زمزمه بنزين 1500 توماني از دی ماه

گروه اقتصادی الف،   3960921020 ۵۵ نظر، ۱ در صف انتشار و ۲۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
زمزمه بنزين 1500 توماني از دی ماه

قيمت بنزين يكي از جذاب‌ترين موضوعاتي است كه هر ساله با ارايه لايحه بودجه توسط دولت به مجلس شوراي اسلامي مورد توجه خاص قرار مي‌گيرد.

اعتماد نوشت: همزمان با ارايه لايحه و بررسي آن توسط نمايندگان رايزني‌ها در مورد نرخ‌هاي جديد بنزين و حامل‌هاي انرژي از سوي منابع آگاه در درون دولت و حتي تحليل‌هاي كارشناسي بر سر زبان‌ها رانده مي‌شود.

 اين موضوع كه مسبوق به سابقه است، هر سال در زمان ارايه لايحه تكرار مي‌شود و در نهايت با بررسي لايحه بودجه در صحن علني مجلس نتيجه نهايي و اعلام مي‌شود؛ روالي كه در سال 96 با مخالفت‌هاي متعدد نمايندگان و بار تورمي كه براي بودجه ايجاد مي‌كرد قيمت حامل‌هاي انرژي ثابت ماند اما در همان لايحه نمايندگان مجلس به دولت اجازه دادند تا از ابتداي دي ماه سال جاري قيمت حامل‌هاي انرژي مخصوصا بنزين و نفت گاز را افزايش دهد.

به اين ترتيب و طبق اطلاعاتي كه خبرنگار اعتماد از مديران سازمان برنامه و بودجه كشور به دست آورده است، دولت قصد دارد از ابتداي دي ماه سال جاري قيمت بنزين را به 1500 تومان و قيمت نفت گاز را به 400 تومان افزايش دهد؛ تصميمي كه ظاهرا دولتي‌ها بر اساس قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت و ماده يك قانون هدفمندي گرفته‌اند.

البته سال گذشته نمايندگان مجلس در ادامه بررسي لايحه بودجه 96 بخش درآمدي تبصره 14 اين لايحه را بررسي و تصويب كردند كه طي آن دولت در سال 96 مجوز افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي را نداشت اما در همان زمان نمايندگان مجلس به دولت اجازه دادند تا پيشنهاد خود براي افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي را در ماه‌هاي پاياني سال ارايه كند؛ موضوعي كه گويا دولتي‌ها در لايحه بودجه سال 97 آن را منظور كرده‌اند.

 مستندات لايحه بودجه ۹۷ نشان مي‌دهد دولت افزايش قطعي قيمت حامل‌هاي انرژي را كليد زده و درآمد ۱۷ هزار ميليارد توماني آن را پيش‌بيني كرده است. براساس تبصره ۱۸ اين لايحه، احتمال اجراي آن در پايان امسال وجود دارد.

بر اساس تبصره 18 لايحه بودجه سال آينده كل كشور، دولت اجازه‌اي درخواست كرده‌ تا صد درصد منابع حاصل از مابه‌التفاوت قيمت حامل‌هاي انرژي در سال 1397 نسبت به قيمت اين حامل‌ها در ابتداي سال 1396 را به حساب خاصي نزد خرانه‌داري كل كشور واريز و منابع حاصله را تا سقف 174 هزار ميليارد ريال به شكل وجوه اداره شده و يارانه سود و تركيب با منابع صندوق توسعه ملي و تسهيلات بانكي در جهت حمايت از طرح‌هاي توليد، اشتغال و آموزش و كمك به كارورزي جوانان دانش‌آموخته دانشگاهي پرداخت كند.

نكته مهم در اينجا به موضوع حامل‌هاي انرژي باز مي‌گردد كه در صورت تصويب مي‌توان از آن به عنوان فاز جديدي از هدفمندي يارانه‌ها نام برد. يعني دولت به دنبال افزايش قيمت‌ حامل‌ها و واقعي كردن آنها است.

با اين حال اين تبصره قيدي دارد كه در نوع خود جالب و قابل تامل است؛ آنجايي كه گفته شده «نسبت به قيمت اين حامل‌ها در ابتداي سال 96»؛ بنابراين احتمالا دولت قصد دارد در سال جاري و با ملاحظات خود، قيمت حامل‌ها را در پايان سال افزايش دهد. در همين راستا يك مقام مسوول دولتي در رابطه با اين تبصره معتقد است: دولت براي افزايش حامل‌هاي انرژي در تبصره 14 قانون بودجه امسال و سال‌هاي گذشته اجازه افزايش قيمت‌ها را گرفته است.

يكي از سناريو‌هاي قوي دولت بنا به ادبيات اين تبصره آن است كه در پايان سال جاري قصد افزايش حامل‌هاي انرژي را دارد و مابه‌التفاوت قيمت اين حامل‌ها در سال 97 نسبت به ابتداي سال 96 را به حسابي نزد خزانه براي موارد گفته شده، واريز خواهد كرد.

خلاف روال 20 درصدي
البته گويا دولت قصد دارد با توجه به عدم افزايش قيمت‌ها كه در سال 96 صورت گرفته است براي ماه‌هاي پاياني حتي خلاف مجوز قبلي‌اش عمل كرده و به جاي افزايش 20 درصدي كه سالانه براي افزايش قيمت رعايت مي‌شد، قيمت حامل‌هاي انرژي را بيش از 40 درصد افزايش  بدهد. به همين سبب در طرحي كه در سازمان برنامه و بودجه قطعي شده و مديران آن قصد دارند بعد از بررسي لايحه به مجلس بدهند قيمت بنزين به 1500 تومان خواهد رسيد و قيمت نفت گاز به 400 تومان.

اين امر مورد تاييد يكي از مديران سازمان برنامه و بودجه نيز هست. اين مقام ارشد سازمان برنامه و بودجه با تاييد موضوع افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي به 1500 و 400 تومان از ذكر جزييات بيشتر خودداري و مي‌گويد: « موضوع افزايش قيمت بنزين و گازوييل در دولت نهايي شده است و قصد بر آن است كه از ابتداي دي ماه سال جاري اجرايي شود.»

وي ادامه مي‌دهد: «اين روال با تاييد و مجوزي كه پيش از اين دولت از مجلسي‌ها كسب كرده است انجام خواهد شد.» اين مدير دولتي هر چند كه اشاره بيشتري به جزييات افزايش قيمت بنزين براي بنزين معمولي و سوپر نمي‌كند.

