پزشکیان: سبک زندگی اوایل انقلاب در هیچ‌یک از ما نیست/ نبود عدالت و انصاف از عوامل اصلی اعتراض است/ کشور نیاز به کار تخصصی دارد، در مجلس این کار تخصصی وجود ندارد

گروه سیاسی الف،   3961018237 ۳۲ نظر، ۴ در صف انتشار و ۳۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
پزشکیان: سبک زندگی اوایل انقلاب در هیچ‌یک از ما نیست/ نبود عدالت و انصاف از عوامل اصلی اعتراض است/ کشور نیاز به کار تخصصی دارد، در مجلس این کار تخصصی وجود ندارد

برنامه تلویزیونی «جهان آرا» با حضور نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و با موضوع ریشه یابی آشوب های اخیر و رسالت خانه ملت در قبال کشور و مردم، از شبکه افق پخش شد.

به گزارش الف، پزشکیان ابتدای گفتگو در پاسخ به این پرسش که «تحلیل شما از وقایع اخیر چیست؟» گفت: سه چهار هفته پیش طی صحبت هفت دقیقه‌ای در مجلس دو موضوع مهم بی‌عدالتی در سیاست‌ها و قوانین ما و نبود وحدت بین مردم و مسئولین را به عنوان خطر و توصیه مطرح کردم.

وی افزود: مشکلات معیشتی و اقتصادی در جایگاهی پس از عدالتخواهی قرار دارند.

نایب رئیس مجلس در باره پایان اغتشاشات اخیر و جمع کردن قضیه توسط مردم بیان کرد: مردم این انقلاب را می‌خواهند و حاضر نیستند آن را معامله کنند، چون آن را با پوست و گوشت و خونشان به دست آورده‌اند. مشکل ما هستیم که به وعده‌هایمان آن‌طور که باید و شاید عمل نکردیم. مشکل در مردم و باورهایشان نیست. مردم بارها پایبندی‌شان را به انقلاب اثبات کرده‌اند.

وی مشکلات معیشتی مردم را در نبود برنامه راهبردی و استراتژیک مناسب دانست و در ادامه یادآور شد: دولت‌ها برنامه‌های طراحی‌شده را اجرا نمی‌کنند و مهارت اجرای آن را ندارند و بر این اجرا نظارت علمی نمی‌شود.

یامین‌پور در واکنش به گفته پزشکیان تاکید کرد: نقد شما بجاست، اما به عنوان نایب رئیس یکی از قوای سه‌گانه از شما جواب می‌خواهیم.

پزشکیان با تایید صحبت یامین‌پور تصریح کرد: ساختار مجلس ما پاسخگوی سئوال شما نیست. اگر جوابگو بود تا حالا این مشکل را حل کرده بود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه «چرا مجلس نمی‌تواند طرح عملیاتی برای حل اقتصاد ایران ارائه دهد؟» تبیین کرد: چون منِ نماینده برای اینکه نماینده باشم باید دغدغه شهر و روستاهای اطراف آن را که نماینده‌اش هستم داشته باشم و کلان فکر نمی‌کنم. همه دنبال این هستند که سهمشان را از پول مشخصی ببرند.

وی توضیح داد: با وجود تخصصی بودن کمیسیون‌های مجلس خروجی‌شان تخصصی نیست. اگر بود این مشکلات به وجود نمی‌آمدند. کار کارشناسی نیازمند کارشناس است.

نماینده مردم تبریز اذعان کرد: مشکل اول ما نبود ساختار اطلاعاتی درست در کشور است. سیاست‌گذاری درست بدون داده درست ممکن نیست.

وی در خصوص فرهنگ رفتار نماینده مجلس گفت: وقتی منِ نماینده برای رای‌آوری اولویتم کسب بودجه از فلان وزیر یا فلان مسئول یا ... برای جایی است که نماینده آن شده‌ام، به تبعش فرهنگ و رفتارهایم هم آن‌گونه تنظیم خواهد شد. الان سبک زندگی اوایل انقلاب در هیچ‌یک از ما نیست.

پزشکیان در خصوص پیگیری مجلس در مورد مالباختگان موسسات مالی و اعتباری شرح داد: در این باره سه فاز را مصوب کردیم. اول اینکه قوه قضائیه، وزارت اطلاعات و سیستم‌های امنیتی کسانی که این اموال را گرفته‌اند شناسایی کنند، فاز دوم بانک مرکزی موظف شد در شهرها افرادی را برای پاسخگویی به مردم بگذارد و به مردم اطمینان دهد مطالباتشان در حال پیگیری است و سوم اینکه قرار شد هیئتی از سپرده‌گذاران بالای 200 میلیون تومان، قوه قضائیه، مجلس و دولت شکل بگیرد تا کار سریع‌تر پیش برود.

وی همچنین از اجرای فاز دوم پیگیری مطالبات سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری خبر داد.

