جزییات افزایش مالیات حقوق در سال ۹۷/ حداقل ۸ و حداکثر ۱۱ درصد

گروه اقتصادی الف،   3961016136 ۲۴ نظر، ۳ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
 جزییات افزایش مالیات حقوق در سال ۹۷/ حداقل ۸ و حداکثر ۱۱ درصد

در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ رقم مالیات مشاغل معادل ۶۱۱۸۴ میلیارد ریال پیش بینی شده است. این رقم نسبت به رقم مشابه در قانون بودجه سال ۱۳۹۶ و برآورد عملکرد آن در سال ۱۳۹۶ به ترتیب از رشد ۱۴ و ۳۳ درصدی برخوردار شده است.

به گزارش ایبنا ؛ مرکز پژوهش های مجلس ارقام مالیاتی، درآمدها و پیش‌بینی‌های صورت گرفته در لایحه بودجه سال آینده را بررسی کرد.

در بخشی از این گزارش که مربوط به مالیات حقوق شاغلان در بخش های عمومی و خصوصی است، آمده است: مالیات بر درآمد حدود ۱۶ درصد از کل درآمدهای مالیاتی دولت را تشکیل می دهد. مهم ترین اجزای مالیات بر درآمد به ترتیب مالیات بر حقوق کارکنان بخش عمومی، مالیات بر حقوق کارکنان بخش خصوصی و مالیات مشاغل است.

پیرامون اجزای مالیات بر درآمد در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ نکاتی به شرح ذیل قابل ذکر است:

مالیات حقوق کارکنان بخش عمومی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ نسبت به میزان مصوب و برآورد عملکرد آن در سال ۱۹۳۶ از رشد حدود ۱۱ درصدی برخوردار بوده‌اند.

عملکرد هشت ماهه ابتدای سال ۱۳۹۶ در وصول مالیات از حقوق کارکنان بخش عمومی نشان از آن دارد که نسبت به میزان هشت ماهه مصوب در قانون هشت دوازدهم از کل مالیات بر حقوق کارکنان بخش عمومی مصوب در سال ۱۳۹۶ حدود ۹۱ درصد تحقق یافته است.

برآورد عملکرد کل سال ۱۳۹۶ حکایت از تحقق ۱۰۰ درصدی این قلم از درآمدهای مالیاتی نسبت به قانون سال ۹۶ دارد که دلیل آن را می توان به عدم افزایش سقف معافیت مالیاتی قانون بودجه سال ۱۳۹۶ و پرداخت کامل مزایای کارکنان بخش عمومی در پایان سال (پرداخت عیدی و یک حقوق اضافه) نسبت داد.

پیش بینی برآورد عملکرد سال ۱۳۹۷ هم نشان از تحقق ۹۵  درصدی نسبت به ارقام لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ دارد.

با وجود این لازم است که اثر سیاست دولت درباره میزان استخدام ها و بازنشستگی های جدید (خالص اشتغال بخش عمومی) بر مالیات مذکور مشخص شود.

مالیات حقوق کارکنان بخش خصوصی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ نسبت به میزان مصوب و برآورد عملکرد آن در سال ۱۳۹۶ به ترتیب از رشدی حدود ۸ و ۹ درصدی برخوردار بوده است.

به نظر می رسد که با توجه به نبود چشم انداز نسبتاً شفاف شرایط تولید بنگاه های اقتصادی در سال آتی و تداوم رکود حاکم بر بازار امکان تحقق کامل این رقم وجود نداشته باشد.

در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ رقم مالیات مشاغل معادل ۶۱۱۸۴ میلیارد ریال پیش بینی شده است. این رقم نسبت به رقم مشابه در قانون بودجه سال ۱۳۹۶ و برآورد عملکرد آن در سال ۱۳۹۶ به ترتیب از رشد ۱۴ و ۳۳ درصدی برخوردار شده است.

به طور کلی در رابطه با مالیات بر مشاغل و رقم در نظر گرفته شده برای آن در لایحه چند نکته حائز اهمیت است: موضوع بسیار مهم در رابطه با مالیات بر مشاغل ظرفیت بالای مالیات ستانی از این بخش بدون اعمال فشار و بار مالیاتی مضاعف بر مشاغل شناخته شده و پرداخت کننده مالیات است.

عدم توفیق در وصول درآمدِ متناسب از این بخش، دلایل مختلف و متعددی دارد.