اما به نظر مي‌رسد با توجه به قيمت هزينه‌هاي دولت بايد از محل هدفمند كردن يارانه‌ها كه كه براي بودجه در نظرگرفته است قيمت بنزين معمولي به 1200 تومان و بنزين سوپر به 1500 تومان برسد و در اين راستا قيمت گازوييل نيز به 400 تومان برسد، كه افزايشي تقريبا 25 درصدي براي هر يك از اين حامل‌ها منظور
شده است.

منابع حاصل از افزايش قيمت بنزين به بيمه سلامت تخصيص مي‌يابد
البته در سال 95 زماني كه بحث افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي مطرح بود نيز همين ارقام از سوي سازمان برنامه و بودجه كشور در مهرماه سال 95 مطرح شد اما با عدم افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي اين امر منتفي شد.  در عين حال منابع سازمان برنامه و بودجه تاكيد مي‌كنند كه منابع حاصل از افزايش قيمت بنزين وگازوييل به بخش بيمه سلامت منتقل خواهد شد.

پيش از اين هم حسيني مكارم معاون مالي شهرداري تهران در يك نشست خبري اعلام كرد كه شهرداري به طور رسمي براي تامين درآمدهاي پايدار شهرداري به دولت پيشنهاد داده كه قيمت بنزين 150 تومان افزايش يابد. علاوه بر اين مباحث، دولت همه‌ساله افزايش 20 درصدي گازوييل، آب، برق و ديگر حامل‌ها را به صورت جداگانه در بودجه‌هاي سنواتي لحاظ كرده اما بنا به دلايلي عملياتي نمي‌كند.

براين اساس متن تبصره 18 لايحه برنامه ششم توسعه به شرح زير است: «با هدف اجراي برنامه اشتغال گسترده و مولد با تاكيد بر اشتغال جوانان، دانش‌آموختگان دانشگاهي، زنان و اشتغال حمايتي به دولت اجازه داده مي‌شود صد درصد منابع حاصله از مابه‌التفاوت قيمت حامل‌هاي انرژي در سال 1397 نسبت به قيمت اين حامل‌ها در ابتداي سال 1396 را به حساب خاصي نزد خرانه‌داري كل كشور واريز و منابع حاصله را تا سقف 174 هزار ميليارد ريال به شكل وجوه اداره شده و يارانه سود و تركيب با منابع صندوق توسعه ملي و تسهيلات بانكي در جهت حمايت از طرح‌هاي توليد، اشتغال و آموزش و كمك به كارورزي جوانان دانش‌آموخته دانشگاهي پرداخت نمايد. 

بر اين اساس اعتبارات موضوع اين بند بر اساس شاخص‌هايي كه به پيشنهاد سازمان برنامه و بودجه كشور به تصويب هيات وزيران مي‌رسد، در اختيار استان‌ها قرار مي‌گيرد.  همچنين صندوق توسعه ملي موظف است تا معادل 150 هزار ميليارد ريال از منابع ارزي خود را با تصويب هيات امنا نزد بانك‌هاي عامل سپرده‌گذاري نمايد تا با تلفيق با منابع نظام بانكي، صرف اعطاي تسهيلات موضوع اين بند گردد.  به بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران اجازه داده مي‌شود از طريق بانك‌هاي عامل، معادل به طرح‌هاي توسعه توليد و اشتغال موضوع اين حكم، تسهيلات اعطا نمايد.»

در صورت افزايش قابل توجه قيمت حامل‌هاي انرژي، دولت به صورت رسمي وارد اجراي فاز سوم هدفمندي يارانه‌ها شده است.  اگرچه بعد از اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها در سال 93، مواردي چون حذف سهميه بنزين و محاسبه بنزين با قيمت آزاد و افزايش قيمت بعضي حامل‌هاي انرژي به صورت پراكنده اتفاق افتاده است اما دولت هيچگاه حاضر نشد رسما اين موارد را به عنوان اجراي فاز بعدي هدفمندي يارانه‌ها محسوب كند.

 تكليف بنزين در مجلس مشخص مي‌شود

محمد كردبچه، مشاور رييس سازمان برنامه و بودجه و از كارشناسان سازمان برنامه و بودجه، در مورد ميزان افزايش قيمت بنزين گفت: «هنوز مشخص نيست كه بنزين گران خواهد شد. در تبصره 18 لايحه بودجه 1397 كه درجهت ايجاد اشتغال و رفع مشكل بيكاري است، اعدادي آورده شده كه تنها نظرات دولت است. مانند تبصره 14 اين لايحه كه مبحث مرتبط با يارانه‌ها است. اگر مجلس در اين تبصره‌ها تغييراتي ايجاد كند، آن‌گاه دولت از سناريوهاي خود براي افزايش درآمدها يا كاهش هزينه‌هايش بايد استفاده كند.»

وي افزود: «هر تغييري كه در لايحه بودجه صورت گيرد، اعداد و ارقام بودجه را عوض مي‌كند و افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي و بنزين نيز در اين رابطه تغيير خواهند كرد. از نظر من زماني مي‌توان به شكل دقيق از افزايش و ميزان تغيير قيمت بنزين صحبت كرد كه نظر نهايي مجلس آماده شود. مهم‌ترين بخش اين بررسي‌ها نيز تبصره‌هاي 18 و 14 هستند كه مي‌تواند به طور كلي مسير اقتصاد براي سال آينده را مشخص كند.»

به گفته كردبچه نمايندگان مجلس از روز يكشنبه در حال واكنش نشان دادن به بودجه هستند و اين اتفاقي است كه هر سال مي‌افتد. درنتيجه دولت تلاش كرد تا لايحه‌اي را آماده كند كه انعطاف داشته باشد و بتواند با نظرات مختلف ديگر نيز هماهنگ شود، به همين دليل اكنون نمي‌توان از تغييرات احتمالي سخن چنداني گفت.  اين مقام مسوول گفت: صحبت‌هاي آقاي نوبخت نيز بايد اينگونه بررسي شوند كه ايشان پيش‌بيني اقتصادي خود از رشد اقتصادي و نرخ تورم را در شرايطي اعلام كردند كه قيمت حامل‌هاي انرژي تغيير نكند. افزايش قيمت‌ها در اين بخش تبعات اقتصادي خاصي دارد و به همين دليل نمي‌توان شتاب‌زده عمل كرد چرا كه اگر قيمت حامل‌هاي انرژي افزايش يابد، اثر افزايشي بر تورم و تاثير كاهشي بر رشد اقتصادي خواهد داشت. درنتيجه هنوز چيزي مشخص نيست و بايد منتظر ماند.»

