آذری جهرمی: ادامه فعالیت تلگرام منوط به حذف موارد تروریستی است/ اگر به خواست مردم احترام نگذارد فعالیتش متوقف خواهد شد/ فقط خواهان ترویج نشدن خشونت هستیم

گروه فناوری الف،   3961013132 ۵۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
ادامه فعالیت تلگرام منوط به حذف موارد تروریستی است/ اگر به خواست مردم احترام نگذارد فعالیتش متوقف خواهد شد/ فقط خواهان ترویج نشدن خشونت هستیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اجازه فعالیت تلگرام در ایران منوط به حذف موارد تروریستی است.

محمدجواد آذری جهرمی پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره فیلتر شدن شبکه های اجتماعی و زمان برطرف شدن این محدودیت ها افزود:عده ای از ظرفیت های خوبی که در کشور برای کسب و کار و توسعه و برای دسترسی مردم و اطلاعات از این طریق وجود دارد، سوء استفاده کردند و اثرات آن در سطح کشور دیده شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات متولی این موضوع را به عنوان کارگزار، دولت و شورای امنیت کشور عنوان کرد و گفت: در آن جلسه شورای امنیت کشور این موارد مطرح شد و برخی موافقت و برخی نیز با مسدود شدن تلگرام مخالفت کردند و در نهایت تصمیم گرفته شد که فعلا فعالیت این شبکه ها متوقف شود تا امکان سوء استفاده ضد انقلاب و شرایط آرامش کشور گرفته شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه با اتفاقاتی که در اعتراض به گرانی رخ داده است، قیمت سکه و دلار افزایش یافته و شاخص بورس کاهش یافته است . طبیعتا مردم حق اعتراض دارند و می توانند مطالبات خود را بگویند و کارگزاران نظام در هر رده ای که باشند، باید به اعتراضات مردم گوش دهند ولی آشوب، حمله به پاسگاه های پلیس چیز دیگری است. ما می بینم که به وقاحت در برخی از کانال ها و شبکه های اجتماعی آدرس مراکز تجهیزات نظامی را می گذارند و به مردم برای حمله به آن اماکن خط می دهند، آموزش نحوه ساختن بمب می دهند، در هیچ کشور و نظامی اجازه دسترسی به این مطالب داده نمی شود و با آن برخورد می کنند.

آذری جهرمی تصریح کرد: ما ابتدا بنابراین داشتیم که شبکه های اجتماعی را حفظ کنیم، ما با همان صلاح شورای امنیت کشور با مدیر پیام رسان تلگرام مکاتبه کرده و از وی درخواست کردیم بنابر مدارکی که موجود است فعالیت این کانال را متوقف کنند و وی نیز سه کانال از مجموعه این کانال ها بست ولی مجددا این کانال ایجاد شد و با توجه به ضعف نقاط مرجع خبری در کشور ما، هجوم مردم به سمت اینکه بخواهند بدانند چه خبر است و اطلاعات چگونه است، مراجعات زیاد شد و مدیر تلگرام علیرغم تعهدات که خودشان دارند به مقررات خود پایبند نبود وهمکاری نکرد.

وی تصریح کرد: وگرنه کانال های متعددی هستند که مردم را به آتش زدن خانه مسئولین، مساجد، تکایا و حمله به مراکز نظامی تشویق می کنند که و در هیچ کشوری اجازه فعالیت اینچنین را نمی دهند.

وزیر ارتباطات اظهار داشت: شورای امنیت کشور تصمیم گرفت که بصورت موقت این پیام رسان متوقف شد.

وی تصریح کرد: آرامش در حال بازگشت به کشور است و دیشب در اکثر نقاطی که پیش از این ناآرامی داشته‌ایم، آرامش برقرار شده است، بعد از برگشت آرامش، از شورای امنیت کشور پیگیری کردیم که در نقاطی که آرامش بازگشته است، اجازه داده شود که فعالیت برخی از شبکه‌های مجازی از سر بگیریم.

وی با بیان اینکه ما با مدیر تلگرام هم مکاتبه کردیم که ادامه فعالیت این شبکه در ایران منوط به حذف کانال‌های تروریستی است، خاطر نشان کرد: بیشترین کاربران و حجم استفاده تلگرام در ایران است و اگر احترام متقابل نباشد شرایط را دشوار می کند و امیدواریم وی به خواست مردم احترام گذارد.

آذری جهرمی گفت: به هر حال همه ارکان نظام انتقاد و اعتراض را به رسمیت شمرده‌اند و در حال حاضر سخت‌ترین انتقادها هم به خود دولت وارد می ‌شود. نظام برای اعتراض ارزش قائل است.