 

ادامه اهم اظهارات پزشکیان:

** عدالت و وحدت لازم در جامعه ما وجود ندارد.

** نبود عدالت و انصاف از عوامل اصلی اعتراض است. ما و خصوصا خودم را می گویم، در قبال مردم قصور کرده ایم.

** مجموعه مردم ایران اسلام و انقلاب را می خواهند و مشکل از باور آنها نیست مشکل از ماست که به وعده ها، در شان ملت عمل نکرده ایم.

** مشکل ما این است که دولت ها به برنامه های پنجساله توسعه نه عمل می کنند نه مهارت عمل به آن را دارند البته مسئله توان و مهارت نظارت هم هست.

** نظرات غیر کارشناسی یکی از عوامل بیکاری و مشکلات اقتصادی امروز ایران است.

** تقابل یا همراهی مجلس با دولت مزیت نیست چه اینکه هر دو را در دولت های مختلف شاهد بوده ایم و مشکلات کشور حل نشده است. نظارت مجلس شورای اسلامی بر دولت ها علمی نیست.

** ساختار شکل گیری مجالس ما بر اساس چارچوب احزاب دارای برنامه نیست. با ساختار موجود مجلس نمی توانیم به آنچه می خواهیم برسیم.

** کاندیداهای ریاست جمهوری ما هر کدام حرف تازه ای میزدند و برنامه جدیدی داشتند، پس جای برنامه توسعه کجاست؟

** اولویت نمایندگان مجلس، کندن از بودجه برای هزینه کردن در حوزه انتخابیه است و همین، بر رفتار و منش آنها اثر می گذارد. رفتار و نحوه زندگی نمایندگان و مسئولان ما نسبت به اوایل انقلاب کاملا فرق کرده است.

** مقرر شده جایی برای پاسخگویی به مالباختگان ‎#موسسات_اعتباری در مورد روند رسیدگی به کارهای صورت گرفته تخصیص یابد.

** برخی افراد بودند که زد و بندهایی با مدیران بانک ها و موسسات داشتند و تا ۸۹ درصد سود می گرفتند.

** قوه قضائیه باید متخلفان ‎موسسات مالی را در هر سطح و مرحله ای که هستند شناسایی و محاکمه کند

** هم مشکل ایجاد میکنیم، هم قیافه میگیریم و هم در را به رویشان بسته ایم.

** کسانی که آن سوی آب ها نشسته اند نه استقلال ما را می خواهند، نه چپ و نه راست را

** طرح_تحول_نظام_سلامت از همان ابتدا علمی نبود و موانع قانونی بسیاری داشت. این طرح موجب اختلاف درآمدهای میلیونی در جامعه پزشکی شد و ایجاد سقف درآمدی در مراکز دولتی هم کارساز نبود. در طرح تحول نظام سلامت توقعاتی ایجاد شد که توان ادامه آن را نداریم.

** پرداخت ها در طرح تحول خارج از نظام ارجاع و سطح بندی است. پزشکی داریم که ۵۰۰ میلیون و ۱ میلیارد در ماه از طرح تحول سلامت کسب می کنید و دیگری ماهانه ۵ میلیون و ۲ میلیون در ماه. چرا جلوی حقوق ۳۰ میلیونی را می گیریم و از سوی دیگر پزشکی ۳۰۰ میلیون درآمد دارد؟ عدالت نیست ۱۰ برابر و ۱۰۰ برابر سایرین درآمد برای برخی پزشکان وجود داشته باشد. کجای دنیا اینگونه است و این پول را به پزشکان پرداخت می کند؟ هیچ جای دنیا یعنی کشورهای توسعه یافته را منظورم است و جاهایی که حساب کتاب دستشان است اینگونه نیستند.

** طرح تحول سلامت با این رویه قابل ادامه دادن نیست و با فرمایشات رهبری نیز سازگار نیست. اما چرا داریم انجام می دهیم؟ مسئولان باید از خودشان بپرسند. مجلس قوه قضاییه دولت و ... همه راه را در مسیر اشتباه طی می کنیم.

** دولت قول داده این مسیر را تغییر دهد. ولی این کار را با سرعت انجام نمی دهد و طول می دهد. ما باید بر اساس پولمان پرداخت کنیم و قول و عمل کنیم.