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۲۵ دی ۱۳۹۶امیری: حق اظهارنظر برای دولت در همه مراحل رسیدگی به بودجه در مجلس وجود دارد
۲۵ دی ۱۳۹۶اثری از اقتصاد مقاومتی در لایحه بودجه ۹۷ دیده نمی‌شود
۲۴ دی ۱۳۹۶پیشنهاد جدید نمایندگان برای حذف یارانه نقدی پردرآمدها + جزئیات
۲۳ دی ۱۳۹۶افزایش پلکانی حقوق کارکنان دولت در سال ۹۷
۲۳ دی ۱۳۹۶حقوق های نجومی در سال ۹۷ افزایش پیدا نمی کند/ افزایش حقوق وزرا و نمایندگان مجلس ممنوع شد/ افزایش ۱۸ درصدی حقوق‌ کارمندان
۲۳ دی ۱۳۹۶یک ریال از هزار میلیارد تومان اشتغال تخصیص نیافت
۲۳ دی ۱۳۹۶بنزین ۱۵۰۰ تومانی چه کالاهایی را گران می‌کند؟
۲۳ دی ۱۳۹۶رانت پنهان چند هزار میلیارد تومانی بودجه برای بانک‌ها
۲۲ دی ۱۳۹۶منابع مالی سرمایه‌گذرای بخش اشتغال در ابهام
۲۲ دی ۱۳۹۶مقایسه ایران و عربستان در بحث قیمت بنزین درست است؟
۲۲ دی ۱۳۹۶حاجی بابایی: دولت می‌خواهد مردم برای دریافت یارانه در کمیته امداد ثبت نام کنند
۲۱ دی ۱۳۹۶علی مطهری خواستار افزایش قیمت بنزین شد