یکی از این عوامل، فقدان بانک اطلاعات جامع اقتصادی اصناف کشور در سازمان امور مالیاتی است. دلیل دیگر غیررسمی بودن بخش قابل توجهی از فعالیت ها و مشاغل در نظام اقتصادی ایران است.

موضوع دیگر نحوه تشخیص و وصول این نوع از مالیات ها توسط سازمان امور مالیاتی به شیوه توافقی است؛ توافقاتی که سالیانه بین سازمان امور مالیاتی و اصناف کشور برای پرداخت مالیات صورت می گیرد که این امر خود ناشی از کمبود امکانات و منابع به ویژه نیروی انسانی ماهر و کارآمد مورد نیاز برای رسیدگی مالیات مشاغل، نبود زیرساخت های مدرن و مکانیزه برای بررسی اظهارنامه های مالیاتی مودیان این بخش و در یک کلام نظام سنتی تشخیص و وصول مالیات است.

شیوه ای که موجب بروز بی عدالتی مالیاتی شده و برخی نارضایتی ها را به وجود آورده است؛ البته باید اذعان کرد که این رویه به نفع اکثر فعاالن اقتصادی (مشاغل) شده است، زیرا اگر روند قانونی رسیدگی، تشخیص و وصول مالیات در مورد آنها اجرا می شد، شاید مالیات پرداختی آنها تا چند برابر نیز افزایش می یافت. البته در قانون مالیات های مستقیم مصوب سال ۱۳۹۴ رویه و فرآیند تشخیص و وصول مالیات در بخش مشاغل بهبود پیدا کرده است.

الزام همه فعالان این بخش به تسلیم اظهارنامه مالیاتی، در نظر گرفتن ضمانت های اجرایی مناسب برای وصول نسبتاً دقیق مالیات در این بخش و همچنین اعمال جریمه های غیرقابل بخشش برای مودیان غیرمتعهد به تسلیم اظهارنامه مالیاتی، مکانیزه و اتوماسیون کردن فرآیند تشخیص و وصول مالیات در بخش مشاغل و... عمده این تحولات بوده است.

به نظر می رسد با اصلاحات انجام شده، خطای سازمان امور مالیاتی در شناسایی مودیان و تشخیص درآمد مشمول مالیات این گروه کاهش پیدا کند.

با توجه به ظرفیت های موجود در ماده ۱۶۳ مکرر، اجرای طرح جامع مالیاتی و الزام بسیاری از اصناف به استفاده از صندوق های مکانیزه فروش به نظر می‌رسد می‌توان جلوی بسیاری از فرارهای مالیاتی در این بخش را گرفت و رقم در نظر گرفته شده در لایحه برای این بخش را محقق کرد، ولی در صورت نبود عزم جدی در استفاده از ظرفیت های قانونی موجود در شناسایی مودیان جدید و وصول مالیات حقه از آنها ازسوی سازمان امور مالیاتی، به نظر نمی رسد که کل رقم در نظر گرفته شده از این محل در لایحه بودجه محقق شود.

به طور کلی یکی از مشکلات اساسی مالیات مشاغل، فرار مالیاتی بالای این بخش است.

همانطور که گفته شد سازمان امور مالیاتی نیز به دلیل نداشتن اطلاعات اقتصادی و مالی فعالان این بخش، معمولا قادر نبوده مالیات واقعی این بخش را شناسایی و وصول کند، لذا یکی از راه های ممکن برای افزایش درآمدهای مالیاتی در این بخش، مجاب کردن برخی نهادها و دستگاه ها مانند بانک ها، بیمه ها، موسسات مالی و اعتباری و ... برای ارائه اطلاعات مالی و اقتصادی فعالان این بخش به سازمان امور مالیاتی است.

این روش به سازمان امور مالیاتی کشور در تشخیص و وصول مالیات مناسب این بخش کمک خواهد کرد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