** در سیاست های ابلاغی رهبری آمده که نباید در نظام سلامت خارج از سطح بندی و نظام ارجاع پرداختی صورت بگیرد ولی این کار صورت می گیرد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۱ تیر ۱۳۹۷پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند
۳۱ خرداد ۱۳۹۷پزشکیان: باز گذاشتن دست سودجویان کمک به تحقق نقشه‌های آمریکاست
۹ خرداد ۱۳۹۷انتخاب مجدد پزشکیان و مطهری به عنوان نواب اول و دوم مجلس
۹ خرداد ۱۳۹۷کاندیدای نایب رئیسی مجلس مشخص شدند
۷ خرداد ۱۳۹۷پزشکیان: مشکل مملکت تفرقه و اختلافات است نه رابطه لاریجانی و روحانی
۴ خرداد ۱۳۹۷اظهارنظر عارف درباره کاندید شدن در انتخابات هیات رییسه مجلس
۱ خرداد ۱۳۹۷پزشکیان: نبود مدیریت آب باعث دعوای استان‌ها می‌شود
۱۷ اردی‌بهشت ۱۳۹۷آخرین جزییات نشست نمایندگان سران قوا درباره موسسات مالی
۱۵ اردی‌بهشت ۱۳۹۷تنها راه نجات کشور از نگاه پزشکیان
۴ اردی‌بهشت ۱۳۹۷درخواست پزشکیان از رییس جمهور: اصل ۱۵ قانون اساسی برای همه اجرا شود
۲ اردی‌بهشت ۱۳۹۷احتمال ورود هیات نظارت به جنجال «دختران خوشگل‌»
۲ اردی‌بهشت ۱۳۹۷پزشکیان: صوت پخش شده درباره «دختر خوشگلا» شیطنت بود/ سلیمی درباره معاهده پالرمو گفت مثل این است که در خواستگاری دختر خوشگلی را نشان دادند اما دختر زشت را به عقد تو درآوردند