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

حسن۱۶۳۸۰۴۰۶:۵۱:۳۸ ۱۳۹۶/۹/۲۱
سلام قیمت ماشین رو واقعی و مصرف اون رو بیارن پایین بعد قیمت بنزین رو سه برابر کنن . با وجود مردم ایران ...
ناشناس۱۶۴۱۵۱۱۲:۴۳:۴۶ ۱۳۹۶/۹/۲۱
دولتمردانی ... که برادرشان مفسد اقتصادی باشند بهتر از نمیشه
ناشناس۱۶۳۸۳۱۰۷:۵۷:۴۴ ۱۳۹۶/۹/۲۱
مگه تورم 10 درصد نیست چرا 40 درصد افزایش
مجید۱۶۳۸۳۴۰۸:۰۳:۲۵ ۱۳۹۶/۹/۲۱
فوب خلیج فارس شده ایکس دوران دانشگاه اخرش نفهمیدیم چند بود؟
ناشناس۱۶۳۸۵۱۰۸:۲۷:۱۲ ۱۳۹۶/۹/۲۱
وقتی یارانه ها رو قطع میکنند نباید حامل های انرژی یا بنزین رو گرون کنند فلسفه یارانه ها برا این بود که گرون کنند هرکی به اندازه مصرفش پول بده یکی بنزین مصرف میکنه پول بده اون یکی که ماشین نداره پول تاکسی بده حالا که یارانه ها قطع میشن باید برگردیم جای اول و هر چی رو گرون کردن آب و برق و گاز و ... هرچی به قیمت سابق برگرده و اگه غیر این باشه این یه کلاهگذاری آشکاره سرمردم !!!!
شیری۱۶۳۸۷۹۰۸:۵۷:۰۷ ۱۳۹۶/۹/۲۱
یارانه ها را قطع کردید حالا گرانی بیش تر. ملت تاب و توانشون را از دست دادن . ی وقت قبمت انرژی را تغییر ندهید. نشستید اون بالا خبر از زندگی مردم ندارید.
ناشناس۱۶۳۸۹۰۰۹:۰۲:۴۴ ۱۳۹۶/۹/۲۱
ما که نتونستیم ولی خدا .. حق ما را از .. شما دولتمردان و فرزندان نازپرورده شما بیرون خواهد کشید...
ناشناس۱۶۴۷۲۸۱۹:۲۶:۱۷ ۱۳۹۶/۹/۲۱
تنها امید ما به امام زمان هست .... تاریخ نشان داد مدیریت چپ و راست تنها زندگی مردم رو سخت تر کرد .
محمد۱۶۳۹۰۰۰۹:۱۶:۳۹ ۱۳۹۶/۹/۲۱
آقای روحانی این برنامه شما است؟ ما به شما رای دادیم که اوضاع بهتر شود نه بدتر...
ناشناس۱۶۴۷۰۹۱۹:۱۱:۱۱ ۱۳۹۶/۹/۲۱
وقتی رای دادی حرف نزن
ناشناس۱۶۳۹۰۷۰۹:۲۴:۱۷ ۱۳۹۶/۹/۲۱
موقعی که تورم کمتر از 10 درصده طبیعی که با حساب کتاب دولتمردای ما که علامه دهر هستند بنزین 1500 تومن بشه!
بنده خدا۱۶۳۹۲۷۰۹:۵۱:۰۲ ۱۳۹۶/۹/۲۱
سوال اينه كه چطوري با هر افزايش قيمتي كه دولت به مردم تحميل ميكنه اما تورن همينطور داره پاييين و پايين تر مياد؟
ناشناس۱۶۳۹۲۹۰۹:۵۲:۳۷ ۱۳۹۶/۹/۲۱
شایعه درست نکنید . الودگی هوا مال بنزین ارزان نیست مال ماشین بی کیفیت داخلی که با تکنولوژی 20 سال پیش تولید می شوند
ناشناس۱۶۳۹۸۳۱۰:۳۵:۵۳ ۱۳۹۶/۹/۲۱
طرح بی کیفیتی بنزین داخلی بهانه ای بود برای وارد کردن بنزین خارجی توسط همسر یکی ا..
ناشناس۱۶۳۹۳۲۰۹:۵۴:۵۲ ۱۳۹۶/۹/۲۱
از جیب ملت به جیب پزشکان.دمتان گرم.ما که حلال نمیکنیم .
ناشناس۱۶۳۹۴۱۱۰:۰۲:۴۲ ۱۳۹۶/۹/۲۱
دوباره از جیب مردم به جیب پزشک ها
ناشناس۱۶۳۹۵۰۱۰:۱۶:۰۷ ۱۳۹۶/۹/۲۱
کاملا با گران شدن بنزین موافقم از اینهمه ترافیک و دود خسته شدیم
ناشناس۱۶۴۹۷۳۲۲:۵۳:۳۲ ۱۳۹۶/۹/۲۱
تعداددزیادی افراد بیکار ناشی از رانت های اقتصادی و تصمیمات سیاسی غیر بهینه اموراتشان را با مسافر کشی می گذرانند ایا اماده عواقب امنیتی بیکار شدن اینهمه بیکار با کران شدن بنزین هستید
محمد۱۶۳۹۵۶۱۰:۱۹:۰۹ ۱۳۹۶/۹/۲۱
تصمیم بسیار خوبی است هر شخصی که بیشتر از ماشین شخصی استفاده می کنه باید هزینه بیشتری هم پرداخت کنه
ناشناس۱۶۴۲۱۱۱۳:۲۵:۱۸ ۱۳۹۶/۹/۲۱
دادش این حرف رو نزن فردا قانون میگذارن هرکی بیشتر از پاهاش استفاده کنه باید عوارض اضافه برای پیاده رو بده
ناشناس۱۶۴۳۱۴۱۴:۳۶:۱۸ ۱۳۹۶/۹/۲۱
اتفاقا هزینش رو شما میدی. هر چی ثروتمندتره بهتر بلده چطور جبرانش کنه از جیب من و شما
ناشناس۱۶۴۹۳۲۲۲:۲۱:۰۴ ۱۳۹۶/۹/۲۱
چقدر تو عاقلی.
جلال۱۶۳۹۷۴۱۰:۲۹:۰۵ ۱۳۹۶/۹/۲۱
۴سال دوم شروع شد وباز مسئولین بجای مردم بفکر ..خود و فرزندان ژن خوب خود افتادن مگر یارانه قطع نمیشود . مگر تورم ۱۰درصد نیست . اقای روحانی امیدوارم .. به حرفهای قبل از انتخابات فکر کنی . نکند این بخاطر دولت قبل
ناشناس۱۶۴۳۵۳۱۵:۰۷:۱۶ ۱۳۹۶/۹/۲۱
نمیدونم هر دولتمردی چرا موقع رفتن دوست داره خودشو بد نام کنه چرا...
ناشناس۱۶۳۹۸۲۱۰:۳۴:۵۱ ۱۳۹۶/۹/۲۱
هر دم از این درخت گلابی بری می رسد یک روز سه برابر شدن عوارض خروج از کشور روز دیگر افزایش قیمت بنزین یک روز حذف یارانه نان و سال دیگر حذف کل یارانه گشایشهای پسابرجامی در افتاب تابان
ناشناس۱۶۴۰۲۹۱۱:۰۳:۲۰ ۱۳۹۶/۹/۲۱
تورم 10درصد، افزایش حقوق 10درصد، افزایش قیمت بنزین 50 درصد، آقای روحانی رای ما اکثریت جوانان را پس بده.
ناشناس۱۶۴۰۴۵۱۱:۲۱:۴۰ ۱۳۹۶/۹/۲۱
دولت فقط چشم دوخته به جیب خالی مردم !! واقعا نمی بینید مردم کم کم دست گدایی دارن دراز میکنن! ملت ..درست کردید
ناشناس۱۶۴۰۴۸۱۱:۲۳:۴۰ ۱۳۹۶/۹/۲۱
تمام افکار و انتظارات ما از یک جامعه .. تقریبا از دوستان مسئولین دیگه هیچ انتظاری نداریم وقتی بودجه رو دیدم و اینکه چه افرادی تحت چه عناوینی از بودجه بهره میبرند معنی ..رو فهمیدم و اینکه سهم یک نهاد چند نفره از یک شهرستان 200 هزار نفری با کلی مشکلات بیشتر است فقط آه کشیدم....
ناشناس۱۶۴۰۶۴۱۱:۳۷:۰۸ ۱۳۹۶/۹/۲۱
این بود دولت تدبیر و امید؟بسیار پشیمان و متاسفم که به .. از درد مردم خبر داری آقای رئیس جمهور؟
ناشناس۱۶۴۰۷۸۱۱:۴۵:۱۴ ۱۳۹۶/۹/۲۱
پناه میبریم به خدا از شما دولتمردان
بی نام۱۶۴۱۲۲۱۲:۱۵:۳۲ ۱۳۹۶/۹/۲۱
چرا هر سال باید دنبال گرانی باشید یکبار شده بگید فلان چیز قیمتش پایین اومده و بعد میگید تورم پایین اومده با چه شاخصی حساب میکنید.نمیتونید اداره کنید دو تا مستشار خارجی استخدام کنید تا راهکار بهتون ارایه بدهد
سرلک۱۶۴۱۲۹۱۲:۲۴:۱۷ ۱۳۹۶/۹/۲۱
تعرفه گمرکی رو از ماشینهای وارداتی بردارید،بنزین رو بکنید 3000تومان اصلا!
ناشناس۱۶۴۵۳۰۱۷:۰۸:۲۴ ۱۳۹۶/۹/۲۱
آخه متفکر !!!!!!! مگه کسی فرهنگ استفاده از خودرو داره که ماشین مفت و بنزین مفت در اختیارش بزارن و اون هم از صبح تا شب راه بیوفته تو خیابون و راه بندان و دود و الودگی هوا و صدا و .... درست کنه که چی بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۶۴۱۴۳۱۲:۳۶:۲۲ ۱۳۹۶/۹/۲۱
