزاد در شهرهای سوریه را صادر کرد

 23. گزارش سازمان اطلاعات سپاه درباره اغتشاشات اخیر

 24. گلایه شدید از یک اقدام روحانی در جشنواره بسیج

 25. وزیر اطلاعات: نارضایتی‌ها‌ را باید علاج کرد‌

پربحث‌های هفته

 1. روحانی: آثار برجام الی یوم‌القیامه از بین نمی‌رود/ به مردم باید احترام گذاشت؛ نباید به هر که خیابان آمد و مطالبه ای داشت، توهین کرد و اتهام بست/ فضای مجازی با فیلتر درست نمی‌شود

 2. تذکر 24 نماینده به روحانی درباره نقد امام زمان (عج)/ به جای نقد معصومان به حل بیکاری و جلوگیری از اعمال تحریم‌های جدید بپردازید

 3. واکنش به اظهارات اخیر روحانی درباره جواز «انتقاد از معصومین»: اینکه گفته شود معصوم و امام هم قابل نقد هستند نادرست است/ معنا ندارد عقاید شیعه را مورد هجمه قرار دهیم

 4. شکایت روحانی و فریدون از نمایندگان مجلس

 5. ضرغامی: اگر جمله «امام زمان(عج) هم قابل نقد است» را رئیس جمهور قبلی می‌گفت چه می‌شد؟

 6. درباره بیانیه اصلاح طلبان/ حداقل مسئولیت پذیر باشید!

 7. امام‌جمعه موقت تهران خطاب به روحانی: بهتر است فرصت خود را صرف رفع مشکلات مردم کنید نه مقابله با یک طلبه

 8. ابهامات 8 روز تلاش نافرجام برای نجات سرنشینان سانچی/ از نحوه مدیریت بحران تا تناقض گویی مسئولان و کارشکنی چینی ها

 9. تعلیق تحریم‌های ایران تمدید شد/ ترامپ: این آخرین بار است که تمدید می کنم/ کاخ سفید: هر توافق تازه ای باید شامل برنامه موشک های بالستیک ایران باشد

 10. توکلی: افراد خاطی نه اصلاح‌طلبند نه اصولگرا/ صحبت‌های علم‌الهدی باعث تحریک نشد؛ کجا ایشان از مرگ بر فلان حمایت کرده؟/ دشمنی خارجی‌ها ربطی به‌ دلیل اولیه اعتراضات ندارد

 11. علی مطهری خواستار افزایش قیمت بنزین شد

 12. عملکرد چین در حادثه نفتکش سانچی/ ایران می تواند از چین شکایت کند؟

 13. شریعتمداری: خروج از برجام تنها راه مقابله با زورگویی آمریکاست

 14. احتمال شکایت نمایندگان مجلس از لاریجانی + جزئیات

 15. گذرنامه ایرانی؛ سنگ جلو پای سفر؟!

 16. هاشمی شاهرودی: مجبور شدم به آلمان بروم/ در آلمان پزشکان یک عفونت کشف کردند که در ایران کشف نشده بود

 17. «سانچی» چگونه قلب یک ایران را سوزاند

 18. واقعیت و پشت پرده داستان جهانگیری و صداوسیما چه بود؟

 19. محمود صادقی: پیشنهاد دادیم میدان بهارستان محل تجمعات باشد

 20. افشای پروژه جدید بی‌بی‎سی علیه ایران + عکس

 21. بازدید ربیعی از کشتی حادثه دیده چینی/ درباره شکایت از چین قضاوت زودهنگام است/ چین هیچ کوتاهی نکرده است/ باید ابتدا مکالمات جعبه سیاه بررسی شود

 22. 100 شکایت دولت روحانی از نمایندگان و رسانه ها/ آیا معنای استقبال از نقد اینست؟

 23. تعداد بازداشت‌شدگان در کشور نزدیک به 2 هزار نفر است/ نگه داشتن بازداشتی‌ها دوای درد نیست/ روند اطلاع‌رسانی در مورد حوادث اخیر خوب نبوده است

 24. احتمال رفع فیلتر تلگرام تا فردا/ تکذیب شد

 25. واکنش شریعتمداری درباره اظهارات روحانی؛ عذر بدتر از گناه!

آخرین عناوین