اکبر۱۹۵۱۸۴۱۲:۲۸:۱۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
خدا.. من کارمند چرا باید مالیات بدم. مالیات، عوارض، ابونمان، تبصره 3 ..... الان 15 سال سابقه دارم نه یک زمین و ملک و خانه نه یه پس انداز ... مشکل ازکجاست.
ناشناس۱۹۵۱۸۷۱۲:۳۱:۵۸ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
یعنی اینکه افزایش حقوق کارکنان به صورت مالیات از جیبشون خارج میشه و در واقع هیچی به هیچی دیگه چه ادایی موند که از این دولت درنیاد خجالت آوره واقعا مثل اینکه دولتمردان ما متوجه مشکلات و ناراحتیها نیستند هرطور شده درفکر خالی کردن جیب خالی مردمن یکی نیست بگه خدا خیرت بده آخه اینم کاره ..... کدام حقوق اضافه ما فقط دست مردم دیدیم خودمون ندیدیم به خدا بعضی از ادارات ظلم میکنن و اون حقوق اضافه رو بصورت پاداش بین مدیرانشون تقسیم میکنن کارمندا هیچی نمیبینن
ناشناس۱۹۵۲۳۶۱۳:۲۵:۱۸ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
متوجه هستند عزیز دل برادر، ولی تامین هزینه های ... مملکت، بدجوری کیسه رو خالی کرده!..باید تا می تونند از جیب مردم خودمون بیرون بکشند!
ناشناس۱۹۵۶۵۶۱۸:۱۹:۵۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
اونم از کارمند؟!
ناشناس۱۹۵۶۶۴۱۸:۲۵:۱۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
آدم یاد مالیات گرفتن در کارتون رابینهوت می افته
و۱۹۵۲۱۶۱۲:۵۹:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
قطعا هر درصدی که برای خودشان قائل هستند باید برای بقیه کارمندان و بازنشستگان قائل باشند و یک ذره بیشتر هم موجب برخورد شدید با آنها خواهد شد این ...ها چطور و با کدام رویی برای خود هفتاد درصد افزایش حقوق مطالبه دارند ولی برای مردم که حقوق در آمدشان به یک سوم و یک دهم در آمد اینها نمی رسد ده و هشت درصد ؟؟ این ..روش شناخته طاغوتی است .. چقدر ... تا چندی پیش که دستشان به این مناصب که مردم بهشان دادهاند نرسیده بود مثل بقیه تواظع داشتند و از عدالت خوب می گفتند ولی حالا با درشتی.. خودشان را یک تیکه جدا بافته...می دانند و می خواهند باز بیشتر و بیشتر ..مردم را .. دعوت به مقاومت می کنند و اسمش را هم حتما می گذارند اقتصادمقاومتی..؟؟ ... مگر خونشا ن از ما رنگین تر است ؟ ... حق همان است که مولا علی (ع) تعیین نموده برای صاحب منصبان و مدعیان خدمت به ملت .. بنابر این آنها همانقدر باید بگیرند که سایر کارمندان و کارکنان نه بیشتر مهم ترین دلایل نا رضایتی های مردمی هم همین مسئله است که باعث التهاب و تنش اجتماعی شد و دشمن را خوشنود نمود این مسئولین بجای انجام مسئولیت خود و خدمات به کشور شده اند..با ..نا کار آمدی و .. رانتخوری و فامیل بازی و .... تحمل کرده ایم دیگر اجازه بیشتر از این نباید...داشته باشند
سيد محي الدين تجارزاده۱۹۵۲۸۶۱۴:۰۹:۵۸ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
در صدر سازمان امورمالیاتی اشخاصی هست که هیچ چیز از الفبای اقتصاد نمیداند و با یک مدرک ارشد مدیریت سعی می کند مورچه را هم از طریق مالیات بدوشد. دیگه جیب ها خالی است مهندس.
ناشناس۱۹۵۳۱۸۱۴:۳۰:۵۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
چطور افزایش حقوق مطابق با تورم هست دریافت مالیات با افزایش غیر منطبق با تورم!!! جدا چه فکری میکنید که این تصمیم هارو میگیرید؟
ناشناس۱۹۵۶۳۰۱۷:۵۳:۳۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
۱۰ درصد افزایش حقوق ۱۱ درصد افزایش مالیات.......
ناشناس۱۹۶۲۱۰۰۷:۵۶:۰۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
شاید حقوق شمارو ده درصد میخوان اضافه کنند وگرنه همه جا کهدولت میگه تورم تک رقمی هست!!!
هموطن۱۹۵۳۹۴۱۵:۲۳:۲۶ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
اگر حقوق های زیر 4میلیون که خط فقر است از مالیات معاف شود این یک برنامه ریزی عالی است . زیرا نه باعث تورم و گرانی می شود و نه بار مالی جدید برای دولت دارد . فقط کمی از درامد های دولت از محل مردم قشر متوسط و فقیر کاسته می شود .
ناشناس۱۹۶۳۶۷۱۰:۱۷:۵۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
حذف مالیات بر دریافتیهای زیر 4 میلیون کا درستی است و البته دریافت پلکانی مالیات از حقوق ها و پاداشهای بالا تا جایی که از یک سطحی به بالا افزایش حقوق و مزایا برای آنها مضر هم باشد
هموطن۱۹۵۴۰۱۱۵:۲۷:۲۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
دولت از محل های مختلف درآمدهای بیشماری دارد و اگر کمی از فسادها و ویژه خواری ها بکاهد براحتی می تواند قوانین عادلانه ای وضع کند و حقوق های زیر4میلیون را از مالیات معاف کند . باورکنید
ناشناس۱۹۵۴۳۰۱۵:۴۳:۳۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
تبعیض علیه کارکنان در دانشگاه .. بیداد می کند و کسی همی توجه نمی کند.
ناشناس۱۹۵۴۹۰۱۶:۰۹:۲۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
فقط همینو کم داشتیم
ناشناس۱۹۵۶۱۵۱۷:۴۰:۰۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