وی ادامه داد: بنابراین ما از مدیر تلگرام خواسته‌ایم این کانال‌ها را فیلتر کند یعنی باید به مطالبات مردم ما احترام گذارد و البته مدیر تلگرام هم شاید تحت فشارهای بین‌المللی است. به هر حال رییس‌جمهور آمریکا یا نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از این اقدامات با وقاحت حمایت کرده و ممکن است به مدیر تلگرام نیز فشار بیاورند.

وزیر ارتباطات گفت: می ‌گویند که مدیر تلگرام با دولت ایران همکاری می کند در حالی که این همکاری نیست، بلکه احترام به مردم است، ما اطلاعات خصوصی افراد را از مدیر تلگرام نخواسته‌ایم، فقط خواسته‌ایم مانع ترویج خشونت و تروریسم شود و اگر این موضع اصلاح نشود، ادامه فعالیت این شبکه متوقف خواهد شد.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه برای رفع مسدودیت تلگرام با وزیر کشور هم صحبت کرده‌، خاطرنشان کرد: کسب و کارهای زیادی از طریق تلگرام انجام می‌شود بنابراین ما پیگیر راه‌اندازی مجدد تلگرام هستیم. البته تلگرام تنها پیام رسان دنیا نیست بلکه پیام رسان های دیگری هستند.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که چه اقداماتی برای توسعه اپلیکیشن‌های ارتباطی داخلی انجام داده‌اید، تصریح کرد: ما مصوبات شورای فضای مجازی را پیگیری کرده‌ایم اما این فرآیند در کشور ما هنوز نوپاست. مردم هم حق انتخاب استفاده از شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی را دارند.

وزیر ارتباطات گفت: به نظرم در شرایط کنونی شبکه های پیام رسانی داخلی که بتوانند تمامی خواسته های مردم را برطرف کنند، وجود ندارد اما حمایت هایی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: امیدواریم این مشکل حل شود و تلگرام از مقررات خود و از خواست ملت برای حفظ آرامش تبعیت کند و البته درباره پیام رسان اینستاگرام راحت تر در شورای امنیت کشور تصمیم گیری شود و چون مردم در تلگرام نیز کسب و کار دارند، پیگیر آن هستیم./

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۱۱ خرداد ۱۳۹۷آذری جهرمی: با اپراتورهای متخلف در زمینه فیلترینگ تلگرام برخورد قضایی می‌شود/نسخه بدون فیلتر تلگرام مشاهده نشده است
۲۸ اردی‌بهشت ۱۳۹۷آذری‌جهرمی: اگر بخواهیم با قاچاق مقابله کنیم، می‌توانیم
۱۸ اردی‌بهشت ۱۳۹۷ماندن تلگرام یعنی خروج سالانه ۷ میلیارد دلار ارز
۱۵ اردی‌بهشت ۱۳۹۷چرا تلگرام بیش از دیگر پیام‌رسان‌ها برای تروریست‌ها جذاب است؟ 
۶ اردی‌بهشت ۱۳۹۷وزیر ارتباطات: مراجعه به پیام رسان‌های خارجی ۱۰ درصد کاهش یافت
۲ اردی‌بهشت ۱۳۹۷چرا رئیس‌جمهور در ارائه آمار دقت نمی‌کند
۲۹ فروردین ۱۳۹۷فرانسه نیز به جنگ با تلگرام و واتس اپ می رود؟
۲۸ فروردین ۱۳۹۷ پول مجازی تلگرام چه بلایی سر پول ملی کشور می‌آورد  
۲۵ فروردین ۱۳۹۷نیویورک تایمز: محکومیت تلگرام تنها در 18 دقیقه/وکلای تلگرام درخواست تجدیدنظر کردند/دولت روسیه: از تلگرام به وایبر مهاجرت می کنیم
۲۲ فروردین ۱۳۹۷مزیت پیام رسان‌های بومی بر تلگرام
۲۱ فروردین ۱۳۹۷فیلترینگ تلگرام؛ موضوعی که مدام تایید و تکذیب می‌شود
۱۸ فروردین ۱۳۹۷توضیحات وزیر ارتباطات در باره حمله سایبری شب گذشته به زیرساخت های اینترنتی کشور  