وقتی می گویند سود حاصل ، به طرح سلامت اختصاص داده می شود یعنی به جیب پزشکهای جراح می رود .
بی طرف۱۶۴۲۲۶۱۳:۳۳:۵۸ ۱۳۹۶/۹/۲۱
حاجی من نه دکترم نه دکتر میرم ولی اینجا بحث بنزینه ماذا فاز؟ همین شماهایید که وقتی یک اتفاق میافته افکار مردم رو تغییر میدین و حواسشونو پرت یه موضوع دیگه میکنید
ناشناس۱۶۴۱۴۴۱۲:۳۷:۲۴ ۱۳۹۶/۹/۲۱
خدا پدران تو را بیامرزد.
ناشناس۱۶۴۱۴۶۱۲:۳۸:۳۱ ۱۳۹۶/۹/۲۱
باتوجه به قطع پرداخت یارانه به اکثریت قریب به اتفاق مردم در سال آینده و با توجه به قطع طرح تحول و عدم پرداخت از یکسال قبل و نیز نداشتن بسیاری از داروها در شرایط فعلی که مرگ و میر ها را بالا برده است این گرانی جدید تنها بهانه برای ریخت و پاشها و احتمالا ..و اختلاس جدید دولتی هاست
توانگر۱۶۴۱۴۹۱۲:۴۱:۵۱ ۱۳۹۶/۹/۲۱
ترا به خدا نه ده درصد حقوق اضافه کنید نه این قدر قیمت ها را بالا ببرید یارانه نمی خواهیم فقط بزارید ارامش داشته باشیم هرسال اوضاعمون بدتر از سال قبل میشه.ادعا هم دارید فکر مردمید شما بااین کارا پولدارها را پولدارتر می کنیدمی دونید بنزین هزار و پانصد تومانی اخر از سفره طبقه متوسط وضعیف بیرون کشیده میشه ؟
بینام۱۶۴۱۶۴۱۲:۵۱:۵۵ ۱۳۹۶/۹/۲۱
از قرار معلوم مملکت داره از جیب مردم میگذره یک آن احساس غرور کردم منی که از تامین هزینه های خودم موندم حالا دارم یک کشور روساپورت مالی میکنم دل اختلاس گرا بسوزه اونا از کشور پول دزدیدن ولی من با حقوق بخور و نمیرم هم مالیات میدم هم هزینه های دیگه کشور را تقبل کردم حس قشنگیه
علی۱۶۴۳۶۵۱۵:۱۴:۴۶ ۱۳۹۶/۹/۲۱
البته چندتا کشور حقمونه عزیز
ناشناس۱۶۴۲۱۸۱۳:۲۹:۱۱ ۱۳۹۶/۹/۲۱
۲ تومنش کنید راستا. ظرفیت مردم خیلی بیشتر از این حرفهاست!
ناشناس۱۶۴۲۶۳۱۴:۰۳:۱۰ ۱۳۹۶/۹/۲۱
افزایش 50درصدی بنزین به زبان دیپلماتیک یعنی اینکه تورم حداقل 50درصد است درغیر اینصورت کدام دولتی را شما سراغ دارید که یکهزارم دلار بیشتر ازتورم واقعی مایحتا ج مردم را گران کند .ضمنا ازراییکه به اقای روحانی دادم واقعا متاسفم .
ناشناس۱۶۴۳۵۸۱۵:۰۹:۴۵ ۱۳۹۶/۹/۲۱
کدوم بیمه سلامت ؟! یک دفترچه داده اند میگویند بروید مراکز درمانی دانشگاهی . خودشان که مریض میشوند میروند بهترین بیمارستان های خصوصی مرکز شهر چون قرار داد دارند . به ما که میرسه میفرستند بیمارستان های دانشگاهی . دست بردارید از این کارها . یک سازمان تاسیس کنید مردم بروند خودشان پولش را بدهند و دفترچه بگیرند . دلیلی ندارد مرتب هر سال قیمت بنزین رو به عناوین مختلف افزایش میدهند بدون اینکه خاصیت خاصی داشته باشد
ناشناس۱۶۴۵۴۵۱۷:۱۶:۱۸ ۱۳۹۶/۹/۲۱
یک آبداراچی در این مملکت روزی حداقل 180 کیلومتر با خودرو سواری شخصی سفر میکنه و هر هفته هم به شهرهای شمالی سفر داره حداقل 10 نمونه را در اطراف خودم میبینم و لمس میکنم بروید و بگردید در کدام یک از کشورهای معمولی و پیشرفته دنیا اینجوری دیده میشه؟ و فقط یک نمونه معرفی کنید. حالا وضع اینها بد هست یا خارجیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
nc۱۶۴۵۵۱۱۷:۲۰:۴۳ ۱۳۹۶/۹/۲۱
دوستان آخه تا کی باید بشینیم این دولتیا هر کاری خواستن بکنن.. باید یه حرکتی کرد... یادتونه یه مدت کمپین زدن که ماشین نخریم و نخریدیم دیگهبه غلط کردن افتاده بودن تا آخر یه جور دیگه سر مردمو کلاه گذاشتن و وام خرید خودرو دادن که مردم دوباره گول خوردن که ایکاش نمیخوردن... باید خودمون شروع کنیم.تا اعتراض نباشه همینه
ناشناس۱۶۴۶۶۱۱۸:۳۹:۲۳ ۱۳۹۶/۹/۲۱
رئیس جمهور نباید که دو دوره ای بشه !
علی۱۶۴۷۵۴۱۹:۵۳:۵۰ ۱۳۹۶/۹/۲۱
بله عزیزم خر که از پل گذشت دیگه کاری به ملت ندارن
عليرضا۱۶۴۷۹۸۲۰:۳۰:۱۴ ۱۳۹۶/۹/۲۱
اين دولت از دولت تدبير و اميد نشاني از خود بجا نگذاشته جز دولت تدفين اميد،تمام أميدها رو از بين برديد و جز ياس و نا اميدي نياوردين ،گفتين چرخ زندگي مردم هم بايد بچرخه،اما حالا دنيا در اين گراني دور سرمون ميچرخه،كليد انتخابات يادتون هست؟يادتون نره مردم شما ها رو اوردن سر كار وهمين مردم هم پشتوانه شما هستند.با وضع موجود در انتخابات بعدي ابرويي برايتان نخواهد ماند،
ناشناس۱۶۴۸۳۳۲۱:۰۳:۳۴ ۱۳۹۶/۹/۲۱
وضعیت مملکت در ۲۴ ساعت گذشته: ۱-چند برابر شدن #عوارض_خروج_از_کشور ۲-حذف #بيمه داروهاى OTC ۳-بسته شدن پرونده ورود #زنان به #ورزشگاه ۴-راه اندازى #گشت_سپاه ۵-غير همسان‌سازى #فيلترينگ ۶-قطع #یارانه ها براي همين هست كه داعش با ايران كاري نداره ! ⭕️⭕️
سعید۱۶۴۸۴۵۲۱:۱۷:۵۲ ۱۳۹۶/۹/۲۱
کجایند آن مردمانی که تا ساعات دو شب مشغول پایکوبی و جشن پیروزی دولت روحانی بودند؟تمام اقشار از روحانی حمایت کردند و نتیجه را ببینند،حالا بخورید و بیاشامید تا هزارو چهارصد با روحانی
ناشناس۱۶۴۹۷۷۲۲:۵۶:۳۵ ۱۳۹۶/۹/۲۱
ما اخرش برای این طرح سلامت فربه سازی پژشکان و مدیران سهامدار بیمارستان باید همه دارو ندار کشور را بدهیم
سید۱۶۵۰۰۳۲۳:۲۳:۱۳ ۱۳۹۶/۹/۲۱
صد تا از این اضافه ها را بیشتر کنید به خودتان که فشار نمی آید این مردم هستند که زیر بار فقر باید تحمل کنند و سیلی برگونه خود زنند تا روزگار گذران کنند و پیشنهاد دارم کلمه انصاف را از فرهنگ لغات حذف نمابید چرا که دیگر مفهومی ندارد
ناشناس۱۶۵۰۰۶۲۳:۳۰:۱۷ ۱۳۹۶/۹/۲۱
اگر این بودجه سال اینده تصویب بشه متاسفانه اثار ویرانگری بر ملت داشته وتبعات خطرناکی برای مملکت دارد چرا باور نمیکنید که صبر وطاقت مردم تمام شده
محمد۱۶۵۴۶۵۱۱:۲۵:۱۳ ۱۳۹۶/۹/۲۲
سه ساله که به لطف آقای روحانی در کارگاهی که کار میکردیم تخته شده هممون بیکاریم تنها در آمد من وامثال من که از گشنگی نمیریم کار با ماشین بود که فقط پول نون زن و بچه رو در بیاریم که اونم با این شرایط دیگه نمیتونیم شما یا نمیدونید تو جامعه چه خبره یا.....
حمید۱۶۶۹۷۵۲۳:۱۵:۱۲ ۱۳۹۶/۹/۲۳
تا هزارو چهارصد با روحانی ما هم باید چوب شماهایی رو بخوریم که رای دادید به اقای روحانی گناه شما خیلی بیشتر از اقای روحانی است که خودتان را بخواب زدید
دیجی استایلملاصدرامادیران