یکی از دلایل اعتراضات اخیر گرانی و تبعیض در دریافت های کارگران و کارمندها بود. آیا ۸ تا ۱۱درصد افزایش حقوق،منصفانه است؟ در حال حاضر سرپرست یک خانواده ۴ نفره باید حداقل چهارمیلیون تومان ،دستمزد دریافت کند تا بتواند زندگی خود را اداره نماید در صورتیکه میانگین دستمزد در حال حاضر ۲ میلیون تومان هم نیست. این تفاوت فاحش،باید جبران شود وگرنه در صورت عدم توجه به این مسئله مهم؛یکی از دلایل اعتراضات بی پاسخ مانده و بی توجهی به این مسئله عواقب بدی خواهد داشت.مسئولان باید به اعتراض مردم توجه کنند و از کنار آن با بی تفاوتی عبور نکنند. مشکل گرانی فقط با افزایش دستمزدها و ثبات قیمت ها رفع میشود.در صورتیکه همین افزایش اندک دستمزدها از طریق مالیات و افزایش قیمت ها و تورم،خنثی شده و کارمند و کارگر فقیر تر از سالها و دوره های قبل میشوند. تبعیض در دریافتها و دستمزدهای کارمندان و کارگران؛ظلم بسیار بزرگی است که اگر به آن توجه جدی نشود؛دامان مسئولان را خواهد گرفت. صبر و نجابت مردم حد و اندازه ای دارد و مسئولان باید فکر جدی برای این دستمزدهای ناعادلانه بکنند. باید یک تحول جدی در حقوق و دستمزد صورت بگیرد و حقوق ها به عدد واقعی خط فقر نزدیک شود. ۸ درصد افزایش حقوق کاملا ناعادلانه است.
ناشناس۱۹۵۶۵۵۱۸:۱۸:۲۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
نکته جالبش اینه که مالیات یه دندونپزشک با درامد ماهی 30 میلیون تومن با یه کارمند با درامد ماهی حدود 2 میلیون تومن با هم برابره.
ناشناس۱۹۵۶۷۲۱۸:۳۳:۳۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
هر دم از این باغ بری میرسد...
بهرام۱۹۵۸۰۱۲۰:۴۲:۴۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
اگر فساد در سازمان امور مالیاتی را برسی کنند و جلوی انرا بگیرند درامد حاصل از مالیات شغل های ازاد و پیمانکاران و و........کفاف خیلی از هزینه های دولت را می دهد در این سازمان ...
ناشناس۱۹۵۸۵۷۲۱:۴۰:۵۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
کارگر وکارمند وکاسب جزء مالیات میدهد اما تجار صرافان پزشکان بساز و بندازها طلا فروشان دلالان با انواع ترفندها از دادن مالیات واقعی فرار مینمایند ومتاسفانه مالیاتی هم در خیلی از موارد بهشان کمک مینمایند.واین چرخه باطل همچنان ادامه دارد
ناشناس۱۹۵۹۰۵۲۲:۱۹:۴۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
حداکثر حقوق باید به روال سابق یعنی 6 برابر حداقل دستمزد برگردد و برای همیشه لایتغیر باقی بماند. فقط در اینصورت است که آقایان مجبور خواهند بود هرگاه به فکرافزایش حقوق خود افتادند به ناجار باید فکری به حال حداقل بگیرها و به تبع آن تمام طبقات مزد بگیر بیافتند.. تنها از این طریق است که مردم از شر حقوق های ویژه خلاص خواهدشد. والا این طبقه خودخواه و اشرافی به مجرد غفلت اقدام به سوءاستفاده ار منصب مقام خود خواهد کرد. عدم متابعت از قوانین هم باید اخراج از خدمات دولتی را درپی داشته باشد.
ناشناس۱۹۶۵۲۹۱۲:۰۷:۱۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
بهترین راهکار ممکن ، پیشنهاد به مجلس و دولتیان
ناشناس۱۹۶۲۶۳۰۸:۵۲:۰۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
نفهمیدم دودوتای این دولت چند تا میشود تورم بالای 30 درصد انوقت اعلام می کنند تورم زیر 9 درصد ما افزایش حقوق 10 درصد زدیم بعد مالیات کارمند 11 درصد افزایش میدهند یعنی چیزی هم کارمندان از جیب بزارند رو افزایش حقوقشان خسته نباشید دلاور
کارشناس مدیریت۱۹۶۴۳۱۱۱:۰۰:۳۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
دولت برای اینکه بتواند با کمترین تنش حقوق کارکنان را به عدالت نزدیگ کند باید : 1 - مالیات کارکنان حداقل بگیر( زیر4000000تومان ) را حذف کند . 2 - حداگثر حقوق دریافتی ( فیش حقوقی ) را برای همه کارکنان هفت برابر حداقل حقوق تعیین شود و انواع و اقسام استثناء ها همچون مقامات و هیات علمی و ایثارگران و.....را از متن قانون حذف کند و از ابتدای سال 97 اجرا شود. در صورت کاهش حقوق نجومی بگیر ها، تفاوت تطبیق به صورت موقت پرداخت شود . 3 - پرداخت حقوق معلم ها باید تابع قوانین وزارت علوم تحقیقات و آیین نامه های اعضاء غیر هیات علمی مراکز آموزشی و تطبیق پایه و رتبه تعیین شود . 4- وزارت اقتصاد و دارایی برای پرداخت حقوق با استفاده از کارشناسان با تجربه ، نظارت کافی داشته باشد ( هم اکنون برخی از دستگاهها با قانون خدمات کشوری حقوق های بالای 5میلیون پرداخت می کنند ؟! احکام خود کارکنان این وزارتخانه تبعیض امیز است . 5- پرداخت حقوق کارکنان در همه وزارتخانه ها همسان سازی شوند. اینطور نباشد که وزارت نفت 4برابر اموزش و پرورش حقوق بدهد( خزانه و یا هر سازمان نظارت کننده دیگر باید جلوی این رفتار را بگیرد) برای این کار می توان در دولت شورای مدیران اداری تشکیل داد که هر هفته با هم جلسه داشته باشند و از حال و روز پرداخت های همه وزارتخانه مطلع شوند . باور کنید مردم از تبعیض و بی عدالتی ناراضی هستند
تجارت نیوزطاقچهپارس نماد داده