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۹۰۹۰۴۱۲:۴۰:۴۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
کسب کار ما با تلگرام هرگز ان را ترک نخواهیم کرد
فرامرز۱۹۱۹۳۹۲۳:۴۴:۰۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
آقای وزیر تلگرام‌حامی انتخاباتی تون بود حالا که فضاش ضددولتی و ضدگرانی و فساد شده قطعش میکنی؟ نمک نشناسی نیست؟
ناشناس۱۹۴۸۰۳۰۳:۴۵:۵۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
همراه اول و ایرانسل و رایتل پیام رسان مشترکی بسازند و بعضی از کانالهای مفیدآموزشی اون رو رایگان کنن تا همه از تلگرام بیان سمت اون پیام رسان.
ناشناس۱۹۰۹۳۰۱۲:۴۶:۱۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
فقط تلگرام
ناشناس۱۹۱۴۹۳۱۹:۲۵:۰۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
لطفا به جهت جلوگیری از فساد و فحشا که در ان بیداد میکند بطور کل مسدودش کنید
ناشناس۱۹۱۵۸۸۲۰:۰۸:۵۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
احسنت
ناشناس۱۹۱۷۷۰۲۲:۰۹:۴۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
هرکس در دنبال مسئله خودش هست شما یک سر به خودت بزن
رها۱۹۱۸۲۵۲۲:۵۱:۴۶ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
ببخشیداولی تلگرام باعث ترویج فحشا شده؟؟یابیکاری وبی پولی وفقر وگرونی وتورم؟ شمایی که نگران به سمت فحشارفتن جامعه ایی برای مردم کارو شرایط زندگی حداقلی جورکن ببینم کی میره سمت فحشا بجای اینکه صورت مساله روپاک کنیم به فکر راه حل باشیم
ناشناس۱۹۳۸۳۴۱۰:۴۵:۱۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
دوست عزیز پولدارهای شمال تهران شغل دارند و وضع مالی توپ:::پس چرا دنبال فحشا و فساد میرند اینها هم مشکلشون بیکاری هست؟؟؟؟؟
ناشناس۲۰۱۱۵۹۱۶:۳۱:۴۰ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
شما خواسته مردم را از کجا فهمیدید چیه؟
ناشناس۱۹۳۵۷۱۰۰:۵۳:۳۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
مهم نظر مردم نه شما !
ناشناس۱۹۰۹۳۶۱۲:۴۷:۵۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
آقای وزیر شما حرف از رفع فیلتر توئیتر و یوتیوب میزدید و همین که دولت های قبل شبکه احتماعی رو فیلتر کردند رو امر نادرستی تلقی میکردید. بعد خودتون به صورت تخصصی اینکار رو انجام دادید... بعد میگید مردم چرا عصبانی هستند ... الانم شرط گذاشتید به شرط و شروطا شاید بازش کنیم....
ناشناس۱۹۰۹۷۰۱۲:۵۶:۲۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
برای/ به خاطر یک بی نماز، در مسجد را نمی بندند.
ناشناس۱۹۰۹۷۹۱۳:۰۱:۴۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
فقط تلگرام
Ali۱۹۱۲۲۴۱۶:۰۳:۵۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
چرا App خودتون را درست نمي كنيد؟؟؟
مهدی مهدی۱۹۲۷۲۰۱۳:۱۹:۱۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴
برای اینکه توان تولید در تلگرام را ندارندو اگر هم داشته باشند مردم به آنها اعتماد ندارند
ناشناس۱۹۱۲۳۳۱۶:۱۱:۳۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
خواهش می کنیم بعد از برگشتن آرامش به کشور فیلتر تلگرامو بردارید... از طرف یه عده معتاد ... البته به تلگرام(^_^)
ناشناس۱۹۱۲۶۰۱۶:۲۸:۳۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
سروش بهتره
ناشناس۱۹۱۳۷۸۱۷:۵۵:۰۸ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
زودتر رفع فیلتر شود با زبان خوش !
ناشناس۱۹۱۴۳۰۱۸:۳۷:۵۶ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
بابا بسه دیگه همه جا ارام شده بازش کن دیگه
ناشناس۱۹۱۴۸۶۱۹:۲۳:۱۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
چند هزار کسب و کار تلگرام مسخره شما و تصمیم شما نیست
ناشناس۱۹۱۵۰۰۱۹:۲۹:۱۸ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
کابینه امنیتی دیگه
نسل انقلاب کرده۱۹۱۵۴۹۱۹:۵۲:۱۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