پربحث‌های امروز

 1. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

 2. تذکر 24 نماینده به روحانی درباره نقد امام زمان (عج)/ به جای نقد معصومان به حل بیکاری و جلوگیری از اعمال تحریم‌های جدید بپردازید

 3. سیف: نیروی انتظامی در جلوگیری از تاسیس شعب موسسات مالی کوتاهی کرد/ ما از فساد رو به گسترش جلوگیری کردیم/ نرخ تورم کاهشی بوده/ در بخش مسکن رونق داشتیم

 4. اعدام؛ سرنوشت پسری با اعمال شیطانی

 5. ربیعی: بازگشایی و بررسی جعبه سیاه در چین انجام می‌شود/ اصابت موشک به سانچی و مقصد کره‌شمالی، داستان‌سرایی است/ جانباختگان، «شهید خدمت» محسوب می‌شوند/ خدمه هنگام تصادف خواب نبودند

 6. وزیر خارجه عربستان: برجام نیاز به اصلاح دارد

 7. ریشه‌های اقتصادی اعتراضات اخیر/ آمار بیکاری سخن می‌گوید

 8. ایرباس از احتمال تاخیر در تحویل هواپیماهای ایران خبر داد/مدیر فروش ایرباس: باید محتاط عمل کرد

 9. حادثه نفتکش سانچی و پاسخ ربیعی به ابهامات/ برخورد موشک به نفتکش ایرانی صحت ندارد/اقدامات چینی‌ها در حد مقدوراتشان بود/ بررسی نحوه تصادف در دستور کار

 10. تولید تندر ۹۰ و ساندرو از متوقف می‌شود

 11. روزنامه آرمان: 11000میلیارد پول مردم را به طلبکاران موسسات اعتباری دادید؛ مدیران آنها آزاد می چرخند؟

 12. انتقاد تند روزنامه جمهوری اسلامی از روسای سه قوه

 13. روحانی در دیدار با رئیس مجلس قطر: اجازه نمی‌دهیم تحت فشارهای ناحق و غیرعادلانه قرار بگیرید

 14. «ولید بن طلال» در زندان فوق امنیتی «حائر» شکنجه می‌شود

 15. مرگ گلر تیم بانوان ملوان به علت ایست قلبی+ عکس

 16. ایران هم یکی از ۶۰ کشور تشنه می‌شود؟

 17. نماینده مجلس: 100 مسئول کشور دو تابعیتی و دارای گرین کارت هستند

 18. غلامعلی رجایی: سرنوشت وصیت‌نامه هاشمی همچنان نامعلوم است

 19. مشاعره توئیتری با موضوع تقاص میگیریم

 20. فسخ قرارداد جباری برای استقلال تبعات دارد؟

 21. پورسیدآقایی: طرح ترافیک ۹۷ با اصلاحات جدید اجرا می‌شود/ واکنش به مخالف پلیس

 22. بازار داغ خانه‌های ۶۰ تا ۷۰ متر در پایتخت

 23. زمان واریز یارانه دی‌ماه

 24. رییس کل بانک مرکزی: موسسات مالی غیرمجاز منابع نظام بانکی را با نرخ‌های اغوا کننده به سوی خود می کشیدند

 25. صراحت قانون و نظر عجیب صالحی امیری/ رئیس به دنبال مجوز برای دور زدن قانون؟

پربحث‌های دیروز

 1. نقد مردم‌شناسانه به برخورد چینی‌ها با نفتکش ایرانی/تاریخ، در کشور ما بی اهمیت است

 2. آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحه‌ی دولت و ملت را بخوانیم  

 3. ابهامات 8 روز تلاش نافرجام برای نجات سرنشینان سانچی/ از نحوه مدیریت بحران تا تناقض گویی مسئولان و کارشکنی چینی ها

 4. عملکرد چین در حادثه نفتکش سانچی/ ایران می تواند از چین شکایت کند؟

 5. پاسخ معاونان قالیباف به نجفی / گزارش سیاه برای تهران سفید

 6. داغ نفت؛ امیدی که در آب و آتش سوخت

 7. خبره ورزشی بدون هیچ‌گونه سابقه / نگاهی به انتخاب رییس جدید کمیته ملی المپیک

 8. آش رسانه های خارجی برای افکار عمومی در ایران

 9. بازدید ربیعی از کشتی حادثه دیده چینی/ درباره شکایت از چین قضاوت زودهنگام است/ چین هیچ کوتاهی نکرده است/ باید ابتدا مکالمات جعبه سیاه بررسی شود

 10. تصویری از کشتی فله بر چینی که موجب غرق شدن کشتی نفتکش سانچی شد

 11. حق‌شناس: چین اجازه دسترسی به پرسنل کشتی که با سانچی برخورد کرد را نداد /مقیمی: تا باز شدن جعبه سیاه تمامی صحبت‌ها گمانه‌زنی است

 12. بانک مرکزی برای کاهش نرخ دلار وارد شد/ توزیع ارز در بازار و تشدیدنظارت برصرافی‌ها

 13. خطای انسانی و نفهمیدن زبان یکدیگر تنها دلیل برخورد دو کشتی؟

 14. جهانگیری: کشور با مسائل و تنگناهای مختلفی روبرو است/ راهکار، راه اندازی گفت‌وگوی ملی است

 15. ابتکاری جدید از شرکت گاز برای دور زدن قانون  

 16. کمیسیون تلفیق بودجه نهادهای خاص را در سال ۹۷ قطع کرد

 17. شرط‌های ترامپ برای آینده برجام و چند نکته

 18. نمای متفاوت از نفت‌کش سانچی!  