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۹۸۲۵۱۱۵:۴۰:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
به قول اقبال لاهوری اول پاکی برهنگی است یعنی اینکه اول باید خیلی ها از پست مدیریت کنار گذاشته شوند مدیریت همه وزارتخانه های کشور باید به دستهای جوانان دانا با تخصص روز و با نشاط و شاد سپرده شود
ناشناس۱۹۸۷۷۶۲۱:۵۵:۳۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
اول از همه هم ریس برنامه و بودجه و ریس بانک مرکزی
ناشناس۱۹۸۸۰۴۲۲:۱۳:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
به شرطی که بچه های خود آقایان نباشند.
ناشناس۱۹۹۰۶۶۰۷:۵۸:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
منظور از جوان گرایی ، بر سر مسند گذاشتن فرزندان آقایان مسئولین است که حالا به سن قانونی رسیده اند
شفاف۱۹۹۰۹۸۰۸:۲۲:۴۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
آفرین ، اگر سمت های مدیریتی در سطح بالای کشور به افراد زیر60سال سپرده شود و همه مقامات بالای 60سال بازنشسته و به عنوان مشاور و یا سایر مشاغل غیر حاکمیتی مشغول باشند، شاید امیدی باشد .
نمیدونم۱۹۸۲۶۵۱۵:۴۶:۵۸ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
اگه به معنای واقعی قبول داشتین که مشکلات شما هستین و به وعده هاتون عمل نکردین تا الان استعفا داده بودین و این همه سال در پست های مختلف مسئولیت قبول نمیکردین. آقای پزشکیان حداقل با خودمون رو راست باشیم.
ناشناس۱۹۸۲۷۵۱۵:۴۹:۵۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
وقتی رسانه های زنجیره ای شما اصلاح طلبان رسما از مفسد اقتصادی و اشوب گر حمایت می کنند ، حرف زدن از عدالت مسخره است..
ناشناس۱۹۸۳۱۷۱۶:۰۶:۴۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
جوانها میخواهند مثل بقیه دنیا طبق سال 2018 زندگی کنن
ناشناس۱۹۸۳۷۷۱۶:۳۶:۳۶ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
من یک جوانم، به روز و تحصیل کرده. کاملا با جهان مراوده دارم ولی می خواهم مثل رسول ا... زندگی کنم.
ناشناس۱۹۸۴۸۲۱۷:۳۵:۴۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
بقیه دنیا از دید فیلم ها یا بقیه دنیا از دید واقعیت؟ نه اینجا جهنم است و نه آنجا بهشت. ما باید یاد بگیریم برای اطلاح زندگی ورفاه تمام اقشار جامعه تلاش کنیم. این را باید در خوردمان پرورش دهیم. وقتی نگاه هر مسئولی این باشد تا به مسئولیتی رسید اول بار خود را ببندد، میشود همین که میبینیم. باید سیستم رانتی و تلفنی از ادارات حذف شود. این چه معنی دارد که تا به اداره ای مراجعه میکنیم حتما باید قبلا کسی تماسی بگیرد تا از در ورودی اجازه ورود داشته باشیم؟! باور کنید اگر سیستم رانتی از جامعه حذف شود بسیاری مشکلات برطرف میشود. جامعه دو تکه شده و اگر نخواهی متعلق به هر گروه باشی و قوانین آنرا بپذیری باید از بسیاری مواهب بی بهره باشی. تمام کسانی که با رانت به جایی میرسند و تخصص لازم را ندارند باید روزی پاسخگو باشند.
ناشناس۱۹۹۹۵۸۱۸:۲۲:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
مشکل شما فقط اداره های دولتی است؟؟؟؟؟؟ یا مشکلت فقط دولته؟؟؟؟؟
ناشناس۱۹۸۶۵۶۲۰:۱۲:۱۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
بفرمایید همون جا که سالشون میلادیه
ناشناس۱۹۸۷۶۹۲۱:۵۰:۴۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
ایران مال هر ایرانی عمو جون شما ناراحتی برو عربستان
ناشناس۱۹۸۳۳۶۱۶:۱۷:۰۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
امام حسین ع را هم کسانی شهید کردند که شکم هایشان از حرام پر شده بود چند درصد از مدیران کشور حرام خوار نیستند
ناشناس۱۹۹۰۱۲۰۶:۰۵:۲۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
خب لطفا در بزنگاه های انتخابات حداقل افرادی که امتحانشون رو درست پس ندادند با یک تکرار میکنم به مناصب بالا نفرستیم
م.م۱۹۸۳۸۴۱۶:۴۰:۱۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
جناب آقای پزشکیان و پزشکیانها مشکل جمهوری اسلامی ایران این است که افرادی مثل شما همیشه در حال احساس تکلیف در جهت خدمت در مناسب حکومتی چون وزارت و مجلس هستند و راه را بر نخبگان بسته اید. تا امثال شما هستید وضع بهتر نخواهد شد .
ناشناس۱۹۸۸۶۵۲۳:۲۳:۰۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
اشکال کار ایشان این است که دارد واقعیت ها را میگوید و وارد زدوبندها و بخوربخورها نشده...اتفاقا اینها باید بمانند.
ناشناس۱۹۸۴۴۳۱۷:۱۵:۰۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
می بایستی مدیران و سهامداران متخلف موسسات مالی و همدستانشان بواسطه هزینه هایی که به کشور به اشکال و صور گوناگون تحمیل نموده و بنا به گفته تمامی مسئولین نظام یکی از عوامل اصلی گله مندی مردم می باشند مطابق نظر دادستان محترم کل کشور در دادگاهی ویژه و بطور علنی محاکمه شوند.
ناشناس۱۹۸۵۰۱۱۷:۴۹:۱۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
درود بر پزشکیان که همیشه حرفوش اصل دغدغه مردم است
ناشناس۱۹۸۵۰۴۱۷:۵۱:۳۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