شما ماراازهمه چیزمحروم کرده اید خودتان پول داریدخارج می روید زندگی خوب داریدماازتلگرام موسیقی وکانال های زبان آموزی استفاده می کردیم دیدن اخبارکه جرم نیست اگرکسی معترض است با تلگرام وبی تلگرام کارخودش رامی کند دستگیرهم می شودمن 67سالمه وسرگرمی ام همین چیزهاست چون پول مسافرت ندارم چون نمی توانم درسرما زیادبیرون ازخانه بمانم.من انقلاب کردم تا بهترزندگی کنم نه حبس درخانه باشم بایدازحقوق بازنشستگی قسط وشارژبدهم به فکرفرزندازدواج نکرده دهه شصتی ام باشم که شرمنده ی اوهستم الان چهل ویک هزارتومان پول برق آمده که نسبت به سال پیش دوبرابراست همسرم جبهه رفته واثرات شیمیایی اوراازبین برداماهیچ سهمیه وامکاناتی به ماداده نشد چون گفتندهمسرم سرطان ریه داردودراثرسرطان ریه مرده است ونوشتن مرگ طبیعی خداراشاکرم که هیچ امتیازی به من وخانواده داده نشد همسرم تهرانی الاصل بود وزندگی ام رادرراه این انقلاب دادم اما اعتراض ندارم .خانه ارث فرزندانم را ایران خودروبه ویرانه تبدیل کرده که اعتراض دارم ولی زورم نمی رسدپول تعمیرش هم زیادمیشود درودبرایران خودروکه مال مردم رابه گاراژتبدیل می کند حرف هم بزنی توهین های بدمیشنوی به این گردن کلفت های زورگورسیدگی کنید ما فقط نبایدچون زن هستیم ازاین گردن کلفتهابترسیم
ناشناس۱۹۱۶۴۹۲۰:۵۱:۴۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
عجب
ناشناس۱۹۲۳۷۳۰۸:۳۹:۲۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴
چه ربطی به تلگرام دارد
ناشناس۱۹۱۶۳۱۲۰:۴۰:۵۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
مردم!؟
ناشناس۱۹۱۶۴۱۲۰:۴۸:۲۸ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
آقای جهرمی !!! من ایرانی مقیم کانادا هستم , نه مزدورن نه خایئن نه جاسوس نه ......!! بخدا این رسانه های اجتماعی مملکت رو یه روز به باد میرن !!! ۵۶ میلیون ایرانی عضو تلگرام هستن و صاحب تلگرام میگه من یک دلار از تلگرام درآمد ندارم !! آیا گربه ای برای رضای خدا موش میگیره !! اینها مردم رو تنبل و کاهل کردن و من تا آنجایی که خبر دارم مردم. صبح ت شب موبایل به دست نشستن و وقتشون رو حروم میکنن با این رسانه های اجتماعی که فقط مشکل تو اجتماع ایران درست کردن !! یه نگاه به عکس العمل آمریکا و کشورهای اروپا و .... به این دخالت رسانه ها و مور کشورهاشون بندازید !!!
ناشناس۱۹۱۷۴۴۲۱:۴۶:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
اول پاشو بیا ایران زندگی کن بعد نسخه بپیچ ... خودت رفتی در دامان استکبار زندگی میکنی بعد ازشون بد میگی ! ..جالبه
ناشناس۱۹۱۷۷۷۲۲:۱۴:۳۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
بنده خدا نشستی اونور دنیا داری ما رو قضاوت می کنی؟! منه دانشجوی دکتری که روزی یکبار تلگرام رو چک نمیکنم، میبینم که تنها دلخوشی مردم اینجور چیزها هستش و بهشون حق میدم. شما بجای این قضاوت ها، کافیه یک ماه برگردی ایران تا بفهمی چی به چیه.
ناشناس۱۹۱۸۱۱۲۲:۴۳:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
خارج رفتی عوض اینکه دیدت باز شه تحلیل آبکی یاد گرفتی... عوض اینکه راه حل بدی صورت مسئله رو پاک می کنی؟ اینا مردم رو تنبل کردن؟!!! می دونی چقدر با استفاده از تلگرام کاروکاسبی راه انداختن؟ می دونی چقدر خانواده ها از این راه نون می خوردن؟ چاقو هم می تونه دست یه پزشک باشه هم می تونه دست یه قاتل باشه. پس چون دست قاتل هم می تونه باشه باید از پزشکه بگیریش؟ به نظر من بهترین کار اینکه بعد از آرام شدن اوضاع دوباره تلگرام رو باز کنن مردم رو بیشتر از این از نون خوردن نندازن.
ناشناس۱۹۱۸۵۳۲۲:۵۹:۰۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
شما خاوری نیستی؟
ناشناس۱۹۲۷۰۴۱۳:۰۸:۱۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴
آقای خاوری خوش می گذره؟!
ناشناس۱۹۱۶۵۴۲۰:۵۳:۴۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
سه روز ما رو بیکار کردید ..
ناشناس۱۹۱۷۹۸۲۲:۳۸:۰۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
یک کلام: تلگرام بی تلگرام.
رها۱۹۱۸۴۷۲۲:۵۷:۵۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
ببخشیدا درپاسخ به اون شخصی که خواهان فیلتردائم تلگرام بخاطرترویج فحشا بودن عآآآایآآلتلگرام باعث ترویج فحشا شده؟؟یابیکاری وبی پولی وفقر وگرونی وتورم؟ شمایی که نگران به سمت فحشارفتن جامعه ایی برای مردم کارو شرایط زندگی حداقلی جورکن ببینم کی میره سمت فحشا بجای اینکه صورت مساله روپاک کنیم به فکر راه حل باشیم
رها۱۹۱۸۷۶۲۳:۰۴:۵۶ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
هم اکنون نیتزمندیاری سبزتان هستیم رفع فیلتر تلگرام لدفا
مهدی۱۹۱۹۹۰۰۰:۱۵:۴۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴
از کوزه همان تراود که در اوست من سی ساله تو این کشور ندیدم که بگن دولت برای فلان مسئله مجوز داد تقریبا به جز راهپیماییهای دولتی هیچ راهپیمایی مجوز داری رو به یاد ندارم حالا هم در دنیای امروز با اینهمه ادعا که این کشور آزاده و این حرفها همه چی رو به یک شبکه اجتماعی نسبت میدیم یعنی واقعا این کشور با باز بودن تلگرام همه چیش میریزه به هم اگرم اینجوری باشه نباید یه فکری برای مسئله کرد به جای پاک کردن صورت مسئله
مهدی۱۹۱۹۹۲۰۰:۱۹:۰۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴
از کوزه همان تراود که در اوست من سی ساله تو این کشور ندیدم که بگن دولت برای فلان مسئله مجوز داد تقریبا به جز راهپیماییهای دولتی هیچ راهپیمایی مجوز داری رو به یاد ندارم حالا هم در دنیای امروز با اینهمه ادعا که این کشور آزاده و این حرفها همه چی رو به یک شبکه اجتماعی نسبت میدیم یعنی واقعا این کشور با باز بودن تلگرام همه چیش میریزه به هم اگرم اینجوری باشه نباید یه فکری برای مسئله کرد به جای پاک کردن صورت مسئله
ناشناس۱۹۲۰۴۴۰۱:۱۴:۰۸ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴
خواست مردم؟!چرا از مردم یه نظرسنجی یا رفراندوم ساده نمیکنی تا خواست مردم چیه
پویا۱۹۲۰۸۴۰۲:۲۱:۴۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴
واقعا متاسفم واسه مردمی که واسه یه شبکه ی اجتماعی اینقدر خودشونو به در و دیوار میکوبن. تلگرام تو خود روسیه که کشور سازندشه فیلتره ، یه شرکت کوچیک بود که ما ایرانی ها مهمش کردیم. بسه بابا اینهمه دم از کسب و کار با تلگرام نزنید، کسب و کار مجازی که اصولی باشه با فیلتر یه اپلیکیشن به باد نمیره.
محمد۱۹۲۱۰۲۰۲:۵۳:۵۶ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴
تلگرم فیلتر باشه بهتره
ناشناس۱۹۲۱۹۸۰۶:۱۸:۳۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴
این آقای وزیر جوان و از روز اول برای همین محدودیتها به دولت وارد کردند والان فرصت اینکارو بنام مردم پیدا کرده برادران برید ریشه مشکل را حل کنید ملت و دانشجو وووو از کار وزندگی انداختید فرضا من سوار ماشین میشم اکر رانندگی من یکنفر بد بود باید بگید هیچ راننده ای حق رانندگی نداره
ناشناس۱۹۲۳۸۸۰۸:۴۷:۳۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴
کاش ایران از نظر طراحی آپ قوی بود به خدا خجالت داره بابا ! اگه آپ قوی با قابلیت های عالی طراحی می کردین مردم ول معطل نبودن همون طور که ایرانسل و همراه اول تهیه می کردن همون طور هم ثبت نام می کردن با اطلاعات شناسه ای مشخص لازم هم نبود به مدیر تلگرام نامه بزنین و ابروی ایران رو ببرین می بینین تو رو خدا یک کشور رو آقای " دوروف" سر کار گذاشته و طاقچه بالا میگذاره!!!!!!! البته ناز شستش سروش اصلا قابلیت تلگرام رو نداره ! بچه های ما معمولا تو المپیاد ها خوب نتیجه می گیرن چرا بالاخره شروع نمی کنین سرور در داخل کشور باشه مگه مدیر گوگل و بسیاری از مهندسینش ایرانی نیستن تا کی میخوای حقیر باشین و الکی تو سیما سیما پژ فناوریهای ایران در منطقه رو بدین؟؟؟ ایران ...دارنده هشتم فلان فناوری در جهان هست.... این قمپز در کردن هاتون لج در اره کدوم منطقه ؟ همین دور و برتونه که تخریب و ویران هست دیگه!!!؟
ناشناس۱۹۲۴۳۸۰۹:۲۴:۵۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴
سروش از تلگرام هم بهتر است اگر مردم به شبکه اجتماعی نیاز دارند خوب این نرم افزار را نصب کنند چرا همه تلگرام استفاده می کنند ارگان های دولتی هم مانند آموزش و پروش از سروش استفاده کنند
ناشناس۱۹۲۴۹۱۱۰:۱۱:۵۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴
عمو مردم سه سال دارن رو تلگرام کار می‌کنند
ناشناس۱۹۳۰۸۳۱۷:۲۱:۴۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴
برای چی بهتره؟! :)
ناشناس۱۹۲۵۷۹۱۱:۳۱:۴۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴
به روحانی رای دادیم که تلگرام و اینترنت فیلتر نشه . اگه قرار بشه اصلا شماها برای چه هستید ؟؟
ایرانی با غیرت۱۹۲۶۳۸۱۲:۲۵:۲۵ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴
سیاست های اجرایی وزیر جوان منفعتی برای مردم نداشته و تنها به جیب دولت را فکر کرده. سرعت اینترنت را کاهش داده، قیمت انترنت را افزایش داده . گمان کنم اینجوری که گرفته، دیگه وزارت ارتباطات هم معنی و مفهوم خودشو از دست میده و صدای وسیمای دوم میشه. انشالله
نوروزی۱۹۳۴۰۳۲۱:۴۲:۱۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴
برای من جالبه وزیر یک مملکت 80 میلیونی به ی خارجکی التماس میکنه اینو لطفا قطع کن ؟ به نظرم تمام کسایی که در زمینه فضای مجازی مسئول هستند به خاطر کوتاهی در بومی سازی این فضا باید توبیخ و محاکمه بشن
ناشناس۱۹۴۵۹۴۲۱:۳۷:۱۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
چون هزاران نفر کسب و کارشون تو تلگرام و دارن ازش نون میخورن ! بیکار میشن ! مثل شماها کوتاه اندیش نیست !
ناشناس۱۹۵۵۵۵۱۶:۵۱:۴۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
لطفا تلگرامو وصلش کنید دارم میمیرم. رفتم زیر سرم. از طرف یه معتاد البته به تلگرام
تجارت نیوزطاقچهپارس نماد داده