پربحث‌های امروز

 1. بیماری‌های اقتصاد ایران علاج دارند اما...

 2. اولین اعتراضات به تلگرام طلایی / دست وزارت ارتباطات در کار است

 3. واکنش معاون شریعتمداری به گرانی‌ها: رسانه‌ها چرت و پرت نگویند

 4. تغییر شرکای راهبردی حکومت

 5. رئیس سازمان امور مالیاتی خبرداد: تشکیل کارگروهی برای برخورد با دلالان ارز، سکه، خودرو و مسکن

 6. قیمت سکه 2 میلیون و 650 هزار تومان/قیمت سکه آتی به بیش از ۳ میلیون تومان رسید

 7. ضرورت ترمیم کابینه/ تیم اقتصادی دولت ضعیف و ناکارآمد است

 8. آمریکا از اوباما تا ترامپ

 9. رئیس قوه قضاییه امشب به پرسشهای خبرنگاران پاسخ می‌دهد

 10. خشم پوتین از شادی گل ژاکا و شکیری  

 11. هاشمی شاهرودی: رئیس جمهور آمریکا چهره‌ای نا متعادل و ترسو است

 12. خوشحالی ترامپ و عربستان از توافق جدید اوپک

 13. آخوندی:هدف اصلی برجام محقق شده است/منتقدان تضمین صلح را نادیده می‌گیرند

 14. رئیس توتال: نمی‌توانم به خاطر ایران شرکت را در معرض تحریم قرار دهم

 15. معاون سیما: ممنوعیت حضور چهره‌های پرخرج خارجی ابلاغ شده بود

 16. واردات ۲ میلیون و ۷۰۳ هزار دلار تشتک در سال ۹۶/ برخی اولویت‌های ارزی با اقتصاد مقاومتی جور در نمی‌آید