زمانی که از مسیر خارج شدید که مصلحت اندیشی و عافیت طلبی جای عمل به وظایفتان را گرفت دچار مشکل شدیم. البته خداوند یگانه ناظر عادل است. اما شما چطور ناظری هستید؟! زمانی که در پیشگاه خداوند قرار بگیرید چطور از اعمالتان دفاع خواهید کرد؟! ما که شنیدیم مسئولین سخت حسابرسی میشن، نگران باشید و از این به بعد درست عمل کنید.
سجاد زائری امیرانی۱۹۸۵۵۵۱۸:۳۱:۱۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
شما که نائب رئیس مجلس هستید وتاثیر گذار ونام شما هم اصلاح طلب هست. چرا اقدام اصلاحی برای توسعه عدالت ندارید. بهتر نیست بجای نقش اپوزاسیون بازی کرد و فرار به جلو قانونهای مربوطه را در مجلس تصویب کنید
عباس۱۹۸۶۱۱۱۹:۳۳:۱۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
به قول آقای پزشکیان تا به امروز افرادی که به عنوان متعهد مسئولیتها را پذیرفتند، نتوانستند کارها را بخوبی انجام دهند چون تخصص نداشتند. حالا یک بار هم که شده کار را به متخصصین بسپارید خارج از افکار و قومیت و مذهب و آنگاه خواهید دید که همه کارها بهتر پیش خواهد رفت. در تخصص کسی نمیتواند مانند تعهد عوامفریبی کند و خود را متخصص نشان دهد در صورتیکه در تعهد با ریش و چفیه براحتی عوامفریبی میکنند.
امیر۱۹۹۴۴۷۱۳:۰۱:۳۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
الحق گل گفتی.
ناشناس۱۹۸۶۵۸۲۰:۱۳:۴۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
اینجا عزیزم جمهوری اسلامیه شما باید محل سکونتت را عوض کنی یا قوانین کشور را عمل کنی
ناشناس۱۹۸۸۳۰۲۲:۳۱:۱۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
مملکت مال همه است
ناشناس۱۹۸۷۰۵۲۰:۵۳:۲۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
این مجلسی که میگید نتیجه " تکرار کردن " هست و امیدی بهش نیست
ناشناس۱۹۸۷۷۲۲۱:۵۲:۵۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
این همه نقد نقد میکنید 4 روز تحمل نقد شدن با شعارهای مردم را نداشتید !
یعقوب اروند -رشت۱۹۸۸۵۹۲۳:۱۶:۵۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
آقای پزشکیان ما هم که همین را گفتیم و ده پانزده سال هست که داریم همین را به شما می گیم ولی شما اصلا گوشتان بدهکار نیست و دارید راه خودتان را می روید (شمای مثلای است) یعنی برخی مسئولین کشور حتی قاضی ها و نمایندگان و وزرا و معاونان کل و وغیره قطعا هم همان راه خودتان را خواهید رفت حالا شما کمی مرام بخرج دادهاید و اعتراف کرده اید این مسئولین بهتر نخواهند شد و ما مردم باید اینها رااصلاح کنیم ولی بعضی از ماهم بخاطر سادگی و بعضی هایمان بخاطر بیخیالی بعضی هایمان هم بخاطر طمع کاری خودمان و بعضی هایمان از شدت بدبختی و گرفتاری مان ، شمارا وادار نکرده ایم که درست راه تان را بروید و بیراهه و اَلی چپ نروید ما اگر ملت خوبی باشیم باید چنین بکنیم و هرکدام از مسئولین را که روش دوران عثمان مرحوم را می پیمایند را باید از صحنه مسئولیت بیرون کنیم و اگر با نرمی نشد با شدت علوی و خشم مومنانه باید چنین کاری می کردیم که کار به اینجا نشکد متاسفانه خیلی از مردم وظیفه پایش و هدایت و وجین و درو را که وظیه شان است انجام نمی دهند و آنوقت می نشینند بر سر خود می زنند که ای وای بدبختیم و چرا اینقدر تبعیض چرا اینقدر اختلاس چرا اینقدر مفتخوری چرا اینقدر بد ذاتی چرا اینقدر رفیق بازی و توصیه گری چرا اینقدر بی عرضگی و بی غیرتی چرا اینقدر نا کار آمدی و خالی بنید و.که مسئولین ما دارند این بد است هرچند ما ملتی هستیم که قدر خوبی ها را و خوب ها را هم به غایت می داریم و پاسشان می داریم و برایشان از جان مایه می گذاریم مگر یادتان رفته که همه ما می خواستیم قلب مار همه اعضای و همه وجود ما را بدهیم تا خمینی کبیر وخمینی عزیر گزندی نبیند ؟؟؟ ای کاش هم غافلین ما بیدار شوندو هم طمع دوستان شما با ترس از خدای بصیر و جبار محدود و منطقی شود تا اینقدر فساد ایران اسلامی را که فقط نزدیک به چهل سال از عمرش نمی گذرد به سرنوشت سایر انقلابها و تمدن ها و ملتهای تک بعدی و متضرر نپیوندد
M۱۹۸۹۳۱۰۰:۳۳:۴۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
1-حرف آقای پزشکیان بیشترش حرف حساب است ولی کو مرد عملش و چه کسی میخواد عمل کند و بگذارد که عمل شود ؟ 2- اصلاح طلب و اصولگرا ندارد هیچکدامشان برای خدا و مردم کار نمی کنند فقط برای خوددشان پس بیخود به همدیگر حواله ندهید و این دو تا را مبری از این مشکلات ندانید
عینک دودی۱۹۹۰۰۶۰۵:۵۴:۳۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
این مظالب و گفتگوها هزاران بار عنوان شده مخصوصا توسط مدیران و مسئولین ولی بدون اثر. اگر در حد شعاردادن میماند اصلا عنوان نشود و حال گیری نباشد بهتر نیست؟ تنها مشکل را شناسایی کردن که هنر نیست. تمام این ها را عموم مردم میدانند و لمس میکنند بهتر از مدیران.
ناشناس۱۹۹۰۲۱۰۶:۴۷:۰۸ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
ناز نفست آقای پزشکیان. این یعنی آزاد اندیشی. کرارا نیز ما گفتیم و نوشتیم که پتانسیل لازم به مجلس داده نشده یا اساسا ندارد.
عبدالصالح۲۰۰۴۷۲۰۸:۳۲:۳۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
زنده باد انقلاب و روحیات انقلابی ودرود بر اقای پزشکیان
تجارت نیوزطاقچهپارس نماد داده