 19. ۱۵ نکته ای که باید درباره «سانچی» بدانید

 20. ورود کمیسیون انرژی به غرق شدن سانچی/ سوال از وزارت خارجه برای حضور سفیر بعد از چهار روز

 21. چین حادثه غرق شدن نفت‌کش ایرانی را تسلیت گفت

 22. چرا امید واهی به خانواده های سرنشینان سانچی داده شد؟/ چرا خبری از زنگنه و آخوندی نبود  

 23. تصویری تکان دهنده از نماز باران در بیرجند

 24. جابجایی اولویت‌ها در خرید هواپیماهای دست دوم

 25. معاون سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: احتمال اعزام غواصان برای جستجوی پیکر کارکنان سانچی

پربحث‌های هفته

 1. حقوق های نجومی در سال ۹۷ افزایش پیدا نمی کند/ افزایش حقوق وزرا و نمایندگان مجلس ممنوع شد/ افزایش ۱۸ درصدی حقوق‌ کارمندان

 2. جزئیات اختلاس در شرکت ملی نفت/کارمند ساده‌ای که 100 میلیارد تومان به جیب زد و گریخت

 3. آموزش زبان انگلیسی در دبستان، آری یا خیر؟

 4. علی مطهری خواستار افزایش قیمت بنزین شد/ اگر احساس می کنیم که مصلحت جامعه اقتضا می کند که قیمت بنزین افزایش یابد، باید قیمت را افزایش دهیم

 5. نامه جوان زلزله زده به مدیری/ ما بی غیرت نیستیم، تو فکر پولت باش

 6. طرح شتاب زده و پوپولیستی شورای شهر تهران بعد از تجمعات اعتراضی اخیر

 7. "سانچی" غرق شد/ مرگ همه خدمه نفتکش ایرانی/ امکان خارج کردن اجساد دریانوردان وجود ندارد/ اسامی جانباختگان

 8. جادوی پول و بانک - 11 | مصباحی‌مقدم: قطعاً ربوی می‌دانم + امکان پرسش و پاسخ

 9. نقد مردم‌شناسانه به برخورد چینی‌ها با نفتکش ایرانی/تاریخ، در کشور ما بی اهمیت است

 10. روحانی: آثار برجام الی یوم‌القیامه از بین نمی‌رود/ به مردم باید احترام گذاشت؛ نباید به هر که خیابان آمد و مطالبه ای داشت، توهین کرد و اتهام بست/ فضای مجازی با فیلتر درست نمی‌شود

 11. لحظه اعلام خبر درگذشت ملوانان کشتی نفتکش سانچی به خانواده هایشان  

 12. تلگرام رفع فیلتر شد/ کندی تلگرام پس از هجوم کاربران

 13. مجید قصابی اروجی، کاپیتان، در نفتکش سانچی  

 14. پایان تلخ یکی از نادرترین اتفاقات دریایی/ خدمه در ساعت اولیه سانحه فوت کرده بودند/ درخواست اعلام عزای عمومی و شهید محسوب شدن دریانوردان

 15. مقایسه میزان درآمد پزشکان عمومی ایران با ۴۲ کشور دنیا

 16. واکنش شدیداللحن عضو ارشد جامعه مدرسین به صحبت‌های روحانی درباره نقد پیامبر

 17. دلار 4450 تومان شد/ سیف: نرخ ارز ثبات نسبی داشته/ خوشحالی صرافان از افزایش قیمت ها؛ بازار سورپرایز شده!

 18. افزایش پلکانی حقوق کارکنان دولت در سال ۹۷

 19. واکنش به اظهارات اخیر روحانی درباره جواز «انتقاد از معصومین»: اینکه گفته شود معصوم و امام هم قابل نقد هستند نادرست است/ معنا ندارد عقاید شیعه را مورد هجمه قرار دهیم

 20. شکایت روحانی و فریدون از نمایندگان مجلس

 21. ۶ راهکار محسن رضایی برای حل مشکلات مردم

 22. آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحه‌ی دولت و ملت را بخوانیم  

 23. ضرغامی: اگر جمله «امام زمان(عج) هم قابل نقد است» را رئیس جمهور قبلی می‌گفت چه می‌شد؟

 24. درباره بیانیه اصلاح طلبان/ حداقل مسئولیت پذیر باشید!

 25. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

پربحث‌های امروز

 1. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

 2. سیف: نیروی انتظامی در جلوگیری از تاسیس شعب موسسات مالی کوتاهی کرد/ ما از فساد رو به گسترش جلوگیری کردیم/ نرخ تورم کاهشی بوده/ در بخش مسکن رونق داشتیم

 3. ریشه‌های اقتصادی اعتراضات اخیر/ آمار بیکاری سخن می‌گوید

 4. ایرباس از احتمال تاخیر در تحویل هواپیماهای ایران خبر داد/مدیر فروش ایرباس: باید محتاط عمل کرد

 5. حادثه نفتکش سانچی و پاسخ ربیعی به ابهامات/ برخورد موشک به نفتکش ایرانی صحت ندارد/اقدامات چینی‌ها در حد مقدوراتشان بود/ بررسی نحوه تصادف در دستور کار

 6. تولید تندر ۹۰ و ساندرو از متوقف می‌شود

 7. روزنامه آرمان: 11000میلیارد پول مردم را به طلبکاران موسسات اعتباری دادید؛ مدیران آنها آزاد می چرخند؟

 8. بازار داغ خانه‌های ۶۰ تا ۷۰ متر در پایتخت

 9. زمان واریز یارانه دی‌ماه

 10. رییس کل بانک مرکزی: موسسات مالی غیرمجاز منابع نظام بانکی را با نرخ‌های اغوا کننده به سوی خود می کشیدند

 11. صراحت قانون و نظر عجیب صالحی امیری/ رئیس به دنبال مجوز برای دور زدن قانون؟

 12. توضیحات وزارت نفت درباره «سانچی»/ شرکت ملی نفتکش سال‌ها پیش از این وزارتخانه منفک شده

 13. شکایت بحرین از قطر

 14. آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی/ احتمال کاهش قیمت ها

 15. سود قاچاق موبایل برای قاچاقچیان چقدر است؟

 16. قیمت انواع میوه در تهران + جدول

 17. دریافت عوارض در آزادراه قزوین-زنجان ممنوع شد

 18. خزانه‌دار شورای شهر تهران: وضعیت مالی شهرداری اسفبار است

 19. دلار به داد فولادگران رسید!

 20. توزیع ماهانه ۷۰۰میلیارد تومان یارانه در تهران

 21. صعود بورس با سوخت جهانی

 22. بیکاری در کمین صنعت قطعه‌سازی ایران

 23. بازگشت نرخ محصولات لبنی به قبل از افزایش قیمت‌ها

 24. افشای پروژه جدید بی‌بی‎سی علیه ایران + عکس

 25. دلار در کف و یورو در سقف ۳ساله!