 17. ضرغامی:‌نامه اصلاح‌طلبان تکمیل سیاست ضدبشری ترامپ است/ این نامه دلسوزی برای ملت ایران نیست

 18. بازدید سرزده رییس سازمان بازرسی کل کشور از ایران خودرو  

 19. شناسایی یک زن در ارسال پیامک‌‎های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس

 20. قیمت گوشت کاهش یافت/جدول

 21. واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا ممنوع شد/ خودرو هم در لیست ممنوعه‌ها

 22. تحقیق و تفحص از قرارداد وزارت راه برای خرید هواپیما بوئینگ و ایرباس

 23. پورعلی گنجی: کاستا تو چشمم فحش ناموس می‌داد

 24. آیا فصل جدیدی در انتظار ترکیه است؟

 25. ۱۸ محصول ایران خودرو گران شد+ لیست قیمت

پربحث‌های دیروز

 1. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 2. احمد توکلی در پاسخ به درخواست یک روزنامه‌نگار: دیده‌بان شفافیت و عدالت به همه ایرانیان ضدفساد تعلق دارد/ اگر اسنادی در مورد بدهی میلیاردی ایران مال به دست آید، پیگیری می‌کنیم

 3. کی‌روش: راه مهار رونالدو را نمی‌گویم/ فیلمنامه ایران - پرتغال را اسکورسیزی هم نمی‌توانست اینگونه برایم بنویسد

 4. واردات 424 خودوری قاچاق از بندرعباس/ مگر می‌شود هزاران دستگاه خودرو با قیمت بالا وارد شود، اما شبکه ای در کار نباشد؟/ تشریح آخرین وضعیت پرونده ایرانشهر و حقوق‌های نجومی

 5. ملکی: وزیر صمت قول داد 31 روزه حباب قیمت خودرو بترکد

 6. واعظی: مقصران موسسات مالی نباید آزادانه بگردند

 7. قیمت دلار و نرخ ارز امروز ۱ تیر ۹۷ +جدول

 8. در جلسه اوپک چه گذشت/زنگنه پس از ترک جلسه اوپک به نشانه اعتراض: فکر نمی‌کنم به توافق برسیم

 9. منبع نمودار ضد ایرانی پمپئو درد سر ساز شد

 10. بررسی افزایش مجدد دستمزد کارگران در شورای عالی کار

 11. نظر استاندار تهران درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 12. بررسی پشت پرده واردات غیرقانونی ۶ هزار دستگاه خودرو

 13. توییت زائری درباره حضور خانواده ها در استادیوم  

 14. شینزو آبه پس از ۴۰ سال به ایران سفر می کند

 15. احتمالات محدود صعود تیم ملی ایران/ پیروزی خودمان و شکست اسپانیا

 16. خواص جادویی و شگفت انگیز این میوه گرمسیری برای سلامتی

 17. نامجومطلق: می‌توانیم در جام جهانی شگفتی ساز شویم/ مقابل اسپانیا 60 دقیقه مطلقا دفاع کردیم

 18. هنر دیروز به زبان امروز

 19. زن:شوهرم با دوستم رابطه دارد/ مرد:زنم شیشه ای است و توهم دارد

 20. خون ایرانیان؛ از سالم‌ترین خون‌های اهدایی در جهان

 21. ترامپ: خلع سلاح کامل هسته ای در کره شمالی آغاز شده است!

 22. درخواست دو قانوگذار ارشد آمریکایی برای قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF

 23. بازدید سردار سلیمانی از پروژه ترفیع گنبد حرم امام حسین (ع) +عکس

 24. بازهم اشک مسی درآمد!  