پربحث‌های امروز

 1. نام ۲ نفری که ۵۹ هزار سکه خریدند چیست؟

 2. بیماری‌های اقتصاد ایران علاج دارند اما...

 3. تغییر شرکای راهبردی حکومت

 4. واکنش معاون شریعتمداری به گرانی‌ها: رسانه‌ها چرت و پرت نگویند

 5. اولین اعتراضات به تلگرام طلایی / دست وزارت ارتباطات در کار است

 6. آشنایی با 10 خودرویی که بیشترین افت قیمت را دارند  

 7. ضرورت ترمیم کابینه/ تیم اقتصادی دولت ضعیف و ناکارآمد است

 8. واعظی:برخی هنوزفکر می‌کنند درشرایط قبل ازتحریم آمریکا هستیم

 9. سه ماه گذشته؛ حمایت از کالای ایرانی چه شد؟/فردا که گُل‌ها خشک شدن دیر است

 10. علائم نامعلوم راهنمایی و رانندگی در شهر  

 11. مجوز صادر شد/ ایران و پرتغال در ورزشگاه آزادی پخش می شود

 12. دومین نامه نمایندگان به "روحانی" برای برکناری ۳ وزیر

 13. معاون سیما: ممنوعیت حضور چهره‌های پرخرج خارجی ابلاغ شده بود

 14. قیمت سکه 2 میلیون و 650 هزار تومان/قیمت سکه آتی به بیش از ۳ میلیون تومان رسید

 15. واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا ممنوع شد/ خودرو هم در لیست ممنوعه‌ها

 16. رئیس سازمان امور مالیاتی خبرداد: تشکیل کارگروهی برای برخورد با دلالان ارز، سکه، خودرو و مسکن

 17. برجام در آی‌سی‌یو است  

 18. شهردار تهران خبرداد: افتتاح خط 7 مترو در شهریور ماه

 19. عراقچی تاکید کرد: روابط ایران و روسیه فراتر از برجام / مذاکرات خوبی با دوستان خود در مسکو داشتیم

 20. لاریجانی: پیگیری بین المللی پرونده فاجعه منا باید ادامه پیدا کند

 21. آمریکا از اوباما تا ترامپ

 22. کشف ترکیبی که از گسترش سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند

 23. آخوندی:هدف اصلی برجام محقق شده است/منتقدان تضمین صلح را نادیده می‌گیرند

 24. ضرغامی:‌نامه اصلاح‌طلبان تکمیل سیاست ضدبشری ترامپ است/ این نامه دلسوزی برای ملت ایران نیست

 25. بازدید سرزده رییس سازمان بازرسی کل کشور از ایران خودرو  

پربحث‌های دیروز

 1. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 2. احمد توکلی در پاسخ به درخواست یک روزنامه‌نگار: دیده‌بان شفافیت و عدالت به همه ایرانیان ضدفساد تعلق دارد/ اگر اسنادی در مورد بدهی میلیاردی ایران مال به دست آید، پیگیری می‌کنیم

 3. کی‌روش: راه مهار رونالدو را نمی‌گویم/ فیلمنامه ایران - پرتغال را اسکورسیزی هم نمی‌توانست اینگونه برایم بنویسد

 4. واردات 424 خودوری قاچاق از بندرعباس/ مگر می‌شود هزاران دستگاه خودرو با قیمت بالا وارد شود، اما شبکه ای در کار نباشد؟/ تشریح آخرین وضعیت پرونده ایرانشهر و حقوق‌های نجومی

 5. ملکی: وزیر صمت قول داد 31 روزه حباب قیمت خودرو بترکد

 6. واعظی: مقصران موسسات مالی نباید آزادانه بگردند

 7. قیمت دلار و نرخ ارز امروز ۱ تیر ۹۷ +جدول

 8. در جلسه اوپک چه گذشت/زنگنه پس از ترک جلسه اوپک به نشانه اعتراض: فکر نمی‌کنم به توافق برسیم

 9. منبع نمودار ضد ایرانی پمپئو درد سر ساز شد

 10. بررسی افزایش مجدد دستمزد کارگران در شورای عالی کار

 11. نظر استاندار تهران درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 12. بررسی پشت پرده واردات غیرقانونی ۶ هزار دستگاه خودرو

 13. توییت زائری درباره حضور خانواده ها در استادیوم  

 14. شینزو آبه پس از ۴۰ سال به ایران سفر می کند

 15. احتمالات محدود صعود تیم ملی ایران/ پیروزی خودمان و شکست اسپانیا

 16. خواص جادویی و شگفت انگیز این میوه گرمسیری برای سلامتی

 17. نامجومطلق: می‌توانیم در جام جهانی شگفتی ساز شویم/ مقابل اسپانیا 60 دقیقه مطلقا دفاع کردیم

 18. هنر دیروز به زبان امروز

 19. زن:شوهرم با دوستم رابطه دارد/ مرد:زنم شیشه ای است و توهم دارد

 20. خون ایرانیان؛ از سالم‌ترین خون‌های اهدایی در جهان

 21. ترامپ: خلع سلاح کامل هسته ای در کره شمالی آغاز شده است!

 22. درخواست دو قانوگذار ارشد آمریکایی برای قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF

 23. بازدید سردار سلیمانی از پروژه ترفیع گنبد حرم امام حسین (ع) +عکس

 24. بازهم اشک مسی درآمد!  