پربحث‌های امروز

 1. بیماری‌های اقتصاد ایران علاج دارند اما...

 2. اولین اعتراضات به تلگرام طلایی / دست وزارت ارتباطات در کار است

 3. واکنش معاون شریعتمداری به گرانی‌ها: رسانه‌ها چرت و پرت نگویند

 4. تغییر شرکای راهبردی حکومت

 5. رئیس سازمان امور مالیاتی خبرداد: تشکیل کارگروهی برای برخورد با دلالان ارز، سکه، خودرو و مسکن

 6. قیمت سکه 2 میلیون و 650 هزار تومان/قیمت سکه آتی به بیش از ۳ میلیون تومان رسید

 7. ضرورت ترمیم کابینه/ تیم اقتصادی دولت ضعیف و ناکارآمد است

 8. آمریکا از اوباما تا ترامپ

 9. رئیس قوه قضاییه امشب به پرسشهای خبرنگاران پاسخ می‌دهد

 10. خشم پوتین از شادی گل ژاکا و شکیری  

 11. هاشمی شاهرودی: رئیس جمهور آمریکا چهره‌ای نا متعادل و ترسو است

 12. خوشحالی ترامپ و عربستان از توافق جدید اوپک

 13. آخوندی:هدف اصلی برجام محقق شده است/منتقدان تضمین صلح را نادیده می‌گیرند

 14. رئیس توتال: نمی‌توانم به خاطر ایران شرکت را در معرض تحریم قرار دهم

 15. معاون سیما: ممنوعیت حضور چهره‌های پرخرج خارجی ابلاغ شده بود

 16. واردات ۲ میلیون و ۷۰۳ هزار دلار تشتک در سال ۹۶/ برخی اولویت‌های ارزی با اقتصاد مقاومتی جور در نمی‌آید