 25. توصیه‌های اخلاقی رهبرانقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس  

پربحث‌های هفته

 1. چند نکته با افرادی که در دام ترامپ گرفتار شده‌اند

 2. توضیحات سرلشکر فیروزآبادی پیرامون ویلای لواسان+سند

 3. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 4. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 5. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 6. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 7. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 8. قرار بود حکومت‌مان، رنگ و بوی علی را داشته باشد  

 9. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 10. نهاوندیان: مردم باید از آرامش و امنیت اقتصادی خودشان حراست کنند/نیاز به تصمیم گیری‌های قوی داریم و با صبوری مشکلات حل می‌شود/اگر علت گرانی کالایی مشخص نیست، نباید آن را بخریم

 11. آزمون: اگر ناراضی هستند، بعد از جام جهانی دیگر برای تیم ملی بازی نمی‌کنم

 12. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 13. فیروزآبادی ویلای لواسان را تحویل داد

 14. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 15. به بهانه "شبی که ایران نخوابید" / فوتبال را ببینید آقای رئیس جمهور + فیلم

 16. اسپانیا به سختی برد/ یوزها جانانه جنگیدند/ویدئو چک گل ایران به ماتادورها مردود اعلام کرد/امیدها به بازی پرتغال زنده است

 17. محمد ثلاث قصاص شد

 18. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 19. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 20. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 21. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 22. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 23. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 24. ماجرای پرحاشیه ویلای لواسان سرلشکر فیروزآبادی

 25. ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی برای اقتصاد

پربحث‌های امروز

 1. بیماری‌های اقتصاد ایران علاج دارند اما...

 2. واکنش معاون شریعتمداری به گرانی‌ها: رسانه‌ها چرت و پرت نگویند

 3. تغییر شرکای راهبردی حکومت

 4. رئیس سازمان امور مالیاتی خبرداد: تشکیل کارگروهی برای برخورد با دلالان ارز، سکه، خودرو و مسکن

 5. قیمت سکه 2 میلیون و 650 هزار تومان/قیمت سکه آتی به بیش از ۳ میلیون تومان رسید

 6. ضرورت ترمیم کابینه/ تیم اقتصادی دولت ضعیف و ناکارآمد است

 7. آخوندی:هدف اصلی برجام محقق شده است/منتقدان تضمین صلح را نادیده می‌گیرند

 8. رئیس توتال: نمی‌توانم به خاطر ایران شرکت را در معرض تحریم قرار دهم

 9. واردات ۲ میلیون و ۷۰۳ هزار دلار تشتک در سال ۹۶/ برخی اولویت‌های ارزی با اقتصاد مقاومتی جور در نمی‌آید

 10. بازدید سرزده رییس سازمان بازرسی کل کشور از ایران خودرو  

 11. قیمت گوشت کاهش یافت/جدول

 12. واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا ممنوع شد/ خودرو هم در لیست ممنوعه‌ها

 13. تحقیق و تفحص از قرارداد وزارت راه برای خرید هواپیما بوئینگ و ایرباس

 14. ۱۸ محصول ایران خودرو گران شد+ لیست قیمت

 15. 2 طرح جداگانه برای استیضاح زنگنه در مجلس/ کرسنت، آی پی سی، توتال و از دست دادن بازارهای نفت و گاز

 16. اولویتی مضحک برای استیضاح/آیا ربیعی باید پاسخگوی افسار گسیختگی اقتصاد باشد؟

 17. پیام اوپک به بازار نفت چه بود؟

 18. خرج زندگی در کدام کشور کمتر است؟

 19. وزیر نفت: ایران انتظار ندارد مشتریان نفتی معافیت بگیرند/راه‌های زیادی برای دور زدن تحریم‌ها داریم

 20. 66 هزار پروژه نیمه‌تمام در کشور وجود دارد/ دولت عامل گرانی بازار است

 21. رشد شاخص بازار بورس متاثر از چه عواملی است؟

 22. اقتصادهای آزادی که دیوار کشیدند

 23. خلاق ترین برند خودرویی معرفی شد

 24. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 25. نام ۲ نفری که ۵۹ هزار سکه خریدند چیست؟

پربحث‌های دیروز

 1. واردات 424 خودوری قاچاق از بندرعباس/ مگر می‌شود هزاران دستگاه خودرو با قیمت بالا وارد شود، اما شبکه ای در کار نباشد؟/ تشریح آخرین وضعیت پرونده ایرانشهر و حقوق‌های نجومی

 2. ملکی: وزیر صمت قول داد 31 روزه حباب قیمت خودرو بترکد

 3. قیمت دلار و نرخ ارز امروز ۱ تیر ۹۷ +جدول

 4. در جلسه اوپک چه گذشت/زنگنه پس از ترک جلسه اوپک به نشانه اعتراض: فکر نمی‌کنم به توافق برسیم