 25. توصیه‌های اخلاقی رهبرانقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس  

پربحث‌های هفته

 1. چند نکته با افرادی که در دام ترامپ گرفتار شده‌اند

 2. توضیحات سرلشکر فیروزآبادی پیرامون ویلای لواسان+سند

 3. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 4. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 5. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 6. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 7. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 8. قرار بود حکومت‌مان، رنگ و بوی علی را داشته باشد  

 9. نام ۲ نفری که ۵۹ هزار سکه خریدند چیست؟

 10. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 11. نهاوندیان: مردم باید از آرامش و امنیت اقتصادی خودشان حراست کنند/نیاز به تصمیم گیری‌های قوی داریم و با صبوری مشکلات حل می‌شود/اگر علت گرانی کالایی مشخص نیست، نباید آن را بخریم

 12. آزمون: اگر ناراضی هستند، بعد از جام جهانی دیگر برای تیم ملی بازی نمی‌کنم

 13. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 14. فیروزآبادی ویلای لواسان را تحویل داد

 15. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 16. به بهانه "شبی که ایران نخوابید" / فوتبال را ببینید آقای رئیس جمهور + فیلم

 17. اسپانیا به سختی برد/ یوزها جانانه جنگیدند/ویدئو چک گل ایران به ماتادورها مردود اعلام کرد/امیدها به بازی پرتغال زنده است

 18. بیماری‌های اقتصاد ایران علاج دارند اما...

 19. محمد ثلاث قصاص شد

 20. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 21. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 22. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 23. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 24. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 25. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

پربحث‌های امروز

 1. ضرورت ترمیم کابینه/ تیم اقتصادی دولت ضعیف و ناکارآمد است

 2. واعظی:برخی هنوزفکر می‌کنند درشرایط قبل ازتحریم آمریکا هستیم

 3. دومین نامه نمایندگان به "روحانی" برای برکناری ۳ وزیر

 4. عراقچی تاکید کرد: روابط ایران و روسیه فراتر از برجام / مذاکرات خوبی با دوستان خود در مسکو داشتیم

 5. ضرغامی:‌نامه اصلاح‌طلبان تکمیل سیاست ضدبشری ترامپ است/ این نامه دلسوزی برای ملت ایران نیست

 6. اولویتی مضحک برای استیضاح/آیا ربیعی باید پاسخگوی افسار گسیختگی اقتصاد باشد؟

 7. رئیس قوه قضاییه امشب به پرسشهای خبرنگاران پاسخ می‌دهد

 8. پاسخ نوبخت به سه ادعای عجیب/ نقش جهانگیری در چالش آتی دولت/پشت پرده مشکلات اقتصادی/ داستان خانه 1000 متری ولایتی/ چاپ کتابی مجازی علیه روحانی/ سیاسی‌ترین گل جام‌جهانی

 9. جلوگیری از ورود آمریکایی‌ها به کاشمر

 10. واکنش قوه قضائیه: شرط آزادی حمید بقایی دروغ است

 11. واکنش نوبخت به حواشی اخیر در توئیتر

 12. اطلاعیه سازمان زندان‌ها راجع به اخبار کانال احمدی‌نژاد از بقایی

 13. رایزنی با لاریجانی برای حضور نمایندگان در تیم مذاکرات هسته ای

 14. سردار دایی‌پور در سوریه به شهادت رسید  

 15. هاشمی شاهرودی: رئیس جمهور آمریکا چهره‌ای نا متعادل و ترسو است

 16. شناسایی یک زن در ارسال پیامک‌‎های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس

 17. تحقیق و تفحص از قرارداد وزارت راه برای خرید هواپیما بوئینگ و ایرباس

 18. 2 طرح جداگانه برای استیضاح زنگنه در مجلس/ کرسنت، آی پی سی، توتال و از دست دادن بازارهای نفت و گاز

 19. چهار نکته کلیدی در کلام رهبری

 20. موسویان : شرایط برای گفت‌و‌گو با ترامپ مناسب نیست

 21. جدیدترین ناوشکن ایرانی با نام «دنا» می‌آ‌ید

 22. فلاحت پیشه: اروپا اقدام مثبتی برای حفظ برجام نکرده است

 23. امیرعبداللهیان: مجلس واکنش اروپا به بد عهدی آمریکا را رصد می‌کند/بریسول:اروپا خواهان باقیماندن ایران در برجام است

 24. رهبر انقلاب درگذشت حجت‌الاسلام حسینی موسوی را تسلیت گفتند

 25. یکی از پیوست‌های خروج آمریکا از برجام

پربحث‌های دیروز

 1. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 2. احمد توکلی در پاسخ به درخواست یک روزنامه‌نگار: دیده‌بان شفافیت و عدالت به همه ایرانیان ضدفساد تعلق دارد/ اگر اسنادی در مورد بدهی میلیاردی ایران مال به دست آید، پیگیری می‌کنیم

 3. واعظی: مقصران موسسات مالی نباید آزادانه بگردند

 4. منبع نمودار ضد ایرانی پمپئو درد سر ساز شد

 5. نظر استاندار تهران درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 6. شینزو آبه پس از ۴۰ سال به ایران سفر می کند

 7. بازدید سردار سلیمانی از پروژه ترفیع گنبد حرم امام حسین (ع) +عکس

 8. بازهم اشک مسی درآمد!  