 17. ضرغامی:‌نامه اصلاح‌طلبان تکمیل سیاست ضدبشری ترامپ است/ این نامه دلسوزی برای ملت ایران نیست

 18. بازدید سرزده رییس سازمان بازرسی کل کشور از ایران خودرو  

 19. شناسایی یک زن در ارسال پیامک‌‎های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس

 20. قیمت گوشت کاهش یافت/جدول

 21. واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا ممنوع شد/ خودرو هم در لیست ممنوعه‌ها

 22. تحقیق و تفحص از قرارداد وزارت راه برای خرید هواپیما بوئینگ و ایرباس

 23. پورعلی گنجی: کاستا تو چشمم فحش ناموس می‌داد

 24. آیا فصل جدیدی در انتظار ترکیه است؟

 25. ۱۸ محصول ایران خودرو گران شد+ لیست قیمت

پربحث‌های دیروز

 1. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 2. احمد توکلی در پاسخ به درخواست یک روزنامه‌نگار: دیده‌بان شفافیت و عدالت به همه ایرانیان ضدفساد تعلق دارد/ اگر اسنادی در مورد بدهی میلیاردی ایران مال به دست آید، پیگیری می‌کنیم

 3. کی‌روش: راه مهار رونالدو را نمی‌گویم/ فیلمنامه ایران - پرتغال را اسکورسیزی هم نمی‌توانست اینگونه برایم بنویسد

 4. واردات 424 خودوری قاچاق از بندرعباس/ مگر می‌شود هزاران دستگاه خودرو با قیمت بالا وارد شود، اما شبکه ای در کار نباشد؟/ تشریح آخرین وضعیت پرونده ایرانشهر و حقوق‌های نجومی

 5. ملکی: وزیر صمت قول داد 31 روزه حباب قیمت خودرو بترکد

 6. واعظی: مقصران موسسات مالی نباید آزادانه بگردند

 7. قیمت دلار و نرخ ارز امروز ۱ تیر ۹۷ +جدول

 8. در جلسه اوپک چه گذشت/زنگنه پس از ترک جلسه اوپک به نشانه اعتراض: فکر نمی‌کنم به توافق برسیم

 9. منبع نمودار ضد ایرانی پمپئو درد سر ساز شد

 10. بررسی افزایش مجدد دستمزد کارگران در شورای عالی کار

 11. نظر استاندار تهران درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 12. بررسی پشت پرده واردات غیرقانونی ۶ هزار دستگاه خودرو

 13. توییت زائری درباره حضور خانواده ها در استادیوم  

 14. شینزو آبه پس از ۴۰ سال به ایران سفر می کند

 15. احتمالات محدود صعود تیم ملی ایران/ پیروزی خودمان و شکست اسپانیا

 16. خواص جادویی و شگفت انگیز این میوه گرمسیری برای سلامتی

 17. نامجومطلق: می‌توانیم در جام جهانی شگفتی ساز شویم/ مقابل اسپانیا 60 دقیقه مطلقا دفاع کردیم

 18. هنر دیروز به زبان امروز

 19. زن:شوهرم با دوستم رابطه دارد/ مرد:زنم شیشه ای است و توهم دارد

 20. خون ایرانیان؛ از سالم‌ترین خون‌های اهدایی در جهان

 21. ترامپ: خلع سلاح کامل هسته ای در کره شمالی آغاز شده است!

 22. درخواست دو قانوگذار ارشد آمریکایی برای قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF

 23. بازدید سردار سلیمانی از پروژه ترفیع گنبد حرم امام حسین (ع) +عکس

 24. بازهم اشک مسی درآمد!  

 25. توصیه‌های اخلاقی رهبرانقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس  

پربحث‌های هفته

 1. چند نکته با افرادی که در دام ترامپ گرفتار شده‌اند

 2. توضیحات سرلشکر فیروزآبادی پیرامون ویلای لواسان+سند

 3. از شعر امسال تا شعر پارسال/تریبون زبان مردم

 4. پزشکیان:در هیچ جای دنیا پزشکان به اندازه ایران درآمد ندارند

 5. تولید کجا بود؟ این روزها همه منتظرند ارز بگیرند تا کود حیوانی را هم وارد کنند

 6. درباره مذاکره مستقیم با آمریکا / رییس جمهور چه کسانی را دیوانه نامید؟

 7. بیش از یک سوم جوانان بیکار ایرانی، درتلاش و حتی کسب مهارت برای پیدا کردن شغل نیستند