 5. بررسی افزایش مجدد دستمزد کارگران در شورای عالی کار

 6. بررسی پشت پرده واردات غیرقانونی ۶ هزار دستگاه خودرو

 7. درخواست دو قانوگذار ارشد آمریکایی برای قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF

 8. برای خرید پژو ۴۰۵ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 9. تاکید اوپک بر پایبندی ۱۰۰ درصدی به توافق جهانی کاهش تولید نفت

 10. واکنش فوری ترامپ به نشست اوپک

 11. عراق: تحریم‌های آمریکا بر توافق سوآپ نفت با ایران بی‌تاثیر است

 12. موافقت اعضا با افزایش یک میلیون بشکه‌ای تولید

 13. توافق اعضای اوپک برای لزوم پایبندی کامل به توافق قبلی

 14. نشست اوپک به پایان رسید/ نشست خبری دبیرکل تا دقایقی دیگر

 15. قیمت بلیت قطار ۱۰ درصد افزایش یافت

 16. آب بهای خرداد و تیرماه برای مردم آبادان و خرمشهر رایگان شد

 17. عمان: پروژه خط لوله گازی با ایران ادامه خواهد یافت

 18. نشست اوپک به تاخیر افتاد

 19. وزیران نفت ایران و عربستان دیدار کردند

 20. قیمت طلا و سکه امروز ۱ تیر ۹۷ +جدول

 21. ژاپنی‌ها برای ادامه واردات نفت ایران از آمریکا معافیت می‌خواهند

 22. چه خودروهایی با کمتر از ۵ میلیون تومان می‌توان خرید؟

 23. مخالفت عربستان با محکومیت تحریم‌های ضدایرانی در نشست اوپک

 24. افزایش قیمت نفت در آستانه نشست اوپک

 25. واکنش بازار به اجلاس امروز اوپک/قیمت بیش از ۲ درصد سقوط کرد

پربحث‌های هفته

 1. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 2. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 3. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 4. نهاوندیان: مردم باید از آرامش و امنیت اقتصادی خودشان حراست کنند/نیاز به تصمیم گیری‌های قوی داریم و با صبوری مشکلات حل می‌شود/اگر علت گرانی کالایی مشخص نیست، نباید آن را بخریم

 5. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 6. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 7. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 8. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 9. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 10. ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی برای اقتصاد

 11. چگونه کُره فقیر ۵۰ ساله کشور "برند"ها شد؟/ ۱۸ امتیاز ویژه به تولید

 12. خودروسازان داخلی 93 درصد بازار را به‌صورت انحصار در اختیار دارند/وزیر می‌گوید دولت 13.5 درصد سهم دارد و به‌اندازه آن پاسخ بخواهید/ احتکار خودرو برای فروش باقیمت بالاتر است

 13. بیماری‌های اقتصاد ایران علاج دارند اما...

 14. ضرر ۳۴۰ میلیارد تومانی به بیت المال با اجرا نکردن قانون از سوی آخوندی

 15. متهم اصلی پرونده قاچاق ۶۴۸۱ خودرو کدام دستگاه است؟

 16. افزایش بی سابقه نقدینگی و ماهی گیری سیاسی از مشکلات اقتصادی

 17. افزایش قیمت مسکن متوقف شد

 18. دبیرکل بانک مرکزی: خریداران سکه نگران نباشند/ احتمال برگزاری حراج مجدد سکه

 19. واکنش معاون شریعتمداری به گرانی‌ها: رسانه‌ها چرت و پرت نگویند

 20. رئیس طلافروش ها: طلا برای خانواده ها پشتوانه است/ طلا بخرید تا هیچ وقت ضرر نکنید

 21. بانک مرکزی از احتمال تغییر نرخ سود بانکی خبر داد

 22. سلیمی: افشای رانت ۱۱۰ هزار میلیاردی در بازار ارز/ دلار 4200 تومانی باعث به وجود آ‌مدن ده‌ها بابک زنجانی شد

 23. سیف باید استعفاء می داد/ تعجب از روحانی برای برکنار نکردن مدیران بی انگیزه

 24. ایران دیگر برای کارگرهای افغانی جذابیت ندارد

 25. تغییر شرکای راهبردی حکومت

آخرین عناوین