 9. توصیه‌های اخلاقی رهبرانقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس  

 10. توضیحات بروجردی درباره نامه ظریف به وزیرخارجه آمریکا

 11. وزیر کشور: مبارزه با مواد مخدر ۲ برابر می‌شود

 12. رایزنی برجامی عراقچی در مسکو

 13. صالحی:با فرو ریختن برجام، جهان با ناامنی بی سابقه مواجه می‌شود

 14. تاکید خرازی بر لزوم پایبندی کشورهای اروپایی به تعهدات برجامی

 15. رهبر انقلاب در حال مشاهده تصاویر قبرستان بقیع  

 16. روحانی درگذشت حجت الاسلام سید علی اکبر موسوی حسینی را تسلیت گفت

 17. وزیر اطلاعات درگذشت حجت الاسلام حسینی را تسلیت گفت

 18. دیدار معاون وزیرخارجه سوئیس با امیرعبداللهیان

 19. دادستان کل کشور: دست‌هایی می‌کوشند قوه قضاییه را تضعیف کنند/ منکر کسری‌ها نیستیم

 20. فرمانده نیروی زمینی ارتش: آمادگی نیروی زمینی ارتش هراس در دل دشمن انداخته است

 21. وزیرکشور:مسائل مربوط به ساکنین مناطق مرزی در سطح ملی پیگیری می‌شود

 22. آیت‌الله علم‌الهدی:امروز مشکل داریم/ هرکس بی‌پروایانه درخط دفاع از رهبری باشد به او فحش وتهمت می‌زنند

 23. موحدی کرمانی: موقعیت امروز انقلاب موقعیت حساسی است

 24. عراقچی: اروپا باید برای حفظ برجام فداکاری بیشتری کند

 25. چمران: شهید چمران مقابل افرادی که به استکبار نامه می‌نویسند قرار داشت

پربحث‌های هفته

 1. چند نکته با افرادی که در دام ترامپ گرفتار شده‌اند

 2. توضیحات سرلشکر فیروزآبادی پیرامون ویلای لواسان+سند

 3. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 4. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 5. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 6. فیروزآبادی ویلای لواسان را تحویل داد

 7. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 8. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 9. ماجرای پرحاشیه ویلای لواسان سرلشکر فیروزآبادی

 10. توکلی: دیده بان شفافیت تا چند روز آینده در مورد ویلای فیروزآبادی موضع گیری خواهد کرد/ از اقدام عدالت طلبانه دانشجویان تشکر می‌کنم

 11. روحانی: برنامه بدخواهان ایجاد بی ثباتی ذهنی و مصنوعی در اقتصاد ملی است/مردم تحت هر شرایطی نباید تحت فشار قرار گیرند/افزایش قیمت کالاها و خدمات نباید فراتر از نرخ تورم باشد

 12. دستور روحانی برای توقف گرانی‌های غیرمتعارف

 13. انتقاد مطهری از آیت‌الله علم‌الهدی

 14. پیکر خون‌آلود مامور وزارت اطلاعات (۱۶+)  

 15. زینب طاهری بازداشت شد/ دروغ پردازی های خانم وکیل

 16. روحانی: بچه‌ها مچکریم+عکس

 17. سهمیه کنکور همسران و فرزندان ایثارگران تغییر کرد

 18. آدرسی برای ترامپ توسط دلالان تحریم و تجربه ای که ایران از کره‌شمالی آموخت

 19. واکنش‌های توئیتری به ویلای مصادره‌ای فیروزآبادی

 20. واعظی: دولت جوان می شود

 21. واکنش ابتکار به انتقادهای اصلاح‌طلبان از دولت

 22. احمد توکلی در پاسخ به درخواست یک روزنامه‌نگار: دیده‌بان شفافیت و عدالت به همه ایرانیان ضدفساد تعلق دارد/ اگر اسنادی در مورد بدهی میلیاردی ایران مال به دست آید، پیگیری می‌کنیم

 23. سلیمی: افشای رانت ۱۱۰ هزار میلیاردی در بازار ارز/ دلار 4200 تومانی باعث به وجود آ‌مدن ده‌ها بابک زنجانی شد

 24. سیف باید استعفاء می داد/ تعجب از روحانی برای برکنار نکردن مدیران بی انگیزه

 25. پیشنهاد فوتبالی حسین شریعتمداری/ واکنش ها به مداحی میثم مطیعی/ گل به خودی نمایندگان مجلس/ انتقاد تند روزنامه اصلاح طلب از روحانی/ جنجال پیامک‌ ها و اظهارنظر آیت الله علم الهدی و مطهری

آخرین عناوین