 8. قرار بود حکومت‌مان، رنگ و بوی علی را داشته باشد  

 9. تصمیم گیری در خصوص بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی /۵۰ نفر، ۵ درصد سکه‌های ثبت‌نامی را خریده‌اند/ هک سایت وزارت صنعت و فروش ۴ هزار خودروی وارداتی قاچاق

 10. نهاوندیان: مردم باید از آرامش و امنیت اقتصادی خودشان حراست کنند/نیاز به تصمیم گیری‌های قوی داریم و با صبوری مشکلات حل می‌شود/اگر علت گرانی کالایی مشخص نیست، نباید آن را بخریم

 11. آزمون: اگر ناراضی هستند، بعد از جام جهانی دیگر برای تیم ملی بازی نمی‌کنم

 12. آخوندی: نوسانات بازار مسکن سیاسی است

 13. فیروزآبادی ویلای لواسان را تحویل داد

 14. زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟

 15. به بهانه "شبی که ایران نخوابید" / فوتبال را ببینید آقای رئیس جمهور + فیلم

 16. اسپانیا به سختی برد/ یوزها جانانه جنگیدند/ویدئو چک گل ایران به ماتادورها مردود اعلام کرد/امیدها به بازی پرتغال زنده است

 17. محمد ثلاث قصاص شد

 18. وقتی عادل فردوسی پور احساساتی میشود !

 19. سیف:کاهش تورم در ۴۰ سال اخیر بی‎سابقه است/ احتمال توقف پرداخت ازر به کالاهای غیرضرور

 20. اعلام جرم علیه مدیران ارشد پیشین و فعلی بانک مرکزی و مدیران موسسات/ بانک مرکزی به تقصیر متهم است/فرشتگان، آرمان، آرمان ایرانیان و کاسپین یکی هستند؛ حکمت تغییر نام‌ها باید معلوم شود

 21. بی‌هنری بی بی سی /وقتی قاتل را بی گناه وقهرمان نشان می‌دهند

 22. ماجرای ویلای لواسان/ تفریح آمریکایی ها در نیشابور/ مشکل دولت روحانی از نگاه تئوریسین های اصلاح طلب/ چرا در ایران مسئولی استعفا نمی‌دهد؟

 23. بازار خودرو کاملا انحصاری است/ چرا شرکت های خودروساز به آشفتگی بازار دامن زدند؟

 24. ماجرای پرحاشیه ویلای لواسان سرلشکر فیروزآبادی

 25. ضرورت تشکیل اتاق فرماندهی برای اقتصاد

پربحث‌های هفته

 1. چرایی حضور زیاد «زنان» در فضای مجازی

 2. کره جنوبی در صدر فهرست کشورهای پیشگام در اینترنت اشیاء

 3. لغو خرید مشترکانی که از پیام جعلی اینترنت رایگان ضرر کردند

 4. روش کردن سلامت باتری لپ‌تاپ

 5. هفت نقطه از جهان که فاقد اینترنت است

 6. وزیر ارتباطات نتیجه پیگیری موضوع پیام جعلی اینترنت رایگان را اعلام کرد

 7. بقایای قدیمی‌ترین انسان ۱میلیون سال عمر دارد   

 8. چرا گوشی‌ها و لپ‌تاپ‌ها در معرض خطرند؟

 9. زمان عرضه و قیمت گوشی تاشو و انعطاف‌پذیر

 10. نحوه کلاهبرداری سایت‌های شرط‌بندی آنلاین

 11. نرم‌افزار موبایل برای کنترل سرعت خودرو

 12. تعیین سن مقتول با خون کشف‌شده در صحنه جرم

 13. تعرفه اینترنت آزاد چقدر است؟

 14. خطر استفاده از وای فای عمومی برای رمزنگاری مجازی

 15. معرفی LG X۵ در سکوت تبلیغاتی

 16. لشگر اینستاگرامی‌ها ۱ میلیاردی شد

 17. مجید صالحی در کنار همسر و دو قلوهایش   

 18. عکس های سلفی با چشمان بسته اصلاح می شود

 19. تصاویر آیفون‌های جدید منتشر شد

 20. خشک شدن "چشمه‌علی" ری به علت عبور مترو

 21. چرا نباید ای‌میل‌های قدیمی را سر به نیست کنیم؟

 22. کاربران آیفون فلش گوگل‌مپ را به خودرو تبدیل می‌کنند

 23. چرا نباید ای‌میل‌های قدیمی را سر به نیست کنیم؟

 24. کاربران آیفون فلش گوگل‌مپ را به خودرو تبدیل می‌کنند

 25. واتس‌اپی‌ها با کفش‌های آدیداس طعمه فیشینگ شدند

آخرین عناوین