پربحث‌های دیروز

 1. عملکرد چین در حادثه نفتکش سانچی/ ایران می تواند از چین شکایت کند؟

 2. بانک مرکزی برای کاهش نرخ دلار وارد شد/ توزیع ارز در بازار و تشدیدنظارت برصرافی‌ها

 3. خطای انسانی و نفهمیدن زبان یکدیگر تنها دلیل برخورد دو کشتی؟

 4. کمیسیون تلفیق بودجه نهادهای خاص را در سال ۹۷ قطع کرد

 5. ۱۵ نکته ای که باید درباره «سانچی» بدانید

 6. جابجایی اولویت‌ها در خرید هواپیماهای دست دوم

 7. معاون سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: احتمال اعزام غواصان برای جستجوی پیکر کارکنان سانچی

 8. چرا نفتکش سانچی نتوانست قبل از برخورد با کشتی چینی فرار کند؟

 9. چینی ها نخواستند سانچی نجات پیدا کند یا نتوانستند؟

 10. اگر برای شنیدن حرف حساب مردم گوشی نباشد و خودشان بخواهند ظلم را از خود دفع کنند، قابل ملامت‌اند؟

 11. فرهنگستان علوم پزشکی : وزارت بهداشت از واردات محصولات تراریخته جلوگیری کند

 12. ایمن‌ترین خودروهای سال 2017 از نگاه یورو انکپ +تصاویر  

 13. خودرو در بازار کم شد؛ کسی حاضر به خرید نیست+ قیمت

 14. معاون وزیر راه: هیچ ممنوعیتی برای حمل میعانات گازی با سانچی وجود نداشت

 15. سفیر کره جنوبی در واکنش به شایعات اخیر: سانچی عازم سئول بود

 16. توصیه مجلس به دولت: در حذف یارانه‌بگیران شتاب نکنید

 17. طوطی با صدای زنانه 7 میلیون تومان/ ماهی تزئینی وارداتی از مالزی 400 هزار تومان

 18. وال‌استریت‌ژورنال به دنبال موارد مشکوک در تراژدی سانچی

 19. چرا برق جنوب شرق تهران دیشب قطع شد؟

 20. نوبخت: باید احساس تبعیض کارگر و کار فرما را از بین برد

 21. پاسخگویی وزیر جهاد کشاورزی درباره محصولات تراریخته در مجلس

 22. بررسی پرونده آلومینیوم المهدی در کمیسیون اصل ۹۰ /خریداربه ۳۰۰ میلیارد تومان از تعهدات خود عمل نکرد

 23. جعبه سیاه سانچی تا 3 ماه آینده رمزگشایی می شود

 24. نحوه برخورد کشتی چینی با سانچی ابهام دارد/ ایران می تواند از چین شکایت کند؟

 25. پاسخ سیف به نامه مدیران بانک؛ به بافت فرسوده وام بدهید

پربحث‌های هفته

 1. حقوق های نجومی در سال ۹۷ افزایش پیدا نمی کند/ افزایش حقوق وزرا و نمایندگان مجلس ممنوع شد/ افزایش ۱۸ درصدی حقوق‌ کارمندان

 2. جزئیات اختلاس در شرکت ملی نفت/کارمند ساده‌ای که 100 میلیارد تومان به جیب زد و گریخت

 3. علی مطهری خواستار افزایش قیمت بنزین شد/ اگر احساس می کنیم که مصلحت جامعه اقتضا می کند که قیمت بنزین افزایش یابد، باید قیمت را افزایش دهیم

 4. "سانچی" غرق شد/ مرگ همه خدمه نفتکش ایرانی/ امکان خارج کردن اجساد دریانوردان وجود ندارد/ اسامی جانباختگان

 5. جادوی پول و بانک - 11 | مصباحی‌مقدم: قطعاً ربوی می‌دانم + امکان پرسش و پاسخ

 6. پایان تلخ یکی از نادرترین اتفاقات دریایی/ خدمه در ساعت اولیه سانحه فوت کرده بودند/ درخواست اعلام عزای عمومی و شهید محسوب شدن دریانوردان

 7. مقایسه میزان درآمد پزشکان عمومی ایران با ۴۲ کشور دنیا

 8. دلار 4450 تومان شد/ سیف: نرخ ارز ثبات نسبی داشته/ خوشحالی صرافان از افزایش قیمت ها؛ بازار سورپرایز شده!

 9. افزایش پلکانی حقوق کارکنان دولت در سال ۹۷

 10. ۶ راهکار محسن رضایی برای حل مشکلات مردم

 11. جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت/ فرد متخلف پس از مشخص شدن سوء استفاده مالی به کانادا فرار کرد/ تبعات بکارگیری افراد دوتابعیتی

 12. حاجی بابایی: دولت می‌خواهد مردم برای دریافت یارانه در کمیته امداد ثبت نام کنند

 13. سیف: نیروی انتظامی در جلوگیری از تاسیس شعب موسسات مالی کوتاهی کرد/ ما از فساد رو به گسترش جلوگیری کردیم/ نرخ تورم کاهشی بوده/ در بخش مسکن رونق داشتیم

 14. توکلی: افراد خاطی نه اصلاح‌طلبند نه اصولگرا/ صحبت‌های علم‌الهدی باعث تحریک نشد؛ کجا ایشان از مرگ بر فلان حمایت کرده؟/ دشمنی خارجی‌ها ربطی به‌ دلیل اولیه اعتراضات ندارد

 15. سیف: نرخ ارز ثبات مناسبی دارد

 16. نجات پول ملی از سقوط

 17. آخرین تصمیم برای عوارض خروج از کشور+ ارقام

 18. با مصوبه کمیسیون تلفیق عوارض خروج از کشور 220 هزار تومان شد

 19. عملکرد چین در حادثه نفتکش سانچی/ ایران می تواند از چین شکایت کند؟

 20. گلایه سپرده گذاران موسسات مالی ورشکسته از سیاست های نادرست بازار پولی و مالی/ طمعکار نیستیم/ بانک مرکزی اسامی گیرندگان سودهای ۸۰‌درصدی را اعلام کند

 21. سود سهام عدالت در ایستگاه پایانی/ مزه عدالت پس از انتظار ۱۱ ساله

 22. جادوی پول و بانک | نقد بدیع عضو شورای فقهی بانک مرکزی به «ساختار بانک» + امکان طرح پرسش از مصباحی‌مقدم

 23. کشور مجوزها!!

 24. دلار گران شد صراف‌ها: سورپرایز شدیم!

 25. تازه ترین خبر از نفتکش ایرانی/ انفجار مجدد و فوران ۱۰۰ متری آتش / درجه حرارت ۳۵۰ درجه/ انهدام و غرق شدن محتمل است/ شرایط ورود تکاوران مهیا نیست

آخرین عناوین